PDA

View Full Version : scandarile galeriei rapidului



Datenshi
27th August 2006, 13:10
Pe mine personal au inceput sa ma enerveze manifestarile galeriei, si nu sunt singurul. Astept parerile voastre.

starsteel
27th August 2006, 13:24
Ai vrut rapidisti si a intrat un stelist, ce vreau sa spun, sincer mi-a placut atmosfera de la meciul Steaua - Standard cu o ora inainte de meci si pe tot parcursul meciului nu s-a strigat nimic "de bine" la adresa adversarilor traditionali. Nu as fi crezut dar a fost extrem de placut mai ales ca am fost la meci impreuna cu familia.

Datenshi
27th August 2006, 13:58
Stiu, dar sper ca Vadim sa ma inteleaga. Promit sa nu se mai repete, dar chiar as vrea sa se schimbe ceva.

ronaldinho
28th August 2006, 06:11
....daca e de scnadari o s-o spun pe a mea, preferata:
SUNTEM FARTI CU TIMISOARA
NE CUNOAAAAAASTE TOATA TARA
SUNTEM NISTE DERBEDEI
CE DAM MU.E :D LA CATEI!!!!

Datenshi
28th August 2006, 07:44
La asta ma refeream:


Probabil foarte multi imi vor sari in cap, dar nu conteaza, as vrea sa aud cat mai multe pareri. Am discutat cu multi alti rapidisti pe alte doua forumuri de sport si am ajuns la aceasta concluzie: scandarile galeriei fac de rusine acest club.
Eu personal m-am saturat, se striga mai mult m*** steaua indiferent de meci decat hai rapid. Si celebra scandare cu Radoi. Aceste scandari nu denota decat frustrare, le dam prea multa atentie. Am urmarit atent scandarile stelistilor, ne injura o data la doua meciuri si cam atat. Noi scandam jumatate de meci impotriva lor. Pe langa scuipatorile deja celebre de la tribuna I, daca nu se schimba ceva, cred ca avem sanse se ajungem una dintre cele mai necivilizate galerii, ca sa nu folosesc termeni mai duri.
In alta ordine de idei, cred ca suntem singura echipa din lume la care jucatorii saluta publicul injurand alta echipa. Asta mi se pare cel mai penibil, si ar trebui schimbat urgent acest lucru.
NU stiu daca aude cineva de la liga suporterilor, sau daca aude daca ma va lua in seama. Cert e ca pe mine si pe alti suporteri care vin la meci pentru a sustine echipa, aceasta galerie nu prea ne mai reprezinta. NE INTERESEAZA MAI MULT RAPIDUL DECAT ALTE ECHIPE. SA VA INTRE BINE IN CAP, ADEVARATII RAPIDISTI VIN LA MECI PENTRU A SUSTINE ECHIPA, NU PENTRU A-I INJURA PE UNII CARE NICI MACAR NU SUNT ACOLO. NU FACETI DECAT RAU IMAGINII CLUBULUI CU ACESTE SCANDARI. NU NE RESPECTA NIMENI PENTRU CA-I INJURAM, VOM FI RESPECTATI DOAR CAND ECHIPA NOASTRA VA OBTINE PERFORMANTE MAI BUNE DECAT ALE LOR.
Am sperat ca vara aceasta se va schimba ceva o data cu conducerea galeriei, dar am sperat degeaba. Faceti ce vreti, dar lumea va renunta cu timpul sa vina la stadion daca se continua asa.

BadB
28th August 2006, 15:07
Ii dau perfecta dreptate lui Penny! Daca se continua in stilul asta la stadioane, nu ma refer numai la Rapid, vor veni numai inculti si obositi care abia asteapta sa mai injure pe cineva sau sa se bata cu jandarmii.

pytzy
9th September 2006, 11:32
Cei care injura probabil cred ca asa sunt mai interesanti.... . Bataia cu fortele de ordine este ceva normal pentru ei daca nu se intampla nimic le merge rau toata saptamana :ciocan: . Nu ar mai trebui trecute cu vederea injursturile, insultele,.... ar trebui aplicate amenzi si sanctiuni drastice altfel nu se vor disparea astfel de indivizi din tribune. RAPID.."o iubire fara sfarsit"/hello

pytzy
15th September 2006, 15:13
Din nou nu ne-am putut abtine si la sfarsitul meciului cu portughezi am strigat aceleasi obscenitati la adresa rivalilor :mad: . M-ai bine i-am lasa pe ei sa strige astfel de lucruri fiindca asta-i reprezinta pe ei. Nu putem sa fim un pic mai destepti decat ei. Eu cred ca se poate totul tine de vointa... Poate multi nu or sa fie de acord cu mine dar asta este sper sa nu se supere. RAPID.."o iubire fara sfarsit"/hello /hello

Triphat
15th September 2006, 15:15
Gol Moldovan, scandarea favorita a rapidistilor se aude... "m..e Steaua". Si inca mai ne acuza ei de limbaj :D

pytzy
15th September 2006, 16:48
Multumim pentru remarca ta Triphat dar daca citeai ultima postare observai ca acelasi acelasi lucru lam spus si eu. Intrun grup de oameni este de ajuns sa strige 2-3-..-6 si striga si restul, dar oricum nici voi nu sunteti mai 'breji' sa fim seriosi.

Datenshi
15th September 2006, 18:00
Eu nu strig impotriva Stelei decat la meciurile directe. Acolo e mai greu sa te abtii.

BlahBluh
15th September 2006, 21:54
Din nou nu ne-am putut abtine si la sfarsitul meciului cu portughezi am strigat aceleasi obscenitati la adresa rivalilor :mad: . M-ai bine i-am lasa pe ei sa strige astfel de lucruri fiindca asta-i reprezinta pe ei. Nu putem sa fim un pic mai destepti decat ei. Eu cred ca se poate totul tine de vointa... Poate multi nu or sa fie de acord cu mine dar asta este sper sa nu se supere. RAPID.."o iubire fara sfarsit"/hello /hello

Mai pytzi, cata vreme va trai Rapidul vor supravietui si scandarile de bine la adresa stelistilor :) Nu ai cum sa renunti la ele. Intre noi si stelisti nu e rivalitate ca in Spania sau Anglia ci e dispret--pt unii chiar ura. Ce vrei, sa0i iubim? Nici mie nu-mi plac scandarile din momentul cand e chemat la salut un jucator dar din cand in cand mai lovesti in ei :drak: Rapid nu e farmec al puterii. Nu cred ca ti-ai dori sa ne crestem nr suporterilor pe motivul performantelor ca la steaua. Gandeste-te ce fel de suporteri sint aceia care se apropie de echipa pt o oarecare performante internationala? Rapidul e mai mult, Rapidul autentic se gaseste in carti si in legendele de pe stadion, in spiritul lui Baratky si Dan Coe (cel ucis de "prietenii" nostrii comunisti care sustineau steaua). Nu uita ca noi avem jucatori inchisi sau ucisi (Dan Coe) pt faptul ca au avut un ideal giulestean transplantat de pe terenul de fotbal in viata sociala.:ok:

pytzy
16th September 2006, 11:24
Nu am spus ca trebuie sa-i iubim dar daca avem ceva cu ey vorba lui penny in meciul direct ar fi cel mai corect sa -i in juri sau ce ne vine la gura, dar atat cat "cineva nu este de fata nu mi se pare corect sa-i aduci injuri". Sunt de acord cu tine in ce priveste apropierea suporterilor doar pentru performanta nu pentru ce reprezinta clubul si istoria lui.

Datenshi
19th September 2006, 20:10
Se pare ca Noni e dispus sa asculte si parerea celorlalti. In discutia cu el pe fzr, suporterii au sugerat urmatoarele:
- renuntarea la trivialitatile contra stelei, in special la salutul jucatorilor;
- revenirea la unele cantece mai vechi;
- un accent mai mare pe coregrafii, eventual crearea unui cont special unde fiecare suporter sa contribuie cum si cand poate;
- o mai buna colaborare intre peluza si tribune.

Sa speram ca lucrurile se vor misca usor-usor spre directia buna.

pytzy
19th September 2006, 22:50
Asta ar fi o mare relizare. Se pare ca putem, important este sa se vrea acest lucru. Trebuie sa incercam ce putem sa pierdem ?

SAMM
19th September 2006, 23:05
Gol Moldovan, scandarea favorita a rapidistilor se aude... "m..e Steaua". Si inca mai ne acuza ei de limbaj :D

am chiar rude care simpatizeaza rapidul dar va zic sigur galeria rapidului e cea mai jegoasa din Europa
cum poti sa injuri un jucator de mama tot meciul, sa ai scandarea jucatorilor cu m-e,

sa nu mai vb de jucatori care participa cu mare bucurie la aceste trivialitati dar zotta nu depune memorii si pt rahaturile astea

pytzy
19th September 2006, 23:30
Cumparane tu 'sampon' sau macar un'sapun' mai frumosule, adevarul este ca voi aveti superkk galerie 'curatilor', voi vorbiti de scandari frumoase ar trebuii sa taci. Sau de trivialitatile strigate de jucatori vostri ce zici sau le-ati uitat.

Datenshi
20th September 2006, 07:41
SAMM, daca ai ceva de spus fa-o civilizat. Vezi bine ca nici noua nu ne convine directia in care a luat-o galeria, dar totusi sunt ai nostri. Incerca sa nu inflamezi spiritele pe aceasta sectiune si sa avem un dialog normal.

jas2002ro
20th September 2006, 11:25
Din pacate numele Rapidului incepe sa fie asociat din ce in ce mai mult cu violenta fizica si verbala. Si mai regretabil e ca asta se datoreaza in mare masura suporterilor...si efectele se vad si in teren.
Visez si eu la ziua in care galeria va canta necontenit pentru Rapid fara sa aiba grija altora si jucatorii isi vor pastra calmul cand sunt provocati. Dream on...

pytzy
20th September 2006, 13:05
Sunt de acord cu tine dar cand oare se va intampla asta ? Sau se va intampla vreo data ?....

Datenshi
21st September 2006, 00:45
N-auziti ca se lucreaza? :D

pytzy
21st September 2006, 14:24
Oare ? la ce ?

Datenshi
21st September 2006, 14:36
La nimic :(


Am stat de vorba cu uni sefi de brigazi,dar nu am rezolvat nimic!Deocamdata nu se doreste o schimbare in ceea ce priveste salutul jucatorilor!!Si nici cu ''UN STRIGAT DIN VECHIA TROIE'' la care sa fiu sincer nicieu nu sunt de acord!!

Se pare ca mai dureaza pana vom avea iar o galeria ca lumea.

pytzy
21st September 2006, 14:46
Nimic nu se face peste noapte.

Datenshi
21st September 2006, 15:09
Pai cu mentalitatea pe care o au conducatorii actuali ai galeriei, se pare ca vor mai trece multe nopti.

pytzy
22nd September 2006, 10:51
Si multe or sa fie albe....sper ca din cauza unor victori..

pytzy
29th September 2006, 14:53
Ce-as vrea sa mai cantam si din cantecele vechi ale galeriei. Sa incercam sa nu mai ne legam de celalalte echipe si sa sustinem prin cantece si incurajari Rapid-ul pe toata durata meciului fara sa mai ne rugam uni de ceilalti sa cante sau sa cantam. Sunt destule cantece vechi care pacat ca nu se mai canta pe stadion.

ALEMaftei24
5th October 2006, 13:58
TRUP SI SUFLET NOI VOM FI MEREU PT RAPID!VOM CINTA LA BINE SI LA AU PT RAPID!(Au si cintece frumoase nu numai jegoase)CUM ZIC ALTII!FORTZARAPID/FORTZA MAFTEI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sezione
13th October 2006, 09:30
am chiar rude care simpatizeaza rapidul dar va zic sigur galeria rapidului e cea mai jegoasa din Europa
cum poti sa injuri un jucator de mama tot meciul, sa ai scandarea jucatorilor cu m-e,

sa nu mai vb de jucatori care participa cu mare bucurie la aceste trivialitati dar zotta nu depune memorii si pt rahaturile astea

Vb de parca alte galerii sint mai civilkizate!!

pytzy
13th October 2006, 12:14
Pana la urma aceste trivialitati nu or sa dispara din moment ce ura fata de echipele adverse creste. Fiecare galerie are "uscaturile" ei ca vrem sau nu vrem.

Datenshi
20th October 2006, 16:50
Uite ca aseara s-a putut. A fost frumos, pe parcursul meciului nu s-a strigat nicio trivialitate iar la salutul jucatorilor m*** steaua a fost inlocuit cu forza rapid. Bravo Noni pentru ca ai reusit in sfarsit sa schimbi ceva. Felicitari tuturor suporterilor care au insistat ca acetse lucruri sa se schimbe.
Si coregrafia a fost superba.

Sunchase
20th October 2006, 17:31
excelenta noni.a prins imediat nimeni nu a mai scandat nimic anti-steaua.speram sa fie ceva de durata

pytzy
20th October 2006, 17:50
Acuma sa vedem daca si tine chestia asta.....:confused: :confused:

Florentina Anca
23rd October 2006, 22:33
Sunt de acord cu parerile tale Penny......Nu am inteles niciodata ce legatura este intre meciul ce se joaca (ex- Rapid-X) si strigatele ce razbat din tribuna la fiecare meci (ex- m..e steaua/dinamo). Am fost la meciul Rapid- PSG si cand a iesit Zicu de pe teren, desi o parte a suporterilor aplaudau, cea mai mare parte aveu o alta preocupare, aceea de a striga celebrul refren m..e Steaua..... Legatura dintre cele 2 lucruri, n-am gasit-o.....poate reuseste sa ma lamureasca cineva de aici........Nu avem toti dreptul de a ne alege echipa preferata..????... Daca vrem sa fim respectati, va trebui sa invatam sa respectam la randul nostru!!!!

JJ
24th October 2006, 11:40
Uite ca aseara s-a putut. A fost frumos, pe parcursul meciului nu s-a strigat nicio trivialitate iar la salutul jucatorilor m*** steaua a fost inlocuit cu forza rapid.
Si galeria a strigat forza rapid, iar tribuna a doua m*** steaua. De, obisnuinta, vorbele iti vin singure. @florentina: macar s-a incercat ceva, pana la urma daca se insista ne obisnuim sa strigam forza rapid.

Sunchase
24th October 2006, 12:22
poate au strigat mu.. steaua pentru ca nu l-au auzit pe noni cand a spus sa strigam forza Rapid. in timp se rezolva si asta :)

Datenshi
24th October 2006, 14:25
Se rezolva cred eu. Am stat la tribuna a II-a si mi s-a parut ca s-a auzit destul de clar forza Rapid. Ca au mai fost persoane care au strigat din obisnuita altceva... Ideea e ca lucrurile se schimba usor usor.

pytzy
24th October 2006, 17:34
Nu poti sa schimbi totul peste noapte.

pytzy
30th October 2006, 16:28
Daca ne-am sincroniza si mai mult ar fi perfect. Referitor la ....steaua poate se va renunta pana la urma. Cu stadionul plin acustica este fff buna chiar si la capacitatea de acum.

grande
13th November 2006, 17:44
Exista vreo varianta mp3 a cantecului - 1923 s-a nascut un mit -?

pytzy
14th November 2006, 00:19
Eu unu nu stiu si nici nu am gasit pe net. Dar daca gasesc pe undeva ti-o trimit. Forza Rapid

grande
14th November 2006, 11:24
@ pytzy
astept un raspuns de la tine ! ;)

chipy_1923
24th January 2007, 11:07
am chiar rude care simpatizeaza rapidul dar va zic sigur galeria rapidului e cea mai jegoasa din Europa
cum poti sa injuri un jucator de mama tot meciul, sa ai scandarea jucatorilor cu m-e,

sa nu mai vb de jucatori care participa cu mare bucurie la aceste trivialitati dar zotta nu depune memorii si pt rahaturile astea

unde erau sfintii...voi sunteti cea mai jegoasa galerie...sunt de acord ca va acordam prea multa atentie si injuram in unele momente excesiv...cat despre faza cu Radoi...aminteste-ti de la c a inceput acea scandare...dc nu stii,iti spun eu...a venit in fata peluzei noastre si ne-a aratat fundul...asta pe langa declaratiile de 2 lei(asa cum e si el) pe care le-a facut la adresa clubului si a suporterilor...sunt de parere ca ar trebui sa ne limitam la injurii in meciurile directe..ca acolo e f greu sa te abtii...dar stai tu linistit ca nu am inceput sa injuram de nebuni,fara motiv...si oricum penalizarile date de Mitica...reprezinta furt pe fata...

grande
6th March 2007, 13:41
Eu unu nu stiu si nici nu am gasit pe net. Dar daca gasesc pe undeva ti-o trimit. Forza Rapid

Nu ai nici-o noutate pentru mine ?:shocked: Imi trebuie neaparat varianta mp3 a cantecului !

ajutati-ma fratilor rapidisti !

sorin3
15th March 2007, 09:17
nu vreau sa jignesc pe nimeni !!
dar vreau sa intreb si eu. de cate ori ati mers la meciuri ?
sunt unele lucruri pe care nu le pot simti decat suporteri adevarati!!!!!!

grande
15th March 2007, 12:27
vreau sa intreb si eu. de cate ori ati mers la meciuri ?


de mai multe ori ca tine ,de asta sa fi sigur !:ok:

Iti spun ceva numele astea ,Republicii ,Metalul ?:shocked:

Datenshi
15th March 2007, 21:40
nu vreau sa jignesc pe nimeni !!
dar vreau sa intreb si eu. de cate ori ati mers la meciuri ?
sunt unele lucruri pe care nu le pot simti decat suporteri adevarati!!!!!!

Eu merg pe stadion de la 3-4 ani (ma lua tata :P ). Cred ca am vazut suficiente meciuri ca sa imi dau cu parerea.

TYPI-STIINTA
15th March 2007, 23:56
cum poti sa injuri un jucator de mama tot meciul, sa ai scandarea jucatorilor cu m-e,


aaaa, e vorba de Mirel Ra2 :D . cand jucam cu S si noi strigam aceleasi cuvinte impotriva nesimtitului si increzutului ala de Ra2 :mda: ...ca sa auda ca nu e iubit el peste tot :rosu:

Datenshi
4th April 2007, 19:36
3 etape suspendare!

* Sursa: www.fzr.ro

Clubul Rapid a fost sancționat astăzi de Comisia de Disciplină a FRF, pentru incidentele provocate de fanii giuleșteni la partida cu Steaua. Astfel, stadionul Giulești va rămâne închis pentru 3 etape, rapidiștii urmând să dispute meciurile de pe teren propriu la o distanță de minim 150km de București. Pe lângă suspendarea stadionului, Rapid a primit și o amendă de 20000 de lei.

Din cauza unor retardati, sezonul asta am jucat mai mult in deplasare. Cate suspendari va mai trebui sa luam pana vor intelege?

Datenshi
31st August 2007, 18:22
Problema a fost readusa in actualitate:

http://ovidiunahoi.fzr.ro/?p=30

grande
31st August 2007, 18:56
Are 100% dreptate .....frumos articol :ok:

Datenshi
29th October 2007, 22:57
Dupa fiecare meci pe Giulesti, greata devine tot mai puternica. Nu avem conducere, nu avem jucatori si, ce-i mai trist, nu mai avem nici galerie.

Lordul
29th October 2007, 22:58
dar aveti antrenor , sa stiti ca Puriul e mare antrenor

Datenshi
29th October 2007, 23:02
E ok. Dar il preferam totusi pe Bergodi. Poate candva, cand nu vor mai fi Copos si Zotta, va reveni in Giulesti.

Datenshi
4th November 2007, 22:47
Semnatura unui suporter de pe fzr, trista dar adevarata:


Propunere de imn pt. noii "rapidisti":
Suntem niste retardati
Si dam m..e la spurcati
Suntem niste prostalai
Si dam m..e la catzei
In cap n-avem mai nimic
Si-i dam m..e lu' Rednic
Adversarul s-a apropiat
O bricheta-n cap i-am dat
Of, de s-ar accidenta
Drept in ceafa l-as flegma!

effekt
26th August 2010, 07:52
sal,nu inteleg cine esti tu sa critici galeria rapidului!noni e unu din sutele de mii d suporteri rapidisti!daka nu.ti k0nvine stai akasa kw tv pe mute da?si nu mai propune tw imnuri pt galerie si pt ekchypa skz ka zik da esti wn idiot kredema!vbesti numa aiureli !cum sa renwnti la ura pt steawa?pt ka asta keri tw?saw pt ka esti kaine saw awrolak?sfatw mew e sa taki in plm din gwra!nw sti ist0rie nw k0menta!bafta!si. . .mirel radoi,sa.mi bag pwla.n m0rti tai. . . . .rapid-steaua 5-1 . . .si ci0kw mik.:groggy:

Ted
26th August 2010, 08:34
priceless

TeBat
26th August 2010, 08:38
sal,nu inteleg cine esti tu sa critici galeria rapidului!noni e unu din sutele de mii d suporteri rapidisti!daka nu.ti k0nvine stai akasa kw tv pe mute da?si nu mai propune tw imnuri pt galerie si pt ekchypa skz ka zik da esti wn idiot kredema!vbesti numa aiureli !cum sa renwnti la ura pt steawa?pt ka asta keri tw?saw pt ka esti kaine saw awrolak?sfatw mew e sa taki in plm din gwra!nw sti ist0rie nw k0menta!bafta!si. . .mirel radoi,sa.mi bag pwla.n m0rti tai. . . . .rapid-steaua 5-1 . . .si ci0kw mik.:groggy:

De aici, am impresia ca s-a produs un scurtcircuit al neuronilor.

Cristina
26th August 2010, 10:07
tre' sa citesti de doua ori ca sa intelegi ce a vrut sa zica :cry:

TenisFan
26th August 2010, 10:32
Daca citesti si intelegi tot din prima inseamna ca esti dotat? In mai multe locuri... :D

Datenshi
26th August 2010, 10:43
sal,nu inteleg cine esti tu sa critici galeria rapidului!noni e unu din sutele de mii d suporteri rapidisti!daka nu.ti k0nvine stai akasa kw tv pe mute da?si nu mai propune tw imnuri pt galerie si pt ekchypa skz ka zik da esti wn idiot kredema!vbesti numa aiureli !cum sa renwnti la ura pt steawa?pt ka asta keri tw?saw pt ka esti kaine saw awrolak?sfatw mew e sa taki in plm din gwra!nw sti ist0rie nw k0menta!bafta!si. . .mirel radoi,sa.mi bag pwla.n m0rti tai. . . . .rapid-steaua 5-1 . . .si ci0kw mik.:groggy:

Ma gandeam sa-l sterg, dar il las asa pentru a se vedea cine a ajuns sa aibe acces la internet in ziua de azi.

Charon
26th August 2010, 12:01
limba noastra-i o comoara!

Tyler Durden
26th August 2010, 12:06
Ori e un imbecil, ori vreun ''amic'' care cauta sa faca misto, in ambele ipostaze nu are cum sa fie rapidist.

Trim0b
26th August 2010, 12:31
poate e ruda cu duba:rolleyes:

Datenshi
26th August 2010, 13:11
Ce stelist ar fi pomenit de 5-1 ala? Tyler, pe ce te bazezi?