PDA

View Full Version : Daca eu as fi antrenor la Farul...



Seahawk
26th August 2006, 23:30
in 2 meciuri cu Urziceni si Steaua nu am reusit decat sa ne trezim prin repriza a doua...
Tibi Moldovan trebuie sa fie titular de drept la Farul.
Gurita nu poate juca mijlocas stanga, ci trebuie folosit ca atacant. Plus ca, e dreptaci !
Iulian Apostol este prea ingamfat si trebuie trimis inapoi la Otelul.
Florea si Farmache nu au ce cauta la Farul, daca as fi antrenorul Farului le-as gasi alte echipe prin judet imediat. Cu cat de repede scapam de ei, cu atat mai bine.
Disney nu poate juca singur impins intre Ghionea si Baciu niciodata...

Am vazut cateva incursiuni frumoase Lungu-Nae-Moldovan totusi in repriza a doua..
Sper ca Vukotici sa-si dea demisia, asta nu e antrenor de Romania. E mai greu sa te lupti pentru un loc in Cupa Uefa in momentul de fata in Liga I decat sa fii antrenorul nationalei Ciprului...

Vlas trebuie introdus in locul lui Curca. George sper sa stea cateva saptamani acasa cu nevasta-sa din playboy, sa aibe grija de copii sa le faca cate ceva de mancare si abia dupa ce isi revine, in vreo 3-4 saptamani sa fie acceptat sa se antreneze cu jucatorii.

Toti jucatori (cu exceptia a 3-4 dintre ei) + antrenorul trebuie sa fie amendati pentru atitudinea nonsalata si total lipsita de profesionism pe care au dovedit-o in ultimele doua meciuri. Nu justifica banii aruncati pe ei...

Gheara este singurul jucator care evolueaza constant la Farul.
Acum nu stiu daca Senin, Voiculet si Todoran CHIAR sunt accidentati. Daca chiar sunt, trebuie adus alt doctor pentru ca se tot chinuie si nu reuseste sa le faca nimic de vreo cateva luni bune... ori n-am auzit vreunu dintre ei sa aibe ceva ATAT de grav.
Daca nu sunt intr-adevar accidentati, atunci inseamna ca este vina lui Vukotic pentru ca nu stie sa fie pe langa un antrenor bun(tactician) si un psiholog. Nu stie sa aduca jucatorii impreuna sa formeze o echipa...

Pentru ca acum sa fim sinceri, lotul Farului este totusi un lot de primele 5-6 din Romania.
Ar trebui sa invingem echipe de teapa Urziceniului la scor, si sa incercam sa stam la cutie sa muscam letal pe contraatac in meciurile mai grele, ca pe vremea lui Grig.
Nu vreau nici Grig sa vina la Farul.

Ne trebuie un antrenor cu carte de vizita. La $100.000 pe sezon sunt si alti antrenori mult mai buni si mai galonati decat Vukotic.
Eu as da afara pe Farmache, Florea si Apostol si as mai plusa cu cateva zeci de mii pentru a aduce un antrenor care STIE ce inseamna performanta.
Trebuie o schimbare DRASTICA la Farul...o schimbare de mentalitate.
Pentru ca e clar ca nu atata POT jucatorii... si anume victorie chinuita cu Vasluiul, infrangere acasa cu Urziceni si 0-3 pe Ghencea...

Daca eu as fi antrenor la Farul...in meciul viitor am avea asa:

Vlas-Bacila-Schiopu-Gheara-Maxim


La mijloc: Gurita-Lungu-Pacuraru-Nae

in Atac: Tibor Moldovan-Liviu Mihai.

Si pe parcurs sa intre si Voiculet, Todoran si Senin


Credeti-ma, Vlas este un portar FOARTE subapreciat, si asta i se datoreaza in mare masura faptului ca virgula, Curca a fost mai mereu ridicat in slavi de Grigoras.
Ok, a avut cateva meciuri senzationale... dar in momentul de fata e total iesit din forma...

Mai bine am juca cu pustii neexperimentati si dornici de afirmare si cu entuziasmul acestora in locul "profesionistilor" astia care sunt in teren acum...

Seahawk
26th August 2006, 23:39
Propun acest thread pentru toti suporterii Farului in special.
Cum ati proceda voi daca ati fii in locul antrenorul Farului? Trebuie sa formam o "opinie publica", bazata pe mai multe idei ale fiecarora dintre noi ca sa vedem cum ar trebui gestionat lotul din momentul de fata al Farului (si nu numai).

Pe ce jucatori ati insista? Pe cine ati da afara? Care e echipa ideala, s.a.m.d

Fac pariu ca daca ne-ar lasa pe 4-5 de aici de pe forum sa facem echipa si tactica am fii MULT mai bine decat in situatia in care suntem acum..


dar cum NU suntem, datoria noastra e sa debatem subiectul asta, sa ne dam cu parerea si sa speram ca o sa se indrepte situatia asta...

Eu am spus deja o parte din ce am avut de spus, pe celalalt thread, asa ca astept parerile voastre.

Vreau raspunsuri cat mai realistice si logice...
Puteti sugera si transferuri (la fel, realistice)... etc ati inteles voi...

Asadar, maine este demis Vukotic si Bosinceanu te angajeaza pe TINE. Esti farist pana la moarte asa ca vrei binele echipei. Clubul are buget de $2,5 milioane de dolari si pentru transferuri mai sunt alocate vreo 3-4 sute de mii...
Cum procedezi? Pe cine dai afara, pe cine aduci? Care e echipa-tip

Catalin 06
27th August 2006, 00:16
Il dau afara pe Disney , Farmache , Liviu Mihai , ii aduc pe Curelea si Varga de la Sportu si fac primul 11 asa : Curca , Bacila, Schiopu , Gheara,Gurita , Todoran , Apostol , Senin , Curelea , Tibor Moldovan

Seahawk
27th August 2006, 00:36
Lasa-l pe Disney, avem nevoie de el. In combinatii cu Liviu, Gurita sau Tibor da randament. Dar nu lasat singur in avanposturi :rosu:

Curelea ar fi o solutie viabila...
De Liviu Mihai nu stiu ce sa zic... e adevarat ca mai si inscrie cateodata, dar e o putoare rar intalnita in fotbal.
Farmache categoric trebuie dat afara.
Si Florea de cand tot joaca la Farul numai prestatii sterse are, e slab de tot...

Apostol poate isi scoate fumurile din cap si odata cu revenirea lui Todoran incepe sa joace fotbal.

mai bine am juca 3-5-2...

Schiopu-Gheara-Maxim pe linia de fund
Senin - stanga, Gurita - dreapta ... Voiculet - Lungu - Todoran mijloc, Tibor si M. Nae in atac

tchibos
27th August 2006, 00:37
e super ideea doar ca acum sunt prea obosit si suparat ca sa pot concepe ceva bun. Chiar ma gandeam si eu sa fac un tread genul asta doar ca eu ma gandeam sa il numesc "Subtilitati tehnice la Farul". E mai bine venit treadul pe care l-ai facut tu pentru ca un antrenor trebuie sa aiba in "desaga" lui si alte subtilitati (psihologice de exemplu). Eu ma voi limita sa spun aici doar ce as face daca as fi antrenor la Farul fara transferuri, ca nu are rost, pe cand daca spun ca mi se pare o formula de joc mai buna, poate citeste cineva si aici si chiar va fi aplicata, ca oricum mai rau de atat nu se poate. Nu vreau sa acord mult prea mult credit forumului OLS, in special subforumului Farul, insa cred cu tarie ca sunt persoane de pe la club care mai arunca cate un ochi si pe aici. Nu de putine ori vedeam cum se punea intrebari pe forum iar dupa o zi/doua vedeam raspunsul in Cuget. Ultimul exemplu pe care mi-l amintesc, pentru ca e mai recent, este cand cineva de aici a intrebat ce se mai aude de Todoran si in urmatoarele zile a aparut in Cuget un articol despre el. Sau cum am facut aici treadul "Gurita = alergia lu' Vukotic" si dupa o vreme Gurita este lasat in pace, ba chiar mai mult devine si capitan. Si exemplele sunt multe doar ca nu mi le mai amintesc pe moment... mai era cu Farmache cand juca execrabil (nu ca ar juca mai bine acum) si cand toti (dar in special Klingon parca) spuneam sa il dea afara si a mai stat omul o perioada pe banca. Asa ca sper sa fie cat mai suculent treadul asta, sa dati tot ce aveti mai bun, sa va iasa la iveala veleitatile de antrenori. Succes !!!

ps: ii voi baga si un "lipicios" ca sa ramana acolo sus pentru ca e un tread cu adevarat important

Klingon
27th August 2006, 08:46
Soim de Mare, felicitari pentru ideile coerente si elaborate de pe threadul vecin care au legatura cu threadul asta. Chiar tchibos s-ar putea gandi sa mute acel mesaj aici, daca nu-i prea mare deranjul.

Sunt intr-adevar kilograme de probleme la Farul, atat de multe incat eu nici nu sper sa fie rezolvate toate deodata. Asa ca ma voi concentra pe cea mai importanta, in opinia mea.

Daca as fi antrenor, in primul rand i-as cere lui Bosanceanu sa-mi dea mana libera la echipa, iar daca nu-mi da as pleca exact ca Grigoras. Daca mi-ar da, atunci as face tot posibilul sa sparg gasca de elemente tulburente care domina acum echipa. M-am saturat sa-i vad cum gasesc in fiecare luna cate un motiv pentru care nu vor sa joace fotbal si mai ales m-am saturat sa-i vad cum isi saboteaza antrenorii, se iau in gura cu ei, ignora suporterii sau chiar le arata degetul mijlociu, si toate fitele alea de ratati. Farmache trimis pe alte meleaguri, Todoran la fel ca oricum nu mai vrea sa joace si nu cred ca-si va prelungi contractul care expira in curand si nici nu vrem un nou scandal tip Cristocea, Liviu Mihai la echipa a doua o jumatate de sezon, Senin la plimbare, Barbu la fel, Curca la fel. As titulariza jucatori ca Tibor Moldovan, Gheara, Disney, Bacila, Maxim, Nae, care isi vad naibii de joc atat cat stiu ei si putem si noi sa ne vedem de fotbal nu toata ziua demisii, greve, accidentari interminabile si alte distractii. Gurita, Lungu, Pacuraru, Larie cred ca sunt in regula asa in mare. Imi pare rau ca trebuie sa ma despart de vechea garda, nu sunt jucatori rai si nu vor fi usor de inlocuit, dar mentalitatea paguboasa si atmosfera de delasare create de ei fac imposibila functionarea echipei fara crize periodice.

Gata cu crizele, vreau fotbal! Pentru asta, adio vechea garda. :cya:

Erik Tzae
27th August 2006, 12:27
Nu existari asa ceva la o echipa care se respecta.Ce certuri, ce scandaluri,ce discutii, cine nu vrea sa joace out.Daca exista asa ceva atunci nu jucatorii sunt de vina ci cei care le permit asa ceva. Vechea garda si noua garda exista numai ca varsta si experienta si atat,nu trebuie sa se puna accent pe chestia asta. Vechea garda,noua garda, cine nu joaca fotbal si nu e devotat echipei sa plece unde vrea,sau sa se ia masuri disciplinare,materiale etc,si sa vezi pe urma cum joaca sau daca nu, pleaca asta e viata asa trebuie sa se puna problema.In rest Farul are lot valoros dar nu are antrenor, eu daca as fi antrenor cu aceasta echipa as sta in liga pe unul din primele locuri.

Erik Tzae
27th August 2006, 12:32
Si inca ceva nu stiu cum poti sa declari ca te duci sa castigi la Steaua si tu joci in formula 1,7,2,1.Inseamna ca ori esti cretin ori habar nu ai cu cine joci,sau nu esti antrenor de fotbal.

Erik Tzae
27th August 2006, 12:43
Propun acest thread pentru toti suporterii Farului in special.
Cum ati proceda voi daca ati fii in locul antrenorul Farului? Trebuie sa formam o "opinie publica", bazata pe mai multe idei ale fiecarora dintre noi ca sa vedem cum ar trebui gestionat lotul din momentul de fata al Farului (si nu numai).

Pe ce jucatori ati insista? Pe cine ati da afara? Care e echipa ideala, s.a.m.d

Fac pariu ca daca ne-ar lasa pe 4-5 de aici de pe forum sa facem echipa si tactica am fii MULT mai bine decat in situatia in care suntem acum..


dar cum NU suntem, datoria noastra e sa debatem subiectul asta, sa ne dam cu parerea si sa speram ca o sa se indrepte situatia asta...

Eu am spus deja o parte din ce am avut de spus, pe celalalt thread, asa ca astept parerile voastre.

Vreau raspunsuri cat mai realistice si logice...
Puteti sugera si transferuri (la fel, realistice)... etc ati inteles voi...

Asadar, maine este demis Vukotic si Bosinceanu te angajeaza pe TINE. Esti farist pana la moarte asa ca vrei binele echipei. Clubul are buget de $2,5 milioane de dolari si pentru transferuri mai sunt alocate vreo 3-4 sute de mii...
Cum procedezi? Pe cine dai afara, pe cine aduci? Care e echipa-tip


Lasa-l pe Disney, avem nevoie de el. In combinatii cu Liviu, Gurita sau Tibor da randament. Dar nu lasat singur in avanposturi :rosu:

Curelea ar fi o solutie viabila...
De Liviu Mihai nu stiu ce sa zic... e adevarat ca mai si inscrie cateodata, dar e o putoare rar intalnita in fotbal.
Farmache categoric trebuie dat afara.
Si Florea de cand tot joaca la Farul numai prestatii sterse are, e slab de tot...

Apostol poate isi scoate fumurile din cap si odata cu revenirea lui Todoran incepe sa joace fotbal.

mai bine am juca 3-5-2...

Schiopu-Gheara-Maxim pe linia de fund
Senin - stanga, Gurita - dreapta ... Voiculet - Lungu - Todoran mijloc, Tibor si M. Nae in atac

As juca 1,4,2,4, in aceasta formula de echipa:
Curca(Stanca) Schiopu, Gheara, Maxim, Pacurar, Apostol,Todoran, Liviu MIhai,Disney,T.Moldovan,Guritza.acasa si afara cu Nae in locul lui Liviu Mihai in linia de mijloc si Gurita la fel retras deci un 1,4,4,2

pff
27th August 2006, 14:57
daca`as fi pentru o zi presedinte .. i`as amaneta pe toti si nu m`ar prinde =))

U|L|T|R|A|S|
27th August 2006, 16:41
In primul rand afara cu nesimtitul de cURCA... Acest jucator este o mizerie... Se observa in filmuletul meciului, cum la fiecare gol, sare foarte tarziu dupa minge...
Sunt curios cati bani a primit, sau poate doar o promisiune ca o sa fie achizitionat de steaua... la pauza a avut chiar tupeul sa vina aproape de peluza si sa ne arate obrazul..
In acel moment am fost opriti cu greu de jandarmi sa nu sarim gardul...
"george CURca - esti o mizerie" , "sclavul lu' steaua" , "scap-o curca" , "Adi Vlas"

Pentru a cata oara - AFARA CU MERCENARII.

kerosene
27th August 2006, 22:10
Aoleu tchibos te-a luat vreo vijelie pe sus?sau ti-ai luat tastatura noua?:D :D

Aaaaaaaaa sau asta faci daca te iau astia antrenor :happy :happy :happy

tchibos
27th August 2006, 22:13
:) in primul rand rezolv problemele tehnice, apoi mai vedem. Acum ca am rezolvat problemele tehnice voi putea trece linistit sa gandesc ce as face daca as fi antrenor la Farul

VA URMA...

Napoletan
27th August 2006, 22:40
Daca as fi antrenor la Farul... mi-as da imediat demisia.
In alta ordine de idei, care a fost ultimul meci cu steaua in deplasare in care curca nu a gafat decisiv cel putin odata ?! De vreo 4 ani, acelasi scenariu. Si ne miram cand rad altii de noi si zic ca suntem sclavii stelei...(nu ma refer la galerie). Pai asa e! Farul nu are voie sa ia puncte din ghencea, in schimb in stefan cel mare, sau in giulesti il fac pe dracu in patru sa prinda "sponsorizarile" lu` nea gigi. De ce cand vin spurcatii la Constanta, crainicul trebuie sa indemne publicul sa aplaude "echipa campioana" ?! De ce bosanceanu vrea sa scape si de jucatorii care inca mai misca ceva (Todoran si Voiculet) ?!
P.S. Veniti cat mai multi la meciul cu Ceahlaul, pt. a protesta si pt. a le arata acestor nesimtiti ca FARUL SUNTEM NOI!
AFARA CU MERCENARII!

kerosene
27th August 2006, 22:44
P.S. Veniti cat mai multi la meciul cu Ceahlaul, pt. a protesta si pt. a le arata acestor nesimtiti ca FARUL SUNTEM NOI!
AFARA CU MERCENARII!

Bine zis.Chiar ai dreptate.Trebuie sa facem ceva

HAI FARUL

tchibos
28th August 2006, 11:51
In primul si primul rand le-as schimba atitudinea si as incepe cu declaratiile oficiale si neoficiale. Sunt fanul nr. 1 a lu' Gurita dar am stat de vorba cu el inainte de meciul cu Lokomotiv Plodiv si am ramas cu un oarecare gust amar. L-am intrebat cum e, ce vor face la Sofia iar el mi-a raspuns ca e greu. Asa ceva eu nu as fi permis. Ma asteptat la un raspuns gen "mergem si ii rupem" sau "nu sunt ei mai tari canoi, asa ca nu imi fac probleme". Cred ca saracilor li se "implanteaza" placi de genul asta si normal ca ei pleaca cu un handicap mare. Ma uit la Steaua si cat de mult nu il suport pe "George B." am o admiratie fata de el pentru ca e singurul de acolo care le-a intiparit pe cerebel incredrea in propriile forte. Vorbe ca razboinici, luptatorii, ca da nu stiu cine doua goluri intr-un meci in care daca cineva dadea si un gol era mare, au determinat in timp ca jucatorii sa iasa pe teren si sa lupte pana la epuizare.

In al doilea rand as interzice jucatorilor sa mai iasa macar inainte si dupa meciu o zi/doua la terase/baruri/cluburi. De multe ori am auzit de la apropiati ca dupa meci sau chiar inainte ca jucatorii se relaxau pe o terasa. Asa ceva iar nu e permis. Inainte de meci trebuie sa fie conectati la joc iar dupa trebuie sa se bucure sau sa sufere si sa se gandeasca la meci, la ce a mers bine si ce nu. Cand eram student si aveam examene grele, plecam intr-un bar la "o bere" dupa examen, ca sa uit de tot ce invatasem sau avea legatura cu materia respectiva. Era un fel de formatare dupa care o luam de la capat. Abia acum imi dau seama cat greseam. Una e analiza la cald cand esti nervos sau bucuros si inca mai simti din "febra" meciului si alta e cand lucrurile se aseaza si mai uiti ce s-a intamplat pe teren.

Apoi as umbla la relatia cu publicul. Merg la stadion de ceva timp si rar se intampla sa vad cum jucatorii saluta spectatorii. Nu ma refer doar la partea din galerie condusa de Sorin pe care jucatorii o saluta in mod frecvent. Sa ii salute pe toti ca doar asa vor incepe sa vina la stadion, sa cante si sa faca o atmosfera pe care sa iti fie mai mare dragul sa joci impotriva oricarei echipe. Relatia cu publicul trebuie sa fie una excelenta.


Cu alte cuvinde as incerca sa fac din jucatori niste profesionisti macar in primul rand in ceea ce priveste comportamentul si apoi as incepe cu partea tehnica si as repeta si eu niste scheme de joc ceva, ca nu am mai vazut asa ceva la Farul de oarte mult timp

Seahawk
29th August 2006, 10:13
Tchibos, interesant cum ai spus tu ca cineva de la Farul citeste forumul asta. Pentru ca uite, ideile mele de la inceputul thread'ului din postul ala pe care l-ai mutat era ca : avem nevoie de o schimbare drastica si printre multe altele am spus ca jucatorii trebuie amendati pentru atitudinea nonsalanta...si m-a bufnit rasu cand am vazut azi la stiri pe un post de tel. romanesc (deh prind totu de aici haha) ca s-au dat amenzi fabuloase la Farul.
Ciudat, nu?

Insa eu nu cred ca asta e solutia! trebuie gasita o cale de mijloc...

Adica Bosinceanu sa dea mana libera antrenorului in TOTALITATE... sa nu plece ca Grigoras, dar trebuie si jucatorii "trasi de urechi" pentru ca de fiecare data, cum nu le convine ceva incep "accidentarile" si tot felul de chestii din astea.

Eu daca as fi antrenor, vorba lui Klingon... sa ma lase pe mine sa iau deciziile...cine vine/cine pleaca... si va asigur ca mi-as lua cu mine un staff competent, incepand cu doctori... ca sa vad de ce se tot accidenteaza jucatorii in asemenea hal si un antrenor secund...cu antrenamente "nemtzeshti" + mentalitate de "razboinic" de la becali, un pic din arogantza proasta a lui borcea, dar care vedeti face ravagii prin campionat uneori... un pic din siretenia lui copos...

Asadar trebuie luat numai lucrurile bune de la personaje cum avem noi prin Romania si insuflata o mentalitate jucatorilor romani de invingatori.
Apoi adaugam metodica lui Dorinel Munteanu si spiritul lui de "neamtz" si uite asa ne redresam...



p.s. check this out:


Toti jucatori (cu exceptia a 3-4 dintre ei) + antrenorul trebuie sa fie amendati pentru atitudinea nonsalata si total lipsita de profesionism pe care au dovedit-o in ultimele doua meciuri. Nu justifica banii aruncati pe ei...

Sa fie oare Chiforeanu care mai trage cate un ochi pe aici din cand in cand? :happy

b3bito
29th August 2006, 11:01
culmea antrenorul nu a fost amendat,
am citit niste declaratii ale jucatorilor,cum ca`i rupe la antrenament,pei ei ce plm vor?sa stea prin baruri si sa se antreneze ducand berea si ceor mai bea ei la gura?sa arunce cu privirea dupa femei?ce antrenamente vor ei?5 minute alergat,3 flotari ,4 abdomene,o miuta 10 minute,si pa?ce draq.....

Seahawk
29th August 2006, 11:07
Nu stiu in ce fel ii "rupe" la antrenamente, pentru ca nu se arata...
Si daca e adevarat, inseamna ca sunt niste idioti, scuzati "expresia" dar ei cum naibii gandesc "hai sa il dam afara pe asta, ca ne rupe la antrenamente! asa ca facem figuratie cateva meciuri pana il da afara si pe urma ne vedem de joc, ne luam banii si ne distram...si jucam in intertoto!"

Ei chiar nu vor? Pentru ca e clar ca de putut POT mai mult...

Trebuie o curatenie... trebuie dati afara cativa jucatori si adus un antrenor nou...

Farmache e primul care trebuie exclus din lot. Cu Apostol si Florea mai vedem...
Gurita trebuie folosit pe postul lui si Tibi titular!

tchibos
29th August 2006, 13:22
eu l-as tine pe Apostol ca e bun, doar ca cineva i-a spus ca e mai bun decat in realitate si omul si-a luat-o in cap. Dribleaza mult prea mult, tine mingea fara rost. Daca ar da drumul mai repede la minge ar fi excelent. Sa se remarce prin pase bune nu prin driblinguri proaste. Si daca tot veni vorba, eu as schimba si stilul de joc si as reveni la vechil stil, adica devierile alea cu care ajungeam inainte foarte repede in careu

Kroenan
29th August 2006, 13:50
@tchibos... Jucatorii se comporta precum cei din conducere. Nimeni acolo sus nu le da curaj si incredere in ei. Desi chestia lu` Jiji cu `razboinicii` mi se pare o idiotenie rar intalnita, totusi a functionat .
De ce? Foarte simplu: Fiindca jucatorul roman e o panarama. Trebuie sa gandesti ca el, sa te cobori la nivelul lui pentru a-l intelege. Exact asta a facut Becali

@Seahawk... `Curatenia` costa bani... Jucatorii cunosc asta si isi permit orice, fiindca stiu ca Bosanceanu e zgarcit
Nici nu poate fi vorba de faptul ca Vukotici `ii rupe` la antrenamente... Poate ei nu au vazut ce fac altii

Adevaratul motiv e altul... Sarbul ii taxa pentru lipsa de interes la antrenamente si asta i-a deranjat. Acum vreo 2 luni se pare ca Moldovan a venit baut si a fost amendat drastic
Problema lui Vukotici a fost faptul ca nu a stiut sa-i uneasca si astfel sa-i determine pe scandalagii sa se auto-elimine. Intr-un cuvant nu a fost un `caracter`

tchibos
29th August 2006, 20:59
. Exact asta a facut Becali

`

bine.. greu nu cred ca i-a fost ca e si el am la acelasi nivel.

rechinul farist
29th August 2006, 22:56
Ion Marin, noul director tehnic al FC Farul:

„Nu pun beţe-n roate nimănui!“

„Săpăligă“ spune că decizia pentru alcătuirea echipei îi va reveni tot antrenorului principal, Momcilo Vukotic


Aflaţi în cantonament la Câmpina, fotbaliştii de la FC Farul îşi urmează programul de pregătire stabilit de tehnicieni. Profitând de întreruperea campionatului, pauză generată de meciul dintre reprezentativele României şi Bulgariei, din preliminariile EURO 2008, „rechinii“ îşi încarcă bateriile în oraşul prahovean.

La Câmpina, a ajuns, ieri, şi Ion Marin, care va ocupa postul de director tehnic în cadrul clubului constănţean. „Săpăligă“ îi cunoaşte foarte bine pe cei mai mulţi dintre componenţii lotului Farului, pe care i-a mai avut sub comandă în urmă cu doi ani. Prin cooptarea lui Ion Marin în staff-ul tehnic, se doreşte o revigorare care să ajute echipa să se reînscrie în obiectiv - calificarea în cupele europene.

„Aseară (n.r. - luni seară), am finalizat negocierile cu conducerea clubului. Astăzi (n.r. - ieri), am rezolvat şi rezilierea contractului cu Dinamo, astfel încât sunt gata să încep munca la Farul. Postul pe care sunt încadrat este de director tehnic, cu atribuţiuni privitoare la echipa mare şi la formaţia secundă. Bineînţeles, toate eforturile vor fi canalizate spre prima echipă. Vrem să întărim corpul tehnic, să existe condiţii cât mai bune de muncă pentru antrenorul principal, să ajutăm în program şi conţinut antrenorul, totul pe bază de argumente, colaborare şi dialog. Nu pun beţe în roate nimănui, antrenorului principal îi va reveni decizia de alcătuire a echipei, eu doar propun idei care pot sau nu fi acceptate“, a declarat, pentru „Cuget Liber“, Ion Marin.

Despre actuala configuraţie a lotului, „Săpăligă“ încă nu s-a pronunţat. „Am mai lucrat cu mulţi dintre jucători. Alături de aceştia, au mai apărut tineri, despre care am auzit că au potenţial. Încă nu i-am văzut la antrenament, o să îi urmăresc deseară (n.r. - ieri seară)“, a afirmat Ion Marin.



Amical cu Flacăra Moreni

Ieri, „rechinii“ au avut planificate două şedinţe de pregătire, una dimineaţă, de la ora 10, alta după amiază, de la ora 18. Conform informaţiilor furnizate de antrenorul secund Lucian Marinof, toţi jucătorii s-au integrat în program, inclusiv mijlocaşii Adrian Senin şi Dinu Todoran, a căror recuperare a mers bine.

Astăzi, de la ora 18, Farul susţine un meci amical, contra formaţiei Flacăra Moreni. Până sâmbătă, ultima zi de cantonament la Câmpina, echipa va urma un program ce cuprinde două antrenamente pe zi.

Sorin MIHALACHE















Cămui, numit antrenor secund

Odată cu Ion Marin, la echipă a fost adus şi Cristian Cămui, ultima dată antrenor la Portul.

„Cristi va fi antrenor secund, împreună cu Lucian Marinof. Este de muncă pentru toată lumea, Farul este un club complex. Gata cu discuţiile, acum, trebuie să ne apucăm de treabă, avem un obiectiv de realizat“, a spus noul director tehnic. (S.M.)

cuget liber



ce ziceti de asta? cu sapaliga, or sa apara iar blaturile cu Dinamo, acum cand prinsesem si noi curaj ca i-am batut in groapa!!

Catalin 06
30th August 2006, 18:49
Nu avem nevoie de Directori sportivi , avem nevoie de transferuri , contracandidatele noastre cheltuie milioane de dolari pe jucatori , noi ce luam jucatori de la echipe retrogradate si aia gratis . Sa fim cinstiti , ce sanse avem noi cu echipele astea . Fotbalul e o afacere investesti cu inteligenta 1 milion si daca ai noroc scoti 1,5 sau 2 . da conducerea e si incompetenta . Daca ar investii macar 1 milion pe transferuri in facare an in 2 , 3 ani am merge in uefa sau chiar in liga si si-ar scoate Bosanceanu de 2 , 3 ori cat a investit. Uitati la oierul asta de jiji , acum nu mai trebuie sa investesteasca nimic vreo 2 ani . Da Bosanceanu vrea sa nu dea nici un ban dar sa aiba echipa in uefa. La ce campionat va fi anul asta cred ca o sa ne uitam la televizor cum joaca CFR-ul si Poli in uefa .

danny del corco
1st September 2006, 10:17
Nu avem nevoie de Directori sportivi , avem nevoie de transferuri , contracandidatele noastre cheltuie milioane de dolari pe jucatori , noi ce luam jucatori de la echipe retrogradate si aia gratis . Sa fim cinstiti , ce sanse avem noi cu echipele astea . Fotbalul e o afacere investesti cu inteligenta 1 milion si daca ai noroc scoti 1,5 sau 2 . da conducerea e si incompetenta . Daca ar investii macar 1 milion pe transferuri in facare an in 2 , 3 ani am merge in uefa sau chiar in liga si si-ar scoate Bosanceanu de 2 , 3 ori cat a investit. Uitati la oierul asta de jiji , acum nu mai trebuie sa investesteasca nimic vreo 2 ani . Da Bosanceanu vrea sa nu dea nici un ban dar sa aiba echipa in uefa. La ce campionat va fi anul asta cred ca o sa ne uitam la televizor cum joaca CFR-ul si Poli in uefa .

Perfect adevarat !

tchibos
9th September 2006, 17:01
Daca as fi antrenor acum la Farul as schimba toata echipa in ultimile 5 minute de inainte de meci. Si asta fara sa stie nimeni

dorryn
9th September 2006, 22:33
eu daca as fi antrenor la Farul i-as duce pe astia la psiholog.fortat.

Napoletan
10th September 2006, 01:12
Mai curand la psihiatru...

Catalin 06
10th September 2006, 02:11
Ar trebui adus Basarab Panduru antrenor la Farul . Ar fi interesant . Ala l-ar ciomagii si pe Bosanceanu nu numai pe jucatori

rechinul farist
10th September 2006, 02:24
Ar trebui adus Basarab Panduru antrenor la Farul . Ar fi interesant . Ala l-ar ciomagii si pe Bosanceanu nu numai pe jucatori

:happy:

ULTRAS-CT
11th September 2006, 11:24
dak as fi antrenor la Farul in momentul asta ori as propune la fel ca Grigoras sa plece un grup de jucatori ( care vad eu ca incearca sa ma sape .. nu joaca nimic ) .. ori as pleca eu

danny del corco
11th September 2006, 12:54
Cu ceva timp in urma se scria aici ca nu este utila schimbarea antrenorului, intrucat, celui care va veni ii va lua ceva timp (se aprecia 3-4 meciuri pierdute) pana se va pune la punct . Na, ca le-am pierdut cu acelasi antrenor, criza continua, nu se intrevede nici un orizont.

rechinul farist
12th September 2006, 00:55
dak as fi antrenor la Farul in momentul asta ori as propune la fel ca Grigoras sa plece un grup de jucatori ( care vad eu ca incearca sa ma sape .. nu joaca nimic ) .. ori as pleca eu

si care ar fi acel grup? :confused:

dorryn
12th September 2006, 02:10
hmm in momentul de fata..toata echipa.cu exceptia lui todoran care isi face treaba.cat timp era grig ..trebuiau indepartati pascovici,gurita,cristocea,l mihai si probabil curca.dar pierdea bosanceanu o gramada de bani.

Napoletan
12th September 2006, 16:09
Respect maxim pt. Todoran, care refuza sa ia parte la cest circ ieftin (cum a facut si cand a fost demis Grigoras) si se da accidentat.
Todoran uno di noi!

Catalin 06
12th September 2006, 17:55
Todoran e altfel decat ceilalti jucatori , insa din pacate s-ar putea sa-l pierdem in iarna , atunci expira contractul lui si nu stiu sa-l fi prelungit.

Napoletan
13th September 2006, 05:57
Sincer, nu il poate acuza NIMENI. Si-a facut datoria pt. Farul, a respectat intotdeauna culorile si blazonul. E de inteles daca vrea sa plece...are familie si trebuie sa se gandeasca la viitorul sau, trebuie sa se realizeze si pe plan financiar, pt. ca la Farul nu are parte nici de asta, nici de o consacrare fotbalistica.
Pt. noi, Todoran nu este doar un jucator de fotbal, este mai mult decat atat! (baietii stiu de ce).
Todoran uno di noi!

danny del corco
14th September 2006, 20:00
Sincer, nu il poate acuza NIMENI. Si-a facut datoria pt. Farul, a respectat intotdeauna culorile si blazonul. E de inteles daca vrea sa plece...are familie si trebuie sa se gandeasca la viitorul sau, trebuie sa se realizeze si pe plan financiar, pt. ca la Farul nu are parte nici de asta, nici de o consacrare fotbalistica.
Pt. noi, Todoran nu este doar un jucator de fotbal, este mai mult decat atat! (baietii stiu de ce).
Todoran uno di noi!

Subscriu in totalitate celor scrise de dumneata!

Seahawk
28th September 2006, 10:35
Ca sa mai fim si on-topic, daca as fi antrenor la Farul chiar in momentul asta le-as spune asa baietilor:

Partea 1:

"Suntem o echipa competitiva. Fiecare dintre toti cei prezenti (Iar lipseste Liviu Mihai?, of of) a demonstrat sau va avea sansa sa demonstreze (mai devreme sau mai tarziu) ca merita sa joace fotbal in Liga 1 si ca isi merita locul in aceasta echipa. In primul si-n primul rand trebuie sa lucram la relatiile de joc ..fiecare cu fiecare. Sa fim o familie. Evident si relatiile dintre mine(antrenorul) si voi trebuiesc imbunatatite. Eu nu sunt seful vostru, nu sunt "tatal vostru" sunt un simplu profesor care va va sta la dispozitie de fiecare data si va va ajuta pe fiecare in parte sa progresati si sa fiti cu adevarat invingatori. Conditii necesare pentru a avea succes in urmatoarea perioada la Farul:

- pur si simplu sa nu uitati ca aveti un "loc de munca" la care unii doar viseaza. Multi dintre voi nu realizati ca sunteti intr-o situatie foarte buna. Eu sunt aici sa va transform viata din bine in excelent. Nu sunt cel care va redresa echipa pentru ca eu nu am "preluat-o" de la nimeni. Ci pur si simplu incep o munca, cot la cot cu fiecare dintre voi. Este frumos ce facem... jucam fotbal! Inainte de bani, care desi ne influenteaza maaarea majoritate a timpului in primul rand trebuie sa avem pofta de joc. Noi ne jucam, si castigam. Jucam fotbal, castigam bani.

Asta nu inseamna ca ce facem noi este floare la ureche. Fiecare dintre noi se poate imbunatati ca jucator, ca persoana, caracter. Avem o munca serioasa, care desi este dup cum am mai spus frumoasa ...este a naibii de grea.
Accidentari, lovituri, statusul de "celebritate" in unele cazuri, fel si fel de multe alte exemple care apar in viata unui fotbalist.

Eu aici am insa nevoie in primul rand de OAMENI cu caracter. Dupa aceea ne uitam si la partea "tehnica" a fiecaruia.

- Vreau ambitie. Cine nu este din fire un tip ambitios eu voi fi pentru el psiholog personal si-l voi ajuta sa se imbunatateasca.
-Vreau daruire. Primul pas spre a ajunge castigator este sa VREI pur si simplu sa castigi.
-Vreau profesionalism. Ca sa ajungi castigator nu poti doar sa VREI, trebuie sa mai si POTI. Eu va voi ajuta la partea a doua... sa puteti intr-adevar sa deveniti castigatori. Pentru asta e nevoie de profesionalism, adica mai bine spus. Sa fim oameni de cuvant, sa ne tinem de treaba si incet si sigur vom inchega aceasta "familie".

Inainte de toate suntem o familie... Nu avem mama, nu avem tata, ci suntem toti frati. Eu nu am autoritate impotriva voastra, dar totusi sunt cel care e responsabil cu deciziile...ex: primul 11, pregatirea fizica, motivatia, tactica etc...
Voi la randul vostru aveti responsabilitatile voastre: tu, domnule Apostol...esti mijlocas central. Ai responsabilitatea sa recuperezi mingii, sa fructifici orice spatiu lasat de adversar. Sa te trezesti dimineata cu 15 minute inainte de ora stabilita...Sa te distrezi atunci cand simti nevoia, intr-o limita decenta...etc

De fapt mai bine spus cand luam bataie nu ne ajuta cu nimic faptul ca mergem in baruri si ne inecam amarul in bautura. Multi dintre noi insa o fac, sunt si firi mai slabe printre noi. Va voi ajuta pe fiecare in parte sa ajungeti fotbalisti cu adevarat, din toate punctele de vedere.

Cand castigam suntem o familie, cand pierdem suntem tot o familie si lucrurile murdare le spalam intre noi.

Daca este vreunul dintre noi caruia ii vine sa rada la auzul vorbelor mele sa plece in divizia C ...sa joace pe terenul plin de cenusha din Ovidiu sau pe terenul de langa fabrica de zahar din Navodari. N-aveti ce cauta aici...
Jucam la unul din cluburile care l-a format pe Hagi. Oricare dintre cei de aici poate ajunge un Hagi. E simbolul clubului, si va ramane chiar daca s-a schimbat numele stadionului (din diferite interese si probleme).
Trebuie sa avem si mandrie. In sezoanele anterioare ati demonstrat ca va puteti bate de la egal la egal cu granzii campionatului.
De acum incolo va voi arata si va voi invata cum sa ii putem bate de fiecare data.

Cei care nu sunt de acord cu spusele mele sunt liberi sa plece acum.
Cei care spun acum ca sunt de acord, si nu vor reusi conform termenilor propusi de mine sa respecte intelegerea si conceptul ca sunt o parte dintr-o familie, si niste oameni... si dau dovada de lipsa de caracter ...le voi comunica eu mai tarziu asta personal si daca nu sunt de acord sa se schimbe ...ii voi da eu afara.

Cei care raman sunt adevarata familie, la care vom aduce dupa posibilitati NUMAI jucatori care vor sa faca parte din aceasta echipa.

Acum duceti-va toti acasa la neveste/ prietene/ parinti... si traiti-va viata. Pentru ca Farul nu reprezinta viata...si nu ar trebuii sa puna stapanire pe viata voastra.. Este doar un job, un loc de munca la care aveti antrenor un om la fel ca voi si ca oricare altul ...si care va respecta si asteapta in acelasi timp asteapta sa fie respectat.
Si uite asa impreuna vom deveni castigatori.






Cu alte cuvinte avem nevoie de un antrenor care sa fie mai intai un psiholog bun la Farul, dupa cum spunea si tchibos.

O sa mai continui, pentru ca as mai avea multe de spus...in acest "dialog imaginar" dar acum s-a facut aproape 3 dimineata si mi se inchid ochii.

HAI FARUL!

danny del corco
4th October 2006, 04:52
[QUOTE=Seahawk;823781
Cand castigam suntem o familie, cand pierdem suntem tot o familie si lucrurile murdare le spalam intre noi.



HAI FARUL![/QUOTE]

Frumos spus!!!

rechinul farist
21st October 2006, 01:17
daca as fi antrenotrul Farului as aduce, Farul 2 cu toata echipa si cred ca am fi scos mai mult de un egal cu Jiul!!! pustii astia care joaca in liga a 3-a, vor juca cu mai multa ambitie in liga I.......

danny del corco
26th October 2006, 11:10
Este posibil sa vina Cartu din iarna ! De abia astept sa vad pe unde vor scoate camasa jucatorii.

Kooler
26th October 2006, 19:19
Daca as fii antrenor la Farul m-as straduii sa imi fac meseria cat mai bine ... (deci oricine vine sa incerce sa faca acest lucru)

danny del corco
28th October 2006, 09:06
In varianta cu Cartu, cred ca nu se poate spune ca nu cunoaste meseria. Imi pun intrebarea daca il vor sprijini, ce credit ii vor acorda, si nu in ultimul rand ce jucatori ar putea sa ii puna la dispozitie.

Seahawk
28th October 2006, 20:18
Asa...mai bine spus ce sprijin va avea din partea conducatorilor... nu ca nu stie el cum sa-si faca treaba. Cartzu e meserias... dar nu o sa ne duca nici el prea departe, atata timp cat patronu nu investeste. Si ma refer la bani adevarati...nu unu-doua milioane asa aruncate aiurea

Catalin 06
29th October 2006, 08:14
Cartu are o problema . Cand ajunge antrenor la o echipa din a doua jumatate a clasamentului incepe sa bage autobuzu-n poarta ceea ce nu prea imi place . Avem nevoie de un antrenor in stilul lui Grigoras , ofensiv , energic, asa daca ne aparam cu toata echipa o sa avem locurile 8-9 asigurate dar performanta 0 .

tchibos
29th October 2006, 09:07
daca tu ai fi antrenor in momentul de fata te-ai mai gandi la performanta?

Catalin 06
29th October 2006, 10:22
Acum nu dar peste un an sau doi cand echipa isi va reveni sau va fi schimbata din temelii cum zice Bosanceanu n-as vrea sa vin la meci si sa vad o echipa care se apara majoritatea timpului. Aici e vina lui Bosanceanu ar trebui sa se tina de Grigoras ca pana la urma va ceda si se va intoarce .

rechinul farist
29th October 2006, 12:31
Grigoras a ramas cu sufletul la Cta, din cate stiu are familia aici, un apartament la Tic=Tac, avea si o masina, un VW Bora, CT 64 GRI, al lui personal..........poate, poate daca se fac presiuni, poate o ceda...

danny del corco
29th October 2006, 17:01
A trebuit ca Grigoras sa plece (a 2-a oara, parca) pentru a incepe Bosinceanu sa isi dea seama ca greseste. S-ar putea sa cedeze (Grig) daca se fac presiuni, insa cred ca ele trebuiesc facute pe baze solide, Grigoras fiind deja fript. Cat despre venirea lui Cirtu, se promite din start remaniere de lot, chiar in doua etape, iarna-vara ! Se vor tine de cuvant ? Oricum acest campionat pentru noi este terminat. Ce ar mai conta cateva experimente, cu un alt antrenor, care de altfel mi se pare unul destul de bun.

Seahawk
30th October 2006, 08:50
Tot ne invartim in cerc... ne trebuie aia, ne trebuie aia..etc dar nimeni nu face nimic. Rusine... si pacat de orasul nostru ne facem de ras

danny del corco
31st October 2006, 18:16
Cu un antrenor adevarat Farul ar putea sa isi refaca imaginea.
Cu o conducere proasta poti sa aduci trei antrenori ca tot degeaba.
Devine clar: la Farul nu se doreste nimic! Eventual supravietuirea, insa si aici vor fi probleme, intrucat toti "dau din coate".

rechinul farist
7th November 2006, 12:49
daca as fi antrenorul Farului l=as folosi pe Guritza varf impins si pe Tibi mai in spate, pentru ca Guritza alearga mult si pune presiune pe fundasii adversari si poate creea spatii pentru mijlocasi iar pe Tibi l=as tine in spatele lui Guritza pentru ca e tehnic poate scoate un adversar din joc printr-un dribling si poate suta f bine de la distanta, a dat cel putin 2 goluri cu suturi de la distanta: unul cu Rapid si unul cu Gloria.
Gurita a dat si el 2 goluri f importante aflandu-se exact unde trebuia: gol cu FC Arges si cu Timisoara.

MagicTouch
7th November 2006, 13:33
Tot ne invartim in cerc... ne trebuie aia, ne trebuie aia..etc dar nimeni nu face nimic. Rusine... si pacat de orasul nostru ne facem de ras

Desi nu sunt constantean si nici suporter Farul te contrazic total. Multe orase ar vrea sa se faca 'de rusine' cum v-ati facut voi. La voi cel putin s-a jucat (si se joaca) un fotbal curat,deschis si mai ales CINSTIT. Daca astea sunt motive de rusine ce sa mai zicem de Vaslui, Ceahlaul, Panduri numai pentru a da cateva exemple. Acum treceti prin momente mai slabe dar cred ca sunt trecatoare si nu peste mult timp C-ta va fi din nou printre primele echipe din Ro daca nu chiar mai mult. Am o presimtire ca nu va invartiti in cerc pentru ca "aveti carma rupta" ci mai degraba pentru ca va zbateti sa infruntati o mare (un ocean pot spune) de mafie, coruptie, hotie si magarie care predomina in fotbalul romanesc. Eu am vazut cum una din echipele mele favorite (petrolul ploiesti) incerca sa "revina" in divizia A! Cu un arbitraj poate nu aranjat dar cu siguranta viciat, impotriva unor anonimi ca cei de la Modelul.
MIE ar trebui sa-mi fie rusine....in nici un caz tie.

rechin
7th November 2006, 15:44
Frumos spus:ok: Suntem slabi dar sunt altii mult mai slabi.

Seahawk
8th November 2006, 10:13
Dar pe mine nu ma intereseaza de altii. Vorbesc numai despre ce este in curtea noastra. Si chiar e pacat de orasul nostru pentru ca niciodata nu am avut conducere ca lumea...toti au fost niste mafioti.

Cat despre Bosinceanu, are meritele nu pot sa spun nu. Dar vreau sa vad o echipa a Farului care sa nu stea capra in meciurile cu Steaua si Dinamo...

O fii Panduru omul? Ramane de vazut...

FatFrumos
10th November 2006, 02:05
La Steaua ar mai sta capra dar la Dinamo in nici un caz.

rechinul farist
10th November 2006, 15:06
de ce?

FatFrumos
11th November 2006, 03:54
ca nu le da voie panduru sa piarda cu Dinamo si asta din ce am vazut cind era antrenor la Poli, acum cu steaua e mai desteapta si se da la jucatori.

dorryn
12th November 2006, 01:25
ei si dinamo nu a facut la fel in finala cupei? pascovici ..curca.. nu va spune nimic chestia asta? hai sa fim seriosi ..

danny del corco
12th November 2006, 14:36
Parerea mea este ca aveti amandoi dreptate. Fiecare in felul lui. Nu degeaba ne fac "mercenari" mai peste tot pe unde jucam.

rechinul farist
26th November 2006, 13:34
daca as fi antrenor la Farul nu i=as baga in echipa si nici in lotul de 18 pe:
-oricare din portari, ca amandoi sunt varza, nu stiu sa prinda mingia;
-Liviu Mihai, numai talente pe capul lu` baiatu asta;
-Florea, asta e un impiedicat, nu stie sa-si mentina echilibrul pe teren; :D
-Disney, joaca parca ar fi in desene animate :D

Kooler
26th November 2006, 19:30
Corect insa eu as da afara pe mai multi

CosminGrc
26th November 2006, 19:31
nu mai are pe altii pe care sa ii bage...restu prefacutilor is accidentati...

rechinul farist
27th November 2006, 00:28
L. Mihai și Voiculeț, la echipa a doua

Atacantul Liviu Mihai și mijlocașul Claudiu Voiculeț ratează ultimele două meciuri ale Ligii 1 din acest an, după ce au au fost trimiși, ieri, la echipa a doua a Farului. Celor doi li s-a reproșat prestația foarte slabă din meciul cu CFR Cluj, partidă în care au intrat pe parcurs, dar și atitudinea dovedită până acum la pregătire. O hotărâre în privința celor doi se va lua în iarnă. (M.B.)

se pare ca am nimerit un jucator: Liviu Mihai; cat despre Voiculet, mie imi place de baiatu asta, a jucat si pe la nationala.....

dorryn
27th November 2006, 03:45
voiculet a facut cateva meciuri bune si i s-a urcat la cap.bine,a avut si peioada cand a fost bolnav de hepatita dar asta nu-i o scuza pt atitudinea lui.probabil se si visa pe la steaua,dinamo sau rapid ca majoritatea viermilor din lot.dar sper ca o sa fie un dus rece pt el si va reveni la realitate ca e pacat.talent are.despre l mihai,s-a cam terminat vremea lui la Farul.sa ne lase.trebuie sa apreciem tot ce a facut bun pt noi atatia ani si atat.acum daca vrea sa plece,sa plece.ultima impresia cantareste destul de greu totusi asa ca,sa fie sanatos,numai bine.

danny del corco
28th November 2006, 21:23
Abia astept pauza. Abia astept sa vad o remaniere la Farul. Abia astept sa vad pe cine putem conta si mai ales pe cine va veni. Abia astept discutiile dintre Boss si antrenor. Abia astept o schimbare in atitudinea celor implicati in conducerea clubului. Abia astept un reviriment al jucatorilor.... Astept cam multe si cam de demult !

Kooler
28th November 2006, 21:55
Daca as fii antrenor la Farul..... Dar nu sunt si nu stiu ce sa fac intr-o situatie ca asta. Sper (pe principiul ca speranta moare ultima) ca antrenorul stie sa faca tot ce e necesar sa reinvie echipa. Altfel nu le vom da decat satisfactie celor care ne arata usa spre B si vom dezamagi miile de suporteri tineri si batrani care cred in aceasta echipa.

danny del corco
2nd December 2006, 00:59
Sa avem incredere in Panduru. Mie imi place. Si ca om( direct, franc fara ocolisuri) si ca antrenor implicat direct in lucrul cu jucatorii (cine vrea sa faca treaba bine, cine nu,la echipa a2a).

tchibos
2nd December 2006, 01:15
adevarul e ca eu daca as fi acum antrenor la Farul as face exact ce face Panduru

danny del corco
2nd December 2006, 01:44
Din pacate, sau spre norocul Farului, a trebuit sa vina Panduru sa se apuce si la noi cineva de treaba. Lucrurile astea trebuiau sa se intample la inceputul campionatului, sau chiar inainte, dupa participarea in Intertoto.

tchibos
2nd December 2006, 01:50
macar sa se intample minunea si acum. Panduru e un om cu un caracter puternic si cred cu tarie ca va aduce echipa pe drumul cel bun

danny del corco
2nd December 2006, 01:56
De altfel este singura noastra speranta de revenire pe drumul bun. Noi am tot scris aici ca nu merge una, alta, insa nu nea luat nimeni in seama. Pacat. dar mai bine mai tarziu decat niciodata.

tchibos
2nd December 2006, 02:00
pai nu ne-a luat in seama dar se pare ca avenit cineva la carma care gandeste ca noi, oamenii normali si care vrea sa faca ceva din echipa asta, iar pe el trebuie sa il ia in seama ca deja s-au perindat prea multi antrenori la Farul

danny del corco
2nd December 2006, 02:08
Cam toti cei care scriem aici am tras semnale in privinta sarbului, si de atunci, incotnuu, ca sirena lui Vasile Roaita, am dorit un antrenor tanar, bataios, dornic de afirmare. Si uite ca acum il avem pe Panduru. Mi-ar placea nespus sa avem un nou antrenor care sa fie cu sufletul langa Farul, asa cum a fost Grig.Si poate, de ce nu, sa se obtina si performante. Cred ca nu sper la prea mult. Tchibos,te-as contrazice un pic: pe la Farul nu au trecut pre multi antrenori, ci persoane care au ocupat acea functie!