PDA

View Full Version : Echipele romanesti in cupele euro pe Vale



cinebelu
1st October 2008, 20:11
Chiar daca ma aflu aici, nu cred ca nu am voie sa comentez evolutia echipelor noastre in cupe :D

cinebelu
1st October 2008, 20:17
mai inatai aia de-aseara.

Au reusit in sfarsit sa sparga seria infrangerilor onorabile cu un 0-0 onorabil :D
Lumea incepe sa se lamureasca de ce Semedo a fost vandut asa de repede de CFR. Tipul e bun de-un sprint doua cu Buzau , Farul si chiar cu steaua in Liga lu mitica, insa nu-i de nivel international. CFR gasisera in vara prostii care sa plateasca un milion si ceva pe el si s-au grabit sa profite de o astfel de ocazie
steaua a jucat bine in prima repriza, insa mentalitatea lasa de dorit. in repriza a 2a le-a placut mai mult idea de a pleca acasa cu un 0-0 onorabil decat sa riste victoria. Insa, privind clasamentul si admitand ca isi doresc sa joace intradevar la calificare, un punct a fost cam egal cu o infrangere, fiindca sunt singurii care au pierdut deja o partida si urmeaza cele mai grele, dubla cu Lyon si deplasarea la München.

cinebelu
1st October 2008, 20:21
CFR astazi.

Greu. Insa, pe teren intra si la ei tot doar 11. Cu ambitie si vointa se poate orice. Fener au reusit chiar o victorie acasa cu aceeasi Chelsea si a fost chiar in faza eliminatorie! Eu cred ca Chelsea nu vine sa castige cu orice pret la Cluj. Daca CFR le va face o impresie prea buna, cred ca se vor multumi si cu un egal, fiind inca in avantajul lor..
Insa, cu o minune astazi (victorie) si o remiza in meciul paralel, cred ca se poate sarbatori deja calificarea in optimi
Bafta!

Bumbescu
2nd October 2008, 00:28
Bravo Delaparis, uite asa mi-ai dat posibilitatea sa fiu din nou in compania cinebelului:D......asta cica vrea sa comenteze meciurile aici, el chiar crede ca are ceva de spus pe lumea asta:ras-plans: