Levente
26th August 2006, 19:42
Monte Carlo, 25 aug - Iată programul meciurilor din primul tur al Cupei UEFA, stabilit în urma tragerii la sorţi ce a avut loc vineri, la Monte Carlo:
Rapid Bucureşti (România) - Nacional Madeira (Portugalia)
Skoda Xanthi (Grecia) - Dinamo Bucureşti (România)
Cernomoreţ Odessa (Ucraina) - Hapoel Tel Aviv (Israel)
Sporting Braga (Portugalia) - Chievo Verona (Italia)
Levadia Tallinn (Estonia) - Newcastle United (Anglia)
Molde (Norvegia) - Glasgow Rangers (Scoţia)
Standard Liege (Belgia) - Celta Vigo (Spania)
Maccabi Haifa (Israel) - Litex Loveci (Bulgaria)
Derry City (Irlanda) - Paris Saint-Germain (Franţa)
Hertha Berlin (Germania) - Odense (Denmarca)
Legia Varşovia (Polonia) - Austria Viena (Austria)
Panathinaikos Atena (Greecia) - Metalurg Zaporoje (Ucraina)
Lokomotiv Moscova (Rusia) - Waregem (Belgia)
Sparta Praga (Cehia) - Hearts (Scoţia)
Fenerbahce Istanbul (Turcia) - Randers (Denemarca)
Red Bull Salzburg (Austria) - Blackburn Rovers (Anglia)
Schalke 04 (Germania) - Nancy (Franţa)
Ethnikos Achnas (Cipru) - RC Lens (Franţa)
Slovan Liberec (Cehia) - Steaua Roşie Belgrada (Serbia)
AZ Alkmaar (Olanda) - Kayserispor (Turcia)
Rubin Kazan (Rusia) - AC Parma (Italia)
Brondby (Denmarca) - Eintracht Frankfurt (Germania)
Atromitos (Grecia) - FC Sevilla (Spania)
Beşiktaş Istanbul (Turcia) - ŢSKA Sofia (Bulgaria)
Vitoria Setubal (Portugalia) - SC Heerenveen (Olanda)
Olympique Marseille (Franţa) - Mlada Boleslav (Cehia)
Atvidabergs (Suedia) - Grasshoppers Zurich (Elveţia)
Trabzonspor (Turcia) - Osasuna (Spania)
FC Basel (Elveţia) - Rabotnicki (Macedonia)
West Ham United (Anglia) - Palermo (Italia)
Feyenoord (Olanda) - Lokomotiv Sofia (Bulgaria)
Ruzomberok (Slovacia) - FC Bruges (Belgia)
FC Sion (Elveţia) - Bayer Leverkusen (Germania)
Partizan Belgrad (Serbia) - FC Groningen (Olanda)
Slavia Praga (Cehia) - Tottenham Hotspur (Anglia)
IK Start (Norvegia) - Ajax Amsterdam (Olanda)
Artmedia Bratislava (Slovacia) - Espanyol Barcelona (Spania)
Wisla Cracovia (Polonia) - Iraklis Salonic (Grecia)
Livorno (Italia) - Pasching (Austria)
Dinamo Zagreb (Croaţia) - AJ Auxerre (Franţa)
Meciurile tur se vor disputa pe 14 septembrie, pe terenul primelor
formaţii, iar partidele retur pe 28 septembrie, învingătoarele urmând să
evolueze în grupele Cupei UEFA.
Rapid Bucureşti (România) - Nacional Madeira (Portugalia)
Skoda Xanthi (Grecia) - Dinamo Bucureşti (România)
Cernomoreţ Odessa (Ucraina) - Hapoel Tel Aviv (Israel)
Sporting Braga (Portugalia) - Chievo Verona (Italia)
Levadia Tallinn (Estonia) - Newcastle United (Anglia)
Molde (Norvegia) - Glasgow Rangers (Scoţia)
Standard Liege (Belgia) - Celta Vigo (Spania)
Maccabi Haifa (Israel) - Litex Loveci (Bulgaria)
Derry City (Irlanda) - Paris Saint-Germain (Franţa)
Hertha Berlin (Germania) - Odense (Denmarca)
Legia Varşovia (Polonia) - Austria Viena (Austria)
Panathinaikos Atena (Greecia) - Metalurg Zaporoje (Ucraina)
Lokomotiv Moscova (Rusia) - Waregem (Belgia)
Sparta Praga (Cehia) - Hearts (Scoţia)
Fenerbahce Istanbul (Turcia) - Randers (Denemarca)
Red Bull Salzburg (Austria) - Blackburn Rovers (Anglia)
Schalke 04 (Germania) - Nancy (Franţa)
Ethnikos Achnas (Cipru) - RC Lens (Franţa)
Slovan Liberec (Cehia) - Steaua Roşie Belgrada (Serbia)
AZ Alkmaar (Olanda) - Kayserispor (Turcia)
Rubin Kazan (Rusia) - AC Parma (Italia)
Brondby (Denmarca) - Eintracht Frankfurt (Germania)
Atromitos (Grecia) - FC Sevilla (Spania)
Beşiktaş Istanbul (Turcia) - ŢSKA Sofia (Bulgaria)
Vitoria Setubal (Portugalia) - SC Heerenveen (Olanda)
Olympique Marseille (Franţa) - Mlada Boleslav (Cehia)
Atvidabergs (Suedia) - Grasshoppers Zurich (Elveţia)
Trabzonspor (Turcia) - Osasuna (Spania)
FC Basel (Elveţia) - Rabotnicki (Macedonia)
West Ham United (Anglia) - Palermo (Italia)
Feyenoord (Olanda) - Lokomotiv Sofia (Bulgaria)
Ruzomberok (Slovacia) - FC Bruges (Belgia)
FC Sion (Elveţia) - Bayer Leverkusen (Germania)
Partizan Belgrad (Serbia) - FC Groningen (Olanda)
Slavia Praga (Cehia) - Tottenham Hotspur (Anglia)
IK Start (Norvegia) - Ajax Amsterdam (Olanda)
Artmedia Bratislava (Slovacia) - Espanyol Barcelona (Spania)
Wisla Cracovia (Polonia) - Iraklis Salonic (Grecia)
Livorno (Italia) - Pasching (Austria)
Dinamo Zagreb (Croaţia) - AJ Auxerre (Franţa)
Meciurile tur se vor disputa pe 14 septembrie, pe terenul primelor
formaţii, iar partidele retur pe 28 septembrie, învingătoarele urmând să
evolueze în grupele Cupei UEFA.