PDA

View Full Version : Danemarca - Italia



MaPaX
13th June 2004, 21:53
Luni, 14 iunie, Danemarca - Italia, ora 19:00 in direct pe Romania 1!
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici!

Catalanul
13th June 2004, 22:04
sper ca danemarca sa o ia rau de tot de la italia
un 5-0 cred ca ar fi de ajuns :D

realmadrid.com
13th June 2004, 22:13
3-0 pt italia

FreeMinds
13th June 2004, 22:39
2-0 pentru italia goluri inscrise de totti .....sa speram ca o sa fie un meci frumos

MaPaX
13th June 2004, 22:50
1-0 pentru Italia :ok: (gol Vieri) /hello :yeah:

Valikos
14th June 2004, 11:53
Danemarca - Italia : 2-3 ; Italia are echipa buna dar sa nu uitam ca si danemarca e norocoasa !!!...va fi un meci intre doua echipe diferite ca stil de joc cat si ca mentalitate .

Doctor_Satan
14th June 2004, 12:02
Danemarca-Italia: 0-2.
Italienii o sa rateze ca-n filme si o sa-i manance pe paine pe danezi.
Forza Italia!

Valikos
14th June 2004, 13:32
Danemarca e destul de incarcata si pregatita pentru meciul cu italia , pe siteul oficial www.euro2004.com Helveg declara ca :"We have beaten Italy before and I really think we can do it again" titlul articolului e :"Helveg targets Italy scalp"..
__________________________________________________ _____________
tot interviul la : http://www.euro2004.com/Features/Kind=2/newsId=191067.html

Valikos
14th June 2004, 13:38
Canavaro raspunde : ""Denmark are a powerful side from the physical point of view," Cannavaro told euro2004.com. "We know at least four or five Danish players really well as they are stars in Serie A. We will need to use our speed and technique against them in the best possible way."

MaPaX
14th June 2004, 15:36
14 iunie, Guimaraes, grupa C, stadion: "Alfonso Hen­riquez", ora 19.00
DANEMARCA - ITALIA
Palmares: 10 3 0 7 13-19
În întrecerea continentală, istoria consemnează o singură con­fruntare între cele două echipe. La 17 iunie 1986, pe stadionul din Koln, "squadra azzurra" lui Azeglio Vicini reuşea să depăşească, după un meci echilibrat, revelaţia ediţiei mexicane a Cupei Mondiale - 1986 cu scorul de 2-0, prin golurile semnate de Altobelli (min. 67) şi De Agostini (min. 87). La danezi a evoluat şi Morten Olsen, ac­tualul antrenor al scandinavilor, care la cei 38 de ani devenea cel mai vârstnic jucător din întreaga istorie a competiţiei continentale. Italia a urcat în "sferturi", în timp ce nordicii lui Seep Piontek au o­cupat ultimul loc în grupa 1, fără nici un punct!!
Arbitru: Mejuto Gonzales (Spania)

uti2102
14th June 2004, 16:12
Ahhhh! Asta-i meciul pe care-l ashtept! La fiecare campionat imi doresc sa vad macar un meci in care Italia sa piarda. Asta e primul dintre ele! HAI DANEMARCA!

PS : Sper ca simulantzii sa primeasca ceva galbene shi chiar roshii! Oricum, dupa renuntzarea la Inzaghi imi sunt ceva mai putzin antipatici. :evil:

Catalanul
14th June 2004, 16:16
alpopa ai innebunit ??????? :rosu:
cum poti sa tii cu danemarca ?????????? :rosu:
sau ai uitat ca din cauza lor noi nu suntem la europene?

vasile314tzurka
14th June 2004, 16:59
nu suntem la europene din cauza noastra. sau ai fi vrut ca aia sa spuna "duceti-va voi ca aveti mai multe ifose"? si eu tot cu danemarca tin.

ady_azzuro
14th June 2004, 17:39
Cred ca va bate Italia cu 2-0...sa fim seriosi, italienii sunt cu cel putin 2 clase peste danezi...daca n-ar fi avut berea aia a lor sponsor oficial la europene, n-ar fi calcat ei in Portugalia! :ciocan:

FreeMinds
14th June 2004, 18:56
bate italia cu 2-0 :)

uti2102
14th June 2004, 19:48
Iata de ce nu pot eu sa-i sufar pe italieni. N-au jucat nimic in prima repriza. In plus, iar era sa inscrie un gol bulanos, contrar cursului jocului. Italia este un fenomen al norocului, al bulanului! Sper sa-i bata danezii, care ar fi meritat sa inscrie. HAI DANEMARCA!
Rushine Italia! Un joc penibil!

MaPaX
14th June 2004, 19:49
La pauza : 0-0. a fost o faza frumoasa pe finalul primei repriza cand Del Piero a sutat, a resipins portarul Sorensen, mingea a ajuns la Totti, care a reluat dintr-o pozitie grea, si portarul Sorensen a avut inca o interventie buna
Frumoase refelxele danezului

MaPaX
14th June 2004, 20:52
Danemarca - Italia : 0 - 0

Danemarca: Thomas Sřrensen, Rene Henriksen, Martin Laursen, Niclas Jensen, Thomas Helveg, 72' Martin Jřrgensen, Daniel Jensen, Dennis Rommedahl, 76' Christian Poulsen,69' Ebbe Sand,Jon Dahl Tomasson. (Schimbari:69' Claus Jensen, 72' Kenneth Perez, 76' Brian Priske)

Itaia: Gianluigi Buffon, Christian Panucci, Alessandro Nesta, Fabio Cannavaro, Gianluca Zambrotta, 57' Cristiano Zanetti, Simone Perrota, 68' Mauro Camoranesi, Francesco Totti, 64' Alessandro Del Piero, Christian Vieri. (Schimbari: 57' Gennaro Gattuso, 64' Antonio Cassano, 68' Stefano Fiore)

Catalanul
14th June 2004, 20:56
0-0
din pacate italieni nu ne-au putut razbuna
suedezii nu o vor face 100% ca doar sunt frati de-ai lor
macar bulgarii sa ne razbune :evil:

dj_jaxxx
14th June 2004, 20:57
Portarul danez a aparat bine de tot.

Evilush
14th June 2004, 21:00
Offf... ce sa le ceri domne???? Asta e fotbal!!! Unde-s golurile??? Ai draqu le-am spus sa nu mai mute poarta

corinutza_88
14th June 2004, 21:04
ce naspa!
cum se poate ca o echipa de staruri a italienilor nu a putut strivi echipa danemarcei?
0-0 cel mai nasol scor!

dj_jaxxx
14th June 2004, 21:11
nu trebuie neaparat sa fie goluri ca sa fie un meci bun.

uti2102
14th June 2004, 21:45
Care staruri bai craiovene?! Or fi ei, dar cu asha mentalitate de "fundul in poarta" nu o sa ajunga nicaieri. Cel putzin asha sper eu!

fia
15th June 2004, 05:09
nu trebuie neaparat sa fie goluri ca sa fie un meci bun.
Asa e, dar pe de alta parte au fost exasperant de multe ratari!

viole(n)t
15th June 2004, 08:23
Toata lumea crede ca ieri asta a fost tactica Italiei: sa stea la ashteptare.

Greshit! ITALIA NU A PUTUT MAI MULT!!!

IlMILAN
15th June 2004, 09:45
Toata lumea crede ca ieri asta a fost tactica Italiei: sa stea la ashteptare.

Greshit! ITALIA NU A PUTUT MAI MULT!!!
:headbang: :headbang: :headbang:
Exact....ba si Trapatoni asta a facut echipa de toata pleasna....cu favoritii lui.... :(
Asta e trebuie sa-ti dau o bere :)
Alpopa ce ar fi sa-ti vezi tu de albionul tau, de tavalugul numit Becks si asa mai departe....sa-ti aduc aminte cum a castigat Anglia singurul titlu mondial? :ciocan:

viole(n)t
15th June 2004, 10:25
IlMILAN, iti dau revansha la pariu daca vrei

apropo de Trapatoni, nu intzeleg de ce a jucat cu doi inchizatori in zona centrala cand se shtie ca danezii isi dezvolta atacurile mai mult pe flancuri

P.S.: Apropo de singurul titlu al Angliei, nu uita ca la primele 3 editzii ale Cupe Mondiale (din care Italia a castigat 2) englezii nici nu au participat, deshi erau probabil cea mai puternica echipa din lume... In '34 am jucat cu voi pe Wembley shi v-am batut cu 3-2...

Doctor_Satan
15th June 2004, 10:30
Astia parca s-au inteles!
Cand ataca o echipa, ataca si cealalta!
Un meci cu multe faze pe poarta, doua defensive solide si cu o echipa italiana in scadere de forma.
Parerea mea!

Valikos
15th June 2004, 10:32
Italia a jucat slab de tot si au pierdut , danemarca a jucat destul de bine si a luat un punct ....

uti2102
15th June 2004, 11:00
Alpopa ce ar fi sa-ti vezi tu de albionul tau, de tavalugul numit Becks si asa mai departe....sa-ti aduc aminte cum a castigat Anglia singurul titlu mondial? :ciocan:

Nu shtiu de unde ai scos-o p-asta. Nu sunt fan al Angliei! Nici pe departe! EU TZIN CU CEHIA!!! Fotbalishti adevaratzi, muncitori, cu spirit ofensiv, nu ca "gloabele" alea de italieni! :evil:
Cik "Danemarca shi Italia s-au anulat reciproc". Sper sa-i anuleze de tot suedezii! :drak:

PS: La modul serios aku, italienii ishi bat joc de noi. La ce jucatori au ar trebui sa le fie rushine pentru modul in care joaca.

suporterita
15th June 2004, 14:44
cred ca judecati gresit unii dintre voi, Italia si-a jucat tactic meciul foarte bine numai ca Trapp face la fel ca Iordanescu, introduce in teren jucatori care nu merita, unul este Camoranesi, a jucat slab,Gatusso este mai bun decit el, a jucat excelent minutele care i-au fost alocate.altul a fost Vieri, care la Inter a avut un sezon de tot risul,bine era daca juca atacul cu Totti-Cassano.Canavaro a fost magnific si nu inteleg un lucru, pricepem noi romanii ceva din acest fotbal italian?va legati atit de jocul defensiv, este o practica normala atita vreme cind e in joc trecerea de grupe, pina cind si atacantii stiu sa faca faza de aparare,asta este fotbalul adevarat si precautia este esentiala si apoi, distrugi pe contraatac totul.bine si danezii au jucat tactic bine,insa o sa vedeti Italia unde va ajunge, sunt sigura ca cel putin va juca semifinale.

Cioko
15th June 2004, 15:11
mai "HAI POLI" cum poti spune ca nu suntem la EURO 2004 din cauza danezilor...fara suparare dar n-ai dreptate. La EURO 2004 nu suntem din cauza noastra (si a lui Iordanescu - parere personala) si exact cum ti-a raspuns vasile314tzurca...doar nu vroiai ca danezii sa ne lase pe noi in locul lor....
eu nu am nimic cu Danemarca cu atat mai mult cu cat dintotdeauna am tinut cu ei si voi tine (binenteles neluand in calcul nationala Romaniei).
iar pentru cei care erau si sunt asa impotriva danezilor :rosu: (din cate observ aici pe forum) ii rog sa recunoasca ca Danemarca merita victoria contra Italiei pt ca au jucat mai bine si au fost mai buni; Danemarca este o nationala puternica chiar nu observati asta?...nu-i mai urati asa pt ca nu ei sunt de vina ca Romania nu este prezenta la turneul final.
anyway eu le doresc succes la acest turneu final....gogogo DENMARK !!! :yeah: :yeah: :yeah:

MaPaX
15th June 2004, 15:31
Morten Olsen (antrenor Danemarca): "Sunt multumit cu un punct, insa dupa cum a curs jocul meritam victoria.""Am avut multe sanse si am controlat jocul in prima parte."

Giovanni Trapattoni (antrenor Italia): "Probabil trebuie sa fac unele schimbari pentru meciul urmator. Dupa ceea ce am vazut astazi, este important sa fac aceste schimbari." "Am dorit victoria, dar una peste alta putem spune ca este un rezultat bun, mai ales dupa cum a evoluat jocul."

Alessandro Nesta: "Nu avem nici o scuza, am jucat extrem de prost."
"Am discutat cu colegii mei pentru a vedea ce s-a intamplat si sper sa strangem randurile."

keluba
15th June 2004, 16:07
Am pierdut contra danemarca => chiar asa rau nu am dat-o-n bara :evil: