PDA

View Full Version : Puncte de vedere, critici, opinii



TZEFERU
13th June 2004, 21:12
Aici ne putem spune punctele de vedere, poate nu neaparat total legate de fotbal.

horica
16th June 2004, 00:54
Pai in acest caz este locul cel mai potrivit pentru a face campanie electorala in vederea alegerilor pentru functia de primar!Profitati de acest lucru ,mai ales ca-i gratis....
Dai DOAMNE romanului minte!Nu cred sa fie Duminica Orbului.....

TZEFERU
16th June 2004, 00:58
Originally Posted by alpopa
Eu nu ii intzeleg pe jucatorii ashtia, pana in 20 de ani, de tot vor sa plece prin strainezia. Pentru ce? Sa fie rezerve?! Asta e cea mai mare gresheala pe care o pot face la varsta asta. Shi sunt o groaza de exemple. In ultimii ani singurul contra-exemplu ar fi Chivu. Restul insa........s-a ales praful.
La fotbal e ca shi-n viatza. Daca arzi etapele plateshti. Jucatorii ashtia ar trebui sa vina la Steaua, sa joace vreo 2-3 ani shi apoi sa plece. Sa-mi spunetzi mie peste vreo 2-3 ani daca nu ajung ashtia gen Laurentziu Rosu sau Denis Serban daca pleaca acum in Frantza......Cu toate ca au ceva shanse ca-i Lotzi acolo; dar pentru cat timp?
TINERI DIN TOATA TZARA! VENITZI LA STEAUA!


Alpopa.....ai grija ce spui ca in curind vom striga si noi....tineri din toata tara veniti la CFR ECOMAX!!! :evil:

Cred ca fiecare doreste sa isi acorde o sansa, chiar daca pare fortat la prima vedere. Unii nu pot trai cu sansa si esueaza. De altfel si la Steaua poti face tusa si acolo exista deja "confuzia abundentei". Ca si femeile cind merg la cumparaturi nu stiu pe ce sa puna ochii si pe toate le-ar vrea....mai apoi le arunca ca nu au nevoie.
(Unii au sansa sa primeasca functii de conducere si ....accepta. E la fel ca viata de care pomenesti.)

Alegerea depinde de valoarea si personalitatea fiecaruia iar apoi de capacitatea de autoevaluare. Dupa cum am observat in viata toti vor sa faca pasi repezi si sa "sara" peste etape.
La unii le merge la altii ba. Iar la cei care nu le iese figura iau intotdeauna ca etalon (sau referinte) pe cei care au reusit, neintelegind (sau refuzind sa inteleaga) poate, ca nivelul lor este altul. Ca sa intelegi intr-adevar pe fiecare trebuie sa stai macar 5 (cinci) minute "in pantofii" celui in cauza. De acolo poate se vede altfel.

Angelina Jolie
21st June 2004, 00:06
A iesit pana la urma Boc. Recunosc ca l-am votat si eu pt ca nu imi place de Rus asta in primul rand. Si de ce sa nu recunosc Boc pare a fi mai aproape de CFR pe cand Rus s-a declarat u-ist. Deci inca o victorie pt CFR. Speram sa ajute echipa mult mai mult ca Funar pana acum. Pe aici prin Gruia se aude o mini galerie care striga CFR , LUPTA CFR! Poate alcoolul, sau poate faptul ca a iesit BOC? Habar nu am, dar sper sa fie bine.

TZEFERU
29th June 2004, 08:46
Andor Bacsi!

http://www.gazetadecluj.ro/modules.php?name=News&file=article&sid=1304

horica
30th June 2004, 00:09
Bravo mai tataie!Este reconfortant sa ai stiinta de astfel de suporteri.Sa-i dea D-zeu putere sa vada cat mai multe meciuri ale CFR-ului.Ar fi indicat ca si jucatorilor sa le fie prezentat acest suporter,pentru o motivatie in plus daca mai este cazul.

LUPTA CFR!!!!!

TZEFERU
5th July 2004, 03:35
Grecia a demonstrat ce stiam mai demult. Cu daruire si disciplina poti face pasi mari spre performanta. Au reusit sa isi valorifice cea ce stiau mai bine, lovituri de cap imparabile si aparare beton.

Nu a jucat Grecia ceva fotbal fantastic, dar a fost eficace. Grecia da sperante echipelor mai mici sa fie mai curajoase si sa nu priveasca partidele ca out-sideri.
Pentru cei ce comentau despre cehi si olandezi la superlativ.....sa zicem acum ca nu e chiar asa negru dracul. Sa speram ca lectia greaca sa prinda bine si la altii.......Sper si CFR-ului nostru.

Slater
30th July 2004, 18:24
IATA AICI UN MESAJ LUAT DIN THREADUL IN CARE ERA ANUNTATA PROMOVAREA cfrului IN A:
Trimis: Lun 05 31, 2004 9:20 am Titlul subiectului:
Ole de mult am asteptat promovarea C.F.R-ului in A inca din prima etapa din retur cand a batut cu 4-0 la uta Sper sa aiba cat mai multe rezultate bune in A.:jerk: Chiar daca este a doua echipa dupa U Cluj :jerk: sa nu uitam ca totusi C.F.R a fost infiintata prima in 1907 Bafta clujenilor
NO COMMENT
[B]"U" CLUJ 4EVER

Angelina Jolie
31st July 2004, 05:03
Nu am inteles care e faza. Poate ca sunteti prima echipa a Clujului dar in momentul actual sunteti 0 pe langa noi. Deci chiar nu inteleg postul tau?????? Ce rost are sa ne arunci asta in fata????????

Slater
31st July 2004, 11:17
TOATA TARA STIE, "U" CLUJ ECHIPA CLUJULUI
[B]Īntīia apariţie a formaţiei din Gruia pe prima scenă, după 28 de ani, nu a stīrnit un interes pe măsura aşteptărilor, poate şi pentru că echipa iubită mai mult la Cluj este divizionara B Universitatea. In jur de 1.000 de timişoreni au facut deplasarea la Cluj cu acceleratul Timişoara-Iaşi. De asemenea, destui bănăţeni au făcut deplasarea la meci cu maşinile personale, şoseaua dinspre Oradea fiind mai aglomerată ca de obicei. Īn aceste condiţii, Commando Viola a dominat fondul sonor pe stadion, replica suporterilor feroviari fiind apatică, chiar şi īn momentele īn care CFR era la cīrma disputei. (Călin Todorescu)
[U]Cu acest ultim post va spun la revedere si astept rocada de la sfarsitul anului cand o sa va fac cu mana

Slater
31st July 2004, 11:18
Ah da am uitat...ca sa nu ziceti, vizitati si voi http://www.prosport.ro/index.php?c=3&a=28163. De acolo am dat copy paste

horica
31st July 2004, 17:30
Slater nimeni nu ti-a spus sa pleci!Avem nevoie de interlocutori.Dialogul nu face rau nimanui.Oricum pe curand!

FORTZA CFR!

Slater
1st August 2004, 12:34
Horica nu mai are rost sa postez aici degeaba. Din moment ce baietii nu sunt in stare sa-mi raspunda la intrebari, dupa ce sa ma tot agit. Stiu eu foarte bine raspunsurile dar vroiam sa aud de la ei. In plus discutiile astea sunt pline de subiectivism si nu duc nicaieri. Dispretul meu fata de aceasta echipa nu va disparea niciodata.
Cred totusi ca sunt in masura sa spun mai multe unde prin toamna, pana atunci astept cu nerabdare meciurile "U"niversitatii
Lauda si varza au un gust bun, dar umfla! Explozie placuta

TZEFERU
1st August 2004, 21:05
Slater, ia povesteste putin despre faptul ca Sabau a fost amenintat cu moartea de un suporter de la voi. Asta asa ca prefata la cea ce spui tu ca sinteti.

Asta de ce nu mentionezi? Am inteles ca uriti aceasta echipa. Ok.
Acuma ce mai vreti ?
Esti frustrat baiete, mai mari laudarosi ca voi nu cred ca exista in Cluj.

Vezi....singura echipa, numai U..traditie.....bla bla bla. Aveti grija ca in burta voastra e mai multa "varza".

Mie sa nu imi explici felul vostru de a fi. Cunosc aceste manifestari de ale voastre de 30 de ani. Trebuie sa spun ca nu puteti fi caraterizati prin bun simt, sa nu mai spun de cuvintele si obscenitatile strigate pe stadioanele din tara la adresa CFR-ului si asta cu mult inainte de cea ce spui tu ca vi s-ar fi intimplat.

Idea este ca voi nu suportati CFR-ul si creati agitatie apoi incepeti sa plingeti ca nu sare nimeni in ajutorul vostru. Sinteti atisociali.

Te rog lasa explicatiile de 2 bani, nu sintem de azi de ieri pe lumea asta.

Sintem in Divizia A si ne vedem de treaba. Succes in meciul cu Sinicolau!!!!!


HAI CFR!!!!

Angelina Jolie
3rd August 2004, 11:33
Bine zis. Si oricum a primit si raspunsuri la intrebari dar nu de natura sa ii satisfaca poftele unui u-ist. Probabil trebuia sa zicem "Lupta u Cluj!" ca sa fie bine. Asta NICIODATA NU O VOI SPUNE. Nimic nu imi poate schimba dispretul fata de u Cluj, dispret datorat mai ales galeriei lor "academice".
Asa ca LA REVEDERE domnule Slater, si FORZA CFR! BATEM SI LA BISTRITA!

horica
4th August 2004, 01:16
Personal cred ca fiind suporter al CFR-ului nu trebuie sa fiu si anti U!Nu trebuie sa amestecam lucrurile.Daca sunt printre suporterii u-tii indivizi care-si incurajeaza echipa injurand-o pe a noastra nu este cazul sa cadem in acelasi pacat.Din contra cei care se afla de-o parte vor putea identifica mai usor "putregaiul."Marginiti-va la sustinerea propiei echipe si lasati dialogul "surzilor".Pe noi nu ne avantajeaza aceste certuri fara sens.

FOTZA CFR!!

Angelina Jolie
17th September 2004, 03:58
Am o intrebare. Cum facem sa aducem si noi unul sau mai multi jucatori ai CFR-ului pe forumul asta cum este Coman de la FC Arges? Mi se pare o idee excelenta care poate fi pusa in practica si de noi. Pareri? Sugestii? Comentarii?

TZEFERU
17th September 2004, 08:13
Una dintre posibilitati ar fi cunoasterea jucatorilor. Dar pentru a cunoaste jucatorii trebuie sa fii in preajma lor cumva. Daca ai posibilitati sa te duci in deplasare si sa vezi jucatorii eventual sa fii prin preajma si sa ai ceva contact personal cu ei.

Daca contactul personal nu e posibil, dar atunci trebuie ceva de atras atentia. Am putea sa le trimitem felicitari din partea suporterilor de pe onlinesport dar nu stim cit de deschisi sint pentru asa ceva. Nu prea avem informatii. E mai dificil sa creezi contacte in "contumacie".

King of Hell
8th January 2005, 23:57
Faceti un site ca lumea...si chemati acolo jucatori sa vorbeasca cu voi...ce rost are pe onlinesport?

ASP
14th March 2005, 12:54
cine a adus mizeria aia de KVSC in tribune??? faceti ceva si scapati de jegurile alea ca nu aveti decat de pierdut. daca nu ne ocupam noi de ei incet incet.

andrei_cj
14th March 2005, 23:10
Voi fiind cine?

Virus
18th March 2005, 16:29
Incepe sa nu imi mai placa situatia. Mie personal mi se pare ca se vorbeste foarte mult in necunostinta de cauza. ASP nu stiu de ce consideri tu KVSC mizerie cand dupa parerea mea sunt si ei o galerie. Nu stiu daca tu stiai dar COMMANDO GRUIA se intalege bine cu ei si in plus aduce un + pentru coregrafie. Daca ai fost la meciul cu FCM Bacau in tur ti-ai fi dat seama.
In legatura cu faptul sa aducem jucatori pe Online sport nu stiu cat este de indicat. Oricum eu ma simt indignat intr-un fel sa aud toate prostiile celor de la U, nu cred ca le-ar placea asta jucatorilor. Si oricum de la Anca nici autograf nu prea primesti. In rest se mai poate vorbi cu ei.
In rest... galeria din Gruia a fost civilizata in privinta celor de la U dar s-au intamplat alte lucruri care au schimbat situatia. Si daca sunt U-isti care isi baga nasul pe aici sa stie si sa raspandeasca ca si noi ii uram pe ei, doar ca deocamdata ei sunt cei frustrati iar pentru noi intr-un fel clovni pentru tot ceea ce se chinuie ei sa arate.

CFR UITA-TE CUM SE ZBATE u IN B!!!

Angelina Jolie
18th March 2005, 16:43
CFR UITA-TE CUM SE ZBATE u IN B!!!
Sau: ALE ALE ALE ALE, SA MOARA u IN MIZERIE!!!

gruppo_centrale
20th March 2005, 20:50
am o poezioara pentru tine, herpes-virus, pe care au inghitit-o (pe toata!!! :) ) dragii tai jucatori, in momentul in care au aparut pe "Moina" la un meci al "Universitatii":

cfr, uita-te,
iti dam m**e si din B!

suna mult mai bine decit stingaciile voastre lamentabile...

ASP
21st March 2005, 14:09
KVSC e o chestie asa ca si cum n-ar fi. in afara de faptul ca au un steag...mai mult nu se poate spune. sunt doar niste cozi de topor ale patronului. KVSC este o mizerie pentru simplul fapt ca exista.

andrei_cj
22nd March 2005, 00:44
O Mizerie esti tu ASP!

ASP
22nd March 2005, 10:22
andrei cj esti doar un copilas nascut dintr-o masturbare accidentala...deci faci parte din kvsc.

andrei_cj
22nd March 2005, 11:38
lasa.....mai ca esti tu matur.....daca vorbesti asa nu stiu cine e mai copilas...mai sunteti inculti....prin statutul....vostru....de U ISTI nu stiti numai Ultras numai Hooligans numai prostii din astea.......in afara de fotbal mai stiti si altceva?

King of Hell
22nd March 2005, 12:46
Ma io propun ca de acum inainte sa strige galeria cfrului la fiecare meci in loc de Hei Hei CFR...Hajra KVCS!!!! sau Hajra CFR!!! ca pe vremuri...si asa ii echipa bozgorilor...

Angelina Jolie
22nd March 2005, 14:39
Atata vreme cat vor exista suporteri care sa strige HAI CFR nu este echipa ungurilor.

Virus
22nd March 2005, 17:39
Mai Gruppo Centrale, voi puteti sa strigati ce vreti ca nici dracu nu se uita la voi... :lol:

andrei_cj
22nd March 2005, 18:04
Repet bine ca aveti voi patron ROMAN! Sunteti penibili ma!

King of Hell
22nd March 2005, 18:06
Ma m*** proasta noi nu avem patron!!!

hamsterutz
23rd March 2005, 09:01
=)))))))))))))))))))))))))))))))))). bv bv !!!! /hello /hello /hello

Virus
23rd March 2005, 18:49
PAREREA TA :no:

roxana_cj
23rd March 2005, 20:44
Voi incerca sa vorbesc cu jucatorii pe care ii cunosc sa vina sa vorbeasca aici. Cu conditia ca voi sa nu-i injurati! Sa nu uitam ca e vorba despre obrazul meu aici si nu vreau sa ma fac de rusine.
Asa ca astept propuneri pe privat.

King of Hell
23rd March 2005, 21:53
Ma io daca vine aici vreun jucator de la cfr sa ma bata dumnezeu daca ii zic ceva urat..ca aia pot sa o fac si pe viu...chiar is curios ce dume au in ei...

Angelina Jolie
23rd March 2005, 21:56
Daca ar fi sa vb cu cineva as vrea sa pot vb cu Oncica. Asta pt ca baiatul are 2 facultati(Calculatoare si Sport) si cred ca ai ce vb cu el.

King of Hell
23rd March 2005, 22:23
Da ma am o intrebare: cum sa vorbim cu ei ma? dam cate un mesaj pe rand sau ce?

andrei_cj
23rd March 2005, 23:43
Mai omule Axaphat dar tu de ce ai treaba cu galeria CFR-ului de ce nu ai treaba cu echipa cfr-ului ca doar aia bate pe U cluj nu galeria nu? Si atunci ce ai cu noi.....adika sunteti incuiati...voi luati la bataie un CFR-ist doar pentru ca nu tine cu U si tine cu CFR da bateti-l ma pe anca pe oncica pe astia...sau bateti-va proprii jucatori.....cand pierd...nu stiu ce aveti cu galeria echipei adversa care nu face nimik altceva decat sa-si incurajeze...echipa favorita.......care cred ca e un drept constitutional...ma rog...vreau sa-mi raspunzi la intrebarea asta fara misto!plsssss

andrei_cj
24th March 2005, 00:13
Mai vad ca esti online....hai sa vorbim.......uite noi aruncam mesaje catre voi doar pentru ca voi ne tot jigniti peste tot pe unde mergeti....toata faza a inceput cand au venit Timisorenii...aici la primul meci al cfr-ului...ei s-au dus in centrul orasului suporterii timisoreni....si voi le-ati zis lor sa ne bata ca habar nu avem de fotbal...ca e echipa slaba...si tot felu din astea' de aici a inceput toata faza ca noi sa facem alte chestii pt ca noi in momentul in care am intrat in A nu am mai vrut sa avem nimik cu voi...dar voi ati continuat......(cand zic ca voi ati vorbit cu timisorenii...ma refer la oameni care sustine U CLUJ)!

ASP
24th March 2005, 09:42
Atata vreme cat vor exista suporteri care sa strige HAI CFR nu este echipa ungurilor.
asa credeti voi....
andrei cj acum pe bune esti F sau M? incearca sa te faci inteles, geniule. :rosu:

King of Hell
24th March 2005, 11:14
Io pun pariu aici cu cine vreti voi ca intr-o zi se va striga Hajra Cfr ca pe vremuri!!!

Angelina Jolie
24th March 2005, 11:28
Poate unii deja si striga, dar sa nu generalizam.

roxana_cj
24th March 2005, 19:44
Hai sa nu exageram! Nici chiar asa! Eu sincer nici nu stiu cum se pronunta si refuz sa vorbesc la mine in tara in alta limba! Am fost in alte tari si am vorbit alte limbi...

TZEFERU
24th March 2005, 20:51
Oncica la juniori....
Fir-ar sa fie trebuia sa fie ceva...nu se poate sa fi jucat asa slab fara motiv. E totusi prea de tot..
Exista probabil nemultumire, Oncica este un om vechi care a jucat prin mocirlele C-lui si B-lui, poate nu a fost tot timpul extraordinar dar a pus osul serios. Nu poti da chiar asa cu piciorul in el. Oare nu se putea cadea la un compromis daca a cerut ceva bani omu? E si el spre sfirsitul carierei...cind sa ceara bani? la anul ? Peste 2 ani? In curind i se va spune...."esti batrin"...si salut popor. Acum ar fi si momentul lui, Anca, Turcu sint mai tineri totusi. (aici nu vreau zic ca ei nu ar merita din cauza asta).

Am trecut si eu prin momente cind am muncit greu...si guess what? Toata lumea credea ca eu vreau sa muncesc GREU pt. bani putini. Asa li se pare la unii. General valabil se pare peste tot. Mi se cerea deseori sa fac lucruri (pentru ca aveam pregatirea) pentru care altii primeau de 2-3 ori mai mult...asa "de-a lelea". si pentru ca asa era situatia pe moment si nu aveam ce face.

Cind eram in armata si ridicam si eu mina sa fiu voluntar..guess what? Data urmatoare toata lumea se uita la mine ca si cum pe fruntea mea..scria VOLUNTAR......Na stiti ce? F-va Stalin..ma gindeam...astia tis oamenii. TEAM WORK cica.....sau lasa.

Ma apuca toti dracii cind aud dinastea.

Apoi treaba cu portarii.. Oare de ce se face chiar asa tam-tam pe portari? Chiar asa dependenti sintem de portar? Da,... trebuie sa ai un portar OK....dar parca e deja prea mult. De ce nu facem tam-tam pe joc? Pe felul cum joaca echipa si se organizeaza in teren?....sau lasam totul pe portar? Face portarul un meci mare si.... waw ce buni sintem?.si ce bine am jucat? Asta o fi tactica secreta? Noi vrem portar bun sa putem bubui mingile in careul advers?

King of Hell
24th March 2005, 22:12
Hai sa nu exageram! Nici chiar asa! Eu sincer nici nu stiu cum se pronunta si refuz sa vorbesc la mine in tara in alta limba! Am fost in alte tari si am vorbit alte limbi...

Hajra se pronuinta HOIRO!!! :ok:

andrei_cj
25th March 2005, 12:32
Da mai Axaphat daca tot stii asa de bine si cum se pronunta de ce nu vii tu sa strigi Hajra CFR in Gruia?
Pacat de Oncica.......eu va spun ca problemele la echipa nu sunt cele care se scriu in presa ci sunt mai profunde umpik...asa ca nu va stresati ca altele sunt motivele pentru care a fost dat piciorul in Oncica....si tare ma tem ca urmeaza Anca.....(sa stiti ca vorbesc din surse sigure) asa...ca.....mai bine asteptam si vedem e urmeaza!

roxana_cj
25th March 2005, 21:18
Oricare ar fi motivele e nasol pentru echipa! Oncica nu e juniori... sa fim seriosi! A vrut omul sa-si negocieze salariul (drept democratic dealtfel) si il dam afara pentru ca a indraznit asa ceva... Sa le fie rusine celor care l-au trimis pe Oncica la tineret! Ce? Le-a ajuns in A? Li s-a acrit si acum vor altceva? Dupa parerea mea singurul vinovat e Sunda! Nu trebuia sa fie de acord cu trimiterea lui Oncica la juniori pentru ca e prea important pentru echipa!

andrei_cj
26th March 2005, 00:29
Roxana ti-am scris pe threadul principal ceva raspunde acolo..pls ca nu are rost sa vb in 10 mii de locuri..nu? e mai simplu doar in unul singur nu?

Angelina Jolie
27th March 2005, 19:22
Hajra se pronuinta HOIRO!!! :ok:
Aflu si eu lucruri noi. Macar acum daca aud pe vreo unu' strigand asa stiu ca nu ma injura. :D :D

Virus
2nd April 2005, 00:27
Mai... nu stiu ce aveti voi cu KVSC, sau vi se pare ca suntem prea multi suporteri??? Va spun eu, niciodata nu o sa fim prea multi chiar daca am acapara tot globul pamantesc. Crezi ca spanioli ii deranjeaza daca striga ceva romani hai BARCA??? Incepeti sa deveniti comici! Cat timp se striga HAI CFR indiferent de limba pe care o spune, eu ma declar multumit.

ASP
2nd April 2005, 11:50
Asa crezi tu Virusel... o anumita limba nici nu ar trebui vorbita (ci taiata...)
Ia schimbati-va voi numele si poate o sa va mai intelegem.

Virus
2nd April 2005, 12:58
ASP... nu stiu de care voi vorbiti, poate ai impresia gresita ca fac parte din KVSC, ei bine te inseli. Dar oricum nu am nimic cu ei, ci ma bucur ca se striga pt CFR. Orice om in plus este binevenit, restul e politica si multa incultura!!!

roxana_cj
2nd April 2005, 19:58
Lasa-i Virus ca ei se cred culti pentru ca sunt "studenti"! Sa fim seriosi! Poate asp are o problema si cu francezii sau americanii sau arabii ca si de-aia sunt din ce in ce mai multi in Cluj!

Angelina Jolie
2nd April 2005, 23:17
Suntem o echipa internationala asta e adevarul! :happy :yeah: :happy

roxana_cj
3rd April 2005, 12:36
Pai la cati sarbi avem... Si cica inca vor mai veni... :rolleyes: Sa vedem cati romani raman! Hai ca glumesc! :D /hello

Angelina Jolie
4th April 2005, 16:11
Doamne fereste-ne de alti sarbi. Ne ajung ametitii pe care ii avem deja.

roxana_cj
4th April 2005, 19:57
Da! Ce sa zic... Mijin a facut un meci "stralucit"!

Angelina Jolie
5th April 2005, 12:09
Voi incerca sa vorbesc cu jucatorii pe care ii cunosc sa vina sa vorbeasca aici. Cu conditia ca voi sa nu-i injurati!
Ceva rezultate concrete in legatura cu problema asta?

gruppo_centrale
5th April 2005, 13:56
...mah...andrei...incearca...sa fii coerent...fara atita spatiu irosit... ca...sa...scoti...inca...o prostie patetica...te...rog...vorbeste si tu cu jucatorii frecomaxului...sa vina pe aici...sa va bage in seama o data in viata...ca din toamna luptati iar pentru promovare...si iar va fac "U"ltrasii mesaje cu "sobolani ceferisti"...bine?...te rog... :happy :happy :happy

Virus
5th April 2005, 17:33
mai gruppo... cu toate ca am spus ca nu mai iau in gura cu voi nu ma pot rabda sa nu zic ceva cand vad atata prostie pe tine, care intri pe forumul CFR-ului doar asa sa te iei de oameni. Nu stiu zau cine sunt sobolani prin ruinele Moina.

Angelina Jolie
5th April 2005, 17:49
Alo domnu grupare. Care "u"ltrasi? Aia 4 care au fost in deplasare la Arad sau care?

roxana_cj
5th April 2005, 19:03
Ceva rezultate concrete in legatura cu problema asta?
Am zis ca astept propuneri pe pm si cum n-am primit nimic... Dar vb cu baietii pe care-i stiu zilele astea inainte de cantonament

ASP
5th April 2005, 21:56
Lasa-i Virus ca ei se cred culti pentru ca sunt "studenti"! Sa fim seriosi! Poate asp are o problema si cu francezii sau americanii sau arabii ca si de-aia sunt din ce in ce mai multi in Cluj!
vad ca tu ii iubesti... poate din interes profesional... :rosu:

Virus
5th April 2005, 23:54
vad ca tu ii iubesti... poate din interes profesional... :rosu:
Jignirile tale chiar nu au nici o legatura cu fotbalul. Daca atata puteti voi ultrasii de la U inseamna ca nu sunteti decat niste inculti. Esti un mare nesimtit. Poate asa te-au invatat parinti!!! :rosu:

gruppo_centrale
6th April 2005, 15:04
ASP, te rog sa nu mai jignesti CEEA CE NU MAI POATE FI JIGNIT! sa fii suporter zilier la Frina, sa tremuri pentru victorie doar pentru ca 3 puncte inseamna o bere moca pe care o poshtaleshti cu vecinul... mai mare jignire decit asa ceva NU EXISTA!
virus, ce mutatie ai suferit, prapaditule, mai ieri numai degete ridicate erau prin mesajele tale, iar acum te sclifoseshti cu "nesimtitule"! sau abia acum ai primit si tu compensatele alea? deci vezi ca nu cfr e viata ta, ci sedativele!
:happy :happy :happy :happy

Virus
6th April 2005, 21:23
Mai Gruppo... daca te crezi asa de destept spune-ne si noua la ce te crezi tu cel mai bun in viata asta??? In ce domeniu te crezi tu cel mai tare? Sau tu nu esti in stare de nimic doar de postat prostii pe aici! Astept raspuns serios daca esti destept precum te dai!!!

andrei_cj
7th April 2005, 13:07
Exact..... Gruppo Centrale zi-ne care e meseria ta...la ce scoala...mergi ceva care sa ne dea un indiciu' despre ce faci...tu in viata de zi cu zi...ca esti prea "destept" frate....si vrem sa dam si noi la acea facultate scoala....gradinita........sau ce o fi...te rog...raspunde-ne..suntem chiar nerabdatori sa aflam!

gruppo_centrale
7th April 2005, 19:01
vai-vai. ce de intrebari.
virus poliomielitic, sunt cel mai bun la tavalit frinari pe net! ca meseria de baza nu-mi da voie sa execut faza asta live. (inteleg sa vb serios cu oameni seriosi, nu cu natural-born-victims)
...andrei...nu mai...merg...la scoala...ca-s...prea mintos...pentru ei...dar ai...dreptate...trebuie sa incepi...cu gradinita...altfel n-ai sanse sa...te ia...nimeni...in serios...(de ce ai pus apostrof dupa "indiciu"? ai prescurtat ceva?!?!)...mult succes...in grupa mica...
fericit cel...sarac cu duhul...ca...tine...
...te rog...serios...

Virus
7th April 2005, 23:38
mda... deci nu te pune cu prostu ca are mintea odihnita!

andrei_cj
8th April 2005, 11:35
Cam da.....este si asta un incult.....e clar....fara...scoala...ca daca avea ceva scoala......zicea cum nu are.....se apuca de bascau....crede ca asa scoate camasa...cumva.....e clar...alt...Terchea Berchea...pe acest..forrum......get lost gruppo centrale.....

P.S. Referitor la inaltimea voastra medie de 1.95 voi ori sunteti maimute...frate...ori sunteti echipa de baschet de la U...nu stiu ce sa zic.....cred ca daca mergeti voi in stadion..in peluza..aratati ca sperietorile de ciori....:-))

gruppo_centrale
8th April 2005, 12:09
mult iubite si stimate andrei,
cu mirata grabire alerg la domnia ta sa-mi lamuresti sensul unei pretioase expresii din destoinicul dumitale mesaj:

...zicea cum nu are...

in legatura cu inaltimea s"U"perioara a Centralilor, tin sa-ti precizez, andrei-minte-mica, la oras oamenii sunt mai bine hraniti, drept urmare media de inaltime creste de la o generatie la alta (fapt perfect justificat medical). in groapa de gunoi din gruia, acolo unde fara arpi-cel-ratacit foamea e la ea acasa, lipsurile materiale (mare pacoste bautura asta!) au tinut de 28 de ani po****tia frinara la limita subzistentei.
p.s. doar in metropole precum ineul si sarmasagul oamenii se zgaiau ca omu' fara minte la indivizi peste 1,90m inaltime. c-asa-i la tzara...bine...andrei?...te rog...serios...

Angelina Jolie
8th April 2005, 15:31
Bah v-am zis ca si eu am 1.90 deci fara discriminari pe criterii metrice.

ASP
8th April 2005, 15:36
ASP, te rog sa nu mai jignesti CEEA CE NU MAI POATE FI JIGNIT! sa fii suporter zilier la Frina, sa tremuri pentru victorie doar pentru ca 3 puncte inseamna o bere moca pe care o poshtaleshti cu vecinul... mai mare jignire decit asa ceva NU EXISTA!
virus, ce mutatie ai suferit, prapaditule, mai ieri numai degete ridicate erau prin mesajele tale, iar acum te sclifoseshti cu "nesimtitule"! sau abia acum ai primit si tu compensatele alea? deci vezi ca nu cfr e viata ta, ci sedativele!
:happy :happy :happy :happy
mai pune si o merdenea ca nu merge berea pe stomacul gol. sau ei deja sunt saturati cu semintele (si alea poshtalite...)

ASP
8th April 2005, 15:38
Jignirile tale chiar nu au nici o legatura cu fotbalul. Daca atata puteti voi ultrasii de la U inseamna ca nu sunteti decat niste inculti. Esti un mare nesimtit. Poate asa te-au invatat parinti!!! :rosu:
ce jignire? poate e traducatoare ceva...
da' vad ca tu una doua te gandesti la acele chestii... pe care le vei face peste 12 ani (dupa ce iti faci majoratul)

Virus
8th April 2005, 15:45
Mćh mulć asa cum i-ai spus la Roxana asa sć ii spui la mćta!!! Sć vezi atunci dacć te face nesimtit sau nu...

gruppo_centrale
10th April 2005, 10:04
bravos, herpes-virus! in sfirsit ti-ai revenit! am crezut ca esti bolnav de cind cu expresii gen "nesimtitule"!
p.s.:
mćta?!?! grea ortografia asta. mai ales pentru un cfrist agramat care esti.... :)))))))))

Virus
10th April 2005, 15:25
gruppo... te iei de persoana total nepotrivita. Aaa... si am auzit despre incidentul acela de care povesteai ca erai tu cu un prieten u-ist incojurat de CFR-isti. Si ai facut pe tine in pantaloni bai. Ca te-ai rugat pacolo si te-ai implorat sa nu o iei in bot.Ai avut noroc ca ai raspuns la fiecare intrebare asa cum a trebuit. Si acuma vi si faci pe smecheru ca cica ma sperii daca imi spui de Erji sau de nu stiu care.
Si in legatura cu sahul din parcul mare... aia sunt doar niste batrani care habar nu au de joc. Asa ca nu fa pe desteptu cu cine nu trebuie. Oricum apreciez ca nu dai dreptate suporterilor vostri, dar termina cu bascalia ca nu se stie cand vei mai fi inconjurat de alti CFR-isti. Se pare ca numa gura e de tine de dupa monitor!

ASP
11th April 2005, 13:38
Mćh mulć asa cum i-ai spus la Roxana asa sć ii spui la mćta!!! Sć vezi atunci dacć te face nesimtit sau nu...
bai virus hepatic, asa vorbesti cu tactu?

andrei_cj
11th April 2005, 14:53
Gunoaie De Uisti Gunoaie De Uisti Sa Nu Va Mai Prindem Pe Aici!

roxana_cj
11th April 2005, 19:58
Tot ce-ati scris aici despre mine e o dovada in plus de nesimtire si incultura!
Nu vreau sa generalizezi sa zic ca toti sunteti niste gunoaie, poate mai sunt si exceptii... desi stau si ma intreb!
Va credeti destepti, studenti si nu mai stiu cum... Sunteti o rusine pentru studentie!

Angelina Jolie
11th April 2005, 21:15
Ce studentie? Ca majoritatea nici nu stiu daca au 12 clase.

Angelina Jolie
25th May 2005, 17:20
din prosport: “Aşa-i, cīt timp mai sīnt şanse, facem calcule. Din păcate, sīntem la fundul sacului şi nu putem să motivăm adversarele Bacăului. N-avem bani să ne plătim jucătorii noştri, darămite pe ai altora. Eu sper totuşi că vecinii noştri de la CFR, ardeleni ca şi noi, vor evolua cinstit la Bacău. Dacă ne ajută, vom sărbători la o bere menţinerea īn prima divizie a două echipe ardelene”, a spus ieri preşedintele Viorel Măluşel, care crede că dacă Apulum nu ar fi fost īn criză financiară ar fi īncheiat campionatul īn primele zece locuri.

Asta e acelasi Mielusel care vara trecuta ne cerea $500.000 pe Maier. Ia te uita cum s-a intors roata frate. A ajuns la mana noastra jegosul, dupa ce anul trecut si-a batut joc de noi.
DAR nu-i nimic. Sper sa ii demonstram cat de domni sunt clujenii si sa batem la Bacau. Sa ia si el exemplu.

andrei_cj
26th May 2005, 10:16
"Nu-i las să bea şi să fumeze"
Valentin Şchiopu

"Vom īntīlni o echipă bună, cu jucători experimentaţi", suna placa tehnicianului Aurel Şunda īnaintea fiecărui meci. La finalul partidelor, discursul se adapta de la sine: "Am īntīlnit o echipă bună, cu jucători experimentaţi īn Divizia A". Duminică, după īnfrīngerea cu FC Naţional (0-1), antrenorul a abandonat autocenzura, nu īnainte de a schiţa un ultim efort de a-şi disciplina reacţiile: "Am īntīlnit azi, aşa cum am văzut, un adversar foarte bun".

A urmat īnsă o explicaţie a conflictului dintre tehnician şi jucători. "Eu nu mă suport pe mine, da' jucătorii! Cum să mă suporte cīnd īi bag īn cantonament de miercuri, nu-i las să bea şi să fumeze şi le dau numai vită, spaghetti şi apă plată. Cīnd am venit la CFR, unii jucători mi-au spus că-şi taie venele dacă-i bag īn cantonament. Uitaţi-vă la cei cu venele tăiate", a spus Şunda, care şi-a continuat tirada: "Jula a fost singurul jucător din Divizia A. Pe Mărginean l-am transferat din B, unde căzuse cu Oradea. Īn rest, numai debutanţi, īncepīnd cu patronul şi terminīnd cu femeia de serviciu. Metodele mele i-au promovat, le-au adus o grămadă de bani jucătorilor şi i-au menţinut īn A", a tunat "Profesorul".


Contre cu preparatorul
După ce conducerea feroviară a hotărīt ca preparatorul Liviu Ardelean să se ocupe de pregătirea fizică a echipei, antrenorul Şunda a comentat, duminică, aportul acestuia. "Să fim serioşi. Dacă īmi găsiţi o metodă care să schimbe īn trei zile pregătirea fizică e fantastic! El recuperează jucătorii accidentaţi, se ocupă cu nutriţia, cu doctorul. E diferenţă mare de la atletism, unde se pricepe, la fotbal. Atleţii nu fug nici īnapoi, nu se rostogolesc, nu fac īntoarceri. E diferenţă mare, să nu fim acum cu toţii specialişti la fotbal", a spus Şunda. "Pe mine nu mă interesează decīt părerea jucătorilor", a reacţionat Ardelean.

Dorit şi la Mediaş
Deşi are contract pīnă īn 2006 cu CFR, Şunda are mari şanse să fie concediat īn vară, numele vehiculate pentru preluarea băncii tehnice fiind cele ale lui Dan Petrescu şi Ioan Ovidiu Sabău. Şunda nu duce lipsă de oferte, Jiul, Gaz Metan Mediaş şi UTA interesīndu-se de serviciile sale. La meciul dintre Gaz Metan şi Olimpia (2-0), vicepreşedintele medieşenilor, Ioan Rusu, i-a spus directorului sportiv Cristi Pustai că, īn cazul plecării lui Sabău, īl va aduce pe Şunda.

"Īmpărat şi rege"
Antrenorul Aurel Şunda crede īntr-un succes la Bacău. Īn acest sens şi-a luat drept aliat consideraţiile presei din Galaţi de dinaintea meciului cu Oţelul, cīştigat de CFR cu 2-1. "Nu că mi-au murit lăudătorii, dar presa din Galaţi spunea īnaintea meciului cu Oţelul că vine Şunda, īmpăratul promovărilor şi regele deplasărilor", a spus Şunda, care a cīştigat īn retur, īn meciurile de afară, doar 3 puncte, tocmai la Galaţi.


24 mai 2005

andrei_cj
26th May 2005, 10:22
http://www.gsp.ro/index.php?a=15354&shift=1

Rossi
16th October 2005, 00:44
CE CAUTATI IN DIVIZIA A ? :no:

SA VA FIE RUSINE !!!:no:

SERIE B ! SERIE B !! ... acolo e de voi ... :no:

Dinamo - Cfr Cluj 5 - 0 /hello
'
v-am dat la :degete:

Rila
16th October 2005, 01:28
Ma tinere dar tu esti chiar bolnav. Trebuie sa scrii chiar pe fiecare thread ca sa te faci observat?????????????

andrei_cj
16th October 2005, 23:33
Pai da....vede ca nimeni nu-l felicita pt rezultat...si atunci frustratu' scire pe toate gardurile DINAMO etc...stii tu Rila vorba aia ca numele prostilor e pe toate Gardurile!!!!