PDA

View Full Version : GERMANIA-OLANDA sau...dupa 60 de ani



ricky
13th June 2004, 18:58
Intilnirile dintre nemti si olandezi au mereu si incarcaturi mai mult decit emotionale.
Zilele trecute, VAN NISTELROY a facut o declaratie oarecum socanta referindu-se la ceea ce s-a intimplat in urma cu 60 de ani !
Nu cred ca nenumaratele ciocniri intre galeriile celor doua tari au mereu acelasi "subiect" : al doilea razboi mondial !
Cred mai curind ca este o invidie a celor...mici pe faptul ca si atunci cind nemtii au jucat cel mai mizerabil fotbal au ajuns foarte sus, pe cind...

Inainte de fiecare turneu, a devenit o traditie ca in sinul echipei OLANDEZE sa inceapa un adevarat circ !
Poate de aceea, multi dintre experti considera ca OLANDA va plati din nou tribut "frecarilor" interne !

Pacat ca un lot atit de valoros nu poate forma o adevarata ECHIPA !

Inainte de rezultatele dezastroase din amicale (pe care le consider insa jocuri de pregatire, si-atit !), inclinam sa cred ca OLANDA va lua titlul !
Am crezut, un moment ca...
Da'...mi-a trecut ! :ok:

Catalanul
13th June 2004, 20:49
eu mizez pe OLANDA :yeah: 100% vor castiga mai ales ca germania e VARZA, doar se stie:
romania 5-1 germania, germania 0-2 ungaria

ady_azzuro
13th June 2004, 21:07
Intilnirile dintre nemti si olandezi au mereu si incarcaturi mai mult decit emotionale.
Zilele trecute, VAN NISTELROY a facut o declaratie oarecum socanta referindu-se la ceea ce s-a intimplat in urma cu 60 de ani !
Nu cred ca nenumaratele ciocniri intre galeriile celor doua tari au mereu acelasi "subiect" : al doilea razboi mondial !
Cred mai curind ca este o invidie a celor...mici pe faptul ca si atunci cind nemtii au jucat cel mai mizerabil fotbal au ajuns foarte sus, pe cind...

Inainte de fiecare turneu, a devenit o traditie ca in sinul echipei OLANDEZE sa inceapa un adevarat circ !
Poate de aceea, multi dintre experti considera ca OLANDA va plati din nou tribut "frecarilor" interne !

Pacat ca un lot atit de valoros nu poate forma o adevarata ECHIPA !

Inainte de rezultatele dezastroase din amicale (pe care le consider insa jocuri de pregatire, si-atit !), inclinam sa cred ca OLANDA va lua titlul !
Am crezut, un moment ca...
Da'...mi-a trecut ! :ok:
Se stie ca Germania renaste intotdeana din propria cenusa, de aceea cred ca vor invinge Olanda. Pronostic: 2-1! ;)

ady_azzuro
13th June 2004, 21:08
eu mizez pe OLANDA :yeah: 100% vor castiga mai ales ca germania e VARZA, doar se stie:
romania 5-1 germania, germania 0-2 ungaria
Nu fi asa de sigur, meciurile oficiale nu sunt la fel ca meciurile amicale. Noi suntem campioni la amicale dar o luam in mana la oficiale. Sunt sigur ca Germania va arata tuturor fata lor adevarata la acest EURO.

Doctor_Satan
14th June 2004, 13:01
Germania-Olanda 1-0!
Clar?
Olandezii au vedete dar care nu vor forma niciodata o echipa!
Panzerele cel mai probabil vor marca un gol dintr-o jumatate de faza si tot meciul vor presta munca la care sunt experti: se vor apara!

JJ
14th June 2004, 13:50
Bate Germania. 3-1.