PDA

View Full Version : Red n Blue Army!



Triphat
13th June 2004, 00:27
e vorba de echipa pe care o sustzin .. Crystal Palace, noua promovata in premierleague dupa ce am batut pe West ham in finala play off-ului! totul a inceput in decembrie cand echipa era pe locul 20 din 24, atunci cand Iain Dowie a venit shi a dus echipa pe locul 6, care te duce in play offs. Am jucat cu sunderland in primul meci acasa.. 3-2 superb meci, echipa a aratat o adevarata valoare, dar valoarea s-a aratat in meciul retur de pe Stadium of Light unde palace a jucat superb in prima repriza dar din pacate cu 2 goluri primite pe finalul primei reprize.. in a doua repriza aceashi faza numai ca cel mai important jucator de la palace, julian gray a fost eliminat, palace a continuat sa incerce shi munca a fost rasplatita cand Darren Powell a marcat cu capul in urma unui corner! shi asha am trecut in prelungiri unde nu s-a imtamplat nimic shi a trecut la penalty-uri... am avut 2 ocazii de a cashtiga dar amndoua ratate shi apoi aparate de portarul "nostru" nico vaesen care e imprumutat de la brimingham. a urmat golul nostru shi normal finala in cardiff... o zi superba, jocul superb practicat de palace plus atmosfera din tribune a facut ziua aia de neuitat. 1-0 la final.
:D
Red n Blue Army /hello /hello /hello /hello

ps. golgeterul nostru, andy johnson a marcat 32 de goluri, al doilea dupa henry din toata tara

Corrado*
29th March 2005, 17:44
Ashea vere :ok: Original avatar... Dar daca e ashea de bun, de ce nu nu au pus echipele mari ochii pe el, (de Andy Johnson vorbesc...) ca totusi la 24 de ani, e in floarea varstei, ar trebui sa faca pasul la o echipa mai mare.
Pana acum are doar o selectie la nationala mare, intr`un meci amical cu Olanda, pe 9 februarie 2005.

Triphat
29th March 2005, 17:58
Ms pe comentariul in legatura cu avatarul. ;) Pai Johnson e jucator loyal, nimeni n-a facut oferte ca stiau ca el are contract cu Palace. Oricum putini i-au dat sanse mari sa devina ce e acum, dar cu venirea lui Ian Dowie acest lucru s-a schimbat. Daca retrogradam in vara Johnson sigura va pleca, impreuna cu inca 10 jucatori. Ce am scris in primul post e de anul trecut, acu e un jucator de 2 ori mai bun. Anul trecut daca nu promovam il pierdeam. A jucat cu Olanda, dar atunci l-a pus mijlocas dreapta, ceea ce nu e normal pt un atacant, avand in vedera ca la Palace numai el singur joaca in atac. L-a convocat si pentru meciurile cu Irlanda de nord si Azerbaijian dar s-a accidentat si a parasit lotul. Oricum el poate juca si pentru Polonia, bunica lui fiind poloneza. :)

Corrado*
29th March 2005, 18:04
Ohooo, dar vad ca stii multe despre el. :great: S`ar putea sa te puna ca moderator, dar numai sa stii si despre alte echipe cat stii despre a ta...

Las` ca faceti voi un egal cu Boro acum, si o iau sfintii... Va scapa Johnson si de data asta :ok:

Triphat
29th March 2005, 18:24
;) stiu destule din Anglia pentru un post de moderator... un egal cu Boro.. hmm poate o victorie. Daca mai batem de 3 ori in meciurile ramase stam in Premier.. avem 26 de puncte si de jucat meciuri importante cu Southampton(27 de puncte), Norwich(20 de puncte), si Blackburn(32 de puncte). Dintre echipele care se bat la subsolul clasamentului avem de jucat cu astea, mai avem si altele cu echipe mai bune, dar mai bine batem contracandidatii la retrogradare decat echipele din fruntea sau mijlocul clasamentului. Meciul cu Southampton e cel mai important, sper sa batem atunci.. sa sarbatoresc si victoria lui Palace, si 19 ani de la Sevilla, avand in vedere ca meciul se joaca pe 7 mai.. Come On you Eagles!!!

Corrado*
29th March 2005, 18:27
Dar de ce nu vii si tu mai des pe aici? ...totusi ai doar 41 de posturi.

Triphat
29th March 2005, 18:30
Nu stiu, m-am inregistrat anul trecul si n-am fost prea activ. Pacat, ca e cel mai tare forum de sport din Romania... o sa postez de fiecare data cand am ocazia de acuma.

Triphat
30th March 2005, 02:03
Crystal Palace eyeing Man Utd striker Bellion

Crystal Palace boss Iain Dowie is interested in Manchester United striker David Bellion.

The Frenchman has failed to progress at United since his surprise move from Sunderland almost two years ago.

Dowie has had Bellion scouted in reserve-team games and believes he can help the young striker fulfil his potential at Selhurst Park.

Corrado*
30th March 2005, 02:32
E bun pustiu`, doar joaca la Manchester. :D

Triphat
30th March 2005, 02:34
L-am vazut.. e destul de bun. Pacat ca nu prinde echipa la man yoo. Sezonul asta n-a jucat numai de vreo 3-4 ori... corecteaza-ma daca gresesc.

Corrado*
30th March 2005, 02:40
A jucat putin intr`adevar... Dar pacat de el... Nu are loc... Ruud, Rooney, Smith, Saha, acum revine si Solskjaer...

Eu am pus ochii pe Richardson, imi place f mult, si are ceva din Giggs... Ai vazut cum a jucat in returu` cu Dinamo? Talent...

Dar tu unde vezi meciurile?

Triphat
30th March 2005, 02:54
Da foarte bun Richardson, a jucat super cu Dinamo. Dar eu imi amintesc Man. Utd - Palace in cupa Angliei, 2-0. Atunci l-am remarcat... in 2-3 ani ajunge jucator de prima echipa. Dar eu daca eram Alex Ferguson il imprumutam unei echipa din The Championship sa se adapteze, oricum mai bine decat la Man Utd reserves. Eu am sky sports 1 2 si 3. Dau aici vreo 2-3 meciuri pe etapa. Ma uit cand la fiecare meci.. si ma uit si la rezumate, e o emisiune la 10.30 dupa fiecare etapta. O ora jumate analizeaza meciurile etc.

Corrado*
30th March 2005, 03:01
Pe TV Sport le dau inregistrate :(
Nu am vazut meciu` de care spui tu... Poate il ai inregistrat ceva...


PS_Intra pe ym, id`ul meu e crazy_homie_01

Triphat
30th March 2005, 03:05
Heh, urasc meciurile inregistrate.. n-am nimic inregistrat de la meciul din cupa man yoo - palace, am fost pe stadion.

Triphat
3rd April 2005, 20:43
Palace - Middlesborough 0-1. Palace a dominat, a jucat mai bine, a avut sanse, a lovit bara dar a pierdut din cauza unui corner... Come on Palace! We can stay up!!

Corrado*
4th April 2005, 02:04
Pacat.. imi e simpatica echipa asta, si n`as vrea sa o vad in championship, ca nu prea o sa il mai vad pe Triphat pe aici :D
Dar las` ca aveti meci direct cu Sfintii, si veti avea onoarea si anu` viitor sa jucati cu Manchester United :drak:

Triphat
4th April 2005, 13:06
Sa-i batem pe sfinti prima data. Oricum mai sunt 21 de puncte in joc, daca scoatem 10 din astea nu picam... sa vedem ce o fi.

Triphat
6th April 2005, 22:18
Niste poze...

cardif
http://img28.exs.cx/img28/1127/dscf00116lr.jpg

http://gallery.cpfc.org/Cardiff-2004-Dan-Toms-Big-Weekend/Image006?full=1

juniorii :D
http://www.cpfc.premiumtv.co.uk/javaImages/59/56/0,,10323~546393,00.jpg

Selhurst Park (26.000)
http://dspace.dial.pipex.com/town/park/yfh45/Palace35.jpg

Triphat
16th April 2005, 19:08
Palace - Norwich 3-3, extraordinar meci, Palace a revenit dupa ce in minutul 52 era 3-1 pt Norwich! Mai sunt sanse, vad ca pierde si Southampton... come on Palace!!! /hello /hello /hello

Triphat
23rd April 2005, 19:31
Palace 1 Liverpool 0 ! /hello /hello Se poate, se poate! :yeah: AJ u rule :yeah:

ady_azzuro
23rd April 2005, 21:08
juniorii :D
http://www.cpfc.premiumtv.co.uk/javaImages/59/56/0,,10323~546393,00.jpg

Aoleu muica, da' numai coloratzi ati gasit la juniori, sau s-a mutat africa in crystal palace? :o:

Triphat
23rd April 2005, 22:01
:D e plin de echipamente cu Palace in Africa, mai multi suporteri au facut niste bucurii acelor copii oferindule tricouri... :yeah:

ady_azzuro
23rd April 2005, 23:30
Ma miram eu cum de au ajuns deserturile in Anglia! :lol:

Triphat
8th May 2005, 03:00
2-2 cu Saints. Pacat, am jucat de 10 ori mai bine, suporterii toti au cantat tot meciul, totul a fost perfect pana au egalat Southamton in minutul 93.... Sanse de salvare mai sunt, doar trebuie sa batem, iar Norwich si Southampton sa piarda. Come on!!!

http://img56.echo.cx/img56/8804/picture0124mv.jpg

Triphat
4th June 2005, 00:23
wayne routledge s-a transferat la spurs! :(

Triphat
10th June 2005, 18:56
noul tricou..
http://shop.cpfc.co.uk/sites/CrystalPalace/images/Products/1436_B.jpg

Kan
14th June 2005, 16:35
baaa..incepe sa-mi placa echipa asta....ia sa mai bagi tu poze de la meciurile din championship de sezonu viitor...cand de altfel o sa si promovatzi :ok:
bft

Triphat
15th June 2005, 12:17
Sper si eu din toata inima sa promovam in anul nostru centenar. Sa vedem ce echipa vom avea la inceputul sezonului. Routledge, copilul minune a plecat la Spurs, dar Andy Johnson ramane, ca nu-l da nicaieri patronul, a avut oferte concrete de la Birmingham si Spurs, dar mai sunt si alte echipe interesate de el, printre care si Newcastle.. Poze o sa bag de la fiecare meci in sezonul viitor, dar sper sa fie poze de bucurie /hello Cheers Kan :ok:

Triphat
19th June 2005, 14:28
I must leave Palace, says Johnson


Striker Andy Johnson wants to leave Crystal Palace to improve his chances of making England's World Cup squad.

The Eagles have already rejected a bid from Tottenham for the 24-year-old, who believes he could lose his England place following Palace's relegation.

"I must leave. I want to play for England in the World Cup finals next summer. That's it in a nutshell," he told the News of the World.

However, chairman Simon Jordan insisted again that the club would not sell him.

"If Andy doesn't like it he can throw his toys out of the pram, but will that really help his England chances? I don't think so," he said.

Simon Jordan

Jordan has accused the player's agent Leon Angel of trying to arrange the move to Spurs.

"I have tired of this saga and I intend to report the agent to the football authorities," he added in the Sunday Mirror.

"I have made it abundantly clear Andrew is under contract to Palace and he is not available for sale.

"Outside influences such as Angel are distracting Andrew for their own gain."

Johnson scored 21 Premiership goals last season as he forced his way into Sven-Goran Eriksson's squad, but he faces strong competition to keep his place.


Have Your Say
Can Palace hang onto Johnson?

He added: "I can say, hand on heart, that if we had stayed up at Palace then this would not have been an issue. I would be staying.

"I believe my chances of going to Germany would suffer significantly if I'm down playing in the championship.

"Mr Eriksson hasn't told me to leave Palace. But it's clearly a matter of common sense.

"I certainly could never forgive myself if I let the chance slip. If I stayed at Palace and missed out on my dream I would be tortured by it forever."

Deci o sa-l pierdem, e prea bun pentru noi, vrea la Anglia, sper sa ajunga la Liverpool sau si mai bine la.. Newcastle.

Kan
1st August 2005, 18:16
se pare k ar putea pleca la Everton...sa vedem ce anunta aia marti.Pacat ca vrea sa pleace :no:

t.b.
1st August 2005, 19:19
Nu stiti careva Championship Division are un site oficial???

Triphat
1st August 2005, 20:37
www.football-league.co.uk ;)

t.b.
2nd August 2005, 02:58
Mersi de link :ok:

Pe stadionul pe care joaca Palace, Selhurst Park, a jucat si Wimbledon in vremurile bune? Eu asa imi amintesc ca se numea stadionul lor, si ma gandesc ca nu sunt 2 stadioane cu acelasi nume in Londra... Stiu ca si Fulham a jucat o perioada pe Loftus Road, stadionul lui QPR dar atunci era in reparatii stadionul lor...

Triphat
2nd August 2005, 13:07
A jucat si Wimbledon aici, dap.. ca ei n-aveau stadion, dar in ultimele 2 sezoane nu veneau nici macar 3000 la meciurile de acasa, asa ca s-au mutat la Milton Keynes. Echipa acum se numeste, MK Dons, Wimbledon nu mai exista. Dap si Fulham au jucat acolo, pe Loftus Road. Wimbledon acum si-au facut alta echipa, care a inceput de jos, AFC Wimbledon, si merge ft bine in capionatele amatoare. Vor sa urce sus... ii astept pe Selhurst Park la o cafteala. :evil:

Triphat
2nd August 2005, 13:19
Crystal Palace striker Andy Johnson has signed a new five-year contract with the Championship outfit.

The 24-year-old England player had been linked with a move away from Selhurst Park after handing in a transfer request following their relegation.

"It's been a difficult couple of months and I have committed my future to Crystal Palace," said Johnson.

"Now I want to let my football do the talking and fire Palace back to the Premiership, which I know we can do."

Johnson hit 21 league goals in the Eagles' unsuccessful Premership campaign and Everton, Tottenham and West Brom were all interested in his signature.


AJ's commitment to Palace is great news for us, but bad news for the rest of the promotion chasers!

From CPFC
Have your say on 606

He had expressed his desire to leave by handing in a transfer request in June, saying he did not want his hopes of playing in next year's World Cup to be damaged by playing in the Championship.

But Palace chairman Simon Jordan says the club have received assurances from England coach Sven-Goran Eriksson that Johnson will still be in his thoughts.

"We have spoken to Sven and Andy has every chance of being in the England squad that goes to Germany," he said.

Manager Iain Dowie added: "Playing in the Championship is no barrier to him being in the England squad.

"You always fear that you might lose him but we never wanted to sell him."

Palace signed Johnson from Birmingham for £750,000 in July 2002.

Source: BBC

Pana la urma Andy Johnson va ramane la club. Sa speram ca o sa marcheze la fel de bine in Fizy pop league precum in Premiership. Poate si mai bine. Premierleague, here we come! Come on you eaglessss!

Kan
2nd August 2005, 13:32
felicitari mai baietzi..sa fie intr-un ceas bun :ok:

ps...wimbledon au avut si ei un stadion plough road..care acu nu mai e..gasisem intr-un timp nijte poze cu el(era in paragina saracu)

Triphat
3rd August 2005, 18:44
Felicitari pt Simon Jordan, Ian Dowie, AJ, Gabor Kiraly shi restu echipei.. doar 2 dintre titularii echipei cu care am jucat in Premiership au plecat.. Sorondo la Charlton, si Routledge la Spurs. In rest echipa a ramas intacta.. cu sosiri precum Macken, de la Man City.. atacant, si McAnuff (cardiff), aripa dreapta/stang care este super talentat. Pot sa spun ca avem cel mai bun portar din liga, Kiraly, cel mai bun fundas.. Fitz Hall, si cel mai bu atacant.. Andy Johnson. La mijloc stam mai rau.. mi-e cam frica, il avem pe Huges care e capitanul Irlandei de nord si pe Watson, un copil de 19 ani de la academie.. care greseste prea multe mingi. Sa speram ca o sa se descurce mijlocul. Teoretic avem sanse de promovare, la casele de pariuri suntem favoriti..dar ramane de vazut ce fac baietii pe teren. Come On Palace!!!

t.b.
3rd August 2005, 18:58
Despre Leeds ce se mai aude? Sezonul trecut a fost unul slab pentru ei, anul asta au sanse sa promoveze?

Triphat
3rd August 2005, 20:32
Nu au sanse... mai multe sanse ca ei au Norwich, Southampton, Wolves, Leicester. Si-au pierdut valoarea aia de la Leeds.. Nu-i vad promovand...

t.b.
3rd August 2005, 21:41
Si astia care au jucat finala play-off, Preston? Anul trecut Reading s-a mai luptat la promovare si Ipswich, Derby aste au slabit? Sau vreuna din Sheffield, ca amandoua au stadioane faine? Nu au sanse astea?

Triphat
4th August 2005, 01:01
Sheffield United ce au shanse, am uitat de ei... Preston nu stiu, nu i-am urmarit. Reading l-a transferat pe Leroy Lita, un atacant foarte bun, o sa faca figura frumoasa in campionat, dar tot timpul s-au spus despre ei ca au sanse... dar niciodata n-au aratat ca sunt candidati. Derby... nu cred ca o sa se claseze intre primele 10, schimbare de antrenor, un stil nou de joc... Ispwich, pot sa spun ca au sanse, dar nu sunt printe favorite. Au pierdut atacantul lor cel mai bun, Kuqi care s-a transferat la Blackburn.. Pana la urma vad pe Norwich terminand undeva sus, au cuplul Ashton/McEnzie .. 2 atacanti de clasa.

Triphat
7th August 2005, 01:41
Dark Clark Five - Glad All Over ... imnul echipei.

http://rapidshare.de/files/3725400/Dave_Clark_Five_-_Glad_All_Over.mp3.html

Corrado*
7th August 2005, 01:49
Imi suna cunoscuta :) Ma face sa rad. =))

Tnx.

Triphat
7th August 2005, 12:26
N-o sa te faca sa razi cand 26.000 de oameni il canta ;)

Kan
7th August 2005, 23:33
amuzant o tenta beatles...ar fi interesant sa-l auda cantat de 20 000 d oameni

Triphat
8th August 2005, 01:03
Stiu ca piesa asta i-a detronat pe Beatles de pe locul unu in topul din Anglia in 1964... :D

Kan
10th August 2005, 11:46
Funniest moment, If any?

Sending Palace down to the Championship on the final day of the season. Nothing better.
suporterii lu charlton :D

Triphat
10th August 2005, 16:38
Ce handicapati. Macar au si ei motiv de bucurie, un egal cu noi! Bravo lor. S-au manifestat de parca au castigat Liga Campionilor. Macar atunci sa se bucure si ei, cand am retrogradat noi, ca motive de bucurie pe jocul echipei lor nu exista! Sa nu uite ei ca au jucat pe Selhurst Park cand n-aveau stadion... daca noi nu eram, nici eu nu existau.

Triphat
16th August 2005, 23:26
2005/2006
http://img314.imageshack.us/img314/4151/palacesquad2db.jpg

Hard
17th August 2005, 00:38
si-au schimbat echipamentul de joc? pare mai interesant asta.abia am vazut la tv christal palace-man utd din sezonul trecut. mureau diavolii ca nu au castigat acel meci. are echipa anul asta? promovati?:)

Triphat
17th August 2005, 00:42
E mai interesant echipamentul asta... dar un lucru nu imi place: pe spate e albastru. La Crystal Palace sunt sanse de promovare, ne-am intarit fata de sezonul trecut, pierzand 3 titulari. Am inceput mai rau... dar in ultimul joc echipa a aratat un joc frumos. O sa revenim. La inceputul campionatului eram favoriti, impreuna cu Norwich.

Hard
17th August 2005, 00:46
are si championship site oficial cum este www.premierleague.com?unde sa vad siteurile oficiale ale cluburilor, club shop-urile? cred ca si southampton si wolves sunt favoriti.

Triphat
17th August 2005, 00:49
www.football-league.co.ukAcolo gasesti siturile cluburilor, unde se gasesc si shop-urile online. Wolves sunt mai favoriti decat Saints... dar amandoua echipele sunt periculoase. Ca Reading la fel..

Hard
17th August 2005, 01:00
in mare parte cred ca a ramas aceeasi echipa ca anul trecut.Mult succes! Imi place mult capitanul Hughes.

Triphat
17th August 2005, 01:16
Noul capitan este Fitz Hall :D Huges este in scadere de forma.. e batran. Totusi.. in vremurile lui bune s-a transferat pt £16m. ;)

Triphat
25th August 2005, 16:33
Clinton Morrison se intoarce acasa! /hello /hello

http://www.cpfc.premiumtv.co.uk/javaImages/48/a8/0,,10323~2730056,00.jpg
Republic of Ireland international striker Clinton Morrison returned to SE25 on Thursday morning three years after leaving the club for Birmingham City. The 26-year-old, who scored 72 goals in 181 games for the Eagles between 1998 and 2002, signed a three-year deal with the club after Palace agreed a £2m fee with the Blues.

"I'm very pleased to be back and it's great to be working with Iain Dowie," said Clinton on his return. "I had a good relationship with the supporters and Chairman when I was here before and since then the club has been improved."

As well as his familiarity with the surroundings in SE25 Clinton lists Iain Dowie as one of the main factors in his decision to return.

"I spoke to Julian Gray before I left Birmingham and he said that Iain and the coaching staff were very good to work with. I had a choice between Palace, Norwich and Southampton so it was a big decision but I wanted to come home."

After a difficult few seasons at St. Andrews Clinton, capped 31 times for Ireland, is looking forward to life back at Palace and a possible partnership with Andrew Johnson.

"AJ has been brilliant in the past few seasons and I can't wait to play with him, but obviously I have to get in the team first," said Clinton. "I wasn't playing much at Birmingham last year and Steve Bruce brought in some new strikers during the summer so it was difficult for me. When Palace came in with the bid I knew straight away that I wanted to come back.

"I think I was treated a bit unfairly at Birmingham because last season I formed a good partnership with Emile Heskey and scored a few goals but after a few bad results it was me who was sacrificed."

Triphat
17th September 2005, 18:57
Cardiff - Palace 1-0 ... tocmai s-a terminat, 1000 de ratari.. nici un gol.. rau de tot! :(

Triphat
4th October 2005, 13:31
QPR - Palace 1-3 .. cea mai frumoasa deplasare care am facut-o vreodata. 3000 de vulturi au dominat atmosfera pe stadion, dar si mai tare a fost pe drum acasa, in Victoria.. atmosfera de vis.. sper sa se repete de cat mai multe ori. Pe teren.. trebuia sa batem cu vreo 6-1, nu 3-1, dar ma bucur ca am scos 3 puncte si am avansat pe locul 7, cu un meci in minus. Come On Palace!!

Triphat
17th October 2005, 16:06
Inca o victorie in deplasare, 4-1 la Coventry... 4000 de de vulturi ros albastrii au scuturat Ricoh Arena vocal.. iar pe teren echipa a controlat tot jocul! Suntem in forma buna chiar inaintea marelui derby cu Brighton de maine. Come on Palace!!!

Kan
19th October 2005, 09:42
mda urata infrangere pt voi...exact cu brighton:) ...eh se mai intampla si d-astea

Triphat
19th October 2005, 15:49
Rau de tot. Nu am vazut din partea jucatorilor nimic, nu pasiune, nu nimic. Execrabil... ei nu inteleg cat de mult inseamna acest meci pt suporteri ?? Si organizare proasta... eu unul am stat la 10 metrii de cei de la Brighton, care au fost 4000, mai mult de cat se astepta lumea... era sa-mi iau si careva monede in cap, dar n-am aruncat inapoi ca sunt baiat bun (si ca erau mascatii in verde la un metru de mine)

Totusi, singurul lucru pozitiv pe care l-am extras de aseara a fost aceasta coregrafie la care am ajutat si eu, am pus cardurile pt numarul 2. Cine a zis ca englezii nu se pricep la coregrafii ? /hello /hello /hello

http://www.holmesdale.net/board_files/644794``CardDisplay.jpg

Kan
19th October 2005, 22:47
wow super tare..felicitari voua..t duci la brighton sper..vreau si io nijte poze d p-acolo sa vad km d c e instare lumea...trebuia sa dai poze cu cu aia d la brighton sa-i vada lumea si p ei:)...dc zici k au fost 4 mii inseamna k a fost super derby...in tribune

Triphat
20th October 2005, 11:28
nu cred ca ma duc la brighton.. 1.n-am bani, 2. nu cred ca mai gasesc bilete :D aia au cel mai mic stadion din championship, 6000 de locuri, nu cred ca o sa ne dea mai mult de 1500 de locuri.

uite si o poza cu suporterii lor... in dreapta, ca sa vezi ce aproape au stat de noi, prostia clubului... 10 metrii intre mine si ei.. au fost super galagiosi, dar cred ca asta se intampla numa cand joaca cu noi...

Dupa meci, au fost atacate cateva pub-uri din imprejurul stadionului, noroc ca sunt hooligani si la Palace si i-au alungat pe poponarii aia(Brighton e recunoscut drept un oras cu multi homosexuali) ... lupte au fost toata noaptea, in statii de tren, pe strazi, ploaie de monede pe stadion...

E unul dintre cele mai mari derby-uri din Anglia la nivel de ura dintre noi si ei. Sper sa ne luam revansa, ca meciul retur e pe 20 nov. In cateva sapt avem alt derby cu Millwall, nici nu vreau sa ma gandesc ce se vs intampla daca se apuca si aia de scandal.

Come on Palace!

Kan
21st October 2005, 09:48
suuper..stii c ar fi si mai super s-o si vad..nu-mi merge :headbang:

Triphat
25th October 2005, 20:04
Palace - Liverpool, Cupa. Acuma am tirez. Nu stiu la ce sa ma astapt de la meciul asta. Probabil o sa vad o echipa cu multi juniori si rezerve, din partea ambelor echipe. Come on Palace.

apparte
25th October 2005, 23:47
Si-ai avut dreptate!Surpriza si nu prea(dupa echipa folosita de l'pool),calificare Palace!

Kan
25th October 2005, 23:57
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahahahhhhahahahahaha...FEL ICITAAAAARI...nu conteaza k au jucat cu rezervele sau nu..este totusi detinatoarea ligii...asa k ......aaaaaaaaahahahahahhhahaha...felicitari crystal palace:ok: excelent rezultatsa fie si la fa cup cv asemanator(exident impotriva cormoranilor)..si totul e fain/hello

Triphat
26th October 2005, 02:42
/hello /hello Super meci. Nu numai ca am batut, ci pentru ca am vazut calitate pe teren. Am jucat super bine azi, poate cel mai bun meci din sezonul asta, cu toate ca nici noi n-am jucat cu echipa intreaga. La Liverpool au jucat Gerrard (care a si marcat), Hyypia, Morientes, Crouch si Kewell, iar pe percurs au intrat Sinamma-Pongole, Traore si Garcia. Deci nu se poate spune ca au pus in teren o echipa slaba. La noi nu au jucat 3 titulari (5 daca adaug si accidentatii) indiscutabili, si pe parcurs au intrat Togwell si Black, oameni care la un meci de campionat nici pe banca de rezerve nu se afla. A mai intrat si Andrews, atacant oribil care n-a marcat pentru noi pana acuma. Oricum nu conteaza echipele puse in teren, ci calitatea pe care am vazut-o din partea ambelor echipe. Omul meciului.. Julian Speroni, a scos in prima repriza vreo 4-5 faze pe care scriau gol. Un meci fara gresala pentru el. La golul lui Gerrard n-a avut ce face. M-a dezamagit Morientes, care nu mai e atacantul de altadata, si Crouch (ca de obicei) care probabil a fost indimidat prea tare. De fiecare data cand atingea mingea, un stadion intreg scanda "FREEEEEEEEEAAAAAKKKKKKK" .. freak.. porecla lui primita de la noi. Pentru cine nu stie, el este cel mai inalt jucator din Premiership.. vreo 2 metrii cred.

Un meci senzational, sa speram ca o sa continuam cu victorie si in campionat cu Crewe in deplasare, iar apoi cu Sheffield United acasa, ei sunt liderii campionatului.

/hello :yeah: /hello :yeah: /hello

Triphat
29th October 2005, 19:05
Crewe 2
Palace 2

1-0 la pauza pentru ei, dupa pauza am reusit 2 goluri, pana cand am fot egalati in minutul 93...

mor de nervi! :( meritam victoria...dar asa e cand ratezi 100 de ocazii si nu te concentrezi pe final..

Triphat
29th October 2005, 19:07
Crewe 2
Palace 2

1-0 la pauza pentru ei, dupa pauza am reusit 2 goluri, pana cand am fot egalati in minutul 93...

mor de nervi! :( meritam victoria...dar asa e cand ratezi 100 de ocazii si nu te concentrezi pe final..

sheffield united si southamton next... 4/6 puncte sau o sa avem probleme.

Triphat
20th November 2005, 17:35
YESS! YESSS! YESSSSSSSS!!!

gay town(aka brighton) 2
Super Palace 3

Freedman a egalat de 2 ori (are 101 goluri marcate pt Palace acuma) si Jobi McAnuff a marcat golul victoriei in minutul 94!! Fucking Wonderful!

/hello /hello /hello

Kan
20th November 2005, 22:48
ma asteptam la reactia asta a ta:)

Triphat
5th December 2005, 00:25
Incredibil... dupa ce am castigat cu Brighton in minutul 94... ieri am egalat pe Millwall, care sunt cei mai mari rivali dupa Brighton, in minutul 93! Noroc pe noi.. dar.. nu sunt multumit de jocul echipei deloc. In ritmul asta nu promovam,

Triphat
3rd January 2006, 21:00
4 victorii din tot atatea posibile in 8 zile. Mege bine treaba...suntem pe locul 5 cu 2 jocuri in minus, Watford e in fata noastra la diferenta de 2 puncte. Urmeaza o perioada foarte grea in care o sa dam piept cu Hull City, Reading, Southampton, Cardiff, Preston si Leeds. Ma astept la vreo 9-10 puncte din meciurile astea. Echipa nu joaca formidabil, dar macar bine ca am inceput sa castigam si ca atmosfera din tribune e formidabila.

Come on The Palace!!

Triphat
16th January 2006, 00:39
Urmeaza o perioada foarte grea in care o sa dam piept cu Hull City, Reading, Southampton, Cardiff, Preston si Leeds.

Objective one achieved.

Urmeaza Reading. Vineri de la 8. Acasa. Abia astept...sa le scoatem Premiership-ul din cap.

Triphat
6th June 2006, 22:54
A fost foarte urat la baraj.. pe teren, in tren si in tribune a fost superb.

Atacantul nostru Andy Johnson s-a transferat la Everton contra record de sumei de 12.5 milioane de euro.

Antrenorul Iain Dowie a parasit clubul, semnand cu Charlton, vecinii din sud-est londra, dupa doar cateva zile.

Se cauta un antrenor nou.. iar omul cu care clubul negociaza in acest moment este Alberto Zaccheroni, ex-Milan, Inter si Lazio.