PDA

View Full Version : Franta - Anglia



Catalanul
12th June 2004, 23:53
Duminica, 13 iunie : Franta-Anglia, ora 21:45 in direct pe TVR 1!
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici!

Triphat
12th June 2004, 23:57
C'on England!! O sa fie un meci frumos, terry, omul care avea slujba de a il tzine pe henry s-a accidentat shi inlocuit de king de la tottenham care n-are experientza infara de un meci cu croatia... se vedem totushi la mijlocul terenului gerrard & scholes vs zidane & viera, abea ashtept! C'on England!!

RedBaron
13th June 2004, 00:36
Eu voi tine cu Franta in acest meci. Parerea mea este ca au o echipa mai buna decat englezii, in plus, trebuie sa stearga impresia de la ultimul Campionat Mondial. Eu zic ca vor bate Anglia la cel putin 2 goluri diferenta!

FreeMinds
13th June 2004, 02:22
un meci tare in care cared ca invingatoare va iesi franta...ramane sa vedem maine daca asa va fi :)

unirea
13th June 2004, 02:34
Franta!

Gabriel
13th June 2004, 09:49
Tin cu Anglia. Pentru ca sunt mari betivi, curvari, joaca fotbal pur si imi plac mie !
Go England !

SVensson
13th June 2004, 10:55
sper sa bata Franta!!! Am pariat ca bat cu 3-1. In orice caz va fi un meci tare. Abia astept.

Catalanul
13th June 2004, 11:12
cina va castiga acest meci va castiga si grupa cu siguranta

realmadrid.com
13th June 2004, 12:34
Parerea mea este ca Franta va castiga acest meci
grupa nu se stie, pt ca si franta se mai poate incurca, dar oricum tin cu franta
Franta-Anglia 2-1

gheneralu
13th June 2004, 13:39
Eu zic ca bate Franta (care ne-a batut si pe noi mai tot timpul) desi tin cu Anglia (fiindca ma gandesc cu placere la ei - vezi world cup 98 si euro 2000 :drak: ). Pacat ca s-a accidentat Terry

MaPaX
13th June 2004, 17:21
Sper sa castige ANGLIA! :ok:

uti2102
13th June 2004, 17:55
Cel mai tare meci de pana acum. Daca Frantza nu are ce sa mai arate nou, ci doar sa confirme, Anglia, shi mai ales Sven Goran Eriksson, va trebui sa arate prin joc ca-shi merita prestigiul. Sunt foarte curios de modul in care va ataca Anglia acest meci : au cel mai bun mijloc din ultimii ani insa atacul este mai slabutz. Sa vedem daca Rooney va rezista presiunii shi daca Owen e in stare sa ia asupra lui responsabilitatzile care altadata ii reveneau "skipperului" Alan Shearer.
Sincer, ash prefera sa vad o Anglie surprinzatoare.

jhon_goodboy
13th June 2004, 19:29
Franta are in lot jucatori de valoare care stau foarte bine la capitolele tehnica si forta fizica.Dupa ultimele jocuri amicale,Franta a demonstrat ca inca este o forta europeana si mondiala.Va bate mai mult ca sigur Anglia,echipa care nu a prea a avut, de cand o stiu eu,un lot omogen cu care sa faca performante.
Anglia va trece de grupe cu siguranta pentru ca Romania a ratat calificarea la acest turneu.Ce noroc pe ei!!
Va fi un meci tare.Nici nu se pune problema sa nu il vad.

ady_azzuro
13th June 2004, 20:59
Sper sa iasa un meci frumos in care Franta va invinge cu 3-2! ;)

Catalanul
13th June 2004, 22:23
goool lampard 1-0 anglia

MaPaX
13th June 2004, 22:30
La pauza Franta - Anglia : 0-1 gol inscris in minutul 38 de mijlocasul echipei Chelsea Londra, LAMPARD!

FreeMinds
13th June 2004, 22:35
bravo anglia hehe ...franta se cam duce ,ce m-as bucuraaa :)

ady_azzuro
13th June 2004, 22:35
Bestiala centrarea lui Beckham la gol...sper sa-si revina francezii!

Catalanul
13th June 2004, 22:41
unica centrare perfecta din acest meci
se vede ca mingea nu este pe placul jucatorilor deoarece am vazut ba centrari prea lungi ba prea scurte etc.
au avut dreptate jucatorii can au spus ca mingea nu este buna

ady_azzuro
13th June 2004, 22:43
Lasa ca nici Ferenova aia nu era prea buna...sau cum se cheama...

Catalanul
13th June 2004, 22:46
oricum macar centrarile si suturile erau mai precise, acum vedem pase care ajung numai la coltul lung si suturi care trec la 2, 3 metri de poarta :rosu:

Catalanul
13th June 2004, 23:14
penalty ratat de bekham :mad: (la fel este si jucatorul, un ratat :D)
mai bine suta rooney :headbang: sau mai bine executa el penalty-ul :ciocan:

FreeMinds
13th June 2004, 23:15
incredibil a rata 11 metri Beckham loool...ce ocazie

MaPaX
13th June 2004, 23:16
:p
dar nu poti declara ca normal ca a aparat Barthez doar a jucat la Manchester UNITED si a stiut pe unde va trage(a zis un comentator) :rosu:

FreeMinds
13th June 2004, 23:32
gol franta incredibil zidane!!!!!!!!!!!!!!!! minutul 91

MaPaX
13th June 2004, 23:35
Franta - Anglia: 2 - 1 (91' si 93' din penalti ZIDANE / 38' Frank Lampard)
In minutul 73' Beckham rateaza penalti, apara Barthez.

Franta: Barthez, Lizarazu, Gallas, Silvestre, Thuram, Vieira, Makelele, 76' Pires, Zidane, Henry, Trezeguet. (Schimbare: 76' Wiltord)

Anglia: David James, Gary Neville, Ashley Cole, Ledley King, Sol Campbell, Steven Gerrard, David Beckham, Frank Lampard, 76' Paul Scholes, 76' Wayne Rooney, 69' Michael Owen. (Schimbari: 69' Darius Vassell, 76' Emile Heskey, 76' Owen Hargreaves)

Grupa B P W D L F A Pts
1. Franta 1 1 0 0 1 0 3
2. Croatia 1 0 1 0 0 0 1
3. Elvetia 1 0 1 0 0 0 1
4. Anglia 1 0 0 1 0 1 0

FreeMinds
13th June 2004, 23:36
11 metri pt franta .........zidane si gollllllll :evil: minutul 93
nici cel mai nebun francez nu credea ca se poate intampla asa ceva ...
englezii cred ca se apuca sa darame ceva prin portugalia :evil: :evil: :evil:

Catalanul
13th June 2004, 23:37
2-1 final extraordinar cu o intorsatura de situatie
2 goluri zidane primul de exceptie
un meci frumos, sper sa mai vedem la acest campionat
P.S. vad ca franta are experienta in a marca 2 goluri spre sfarsitul partidei (mai ales la EURO :D)

ady_azzuro
13th June 2004, 23:38
Franta a meritat victoria pt ca a atacat tot meciul iar Anglia s-a aparat tot meciul...mi-am adus aminte de Bayern 1-2 Man Utd....ZIDANE MAGNIFIC! :yeah:

Catalanul
13th June 2004, 23:40
eu mi-am adus aminte de FRANTA-ITALIA
dupa ce italienii au condus pana spre finalul partidei francezii au egalat si au castigat, golurile fiind marcate in prelungiri

cu siguranta franta va castiga grupa :cool:

ady_azzuro
13th June 2004, 23:42
Cu siguranta va castiga turneul! :D

Catalanul
13th June 2004, 23:45
daca joaca asa cum au jucat in ultimele 5 minute da /hello
dar daca nu, nu vad ca franta sa treaca de semifinale :evil:

ady_azzuro
13th June 2004, 23:49
Eu am vazut ca Franta a jucat foarte bine inaintea celor 2 goluri marcate de Zidane, au facut un joc excelent, iar englezii au fost tot meciul in corzi, marcand cel de-al 2lea gol dintr-un contra-atac. Beckham ar trebui sa ia lectii mai des de la Zidane sa vada cum se executa un penalty! ;)
Barthez alaturi de Zidane au fost jucatorii cei mai buni ai acestei partide! Gerrard a fost bufonul meciului dand acea pasa in spate la portar, iar Henry a obtinut penalty...

uti2102
13th June 2004, 23:51
Incredibil meci! Francezii au crezut pana la capat shi au obtzinut o victorie....nemeritata!
Nu-i mai ridicatzi in slavi! Francezii au aratat o sterilitate de necrezut tot meciul. Au avut mare noroc cu greshelile englezilor shi geniul lui Zidane. Francezii trebuie sa schimbe repede ceva pana la meciul urmator! La ce moral au acum nu le va fi prea greu. :evil: Nici adversarii nu sunt prea puternici.
Anglia, in schimb, a fost surprinzatoare shi a aratat ca poate face lucruri bune. A jucat excelent tactic shi s-a aparat exact. Cele doua gresheli majore au stricat munca de 90 de minute shi au aratat de ce e atat de frumos fotbalul........Daca ishi vor reveni psihic vor ajunge departe.

ady_azzuro
13th June 2004, 23:53
Sa nu uitam si siretenia lui Henry la penaltyul obtinut!

bapsy
13th June 2004, 23:56
Ssssenzational. Zidane a fost erou astazi seara. Totusi trebuie sa recunoasteti ca Anglia a fost peste asteptarile multora. Am fost foarte aproape cu pronosticul meu (x).

Tudose
13th June 2004, 23:58
Anglia a pierdut un meci pe care l-a avut in mana, asa cum in 1999 Bayern a pierdut, iar Manchester a castigat Liga Campionilor. Zidane a decis meciul, iar Beckham l-a pierdut ratand un penalty.

vasile314tzurka
14th June 2004, 08:34
am adormit la pauza:( si handicapatii de la realitatea si euronews nu au dat secvente. sunt pe undeva de descarcat golurile francezilor?

keluba
14th June 2004, 09:02
:headbang: INCREDIBIL!!! Cat noroc pe capu francezilor. Oricum, Anglia merge mai departe /OLE/ si Franza o sa se faca din nou de rusine ca si in '98 :evil: Nu Beckham trebuia sa suteze 11-ele pentru ca joaca de foarte mult timp cu Barthez impreuna => Barthez il cunoaste ca si pe propiul buzunar.

IlMILAN
14th June 2004, 10:53
am adormit la pauza:( si handicapatii de la realitatea si euronews nu au dat secvente. sunt pe undeva de descarcat golurile francezilor?
:happy :happy
Vasile mai bine ramaneai la apa... :D

referitor la meci un meci mult peste asteptarile mele.....nu iubesc nici pe unii nici pe altii as prefera sa nu iasa din grupe nici Anglia nici Franta, dar nu poti sa nu vezi ca Anglia a fost cu doua clase peste Franta. Franta a atacat tot meciul haotic fara nici un fel de imaginatie....se vede ca majoritatea jucatorilor de la francezi joaca in campionatul Angliei....asteapta la centrari tot meciul.....inainte Franta juca altceva...Diferenta in acest meci au facut-o lipsa FIGURILOR ...adica Zidane un jucator de exceptie a stiut ca nu trebuie sa se joace cu ocaziile....la 11 m Zidane si-a gasit orice de lucru, sa adune o scama sa aranjeze iarba pe gazon, numai sa nu-l priveasca pe James in ochi inainte sa execute....pe cand Maimutica de Becham se uita la Barthez ca la o victima sigura :D...

P.S Anglia are probleme acum...meciul urmator daca nu-l castiga e foarte grav....cred ca si la egal vor iesi.... /hello

Catalanul
14th June 2004, 11:17
nu mai ies englezii
iti zic eu ca se vor califica pentru sferturi deoarece nu mai sunt romanii ca sa le incurce planurile

bapsy
14th June 2004, 11:36
eu zic ca englezii vor ajunge chiar mai departe decat sferturile. insa de francezi incep sa ma indoiesc tot mai tare... dar stati ca de-abia a inceput distractia.

viole(n)t
14th June 2004, 11:54
Eu am vazut ca Franta a jucat foarte bine inaintea celor 2 goluri marcate de Zidane, au facut un joc excelent

Hai sa fim serioshi!!! N-au avut nici o okazie clara!!


dar nu poti sa nu vezi ca Anglia a fost cu doua clase peste Franta.

ash fi preferat sa fie doua goluri peste frantza.
Pana acum, referindu-ma strict la joc, Anglia mi-a placut cel mai mult. INSA... Recunosc ca mi-e cam frica ca nu iasa din grupe.

Doctor_Satan
14th June 2004, 11:58
Asa ceva e imposibil!
Ii urasc pe Beckham si pe David James! Ar trebui sa se lase de fotbal si sa se apuce de hochey.
Cel mai jalnic meci ce concureaza cu Bayern-Manchester!

Doctor_Satan
14th June 2004, 12:00
Sa nu uitam si siretenia lui Henry la penaltyul obtinut!

Sa nu vorbim de prostia lu James!
:headbang:

viole(n)t
14th June 2004, 12:10
cica la Santini:
"We patiently took control of the match in the second half"

FatFrumos
14th June 2004, 12:25
Sa nu uitam si siretenia lui Henry la penaltyul obtinut!

Henry a fost out tot meciul fara Bergkamp e mort :P
alpopa are dreptate francezi nu au avut mijloc deloc nimic nu a mers.

IlMILAN
14th June 2004, 12:37
cica la Santini:
"We patiently took control of the match in the second half"
:happy :happy :happy

Asta nu face decat sa puna sare pe rana....cred ca esti un pic cam suparat nu? :D

P.S Sper sa nu razi tu de mine maine... :headbang: si sa-i sparga azi azzuri pe danezi.....la fiecare gol al italiei o sa beau o bere sper sa fiu ranga.....desi nu cred ca e posibil :mda:

Valikos
14th June 2004, 12:41
Britanicii au fost niste pui ... au avut meciul in mana ... portar ca seaman nu o sa mai gaseasca ei nici intr-o mie de ani ....

realmadrid.com
14th June 2004, 12:57
un meci frumos, fara prea multe ocazi dar cu un final nebun
Mai credea cineva dupa minutul 80 ca franta va castiga?
Oricum zidane nu a jucat cine stie ce dar a marcat 2 din 2 ocazi posibile

viole(n)t
14th June 2004, 13:25
:happy :happy :happy

Asta nu face decat sa puna sare pe rana....cred ca esti un pic cam suparat nu? :D

P.S Sper sa nu razi tu de mine maine... :headbang: si sa-i sparga azi azzuri pe danezi.....la fiecare gol al italiei o sa beau o bere sper sa fiu ranga.....desi nu cred ca e posibil :mda:

O sa tzin shi yo cu broscanii azi, nu de alta, dar am pariat pe ei...

Lasa ca nu te-mbetzi tu dintr-o bere, doua... :D Sau crezi ca azzurii vor da mai multe goluri? :D

Hai pe-o bere la Forum Meeting 3: yo zic ca Sorensen nu ia mai mult de un gol... Ce zici?

IlMILAN
14th June 2004, 13:41
Gata se face.....
Sorensen va lua minim 3 boabe....
deci o sa astept berea:D

JJ
14th June 2004, 13:54
Meseriasi francezii, s-a vazut diferenta dintre Zidane si Beckham.

Iar portar cu un plasament mai prost ca James la lovitura libera... mai rar.

keluba
14th June 2004, 15:44
nu mai ies englezii
iti zic eu ca se vor califica pentru sferturi deoarece nu mai sunt romanii ca sa le incurce planurile
/OLE/ ROOOOMAAAANIAAAA /OLE/

ady_azzuro
14th June 2004, 17:35
Sa nu vorbim de prostia lu James!
:headbang:
De prostia lui Gerrard pt ca el a dat pasa aia aiurea! James nu a avut nici o vina...sa zica merci ca nu a luat :rosu:

cica la Santini:
"We patiently took control of the match in the second half"
Are dreptate, Franta a controlat si mai mult meciul in repriza a2a decat in prima, au fost peste englezi tot meciul!

Hai sa fim serioshi!!! N-au avut nici o okazie clara!!



ash fi preferat sa fie doua goluri peste frantza.
Pana acum, referindu-ma strict la joc, Anglia mi-a placut cel mai mult. INSA... Recunosc ca mi-e cam frica ca nu iasa din grupe.
Hai sa fim seriosi, au dominat tot meciul...meritau macar 2 goluri...chiar daca au fost in minutele de prelungire ale partidei! :D

Si iata cum galacticul cel mare il consoleaza pe galacticul cel mic la finalul meciului! :yeah:

http://us.news2.yimg.com/us.yimg.com/p/ap/20040613/capt.xpluz15106132222.euro_2004_soc_fra_gbr_xen_xp luz151.jpg

uti2102
14th June 2004, 19:52
Hai bah azzuro lasa-ne. Frantza a jucat prost, prost shi iar prost. Aproape la fel de prost cum a jucat Italia in prima repriza (shi sper ca pana la final :evil: ) Shi mai au pretentzii, azzuri ashtia! :evil:

MaPaX
14th June 2004, 20:22
Uitaţi ce au declarat cei care au fost acolo...chiar pe teren...

Jacques Santini (antrenorul Frantei)

"Un astfel de meci da aripi unei echipe."

"Anglia ne-a opus o rezistenta extraordinara, iar la pauza le-am transmis jucatorilor ca trebuie sa faca o repriza mare."

Zinedine Zidane

"Trebuie sa-i multumim lui Fabien, fiindca a facut diferenta. El a pastrat scorul de 1-0 si ne-a facut sa credem ca putem invinge."

"Nu am facut un joc stralucit, insa in cele din urma rezultatul conteaza. Ne-am chinuit, dar am reusit sa rasturnam situatia."

Sven Goran Erikson (antrenorul Angliei)

"Trebuie sa castigam jocurile cu Elvetia si Croatia si cred ca putem face asta."

"Am jucat foarte bine in fata celei mai bune formatii din lume"

"Sa speram ca vom putea juca cu Franta pe 4 iulie, in finala. Nu cred sa avem ghinion mereu."

"Nu poti controla nationala Frantei, deoarece au nenumarate optiuni de atac, insa in aceste 90 de minute nu si-au creat multe sanse de gol."

"Ledley King a fost absolut fantastic, nu a avut nici un pic de emotie."

David Beckham

"Nu meritam sa pierdem, dar asta e fotbalul. Daca faceam 2-0 am fi incheiat jocul."

"Avem multe de invatat dupa acest meci. Este important sa ne revenim pentru urmatoarele meciuri."

Frank Lampard

"Mikael Silvestre trebuia, probabil, eliminat la faza penaty-ului, asa scrie in regulament. Asta putea schimba soarta jocului."

dj_jaxxx
14th June 2004, 21:09
Dupa ce au dat golul, englezii nu au mai facut nimic. Si ar fi castigat lejer daca ar fi bagat Beckam 11m. Ma rog...au avt si un pic de noroc francezii. Adevarul este ca in clasament apar 3p indiferent de felul in care s-a castigat meciul.

bapsy
14th June 2004, 21:16
la fiecare gol al italiei o sa beau o bere sper sa fiu ranga
:happy ai trecut pe apa plata azi?

sickboy
15th June 2004, 11:55
Incredibil...mama cit nu pot sa-i sufar pe francezi sa bata Anglia echipa mea favorita;prima victorie in fata Angliei la un turneu final si asta din cauza ca James e in echipa,iar Shearer ishi roade unghiile vazind cum bate Beckham 11metri...daca englezii isi revin dupa shocu' asta si trec de grupe,yo ii vad in semifinale...Eriksson a adus lucruri bune in jocul Angliei(stiu sa se apere,sa paseze,bun joc tactic),dar a si adus tactica asta de a tine de rezultat(vezi meciul cu Argentina,Franta) care nu se potriveste englezilor.

SVensson
15th June 2004, 22:10
Asta E!!! Eu Ma Bucur Pentru Franta!!! Dar Mai Mult Ma Bucur Pentru Zidane. Am Pariat Ca Iese Golgheter.

keluba
16th June 2004, 10:23
Las ca se intalneste Franta cu Senegalu' din nou si .... :headbang: astea is europenele. Ce pacat... :evil: