PDA

View Full Version : Care echipa ramane ultima fara infrangere ?



anthynidiany
30th September 2008, 17:30
Un mic sondaj referitor la echipa care ramane fara infrangere in sezonul regulat. In lupta mai sunt 3 echipe Giants - Bills - Titans

dj_jaxxx
30th September 2008, 17:39
Pai Titans si Giants au meciuri mai grele sapt viitoare in timp ce Buffalo joaca acasa cu Arizona, deci eu cred ca Bills vor fi singura echipa care va ajunge la 5-0, desi dupa cum au decurs lucrurile in primal luna, orice se poate intampla :)

Cucu
30th September 2008, 21:13
Arizona ii bate pe Buffalo. Cred ca desi au fost umiliti in NY, Arizona a aflat ceva ce era clar la toti: trebuie sa foloseasca toate armele ofensive ... mai ales jocul aerian. Si trebuie sa-l foloseasca de la inceput, nu numai cand sunt condusi. Buffalo nu cred ca poate sa castige daca meciul devine un shoot-out.
Giants o consider echipa mediocra care a fost norocoasa pentru un timp bun, dar simt ca se va intoarce norocul curand.
Cred ca Titans vor avea o sansa buna impotriva celor din Baltimore. Joaca acelasi stil de fotbal, dar Titans sunt o clasa peste Ravens.
Ramane de vazut ... dar buna intrebarea.

Zabriskie
30th September 2008, 21:39
Pai Arizona ca sa foloseasca passing game'ul la capacitate maxima au nevoie de Aquan, care eu zic ca o sa fie listat PUP etapa urmatoare.
Giants par vulnerabili, dar sunt destul de deep in pozitiile esentiale, WR, DB, RB, au fost feriti de accidentari in linia ofensiva, ceea ce e esential pt ca o echipa sa mearga bine (uitati-va la Jags, un exemplu recent). Daca nu se accidenta Osi era si mai interesant. Unde mi se pare ca stau slab e la LB, in afara de Pierce care e foarte bun, kiwanuka nu era LB, mi s-a parut ca au renuntat prea usor la Mithcell. Oricum e clar, pt mine cel putin ca runul ala din finalul sezonului trecut nu a fost intamplator, echipa e foarte capabila, numai sa fie Eli calm :)

effect
1st October 2008, 00:00
Cred ca Titans vor avea o sansa buna impotriva celor din Baltimore. Joaca acelasi stil de fotbal, dar Titans sunt o clasa peste Ravens.


Pacat de infrangerea nemeritata de ieri , ar fi putut fi un duel a doua echipe neinvinse .
Nu stiu in ce se masoara aceasta clasa peste , cert e ca si Cleveland si Pittsburgh erau preconizate ca avand o clasa peste si le-am dovedit(pe Steelers partial)

anthynidiany
1st October 2008, 00:18
Titans are meci greu etapa asta, la fel si Giants ... Bills nu cred ca o sa aiba vreo problema. Oricum saptamana asta mai cade una din cele 3 :D
Totusi Titans daca scapa de Ravens pot ajunge la un 6-0 si sa intalneasca pe Colts intr-un meci foarte important pt divizie. Cu Ravens nu-i exclus sa vedem prelungiri.

Go go Titans

little_earl
1st October 2008, 11:41
bills si titans iau bataie duminica asta, giants cred c-o mai lungesc un meci, doua ..

georgebz
1st October 2008, 12:05
din pacate cred ca Titans isi vor continua seria buna ... probabil si Giants

Cucu
1st October 2008, 19:20
Pacat de infrangerea nemeritata de ieri , ar fi putut fi un duel a doua echipe neinvinse .
Nu stiu in ce se masoara aceasta clasa peste , cert e ca si Cleveland si Pittsburgh erau preconizate ca avand o clasa peste si le-am dovedit(pe Steelers partial)

Mda ... o clasa e cam mult spus. Cred ca Titans sunt mai buni decat Ravens, dar nu m-ar surprinde daca castiga Ravens. Problema este ca Titans sunt foarte agresivi in aparare si pentru Ravens au un rookie QB care tine mingea un pic prea mult. Experienta la QB sar putea sa fie diferenta in meciul de duminica.

damario
2nd October 2008, 00:20
ramane giants neinvinsa din cele 3

campuscodi
2nd October 2008, 01:54
Sondajul asta era si pe nfl.com
Acolo a iesit Giants

M.I.
3rd October 2008, 13:23
Eu sunt fan titans pana la moarte asa ca Titans,altfel Giants!Nici vorba de bills!Arizona o sa le arate cum se joaca fotbalul american!:yeah:

packman_gb
3rd October 2008, 22:01
Eu ii vad mai mult de Bills decat pe Titans neinvinsii, avand i nvedere ca din ultimile 7intalniri ale titanilor cu Ravens 6victorii au fost numai ale lui ravens...Ginats fara infrangere si cam atat:D

anthynidiany
5th October 2008, 23:18
titans au trecut un hop, dar vine pauza :( ...

Cucu
6th October 2008, 16:08
Titans sunt ceea mai buna echipa in AFC in momentul asta.

anthynidiany
14th October 2008, 07:48
pana la urma Titans au ramas fara infrangere :D

Bronco
14th October 2008, 09:03
Titans sunt ceea mai buna echipa in AFC in momentul asta.

Doar pentru ca sunt undefeated? Eu raman la impresia ca inca nu au jucat meciuri grele, care sa le puna la incercare si defensiva si ofensiva. Si in 2003, Chiefs erau undefeated dupa 8 meciuri, si toti spuneau ca au o sansa la Super Bowl, iar in playoff au luat-o in barba de la Colts. Stai sa vina meciurile cu Colts, si atunci vom vedea cat de tari sunt Titans. Pentru ca , Colts si-au revenit.!!!!:ok:

anthynidiany
14th October 2008, 09:29
Titans au avut intr-adevar adversari facili, mai putin Ravens, dar s-au descurcat oricum bine!
Vine acusi primul meci cu Colts si apoi mai au cateva etape grele - Packers, Bears si Jets. Cred ca dupa meciul cu Jets se va putea vedea clar daca au confirmat sau nu.

Cucu
16th October 2008, 16:01
Doar pentru ca sunt undefeated? Eu raman la impresia ca inca nu au jucat meciuri grele, care sa le puna la incercare si defensiva si ofensiva. Si in 2003, Chiefs erau undefeated dupa 8 meciuri, si toti spuneau ca au o sansa la Super Bowl, iar in playoff au luat-o in barba de la Colts. Stai sa vina meciurile cu Colts, si atunci vom vedea cat de tari sunt Titans. Pentru ca , Colts si-au revenit.!!!!:ok:

Intrebarea e cine sunt mai buni ca ei la momentul asta? Eu cred ca au avut meciuri grele. Divizia lor e ceea mai tare in fotbal. Orice echipa in divizia aia poate sa bata pe oricine. Apararea lui Tennessee joaca extraordinar; numai 11.2 puncte pe meci e incredibil.

cojanu
17th October 2008, 16:15
pana la urma s-a stabilit care a ramas ultima echipa fara infrangere :)))
gg titans

anthynidiany
27th October 2008, 10:52
Meci mare diseara (mai bine zis maine dimineata)
Daca Titans castiga prevad un sezon exceptional - nu neaparat cu 0 infrangeri, dar 1 maxim 2 !!
Daca pierd, vor intra si ei in rand cu lumea :D

Daca Indi castiga mai trag si ei ceva sperante la castigarea diviziei, dar la cum joaca Manning sigur vor fi niste interceptii marca Finnegan & Co
Colts daca pierd nu stiu daca mai reusesc sa castige divizia - desi au un program relativ usor.

Cucu
30th October 2008, 17:18
ce fain ar fi sa castige toate meciurile ... inclusiv superbowlul ... sa taca fraieri aia de la Miami odata