PDA

View Full Version : Spania-Rusia



Catalanul
12th June 2004, 21:25
mai sunt 15 minute pana incepe al doilea meci din grupa A in care se vor infrunta Spania si Rusia
sper sa castige spania :yeah:
pronostic: 2-0 pentru spania :cool: :ok: /hello

ady_azzuro
12th June 2004, 21:28
Se va termina 1-1! ;)

Catalanul
12th June 2004, 21:29
Iata primul 11 celor doua echipe:

Spania
23. Casillas, 15. Raul Bravo, 3. Marchena,4.Albelda, 6. Helguera, 5. Puyol, 14. Vicente, 8. Baraja, 17. Etxeberria, 10. Morientes, 7.Raul

Rusia
1. Ovcinikov, 16. Evseev, 13. Saronov, 4. Smertin, 17. Sennikov, 7. Izmailov, 10. Mostovoi, 8.Gusev, 15. Alenicev, 9. Bulikin, 3.Sicev

realmadrid.com
12th June 2004, 22:27
2-1 pt spania, cu toate ca vad a rusi siau mai revenit

ady_azzuro
12th June 2004, 22:35
La pauza este 0-0.

Catalanul
12th June 2004, 22:40
sa speram ca spania va marca in repriza secunda :yeah:

ricky
12th June 2004, 22:44
RUSIA a dovedit ca...toti stiu sa joace fotbal !
Sa nu mire pe nimeni daca, in 3-4 ani, campiona LIGII EUROPENE va veni din RUSIA !
Oricum, la acest EURO, dupa parerea mea, RUSIA este o echipa cu care se poate face...puncte !
Pe de alta parte, daca meciul se termina egal, orice e posibil in aceasta grupa !

ady_azzuro
12th June 2004, 22:48
Parerea mea este ca Rusia are fata de locul 4 in aceasta grupa...hai ca incepu repriza a-2a ! :D

Catalanul
12th June 2004, 23:01
goooooooooooooooool valeron min. 59 :yeah:
la chiar prima atingere de balon

samor03
12th June 2004, 23:04
asa va ramane.

Catalanul
12th June 2004, 23:08
eu sper sa mai marcheze un gol prin VICENTE /hello

realmadrid.com
12th June 2004, 23:30
frumos primul gol si un rosu pt rusi

Saber Rider
12th June 2004, 23:33
Smecher Torres asta. Vede ca nu mai poate ajunge mingea si cade teatral. Rezulta galben, fiind al doilea - rosu, pentru fundas. Dribling in prima faza foarte bun, dar destul de destept si dupa. E de admirat la acest pusti de numai 20 de ani.
Ma da' copac mai e Vicente asta. Erau 3 contra 2, si asta da in portar.
Si ultima faza a lui Torres, foarte buna, dar daca se termina cu gol era excelenta. Super un-doi.
Oricum, meci la discretia spaniolilor.

MaPaX
12th June 2004, 23:36
Spania 1 - 0 Rusia (59' J. Valeron)

Spania: Iker Casillas, Carles Puyol, Carlos Marchena, Ivan Helguera, Raul Bravo, Joseba Etxebarria, David Albelda, 59' Ruben Baraja, Vicente Rodriguez, Fernando Morientes, 78' Raul Gonzalez (Schimari: 59' Juan Valeron, 59' Xabi Alonso, 78' Fernando Torres)

Rusia: Sergei Ovchinnikov, Aleksei Smertin, 74' Marat Izmailov, 46' Rolan Gusev, Dimitri Bulykin, Alexander Mostovoi, Roman Sharonov, Dmitry Alenichev, Vadim Evseev, Dmitri Sennikov, 68' Evgeni Aldonin. (Schimbari: 46' Vladislav Radimov, 68' Dmitri Sychev, 74' Andrei Kariaka)

Grupa A P W D L F A Pts
1. Grecia 1 1 0 0 2 1 3
2. Spania 1 1 0 0 1 0 3
3. Portugalia 1 0 0 1 1 2 0
4. Rusia 1 0 0 1 0 1 0

realmadrid.com
12th June 2004, 23:36
final de meci
Spania-Rusia 1-0
valeron 59'

Catalanul
12th June 2004, 23:36
s-a terminat 1-0
cu putin noroc spre sfarsitul meciului poate mai marcam un gol
dar las' ca-i bine si asa
cred ca jucatorul meciului a fost vicente
a facut un meci bun, mai ales in prima repriza
iar torres penru cat a jucat, a facut-o foarte bine si el

uti2102
13th June 2004, 00:12
Lolz Hai Poli! "Cu putzin noroc mai marcam un gol" :happy Eshti tare!
Pana acum pot sa zic ca Spania arata ca cea mai solida echipa (intr-adevar, n-au fost decat 2 meciuri :drak: ). Disciplina tactica foarte buna, asemeni Greciei, insa un plus evident de valoare individuala al jucatorilor. E adevarat, nici Rusia nu a fost cel mai bun adversar, insa chiar shi asha spaniolii au aratat ca au aparare sigura, mijloc mobil shi atac surprinzator. Pentru un prim meci spaniolii au aratat foarte promitzator; sa vedem daca nu cumva se vor stinge, asha cum au facut in altzi ani.
De partea cealalta, Rusia shi-a aratat principala slabiciune : apararea. Se mai descurcau ei cand aveau posesia insa, cand mingea ajungea la spanioli, rushii lasau spatzii prea mari shi erau uneori prea lentzi.
E interesant totushi ca, la o diferentza atat de clara (rushii au fost sub spanioli, mai ales tactic) in evolutzii, diferentza de pe tabela de marcaj este minima. Inca un motiv sa constatam ca in fotbalul modern orice e posibil.
Se anuntza meciuri interesante. Spania - Grecia va fi o mare provocare pentru iberici shi un prilej de confirmare pentru eleni. Rusia - Portugalia va fi un meci pe viatza shi pe moarte; ambele echipe vor trebui sa arate ca pot mai mult decat au realizat azi.

petru
13th June 2004, 00:20
Slabi de tot rusii. In afara de alenicev si de portar n-au miscat mai nimic. in schimb spania joaca frumos si sper sa ajunga cat mai departe in campionat

Deluxe
13th June 2004, 01:45
Puyol and Albelda were the best in Spain. Vicente was "mediocru" in the second half.

FreeMinds
13th June 2004, 02:19
bravo spania ,au aratat ca stiu fotbal .....rusii cam dezordonati,mai ales la pase

Gabriel
13th June 2004, 09:51
FreeMinds...nu au fost foarte dezordonati nici rusii. Au facut cateva scheme foarte frumoase. Niste pase superbe pe spatii mici. Cred doar ca au jucat cu trac. Sper sa isi revina si sa incurce Portugalia.

SVensson
13th June 2004, 10:54
Dupa prima surpriza a acestui campionat Grecia, spaniolii nu cred ca puteau sa calce stramb. Ar fi fost prea culmea. Urmeaza un meci tare spania - Grecia.

ricky
13th June 2004, 12:11
Parerea mea este ca Rusia are fata de locul 4 in aceasta grupa...hai ca incepu repriza a-2a ! :D

Si eu cred ca RUSIA are echipa subtire la acest EURO !
Sa speram ca nu-i incurca pe greci, carora le doresc...sferturile !

Daca nu ma insel, cu o victorie la RUSIA, GRECIA e calificata ! (Asta si datorita faptului ca nu cred ca PORTUGALIA poate invinge SPANIA !)

Trei cuvinte despre arbitrajul lui URS MAYER : EX-CE-LENT !
Il vad arbitrind finala !

uti2102
13th June 2004, 13:02
Hehe Ricky! Itzi spune ceva cuplul Kim Milton Nielsen - Urs Meier?! Itzi zic io : daca nu reusheau sa inscrie spaniolii le baga arbitrul mingea in plasa ! Cum se face ca la un campionat unde au fost adushi arbitrii de rezerva la acest meci a fost pus un alt central "de clasa" drept al 4 oficial ?! Shi culmea, ambii au pareri destul de proaste despre estul Europei... :ciocan:

MaPaX
13th June 2004, 17:19
Pacat ca n-a marcat RAUL :P

ady_azzuro
13th June 2004, 21:04
Si eu cred ca RUSIA are echipa subtire la acest EURO !
Sa speram ca nu-i incurca pe greci, carora le doresc...sferturile !

Daca nu ma insel, cu o victorie la RUSIA, GRECIA e calificata ! (Asta si datorita faptului ca nu cred ca PORTUGALIA poate invinge SPANIA !)

Trei cuvinte despre arbitrajul lui URS MAYER : EX-CE-LENT !
Il vad arbitrind finala !
Cred ca grecii vor ajunge departe in acest turneu, risc sa zic ca vor juca finala! :ok:
Cea ce este ingrijorator este ca echipa lor alearga foarte mult doar 60 de minute, iar dupa aceea se sting. Daca mai dura meciul inca 10 minute sunt sigur ca Portugalia egala!

FreeMinds
13th June 2004, 21:06
FreeMinds...nu au fost foarte dezordonati nici rusii. Au facut cateva scheme foarte frumoase. Niste pase superbe pe spatii mici. Cred doar ca au jucat cu trac. Sper sa isi revina si sa incurce Portugalia.

nu pot sa zic ca nu au jucat dar in majoritatea fazelor au pierdut mingea cum o pierd io :)
:ok:

ady_azzuro
13th June 2004, 21:10
Rusia nu va acumula nici un punct in aceasta grupa, Grecia si Portugalia vor invinge cu usurinta aceasta echipa.

Catalanul
13th June 2004, 21:43
grecia cu siguranta va invinge rusia dar portugalia, nu se stie

ady_azzuro
13th June 2004, 22:41
Daca Scolari va incepe cu Deco titular si-l va lasa pe Rui Costa pe banca, sunt destule sanse. Plus ca ar trebui sa foloseasca 2 atacanti: Nuno Gumez si Pauleta

uti2102
13th June 2004, 23:43
Statzi voi linishtitzi ca nu pierd rushii toate meciurile. Vetzi vedea.

Doctor_Satan
14th June 2004, 12:53
Rateaza spaniolii in prostie si au cam avut lipsa de imaginatie!
Asteptam mai multe goluri!

Valikos
14th June 2004, 13:12
se pare ca nici campionatul asta nu va fi al spaniei .... pacat de ei ca au cativa jucatori care se descurca ....

corinutza_88
14th June 2004, 21:09
frumos meci pentru spania!
felicitari!