PDA

View Full Version : Portugalia-Grecia



ricky
12th June 2004, 20:13
GOOOOOLLL ! GRECIIIIAAAAA !

Este 2-0 !

ricky
12th June 2004, 21:03
S-a terminat 2-1 pentru GRECIA !
Eroul meciului : OTTO REHHAGEL, antrenorul grecilor !
A preluat echipa in august 2001 !
O...GERMANIE intreaga a ris de el ! Ha ! Se duce la greci !
Cine sint grecii ?
A inceput cu un 1-5 impotriva FINLANDEI (atentie, RO !) !
Apoi 0-2 contra SPANIEI (in ATENA) si 0-2 impotriva UCRAINEI !
Ce a urmat...
Locul 1 in grupa cu SPANIA dupa o victorie la ei acasa !
Si-acum ?

FIGO ? Cine este FIGO ? RUI COSTA ?
Imi pare rau de publicul portughez care ar fi meritat mai mult !

Pe 21 mai (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=1056&page=5&pp=15) am "votat" deceptiile EURO : PORTUGALIA si CEHIA !
Astazi, cind am...zis la concurs, am ales totusi PORTUGALIA in SFERTURI !
GRECIA, cu o victorie (posibila !) impotriva RUSIEI, se poate califica mai departe !
PORTUGALIA ? Hm ! nu cred ca sint capabili sa invinga SPANIA !
Si-atunci...adio arme !

ricky
12th June 2004, 21:11
La meciul PORTUGALIA-GRECIA, daca "numaratoarea" mea a fost corecta, NU S-A INREGISTRAT NICI UN REZULTAT DE "2" !
Mai pe romaneste spus : nici un concurent n-a indicat rezultatul exact !
Boah ! Si era...asa de usor ! :evil:

ady_azzuro
12th June 2004, 21:16
Trebuie sa remarc ritmul fantastic in care s-a jucat aceasta partida. Grecii au alergat pana in minutul 60 ca nebunii, dupa aceea au redus motoarele. Scolari trebuia sa inceapa cu Deco si sa-l lase pe Figo pe banca, Ronaldo a gresit vital la acel penalty, trebuia sa-l lase pe grec sa se duca, nu era in situatie clara de gol...
Grecia a meritat victoria pt ca a jucat mai disciplinat decat Portugalia, astfel grecii devin favoritii grupei...sa vedem Spania - Rusia, se anunta un meci pe viata si pe moarte! :yeah:

MaPaX
12th June 2004, 21:18
Portugalia 1 - 2 Grecia
6' [0 - 1] Giorgios Karagounis
51' [0 - 2] A. Basinas (pen.)
90' Cristiano Ronaldo [1 - 2]

Portugalia: Ricardo , Paulo Ferreira , Rui Jorge, Jorge Andrade, Fernando Couto, 66' Costinha, Maniche, Figo, 46' Sabrosa Simao, 46' Rui Costa, Pauleta. (Schimbari: 66' Nuno Gomes, 46' Deco, 46' Cristiano Ronaldo)

Grecia: Antonios Nikopolidis, Giourkas Seitaridis, Traianos Dellas, Angelos Basinas, Theodoros Zagorakis, 68' Stelios Giannakopoulos, 75' Angelos Charisteas , Takis Fyssas , Zivis Vryzas , Michalis Kapsis, 46' Giorgios Karagounis. (Schimbari: 46' Kostas Katsouranis, 75' Vasilis Lakis, 68' Themistoklis Nikolaidis

ady_azzuro
12th June 2004, 21:20
Da, MaPaX, stiam asta, altceva nou? :D

Catalanul
12th June 2004, 21:22
dupa ce portugalia a dezamagit la mondialul din 2002, a dezamagit in meciurile amicale, iata ca dezamageste si la EURO 2004
sa speram ca o sa dezamageasca si in fata SPANIEI!!!!
VICTORIE meritata a grecilor /hello

din aceasta grupa sper sa se califice SPANIA & GRECIA :yeah:

Tudose
12th June 2004, 21:28
Victoria Greciei e absolut logica si meritata. Venita din rolul outsider-ului, echipa elena a jucat precis si pragmatic. Portugalia a dominat, a avut o posesie net superioara a balonului, dar asta nu e nici pe departe de ajuns. Jucatorii echipei gazda au fost apasati de miza si neinspirati si asta s-a vazut pe tabela de marcaj.

FreeMinds
12th June 2004, 21:31
hehe ce meci frumos, portugalia lasa de dorit.....
bravo grecilor, aparare tare ca betonul :)

uti2102
12th June 2004, 21:38
Meci tactic excelent facut de Greci! Inca o data se demonstreaza ca daca ai antrenor bun, capabil sa mascheze defectele shi sa scoata in evidentza calitatzile potzi ajunge departe, indiferent de nume. Grecii au fost realishti, n-au incercat sa faca ce nu pot shi au jucat simplu. I-au atras pe portughezi in capcana, i-au enervat shi pana la urma am vazut cu totzii ce-a ieshit.
Nu zic mai mult ca incepe Spania-Rusia. Sper intr-o noua surpriza. Hai OUTSIDERII! HAI CEHIA! /hello

realmadrid.com
12th June 2004, 22:26
si prima surpriza a venit, sa vedem daca va fi si a doua in urmatorul meci din grupa a

ricky
12th June 2004, 22:41
In timpul meciului, cind GRECIA conducea 2-0, mi-am spus : " ADIO GRECIA !"
Sper ca "minunata" conducere a FRF nu va mai avea ideea de a organiza CUPA BALCANICA ! :evil:

SVensson
13th June 2004, 10:48
Chiar ca nu ma asteptam sa bata Grecia. A fost un meci frumos. sa-l vedem pe cel cu spania.

ricky
13th June 2004, 12:07
Ce ziceti de arbitraj ?
Eu l-as nota cu "bun" ! Sa zicem, nota 8 pentru COLLINA !

uti2102
13th June 2004, 13:05
Pai 8 ar insemna ca ar fi facut gresheli! Shi nu a facut nici o concesie portughezilor! Nota 9,99! :p

ady_azzuro
13th June 2004, 16:02
Collina a avut unele scapari, dar nu foarte mari, merita totusi un 8.50! ;)

MaPaX
13th June 2004, 17:16
Collina merita un 7.5!

uti2102
13th June 2004, 17:51
Pai spunetzi fratzilor cu ce a greshit!

Catalanul
13th June 2004, 20:51
a arbitrat corect, ca nu degeaba e cel mai bun arbitru din lume la ora actuala :D

corinutza_88
14th June 2004, 11:07
ce rau imi pare ca au pierdut portughezi dar grecii meritau sa castige pentru ca au fost mai buni!

Doctor_Satan
14th June 2004, 12:20
Salut jocul grecilor! A fost minunat, ador redutele utilizate in aparare!
Sincer, nu ma asteptam la asa o dezamagire din partea portughezilor!

Valikos
14th June 2004, 12:49
Grecia va fi surpriza campionatului , felicitari .... pur si simplu ma asteptam la asa ceva ...

keluba
14th June 2004, 15:49
Deci acest meci a fost inca o dovada ca lumea prea are impresia ca Portugalia ar fi foarte puternica la rubrica fotbal :evil: