PDA

View Full Version : Etapa 10: Unirea Urziceni - Politehnica Iasi 0-1



resita
28th September 2008, 23:20
Luni, 06.10.2008 ora 19:00 -GspTv


Discutii inainte si dupa meci.

boni2204
28th September 2008, 23:24
2 solist :D

Rossi
29th September 2008, 01:03
2 solist :happy

resita
29th September 2008, 08:50
meci greu pt. unirea, desi pleaca cu prima sansa unirea nu a prea stralucit in meciurile de acasa iar daca mai punem la socoata ca joi are meci in uefa orice rezultat e posibil

DanielAndrei
29th September 2008, 11:03
victorie chinuita a Urziceniului...parca ii punem in dificultate pe adversari cand jucam afara, si nu acasa :( :rosu:

YoNuTzz
29th September 2008, 13:35
castiga urziceniul...greu, dar va castiga

Leo
29th September 2008, 16:01
1 solist .

Ferko
29th September 2008, 16:04
Mi-ar placea sa bata Iasiul numai ca sa vad spectacolul oferit de bursuc si mm. Greu pentru Iasi, deci 1 sau X chinuit.

six
29th September 2008, 16:06
macel frate....:happy

Cipri
29th September 2008, 18:21
macel frate....:happy
Urziceniul va veni dupa un meci cu Hamburg ... nu cred ca se vor concentra la maxim !

stiintacv
29th September 2008, 19:10
bate urziceniu la limita

luciano_1644
29th September 2008, 19:33
Bate Unirea,insa arbitrajul va fi ceva nemaintalnit...va trage pe fata cu oaspetii...

samar
30th September 2008, 00:26
Cred ca va fi egal.Ma ingrozeste gandul ca spectacolul de dupa meci cu cei 2 binecunoscuti protagonisti nu va inceta sa apara:rolleyes:

danny del corco
30th September 2008, 01:01
Meci mai greu decat pare la prima vedere, chiar daca Iasul e aproape K.O. Poate intervenii in discutie si rezultatul meciului cu nemtii. Un 2-0 cred ca este posibil.

fcunirea
4th October 2008, 23:44
La prima vedere meciul nu pare atat de interesant ba chiar ai putea sa-l califici ca unul de 1 solist luand in considerare pozitiile celor doua echipe in clasament dar si parcursul acestora. Insa, daca privim atent incep sa se ridice tot felul de semne de intrebare pentru ca acest meci urmeaza imediat dupa meciul cu Hamburg de la Urziceni iar baietii pot acuza oboseala acumulata (situatie in care am mai fost la meciul pierdut acasa cu Craiova). Pe de alta parte singurul punct pe care Iasiul l-a luat in deplasare a fost la Cluj impotriva CFRului. Merg pe victoria Unirii - chiar daca nu una foarte categorica.

The_Champ
4th October 2008, 23:47
Iasul va pleca cu puncte de la Urziceni

YoYoyOi
6th October 2008, 19:20
wow e criminal meciul asta :sleep: :headbang:

lucian_iasi
6th October 2008, 19:50
0-1 scor la pauza :D Cristi Bratu min 44 :ok:

samar
6th October 2008, 19:54
Sa vezi asalt la poarta iesenilor in repriza secunda...:D

YoYoyOi
6th October 2008, 19:59
pai daca se baga si astia cu curu-n poarta pot ataca urzicatii si cate 30 odata :D

samar
6th October 2008, 20:06
Asta e stilul caracteristic al echipelor mici,cu atat mai mult cu cat au si inscris:D

Hehe...sa vezi acum crize de balaceanca pt penalty-ul asta neacordat...

m8k
6th October 2008, 20:18
Ce ii fura pe astia arbitru iar!:ras-plans:

Nightwish
6th October 2008, 20:24
Mamaa ce a ratat Mara....

iulian_1976
6th October 2008, 20:33
..o reeditare Urziceni-Craiova :rolleyes:

...pentru a marca Urziceniul are nevoie de multe ocazii :rolleyes:

m8k
6th October 2008, 20:44
Nu mai inscrie nimeni aici!:D

Rossi
6th October 2008, 20:47
sa vezi declaratii la final ... Taranul crizat o sa tipe ca a fost furat si ca unirea lui nu e lasata sa se bata pentru campionat :happy

Felicitari Poli Iasi !!!

DanielAndrei
6th October 2008, 20:54
un singur "nebun" a votat cu Poli :P....felicitari Politehnica!!!

YoYoyOi
6th October 2008, 20:55
ti-e si greata de astfel de echipe cateodata.... jalnic fotbal prestat de Iasi si jalnica si victoria :sleep:

crissis
6th October 2008, 20:56
Victorie mare pentru Poli. Trei puncte de aur.

crissis
6th October 2008, 20:57
ti-e si greata de astfel de echipe cateodata.... jalnic fotbal prestat de Iasi si jalnica si victoria :sleep:

mai jalnic a fost fotbalul jucat de steaua cu otopeniul

resita
6th October 2008, 20:58
Victorie mare pentru Poli. Trei puncte de aur.

:ok:

bravo poli

grande
6th October 2008, 20:59
Bravo moldovenilor si sunt curios ce-o sa declare bursucul ,dar mai ales transsexualul ala de mm !

YoYoyOi
6th October 2008, 21:01
mai jalnic a fost fotbalul jucat de steaua cu otopeniul

macar Steaua a reusit sa bage un amarat de gol.... daca asta intelegeti voi prin fotbal sustineti antijocul si antifotbalul si mai si bucurati-va pentru asta...

iulian_1976
6th October 2008, 21:03
mai jalnic a fost fotbalul jucat de steaua cu otopeniul
...ti-e si greata de astfel de echipe cateodata.... jalnic fotbal prestat de Iasi si jalnica si victoria .

Amandoi aveti dreptate.:rolleyes:

samar
6th October 2008, 21:04
Yoyo...pana la urma fiecare joaca cum crede de cuviinta...in fond,fotbalul se joaca pe puncte nu pe spectacol.Daca vrei spectacol,urmareste Primera Division;)

manai
6th October 2008, 21:05
Iasiul n-are ce cauta in liga I,cu o astfel de mentalitate nu o sa progresam niciodata

codrind
6th October 2008, 21:06
ti-e si greata de astfel de echipe cateodata.... jalnic fotbal prestat de Iasi si jalnica si victoria :sleep:

Greață fie de la o sarcină nedorită???

sau de la prea multă brânză...
jalnic jocul??

asemănător cu cel practicat de echipa de lângă cimitir??

Eu am votat X, a ieșit mai bine pentru noi

YoYoyOi
6th October 2008, 21:06
pai si noi spre ce tindem? Etapa asta a fost jalnica, numai meciuri lesinate, trageri de timp, autobaze....
De aici s-a inspirat Piturca? sau el a introdus regulamentul asta? :groggy:

PS codrind, asemanator cu ce???? vorbesti prostii :sleep:

crissis
6th October 2008, 21:07
macar Steaua a reusit sa bage un amarat de gol.... daca asta intelegeti voi prin fotbal sustineti antijocul si antifotbalul si mai si bucurati-va pentru asta...

Ce te asteptai sa faca Poli in meciul asta sa intre in jocul celor de la Urziceni si sa incaseze o caruta de goluri sau sa faca anti-joc si sa joace la fie ce o fi . Norocul a fost de partea lui Poli. Urziceniul a fost net superioara dar nu au reusit sa demonstreze acest lucru.Eu prefer ca Poli sa faca anti-joc si sa castige decat sa joace fotbal si sa piarda, cum sa intimplat in meciul cu Timisoara.

manai
6th October 2008, 21:08
Greață fie de la o sarcină nedorită???

sau de la prea multă brânză...
jalnic jocul??

asemănător cu cel practicat de echipa de lângă cimitir??

Eu am votat X, a ieșit mai bine pentru noi

mai suporterule iesean o sa retrogradati la brat cu buzaul si otopeniul,iti faci iluziii de pomana....o sa retrogradati si in B ramaneti ca n-aveti bani sa mai promovati

grande
6th October 2008, 21:11
Ionuț Popa: "Ne bucurăm pentru victorie, dar suntem vai mama noastră"

resita
6th October 2008, 21:12
Ionuț Popa: "Ne bucurăm pentru victorie, dar suntem vai mama noastră"

macar asta spune adevaru

noir_desir
6th October 2008, 21:12
ce bulan am avut! :D

echipe mici există peste tot, nu numai la noi... așa că lăsați-mă cu termeni gen "jalnic"... Ce credeți, la un meci Inter-Reggina (exemplu aleatoriu), dacă ar conduce Reggina, nu s-ar băga cu curu în poartă?

manai
6th October 2008, 21:14
ce bulan am avut! :D

echipe mici există peste tot, nu numai la noi... așa că lăsați-mă cu termeni gen "jalnic"... Ce credeți, la un meci Inter-Reggina (exemplu aleatoriu), dacă ar conduce Reggina, nu s-ar băga cu curu în poartă?

ai vazut vreodata un meci din serie a mai baiatule....le-ar fi rusine lu regina sa faca ce ati facut voi azi mah.....voi ati intrat din primul minut cu curu in poarta

resita
6th October 2008, 21:15
ai vazut vreodata un meci din serie a mai baiatule....le-ar fi rusine lu regina sa faca ce ati facut voi azi mah.....voi ati intrat din primul minut cu curu in poarta

si care-i problema?

au jucat la rezultat, nu-ti convine nu te uita

noir_desir
6th October 2008, 21:18
da, ok, cum zici tu... cum le știu alții pe toate...:sleep:

Numai că la noi problema e alta... până n-o să vină un investitor puternic și un președinte ca lumea, o să ne zbatem așa tot timpul și o să ne bucurăm la o victorie chinuită cu Otopeniul sau Buzăul... decât așa, prefer B-ul!

iulian_1976
6th October 2008, 21:18
Ce te asteptai sa faca Poli in meciul asta sa intre in jocul celor de la Urziceni si sa incaseze o caruta de goluri sau sa faca anti-joc si sa joace la fie ce o fi . Norocul a fost de partea lui Poli. Urziceniul a fost net superioara dar nu au reusit sa demonstreze acest lucru.Eu prefer ca Poli sa faca anti-joc si sa castige decat sa joace fotbal si sa piarda, cum sa intimplat in meciul cu Timisoara.

...Ionuț Popa: "Ne bucurăm pentru victorie, dar suntem vai mama noastră"

...un om realist.:rolleyes:
...daca un copil priveste meciul asta si i-a luat exemplu pe Poili Iasi este :(

samar
6th October 2008, 21:20
@manai...stelist sau urzicanean??:confused:

manai
6th October 2008, 21:23
@manai...stelist sau urzicanean??:confused:

nici una nici alta.....dar am si eu un defect imi place sa vad fotbal nu turca

resita
6th October 2008, 21:24
nici una nici alta.....dar am si eu un defect imi place sa vad fotbal nu turca

pt. fotbal adevarat exista BOOM pt. restul exista GSPTV:happy:happy

samar
6th October 2008, 21:25
pt. fotbal adevarat exista BOOM pt. restul exista GSPTV:happy:happy

Asta am zis si eu mai devreme...:ok:

manai
6th October 2008, 21:26
pai iasiul de exemplu ce cauta in liga 1?de ce sa nu joace cs buftea acolo sau fc targu mures? de ce e iasiul in liga 1?

codrind
6th October 2008, 21:28
mai suporterule iesean o sa retrogradati la brat cu buzaul si otopeniul,iti faci iluziii de pomana....o sa retrogradati si in B ramaneti ca n-aveti bani sa mai promovati


Măi suporterul lu' ....nu știu cui (că nu te arăți, te dai lovit: azi ești stelist, mâine ești rapidist, ieri erai :headbang: ....) cred că ai probleme de logică. Nu-i nimic mai ai timp

Și dacă retrogradăm ... o vom face pentru că sunt probleme cu POLITICA care și-a băgat coada în fotbal

pif
6th October 2008, 21:36
Nu prea ma intereseaza cum a jucat POLI important e ca au dat un super gol si au luat 3 puncte in deplasare dupa un an si jumatate.Daca jucau si alti la fel in ucl si castigau 1-0 se supara cineva? nu doar un 0-0 obosit cum au reusit.

samar
6th October 2008, 21:37
Și dacă retrogradăm ... o vom face pentru că sunt probleme cu POLITICA care și-a băgat coada în fotbal

Si...cu finantele...:rolleyes:

DanielAndrei
6th October 2008, 21:40
dupa cum se prea bine stie, finantatorii din fotbal, in mare parte, isi spala banii...la noi la Iasi, ori suntem prea saraci, ori suntem prea corecti :P

manai
6th October 2008, 21:44
Măi suporterul lu' ....nu știu cui (că nu te arăți, te dai lovit: azi ești stelist, mâine ești rapidist, ieri erai :headbang: ....) cred că ai probleme de logică. Nu-i nimic mai ai timp

Și dacă retrogradăm ... o vom face pentru că sunt probleme cu POLITICA care și-a băgat coada în fotbal

asta e replica zilei...voi suntetibuni dar al naibii basescu sau al naibii geoana ( nu stiu ce partid nu va iubeste) nu va lasa sa ramaneti in liga 1.voi trebuia sa fiti in cupele europene dar s-a dat lege sa nu fiti lasati.de aia nu mai castigaserati nici un meci in deplasare de un an jumate.....a nabii politica ca erati cot la cot la cu steaua dinamo cfr si rapid....

codrind
6th October 2008, 21:45
dupa cum se prea bine stie, finantatorii din fotbal, in mare parte, isi spala banii...la noi la Iasi, ori suntem prea saraci, ori suntem prea corecti :P


NU suntem SĂRACI și nici CORECȚI!!

PUR și SIMPLU primarul a confiscat echipa și o folosește pe post de afiș electoral sau pe post de sperietoare.

manai
6th October 2008, 21:47
Nu prea ma intereseaza cum a jucat POLI important e ca au dat un super gol si au luat 3 puncte in deplasare dupa un an si jumatate.Daca jucau si alti la fel in ucl si castigau 1-0 se supara cineva? nu doar un 0-0 obosit cum au reusit.

prn CL nu prea se bubie mingea in tribuna...ar fi trebuit sa va dea bonus un punct pt ca ati batut recordul de mingi bubuite.....unde's aia de la guiness book cu milionul de dolari?sa-i anunte cineva ca ati batut recordul si poate va scapati anul asta de la retrogradare....il propun pe ionut popa la national,luam mondialul sigur....nu ne sta nimeni in cale ii batem pe toti cu 1-0

codrind
6th October 2008, 21:48
asta e replica zilei...voi suntetibuni dar al naibii basescu sau al naibii geoana ( nu stiu ce partid nu va iubeste) nu va lasa sa ramaneti in liga 1.voi trebuia sa fiti in cupele europene dar s-a dat lege sa nu fiti lasati.de aia nu mai castigaserati nici un meci in deplasare de un an jumate.....a nabii politica ca erati cot la cot la cu steaua dinamo cfr si rapid....

Ești LOGIC!! :ok:

E clar că NU ȘTII ce se întâmplă la IAȘI dar te pronunți ... :headbang: Fie că vrei posturi multe ... fie că vrei o ...etichetă :happy

manai
6th October 2008, 21:51
otelu are bani multi?cum se face ca joaca fotbal?

Cipri
6th October 2008, 22:02
Fara Ionut Popa ... Iasul retrograda demult ...

kkrrss2003
6th October 2008, 22:12
Dragilor, nu l mai mai bagati in seama pe @manai... k el e plecat cu "simbolul Indiei" asa k lasati l sa si strige frustrarea... fotbalul se joaca pe goluri si puncte k daca ar fi pe spectacol pe primul loc ar fi Panduriil :p... oricum felicitari Iasului chiar dk nu a convins mi au aratat k ei joaca doar dk li se promite o prima substantiala.. deci sunt niste mercenari carora nu cred k le ar sta rau vreo 2 ani prin B k sa se primeneasca echipa de jucatori gen Balba, Branet sau Onut....

fcunirea
6th October 2008, 23:22
sa vezi declaratii la final ... Taranul crizat o sa tipe ca a fost furat si ca unirea lui nu e lasata sa se bata pentru campionat :happy

Felicitari Poli Iasi !!!

Taranca crizata-i mata ca te-a dat afara din casa si ai aterizat pe-aici!

Pana una alta Dan Petrescu a declarat ca:

"Din păcate pentru noi am pierdut ultimele trei meciuri jucate acasă. Nu am ce să reproșez jucătorilor, dacă jucam 3 zile și 3 nopți nu marcam. Chiar și dacă primeam penalty-urile pe care ar fi trebuit să le primim. Îmi pare rău că jucătorii au muncit mult. Am încercat toate soluțiile, dar nu a intrat mingea în poartă. Echipa este în grafic dacă ne uităm pe clasament. Din punctul de vedere al jocului, meritam să câștigăm. Înainte marcam din orice poziție. Nu a fost o săptămână neagră, Urziceniul nu e Real Madrid. Nu am avut noroc azi. Sper să batem Lupeniul și Bistrița ca să ne revenim."

Felicitari Poli Iasi! (pentru rezulat, nu pentru joc)

samar
7th October 2008, 00:10
Taranca crizata-i mata ca te-a dat afara din casa si ai aterizat pe-aici!



Haaoooleeeeeeeeeooooooo....mai usor ca iar te urzici (no offence):D

delaparis
7th October 2008, 00:32
La limbaj atentie va rog frumos ...

samar
7th October 2008, 01:17
La limbaj atentie va rog frumos ...

Dar pe cine am injurat delaparis..?:confused:A fost o gluma...sau nu ti-ai dat seama?!!:D

area51
7th October 2008, 04:45
bah da ce i-a ars Poli iasi....

Voi Urziceniii....echipa care joaca doar pe contraatac, practica antifotbalul, jucand doar pe faze fize, centrari din orice pozitie, presiune pe arbitrii,

...voi n-ati vazut "rosu" clar la cotul in fata lui Bersniak al lui Epifana ala "nicu"...

ce sa mai zic de comentatorii astia subiectivi de parca-si luau salariul de la urzicati... in prima repriza arbitrul l-a aratat clar cu mana pe Lucian Munteanu cel caruia i-a acordat galbenul...si nu pe Onut cum insinuau ordinarii astia de comentatori...

Am avut bulan si cu atat mai mare oftica unora. Ma bucur nespus!

O-le!

naxos
7th October 2008, 15:44
Poli Iasi cand arde pe CFR, pe Urziceni sau pe Steaua e o foarte mare surpriza. De acord. Dar asta s-a intamplat destul de des in ultimul timp. Dar daca joaca o fantoma de echipa gen FC Timisoara, Craiova sau mai nou Brasovul cu una din "fruntase" imediat se considera meci mare cu toate ca astea, "umflatele de massmedia", nu reusesc niciun rohat. Exista asa o moda sa se faca lobby pentru anumite panarami de echipe dar care sunt cu vaca tare pe aratura (oricum cam toate de la noi sunt pe acolo). Joaca Temesvar? Apoi e derby dar ei saracii sunt paraleli cu fotbalul. Castiga Craiova un meci? Era normal (explicatia se pierde undeva pe la Craiova Maxima). Astia de la Brasov, nou promovati totusi si vai de capul lor, au meci cu Vasluiul apoi sunt favoriti certi :) Concluzia e ca se vorbeste foarte mult de anumite echipe si se umfla valoarea lor in mod artificial pe sistemul bagarii in seama. In rest toate-s o apa si-un pamant.

cinebelu
7th October 2008, 21:17
pai iti spun eu de ce Poli a ta nu intrereseaza mai pe nimeni iar echipe ca Timisoara sau Craiova au mult mai multa audienta
In primul rand, voi jucati sezonul asta la retrogradare.
Apoi, vezi si tu de cand ati inceput voi sa trageti de timp la Urziceni (din ce minut!) si cum a jucat Craiova tot la Urziceni, cu 2 etape inainte. De-aia voi sunteti fantoma aia de echipa iar celelalte incep sa devina (daca nu sunt deja) echipe care prezinta din ce in ce mai mult interes.