PDA

View Full Version : Etapa 10: Otelul Galati - CFR Cluj 1-1



resita
28th September 2008, 23:12
Duminica, 05.10.2008 ora 15:00 -GspTv


Discutii inainte si dupa meci.

Rossi
29th September 2008, 00:58
1X ... otelarii sunt capabili sa incurce orice echipa cand joaca pe terenul propriu ...

resita
29th September 2008, 08:48
meci dat :drak:

orice rezultat este posibil mai ales ca cfr o sa fie obositi dupa meciul din liga

jar-rules
29th September 2008, 09:26
meci dat :drak:

orice rezultat este posibil mai ales ca cfr o sa fie obositi dupa meciul din liga

da dar ai nostri sunt obositi mai tot timpul:angry:.nu avem nicio sansa pt ca nu avem oatitudine profesionista.la alte echipe alearga toti noi avem si multi circari care nu au nicio treaba cu meciull in sine.unii se plimba pe teren ca si cum ar fi pe faleza.:headbang:

Nightwish
29th September 2008, 12:18
Un meci foarte greu pentru CFR... Pronostic X2

bada_otelul
29th September 2008, 12:43
Meci de 1X2 solist:).
Acum serios, daca jucam ca in prima repriza cu Gloria si Farul n-avem nicio sansa. Sper totusi sa nu mai patim ca anul trecut cand am pierdut toate meciurile cu primele 4 clasate parca tras la indigo...:headbang:

Cristian
29th September 2008, 13:13
Eu sper sa jucam ca la meicul cu Rapid :D

YoNuTzz
29th September 2008, 13:34
greu de spus un pronostic aici, dar cred totusi ca va castiga CFR

Leo
29th September 2008, 16:01
Hai Otelul .

Ferko
29th September 2008, 16:03
Meci greu, greu pentru ambele echipe. X ?

six
29th September 2008, 16:08
nu prea avem sanse.doar sa prinda angajatii maghiarului o zi proasta.:) ma tem ca maghiarii sunt favoriti.....:D

ensic
29th September 2008, 17:05
Daca prind otelarii o zi buna nu prea vad cum ne intoarcem cu puncte de la Galati. Sper ca nu o sa fie asa! Forza CFR!!!

VILI
29th September 2008, 17:12
Margica e sa nu umble la fluierasi avec punguta cu 2 bani, dealtfel CFR nu-i decat o punguta...:D

PerVersion
29th September 2008, 17:19
Chiar am urmarit meciul Otelului cu Farul, si am ramas cu impresia ca sunt vulnerabili pe axul central al apararii. Nu stiu daca au jucat titularii de drept acolo, sau a fost ceva improvizatie pt acel meci, poate clarifica situatia un cunoscator. :) Iar dupa ce Farul a deschis scorul, au aparut spatii si mai mari in apararea galatenilor. Daca se intampla sa deschidem scorul relativ repede, cred ca va fi un meci spectaculos, pe contre. Desigur, multe depind si de meciul nostru de miercuri. Cu siguranta echipa va fi obosita, insa ramane de vazut daca mergem la Galati cu moralul la pamant sau nu, si cel mai important, daca vom avea alti oameni indisponibili dupa acest meci.

ensic
29th September 2008, 17:20
Margica e sa nu umble la fluierasi avec punguta cu 2 bani, dealtfel CFR nu-i decat o punguta...:D

Stai ma linistit ca n-avem bani sa cumparam arbitrii la meciul cu voi ca am cheltuit pana la ultimul banut pentru cei de la meciul cu Chelsea. :D

Marius.B
29th September 2008, 17:26
Din pacate pentru noi, Corpodean a avut grija de cel mai in forma jucator al nostru, in meciul cu Farul.

jar-rules
29th September 2008, 17:29
sper in victorie dar nu cred ca avem sanse(cei care urmaresc meciurile otelului stiu de ce=neimplicare si indiferenta unora).cand 5 jucatori muncesc si ceilalti doar fac figuratie e grav.

VILI
29th September 2008, 17:31
Intotdeauna se mai gaseste cate un sfant, eventual un imprumut. Cat priveste Chealski, diferenta de valoare este prea mare asa incat CFR poate mitui chiar si UEFA, rezultatul va fi la fel si anume 2.:ok:

m8k
29th September 2008, 18:05
Dupa ce am promovat am castigat la Galati de fiecare data! Asa va fi si acum! Dar daca Otelul se pune pe jucat fotbal, cum face cam la 4-5 etape odata, atunci orice rezultat e posibil!
1-3!

Razvan T.
29th September 2008, 18:54
1x
Avand in vedere ca o sa fie obositi dupa meciul cu Chealsea :D

stiintacv
29th September 2008, 19:07
bate chefereu

luciano_1644
29th September 2008, 19:39
1x...Otelul nu va pierde acasa...Oaspetii vor veni si obositi dupa miuta cu unii de prin Londra...

Dregan
29th September 2008, 21:05
Kolev, Jelev, Viglianti, Paraschiv... Daca ei joaca in nota obisnuita, adica foarte bine, nu cred ca putem pierde.

mihai_alex
29th September 2008, 21:19
Chiar am urmarit meciul Otelului cu Farul, si am ramas cu impresia ca sunt vulnerabili pe axul central al apararii. Nu stiu daca au jucat titularii de drept acolo, sau a fost ceva improvizatie pt acel meci, poate clarifica situatia un cunoscator. :) Iar dupa ce Farul a deschis scorul, au aparut spatii si mai mari in apararea galatenilor. Daca se intampla sa deschidem scorul relativ repede, cred ca va fi un meci spectaculos, pe contre. Desigur, multe depind si de meciul nostru de miercuri. Cu siguranta echipa va fi obosita, insa ramane de vazut daca mergem la Galati cu moralul la pamant sau nu, si cel mai important, daca vom avea alti oameni indisponibili dupa acest meci.

E din cauza improvizatiilor lui Grig care foloseste maimuta aia pe centrul apararii,iar Costin care trebuia sa fie pe acel post il foloseste la inchidere unde nu-i iese mai nimic.
Singurul defect care il opreste pe Grigoras sa fie un mare antrenor este incapatanarea.

STEELMAN
29th September 2008, 21:38
sper sa batem echipa suporterilor de conjuctura ce acum 4-5 ani nu stiau unde-i stadionul cfr.hai fie..un 3-0

gica
29th September 2008, 22:29
Din 2004 de cand am promovat am invins de fiecare data la Galati.Mai grele au fost partidele la Cluj unde de altfel am si pierdut o data.
La felul in care jucam in deplasare(daca nu intervin greselile individuale ca in partidele pierdute cu Rapid si Vaslui) vom castiga.
La cati spectatori vin acum pe stadioane,CFR avea mai multi in div. B ca sa nu spun de anii 70 cand era in div. A pentru stiinta unora mai ignoranti dar cu mult subiectivism....

bada_otelul
29th September 2008, 22:47
E din cauza improvizatiilor lui Grig care foloseste maimuta aia pe centrul apararii,iar Costin care trebuia sa fie pe acel post il foloseste la inchidere unde nu-i iese mai nimic.
Singurul defect care il opreste pe Grigoras sa fie un mare antrenor este incapatanarea.

E incapatanat dar nici nu are solutii.Sa nu uitam ca avandu-l pe costin in centru am avut parte de meciuri ca cele cu Gaz Metan si vaslui.In primul Costin a fost cel mai slab de la noi,a facut si penalty, a deviat decisiv mingea la autogolul atribuit lui Jelev.Cu vaslui nici nu trebuie sa ma pomenesc ce a facut...Intr-adevar, in momentul de fata Costin parca e ceva mai "putin slab" decat Nogo...

PerVersion
29th September 2008, 22:52
sper sa batem echipa suporterilor de conjuctura ce acum 4-5 ani nu stiau unde-i stadionul cfr.hai fie..un 3-0

Hai ca scapam ieftin... :ok:

mihai_alex
29th September 2008, 23:28
E incapatanat dar nici nu are solutii.Sa nu uitam ca avandu-l pe costin in centru am avut parte de meciuri ca cele cu Gaz Metan si vaslui.In primul Costin a fost cel mai slab de la noi,a facut si penalty, a deviat decisiv mingea la autogolul atribuit lui Jelev.Cu vaslui nici nu trebuie sa ma pomenesc ce a facut...Intr-adevar, in momentul de fata Costin parca e ceva mai "putin slab" decat Nogo...

Nogo a jucat 1 meci si jumatate si am luat 2 goluri pe seama lui,nimic in plus de spus...
As si curios cum s-ar descurca Sarghi,doar sa nu se mai accidenteze.

Dregan
29th September 2008, 23:42
Sarghi nu se intelege bine cu Jelev... Culmea, cele mai bune meciuri ale lui Sarghi pe centru au fost cele alaturi de Nogo.

danny del corco
30th September 2008, 00:20
Sarghi nu se intelege bine cu Jelev... Culmea, cele mai bune meciuri ale lui Sarghi pe centru au fost cele alaturi de Nogo.
Era si normal, Nogo e varza, asa ca Sarghi iese in evidenta. Vorba aia: in tara orbilor, chiorul este imparat !:happy

VILI
30th September 2008, 04:32
Trist dar adevarat...:(

forza_CFR
30th September 2008, 07:15
ce frustrati puteti fi aia cu "maghiarii" vostri

jar-rules
30th September 2008, 09:18
pe mine nu ma intereseaza de cand tineti cu echipa ,cu toate ca pt majoritatea e evident.nu asta conteaza ,ci meciul de duminica unde sunteti favoriti.da ati castigat la galati intotdeauna dar o singura data ati meritat victoria la acel 1-3,dar nici asta nu conteaza.asa a fost sa fie sa avem palmares negativ cu voi.deocamdata bagati bani multi in fotbal si asta da roade,bravo oamenilor de la cluj pt ce fac.nu cred ca o sa castigam si ,cum am mai spus, sper sa nu suferim prea mult dupa urmatoarele 5 meciuri.

BBB
30th September 2008, 13:24
Pai cfr dupa 0-7 cu Chelsea o sa aiba moralul mai scazut decat al ungurilor cand o pierdut Ardealu'. Asa ca Otelul poate profita si invinge, 1-0, 2-1

Ferko
30th September 2008, 13:33
ma simt vizat de afirmatia ta.dc sunt frustrat?nu ma simt deloc frustrat:)N-am nimic de impartit cu nimeni, dar nu inteleg semnatura ta. Si care ar fi rostul ? Un exercitiu tactic ?

bada_otelul
30th September 2008, 16:36
N-am nimic de impartit cu nimeni, dar nu inteleg semnatura ta. Si care ar fi rostul ? Un exercitiu tactic ?

Eu zic sa te plangi direct lui base,sau nu, chiar la sefii UE sa mergi, nu de alta dar la paradele militare "se baga" Treceti batalioane romane Carpatii la greu...ai dracului de ultranationalisti:groggy::groggy::groggy:

mateiasi
30th September 2008, 17:05
Vesti foarte proaste pentru noi: s-ar parea ca va lipsi Paraschiv duminica. (http://dunareabatrana.com/joomla/)

bada_otelul
30th September 2008, 17:09
Fara Para si Bourceanu la mijloc ne-am c...t in sus de fericire.10% sanse sa nu pierdem,mai ales ca se anunta Costin la mijloc si Nogo/Sarghi in centrul apararii,formula pierzatoare de la Constanta din prima repriza...:(

Marius.B
30th September 2008, 17:09
E posibil sa lipseasca si peste 2 saptamani la meciul cu steaua.A dat ghinionul peste noi.

mateiasi
30th September 2008, 17:15
E posibil sa lipseasca si peste 2 saptamani la meciul cu steaua.A dat ghinionul peste noi.
Daca are ruptura, asa cum anunta Dunarea Batrana, lipseste mai multe partide. Al dracului ghinion, exact cand era mai multa nevoie de el...

ultra
30th September 2008, 21:17
Clujul nu pleaca, cu puncte de la Galati. 1 solist. [sper ca nici un egal :)].

Ferko
1st October 2008, 11:13
Eu zic sa te plangi direct lui base,sau nu, chiar la sefii UE sa mergi, nu de alta dar la paradele militare "se baga" Treceti batalioane romane Carpatii la greu...ai dracului de ultranationalisti:groggy::groggy::groggy:Eu nu ma plang, dar stiu ca aceste cuvinte au fost rostite de Maresal (unicul Maresal al Romaniei) si atunci banuiesc ca e un citat, iar citatele se pun intre ghilimele. Fara suparare, iar faptul ca se canta este cu totul altceva. Dupa cum am spus n-am cu nimeni nimic de impartit.
OT : ambele echipe joaca placut, dar nu pot castiga amandoua in acest meci, deci sa castige cei mai buni. Pe bune.

mateiasi
1st October 2008, 12:19
Clujul nu pleaca, cu puncte de la Galati. 1 solist. [sper ca nici un egal :)].
Putin probabil. Uite cum arata infirmeria noastra:


Lista 'neagră' dinaintea meciului cu CFR

Bourceanu - eliminat la Constanța, va sta cel puțin o etapă;
Cojoc - mai are o săptămână de repaus ‑ probleme la genunchi;
Gado - încă nerefăcut total după operația din primăvară;
Ilie - ruptură musculară ‑ zece zile de repaus;
Iorga - suferind de pubalgie; abia și‑a reluat alergările;
Paraschiv - ruptură musculară ‑ zece zile de repaus;
Sălăgean - nu s‑a antrenat după meciul cu Farul ‑ are dureri lombare;
Sârghi - resimte dureri după perioada de inactivitate.

(Sursa: Viata Libera Galati)

La un lot redus numeric, precum cel al nostru, 8 indisponibilitati reprezinta un dezastru. Unde mai pui ca fulgerul a lovit de mai multe ori in acelasi loc: toti cei 3 fundasi dreapta (Sarghi, Cojoc, Gado) sunt accidentati, si va trebui sa se apeleze iarasi la un pusti de la echipa a doua (Cârjă). Il mananca Dubarbier cu fulgi, cu tot...

Hard
1st October 2008, 12:31
Ilie ala oricum era degeaba ,pacat de Paraschiv si de Bourceanu ... cred ca fac spectacol cfr-istii cu voi

mateiasi
1st October 2008, 12:42
Nici ei n-or sa fie prea odihniti. Au rezerve de valoare, e drept, dar rezervele nu leaga jocul precum titularii. Om vedea...

nr.zece
1st October 2008, 12:45
daca nu scoate puncte cfr se rupe de titlu

Hard
1st October 2008, 13:30
:cry: ce constatare demna de un oltean :D
amu ,daca zici tu ... :D , poate asa vor avea mai multe sanse in CL , bazandu-se doar pe o competitie :D.

ontopic : merg pe un x :D

danny del corco
1st October 2008, 20:51
CFR-ul face meci bun in seara asta,in CL, dupa care poate venii si potopul. Pentru ei evident. Parerea mea ca Otelul este favorita in meciul direct, in campionat.
Si nu uitati voi otelarilor, fiti mandri: aveti ANTRENOR!!!, lucru rarisim la noi, in romanica.

mihai_alex
2nd October 2008, 00:10
de obicei cand o echipa joaca in cl,urmatorul meci din campionat il pierde.pe statistica asta de rahat ma bazez acum:D
chiar daca o sa batem pe cfr nu o sa fie o victorie mare.e ca si cum ai bate pe otopeni, fc arges sau steaua

CFR nu e steaua,asta-i clar.

jar-rules
2nd October 2008, 08:03
felicitari pt rezultatul de aseara o sa ramana in istorie.se demonstreaza prin cfr ca daca bagi bani si esti serios poti avea rezultate f bune in fotbal.o sa vin la meciul cu voi si o sa vad o echipa f buna ,implicit un fotbal de calitate.cat de optimisti am fii noi ,fara cojoc,salagean,paraschiv,bourceanu etc nu avem sanse sa castigam.o sa fie o placere sa il revad pe deac jucand.

ensic
2nd October 2008, 08:39
No acuma sa vedem daca incep sa se creada vedete jucatorii nostri!

Hard
2nd October 2008, 09:33
CFR nu e steaua,asta-i clar.

nici iarna nu-i ca vara.

mateiasi
2nd October 2008, 10:07
No acuma sa vedem daca incep sa se creada vedete jucatorii nostri!
Dupa doua meciuri foarte tari, concentrarea lor va scadea, asta-i sigur. Daca am fi avut lotul valid, am fi putut sa profitam, dar asa...
A propos, s-a gasit explicatia pentru ghinioanele noastre: asta e un meci dat dracului (http://www.vlg.sisnet.ro/index.php?page=articol&id=27234) :drak:.

Cristian
2nd October 2008, 10:15
E bine ca bagam si juniorii :D Celor de la U Craiova le-a reusit :D:)

jar-rules
2nd October 2008, 10:19
nici iarna nu-i ca vara.

Acum vreo 5 ani a fost in timpul iernii ,vara.te-am vazut la meciul cu bistrita,vi si la meciul cu cfrsa bagi bani in contul echipei?

Hard
2nd October 2008, 10:34
vin sa vad campioana, daca e ... jucatorii care joaca ceva fotbal la otelul sunt accidentati.

Dregan
2nd October 2008, 19:15
Conferinta de presa de dinaintea meciului cu CFR (http://www.dunareabatrana.com)

m8k
3rd October 2008, 12:32
de obicei cand o echipa joaca in cl,urmatorul meci din campionat il pierde.pe statistica asta de rahat ma bazez acum:D
chiar daca o sa batem pe cfr nu o sa fie o victorie mare.e ca si cum ai bate pe otopeni, fc arges sau steaua

Dupa meciul cu Roma am batut cu 3-0 pe Farul!:D

m8k
3rd October 2008, 12:36
Dupa doua meciuri foarte tari, concentrarea lor va scadea, asta-i sigur. Daca am fi avut lotul valid, am fi putut sa profitam, dar asa...

e normal sa scada! Si adversarul o sa fi de alt calibru! Ajunge concentrarea care ramane!:happy

forza_CFR
3rd October 2008, 15:26
batem la Galati!

gerard2008
3rd October 2008, 15:55
Cu Putin Noroc Otelul Poate Scoate Un Egal

Dregan
4th October 2008, 09:08
Niciun meci nu seamana cu altul deci trebuie sa vredem in sansa noastra chiar daca am juca si cu juniorii.

VILI
4th October 2008, 11:53
e normal sa scada! Si adversarul o sa fi de alt calibru! Ajunge concentrarea care ramane!:happy

Poate reusiti performanta de a va concentra la retrogradare.:ok:

jar-rules
4th October 2008, 12:50
poate se vor baga si la noi banii promisi vreodata.altfel cum sa faci performante cand an de an vinzi tot ce ai mai bun si apoi aduci altii pe care ii formezi ca sa ii vinzi si pe ei dupa un an.

mihai_alex
4th October 2008, 13:11
poate se vor baga si la noi banii promisi vreodata.altfel cum sa faci performante cand an de an vinzi tot ce ai mai bun si apoi aduci altii pe care ii formezi ca sa ii vinzi si pe ei dupa un an.

Nu se vor investi niciodata bani la Otelul,prin urmare nu vom avea vreodata o performanta notabila.
Nu va mai faceti sperante degeaba.
Noi vom creste jucatorii cu care alte echipe vor realiza acele performante,in timp ce noi vom ramane o echipa constanta....in mediocritate.

Dregan
4th October 2008, 13:31
Nu se vor investi niciodata bani la Otelul,prin urmare nu vom avea vreodata o performanta notabila.
Nu va mai faceti sperante degeaba.
Noi vom creste jucatorii cu care alte echipe vor realiza acele performante,in timp ce noi vom ramane o echipa constanta....in mediocritate.


Mie imi e de ajuns. FORZA OTELUL! Faceti-ne mandri!

spartacus
4th October 2008, 20:57
a trecut ceva vreme...
salutari tuturor ciocoflenderii de pe OLS:D

Recunosc ca in ultima perioada nu am mai avut vreme sa ii urmaresc pe baieti. Din ce se aude, Trombetta e exact ce ne trebuia ca sa facem saltul la statutul de echipa de LC. Daca ar fi aceptat si Ando sa fie secund...

un meci greu la Galati. sper sa facem treaba buna...
forza CFR!!!

Cipri
4th October 2008, 22:03
Sper ca CFR-ul sa nu pateasca ce pati Steaua :)

Aurel.D
4th October 2008, 22:39
Este un meci tare interesant....deja Trombetta l-a luat la ochi pe Paraschiv si cu siguranta ii va acorda o atentie speciala. In plus, stie sa isi foloseasca foarte bine jucatorii din lot si cu siguranta va rula cativa si la acest meci, eventual cu mici surprize. Daca va avea toti jucatorii valizi, Grigoras va reusi sa contreze jocul Clujului....insa mai mult de un egal nu va scoate.
pronostic x2.

Marius.B
4th October 2008, 22:47
Paraschiv este accidentat si nu va juca maine.

m8k
4th October 2008, 22:48
E pacat atunci daca Trombetta isi face griji pentru Paraschiv! Din cate se pare el nu va juca maine!:D

Aurel.D
4th October 2008, 22:51
Paraschiv este accidentat si nu va juca maine.

Aaa, da? nu stiam....Atunci daca Otelul mai are si alti accidentati, are o problema mare....

LazioRoma
4th October 2008, 23:52
2 solist mam intors din italia.. :) e mania CFR acolo toti au vb foarte frumos despre CFR !

VILI
5th October 2008, 05:35
2 solist mam intors din italia.. :) e mania CFR acolo toti au vb foarte frumos despre CFR !

Mda...:mda::no:

six
5th October 2008, 09:19
interesant meci....:)

Nightwish
5th October 2008, 10:26
ai facut trotuarul sau ai spalat parbrize prin intersectii

Esti penibil, ce ai cu omul? Si eu am fost anul asta in Italia, ca turist... Nu toti spalam parbrize cand iesim din tara :rosu:

m8k
5th October 2008, 10:33
ai facut trotuarul sau ai spalat parbrize prin intersectii

Cred ca esti suparat ca omu nu a spus ca si la Galati e manie CFR!:D Din cate am auzit ati adunat autografe la greu!:D Bucura-te de iscaleala si nu inventa prostii!:headbang:

bada_otelul
5th October 2008, 10:44
Nightwish,m8k va faceti de kko.Daca nu il cunoasteti pe individul asta lazioroma nu va dati cu parerea:rosu::rosu::rosu:
E povestea veche...
Luati de aici doar o mica mostra ca sa vedeti cine e amicul vostru lazioroma http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=1131721#post1131721
Nu va mai ajunge nimeni la nas de cand ati batut pe alde roma si ati facut egal cu chelsea.Paranoia si mania persecutiei va definesc.Deja nu se mai poate sta in preajma voastra,nu se poate spune nimic vezi Domane sa nu ii deranjam pe marii ceferisti.Treziti-va baieti, discutii in contradictoriu si "intepaturi" au existat dintotdeauna nu de ieri de azi iar specimene ca lazioroma(aka farulconstanta) ala care pana acum vreun an era mare stelist si injura toti adversarii stelei nu merita niciun scuipat in ochi.Va doresc numai "fani" ca el,noi n-avem nevoie de asemenea indivizi,la capitolul suporteri o sa mai curga multa apa pe Dunare pana sa fim noi invidiosi pe voi ;)

Hard
5th October 2008, 10:50
nu-mi spune ca-l cunosti tu ... :D

m8k
5th October 2008, 11:16
Nightwish,m8k va faceti de kko.Daca nu il cunoasteti pe individul asta lazioroma nu va dati cu parerea:rosu::rosu::rosu:
E povestea veche...
Luati de aici doar o mica mostra ca sa vedeti cine e amicul vostru lazioroma http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=1131721#post1131721
Nu va mai ajunge nimeni la nas de cand ati batut pe alde roma si ati facut egal cu chelsea.Paranoia si mania persecutiei va definesc.Deja nu se mai poate sta in preajma voastra,nu se poate spune nimic vezi Domane sa nu ii deranjam pe marii ceferisti.Treziti-va baieti, discutii in contradictoriu si "intepaturi" au existat dintotdeauna nu de ieri de azi iar specimene ca lazioroma(aka farulconstanta) ala care pana acum vreun an era mare stelist si injura toti adversarii stelei nu merita niciun scuipat in ochi.Va doresc numai "fani" ca el,noi n-avem nevoie de asemenea indivizi,la capitolul suporteri o sa mai curga multa apa pe Dunare pana sa fim noi invidiosi pe voi ;)


Pai daca a fost stelist atunci se poate sa fi facut trotuarul sau a spalat parbrize prin intersectii!:happy Fiecare se da rotund cu ce are! Noi cu echipa, voi cu ce suporteri mari sunteti!:D

m8k
5th October 2008, 11:30
Oohhhh, multumim!:D
Amu vezi tu mandrie la noi!:happy

m8k
5th October 2008, 11:40
Vezi numai stirile de pe sport.ro si te lamuresti cine e dezinformat!:evil:

bada_otelul
5th October 2008, 11:49
Vezi numai stirile de pe sport.ro si te lamuresti cine e dezinformat!:evil:

Nimeni nu e dezinformat. Probabil au fost galateni si braileni care s-au dus sa ia autografe dar este o certitudine ca si cefereu' si-a luat autografe la greu ;)
Ce chestie cum ai intors-o ca la Ploiesti cand ai vazut ca cfristul pe care il aparati "cu pretul vietii" cu numai cateva minute inainte a fost stelist pana nu demult. Astia sunteti 99% dintre ceferisti fie ca va place sau nu: suporteri de ocazie, pana sa deveniti suporteri in adevaratul sens al cuvantului trebuie sa mai treaca ceva ani, cel putin inca 5-10 :ok:

m8k
5th October 2008, 11:58
In viata asta sunt o gramada de satisfactii! Nu cred ca la oameni cu un anumit grad de intelectualitate e prioritar sa devina ultras sau "suporter adevarat"! Fiecare cu nivelul lui!

bada_otelul
5th October 2008, 12:10
In viata asta sunt o gramada de satisfactii! Nu cred ca la oameni cu un anumit grad de intelectualitate e prioritar sa devina ultras sau "suporter adevarat"! Fiecare cu nivelul lui!

Esti naiv daca iti inchipui ca suporterii unei anumite echipe au un grad de "intelectualitate" mai mare decat altii. Am vazut profesori universitari la meciurile Otelului asa cum am vazut si betivi.Lasati labareala ieftina ca Nu cred ca la oameni cu un anumit grad de intelectualitate e prioritar sa devina ultras sau "suporter adevarat"! atata timp cat mai devreme va laudati si va aparati niste suporteri de 2 bani.Macar nu fiti ipocriti. Voi ati inceput discutiile legate de suporteri desi e clar ca sunteti printre ultimii la capitolul asta. Si acum hai pa, ne vedem la meci...aia care mergem. Vizionare placuta si spor la spart seminte...mentalitatea va da de gol. Din partea unui ne-ultras fara aspiratii ultra dar care mai poate avea si opinii obiective fata de unii carora li s-a urcat succesul la cap.

Hard
5th October 2008, 12:38
unde sunt cazati astia de la cfr ? la braila ?

Cristian
5th October 2008, 12:52
Daca erau la Braila nu mai aveau geamuri la cati stelisti sunt acolo :cry:

Hard
5th October 2008, 12:54
stai cuminte ca stelistii sunt civilizati , spre deosebire de altii :rolleyes:

COMUNICAT

Regretam incidentele petrecute in noaptea de sambata spre duminica in care unii asa-zisi suporteri galateni - de fapt niste huligani in toata regula! - au mazgalit autocarul formatiei FC CFR 1907 Cluj, scriind mesaje reprobabile, si ne delimitam de actiunile acestor indivizi fara capatai. Speram ca Politia, care deja face cercetari in acest caz, sa-i descopere in cel mai scurt timp pe faptasi si sa ia masurile care se impun. Un intreg oras a fost facut de rusine prin aceasta actiune lipsita de rationament. FC Otelul Galati asigura clubul FC CFR 1907 Cluj de tot respectul, indiferent de numele, nationalitatea sau religia persoanelor care activeaza la aceasta grupare.

hahahaha !!!

PerVersion
5th October 2008, 14:14
Mda.. frumos gest, mostra de civilizatie. :) Acesti indivizi nu au reusit nimic deosebit, in afara de faptul ca si-au facut clubul si orasul de rusine. Din cate imi amintesc o asemenea chestie s-a mai intamplat doar la Craiova, acum 1-2 ani.

Nightwish
5th October 2008, 14:50
Aveti careva idee cum as putea vedea meciul asta pe net? Si ce program trebuie instalat? Merci

m8k
5th October 2008, 14:51
http://www.cool-tv.net/
Incearca aici! In help gasesti acolo ce trebuie instalat!

TaciAcolo
5th October 2008, 15:05
nasol, nu e la tv?

mihai_alex
5th October 2008, 15:07
Mda.. frumos gest, mostra de civilizatie. :) Acesti indivizi nu au reusit nimic deosebit, in afara de faptul ca si-au facut clubul si orasul de rusine. Din cate imi amintesc o asemenea chestie s-a mai intamplat doar la Craiova, acum 1-2 ani.

Pe mine nu ma mai mira,si n-o sa-mi fie rusine pentru toti *******ii.

mihai_alex
5th October 2008, 15:09
Ploua cu galeata la Galati....

Rossi
5th October 2008, 15:11
vreme de kkt ... transmisie de kkt ... macar meciul sa fie frumos

Cipri
5th October 2008, 15:16
A inceput meciul...
CFR a ratat o ocazie mare in min 13 prin Dubarbier .

Ferko
5th October 2008, 15:19
Meciul e pe gsptv, pacat ca ploua, altfel cred ca ar fi un meci frumos - nici asa nu pot sa spun ca e urat (pana acuma).

Cipri
5th October 2008, 15:21
Gol Muresan , 1-0 Cfr !

Ferko
5th October 2008, 15:21
Gol Muresan. Pacat ca e asa multa apa pe gazon.

mihai_alex
5th October 2008, 15:23
Ai venit nasii in vizita azi,stau 2 ore si pleaca:)

Ferko
5th October 2008, 15:23
1 - 1 ! Autogol Panin.

Cipri
5th October 2008, 15:23
Ce meci ... autogol Panin 1-1 .

Nightwish
5th October 2008, 15:23
Este, 1 - 0 :ok:
PS: merci M8k, acuma vad si eu :)

Nightwish
5th October 2008, 15:24
Ce ma dispera, eu vad cu vreo 2 minute in urma :(

mihai_alex
5th October 2008, 15:25
Eu am stiut ca am dat gol ca aud atmosfera de pe stadion de-acasa,ca pe net vad transmisie cu 1 min jumate mai tarziu.

Hard
5th October 2008, 15:26
mama ce suporteri, stau pe forum cand le joaca echipa favorita acasa :cry: ...

mihai_alex
5th October 2008, 15:27
mama ce suporteri, stau pe forum cand le joaca echipa favorita acasa :cry: ...

Hai taci,eu am promis ca ma mai duc pe stadion cand vom juca pe nocturna.

m8k
5th October 2008, 15:50
E bine ca am inscris 2 goluri relativ repede!:ras-plans:

Nightwish
5th October 2008, 15:51
Meci de lupta pe un teren ud care nu ne avantajeaza...

cinebelu
5th October 2008, 15:51
mama ce suporteri, stau pe forum cand le joaca echipa favorita acasa
zise cel care nu a avut timp aseara nici macar sa intre pe forum de palpitant ce-a fost meciul favoritilor lui, insa a venit imediat dupa ce s-a terminat, cu sufletu la gura, sa-i multumeasca lui kapetanis :happy

@mihai_alex
totusi, daca era un meci oarecare, ca cel din etapa viitoare, nu ziceam nimic
insa nu mergi pe stadion cand vine campioana Romaniei, mai ales dupa vitejiile din CL?? eu m-as fi dus cu toate ca nu tin cu niciuna dintr echipe

mihai_alex
5th October 2008, 15:55
zise cel care nu a avut timp aseara nici macar sa intre pe forum de palpitant ce-a fost meciul favoritilor lui, insa a venit imediat dupa ce s-a terminat, cu sufletu la gura, sa-i multumeasca lui kapetanis :happy

@mihai_alex
totusi, daca era un meci oarecare, ca cel din etapa viitoare, nu ziceam nimic
insa nu mergi pe stadion cand vine campioana Romaniei, mai ales dupa vitejiile din CL?? eu m-as fi dus cu toate ca nu tin cu niciuna dintr echipe

Poate mergeam,daca biletul nu era 50 de lei:D,iar eu cand ma duc la meciuri nu ma duc sa vad adversarul,ma duc sa vad Otelul facand un meci bun si batand adversarul,indiferent care e.
Din moment ce promisesem ca nu ma mai duc la meciuri nici abonament nu mi-am facut.

cinebelu
5th October 2008, 15:58
50 de lei?! :shocked:
mai scump decat a fost la Rapid-Nürnberg si Dinamo-Lazio anul trecut. insa ma rog, CFR e peste Nürnberg si Lazio :D

mihai_alex
5th October 2008, 15:59
50 de lei e si cu steaua etapa viitoare...desi e sub Lazio:D

samar
5th October 2008, 16:16
Panin parca vroia sa fie remarcat de Piturca...:o:

Nightwish
5th October 2008, 16:30
Mda... Penalty neacordat la Peralta...

mihai_alex
5th October 2008, 16:31
Mda... Penalty neacordat la Peralta...

Asta e,era timpul sa mai fim si noi avantajati dupa atat de multe greseli impotriva noastra,ca ati patit-o voi,ghinionul vostru.

Nightwish
5th October 2008, 16:33
Si Cadu trebuia eliminat, parerea mea :)

mihai_alex
5th October 2008, 16:42
Nu e ziua lui Kolev azi,asta e prima data cand l-am vazut gresind,si a facut-o de 2 ori..dupa 23 de meciuri consecutive jucate la noi.

cinebelu
5th October 2008, 16:53
nasol pentru CFR. cand mai recupereaza oare punctele alea, daca nu atunci cand steaua face remize cu Otopeni?
insa poate o fi avut dreptate oierul cand a spus aseara: "Sunt bucuros de punctul cu Otopeni. Maine vor fi surprize". retineti, nu 'mi-as dori sa fie..', nici 'sper sa fie..', ci 'vor fi'. stie el ce stie, mereti de puneti repede la pariuri pe X2 la Dinamo-farul.. :D

Incubus
5th October 2008, 16:56
E clar. Si Otelul scotea egal cu Chelsea :happy

ultras79
5th October 2008, 16:56
Mersi Otelul...!!! NUMAI "U"

m8k
5th October 2008, 16:57
Rar se vede o echipa care trage asa de timp acasa la 1-1 si se bucura la final de acest rezultat! Acest lucru ne face echipa mare!:yeah:

Dogville
5th October 2008, 16:57
E clar. Si Otelul scotea egal cu Chelsea :happy

Iar Otopeniul cu putin noroc si o plomba pe stanga (Chiacu?) ar fi venit victorioasa de la Firenze :D

Nightwish
5th October 2008, 16:58
E clar. Si Otelul scotea egal cu Chelsea :happy
Pentru ca te amuzi asa bine, retine:
- Otelul este o echipa cu alt palmares si cu un lot mult mai valoros decat CS Otopeni;
- CFR a remizat ln deplasare, nu acasa...

Ferko
5th October 2008, 16:58
nasol pentru CFR. cand mai recupereaza oare punctele alea, daca nu atunci cand steaua face remize cu Otopeni?
insa poate o fi avut dreptate oierul cand a spus aseara: "Sunt bucuros de punctul cu Otopeni. Maine vor fi surprize". retineti, nu 'mi-as dori sa fie..', nici 'sper sa fie..', ci 'vor fi'. stie el ce stie, mereti de puneti repede la pariuri pe X2 la Dinamo-farul.. :DDaca arbitrul este "ciobanas" am voie sa pariez pe el ?
OT : rezultat echitabil , cu usoara defavoare pentru CFR.

Ulysses
5th October 2008, 16:59
nasol pentru CFR. cand mai recupereaza oare punctele alea, daca nu atunci cand steaua face remize cu Otopeni?
insa poate o fi avut dreptate oierul cand a spus aseara: "Sunt bucuros de punctul cu Otopeni. Maine vor fi surprize". retineti, nu 'mi-as dori sa fie..', nici 'sper sa fie..', ci 'vor fi'. stie el ce stie, mereti de puneti repede la pariuri pe X2 la Dinamo-farul.. :D

cred ca se referea la echipele care au evoluat in UCl.:) aia de i-a eliminat neica-nimeni din nijmegen oricum nu-s in stare de nik daca nu au arbitrii cu ei:sleep:

OT storsi si cfr-ul, oricine putea castiga

Hard
5th October 2008, 17:01
Pentru ca te amuzi asa bine, retine:
- Otelul este o echipa cu alt palmares si cu un lot mult mai valoros decat CS Otopeni;
- CFR a remizat ln deplasare, nu acasa...

ai intrat si tu in hora,te credeam om serios . :)
cinebelule,te vad inca suparat de faptul ca m-am legat de tine si aseara , luandu-i apararea lui mihai alex . pai si tu iti petreci timpul pe forum atunci cand joaca echipa ta favorita,si probabil te-ai simtit cu musca pe caciula ... soricelule.

ensic
5th October 2008, 17:01
Am dat doua goluri frumoase... :headbang:

Roddicted
5th October 2008, 17:02
Liga 1 nu e UCL!!!Asta e clar..

mihai_alex
5th October 2008, 17:04
Rar se vede o echipa care trage asa de timp acasa la 1-1 si se bucura la final de acest rezultat! Acest lucru ne face echipa mare!:yeah:

Am avut multe probleme de lot,si in plus in 8 meciuri cu voi scosesem o singura victorie restul infrangeri,iar acum am reusit primul rezultat pozitiv cu voi pe teren propriu,asa ca ma bucur si cu un egal,mai ales ca avem etape de foc in perioada urmatoare.

cinebelu
5th October 2008, 17:06
hardliner, parca iti inchisesem boticu deja de la prima replica aseara.. :happy

ulise, sigur ma, asa e! oierul vostru din pipera era fericit aseara in privinta dublei cu Lyon :happy

Felicitarui Otelului, asta da un punct mare! Am vazut ca unii jucatori au ridicat mainile in sus la fluierul final, sa aveti prilej de bucurie si mai mare etapa viitoare! :ok:

ensic
5th October 2008, 17:06
Am avut multe probleme de lot,si in plus in 8 meciuri cu voi scosesem o singura victorie restul infrangeri,iar acum am reusit primul rezultat pozitiv cu voi pe teren propriu,asa ca ma bucur si cu un egal,mai ales ca avem etape de foc in perioada urmatoare.

Bravo ma, felicitari, chiar daca e putin frustrant sa vad atatea mingi bubuite in tribuna.

mihai_alex
5th October 2008, 17:08
Bravo ma, felicitari, chiar daca e putin frustrant sa vad atatea mingi bubuite in tribuna.

Eu am vazut alt meci inseamna.

ensic
5th October 2008, 17:09
Eu am vazut alt meci inseamna.

Scuze, n-am prins decat ultimele 20 de minute.

Ciprica
5th October 2008, 17:11
ce circar (kolev) :happy:happy:happy

Esti mai prost decat permite legea. Mai prost decat comenatorii, care au spus ca a trecut mingea pe sub Kolev. Mingea a fost langa bara, iar Kolev a si alunecat. Chiar daca nu ar fi alunecat tot ar fi fost fff greu sa scoata acea minge excelent plasata.

mateiasi
5th October 2008, 17:24
Nu pot sa ma bucur de rezultat: n-am aratat mare lucru (nu am avut nici macar o ocazie mai acatarii) si ne-am aparat pe 3 linii ca o echipa de duzina. Nu asta e Otelul, sper sa ne revenim cu Steaua.

mihai_alex
5th October 2008, 17:29
Nu pot sa ma bucur de rezultat: n-am aratat mare lucru (nu am avut nici macar o ocazie mai acatarii) si ne-am aparat pe 3 linii ca o echipa de duzina. Nu asta e Otelul, sper sa ne revenim cu Steaua.

Cand iti lipseste principalul om de atac,si un bun inchizator e greu sa-ti mai creezi ocazii,mai ales in fata unei echipe solide ca CFR.
Sunt multumit de punct,si de joc in circumstantele acestui meci.

mihai_alex
5th October 2008, 17:33
ma bucur ca nu a jucat nogo ca altfel inscria si iar ne anula golul arbitrul.am ramas uimit cum o echipa nu demult promovata sa ne domine in halul asta.egal oarecum tras de par pentru noi.

Esti ironic fals,poti sa postezi si tu o data fara mistouri ieftine?
Nu ne-au dominat asa tare,au fost momente.

Rossi
5th October 2008, 17:35
1-1 rezultat bun pt ambele echipe

iulian_1976
5th October 2008, 17:37
nasol pentru CFR. cand mai recupereaza oare punctele alea, daca nu atunci cand steaua face remize cu Otopeni?
insa poate o fi avut dreptate oierul cand a spus aseara: "Sunt bucuros de punctul cu Otopeni. Maine vor fi surprize". retineti, nu 'mi-as dori sa fie..', nici 'sper sa fie..', ci 'vor fi'. stie el ce stie, mereti de puneti repede la pariuri pe X2 la Dinamo-farul.. :D

...jocul lui Dinamo ii recomanda pentru locurile 4-8.


Rar se vede o echipa care trage asa de timp acasa la 1-1 si se bucura la final de acest rezultat! Acest lucru ne face echipa mare!:yeah:

...asa cum Otopeniul a tras de timp de ce nu ar trage Otelul .:rolleyes:
Otelul cu 8 jucatori veniti de la juniori :rolleyes: este o dovada ca daca esti antrenor poti face echipa competitiva pentru Liga 1 chiar cu tineri jucatori romani.

bada_otelul
5th October 2008, 17:44
Bravo ma, felicitari, chiar daca e putin frustrant sa vad atatea mingi bubuite in tribuna.

Ca tot veni vorba de mingi bubuite in tribuna, civilizatie de jucator ceferist, nenea (s)trica a dat o minge peste tribuna dupa fluierul final. Taranul taran ramane.
Cat despre meci...exact cum ma asteptam. Fara 2 dintre cei mai importanti jucatori, cu tot felul de improvizatii pentru ca noi nu suntem alde cefere sa avem 25 de jucatori de valori apropiate, e greu sa ai pretentii mai mari. Joc dominat clar de cefere in ultima parte cand probabil s-a simtit si oboseala si mirosul unui rezultat acceptabil(cel putin eu asa il vad). In rest slabut meci, putine ocazii, paradoxal terenul alunecos i-a avantajat mai mult pe oaspeti care au avut un control mai bun al mingii. La ei a alergat mai mult mingea decat jucatorii, la noi invers. Arbitraj execrabil, din cate am vazut aici ar fi fost penalty pentru cefere dar nimeni nu zice nimic de faptul ca lajos i-a impins de la spate,mai ales in ultima jumatate de ora. Un fault de rosu direct (sa nu uitam ca Bourceanu a primit pentru mult mai putin) si multe faulturi foarte dure, de galben, nesanctionate. Multe lovituri libere date aiurea si muuuuuuuuuuuuulta apa cazuta din cer. Din fericire drenajul a facut fata altfel meciul era compromis complet. Felicitari baietilor pentru ca au luptat, mai putine felicitari pentru jocul per ansamblu dar sper sa ne revenim pana la meciul de peste 2 saptamani

ensic
5th October 2008, 17:55
Ca tot veni vorba de mingi bubuite in tribuna, civilizatie de jucator ceferist, nenea (s)trica a dat o minge peste tribuna dupa fluierul final. Taranul taran ramane.

Trica si pentru simplul fapt ca exista si e un motiv suficient sa-l urasca o gramada de microbisti, darminte pentru odioasa crima de a suta mingea peste tribuna dupa ce s-a incheiat meciul. Sper sa nu fie migea respectiva o paguba prea grea pentru bugetul clubului.

Intotdeauna e la moda sa-l injuri pe Trica. :headbang:

mihai_alex
5th October 2008, 18:01
Trica si pentru simplul fapt ca exista si e un motiv suficient sa-l urasca o gramada de microbisti, darminte pentru odioasa crima de a suta mingea peste tribuna dupa ce s-a incheiat meciul. Sper sa nu fie migea respectiva o paguba prea grea pentru bugetul clubului.

Intotdeauna e la moda sa-l injuri pe Trica. :headbang:

Doar nu e injurat degeaba,actiunile lui spun totul.
Nu-ti mai face tu atatea griji pt bugetul nostru,avem destui banuti.

bada_otelul
5th October 2008, 18:06
Trica si pentru simplul fapt ca exista si e un motiv suficient sa-l urasca o gramada de microbisti, darminte pentru odioasa crima de a suta mingea peste tribuna dupa ce s-a incheiat meciul. Sper sa nu fie migea respectiva o paguba prea grea pentru bugetul clubului.

Intotdeauna e la moda sa-l injuri pe Trica. :headbang:

E la fel de odioasa aceasta crima ca si cea de a lipi cateva stickere pe un autocar sau de a imbunatati grafica acelui autocar, ipocritule. Sunt gesturi urate, dar probabil ca unora li se pare ca daca ei se dau mari civilizati inseamna ca si sunt. Las-o mai moale cu civilizatia ardeleneasca, am vazut destule si pe la voi ca sa concluzionez ca nu sunteti cu nimic deosebiti fata de restul romanilor.:ok:
Am revazut faza presupusului penalty si nu pot sa spun decat ca am vazut penaltyuri mai clare refuzate asa cum am vazut si penaltyuri mai putin clare acordate:ok:

ensic
5th October 2008, 18:15
E la fel de odioasa aceasta crima ca si cea de a lipi cateva stickere pe un autocar sau de a imbunatati grafica acelui autocar, ipocritule. Sunt gesturi urate, dar probabil ca unora li se pare ca daca ei se dau mari civilizati inseamna ca si sunt. Las-o mai moale cu civilizatia ardeleneasca, am vazut destule si pe la voi ca sa concluzionez ca nu sunteti cu nimic deosebiti fata de restul romanilor.:ok:
Am revazut faza presupusului penalty si nu pot sa spun decat ca am vazut penaltyuri mai clare refuzate asa cum am vazut si penaltyuri mai putin clare acordate:ok:

Trica a sutat mingea de nervi ca nu a castigat meciul, aia de au mazgalit autocarul sigur aveau motive mult mai intemeiate. Cine e ipocrit?

Ce ti-am zis eu despre civilizatia ardeleneasca de tot aduci vorba de ea?

Unde am zis eu ca a fost sau nu penalty?

Tu de fapt cu cine vb?

Tyler Durden
5th October 2008, 18:22
Ba Kil, tu ori esti prost, ori esti tampit. Postezi numai imbecilitati si apoi te prapadesti pe jos de ras.

mihai_alex
5th October 2008, 18:26
da, sigur, a alunecat :happy:happy:happy .. "a alunecat ":D :happy:happy:happy

Portarul asta n-a primit mai mult de 2 goluri pe meci din februarie de cand e la noi,de 25 de meciuri,si l-am vazut gresind abia acum,cand a scapat o minge.
La gol a alunecat pt ca terenul era imbibat cu apa.
Inca ceva,scuze ca iti zic,dar ori esti idiot,ori te faci.

bada_otelul
5th October 2008, 18:31
Trica a sutat mingea de nervi ca nu a castigat meciul, aia de au mazgalit autocarul sigur aveau motive mult mai intemeiate. Cine e ipocrit?

Ce ti-am zis eu despre civilizatia ardeleneasca de tot aduci vorba de ea?

Unde am zis eu ca a fost sau nu penalty?

Tu de fapt cu cine vb?

Faza cu penaltyul nu-ti era adresata. Era o simpla constatare ca si restul mesajului legat strict de meci pe care l-am postat mai devreme.
Trica e marlan, nu conteaza ca n-a castigat meciul, nu e primul si nici ultimul. Cat despre mazgalitul autocarului mare scofala, un gest aiurea, facut probabil de niste pusti cu prea mult timp liber. Se intampla peste tot, chiar daca nu e vorba neapart de autocare ale unor echipe de fotbal. Pana una alta trica se vrea a fi fotbalist de Liga 1 si nationala si implicit un exemplu pentru tineri. Aia care au pictat autocarul se vor a fi doar teribilisti.Punct.
1-1, mai mult sau mai putin echitabil, este rezultatul final, si cum observa cineva mai devreme unii ceferisti s-au crezut la "chei uan".(nici asta nu-ti este adresata tie ensic, e doar o alta constatare).
P.s. la cat de bine plasata a fost mingea lovita de muresan Kolev avea sanse minime si pe un teren perfect uscat. Pana una alta Kolev e cel mai bun portar pe care l-a avut Otelul de cand vin eu la stadion. Peste Arcanu sau Bordeianu in zilele bune, peste Cristi Munteanu. Ca sa nu mai spun de petarde de genul kouha, iuliuciuc sau bors...

ensic
5th October 2008, 18:40
Trica e marlan, nu conteaza ca n-a castigat meciul, nu e primul si nici ultimul. Cat despre mazgalitul autocarului mare scofala, un gest aiurea, facut probabil de niste pusti cu prea mult timp liber. Se intampla peste tot, chiar daca nu e vorba neapart de autocare ale unor echipe de fotbal. Pana una alta trica se vrea a fi fotbalist de Liga 1 si nationala si implicit un exemplu pentru tineri. Aia care au pictat autocarul se vor a fi doar teribilisti.Punct.

Bine ma, asta e parerea ta si o respect. Eu raman la parerea ca Trica este injurat ceva mai mult decat merita.
Despre faza cu autocarul evident ca zapacitii care n-au avut altceva de facut se reprezinta doar pe ei si pe nimeni altcineva.
Oricum puteti fi mandri ca aveti antrenor si nu ma refer doar la meciul de azi cand ati scos un egal cu noi cu jumate titularii out ci mai ales la faptul ca pe Deac doar Grigoras a reusit sa-l faca fotbalist iar la noi nu prea ii iasa nimic.

PerVersion
5th October 2008, 18:44
Meci frumos in prima repriza, cu ceva ocazii de poarta si goluri. In schimb a 2-a repriza a fost foarte nasoala, Otelul a ales sa se baricadeze in propria jumatate, iar noi am atacat fara idei foarte clare si mai ales fara luciditate in fata portii. In momentul de fata suntem departe de obiectivul propus, si din cate se pare ne tot indepartam la fiecare meci.

Rossi
5th October 2008, 18:51
CFR nu primeste un penalty clar ca lumina zilei ...
Rapidul ramane in 10 , in min 30 , la o eliminare total gratuita ...
Ce magarie o urma si la meciul lui Dinamo ?!

Nu degeaba radea cu gura pana la urechi mizeria de Jiji Fecali ...

mihai_alex
5th October 2008, 19:04
CFR nu primeste un penalty clar ca lumina zilei ...
Rapidul ramane in 10 , in min 30 , la o eliminare total gratuita ...
Ce magarie o urma si la meciul lui Dinamo ?!

Nu degeaba radea cu gura pana la urechi mizeria de Jiji Fecali ...

Clar ca vederea bunicii,penaltyul ala se putea da,sau nu.Depinde de arbitru.

Cristian
5th October 2008, 19:13
CFR nu primeste un penalty clar ca lumina zilei ...
Rapidul ramane in 10 , in min 30 , la o eliminare total gratuita ...
Ce magarie o urma si la meciul lui Dinamo ?!

Nu degeaba radea cu gura pana la urechi mizeria de Jiji Fecali ...


Daca era Bogaciu si faultul era in afara careului, il muta chiar in careu :) (vezi meicul Poli Iasi - Otelul). Ei bine Layos nu a dat si cu asta basta.

Bumbescu
5th October 2008, 19:17
E mai rusinos egalul "galacticilor" de la CFR in fata unei echipe carpita o Otelului, decat cel al Stelei cu Otopeniul.

YoYoyOi
5th October 2008, 19:21
rusinoase sunt amandoua, hai sa nu cantarim aici aiurea...

Lloyd Banks
5th October 2008, 19:21
E mai rusinos egalul "galacticilor" de la CFR in fata unei echipe carpita o Otelului, decat cel al Stelei cu Otopeniul.

Ce frustrat esti prapaditule :D

Echo
5th October 2008, 19:22
Arbitrul a defavorizat ambele echipe... faza aia din careu nu a fost chiar atât de clară cum afirmă unii pe aici, influențați cred de comentatorii ăia idioți care se cred arbitri și care nu vedeau nici din reluare un henț clujean ca la volei, :rosu: întrebându-se de ce a oprit arbitrul jocul. :mda: Mie mi s-au părut mult mai evidente jocul dur al oaspeților și indulgența arbitrului la cartonașe...

PerVersion
5th October 2008, 19:22
E mai rusinos egalul "galacticilor" de la CFR in fata unei echipe carpita o Otelului, decat cel al Stelei cu Otopeniul.


Si cine crezi ca e curios de asta?

mihai_alex
5th October 2008, 19:25
E mai rusinos egalul "galacticilor" de la CFR in fata unei echipe carpita o Otelului, decat cel al Stelei cu Otopeniul.

Echipa aia carpita a Otelului tot e mult mai buna decat Otopeniul.

Bumbescu
5th October 2008, 19:33
Ce frustrat esti prapaditule :D

In mod normal ar trebui sa mori de ras cand un dinamovist vorbeste despre "frustrati".
Hidrocefalul asta in schimb, e un personaj atat de grotesc incat te duce mai degraba cu gandul la o bata in "cap" pt economisirea glontului.

spartacus
5th October 2008, 19:34
tot respectul pentru Grigoras...
Ne-am facut singuri viata grea. Dubarbier trebuia sa o bage in ate...

Dupa iesirea din cupele europene Dinamo are un avantaj clar in campionat.

forza CFR!!

Bumbescu
5th October 2008, 19:39
Echipa aia carpita a Otelului tot e mult mai buna decat Otopeniul.

Da ma, dar si CFR e o echipa imensa, galactica, doar a facut egal acasa cu Chelsea, cel mai mare rezultat al fotbalului romanesc din ultimii de 20 de ani(dupa unii) sau 20 de zile(dupa altii):D

ensic
5th October 2008, 20:22
In mod normal ar trebui sa mori de ras cand un dinamovist vorbeste despre "frustrati".
Hidrocefalul asta in schimb, e un personaj atat de grotesc incat te duce mai degraba cu gandul la o bata in "cap" pt economisirea glontului.


Da ma, dar si CFR e o echipa imensa, galactica, doar a facut egal acasa cu Chelsea, cel mai mare rezultat al fotbalului romanesc din ultimii de 20 de ani(dupa unii) sau 20 de zile(dupa altii):D

Bumbescule intradevar ai valoare, cel putin tu iti meriti glontul.
In cazul tau chiar ar fi pacat sa ne zgarcim si sa facem economii. :drak:

m8k
5th October 2008, 20:26
El trebuie sa ramana, ca sa nu se strice echilibrul dintre specii!:D

Bumbescu
5th October 2008, 20:29
Bumbescule intradevar ai valoare, cel putin tu iti meriti glontul.
In cazul tau chiar ar fi pacat sa ne zgarcim si sa facem economi. :drak:

Cu analfabetii ce facem? bata sau glontul?:D

M8k@pe tine nu te mai poate echilibra nimeni:D

ensic
5th October 2008, 20:31
Cu analfabetii ce facem? bata sau glontul?:D

Dar cu ipocritii care se leaga de typo?

P.S. Te-o data afara de la Academie si ai venit pe forum sa faci pe pisalogul de servici?
Apropo, eruditule, eu stiam ca analfabetii nu stiu scrie DELOC iar cei care fac greseli se numesc semianalfabeti. Vad ca nu te-au dat afara de la Academie degeaba.

Bumbescu
5th October 2008, 20:37
Dar cu ipocritii care se leaga de typo?

P.S. Te-o data afara de la Academie si ai venit pe forum sa faci pe pisalogul de servici?
Apropo, eruditule, eu stiam ca analfabetii nu stiu scrie DELOC iar cei care fac greseli se numesc semianalfabeti. Vad ca nu te-au dat afara de la Academie degeaba.


Acum nu putem sa-i lichidam chiar pe toti...:D

Bine ma, esti semianalfabet:happy
Tu ma ataci si tot eu sunt pisalog:rolleyes:

mihai_alex
5th October 2008, 20:38
Hai gata cu offtopicul,incepe sa miroasa urat pe-aici.

m8k
5th October 2008, 20:44
Cu analfabetii ce facem? bata sau glontul?:D

M8k@pe tine nu te mai poate echilibra nimeni:D

Normal, eu sunt un om echilibrat! Mai poti sa fi si tu simpatic odata la 50 de ani!:evil:
Amu fugi repede la dinamovisti ca ai de comentat niste faze acolo!

Adi Da Samraj
5th October 2008, 21:03
un rezultat foarte bun pentru noi :ok:

Ciprica
5th October 2008, 21:41
da, sigur, a alunecat :happy:happy:happy .. "a alunecat ":D :happy:happy:happy

Medicamenteeeeeeeeeeeeeeeee....

bada_otelul
5th October 2008, 23:54
Va rog sa ma salvati. Mor de ras.:happy:happy:happy
Am intrat intamplator pe siteul kWCs sau kvsc cum naiba le zice si m-am prapadit de ras. Retineti: kone 6,5 - prea tehnic pentru terenul din Galati:happy:happy:happy:happy:happy
Trecand peste faptul ca au intrecut limitele penibilului acuzand starea terenului si neacordarea unui penalty pentru egal, ce naiba face kone ala? Dribleaza terenul, sare mingea din el ca din coltul mesei din cauza gazonului? Culmea pe culio nu l-a deranjat deloc si ne-a zapacit jucatorii. Unde mai pui ca in afara de vreo 15-20 de minute cat a plouat foarte tare si cat s-a scurs apa rezultata, in rest gazonul s-a prezentat foarte bine cu mentiunea ca a fost alunecos...pentru ambele echipe.
Maine poimaine o sa apara vreo stire ca cefereu' n-a castigat la Galati pentru ca le-a fost mazgalit autocarul si jucatorii au fost demoralizati din cauza asta:happy
Oricum m-am amuzat copios de prostia unora. :)

m8k
6th October 2008, 00:24
E mai mare prostia cand afirmi ca terenul s-a prezentat foarte bine cu mentiunea ca a fost alunecos! Intai sa vezi ce prostii debitezi si dupa aceea sa razi de altii!:headbang:

P.S. Cum se poate intra pe un site intimplator?:groggy:

iulian_1976
6th October 2008, 01:24
...tot aceasi vaicareala ?:rolleyes:

Steaua-Otopeni 1-1
Otelul-CFR-1-1
Siena-As Roma 1-0 (pentru cine nu stie Bordeaux-As Roma 1-3)
Rennes-Lyon-3-0 !!!

....astazi esti in glorie peste doua zile pierzi neverosimil.:rolleyes:

mateiasi
6th October 2008, 08:03
E mai mare prostia cand afirmi ca terenul s-a prezentat foarte bine cu mentiunea ca a fost alunecos...
Vreun sfert de ora a plouat torential, frate, iar instalatia de drenaj nu a facut fata pe moment. Baltile au disparut insa imediat ce ploaia s-a mai domolit. Eu spun ca terenul s-a prezentat foarte bine - ai vazut mocirla, ca pe alte stadioane? Impresia de teren impracticabil a fost amplificata de alegerea crampoanelor: nimic nu prevestea aversa inainte de meci, iar jucatorii au folosit crampoane neadecvate.

Dregan
6th October 2008, 08:36
Gazonul a rezistat cu brio... Numai cei care au vazut meciul la televizor nu isi pot da seama de asta. Pai 15 minute a fost rupere de nori!

VILI
6th October 2008, 08:38
P.S. Cum se poate intra pe un site intimplator?:groggy:

Click pe un link, pop up, etc.?:ok:

bada_otelul
6th October 2008, 11:18
E mai mare prostia cand afirmi ca terenul s-a prezentat foarte bine cu mentiunea ca a fost alunecos! Intai sa vezi ce prostii debitezi si dupa aceea sa razi de altii!:headbang:

P.S. Cum se poate intra pe un site intimplator?:groggy:

Simplu: intri pe un site si acolo vezi link catre alt site. Asta se numeste intamplator.
Cat despre gazon esti chiar hilar. Pai tu ce vroiai, sa ploua cu galeata si sa fie gazonul uscat? Unde mai pui ca dupa alea 15 minute de rupere de nori tot a plouat in continuare desi evident in cantitati mai mici. As fi debitat prostii daca mustea apa si nu puteau da jucatorii o minge la firul ierbii. Sa-ti amintesc ce fel se prezentau terenurile Otelului si cefereului acum cativa ani cand la cea mai mica ploaie se formau balti de ziceai ca joci polo...aaaaaa,probabil tu sustineai alta echipa atunci si nu-ti mai aduci aminte.:ok:
P.s. Otelul a jucat cumva pe un gazon mai putin alunecos? :)

Nightwish
6th October 2008, 14:27
Terminati cu scandalul, gazonul s-a prezentat bine la ce conditii meteo au fost... Evident ca ambele echipe au fost dezavantajate de gazonul alunecos, insa CFR, fiind echipa mai tehnica, a suferit mai mult din aceasta cauza... Oricum, felicitari otelarilor pentru rezultat, au jucat cu multa determinare si au obtinut ceea ce si-au propus...

tzefereu
7th October 2008, 22:34
unde sunt baietii care striga : ungurii,ungurii ? nu ne-a ajutat sa castigam omul nostru "ungurul Lajos",ce ar trebui sa facem? sa-l linsam? daca acorda penalty ati fi sarit cu afirmatii gen : ungurii ajutati de ungur..

nu mai vb prostii,terenul s-a prezentat neasteptat de bine la ce ploaie a fost
vezi la Pandurii teren impracticabil..

ne-am grabit sa menajam jucatori desi urma o pauza de o sapt juma(luand in considerare meciul cu "U" din Cupa) si ne-am bagat-o singuri in poarta...

bada_otelul
8th October 2008, 10:58
unde sunt baietii care striga : ungurii,ungurii ? nu ne-a ajutat sa castigam omul nostru "ungurul Lajos",ce ar trebui sa facem? sa-l linsam? daca acorda penalty ati fi sarit cu afirmatii gen : ungurii ajutati de ungur..

nu mai vb prostii,terenul s-a prezentat neasteptat de bine la ce ploaie a fost
vezi la Pandurii teren impracticabil..

ne-am grabit sa menajam jucatori desi urma o pauza de o sapt juma(luand in considerare meciul cu "U" din Cupa) si ne-am bagat-o singuri in poarta...

Pai "ungurul lajos" v-a si ajutat prietene, altfel terminati in inferioritate numerica dar bineinteles ca nimeni nu vrea sa spuna asta sa nu deranjeze cumva echipa care a batut roma si a remizat cu chelsea. Sa fim seriosi, probabil imbecilul de lajos si-a inchipuit ca daca tolereaza anumite intrari foarte tari(care ar fi insemnat al doilea galben pentru unii sau chiar rosu direct la cadu) si trece cu vederea o faza la care 5-6 arbitri din 10 probabil dadeau penalty atunci o sa-l laude lumea ca a lasat jocul liber.:headbang:
Si da, este exact cum am zis, daca dadea penalty cu siguranta s-ar fi zis ca l-a dat usor, fara sa se faca aluzii la unguri. Interesant e cat de repede v-ati aprins cand 4 pusti teribilisti v-au mazgalit autocarul in conditiile in care l-ati avut primar pe funar vreo 12 ani :D