PDA

View Full Version : Urit Malone, urit



Vadim
12th June 2004, 16:26
Gabriele, tu esti fan Malone. Probabil nu mai trebuie sa spun, ca stii si tu, insa Malone s-a comportat mizerabil inainte de meciul trei al finalei. A pocnit un fan aflat pe margine si a motivat ca omul l-a scsuipat. Mi-am schimbat parerea despre el, nu este un model de sportiv. :rosu:

Andrei
12th June 2004, 17:18
Am spus-o si o repet, poate fi oricat de bun ca jucator, dar daca nu se poate comporta pe teren degeaba...in seria cu minnesota a fost eliminat dupa ce l-a lovit pe darrick martin, si nu uitati nici incidentul "nash" cand i-a bagat un cot in fatza de i-a spart buza. Jucatori ca el nu merita un titlu NBA.

Raptor
13th June 2004, 01:31
Deci sa intelegem ca LA trebuie sa piarda?

Gabriel
13th June 2004, 09:55
Vadim, chiar nu mai sunt la curent cu ce se intampla in NBA. Urmaresc pe nba.com ...scorurile si statisticile...in rest nu mai citesc nimic.

Acum ce sa zic ? Stiu ca Malone este brutal...dar mie imi place pentru ceea ce face in teren ! Imi placea mult de Cantona...si mi-a placut si dupa ce i-a aplicat figura de full-contact spectatorului aflat in primul rand.
Unii spectatori chiar merita sa fie batuti. Asa o fi fost si in acest caz.

Andrei...e usor sa vorbim din postura de telespectator. Si tu sa fi pe teren ai avea nervi si poate nu te-ai putea controla.
Acum hai sa-i criticam si pe jucatorii de hockey ca se bat.

Vadim
13th June 2004, 12:13
Cred ca Malone si-a cam pierdut rabdarea si dupa 19 ani de cariera nu suporta ideea sa rateze acum titlul.

Heath Scumm
13th June 2004, 13:19
niciodata nu am avut o parere extraordinara despre el!!!

SilverZeus
13th June 2004, 17:00
Daca va castiga titlul, lumea va uita.....

Daca il pierde, va ramane cu imaginea asta....daca o merita sau nu, mie sincer, nu-mi pasa...pt mine Malone e jucatorul de la Jazz....pe care Rodman il "necajea" tot timpul, iar Jordan ii lua mereu titlul...YEAAAH.

Vadim
13th June 2004, 17:20
JOrdan ii dadea mereu "in your face".

Gabriel
13th June 2004, 17:36
Da ma. Malone e un nimeni. A dat si el 10 puncte in cariera..si a jucat 3 meciuri..si alea rezerva. Intra si el in sfertu 4..cand echipa lui conducea la peste 20 puncte.
Jordan rulez !

ncezar2000
13th June 2004, 18:13
:) Gabriel frumoasa ironia :P

Vadim
13th June 2004, 18:16
N-a zis nimeni ca e un nimeni, numai ca lui Jordan ii placea sa ii dea "in you face". Cauta de fiecare data pe meci. Si dupa aia se uita la el cu o privire fioroasa. :) Ca sa revenim la sentimente mai bune, e clar ca Malone merita un titlu NBA. Este un jucator de valoare.

Andrei
13th June 2004, 18:39
Vadim, chiar nu mai sunt la curent cu ce se intampla in NBA. Urmaresc pe nba.com ...scorurile si statisticile...in rest nu mai citesc nimic.

Acum ce sa zic ? Stiu ca Malone este brutal...dar mie imi place pentru ceea ce face in teren ! Imi placea mult de Cantona...si mi-a placut si dupa ce i-a aplicat figura de full-contact spectatorului aflat in primul rand.
Unii spectatori chiar merita sa fie batuti. Asa o fi fost si in acest caz.

Andrei...e usor sa vorbim din postura de telespectator. Si tu sa fi pe teren ai avea nervi si poate nu te-ai putea controla.
Acum hai sa-i criticam si pe jucatorii de hockey ca se bat.
1. NHL e in deep shit pt ca jocul a depashit limita de agresivitate vreodata admisa; multzi cred ca e normal sa-ti 'spargi' adversarul, dar jocul de hockey nu era asa acum 15 ani. Cazul Bertuzzi iti e familiar? Nu sunt doctor, dar stiu ca daca rupi gatul cuiva, poti sa-l omori. Si da, putem sa-i criticam pe jucatorii de hockey ca se bat. Rugby-ul e un sport asemanator dpdv al contactului intre jucatori, yet they NEVER fight.
2. si eu fac sport, si eu ma enervez, dar nu sparg buza nimanui cu cotul, nici la picioare nu dau cand joc fotbal.Ieri seara am luat o minge-n fatza dar stiu ca nu a fost intentionat; ala si-a cerut scuze si am continuat sa jucam. Asta o spun pt ca ai facut niste asumptzii despre cum m-as comporta eu pe teren. But hey thats just me and most of the people i play with...
3. NBA este o liga cuminte, de aia itzi sare la ochi un incident gen cotul in gura al lui Malone la adresa lui Nash, sau niste coate in stomac si apoi in fatza ale lui Peeler catre KG.
Majoritatea jucatorilor au respect pt colegii lor de la alte echipe, si in consecintza nu vezi decat f. izolat faze violente.

Vadim
13th June 2004, 19:13
Exceptia e Rodman. :)

sectasec
14th June 2004, 13:29
A fost o faza acu vreo 5-6 ani cand Malone i-a prins un cot in tampla "Amiralului" David Robinson de a ajuns ala in coma la spital :)
Sincer nici mie nu mi-a placut niciodata Malone chiar daca sunt fan Lakers, dar cand e vorba de nervi sunt de acord cu Gabriel :)

SilverZeus
14th June 2004, 14:12
...Rodman?...exceptie?...ete naaa. dar Charles Barkley? l-a lovit cumva pe Shaq cu mingea in cap cand era cu spatele la el?....Mourning?...Kobe?(bataia cu Childs?)....si mai is dar nu-mi mai storc acum mintea....chiar si MJ...
si nu o comit o data....doar cand mintea le-o ia razna
Da mah, Malone merita un titlu, nu a zis nimeni ca a fost un jucator slab, dar il merita cu Jazz, nu cu Lakers....doar ca in acea perioada pe Jordan nu-l putea opri Malone....in fine, daca nu castiga Lakers anul asta poate mai ramane un an si se transfera la Detroit....sic
Apropo de Robinson: el e un exemplu....si nu cred ca el a fost vreodata agresiv: pai daca dadea un croseu cuiva (la ce constitutie fizica are), intra ala pe loc in comotie cerebrala...poate Shaq scapa...dar baschetul nu se joaca cu pumnul....poate de-asta Malone nu si-a meritat titlul la Lakers

Raptor
15th June 2004, 02:31
Asemenea "specimene" n-au ce cauta in sport. PUNCT. Mi-e scarba numai cand ma gandesc. Dar poate (in mod sigur) si aia ii faceau ceva mai discret numai ca Malone era mai putin discret si cu asta basta. Eu ma enervez GIGA-TARE cand ma loveste cineva pe teren ca o scarba jigodioasa.

rasheedkpenny
15th June 2004, 10:55
Hai sa nu-i mai scoatem atat ochii lui Malone, au fost si jucatori mai duri si inca mai sunt!
Robert Taylor, juca intr-o vreme la Hornets... era destul de dur! Stiu ca intr0un meci l-a accidentat pe McGrady de l-au scos pe targa din sala! :(


Eu ma enervez GIGA-TARE cand ma loveste cineva pe teren ca o scarba jigodioasa.

Depinde, nu de fiecare data persoana care faulteaza o face intentionat, si nu de fiecare data cand faulteaza intentionat vrea sa te faulteze asa de tare! Sunt cazuri si cazuri... si reactionezi la fiecare in fct. de starea din momentul respectiv! Cel putin asa fac eu...

MadSkillz
17th June 2004, 12:47
Cred ca Raptor se referea la aia care o fac intentionat si urat, cum ti-am povestit eu ca-mi facea mie dom` Banica, cel mai super extra fantastic arbitru roman.Hehe

Heath Scumm
24th June 2004, 10:30
Eu nu intzeleg cum pot anumitzi jucatori sa se bata ca shi chiorii pe teren iar la all-star game sa se imbratzisheze in stilul lor patetic de negri shi sa rada in continuu de parca nu shtiu ce glume amuzante au spus...urasc fazele alea clasice de bucurie gen KOBE BRYANT/Gary Payton de la All Star Game(atzi vazut vreodata?aia 2 rad indiferent de ceea ce spun......tot timpul sunt super-amuzatzi de ceea ce li se intampla....parca nu le vine sa creada ca sunt la all star game)..!!!

Doamne....Unii jucatori sunt tampitzi dea dreptul!!!

Cum sa se bata Peeler shi Garnett cand acum 7-8 sezoane faceau parte din aceeashi echipa shi tanarul KG il imbratzisha pe Anthony Peeler cand marca vreo una de la 3 puncte????!!!.......e mai mult decat patetic!!!

rasheedkpenny
24th June 2004, 12:08
HitScum, sa ne intelegem! Meciul e meci, echipa e echipa! Daca joci baschet intr-o echipa ar trebui sa stii lucrul asta, te certi si cu coechipierii, daca se joaca in echipe diferite, la antrenamente... It happened to me!

Si vb. aia, eu nu joc la un super nivel... still!

Raptor
25th June 2004, 01:54
Si nu inteleg de ce n-ar fi amuzanti la ALL STAR GAME??? Toata lumea tre' sa se distreze. PUNCT. Adica sa se simta BINE. ALT PUNCT. Cum ar fi sa-i vezi pe toti imbufnatzi, sa aibe o fatza d-aia de prosti. Foarte bine si bravo lor ca sunt deschisi si zambaretzi. Asta trebuie sa fie sportul in general. Nu alte aberatzii. Sau poate ca tu esti unu care omoara lumea pe teren si toti tre' sa fie seriosi, sa stea cu fetze care mai de care mai incrancenate? Dar sa trecem peste asta...