PDA

View Full Version : Mircea Vulc paraseste nationala!



eddy_jozsa
11th June 2004, 20:09
Antrenorul echipei nationale a Romāniei, Mircea Vulc, si-a anuntat azi retragerea. El spune ca a luat aceasta decizie pentru a se putea ocupa mai mult de echipa de club (CSU Sibiu, locul 4 in 2003/2004). Ramane de vazut cum vor evolua lucrurile, dar probabil suporterii si conducerea federatiei nu vor vedea cu ochi buni aceasta demisie. Antrenor interimar va fi unul din secunzii lui Vulc, Horea Rotaru (PoliCarbochim Cluj) sau Ioan Constantin (RPB).

Dupa 6 ani petrecuti la echipa nationala (98-03), Vulc paraseste nationala inainte de importanta campanie de calificare din aceasta toamna, tocmai cand nationala parea sa fie pe o panta ascendenta. La sfarsitul lunii nationala se va reuni (probabil in Sibiu), urmand a participa la un turneu de pregatire in Algeria.

#15
12th June 2004, 14:43
postul de antrenor a fost propus lui Jojic(lucru pe care tu sigur nu il aprobi)
sa vedem daca accepta

eddy_jozsa
12th June 2004, 22:28
Hihihi #15, ai anticipat. Sunt doua chestii care m-au deranjat la Mladen Jojic (si asta nu pentru ca e la Ploiesti): se agita f mult la marginea terenului, de parca el ar juca, ar o gestica foarte agresiva, nush, nu-mi place, pur si simplu. In al doilea rānd am observat ca nu stie bine nici engleza, nici romāna. DAR: a castigat campionatul... eu stiu... poate e un antrenor bun. Se va vedea in timp daca intr-adevar e un antrenor valoros (dak stiu bine e la Asesoft doar din iarna), care se poate descurca si cu un lot fara super-vedete.
Asa in rest nu m-ar deranja daca ar veni la nationala.

(O mica paranteza catre #15: N-am vrut sa mai dau un reply la threadul celalalt, de aceea iti scriu aici. Ne-am expus amandoi punctele de vedere, tu ramai cu al tau, eu cu al meu. Asadar... pace si fericire (cel putin pana la urmatorul meci Sibiu-Ploiesti :evil: ))

rasheedkpenny
15th June 2004, 09:50
Nu mi se pare normal ca antrenorul sa plece chiar inainte de o campanie de calificare... dar traim in Ro, asa ca nimic nu trebuie sa ne mai mire! Despre alt antreor, parerea mea e ca ar trebui schimbat sistemul de joc al nationalei! But that's just me....

rasheedkpenny
16th June 2004, 09:31
Mladen Jojic e noul antrenor al nationalei....

#15
16th June 2004, 15:14
Hihihi #15, ai anticipat. Sunt doua chestii care m-au deranjat la Mladen Jojic (si asta nu pentru ca e la Ploiesti): se agita f mult la marginea terenului, de parca el ar juca, ar o gestica foarte agresiva, nush, nu-mi place, pur si simplu. In al doilea rānd am observat ca nu stie bine nici engleza, nici romāna. DAR: a castigat campionatul... eu stiu... poate e un antrenor bun. Se va vedea in timp daca intr-adevar e un antrenor valoros (dak stiu bine e la Asesoft doar din iarna), care se poate descurca si cu un lot fara super-vedete.
Asa in rest nu m-ar deranja daca ar veni la nationala.

(O mica paranteza catre #15: N-am vrut sa mai dau un reply la threadul celalalt, de aceea iti scriu aici. Ne-am expus amandoi punctele de vedere, tu ramai cu al tau, eu cu al meu. Asadar... pace si fericire (cel putin pana la urmatorul meci Sibiu-Ploiesti :evil: ))
raspuns pentru paranteza ta: deacord "cel putin pana la urmatorul meci Sibiu-Ploiesti :evil: ))" peace and harmony :ok: :great: poate :bere:

MadSkillz
17th June 2004, 13:29
Antrenor nou, si iar speram cu totii ca se va schimba ceva.Asa sa fie.