PDA

View Full Version : Forum Meeting (7) Bucuresti



Vadim
11th June 2004, 12:12
Pe 2 iulie la ora 20:00, la restaurantul Shorley are loc intalnirea a saptea intre forumistii Onlinesport din Bucuresti. Cei din alte orase, aflati in Bucuresti, sint bine-veniti. Scrie aici daca vrei sa vii sau trimite PM pentru a obtine detalii despre forum meeting.

In paralel, are loc si Forum Meeting la Timisoara, a treia editie: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=3328

bog_tom
11th June 2004, 12:19
Pe 25 iunie la ora 20:00, la restaurantul Shorley are loc intalnirea 1 saptea intre forumistii Onlinesport din Bucuresti. Cei din alte orase, aflati in Bucuresti, sint bine-veniti. Sper sa fie si televizor la Shorley, sa vedem impreuna primul sfert de finala de la EURO. ;)
si daca nu o sa aveti TV, la ce o sa va uitati ? la luna ? :D

PS. Pentru cei din Timisoara (si nu numai) - Forum meeting Onlinesport si la Timisoara (3) (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?goto=newpost&t=3328) :ok:

rasheedkpenny
11th June 2004, 13:10
Vadime, iti dai seama ca privitul unui meci la televizor va diminua in mod categoric volumul de discutii de la meeting! Oare e bine, oare e rau?

Utilizator
11th June 2004, 13:22
Eu nu pot pe 25 iunie. Daca o facem o saptamana mai tarziu as putea sa vin si n-am avea nici meci la TV...

Vadim
11th June 2004, 13:33
Si mie mi-ar conveni o saptamana mai tarziu. Hai sa facem asa, pe 2 iunie.

ADelPiero
11th June 2004, 13:52
*Vadime ... 2 iulie ... parerea mea

bog_tom
11th June 2004, 14:59
Vadime, iti dai seama ca privitul unui meci la televizor va diminua in mod categoric volumul de discutii de la meeting! Oare e bine, oare e rau?
cert e faptul ca daca va uitati la TV si volumul de discutii se va diminua deci nu va veti mai certa ca "orbii" :drak:

Sergio
11th June 2004, 16:27
Sau de ce nu pe 4, cand e finala? Duminica e libera toata lumea... :)

bog_tom
11th June 2004, 19:10
Sau de ce nu pe 4, cand e finala? Duminica e libera toata lumea... :)
eu sunt impotriva pt. ca dupa duminica vine luni (pt oamenii muncii :D) ...

voi, studentii aveti destul timp liber nu ca amaratii de noi (din pacate)

Sergio
11th June 2004, 22:04
voi, studentii aveti destul timp liber nu ca amaratii de noi (din pacate)
Aici iti dau dreptate. Vezi, la voi nu m-am gandit. :evil:

vasile314tzurka
14th June 2004, 08:39
Si mie mi-ar conveni o saptamana mai tarziu. Hai sa facem asa, pe 2 iunie.

de acord cu 2 iulie

Utilizator
15th June 2004, 12:46
Deci suntem deja 3 prezenti pe 2 iulie la Shorley: Vadim, Vasile si eu (Utilizator). Cine mai vine?
Va fi mai interesant, putem diseca tot CE si facem si cronica in avanpremiera la finala, la acea ora cunoscand deja combatantele.

Vadim
15th June 2004, 12:57
Pai ajung. Putini, dar buni. :D

iulian
15th June 2004, 13:50
Eu,cum sa lipsesc ?

Vadim
15th June 2004, 14:06
4, dar buni. :)

bog_tom
15th June 2004, 14:29
4, dar buni. :)
buni rau de tot (the best of) :D

Vadim
16th June 2004, 12:16
Se pare ca de data asta la Timisoara ne luati :)

bog_tom
16th June 2004, 12:40
Se pare ca de data asta la Timisoara ne luati :)
va luam de tot si nu va mai dam la nimeni :drak:

PS. cu fulgi cu tot !

Sergio
16th June 2004, 18:30
Se pare ca de data asta la Timisoara ne luati :)
Ar cam fi si cazul... :D :D

BIANCO_NERO
16th June 2004, 22:06
Pana pe 2 iulie poate ne adunam 10

... pana acum 5

Sergio
17th June 2004, 01:10
Ce i-ati facut lui inter de s-a suparat pe voi? Sau el e confirmat din oficiu? :D

EDMOND_
17th June 2004, 01:19
Primiti si olteni acolo , la Timisoara ?

Sergio
17th June 2004, 01:32
EDMOND, my man! Sper ca nu-ti bati joc de mine... :cool: Asta fu pe bune? :rolleyes:

EDMOND_
17th June 2004, 08:45
S-ar putea sa fim vreo doi prin zona...

Sergio
17th June 2004, 11:34
Cu daca si parca nu merge aici :cool: Revino mai incolo cu date mai concrete. :rolleyes:

rasheedkpenny
17th June 2004, 11:48
Si eu cred ca o sa ajung, desi o sa plec, iar, spre Brasov...
Suntem deja 6? Hai ca vad ca se aduna de-o masa!

Vadim
17th June 2004, 12:08
Edmond_, cu cine te duci la Timisoara?

iulian
17th June 2004, 13:05
Ce i-ati facut lui inter de s-a suparat pe voi? Sau el e confirmat din oficiu? :D
E din oficiu...e "senator" de drept la meeting-urile Online :D

Sergio
17th June 2004, 16:27
Mda, se subintelege, nu?:D

DJ Klaus
18th June 2004, 08:43
Ce facura-ti muica...... doar atatia in Bucale ? Pazea ca m-am intors pe forum ! Daca ma supar poate fuck primul "US forum meeting" :evil:

bog_tom
18th June 2004, 09:48
Daca ma supar poate fuck primul "US forum meeting" :evil:
te rugam ... nu te supara :D

fia
18th June 2004, 10:31
Eu fac forum meeting Singapore de fiecare data cand ies la o bere cu prietenii :). Probabil sunt singurul de aici :).

rasheedkpenny
18th June 2004, 12:29
fia, las ca te intorci tu la un moment dat in Romania, si atunci nu mai scapi... Promit! Sper sa nu plec eu prin tari mai calde pana te intorci tu! :D

So, nu mai vine nimeni la meeting? Cred ca i-a speriat Edmond cu prezenta lui de data trecuta! :D

Vadim
18th June 2004, 14:28
Ce i-ati facut lui inter de s-a suparat pe voi? Sau el e confirmat din oficiu? :D
Daca vine Iulian, Inter e ca si prezent.

Utilizator
18th June 2004, 14:28
Tu vii Rasheed? Ce se aude cu Ultras “uraganul din Regie”, Gigel_Bucur “studentul extremist”, Tudose “vulturul din Pitesti”? :)

Veniti, veniti, vor fi si concursuri sportive pentru toata lumea: halbere, sticlism, coniac-canoe (pe panza de apa plata, fara valuri, a lui Vasile)…
Premiile pentru castigatori vor fi in ordine: locul 3: autografe de la toti participantii la meeting, locul 2: o ora de somn cu capul pe masa pentru revigorare, locul 1: o excursie in jurul restaurantului Shorley la bai de aer si recuperare….

Sergio
18th June 2004, 14:37
So, nu mai vine nimeni la meeting? Cred ca i-a speriat Edmond cu prezenta lui de data trecuta! :D
Puteti sta linistiti, EDMOND s-ar putea sa vina la TM. :D


Daca vine Iulian, Inter e ca si prezent.
Sa inteleg ca nu e unul fara celalalt... :p


Daca ma supar poate fuck primul "US forum meeting" :evil:
Intrebarea e daca ai cu cine...? :rolleyes:

DJ Klaus
21st June 2004, 06:34
Pai sunt mai multi decat au fost vreodata la vreun forum meeting facut pana acum ! Vreo 20 sunt numai in cartierul in care locuiesc , ce-i drept inca nu sunt forumisti pt ca forumul nu merge exact atunci cand vrei sa-l lauzi :D you know what I'm saying ... :ciocan:

bog_tom
21st June 2004, 11:17
de ce pe prima pagina se anunta doar intalnirea de la Bucuresti ? de curiozitate doar....

Ultras
21st June 2004, 14:37
Tu vii Rasheed? Ce se aude cu Ultras “uraganul din Regie”, Gigel_Bucur “studentul extremist”, Tudose “vulturul din Pitesti”? :)

Veniti, veniti, vor fi si concursuri sportive pentru toata lumea: halbere, sticlism, coniac-canoe (pe panza de apa plata, fara valuri, a lui Vasile)…
Premiile pentru castigatori vor fi in ordine: locul 3: autografe de la toti participantii la meeting, locul 2: o ora de somn cu capul pe masa pentru revigorare, locul 1: o excursie in jurul restaurantului Shorley la bai de aer si recuperare….

Pas. Oricum, ma duc la sapa, la tara.

Utilizator
21st June 2004, 15:04
Ultras sa-nteleg ca ai ratat premiile daca ai ajuns la sapa…:)

Vadim
21st June 2004, 15:13
Mai bine la sapa decit la forum meeting. :D

Sergio
21st June 2004, 23:49
Sau cam tot aia e...:lol:

DJ Klaus
22nd June 2004, 07:07
Pas. Oricum, ma duc la sapa, la tara.
Asta ori a ramas suparat dupa faza cu Ady azzorelu ori e suparat ca PRM a ramas cu buza umflata si si-o panseaza :evil:

rasheedkpenny
22nd June 2004, 10:14
Tu vii Rasheed? Ce se aude cu Ultras “uraganul din Regie”, Gigel_Bucur “studentul extremist”, Tudose “vulturul din Pitesti”? :)


Da Utilizator, sper sa vin! Poate ajunge si ayrton, daca tot s-a reintors pe forum! :D

Ultras
22nd June 2004, 10:45
Asta ori a ramas suparat dupa faza cu Ady azzorelu ori e suparat ca PRM a ramas cu buza umflata si si-o panseaza :evil:

Gresit! PRM a crescut cu 2% fata de 2000. Nu a fost cresterea estimata, dar nu am scazut. Iar la nivelul Consiliilor Judetene, PRM face jocurile si va avea aprox. 20% din functiile de conducere. Care buza?

adrianduluman
23rd June 2004, 16:50
Daca s-ar face in Constanta poate as veni si eu . Sunt cam nou pe aici , dar ... :ok:

bog_tom
23rd June 2004, 18:07
Daca s-ar face in Constanta poate as veni si eu . Sunt cam nou pe aici , dar ... :ok:
de ce nu ? ai putea sa incerci sa faci un subiect nou in forumul suporterilor echipei Farul (http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=72) asa cum am facut noi la Timisoara (http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=35) si sa vezi daca se mai anunta si altii ... ar fi un inceput chiar daca v-ati strange/intalni 3-4 :ok:

DJ Klaus
26th June 2004, 09:09
Ati facut pana la urma forum meeting la Bucuresti ori ba ? Sau se vede ca n-am fost eu acolo sa va fuck rezervare ? :evil:

Vadim
26th June 2004, 16:57
Sint in masura sa va anunt o posibila mare surpiza pe 2 iunie. Ii sfatuiesc pe cit mai multi sa nu rateze aceasta intilnire. Ultras, cred ca merita sa amini nitel culesul de capsuni si sa vii. :)

Vadim
27th June 2004, 22:40
Unde? La forum meeting? Se aduna lume de pe site si de pe forum, se sta la o bere, la o vorba. Ideea de baza este ca toata lumea se intelege bine, indiferent de echipa cu care tine.

Big Sexy
30th June 2004, 13:57
O sa se vorbeasca numai despre fotbal? Ar fi beton sa vb si despre hmm... wrestling.
Acum serios - ce isi propune exact o astfel de inalnire?
Oricum o sa vin si eu ... cred

Vadim
30th June 2004, 19:29
Se vorbeste despre orice, in mare parte despre forum :) Dar se ating si alte subiecte de interes general, in majoritate despre fotbal. Insa ar fi interesant sa auzim si ceva de wrestling :)

inter
30th June 2004, 19:40
mai ales ca unii forumisti sunt de categoria "grea" :D:D:D

Vadim
30th June 2004, 22:05
Grea spre foarte grea :D

ultras_sportul
30th June 2004, 23:41
Vin si eu!

Utilizator
1st July 2004, 03:00
hai sa recapitulam datele intalnirii: ramane stabilit vineri 2 iulie, ora 20, la Shorley?

Vadim
1st July 2004, 11:04
Da, vineri dimineata rezerv masa.

Utilizator
1st July 2004, 11:42
OK, ne vedem.
Ce stiti despre Vasile? Vine? N-a mai aparut de mult pe aici…

Vadim
2nd July 2004, 14:51
Vasile e la Predeal si nu va veni azi, pentru ca se intoarce in Bucuresti pe 12. Eu o safiu azi acolo de la ora 8, pentru ca am liber si vin din timp. Am rezervat masa pe numele Onlinesport. 10 persoane.

bog_tom
2nd July 2004, 16:02
Vasile e la Predeal si nu va veni azi, pentru ca se intoarce in Bucuresti pe 12.
ce face acolo ? la ski ? :D

PS. stiu ce face acolo dar nu m-am putut abtine :drak:

bog_tom
4th July 2004, 00:57
nimeni... nimic nou sub soare ? sau inca nu ati plecat de la Shorley ? :drak:

bapsy
4th July 2004, 13:12
pe cand am vorbit eu cu ei radeau ca nebunii, nu stiu ce aveau. cred ca si-au zis bancuri, sau ceva. postati-le pe bancuri ca vrem sa radem si noi :D

bog_tom
4th July 2004, 13:25
pe cand am vorbit eu cu ei radeau ca nebunii, nu stiu ce aveau. cred ca si-au zis bancuri, sau ceva. postati-le pe bancuri ca vrem sa radem si noi :D
crezi ca le mai tin ei minte ? :drak:

Vadim
4th July 2004, 13:29
Bapsy, o sa vezi pozele. Ideea de baza e ca Iulian se cam rusinase la telefon :) sau asa ni s-a parut noua. :D

bog_tom
4th July 2004, 13:34
Ideea de baza e ca Iulian se cam rusinase la telefon :) sau asa ni s-a parut noua. :D
si voi nu l-ati ajutat sa treaca peste acest moment delicat/dificil ? :D

bapsy
4th July 2004, 14:07
Bapsy, o sa vezi pozele. Ideea de baza e ca Iulian se cam rusinase la telefon :) sau asa ni s-a parut noua. :D
Vadim, intai am vorbit cu tine si se radea la fel. Te-ai rusinat si tu ? :p

Utilizator
5th July 2004, 08:40
Bapsy, Vadim s-a tinut tare, ca un adevarat lider Online :). A fost foarte serios pe toata durata convorbirii. Suspect de serios chiar :)
A fost o gluma apropo de culorile Stelei si duplexul telefonic Bapsy – Iulian: rosu (la fata) cand vorbea cu tine (e adevarat din cauza glumelor noastre), albastru (prin zona ochilor) cand o afla sotia lui :).

Red Heat
5th July 2004, 09:29
Curios e ca atunci cand a vorbit cu vasile nu a "adoptat" aceeasi culoare :D

Red Heat
5th July 2004, 09:30
P.S. I-am trimis deja pozele lui vadim

iulian
5th July 2004, 09:31
Ia potoliti-va voi si lasati fata in pace(si pe mine :D) ce treaba aveti voi ???

Utilizator
5th July 2004, 09:42
Cu Vasile a fost un moment solemn, am deranjat omul la miezul noptii, alungandu-i probabil ceva idei creatoare…Sau poate l-am facut sa regrete ca nu era cu noi :)

Cateva cuvinte despre intalnirea “la ceas de taina” de la Shorley…
Participanti: Vadim, Inter, Red_Heat, Iulian, Ultras, Ultras_Sportul si Utilizator. Am stat “in bloc” pana pe la 1:30 (o singura evadare, Ultras_Sportul). Ultras, eu si Red_Heat am continuat inca o ora. S-a discutat despre WebTV, surse de publicitate pe Forum, fotbal si diverse.


Pt. Iulian: ei si tu, probabil ca urla invidia din noi :) :)

Ultras
5th July 2004, 09:44
http://community.webshots.com/user/ultras_sportul

Imagini de la meeting (parca asa ii spunem). Bonus: imagini de la promovarea Sportului si cu lucrarile de la stadionul Regie.

Ultras
5th July 2004, 09:46
Ultras, eu si Red_Heat am continuat inca o ora. S-a discutat despre WebTV, surse de publicitate pe Forum, fotbal si diverse.


DA?

Red Heat
5th July 2004, 09:54
Eu am discutat mai mult cu un pahar cu "apa plata" si gheata :D

Utilizator
5th July 2004, 09:59
DA?
Pai nu? :)

Utilizator
5th July 2004, 10:03
Eu am discutat mai mult cu un pahar cu "apa plata" si gheata :D
N-am gresit cu nimic, asta intra la “Diverse” :). De multe ori acest topic este mai interesant decat cele bine definite :).

Ultras
5th July 2004, 10:04
Pai nu? :)
Sincer, vag imi mai aduc ceva aminte. Parca vorbeam cu Red Heat despre "obiectivele turistice" din Tulcea, nu? :evil:

Utilizator
5th July 2004, 10:09
…vorbeam de cele mai scumpe institutii de “prestari servicii” de pe acolo daca e sa-i dam crezare lui Red_Heat :)

Utilizator
5th July 2004, 13:11
Din cate vad toata lumea e in asteptare… Vadim cand ai timp sa pui pozele?

Nu mi-am dat seama ca Ultras_sportul a facut atatea poze. A stat putin dar eficient :)
Ultrasii Sportului fac si lobby mascat pentru echipa favorita; ne arata stadiul lucrarilor la stadion, semn ca au sanse mari sa indeplineasca criteriile si sa joace in prima Liga :)

Ultras
5th July 2004, 13:23
Eu vroiam sa va arat sampania, da' daca interpretezi asa... :drak:

Vadim
5th July 2004, 13:35
O sa le pun in seara asta (luni). Dar eu nu am facut asa de multe, numai 5-6. Mi-a trimis si Red_Heat albumul lui. O sa il iau si pe cel al lui Ultras_sportul, le pun pe toate la un loc.

Utilizator
5th July 2004, 13:46
Ultras, Sampania trebuie desfacuta si bauta cu prietenii la Forum meeting si nu aratata :)
Sau o s-o spargeti de stadion cand e gata? Te pomeni ca se va chema “Vasile Siman” dupa modelele mai celebre :)

Vadim spor la treaba, ce sa-ti mai spunem. Noi suntem suporterii tai :)
In alta ordine de idei, o sugestie pe care am mai facut-o: nu poti sa faci o sectiune separata pe Forum unde sa muti toate subiectele cu Forum meeting, Poze si discutii forum meeting…, Poze cu forumisti si altele asemenea?
Ar fi mai usor de regasit si arhivele si anunturile intalnirilor si ar reprezenta “imaginea” OLS.

bog_tom
5th July 2004, 14:02
In alta ordine de idei, o sugestie pe care am mai facut-o: nu poti sa faci o sectiune separata pe Forum unde sa muti toate subiectele cu Forum meeting, Poze si discutii forum meeting…, Poze cu forumisti si altele asemenea?
Ar fi mai usor de regasit si arhivele si anunturile intalnirilor si ar reprezenta “imaginea” OLS.
o idee f. buna numai ca pozele anterioare de la Bucuresti sunt grupate in albume
http://www.onlinesport.ro/Html/contact/forum/4
http://www.onlinesport.ro/Html/contact/forum/5
pe cand restul sunt prin forum...

Utilizator
5th July 2004, 14:07
Sa punem macar linkurile la albume in acea sectiune sub titulaturile corespunzatoare: Album OLS 4, album ols 5 etc. Sa intri intr-un singur loc si sa gasesti tot. In forma actuala e greu sa regasesti amanunte de la intalniri, poze etc. Alergi printre multe alte subiecte ce n-au legatura. Sa facem un fel de Forum al Forumului.

bog_tom
5th July 2004, 14:10
Sa punem macar linkurile la albume in acea sectiune sub titulaturile corespunzatoare: Album OLS 4, album ols 5 etc. Sa intri intr-un singur loc si sa gasesti tot. In forma actuala e greu sa regasesti amanunte de la intalniri, poze etc. Alergi printre multe alte subiecte ce n-au legatura. Sa facem un fel de Forum al Forumului.
un forum al forumului al forumului grupului de dialog sportiv din Romania :D

e o idee f. buna mai ales ca discutiile referitoare la meeting-uri nu sunt "sticky" si sunt pierdute prin subforumurile Diverse si Poli TM !

Utilizator
5th July 2004, 15:03
Ai dreptate. E greu de urmarit si de multe ori sunt discutii interesante si vesele. Plus ca toate astea sunt legatura unui forum virtual cu realitatea. Il personalizeaza. Nu multe forumuri de sport se pot lauda cu intalniri ca la OLS.

bog_tom
5th July 2004, 15:37
Ai dreptate. E greu de urmarit si de multe ori sunt discutii interesante si vesele. Plus ca toate astea sunt legatura unui forum virtual cu realitatea. Il personalizeaza. Nu multe forumuri de sport se pot lauda cu intalniri ca la OLS.
ai dreptate, Utilizator; OLS e deja un forum (inclusiv meeting-urile) de traditie in peisajul "virtualitatii" romanesti !

PS. ati observat ca de la un timp incoace toti (cam) avem dreptate ? :D

Utilizator
5th July 2004, 15:41
Sa fie consensul mult visat? :)

bog_tom
5th July 2004, 15:59
Sa fie consensul mult visat? :)
tot ce e posibil :D

Utilizator
5th July 2004, 16:02
Deci Vadim (nu si Tudor) a reusit ce n-a reusit Nea Nelu dupa nenumarate apeluri la concetateni :)

Dorin
5th July 2004, 16:35
http://community.webshots.com/user/ultras_sportul

Imagini de la meeting (parca asa ii spunem). Bonus: imagini de la promovarea Sportului si cu lucrarile de la stadionul Regie.
S-a tuns Vadim!? Cam mare caldura pe acolo.Se vede de pe fetzele suferinde.Sau era berea....... :yeah: Dorin

Vadim
5th July 2004, 16:59
Dorin, m-am tuns si eu ca sint 30 de grade afara... Si da, exista si in Romania frizerii :D Eu eram cazut, dupa EURO 2004... In rest, lumina nu ne-a avantajat, de aici fetele "suferinde". :)


Deci Vadim (nu si Tudor) a reusit ce n-a reusit Nea Nelu dupa nenumarate apeluri la concetateni :)
Unul dintre scopurile acestui forum, in afara sa bem bere o data pe luna ;), este sa creeze o atmosfera placuta intre suporterii tuturor echipelor. Faptul ca noi ne vedem, ne simtim bine si stam la masa stelisti cu dinamovisti cu craioveni cu argeseni si cu "studenti" de la Sportul este dovada ca se poate. Trebuie numai sa vrei si sa ai ocazia sa vezi ca nimeni nu musca.


Vadim, intai am vorbit cu tine si se radea la fel. Te-ai rusinat si tu ? :p
La mine se ridea in primul rind pentru ca Iulian a spus ca vreau sa vorbesc cu tine si mi te-a dat la telefon fara ca eu sa spun asa ceva. Asta nu inseamna ca nu voiam. Daca m-am rusinat sau nu, iti pot spune ceilalti si crede-i pe cuvint. Cert e ca voiam sa vorbesc si cu Delia si am uitat sa o cer la telefon, asa ca tragi tu concluziile. :drak: Pe Delia nu o iert data viitoare.


Nu multe forumuri de sport se pot lauda cu intalniri ca la OLS.
Asa e. Aici s-a creat un public aparte, s-au creat niste relatii de simpatie si prietenie aparte si de aia mi-a fost si mie greu sa ma despart de acest site, fie si pentru un pumn de "verzisori".

Dorin
6th July 2004, 00:28
O mica intrebare . Cine a avut ideea de intalnire a forumistilor prima data???Octombrie 2003 il intalneam pe Tudose la Bucuresti dupa ce ne cunoscusem pe Forum....Anul acesta vin in tara pe la toamna si sper sa se potriveasca cu un meeting.Mai revin cu date ca sa se poata aranja cum se cuvine.Totul la timpul potrivit :yeah: Dorin

fia
6th July 2004, 05:33
Oricum vad ca nu a avut deloc succes invitatia de pe site-ul OLS... Se rusineaza lumea... Ma asteptam ca fiind pe prima pagina sa mai apara macar 1-2 oameni... "necunoscuti".. dar iata ca nu.

iulian
6th July 2004, 09:29
A venit red heat...care a fost la prima intalnire online :ok:

fia
6th July 2004, 10:24
Eu vorbeam de cei ce nu folosesc forumul.. pentru ca a fost anuntul si pe site.

bog_tom
6th July 2004, 10:45
Eu vorbeam de cei ce nu folosesc forumul.. pentru ca a fost anuntul si pe site.
de ce sa nu-l foloseasca ? cine ii opreste ?!?

nu poti forta oamenii sa vina; daca ei se sperie de poze, de intalniri samd nu ai ce face. oricum, noi cei care mergem suntem mai castigati decat cei care nu merg pt ca e o atmosfera destinsa si ne simtim f. bine :ok:

viole(n)t
6th July 2004, 10:45
S-ar putea sa existe o oarecare reticientza in randul celor care nu au mai venit la meeting-uri, dar care doresc sa vina... S-ar putea sa creada ca intre "veteranii" intalnirilor s-au format relatzii de prietenie shi ca e greu pentru un nou venit sa se integreze... Ceea ce e fals...cel putzin din punctul meu de vedere

De aia, "ritmul de creshtere" al participantzilor e oarecum redus. De ex., la Tm, la OLSM1 au fost 5 persoane, la OLSM2 au fost 6, iar la OLSM3, gratzie lui bapsy, 7...

bog_tom
6th July 2004, 10:47
De aia, "ritmul de creshtere" al participantzilor e oarecum redus. De ex., la Tm, la OLSM1 au fost 5 persoane, la OLSM2 au fost 6, iar la OLSM3, gratzie lui bapsy, 7...
crestem incet dar sigur :ok: sa nu uitam de "surpriza" de la OLSTM4 (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?goto=newpost&t=3590) .... sa nu suflati o vorba !

fia
6th July 2004, 10:52
Nu am zis sa nu il foloseasca, dar statistic vorbind pe forum sunt 3000 si ceva de membrii, iar pagina are 10.000-15.000 de vizitatori zilnic(ma rog e o estimare ca mi-e lene sa ma duc pe trafic.ro). Ma intrebam daca o sa vina cineva din aia 10.000-3000 de pe forum.

In alta ordine de idei, eu promit ca la primul Meeting din Bucuresti >= septembrie vin :P. Faza marfa e ca deja il conosc pe tudose (sunt curios daca el ma tine minte) care mi-a fost asistent la o materie(ASDN) si a tinut cursul la alta materie(EGC) in facuiltate, si in plus cine stie peste ce "cunostinte" mai dau...

Tudose
6th July 2004, 11:08
Faza marfa e ca deja il conosc pe tudose (sunt curios daca el ma tine minte) care mi-a fost asistent la o materie(ASDN) si a tinut cursul la alta materie(EGC) in facuiltate, si in plus cine stie peste ce "cunostinte" mai dau...
In general am o memorie vizuala buna mai ales in ceea ce priveste studentii. De aceea, incercarile de "substitutie de persoana" la examene au esuat in cazul meu, chiar si dupa 2 ani de la precedenta intalnire cu atentatorul :D

Oricum, nick-name-ul tau nu imi spune deocamdata nimic, deci ar trebui sa stiu numele real si/sau sa te vad.

Dorin
6th July 2004, 11:24
Repet intrebarea de mai sus care este inca fara raspuns. Cine a avut ideea primului meeting ? :yeah: Dorin

Red Heat
6th July 2004, 11:41
A venit red heat...care a fost la prima intalnire online :ok:

Desi e prima data cand ajung la o intalnire (am mai avut de gand insa tot timpul s-a ivit cate ceva) pot sa va garantez ca m-am simtit bine (si nu numai de la "apa plata" :) ). In functie de posibilitati sper sa mai particip

Utilizator
6th July 2004, 12:02
S-ar putea sa existe o oarecare reticientza in randul celor care nu au mai venit la meeting-uri, dar care doresc sa vina... S-ar putea sa creada ca intre "veteranii" intalnirilor s-au format relatzii de prietenie shi ca e greu pentru un nou venit sa se integreze... Ceea ce e fals...cel putzin din punctul meu de vedere

De aia, "ritmul de creshtere" al participantzilor e oarecum redus. De ex., la Tm, la OLSM1 au fost 5 persoane, la OLSM2 au fost 6, iar la OLSM3, gratzie lui bapsy, 7...

Nu vad nici eu de ar exista reticenta. Cred ca mai degraba tocmai discutiile de pe Forum te fac sa participi sa-i cunosti pe partenerii de dialog si tot de aici s-au nascut si relatii de prietenie.
Prima explicatie pe care o dau participarii scazute este numarul redus de forumisti "permanenti", care vin aproape numai aici. Sunt multi care merg si pe alte forumuri si nu au aceeasi atractie pentru OLS ca si ceilalti.
Alta explicatie ar fi faptul ca s-au creat legaturi in special in segmentul de fani ai fotbalului, cei care agreeaza alte sporturi nu prea vin de teama sa nu fie off-topic :)
E greu sa potrivesti date convenabile pentru foarte multi; suntem oameni cu ocupatii diverse, familisti sau becheri, timpul liber nu prea depinde intotdeauna de noi.
Nu in ultimul rand repet: VADIM fa o sectiune separata cu intalniri, poze etc. Impactul e mult mai mare, se gasesc mai usor si pozele si anunturile, devine un subiect in sine. M-a rugat cineva de curand sa-i spun unde poate gasi pozele de la un forum meeting anterior. A trebuit sa caut prin diverse, sa intru pe thread-ul corespunzator, sa caut albumul respectiv.
Fa o sectiune daca poti unde sa ai toate subiectele ce tin de activitatea forumistilor: link-uri la poze si albume, anunturi intalniri, poze cu forumisti, sarbatoritii nostri, cel mai prolific forumist etc. Sigur ar aparea mai multi interesati, subiectul ar fi clar definit si nu pierdut prin Diverse, Suporter/Poli etc. Ar fi locul de, sa nu radeti, socializare a celor ce vin aici.

viole(n)t
6th July 2004, 12:27
Ce vreau sa remarc e ca, totzi cei care au participat la astfel de meetinguri, s-au aratat incantatzi de ele, shi au fost porezentzi in continuare. La Timishoara, cei 5 de la inceput, au participat "in bloc" shi la celelalte...

Cu alte cuvinte, se pare ca inceputul e mai greu, probabil din motivele expuse de Utilizator

Sergio
6th July 2004, 12:54
In general am o memorie vizuala buna mai ales in ceea ce priveste studentii. De aceea, incercarile de "substitutie de persoana" la examene au esuat in cazul meu, chiar si dupa 2 ani de la precedenta intalnire cu atentatorul :D

tudose, ce bine îmi pare că nu-mi eşti profesor, că la noi toţi au memorie scurtă sau pur şi simplu nu-i interesează feţele noastre. :D

Utilizator
6th July 2004, 17:57
Tudose, te-ai uitat prin cataloage si acum vrei sa-l impresionezi pe bietul om? :) :)
A trecut sau a picat? :) Vine la intalnire sa va veseliti impreuna sau mai bine ii dam o data falsa? :) :)

Tudose
6th July 2004, 18:00
Nu m-am uitat pe nimic. Asa tin minte de la laborator. El poate confirma sau infirma.

Utilizator
6th July 2004, 18:02
Adicatelea stii doua prenume ale unui student? Jos palaria in acest caz, memorie elefantina :)

Tudose
6th July 2004, 18:08
Vad ca amicul nostru se plimba prin Singapore si alte tari exotice... Banuiesc ca e la o bursa...

Utilizator
6th July 2004, 18:11
N-am urmarit prea bine explicatiile lui. Se ofera burse pentru romani si in Singapore?

Tudose
6th July 2004, 18:15
Mai cunosc cazuri de studenti din Facultatea de Automatica care au fost la bursa in Singapore, anul trecut.

Utilizator
7th July 2004, 00:36
Eu as vrea o bursa in Hawai...:) pacat ca nu mai sunt de mult student si cred ca in Hawai nu se dau burse pentru romani...


Vadim cand pui pozele pe site?

fia
7th July 2004, 05:12
Nu m-am uitat pe nimic. Asa tin minte de la laborator. El poate confirma sau infirma.
Aproape aproape, e Andrei... dar oricum nu ma indoiesc de calitatile tale de momorare.

Utilizator
7th July 2004, 12:23
Vadim cand pui pozele pe site (de la Red_Heat, de la tine si de la Ultras_Sportul)? Daca n-ai timp poti sa le asezi ca si atasamente, cum au facut timisorenii. Le asezi ulterior in albume.

Nu de alta dar trebuie sa dau raportul la nevasta si n-am nici o dovada precum ca am fost cu voi in seara de vineri :) :) :)

bog_tom
7th July 2004, 12:55
Vadim cand pui pozele pe site (de la Red_Heat, de la tine si de la Ultras_Sportul)? Daca n-ai timp poti sa le asezi ca si atasamente, cum au facut timisorenii. Le asezi ulterior in albume.
noi suntem niste practicieni adevarati (din nastere) :D

viole(n)t
7th July 2004, 13:06
Nu de alta dar trebuie sa dau raportul la nevasta si n-am nici o dovada precum ca am fost cu voi in seara de vineri :) :) :)

In cazul nostru, al timishorenilor, nu-i indicat sa dam rapoarte cu poze la neveste/prietene :D :D :D

Utilizator
7th July 2004, 13:32
La noi la bucuresteni e indicat, nevestele stiu ca suntem hetero- convinsi. :) :) Problema care ar putea aparea este legata de permanenta sticlelor de pe masa :) si de fetele noastre “obosite”. Red_Heat, desi are prietena si nu nevasta, si-a luat deja masuri de precautie postand aici ca a baut apa rece… sa vedem daca o “ameteste” cu asa ceva :)

Utilizator
7th July 2004, 13:35
noi suntem niste practicieni adevarati (din nastere) :D


Eeee, aici e deosebirea fundamentala…noi suntem niste esteti :), dureaza mai mult postarea. Ca sa fac o paralela cu campionatul european recent incheiat voi sunteti Grecia si noi Cehia :), de aia ati fost primii.

Red Heat
7th July 2004, 15:35
La noi la bucuresteni e indicat, nevestele stiu ca suntem hetero- convinsi. :) :) Problema care ar putea aparea este legata de permanenta sticlelor de pe masa :) si de fetele noastre “obosite”. Red_Heat, desi are prietena si nu nevasta, si-a luat deja masuri de precautie postand aici ca a baut apa rece… sa vedem daca o “ameteste” cu asa ceva :)

M-a vazut ea cum am ajuns acasa, nu trebuia sa mai postez ca am baut doar "apa plata" ca si-a dat seama :D

Red Heat
7th July 2004, 15:37
Eeee, aici e deosebirea fundamentala…noi suntem niste esteti :), dureaza mai mult postarea. Ca sa fac o paralela cu campionatul european recent incheiat voi sunteti Grecia si noi Cehia :), de aia ati fost primii.

Sa stii ca, inainte sa-i trimit pozele lui Vadim, le-am prelucrat putin (le-am deschis pt ca erau cam inchise, ca de taiat nu am avut ce sa tai :) )

Utilizator
7th July 2004, 15:41
Si? Ti-ai asumat responsabilitatea sau ai dat vina pe noi ca te-am corupt? :) Oricum tu ai plecat la continuare prin alte locuri…cred ca Forum meeting a fost “acoperire” :) :)


In legatura cu pozele se pare ca n-am gresit. Cred ca Vadim le prelucreaza si el acum, face arta…Parca vad ca ne “imbraca” in costume de epoca :), sau reface Cina cea de taina…Tot ce sper e sa nu faca nuduri :) :) :), am fi ca in Capela Sixtina.

Red Heat
7th July 2004, 15:52
Aaaaa nu, ca stie ce-mi poate pielea :D

Utilizator
8th July 2004, 15:12
E clar, Vadim are de lucru, n-a avut timp sa puna pozele…:)

rasheedkpenny
8th July 2004, 21:29
Desi sunt cam offline zilele astea... astept si eu sa vad pozele! :D

iulian
10th July 2004, 11:13
Si noi asteptam pozele alea de o saptamana...Vadimeeeeeeeeeeee de faci tata ?

Utilizator
13th July 2004, 12:54
Red_Heat pune-le tu ca attachement pana are timp Vadim sa le faca album.

bog_tom
15th July 2004, 12:33
Nu in ultimul rand repet: VADIM fa o sectiune separata cu intalniri, poze etc. Impactul e mult mai mare, se gasesc mai usor si pozele si anunturile, devine un subiect in sine. M-a rugat cineva de curand sa-i spun unde poate gasi pozele de la un forum meeting anterior. A trebuit sa caut prin diverse, sa intru pe thread-ul corespunzator, sa caut albumul respectiv.
Fa o sectiune daca poti unde sa ai toate subiectele ce tin de activitatea forumistilor: link-uri la poze si albume, anunturi intalniri, poze cu forumisti, sarbatoritii nostri, cel mai prolific forumist etc. Sigur ar aparea mai multi interesati, subiectul ar fi clar definit si nu pierdut prin Diverse, Suporter/Poli etc. Ar fi locul de, sa nu radeti, socializare a celor ce vin aici.
acum se lucreaza la asta :ok:

iulian
15th July 2004, 12:38
mai avem un picut pina la urmatoarea intalnire si noi inca nu am vazut pozele de la precedenta :mad:

bog_tom
15th July 2004, 12:43
mai avem un picut pina la urmatoarea intalnire si noi inca nu am vazut pozele de la precedenta :mad:
data viitoare sa va luati si voi aparatele de fotografiat si sa puneti pozele direct in subiectele din forum ca acum le putem gasi mai usor :D

Utilizator
16th July 2004, 11:01
Vadim mai pui pozele pe forum? Sau sunt compromitatoare? :)

vasile314tzurka
16th July 2004, 12:12
sta cu lupa pe ele sa nu se vada ochii rosii. eu oricum n-am fost asa ca imaginea idilica nu poate fi stricata:)

bog_tom
16th July 2004, 19:11
Vadim mai pui pozele pe forum? Sau sunt compromitatoare? :)
eu zic sa va luati gandul de la ele.. pana una alta va invit sa va uitati la pozele de la OLS TM 4 (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=3716) :ok:

Utilizator
16th July 2004, 22:36
Venim....

IlMILAN
17th July 2004, 14:17
Bai fratilor....uite inca un motiv pentru care nu aveti reprezentante ale sexului frumos la meetig-uri.....neseriozitatea ...:D oameni de calibru cum sunteti in Bucuresti nu sunteti in stare sa puneti pozele alea....va lasati asteptati...
Vadim , Vasile....se vede ca e toropeala mare in Bucuresti....luati exemplu de la Mr Well Done!:D
P.S Apropo Vasile ceva poze de la practicarea sporturilor extreme cu tot cu comentarii nu ai :D?

Utilizator
17th July 2004, 22:27
Bai fratilor....uite inca un motiv pentru care nu aveti reprezentante ale sexului frumos la meetig-uri.....neseriozitatea ...:D oameni de calibru cum sunteti in Bucuresti nu sunteti in stare sa puneti pozele alea....va lasati asteptati...
Vadim , Vasile....se vede ca e toropeala mare in Bucuresti....luati exemplu de la Mr Well Done!:D
P.S Apropo Vasile ceva poze de la practicarea sporturilor extreme cu tot cu comentarii nu ai :D?

Nu fi atat de sigur...poate tocmai pentru ca au fost prea multe reprezentante ale sexului frumos l-a determinat pe Vadim sa nu mai puna pozele pe site :) Pana cand n-o sa vezi pozele n-o sa stii asta :)