PDA

View Full Version : Sa radem de borcea!



STEAUA-MANIA
25th August 2006, 01:19
Stiu ca nu e frumos sa razi de o persoana,sa faci caterinca de ea.. borcea are un loc aparte in sufletele STELISTILOR..:D
Mă tot gîndesc de cîteva zile ce-aş face eu dacă aş fi Cristi Borcea. Şi dacă zilnic aş fi subiect de caterincă pentru Gigi Becali şi pentru toată suflarea stelistă. O paranteză. Cristi Borcea nu face parte din categoria ipocriţilor care spun pe faţă că susţin pe Steaua, iar în spate ţin degetele încrucişate la fiecare şut al lui Dică. Borcea e sincer. Nu suportă Steaua, o recunoaşte cinstit şi n-ar trebui blamat pentru asta. Paranteză închisă.

Pe de altă parte, Cristi Borcea e un tip care, se pare, rezistă bine la glume. Eu, în locul lui, m-aş duce la prima oglindă din casă şi m-aş întreba: "Moşule, ce-am realizat eu cu echipa asta în ultimii ani?". O grămadă de titluri pe plan intern şi o grămadă de bani din transferuri externe. E suficient? Poate pentru unii, da. Pentru mine, dacă aş fi Cristi Borcea, nu. M-aş întreba: "Băi frate, dar cum dracu' a reuşit Gigi ăsta?". Pentru că, da, Gigi Becali a reuşit. El e omul, orice s-ar spune, care a schimbat faţa fotbalului românesc prin tot ceea ce a făcut la Steaua. Şi mi-aş propune: "Ia să fac, măi nene, şi eu ca Gigi".

Nu e nici o ruşine să urmezi modelul altora, dacă e unul de succes.

Acum ar urma întrebările. Mi le-aş pune în drum spre stadion. "Oare ştiu?". "De ce nu?", mi-aş răspunde. Nu-i mare filozofie. Totul pleacă de la strategie, de la păstrarea jucătorilor, de la desfiinţarea Tarabei Dinamo. "OK, dar oare pot?". E vorba de bani. "Poate n-am banii lui Gigi, dar am asociaţi, nu?". Şi, în sfîrşit, ultima, înainte să cobor din maşină. "Oare, vreau?".

Eu, dacă aş fi Cristi Borcea, aş vrea. Din păcate, nu sînt.

25 august 2006
http://gsp.ro/index.php?a=53591&shift=1

Cei care aveti declaratii a la borcea,puneti-le aici.Have fun!:yeah:

Hard
25th August 2006, 02:03
dar mai traieste?mai e in tara?
serios acum,inainte de meciul Stelei,l-am vazut la tv spunand ca are in buzunar doza de diazepam in caz ca...dar e sigur ca nu le va folosi,pronosticand aceeasi soarta a Stelei ca anul trecut.

danny del corco
25th August 2006, 03:03
Ofticat cum il stie o tara intreaga este posibil sa nu mai fie in tara. Este unul dintre cele mai bune exemple de cum nu trebuie sa te comporti fata de adversari, de lipsa de respect fata de partenerii de intrecere. De asta o ia mereu in freza din toate partile, mai ales ca nici echipa nu rupe gura targului: sa joci cu trei atacanti, adversarii sa-si dea gol singuri, iar in repriza a doua sa iti aduci aminte abia prin minutul 80, ca pe un teren de fotbal sunt doua porti....Deja am spus destul.

STEAUA-MANIA
21st October 2006, 20:04
borcea "claudiu niculescu executa mai bine loviturile libere decat JUNINHO!":happy :happy :ras-plans: :ras-plans:
Doamne,mare-i gradina ta...