PDA

View Full Version : Etapa 9: U Craiova - FC Brasov



delaparis
22nd September 2008, 23:18
Sambãtã, 27 septembrie
U Craiova - FC Brasov
17:00, GSP TV

discutii inainte si dupa meci aici

Sezione
22nd September 2008, 23:19
Meci greu.....Sper sa jucam la fel ca in meciul cu Poli dar cu un Bornescu in firma de la Urziceni. In cazul asat castigam sigur...

m8k
22nd September 2008, 23:36
Va fi un meci frumos, de urmarit!:D

luciano_1644
22nd September 2008, 23:38
Batem... Si voi face din nou 325 de km,asa cum am facut cu Otelul si Poli,ptr a fi alaturi de baieti...Desigur voi strabate aceeasi distanta si sa ma intorc acasa... Deci batem...3-1!

NORGEMAN
23rd September 2008, 01:01
Ce meciuri cu Steaua, Rapid, Dinamo sau mai stiu eu ce alte echipe, un meci cu Craiova face cat toate alea la un loc:D

E batut in cuie meciul sambata? sau sunt sansa mari sa se joace duminica?

stiintacv
23rd September 2008, 14:48
x2

six
23rd September 2008, 14:56
Meci greu.....Sper sa jucam la fel ca in meciul cu Poli dar cu un Bornescu in firma de la Urziceni. In cazul asat castigam sigur... Bornescu are firma la urziceni sau.....!!!???:D

Blu3 Lion
23rd September 2008, 20:36
Cred ca asta va fi un meci urat pentru ca din cate am vazut Brasov e o echipa muncitoare dar care nu prea joaca fotbal,sta la cutie,bubuie mingile si daca au vreun contraatac cu atat mai bine...asa ca banuiesc ca va fi un 0-0 daca nu vom marca repede!

delaoltenia
23rd September 2008, 20:41
bat oltenii mei....FORZA STIINTA!!!!!

Dogville
23rd September 2008, 21:14
Nu stiu ce va fi, dar sper ca Razvan si vi...vama sa plece infranti :))

Leo
23rd September 2008, 21:18
Bat oltenii , sunt in forma .

cristiz0n3
23rd September 2008, 22:08
un meci greu..care vine dupa un joc bun...sper sa mentinem jocul de la urziceni si sa castigam si acum

rhadoo
24th September 2008, 00:07
am votat 1,dar tare mie frica ca o dau baietii de gard

Rossi
24th September 2008, 05:06
1 solist

Ferko
24th September 2008, 10:22
Depinde cum apara Bornescu.

Cipri
24th September 2008, 11:32
Ii batem :)
HAI CRAIOVA !!!

YoNuTzz
24th September 2008, 15:26
meci frumos, oltenii sunt pe val...

Sezione
24th September 2008, 18:48
Se pare ca reintra Woobay,,,,In cazul asta sint sigur de victorie.

YoYoyOi
24th September 2008, 19:02
meciul s-a mutat la ora 16:30 in loc de 17:00

Sezione
24th September 2008, 19:07
Bornescu are firma la urziceni sau.....!!!???:D

:D

NORGEMAN
24th September 2008, 19:14
ziua nu o pot schimba?:headbang:

Ragnar
24th September 2008, 19:53
E timpul ca mucescu cel mic sa se duca plangand la tati si sa-l puna sa-i deseneze o noua schema pentru meciul urmator.

ultra
24th September 2008, 20:58
Bate Craiova. Glumind, prin penalty, marcand Bornescu.

APPopescu
25th September 2008, 01:32
stie cineva cine este arbitru la acest meci? cine arbitreaza aceasta partida?

razwan_vs
25th September 2008, 09:17
bate brasovul ....1-0

six
25th September 2008, 13:05
ne-ar conveni sa bata ...Craiova,normal...:)

stiintacv
25th September 2008, 18:40
si mie mi-ar convenii:yes:

Stefan_Cel_Mare
27th September 2008, 17:31
greu meci si frumos in acelasi timp...
dar urmeaza unu si mai si ...Vaslui-Urziceni ...

ultra
27th September 2008, 17:59
Frumos meci. Cu ocazii de ambele parti, cred ca se termina 0:0 scorul din acest moment, min. 65.

Ferko
27th September 2008, 18:29
Gata, s-a terminat : 0-0.

Cristian
27th September 2008, 18:33
Tatae din poarta lui FC Brasov: :D:D

http://img90.imageshack.us/img90/8381/poza09271831tv1221lf2.jpg (http://imageshack.us)

ultra
27th September 2008, 18:41
Dinu Gheorghe:Meritam sa castigam. :D:D ce tupeu pe el, a fost un meci echilibrat dar Craiova a jucat putin mai bine. In ultimile 5 minute erau cu 10 in aparare.

YoYoyOi
27th September 2008, 18:44
dupa ce au tras mata de coada in ultimele minute, mai au tupeu sa spuna ca meritau sa castige :happy

Cipri
27th September 2008, 18:44
Rezultat echitabil . Ambele echipe au avut ocazii bune de gol dar parca brasovenii au avut sanse mai bune . Totusi Woobay a avut la mingi pe partea dreapta si nu a reusit decat sa dea vreo 2,3 lumanari in careu ... Deasemenea absenta lui Dilevski s-a vazut in jocul prestat de noi . Stoica a fost cam singurul care a jucat azi ceva . Costea , Baird , Stoianof la acelasi nivel = slabi , dealtfel Baird si Stoianof nu au fata de Craiova ...
Daca vrem sa ajungem sus un singur lucru trebuie sa facem : Sa investim bani , altfel suntem o echipa de mijlocul clasamentului ...

Cipri
27th September 2008, 18:46
Brasovul a fost o echipa foarte bine pusa in teren . Se vede ca au jucatori buni care stiu si sa se apere si sa paseze . Felicitari brasovenilor pt jocul prestat !

Lordliv
27th September 2008, 20:31
Daca vrem sa ajungem sus un singur lucru trebuie sa facem : Sa investim bani , altfel suntem o echipa de mijlocul clasamentului ...

Daca si de la tenis se observa asa ceva ,chiar ca mititelul trebuie sa se execute:rolleyes:

Am inca in urechi, sintagma m... tudor!:D

stiintacv
27th September 2008, 21:10
Un joc neasteptat de slab al nostru,brasovul a combinat mai bine...si inca ceva , nu inteleg de ce nu legam si noi 2 victorii la rand,poate ca nu avem atacanti sa inscrie, sa nu uitam ca maj golurile le-am dat cu fundasii ex stoica gaman mitchell barboianu,in iarna mititelu trb sa ia neaparat cel putin un atacant .Sa analizam atacantii nostrii Baird=planta,Stoianof=pamant,Costea=lent nu mai este jucatorul de anul trecut

Lordliv
27th September 2008, 21:30
Meciurile stiintei de pe extensiv se joaca sub stare de asediu...sute de testoase au fost prezente la obiectiv.
La un moment dat baietii colonelului Ion au dat iama in tribuna a 2a si au ****nit pe toti pe care i-au prins, copii ,femei si barbati...
Intr-adevar " civilizatia batei " la Craiova!

http://www.lupamea.ro/articole.php?numar=2&rubrica=6&id=3084

Duba
27th September 2008, 21:47
Meciurile stiintei de pe extensiv se joaca sub stare de asediu...sute de testoase au fost prezente la obiectiv.
La un moment dat baietii colonelului Ion au dat iama in tribuna a 2a si au ****nit pe toti pe care i-au prins, copii ,femei si barbati...
Intr-adevar " civilizatia batei " la Craiova!

http://www.lupamea.ro/articole.php?numar=2&rubrica=6&id=3084

Si acum ce vrei voi? Sa faceti legea pe banii lui Mititelu?

Lordliv
27th September 2008, 21:49
Si acum ce vrei voi? Sa faceti legea pe banii lui Mititelu?

Care bani?
Aia din drepturile de televiziune?!:D

Duba
27th September 2008, 21:55
Care bani?
Aia din drepturile de televiziune?!:D

Fii serios. Cine a cumparat echipa de la ala care va lasat in curu' gol si va bagat si in B? Cine o plateste de atatia ani? Blonu si derbedeii de langa el nu au drepul sa faca ce vor.

Lordliv
27th September 2008, 22:03
Fii serios. Cine a cumparat echipa de la ala care va lasat in curu' gol si va bagat si in B? Cine o plateste de atatia ani? Blonu si derbedeii de langa el nu au drepul sa faca ce vor.

Ai ramas cu doua nume care nu mai fac parte din peisajul suporterilor craiovei,dar care sunt bagati in fata de mititel si presa...
De ce crezi ca nu mai vine lumea la stadion?
Azi daca au fost 3000,este bine!
Dupa o victorie la Urziceni...

Duba
27th September 2008, 22:11
Ai ramas cu doua nume care nu mai fac parte din peisajul suporterilor craiovei,dar care sunt bagati in fata de mititel si presa...
De ce crezi ca nu mai vine lumea la stadion?
Azi daca au fost 3000,este bine!
Dupa o victorie la Urziceni...

Pai pe Blondu l-am vazut ca a venit si pentru meciul cu dinamo, cum nu mai face parte din peisaj?

A fost vremea nasoala.:D

iulian_1976
27th September 2008, 22:37
Daca si de la tenis se observa asa ceva ,chiar ca mititelul trebuie sa se execute:rolleyes:
Am inca in urechi, sintagma m... tudor!:D

...Craiova o echipa inconstanta.
...dupa meciul cu Urziceniul se incinsesera fanii craioveni.:rolleyes:
Cum se vede cu ochiul liber Craiova este o echipa de mijlocul campionatului
probabil s-au convins acum anumiti fani craioveni de pe forum.:rolleyes:

Lordliv
27th September 2008, 22:44
...Craiova o echipa inconstanta.
...dupa meciul cu Urziceniul se incinsesera fanii craioveni.:rolleyes:
Cum se vede cu ochiul liber Craiova este o echipa de mijlocul campionatului
probabil s-au convins acum anumiti fani craioveni de pe forum.:rolleyes:

Nu te apuca repede sa-ti sarbatoresti triumful...am spus ca in urmatoarele 6 meciuri vom lua 13-16 puncte...deocamdata am luat unu:ok:

4 victorii le avem asigurate,cu arges si buzau afara si pandurii si otopeni acasa!
La medias vedem ce vom face:D

Lordliv
27th September 2008, 22:45
Pai pe Blondu l-am vazut ca a venit si pentru meciul cu dinamo, cum nu mai face parte din peisaj?

A fost vremea nasoala.:D

Prea citesti multe prin ziare!:D

alin_cv
27th September 2008, 22:59
nu inteleg de ce sunt criticati jucatorii si mititelu dupa un meci mai putin reusit?
la victorie ii pupati si in c..,iar dupa un semiesec sarithi la gatul lor,cand menirea noastra a suporterilor este sa fim alaturi de ei necondithionat,sa ii aplaudam si la victorie dar mai ales la infrangere.pe voi asa zishii suporteri va intereseaza mai mult ce bani are mititelu in cont,ce a zis mititelu ,ce schimbari a facut napoli,de ce a jucat x si nu y....
MENIREA SUPORTERILOR ESTE DE A INCURAJA SI A FII ALATURI DE ECHIPA ATAT LA BINE DAR MAI ALES LA GREU!!!!!!!!
Revenind la meciul de astazi,rezultatul cred ca este echitabil in urma ocaziilor de gol ale celor doua echipe.
pt asa zishii suporteri: craiova a intalnit astazi o echipa valoroasa cu un antrenor renumit,o echipa bine pusa in teren si foarte periculoasa care a luat doar 4 goluri in 9 meciuri!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a fost si terenul impotriva noastra pt ca eream echipa la creathie,mai tehnica
a lipsit dilevski,iar inlocuitorul sau barbu a fost cam timorat
arbitrul tudor a tras pt brasov mai ales pe finalul meciului,cand,chiar daca nu a influenthat rezultatul a cantarit diferit aceeleashi faze de joc in defavoare craiovei
craiova o echipa imprevizibila,tanara si frumoasa:ok:
trebuie sa tinem cont si de conditia fizica a jucatorilor,de prospetimea lor,mai ales dupa victoria foarte muncita de la urziceni
decat sa tineti cont lui mititelu si sa criticati echipa in necunostiintha de cauza,va vand un pont:FACETHI-VA ECHIPA PE HATTRICK SAU DUGOUT,iar peste o luna ne intalnim si discutam altfel,despre cea mai frumoasa echipa din lume:UNIVERSITATEA CRAIOVA.:D:ok::yeah:

APPopescu
27th September 2008, 23:04
nu inteleg de ce sunt criticati jucatorii si mititelu dupa un meci mai putin reusit?
la victorie ii pupati si in c..,iar dupa un semiesec sarithi la gatul lor,cand menirea noastra a suporterilor este sa fim alaturi de ei necondithionat,sa ii aplaudam si la victorie dar mai ales la infrangere.pe voi asa zishii suporteri va intereseaza mai mult ce bani are mititelu in cont,ce a zis mititelu ,ce schimbari a facut napoli,de ce a jucat x si nu y....
MENIREA SUPORTERILOR ESTE DE A INCURAJA SI A FII ALATURI DE ECHIPA ATAT LA BINE DAR MAI ALES LA GREU!!!!!!!!
Revenind la meciul de astazi,rezultatul cred ca este echitabil in urma ocaziilor de gol ale celor doua echipe.
pt asa zishii suporteri: craiova a intalnit astazi o echipa valoroasa cu un antrenor renumit,o echipa bine pusa in teren si foarte periculoasa care a luat doar 4 goluri in 9 meciuri!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a fost si terenul impotriva noastra pt ca eream echipa la creathie,mai tehnica
a lipsit dilevski,iar inlocuitorul sau barbu a fost cam timorat
arbitrul tudor a tras pt brasov mai ales pe finalul meciului,cand,chiar daca nu a influenthat rezultatul a cantarit diferit aceeleashi faze de joc in defavoare craiovei
craiova o echipa imprevizibila,tanara si frumoasa:ok:
trebuie sa tinem cont si de conditia fizica a jucatorilor,de prospetimea lor,mai ales dupa victoria foarte muncita de la urziceni
decat sa tineti cont lui mititelu si sa criticati echipa in necunostiintha de cauza,va vand un pont:FACETHI-VA ECHIPA PE HATTRICK SAU DUGOUT,iar peste o luna ne intalnim si discutam altfel,despre cea mai frumoasa echipa din lume:UNIVERSITATEA CRAIOVA.:D:ok::yeah:

bravo, felicitari, lauda si admiratia mea pentru o atitudine frumoasa a unui suporter adevarat. respectul deplin de la un arbitru

Jus7M3
27th September 2008, 23:26
Duba du`te mah si culca`te ca iar esti depasit de situatie si ma tem ca fac febra musculara daca incerc sa iti explic pe degete (pt ca altfel nu ai cum sa intelegi) .. vb aia unde nu e nici Dumnezeu nu cere .. n`ar stria sa te limitezi la echipa aia comunisto`ceausista pe care o simpatizezi

U Craiova este o echipa prea mare pt un "investitor" asa mititel .. lord imi fac mea culpa, ai avut dreptate :ok:

Lordliv
27th September 2008, 23:52
Duba du`te mah si culca`te ca iar esti depasit de situatie si ma tem ca fac febra musculara daca incerc sa iti explic pe degete (pt ca altfel nu ai cum sa intelegi) .. vb aia unde nu e nici Dumnezeu nu cere .. n`ar stria sa te limitezi la echipa aia comunisto`ceausista pe care o simpatizezi

U Craiova este o echipa prea mare pt un "investitor" asa mititel .. lord imi fac mea culpa, ai avut dreptate :ok:

Da,din pacate...

Just, scoate-ne din impas si accepta sa fii moderator pe OLS ,eu si zece avem cazier si nu vreau sa ne trezim cu nu stiu ce pezevenghi.
Te ajutam si noi ,pe sestache :D

iulian_1976
28th September 2008, 01:02
,,U Craiova este o echipa prea mare pt un "investitor" asa mititel .. lord imi fac mea culpa, ai avut dreptate,,

..incet incet va indreptati spre realitate :rolleyes:

Craiova are cativa jucatori tineri de perspectiva insa nu cred ca Mititelu are
anvengura de a face o echipa mare .
Poate o asociere cu G.Popescu sau un mare investitor ar putea face o echipa mare la Craiova.
In prezent este o buna pepiniera de jucatori pentru Bucuresti.:rolleyes:

Jus7M3
28th September 2008, 01:04
Da,din pacate...

Just, scoate-ne din impas si accepta sa fii moderator pe OLS ,eu si zece avem cazier si nu vreau sa ne trezim cu nu stiu ce pezevenghi.
Te ajutam si noi ,pe sestache :D

nu pot man, n`am cum .. zece sau tu sunteti cei mai potriviti, eu nici nu intru asa des si nici tragere de inima in sensul asta nu am

six
28th September 2008, 09:21
U Craiova este o echipa prea mare pt un "investitor" asa mititel ....... cam are dreptate omu'.....;)

nr.zece
28th September 2008, 21:20
,,U Craiova este o echipa prea mare pt un "investitor" asa mititel .. lord imi fac mea culpa, ai avut dreptate,,

..incet incet va indreptati spre realitate :rolleyes:

Craiova are cativa jucatori tineri de perspectiva insa nu cred ca Mititelu are
anvengura de a face o echipa mare .
Poate o asociere cu G.Popescu sau un mare investitor ar putea face o echipa mare la Craiova.
In prezent este o buna pepiniera de jucatori pentru Bucuresti.:rolleyes:

nimeni nu se asociaza cu el, nu e de incredere si vorbeste si tampenii
va fi inca un caz de de idiot care va disparea de la echipa cat de curand

Sezione
29th September 2008, 18:21
Dinu Gheorghe:Meritam sa castigam. :D:D ce tupeu pe el, a fost un meci echilibrat dar Craiova a jucat putin mai bine. In ultimile 5 minute erau cu 10 in aparare.

Asta si mucescu au vazut doar fazele de poarta ale Brasovului..in numar de 3....si ale... meciul s-a terminat cu un egal echitabil...totusi.

Sezione
29th September 2008, 18:24
...Craiova o echipa inconstanta.
...dupa meciul cu Urziceniul se incinsesera fanii craioveni.:rolleyes:
Cum se vede cu ochiul liber Craiova este o echipa de mijlocul campionatului
probabil s-au convins acum anumiti fani craioveni de pe forum.:rolleyes:

Mda..Craiova daca ar avea bugetul Stelei ar castiga campionatul la 20 de pouncte diferenta ... E clar ca sintem o echipa de mijlocul clasamentului...nu sintem una care sa poata sa traga la titlu ..

Sezione
29th September 2008, 18:26
...Craiova o echipa inconstanta.
...dupa meciul cu Urziceniul se incinsesera fanii craioveni.:rolleyes:
Cum se vede cu ochiul liber Craiova este o echipa de mijlocul campionatului
probabil s-au convins acum anumiti fani craioveni de pe forum.:rolleyes:

Pina una alta mareata Steaua s-a chuinuit la fel cu Brasovul...Faptul ca a castigat tine de sansa...

NORGEMAN
6th October 2008, 00:14
Pina una alta mareata Steaua s-a chuinuit la fel cu Brasovul...Faptul ca a castigat tine de sansa...

Tine de cum se trezeste Stelea dimineata:(