PDA

View Full Version : Etapa 9: Farul - Otelul



delaparis
22nd September 2008, 23:10
Vineri, 26 septembrie
Farul - Otelul
19:00, GSP TV

discutii inainte si dupa meci

SCHIMBARE DATA SI ORA:

Sambata, ora 21:00, GSP ceva TV

VILI
23rd September 2008, 09:43
Castigam lejer la Constanta.:D

mateiasi
23rd September 2008, 10:04
Castigam lejer la Constanta.:D
Daca jucam precum am facut-o in prima repriza cu Bistrita, nu ne vad deloc bine. Sper ca Grig sa uite de Ilie si sa joace din nou cu Para pe banda stanga - nu are viteza, dar are tehnica, si e singurul capabil sa sparga flancul.

VILI
23rd September 2008, 10:22
Grig stie cum joaca aia, asa ca le trage fesu' pe ochi fara probleme.:ok:

stiintacv
23rd September 2008, 14:49
meci de x

six
23rd September 2008, 14:53
apa dulce :ok:

delaoltenia
23rd September 2008, 20:42
meci de 1X2....

Hard
23rd September 2008, 22:06
bate farul, prietenii constanteni au nevoie de puncte mai mult decat prietenii galateni.

mateiasi
23rd September 2008, 22:56
bate farul, prietenii constanteni au nevoie de puncte mai mult decat prietenii galateni.
Nu mai traim in comunism ("fiecaruia dupa necesitati"). Si, a propos, de cand esti tu prietenul nostru?

rhadoo
24th September 2008, 00:08
am votat 1,pt ca farul e in criza de puncte si va lupta pe viata si pe moarte,insa cu otelul niciodata nu ai meci usor

STEELMAN
24th September 2008, 07:53
sunt curios de un clasament ale meciurilor directe jucate la constanta,ca de prin 2000 mai mereu am castigat

Ferko
24th September 2008, 10:18
Atentie Galati ! Farul a inceput sa aplice tactica Vasluiului - daca nu castiga pe teren atunci vrea la 'masa verde'.

mateiasi
24th September 2008, 10:32
sunt curios de un clasament ale meciurilor directe jucate la constanta,ca de prin 2000 mai mereu am castigat
Toate meciurile jucate la Constanta:
Farul - Otelul: 8-3-6

Meciurile jucate la Constanta intre 1999-2008:
Farul - Otelul: 2-2-4

Avem un palmares pozitiv cu ei dar, vorba lui Grig, palmaresul nu joaca sambata.

Cipri
24th September 2008, 11:29
meci de x
subscriu :rolleyes:

Dregan
24th September 2008, 13:13
Cam greu X cand e vorba de Otelul.

YoNuTzz
24th September 2008, 15:23
anul trecut otelul ne-a luat 6 pcte din 6
nu stiu ce sa zic, va fi greu

danny del corco
24th September 2008, 18:37
Bate Farul. Criza(de puncte) pazeste bostanii !

Elphax
24th September 2008, 20:17
SCHIMBARE DATA SI ORA:

Sambata, ora 21:00, GSP ceva TV

APPopescu
25th September 2008, 01:35
cine este centralul acestui meci? cine arbitreaza? Arbitru se stie deja?

Cristian
27th September 2008, 21:21
Da. Porcodean.

APPopescu
27th September 2008, 22:18
Merci, Corpodean a arbitrat bine meciul tur AC Bellinzona vs. Galatasaray (3-4) in cupa UEFA. sa vedem ce va face acum

Cipri
27th September 2008, 22:34
Ce gol :cry:

m8k
27th September 2008, 22:34
Ce gol au marcat galatenii!:groggy:
Rar se vede asa ceva!:ok:

Cipri
27th September 2008, 22:35
Farul-Otelul 1-1

YoYoyOi
27th September 2008, 22:35
fabulos gol, absolut fantastic :shocked:

Cipri
27th September 2008, 22:37
Ce interventie a lui Vlas ...

Cipri
27th September 2008, 22:37
Rosu Bourceanu =))
Ce meci :cry:

Cristian
27th September 2008, 22:37
Sa-i dau "buna-ziua" lui Porcodean.

PerVersion
27th September 2008, 22:38
Sunt curios cam pe unde era portarul Farului in momentul sutului, pe reluare nu se vede. Insa jucatorul Otelului a prins un sut magnific.

Cristian
27th September 2008, 23:06
E bun si un egal, un rezultat echitabil, stricat de eliminarea lui Bourceanu... Porcodean si-a facut datoria ca doar na jucam cu CFR etapa viitoare.

danny del corco
27th September 2008, 23:07
Sunt curios cam pe unde era portarul Farului in momentul sutului, pe reluare nu se vede. Insa jucatorul Otelului a prins un sut magnific.


Cipri: Ce interventie a lui Vlas ...

doua faze, un meci , acelasi jucator. De la rodicol la sublim, sau macar pe aproape... Bravo lui Grig !!!

delaparis
27th September 2008, 23:13
Felicitari APPopescu, armasu, Cipri, Dario, Duba, stiintacv, tataleone, Tyler Durden, pentru bani la pariuri :D

Ce gol :shocked:!!!!!

APPopescu
27th September 2008, 23:16
E bun si un egal, un rezultat echitabil, stricat de eliminarea lui Bourceanu... Porcodean si-a facut datoria ca doar na jucam cu CFR etapa viitoare.

Arbitru Corpodean nu a gresit cu aceasta eliminare, cartonasul rosu :rosu: se impunea dupa intrarea urata si brutala ...
deci da, si-a facut datoria in sens bun si nu in vederea meciului cu CFR.

APPopescu
27th September 2008, 23:20
Felicitari APPopescu, armasu, Cipri, Dario, Duba, stiintacv, tataleone, Tyler Durden, pentru bani la pariuri :D

Ce gol :shocked:!!!!!

repet si aici incaodata:
un arbitru n-are dreptul sa joace la jocuri de noroc de genu pariuri.
ii este interzis sa faca asa ceva! daca o face atunci :rosu:
un arbitru nu se joaca cu nimeni si nimic. eu nu imi castig banii din pariuri, ci ca om de stiinta si de invatamant din serviciul meu, din meditatiile pe care le dau, traduceriile pe care le fac si prin arbitrajul la fotbal.

Golul a fost unul dintre cele mai frumoase goluri vazute de mine in 31 de ani! bravo! Un Gol de marca Gica Hagi!:):ok:

Cristian
27th September 2008, 23:26
Ma hai ma lesi cu incurajarea ta pentru arbitrii romani ?? Aia e intrare de galben. Ce a patit mijlocasul farist ??? Nu are nici pe naiba. Si o faza absolut asemanatoare a fost faultul la 5 min dupa eliminarea lui Bourceanu, la Salagean daca nu ma insel.

Ciprica
27th September 2008, 23:31
Cartonas rosu usor acordat. De altfel, la faze comparabile a judecat diferit, era si un jucator constantean care merita eliminat, chiar daca a atins mingea. pana la urma, nici Bourceanu nu l-a atins pe jucatorul Farului...

Doctor_Satan
27th September 2008, 23:33
A doua intrare, cea a lui Parvu a fost identica cu cea a lui Bourceanu, cu singura diferenta ca l-a luat de pe picioare pe Salagean. Si arbitrul ce face? Acorda galben. Absolut penibil!
Ca sa nu mai vorbim si despre multele dueluri umar la umar la care domnul arbitru acorda fault in favoarea Farului.
Arbitrii tineri ar trebui sa ia lectii de la Porcodean despre cum se fura un meci!
A vazut ca Otelul a egalat desi nu avea voie si imediat a incercat sa remedieze situatia.

danny del corco
27th September 2008, 23:36
repet si aici incaodata:
un arbitru n-are dreptul sa joace la jocuri de noroc de genu pariuri.
ii este interzis sa faca asa ceva! daca o face atunci :rosu:
un arbitru nu se joaca cu nimeni si nimic. eu nu imi castig banii din pariuri, ci ca om de stiinta si de invatamant din serviciul meu, din meditatiile pe care le dau, traduceriile pe care le fac si prin arbitrajul la fotbal.

Golul a fost unul dintre cele mai frumoase goluri vazute de mine in 31 de ani! bravo! Un Gol de marca Gica Hagi!:):ok:

M-am lamurit ! Apropos, cand aveti comisie la LPF, FRF, CFR, UMT sau alte alea??? La Balaceanca nu au deschis in weekend ?

resita
27th September 2008, 23:41
superb gol :ok:

merita vazut de mai multe ori http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=6821&autoplay=1

Hard
27th September 2008, 23:45
golul campionatului ...:cry: ,tare faza cu jucatorul ala de la farul care urma sa intre in teren , cum urmarea traiectoria balonului :D

APPopescu
27th September 2008, 23:46
se poate consulta parerea lui Ion Craciunescu, a lui Porumboiu sau a altor domni din CCA. iar referitor la aluziile aceluia de mai sus exista doar un singur raspuns: nu judeca inainte de a cunoaste ca iti consumi energia degeaba omule bun!

mihai_alex
27th September 2008, 23:46
Arbitru Corpodean nu a gresit cu aceasta eliminare, cartonasul rosu :rosu: se impunea dupa intrarea urata si brutala ...
deci da, si-a facut datoria in sens bun si nu in vederea meciului cu CFR.

Da...intrare cu talpa inainte...pe langa jucator!se impunea rosu?el doar urmarea mingea,continua faza.

In rest sunt satul de nogo asta,nici 2 meciuri mari si late n-a jucat si am luat 2 goluri pe seama lui,2 din ult 3,si mai are si o eliminare la activ.
Sa plece inapoi in burkakaina lui ca asta e jucator de maxim liga secunda,cel mai rudimentar care a trecut pe la echipa asta vreodata.
Sincer nu stiu ce mai cauta aici,sa umple o lista de rezerve?si-a aratat valoarea de mult,un fundas trebuie sa faca toate meciurile bune, nu 2-3 pe sezon.

Tyler Durden
27th September 2008, 23:47
Fabulos golulul, vezi o data pe an asa ceva.

Cristian
27th September 2008, 23:54
se poate consulta parerea lui Ion Craciunescu, a lui Porumboiu sau a altor domni din CCA. iar referitor la aluziile aceluia de mai sus exista doar un singur raspuns: nu judeca inainte de a cunoaste ca iti consumi energia degeaba omule bun!

Nu e aluzie, ci adevar, practic intrarea lui Bourceanu e trasa la indigo cu intrarea faristului 5 minute mai tarziu... Se judeca cu 2 masuri ?? Otelul are un sablon pentru avertismente iar Farul alt sablon ?

resita
28th September 2008, 00:21
golul campionatului ...:cry: ,tare faza cu jucatorul ala de la farul care urma sa intre in teren , cum urmarea traiectoria balonului :D

mie asta mi-a placut :D "Golul lui Vitaic a fost ceva ce se vede o dată la 10 ani. Nu ma așteptam să `intre`, ba chiar mă pregăteam să îl înjur când am văzut că a tras!", a declarat Petre Grigoraș

Dregan
28th September 2008, 00:21
Superb Vitaic !!!

APPopescu
28th September 2008, 00:24
M-am lamurit ! Apropos, cand aveti comisie la LPF, FRF, CFR, UMT sau alte alea??? La Balaceanca nu au deschis in weekend ?

ma ierti Cristi pt echivoc si neintelegere, nu faceam referinta la tine ci ma refeream la citatul de mai sus si nu la al tau, la cele scrise de tine exista si vor exista mereu pareri diferite pe care trebuie sa le respectam. totusi m-ar interesa chiar ce evaluare primeste fiecare arbitru in cadru CCA (macar din curiozitate) insa noi cum nici presa nu vom afla asta niciodata (ceea ce poate e si mai bine asa, anumite lucruri ce se judeca si critica in interiorul grupului de interes al arbitrilor raman secrete si din solidaritate normala fata de arbitrii)

fcunirea
28th September 2008, 00:27
DAP!!! o data in viata!!! felicitari! gol de generic!!

danny del corco
28th September 2008, 01:09
repet si aici incaodata:
un arbitru n-are dreptul sa joace la jocuri de noroc de genu pariuri.
ii este interzis sa faca asa ceva! daca o face atunci :rosu:
un arbitru nu se joaca cu nimeni si nimic. eu nu imi castig banii din pariuri, ci ca om de stiinta si de invatamant din serviciul meu, din meditatiile pe care le dau, traduceriile pe care le fac si prin arbitrajul la fotbal....


totusi m-ar interesa chiar ce evaluare primeste fiecare arbitru in cadru CCA (macar din curiozitate)



Golul a fost unul dintre cele mai frumoase goluri vazute de mine in 31 de ani! bravo! Un Gol de marca Gica Hagi!:):ok:

Problema nu era golul, care chiar daca mie mi-a venit ca un cutit in spate, a fost de generic, ci modul tau de a te exprima (om de stiinta, traduceri, etc). Oricum bati campii si intr-unul din posturile ulterioare, curios fiind ca te recomanzi ca unul care traieste din arbitraj. Sa inteleg ca de fapt tu "traduci " arbitrajul. Apoi te dai de gol spunand ca nu iti sunt clare criteriile dupa care sunt apreciati arbitrii. Ca unul care urmareste fotbalul de mult mai multa vreme iti recomand sa fii mai sincer, si mai la obiect.
P.S. in cei 31 de ani, de cate ori ai dat cu piciorul in "varza"??? Si chiar din scutece te pricepeai la fotbal?:happy:headbang::happy

APPopescu
28th September 2008, 03:10
Problema nu era golul, care chiar daca mie mi-a venit ca un cutit in spate, a fost de generic, ci modul tau de a te exprima (om de stiinta, traduceri, etc). Oricum bati campii si intr-unul din posturile ulterioare, curios fiind ca te recomanzi ca unul care traieste din arbitraj. Sa inteleg ca de fapt tu "traduci " arbitrajul. Apoi te dai de gol spunand ca nu iti sunt clare criteriile dupa care sunt apreciati arbitrii. Ca unul care urmareste fotbalul de mult mai multa vreme iti recomand sa fii mai sincer, si mai la obiect.
P.S. in cei 31 de ani, de cate ori ai dat cu piciorul in "varza"??? Si chiar din scutece te pricepeai la fotbal?:happy:headbang::happy

daca nu m-ai inteles, imi pare rau. recapitulez:
eu nu traiesc doar din arbitraj ci si din meditatiile date, traduceriile facute si mai ales serviciul meu in stiinta/invatamant.
aprecierea arbitrilor se face pe mai multe planuri din cate stiu:
autocritica si reflectarea arbitrului dupa fiecare meci (cazul ideal) si evaluarea arbitrilor catre comisie. am spus doar ca nu stiu cum vor fi evaluati arbitrii si ca m-ar interesa sa aflu, insa nu inteleg de unde si cum ai dedus/interpretat tu ca m-as da de gol afirmand asa ceva.
in cei 31 de ani am jucat mai multi ani de zile (si inca mai joc cand imi permite timpul si am liber la arbitraj) fotbal la echipa mea de divizie municipala in orasul meu de domiciliu.
daca se pricepe sau nu cineva la fotbal nu se vede decat atunci cand acest cineva joaca, cand antreneaza sau cand arbitreaza. nefiind antrenor si nemaijucand asa de des, te-as invita la unul din meciurile mele pe care le arbitrez, esti bineprimit si binevenit, te voi informa cu placere cand si unde voi avea urmatoarele mele meciuri ca arbitru si te voi astepta cu prietenie daca iti permiti sa vii.
in incheiere repet: inainte de a judeca pe cineva mai intai cunoaste.
merci mult de bunavointa omule bun! pe curand ...

STEELMAN
28th September 2008, 04:43
misto cum urmareste ion marin mingea in timp ce-i dadea ultimele sarcini jucatorului ce avea sa intre;ma intreb ce-o fi fost in capul lui cand a vazut-o in plasa :) .de la peluza opusa portii lui vlas noi galatenii am avut convingerea ca mingea sa dus peste poarta si abia dupa vreo juma' de ora am realizat ca a fost gol
totusi raman cu regretul ca se putea mai mult cu un pic mai multa luciditate si poate ceva sansa.farul a fost vulnerabil

danny del corco
28th September 2008, 06:37
Numai bine si multa bafta d-nule APPopescu.

jar-rules
28th September 2008, 09:28
alta data as fi fost f fericit la o asemenea reusita.pe mine ma ingrijoreaza jocul nostru care de 3 etape este oribil, fata de ceea ce se juca inainte.pai ne bate cfr rau daca jucam la fel.si steaua si dinamo si timisoara si urziceni .nu cred ca o sa schimbe multe si nu ma astept sa scoatem mai mult de 1 punct din urmatoarele meciuri din cauza lipsei de implicare a fotbalistilor nostrii.

mihai_alex
28th September 2008, 09:43
alta data as fi fost f fericit la o asemenea reusita.pe mine ma ingrijoreaza jocul nostru care de 3 etape este oribil, fata de ceea ce se juca inainte.pai ne bate cfr rau daca jucam la fel.si steaua si dinamo si timisoara si urziceni .nu cred ca o sa schimbe multe si nu ma astept sa scoatem mai mult de 1 punct din urmatoarele meciuri din cauza lipsei de implicare a fotbalistilor nostrii.

Pai jucam doar jumatati de meci,prima repriza proasta,dar dupa pauza se trezesc nesimtitii astia.Sa-i certe Grig si inainte de meci daca altfel nu se poate.

mateiasi
28th September 2008, 10:50
Pai jucam doar jumatati de meci,prima repriza proasta,dar dupa pauza se trezesc nesimtitii astia.Sa-i certe Grig si inainte de meci daca altfel nu se poate.
Eu cred ca si Grig are partea lui de vina (nu ma-ntelege gresit, il apreciez mult, dar nu-i ridic statuie). In cel putin 4 partide - pe care mi le amintesc acum - l-a folosit pe Costin pe post de mijlocas, iar rezultatele au fost catastrofale de fiecare data (e.g., partida de la Cluj, cu Universitatea). Costin e bun ca fundas, se intelege bine cu Jelev, dar e sub orice critica in rol de dispecer, si distruge constructia la mijloc. De cate exemple mai are nevoie Grig pana sa arunce la cos ideea asta nefericita?

APPopescu
28th September 2008, 12:24
Numai bine si multa bafta d-nule APPopescu.

multumesc mult, cu urari la fel de bune si ganduri asemeni pozitive, bafta si sanatate pt tine domnule Danny del Corco