PDA

View Full Version : Etapa 9: Gloria Bistrita - Dinamo



delaparis
22nd September 2008, 23:10
Vineri, 26 septembrie
Gloria Bistrita - Dinamo
17:00, GSP TV

discutii inainte si dupa meci

vlad1607
22nd September 2008, 23:11
o sa avem o deplasare grea dar o sa castigam! :ok:

nr.zece
22nd September 2008, 23:35
anul asta se danseaza ca borcea

valitudor
22nd September 2008, 23:42
O victorie de moral.
Joc slab dar batem cu 2-0

riva
23rd September 2008, 11:40
ar fi cazul sa bata Gloria o echipa buna acasa, dupa ghiniaonele cu steaua si cfr e randul sa avem si noi o victorie! dinamo a fost slaba cu iasiul, deci se poate!

valitudor
23rd September 2008, 14:23
bistrita si ceahlaul echipele de casa a lui dinamo asa cum e si buzaul pt steaua.victorie lejera dinamo

Serios? Vorbesti sa nu adormi. Sezonul trecut Bistrita i-a luat 4p din 6 lui Dinamo

six
23rd September 2008, 14:46
ar fi cazul sa bata Gloria o echipa buna acasa, dupa ghiniaonele cu steaua si cfr e randul sa avem si noi o victorie! dinamo a fost slaba cu iasiul, deci se poate! pai...bafta :happy

stiintacv
23rd September 2008, 14:55
sper 1 solist

caine19
23rd September 2008, 16:04
Deplasare lunga... Sper sa venim cu 3 puncte :)

danpuric78
23rd September 2008, 16:43
bistrita si ceahlaul echipele de casa a lui dinamo asa cum e si buzaul pt steaua.victorie lejera dinamo

Asta in timp ce galatiul rezista in prima liga doar prin munca asidua si voluntara a oamenilor de bine din acel oras:happy:happy.

Auzi, vezi ca dinamo a castigat mult mai multe meciuri la galati decat la piatra neamt sau bistrita.

vlad1607
23rd September 2008, 18:42
bistrita si ceahlaul echipele de casa a lui dinamo asa cum e si buzaul pt steaua.victorie lejera dinamo

:happy tu vrei sa intri in topul prostiei de pe ols..?..cu afirmatia asta ai sanse mari :happy anu trecut am luat 2 puncte din 6 cu Bistrita...adica,ca sa intelegi am pierdu 4 puncte!!!! la dreaq echipa de casa...ca si Mioveniul care a facut egal in Stefan cel Mare !:happy

Taci Dreaq ca esti penibil !:rosu:

laurdog
23rd September 2008, 19:22
Castigam greu.

Dogville
23rd September 2008, 20:28
Ba eu cred ca ne revenim si castigam la pas.Gloria e infantila si poate fi batuta usor daca jucam cu cap, iar asta trebuie sa-nceapa de la antrenor.

samar
23rd September 2008, 20:32
Gloria e infantila si poate fi batuta usor daca jucam cu cap

Intrebarea este : aveti CAP..???:D

delaoltenia
23rd September 2008, 20:36
un egal este la indemana dinamovistilor,mai mult nu pot.

Leo
23rd September 2008, 21:34
Un singur castigator : DINAMO .

vlad1607
23rd September 2008, 21:52
Intrebarea este : aveti CAP..???:D

speram ca o sa-l regasim :D si nu o sa mai jucam "impleticit" :D

da voi cate puncte aveti si pe ce loc sunteti? :D

Ragnar
23rd September 2008, 21:55
dinamo invinge clar. s-ar putea sa o faca la scor acum ca si-au facut mana cu iasul. vreo 2-3 lovituri de la 11 metri si gata meciul. hai blatistii :rosu:

samar
23rd September 2008, 22:07
da voi cate puncte aveti si pe ce loc sunteti? :D

Stai linistit...nu suntem la concurenta cu voi...:D

valitudor
23rd September 2008, 22:13
anu trecut am luat 2 puncte din 6 cu Bistrita...adica,ca sa intelegi am pierdu 4 puncte!!!! la dreaq echipa de casa...ca si Mioveniul care a facut egal in Stefan cel Mare !:happy

Taci Dreaq ca esti penibil !:rosu:

Anul trecut am luat fix 1 punct

vlad1607
23rd September 2008, 22:20
Anul trecut am luat fix 1 punct

corect!
spune-i si lui ragnar ca viseaza mizerii...ne confunda cu oile lui...

Ragnar
23rd September 2008, 22:28
corect!
spune-i si lui ragnar ca viseaza mizerii...ne confunda cu oile lui...

Anul trecut era total ilogic sa sara borcea la cap. cfr-ul mergea brici iar dinamo bajbaia pe la mijlocul clasamentului. Toate "atentiile" trebuie platite la un moment dat si cum dinamo nu mai putea ajunge pe primul loc nici macar in cele mai umede vise ale lui borcea, s-a ivit ocazia perfecta sa dea o parte din puncte inapoi.
Acum fara rautate si fara cea mai mica intentie de a face misto, explicati-mi si mie cum dracu se face ca luati bataie de la toti anonimii europei.

valitudor
23rd September 2008, 22:35
Tu persisti in incercarea de a ne demonstra cat de inteligent esti? Ne-am prins, nu te mai obosi.

Dinamo-Gloria s-a disputat in etapa a 6-a, Dinamo avea toate sansele sa castige campionatul

Sa-ti raspund si la intrebare

Sa te bata NEC este la fel de rusinos ca si cum te-ar bate Unirea Urziceni. Ambele au un palmares international similar, dar asta nu inseamna ca nu sunt bunicele.
NEC este reprezentanta UEFA a Eredivisie, liga superioara echivalentei de pe plaiurile mioritice.
Daca esti rauvoitor vei spune acelasi lucru si despre Famagusta desi anul acesta au demonstrat ca ceea ce s-a intamplat anul trecut nu a fost intamplator

vlad1607
23rd September 2008, 22:38
Anul trecut era total ilogic sa sara borcea la cap. cfr-ul mergea brici iar dinamo bajbaia pe la mijlocul clasamentului. Toate "atentiile" trebuie platite la un moment dat si cum dinamo nu mai putea ajunge pe primul loc nici macar in cele mai umede vise ale lui borcea, s-a ivit ocazia perfecta sa dea o parte din puncte inapoi.
Acum fara rautate si fara cea mai mica intentie de a face misto, explicati-mi si mie cum dracu se face ca luati bataie de la toti anonimii europei.

cine? Dinamo-Everton 5-1 ? sau Dinamo - Bayer Leverkusen 2-1 sau Dinamo-Besiktas 2-1 sau Lazio-Dinamo 1-1?
char ca sunt echipe desculte :happy
in viata oricarei echipe exista momente gen elfsborg...iar de NEC o sa vezi si tu ca trecem :ok:

Ragnar
23rd September 2008, 22:41
cine? Dinamo-Everton 5-1 ? sau Dinamo - Bayer Leverkusen 2-1 sau Dinamo-Besiktas 2-1 sau Lazio-Dinamo 1-1?
char ca sunt echipe desculte :happy
in viata oricarei echipe exista momente gen elfsborg...iar de NEC o sa vezi si tu ca trecem :ok:

Bafta! Sunt roman si in Europa chiar avem nevoie de puncte indiferent cine le aduce. Cu atat mai frumos daca le aduce chiar echipa iubita. Ideea e ca dinamo m-a obisnuit ca atunci cand are un meci cu o echipa mai valoroasa sa ma gandesc ca ar putea face cel putin un egal. Dar atunci cand adversara e o anonima chiar nu pot sa vad victoria.

valitudor
23rd September 2008, 22:51
P.S. desi sunt offtopic
NEC avea 25 de partide consecutive FARA INFRANGERE (la data disputarii turului cu Dinamo)

Ia spune-mi, echipa preferata cand a avut o astfel de serie?

Ragnar
23rd September 2008, 22:56
P.S. desi sunt offtopic
NEC avea 25 de partide consecutive FARA INFRANGERE (la data disputarii turului cu Dinamo)

Ia spune-mi, echipa preferata cand a avut o astfel de serie?


17 august 1986 si 9 septembrie 1989 - 104 partide.
dar nu asta era ideea. cu sau fara alea 25 de infrangeri tot o echipa anonima e.

valitudor
23rd September 2008, 23:10
he he he'
frumoase vremuri nu-i asa? :D Eu vorbeam de fotbal, nu de turca.

NEC este o echipa anonima este adevarat, insa asta nu inseamna ca nu este si buna
AS Roma numai anonima nu e... si la ce i-a folosit?
De cele mai multe ori, nu numele joaca in locul echipei. Dinamo a demonstrat-o cu NEC

Pe scurt. Nu conteaza numele, ci forma de moment. In acest moment NEC mi se pare peste Dinamo

Ragnar
23rd September 2008, 23:22
he he he'
frumoase vremuri nu-i asa? :D Eu vorbeam de fotbal, nu de turca.

NEC este o echipa anonima este adevarat, insa asta nu inseamna ca nu este si buna
AS Roma numai anonima nu e... si la ce i-a folosit?
De cele mai multe ori, nu numele joaca in locul echipei. Dinamo a demonstrat-o cu NEC

Pe scurt. Nu conteaza numele, ci forma de moment. In acest moment NEC mi se pare peste Dinamo


Pai poate asta e problema. dinamo joaca mai mult turca.
Sa inteleg ca toate echipele mici isi intra in forma cand joaca cu dinamo?
Totusi, e vorba de pescari, bucatari, elfi si alte categorii pt care fotbalul e doar pasiune nu meserie. Lazio-dinamo 1-1 si alte meciuri bune cu echipe mari e egal cu zero atunci cand categoriile de mai sus te elimina din Europa. La voi nu e vorba de intamplare ci de persistenta.

vlad1607
23rd September 2008, 23:36
asta e parerea mea.ati uitat ca acum cativa ani campioana a fost fc national de fapt.triunghiul bermudelor bistrita piatra si clubul din groapa.in fine asta e parerea mea si nu am facut nici un atac la persoana.

foarte bine ca e parerea ta doar ca e FALSA ! si daca ataci DINAMO dar Aberezi nu te astepta sa te asteptam cu flori !

e o porcarie ce zici...rezultatele te contrazic..am luat un pnct din 6 sezonul trecut !:rosu:
ataci Dinamo , ne ataci pe noi.

rhadoo
24th September 2008, 00:06
meci de pronostic 2

Rossi
24th September 2008, 05:07
2 solist ... 0-5 :D

cinebelu
24th September 2008, 09:00
ce bine ar fi sa fie de 2 solist atat de clar
Bistrita a cam intrat insa la retrogradare, cred ca vor da totul chiar si numai pentru o remiza..

vlad1607
24th September 2008, 09:29
2 solist ... 0-5 :D

huuuoooo nebunule......:happy e de ajuns 1-0...la cum jucam mai mult de 2 nu cred ca dam :D

Ferko
24th September 2008, 10:15
Meci foarte greu pentru ambele echipe. Daca Dinamo joaca cum a jucat prima repriza cu Iasi atunci are sanse mici sa castige, daca insa o sa joace cum a jucat in repriza a doua atunci Bistrita nu prea are sanse, nici la un egal. Eu cred ca Dinamo este mai buna si nu poate scapa victoria.

laurdog
24th September 2008, 10:16
huuuoooo nebunule......:happy e de ajuns 1-0...la cum jucam mai mult de 2 nu cred ca dam :D

Pai unde va e optimismul? Cand va ziceam ca nu putem mai mult......
Si nu avem, spre deosebire de altii, atuuri MAXIMe, care inCURCA adversarii!!!!!

Ferko
24th September 2008, 10:20
Pai unde va e optimismul? Cand va ziceam ca nu putem mai mult......
Si nu avem, spre deosebire de altii, atuuri MAXIMe, care inCURCA adversarii!!!!! Subscriu. Neconditionat.

riva
24th September 2008, 11:36
anul trecut Dinamo a scos un egal chinuit la Gloria cu inca o trisatura de-a lui Bratu, inca o simulare crasa, asa cum s-a aruncat acuma peste portarul Iasiului! daca are putin noroc Gloria bate

Cipri
24th September 2008, 11:39
Clar 2 .

YoNuTzz
24th September 2008, 15:25
o sa faca dinamo ceva si tot o sa castige meciul asta

Duba
24th September 2008, 16:55
Daca se joaca numai si numai pe teren, iar arbitrii nu-si fac datoria fata de echipa fostei securitati, asa cum s-a intamplat in returul campionatului trecut cand fluiericiul acelui meci n-a acordat penalty si eliminare la Moti in minutul 1, iar apoi a indicat un penaty inexistent la Bratu din care militienii au egalat, dinamo pleaca cu coada intre picioare de la Bistrita.
Pronosticul meu - 1X.

YoYoyOi
24th September 2008, 19:01
meciul a fost mutat la 16:30 in loc de 17:00 :rolleyes:

Ragnar
24th September 2008, 19:44
meciul a fost mutat la 16:30 in loc de 17:00 :rolleyes:

Maine anunta si ca nu se mai televizeaza si uite asa scapa de "eventualele" dovezi :D. hai letalii :happy

ultra
24th September 2008, 20:55
2. Tatarusanu deja e "cumparat' [pentru un meci]. Dubla bratone =)).

vlad1607
24th September 2008, 21:55
dubla Bratone sa fie :D
@riva : vezi ca ala ce a cazut in careu cu Iasul era MArius Niculae nu Bratu..

valitudor
24th September 2008, 23:07
2. Tatarusanu deja e "cumparat' [pentru un meci]. Dubla bratone =)).

Rapidistii ar trebui sa se abtina sa vorbeasca ironic de Gloria :)


Daca se joaca numai si numai pe teren, iar arbitrii nu-si fac datoria fata de echipa fostei securitati, asa cum s-a intamplat in returul campionatului trecut cand fluiericiul acelui meci n-a acordat penalty si eliminare la Moti in minutul 1, iar apoi a indicat un penaty inexistent la Bratu din care militienii au egalat, dinamo pleaca cu coada intre picioare de la Bistrita.
Pronosticul meu - 1X.
Daca mergi pe 1X inseamna ca ai incredere in fluierasii romani si in corectitudinea lui Borcica, nu-i asa? :limba:

Daca nu batem... vine dezastrul. Merg pe un 2

samar
24th September 2008, 23:34
Rapidistii ar trebui sa se abtina sa vorbeasca ironic de Gloria :)



Uite acilea o rapidista care nu ironizeaza si nici nu subestimeaza Gloria...1 solist :yeah:

APPopescu
25th September 2008, 01:31
cine este arbitru la acest meci? cine arbitreaza?

razwan_vs
25th September 2008, 09:17
bate dinamo fara nici o problema :(

riva
25th September 2008, 11:44
asa e vlad, deci se pare ca toti atacantii dinamovisti au stiinta plonjatului! daca nu plonjeaza maine s-ar putea sa scoatem si noi un rezultat bun, adica o victorie!

six
25th September 2008, 13:02
asa e vlad, deci se pare ca toti atacantii dinamovisti au stiinta plonjatului! daca nu plonjeaza maine s-ar putea sa scoatem si noi un rezultat bun, adica o victorie!:) cam 2 frate,dar m-as bucura sa .......:D

Rossi
25th September 2008, 18:51
Dinamo cu Lucian Dan la centru:

2004-05 Dinamo 3-0 FCM Bacau
2006-07 FC Arges 2-3 Dinamo
2007-08 Dinamo 0-0 FC Farul
2008-09 Dinamo 4-1 G. Buzau

Gloria Bistrita cu Lucian Dan la centru:

2004-05 FC Arges Pitesti 4-3 Gloria Bistrita
2004-05 24 Poli Timisoara 2-1 Gloria Bistrita
2005-06 25 Gloria Bistrita 1-0 FC Arges
2007-08 19 Gloria Bistrita 2-0 U. Cluj

APPopescu
25th September 2008, 20:08
merci frumos, nu-l cunosc. e tanar, talentat, corect si bun?

Ted
25th September 2008, 20:14
uitandu-ne dupa rezultatele avute de Dinamo cu el la centru,pare destul de talentat :D
joke;)

Duba
25th September 2008, 20:39
"Mâine o să fim liderii României, Steaua nu o să ne mai prindă niciodată" (Cristi Borcea, tiganul ursar)

Declaratie facuta pentru a excita suporteri retarzi gen rossi sau cinebelu.

vlad1607
25th September 2008, 22:10
bate dinamo fara nici o problema

asa sa fie :D

Ragnar
26th September 2008, 00:43
asa sa fie :D

Bate clar! Mama lor de suporteri bistriteni. Ii rup dinamovistii. Pfuai... parca si vad ce bataie o sa fie...in peluze.

valitudor
26th September 2008, 01:08
Suporterii Gloriei n-au nici o treaba cu dinamovistii, rapidistii sau stelistii. Este o adevarata placere sa-ti susti (decent) echipa favorita in mijlocul unei tribune bistritene. Insa numai la meciurile cu Steaua, Gloria joaca in deplasare in propriul oras. Se scurg taranii de pe vai pe o raza de 200 Km sa vada Simbolul Romaniei.

danpuric78
26th September 2008, 03:11
Suporterii Gloriei n-au nici o treaba cu dinamovistii, rapidistii sau stelistii. Este o adevarata placere sa-ti susti (decent) echipa favorita in mijlocul unei tribune bistritene. Insa numai la meciurile cu Steaua, Gloria joaca in deplasare in propriul oras. Se scurg taranii de pe vai pe o raza de 200 Km sa vada Simbolul Romaniei.

Prietene, "Simbolul Romaniei" ar mai fi avut nevoie de un "r". Pentru a fi cat mai exacti.

Bistrita e o echipa incomoda, si orice e posibil. Totusi, zic ca va bate Dinamo.

superchumbo
26th September 2008, 11:11
"El Clasico"

Cat dramatism, cat patos, cata daruire !!!!

Va avea de toate acest meci!

blaga
26th September 2008, 11:22
asa e vlad, deci se pare ca toti atacantii dinamovisti au stiinta plonjatului! daca nu plonjeaza maine s-ar putea sa scoatem si noi un rezultat bun, adica o victorie!

Daca Dinamo nu o sa cerseasca de la arbitrii ,:thinkso:.......... inseamna ca nu e Dinamo, cersesc orice :
Ropotan trece printre adversari ochind unde sa aterizeze din picaje:happy:rolleyes:
mai urat e ca si primesc ceea ce cer.

asta cu cersitul nu e fotbal, ca dovada, ce stangaci sant cand trebuie sa joace fotbal.

Aurel.D
26th September 2008, 16:02
Cat de infantil sa discuti despre arbitraj inainte de meci, mai ales ca Dinamo a beneficiat rar in ultimii ani de arbitraje favorabile....cine a urmarit campionatul stie...

Meciul este unul greu, Dinamo evolueaza oscilant in acest tur si este posibil orice. Ceea ce sunt sigur , este ca Rednic va modifica iarasi primul 11, in vederea meciului de Joi.

marian_k
26th September 2008, 16:36
o sa fie egal

Rossi
26th September 2008, 16:39
bate Dinamo la scor

Duba
26th September 2008, 16:48
Un alt blat marca Borcea-Padureanu. Mi-e scarba sa ma mai uit. dianmo, mizeria fotbalului romanesc!

cinebelu
26th September 2008, 16:54
1-0 Danciugol :yeah:

dar ce s-a intamplat cu jucatorii?! determinare, alearga, se leaga pasele cum rar am vazut sezonul asta, se vede pe ei ca vor. (le-o fi marit borcea primele?:D) in cazul asta, se schimba datele problemei, incep sa ma gandesc plin de optimism la returul cu NEC!

@Duba, vezi ca mizeria fotbalului romanesc aka milogi la datorie, are meci abia diseara, mai trebuie sa ai ceva rabdare..

eventHorizon
26th September 2008, 16:55
Blat pe fata la Bistrita!
Rezultatul se stie de mult. :sleep:

SS_Lazio
26th September 2008, 16:56
sa-i curme cineva suferinta lu buzarin va rog

blat mai nenorocit ca asta si mai evident n-a mai fost decat gloria cfr :)

Cristian
26th September 2008, 17:00
A naibii blat cu intrari la sacrificiu :)

mihai_alex
26th September 2008, 17:02
sa-i curme cineva suferinta lu buzarin va rog

blat mai nenorocit ca asta si mai evident n-a mai fost decat gloria cfr :)

Esti prea prost pt mileniul asta...

cinebelu
26th September 2008, 17:03
@event si SS
bineinteles ca dupa ce voi blatutiti pe fata cu farul, cunoscuti de o tara intreaga ca rechinii cu lana, trbuie sa afirmati si depre altii acelasi lucru, sa aruncati in altii cu rahatul in care va scaldati, cum va sta in obicei. nu va e rusine sa vorbiti tocmai voi de blaturi, cand fromatia aia a voastra de rahat are doar 15 adversare oficiale in campionat?

Cristian
26th September 2008, 17:05
Danciulescu 2 goluri. Tatarusanu asta nu mai joaca nimic.

Ferko
26th September 2008, 17:05
Cei care vad blat sun sustinatorii lu' aia ...de tinichea, dar ei oricum nu conteaza. Gol Danciu si comentatorii abia se tin sa nu planga de suparare.

cinebelu
26th September 2008, 17:06
Gooooool!! Danciugol 2-0 :yeah

samar
26th September 2008, 17:07
Cu ce echipa simpatizeaza Buzarin? (intreb din pura curiozitate)

cinebelu
26th September 2008, 17:07
"Danciulescu = un fel de Gerd Müller al campionatului romanesc"

Ferko
26th September 2008, 17:08
Cu ce echipa simpatizeaza Buzarin? (intreb din pura curiozitate)Cu aia...de tinichea

Cristian
26th September 2008, 17:20
Cu ce echipa simpatizeaza Buzarin? (intreb din pura curiozitate)

Cu steaua simpatizeaza 100%. Daca l-ai auzi ce fel comenteaza pro-steaua...

SS_Lazio
26th September 2008, 17:24
ce oameni bolnavi pe aici, daca nici asta nu-i blat cu fundasii gloriei capre si atacantii mimand suturile atunci care dracu mai e blat ? v-ati uitat pe crolul tv-ului de la ce scriau aia care trimiteau sms-uri ?

samar
26th September 2008, 17:24
Cu steaua simpatizeaza 100%. Daca l-ai auzi ce fel comenteaza pro-steaua...

Mda...cred ca sufera rau la ora asta...:D

cinebelu
26th September 2008, 17:25
Eu cred ca toti de la gsptv au indicatia de a comenta prosteaua
De Buzarin se stia insa mai de mult ca e stelist, ca si Voichin de altfel

SS_Lazio
26th September 2008, 17:26
A naibii blat cu intrari la sacrificiu :)

te uiti la alt meci , comedia e pe GESEPE TEVE :ok:

Duba
26th September 2008, 17:26
Cu steaua simpatizeaza 100%. Daca l-ai auzi ce fel comenteaza pro-steaua...

Buzarin e un oltean prost. Chiar mai prost ca tine care iti dai cu parerea si-i lingi in dos pe spurcacinile ********e.

Meciul e o parodie ordinara. Pocea si Padureanu au mai pus-o de un blat jenant. Dupa cel cu dinamo II, aka Otopeni, uite ca echipa spurcatilor continua cu mizeriile.

dinamo, campioana mondiala a blaturilor!

samar
26th September 2008, 17:26
Mai stelist pana si in comentarii decat Emil Gradinescu,nu am mai vazut...:rosu:

Tyler Durden
26th September 2008, 17:27
Samar, Buzarin e sustinator al Stiintei din Craiova, ti-o spun 100%.
Singurul jucator blat din meciul asta este Tatarusanu.

AxinTe
26th September 2008, 17:27
Ii propun lui Badea sa puna totusi numele pe tricouri la jucatori pentru ca daca asculta comentariul lui Buzarin care ii confunda pe Niculae cu Cristea, pe Blay cu Cesar si pe Bratu cu Danciulescu nu ar mai baga ca motiv ca toata lumea cunoaste jucatorii lui Dinamo.

laurdog
26th September 2008, 17:29
Vreau sa il felicit din suflet pe cetateanul Becali George, pt achizitionarea portarului Tatarusanu de la Gloria Bistrita. Un portar de mare talent, cu talie, cum nu a mai avut acea echipa de la......Tibi Lung.

samar
26th September 2008, 17:29
Samar, Buzarin e sustinator al Stiintei din Craiova, ti-o spun 100%.
Singurul jucator blat din meciul asta este Tatarusanu.

Ma',sincer eu credeam ca este rapidist dupa cum l-am auzit comentand anterior...
Probabil ca este craiovean de origine si simpatizeaza si cu rapidu'..

Incubus
26th September 2008, 17:31
nu zic ca e blat, dar e suspect rau meciul. Orice sut anemic pe poarta lu Tatarusine e gol, iar in partea cealalta 3 ocazii singur cu portarul si suturi la cel putin 10 metri pe langa sau peste poarta.

laurdog
26th September 2008, 17:32
Poate nu trateaza meciul cu MAXIMa atentie si se inCURCA in iarba inalta, ca briza e in alta parte!!!!

SS_Lazio
26th September 2008, 17:33
pai aia de scriau erau tot niste stelsiti bolnavi de invidie, ca tine
sau...ai fost chiar tu?? :D

bag de seama ca e auditie maxima in ghencea cand joaca Dinamo :D

cine vorbeste , eternul frustrat care viseaza numai Steaua zi si noapte :D

cinebele daca in meciul asta era Steaua in locul lui dinamo dadeai in batzaiala pe aici :D

Tyler Durden
26th September 2008, 17:34
Ma',sincer eu credeam ca este rapidist dupa cum l-am auzit comentand anterior...
Probabil ca este craiovean de origine si simpatizeaza si cu rapidu'..

Am un amic care a lucrat cu el si mi-a spus ca e oltean.
Oricum ca oltean e clar ca mai degraba simpatizeaza Rapidul, decat pe Steaua sau pe Dinamo.

cinebelu
26th September 2008, 17:38
totusi, cum trebuia sa reactioneze Tatarusanu ca sa nu para suspect??
Sa nu uitam ca nu este inca decat o tanara speranta, nicidecum vreun portar titrat. Iar autorul suturilor nu este nimeni altul decat Danciulescu..

eventHorizon
26th September 2008, 17:41
Cumva le trebuie si golaveraj astora de la dinamo sa treaca pe primu loc?
Felicitari pentru victorie luiNea Jean si Porcea

cinebelu
26th September 2008, 17:42
cine vorbeste , eternul frustrat care viseaza numai Steaua zi si noapte :D

cinebele daca in meciul asta era Steaua in locul lui dinamo dadeai in batzaiala pe aici :D
nicidecum! daca citesti cu atentie threadul meciului Farul-steaua, vei constata ca nu am comentat nici macar acolo..
pastreaza-ti frustrarile pentru tine, eu nu mi-as fi pierdut timpul niciodata vizionand un meci de-al stelii impotriva unei echipe de pluton :rolleyes:

laurdog
26th September 2008, 17:42
Hehehehe, de cate ori apar duba si chioru, discutiile sunt on topic, si se comenteaza meciul minut cu minut.:groggy::groggy:

Dogville
26th September 2008, 17:44
Ontopic: marele Dinamo castiga la pas si trece pe primul loc, asa cum am anticipat.Sa curga lamentarile,icterul si venele taiate :D

eventHorizon
26th September 2008, 17:46
Si-a revenit dinamo. blaturi peste blaturi sa poata auzi si porcea si adeptii lui drogati din stefan cel mare imnul CL.

Dogville
26th September 2008, 17:47
specimene ca tine care-i linge in dos pe spurcati.

Bine ca nu e Ulysses p-aici ca-ti scadea nota la aritmetica :D

De la Fuior citire: ICTERU'...ICTERU'...ICTERU' :yeah: :yeah: :D

Oaia Dolly
26th September 2008, 17:47
nicidecum! daca citesti cu atentie threadul meciului Farul-steaua, vei constata ca nu am comentat nici macar acolo..
pastreaza-ti frustrarile pentru tine, eu nu mi-as fi pierdut timpul niciodata vizionand un meci de-al stelii impotriva unei echipe de pluton :rolleyes:

Imi pare rau pentru offtopic dar......:happy:happy:happy:happy


Dinamo bate lejer- nu e vorba de blat ci doar de o echipa cu un joc super slab care e invinsa de una cu un joc mediocru.

laurdog
26th September 2008, 17:48
Imi pare rau pentru offtopic dar......:happy:happy:happy:happy


Dinamo bate lejer- nu e vorba de blat ci doar de o echipa cu un joc super slab care e invinsa de una cu un joc mediocru.

Asa e, am mai vazut vreo 2-3 episoade anul asta, dar cu alti actori;)

Oaia Dolly
26th September 2008, 17:51
Asa e, am mai vazut vreo 2-3 episoade anul asta, dar cu alti actori;)

Oricum daca as fi aplecat spre conspirationita as remarca marile diferente de forma sportiva ale gloriei de la meciul contra noastra pana la meciurile cu cfr si cu voi:D

laurdog
26th September 2008, 17:55
Oricum daca as fi aplecat spre conspirationita as remarca marile diferente de forma sportiva ale gloriei de la meciul contra noastra pana la meciurile cu cfr si cu voi:D

Sigur. Nici prin gand nu mi-a trecut sa te suspectez de asa ceva.;)
De asemenea, stiu ca ai apreciat ambitia si daruirea jucatorilor de la Farul si de la Gaz Metan in meciurile cu voi. Eu unul am ramas placut impresionat.:)

Roddicted
26th September 2008, 17:57
Sigur. Nici prin gand nu mi-a trecut sa te suspectez de asa ceva.;)
De asemenea, stiu ca ai apreciat ambitia si daruirea jucatorilor de la Farul si de la Gaz Metan in meciurile cu voi. Eu unul am ramas placut impresionat.:)

deviezi discutia aiurea:rosu:

Dogville
26th September 2008, 17:59
Vad ca stelistii fac rating mare cand intra pe teren Marele Dinamo.Desigur e de vina icteru' :ok:

laurdog
26th September 2008, 18:00
deviezi discutia aiurea:rosu:

Si doare, sau ce?:shocked:

SS_Lazio
26th September 2008, 18:01
parca vad in reluare meciul de acum 2 sezoane cand pechinezii au castigat campionatu numai datorita lu borcea

cinebelu
26th September 2008, 18:02
Oricum daca as fi aplecat spre conspirationita as remarca marile diferente de forma sportiva ale gloriei de la meciul contra noastra pana la meciurile cu cfr si cu voi:D

pai voi sunteti slabi mah, Gloria a jucat acelasi lucru in toate meciurile :D
dar va umfla presa si traiti cu impresia ca ati fi cine stie ce super echipa.
stai sa vezi ce umilinta diseara, daca nu ati pregatit iarasi un scenariu, ceva cu brichete..:rolleyes:

Dogville
26th September 2008, 18:03
parca vad in reluare meciul de acum 2 sezoane cand pechinezii au castigat campionatu numai datorita lu borcea
Da,da,da....ALL BLACKS castiga si trec pe primul loc :ok: Nu mai faceti trolling de pomana ca nu dam pe voi nici macar un scuipat :happy

LE. 1-2 :))

laurdog
26th September 2008, 18:04
Marea echipa a Gloriei, care a marcat acum, candidata certa la titlu, nu poate pierde in fata lui DINAMO decat daca e blat.

cinebelu
26th September 2008, 18:05
parca vad in reluare meciul de acum 2 sezoane cand pechinezii au castigat campionatu numai datorita lu borcea

te referi cumva si la inaugurarea tabelei din ghencea??
de 2-4 iti mai amintesti?

Duba
26th September 2008, 18:05
parca vad in reluare meciul de acum 2 sezoane cand pechinezii au castigat campionatu numai datorita lu borcea

Pai degeaba militianul Dragomir, omul lor de la Liga, a declarat ca dinamo e favorita in acest an la campionat? Si degeaba declara Porcea ursarul ca in momentul in care vor ajunge pe primul loc, nu-l vor mai ceda?

dinamo, mizeria fotbalului romanesc!

SS_Lazio
26th September 2008, 18:05
meciul decurge conform scenariului, acum incepe adevarata comedie suturi pe langa minge si-n tribune :ras-plans:

cinebelu
26th September 2008, 18:06
na mah, ca pe asta a scos-o Tatarusanu, cu toate ca era ideala de lasat! ce mai ziceti?

Duba
26th September 2008, 18:07
te referi cumva si la inaugurarea tabelei din ghencea??
de 2-4 iti mai amintesti?

Spurcatule, inaintea acelui meci erati deja campioni. Porcea ursarul isi facuse datoria. Fluierasii, in frunte cu Corpodean, la fel.

Au urmat meciurile din Europa si v-ati facut de kaka, asa cum va faceti an de an.

dinamo, mizeria fotbalului romanesc!

SS_Lazio
26th September 2008, 18:08
na mah, ca pe asta a scos-o Tatarusanu, cu toate ca era ideala de lasat! ce mai ziceti?

dupa mintea ta cand faci un blat trebuie sa lasi toate suturile sa intre in plasa, le-au dat 2 goluri mai mult decat suficiente pe tava si in rest se multumesc sa alerge ca imbecilii in cerc la mijlocul terenului ..:rolleyes:

resita
26th September 2008, 18:10
ce dracu aveti ma, vreti sa primiti :ban:

voi nu puteti dialoga civilizat

daca si-n viata "reala" sunteti asa inseamna ca sunteti niste ratati si va plang de mila

Marius
26th September 2008, 18:13
ok, am sters vreo 15 mesaje pentru a nu ploua cu sanctiuni. Discutam calm? :)

cinebelu
26th September 2008, 18:14
daca si-n viata "reala" sunteti asa inseamna ca sunteti niste ratati si va plang de mila cred ca avatarul lui lazio spune multe in privinta asta :rolleyes:

SS, tu cu siguranta te uiti la alt meci, Dinamo e sub asediu de vreo 15 minute bune..

Ferko
26th September 2008, 18:15
Comentatorii astia mai bine se faceau arbitrii sau antrenori ca prea le stiu pe toate.

SS_Lazio
26th September 2008, 18:16
cred ca avatarul lui lazio spune multe in privinta asta :rolleyes:

SS, tu cu siguranta te uiti la alt meci, Dinamo e sub asediu de vreo 15 minute bune..

"asediu" fara nici un sut la poarta, taci draq de penibil :ras-plans:

Echo
26th September 2008, 18:17
E abia minutul 87, în opinia comentatorilor :happy Pe ăștia nu-i schimbă nimeni ?

laurdog
26th September 2008, 18:18
Fara suturi? Hehehe, copilu' inteleg ca urasti DINAMO, dar incearca sa nu fii penibil.

SS_Lazio
26th September 2008, 18:18
buzarin e penal rau, zici ca-i robotel cum vorbeste :groggy:

Dogville
26th September 2008, 18:19
ok, am sters vreo 15 mesaje pentru a nu ploua cu sanctiuni. Discutam calm? :)

Nu-nteleg de ce folosesti pluralul, cand puteai sa-l iei simplu de brat pe Duba si sa-i spui 'tu' :D

LE.Icteru', icteru', icteru' :))

resita
26th September 2008, 18:20
continuati cu balaceala ca eu va astept cu :rosu:

dupa ce marius a sters mesajele pt. care trebuia sa primiti :rosu: voi tot nu va calmati.

cinebelu
26th September 2008, 18:20
SS, daca te pricepeai la fotbal, stiai ca e posibil in astfel de situatii ca echipa sub asediu sa inchida bine. niciun sut pe poarta nu inseamna deloc ca nu au fost faze periculoase. dar ce stau sa-mi bat capul cu tine..

SS_Lazio
26th September 2008, 18:21
ce meci superb castigat de dinamo prin sange sudoare si lacrimi :ras-plans:, o sa va scoata Nimenigen joi fotbalul din cap :drak:

P.S. la cat de vehement e cinebelu de obicei acum parca il retine ceva si vorbeste cu juma de gura... cea mai buna dovada a blatului de azi:ok:

laurdog
26th September 2008, 18:23
ok, am sters vreo 15 mesaje pentru a nu ploua cu sanctiuni. Discutam calm? :)

Le stergi selectiv sau dupa ce driterii?:angry:
Sa fie neatentia de vina ca a ramas o mizerie de postare doar un pic mai sus de mesajul tau?:shocked:

Dogville
26th September 2008, 18:23
Resita, nu mai face pe Rambo cel milostiv ! Trebuia sa sanctionezi, n-ai facut-o, sa fii sanatos :D

laurdog
26th September 2008, 18:24
Resita, nu mai face pe Rambo cel milostiv ! Trebuia sa sanctionezi, n-ai facut-o, sa fii sanatos :D

AMIN!!!
Cica s-au sters 15 mesaje si ramane jegul de postare a lui duba.
Va mai mirati domnilor de nivelul scazut al discutiilor?:angry:

resita
26th September 2008, 18:24
Resita, nu mai face pe Rambo cel milostiv ! Trebuia sa sanctionezi, n-ai facut-o, sa fii sanatos :D

pai daca n-am fost online

a fost blat sau nu? :drak:

Ferko
26th September 2008, 18:25
Victorie meritata chiar daca unii nu vor sa recunoasca. Hai sa vedem azi si victoria CFR-ului.

Van Halen
26th September 2008, 18:25
penibil meci, mie rusine sa sunt concetatean cu Gloria!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
VINEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
NEEEEEEEEEEEEEEEECCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC CCCCCCCCCCCCCC
ha ha ha ha

Ferko
26th September 2008, 18:27
penibil meci, mie rusine sa sunt concetatean cu Gloria!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
VINEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
NEEEEEEEEEEEEEEEECCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC CCCCCCCCCCCCCC
ha ha ha haCe-ai patit ? Asculta ca zice Sabau.

Marius
26th September 2008, 18:37
Laur, daca vrei sa ma justific in fata ta, o fac :)

Am intrat pe net cred ca acum 40 de minute. Smecheria e ca sunt la birou, asa ca pe langa munca de aici, am dat 3 pagini inapoi pe threadul asta si am sters toate posturile jignitoare. Daca mi-a scapat unul imi fac mea culpa si promit sa fiu mai atent. E bine acum? :)

Rossi
26th September 2008, 18:42
atitudine de amatori ... in loc sa le dam 4-5 , la 2-0 am oprit motoarele , pt ca pe final sa avem emotii ...
daca baietii se concentrau pe tot parcursul meciului , faceam scorul campionatului cu meltenii astia ...

una peste alta ... 3 puncte ... si Dinamo e pe primul loc

Novac
26th September 2008, 18:46
Bai felicitari pentru aducerea lui Mitea ... nu am vazut decat ultimele 30 de minute, alea in care lumea zice ca Bistritenii au jucat fotbal (:happy) si ce sa zic ... se vede clasa la el :). Poate nu am vazut eu bine dar am vazut o singura pasa buna si aia pierduta imediat de Danciu ... cat are salariu la Dinamo, asa ca chestie?

laurdog
26th September 2008, 18:48
Mariusica, avem o relatie prea buna ca sa-ti cer eu socoteala, insa daca tot ai indatorirea asta, fa-o atent. Atat vreau sa-ti spun. Nu iti reprosez altceva.

AxinTe
26th September 2008, 18:50
@ Novac.. Mitea a jucat doar 9 minute.

Duba
26th September 2008, 18:52
Pana si Costin Stucan, cainele de servici de pe GSP TV, a insinuat ca Bistrita nu si-a aparat corect sansele.

soreen
26th September 2008, 18:56
bah da vad ca a scpat prostia din fraie pe site-ul asta...pai daca la fiecare meci al stelei sau al dinamovistilor incepem cu *****uri de astea gen a fost blat sau nu stiu ce inseamna ca ar trebui desfiintat campionatul...pe cine a batut gloria sezonul asta ca sa fie asa mare echipa?

Duba
26th September 2008, 19:03
bah da vad ca a scpat prostia din fraie pe site-ul asta...pai daca la fiecare meci al stelei sau al dinamovistilor incepem cu *****uri de astea gen a fost blat sau nu stiu ce inseamna ca ar trebui desfiintat campionatul...pe cine a batut gloria sezonul asta ca sa fie asa mare echipa?

Targovistene, e vorba de atitudinea din teren a bistritenilor care n-a fost nici pe departe cea pe care au aratat-o cu Steaua. Atatea spatii lasate atacatilor lui dinamo rar mi-a fost dat sa vad.

cinebelu
26th September 2008, 19:04
Pana si Costin Stucan, cainele de servici de pe GSP TV, a insinuat ca Bistrita nu si-a aparat corect sansele.

la gsp nu exista decat oi de serviciu. caini mai putin :D

Novac
26th September 2008, 19:05
@ Novac.. Mitea a jucat doar 9 minute.

:)) da man am vazut ... a redebutat in Liga 1 cu o victorie, felicitari lui.

laurdog
26th September 2008, 19:06
Ce repede uita senilii golul egalarii al echipei de langa cimitir la Bistrita. Cu marcajul ala la sange al bistritenilor!!!!

cinebelu
26th September 2008, 19:06
Targovistene, e vorba de atitudinea din teren a bistritenilor care n-a fost nici pe departe cea pe care au aratat-o cu Steaua. Atatea spatii lasate atacatilor lui dinamo rar mi-a fost dat sa vad.
bre, ti-am mai zis: steaua e o echipa slaba, atitudinea bistritenilor a fost aceeasi..:sleep:

Duba
26th September 2008, 19:09
la gsp nu exista decat oi de serviciu. caini mai putin :D

Spurcaciune, Stucan a rupt scaunul in redactia Gazetei cand Dorinel a ratat penalty-ul cu Valencia. Mai spuract ca Stucan, doar Decebal Radulescu sau Banciu mai sunt pe micile ecrane.

Duba
26th September 2008, 19:11
Ce repede uita senilii golul egalarii al echipei de langa cimitir la Bistrita. Cu marcajul ala la sange al bistritenilor!!!!

Tampitel, golul egalizator a fost in min. 92, cand jucatorii Nistritei erau epuizati. Echipa fostei securitati au inscris in primele 35 de minute de 2 ori, cand jucatorii sunt inca proaspeti. Daca-ti fac un desen crezi ca pricepi?

Rossi
26th September 2008, 19:11
nu-l bagati in seama pe Duba , pt ca e irecuperabil ... a fost refuzat de spitalul 9

Dinamo Campioana :ok:

soreen
26th September 2008, 19:12
Targovistene, e vorba de atitudinea din teren a bistritenilor care n-a fost nici pe departe cea pe care au aratat-o cu Steaua. Atatea spatii lasate atacatilor lui dinamo rar mi-a fost dat sa vad.

pai si farul cu voi a jucat foarte prost.....penalty ratat,autogol,alte 3 mari ocazii ratate....asta nu dovedeste nimik totusi

Duba
26th September 2008, 19:14
pai si farul cu voi a jucat foarte prost.....penalty ratat,autogol,alte 3 mari ocazii ratate....asta nu dovedeste nimik totusi

Hai ca bati campii. Farul a dorit mult in acel meci, dar au avut ghinion sau n-au putut mai mult. Steaua a inscris cu executii de exptie, taxandu-i la aproape fiecare ocazie.

soreen
26th September 2008, 19:16
Hai ca bati campii. Farul a dorit mult in acel meci, dar au avut ghinion sau n-au putut mai mult. Steaua a inscris cu executii de exptie, taxandu-i la aproape fiecare ocazie.

farul poate....maxim nu.....oricum datorita orei de matineu la care a fost programat meciul nu mi-a trecut prin cap sa il vad.....nici nu stiam ca e la 4 jumate

cinebelu
26th September 2008, 19:17
Spurcaciune, Stucan a rupt scaunul in redactia Gazetei cand Dorinel a ratat penalty-ul cu Valencia. Mai spuract ca Stucan, doar Decebal Radulescu sau Banciu mai sunt pe micile ecrane.
nu-mi atribui mie apelative despre care stie o lume intreaga ca sunt sinonime de o vecie cu clubul dintre cimitire :rosu:

laurdog
26th September 2008, 19:18
Daca i-as raspunde in acelasi stil, ar insemna sa ma desconsider pe mine insumi. Stim ca fiinta respectiva are devieri comportamentale.
Pot doar sa spun ca in fata acestor "argumente" eu ma declar invins. Felicitari celor care il tin in brate.

cinebelu
26th September 2008, 19:19
Farul a dorit mult in acel meci, dar au avut ghinion sau n-au putut mai mult
te referi cumva la pasa la portar de pe punctul de la 11m? :happy

Duba
26th September 2008, 19:19
nu-mi atribui mie apelative despre care stie o lume intreaga ca sunt sinonime de o vecie cu clubul dintre cimitire :rosu:

Ia de aici: www.spurcati.ro - istoria necosmetizata a echipei din fosta groapa de gunoi a Capitalei, unde se arata extrem de clar decand vi se spune SPURCATII.

SS_Lazio
26th September 2008, 19:20
Duba militienii aplica tactica diversiunii nu ti-ai dat seama ? arunca cu rahat in alte meciuri ale Stelei ca sa distraga atentia de la blatul grotesc de azi :rosu:

laurdog
26th September 2008, 19:22
Hmmmm, bolnaviorul nu merita nici macar efortul unui rp. Delaparis, discuta tata tu cu el, ca vad ca nu te deranjeaza discursul pe care il adopta.
On topic Am castigat greu, chinuit, asa cum ne-am obisnuit. In felul asta joi vom suferi enorm.

SS_Lazio
26th September 2008, 19:23
da ati castigat greu, negocierile intre tata jean si borcea au fost aprige :drak:

valitudor
26th September 2008, 19:24
Victorie meritata insa continuam cu cateva maini moarte in echipa.
Cristea asta e un imbecil. O gramada de faze simple le incetineste cu driblingurile lui inutile. Cred ca Cezar a accelerat de mai multe ori jocul lui Dinamo decat Cristea. Parca ar juca invers.
Torje... no comment. Bani spalati
Blay varza
Pulhac nu mia stie sa centreze
Lui Danciu ar trebui sa i se faca statuie. Este incredibil cat de mult munceste. De foarte multe ori a respins ca fundas ca imediat sa faca pressing la fundasii bistriteni.
Marius si Bratu au jucat din nou bine. Insa continua sa se certe cam mult pe teren
Ropo... ei bine, suntem varza daca el a ajuns capitanul echipei nationale :mda:
Din respect pentru pasa de gol, nu-l voi pomeni pe Bostrina...

Tyler Durden
26th September 2008, 19:24
Observ o alianta interesanta intre SSLazio, tanar semi-retardat cu inclinații rasiste si Duba, pensionar isteric obsedat de arbitri si blaturi. :D

Duba
26th September 2008, 19:24
Duba militienii aplica tactica diversiunii nu ti-ai dat seama ? arunca cu rahat in alte meciuri ale Stelei ca sa distraga atentia de la blatul grotesc de azi :rosu:

Toata lumea stie ca se pricep la diversiuni. Doar sunt echipa fostei securitati care se ocupa cu asa ceva, evident in alt domeniu. Daca luam in calcul ca o f. mare parte din suporterii din fosta groapa de gunoi a Capitalei sunt copii de militieni si fosti ********i .... totul este explicabil.

soreen
26th September 2008, 19:24
hmmm...tare......voi astia de la steaua chiar ca nu aveti ce face.....

iuli
26th September 2008, 19:25
E sfarsit de luna, s-au terminat medicamentele :|

laurdog
26th September 2008, 19:26
E sfarsit de luna, s-au terminat medicamentele :|

Doar alea compensate. Asta explica tot.:D

soreen
26th September 2008, 19:26
Hmmmm, bolnaviorul nu merita nici macar efortul unui rp. Delaparis, discuta tata tu cu el, ca vad ca nu te deranjeaza discursul pe care il adopta.
On topic Am castigat greu, chinuit, asa cum ne-am obisnuit. In felul asta joi vom suferi enorm.

las ca si delaparis e curva cu multe fetze......

cinebelu
26th September 2008, 19:27
Duba, fraiere (si altii ca tine), in primul rand teoriile tale nu dovedesc nimic. Intr-un campionat niciun meci nu seamana cu altul, azi poti pierde de la ultima clasata, iar peste doua saptamani poti invinge o echipa de pe podium
siteul ala e facut tot de niste ratati care doresc sa atribuie altora denumirile cu care sunt obisnuiti de o vecie.
degeaba, toata lumea stie despre cine e vorba cand se povesteste de spurcati

laurdog
26th September 2008, 19:27
@soreen, citeste atent si vei vedea ca nu spun altceva.

Ted
26th September 2008, 19:28
nu ii racoreste nimeni pe cei cu chef de scandal??

SS_Lazio
26th September 2008, 19:28
Toata lumea stie ca se pricep la diversiuni. Doar sunt echipa fostei securitati care se ocupa cu asa ceva, evident in alt domeniu. Daca luam in calcul ca o f. mare parte din suporterii din fosta groapa de gunoi a Capitalei sunt copii de militieni si fosti ********i .... totul este explicabil.

cred ca-i flatezi, daca studiezi mai atent personajele gen rossi si cinebelul ai sa observi ca sunt colegi de domiciliu cu Mutu (nu adrian ci ala de doarme in tribune pe dinamo) :happy:happy

soreen
26th September 2008, 19:28
@soreen, citeste atent si vei vedea ca nu spun altceva.

scuze dar sunt racit rau si imi cam fuge monitorul de sub oculare la cat sunt de ametit

Leo
26th September 2008, 19:28
Toata lumea stie ca se pricep la diversiuni. Doar sunt echipa fostei securitati care se ocupa cu asa ceva, evident in alt domeniu. Daca luam in calcul ca o f. mare parte din suporterii din fosta groapa de gunoi a Capitalei sunt copii de militieni si fosti ********i .... totul este explicabil.

Mai schimba placa asta invechita , altceva nu stii , repeti la infinit acelasi lucru .
Cine mama dracului te crezi ? Detinatorului adevarului absolut ?

soreen
26th September 2008, 19:29
nu ii racoreste nimeni pe cei cu chef de scandal??

poate vremea de afara

Duba
26th September 2008, 19:30
las ca si delaparis e curva cu multe fetze......

Cu foarte multe fete. Mie pentru ca i-am aratat unui copil de militian de ce li se spune spurcatii, mentionand sursa unde poate citi istoria necosmetizata a fostei echipe pe care o sustine, m-a penalizat cu 10 puncte. pe spurcatii lui ii tine in brate nepenalizandu-i in niciun fel.

Duba
26th September 2008, 19:32
Mai schimba placa asta invechita , altceva nu stii , repeti la infinit acelasi lucru .
Cine mama dracului te crezi ? Detinatorului adevarului absolut ?

Repet pentru ca asta-i adevarul. Stiu ca doare, dar toti tinerii care n-au trait acele vremuri trebuie sa va cunosca asa cum sunteti.

soreen
26th September 2008, 19:33
noi spurcati...voi oi....rapidistii ciori...craiovenii prazari......cfr-isti franari...hai ca e bine pana acum

cinebelu
26th September 2008, 19:41
ce fraier Duba asta! In loc sa se pastreze pentru meciul care incepe peste o ora, macar sa consume un ban acolo unde joaca favoritii lui, a dat totul aici :happy
Universul vostru se invarte in jurul nostru.. Adevarate versuri ati mai compus in Ghencea :D

Ted
26th September 2008, 19:42
ce liniste s-a facut pe aici :D

LE : deci,cum a fost meciul?

chilly willy
26th September 2008, 19:50
care a dat banuri bah?

resita
26th September 2008, 19:50
ce liniste s-a facut pe aici :D

LE : deci,cum a fost meciul?

un blat ordinar :D :happy:happy:happy

Novac
26th September 2008, 19:52
:D meci de 3 puncte pentru Dinamo la Bistrita lui Jean ... de ce dracu intrebi?

Ted
26th September 2008, 19:53
cam asta e tot ce s-a zis pe threadul asta pana acum :groggy:
i'm looking for a second opinion :D


:D meci de 3 puncte pentru Dinamo la Bistrita lui Jean ... de ce dracu intrebi?
pt ca Bistrita nu sta pe roze in campionat,dar poate pica anul asta:ok:

Cipri
26th September 2008, 19:54
Danciu gol :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
In prima repriza mi-a mai placut si Bostina ...

YodaRo
26th September 2008, 19:57
rezultat normal. Blatul a decurs conform planului. 2-0 inainte ca nu cumva sa fie vreo surpriza.
valoarea reala a lui dinamo s-a vazut cu NECunoscutii

iuli
26th September 2008, 20:02
Sunteti idioti cumva? Astia cu blatul...

chilly willy
26th September 2008, 20:05
blat ordinar...la golurile dinamovistilor portarul tragea praf pe nas de pe linia de poarta....maxim a ratat in debutul meciului un penalty

Incubus
26th September 2008, 20:31
Tata jean ramane un "om de onoare"

Aurel.D
26th September 2008, 21:17
Doamne Fereste de ce se intampla pe aici! :no:

McGrady
26th September 2008, 23:53
Victorie meritata obtinuta de Dinamo in fata unei formatii net inferioare!

McGrady
26th September 2008, 23:56
mi-e lene sa caut pe labtof.stiu ca a fost o perioada de 11 ani in care echipa ta ruseasca nu a castigat la noi.

Informeaza asupra etimologiei cuvantului "Dinamo" pentru ca risti sa cazi in derizoriu cu astfel de afirmatii.

McGrady
26th September 2008, 23:59
Targovistene, e vorba de atitudinea din teren a bistritenilor care n-a fost nici pe departe cea pe care au aratat-o cu Steaua.


Deci dupa mintea ta, daca o echipa remizeaza cu steaua, trebuie sa ia campionatul?:happy

McGrady
27th September 2008, 00:13
Ia de aici: www.spurcati.ro - istoria necosmetizata a echipei din fosta groapa de gunoi a Capitalei, unde se arata extrem de clar decand vi se spune SPURCATII.

Faptul ca ati reusit sa puneti mana pe un domeniu de internet nu denota decat frustrarea pe care ati acumulat-o de la primirea acelui apelativ.

Ted
27th September 2008, 01:25
cred ca ai o problema cu mesajele consecutive ... foloseste 'edit' cu incredere:ok:

danpuric78
27th September 2008, 01:51
Deci, cine este liderul?

Cei care au fost sunt si vor fi intotdeauna cei mai buni.

Marius
27th September 2008, 01:52
timisoara? :shocked:

Ted
27th September 2008, 02:14
Cei care au fost sunt si vor fi intotdeauna cei mai buni.
te cred,ca si eu mai mint :D

are danpuric asta niste texte in el de te bufneste rasul ;).Felicitari pt ca reusesti sa mai destinzi atmosfera:ok:

six
27th September 2008, 09:12
timisoara? :shocked: :ok::ok::ok:;););)

Dogville
27th September 2008, 13:43
...la golurile dinamovistilor portarul tragea praf pe nas de pe linia de poarta....

Pai ala era portar stelist cu acte-n regula, nu mai abera :D

Lider este DINAMO! Aek Bragadiru e la 6 puncte sub noi iar Poli Timisoara in divizia D :happy

cinebelu
27th September 2008, 16:04
deci sa recapitulam: o serie de stelisti au sustinut ieri ca acest meci ar fi fost un cadou de 3p pentru dinamovisti. Corect?
cine sustine asta maaaah?!?! tocmai aia care au profitat de doua iesiri increidibil de suspecte ale lui Albut la Bistrita?? Si cine ar fi trebuit sa fie intrusul care a gresit in favoarea noastra?? Tocmai Tatarusanu, care este nu de mult proprietatea privata a lui Becali?? :happy :happy
O fi avand oieru inclinatii masochiste sau l-o fi sapat vreunul dintre nepoti, mai rebel din fire?? :happy

Ted
27th September 2008, 16:09
daca Albut a avut iesiri suspecte la meciul cu Steaua,inseamna ca Tatarusanu in ultima perioada a avut cateva evolutii ce tin de codul penal :D
hai sa lasam speculatiile astea deoparte si sa mai vorbim si despre FOTBAL

cinebelu
27th September 2008, 16:26
Albut parca plecase intr-o plimbare, pana la piata, la golul egalizator. Sau poate credea ca s-o fi terminat meciul si vroia sa se duca la vestiare? :happy
Tatarusanu nu poate fi acuzat de absolut nimic in meciul cu Dinamo atat timp cat este deja proprietatea echipei lui becali

danpuric78
27th September 2008, 17:21
Tatarusanu o comite in mod constant de cateva etape. Insa nu si la meciul asta. Nu scoatea nici dreaaq suturile lui danciulescu.

Insa asa sunt stelistii. COmenteaza mereu de altii dar uita de atitudinea unor fotbalisti gen maxim de la farul.

diorin
28th September 2008, 11:52
Pai ala era portar stelist cu acte-n regula, nu mai abera :D

Lider este DINAMO! Aek Bragadiru e la 6 puncte sub noi iar Poli Timisoara in divizia D :happy
Ai dreptate, FC Timisoara este pe rpimul loc.:ok:
Clasamentul ,real, din FANATIK :
Liga I
1 FC Timisoara 22
2 Dinamo 22
3 Unirea Urziceni 21
4 Steaua 20
5 CFR Cluj 15
6 FC Brasov 15
7 FC Vaslui 15
8 Otelul 14
9 U Craiova 14
10 Rapid 13
11 FC Arges 11
12 Farul 10
13 Gaz Metan 8
14 Gloria Bistrita 7
15 Pandurii 5
16 Poli Iasi 4
17 Gloria Buzau 1
18 CS Otopeni 1

cinebelu
28th September 2008, 12:35
Poli ar fi in fata noastra doar din cauza ca au inscris un gol mai mult, la golaveraj fiind egali cu Dinamo
Insa, departajarea in clasamentul final se face in functie de meciurile directe, asa ca mi se pare chiar prea irelevant acel gol in plus.
Daca vrei, mai degraba sunt ambele pe primul loc, la egalitate

Rossi
28th September 2008, 12:56
mi-e lene sa caut pe labtof.stiu ca a fost o perioada de 11 ani in care Dinamo nu a castigat la noi.

Dinamo-Otelul:
http://img244.imageshack.us/img244/1298/dinamootelulav3.jpg


Dinamo-Ceahlaul:
http://img229.imageshack.us/img229/6315/dinamoceahlaulmv6.jpg

otelarule nu te imbata cu apa rece ....
Cu Otelul avem 24 de victorii in 40 de meciuri ... si cu Ceahlaul 12 victorii din 26 de meciuri
Ceahlaul ne-a incurcat mai tare ca voi ..... asa ca , mergi pe burta

a fost o perioada in care Dinamo nu a reusit sa bata la Galati ...
9 ani ("97-"05), in care Dinamo a obtinut doar doua remize (daca asta te incalzeste cu ceva)

Leo
28th September 2008, 12:59
O sa-i tina de cald iarna asta :happy

Rossi nu-ti mai pierde vremea cu frustratii , ocupa-te de concursuri .

Dogville
28th September 2008, 13:22
Rossi rullz :yeah:

danpuric78
28th September 2008, 17:53
Prima victorie a lui dinamo la piatra neamt a fost acel celbru 2-1 din 2001. Cand becalu si piti au vazut blatul, iar restul tziganilor au sarit repede sa-i aprobe.

De atunci dinamo a mai castigat odata in 2007 la piatra neamt.
Super satelit - 2 victorii in 13 meciuri.