PDA

View Full Version : Steaua, cu Real Madrid, Lyon si Dinamo Kiev



Pages : [1] 2

Vadim
24th August 2006, 20:11
In urma tragerii la sorti a grupelor Ligii Campionilor, de joi seara de la Monaco, Steaua a fost repartizata in Grupa E, alaturi de Real Madrid, Lyon si Dinamo Kiev. Vom reveni cu intreg programul grupelor. Primele partide au loc pe 12/13 septembrie.

Iata componenta celor 8 grupe: http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/liga%20campionilor/index.php?meniuId=39&viewCat=371&viewItem=9162

Se califica Steaua din grupa E?

Vand vise
24th August 2006, 20:17
Se califica lejer...am spuns si repet... o sa vedeti voi

Hard
24th August 2006, 20:19
intre 4 si 9 puncte adunam in Ghencea, se stieeee!!! prefer primul meci acasa cu Lyon!

cutuma
24th August 2006, 20:21
Primele 3 meciuri ale Stelei:
Dinamo Kiev - Steaua (12/13 septembrie)
Steaua - Olympique Lyon (26/27 septembrie)
Steaua - Real Madrid (17/18 octombrie)

Super grupa. Nu ne calificam, dar jucam cu cei mai tari dintre cei mai tari. SU-PER!

Vadim
24th August 2006, 20:24
M-am uitat probabil ca si voi in direct la tragere si m-am intrebat dupa ce s-au tras primele doua urne ce cauta Steaua acolo? Prea buna lume...

resita
24th August 2006, 20:25
bafta steaua

sper intr-o calificare mai departe in CL dar e bun si locul 3

succes.

razwan_vs
24th August 2006, 20:26
e greu....dar nu se stie niciodata favorita este lyon nu real dupa ultimul sezon ...in UCL...vom vedea si vom trai.......

lucian_iasi
24th August 2006, 20:27
bafta steaua

sper intr-o calificare mai departe in CL dar e bun si locul 3

succes.

Nu avem sanse la o calificare mai departe in CL...poate locul 3...dar nu cred

*Coco*
24th August 2006, 20:27
Bha voi credeti ca raman echipe ca Real sau ca Lyon acasa asta ar inseman ptr ei un dezastru ca sa nu treaca de grupe...

Vand vise
24th August 2006, 20:30
pentru noi ce crezi ca inseamna??? vrei sa ne multumin doar cu intrarea in grupe...??? oleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee... ce grupa buna avem :D :D :D

Hard
24th August 2006, 20:31
Nu ne-am putut feri din calea destinului....anul trecut rosenborg a avut aceeasi soarta:real madrid si lyon in grupe:D

resita
24th August 2006, 20:31
Bha voi credeti ca raman echipe ca Real sau ca Lyon acasa asta ar inseman ptr ei un dezastru ca sa nu treaca de grupe...

daca voi ( pandurii si craiova) sperati sa scapati de la retrogradare, steaua de ce n-ar sapera sa se califice mai departe

bafta steaua :ok:

M.I.B.
24th August 2006, 20:32
Lyon si Kiev nu trec de Steaua acasa.Steaua ajunge minim pe 2

scoopy
24th August 2006, 20:35
eu va inteleg ca suntetzi suporteri ai stelei dar nu va inteleg cand credetzi ca steaua o sa poata scoate macar 1 punct din intalnirile cu real sau lyon.... real madrid a facut transferuri anul asta cand a avut steaua buget in 10 ani... iar lyon sunt printre primile 4 echipe din europa... in afara de grupa barcelonei asta e cea mai grea grupa pt steaua
e bine ca sperati nu zic ca nu-i bine dar putzin realism!!!

afonlafotbal
24th August 2006, 20:38
ce conteaza ca trece sau nu mai departe important e ca o sa avem meciuri cu echipe puternice (sau desculti dupa parerea unora - depinde de rezultat)

lucian_iasi
24th August 2006, 20:40
eu va inteleg ca suntetzi suporteri ai stelei dar nu va inteleg cand credetzi ca steaua o sa poata scoate macar 1 punct din intalnirile cu real sau lyon.... real madrid a facut transferuri anul asta cand a avut steaua buget in 10 ani... iar lyon sunt printre primile 4 echipe din europa... in afara de grupa barcelonei asta e cea mai grea grupa pt steaua
e bine ca sperati nu zic ca nu-i bine dar putzin realism!!!

Daca te uiti putin mai sus ai sa vezi realism...is constient ca nu avem sanse...dar macar sa scoatem 4 puncte cu dinamo kiev si cate unul in ghencea cu lyon si real...

m4st3r
24th August 2006, 20:53
0 puncte...parerea mea ! ganditziva ce va facut dinamo kyev aku 4 ani...O grupa foarte grea ! dar cine stie

mirongabriel
24th August 2006, 20:54
Candva Steaua noastra a fost comparata cu Real Madrid,de fapt era " Real Madrid-ul Romaniei"si iata ca acum sortii le-a pus fata in fata,dupa pererea mae madrilenii sunt favoriti dar lumea este plina de surprize...
Oly. Lione este o echipa nu greu de batut care putem sa le luam chiar 4 puncte...ar insemna foarte mult...
Dinamo Kiev:chiar daca a fost clasata in urna a 4 a valorica este o echipa puternica si cred ca aceasta va fi echipa cu care o sa ne luptam ptr locul 2, dar cum avem mereu spiritul victoriei speram sa scoatem un rezultat favorabil din cele doua meciuri ...lupta steaua ptr noi...

dj_jaxxx
24th August 2006, 20:56
Cu Real nu cred ca Steaua va lua vreun punct.

Cu Lyon poate un punct acasa.

Cu Kiev 4 sau 6 puncte.

In cazul asta, putem spera la un loc 3 si o performanta buna in UEFA.

Multa bafta Stelei, sper ca opinia mea sa fie gresita si sa se califice mai departe. :)

Vadim
24th August 2006, 20:59
Eu as zice 6 puncte cu realsi poate 2 sau 3 cu Dinamo Kiev! :)

Zax
24th August 2006, 21:16
sa fim moderati si sa asteptam surpriza :)

maximus3ad
24th August 2006, 21:17
poate ca scoate puncte cu Dinamo Kiev, insa si cu Dimano este greu, oricum este castig de experienta pentru Steaua si sper sa joace acolo regular ca merita

B0gdaaaN
24th August 2006, 21:18
cu un pic de noroc Steaua poate termina pe locul 3...dar sa nu excludem o surpriza si Steaua sa mearga in optimi

lyon2000
24th August 2006, 21:26
Nici nu visam ca o sa vad Steaua la Lyon. E nemaipomenit!!! Sper sa se mearga mai departe si Lyon si Steaua, dar Real-ul (care a luat locul lui Bayern Munchen, care tot venea pe la Lyon in anii trecuti in LC) de anul asta nu mai e cel din anii trecuti! S-au intarit mai peste tot si se pare ca nu s-a terminat (Chivu ?). Si sa nu uitam meciul de ieri seara, sarbatoare - sarbatoare, dar Steaua a trecut la 2cm de infrangere, cu un inceput de meci mai mult decat dezastruos ! Adevarat, nu au jucat toti titularii, dar ... sa ramanem realisti ... nu zic ca de la Lyon nu se pot lua puncte, dar ma indoiesc ...si nici D. Kiev nu stau rau! E o grupa de foc, ce sa mai vorbim! Bafta Steaua !/hello /hello /hello

stefy_deva
24th August 2006, 21:32
bafta steaua..........sper sa se califice mai departe dar nu stiu ce sa zic.....grea grupa.......!!!
oricum este bine.....tot ce vreau de la voi este sa bateti pe real acasa....cam greu dar, asta poate scoate fotbalul romanesc din c***t!

claudio25ro
24th August 2006, 21:38
nu cred ca va trece..dar important e sa nu se multumeasca ca au ajuns pana aici...maxim 4 puncte!

georg40
24th August 2006, 21:38
In ciuda parerilor exprimate aici vad calificarea Stelei relativ dificila dar posibila. Impotriva lui Dynamo Kiev, totusi departe de valoarea care a impus-o de ani de zile pe arena internationala, sunt 6 puncte posibile. O calificare necesita totusi 9 puncte daca nu mai mult...
Real Madrid este o adversara putin dorita, echipele romanesti acuzand intotdeauna maniera de joc a echipelor spaniole (si italiene), cu multe intreruperi, si cu faze "artistice" de "moarte subita" la fiecare contact corp la corp, cu trageri de timp s.a.m.d.
In ciuda unor transferuri valoroase la Real lucrurile nu stau pe roze.Sunt multe animozitati, saunul antrenorului este de ani de zile nesigur, conducerea clubului a adunat o serie de "nume mari", numele insa nu au fost insa decat rar confirmate. Eu vad posibila o victorie a Stelei la Bucuresti.
Mult mai dificila (si puternica) mi se pare Olimpique Lyon. Nu numai ca aici joaca Juninho, Wiltord sau Malouda, dar echipa are conceptie, sta excelent in aparare si fiecare indiferent de...nume alearga cat doi ! Mare atentie va trebui acordata fata de greselile in zona 16-25 de metri, Juninho executa loviturile libere cu o precizie de invidiat. In fata lyonezilor un punct la Bucuresti ar putea cantari enorm.
Cu toate sansele si sperantele: Lupta Steaua !!

tu26dor
24th August 2006, 21:41
ma bucur ca sunt multi realisti dar si multi visatori. avem nevoie de ambele tipuri. eu traiesc cu speranta ca vom juca bine si nu ne vom face de ras. e drept primavara europeana mi se pare foarte departe in acest moment dar uefa ne face cu ochiul. (in traducere libera - locul 3 ar fi perfect.)

CrAzY92
24th August 2006, 21:43
Doamne da Locul 2 sau 3 ;)

TenisFan
24th August 2006, 21:49
Mda mai bine o bagau si pe Hamburg sa fie grupa completa sau macar sa-i bage in grupa A unde au nimerit saracii aia de la Levski...Una peste alta ca sa vorbim despre lucruri dumnezeiesti(pt ca pe hartie la prima vedere nu miroase nimeni optimile) iti cam trebuie matematic 2 victorii si 2 egaluri...Acum practic trebuie sa vedem cum ne iese in targ socoteala pe care am facut-o acasa...Eu sper ca forta de joc a francezilor sa scada sezonul asta si sa urmeze declinul pt ei daca nu Steaua nu are nici o sansa la locul 2...Real Madrid anul asta va arata cu totul altfel,s-a terminat perioada bogatiei prin management "genial" si vanzare de tricouri si turnee in Asia,Capello va face instructie cu ei...Beckham out,la fel Ronaldo,Zidane nu mai este...Vin armasarii grei Emerson si Diarra(culmea de la Lyon) si taticul Cannavaro in defensiva...Sa nu mai vorbim de olandez in atac...Eu zic ca Steaua se va lupta la Bucuresti cu Real si e bine ca joaca al treilea meci cu ei si mai ales acasa pt ca pot sa-si dea seama de potentialul pe care-l au in Sampion Lig din celelalte doua meciuri...Am vrut Sampion Lig avem Sampion Lig apai sa ne masuram cu ei sa vedem ce-o iesi! :yeah:

maldini
24th August 2006, 22:00
Se califica Steaua in optimi sigur...6 pct tur-retur cu Dinamo Kiev 2 pct cu Lyon si 1 pct cu hahalactici ( ca sa nu zic ca se poate chiar 2 ) :drak: Pacat ca nu a cazut in grupa Milanului in locul grecilor de la Aek Atena atunci 100% aveau locul 2 :ok:

unic_jul
24th August 2006, 22:06
nu stiu de ce vi se pare atat de usor meciul cu real sau lyon sau nu neaparat usor dar vad ca mai toata lumea zice ca luam nu stiu cate puncte de la aceste echipe.dar eu as zice sa fim realisti ca doar steaua nu a defilat cu standard sa nu uitam.si realul oricat de prost ar juca sau lyon ul care a facut instructie in franta si chiar cu realul nu cred ca steaua o sa ia vreun punct sau hai putin optimism un sg punc de la fiecare dar mai mult nu cred.Ma bucur pt steaua pt fotbalul din Romania dar poate reusim macar locul 3 cred ca defapt asta e obiectivul.
si altceva:noi nu avem lot pt CL adica lot prea subtirel daca mai apar si accidentari,suspendari nu stiu ce va fi iar 2 sa vedem cum vor face fata la atata efort fizic si psihic si asta va fi o problema ca vor avea de jucat de alergat nu gluma
si nu in ultimul rand poate se desteapta si piturca si cheama mai multi jucatori de la steaua pt nationala.

Edi
24th August 2006, 22:08
Deci Steaua nu va fi invinsa acasa. Real si Dinamo vor lua bataie pe Ghencea, Lyon va scoate un egal... problema e in deplasare, sa batem la Kiev.
Eu zic ca terminam pe locul 2 sau 3. Depinde de jocul rezultatelor :)

RajaF
24th August 2006, 22:10
Ce bine ca nu au picat in grupa A sau B. Nefericitii aia de la Levski o sa aiba cosmaruri :D

Cat despre grupa asta: Lyon se va califica 90%, si probabil Steaua nu va lua nici un punct de la ei.

Ce trebuie sa speram e ca Madrid va avea inca un an de kkt (desi nu prea cred), caz in care Steaua poate trece in optimi. Si de asemenea sa speram ca Kiev nu isi va regasi forma din anii trecuti, altfel s-ar putea ca Steaua sa nu prinda nici macar locul trei.

In rest multa bafta Steaua.

magica_steaua
24th August 2006, 22:11
cu dinamo kiev cred ca luam 6p au un campionat slab asa ca nu cred ca ne vor pune probleme,cu lyon sper sa luam 3p acasa si cu real la fel si in deplasare mai vedem....anul trecut a fost eliminata in grupe manchester si au mers mai departe villareal si benfica asa ca noi de ce nu am putea...daca e la nivelul bugetelor n-ar mai trebui sa participam nici in preliminariile champions league
p.s.:nici lyon nu mai merge asa de bine ..in ultimul meci acasa au facut doar egal...asa ca nu cred ca lyon poate juca bine la infinit plus ca in ghencea va fi din nou infern

trake
24th August 2006, 22:13
Chiar daca vom pica o vom face de undeva de SUS nu ca altii....:cool:

alex-hcm
24th August 2006, 22:15
O grupa destul de grea dar cu echipe frumoase.. care joaca fotbal... O mare provocare pt Steaua.. Pe hartie totusi celelalte 3 echipe sunt mai tari ca Steaua. Sa o luam de jos. Dinamo Kiev... hmm poate cea mai tare echipa alaturi de Hamburg din Urna a-4-a.Va fii extrem de greu. E o echipa extrem de mobila si cu jucatori foarte buni, cu mult peste Sahtior cu siguranta. Si au un lot omogen ce mai. Numai cand ne gandim ce rezultate notabile au avut in grupe anii trecuti. Sa zicem ca scoatem maxim 3 puncte cu ei... Daca nu macar 2 egaluri.
Lyon, o echipa frumoasa, o echipa spectaculoasa in fata careia tre sa inscrii si mult dar sa te astepti sa si primesti goluri. Vor fii meciuri cu multe goluri si de o parte si de alta in dubla Lyon-Steaua. Acasa daca i-am invinge ar fii extraordinar dar si un egal ar fii senzational cu o echipa de asemnea calibru. In deplasare aproape imposibil. Doar sa prinda ei o zii proasta daca nu macar un joc bun sa faca Steaua chiar daca nu se alege cu vreun punct.
Real Madrid, un brand extraordinar in lume, insa nu si o echipa in adevaratul sens al cuvantului. Insa a venit Capello un antrenor foarte capabil. Cu siguranta va face treaba, speram sa se vada treaba dupa meciurile cu Steaua.Acasa orice se poate... daca ne luam dupa prestatiile de anul trecut am avea sanse mult mai amri cu Real decat cu Lyon ... aici refeindu-ma la nmeciurile de acasa. Insa mi-e teama ca vor face o echipa mare ina devaratul sens al cuvantului. As spera la un egal aici iar acolo nici dacxa poti nu te lasa arbitrii sa castigi(vezi Dinamo Kiev acum 3 ani).
Asa ca o concluzie maxim 5 puncte... si un loc 3... Daca tinem ritmul cu celelalte echipe va fii o grupa echilibrata daca nu riscam sa ramanem pe ultimul loc pe tot parcursul grupei. Tinand ritmul si daca vom fii acolo pe locul 3 aproape de 2 cine stie pana la final poate va fii grupa egalurilor. Nu se stie. Din pacate ultimul meci e la Lyon din grupa si nu acasa cu Dinamo cum ne asteptam. Asta e.... Mult succes Steaua! Reprezinti Romania si sigur nu ai sa ne faci de ras! IN rest succes sin in campionat dar nu si in meciul cu Farul! FARUL VA CASTIGA PE LIA MANOLIU SAMBATA! SPER SA NU VA SUPARATI APOI!

Patraulix
24th August 2006, 22:17
Pierde la limita pe locul 3

Feanor
24th August 2006, 22:18
Ce bine ca nu au picat in grupa A sau B. Nefericitii aia de la Levski o sa aiba cosmaruri :D

Cat despre grupa asta: Lyon se va califica 90%, si probabil Steaua nu va lua nici un punct de la ei.

Ce trebuie sa speram e ca Madrid va avea inca un an de kkt (desi nu prea cred), caz in care Steaua poate trece in optimi. Si de asemenea sa speram ca Kiev nu isi va regasi forma din anii trecuti, altfel s-ar putea ca Steaua sa nu prinda nici macar locul trei.

In rest multa bafta Steaua.

RajaF, hahalicticii sunt panarame, aveti incredere. :D Au sa fie praf in campionat si vin la Bucuresti cu moral scazut. :drak: Sa le arate Steaua ca n-au fata de Europa, Capello sa fie dat afara pana in 2007 si sa termine la 15 puncte dupa Barca. :drak:
Real in UEFA !

baiatul
24th August 2006, 22:19
Bravo Steaua pentru calificare. Continui sa cred in fotbalul romanesc si sper din tot sufletul ca se vor califica mai departe. Totusi dat fiind valoarea adversarilor nu prea cred. Dar nu se stie niciodata. Succes Steaua!

walt.mann
24th August 2006, 22:38
Spersa terminam pe doi! E ninsa o sperantaa, mai aproape de realitate este locul trei!
Hai Steaua!

POPI POPESCU
24th August 2006, 22:50
Daca vrem sa supravietuim grupa si sa trecem in primavara europeana, deci locul doi sau trei ar fi obiectivul, atunci trebuie sa punctam la Kiev ca apoi sa ramanem nebatuti acasa. Grupa este mai echilibrata decat pare, o grupa grea in care pot exista surprize placute si neplacute. E greu de prognosticat, sa vedem ce facem la Kiev. Daca chiar visam si speram la accederea in optimile CL atunci trebuie sa castigam la Kiev si sa ciupim un punct la Lyon sau la Madrid. Eu sunt de parere ca noua puncte sunt posibile si probabile cu Steaua in forma mare. Trebuie sa avem un start bun si sa batem pe ucrainieni si apoi acasa sa ramanem nebatuti cu Olimpique si Real. Atunci avem sanse la locul II. Doar atunci ... oricum bafta Steaua ... abea astept!

Datenshi
24th August 2006, 23:14
Sunt sceptic, cred ca un obiectiv mai realist ar fi locul 3.

Liviu
24th August 2006, 23:19
Grupa medie spre grea . Poate ar fi fost mai buna grupa cu Barcelona si Chelsea , unde aveam o echipa de batut , Levski . De Kiev mie mi-e teama.
In mod normal n-avem cum sa terminam in primele doua . Real si Lyon sunt mult peste noi . Putem insa sa le smulgem un punct , acasa , o victorie cu una din ele ar fi ceva SENZATIONAL !
Cu Dinamo Kiev se va juca de la egal la egal , conteaza mult ca jucam meciul ( probabil decisiv pt locul 3 ) acasa prin noiembrie , un meci unde am putea avea echipa completa , cu Mirel si Victoras.
20% sanse sa trecem in optimile CL si 50% in 16-mile Uefa.
Pronosticul meu:
Dinamo Kiev-Steaua 2-2 :ok:
Steaua-Lyon 1-2
Steaua-Real Madrid 1-1 :ok:
Real Madrid-Steaua 3-0
Steaua-Dinamo Kiev 1-0 :ok:
Lyon-Steaua 4-1

6 meciuri 1v 2e 3i 6-12 5 pct

mieju
24th August 2006, 23:28
Lyon e favorita, nu Real Madrid.

Steaua se poate califica. Grupa e echilibrata si or sa fie probabil foarte putine puncte intre locurile 1 si 4. Deci orice e posibil.

Bafta !

SORENSEN
24th August 2006, 23:37
13.09 Olympique Lyon – Real Madrid
13.09 Dinamo Kiev – Steaua

26.09 Steaua – Olympique Lyon
26.09 Real Madrid – Dinamo Kiev

17.10 Steaua – Real Madrid
17.10 Dinamo Kiev – Olympique Lyon

1.11 Real Madrid – Steaua
1.11 Olympique Lyon – Dinamo Kiev

21.11 Steaua – Dinamo Kiev
21.11 Real Madrid – Olympique Lyon

6.12 Olympique Lyon – Steaua
6.12 Dinamo Kiev – Real Madrid

Eu cred ca vom lua 7(8) pct e greu dar vom reusi...ce ne va ajuta asta sigur probabil locul 3 ..in rest sa ne bucuram pe teren si va fi minunat...

sames44jc
24th August 2006, 23:42
pe ghencea si-o ia si real madrid si lyon si dinamo kiev ,,, daca nu ma insel cu 12 puncte te califici ...deci 9 puncte acasa ..si 3 la kiev ...unu la real madrid si 1 la lyon :) ....

apercele
25th August 2006, 00:23
extrem de greu sa treci de grupa asta, ca sa nu zic imposibil
pt prima data in viata, steaua nu a mai avut bulan la sorti

oricum deaia se joaca, toti incep cu sanse egale si cu 0 puncte

apparte
25th August 2006, 00:34
Daca judecam dupa bugete si valoarea individuala a jucatorilor,locul 4 e asigurat!Cea mai completa echipa e Lyon(totusi pierderea a doi mijlocasi defensivi in doi ani consecutiv nu se poate sa nu fie resimtita -ma refer la Essien si Diarra).Au omogenitate si un antrenor meserias. madridul,au facut 4 transferuri importante si unul colosal(Capello)!S-au intarit enorm in aparare prin venirea lui Cannavaro,Emerson si Diarra(desi ultimii doi sunt mijlocasi dar de profil defensiv) iar in atac Van Nistelrooy e inca o gura de foc in fata portii adverse("Gordo" poa' sa-si faca bagajele)!Dinamo Kiev e cea mai bogata echipa a estului european,au o groaza de brazilieni si o multime de internationali ucraineni,bielorusi,cazahi(Shatkih) etc!
In mod normal,maximum 4 puncte,si acelasi loc.O surpriza ar fi locul 3,iar locul 2 ar fi o minune!

spectatorul
25th August 2006, 00:35
Dacă se vor concentra ca şi la celelalte mari meciuri din vara lui 2004 încoace steliştii au o şansă. Mai rămâne să spere că Fabio Capello nu va reuşi să închege echipa până se bate cu românii. Oricum Lyon iese pe locul 1.

alexandrubudu
25th August 2006, 00:41
ce conteaza ca trece sau nu mai departe important e ca o sa avem meciuri cu echipe puternice (sau desculti dupa parerea unora - depinde de rezultat)

:ok: sia altii o sa joace in liga liga lui Dragomir&co:evil: :evil: :evil:
Multa bafta Steaua! Trebuie sa credeti in sansa voastra, daca nu cine o va face?

alexandrubudu
25th August 2006, 00:43
off-topic: multa bafta pentru Rapid si Dinamo mai departe

apparte
25th August 2006, 00:45
:o: Am trait s-o vad si p'asta:Lucescu(Mircea) ajuta Steaua:o: :headbang: !Intr-o interventie la realitatea TV becali a dezvaluit ca a avut o discutie cu lucescu,dar n-a vrut sa precizeze despre ce e vorba,spunand ca acea discutie era valabila daca Steaua si Sahtior nu cad in aceeasi grupa:o: !Cum cele 2 nu sunt in aceeasi grupa,se pare ca e vorba de sosirea a 2 sau 4 fotbalisti de la Donetk la Steaua:o: :o: :headbang: !!!!

rechinul farist
25th August 2006, 00:46
am si eu 2 intrebari:
1. cu cate puncte te califici?
2. de ce Lille i-a luat locul lui FC Copenhaga(castigatoarea dublei manse cu Ajax), din urna a3a in urna a 2a? si AEK atena din urna a 4a a sarit in urna a 3a?

magica_steaua
25th August 2006, 00:50
o sa avem meciuri care vor ramane in istorie...numai cand ma gandesc ce jucatori are real....sau lyon,nu este imposibil sa iesim din grupa asta dar este foarte greu si ar trebui sa beneficiem de un an mai prost al lui lyon sau al realului,locul 3 normal ar trebui sa fie sigur

alexandrubudu
25th August 2006, 00:51
in cupa uefa, te califici cu 7 puncte, am auzit eu

Liviu
25th August 2006, 00:54
am si eu 2 intrebari:
1. cu cate puncte te califici?
2. de ce Lille i-a luat locul lui FC Copenhaga(castigatoarea dublei manse cu Ajax), din urna a3a in urna a 2a? si AEK atena din urna a 4a a sarit in urna a 3a?

1.Poti sa te califici si cu 6 puncte . Toate meciurile egal. Totusi vreo 10 puncte asigura 99% calificarea.
2.Stabilirea urnelor s-a facut numai pe baza coeficientilor individuali ai echipelor. Ajax fiind ultima din urna 2 , locul ei a fost luat de cea mai buna din urna 3 , Lille . Copenhaga niciodata nu era repartizata in urna 2 , era o greseala a unor ziaristi. Danezii erau utima echipa dpdv al coeficientului , iar faptul ca Ajax a pierdut calificarea in fata lor a facut ca toate echipele sa ,,salte'' o pozitie in alcatuirea urnelor . Beneficiare au fost Lille si AEK , care au urcat din urna 3 in 2 respectiv din 4 in 3.

lucian_iasi
25th August 2006, 00:55
:o: Am trait s-o vad si p'asta:Lucescu(Mircea) ajuta Steaua:o: :headbang: !Intr-o interventie la realitatea TV becali a dezvaluit ca a avut o discutie cu lucescu,dar n-a vrut sa precizeze despre ce e vorba,spunand ca acea discutie era valabila daca Steaua si Sahtior nu cad in aceeasi grupa:o: !Cum cele 2 nu sunt in aceeasi grupa,se pare ca e vorba de sosirea a 2 sau 4 fotbalisti de la Donetk la Steaua:o: :o: :headbang: !!!!

Nu prea mai cred eu ce zice becali in ultima vreme...

Travis Daye
25th August 2006, 00:59
o sa avem meciuri care vor ramane in istorie...numai cand ma gandesc ce jucatori are real....sau lyon,nu este imposibil sa iesim din grupa asta dar este foarte greu si ar trebui sa beneficiem de un an mai prost al lui lyon sau al realului,locul 3 normal ar trebui sa fie sigur

mda... an prost al realului da... dar al Lyonului de unde? :mda: campioana Frantei din ultimele 5 sezoane... foarte slaba.. n-am ce zice... care anul trecut in grupa cu Real Madrid si Rosenborg a strans 16 puncte din 18 maxim :mda: e mare lucru daca Steaua ia vreun punct de la Real sau Lyon, un lucru e sigur... ii vedem pe Roberto Carlos, Beckham si Casillas la Bucuresti /hello /hello /hello

magica_steaua
25th August 2006, 01:01
principalele noastre atu-uri sunt :1)faptul ca majoritatea nu ne dau sanse mari de a ajunge in optimile ligii campionilor si probabil ca asa vor gandi si adversarii nostri
2)meciurile de acasa vor fi un advarat infern (cum spunea presa belgiana) pentru adversari
p.s.:ati vazut cum a luat brazilia campionatul mondial nu?

Travis Daye
25th August 2006, 01:02
o da, si acum am vazut..... la Lyon joaca prietenul nostru John Carew, cel care a jucat pentru Norvegia impotriva Romaniei si pentru Valencia impotriva Stelei

Liviu
25th August 2006, 01:06
Revin...poti sa te califici in optimi si cu 4 puncte!
O echipa ( Real ) bate tot - 6 victorii . Restul de 3 echipe ramase mai joaca 4 jocuri intre ele care se termina toate egal . Te poti califica prin rezultate directe - gol inscris in deplasare - si cu 4 puncte !

:o: Am trait s-o vad si p'asta:Lucescu(Mircea) ajuta Steaua:o: :headbang: !Intr-o interventie la realitatea TV becali a dezvaluit ca a avut o discutie cu lucescu,dar n-a vrut sa precizeze despre ce e vorba,spunand ca acea discutie era valabila daca Steaua si Sahtior nu cad in aceeasi grupa:o: !Cum cele 2 nu sunt in aceeasi grupa,se pare ca e vorba de sosirea a 2 sau 4 fotbalisti de la Donetk la Steaua:o: :o: :headbang: !!!!
Da...sa luam noi ce arunca altii ! Aiurea ! Care rezerve de la Sahtior sunt bune la Steaua? Lucescu asta isi bate joc de Becali cum a facut-o si in primavara , cand dupa ce a spus ca Steaua e asa si pe dincolo a dat-o la intors , i-a dat telefon lui Gigi si l-a imbarligat cu numai el stie ce prostii ca el a vorbit de vechea echipa a Stelei...
Nu stiam ca Lucescu-tatal mai e si filantrop...mai ales fata de Steaua...echipa pe care Lucescu-fiul o ataca pe unde apuca...si ce ajutor sa ne dea ? Pe Stoican ? Sau vreun brazilian caruia ii e prea frig prin Ucraina?:mda:

Catalin 06
25th August 2006, 01:24
Real Madrid - Steaua 14-0 asta o sa fie scorul

magica_steaua
25th August 2006, 01:32
Real Madrid - Steaua 14-0 asta o sa fie scorul

acum cateva zile o iubeai pe standard ce faci? ai uitat?

nu ne mai purta noua grija,ca la cat fotbal sti la orice meci al stelei spui aceleasi lucruri lipsite de logica si puerile

ESTI PENIBIL!!!!!!

apparte
25th August 2006, 01:44
o da, si acum am vazut..... la Lyon joaca prietenul nostru John Carew, cel care a jucat pentru Norvegia impotriva Romaniei si pentru Valencia impotriva Stelei

Gresesti,a jucat cu Besiktas impotriva Stelei!

STEAUA-MANIA
25th August 2006, 01:46
:o: Am trait s-o vad si p'asta:Lucescu(Mircea) ajuta Steaua:o: :headbang: !Intr-o interventie la realitatea TV becali a dezvaluit ca a avut o discutie cu lucescu,dar n-a vrut sa precizeze despre ce e vorba,spunand ca acea discutie era valabila daca Steaua si Sahtior nu cad in aceeasi grupa:o: !Cum cele 2 nu sunt in aceeasi grupa,se pare ca e vorba de sosirea a 2 sau 4 fotbalisti de la Donetk la Steaua:o: :o: :headbang: !!!!
Se pare ca este vorba de Vukic..sarb,lucescu nu l-a folosit in mec cu Legia,deci e eligibil pt CL,mai ales ca listele pt CL,se "inchid" pe 31 august.
STEAUA va reveni pe stadionul STEAUA,un detaliu care nu trebuie trascurat.
Nici nu vreau sa-mi imaginez ce bataie pe bilete o sa fie pt meciul cu real madrid..bine ca mi-am luat abonament la STEAUA!:yeah:
Stadionul STEAUA,un stadion prea mic pt o iubire atat de MARE!:happy

Liviu
25th August 2006, 02:01
STEAUA va reveni pe stadionul STEAUA,un detaliu care nu trebuie trascurat...Stadionul STEAUA,un stadion prea mic pt o iubire atat de MARE!:happy
E mic intr-adevar , dar e casa noastra , acolo se simt jucatorii cel mai bine si chiar daca vine mai putina lume in Liga faptul ca jucam acolo va fi sigur un avantaj.

pt prima data in viata, steaua nu a mai avut bulan la sorti
Nu e vorba de bulan . Am jucat cu echipe cu cote relativ scazute pentru ca am fost cap de serie ... Norocul ni l-am facut singuri prin rezultate . Un sezon reusit in Europa si orice echipa din Romania poate ajunge cap de serie pana in grupele celor doua competitii. Vezi cazul Rapidului si al lui Dinamo capi de serie pana acum dar si maine !

Real Madrid - Steaua 14-0 asta o sa fie scorul
La hockey sau la rugby? Vezi ca asta e thread de fotbal . Du-te la ,,alte sporturi''

BarcaSteaua
25th August 2006, 02:01
Eu sunt de parere ca Steaua va lua locul 3, doar printr-o minune sa ajunga pe locul 2...locul 1 e imposibil (nici nu mai vorbim) si ne trebuie mult ghinion sa nu prindem nici UEFA...
Deci ramana 3, cu noroc maxim 2
Nu putem sa ne asteptam sa invingem pe Real, nici acasa, nici in deplasare, in conditiile in care acea echipa poate cumpara 5 echipe ca Steaua...
Lyonul este o echipa bine organizata, cu un joc tactic si cu mijlocasi exceptionali(mentionam pe Juninho), care cred ca va castiga grupa...pare mai bine legata decat Real, dar sa vedem cat de mult se va cunoaste venirea lui Capello la galactici...
Dinamo Kiev este sansa noastra, este echipa pe care o putem bate, desi nu usor, ba chiar din contra, dar este singurul adversar mai accesibil ACUM Stelei...pe viitor o sa fie la fel si cu Real si Lyon, chiar si Barca, Milan, Chelsea...etc
Steaua e la inceput de drum, e dupa 10 ani in CL, trebuie incurajata indiferent de rezultate, pentru a prinde curaj si pentru a fi ceva normal de acum inainte accedeea in grupele CL...
Vom trai si vom vedea, doar la stea ne vom ruga...

chico
25th August 2006, 02:02
o sa se oftice ukrainienii pe Lucescu daca e adevarat...nu prea cred


Se pare ca este vorba de Vukic..sarb,lucescu nu l-a folosit in mec cu Legia,deci e eligibil pt CL,mai ales ca listele pt CL,se "inchid" pe 31 august.
STEAUA va reveni pe stadionul STEAUA,un detaliu care nu trebuie trascurat.
Nici nu vreau sa-mi imaginez ce bataie pe bilete o sa fie pt meciul cu real madrid..bine ca mi-am luat abonament la STEAUA!:yeah:
Stadionul STEAUA,un stadion prea mic pt o iubire atat de MARE!:happy

Blu3red
25th August 2006, 02:52
Se pare ca este vorba de Vukic..sarb,lucescu nu l-a folosit in mec cu Legia,deci e eligibil pt CL,mai ales ca listele pt CL,se "inchid" pe 31 august.
STEAUA va reveni pe stadionul STEAUA,un detaliu care nu trebuie trascurat.
Nici nu vreau sa-mi imaginez ce bataie pe bilete o sa fie pt meciul cu real madrid..bine ca mi-am luat abonament la STEAUA!:yeah:
Stadionul STEAUA,un stadion prea mic pt o iubire atat de MARE!:happy

De unde stii tu ma ?? ce Vukic ..cine ii ala..n-am auzit in viata mea de el :rosu:
Astea is dume...!!!!

Blu3red
25th August 2006, 02:55
Se pare ca este vorba de Vukic..sarb,lucescu nu l-a folosit in mec cu Legia,deci e eligibil pt CL,mai ales ca listele pt CL,se "inchid" pe 31 august.
STEAUA va reveni pe stadionul STEAUA,un detaliu care nu trebuie trascurat.
Nici nu vreau sa-mi imaginez ce bataie pe bilete o sa fie pt meciul cu real madrid..bine ca mi-am luat abonament la STEAUA!:yeah:
Stadionul STEAUA,un stadion prea mic pt o iubire atat de MARE!:happy

Daca o iei asha...pot zice si io ca ...s-o inteles Steaua cu Barcelona ...pt Puyol...cu Chelsea pentru Drogba..si aaaa am uitat....in urmatoarele zile ar trebui sa ajunga....Buffon la Bucuresti pt a semna un contract cu Steaua !!!
:headbang: :headbang: :headbang:

danny del corco
25th August 2006, 05:54
Indiferent cine va veni la Steaua, am parerea ca va fi un jucator de valoare, necesar in acest moment. Conteaza si faptul ca M.Lucescu face recomandarea. Ca daca nici acest antrenor nu a avut "ochi", atunci nu vad pe nimeni altul in stare sa faca vreo propunere lui G.B. Sa ne aducem aminte ca in urma cu cativa ani Lucescu a fost propus la Steaua.

whisper
25th August 2006, 07:47
Vorba lui JIJI :<Asta-i pohta ce am pohtit>REAL MADRID la Bucuresti .:great:

armin
25th August 2006, 08:38
Felicitari Steaua pentru performanta de a ajunge aici! Momentul adevarului de-acum incepe.
Calculele hartiei ne dau 0 sanse la un loc de optimi.
Practic, e undeva tot aproape de zero. Cu lyon nu vad sanse la vreun punct, si cred ca nici cu Real.
Ramane doar ca imprevizibilul sa poata face ceva. O minune.

Ne putem bate pentru locul 3.
Bafta!

Ammadeus
25th August 2006, 09:04
real-s.b. 6-0, 4-0 si 2-0, in final locul 4 pt. s.b., 1 pct acasa cu dinamo kiev, mos craciun ii prinde preocupatzi de cupa romaniei; in c.l. nu exista jucatori adversi care sa fie contactatzi si momitzi cu contracte, nu exista adversari care sunt satelitzi-vezi urmatorul meci din campionat, nu exista observatori care sa mearga la antrenorul adversarei inaintea meciului si sa le comunica s-o lase mai moale impotriva s.b., nu exista arbitrii de casa, uefa nu reprogrameaza meciuri la indicatzia ciobanilor si uefa nu e condusa de un fost militzian care are ca singur talent acela de a mirosi exact cu cine sa se puna bine si in cine sa dea; s.b. se va face de kkt, dar ramane cu experienta de a fi jucat impotriva unor nume mari-r.m. sau echipe f. puternice-o.lyon; cu ucraienienii nu-i vad capabili sa se lupte pt. locul de uefa;

csaby
25th August 2006, 09:52
Bha voi credeti ca raman echipe ca Real sau ca Lyon acasa asta ar inseman ptr ei un dezastru ca sa nu treaca de grupe...

Nu a ramas Manchester acasa anul trecut dupa grupe ?! Teoretic orice este posibil ! Oricum si locul 3 inseamna "primavara europeana" ! Bafta Steaua !

nemilosul
25th August 2006, 09:56
asa m-am speriat de fiecare data....si anu` trecut cand am vazut cu ce echipe am cazut in grupele uefa si dupa grupe....inainte la orice meci cu echipa cat de cat mare tremuram si ziceam ca Steaua nu e in stare sa ii scoata

si de fiecare data mi-a dat peste gura....orice e posibil in fotbal....si pana la urma noi avem placerea de a juca cu 2 din cele mai puternice echipe din lume si sa luam si bani pt asta(fata de altii care cea mai mare realizare a lor europeana e un meci cu roma pt care au platit o caruta de bani)....asa ca orice s-ar intampla io ii multumesc lui Dumnezeu ca m-a facut stelist si ca ma lasa sa traiesc asa bucurii

iar pt ammadeus(nu mai am chef sa iti enumar echipele cu care am jucat in ultimiii 3 ani(daca faceam blaturi si aveam echipa de cct ne dadeau aia de la 3 in sus sau ne scotea cine stie ce echipa de pescari(vezi cazu dinamo),din cauza blaturilor am ajuns noi in urna a 3a valorica???,din cauza blaturilor am ajuns capi de serie in turul 3,din cauza blaturilor 2 ani in semifinale si sferturi(si numai 30 min de nebunie ne-a facut sa nu ajungem in finala),din auza blaturilor nici nu imi mai amintesc cand am pierdut un meci in europa la diferenta de 2 goluri si ex pot continua )pana sa deschida Steaua drumu` european si o echipa din bulgaria sau mai stiu io ce tara era favorita in fata echipelor romanesti(si de fiecare data aratau statutul de favorita castigand)acum Steaua nu face altceva decat sa ridice stafeta si mai sus...sa arate ca se paote sa invingem si marele forte(vezi grecia care era cotata cu ultima sansa ce a facut)...io zic ca se poate---oricum stiu ca tu jubilezi cand vezi in ce grupa am cazut dar io sunt si mai fericit ca am cazut intr-o asa grupa ....pt ca acolo merita sa fie Steaua langa cei mai tari

gheorghe
25th August 2006, 10:09
Nici macar o sansa...! Si e bine asa!:yeah: Aveti grija la scari cand o luati in jos:drak:

VirgilP
25th August 2006, 10:19
Avem sanse la maxim 5 puncte
Lyon super echipa, Real nu mai zic....
Va fi greu si cu dinamo, dar avem sanse

off topic...propun ca timisorenii sa posteze in alte parti....sunt penibili, mai ales userul cu nume de taran veritabil:rosu:

livia raluca
25th August 2006, 10:20
Eu cred ca Steaua are sanse sa se califice, dar pe locul 2. E foarte greu sa treaca de Real. Greu, dar nu imposibil. Lyon si Dinamo Kiev pot fi batute. Vor fi meciuri grele, dar sunt sigura ca Steaua o sa castige! Pentru cei care nu stiu, o sa pun aici programul meciurilor Stelei in Liga Campionilor:

13 septembrie
Dinamo Kiev - Steaua

26 septembrie
Steaua - Lyon

17 octombrie
Steaua - Real Madrid

1 noiembrie
Real Madrid - Steaua

21 noiembrie
Steaua - Dinamo Kiev

6 decembrie
Lyon - Steaua

Sa-i batem pe toti!!! :)

Datenshi
25th August 2006, 10:27
Avem sanse la maxim 5 puncte
Lyon super echipa, Real nu mai zic....
Va fi greu si cu dinamo, dar avem sanse

off topic...propun ca timisorenii sa posteze in alte parti....sunt penibili, mai ales userul cu nume de taran veritabil:rosu:

Eu zic ca e invers, mai degraba sunt sansa sa ciupeasca ceva cu Real decat cu Lyon. Au crescut de la an la an in CL, pe cand Real inca se cauta.
Oricum, cele mai importante sunt meciurile cu DK pentru a trece in primavara.

lucian_iasi
25th August 2006, 10:31
Eu cred ca Steaua are sanse sa se califice, dar pe locul 2. Lyon si Dinamo Kiev pot fi batute. Sa-i batem pe toti!!! :)

:headbang: :headbang: ..tu pe ce lume traiesti????:o: :o:

nemilosul
25th August 2006, 10:43
Nici macar o sansa...! Si e bine asa!:yeah: Aveti grija la scari cand o luati in jos:drak:

daca era timisoara in locu nostru pb ca nici nu mai tb sa joace in turu 3(Ca deh e timisoara),era direct in urna 1...iar daca cadea cu chelsea la aflarea vestii mourinho si abramovici isi puneau capu` in pamant resemnati presimtind ca o sa tb sa se multumeasca cu locu 2:ok:

mare echipa timisoara numai cand le auzi palmaresul iti vine sa tremuri....cine nu a auzit de timisoara :happy

sa mor dintre toti "adeversarii" voi si cu coloratii sunteti cei mai penibili....nu aveti nici trecut,nici viitor dar in schimb va credeti stapanii europei....nu sufera aia din cluj care chiar au echipa buna cat suferiti voi (Care fara suparare nu aveti nimic cu ce sa va laudati)

e bine sa stii cand tb sa fii umil...dar deh cand nu ai cu ce sa arati razi de altii care chiar fac treaba(concluzionand cu pieptu in fata "niste hoti ceausisti care distrug fotbalul" si gata ca prin minune nu mai conteaza ca Steaua reprezinta Romania in cea mai importanta competitie....conteaza doar corectitudinea timisoenilor care sunt singurii destepti din romania care vad ca Steaua distruge fotbalul romanesc astfel justificandusi neputinta)aa gasesti la orice loc de munca 3-4 oameni care fac traba si inca 5-6 in juru lor care se duc la sef parasc,rad de aia care fac treaba iar cand muta o foaie dintr-un loc in altu urla mai rau ca gaina dupa ce a facut un ou

m4st3r
25th August 2006, 11:26
ba dah voi suntetzi aerieni rau...cum draq sa va calificatzi ??? voi comparati meciurile din uefa cu cele de shampion...se vede k suntetzi stelisti...0 puncte

Feanor
25th August 2006, 11:28
Eu cred ca Steaua are sanse sa se califice, dar pe locul 2. E foarte greu sa treaca de Real. Greu, dar nu imposibil. Lyon si Dinamo Kiev pot fi batute. Vor fi meciuri grele, dar sunt sigura ca Steaua o sa castige! Pentru cei care nu stiu, o sa pun aici programul meciurilor Stelei in Liga Campionilor:

13 septembrie
Dinamo Kiev - Steaua

26 septembrie
Steaua - Lyon

17 octombrie
Steaua - Real Madrid

1 noiembrie
Real Madrid - Steaua

21 noiembrie
Steaua - Dinamo Kiev

6 decembrie
Lyon - Steaua

Sa-i batem pe toti!!! :)

Lyon e mai tare ca Real, au o echipa mult mai omogena.

STEAUA-MANIA
25th August 2006, 11:31
Ros-albastrii incearca in aceste zile sa aduca un fotbalist cu profil ofensiv in Ghencea. Avind in vedere ca vor juca in Liga si campionat, stelistii au nevoie de intariri. "S-ar putea sa facem o tranzactie cu Sahtior daca nu picam in aceeasi grupa", a marturisit Gigi Becali ieri.

Jucatorul vizat de stelisti este Zvonimir Vukic (stinga), singurul fotbalist ofensiv din lotul ucrainean care nu a evoluat in dubla cu Legia. Mihai Stoica l-a mai vrut pe sirb in urma cu citeva luni, pe cind acesta evolua la Partizan sub forma de imprumut, dar jucatorul a refuzat sa vina in Romania.

Internationalul sirb a ajuns se pare la sentimente mai bune vazind ca la Sahtior nu face parte din planurile lui Lucescu, iar Steaua joaca in grupele Ligii. Vukic ar putea ajunge in Ghencea sub forma de imprumut. Vukic are in palmares doua titluri in Serbia si doua in Ucraina. (Mihai Calin)
SPT.RO
Na,sa nu ziceti ca am inventat...:D

Universal
25th August 2006, 11:54
Ce cred eu:

Olympique Lyon – Real Madrid prima surpriza: 0-0
13.09 Dinamo Kiev – Steaua un egal bun 1-1 si Steaua este in grafic

26.09 Steaua – Olympique Lyon meci de foc 2-1, Steaua foarte bunä
26.09 Real Madrid – Dinamo Kiev meci foarte greu castigat de spanioli 1-0

17.10 Steaua – Real Madrid cel mai bun joc al Stelei 2-2
17.10 Dinamo Kiev – Olympique Lyon Lyon se impune la limita 1-0

1.11 Real Madrid – Steaua Spaniolii nu fac decat 0-0
1.11 Olympique Lyon – Dinamo Kiev Lyon invinge lejr 3-0

21.11 Steaua – Dinamo Kiev Meci fulminant 2-0
21.11 Real Madrid – Olympique Lyon meciul -cheie 2-1 pentru Real

6.12 Olympique Lyon – Steaua Meci foarte greu incheiat 2-2
6.12 Dinamo Kiev – Real Madrid Real pierde cu 1-0

1.Steaua 10 puncte 2 Real 8 puncte 3 Lyon 8 pucte dar golaverajul... 4 Kiev 4 puncte

Caligula
25th August 2006, 12:07
E bun Vukic asta, nu zic nu; dar ar fi pacat sa se aseze la masa gata pusa fara sa fi adus nici macar o felie de paine sau o sticla de vin :). Baietii aia care au jucat si-n preliminarii au dat totul pe teren fara sa le treaca prin cap ca au postul amenintat de o "scursura" a Sahtiorului. Sa fi venit de la inceputul petrecerii era alta treaba. La urma urmei nu-i un megastar ca sa stea Steaua pe mana lui. In al doilea rand e dificil si pentru antrenor si pentru jucator sa reuseasca o integrare a acestuia in echipa si relatiile de joc in mai putin de 2 saptamani, indiferent de numele acestuia.
Locurile 2 si 3 sunt accesibile dar fara discutie va trebui sa-si faca aparitia si norocul; noroc de care echipele romanesti, inclusiv Nationala a fost privat in ultimii ani. Imi este teama si de arbitraje pt. ca si la acest nivel am vazut greseli si arbitraje partinitoare. O "cadere" in cupa UEFA n-ar fi deloc dezastruasa pt. Becalli sau stelisti mai ales daca celelalte 2 reprezentante se pierd pe drum. Mentionez ca nu doresc asta. Multa bafta tuturor!

user_osf
25th August 2006, 12:20
Din pacate, grupa este f. grea. Mai bine era chiar si-n grupa A, cu Barcelona si Chelsea (nicio sansa aici), dar si cu Levski, mult mai accesibila decat Dinamo Kiev pentru un loc 3, de Cupa UEFA. Nu mai zic de grupa F, cea mai usoara.
Cu Real si Lyon, cred ca 2 pct (vorbesc de toate cele 4 meciuri, tur-retur) ar fi mai mult decat se poate spera. Iar 4 pct. cu Dinamo Kiev doar printr-o minune. Nu sunt pesimist, dar cred ca sunt peste Steaua in mom. de fata, iar la Kiev e greu sa invingi. Dar, nu se stie niciodata, oricum e f. important primul meci, de la Kiev.
E un bun moment sa se intareasca echipa cu 2-3 jucatori, sa nu uitam ca si campionatul intern are o miza f. mare anul asta.

starsteel
25th August 2006, 12:27
In poll se face abstractie de locul 3 care parerea mea e totusi important Galata din pozitia asta a castigat UEFA Cup.

livia raluca
25th August 2006, 12:27
:headbang: :headbang: ..tu pe ce lume traiesti????:o: :o:

Nu trebuie sa fii asa de pesimist! Asta e parerea mea si o sustin! Prefer sa fiu optimista, decat sa ma dau cu capul de pereti si sa plang inainte de vreme ca Steaua nu va trece de faza grupelor! N-ai invatat pana acum ca orice e posibil? :)

CS
25th August 2006, 13:45
Dp meu dv este cea mai grea grupa in care Steaua putea pica. Daca era in grupa cu Barca si Chelski locul 3 era mai accesibil, dar asa...

Ce ma ingrijoreaza este atitudinea tuturor fata de Carlos. A reusit o interventie salvatoare si s-a izbit eroic de bara, si gata, avem superportar. Ma doare capul cand ma gandesc cum va iesi la centrarile lui Beckham catre Nistelrooy sau cum va plonja cu capul inainte la loviturile lui Juninho.

Pana una alta, Steaua ar mai trebui sa transfere niste jucatori, eu unul nu-mi pot imagine dueluri Nesu - Beckham sau Badea - Cannavaro.

Oricum ar fi, desi este o mentalitate paguboasa, deja ma bucur ca au ajuns aici si nu prea mai conteaza rezultatele. Nimeni nu cred ca asteapta o calificare, dar sper sa nu se faca de ras si sa castige experienta pentru viitor :) .

afonlafotbal
25th August 2006, 13:53
E foarte bine ca au echipe tari in grupa, personal as fi vrut chiar mai mult. Sa vedem acum cat de buna e echipa. Cred ca asta o sa fie cel mai bun test.

best_lazialul
25th August 2006, 13:55
sper sa prindem locul 3 dar va fi foarte greu.

Hipgnosis
25th August 2006, 14:07
Cred ca am picat in cea mai grea grupa posibila. Deoarace:
E clar ca Steaua nu poate prinde primele doua locuri, oricat de optimisti am fi. Grupa Barca - Chelsea - Levski ar fi fost mai buna pt. ca am fi avut Levski in locul Kievului, deci locul 3 ar fi fost posibil.
Nu este nici o diferenta intre Real- Lyon si Barca - Chelsea. Lyon-ul domina de 5 ani fotbalul francez. Persoanl vad Lyon cel putin in semifinale anul asta.
Dinamo Kiev, o echipa despre care toata lumea vorbeste ca va pierde cel putin un meci cu Steaua, este dupa pararea mea cea mai buna echipa din Estul Europei, si asta de departe!
Steaua este practic intr-o grupa cu 2 din primele 6-7 echipe ale Europei in acest moment + cea mai buna din est.
Cred ca vom termina pe locul 4, si nu vom continua nici macar in UEFA. Sper sa ma insel, insa hartia si valoarea adversarilor arata ca ar fi o minune sa prindem locul 3. Sper sa ma insel, insa logic clasamentul final va fi :1
1. Real
2. Lyon
3. KIev
4. Steaua.
In aceasta grupa, Stelei ii va fi foarte greu sa castige puncte.
Asta nu inseamna ca nu voi fi pe stadion cu 3 ore ianintea inceperii meciurilor, pt. a urla din tot sufletul : Forza Steaua!

gheorghe
25th August 2006, 14:12
Nu va faceti iluzii, deja sunteti condamnati la locul 4, locul rezervat looserilor (pardon, stelistilor).:headbang: Cotcodaciti si voi ca si gaina in jurul casei, ca la peste 700 de km sunteti ai nimanui.:no: Stati acasa, economisiti niste bani:evil:

nemilosul
25th August 2006, 14:23
Nu va faceti iluzii, deja sunteti condamnati la locul 4, locul rezervat looserilor (pardon, stelistilor).:headbang: Cotcodaciti si voi ca si gaina in jurul casei, ca la peste 700 de km sunteti ai nimanui.:no: Stati acasa, economisiti niste bani:evil:

daca locu`4 e al looserilor locu` 8 al cui e???

chiar ca esti "gheorghe"

afonlafotbal
25th August 2006, 14:30
Numeste tu alta echipa romaneasca care ar face fata cu succes grupei.

gheoghe, gheoghe... e timpul tau ptr recreatie, clopotelele din capul tau se aud pana aici.

gheorghe
25th August 2006, 14:38
Numeste tu alta echipa romaneasca care ar face fata cu succes grupei.



Partizan Dinias

STEAUA-MANIA
25th August 2006, 14:44
FC Steaua - Olympique Lyon - 26 septembrie.
Preturi bilete:
Peluze 50 RON
Tribuna II 100 RON
Tribuna I 150 RON

FC Steaua - Real Madrid - 17 octombrie
Peluze 100 RON
Tribuna II 200 RON
Tribuna I 300 RON

FC Steaua - Dinamo Kiev - 21 noiembrie
Peluze 35 RON
Tribuna II 50 RON
Tribuna I 100 RON
1 mil la peluza! :yeah:
Veste buna,la asa preturi,nema bisnitari :yeah:

gheorghe
25th August 2006, 14:44
...gheoghe, gheoghe... e timpul tau ptr recreatie, clopotelele din capul tau se aud pana aici.

Nu e ,,Gheoghe", e Gheorghe...Intr-adevar se aud clopote, dar ele sunt la bucale si vestesc disparitia cancerului stelisto-ceausist din fotbalul romanesc:rosu:

Vand vise
25th August 2006, 14:44
BILETE / S-au stabilit preţurile la bilete pentru meciurile din Liga Campionilor

FC Steaua a stabilit pretul biletelor pentru meciurile ce se vor disputa pe teren propriu in grupele Ligii Campionilor:

FC Steaua - Olympique Lyon - 26 septembrie.
Preturi bilete:
Peluze 50 RON
Tribuna II 100 RON
Tribuna I 150 RON

FC Steaua - Real Madrid - 17 octombrie
Peluze 100 RON
Tribuna II 200 RON
Tribuna I 300 RON

FC Steaua - Dinamo Kiev - 21 noiembrie
Peluze 35 RON
Tribuna II 50 RON
Tribuna I 100 RON

preturile sunt accesibile.. :D

Zapada
25th August 2006, 14:52
era normal ca sa fi fost 4 variante

locul
1
2
3
4

votam cu locul 3 in grupa

acest sistem de vot este mincions deoarece din patriotism au votat multi cu de pe locul 2

pacat ca nu ss vrut un sondaj realist

propun sa se refaca acest sondaj dupa cum urmeaza:
toti cei care au votat sa voteze din nou:

pe ce loc va termina Steaua in grupa?

Locul 1
Locul 2
Locul 3
Locul 4

de ce nu vreti un sondaj realist?

Vand vise
25th August 2006, 14:54
se califica dupa primul loc...cand spun asta..."SUNT REALIST" :D

afonlafotbal
25th August 2006, 14:57
Nu e ,,Gheoghe", e Gheorghe...Intr-adevar se aud clopote, dar ele sunt la bucale si vestesc disparitia cancerului stelisto-ceausist din fotbalul romanesc:rosu:

pai daca te cheama gheorghe de ce raspunzi? am sa-ti povestesc eu ce e si cu bucale dar pana atunci : kiss my shiney metall ass

gheorghe
25th August 2006, 15:09
Si tinichea si afon la fotbal? Cred ca locul tau este in banda automatizata de la uzina de autoturisme.:jerk: Te bagi?:drak:

MISHA_90
25th August 2006, 15:16
Daca va face un rezultat bun cu Dinamo Kiev in deplasare eu cred ca vor fi motivatzi si pot si scoate un egal cu Lyon acasa, o victorie cu Real tot acasa, pierd in deplasare de la Real si Lyon, si kistiga cu Dinamo acasa! in total aproximativ 7-9 puncti poate,poate,poate,poate ka se vor duce mai departe di pi locu 2! (acesta este pronosticul meu)

1.Lyon
2.Steaua
3.Real
4.Dinamo Kiev

kain
25th August 2006, 15:19
E frumos sa visezi :)

MISHA_90
25th August 2006, 15:20
Cit despre cei care nu cred in steaua:no: (gheorghe de ex.:ciocan: ) nau ce cauta in acest topic:drak:. In special pentru ei :rosu: AFARAAA!!

MISHA_90
25th August 2006, 15:22
kainutz nu crezi??

Hipgnosis
25th August 2006, 15:22
Misha, ce inseamna Моя територия,Мои правила! ??

Hard
25th August 2006, 15:23
S-au fixat preturile la bilete pt CL!!
Ce parere aveti?

kain
25th August 2006, 15:24
Cred ca ma confunzi cu vre-un var de-al tau.. in caz ca nu vezi bine.. sunt fan Real Madrid.. si iti spun sincer.. ca.. nu prea o vad bine pe Steaua , dar asta nu inseamna ca nu vreau sa se califice.. orice roman vrea asta.. :P

cino
25th August 2006, 15:41
Fortza Steaua!!!

Hipgnosis
25th August 2006, 15:47
Destul de scumpe biletele, insa era previzibil ca astea vor fi preturile.
Eu vreau sa-i fac o surpriza lu tata sa-i iau bilet la meciul cu Real, deci tre sa ma caut de aproape 5 milioane :headbang: :headbang: :headbang:
Adica T II + taxiul...

Oricum, Forza Steaua, voi fi prezent la toate meciurile. Daca nu credeti, eu o sa fiu ala imbracat in rosu si albastru si cu fular la gat. :happy :happy :happy

Liviu
25th August 2006, 15:57
Cam scumpe biletele . Bine ca macar cu Kiev e ceva mai ieftin. As fi pus cu Lyon peluze/tribuna 2 500.000/800.000 , cu Real 800.000/1.300.000 , cu Kiev 300.000/500.000.

Puteam sa picam cu Real si Lyon si anul trecut ! Daca treceam de Rosenborg cred ca am fi fost in locul lor in urna 4 si am fi picat in grupa cu Real , Lyon si Olympiakos .

*Coco*
25th August 2006, 16:03
Pai daca pica sTEAUA in grupa cu Chelsea & Barcelona punea Jiji pretu la peluza de 3 mil:happy :happy :happy

gheorghe
25th August 2006, 16:05
Cit despre cei care nu cred in steaua:no: (gheorghe de ex.:ciocan: ) nau ce cauta in acest topic:drak:. In special pentru ei :rosu: AFARAAA!!


...zise el cu voce blanda si glas tremurator...:ok:

cryrad1975
25th August 2006, 16:08
:rosu: cam ieftine biletele la valoarea lui Jiji, parca spunea ca cele 7-8 milioane de euro care vin de la uefa sunt bani de tigari pentru el,se pare ca omul a ramas insa fara bani de chibrituri.Ca presedinte al tarii crek o sa ne puna sa luam taoata tara abonamente sa vedem meciurile Stelei, pana si alea de la televizor.

Ulio singuraticu
25th August 2006, 16:11
NICI O SANSA!!!:o:
Gata cu joaca!
Nici o sansa cu real sau lyon.Poate cu kievu mai iese ceva.
Grea treaba...si ghinion...oricum mult noroc!

*Coco*
25th August 2006, 16:20
:rosu: cam ieftine biletele la valoarea lui Jiji, parca spunea ca cele 7-8 milioane de euro care vin de la uefa sunt bani de tigari pentru el,se pare ca omul a ramas insa fara bani de chibrituri.Ca presedinte al tarii crek o sa ne puna sa luam taoata tara abonamente sa vedem meciurile Stelei, pana si alea de la televizor.

Pai tu chiar crezi ca Taranu asta o sa iese presedintele Romaniei?
Pai am intra in istoria omenirii cu un presedinte prost care habar nu are nici un cuvant intr`o limba straina ...
Nici nu ma gandesc ca asta sa iese presedinte
Ma`si muta draq din tara decat sa am un astfel de presedinte

Hipgnosis
25th August 2006, 16:31
Pai tu chiar crezi ca Taranu asta o sa iese presedintele Romaniei?
Pai am intra in istoria omenirii cu un presedinte prost care habar nu are nici un cuvant intr`o limba straina ...

E machidon, stie aromana :drak:

JJ
25th August 2006, 16:33
Pai am intra in istoria omenirii cu un presedinte prost care habar nu are nici un cuvant intr`o limba straina ...
Au intrat americanii cu Bush Jr. inaintea noastra... Nici ala nu cred ca stie vreo limba straina.

dragos_popa17
25th August 2006, 16:35
Destul de greu a cazut Steaua. Real a treia in urna I, Lyon prima in urna II iar Kievul a doua in urna IV. Chiar si grupa cu Chelsea si Barca era mai buna. Macar acolo era Levski si mergeau la sigur in UEFA. Asa o sa lupte greu cu Kiev, pt ca ucrainienii au multa experienta in grupe.

*Coco*
25th August 2006, 16:39
Destul de greu a cazut Steaua. Real a treia in urna I, Lyon prima in urna II iar Kievul a doua in urna IV. Chiar si grupa cu Chelsea si Barca era mai buna. Macar acolo era Levski si mergeau la sigur in UEFA. Asa o sa lupte greu cu Kiev, pt ca ucrainienii au multa experienta in grupe.

Si lua si mai multi bani de pe bilete daca juca cu Barca & Chelsea:happy

betina
25th August 2006, 16:50
cine stie pe ce canal putem vedea Supercupa Europei, pe internet?
dar meciurile Stelei din C.L.?

gabi94
25th August 2006, 16:52
Favorita la locul 1 e Lyon,pentru locul 2 lupta e cat de cat deschisa...ceva sanse ar fi si pentru Steaua ...depinde cat de greu intra in ritm Realul ,care de obicei are inceputuri de sezon nu prea convingatoare....
In orice caz avem nevoie de multa sansa pentru a prinde locul 2...

rechinul farist
25th August 2006, 16:52
statea jiji in loc de banii astia de pe bilete? chiar vroiam sa vin si eu la meci sa-i vad si eu pe cei de la Real, da la asemena scoruri la bilete...........poate m=as multumi cu peluza, daca apuc bilete bineinteles............

cryrad1975
25th August 2006, 17:07
Pai tu chiar crezi ca Taranu asta o sa iese presedintele Romaniei?
Pai am intra in istoria omenirii cu un presedinte prost care habar nu are nici un cuvant intr`o limba straina ...
Nici nu ma gandesc ca asta sa iese presedinte
Ma`si muta draq din tara decat sa am un astfel de presedinte

pai daca deja iese in topuri ca fiind printre cei mai buni sportivi...:)) cat mai are pana sa semneze cu stiloul lui faimos acte la cotroceni? mai citeam si pe Copos, ca e indignat ca ministerul transporturilor nu ii mai da bani sa modernizeze stadionul.
bravo acestor patroni milostivi

rechinul farist
25th August 2006, 17:13
Am observat ca atunci cand s-a facut extragerea grupei pt Steaua, aceasta nu a putut sa faca parte din anumite grupe, C si D, daca nu ma insel. La fel s-a intamplat si cand a fost extrasa Levski. Imi poate spune cineva de ce? Care este regula dupa care se alcatuie grupele CL?

iocs
25th August 2006, 17:56
Am observat ca atunci cand s-a facut extragerea grupei pt Steaua, aceasta nu a putut sa faca parte din anumite grupe, C si D, daca nu ma insel. La fel s-a intamplat si cand a fost extrasa Levski. Imi poate spune cineva de ce? Care este regula dupa care se alcatuie grupele CL?

KKt!!! Tragerile la sorti sunt facaturi! Nu stiu daca ma credeti, dar eu stiam de la inceput ca ori noi, ori Levski o sa jucam in grupa cu Barcelona si Chelsea, iar cealalta cu Real si Lyon! Nu se vrea ca o echipa din SE Europei sa joace in optimi. Rusine Uefa! Anul trecut a fost o "intamplare" ca am picat cu tiganii in semifinale! Nu e adevarat! Alta facatura.
De ce n-am avut voie sa jucam in 2 grupe?! Ca era mai dificil sa ne fure. Dar sunt sigur ca baietii o sa le dea peste gura si ca o sa iesim mai departe, lasand si lyonul si realul acasa. Noi si Dynamo...k sa le stricam planurile. O sa vedeti arbitraje tendentioase la Steaua - Real, Steaua - Lyon, Real - Steaua si Lyon - Steaua. O sa ne lase sa ne luptam ca chiorii pentru locul 3 cu Dynamo Kiev. Pacat! O sa ne strice un vis frumos
Sper sa va vad cantand pana ragusiti cu Realul si cu Lyonul! Macar noi sa nu ne facem de ras! :D

onorel666
25th August 2006, 18:15
real-s.b. 6-0, 4-0 si 2-0, in final locul 4 pt. s.b., 1 pct acasa cu dinamo kiev, mos craciun ii prinde preocupatzi de cupa romaniei; in c.l. nu exista jucatori adversi care sa fie contactatzi si momitzi cu contracte, nu exista adversari care sunt satelitzi-vezi urmatorul meci din campionat, nu exista observatori care sa mearga la antrenorul adversarei inaintea meciului si sa le comunica s-o lase mai moale impotriva s.b., nu exista arbitrii de casa, uefa nu reprogrameaza meciuri la indicatzia ciobanilor si uefa nu e condusa de un fost militzian care are ca singur talent acela de a mirosi exact cu cine sa se puna bine si in cine sa dea; s.b. se va face de kkt, dar ramane cu experienta de a fi jucat impotriva unor nume mari-r.m. sau echipe f. puternice-o.lyon; cu ucraienienii nu-i vad capabili sa se lupte pt. locul de uefa;

Ai dreptate ma...esti de nu se poate...cica " nu exista arbitrii de casa"...a se vedea cazul JUVENTUS...ia intreaba-l pe nenea Moggi ...ia vezi...ce zice?

Sunt Babau care-ti rupe capu'

onorel666
25th August 2006, 18:17
Da nea jiji spaga 1 milion de euro la arbitru si batem pe real.


Apropo: la biletele alea de 2 milioane la tribune a II - a....cred ca o sa iau mai multe...ca sigur le dau la suprapret...cu 5 milioane bucata...:)))

magica_steaua
25th August 2006, 18:50
www.realmadrid.com
Steaua Bucharest
At first glance, Steaua may look like a pushover, but this team was a semifinalist in last year's UEFA CUP, only to be defeated by Middlesbrough in a terribly-played second leg match. Despite having only been founded in 1947, this Club has been one of the most successful in Romania. They have won more Leagues and Cups than any other team in the country. However, Steaua's greatest achievement came on 7 May 1986 when they won the European Cup after defeating Barcelona in a penalty shooutout at the S&#225;nchez Pizju&#225;n Stadium. The Catalan side weren't able to put one shot into the back of the net. Steaua won the European Supercup that same year after beating Dynamo Kiev. The Eastern European team also reached the 1989 final at the Camp Nou, but lost to Milan.

p.s.:asta e pentru frustrati....am cautat pe site si prezentarile lui dinamo si rapid dar nu am gasit nimic .....

clara.warren
25th August 2006, 19:00
Daca va face un rezultat bun cu Dinamo Kiev in deplasare eu cred ca vor fi motivatzi si pot si scoate un egal cu Lyon acasa, o victorie cu Real tot acasa, pierd in deplasare de la Real si Lyon, si kistiga cu Dinamo acasa! in total aproximativ 7-9 puncti poate,poate,poate,poate ka se vor duce mai departe di pi locu 2! (acesta este pronosticul meu)

1.Lyon
2.Steaua
3.Real
4.Dinamo Kiev

CAT DE FRUMOS AR FI:ok:

Seldon
25th August 2006, 19:01
KKt!!! T.... Anul trecut a fost o "intamplare" ca am picat cu tiganii in semifinale! Nu e adevarat! Alta facatura.
De ce n-am avut voie sa jucam in 2 grupe?! Ca era mai dificil sa ne fure. Dar sunt sigur ca baietii o sa le dea peste gura si ca o sa iesim mai departe, lasand si lyonul si realul acasa. Noi si Dynamo...k sa le stricam planurile. O sa vedeti arbitraje tendentioase la Steaua - Real, Steaua - Lyon, Real - Steaua si Lyon - Steaua. O sa ne lase sa ne luptam ca chiorii pentru locul 3 cu Dynamo Kiev. Pacat! O sa ne strice un vis frumos
... :D

Exista Steaua, Dinamo, Rapid, Craiova, Timisoara, Farul, CFR Cluj, Otelul, etc. Sunt echipe romanesti, nu sunt tigani. Etnia unui jucator sau a altuia nu mai conteaza asa mult - avem deja destul de multi straini in campionatul intern. Nu poti numi o echipa "tigani".
Steaua a jucat in editia trecuta a cupei UEFA cu Rapid in sferturi. In semifinale a fost o poveste cu final trist, cu niste englezi...
Am avut si eu de multe ori senzatia ca exista o conspiratie mondiala a arbitrilor impotriva echipelor din estul Europei. Asta nu a impiedicat Steaua sa castige o Cupa a Campionilor si sa mai joace inca o finala. Si nici pe Craiova, Dinamo si Rapid nu le-a impiedicat sa aiba parcursuri bune, atunci cand au jucat fotbal de calitate. Nici atitudinea unor arbitri nu o poti generaliza.
Da, e adevarat, e pacat! Visele frumoase ni le stricam singuri cu ura fata de altii.
Un suporter adevarat isi iubeste echipa si ii respecta adversarii, isi incurajeaza favoritii, nu ii injura pe cei din alte echipe si nici pe sustinatorii lor.
Dupa cele 3 goluri marcate in poarta lui Anderlecht, pe tabela de marcaj din Ghencea scria ceva despre respect, nu erau scrise insulte si injuraturi.
Pacat ca unii nu invata niciodata nimic...

clara.warren
25th August 2006, 19:05
Dp meu dv este cea mai grea grupa in care Steaua putea pica. Daca era in grupa cu Barca si Chelski locul 3 era mai accesibil, dar asa...

Ce ma ingrijoreaza este atitudinea tuturor fata de Carlos. A reusit o interventie salvatoare si s-a izbit eroic de bara, si gata, avem superportar. Ma doare capul cand ma gandesc cum va iesi la centrarile lui Beckham catre Nistelrooy sau cum va plonja cu capul inainte la loviturile lui Juninho.

Pana una alta, Steaua ar mai trebui sa transfere niste jucatori, eu unul nu-mi pot imagine dueluri Nesu - Beckham sau Badea - Cannavaro.

Oricum ar fi, desi este o mentalitate paguboasa, deja ma bucur ca au ajuns aici si nu prea mai conteaza rezultatele. Nimeni nu cred ca asteapta o calificare, dar sper sa nu se faca de ras si sa castige experienta pentru viitor :) .DUPA PAREREA MEA EU ZIC CA CEL MAI BINE AR FI FOST DACA PICA IN GRUPA CU MAN UNITED si CELTIC,asa ar fi avut mai mari sanse dar in fotbal nu se stie nici odata...DOAMNE AJUTA ,macar daca nu ne calificam sa ne luptam si sa iesim cu capu sus...DOAMNE AJUTA...BAFTA STEAUA si sa dea domnu sa te vedem in primavara tot inCL/hello /hello /hello :ok: :yeah:

magica_steaua
25th August 2006, 19:09
si chelsea daca era in locul nostru cred ca avea probleme sa iasa din grupa ..oricum e o performanta mare a fotbalului romanesc ca avem o echipa in champions league...vom avea 6 meciuri in care vom simti cu adevarat ca suntem intre puterile fotbalului mondial

clara.warren
25th August 2006, 19:09
fortza steauaFORTZA STEAUA/hello /hello /hello /hello / BAFTA STEAUA:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: FOREVER STEAUA:ok: :ok:

Rossi
25th August 2006, 19:19
1. REAL MADRID
2. LYON
3. DINAMO KIEV
4. MANEAUA


sanse sa obtineti puncte cu Real si Lyon = 0%

va "bateti" pt locul 3 cu Dinamo Kiev

nu faceti mai mult de 2 puncte in 6 partide ...

sanse sa ocupati locul 1-2 >>> 0%
sanse sa ocupati locul 3 >>>>> 25%

Vand vise
25th August 2006, 19:23
si daca facem 11 puncte... te arunci dupa bloc? aaa... cu borcea.... sa scapam de voi :D :D :D

King of Hell
25th August 2006, 19:24
Dinamo Kiev-Steaua 5-0, Real Madrid-Steaua 5-0, Lyon-Steaua 5-0, BINGO

Vand vise
25th August 2006, 19:31
Dinamo Kiev-Steaua 5-0, Real Madrid-Steaua 5-0, Lyon-Steaua 5-0, BINGO

Dinamo Kiev-Steaua 2
Real Madrid-Steaua ? :D
Lyon-Steaua X
Steaua-Real Madrid 1X
Steaua-Dinamo Kiev 1
Steaua-Lyon 1

bada_otelul
25th August 2006, 19:41
abia astept sa-l vad pe juninho cum il da cu capul de bare pe bufonul carlos
sanse au doar la locul 3,real este real iar pe lyon ii vad chiar peste real,sa nu uitam ce le-au facut anul trecut.bataia pt locul 3 e intre astia si dinamo kiev

Neamtu
25th August 2006, 19:43
Dinamo Kiev-Steaua 5-0, Real Madrid-Steaua 5-0, Lyon-Steaua 5-0, BINGO
Building Vânju-Mare - "u" 5-0
"u" - Unirea Dej 0-5
FC Caracal - "u" 5-0

Du-te si onanizeaza-te, vorbim de fotbal aici;)

alexandrubudu
25th August 2006, 19:59
Cine stie? poate prin 2100 fac si echipele voastre performanta.... pana atunci, bine veniti la liga lu´Dragomir&co :drak: :evil: :jerk:

King of Hell
25th August 2006, 20:25
Building Vânju-Mare - "u" 5-0
"u" - Unirea Dej 0-5
FC Caracal - "u" 5-0

Du-te si onanizeaza-te, vorbim de fotbal aici;)

bine ma, m-am dus sa ma onanizez cu gandul la umilinta ce o va trai steaua. Zeii nu dorm, si is curios sa va vad fetzele dupa ce o sa va fie umilita echipa.

Vand vise
25th August 2006, 20:33
noi o sa-i umilim...cum am umilit EUROPA in 1986

Neamtu
25th August 2006, 20:36
m-am dus sa ma onanizez
si ti-a mai venit mintea la cap? :happy

PS: acu vazui ca esti moderator :D
lasa-l dracu de avetisment, am vorbit stiintific, nu ti-am zis sa ti-o iei la laba :happy

King of Hell
25th August 2006, 20:44
numa ti-am dat avertisment ma, nimic important. nu pot sa ma supar asa tare pentru ca ma trimiti la o activitate placuta.

Neamtu
25th August 2006, 20:48
bine ma dracule, oricum imi esti simpatic, stai linistit, dar incearca si cu o femeie:D

unic_jul
25th August 2006, 20:59
cata invidie pe aici.nu mi vine sa cred ca sunte ti asa de invidiosi si cred ca va si rugati sa se faca steaua de ras.daca ati gandi putin a ti vedea partea frumoasa a lucrurilor adica faptul ca daca va face o figura frumoasa in grupe atunci si fotbalul din Romania va creste in ochii lumii si vom putea si noi sa cumparam si sa vindem la echipe mari nu prin china si urss in disperare de cauza si nu pe sume de 2 lei
si inca ceva pt cei care se oftica:ganditi va ca daca steaua trece de grupe se vor aduna puncte importante si asa poate ajungeti si voi cu echipele voastre prin CL.noroc cu steaua si rapid ca ceilalti ar trebui sa aiba ciocul mic pana cand nu fac ce au reusit steaua si rapid.
si daca tot o sa castige poate ajunge si amarasteanul ala de borcea(care se tot pregateste ) in liga calificandu se si echipa de pe locul 2 in liga

J-C Van Damme
25th August 2006, 21:00
Nu m-am mai uitat la fotbal de prin 96 de cand steaua mai intra prin CL. Dupa aia toti o luau de la tot felul de echipe de pescari, frizeri, ingineri etc. Se pare ca dinamo si rapid tot asa au ramas :sleep: pe cand steaua a mai progresat ceva. De Lyon n-am auzit nimic pana acuma, prin anii 90 nu auzisem nimic de ei. Stie cineva ce cupe au luat (daca au luat ceva) si cine a castigat cl de prin anii 90 pana anul trecut?

magica_steaua
25th August 2006, 21:02
la mintea unora standard ne dadea 5-0,valencia 5-0 si aproape toate echipele scoase de noi ne dadeau 5-0....
acum ii inteleg pe toti frustratii ca nu mai au ce sa spuna..au strigat allez standard degaba...ce sa mai spui acum...incerci si tu ceva zici ca ne bat ca ne omoara si iar le dam peste nas pentru ca STEAUA e STEAUA

cine isi mai aduce aminte declaratiile lui porcea dupa ce am picat cu valencia ?asemanatoare cu cele are unor frustrati de pe acest forum..si am vazut ce a iesit

p.s.:ati luat toate adversarele noastre la rand...unii spuneau pe acest minunat forum ca ne bate gorica in retur cu 3-1,pe urma in dubla cu standard la fel....acum au inceput cu pronosticurile meciurilor NOASTRE din grupe
chiar nu va dati seama ca va dam peste nas de fiecare data?
asa de mult tine baiatul asta cu B cluj incat nici nu-l intereseaza penibilitatea in care se scalda echipa lui de ani buni,unii dinamovsti la fel care s-au facut mai mereu de ras in cupele europene fiind eliminati de mari echipe:polonia varsovia,spartak moscova,17 nentori,si multe altele

vedeti-va de echipele voastre ca sunteti mult prea mici in momentul asta pentru a va da cu parerea de meciurile noastre cu Real,lyon sau kiev

uitati-va pe toate posturile voastre de la meciurile cu standard sa realizati ce penibili sunteti acum,...nu mai fiti orbiti de invidie

apercele
25th August 2006, 21:19
petre marin a declarat azi ca nu poate sa ii bata nimeni in ghencea...

inseamna ca ia steaua 10-12 puncte in total si se duce pe locul 2 :sleep:

Vand vise
25th August 2006, 21:21
asta spun si eu de 2 zile :D

magica_steaua
25th August 2006, 21:25
petre marin a declarat azi ca nu poate sa ii bata nimeni in ghencea...

inseamna ca ia steaua 10-12 puncte in total si se duce pe locul 2 :sleep:

tu ce ai zice ca o sa iei bataie...asa voi nu ati mai juca nici un meci in cupele europene...villareal era aproape sa prinda finala anul trecut daca nu rata riquelme penalty in min.90,si cu villareal am jucat de la egal la egal in sezonul precedent asa ca la nivelul asta diferentele nu sunt asa de mari
daca batem va fi frumos daca nu asta e ...doar n-am jucat cu dinamo

apercele
25th August 2006, 21:27
una e sa zici ca avem incredere si ne vom juca sansele, si alta e sa zici ca nu pierdem acasa

dupa ca va baga real-ul si lyon-ul 3 boabe acasa, o sa vedem cat de increzator va mai fi suedezul

magica_steaua
25th August 2006, 21:31
acasa suntem greu de batut...n-ai vazut ce au scris si astia din belgia....standard nu a supravietuit iadului de la bucuresti..si boskamp :"n-am jucat niciodata in cariera mea intr-o asemenea atmosfera" asa ca nu le va fi usor la bucuresti
asa si brazilia castiga lejer campionatul mondial la ce jucatori are.....

giovanni BV
25th August 2006, 21:33
Eu cred ca STEAUA , are sanse de calificare , daca joaca cum au jucat "inaintasii" lor cu Barcelona , acum 10 ani !!! Totul este posibil in ziua de azi !!!

Vand vise
25th August 2006, 21:36
real si lyon daca pleaca cu un punct din ghencea... :D :D bravo lor

TheIceMan
25th August 2006, 22:03
Cel mult un egal si o victorie, total 4 puncte, locul 4. Cam atata in Grupa Campionilor.

Sambata, adica maine, Steaua va pierde acasa cu Farul. De ce? Pentru ca se vor gandi numa la Real si vor gresii flagrant. O sa vedeti.

TaNaKa
25th August 2006, 22:05
bha..eu nu tin cu steaua dar..joaca bine si sper sa trecem mai departe..pentru ca este o echipa romaneasca....daca voi nu tineti cu romania...tineti ghinion stelei...daca tineti cu romania....uitativa....
<Astept Reply La Acest Mesaj Al meu...>

TheIceMan
25th August 2006, 23:26
cine a castigat cl de prin anii 90 pana anul trecut?

# 2005 - 2006 Barcelona
# 2004 - 2005 Liverpool
# 2003 - 2004 Porto
# 2002 - 2003 Milan
# 2001 - 2002 Real Madrid
# 2000 - 2001 Bayern
# 1999 - 2000 Real Madrid
# 1998 - 1999 Man. United
# 1997 - 1998 Real Madrid
# 1996 - 1997 Dortmund
# 1995 - 1996 Juventus
# 1994 - 1995 Ajax
# 1993 - 1994 Milan
# 1992 - 1993 Marseille
# 1991 - 1992 Barcelona
# 1990 - 1991 Crvena Zvezda
# 1989 - 1990 Milan

Vladek
25th August 2006, 23:42
Dinamo Kiev-Steaua 5-0, Real Madrid-Steaua 5-0, Lyon-Steaua 5-0, BINGO


U Cluj, inca 100 de ani in B, numarul de suporteri se apropie rapid de 0, desfiintarea va paste. :D :D :D BINGO.

PS : Vezi-ti de treaba ta. Alea de sus nu-s pronosticuri, sunt visele unui frustrat la gandul ca alta echipa a ajuns acolo unde Clujul n-o sa ajunga in vecii vecilor...

Cucu
25th August 2006, 23:48
Steaua porneste cu sansa a 3-a ... asa ca poate avem un meci Steaua-Dinamo in UEFA cup

dar in fotbal nu stii niciodata... sper sa faca surpriza si sa iese in cupe Steaua, ar fi frumos. Succes

SORENSEN
25th August 2006, 23:50
# 2005 - 2006 Barcelona
# 2004 - 2005 Liverpool
# 2003 - 2004 Porto
# 2002 - 2003 Milan
# 2001 - 2002 Real Madrid
# 2000 - 2001 Bayern
# 1999 - 2000 Real Madrid
# 1998 - 1999 Man. United
# 1997 - 1998 Real Madrid
# 1996 - 1997 Dortmund
# 1995 - 1996 Juventus
# 1994 - 1995 Ajax
# 1993 - 1994 Milan
# 1992 - 1993 Marseille
# 1991 - 1992 Barcelona
# 1990 - 1991 Crvena Zvezda
# 1989 - 1990 Milan
in '96-'97 parca am fost in grupa cu Atletico si Dortmund ...finala castigata de germani cu 3-1 :o: in fata lui juventus

in '95-'96 am fost in grupa cu Juventus si Borussia D
Juventus 6 4 1 1 15 4 13
Dortmund 6 2 3 1 8 8 9
Steaua 6 1 3 2 2 5 6
Rangers 6 0 3 3 6 14 3
Oare se alege de aici campioana..cine stie...oricum atunci Dortmund...ne-au batut dar nu ne-am facut de ras 1-0 apoi 1-1 pe Ghenchea..cu Juventus am scos 0-0 pe un teren inghetat (nimeni nu ne dadea sanse dar am reusit egalul...)
Pe Ghencea atunci 3 1 2 0 2-1 5 p ...putem si anul asta de fapt cred ca putem scoate aceste rezultate...

dannymoga
25th August 2006, 23:52
Putin realism cum spun unii...dar nimic nu este imposibil!!!
Eu am incredere in Steaua, si cred ca v-a scoate cel putin un punct de la Real Madrid. Pe Dinamo Kiev au mai batut-o... insa cel mai frica mi-e ca nu o sa faca prea multe puncte cu Lyon..care e o echipa candidata la castigarea trofeului...daca trece de Steaua :D/hello

chico
26th August 2006, 00:02
Capello vine la bucuresti cu gandul ca are 3 puncte deja...ce surpriza va avea, de abia astept

Olympiakos i-au batut acasa in primul meci anu trecut si au terminat numai cu 4 puncte

Steaua termina cu 8-10 puncte. trebuie sa scoatem 4-6 puncte cu kiev

TheIceMan
26th August 2006, 00:16
Pe Dinamo Kiev au mai batut-o...

Da, dar acu' 20 de ani... alta echipa

:cool:

Gabriel28
26th August 2006, 00:46
Steaua vs Dinamo/Rapid in Supercupa Europei. De ce nu? :D

Oricum, e o grupa grea ptr toate echipele din grupa. Daca batem la Kiev, si batem si pe Lyon acasa, si facem macar egal cu Real tot acasa, nu stiu dar....parca imi miroase a primavara europeana deja.

DeeaStelista
26th August 2006, 01:08
Adevarat aveam o grupa grea...dar nimik nu este imposibil...putem face o surpriza la fel ca si in cupa uefa cand, sincer, nimeni nu prea se astepta sa ajungem asa departe :yeah: Oricum putem spera ca Real Madrid sa aiba o zi mai proasta si sa putem scoate macar un egal(ex Barca asta seara cu Sevilla..a jucat slab de tot).Asa ca nimik nu este imposibil.Putem bate dinamo kiev ...sunt sanse.Daca noi suporterii adevarati nu suntem increzatori in ekipa noastra..atunci cine sa fie?:ok: Sa fim optimisti sa sa speram ca va iesi ceva bun:)FORZA STEAUA!!!

P.S: Fratilor sunteti cei mai tari suporteri...Atmosfera ca la meciu cu Standard nu am mai vz...daca ar fii mereu..la fiecare meci...fie internatinal sau din campionat...cu sigurantza STEAUA ar castiga mereu.SUNTETI FANTASTICI!!!!/OLE/ /OLE/

SORENSEN
26th August 2006, 01:32
...
P.S: Fratilor sunteti cei mai tari suporteri...Atmosfera ca la meciu cu Standard nu am mai vz...daca ar fii mereu..la fiecare meci...fie internatinal sau din campionat...cu sigurantza STEAUA ar castiga mereu.SUNTETI FANTASTICI!!!!/OLE/ /OLE/

A fost ceva special pt noi toti... fiecare stelist care a fost la meci a pus umarul (glasul si fulare/torte/steaguri/tricouri) pt aceasta calificare ...toti am dorit-o..toti am obtinut-o...
Acum ne asteapta alt examen si chiar daca biletele sunt greu de obtinut(scumpe dar si putine) vom face o atmosfera demna de povestit.

Sorin Blaj
26th August 2006, 01:33
Am o observatie legata de Poll, ar fi fost loc si de o a patra optiune: Da, de pe locul 3 in Cupa Uefa.

Diodude
26th August 2006, 02:03
Ce haiosi santeti stelistii,cica treceti de grupe!!!!!!!!!!!Real si cu Lyon va desfinteaza si in tur si in retur.Din grupa asta nu iesiti cu mai mult de 4 puncte.Nu vad unde sa luati puncte in afara de meciul cu Dinamo Kiev de la Bucuresti,care si ala este un meci de 1X2.S-a terminat cu bulanul,demonstrati acum ca aveti valoare,si daca iesiti cu capu' sus din grupa asta voi fi primul care va recunoaste pe acest forum.MULT INSUCCES!!!

magica_steaua
26th August 2006, 02:16
Ce haiosi santeti stelistii,cica treceti de grupe!!!!!!!!!!!Real si cu Lyon va desfinteaza si in tur si in retur.Din grupa asta nu iesiti cu mai mult de 4 puncte.Nu vad unde sa luati puncte in afara de meciul cu Dinamo Kiev de la Bucuresti,care si ala este un meci de 1X2.S-a terminat cu bulanul,demonstrati acum ca aveti valoare,si daca iesiti cu capu' sus din grupa asta voi fi primul care va recunoaste pe acest forum.MULT INSUCCES!!!

probabil ca nu esti la curent cu faptul ca anul trecut am ratat finala cupei uefa pt. 1 min. si inca ceva ca vad ca esti frustrat rau castigatoarea cupei uefa a zdrobit azi barcelona cu 3-0
asa si tu esti haios daca spui ca ii scoateti pe skoda,la cum ati jucat cu descultii aia din israel....dar nu are rost sa jignesc dinamo pt. ca sunt destui suporteri dinamovisti care recunosc o performanta chiar si a unei echipe adverse din campionat,pt. acei supoteri a fost inventat fotbalul nu pt. niste frustrati ca tine

p.s.:nu vedeti ca va ies numai pe invers pronosticurile,erau unii care spuneau ca ne bate gorica cu 3-1,pe urma tot scriau "allez standard" ,deja sunteti penibili....
normal ca e greu sa iesi din grupa asta ,si pe chelsea daca o puneai in locul nostru nu stiu daca ii era usor dar fiti si voi mai relaxati nu va mai exprimati non-stop frustrarea
doar pt. tine ai citi banneruL"ORA 22.30 in stefan cel mare ploua cu televizoare" e si cazul tau nu?

Gabriel28
26th August 2006, 02:25
Daca Olypiakos i-au batut sezonu' trecut la ei acasa, noi de ce nu am putea sa o facem? serios acum....si in trecut i-au batut si altii, si Rosenborg...si alte echipe mai mici, depinde de ziua respectiva, de cum se simt jucatorii etc.

Pepsi-Cola
26th August 2006, 02:34
Eu zic ca se califica pe locul 2 ... pe locul 1 nu are shanse ...dar locul 2 mi se pare accesibil ...

Diodude
26th August 2006, 02:43
[QUOTE=magica_steaua;770408]probabil ca nu esti la curent cu faptul ca anul trecut am ratat finala cupei uefa pt. 1 min. si inca ceva ca vad ca esti frustrat rau castigatoarea cupei uefa a zdrobit azi barcelona cu 3-0
asa si tu esti haios daca spui ca ii scoateti pe skoda,la cum ati jucat cu descultii aia din israel....dar nu are rost sa jignesc dinamo pt. ca sunt destui suporteri dinamovisti care recunosc o performanta chiar si a unei echipe adverse din campionat,pt. acei supoteri a fost inventat fotbalul nu pt. niste frustrati ca tine
QUOTE]

Auzi bai baiatule.
Punctul nr. 1:Intrarea in grupe este o performanta,dar in nici un caz de nivelul la care ati vrea voi sa fie.Vad ca va bucurati de asta de parca ati fi castigat Champions League!!!!
2.Anul trecut in semifinale s-a vazut valoarea voastra cand v-au scos descultii aia de la Middlesbrough,si daca mi-aduc bine aminte bine nici de tigani nu meritati sa treceti la ce ati jucat cu ei.
3.Eu nu am sustinut ca noi am jucat bine cu evreii.
4.Cine e Standard Liege???In afara de numele echipei ,a mai ramas ceva din ei???
5.Daca incepi sa faci calcule din astea ca sevilla i-a batut pe barcelona ,deci voi erati aproape de sevilla,scoateati egal cu Barcelona,deci ii puteti bate pe Real,se vede ca esti ori vai mama ta,ori esti vreun pusti cordit cu tarate in capatana!!!!!!!!!!!!Stii tu ce importanta a dat Barcelona la supercupa???
6.Fac pariu ca voi nu scoateti nici un punct cu Real si Lyon.Cu Dinamo Kiev la Bucuresti este meci de 1X2,iar la Kiev de 1X,deci puteti scoate maxim 4 puncte,dar la fel de bine puteti ramane doar cu 1 punct.Voi nu ati putut sa bateti pe descultii aia de la Timisoara si vreti sa ii bateti pe Real si Lyon.
7.Sper din tot sufletul sa iesiti umiliti din grupe,ca sa reveniti cu picioarele pe pamant si sa va dati seama care este adevarata voastra valoare(cea de la middlesbrough).

UN_GURU
26th August 2006, 02:48
Vise Baiatu. Adica Tu Ai Impresia Ca Real Si Lyon O Fura La Bucuresti?
Sa Zicem Ca Ar Fi O Sansa Cu Dinamo Kyev.

UN_GURU
26th August 2006, 11:30
si dupa aia ai dat cu capul de noptiera si te-ai trezit?:drak:

MISHA_90
26th August 2006, 11:40
way ungur hrenov:ciocan: ibala in ghips:happy FORZZA STEAUA:yeah:

Lia_666
26th August 2006, 12:14
In urma tragerii la sorti a grupelor Ligii Campionilor, de joi seara de la Monaco, Steaua a fost repartizata in Grupa E, alaturi de Real Madrid, Lyon si Dinamo Kiev. Vom reveni cu intreg programul grupelor. Primele partide au loc pe 12/13 septembrie.

Iata componenta celor 8 grupe: http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/liga%20campionilor/index.php?meniuId=39&viewCat=371&viewItem=9162

Se califica Steaua din grupa E?

Cu toate ca am cazut in grupa cu Real Madrid(nici nu se putea mai rau)sunt de parere ca ne vom califica...pe locul doi desigur :D Pana acum nici nu ne gandeam ca ne vom califica si uite acum unde suntem...cine stie,poate luam cupa ;) Astept cu nerabdare inceperea meciurilor.
Haide Steaua! /hello

Ella14
26th August 2006, 12:24
Ce vb. baiatul???? Dar voi i-ati batut pe "descultii" de la Timisoara si stim si cum!!! Probleme, observatii??? Pai ati avut un bulan cu evreii ca m-am si gandit cat ati mancat cand erati mici!!! Pai tu compari Standard cu Timisoara??? Du-te si lasa-ne cu PORCEA cu tot!!! Frustrati si incapabili sa realizati ceva. Va roade invidia ca toate ziarele din Romania vb si au vb numai de STEAUA. Pai sie de voi ce sa scrie cand mai aveati putin si v-o luati urat de tot de le evrei!!! PEACE!!!!!!!

SORENSEN
26th August 2006, 12:32
Diferenta dintre perfomantele noastre si ale celorlalte echipe din Liga 1 poate deriva din mai multe elemente...
Cel mai simplu este ca NOI CREDEM ca putem incurca o echipa ca REAL MADRID sau O LYON (adica ca putem scoate pct de la ei) ....
Nu zice nimeni ca e suficient dar e absolut necesar sa crezi ca sa poti chiar sa realizezi vreo performanta...fara sa crezi in forta echipei nu poti face nimic...

magica_steaua
26th August 2006, 12:41
cu valencia cine ne-a dat vreo sansa sa ne calificam??doar era echipa declarata de uefa cea mai buna din anul 2004 si detinatoarea cupei uefa....numai simplul fapt ca joci alaturi de real ,lyon e o performanta atata timp cat nici o alta echipa din romania nu a reusit sa ajunga vreodata in grupe...

si boro sunt niste descultii doar i-au batut pe chelsea anul trecut in primavara cu 3-0 in campionat...si acum o saptamana din nou cu 2-1...imi dau seama cat va pricepeti la fotbal daca voi vorbiti de descultii in semifinalele cupei uefa....mai ales ca mizeria de dinamo a reusit performanta de a nu se califica din cea mai usoara grupa posibila anul trecut..

Sorin Blaj
26th August 2006, 12:43
Cu toti jucatorii valizi si in forma buna este posibil orice. Mai ales daca se va juca acasa, in Ghencea. Publicul poate fi decisiv in evolutia Stelei.

magica_steaua
26th August 2006, 12:48
repet nu a zis nimeni ca ne calificam ...ce e jenant e modul in care se manifesta suporterii altor echipa care doar viseaza la amicale cu echipe ca real ,lyon.........sunt in stare in cazul in care obtinem puncte cu real si lyon sa spuna ca sunt niste descultii

chiar se poate observa usor frustrarea unora.....si ei uita ceva la noi atmosfera de pe stadion e un infern pt. adversari dupa cum au spus si belgienii....pe cand la dinamo sunt maxim 2000 de spectatori si aia care incep cu "hei hei dinamo"(am inregistrat scandarea asta daca aveti tupeul sa spuneti ca nu e asa v-o dau sa va delectati cu ea)

clara.warren
26th August 2006, 12:58
favorita grupei e lyon,cu real madrid nu prea pot sa ma pronunt caci daca ar avea un start competitional si un an intreg de fapt ca cel de anul trecut am mai avea sanse de cel putin 2 puncte de la ei dar daca sunt in forma cum se tot aude pe aici pe afara nu avem nici o sansa ...oricum un loc trei in grupa asta ar fi formidabil si il l-am dedica tuturor frustratilor k sa aiba de ce plange ...fortza steaua....forever steaua...

clara.warren
26th August 2006, 13:02
[QUOTE=magica_steaua;770408]probabil ca nu esti la curent cu faptul ca anul trecut am ratat finala cupei uefa pt. 1 min. si inca ceva ca vad ca esti frustrat rau castigatoarea cupei uefa a zdrobit azi barcelona cu 3-0
asa si tu esti haios daca spui ca ii scoateti pe skoda,la cum ati jucat cu descultii aia din israel....dar nu are rost sa jignesc dinamo pt. ca sunt destui suporteri dinamovisti care recunosc o performanta chiar si a unei echipe adverse din campionat,pt. acei supoteri a fost inventat fotbalul nu pt. niste frustrati ca tine
QUOTE]

Auzi bai baiatule.
Punctul nr. 1:Intrarea in grupe este o performanta,dar in nici un caz de nivelul la care ati vrea voi sa fie.Vad ca va bucurati de asta de parca ati fi castigat Champions League!!!!
2.Anul trecut in semifinale s-a vazut valoarea voastra cand v-au scos descultii aia de la Middlesbrough,si daca mi-aduc bine aminte bine nici de tigani nu meritati sa treceti la ce ati jucat cu ei.
3.Eu nu am sustinut ca noi am jucat bine cu evreii.
4.Cine e Standard Liege???In afara de numele echipei ,a mai ramas ceva din ei???
5.Daca incepi sa faci calcule din astea ca sevilla i-a batut pe barcelona ,deci voi erati aproape de sevilla,scoateati egal cu Barcelona,deci ii puteti bate pe Real,se vede ca esti ori vai mama ta,ori esti vreun pusti cordit cu tarate in capatana!!!!!!!!!!!!Stii tu ce importanta a dat Barcelona la supercupa???
6.Fac pariu ca voi nu scoateti nici un punct cu Real si Lyon.Cu Dinamo Kiev la Bucuresti este meci de 1X2,iar la Kiev de 1X,deci puteti scoate maxim 4 puncte,dar la fel de bine puteti ramane doar cu 1 punct.Voi nu ati putut sa bateti pe descultii aia de la Timisoara si vreti sa ii bateti pe Real si Lyon.
7.Sper din tot sufletul sa iesiti umiliti din grupe,ca sa reveniti cu picioarele pe pamant si sa va dati seama care este adevarata voastra valoare(cea de la middlesbrough).
valoarea noastra e sa jucam semifinala cupei uefa(si s-o ratam la 1 min),valoarea noastra e sa jucam in CL iar valoarea voastra care e? sa va tarati in grupele uefa si sa va inecati acolo pana si rapid a facut performanta anul trecut in europa.ASTA-I VALOAREA.FORTZA STEAUA...In stefan cel mare ploua cu televizoare

Ella14
26th August 2006, 13:09
Poblema e, ca ei nu vor ajunge niciodata asa departe cum a ajuns STEAUA si chiar RAPID. Ei tot ne ameninta de vreo 3 ani ca intra in CL. Si ce vedem??? O DINAMO obosita care abia abia a trecut de niste desculti. Abia astept sa si-o ia rau de tot de la greci, atunci n-ar trebui nici sa mai ridice capul din pamant de rusine, dar sa mai si intre pe forum si sa discute despre STEAUA!!!! Steaua este prima in Europa cu cel mai bun coeficient!!! Dinamo, aveti grija sa nu v-o luati si la propriu si la figurat de la olteni. Abia va asteapta MITITELU!!!!!

magica_steaua
26th August 2006, 15:06
chiar nu inteleg ce va intereseaza pe cine batem si cu cine pierdem in grupele champions league.....oricum unde suntem noi e doar un vis pentru voi......pt. unii faptul ca au trecut de sarajevo sau beitar e o performanta mai mare decat accederea in grupele champions league....bineinteles de aici puteti observa cu usurinta FRUSTRAREA pura si NEPUTINTA unora....

cum o fi sa vorbesti de ce face steaua cu real madrid cand tu de-abia treci de unii de prin israel sau bosnia ....oricum prostia voastra ma amuza

Zapada
26th August 2006, 16:17
Steaua sa se bucure tare de tot daca prinde locul 3 in grupa si continua mai departe in cupa UEFA!

prea multi visatori pe aici iar eu nu prea cred in minunile bisericesti cu care va inbata ciobanasul Becali

Sansele Stelei (realiste dupa valoarea lotului si mai ales a antrenorului)

1. sanse sa iasa din grupe si sa mearga mai departe 5%

2. sanse sa termine pe locul 3 si sa continue in cupa UEFA 45%

3. sanse sa termine pe locul 4 si sa stea acasa 50%

Sorin Blaj
26th August 2006, 16:19
Zapada.

Daca nu ti-ai dat seama pana acum, nicio previziune de-a ta nu s-a adeverit. Asa ca, probabil, se vor califica in optimi. :)

sun
26th August 2006, 19:04
Lyon a inceput destul de ezitant campionatul . Are la "activ" printre altele un egal acasa cu loserii de la Toulouse ( egalati in minutul 92 :yeah: ) si o victorie cu arbitrii in deplasare la Bordeaux ( golul doi a fost dintr-un offiside cat casa , faza asemanatoare cu cea de la golul Rapidului cu Craiova :) )

Vladek
26th August 2006, 19:33
Steaua sa se bucure tare de tot daca prinde locul 3 in grupa si continua mai departe in cupa UEFA!

prea multi visatori pe aici iar eu nu prea cred in minunile bisericesti cu care va inbata ciobanasul Becali

Sansele Stelei (realiste dupa valoarea lotului si mai ales a antrenorului)

1. sanse sa iasa din grupe si sa mearga mai departe 5%

2. sanse sa termine pe locul 3 si sa continue in cupa UEFA 45%

3. sanse sa termine pe locul 4 si sa stea acasa 50%

Zapada, iti multumesc din suflet pentru previziuni. Sa recapitulam cateva dintre proorocirile tale din sezonul trecut :

1. Nici o echipa romaneasca nu se va califica in grupele UEFA - pana la urma s-au calificat toate.
2. Nici o echipa nu va trece de grupe - Steaua si Rapid au facut-o.
3. Steaua nu va castiga campionatul si nu va prinde cupele europene - nu numai ca am luat titlul dar ne-am si calificat in grupele CL.:yeah: :yeah:

In concluzie, respectand regula ca absolut toate previziunile tale "realiste" au iesit tocmai pe dos .... rezulta ca trecem de grupe aproape sigur.

Te rog eu sa nu care cumva sa schimbi ceva ! De fiecare data cand ne-ai purtat noroc ... the show must go on. :D :D

PS : Inainte de meciul cu Realul, dak se poate, baga niste pronosticuri gen 3-0 pt Real, etc, etc. Ca sa stim cu totii sa fugim repede la bilete sa prindem victoria Stelei.

Liviu
26th August 2006, 20:08
Se poate face o figura frumoasa chiar si in grupa asta . Acum 3 ani , Partizan , o echipa care teoretic era cotata mai slab decat Steaua de azi a facut 3 puncte , toate acasa , din egaluri cu Real (pe vremea ei buna) , cu Porto (castigatoarea Cupei Uefa sezonul anterior si a CL in acel sezon) si cu Marseille.
Nu vad de ce ne-ar fi frica de Lyon sau Kiev . Iar Real nu mai e ce a fost. Am invins atatea echipe in ultimii 2-3 ani in Europa : Southampton , Zeleznik , CSKA Sofia , Standard , Besiktas , Valencia , Shelbourne , Valerenga , Lens , Halmstads , Heerenven , Betis , Middlesbrough , Gorica , iar Standard .:ok:
Eu cred ca avem valoarea dar si experienta necesara sa ne putem lupta de la egal la egal cu adversarii , mai ales acasa. Ne-am pregatit de Champions League in ultimii 3 ani prin parcursurile bune din Uefa , iar acum a venit momentul sa trecem la nivelul urmator.
Intr-o zi buna pe Ghencea putem zdrobi Kievul iar Lyon si Real ar pleca cu maxim un punct . Asa cum am invins Lens , o echipa foarte buna din Franta , cu 4-0 sau pe Betis la ea acasa cu 3-0 , care venea din CL , echipa invigatoare in fata lui Chelsea , putem sa invingem si Kiev dar cu putin noroc si pe celelalte.
Nu este nevoie decat de incredere , nu cum i-am vazut pe jucatori , in prima parte a meciului cu Standard cand se vedea ca le era teribil de frica. Fara frica si cu o determinare ca in zilele bune nu avem cum sa nu iesim din grupa . In optimi sau in Uefa.

kain
26th August 2006, 21:03
Se poate face o figura frumoasa chiar si in grupa asta . Acum 3 ani , Partizan , o echipa care teoretic era cotata mai slab decat Steaua de azi a facut 3 puncte , toate acasa , din egaluri cu Real (pe vremea ei buna) , cu Porto (castigatoarea Cupei Uefa sezonul anterior si a CL in acel sezon) si cu Marseille.
Nu vad de ce ne-ar fi frica de Lyon sau Kiev . Iar Real nu mai e ce a fost. Am invins atatea echipe in ultimii 2-3 ani in Europa : Southampton , Zeleznik , CSKA Sofia , Standard , Besiktas , Valencia , Shelbourne , Valerenga , Lens , Halmstads , Heerenven , Betis , Middlesbrough , Gorica , iar Standard .
Eu cred ca avem valoarea dar si experienta necesara sa ne putem lupta de la egal la egal cu adversarii , mai ales acasa. Ne-am pregatit de Champions League in ultimii 3 ani prin parcursurile bune din Uefa , iar acum a venit momentul sa trecem la nivelul urmator.
Intr-o zi buna pe Ghencea putem zdrobi Kievul iar Lyon si Real ar pleca cu maxim un punct . Asa cum am invins Lens , o echipa foarte buna din Franta , cu 4-0 sau pe Betis la ea acasa cu 3-0 , care venea din CL , echipa invigatoare in fata lui Chelsea , putem sa invingem si Kiev dar cu putin noroc si pe celelalte.
Nu este nevoie decat de incredere , nu cum i-am vazut pe jucatori , in prima parte a meciului cu Standard cand se vedea ca le era teribil de frica. Fara frica si cu o determinare ca in zilele bune nu avem cum sa nu iesim din grupa . In optimi sau in Uefa.

Real nu mai e ce-a fost ? E mai puternica iti zic eu.. informeaza-te la ce transferuri a facut.. tu compari ce-a fost acu` 2-3 ani , nivelul fotbalului s-a schimbat semnificativ de atunci , exemplu : Cupa Mondiala :) cat despre Lyon si Kiev , sunt echipe foarte puternice , cu multa experienta in cupele europene ;)

dannymoga
26th August 2006, 21:54
se califica Lyon si steaua si pe Real Madrid o sa o mai vedem in Giulesti, sau in Stefan cel Mare!!!!:yeah: :yeah: :yeah:

SORENSEN
27th August 2006, 00:09
Nice- O Lyon 1:4 :scared: :shock:
27'[1 - 0]M. Vahirua,49'[1 - 1] F. Malouda ,67'[1 - 2]K. Benzema,74'[1 - 3]Tiago ,90'[1 - 4] K. Benzema (pen.)

Ammadeus
27th August 2006, 01:16
Nice- O Lyon 1:4 :scared: :shock:
27'[1 - 0]M. Vahirua,49'[1 - 1] F. Malouda ,67'[1 - 2]K. Benzema,74'[1 - 3]Tiago ,90'[1 - 4] K. Benzema (pen.)

...si bineintzeles ca a fost meci curat, nu blat cu satelitul de constantza!
abia astept s-o luatzi in gura de la europenii din vest!

chico
27th August 2006, 02:18
pacat ca radoi nu apuca meciu de acasa cu realu

la asta ma gandeam si eu :))))


se califica Lyon si steaua si pe Real Madrid o sa o mai vedem in Giulesti, sau in Stefan cel Mare!!!!:yeah: :yeah: :yeah:

Nea Vasile
27th August 2006, 03:12
Nu vad de ce ne-ar fi frica (...) Am invins atatea echipe in ultimii 2-3 ani in Europa : Southampton , Zeleznik , CSKA Sofia , Standard , Besiktas , Valencia , Shelbourne , Valerenga , Lens , Halmstads , Heerenven , Betis , Middlesbrough , Gorica , iar Standard .:ok:
Eu cred ca avem valoarea dar si experienta necesara sa ne putem lupta de la egal la egal cu adversarii , mai ales acasa.(...)

Rationament corect.

Southampton , CSKA Sofia , Standard , Besiktas, Heerenven, Middlesbrough pot oricind juca de la egal la egal cu Dinamo Kiev.
Lens poate la fel scoate un rezultat bun cu Lyon.
Iar Valencia si Betis pot de asemenea pune probleme Realului.

De ce n-ar putea si Steaua sa faca macar la fel ca echipele carora le-a fost superioara (cel putin pe teren propriu) ? ;)

aetius
27th August 2006, 10:29
lucrurile sunt foarte clare ...
steaua poate juca 6 meciuri cum a jucat sevilla supercupa europei cu barca?
daca da, si eu sunt sigur ca da, atunci poate terminam primii grupa pentru ca vom bate tot acasa si mai scoatem 1sau 3 puncte la kiev.
programul grupei e cel mai bun pentru steaua.
sper ca in meciul de la lyon din 13 septembrie sa ia lyonezii vreo 2 cartonase rosii +4 accidentari pe durata de cel putin 3 saptamini.

Hipgnosis
27th August 2006, 12:58
abia astept s-o luatzi in gura de la europenii din vest!

Bad Post.
Sau ma insel eu si luatul in gura e permis pt. anumiti forumisti ?:rosu:

Ulysses
27th August 2006, 15:48
[QUOTE=magica_steaua;770408]probabil ca nu esti la curent cu faptul ca anul trecut am ratat finala cupei uefa pt. 1 min. si inca ceva ca vad ca esti frustrat rau castigatoarea cupei uefa a zdrobit azi barcelona cu 3-0
asa si tu esti haios daca spui ca ii scoateti pe skoda,la cum ati jucat cu descultii aia din israel....dar nu are rost sa jignesc dinamo pt. ca sunt destui suporteri dinamovisti care recunosc o performanta chiar si a unei echipe adverse din campionat,pt. acei supoteri a fost inventat fotbalul nu pt. niste frustrati ca tine
QUOTE]

Auzi bai baiatule.
Punctul nr. 1:Intrarea in grupe este o performanta,dar in nici un caz de nivelul la care ati vrea voi sa fie.Vad ca va bucurati de asta de parca ati fi castigat Champions League!!!!
2.Anul trecut in semifinale s-a vazut valoarea voastra cand v-au scos descultii aia de la Middlesbrough,si daca mi-aduc bine aminte bine nici de tigani nu meritati sa treceti la ce ati jucat cu ei.
3.Eu nu am sustinut ca noi am jucat bine cu evreii.
4.Cine e Standard Liege???In afara de numele echipei ,a mai ramas ceva din ei???
5.Daca incepi sa faci calcule din astea ca sevilla i-a batut pe barcelona ,deci voi erati aproape de sevilla,scoateati egal cu Barcelona,deci ii puteti bate pe Real,se vede ca esti ori vai mama ta,ori esti vreun pusti cordit cu tarate in capatana!!!!!!!!!!!!Stii tu ce importanta a dat Barcelona la supercupa???
6.Fac pariu ca voi nu scoateti nici un punct cu Real si Lyon.Cu Dinamo Kiev la Bucuresti este meci de 1X2,iar la Kiev de 1X,deci puteti scoate maxim 4 puncte,dar la fel de bine puteti ramane doar cu 1 punct.Voi nu ati putut sa bateti pe descultii aia de la Timisoara si vreti sa ii bateti pe Real si Lyon.
7.Sper din tot sufletul sa iesiti umiliti din grupe,ca sa reveniti cu picioarele pe pamant si sa va dati seama care este adevarata voastra valoare(cea de la middlesbrough).

mai dude ia zi de dinamo mah, ca vad ca performantele stelei le stii...ia fa tu niste calcule :ce puncte a adus dinamo romaniei, cate meciuri ati "castigat "in campionat pe "mana"lu, porcea si alte chestii de-astea de rahat! lasa liga campionilor pentru CAMPIONI!intoarce-te in cocina dinamovista mica si murdara! huoooooooooooo frustrati loseri jigodii!:jerk:

Ulysses
27th August 2006, 16:00
...si bineintzeles ca a fost meci curat, nu blat cu satelitul de constantza!
abia astept s-o luatzi in gura de la europenii din vest!

ai scos capshorul retardatule?bine i-ai mai incurajat pe standard, mi-a placut dar ati furat-o loserilor!inapoi in canale aurolacule ca sa-ti alini durerea in punga! huooooooooo "d-le fara kreier"!:jerk: :jerk:

Vladek
27th August 2006, 16:07
...si bineintzeles ca a fost meci curat, nu blat cu satelitul de constantza!
abia astept s-o luatzi in gura de la europenii din vest!

Ai aparut din nou ... doctor ... "fara" Kreier ? Vezi ca si sufletul tau geaman, alter ego-ul tau, Remy alias doris2001 alias "ma oftic atunci cand Steaua castiga", combate de zor pe intern, unde bate campii despre "blatul" Stelei. Fugi repede sa-l ajuti !:D :D

PS: Vad ca inca n-ai patit nimic dupa meciul cu Standard. Chiar ma bucur, e amuzant sa-ti urmaresc exploziile de frustrate si invidie pe aici. Nu uita, inainte de meciul cu Dinamo Kiev sa ascunzi obiectele ascutite si funiile de prin acasa ... asa cum ai facut cu Standard. Sa nu patesti, Doamne fereste ceva !:drak: :drak:

remy
27th August 2006, 18:07
la mintea unora standard ne dadea 5-0,valencia 5-0 si aproape toate echipele scoase de noi ne dadeau 5-0....
acum ii inteleg pe toti frustratii ca nu mai au ce sa spuna..au strigat allez standard degaba...ce sa mai spui acum...incerci si tu ceva zici ca ne bat ca ne omoara si iar le dam peste nas pentru ca STEAUA e STEAUA

cine isi mai aduce aminte declaratiile lui porcea dupa ce am picat cu valencia ?asemanatoare cu cele are unor frustrati de pe acest forum..si am vazut ce a iesit

p.s.:ati luat toate adversarele noastre la rand...unii spuneau pe acest minunat forum ca ne bate gorica in retur cu 3-1,pe urma in dubla cu standard la fel....acum au inceput cu pronosticurile meciurilor NOASTRE din grupe
chiar nu va dati seama ca va dam peste nas de fiecare data?
asa de mult tine baiatul asta cu B cluj incat nici nu-l intereseaza penibilitatea in care se scalda echipa lui de ani buni,unii dinamovsti la fel care s-au facut mai mereu de ras in cupele europene fiind eliminati de mari echipe:polonia varsovia,spartak moscova,17 nentori,si multe altele

vedeti-va de echipele voastre ca sunteti mult prea mici in momentul asta pentru a va da cu parerea de meciurile noastre cu Real,lyon sau kiev

uitati-va pe toate posturile voastre de la meciurile cu standard sa realizati ce penibili sunteti acum,...nu mai fiti orbiti de invidie
Trezeste-te din letargie, copile !
Ai auzit cumva de Rosenborg (o echipa de mana a treia, depasita total), sau de Middlesbrough, o echipa de mana a doua din Anglia, in apropierea retrogradarii ?
E de ajuns, ca sa nu mai amintim ce echipe obosite, depasite a intalnit anii astia Steaua, de care ajunsese doar numele.
Daca jucati cu echipe adevarate si le eliminati, jos palaria !
Dar cu "bulanul" Stelei nu se pune nimeni.
Si n-o mai dati la intors, ca deja aveati in pantaloni ceva moale si urat mirositor la faza in care Carlos a avut un bulan incredibil, noroc ca erau aia prosti sa nu impinga mingea in poarta goala. La 0-2, nu se mai auzea nici p&#226;s.
Acum nu mai auzeam nici un Stelist (cum au facut-o de atatea ori, cu Rosenborg, 'Boro), unii chiar facand infarct la cat de agitati si exaltati sunt.
Asa ca lasati-o cum a picat, si nu va mai laudati, ca nu va mai ajunge nimeni la nas.
Sa nu cadeti de la inaltimea la care va amagiti ca ati ajuns !
Ati cucerit lumea, ce mai !
Voi sunteti campionii Europei si ai lumii, ce mai discutam noi aici ?
Cu lotul actual, Steaua, daca n-ar avea ceva ambitie si banii murdari ai ciobanului, sau n-ar straluci doar cate-un jucator, echipa asta nici n-ar visa primul tur al Cupei UEFA

Zax
27th August 2006, 18:44
ba [..moderated] sapt trecuta Boro a batut pe Chelsea la Londra cu 2-1 in campionat.


acu cativa ani cand dinamo blatuia campionat dupa campionat nu va mai ajungea nimeni la nas, nu mai incetati cu laudele la superzdreantza voastra de echipa care s-a facut de fiecare data de ras in europa

...in ce hal radeati de noi ..s-a intors roata baieti ..a inceput HEGEMONIA gata...emigrati in alta tara locu 1 e ocupat.

Nea Vasile
27th August 2006, 19:49
Trezeste-te din letargie, copile !
Ai auzit cumva de Rosenborg (o echipa de mana a treia, depasita total), sau de Middlesbrough, o echipa de mana a doua din Anglia, in apropierea retrogradarii ?

1. O echipa care a jucat vreo 9 ani (daca tin minte corect) in Champions League este o echipa de mina a treia? Nici pomeneala, este o echipa de urna a treia. :D
2. Daca Middlesbrough, "o echipa de mina a doua din Anglia, in apropierea retrogradarii", ajunge in finala Cupei UEFA, inseamna ca joaca intr-unul din cele mai tari campionate din lume. In consecinta, o echipa de mina a doua din Anglia nu este acelasi lucru cu o echipa de mina a doua din, sa zicem, Romania, si deci nu este nici o rusine pentru Steaua sa fie eliminata de o astfel de echipa. :sleep:

my_bogdan
27th August 2006, 20:17
intrebare pt frustrati: Pt voi care e echipa de prima mana?

Parca vad ca daca Steaua bate pe Real Madrid sau Lyon spuneti si despre ele ca is echipe de mana a doua.:headbang:

Ammadeus
27th August 2006, 21:55
Bad Post.
Sau ma insel eu si luatul in gura e permis pt. anumiti forumisti ?:rosu:

ma refeream la minge, nimic altceva...in alta ordine de idei, pronostichez 1 punct acasa cu dinamo kiev, deoarece la s.b. nu s-au facut transferuri valoroase in ultimele 18 luni, beneficiaza de meciuri trucate in favoarea lor in campionat si sprijinul lui g. becali e unul fals, pe el il intereseaza doar sa-si faca capital politic pe spatele echipei de fotbal; tinetzi minte un moment important: dupa meciul cu mediocrii de la standard liege basescu s-a distantzat de becali si probabil va ramane asa si in perioada urmatoare; adevarul e ca becali a urcat neasteptat in preferintzele po****tiei (13-14%) si a facut declaratzii de independentza la adresa lui basescu; daca va mai urca, basescu da drumul la cercetarea averii si dosarului individului asta, mai pe romaneste spus, becali o va incasa rau si o data cu el si s.b.; aici il vetzi vedea cum lpf-ul si frf-ul vor analiza meciurile cu satelitzii si sobolanii gen mm si argaseala vor parasi corabia repejor...va asteapta vremuri grele; si un sfat: deoarece pretul la meciurile din c.l. e mare, economisitzi bani la meciurile din campionat cu satelitzii si nu va prezentatzi la galerie; sunt meciuri dinainte castigate si nu are sens sa asistati la parodii gen meciurile cu uta (rusine lacatus!) si farul; altfel: real- s.b. 4-0 si 2-0 in ghencea

Zax
27th August 2006, 21:59
ammadeus you feel like a piece of shit!!! ;) www.aberatii.jet



prima echipa care a jucat in CL dupa 10 ani si singura de altfel este STEAUA BUCURESTI !

realmadrid.com
27th August 2006, 22:05
si deci nu este nici o rusine pentru Steaua sa fie eliminata de o astfel de echipa.

Nu era umilinta asa mare, daca Steaua pierdea cu 1-0, 2-0, 3-0, dar cand Steaua a condus cu 2-0 si 60 de minute s-au aparat ca, chiorii, si au primit 4 goluri, este de tot rasul :D. Dar lasa trecutul, ca va rupe Lyon, Real si Kyevul anul asta. Primavara, o vedeti la anu.

Zax
27th August 2006, 22:15
si daca ne calificam inghiti bilele alea una cate una?

LUCKY_AMARU
27th August 2006, 22:57
PE toate deodata l-as pune sa le inghite........adevaru ca numa mancatori de sh**t pe aici...si necunoscatori.....ca parca lyonu sau realu joaca cu 4 picioare si fiecare are cate o minge.......parca nu se joaca cu aceiasi minge tot cu 2picioare.........asa vorbeau toti cand a venit liverpool sau valencia in ghencea.....valencia a plecat cu coada intre picioare iar peliverpool i-am luat serios la tavaleala......ce sa spun....le promit meciuri grele de tot personal si realulu si lyonului si sa stati tot linistiti ca nu joaca bugetele......

SORENSEN
27th August 2006, 23:11
REAL M - Villareal 0-0 incep greu astia dar pana la meciul cu noi mai e mult...

SORENSEN
27th August 2006, 23:29
Dynamo Kyiv [2 - 0] Metalist Kharkiv
35'[1 - 0]S. Rebrov (pen.) , 51' [2 - 0]O. Gusev

magica_steaua
27th August 2006, 23:30
oricum un meci pierdut cu real nu cred ca se compara cu un egal cu beitar sau un meci pierdut cu sarajevo

milanezu
27th August 2006, 23:52
cine is echipele alea 2 ?
nu am auzit de ele.

Zax
27th August 2006, 23:57
http://img180.imageshack.us/img180/2945/groupe2copyfk1.png

ciocu mic si joc de glezne

Nea Vasile
28th August 2006, 03:15
Nu era umilinta asa mare, daca Steaua pierdea cu 1-0, 2-0, 3-0, dar cand Steaua a condus cu 2-0 si 60 de minute s-au aparat ca, chiorii, si au primit 4 goluri, este de tot rasul :D. Dar lasa trecutul, ca va rupe Lyon, Real si Kyevul anul asta. Primavara, o vedeti la anu.

Excelente "argumente", Realmadride! Asa e, primavara o vedem la anu :cool:

SORENSEN
28th August 2006, 12:32
Am inteles ca Dinamo are 6 jucatori accidentati si nu se stie daca cineva sau cati se vor reface pana la meciul cu noi...
Milevski,Rincon,Kleber,Rodolfo,Vasciuk si Fedorov

Real M a fost fluierata dupa meciul modest contra lui Villareal ...desi au folosit o tripleta V Nisterlooy ,Raul,Ronaldo nu prea au avut ocazii...

Dennis
28th August 2006, 13:28
Steaua o sa se califice, poate chiar de pe primul loc, mai ales pt. k toate echipele din grupa ne subestimeaza. O sa vedeti k anul asta o sa asistam la o semifinala de Champions League :)

SORENSEN
28th August 2006, 17:58
Da ...Capello zicea ca ar fi fost mai bine sa inceapa cu noi...dupa meciul cu Villareal mi-as fi dorit si eu ca in forma asta erau de batut chiar si pe Bernabeu..dar pana la meciul cu noi se pot intampla multe...
Apoi Capello a spus ca noi suntem un adversar complicat:shock:

Feanor
28th August 2006, 18:01
Da ...Capello zicea ca ar fi fost mai bine sa inceapa cu noi...dupa meciul cu Villareal mi-as fi dorit si eu ca in forma asta erau de batut chiar si pe Bernabeu..dar pana la meciul cu noi se pot intampla multe...
Apoi Capello a spus ca noi suntem un adversar complicat:shock:

Meciul cu Steaua e chiar inainte de El Clasico, asa ca nu se stie. :P

Hipgnosis
28th August 2006, 19:13
Capello vroia sa inceapa cu noi ca sa aiba asigurate 3 puncte. Daca as fi fost in locul lui si eu as fi gandit la fel.

SORENSEN
28th August 2006, 19:32
Doar ca dupa meciul cu Villareal nu mai poti arunca asa vorbe..oameni maic a erau linsati pe acolo..mai ales unii...

TheIceMan
28th August 2006, 22:18
in '96-'97 parca am fost in grupa cu Atletico si Dortmund ...finala castigata de germani cu 3-1 :o: in fata lui juventus


Group B

Clubs Pld W D L GF GA Pts
Atlético 6 4 1 1 12 4 13
Dortmund 6 4 1 1 14 8 13
Widzew 6 1 1 4 6 10 4
Steaua 6 1 1 4 5 15 4

---
Atlético 4 - 0 Steaua
Steaua 0 - 3 Dortmund
Steaua 1 - 0 Widzew
Widzew 2 - 0 Steaua
Steaua 1 - 1 Atlético
Dortmund 5 - 3 Steaua

---

Ma gandesc la o performata similara si acuma :(

TheIceMan
28th August 2006, 23:03
lucrurile sunt foarte clare ...

sper ca in meciul de la lyon din 13 septembrie sa ia lyonezii vreo 2 cartonase rosii +4 accidentari pe durata de cel putin 3 saptamini.

Yup, asa e, doar daca ceilalti au toti jucatorii accidentati mai speram si noi la ceva, in rest, nu mare branza...


Steaua o sa se califice, poate chiar de pe primul loc, mai ales pt. k toate echipele din grupa ne subestimeaza.

Vrajeala... nu va subestimeaza nimeni doar vad valoarea adevarata... Din pacate, voi, stelistii va supa-apreciati si efectul o s afie taman invers de cel scontat

milanezu
29th August 2006, 10:35
imi place de voi dimanovistii tot timpul va uitati la steaua!!!!!
cred si noaptea visati sa ajungeti ca steaua!!!!!!
dar....
mai visati!!!!!!

remy
29th August 2006, 11:44
Da ...Capello zicea ca ar fi fost mai bine sa inceapa cu noi...dupa meciul cu Villareal mi-as fi dorit si eu ca in forma asta erau de batut chiar si pe Bernabeu..dar pana la meciul cu noi se pot intampla multe...
Apoi Capello a spus ca noi suntem un adversar complicat:shock:
Imi place de unii de pe aici, ca-si creeaza iluzii ca Steaua e ... Barcelona estului, si ei se strofoaca sa ne demonstreze superioritatea lor (in ce, in blaturi ?).
Mila mi-e de voi ca nu va mai vedem asa des pe Forumul asta, in curand.
Cel putin ce s-a intamplat cu farul, va vor ura tot mai multi ne-stelisti, fiti siguri.
Astea nu se iarta, mai zic, alergi cu sacosele cu bani, aranjezi cu arbitrii daca nu poti mitui o echipa intreaga, dar nu sa faci blaturi pe fata acuzate de cativa patroni, voi facandu-i in toate felurile, pt. ca va supara adevarul !
STELEI II VOR IESI PE NAS ASEMENEA MARSAVII, MAI ALES IN CH. LEAGUE. CA DUMNEZEU VEDE PE PACATOSI.

cred si noaptea visati sa ajungeti ca steaua!!!!!!
CA STEAUA LUI JIJI, CEL MAI MURDAR CLUB, DUPA CEL AL CARUI "PATRON" ERA FAMILIA CEAUSESCU ?
DALMATIENII LE VOM SPUNE STELISTILOR.

SORENSEN
29th August 2006, 11:44
Viseaza..si noi am visat grupele UCL si am ajuns...dupa 10 ..acum ei doar visand decand s-au nascut doar abereaza..locul pe care-l ocupam va fi infierat indiferent care va fi el...

remy
29th August 2006, 11:48
ma refeream la minge, nimic altceva...in alta ordine de idei, pronostichez 1 punct acasa cu dinamo kiev, deoarece la s.b. nu s-au facut transferuri valoroase in ultimele 18 luni, beneficiaza de meciuri trucate in favoarea lor in campionat si sprijinul lui g. becali e unul fals, pe el il intereseaza doar sa-si faca capital politic pe spatele echipei de fotbal; tinetzi minte un moment important: dupa meciul cu mediocrii de la standard liege basescu s-a distantzat de becali si probabil va ramane asa si in perioada urmatoare; adevarul e ca becali a urcat neasteptat in preferintzele po****tiei (13-14%) si a facut declaratzii de independentza la adresa lui basescu; daca va mai urca, basescu da drumul la cercetarea averii si dosarului individului asta, mai pe romaneste spus, becali o va incasa rau si o data cu el si s.b.; aici il vetzi vedea cum lpf-ul si frf-ul vor analiza meciurile cu satelitzii si sobolanii gen mm si argaseala vor parasi corabia repejor...va asteapta vremuri grele; si un sfat: deoarece pretul la meciurile din c.l. e mare, economisitzi bani la meciurile din campionat cu satelitzii si nu va prezentatzi la galerie; sunt meciuri dinainte castigate si nu are sens sa asistati la parodii gen meciurile cu uta (rusine lacatus!) si farul; altfel: real- s.b. 4-0 si 2-0 in ghencea
PERFECT ADEVARAT, SI VREMEA ASTA A CAM SOSIT, SA SE DEMASTE ACEST MOGGI AL ROMANIEI !

Aurel.D
29th August 2006, 12:14
Va fi foarte greu pt. Steaua, pt. ca joaca cu trei echipe care stiu ce vor de la Liga si au o mare experienta in aceasta competitie. Nici Dinamo Kiev nu trebuie subestimata pt. ca a jucat ani buni in Liga Campionilor si stie cum sa trateze un astfel de meci.
Cert este ca am vazut si in jocurile cu Standard multe greseli ale jucatorilor Stelei si daca Standard era o echipa mai legata, Steaua nu trecea. Acele greseli (de plasament, pase gresite, erori in aparare), ar putea fi speculate foarte usor de cele trei adversare si ar putea fi letale pt. Steaua.

remy
29th August 2006, 14:10
Cernat sa nu aranjeze meciul nostru cu Steaua
]
Autor: A CRISTIAN HUBALI (Postat la 29-08-2006)

ATAC: Salut Maksim. Te deranjam din Romania, Bucuresti, de la cotidianul ATAC. Ce ne poti spune despre grupa E a Ligii Campionilor?
MAKSIM SATKIH: Pentru Dinamo Kiev, e o grupa normala. Ne vom bate de la egal la egal cu orice echipa. Nu ne temem de Real Madrid, daramite sa ne fie frica de Olympique sau Steaua. De altfel, am condus Realul la Kiev in urma cu ceva vreme, chiar cu 2-0, si am fost egalati in final. Am fi putut sa castigam atunci.
Cum va fi meciul cu Steaua, de la Kiev?
Indiferent de forta adversarului, noi ne-am planuit victoria si iesirea din aceasta faza a grupelor. Normal ca nu concepem sa pierdem partida cu Steaua. Ar fi un dezastru pentru noi, pentru publicul din Ucraina. Din pacate, pe stadion vor veni doar 40.000 de spectatori. E inca in constructie, in modernizare, si nu pot fi 80.000. Cel putin, asta e situatia acum. Am mai jucat cu Steaua, daca nu ma insel, in urma cu vreo cinci ani. Atunci i-am eliminat, i-am batut la Bucuresti. Intre timp, Steaua a devenit mai periculoasa, a ajuns si in semifinalele Cupei UEFA. Nu e o echipa de neglijat. Ne va astepta un meci foarte greu, dar, repet, nu concepem sa nu luam cele trei puncte.
Ti-ai propus sa repeti isprava din intalnirea cu turcii de la Fenerbahce?
(Rade). Ma gandesc sa dau tot doua goluri, dar important e sa castigam, nu cine marcheaza si cat marcheaza. Ori 2-0, ori 2-1, ori 1-0 e la fel de multumitor pentru noi.
Cunosti vreun jucator de la Steaua?
Nu. Am aflat insa de pe cateva forumuri din Ucraina ca Steaua are trei jucatori valorosi. In rest, nu stiu nimic. N-am vizionat inca nici o caseta cu meciurile Stelei din campionat si din cupele europene.
Florin Cernat e finul lui Mihai Stoica, managerul general al Stelei. Nu ti-e teama ca ii va furniza informatii capitale despre jocul vostru?
(Rade). Stiam asta, ca e finul presedintelui de la Steaua, eu asa stiu, ca e presedinte. Nu cred. Sper ca Cernat sa nu aranjeze meciul nostru cu Steaua. In fapt, el e fotbalist la Dinamo Kiev. Chiar daca e roman, va trage pentru echipa sa. E finul lui, dar nu poate sa aranjeze o partida de asemenea anvergura. Totusi, e vorba de Liga Campionilor, nu de campionatul Ucrainei sau de campionatul Romaniei. Cernat va juca mai mult ca sigur la Kiev contra Stelei. Nu conteaza ca e ruda cu presedintele de la Steaua.
Ce sanse crezi ca are Steaua sa se califice mai departe?
Toti au sansa lor. Ca sa nu fiu rautacios, ii dau 50 la suta sanse. (Rade).
Care e situatia celorlalti ju- catori romani de la Dinamo Kiev?
Irimia se mai antreneaza cu echipa a doua. De Ghioane nu stiu nimic. Nu l-am mai vazut de o luna. In iulie, s-a pregatit cu echipa, a venit la antrenamente, apoi a disparut.
MEME, SI AICI ITI BAGI NASUL ?

RedStar
29th August 2006, 14:28
Daca Cernat vrea sa tranteasca meciul pentru Steaua nu vad care ar fi problema.
Premiul la victorie este de 900 000 E. Jumate Cernat, jumate Steaua, asa ar fi corect si am mai lua si 3 puncte importante.

remy
29th August 2006, 14:34
Tare, daca ar fi asa, chiar ca vom redenumi Steaua, se va numi STEAUA BLATISTA !
Cool nume, ce mai, se potriveste de minune, ca sanse nu prea au decat asa !

Zax
29th August 2006, 14:59
nu pot sa cred cat de imbecil esti =)))))) ba [...mod] cernat nici nu joaca la dinamo kiev e rezerva cum ar putea sa faca blat?

P.S. ALELUIA .....prietenii stiu dc ;)))

Jerry20cm
29th August 2006, 15:13
a luat ban /hello , am scapat vreo 3 zile de el, liniste:D
on-topic: o grupa foarte grea, ar fi un rezultat foarte bun obtinerea locului 3 in aceasta grupa.

Zax
29th August 2006, 16:15
a luat ban /hello , am scapat vreo 3 zile de el, liniste:D
on-topic: o grupa foarte grea, ar fi un rezultat foarte bun obtinerea locului 3 in aceasta grupa.

poate a luat perm n-ar fi frumos ?/hello /hello /hello

Hipgnosis
29th August 2006, 16:24
MEME, SI AICI ITI BAGI NASUL ?

Daca ai facut afirmatia asta la misto, atunci chiar ai simtul umorului. :ok: Daca ai facut-o serios, atunci chiar ca iti lipseste simtul ridicolului. :mda:



poate a luat perm n-ar fi frumos ?
nope
pleaca lumea de pe forum dc. dispare bufonul asta.

Incredibil, am aflat ca Steaua face blaturi in Liga Campionilor. Pai atunci inseamna ca suntem la fel de puternici ca Juventus :happy :happy

Liviu
29th August 2006, 16:26
MAKSIM SATKIH : (...)Stiam asta, ca e finul presedintelui de la Steaua, eu asa stiu, ca e presedinte. Nu cred. Sper ca Cernat sa nu aranjeze meciul nostru cu Steaua(...)

MEME, SI AICI ITI BAGI NASUL ?
A facut si reporterul o gluma si voi o luati de buna ? Bine si intrebarea a fost tendentioasa , dar cred ca SATKIH a ras cu pofta la intrebarea ziaristului . Chiar credeti ca ucrainienii sunt ingrijorati ca Cernat e finul lui MM? :happy Nu aduceti si aici scandalul de pe threadurile meciurilor Stelei!

Mare branza si Kiev astia ... Sahtior ii domina in campionat , un Sahtior care nici n-a miscat anul trecut cu Rapid... Steaua e mare favorita cu ei in Ghencea , acolo mai greu dar macar un egal ne e la indemana.:)

magica_steaua
29th August 2006, 16:26
poate a luat perm n-ar fi frumos ?/hello /hello /hello

nu ca dorris112 e chiar psihopat ....pe cuvant cred ca in realitate nu are altceva de facut ....

simiancuta
29th August 2006, 21:46
steaua este echipa care aduce stele!real,lyon,kiev(fara dinamo) si tot steaua este cea care le va face sa apuna!forzza steaua!!!

dede
30th August 2006, 10:33
este o grupa grea, dar Steaua are sanse sa ajunga in primavara europeana...ramane de vazut daca in ucl sau in uefa :evil:

sadakch
1st September 2006, 01:30
e greu....dar nu se stie niciodata favorita este lyon nu real dupa ultimul sezon ...in UCL...vom vedea si vom trai.......

Nu e chiar asa, Real se schimba, au venit campioni mondiali acolo, chiar si antrenorul campioanei mondiale. 1.Real 2.Lyon 3.Steaua 4.Dinamo Kiev ...cam asa spune toata lumea ... si asa cred si eu ca va fi

sadakch
1st September 2006, 01:31
eu va inteleg ca suntetzi suporteri ai stelei dar nu va inteleg cand credetzi ca steaua o sa poata scoate macar 1 punct din intalnirile cu real sau lyon.... real madrid a facut transferuri anul asta cand a avut steaua buget in 10 ani... iar lyon sunt printre primile 4 echipe din europa... in afara de grupa barcelonei asta e cea mai grea grupa pt steaua
e bine ca sperati nu zic ca nu-i bine dar putzin realism!!!

corect ... asa e, un pic de realism ...

sadakch
1st September 2006, 01:40
Cat de mult mi-as dori sa fie cum spuneti voi, incercati sa fiti realisti. De unde 2 puncte cu Real ? de unde 4 cu Lyon ? (voi stiti ca Lyon, a tinut in sah pe AC Milan anul trecut in SFERTURILE LIGII CAMPIONILOR?) ... Voi stiti cine antreneaza acum Real Madrid ? Cine e tatic in aparare acum ? Real s-a schimbat, nu mai e ce era pe vremea lui Luxemburgo ... si ... de unde 6 puncte cu Dinamo Kiev ? Eu m-as multumi si cu 3 ... Sunt un om prea realist ca sa nu vad ca e a doua grupa urata (dupa cea cu Barcelona si Chelsea) din Liga Campionilor, si ca sa nu va spun, ca Steaua termina pe 3 sau 4 ;) :drak: