PDA

View Full Version : A gresit S.O.S.?



S.O.S.
8th June 2004, 12:57
de ce m-ai banat????? Numai pt. ca nu-ti convine ca l-am facut tigan, cum de fapt si este, pe jigodia de lucescu???? Bai, daca mai traia Ceausescu, cu siguranta te recruta in echipa lui de cenzori.
Inteleg sa nu jignesc pe cei care intra pe forum, dar nici pe altineva nu e voie??? Mai ales ca acest altcineva este cel mai mare blatuitor din fotbalul romanesc, cel care a inventat cooperativa, iar acum face pe lupul moralist pe unde se perinda. Ba, spune drept, ti-a dat si tie vreo spaga ca sa stergi toate mesajele in care este atacat acest nemernic????
Bai, inca o data iti spun, esti penibil. Din cauza unora ca tine, acest forum se va duce in jos, iar in foarte scurt timp vor intra din ce in ce mai putni forumisti.
RUSINE!!!!!!!!!!!!!!!!

Vadim
8th June 2004, 13:00
Daca nu poti lua in considerare mesajele primite pe PM de la moderatori, te-am banat 3 zile. Data viitoare vor fi mai multe. Ura ta de rasa nu are ce cauta pe forum. Daca vrei sa ai unde sa injuri, exista alte forumuri care traiesc din asta. Daca nu poti sa iei in considerare niste reguli, normal subiective, nu poti scrie pe forum, pentru ca nu am timp sa iti sterg de 4 ori acelasi mesaj.

Vadim
8th June 2004, 13:05
Pune aici mesajul tau faimos, sa il vada si altii. Si, ei bine, DA, am luat spaga de la Lucescu. De fapt acest forum este al lui Lucescu. Noi, cenzorii, sintem angajatii lui.

S.O.S.
8th June 2004, 13:06
Daca nu poti lua in considerare mesajele primite pe PM de la moderatori, te-am banat 3 zile. Data viitoare vor fi mai multe. Ura ta de rasa nu are ce cauta pe forum. Daca vrei sa ai unde sa injuri, exista alte forumuri care traiesc din asta.


Bai baiatule, tu n-ai inteles ca fara polemica, acest forum moare????? Trebuie sa existe careva care sa creeze polemica. Evident, bazata pe argumente. Eu sunt unul care posed acele argumente.
Nu e nici o ura de rasa. Dar pur si simplu, lucescu este tigan din toate punctele de vedere. Pricepi?????

Vadim
8th June 2004, 13:08
Nu cred ca e tiga, poate rrom.

Uita-te in jur, exista destula polemica pe forumul asta. Dar civilizata.

S.O.S.
8th June 2004, 13:13
Pune aici mesajul tau faimos, sa il vada si altii. Si, ei bine, DA, am luat spaga de la Lucescu. De fapt acest forum este al lui Lucescu. Noi, cenzorii, sintem angajatii lui.

Nu bai nu-l postez unde nu-l citeste nimeni. Cu siguranta ca ai luat. Toti care va perindati prin presa cunoasteti ca tiganu' este generos din acest punct de vedere. De fapt, nu e atat de generos, cat de jegos. El stie ca unul care a pus botul la banii lui, il va ajuta din acel moment tot timpul.
[B]"oi, cenzorii, sintem angajatii lui."/B] Pai cum altfel se poate numi atunci cand nu lasi pe cineva sa-si exprime liber gandurile???
Mare nesimtit esti mai vadime!!!!!

Vadim
8th June 2004, 13:13
Uite aici un thread acid la adresa lui Lucescu: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=3129

In primul rind este plasat unde trebuie, la Extern - Stranieri, si nu la Intern, acolo unde tu l-ai pus de 4-5 ori. In al doilea rind cuvintele sint civilizate si il demonteaza pe Lucescu. Nu trebuie sa injuri ca sa dai in cineva sau ca sa faci polemica. Nu in acest fel atragi pareri. Asa cum scrii tu, alungi userii. Uita-te cine iti raspunde tie si cit de repede mor threadurile in care scrii.

Gindurile ti le exprimi tu cind esti singur. Aici nu esti singur. Noi incercam sa facem un forum bun, iar uneori pentru asta e nevoie sa stergem mesaje. Rar, ce-i drept. Sint niste reguli, daca le poti respecta bine, daca nu, nu.
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=1516

Ziaristii despre care vorbesti tu, or fi prietenii tai, nu ai mei.

Vadim
8th June 2004, 13:21
E nevoie de divergente de opinii, e nevoie de suporteri ai cit mai multor echipe pe forum. Steaua este una dintre echipele care are nevoie de partizani aici. Eu cred ca tu poti fi un forumist foarte puternic, cu conditia sa scrii fara sa jignestesti prin cuvinte urite.

S.O.S.
8th June 2004, 13:23
vadime, m-ai convins, esti bun de cenzor. De ce n-ai lasat titlul pe care l-am dat eu???? sa inteleg ca am dreptate sau ce???? Ai sau n-ai CREIERUL CAT UN DOP???

Vadim
8th June 2004, 13:29
Ai citit regulamentul? Se pare ca esti iremediabil. Daca eu am creierul cit un dop, tu ai spatiu de inchiriat cit pentru 20 de dopuri. Se pare ca ti-o faci cu mina ta, iar suspendarea se va transforma din 3 zile in permanent ban. Vezi ca au sunat de la magazinul de nesimtiti. Au ramas fara tine.

bog_tom
8th June 2004, 13:36
eu i-as fi dat ban definitiv.

iulian
8th June 2004, 14:50
S.O.S. imi pare rau sa te vad in postura de a fi banat dar tu singur ai cautat-o.Stii bine ca te-am rugat de nenumarate ori pe PM sa incerci ca in postari sa fii un pic mai elegant in exprimare pentru ca,vrei nu vrei,acest forum are un regulament care ne place sau nu trebuie respectat (si ca dovada ca este un regulament bun vezi numarul de useri inregistrati - cel mai mare din tara)
Inclusiv Vadim te-a rugat sa postezi intre anumite limite iar tu ai continuat in aceeasi nota,ba mai mult cind ti sa atras atentia ca gresesti ai devenit irascibil si ai inceput sa improsti cu invective
Nimeni nu are nimic cu tine sau impotriva ta la fel cu nu are nimic impotriva oricarui user care se comporta civilizat si respecta regulamentul iar atunci cind gresesti probabil din necunostinta si i se atrage atentia asupra acestui lucru isi remediaza comportamentul si greseala- tu nu.
Imi pare rau sa fac urmatoarea remarca dar te comporti ca si cum cine nu e cu tine este neaparat impotriva ta.
Nu sunt eu in masura sa te invat ceva dar un sfat iti pot da si il poti insusi sau nu si anume ca daca vrei sa fii respectat trebuie sa respecti si tu la rindul tau pe alti si sa le respecti punctele de vedere
In speranta ca odata cu expirarea banarii lucrurile vor reintra in normal in ceeace ce te priveste,nu pot decit sa sper ca vei reintregi numarul stelistilor de pe acest site (na....nu am vrut dar pare ca o scrisoare :D )

Ultras
8th June 2004, 15:28
Nu inteleg ce e cu atatea parlamentari. BAN direct, definitiv si irevocabil. Daca nu ma insel S.O.S. are antecedente si pe alte forumuri. Ce si cum a scris aici dovedeste clar ca este irecuperabil pentru societate. Un asemenea caz cred ca se numeste sociopat. La revedere, ai grija sa iti iei pastilele, vata-n nas si somn usor!

Vadim
8th June 2004, 15:49
SOS, cred ca pentru tine e mai bine sa citesti forumul. E interesant, nu?

S.O.S.
8th June 2004, 16:00
E interesant ca-i lasi un cretin care simpatizeaza cu o echipa ai caror suporteri incap intr-un Trabant, sa ma jigneasca.

S.O.S.
8th June 2004, 16:14
Iuliane, pt. mine tiganul de la 3 coceni, alias mircea lucescu, nu merita nici cel mai mic respect. De aceea cand atata micime din partea lui vadim, de a-l pupa ...
Tiganu' trebuie sa plateasca pt. toate nemerniciile facute inainte de '89, pe care suporterii adevarati le cunosc. Sa cenzurezi lucruri pe care foarta lume le cunoste (mai putin pustimea), dar anumite forte nu doresc sa se afle, e pur si simplu stupid.

Vadim
8th June 2004, 16:18
SOS, esti aberant. Poti spune ce vrei, pentru ca pustimea sa cunoasca. Nu iti interzice nimeni. Daca Lucescu e tigan sau nu, cred ca nu este relevant pentru afirmatiile tale. In plus, lumea poate vedea cu ochii ei culoare pielii unora sau altora. Acuza-l pe Lucescu pentru fapte, nu pentru citi negi are pe fata si te asigur eu, chiar daca am luat spaga de la el, ca iti las rindurile. Si, daca este interesant, ceea ce scrii poate sa fie promovat si pe prima pagina a siteului. Insa niciodata un text care contine injurii.

S.O.S.
8th June 2004, 16:26
O.K. Vadime, lasa-i pe toti pustii sa abereze pe forum si baneaza-i pe cei care au habar ce s-a intamplat si se intampla cu adevarat in fotbalul romanesc. Halal administrator! Da-le in continuare apa la moara celor care nu le palce sa citeasca adevarul. Sa citeasca cum dinamo, echipa MINISTERULUI DE INTERNE, blatuieste non-stop de la infiintare pana in prezent si este tinuta in brate de puterea politica actuala in frunte cu bombonel. Cum arbitrii de casa ai M.I.-ului, Corpodean, Serea si Balaj sunt evidentiati pt. ca au stiut sa fure pt. echipa lor etc.
Salutare si numai bine!

Vadim
8th June 2004, 16:58
Asta stim si poti scrie? Altceva?

Se pare ca nu intelegi sau nu vrei sa intelegi. Textul tau era bun, iti exprima punctul de vedere. Daca nu avea de 2-3 ori prin el cuvantul "tigan", era acum pe forum si noi nu eram aici.

Ultras
9th June 2004, 17:40
E interesant ca-i lasi un cretin care simpatizeaza cu o echipa ai caror suporteri incap intr-un Trabant, sa ma jigneasca.

Nu ma obosesc sa iti raspund la aberatii pentru ca tu nu incapi decat intr-o camasa de forta. Bai baiete, mergi la un control! Ai nevoie urgent de unul amanuntit pentru ca iti fileaza o gramada de "lampi". Vad ca te consideri detinatorul adevarului absolut in ceea ce priveste fotbalul romanesc. Asta e un alt aspect relevant asupra starii de sanatate a neuronului tau ratacit si singuratic.

S.O.S.
10th June 2004, 09:55
Nu ma obosesc sa iti raspund la aberatii pentru ca tu nu incapi decat intr-o camasa de forta. Bai baiete, mergi la un control! Ai nevoie urgent de unul amanuntit pentru ca iti fileaza o gramada de "lampi". Vad ca te consideri detinatorul adevarului absolut in ceea ce priveste fotbalul romanesc. Asta e un alt aspect relevant asupra starii de sanatate a neuronului tau ratacit si singuratic.

Pai vad ca te-ai obosit minoritarule. Inca o data ma jignesti javra. Ce vroiai ca tu sa ma faci cum iti vine la gura si eu sa nu reactionez???? Dupa cum pot observa toti care citec aceste mesaje, cu siguranta tu esti cel caruia ii lipseste ceva la scufita si trebuie sa aiba grija de sanatate.
Daca sunt sau nu detinatorul adevarului, ii las pe altii sa aprecieze. Mesajul meu in legatura cu tiganul de la 3 coceni, in care am spus ca Mucescu este un om fara nici un pic de caracter si ca intr-adevar el a dat ordin ca Politehnica Timisoara sa retrogradeze, este adevarat 100%. Ca Vadim sau altii ca el nu doresc ca cei care n-au trait acele timpuri sa afle ce s-a intamplat, se observa fara sa faci prea mult efort.

Vadim
10th June 2004, 10:33
S.O.S., am o intrebare. Obisnuiesti sa vorbesti singur pe strada despre "Mucescu" si "Tiganul din 3 coceni"? Atingi si alte subiecte fierbinti in astfel de situatii? Deseori te trezesti ca iti combati singurp propriile opinii?

fia
10th June 2004, 12:50
S.O.S. , nu stiu daca ai varsta sa votezi, dar daca ai, sunt sigur ca stiu cu cine ai votat :D

Ultras
10th June 2004, 18:12
Sigur a votat cu Raj Tunaru! :evil:

Sergio
10th June 2004, 22:07
Ultras, ai grija ca nici Dragomir nu e tocmai usa de biserica pe langa amintitul Raj... :p

ricky
10th June 2004, 23:48
Alta troaca ?!
Imi pare rau ca trebuie sa v'o spun : ati facut acest subiect pentru a-i desfinta pe altii !
Ca S.O.S. a gresit...sint si eu de acord !
Dar ce faceti voi intrece orice limita a bunului simt !
Il provocati pentru a putea apoi sa va felicitait ca ati mai "invins" pe unul !
Sa va fie rusine !!!

Nu asta este atitudinea unui moderator ! :headbang:

Ultras
11th June 2004, 11:43
Te-a numit cineva moralistul forumului? Aici cei banati ar trebui sa isi puna cenusa in cap, nu sa continue cu aberatiile si jignirile, asa cum face SOS. Nu mai face aprecieri de acest gen, daca nu cunosti personajul. Unii dintre noi s-au mai intersectat cu ipochimenul si stiu ca nu are nici un rost sa incerci sa il aduci pe calea cea buna pentru ca nu poate sa se schimbe. Nu ma simt vizat de aprecierile tale, dar cred ca ar trebui sa iti ceri scuze pentru ele.

Pt. Sergio. Raj Tunaru era o varianta datorita apartenentei la un anumit grup etnic.

ricky
11th June 2004, 15:09
ULTRAS, l-am mai intilnit, pe PROSPORT, pe S.O.S. folosind acelasi limbaj !
Si eu i-as fi scris v'o doua rinduri dar am considerat ca VADIM a vorbit si in numele meu !
Cred ca ar fi ajuns daca VADIM i-ar fi explicat despre ce e vorba .
Faptul ca SOS ar fi inteles sau nu...n-are importanta !
Important este, cind aduci o critica unui om nu trebuie sa-l iei la MISHTO !

Dar, unii dintre voi s-au simtit "datori" sa-i arate lui VADIM atasamentul ! :evil:

P.S. Asa ca, ULTRAS, acum sper ca ai inteles la cine m-am referit !
Nu va de ce mi-as cere scuze fata de acestia !
Am intilnit si destui moderatori care au folosit limbaje pentru care "oamenii simplii" au fost sanctionati !

WE PLACUT ! :ok:

Ultras
11th June 2004, 16:01
Dar, unii dintre voi s-au simtit "datori" sa-i arate lui VADIM atasamentul ! :evil:


Ricky, iti scrisesem altceva dar din pacate nu a mai mers reteaua pentru cateva minute si nu o mai iau de la inceput. Nu vreau sa incep o polemica cu tine, dar cred ca ai priceput gresit multe lucruri. Nu vreau sa mai zic decat atat: daca te-ai referit la mine atunci... stii tu! Si eu iti urez un sfarsit de saptamana cat mai placut. :ok:

Sergio
11th June 2004, 16:12
Pt. Sergio. Raj Tunaru era o varianta datorita apartenentei la un anumit grup etnic.
Am inteles aluzia. Eu ma refeream la comportamentul celor doi. Totusi Raj a fost ceva mai linistit...e adevarat ca nici nu l-a bagat prea multa lume in seama. :evil:

Big Sexy
24th June 2004, 15:06
la faza cu cenusa incap subscriu si eu. Cei ce pot posta numai in acest tread trebuie sa inteleleaga ca asta e o a doua sansa si S.O.S. tocmai a dat cu ea de pamant suficient de mult incat sa sa se asigure ca nu se mai ridica de jos. Am antecedente mult mai serioase decat pe alte forumuri fiindca am un spirit combativ are S.O.S. insa niciodata nu am fost atenrionat sau bannat fiindca ma fost suficient de decent in exprimare incat s anu trezesc decat furia celui cu care ma contram. Termeni precum "jigodie" nu fac decat sa demostreze limbajul limitat si o lipsa de creativitate si cultura. Sunt sigur ca daca era un pic mai atent la lectia de romana d-nul S.O.S. putea sa remarce (nu e parerea mea, nu ma intereseaza deloc fotbalul, e doar un exemplu) ca Lucescu intuneca totul prin prezenta lui si ca, desi nu e jamaican, e foarte familiar cu termenul de rom, in plus se pare ca este bucatar sef cand vine vorba de blaturi. Dar dl. SOS a preferat sa il faca "jigodie de tigan blatist". E mai direct si, oricum, subtilitatile il depasesc.
Dar ce stiu eu despre fotbal si despre regulile forumului, eu sunt doar un newbye ...

Gica Chioru
25th June 2004, 13:23
Cum am spus si in alta parte, SOS nu a gresit cand l-a facut pe Lucescu tigan. Sa inteleg ca daca ar fi folosi rrom, nu ati fi avut nimic de spus? Aberant. Pe de alta parte aici este un individ care il face pe SOS, sociopat. Frustrat acest individ, nu? Sau cei care nu l-au bagat in seama? Moderatori de......

Big Sexy
25th June 2004, 16:08
NU sunt sigur ca stii ce insemna frustrat. Oricum eu nu am spus ca nu trebuia s ail faca tigan. Atat timp cat "tigan" are o conotatie peiorativa (adica sens de jignire) in exprimarea lui S.O.S. acest lucru este inacceptabil pentru orice forum ce tine sa mai existe.

Ultras
28th June 2004, 09:42
Cum am spus si in alta parte, SOS nu a gresit cand l-a facut pe Lucescu tigan. Sa inteleg ca daca ar fi folosi rrom, nu ati fi avut nimic de spus? Aberant. Pe de alta parte aici este un individ care il face pe SOS, sociopat. Frustrat acest individ, nu? Sau cei care nu l-au bagat in seama? Moderatori de......

Chiar ma intrebam cand vei apare. Sunteti siamezi, nu?

Gica Chioru
2nd July 2004, 13:06
Ioan Becali, a spus aseara despre Lucescu:

Este tigan!

So pa el!!! Avertizati-l, banati-l pe viata, dati-i omoru', a indraznit sa-l faca pe il LUCE tigan, huo!

Vadim
2nd July 2004, 13:08
Cind o sa intre Becali pe forum, fii sigur ca va lua ban din prima. Apoi, tu te compari cu infractorul Becali?

JJ
2nd July 2004, 16:25
Sa nu rad, albul de Becali il face pe LUCESCU tigan.

Sergio
2nd July 2004, 18:29
Păi el zice că e machedon, nicidecum ţigan... :rolleyes:

S.O.S.
2nd July 2004, 21:12
In aceasta seara am vazut stirile sportive de pe TVR. Prima stire: "Giovanni Becali il ataca violent pe Lucescu". Dupa ce a fost reluata declaratia lui Giovanni facuta dupa meciul Cehia - Grecia, in emisiunea lui Naom (pe care din pacate n-am vazut-o in direct, dar si asa la reluare bisnitarul m-a uns pe suflet), in care l-a facut tigan si a spus ca va dezvalui tot ce a facut acest antrenor blatuitor in cariera lui, cum si-a construit imaginea si ca va relata totul in 12 episoade, tiganu a aparut cu o fata ce inspira mila. Daca eu am putut avea un sentiment de mila fata de aceasta jigodie, ma intreb cei care au vazut reportajul si il apreciaza pe tigan, ce sentiment au avut.
Uite ca s-a spart buboiul, si acest om de nimic va avea parte de ceea ce merita, de o relatare corecta a tuturor mizeriilor e care le-a facut de-a lungul timpului. A incercat acest lucru si chiar l-a spus pe postul public de televiziune fostul presedinte de la Dinamo, Vasile Ianul, dar tiganul l-a facut nebun si un om care nu merita decat compasiune, termeni utilizati de ********ii cu state vechi pt. a induce in eroare opinia publica. Uite acum, n-o sa-i mai mearga. Cu bisnitarul de Becali e greu de luptat, chiar foarte greu. Mai mult ca sigur ii va aduce in discutie atat pe Ianul, dar si pe Jakie Ionescu, un alt duman al intemeietorului cooperativei.
Va spun sincer ca nu puteam sa am o zi mai buna.
Tigane, se strange latul!

P.S. Am postat aici acest mesaj pt. a fi sigur ca nu va fi sters.

ricky
3rd July 2004, 08:00
SOS, poate ar trebui sa incepi sa judeci oamenii NU DUPA NATIONALITATE ci dupa CARACTER !
N-am nimic nici cu LUCESCU si nici cu BECALI dar...ma indoiesc ca BECALI va scoate ceva la iveala !
Din pacate, TVR si...altele se ocupa mai mult de BULEVARD decit de sport !
Citeodata imi este sila ca astept 30-40 de minute pentru...un minut de sport la TVR si...imi arata cum Florentin Petre si cu inca unul tin de cirma unui avion la...sol !
Dar, cum am mai spus, cred ca acesta este nivelul de intelegere al unor amatori de sport !
TV aduce ce...omului ii place !
Hai, serios !
Cred ca realizatorii emisiunilor sportive nici nu se intereseaza de opinia telespectatorului !
Altfel n-ar aduce emisiuni de rahat (precum cele care analizeaza DIVIZIA A ) in care un meci de fotbal ti se prezinta in citeva secunde iar o faza "a fost sau nu fault in careu?" e prezentata timp de 30-40 de minute, pentru ca la sfirsit...parerile sa fie impartite !

WE PLACUT !
SOS, ce parere ai de prezenta echipelor romanesti in cupe ? Cit de departe ajungem ?

Big Sexy
3rd July 2004, 10:55
S.O.S. chiar nu intelegi. NU ai fost bannat pentur ca lucescu nu ar fi tigan ci pentru ca acest lucru a avut un ton peiorativ. Nimeni nu cred ca iubeste tiganii insa sunt niste legi si acelea trebuiesc respectate. posturi discriminatorii precum al tau pot inchide forumul acesta si, nu stiu ce vrei tu, insa mie imi place forumul functional. Problema e ca unii dintre noi aleg un limbaj necivilizat si continua pe tonul asta desi li s-a atras atentia. Daca o sa schimbi atitudinea sunt sigur ca multi vor interveni in favoarea ta sa fii reprimit pe forum (daca nu cumva ai fost reprimit dar nu prea cred ca vad ca iti mentii atitudinea initiala)
repet, desi poate ai dreptate (chia rnu mapricep la fotbal) limbajul necivilizat nu este admis pe aici)

Vadim
3rd July 2004, 10:56
Ricky, ce echipe in Cupe? Tiganii aia? :D

ricky
3rd July 2004, 14:20
Ricky, ce echipe in Cupe? Tiganii aia? :D

VADIM, banat o saptamina ! Obligat sa bea bere si nu apa !

Hai, serios !
Spuneti-mi si mie CINE UNDE NE REPREZINTA !
Ceva am gasit pe TELETEXT dar...e tot ?

Cind vedem pozele de la FORUM !
S-a imbatat VASILE cu...apa ? :evil:

P.S. CU prima ocazie, cind vin intara, o sa trec prin Bucuresti sau...Timisoara (unde am rude ) !
De o lada de bere...gasesc eu...

VREM POZE DE LA FORUM ! /hello /hello /hello

ricky
3rd July 2004, 14:30
Acum, SERIOS prieteni !
Cind altul (vezi francezii !) adie doar o idee despre "tiganii lautari romani"...o intreaga NATIUNE se ridica precum (ma, ce frumos am evitat cacofonia :evil: ) un zid si spun: "sinteti niste excroci !"
Cind NOI ne aruncam unul altuia...originea, atunci...e totul in ordine !

Altfel spus : mai zigan decit ziganul !

P.S. Si-acum, cind ma duc in RO in concediu, si ma intilnesc cu unii cu care am jucat fotbal, nu exista sa nu ne oprim citeva minute sa ne intrebam de sanatate !
Am destui, hai sa le spunem, colegi de fotbal, de nationalitate rroma cu care ma inteleg si ma respect la fel de bine si astazi ca si...ieri !
Cred ca acest respect...trebuie sa fie reciproc !
UNII dintre NOI insa...cred ca sint superior altora !!! :jerk:

S.O.S.
6th July 2004, 18:17
SOS, poate ar trebui sa incepi sa judeci oamenii NU DUPA NATIONALITATE ci dupa CARACTER !

Da, ai dreptate, dar cand l-am facut pe Lucescu tigan, nu m-am gandit in principal la etnie, ci la caracterul de care vorbesti. Ca sa nu mai spun ca, cel putin pt. mine, atunci cand spun tigan ma gandesc in primul rand la lipsa educatiei si la caracter.


N-am nimic nici cu LUCESCU si nici cu BECALI dar...ma indoiesc ca BECALI va scoate ceva la iveala !

Va scoate, stai linistit. De fapt a si scos si va mai scoate. Esti, probabil, foarte tanar si n-ai trait nenorocirile pe care acest caracter infect, pe numele lui Lucescu, le-a facut in fotbalul romanesc. Cum santaja inainte de ' 89 echipele numai pt. a castiga cu Dinamo si a fi cat mai aproape de Steaua, echipa care a facea in acea perioada istorie in Europa. Cum blatia meci de meci, iar cand juca cu albanezii de la 17 Nentori se facea de ras. Cum ii facea pe Mateut si Camataru golgeteri ai Europei si castiga ghete de aur total falsificate, ziarul L'equipe renuntand datorita acestor aranjamente sa mai premieze pe cel mai prolific fotbalist al Europei.


SOS, ce parere ai de prezenta echipelor romanesti in cupe ? Cit de departe ajungem ?

Ce parere sa am? Inaca n-a jucat nimeni, iar Steaua nici macar nu-si cunoste primul adversar.
E greu de spus cat de departe vom ajunge. Dinamo, daca nici acum nu trece de turul 2 preliminar, cand intalneste o echipa dintr-un campionat evident mai slab decat al nostru, inseamna ca arbitrii si ceilalti factori care au facut ca echipa MINISTERULUI DE INTERNE sa castige campionatul trebuie sa plateasca cumva.
Otelul, la fel cred ca are prima sansa, dar le va fi prea usor. Albanezii sunt niste luptatori si chiar daca jucatorii lor nu sunt atat de talentati ca ai nostri, compenseaza prin risipa de energie pe care sunt dispusi sa o arate pe teren.
Mai departe, evident, conteaza si cu ce echipe vom dori sortii sa jucam. Oricum nu ne va fi usor. Dimpotriva.

ricky
6th July 2004, 19:13
SOS, inca nici n-au inceput preliminariile si...BISTRITA a fost eliminata !
Imi este teama, cum spui si tu, ca "SUPER" echipele noastre vor parasi competitia...inainte de-a incepe...daca n-au noroc la trageri !
In ce priveste amicalele care se desputa in aceasta perioada...APA DE PLOAIE !
Ma uit la echipele germane (pe care le cunosc mai bine) : joaca impotriva unor echipe de..."cartier" urmind ca sa urce incet spre forma normala la inceperea campionatului, pe 6 august !
Cred ca masura aceasta este cea mai indicata ! Sau ? :(

iulian
7th July 2004, 19:36
Reporter : Despre conflictul cu Mircea Lucescu?
Becali - Trebuie odata si odata sa spun lucrurilor pe nume. Este un om fara caracter, in primul rand faptul ca nu-si recunoaste originea. Nu-i nici un pacat sa recunosti ca esti tigan, armean, machedon sau tatar. Important e sa fi om, sa ai cuvant si sa sti sa-l respecti. Da-mi voie sa te intreb: cine era Lucescu pana a ajuns la Galatasaray? Eu l-am lansat in lumea mare a fotbalului...
Reporter - A fost totusi in Italia. A pregatit Pisa, Brescia.
Becali - Cu Brescia a fost de patru ori in B si de doua ori in A. Pe Pisa a luat-o din prima divizie si a bagat-o in B. Pana a ajuns la Galatasaray avea vreo imagine? Poate una plastifiata! De ce sunt asa de vehement? Datoreaza firmei noastre un milion de dolari din contractele semnate cu Galata, Besiktas si Sahtior Donetk. Nu am sa-l chem niciodata in instanta pentru banii astia. Daca pretinde insa ca este atat de curat si cinstit, daca are curajul, ii cer sa ne facem amandoi publice dosarele de securitate. O sa descoperiti o alta fata a lui Mircea Lucescu. Si cu asta am pus punct.