PDA

View Full Version : CFR in UCL



Ess
20th September 2008, 11:05
constat cu stupoare ca inca nu s-a facut un thd aici despre asta...:groggy:
pana acum:
grupa A: CHELSEA, TOMA, BORDEAUX, CFR
AS ROMA 1-2 CFR, un rezultat mare!!!

01.10.2008 v Chelsea (H) 21:45
22.10.2008 v Bordeaux (A) 21:45
04.11.2008 v Bordeaux (H) 21:45
26.11.2008 v Roma (H) 21:45
09.12.2008 v Chelsea (A) 21:45

clasament dupa prima etapa:
Pld W D L GF GA Pts
Chelsea 1 1 0 0 4 0 3
CFR 1 1 0 0 2 1 3
Roma 1 0 0 1 1 2 0
Bordeaux 1 0 0 1 0 4 0

ce jucatori v-au impresionat? cum de ando a fost orb vis a vis de muresan???

PerVersion
20th September 2008, 14:20
Tot cu stupoare ai si deschis threadul? :D

De impresionat m-a impresionat intreaga echipa, au jucat cu foarte multa determinare, au stat excelent in teren, au atacat de cate ori au avut ocazia (chiar si in ultimele 10 min), nu s-au pierdut cu firea dupa ce Roma a deschis scorul.

Am avut si pase date aiurea si cateva mingi bubuite din aparare, insa pe undeva astea mi se par normale, avand in vedere ca am jucat in deplasare cu o echipa de talia Romei.

Ceea ce m-a deranjat insa au fost mingile pierdute aiurea la mijlocul terenului din cauza unui dribling in plus in locul unei pase simple, mingi care au pus de cateva ori Roma pe contraatac. Inca o chestie ar fi usurinta cu care picau ai nostri la duelurile cu italienii, asteptand sa primeasca fault. Cateva exemple ar fi caderea lui Culio la faza in care am primit gol, tot el s-a oprit din alergare la o faza cand putea scapa singur cu portarul, chiar daca initial fusese tras de tricou tot ii luase fata fundasului italian. Astea sunt fazele care mi-au ramas in minte, insa au mai fost cateva.

Cat despre Muresan, Andone nu a fost orb, pur si simplu Muresan a jucat relativ slab de cate ori a fost folosit. De mentionat ca acesta a jucat doar in 1-2 meciuri ca fundas central, in rest ori de cate ori a fost folosit la noi a jucat mijlocas la inchidere. Ca nu a prea iesit in evidenta, nu cred ca a fost vina lui Andone.

Nightwish
22nd September 2008, 11:34
Un fotoreportaj (http://www.kvsc1907.ro/chefere.html) superb marca Chefere si kvsc1907 ...

dumy_dan
24th September 2008, 22:00
Cu Chelsea are sanse la un rezultat de egalitate? Parera mea ... daca joaca la fel cum a jucat cu roma are mai multe sanse.

Nightwish
25th September 2008, 11:40
Este si parerea mea... Dar dintr-o oarecare superstitie, prefer sa ma multumesc cu un egal la nivel declarativ... Asa am spus si votat inainte de meciul de pe Olimpico si uite ce bine a iesit...

PerVersion
29th September 2008, 17:57
Un egal ar fi mai mult decat multumitor.. asta asa inaintea meciului. Cam asa a fost si la Roma, insa dupa cum am jucat era chiar pacat sa nu castigam. Ideea e ca noi nu avem mai nimic de pierdut, trebuie doar sa fim concentrati si sa jucam cu daruire. Un singur lucru ma nelinisteste insa, si anume postul de portar... Edy incepe sa gafeze aproape meci de meci.

Doctor_Satan
30th September 2008, 15:27
Bafta pentru meciul de maine! O sa fiu si eu acolo ca mi-am luat tot pachetul pentru 3 meciuri. :yeah:
Tot in Gruia a ramas stadionul CFR-ului? Asta asa, ca sa stiu unde sa ma duc. :groggy:

Nightwish
30th September 2008, 16:11
Dap, tot acolo este.... Vezi sa nu te bazezi pe faptul ca poti sa parchezi in apropiere, ca vei ramane dezamagit :)

Doctor_Satan
30th September 2008, 17:39
Daca as avea masina, da. Dar nu am!
La orele de intrat pe stadion nu e nici o specificatie, nu?

PerVersion
30th September 2008, 17:45
Citeam undeva ca intrarea pe stadion se va putea face incepand cu ora 18. Sper sa nu ma insel. :)

Doctor_Satan
30th September 2008, 18:34
Inceputul nu-i problema, ca n-am ce face de la ora aia. Ma gandeam ca daca ajung pe la 21:30 ma mai lasa sa intru?

pea
30th September 2008, 21:32
imi poate spune cineva daca mai sunt bilete la jocul de maine?si daca da,de unde le pot cumpara??

Ess
2nd October 2008, 09:56
am avut si vom avea mereeeeeu/boala pe franaaaari :D:D:D
slab meci dom'le...foarte slab... :cry:

ensic
2nd October 2008, 10:06
am avut si vom avea mereeeeeu/boala pe franaaaari :D:D:D
slab meci dom'le...foarte slab... :cry:

Daca nici macar cu jaloanele englezesti nu intra golul mai bine se desfinteaza echipa. :(

clausisme
2nd October 2008, 11:48
Frumos meciul cu Chelsea . Bravo ... publicul de la Cluj merita o performanta ca asta.

PerVersion
2nd October 2008, 18:18
Vorba lui Tony, 'bafta pe noi' ca prindem tot echipe din astea total iesite din forma, pe care alta echipa din tara le-ar bate lejer.

Ieri seara echipa a stat excelent in teren, s-a vazut ca au emotii de abia in repriza secunda. Cred ca la pauza s-au speriat si ei de faptul ca pot scoate un egal cu Chelsea. Spre deosebire de meciul precedent, ieri n-a mai iesit in evidenta nici unul din jucatori, insa toti au pus umarul serios la acest punct care l-au scos.

Din pacate continuam cu pasele date total aiurea la mijlocul terenului, uneori sub presiune, alteori fara nici un adversar in apropiere. Si aici nu vorbesc de incercari de lansare in adancime, ci de pase simple de 5-10m, si cand vad asa ceva pur si simplu ma scoate din sarite. :) Ar mai fi nesiguranta aratata din nou de Stancioiu, nu inteleg cum poate iesi in halul asta pe centrari, si nu inteleg de ce se insista cu el titular.

In rest, toate bune si frumoase, urmeaza dubla cu Bordeaux in urma careia foarte probabil se va clarifica pozitia noastra in grupa, buna sau rea.

Doctor_Satan
3rd October 2008, 11:11
Mie mi s-a parut foarte reusit meciul. Si Chelsea iesita din forma? Dar 4-0 cu Bordeaux va spune ceva? Mie mi se pare un rezultat foarte bun.
Mi mi-e ciuda ca am sta cu samantarii de la Tribuna II. Cand ma ridicam un pic sa flutur steagul, ma injura jumatate de tribuna ca au venit sa vada meciul de pe scaun si sa se ingroape in coji de seminte.
Ca tot veni vorba, este careva din galerie pe aici? As vrea sa ma inteleg cu voi sa vin la galerie la celelalte 2 meciuri si sa incerc sa rezolv la intrare sa ma lase sa intru. Cu samantarii eu nu mai vreau la meci!

iuli_vl
4th October 2008, 15:25
Mandria ardealului forza forza cfr nui echipa mai frumoasa si iubita ca cfr:yeah:cfru lupta tata forza forza cfr:yeah::yeah::yeah:

spartacus
4th October 2008, 21:29
am vazut ambele meciuri in reluare...
mi-a placut tonusul echipei si modul in care trombetta a inteles sa ii aseze pe jucatori. avem si noroc ca am fost scutiti de accidentari...

mi-a mai placut usurinta cu care iesim din aparare si faptul ca nu tragem de timp. aici apararea ne ajuta foarte mult: aglomerata si extrem de elastica...

ce nu mi-a placut: PerVersion are dreptate...multe mingi la mijloc se puteau juca altfel....

per ansamblu un inceput extraordinar. sunt mindru de cum jucam si sper sa ne imbunatatim jocul. urmatoarele meciuri vor fi si mai grele...
forza CFR!!

Doctor_Satan
7th October 2008, 15:00
Mai oameni buni! V-am intrebat de cateva zile daca e vreunul din voi in galerie. Ori galeria n-a descoperit netul ori voi stati comozi in tribune!
Vreau si eu sa vin la stadion, sa cant (in soapta sau racnete, ca n-am voce), sa incurajez echipa, ca si acum mai gasesc coji de seminte prin haine! S-au ingropat aia in seminte!

Ess
7th October 2008, 15:09
Mai oameni buni! V-am intrebat de cateva zile daca e vreunul din voi in galerie. Ori galeria n-a descoperit netul ori voi stati comozi in tribune!
Vreau si eu sa vin la stadion, sa cant (in soapta sau racnete, ca n-am voce), sa incurajez echipa, ca si acum mai gasesc coji de seminte prin haine! S-au ingropat aia in seminte!

:happy:happy

am fost, in vremuri, imemoriabile prin galerie, dar na...am imbatranit...acum lasam generatiile noi (pro si emo - in special) sa se desfasoare...eu intre timp am devenit un samantar, iar singura mea distractie la meci sa sa-l dumnezaiesc pe ala care se ridica in picioare la o faza mai fierbinte :D

le:wb spartacuse...pe unde D-zo umbli?

PerVersion
7th October 2008, 17:44
Pai daca ti-ai luat pachetul acela de bilete la tribuna, nu cred ca poti merge cu el la peluza. Ai putea sa iei legatura insa cu cei de la kvsc (www.kvsc1907.ro) si sa vezi daca se poate rezolva ceva. Aveau si cei de la commando gruia un site intr-o vreme, insa se pare ca nu mai functioneaza.

E drept ca n-am mai fost pe stadion de mai bine de un an, insa pe vremea aia parca nu mancau asa multe seminte. :)

necon
6th August 2010, 17:27
UCL here we come

Pedro1984
8th August 2010, 14:09
da...tineti bine de locu' 4 ca nu'l dam la nime'