PDA

View Full Version : Steaua in UEFA Champions League 2006/2007



Pages : [1] 2

starsteel
24th August 2006, 16:12
Stiu ca mai avem un thread cel cu cupele europene insa parca trebuie sa punctam asa cum se cuvine o participare in cea mai importanta competitie de club europeana care in noul format a fost accesibila unei singure formatii romanesti, evident.....unica, magnifica, STEAUA BUCURESTI!

starsteel
24th August 2006, 19:40
Grupa E
Real Madrid
Ol. Lyon
Steaua
Dinamo Kiev

Vand vise
24th August 2006, 19:40
trecem de grupe

*Coco*
24th August 2006, 19:41
REal Madrid,Lyon Steaua=))))))))0


trecem de grupe

Ce mancasi ma cand zici ca treceri?:)))))))))

Vand vise
24th August 2006, 19:42
avem valoare ... batem ambele echipe

*Coco*
24th August 2006, 19:43
avem valoare ... batem ambele echipe

Dute ma si culcate ca luati de la 3 in sus de la fiecare
Iauzi bateti duamne :happy :happy

Vand vise
24th August 2006, 19:44
asa vb si de standard .. valencia... betis.. etc

*Coco*
24th August 2006, 19:45
la ei nu cred ca aveti sanse....
Acasa aveti sanse sa scoateti un egal sau poate chiar victoria dar locul 3 tot il prindeti cea ce inseamna ca jucati in Uefa

Vand vise
24th August 2006, 19:46
1.STEAUA
2.Lyon
3.Real
4.Dinamo

realmadrid.com
24th August 2006, 19:48
Conteaza si echipa cu nr. 4, pt Steaua va termina pe 4. Ne vedem pe Ghencea, campionilor :happy

Vand vise
24th August 2006, 19:53
uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
trecem de grupe

*Coco*
24th August 2006, 19:54
Ba tu nu sti ce vb
Ai vazut cum joaca Kiev?=))Luati de la 3 in sus de la fiecare in deplasare:happy :happy

Vand vise
24th August 2006, 19:55
n-ai sa vezi asta... avem sanse reale sa ne calificam

*Coco*
24th August 2006, 19:56
n-ai sa vezi asta... avem sanse reale sa ne calificam

Lasa ca o sa te convingi dupa primele 3 etape Ce sanse aveti
Ca nici in UEFA nu intrati
Dar macar ati ajuns in UCL:mda:

Vand vise
24th August 2006, 19:57
poti sa faci pasi... asa a zis toata lumea si anul trecut... ne calificam dupa primul loc

Universal
24th August 2006, 20:01
Yes! Suntem intr-o grupa tare,echilibrata,in care putem lupta pentru locul 2 respectiv 3,deoarece Real Madrid este ,cum stim toti,o echipa plina de vedete.
Eu zic, avem 50-50 sanse cu Kiev si Lyon ,dar cu Real nu cred ca avem vreuna..dar cne stie ce ne rezerva viitorul ...

Voi ce pärere aveti?

Trecem? Ne calificam mai departe?

Zabriskie
24th August 2006, 20:06
50-50 cu Lyon?? Cu putin noroc facem cateva puncte cu Kiev si nu luam mai mult de 3 pe meci Real si Lyon.

Vand vise
24th August 2006, 20:08
acasa ii batem sigur... si pe real...si pe lyon...si pe dinamo

starsteel
24th August 2006, 21:54
Meciul 1 12/13 septembrie Dinamo Kiev - Steaua
Meciul 2 26/27 septembrie Steaua - Olympique Lyon
Meciul 3 17/18 octombrie Steaua - Real Madrid
Meciul 4 31 oct./1 noiembrie Real Madrid - Steaua
Meciul 5 21/22 noiembrie Steaua - Dinamo Kiev
Meciul 6 5/6 decembrie Olympique Lyon - Steaua

starsteel
24th August 2006, 22:45
Daca prindeam grupa cu Manchestar, Celtic si Copenhaga aveam locul 2 asigurat.

SORENSEN
24th August 2006, 23:46
O grupa extrem de grea cred ca vom face fata si ne vom bucura cu totii..pt ca traim VISUL !

Hard
25th August 2006, 00:21
.....Meciul 5 21/22 noiembrie Olympique Lyon - Steaua
Meciul 6 5/6 decembrie Steaua - Dinamo Kiev

Eu zic ca ar trebui sa inversezi ultimele 2 meciuri :ok: ,cel putin asa stiu ca se joaca in Cl il ultimii ani:)

Bumbescu
25th August 2006, 16:17
O mare mizerie: preturile biletelor la meciurile Stelei in CL.
Dupa ce n-a facut nici un transfer, dupa ce ca va incasa o gramada de bani de la UEFA, dupa ce ne provoaca voma cu fata de ******* si cu declaratiile de retardat, dupa ce-si face campanie politica pe performanta echipei, nesimtitul asta vrea sa castige ingrozitor de mult si din bilete.

dragos_popa17
25th August 2006, 16:26
Preturi de CL, ce mai. N-ai vrea sa mergi la Steaua-Real in CL cu 300.000
Singurul lucru care l-as fi facut altfel ar fi fost acordarea unei reduceri pt abonati.

Hard
25th August 2006, 16:43
Mi se par preturi normale,stadionul va fi plin oricum.

starsteel
25th August 2006, 16:47
Comentati preturile dar de ce nu le postati?
Steaua - O. Lyon
peluze 500.000
tribuna II 1.000.000
tribuna I 1.500.000
Steaua - Real Madrid
peluze 1.000.000
tribuna II 2.000.000
tribuna I 3.000.000
Steaua - D. Kiev
peluze 350.000
tribuna II 500.000
tribuna I 1.000.000

Bumbescu
25th August 2006, 17:11
Preturile biletelor(in special cele cu Real) sunt ca in vest sau mai mari, nivelul de trai in ro e insa altul.
In fine, mai am ceva de comentat:
Ei, sleahta din conducere, nu au nevoie suporteri la meciul asta, eventual o parte din peluza nord bagata gratis, asa ca sa fie cat de cat o galerie profesionista.
In rest vor fi invitatii pentru ceea ce inseamna lumpenul acestei tari: politicieni, manelisti, militieni, pseudovedete , rude de-ale conducerii, prieteni.
Bilete la vanzare vor fi maxim7-8000.
Preturile le-au stabilit asa pt. a nu fi prea multi doritori de bilete si ca sa-si scoata cat de cat si parleala.
Pe cei care ma vor jigni( milog, flamand, etc) ii anunt ca eu oricum voi merge la meci, eu oricum dau oricat, nu e vorba de o frustare personala, ci de o revolta impotriva animalelor din conducere(meemee si jiji).

unic_jul
25th August 2006, 17:14
dar pe bernabeu ce ziceti?merge ti?am vazut ca ar fi 75 si 90E(asta m ar tenta pe mine)

starsteel
25th August 2006, 17:17
Citeam undeva ca pretul biletelor la Real - Steaua e intre 75 - 125 euro adica 2.600.000-4.400.000. Acasa sunt intre 1.000.000-3.000.000 + trib.0 + fotolii, oricum sunt mari pt. Romania.

RajaF
25th August 2006, 17:33
Pai pentru spanioli 75-90E nu e asa mult cat pentru romani. Si sincer mai repede dai 90E ca sa te duci pe Bernabeu decat 70E ca sa mergi... in Ghencea :D

alexandrubudu
26th August 2006, 15:57
Ocupa Locul 2:
Kiev-Steaua 1-1
Steaua-Kiev 2-1
Lyon-Steaua 0-0
Steaua-Lyon 2-2
Steaua-Madrid 1-0 Gol Nicolita
Madrid-Steaua 1-1 Gol Dica

nokia
26th August 2006, 18:58
Yes! Suntem intr-o grupa tare,echilibrata,in care putem lupta pentru locul 2 respectiv 3,deoarece Real Madrid este ,cum stim toti,o echipa plina de vedete.
Eu zic, avem 50-50 sanse cu Kiev si Lyon ,dar cu Real nu cred ca avem vreuna..dar cne stie ce ne rezerva viitorul ...

Voi ce pärere aveti?

Trecem? Ne calificam mai departe?

Daca Dumnezeu vrea, Steaua poate iesi si pe locul 1 din grupa E.:hmm:

nokia
26th August 2006, 19:02
Daca invingem Kiev-u si Lyon-ul cu 1-0 si in tur si in retur cu Real ne ajunge si un egal.

costyy_78
27th August 2006, 13:21
sunt sigur ca vor face o figura frumoasa , cu un gram de noroc vom merge mai departe /hello

starsteel
27th August 2006, 14:25
Mai Costy78 iti urez bine ai venit pe forum daca e vorba de Steaua in UCL o sa o mut la locul ei postarea.

the lion king
27th August 2006, 14:31
Daca invingem Kiev-u si Lyon-ul cu 1-0 si in tur si in retur cu Real ne ajunge si un egal.:happy :happy :happy :happy ce faza tare,auzi sa bati LYON,eagal cu REAL MADRID,mamaaaaaaa...tare faza,buna gluma:yeah: 5-0 pt Real se stie ,la fel si cu Lyon,sunteti varza.:ok:

Cristian
27th August 2006, 14:46
1.Real
2.Lyon
3.Steaua
4.Dinamo

STEAUA-MANIA
27th August 2006, 14:53
:happy :happy :happy :happy ce faza tare,auzi sa bati LYON,eagal cu REAL MADRID,mamaaaaaaa...tare faza,buna gluma:yeah: 5-0 pt Real se stie ,la fel si cu Lyon,sunteti varza.:ok:
Eh,da...ne da lectii de valoare,suporterul unei echipe care a jucat in "mocirla" din B in plus a castigat ultimul campionat ...secolul trecut,mileniul trecut mai exact 1992....si care in cupele europene a avut performante remarcabile:eliminati de dinamo minsk,pobeda prilep si stop,ca de alte meciuri nu mai stiu..da,domnule,chiar are motiv sa ne dea lectii..leule,trai-ti-ar coama... scuza-ma ca iti subminez parerea ta..atat de avizata!:ok:

O mare mizerie: preturile biletelor la meciurile Stelei in CL.
Dupa ce n-a facut nici un transfer, dupa ce ca va incasa o gramada de bani de la UEFA, dupa ce ne provoaca voma cu fata de ******* si cu declaratiile de retardat, dupa ce-si face campanie politica pe performanta echipei, nesimtitul asta vrea sa castige ingrozitor de mult si din bilete.
Bumbescu:esti clona lui remy aka doris...de cand te-am vazut pe ols,nu faci altceva decat sa te plangi de jiji,tu esti suporter STEAUA sau suporter jiji?Ce te tot plangi atata de preturile pt CL?Ce,scrie undeva ca trebuie sa fie preturi pe placul tau?Ai bani,mergi,n-ai bani,stai in fata tv-ului iti cumperi 3 pungi de nutline,care nu cred ca or fi atat de scumpe incat sa te plangi..iar.... vizionare placuta.

RedStar
27th August 2006, 14:56
:happy :happy :happy :happy ce faza tare,auzi sa bati LYON,eagal cu REAL MADRID,mamaaaaaaa...tare faza,buna gluma:yeah: 5-0 pt Real se stie ,la fel si cu Lyon,sunteti varza.:ok:

Lyon a batut Werder Bremen cu 7-2.
Care ar fi problema daca ne-ar bate Real sau Lyon cu 5-0 ?

Tot nu intelegi ca pe Ghencea vine Real Madrid, iar pe Stefan cel Mare vine magnifica Xhanti ?

Cristian
27th August 2006, 14:56
Eh,da...ne da lectii de valoare,suporterul unei echipe care a jucat in "mocirla" din B in plus a castigat ultimul campionat ...secolul trecut,mileniul trecut mai exact 1992....si care in cupele europene a avut performante remarcabile:eliminati de dinamo minsk,pobeda prilep si stop,ca de alte meciuri nu mai stiu..da,domnule,chiar are motiv sa ne dea lectii..leule,trai-ti-ar coama... scuza-ma ca iti subminez parerea ta..atat de avizata!:ok:

Asa se cred ei mah, nu trebuie sa ne coboram la mintea lor, mereu superiori se cred.

Cristian
27th August 2006, 14:58
Lyon a batut Werder Bremen cu 7-2.
Care ar fi problema daca ne-ar bate Real sau Lyon cu 5-0 ?

Tot nu intelegi ca pe Ghencea vine Real Madrid, iar pe Stefan cel Mare vine magnifica Xhanti ?

Sa-i vezi ca vor lua bataie si de la aia :D:D:D

the lion king
27th August 2006, 15:11
pai sa vina real madrid dar sa nu te multumesti doar cu atat si sa-ti dea o carutza de goluri...desi cred ca asa va fi.pana una alta ma pregatesc sa bat cativa suporteri dinamovisti dupa meci,sa ma mai decarc.cica deja si-o furara in drum spre noi ,langa o padure din apropierea pitestiului...anunta la radio.

Cristian
27th August 2006, 15:14
pai sa vina real madrid dar sa nu te multumesti doar cu atat si sa-ti dea o carutza de goluri...desi cred ca asa va fi.pana una alta ma pregatesc sa bat cativa suporteri dinamovisti dupa meci,sa ma mai decarc.cica deja si-o furara in drum spre noi ,langa o padure din apropierea pitestiului...anunta la radio.

Si te mandresti cu asta ? Te mai lauzi ca ai si nusht ce facultate da esti penibil.

Snake_21
28th August 2006, 01:48
Yo zic ca putem sa prindem si locul 2 dar trebuie sa jucam f bine si sa nu avem prea multi accidentati, kiev-ul nu cred eu ca e o super putere, dar ma rog o sa vedem noi ce se intampla. Parerea mea e ca este important sa castigam la Kiev si acasa cu Lyon si Kiev si poate chiar si cu Real Madrid ce au 11 picioare?

starsteel
28th August 2006, 12:07
Parerea mea in spiritul evolutiilor graduale din cupele europene sezonul asta sa ne multumim cu locul 3 in grupe iar la anul sa atacam calificarea in optimi. Oricum sortii nu ne-au fost favorabili o sa vedeti ca in iarna echipa de pe primul loc va fi Lyon nu Real.

SORENSEN
28th August 2006, 12:26
Am inteles ca Dinamo are 6 jucatori accidentati si nu se stie daca cineva sau cati se vor reface pana la meciul cu noi...
Milevski,Rincon,Kleber,Rodolfo,Vasciuk si Fedorov

Real M a fost fluierata dupa meciul modest contra lui Villareal ...desi au folosit o tripleta V Nisterlooy ,Raul,Ronaldo nu prea au avut ocazii...

pinki
28th August 2006, 15:00
eu zic asa, cu dinamo kiev facem egal la ei si ii batem acasa, lyon ne bat la ei si poate poate scoatem acasa un egal, realul cand o sa vada ca joaca cu steaua o sa spuna ca suntem prosti asa ca le furam un egal si aici si-acolo. imi place mie realul, dar steaua e prima in inima mea. si cred ca putem sa-i si batem, cu putin noroc. pana una alta, locu' 2 sau 3 luam... zic eu :D si nu mi se pare o grupa imposibila, putem sa ne descurcam la locul 2, cu putin mai mult efort! /OLE/

sun
28th August 2006, 15:02
Daca ar fi sa ne calificam , atunci sigur Real ar fi eliminata . In acest caz , trebuie sa fim fani ultrasi ai Lyonului si ai DInamo Kievului in meciurile cu Real .

Calificarea ( daca e cazul ) se va decide dupa primele 2 jocuri . Trebuie cel putin 4 puncte ...

starsteel
28th August 2006, 15:05
Meciurile cele mai importante pt. noi sunt cele cu Kiev sa nu uitam ca inainte de calificarea tuturor echipelor participante in UCL, Lyon se afla in prima urna valorica. Importante pt. locul 3 bineinteles.

nokia
28th August 2006, 16:24
:happy :happy :happy :happy ce faza tare,auzi sa bati LYON,eagal cu REAL MADRID,mamaaaaaaa...tare faza,buna gluma:yeah: 5-0 pt Real se stie ,la fel si cu Lyon,sunteti varza.:ok:

Galacticii sunt de invins. Faptul ca nu ne cunosc echipa e un avantaj.
ATENTIE : anul trecut : Poli Timisoara - Real Madrid 1-1 sau 2-2. Intr-un amical. :yeah:

georg40
28th August 2006, 23:28
Real-ul nu mai este ce a fost. I-am vazut adesea pe Premiere, au facut unele meciuri bune, dar si catastrofale.
Steaua trebuie sa se fereaca sa intre in jocul destructiv al madrilenilor. Ceea ce stiau sa faca spaniolii (si italienii) cu 30 de ani in urma, sa se tavaleasca la fiecare fault, sa traga de timp, sa provoace adversarul siu sa faca si astazi. Asa dar mare atentie: disciplina cu "D" mare !

Olimpique Lyon este o echipa solida, de mare lupta, iar Juninho, Wiltord sau Malouda jucatori de valoare care pot decide o partida. Pentru mine ei sunt favoriti in aceasta grupa.

Dynamo Kiev, departe de valoarea de acum 5-6 ani, insa periculoasa ma ales acasa.

Steaua are valoarea de a aduna 9 Puncte, cred eu, suficiente pentru calificarea in faza urmatoare. Daca nu va fi sa fie, un loc trei grupa nu este de neglijat, el asigura prezenta pe mai departe in faza pe grupe in Cupa UEFA.

Si acum o intrebare, cu multumiri anticipate celui ce imi va raspunde.
Am cam pierdut firul, de aceea intreb mai este Steaua o echipa militara ? Sau ea nu mai are nimic comun cu ministerul apararii. Pentru mine, care ma informez de la onlinesport, aparent echipa ar putea sa poarte si numele de ...Becali. Sau nu sunt eu bine informat ?

SORENSEN
29th August 2006, 00:57
Echipa nu mai apartine de Min Aparari de mult timp undeva la 8 ani probabil iar Becali detine Steaua cu acte din 2003 dar implicarea lui a inceput de prin 2000-2001.
Problema e ca stadionul inca apartine armatei si astia sunt caposi si nu vor sa concesioneze baza pe termen mai lung..se prefera un contrat de amx 2 cu o chirie f mare ...investitiile actuale ..cat sunt ele..sunt facute de Becali ..numai refacerea gazonului din vara si primavara asta a costat undeva la 800 000 de euro...
Steaua a propus sa i se concesioneze baza pe min 19 ani dar sa faca investiti de vreo 10 mil euro..dar armata se face ca nu aude...

As putea sa-ti spun cum la Dinamo si Rapid situatia e diferita ele beneficiaza de bazele sportive la o chirie simbolica (1 euro cred)..iar investitiile care s-au facut in arene (nu prea mari) au fost facute de detinatorii bazei Min de Interne si min Transporturilor...

De mentionat ca toate dotarile Stelei dupa '90 (indiferent de proprietar...armata sau privat) s-au facut din banii clubului obtinuti din tranferuri si alte venituri...ma refer aici la T 1--cu amenajarea birouri ,loje si acoperirea zonei considerate T0 ,nocturna scaune platic ..in 90 asta....
Apoi cand Steaua a devenit privata...scaune noi de plastic,renovarea gazonului din zilele noastre ,reamanejarea parcajului ,reamenajare facilitati pt copii si juniori ,sala de recuperare si sala de forta
Si dupa renovarile de acum sa poata fi cotata la 3 stele ca sa putem juca in UCL ...
Cam atat din zbuciumata noastra istorie recenta...

starsteel
29th August 2006, 10:55
Armata se face ca nu aude? Acum se pare ca cel care pune piedici in privinta concesionarii stadionului e premierul ca doar are in subordine si MApN-ul.

gaby_bv
30th August 2006, 12:14
Exact cum a zis Oli:"Am ajuns pana aici,suntem datori sa incercam"Si cu un pic de efort,ocupam locul 2.Real nu sunt de nebatut,cu Lyon va fi mai greu.Si daca nu macar locul 3 ca sa mergem in Uefa

dede
30th August 2006, 12:44
pe Ghencea nu pierdem niciun meci :evil: in depl mai castigam pe undeva cate un pct, doua si ajungem in primavara europeana :D

muvilici
30th August 2006, 15:22
Dupa ce Steaua a invins pe Rapid in super cupa romaniei cu scorul de 1-0,Steaua a prins curaj in turul 2 preliminar al ligii campionilor invingandu-i pe cei de la ND Gorica cu scorul de 2-0.In retur Steaua i-a invins cu 3-0.Dupa aceea urma un meci greu impotriva lui Standard Liege o echipa pe care Steaua o mai intalnise in cupa uefa.In tur Steaua a facut egal,Carlos fiind neatent la cele 2 goluri inscrise de Milan Rapaic.In retur Steaua avea sa invinga cu 2-1 ambele goluri fiind inscrise de un Valentin Badea in mare forma.Asadar Steaua s-a calificat in grupele ligii campionilor si va urma sa joace cu:Dinamo Kiev,Olimpique Lyon si cu Galacticii Real Madridului.

muvilici
30th August 2006, 15:33
0 meciuri?
1 meci?
2 meciuri?
3 meciuri?
4 meciuri?
5 meciuri?
6 meciuri?
Eu sper ca toate.

pinki
30th August 2006, 19:57
duh! pe toate! hai, fie, doar 4! :D

georg40
30th August 2006, 22:25
@Man not Machine:
Iti multumesc pentru raspuns. Nici nu stiu ce sa zic daca e bine asa sau nu, pe vremuri apartenenta la M.Ap.N. avea doua avantaje: o sitiatie materiala a clubului fara probleme si ...aducerea de jucatori.
In conditiile fotbalului profesionist, dsigru,nici una nici alta nu mai au nici o valoare.
In Germania terenurile sunt, de asemena , o problema. Unele se afla in proprietatea cluburilor, altele le poseda orasele, dar mai nou ele sunt construite sau reconstruite, a fost cazuil inainte de CM, cu sprijinul unor firme puternice. Asa avem la München "Allianz" - Arena ( cea mai mare societate de asigurari), la Frankfurt ("Commerzbank"-Arena) samd.
Incaodata, multumiri, eu voi urmari si pe mai departe cu interes Steaua (mea - de multe decenii...).
Poti sa ma lamuresti ce inseamna aceste adjective: incepator, junior etc.etc., aici , in Germania in forumuri nu exista asa-ceva. Am sa urmaresc raspunsul...

RedStar
30th August 2006, 22:40
Armata se face ca nu aude? Acum se pare ca cel care pune piedici in privinta concesionarii stadionului e premierul ca doar are in subordine si MApN-ul.

Complexul Ghencea, ce include si stadionul, apartine statului. E domeniu privat al statului de interes public.
MApN a fost desemnat de catre Guvernul Romaniei printr-o HG sa administreze complexul.

SORENSEN
30th August 2006, 22:58
Dupa un numar de posturi automat primesti un "adjectiv"....dupa alt numar de posturi ..lat adjectiv..dar poate fi modificat sa apare ce vrei tu...
exemple-incepator sau sport legend ----automate
exemple-zburdam prin CL sau chiar incepator---- poate fi scris de utilizator.

Pepsi-Cola
31st August 2006, 10:29
Locul 2 ..pentru ca Real Madrid va fi pe loc. 1 .. iar Lyon pe 3 ...si DInamo pe 4 ...!!!

pinki
31st August 2006, 12:10
Dupa un numar de posturi automat primesti un "adjectiv"....dupa alt numar de posturi ..lat adjectiv..dar poate fi modificat sa apare ce vrei tu...
exemple-incepator sau sport legend ----automate
exemple-zburdam prin CL sau chiar incepator---- poate fi scris de utilizator.

hehehe, vad ca sunt data de exemplu :D :ok: sa vedeti ce o sa zburdam noi prin CL /hello /hello /hello pana in sferturi, zic eu... pardon, optimi. ma duceam prea departe :D

dede
31st August 2006, 15:06
in legatura cu adversarii nostrii

"Ghioane a fost oprit sa mai joace fotbal!

Antrenorul Anatoli Demianenko, a anuntat ca medicii lui Dinamo Kiev i-au interzis mijlocasului roman sa mai joace, din cauza problemelor de sanatate. "Pacat! Echipa putea fi ajutata de acest jucator". Ghioane nu face parte din lotul ucrainenilor pentru noul sezon.
In februarie 2005, Ghioane a suferit o microtromboza la nivel cerebral in timpul cantonamentului efectuat de Dinamo Kiev in Portugalia. Tiberiu si-a revenit dupa citeva saptamini si si-a reluat activitatea, dar a fost din nou internat de mai multe ori."gsp.ro

nu ca ar conta prea mult, dar totusi, era vorba de un roman :(

Snake_21
2nd September 2006, 13:27
Da pacat de Ghioane numai ghinioane a avut in ultimul timp, oricum ontopic eu zic ca Steaua are sanse sa se califice de pe locul 2 nu conteaza impreuna cu cine numia sa se califice

klemi
2nd September 2006, 16:14
eu zic ca va fi locul 3, dar as vrea din tot sufletul sa ma insel si sa fie locul 2 :)

pinki
2nd September 2006, 16:24
o sa fie locul 2, va zic eu :) sa vezi atunci cate sinucideri o sa se raporteze si cate tv-uri o sa zboare pe geam! si cati stelisti bucurosi o sa avem pe strazi!

klemi
2nd September 2006, 16:33
iar va ajunge Borcea la urgente la spital ! :lol:

starsteel
5th September 2006, 20:11
La stiri se anunta ca tabela cumparata cu 1,2 milioane euro va fi functionala la meciul din 26 sep. cu Lyon.

bender
5th September 2006, 22:45
Steaua nu este o echipa foarte puternica comparativ cu Realul, insa, sansele sunt egale!

Steaua Bucharest
At first glance, Steaua may look like a pushover, but this team was a semifinalist in last year's UEFA CUP, only to be defeated by Middlesbrough in a terribly-played second leg match. Despite having only been founded in 1947, this Club has been one of the most successful in Romania. They have won more Leagues and Cups than any other team in the country. However, Steaua's greatest achievement came on 7 May 1986 when they won the European Cup after defeating Barcelona in a penalty shooutout at the Sánchez Pizjuán Stadium. The Catalan side weren't able to put one shot into the back of the net. Steaua won the European Supercup that same year after beating Dynamo Kiev. The Eastern European team also reached the 1989 final at the Camp Nou, but lost to Milan.
SITE-ul OFICIAL REAL MADRID

http://www.realmadrid.com/articulo/rma33174.htm

ULTRAS_TAVY
5th September 2006, 23:21
Va urez succes in Ucl.....sa reprezentati Romania cu mandrie shi demnitate cum zic cei de la Vacarm...:ok:

klemi
6th September 2006, 00:00
sper sa scrie "0" (zero) in dreptul lui Lyon, iar suporterii sa vada cat mai multe reluari cu golurile Stelei, desi va fi extrem de greu. Cred ca va fi mai greu decat cu Real.

klemi
6th September 2006, 00:03
@ bender: sunt si ei politicosi si precauti in acelasi timp, sa scuze o eventuala (si mult dorita) infrangere !

bender
6th September 2006, 08:52
pai ziceau si ceva de dynamo kiev, ca real o sa joace cu ei in decembrie! si galacticii sunt speriati, din cauza vremii :D


A trip to Ukraine in the winter can be a first stiff test to overcome. Everyone still remembers Shevchenko's Dynamo squad, the team that eliminated Real Madrid in 1999 and that won 4-0 at Barcelona's Camp Nou.
SITE-ul OFICIAL REAL MADRID

pinki
6th September 2006, 11:40
lasa, ca nu vremea o sa fie de vina cand o sa piarda la bucuresti :drak:

starsteel
6th September 2006, 11:44
La cine te refereai? A da, evident la amandoua!

pinki
6th September 2006, 13:24
la toate 3! evident! :D hai, fie, numai la real si dinamo kiev. :drak:

starsteel
6th September 2006, 13:49
Am vrut sa trec toate 3 dar am zis sa ma mutumesc doar cu 2 victorii si un egal. Asta doar acasa bineinteles! :D

klemi
6th September 2006, 15:00
la toate 3! evident! :D hai, fie, numai la real si dinamo kiev. :drak:

poate ai spus-o in gluma, dar eu chiar asa cred ca va fi : victorie cu Real si Kiev si egal cu Lyon in Ghencea. Lyon cred ca e cea mai buna echipa a grupei.

pinki
6th September 2006, 15:33
prima parte era in gluma, aia cu toate 3. acasa, batem realul si dinamo kiev, egal cu lyon. la ei, batem la kiev, egal la real si bataie la lyon. plus ce se mai intampla si intre ele, si mergem mai departe de pe locul 2. :great: /OLE/

starsteel
6th September 2006, 20:55
In Galati a inceput nebunia toti vor pachetul de bilete pt. cele 3 meciuri din cate am inteles preturile sunt 185RON (peluze), 350RON (trib.II), 550RON(trib.I) si 900RON (trib.O).

SORENSEN
6th September 2006, 23:33
Sa lasati si pt mine vreo 3 pachete ca nu vreau sa stau acasa la asemenea meciuri ... :o: .......:P

myke
7th September 2006, 10:27
azi ma duc sa dau banii cuiva sa imi ia doua seturi de bilete la peluza I. nu pot sa cred, revenim in Ghencea. /hello :great: :great: :great: :great: :great:
o sa vin la stadion de la ora 17. macare sucuri la pachet, seminte la greu si cateva ziare. sa am activitate in cele aproape 5 ore de asteptare :D vreau sa exclud orice posibilitate de a rata aceste trei meciuri.

SORENSEN
7th September 2006, 13:30
Se pare ca UEFA DOAR A RECOMANDAT ca stad. Steaua sa fie renovat pt UCL. ...se PUTEA JUCA ORICUM pe Steaua in UCL...
http://www.stelisti.ro/index/VIDEO__Steaua_a_modernizat_Ghenc.html

SORENSEN
7th September 2006, 18:24
Comunicat Steaua ...asa parca e la costum....:D
http://www.steauafc.ro/nou/index.php?cat=noutati&id=3929

myke
7th September 2006, 20:21
cica tre sa respectam locu de pe bilet. asta e naspa. ca nesimtitii cand le-am cerut abonament mai in centru mi-au zis i-al pe asta ca poti sa te asezi oriunde vrei, nu-i problema...

SORENSEN
7th September 2006, 20:45
Directorul executiv al FC Steaua a declarat că sunt 7.950 de abonaţi. "Dacă fiecare şi-ar lua câte un pachet şi încă unul, aşa cum este permis, ar fi aproape 16.000 de pachete din totalul de 25.000 de locuri disponibile pentru fiecare meci", a spus el, adăugând că vor fi rezervate bilete pentru reprezentanţii UEFA şi partenerii acesteia, pentru suporterii echipei oaspete şi pentru invitaţii sponsorilor sau ai clubului oaspete. Argăseală a adăugat că la tribuna zero vor fi scoase bilete la vânzare doar în măsura locurilor disponibile, în condiţiile în care UEFA şi restul invitaţilor de obicei solicită locuri în această zonă. El a adăugat că suporterii care au abonament la tribuna zero vor sta pe locurile lor.

Argăseală a afirmat că nu se vor vinde bilete în ziua meciului şi dă asigurări că biletele pentru meciul cu Lyon vor fi epuizate până în preziua jocului.
prosport.ro

CrisS
8th September 2006, 15:51
"Prepare for Champions League...since 1948"...asa pare sa zica borcea....Steaua mereu va fi peste toti!!!In grupe cel putin pe Ghencea, luam puncte chiar si realului!Iesim din grupe de pe locul 2 si mergem in optimi!Steaua Bucuresti..un mit..o legenda ce nu va muri niciodata!
Bucuresti, un oras ce ne apartine!!!

forzaviola
8th September 2006, 20:19
1.lyon 2. real steaua se va bate cu kiev pt locul 3

SORENSEN
8th September 2006, 22:44
Asa e si va fi o lupta grea....
Hai Steaua !

dede
13th September 2006, 11:04
dupa cum stiti, azi Steaua joaca primul meci in grupele CL :D

Forza Steaua!

vrem o victorie :P

Jerry20cm
13th September 2006, 11:07
today is the big day :D
la ora 21.45 vom reveni dupa 10 ani in Grupele Uefa Champions League.
Forza Steaua !!!:ok:

pinki
13th September 2006, 12:57
azi le vom aminti ucrainienilor ca sunt ucrainieni, nu italieni sau spanioli. adica ii batem! muahaha! FORZZA STEAUA!!! /OLE/

Jerry20cm
13th September 2006, 13:09
asa pinky , pe ei pe mama lor :D
/OLE/

Echipa probabila:
Carlos-Saban,Goian,Ghionea,Nesu-Nicolita,Paraschiv,Lovin,Cristocea-Dica,Thereau.

pinki
13th September 2006, 13:52
Of Doamne,cand o sa va alfabetizati si voi si cand o sa invatati sa scrieti forza nu forzza:)

eh, asta era problema. cand o sa fiu din italia. :mda:

Jerry20cm
13th September 2006, 13:54
Of Doamne,cand o sa va alfabetizati si voi si cand o sa invatati sa scrieti forza nu forzza:)

Bumbescule , mai ai dreptul la o greseala :evil:
dak mai continuii sa faci off-topic si sa mai jignesti stelisti(mai ales pe Pinky:D) iti iei o pauza.

Bumbescu
13th September 2006, 14:00
Bine amice, nu mai continuii

am uitat sa colorez ultima litera "continuii"

starsteel
13th September 2006, 19:13
Scrieti exact asa cum vreti important e sa fie din toata inima ca doar suntem stelisti,
FORTZA STEAUA!

Bumbescu
13th September 2006, 19:39
Auzi starsteel, explica-mi si mie te rog care-i faza cu avertismentele, am primit vreo doua de la .....jerry, nu inteleg cu ce m-au afectat.

starsteel
13th September 2006, 19:59
Pt. cartonasele rosii ai primit 5 puncte penalizare la un total de 30 esti banat automat adica primesti o pauza de "n" zile, functie de gravitatea sanctiunilor, in care doar citesti nu poti posta nimic.
Pt. greseli repetate poti primi ban si fara sa ajungi la 30 puncte.

Bumbescu
13th September 2006, 20:16
Aha, am inteles(oarecum); si unde vad cate puncte am acumulat?
Si mai e ceva, am inteles regula stalinista cu "moderatorii au intotd dreptate", dar cred ca ar tr sa fie alesi ceva mai rasariti(nu ma refer la tine aici)...

starsteel
13th September 2006, 20:26
La Avertismente si banari ai postarile sanctionate sau dai click pe nickname si apoi pe View public profile. Gata cu off-topicul ca asta e threadul despre UCL. Posteaza la "off-topic pt. stelisti si prieteni" oricum acolo voi muta si postarile astea.

starsteel
13th September 2006, 20:43
Lumea fotbalului mare cunoaste Steaua si o respecta, lumea fotbalului mic o cunoaste dar nu o respecta.

starsteel
13th September 2006, 21:27
Poze de la Kiev si echipa de start,

SORENSEN
14th September 2006, 00:41
1-4 ...magnific

starsteel
14th September 2006, 00:49
Golurile superbei victorii de la Kiev si clasamentul grupei./hello

dede
14th September 2006, 00:51
incredibil :D

azi parca toti au jucat mai bine ca oricand (mai ales Carlos :P)

Bravo Steaua!

starsteel
14th September 2006, 00:53
Suporterii fericiti la aceasta ora sunt evident in Piata Universitatii. Serbeaza o noua victorie!

starsteel
14th September 2006, 00:55
Dupa rezultatele primei zile din UEFA CHAMPIONS LEAGUE se pare ca am luat o optiune serioasa pt. locul 3 iar pt. pozitia a 2-a ne batem cu.......Real Madrid.

dede
14th September 2006, 00:59
ce pozitia a 2-a sau a 3-a? primul loc...
unde suntem acum trebuie sa fim si la sfarsit :D

pana una alta, calificarea in primavara europeana e importanta :evil:

STEAUA-MANIA
14th September 2006, 01:11
Nici nu vreau sa ma gandesc ce valoare de piata au biletele la meciuri de pe stad STEAUA..ce bine ca am abonament!:D

Jerry20cm
14th September 2006, 09:41
Fabulooooooossssss
In viata mea nu cred ca am vazut un meci mai bun facut de Steaua.
Bravo Steaua !!!:ok:

PS: Multumesc lu' mama ca m-a facut stelist:D

pinki
14th September 2006, 12:31
aaaaaaaaaaaaaaa!!!! bai, ce meci, ce echipa, ce goluri, ce le-am facut ucrainienilor!!! ma uitam la goluri si nu-mi venea sa cred ca le-am dat. ma uitam la carlos si nu-mi venea sa cred ca el e! avem fatza de CL au ba? /OLE/

maximus3ad
14th September 2006, 15:00
Intradevar echipa joaca la alt nivel in CL, poate in campionat sant prea delasati, oricum mi-a placut golul lui Badea si executia lui Dica, imi aminteste de executia lui Hagi in supercupa cu Dinamo Kiev, Bravo Steaua tot asa!

starsteel
14th September 2006, 16:06
In meciul de aseara Steaua a dovedit o maturitate in joc de parca ar fi evoluat ultimele 10 editii in UCL. Evolutie incantatoare a Stelei echipa care trage fotbalul romanesc din mocirla probabil deaceea e improscata atat cu noroi, unii nu pot sau nu vor sa-si depaseasca conditia.

SORENSEN
14th September 2006, 16:18
20 de ziaristi din Chisinau, veniti pentru romani

Printre cei 242 de jurnalisti care au fost acreditati la meciul Dinamo Kiev - Steaua s-au aflat si aproximativ 20 de ziaristi din Chisinau, care au sosit in Ucraina in ziua meciului.

„Eu am venit cu o noapte inainte, iar colegii mei azi (n.r. - ieri) direct la meci. Sunt si de la radioul national, si de la ziarul „Timpul”. Aproape toti tin cu Steaua”, a precizat pentru EVZ Vladimir Panus, corespondent pentru ziarul de sport moscovit „Sport-Expres”.

Tot acesta a anuntat ca de la Chisinau urma sa ajunga un autocar cu suporteri ai echipei Steaua, membri ai unui fan-club „Steaua” din Republica Moldova.
evz.ro..Basarabia e cu noi :ok:

Jerry20cm
14th September 2006, 16:57
I-a trimis Alejandro pe acolo :D

vinsanity
14th September 2006, 19:01
exceptional meci, batem si Lyonu' si ne calificam :) ma grabesc stiu, va fi greu, si eu cred ca in acest moment francezii sunt mult peste Real, insa chiar am incredere intr-un rezultat mare al Stelei/hello

SORENSEN
14th September 2006, 19:05
Va fi un meci ffff greu Lyon trebuie sa credem ca putem sa avem incredere in noi. Hai Steaua !

starsteel
14th September 2006, 19:17
Am vazut Lyon-ul aseara in rezumat au jucat fantastic sunt o echipa extrem de tare dar in acelasi timp ma gandesc ca din meciurile vazute de mine in Ghencea nu am plecat niciodata dezamagit, sper sa nu-mi strice "palmaresul" francezii sau madrilenii. Doua egaluri si imi pastrez invincibilitatea, de suporter bineinteles.

dede
14th September 2006, 19:23
nu stiu daca credea cineva ca Steaua va face un asemenea meci...pt noi, 4-1 era un scor mare si acasa, ce sa mai zicem de deplasare :D

asa se intampla cand o subestimezi pe Steaua...vine si te face de kko :evil:

urmeaza realul si lyon :P

STEAUA-MANIA
14th September 2006, 22:06
Incep sa fac precum militarii..aplic AMR-ul:D
Abia astept sa fiu pe stadionul STEAUA!:yeah:
Raman la parerea ca fiecare meci in grupe CL e un bonus pt jucatori si suporteri!Mai rau decat sa ne bata lyon..altceva nu se poate..STEAUA e demonstrat ca merita sa joace in grupele CL.

pinki
15th September 2006, 13:26
cu realul e mai usor, cred eu, cu francezii trebuie sa tragem macar de 1p micutz :D 3p ar fi super tari! nici nu stiu ce-as face de bucurie :great:

myke
15th September 2006, 15:31
realistic, eu vad lucrurile asa:
Steaua - OL 0-1
Steaua -Real Madrid 1-1
Real Madrid - Steaua 3-0
Lyon - Steaua 2-1
Steaua - Dinamo Kiev 2-0
3+0+1+0+3 ---> 7 puncte locul 3 zic eu

optimist si cu inima ros-albastra:
Steaua - OL 2-1
Steaua - Real Madrid 3-0
Real Madrid - Steaua 1-1
Lyon - Steaua 1-0
Steaua - Kiev 2-0
3+3+3+1+0+3 --- 13 puncte locul 2

se poate si rau dar nu vreau sa ma gandesc. :D asa cum am zis sper in varianta 2 dar cred ca va fi prima. desigur nu cu scorurile pe care le-am scris eu neaparat dar cu pronosticuri(1,X,2) :P

starsteel
15th September 2006, 16:07
....nici nu stiu ce-as face de bucurie :great:
:shock: anything?

starsteel
15th September 2006, 19:23
Am o veste cu care sa ma laud, biletele mele pt. UCL sunt la momentul asta undeva intre Bucuresti si Galati sunt cele mai ieftine la peluza 2 dar pt. mine extrem de valoroase,
FORTZA STEAUA! FORTZA STEAUA! HEI, HEI!
Pun o poza cu mine sa vedeti ce bucuros sunt.

dede
15th September 2006, 22:13
realistic, eu vad lucrurile asa:
Steaua - OL 0-1
Steaua -Real Madrid 1-1
Real Madrid - Steaua 3-0
Lyon - Steaua 2-1
Steaua - Dinamo Kiev 2-0
3+0+1+0+3 ---> 7 puncte locul 3 zic eu

optimist si cu inima ros-albastra:
Steaua - OL 2-1
Steaua - Real Madrid 3-0
Real Madrid - Steaua 1-1
Lyon - Steaua 1-0
Steaua - Kiev 2-0
3+3+3+1+0+3 --- 13 puncte locul 2

se poate si rau dar nu vreau sa ma gandesc. :D asa cum am zis sper in varianta 2 dar cred ca va fi prima. desigur nu cu scorurile pe care le-am scris eu neaparat dar cu pronosticuri(1,X,2) :P
realistic...acasa nu pierdem, in deplasare numai un meci

in cazul mai optimist, acasa castigam, in deplasare nu pierdem :D

pinki
16th September 2006, 00:16
locul 2 e al nostru :D si in cazul optimist si in ala realist. in cazul pesimist luam locul 3 :D (parerea mea)

starsteel
18th September 2006, 12:51
Postarile de aici au fost mutate intr-un loc mai firesc adica aici http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=11702&page=74

bluesky
20th September 2006, 14:34
un egal cu lyon ar fi minunat dar o victorie ar fi un pas mare catre calificare facut de steaua.cu real madrid si cu dinamo kiev cred ca steaua ar putea sa adune 6 puncte cu putin noroc.

Hard
21st September 2006, 23:52
cand da legatura la protv , cam asa ceva vreau sa vad http://www.youtube.com/watch?v=8Xwwv6fHf7E

SORENSEN
22nd September 2006, 12:47
Eu cred ca va fi ceva frumos pe stadion...

STEAUA-MANIA
22nd September 2006, 13:03
Dupa cum ziceau geambasu si gradinescu: "stadionul se va rupe":D
Abia astept sa fiu pe stadion! :yeah:

starsteel
22nd September 2006, 14:55
Va fi de vis inainte de partida sa speram ca si la sfarsitul ei, oricum un egal ne mentine pe prima pozitie.

dede
22nd September 2006, 23:03
cu atatea scandaluri in campionat, am si uitat ca urmeaza sa jucam unul dintre cele mai importante meciuri din Romania din ultimii ani :D

ar fi o faza ca dupa meciurile cu dinamo si rapid, despre care unii frustrati ziceau ca avem echipa slaba sau nu stiu ce, sa vina o victorie cu lyon...un raspuns mai frumos pt anti-stelisti nu exista :D

pinki
22nd September 2006, 23:36
eu am mai zis, daca batem pe lyon, nu stiu ce fac :D

STEAUA-MANIA
22nd September 2006, 23:38
eu am mai zis, daca batem pe lyon, nu stiu ce fac :D
Pot sa iti dau o idee?:D


ar fi o faza ca dupa meciurile cu dinamo si rapid, despre care unii frustrati ziceau ca avem echipa slaba sau nu stiu ce, sa vina o victorie cu lyon...un raspuns mai frumos pt anti-stelisti nu exista :D
Eh,da,las ca se vor gasi indivizi precum b-r,bea ,doris care in cazul in care STEAUA va invinge, vor gasi tot felul de scuze "nu a jucat x de la lyon","vantul a batut de la est la vest si nu invers" samd...

pinki
23rd September 2006, 00:04
ia, da-mi o idee :D

pai si ce daca zic aia, n-au decat... noi ramanem cu victoria, ei cu venele taiate :evil:

dede
23rd September 2006, 00:10
Eh,da,las ca se vor gasi indivizi precum b-r,bea ,doris care in cazul in care STEAUA va invinge, vor gasi tot felul de scuze "nu a jucat x de la lyon","vantul a batut de la est la vest si nu invers" samd...
vor zice asta, insa sigur vor fi frustrati...durerea e mare :evil:

n-ai sa-l vezi pe remy niciodata sa zica ca Steaua joaca bine...anul trecut spunea ca daca Steaua va ajunge in ucl, va recunoaste ca e echipa buna...uite ca a ajuns si el tot cu frustrarea a ramas

Rd.ionut_kill
23rd September 2006, 09:32
Parerea mea e ca STEAUA nu va avea mari probleme in UCL ! Daca nu se califica mai departe in optimi va ajunge in finala in Cupa UEFA

YoYoyOi
23rd September 2006, 10:00
Cine s-ar fi gindit ca Steaua va ajunge in grupele CL? Putini au fost acei care au avut curajul sa gandeasca asa ceva si uite ca s-a intimplat.
Cine s-ar fi gindit ca Steaua va bate la Kiev? Si mai putini au fost cei care au cutezat sa dea un pronostic favorabil Stelei. Si dintre astia putini, un numar infim au vazut victoria Stelei la o diferenta atit de clara de scor.
Acum, inaintea meciului cu Lyon parerile si sperantele s-au schimbat. Chiar eu am depasit faza emotiilor puternice dinaintea meciului din Ucraina. Multi sunt cei care spera intr-o victorie cu Lyon si, chiar si mai multi spera intr-un egal.
Eu sper ca evenimentele din Liga I, sa-i faca pe baieti sa se concentreze si mai mult, sa-i imbarbateze, sa-i inraiasca, si sa faca o figura frumoasa.

SORENSEN
23rd September 2006, 11:49
Cu totii speram sa mergem macar de pe 2...dar eu m-as multumi si cu locul 3

starsteel
23rd September 2006, 12:37
Calificarea in optimi pare un capat de linie pe cand UEFA Cup poate reprezenta realizarea unei noi performante care sa ramana in istorie.

dede
23rd September 2006, 15:04
daca terminam pe primele 2 locuri nici nu ma mai intereseaza ce se va intampla in campionat :D sa-l castige cine poate :mda:

pinki
23rd September 2006, 15:29
daca nu luam locul 2, eu nu accept decat sa ajungem in finala UEFA si sa si castigam :D altfel nu le dau voie :cool:

anca_channah
23rd September 2006, 22:27
/hello /o sa ajungem p locu 2 dar trebuie sa ne revenim si sa nu ne gandim la tara asta care in loc sa ne sustina ne pune betze in roate...tara noastra e STEAUA,noi suntem STEAUA,noi suntem totul...!!!!/OLE/

dede
24th September 2006, 00:07
acum ne putem gandi linistiti la meciul de marti
cel putin cateva zile nu va mai interesa pe nimeni scandalurile din liga 1...subiectul principal de discutie va fi Steaua :D

starsteel
24th September 2006, 00:32
Dupa o perioada mai putin fasta intalnim o super-echipa deci nu avem ce pierde eu unul sunt multumit cu un egal la meciul asta.

pinki
24th September 2006, 13:29
si eu! :D daca batem, ma-mbat 3 zile la rand :D

Bumbescu
24th September 2006, 13:55
Egal cu Lyon si victorie cu Real acasa si suntem calificati in proportie de 80%.

Red-Castorryy
24th September 2006, 14:08
Egal cu Lyon si victorie cu Real acasa si suntem calificati in proportie de 80%.

nu sunteti calificati cu 7 pcte

Bumbescu
24th September 2006, 14:15
nu sunteti calificati cu 7 pcte

Batem si pe kiev acasa si facem 10 puncte; cu 10 puncte ne calificam.

Off topic: poate reusesti sa-ti infranezi pornirile handicapate de a-mi trimite mesaje stupide pe private gen "dinamo-steaua 1-0".

SORENSEN
24th September 2006, 15:09
Cel mai bine e sa ignori mesajele de acest gen

bluesky
24th September 2006, 17:48
bine ar fi sa facem un egal cu astia de la lyon ca sa avem moralul ridicat cind vom juca cu real

RedStar
24th September 2006, 17:55
De fiecare cand se apropie un meci de CL ma tot minunez la ce nivel putem sa jucam si cu ce echipe. Iar astia care se baga in seama habar nu ce inseamna ca echipa ta de suflet sa joace in CL.
Va rog, lasati-ne cu toate pronosticurile. E un spectacol fenomenal si cu totii trebuie sa ne bucuram de el.

STEAUA-MANIA
24th September 2006, 22:29
Off topic: poate reusesti sa-ti infranezi pornirile handicapate de a-mi trimite mesaje stupide pe private gen "dinamo-steaua 1-0".
Si mie mi-a trimis..:happy :happy poate ar trebui sa-i dam reply cu cele 50 de trofee interne si internationale castigate de STEAUA!:yeah:
O sa fie khaos pe stad STEAUA!:yeah: Bumbescu vii la meciuri sau nu te-ai plans degeaba de bilete si o sa spargi seminte. :D

Bumbescu
25th September 2006, 08:24
Si mie mi-a trimis..:happy :happy poate ar trebui sa-i dam reply cu cele 50 de trofee interne si internationale castigate de STEAUA!:yeah:
O sa fie khaos pe stad STEAUA!:yeah: Bumbescu vii la meciuri sau nu te-ai plans degeaba de bilete si o sa spargi seminte. :D

Merg la meci, am bilete la toate trei meciurile din CL, am intrat deja in atmosfera:) .

starsteel
25th September 2006, 11:26
Ati pregatit cazarmamentul? eu vin cu un steag a lui Steaua si cu un fular ros-alb-albastru a lui Otelul Galati ca simbol al dragostei ce exista pt. campionii fotbalului romanesc in orice colt din tara. STEAUA SIMBOL NATIONAL!

SORENSEN
25th September 2006, 11:39
Mai e o zi pana la marele meci..abia astept

Bumbescu
25th September 2006, 13:39
Ati pregatit cazarmamentul? eu vin cu un steag a lui Steaua si cu un fular ros-alb-albastru a lui Otelul Galati ca simbol al dragostei ce exista pt. campionii fotbalului romanesc in orice colt din tara. STEAUA SIMBOL NATIONAL!

Cam "trist " steagul ala al tau, iar despre fularul cu otelul ma abtin:D

dede
25th September 2006, 15:09
se apropie ziua cea mare :D eu as da toate victoriile de pana acum din campionat pe o victorie cu lyon :P

Doctor_Satan
25th September 2006, 15:21
Eu asa vad clasamentul:
1. Lyon
2. Steua
3. Kiev
4. Real

Dar, acum sa revenim un pic la realitate, nu vad cum Steaua ar putea lua 1 punct cu Lyon si mai mult de 2 cu Real (si alea cu dubii).
Deci, pe final, Steaua va avea intre 6 si 9 puncte!

dede
25th September 2006, 15:27
orice se poate intampla :D
probabil realu' si lyonu' o sa ne vada mai mici si mai neimportanti, si surpriza...castigam :P

pinki
25th September 2006, 15:43
da, si eu cred ca ne subestimeaza, in ciuda declaratiilor. :D eu cred ca prindem locul 2, daca jucam cu determinare (cum am jucat la kiev) sansa e de partea noastra /OLE/

dede
25th September 2006, 16:31
locul 2 :rolleyes: ce bine suna :D parca prea bine :P

maine vom fi cel putin pe locul 3, deci avem sanse mari de calificare ;) daca va fi uefa sau ucl, vedem mai incolo :D

SORENSEN
25th September 2006, 17:14
Sunt gata...

starsteel
26th September 2006, 00:15
Cam "trist " steagul ala al tau, iar despre fularul cu otelul ma abtin:D

Cum adica trist sa vezi ce bucuros flutura la meciul cu Standard iar despre steagul cu Otelul chiar nu vad problema e echipa care campionat de campionat castiga puncte in fata adversarelor Stelei, nu vezi si culorile se identifica cu ale campioanei.

Sunt gata...

Doar atat?.... cam periculos mai ales ca esti la peluza galeriei, acolo ai nevoie de casca, cotiere, genunchiere, vesta anti-glont.

SORENSEN
26th September 2006, 11:54
2 fulare si inima ros-albastra e tot ce pot aduce cu mine..eventual un aparat foto sa surprind MAGIA ROS-ALBASTRA.

starsteel
26th September 2006, 13:53
La ora 14.00 pleaca din Galati niste amici de-ai mei cu un microbuz iar de la Braila mai iau alti 6 ex-galateni cu directia evident, Ghencea. Toate drumurile duc spre stadionul Steaua incepe spectacolul suporterilor din afara Bucurestiului.

SORENSEN
26th September 2006, 13:57
Pai bucurestean,galatean sau brailean nu conteaza ..suntem stelisti...mergem sa facem spectacol.

Bumbescu
26th September 2006, 14:51
hmm...asa o fi daca spui tu...

starsteel
26th September 2006, 14:56
Tot faci hmm mai Bumbescule, tie nu iti e clar ca Steaua este echipa nationala nu poate fi revendicata numai de bucuresteni.

dede
26th September 2006, 15:11
castigam :evil:

Snake_21
26th September 2006, 21:03
Doamne Ajuta sper sa scoatem un rezultat mare ca sa le inchidem gura la toti contestatarii Stelei.

bluesky
26th September 2006, 21:43
ar fi ceva de vis sa bat pe lyon insa va fi greu.

Hard
27th September 2006, 02:55
http://www.gsp.ro/index.php?a=57232&p=7 ..cam astia au fost unii suporteri ai Stelei in seara ce tocmai a trecut...exact cum spuneam

pinki
27th September 2006, 02:58
:happy :happy pai daca de aia mai tineri are grija domnu georgescu&co... ce sa-i faci...

Bumbescu
27th September 2006, 10:33
Tot faci hmm mai Bumbescule, tie nu iti e clar ca Steaua este echipa nationala nu poate fi revendicata numai de bucuresteni.

Vad ca a prins bine ideea lui meme cu Steaua - echipa nationala.
Oricum e dreptul meu sa ma revolt, mai ales cand vad ce se intampla pe stadion.
Aseara, toti taranetii aia din jur n-au scandat o secunda alaturi de galerie impotriva jandarmilor, ei nu stiau decat "stiaua, stiaua" si stupida "dub dub dub".
Ba mai mult auzeai si comentarii gen "ia uite-i ma prostii aia, s-au dezbracat si stau cu spatele la meci".
Imi este din ce in ce mai scarba sa merg pe stadion si sa-i vad, cu steagurile lor de ***** cumparate de la tiganii care vand steaguri si seminte.
Ca sa inchei, poate oricine sa tina cu Steaua, de oriunde, poate oricine sa vina la meci, dar "tarania" din ultimii ani a intrecut orice masura.

bluesky
27th September 2006, 11:56
ce sa ii faci mai bumbescule cam asta ii peste tot insa fiecare are dreptul lui.supoteri care au fost pe ghencea au fost fenomenali se vedea ca se joaca in liga campionilor stadion public terenul de joc jucatori bv steaua

starsteel
27th September 2006, 12:07
Cum era de asteptat Lyon e o super-echipa cea mai buna care a jucat in ultima vreme in Romania aplauzele de la sfarsitul meciului nu au reprezentat altceva decat admiratia si respectul pt. un club a carui nume inca nu straluceste insa a carui joc e formidabil. Dupa ce am vazut la lucru o echipa cu un joc de cea mai inalta clasa urmeaza cea mai galonata echipa a mapamondului, sa ne bucuram si sa invatam din aceste experiente.

dede
27th September 2006, 15:12
nu am facut un joc prea stralucit, insa si lyon e de vina...sper ca jucatorii sa invete din greselile pe care le-au facut, iar daca e sa mai pierdem cu echipe tari, macar sa nu o facem din cauza greselilor personale :mda:

YodaRo
27th September 2006, 18:14
nu aveam un portar de calitate. M-am saturat de Carlos!!!!!!! sa se duca de unde a venit. De ce l-am dat pe Maretin Tudor sau kiar si pe Hamu pentru un circar?

starsteel
28th September 2006, 00:09
Hamuto portar?........bine ca am scapat de el

pinki
28th September 2006, 00:12
hamu? ohoho, n-ai vazut ce bun e si la echipa nationala? carlos e mare pe langa el!!! iar martin tudor, i se urcase la cap de la o vreme... oricum, nu din cauza lui carlos am pierdut ieri, el a fost doar un mic pion...

starsteel
28th September 2006, 00:21
Am pierdut pt. ca am fost constienti de neta superioritate a adversarei care va fi una dintre protagonistele acestei editii daca nu cumva chiar protagonista principala.

pinki
28th September 2006, 00:41
da, exact asta e, cum mai zicea cineva, am intrat in teren resemnati ca vom pierde. lyon-ul e intr-adevar o echipa foarte buna, dar trebuie sa recunosti ca pana la gol nu prea au avut cine stie ce ocazii... daca mai frecam mingea aia in teren pana prin min 60-70, sau daca nu se facea 2-0, mai aveam poate vreo sansa... sper ca in meciul cu realul sa nu aiba aceeasi atitudine de *^%&% ca nici realul nu e cine stie ce stralucire in momentul de fata... sper... daca nu, e bun si locul 3 :mda: desi ar fi bine sa ne mai obisnuim si noi cu CL, ca altfel...

apropo: cum s-a vazut meciul cu gaurele? a fost bine? :D

RedStar
28th September 2006, 00:45
Lyon-ul,statistic, inscrie dupa min 40. Nu prea au ocazii cu nici o echipa pana atunci.

Bumbescu
28th September 2006, 10:40
Incercati sa fiti realisti si sa intelegeti de ce am fost calcati in picioare(asta-i realitatea) cu Lyon:

1. Pt ca Lovin, Paraschiv sau Banel nu ar fi fost buni decat sa le care echipamentul pe vremuri unui Tudorel Stoica sau Majearu.
2. Pt ca nu avem portar ci o maimuta care cateodata prinde si zile bune.
3. Pt ca avem tot maimute in conducere(jj si mm), doi oligofreni care n-au nici o legatura cu fotbalul.
Animalul ala de becali se lauda ca are un miliard si ceva , ca banii nu conteaza si nu investeste nimic.
Revin asupra ideii ca Steaua a facut cele mai proaste transferuri anul acesta; in afara de badea si eventual Thereau in rest am luat ciurucuri, spre deosebire de rapid de ex.
Totul a culminat cu "geniala" idee de a juca prima data in ghencea impotriva lui Lyon .
Asta pt a putea ciobanul sa se umfle in pene cu stadionul(care in afara de stadion n-are nimic nou).
A fost cea mai mare tampenie posibila, am avut jucatori care au jucat prima data in Ghencea pt Steaua si asta la un meci cu Lyon.
Orgoliul lui jiji este mult mai important decat performantele Stelei, "cine e bistrita, cum sa joc ioo cu bistrita prima data in ghencea!"

dede
28th September 2006, 14:41
nu aveam un portar de calitate. M-am saturat de Carlos!!!!!!! sa se duca de unde a venit.
marti a fost pt prima data de cand a venit la Steaua cand mi-a fost mila de el :( nici nu vreau sa stiu ce simte acum, mai ales cand toata lumea da vina pe el...
pacat de acel gol primit aiurea, ca in rest putem zice ca a aparat bine

starsteel
28th September 2006, 16:47
....apropo: cum s-a vazut meciul cu gaurele? a fost bine? :D

Nu sunt probleme din tribuna datorita faptului ca plasa e verde, nu deranjeaza absolut deloc.

STEAUA-MANIA
28th September 2006, 16:52
Nicolae Dica se afla pe chat-ul uefa.com

Moderator: Welcome to Talk Football Expert Chat!
Moderator: FC Steaua Bucuresti star Nicolae Dica will be with us in ten minutes.
Moderator: Could you make sure your qestions are in English please - thank you!
Moderator: Hi guys. We will be starting any second so keep the questions flooding in. Thanks!
emanuel: What is yout overall assesement of the Lyon loss, and do you think that not scoring against one of the top defenses in UEFA can lower Steaua morale for the upcoming encounter with Real Madrid?
Nicolae Dica: Against Lyon we met a very strong team and everyone saw that on the pitch. We know that Real Madrid are one of the best teams in Europe but we will give everything in that game to continue our quest in the Champions League. Our morale is fine.
Claudiu-Mark: Nicolae, i wish to play for Steaua some day, from botosani romania, and i wonder, how is the youth program in steaua?
Nicolae Dica: The youth program is very good. I speak to my Romanian team-mates all the time who play for big European clubs and it seems that our system is as good as theirs. I can assure you that here at Steaua we have great facilities and excellent coaching and that any young players who come here will receive professional advice. Good luck!
cf_STEAUA_BUCURESTI: why don't you play as a striker instead of a midfilder, due to your impressive attacking skills?
Nicolae Dica: As second striker I have great licence to influence matches as I can come from behind the main striker. I like that a lot. If I stayed as an out and out striker, or as a normal midfielder I feel that I will be a bit limited and have less influence on the matches. I'm happy where I am!
Alfonso: what do you think of peter crouch?
Nicolae Dica: I like him very much. Last night he scored two beautiful goals! I was really impressed by the way he got over a difficult start at Anfield and he showed brilliant character to come back and show his talent. Now, I would say that Peter Crouch is among the best strikers in Europe.
Dave Nugent's mum: If you could give three pieces of advice to people who want to become top players what would they be?
Nicolae Dica: My three pieces of advice would be to a) behave well, b) work hard all the time, and c) to have a lot of confidence in your own power.
Alfonso: Who would you pick in your fantasy team?
Nicolae Dica: My dream team is this; Casillas, Zambrotta, Puyol, Cannavaro, Grosso, Diarra, Juninho, Reyes, Govou, Ronaldinho and Klose. That is a great team I think!
Suciu Dragos: Which person had the most influence in your football career?
Nicolae Dica: A lot of people have helped me over the years but I can't forget that special moment at Steaua when the Italian coach Walter Zenga helped me. He was more than just a coach. He helped me very much on and off the pitch. He was a big influence.
One F in Finney: Could you talk us through a typical day in the life of Nicolae Dica please?
Nicolae Dica: I lead a normal life. I wake up at 10am most days, spend time with my sweet little boy who is just 14 months old, then I have lunch, if I have time I sleep for one hour, then I go to training all afternoon. Afterwards I go home for a meal and relax. After matches, even when some others go to celebrate I normally go home and spend time with my family.
interistul80: dica do you want to leave Steaua for a more bigger club from europe?
Nicolae Dica: Yes, I would love to play for a big European club one day. My dream is to one day join a big Spanish club, as I feel the league in that country would suit my game the best. You never know when the opportunity will arrive. I'm happy here but if the opportunity arrives I will say yes to a big club in Spain.
Steve the rabbit: How did you learn how to take your free-kicks and how often do you practice?
Nicolae Dica: I love to practice free kicks all the time after training. When everyone gets changed I stay for 30 minutes each day to practice them. Lyon's Juninho is the person I look up to most, and one day I hope that I can hit dead balls as brilliantly as him. Maybe this is impossible, but I will keep on trying to improve and become a real specialist.
dragos_drls: who do you think are the three teams that have the best chances to win the UCL?
Nicolae Dica: I think there are many more than three teams, but I'd say the three best are Chelsea, Lyon and Barcelona. But many other sides have a chance this year.
Alex_ultras: Who do you consider the best player from all times? What about the best romanian player ?
Nicolae Dica: The best player in the world ever in my opinion is Pele. For Romania, I'd say we have two at the same level, Gheorge Hagi and Nicolae Dobrin Great players in Romanian history.
Luka: I would like to ask Nicolae how far he thinks Steaua will go this year in the Ch League
Nicolae Dica: I know that we have a very tough group but we have a right to pass the group like everyone else, so we can dream of winning. We will try to do everything we can to finish in a good position.
vlad_euinlc: who is your best friend?
Nicolae Dica: i am good friend with everyone in the team, but especially the skipper Radoi. He is the godfather to my child and we get on very well. Unfortunately he is injured at the moment and we miss him on the pitch! We are hoping he is back as soon as possible.
clsrom: was the kiev match your best macth ever?
Nicolae Dica: I have had lots of great games in my career, but the Kiev game was very special indeed. To score twice and provide an assist in the champions league was amazing, so yes it would be the best game of my career, and a big honour for me.
Steaua17aly: It is a dream to play against Real Madrid?
Nicolae Dica: Of course, playing Real Madrid, one of the best teams in Spain and the world, is a dream for lots of footballers and it is a dream for me. I am going to do everything I can to help Steaua to get a good result there and it will be a very magical moment for me to step put onto the pitch of the Santiago Bernabeu.
laur: Dica, who do you hold resposable for the lost of the game with Lyon?
Nicolae Dica: I think that the whole team are equally responsible for the loss to Lyon. I must not pick just one player, we are a team and accept our results as a team, not as individuals. Lyon are a very, very good team as well, so we cannot be too down on ourselves!
Alfonso: Do you think Steaua Bucuresti can win the Champions League again like they did in 1986?
Nicolae Dica: I dont think we can win the champions league in the immediate future, but certainly in the next ten to fifteen years, the team is getting stronger all the time and maybe we can set our sights on the Champions League trophy as the team develops, i think we have a bright future and will be good on the European stage!
Nicolae Dica: Thankyou everyone for chatting I have enjoyed it a lot! I hope Steaua get a great result against Real Madrid and then maybe another Steaua player will be asked to chat to you! Goodbye and thanks again...
Moderator: Thanks for all your questions guys. Once again you have exceeded all our expectations and shown you are the most knowledgable fans in Europe. Remember to visit us on Matchday 3 when, once again, you can speak to a top UEFA Champions League star! See you next time.

SORENSEN
29th September 2006, 00:00
Echilibrat ...civilizat ..frumos...de bun simt

Cristian
12th October 2006, 11:49
Va bate realu nu e nimic echilibrat, se stie steaua - Real Madrid 0-3

pinki
12th October 2006, 11:54
ai vorbit cu nostradamus? :D

intreaba-l si de mine :)

Cristian
12th October 2006, 11:55
De ce ? erai gagicasa in antichitate ? :D

pinki
12th October 2006, 11:57
nu :D da' iti dai seama ce smechera as fi fost acum :)

adica sa-l intrebi de viitorul meu :D

whisper
13th October 2006, 06:50
Cred ca ar trebui sa ne gandim la locul 3. nu vreu sa fiu pesimista da' o sa fie cam greu sa batem Realul chiar daca in momentul de fata nu sunt o echipa de speriat.Au multe vedete da' echipa nu.Si apoi inca o primavara europeana fie ea si in Cupa UEFA nu ar fi rea.

Sezione
13th October 2006, 09:27
asa vb si de standard .. valencia... betis.. etc

Standard ( in forma slaba in campionat ) si Betis ( era pe lcul 17 in campionat totusi ) nu se compara cu Lyon sau Real. Doara Valencia e o echipa MARE ( dar si atunci au fost in ceamai negar pasa din ultimii 10 ani ) . N-ar stica sa fiti mai moderati.

starsteel
13th October 2006, 11:10
Oricum cu Lyon si Real se compara Liverpool cu care am facut aici 1-1 deci sanse exista singura conditie e sa nu jucam cu teama din meciul cu francezii in fond nu avem nimic de pierdut ci numai de castigat.

starsteel
16th October 2006, 21:46
Maine la ora asta incepe confruntarea cu marele Real sa speram intr-o evolutie de exceptie a echipei noastre avem nevoie de un joc mare ca sa dovedim ca stralucim in Univers.

YoYoyOi
16th October 2006, 21:54
Si tot miine pe vremea asta vom deschide scorul, prin lovitura de cap a lui Goian :D
/hello /hello /hello

pinki
16th October 2006, 22:19
Maine la ora asta incepe confruntarea cu marele Real sa speram intr-o evolutie de exceptie a echipei noastre avem nevoie de un joc mare ca sa dovedim ca stralucim in Univers.

mai starsteel, ce poet esti :D maine pe vremea asta o sa fie 2-0 pt noi si tot asa o sa si incheie meciul :D hai steaua!!!!

starsteel
16th October 2006, 22:24
2-0 la ora 22.19 !!! , sper sa fie scorul asta la ora 23.30 sau mai bine la 23.35. FORTZA STEAUA !

YoYoyOi
16th October 2006, 22:26
Ce 21.45 mai? Ea a postat la 22.19.

starsteel
16th October 2006, 22:29
Am corectat intre timp, emotiile dinaintea confruntarii. :D

YoYoyOi
16th October 2006, 22:37
Si tu ai furnici prin stomac si gindaci pe sira spinarii??

starsteel
16th October 2006, 22:56
In trecut aveam acum astept semifinale de cupe europene ca sa mai simt senzatiile astea. Am avut aceleasi trairi si in meciul cu Valencia iar dupa meci cand am sarbatorit victoria toata noaptea cu o parte din componentii Stelei chiar imi radea fata de bucurie cred ca daca m-ar fi urmarit cineva atunci cu o camera de filmat eram bun de cascadorii rasului.

pinki
16th October 2006, 22:58
mama, si maine e ziua cea mare! abia astept!! sper sa nu ma dezamageasca nimeni! (ps:starsteel, vine o vreme cand omul... nu mai vede bine :ras-plans: nu te supara ca mai rad si eu putin :D )

starsteel
16th October 2006, 23:11
Iar bati apropouri, hai ma ca nu sunt mos nici macar ochelari nu port.
Maine dupa primul sfert de ora o sa ma gandesc la pronosticurile voastre amandoua ati pronosticat cel putin un gol in poarta Realului sper sa aveti dreptate.

pinki
16th October 2006, 23:13
pai daca nu vezi la ce ora am postat :D poate ar trebui :ras-plans: nu mai, glumesc! asa sunt eu, putin mai rea, cateodata... adica nu rea, da' imi place sa fac misto de oameni :D dar nu e cu rautate :) mie si 24 de ani mi se pare departe, da' 38 :D

starsteel
16th October 2006, 23:16
De la apropouri ai trecut la atac direct. :thinkso:

pinki
16th October 2006, 23:18
:happy hai mai starsteel, ce suparacios esti, ti-am zis ca e fara rautate :D promit sa nu mai zic nimic :) :pace:

dede
17th October 2006, 09:01
azi e ziua cea mare :D Steaua va juca cel mai tare meci posibil din Romania din ultimii ani :evil:
Steaua - real 2-0 (Dica, Badea :D)

pinki
17th October 2006, 13:31
se pare ca toti stelistii au (avem) acelasi pronostic :D ca si eu tot pe 2-0 merg :D hai steaua! /OLE/

stan marius
17th October 2006, 21:30
:yeah: chiar da nu se califica in optimi va juca in cupa uefa si acolo va ajunge foarte sus HAI STEAUA 3-2/hello

stan marius
17th October 2006, 21:35
cu CARLOS nu poate reusi sa nu primeasca gol:jerk:

pinki
18th October 2006, 00:01
o sa scriu aici concluziile mele, ca sa nu ma deranjeze nici un antistelist (asta ca sa nu-i jignesc). o sa incerc sa ma calmez si sa ma cenzurez.

1. oli e batut in cap. nu a invatat nimic la lyon, da' chiar nimic, mai mult, tremura chilotii pe el.
2. carlos e prost sau chior, nu stiu exact, sau poate a fost prea multa presiune pe el, avea saracu' o fatza./. insa nu s-a dezmintit, un bufon, o maimuta inutila. si auzi la comentatori: "lobont ar fi o varianta pt steaua" da-o dracu de treaba ca mai bine apar eu!
3. apararea. sau mai bine zis, care aparare? de ce nu sare nimeni la cap cand se centreaza la noi in careu? de ce nu se face marcaj? de ce *&^&^&*^*%^% nu se degajeaza? astia pe ce lume traiesc, cum dracu sa vrei sa iesi cu mingea la pas printre campioni mondiali????? batuti in cap.
4. saban. o caricatura de meci.
5. dica. zici ca era 12-0 pt steaua, n-avea omul nici un stress. ca sa nu mai zic de faptul ca daca a dat o pasa in fata e bine.


acuma de bine:
1. bostina, chiar nu ma asteptam sa joace bine.
2. cyril, jos palaria, e tare tipu'.

si atat. realul a jucat foarte frumos, mi-a placut jocul lor, mi-au adus aminte de ce am tinut cu ei la inceputuri. au jucat fara nici un stress, mai putin primele 2 minute si alea 2-3 minute de dupa intrarea lui cyril. diferenta de valoare e clara, n-avem ce zice, dar prea multe greseli. mult prea multe. nu se poate asa :rosu:

si mai am un "negativ" de dat: comentatorii, in ultimele 30 min am stat cu televizorul fara sonor, desi am avut proteste de la prieteni. mai aveau putin si li se uscau buzele de la atata pupat in fundulet si de la atata minunat de ce jucatori are real si ce galactic e realul. da, frate, vedem si noi, taceti dracu din gura ca sunteti penibili :rosu:

starsteel
18th October 2006, 15:21
Din pacate evolutia din UCL este intre sublim vezi meciul cu Kiev si ridicol partidele cu Lyon si Real asa ca in continuare asteptam meciuri in care sa punem probleme iar daca pana acum am sperat la un egal cu cei 2 colosi ai fotbalului acum chiar am convingerea ca nu vom inregistra 2 infrangeri. Oricum meciul de aseara in care publicul a fost primul jucator al echipei nu cel de-al 12-lea a aratat ca jucatorii mai ales unii dintre ei trebuie sa se trezeasca si sa faca ceva pt. acest club altfel locul lor e in afara complexului din Ghencea.

Luis Garcia10
18th October 2006, 16:30
Nu avem fata de C.L.!

STEAUA-MANIA
18th October 2006, 17:14
1. bostina, chiar nu ma asteptam sa joace bine.

:o: :o: Scuza-ma,la ce meci te-ai uitat?Cumva farul 1-4 STEAUA?!
Luis Garcia-dupa parerea mea,STEAUA nu putea spera sa iasa din grupa aceasta..in orice alta grupa(Aceasta si cea cu barca)STEAUA se putea bate pt locul 2(porto,celtic,as roma,bordeaux ,psv,lille)
Dupa parerea mea,ar fi super daca ne-am califica in primavara europeana,am avea ocazia sa ne crestem coeficientul de echipa.

starsteel
18th October 2006, 17:23
Parerea mea acum e ca avem sanse mari de calificare in UEFA Cup insa pun baza in special pe rezultatele Kiev-ului care nu poate obtine decat printr-o minune o eventuala victorie cu Real sau Lyon ceea ce ar face de ajuns un egal pt. calificare in meciul direct; daca rezultatele vor fi in continuare normale atunci e posibil sa ne calificam chiar si cu o infrangere de 3-0 in returul cu ucrainienii.

Hard
18th October 2006, 19:50
la peluza 1 primarul sectorului 5 vanghelie care este...fan Steaua:D,putin ingandurat ...:happy

pinki
18th October 2006, 20:36
steaua-mania, pai bostina a fost super ok aseara, fata de alte dati... sau fata de altii!

starsteel
18th October 2006, 21:12
Singurul lucru bun din seara meciului cu Real se pare ca ramane rezultatul de la Kiev.

Vladek
18th October 2006, 23:13
De ce ne-a fost frica n-am scapat .... ne-a batut Real Madrid mar. Si ce e mai trist e ca au jucat aproape de turatia maxima doar cateva minute - suficient sa ne dea insa 4 goluri.
Cat despre baietii nostri ... ce sa mai zici decat :

- Carlitos : marea noastra vedeta pletoasa n-a gresit (ok, poate era cam departe de poarta la golul 4, dar nu trebuia lasat Nistelrooy sa traga ) prea flagrant, dar nici nu pot spune ca a facut mare branza. Imi amintesc vreo 2 suturi respinse in fata de am vazut GOL ... am scapat doar prin bafta chioara.
- Saban : slab rau de tot. In aparare au trecut spaniolii de el ca de fanioane, aport ofensiv zero barat. In treacat fie zis, asta e diferenta intre un jucator de 200.000 de euro si unul de vreo 20 de milioane de euro (Ramos). De-abia acum vedem cat de vital era Ogararu pt echipa.
- Ghionea si Goian : tot slab. S-a vazut ca le lipseste viteza. Si le tremurau picioarele ... parca era primul lor meci oficial din cariera. Nu pot sa nu ma intreb unde naiba erau la primul gol, de-a venit Ramos singur-singurel.
- Petre Marin : bunicel, in general exact in interventii, fara vreo realizare deosebita.
- Nicolita : in nota obisnuita, adica extra-modest. Ceva ambitie, ceva daruire au fost, dar mi s-a parut speriat rau de tot si lipsit de idei. Centrari utile nu-mi amintesc sa fi dat vreuna. A jucat mai binisor pe postul de fundas dreapta. Sa nu fie cu suparare, dar din iarna cam avem nevoie de un alt mjlocas dreapta, cel putin ca rezerva, fiindca jucam meci de meci cu un Nicolita clar iesit din forma.
- Paraschiv si Lovin : varza, amandoi. I-au plimbat adversarii cum au vrut. Mai ales Lovin. Centrul terenului a fost bulevard. Cele mai jalnice momente au fost incercarile lui Paraschiv de lupta cu Diarra. A fost dat la o parte ca o musca, adversarul il depasea ca forta clar. Au alergat amandoi, dar degeaba.
- Ov. Petre : parca mai bun ca Lovin (n-a rupt gura targului). Dupa intrarea sa n-am mai avut impresia de pana atunci ca la mijloc ne domina adversarul complet. Ma rog, tot ne-au dominat ei, dar n-a mai fost impresia aia ca nu contam deloc. Daca isi revine vreodata fizic, ar trebui sa fie titular alaturi de Radoi, daca nu ne permitem ceva mai bun.
- Bostina : bunicel, unicul om pe langa Badea cu ceva tupeu de pe teren. Doar el a mai incercat 1-2 driblinguri si poate o pasa decisiva. Restul mijlocasilor parca-si cereau scuze de la "galactici" ca joaca impotriva lor.
- Dica : a fost pe teren ?? Parca, dar nu prea imi amintesc de el. Un sut pe poarta, in rest nimic, zero. Mereu cu o viteza, uneori cu 2, sub nivelul celor de la Real. Este un jucator esential pentru noi acum, dar trebuie sa fim realisti in privinta unui lucru : e lent.
- Badea : s-a zbatut, parca a vrut mai mult decat majoritatea. A dat unicul nostru gol. Un atacant de mare viitor. Dupa parerea mea, cel mai bun atacant al Stelei de la Adrian Ilie incoace.
- Thereau : a schimbat in bine atacul nostru si ne-a dat cateva minute iluzii prin pasa de gol. O afacere buna, pentru nivelul nostru.

Concluzie .... deocamdata atat putem. Sa fim realisti, dupa 10 ani de absenta si cu bugetul care-l avem, nu putem emite pretentii la mai mult decat locul 3, care se pare ca ne este oarecum la indemana, dupa ce Kievul a pierdut si al treilea meci. In iarna insa, sper ca macar o parte din banutii adunati de prin CL sa fie investiti in niste jucatori valorosi. Poate un Tibi Balan, poate 1-2 africani din astia care mananca terenul, cum e Kalanga ala de la Dinamo. Oricum, avem nevoie de altceva decat ce-am vazut cu Lyon si Real Madrid.

dede
19th October 2006, 10:39
mai avem de invatat pana cand o sa reusim ceva mai mult in fata acestor echipe...deocamdata nu avem fata de optimi :mda:

si mai am un "negativ" de dat: comentatorii, in ultimele 30 min am stat cu televizorul fara sonor, desi am avut proteste de la prieteni. mai aveau putin si li se uscau buzele de la atata pupat in fundulet si de la atata minunat de ce jucatori are real si ce galactic e realul. da, frate, vedem si noi, taceti dracu din gura ca sunteti penibili :rosu:
mdea, comentatori penibili...ce se mai bucurau ei cand inscria real sau cand faceau ceva faze mai interesante :jerk:

pinki
19th October 2006, 12:02
ne trebuie urgent niste jucatori, daca am avea un brazilian sau un african, ca sa nu mai zic de portar, altfel ar sta treaba... ne mai trebuie un mijlocas, un fundas serios si un portar. neaparat! altfel, achizitiile din vara asta, in afara de badea si thereau, am luat numai &&^%^&$% :D

Bumbescu
19th October 2006, 13:59
Incet, incet ajungeti toti la vorbele mele de acum doua luni: campania catastrofala de achizitii a Stelei.
Atunci m-au atacat toti: " n-avem nevoie de vedete, noi avem echipa", " costin lazar nu e de steaua", " am facut transferuri f bune"
Am facut transferuri catatstrofale, in afara de badea si partial thereau, nu avem nici un mijlocas de valoare, toti sunt la pamant, e o ruptura totala intre aparare(formata din jucatori de divizia B-Goian care loveste mingea numai cu latul) si atac

pinki
19th October 2006, 14:02
costin lazar era super bun la steaua, eu nu stiam de el, dar l-am remarcat acum in cele cateva meciuri ale rapidului la care m=am uitat :) deh... coman eu am zis ca nu e bun, de restul oricum nu stiam mare chestie... dar eu zic ca ne mai trebuie cativa jucatori mai solizi, ca e asa o diferenta de fizic intre pirpirii nostri si stalpii lor...

Bumbescu
19th October 2006, 14:14
Costin lazar era perfect, fata de el paraschiv pare a fi din divizia onoare.
Jucatori solizi...nu stiu daca asta e problema, stalpi avem si noi(goian, ghionea, bostina-nici macar nu mai suport sa-i vad moaca de idiot, lovin), cred ca mai degraba ne-ar trebui "jucatori", adica fotbalisti, adica indivizi care sa stie sa loveasca mingea.
Oricum totul s-a intamplat din cauza lui mm(comisioane din transferuri de *****) si a lui jiji(care vrea sa castige bani din fotbal desi clameaza peste tot ca investeste oricat). Nu o sa investeasca nimic, e un nenorocit care nnu urmareste decat glorie personala.
Din pacate oamenii (hai sa fiu bland in exprimare) care vin la stadion in ult vreme nu inteleg lucrurile astea. Cand a aparut pe teren cu doua ore inainte de meci meme a fost aplaudat. De ce? Pentru care merite?

pinki
19th October 2006, 14:18
cand am zis stalpi nu ma refeream neaparat la inaltime, ci la conformatie, la statura. pai cred ca roberto carlos, la cei 1.68 il face varza pe bostina cu tot cu 1.80 sau cat o fi... in sensul asta ziceam... si, da, ne trebuie jucatori care sa stie sa joace si care sa lupte... :)

Bumbescu
19th October 2006, 14:24
ce sa lupte saracii...la sfarsitul meciului a fost o faza cand roberto carlos(un bosorog) l-a ajuns din urma pe "vitezistul" banel si cu un umar l-a trimis direct in reclame.
Lovin zici ca se frange in doua cand loveste mingea, iar Dica era ca un pui de gostat printre helgera si canavaro

pinki
19th October 2006, 14:27
exact asta ziceam si eu. iar la meciul cu lyon, printre abidal si malouda, vai ce bine aratau aia micii ai nostri, ar trebui sa faca ceva cu ei, ca prea ii zboara vantul :(

Bumbescu
19th October 2006, 14:35
Ce sa faci cu bietul banel daca a mancat arpacas cand era mic
Stai sa vezi cand o reintra si cristocea, alt porumbel....
Il avem si pe Klemi din Haifa, saracul, probabil inca e terorizat de bombe si pe Stancu, baiat foarte "subtire", ce sa mai, toti unul si unu

pinki
19th October 2006, 14:37
cred ca singurul mai solid e bananierul... mai bine il pune oli atacant pe el! :ras-plans:

Bumbescu
19th October 2006, 14:40
cred ca singurul mai solid e bananierul... mai bine il pune oli atacant pe el! :ras-plans:

Lasa ca in atac il avem pe favoritul tau :P thereau si o sa revina si iacob, acolo stam binisor, problema e la mijloc.

pinki
19th October 2006, 14:48
pai ziceam sa-l puna atacant ca cica asa a inceput cocotierul "cariera" (:ras-plans:) fotbalistica (:ras-plans:). sa-l faca mijlocas ofensiv atunci, ca vad ca sta bine cu jocul de picior si prost cu ... mainile :)

Bumbescu
19th October 2006, 14:53
dar nu crezi c-ar fi mai bun la circ, sau la dansuri po****re?

pinki
19th October 2006, 14:57
la circ ar fi excelent! da-l dam numai pe bani grei! :ras-plans: inca putin si cred ca o sa-mi fie si mila de el, ca ii sare toata lumea in cap, mi-a parut rau de el si cand i-am vazut fata de la inceputul meciului :( dar si-a facut-o cu mana lui! chiar cu mana lui!

Bumbescu
19th October 2006, 15:06
da...lucru manual
referitor la circ mi se pare ca seamana( pare insa mai putin inteligent) cu leul ala din filmul gibraltar, daca l-ai vazut; si se comporta la fel ca leul ala cand se afla la gradina zoologica si era super vedeta.

pinki
19th October 2006, 15:12
madagascar vrei sa zici. :happy :happy hai ca deja o dam in offtopic :)

dede
19th October 2006, 15:30
ce rai sunteti :D deocamdata pe astia'i avem, cu astia jucam...in mod normal si logic, ca niste buni suporteri care se zice ca suntem, ar trebui sa-i incurajam, nu sa-i injuram :rolleyes:

pinki
19th October 2006, 15:39
pai ii incurajam, acum doar nu o sa renunt eu la steaua ca e carlos prost (sau altii), dar le recunoastem... limitele :D

Bumbescu
19th October 2006, 15:45
s-ar putea insa ca prostia meseriasului din poarta noastra sa nu aiba limite....
referitor la circ, am uitat c-avem si un papagal vorbitor-memeu

SORENSEN
19th October 2006, 16:17
Am revenit si eu pe net dupa o pauza fortata...Hmm am fost la meci...m-am enervat am venit acasa ..si diferenta intre meiciul cu Lyon a fost ca am dat gol..dar am luat 4...si ca Lyon a jucat mai bine...

Bumbescu
20th October 2006, 14:48
Mai starsteel, de ce stergi brambura postari si descompletezi dialogul meu spumos de ieri cu pink?

Bai, esti cumplit cu stersul mesajelor, ca sa nu mai spun ca e un abuz, stergi chestii absolut inofensive dupa bunul plac.

bluesky
21st October 2006, 20:19
poate o sa recuperam punctele pierdute pe ghencea acsa la real pe bernabeu insa va fi greu

starsteel
21st October 2006, 20:22
Pe Ghencea nu sunt pierdute ci in Ghencea, nu confundati stadionul Steaua cu cartierul Ghencea; si eu cred ca nu pierdem ambele meciuri din deplasare oricum partidele vor fi mai reusite decat cele de acasa.

aetius
22nd October 2006, 16:59
ca cea de azi de la galati?
daca miercuri in cupa o gherlim avem sanse mari sa nu prindem europa la anul!!!

starsteel
22nd October 2006, 18:51
Chiar sa incepem sa jucam pt. Cupa Romaniei?......asta ar fi o adevarata catastrofa pt. Timisoara.