PDA

View Full Version : Ceahlaul Piatra Neamt



Pages : 1 [2] 3 4

flavius
14th August 2003, 15:39
Sunt de aceeasi parere cu BOSS dar cred ca ar trebui sa incurajam in vreun fel ca lumea prezenta la meci sa vina la galerie si sa cante.Poate o solutie ar fi intrarea libera la sectorul galeriei! Nu? :?

DRAGOS
14th August 2003, 15:59
flavius, intrarea liberă e degeaba. E adevarat că vin mai mulți oameni dar tot nu cântă. Și chiar dacă e doar la sectorul galeriei intră mulți fără bani și nu cântă deloc!!!!! :oops: :(

flavius
14th August 2003, 16:14
DA ASTA E PARTEA PROASTA A ACESTEI IDEI! :x

DRAGOS
14th August 2003, 21:40
Hello

I found your email address on the internet and hope you don't mind me contacting you.

I am working for a company who make football management computer games, and I am researching the Romanian league. I'd really appreciate it if you could help me with some information about Ceahlaul.

Could you tell me who your team is Ceahlaul’s:

Manager:
Captain:
Penalty taker:
Free kick taker:
Corner-kick taker (from the left):
Corner-kick taker (from the right):

I also need some information about the manager's tactics. Please could you tell me about his preferred tactics and formation for home and away matches: (just highlight an answer)

Formation used: 4-4-2, 3-5-2, 4-3-3 etc.
Counter attack used: Yes or no.
Attacking tactic: Patient, mixed or direct.
Defensive tactic: Deep, mixed or pressing.
Passing tactic: Long ball, mixed or short ball.
Distribution tactic: Wide, mixed or central.
Focus of play: Defensive, mixed or attacking.

Thank you very much for all your time and any help you can provide me with, and good luck for next season!

Kindest Regards


Rob Davies
Researcher
mailto:research9@codemasters.com

Haideti sa ne punem de acord în privinta e-mailului pe care i-l vom trimite. Încep eu:

Manager: Viorel Hizo
Captain: Costel Ilie
Penalty taker: deocamdata nu stim dar cred ca e Tibi Serban
Free kick taker: Tibi Serban
Corner-Kick taker (left): Marian Purica
Corner-Kick taker (right): Milos Bogdanovici
În privinta cornerelor sunt sigur: i-am vazut la antrenament
Formation used: eu as zice ca e un 3-4-3 sau poate 3-5-2
Counter attack used: Yes
Attacking tactic: Patient
Defensive tactic: pressing
Passing tactic: mixed
Distribution tactic: wide
Focus of play: mixed
Voi ce ziceti?????

seby
15th August 2003, 09:19
Da, lotul sper că se știe, dar nu ar fi nevoie de niște date despre club?

flavius
15th August 2003, 15:39
Cred ca Dragos are dreptate dar executorul cornerilor de pe stanga poate fi si Costel Ilie! 8)

cocolino
15th August 2003, 16:22
forza ceahlau :)))))))) anu' asta terminam pe locul 2 lol:))))))) :D /jaw drop/ si wa flavius nu mai scrie prostii

Mancas Alexandru Razvan
15th August 2003, 17:46
Poli aek Timisoara-Ceahalul Piatra Neamt 1-3 :yeah: :D :yeah:

Mancas Alexandru Razvan
15th August 2003, 18:04
Mai da vreti sa vedeti goluri din divizia A inclusiv T.Serban(60m).intrati pe pe www.diviziaa.com :happy /fu/ :drak: :ciocan: :yeah:

DRAGOS
15th August 2003, 18:55
Bine ati venit, cocolino si Mancas Alexandru Razvan!!!!!!
Sper ca baietii nostri vor face cel putin un joc bun insa poate luam cele 3 puncte. Un 1-0 sau un 2-1 ar fi ideal si excelent, un 0-0 sau 1-1 ar fi bune si un 0-1 sau 0-2 ar fi rau de tot.
HAI CEAHLAUL!!!!!!!!!! :yeah:

baubau
15th August 2003, 22:41
Mailu' e de la un tip de la Codemasters companie care vrea sa faca un joc care sa fie concurent direct la Fifa de la EA Sports...parerea mea! :thinkso:

Cred ca vom face cel putin egal la Timisoara! :yeah:

Sir
16th August 2003, 09:10
Poli-Ceahlaul 3-1.Asta este!Nu mai sperati baieti ca tot degeaba.

Boss
16th August 2003, 11:28
la situatia lui poli ( fara antrenor , jucatori plecati ...) sa fie multumiti cu un egal :P
pronosticul meu victoria Ceahlaului la un gol diferenta

Sir
16th August 2003, 12:08
Uite!Iti spun si marcatorii lui Poli:Silvasan,Oprea,Buia (11m). :happy :thinkso: .La ora 16 ma duc la stadion.Daca vreti am sa va povestesc cum a fost.Evident subiectiv :P .

DRAGOS
16th August 2003, 12:13
la situatia lui poli ( fara antrenor , jucatori plecati ...) sa fie multumiti cu un egal :P
pronosticul meu victoria Ceahlaului la un gol diferenta
Sunt de acord cu Boss. O victorie a Ceahlaului la un gol diferenta 1-2 sau 0-1 pentru noi.

DRAGOS
16th August 2003, 12:13
baubau, a trimis cineva mail-ul???????

flavius
16th August 2003, 13:31
Bun venit lui Cocolino si lui Mancas! :happy :) :P

flavius
16th August 2003, 13:37
PT SIR: Eu stiu ca iti doresti ca Poli sa bata dar te asigur ca lucr ul acesta nu se va intampla! CEAHLAUL VA INVINGE cu 3-0! 100%!
:drak:

DRAGOS
16th August 2003, 14:02
Mai flavius da increzator mai esti!!!!!! Chiar 3-0 pt. noi!!!!!! Fii serios.

flavius
16th August 2003, 14:11
PT DRAGOSH: SUNT! :happy

ady_azzuro
16th August 2003, 14:20
mda se pare ca prea optimism strica.
Zic ca un egal v-ar multumi desi mi-ash dori victoria violetilor :D :D :D

flavius
16th August 2003, 14:28
AZZURO AI DREPTATE! PE DE O PARTE NE-AR MULTUMI SI UN EGAL, DAR EU SPER INTR-O VICTORIE, CARE COLABORATA CU UN ESEC AL STELEI NE-AR PROPULSA PE PRIMUL LOC. :thinkso:

ady_azzuro
16th August 2003, 18:59
suntem prin preajma :evil: :evil: :evil:
avem si noi sansa de a trrece pe primul loc :thinkso: :thinkso: :thinkso:

baubau
16th August 2003, 21:04
baubau, a trimis cineva mail-ul???????
A venit pe adresa mea(nu stiu cum :? )si l-am trimis cu ajutorul tau! :thinkso:

Pana la urma a fost egal eu sunt multumit si cu rezultatul asta!Sambata Ceahlaul joaca acasa?Daca da ne intalnim?

nicushor
16th August 2003, 23:25
azzurre nene... ce`a facut stiintza tata... 0-0 cu mancatzii aia de la bacau? suntetzi "VARSA" NENE! :ciocan: CAT DESPRE CEAHLAUL DACA TE UITZI ATENT IN CAMPIONAT...( SHI NU TE UITA LA MIJLOCU` CLASAMENTULUI CUM EJTI OBISNUIT CU STIINTZA TA...) VEZI CA PE PRIMU` LOC E CEAHLAUL TATA!!! LA VOI RAMANE DOAR POPO` ALA DE N`JOCK... EEE RAMAI CU GANDURILE TALE...MOLDOVENII RAMAN ULTRAS!!! /fu/

Mancas Alexandru Razvan
17th August 2003, 00:01
HAI SIAHLAUL ! Castigam campionatul ! 0-0 ne duce pe locul 1 pana la ora meciului rAPID-STEAUA .

Am trait sa o vad si pe asta LOCUL 1:Ceahlaul 4 puncte
LOCUL 16:dINAMO 0 puncte(ADEVARAT ASTEA AU 1 meci doar)

EDMOND_
17th August 2003, 00:12
Nicushor , stai bland ca aveti acelasi numar de puncte ca si noi...iar la Timisoara nu ati aratat mare lucru ( unde mai pui ca timisorenii au lovit si de doua ori bara ! ).... Asteapta si tu pana in etapa zecea si apoi umfla-te in pene! Deocamdata totul este relativ ! Daca pierdeti acasa ajungeti la -2.... Iar Bacaul ... ( 6 cartonase galbene si unul rosu ) , va avea viata grea daca va juca tot asa ... Felicitari pentru punctul castigat la Timisoara!

Sergio
17th August 2003, 00:12
MOLDOVENII RAMAN ULTRAS!!! /fu/

no comment
:D :D :D :ciocan: :D :D :D

ady_azzuro
17th August 2003, 01:03
mai nicusor tu chiar nu vrei sa intelegi ca nu aveti nici o sansa la titlu
sau la un loc in uefa.
Speranta o sa fie vie ....
Cand spui CRAIOVA automat spui cea mai iubita echipa a romaniei.
Este etapa a2a doar.
Nu te ingrijora umilirea va veni soon... :evil: :evil: :evil:
mai las-o balta cu ultras, ca la voi nu se cheama ca aveti spectatori.
Nu compara te rog cu cea ce este la craiova sau timisoara ca vei deveni penibil(si asa esti ridicol :D :D :D )

seby
17th August 2003, 07:59
ady_azuro încearcă să scrii românește și mai vezi-ți un pic "ultrașii" tăi.

Blue
17th August 2003, 08:07
asa e seby, ca voi si avetzi galerie :D :D :D

seby
17th August 2003, 10:53
Nu ziceam ca avem galerie. Ci ca voi credeti ca a voastra e cea mai tare.

baubau
17th August 2003, 11:23
Care ultras??Bah nicushor las-o mai moale pentru ca stii ,aici si in general in zona Moldovei nu vor fii galerii precum in Oltenia sau Ardeal!Asa ca nu va mai ciondaniti degeaba pe motive copilaresti!! :x
Ceahlaul nu are sanse la titlu dar speram intr-o pozitie cel putin la fel de buna ca anul trecut iar daca,Craiova va lua titlu(cam 80% ma indoiesc)bravo lor poate o sa ajunga si ei in turul 2 al Ligii Camiponilor....
Bun?Asta e topicul Suporter daca aveti chef de polemici banale si penibile incercati pe Fotbal Intern si deschideti un topic Moldova vs Oltenia si asa poate veti fii satisfacuti!

ady_azzuro
17th August 2003, 11:57
sa vedem baubau campionatul e lung.
Asa cum voi va faceti sperante la un loc anume si noi avem dreptul sa ne propunem un obiectiv. Ti-am mai spus numele de CRAIOVA nu va fi o surpriza daca va ajunge in europa.In schimb ceahlaul... . Poate in intertoto si acolo puteti face performante.Ati adus echipe valoroase sub pietrishica , dar oricum nu se pot compara cu numele pe care le-am adus noi.
Succes ceahlaului inca odata si sper sa nu practicati acelasi joc ca al bacaului cand veti veni in banie :thinkso: :thinkso: . Va fi un duel interesant :happy :happy :happy
Sper ca pana in etapa a11a cand veti veni in banie sa fim la egalitate de puncte pe primul loc si atunci sa se dovedeasca cine este cel mai bun :thinkso: :thinkso: :thinkso:

EDMOND_
17th August 2003, 12:59
Bine spus , baubau! In ceea ce priveste Ceahlaul sper doar ca atunci cand veti veni la Craiova sa jucati fotbal, nu ca Bacaul.....

DRAGOS
17th August 2003, 16:00
Eu as zice sa incetam cu aceste conflicte. Pana la urma cine va castiga va fi cea mai buna. Sa nu ne pripim spunand ca Ceahlaul bate sau ca Craiova e mai buna. Cei care vor decide asta vor fi jucatorii nu noi.

EDMOND_
17th August 2003, 20:15
Corect , Dragos! In primul rand sa cerem echipelor noastre sa joace fotbal!

Mancas Alexandru Razvan
18th August 2003, 02:31
Hai CEAHLUAL ! CASTIGAM CAMPIONATUL ! 8) :yeah: :drak: :D :happy

DRAGOS
18th August 2003, 12:17
Corect , Dragos! In primul rand sa cerem echipelor noastre sa joace fotbal!
Depinde, EDMOND_ : Daca vom avea nevoie de puncte vom juca la fel ca si Bacaul insa daca suntem pe 5,6,7 vom juca deschis. Asta e parerea mea.

flavius
18th August 2003, 15:47
Felicitari ECHIPEI CEAHLAUL PT EGALUL OBTINUT LA TIMISOARA ! L-AU MERITAT!
:happy

flavius
18th August 2003, 15:49
Felicitari ECHIPEI CEAHLAUL PT EGALUL OBTINUT LA TIMISOARA ! L-AU MERITAT!
:happy

Boss
18th August 2003, 20:14
unde e ala SIR :D care zicea ca ne bat cu 3-1... dadea marcatorii ...vai de intuitia lui /nope/
ii dorec in continuare : cat mai multe momente "ultras" ca la meciul de sambata :D :D :D 8)

Sergio
18th August 2003, 22:18
Lasa ca si voi ati zis ca bateti cu 3-0 si ati avut un sut pe poarta tot meciul. Nici voua nu v-ar strica putina modestie. :oops:


Sau acum credeti ca daca ati batut Petrolul sunteti automat campioni? /nope/

Mancas Alexandru Razvan
19th August 2003, 00:35
Daca ne uitam pe Clasament vedem pe Ceahlaul pe locul2 si Poli Aek(Clona Bucuresteana vorba Aradenilor) pe locul doar pe locul 12 ! Asa ca mai vb cand este Timisoara peste Ceahalul ! Mai Sergio !

Mancas Alexandru Razvan
19th August 2003, 00:37
Daca ne uitam pe Clasament vedem pe Ceahlaul pe locul2 si Poli Aek(Clona Bucuresteana vorba Aradenilor) pe locul doar pe locul 12 ! Asa ca mai vb cand este Timisoara peste Ceahalul ! Mai Sergio !

cody van gogh
19th August 2003, 13:15
una dinte echipele cu sanse mari de a lua titlu este ceahlaul piatra nemt pt ca este o echipa de tineri promittori. este o echipa cu multe valori si are sansa la titlu daca nu acu ai tarziu in alt an. este foarte usor sa castige titlul fiind o echipa buna si de valoare.
HAi CEAHLAU !!!! vom bate tot :ciocan:

ady_azzuro
19th August 2003, 13:28
cody van gogh mai ushurica, mai exista un forum special pt ceahlaul, nu era nevoie sa mai faci tu unul :thinkso: :thinkso: :thinkso:
Succes ceahlaului si sper intr-o calificare a lor in intertoto, un loc 6,7 ar fi de ajuns :thinkso: :thinkso: :thinkso:
Nu cred ca veti lua titlul prea curand, dar nu se stie niciodata 8) 8) 8)

Boss
19th August 2003, 15:26
intrebare/propunere pt admini :

nu se poate seta forumul sa intre direct pe ultima pagina a lui ??????? :?

DRAGOS
19th August 2003, 16:27
Mai intreb odata: Mai vine cineva in deplasarea de la Brasov de pe 8 noiembrie???????

flavius
19th August 2003, 16:34
EU VIN SIGUR . SI COCOLINO! :yeah:

DRAGOS
19th August 2003, 16:42
Stiu ca voi doi veniti!!!!! Poate si seby insa poate mai vin si altii (Boss, baubau, Mancas Alexandru Razvan, nicushor, cody van gogh).

Boss
20th August 2003, 00:28
din pacate eu in noiembrie voi fi in iasi :(

asta e ... e bine totusi ca va fi o galerie , cat de mica , dar e bine pt echipa

DRAGOS
20th August 2003, 19:51
asta e ... e bine totusi ca va fi o galerie , cat de mica , dar e bine pt echipa
Asa e Boss!!! La fel am gandit si eu cu baietii. Vom merge cu tobe, fulare, steaguri si posibil un banner.

Mancas Alexandru Razvan
20th August 2003, 22:09
Care ? cand ? La Brasov? Moaca? Plateste Gigi?

EDMOND_
20th August 2003, 22:21
Mie mi se pare corect sa plateasca Gigi ! )))

paula
21st August 2003, 11:28
happy salutici din nou... ce bucurie pe cvapu' meu...

paula
21st August 2003, 11:30
pe capu' meu...

blackwarrior
21st August 2003, 13:12
Pregatiti-va bine la Piatra ...noi nu suntem multi da` cati suntem stim sa ne incurajam echipa!!!! :yeah:
Fortza UNIREA!!!
Pe 23 august imbracam Piatra Neamt in negru!!!!!!!!!!!!!
BLACK WARRIORS STYLE.
Oricum bafta si voua :D
Pronostic = FC Apulum 1-0 Ceahlaul sau
FC Apulum 1-1 Ceahlaul

flavius
21st August 2003, 14:33
PREA MULT OPTIMISM STRICA! SUPORTERII LUI APULUM SA SE SA SE MULTUMEASCA CU UN 3-0 AL CEAHLAULUI!!!

seby
21st August 2003, 14:59
Bai flavius, dar tu crezi ca batem pe toti cu 3-0?
Nu pot veni la meciul cu Apulum.

seby
21st August 2003, 15:09
Stiti ceva despre vreo indisponibilitate in lotul Ceahlaului?

paula
21st August 2003, 17:35
mai sebi... stiu eu ceva... valentin avadanei e indisponibil

DRAGOS
21st August 2003, 20:38
mai sebi... stiu eu ceva... valentin avadanei e indisponibil
e veche accidentarea. acum ai aflat si tu. el revine prin etapa 8,9

DRAGOS
21st August 2003, 20:39
PREA MULT OPTIMISM STRICA! SUPORTERII LUI APULUM SA SE SA SE MULTUMEASCA CU UN 3-0 AL CEAHLAULUI!!!
Bine spus flavius!!!!!!! :yeah: :thinkso:

DRAGOS
21st August 2003, 20:41
Care ? cand ? La Brasov? Moaca? Plateste Gigi?
Nu plateste Stefan, platim noi!!!!! 400.000 lei dus si intors!!!! 8) E prea mult?

baubau
21st August 2003, 22:32
Apullum s-ar putea sa ne faca probleme,dar avem putin noroc avand in vedere accidentarile si suspendarile din lotul lor...baieti fiti mai serisoi Gigel nu o sa va plateasca nimic iar Ceahlaul s-ar putea sa-si deie cu stangu in dreptu la niste meciuri de astea si sa vezi atunci "fericire" :x

Boss
22nd August 2003, 10:39
bai lasati polemicile si spuneti - NE INTALNIM SAMBATA LA MECI ??????

eu ma duc in galeria noua

veniti si voi ??????????

PeaceKeeper
22nd August 2003, 13:15
baubau ai dreptate trebuie sa luati in considerare orice echipa,chiar da ca Apulum este nou promovata va poate pune probleme :pace:

Eu va urez succes!

Hai Unirea!!! :headbang:

DRAGOS
22nd August 2003, 19:15
Apullum s-ar putea sa ne faca probleme,dar avem putin noroc avand in vedere accidentarile si suspendarile din lotul lor...baieti fiti mai serisoi Gigel nu o sa va plateasca nimic iar Ceahlaul s-ar putea sa-si deie cu stangu in dreptu la niste meciuri de astea si sa vezi atunci "fericire" :x
baubau, eu am zis ca mergem pe banii nostri (vezi mesajul de mai sus :D )

DRAGOS
22nd August 2003, 19:17
Boss, eu vin cu falvius la meci la galeria noua!!!!! Cum te recunoastem???

DRAGOS
22nd August 2003, 19:19
PeaceKeeper, cati veniti la Piatra????? Tu te afli printre ei????

Boss
22nd August 2003, 20:03
dragos , eu voi fi imbracat cu un tricou al ceahlaului (ca multi altii) insa voi avea si un fular cu Romania(galben,rosu,albastru)

voi ?

flavius
23rd August 2003, 12:47
EU VOI VENI IMBRACAT CU UN TRICOU NEGRU CU UN FULAR 'CEAHLAUL' , IAR DRAGOS VA VENI IMBRACAT CU UN TRICOU NEGRU CU UN FULAR 'CEAHLAUL' SI SAPCA NEAGRA. :happy

PeaceKeeper
23rd August 2003, 13:38
Dragos,din pacate nu sunt printre cei care merg la Piatra Neamt. :( Am auzit ca merg doua autocare cu suporteri,repet am auzit,nu sunt sigur. :?
In orice caz succes la meci,dar nu o sa luati mai mult de un punct. :yeah:
Hai Unirea!!!! :headbang:

DRAGOS
23rd August 2003, 13:43
De abia astept meciul ca sa vad in primele 30 minute 4 goluri ale Ceahlaului!!!!!!!!1 8) :D

DRAGOS
23rd August 2003, 13:53
Boss, eu as zice sa ne intalnim undeva in afara stadionului pe la 17:00!!!! Daca mergem toti 3 la acea galerie mai platim bilet? Daca da, cat tre sa platim?

Boss
23rd August 2003, 15:54
veniti pe la 5.30 in fata intrarii din dreapta tribunei oficiale(intre oficiala si peluza) pt ca acolo se aduna galeria
eu am abonament ..... biletul e cam 25.000 .... nu stiu daca se poate intra moca ( poate galerie fiind se intra si moca dar nu garantez )

see you there...

DRAGOS
23rd August 2003, 16:05
MERCI, boss!!!! Contez pe tine!!!! :ok:

flavius
23rd August 2003, 20:49
FELICITARI ECHIPEI! LE-AU DAT-O-N BOT LU APULUM! BRAVO!







CEAHLAUL THE BEST!
CEAHLAUL 1st PLACE!

Mancas Alexandru Razvan
23rd August 2003, 21:11
3-0 ! Suntem pe 1 loc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P :P :P

DRAGOS
24th August 2003, 12:57
Asa e baieti. Suntem pe primul loc si cred ca aceasta minunata echipa merita sa aiba macar 30 de suporteri la toate meciurile din deplasare. Si sa nu va aud ca nu sunt bani pentru ca vedeti pana si Apulum are suporteri in deplasari si nu are bani nici macar sa puna scaune pe stadion.
Sper ca s-au simtit Stefan si cu Mironas cand naoi de la galerie am strigat: "Vrem autocare pentru deplasare!".
BRAVO BAIETI!!!!!
HAI SA LUAM CAMPIONATUL ANUL ACESTA!!!!!
STIU CA SE POATE!!!!!!!!

nicushor
24th August 2003, 13:30
SAL`TARE DRAGOSH!!! NU CRE` CA AI SA VEZI U VREODAT` AUTOCARE ... BACAU SHI ATAT! POATE ONESTI DACA INTRA.,.. AM AUZIT CA ESTI DIN GALERIE ... IA SA`MI LASHI ADRESA DE MAIL PE nicushor4u@yahoo.com ...in rest continuam sa ne bucuram de primul loc... sa privim shi noi pt cel putzin o saptamana in jos... /fu/ buCUResti!!!

seby
24th August 2003, 16:30
A fost multa lume la meci?
Golurile au fost frumoase?

seby
24th August 2003, 17:00
Acum nu sunt in Piatra-Neamt, dar ajung pana pa 1 Septembrie.

seby
24th August 2003, 17:03
v-ati intalnit la meci?

Gabriel
24th August 2003, 17:40
ce faci , seby ? porti un monolog ?

DRAGOS
24th August 2003, 20:02
au fost faine golurile; nu ne-am intalnit desi se vorbea de asa ceva

flavius
25th August 2003, 13:56
STEAUA SPUNE TU
CINE ESTE LIDERU`!!!!!!!!!





SIGUR: CEAHLAUL :angel:

fan
25th August 2003, 14:37
hei, cei care spuneti ca sunteti suporteri, :happy unde ati mai auzit voi ca o echipa sa-si plateasca galeria pe stat de plata? :oops: unde ati mai auzit voi ca o echipa sa plateasca pentru a fi incurajata? :evil: va place sportul, :? vreti sa vedeti echipe mari la Piatra Neamt? :yeah: atunci faceti acest lucru din placere , :rolleyes: din dragoste pentru fotbal dar mai ales pentru VOI! Oare REAL MADRID isi plateste galeria? cata bani le-ar trebui ca sa o faca? :ciocan:

DRAGOS
25th August 2003, 14:38
Wa flavius nu mai scrie masaje care nu au sens!!!!! Te bagi in seama!!!!!!!
Am scris si eu acel text!!!!!!!!!

seby
25th August 2003, 15:15
Dar tu ce faci DRAGOS?nu te bagi in seama?

PeaceKeeper
25th August 2003, 17:36
Scuzati-ma fratilor ca va spus dar sunteti foarte increzuti,aveti doar 7 puncte dupa 3 etape mai este mult pana veti fi campioni.Conteaza ca esti lider in etapa a3a,Bravo voua,dar inca nu ati trecut de echipele din Bucuresti.Sper sa treceti cu bine de ele sa le luati toate punctele. :yeah:
Dar pana atunci nu mai spuneti ca sunteti campioni,asta se va vedea la sfarsitul campionatului! :)
Hai Unirea!!!

blackwarrior
25th August 2003, 18:01
LAsa'i PeaceKeeper..ca astia cred ca au cupa acasa :D
E clar ca in etapa uramatoare pariem pe GLORIAAAAA!! 8) Hai ca voi nu sunteti Gloria :) :drak:
Apropo..daca la voi acasa aveti asa galerie...la Alba nu o sa va auziti :happy

riva
25th August 2003, 19:20
liderul, piatra neamt, liderul :) i tare asta, o sa va ecsecutam la bistrita, dar oricum bafta

DRAGOS
25th August 2003, 21:05
riva, ne executati la bistrita??????? nici pe apulum n-ati executa-o si ne executati pe noi???? vezi ce scrii, pushtiu!!!!1 :P

DRAGOS
25th August 2003, 21:11
Dar tu ce faci DRAGOS?nu te bagi in seama?
eu ma bag in seama cand tu scrii 3 mesje la rand cand puteai scrie unul singur????? /fu/ :ciocan:

th1n_K3r
26th August 2003, 17:48
Apropo..daca la voi acasa aveti asa galerie...la Alba nu o sa va auziti

La Alba nu va fi nevoie sa ne auzim, pentru ca vom avea 3-0 la pauza si se va lasa linistea. :happy
Acuma serios, nu cred ca va fi deplasare la Alba-Iulia, in retur, dealtfel nici la Bistrita, pe 30 august, desi am ragusit cerand autocare sambata (cu falsa modestie: de fapt am ragusit de la ploaie :( ).



vreti sa vedeti echipe mari la Piatra Neamt?


Deja am vazut echipe mari la Piatra-Neamt, si vom mai vedea. Din partea mea, sper sa vedeti si voi o echipa mai mare decat AEK-ul din Timisoara in urmatorii ani, asta daca nu va intoarceti in Serie B.



hei, cei care spuneti ca sunteti suporteri, unde ati mai auzit voi ca o echipa sa-si plateasca galeria pe stat de plata?


Imi pare rau, dar esti prost informat. Noi dam uneori bani la echipa, platind biletul. Si daca legea ar permite clubului sa se organizeze dupa modelul spaniol, eu as fi primul "socio" la Ceahlaul.
Ca se iau bani dupa meci, e adevarat, dar nu vin de la club, ci direct de la Stefan. Si, daca vrei, avem o "scuza" : majoritatea fondurilor se investesc in bere. Chiar daca nu ar fi de la unul din cei mai bogati 100 de romani, eu nu pot refuza o bere, mai ales daca inainte am strigat 2 ore pentru Ceahlaul.

DRAGOS
28th August 2003, 10:50
Inainte sa aprob ce ai scris, th1n_K3r te-as intreba care dintre membrii galeriei erai ca am fost si eu acolo!!!!!!!!!

Boss
28th August 2003, 15:54
riva , gura cat poti de mica , pt ca daca se joaca pe bune sambata va batem tare de tot :yeah:

DRAGOS
28th August 2003, 19:34
N-ai mai venit la meciul cu Apulum, Boss!!!! N-a fost nici o galerie decat cea de la tribuna a 2-a. Am fost la aia....

EDMOND_
28th August 2003, 22:15
DRAGOS , e timpul sa te maturizezi si sa-ti vezi de treaba.... Sunt cel putin trei forumuri de pe care ai fost invitat mai mult sau mai putin elegant sa pleci... daca consideri ca ai ceva inteligent de spus o poti face pe forumurile de la intern , acolo te poti certa cu oricine si-ti poti umfla muschii daca asta iti face placere... Nu mai intra pe forumurile altor echipe mai ales cand nu ai nimic de spus decat tot felul de infantilitati...
Daca continui in felul asta am sa ma adresez unui moderator sa te tempereze! Nu am nimic cu tine , nici cu echipa cu care tii , esti destul de activ dar e timpul sa afli ca sunt si niste reguli care ar trebui respectate ! Inclusiv de tine! Sper sa se intample asta...
Succes in meciul care urmeaza!

DRAGOS
29th August 2003, 11:25
DRAGOS , e timpul sa te maturizezi si sa-ti vezi de treaba....

Imi vad de treaba mai copile!!!!! :D M-am luat de tine??? Doar mi-am exprimat fericirea ( e pe primul loc echipa mea favorita, nu?!).

EDMOND_
29th August 2003, 11:34
"Mai copile " probabil as putea sa-ti spun eu tie , indiferent daca ne referim la ani sau la minte.. Ceea ce ti-am spus in mesajul anterior ramane valabil,iar daca ar fi fost singura opinie de acest fel in ceea ce te priveste poate ai mai fi putut crede ca am eu ceva cu tine... Din pacate pentru tine au fost mai multe pareri de acest fel si venite de pe forumuri diferite...

DRAGOS
29th August 2003, 11:44
SERIOS????? Ca sa nu mai pierd eu timpul cautand pe la alte subiecte zi-mi si mie cine a mai fost de acord cu tine???

baubau
29th August 2003, 11:52
Cu Gloria va fii greu si f.greu,dar sa speram la un egal(asa e varianta cea mai optimista)

Dragos ..mai termina-te! :x

Cu siteu nu prea am timp asa ca va ramane o perioada scurta out of order!

DRAGOS
29th August 2003, 12:08
Eu sper intr-o victorie!!! In ultimele sezoane am facut meciuri bune la Bistrita chiar daca am pierdut. Si eu zic ca ar trebui sa profitam de parcursul bun de pana acum si sa convingem ca suntem printre cei mai buni din Romania.
SUNTEM CEI MAI BUNI DINTRE ROMANI
SUNTEM MOLDOVENI,
SI INTOTDEAUNA VOM STRIGA
FORZA PIATRA!!!!!!

flavius
29th August 2003, 15:45
Dragos are dreptate! Trebuie sa batem sa le aratam dusmanilor ca meritam primul loc!





P.S. Chiar daca nu castigam la bistrita tot meritam primul loc! :yeah:

DRAGOS
29th August 2003, 19:02
:)) :thinkso:

PeaceKeeper
30th August 2003, 01:21
Flavius ce dusmani?!?!!? :?
E fotbal nu razboi,omule!In campionatul asta din cate stiu eu sunt doar echipe romanesti,care nu ar trebui sa iti fie dusmani,doar simpli adversari!

Boss
30th August 2003, 01:27
pana anul acesta la meciurile Gloria - Ceahlaul se stia rezultatul dinainte , ascultam la radio doar finalul meciului auzind rezultatul la care se astepta toata lumea

anul asta parca este putina speranta : la TV Stefan a jurat pe orice ca se va juca corect ( " ceahlaul va juca la victorie " ) , presa e sensibila acum la orice chestie dubioasa ( asta pt ca se joaca pe bune in campionat si orice blat iese in evidenta mai mult decat in alti ani ) si nu in ultimul rand suntem pe primul loc ( poate orgoliul lui Stefan se va trezi )

asadar , premise suficiente pentru ... putina speranta

sunt curios sa vad ce iese , foarte curios :o

DRAGOS
30th August 2003, 17:35
Sper sa batem ca sa ne putem distanta de Craiova!!!
HAI CEAHLAUL!!!!!

ady_azzuro
30th August 2003, 20:49
se pare ca ati luat-o cu 2-0.
pana acum aveti acelasi drum ca al nostru, dar un + la golaveraj
fratilor moldoveni :D :D :D

flavius
31st August 2003, 11:23
Imi pare rau ca am luat-o cu 2-0 la bistrita, :( dar sper ca o sa ne revansam la Pitesti unde o sa obtinem un rezultat care sa ne multumeasca! Pe de o parte victoria de la bistrita era previzibila tinand cont ca Gloria avea nevoie de puncte, iar Ceahlaul avea de unde sa le dea! :rolleyes:
Pacat ca sa intamplat asa! :evil:

ady_azzuro
31st August 2003, 11:53
e bine ca recunoasteti ca le-ati dat meciul lu' nea jean, chiar statea rau, dupa ce au luat cu 3-0 de la noi iar noi am luat-o cu 3-0 de la farul, desi un meci nu seamana niciodata cu altul.
Oricum cand pinalti lasa echipa in pace , ea joaca fotbal :happy :happy :happy
Yo nu stiu de ce il simpatizati asa pe stefan.
E un fel de netoiu la o scara mai mica , baga bani in echipa dar unele meciuri le blatuieste. :P :P :P
Cred ca stefan va sta mult si bine la ceahlaul...

Epurean
2nd September 2003, 07:15
Smecerilor de Piatra Neamnt pa net sunteti tari de gura Dar iar spuneti in voi DE CE STADIONUL ESTE POTCOAVA??? :?

Raspuns: PT CA TAURII FURIOSI NE-AU ARS PELUZA :drak:

Asa ca nu mai fiti pe net smecheri ca si asa venit 2000 la stadion si sunteti vai de voi :yeah:

Fortza Bacau --- LA noi si copaci sunt vopsiti galben albastru ,la voi...????
La voi e doar gurita ca in rest nu stiti nimic ... Aparati-va peluzele frate,ca poate deveniti stadion fara peluze :D /fu/

Gialo Blu Ale 8) 8)

ady_azzuro
2nd September 2003, 11:28
epureanule voi aveti echipe de B ma.
nu ii mai certa me nemteni, ca tot sange din dangele tau curge si prin ei.
ar trebui sa fiti frati si sa va iubiti :P :P :P

Epurean
3rd September 2003, 02:48
Cu cine sa fiu frate mah ady cu Nemtenii pe care nici proprii lor vecini ni-i suporta
Noi cand plecam la piatra din bacau plecam vreo 800 si acolo suntem 1000-2000 nici nu avem loc..aicei 1000 de suporetri care vin in plus de unde-s ?
TE la Tg Neamt Si Roman deci vecini lor tin cu Bacau,nu mai zic Buhusu care este 40 % Bacau 60% Piatra tot cu noi tin
Pe Smecheri astia nimeni nu-i suporta ,mai vin vreo 1000-2000 la stadion care... au fost jucatori din anticihitate ai chealaului :yeah: :yeah:
Forza Bacau :D

Boss
3rd September 2003, 19:20
acum am aflat de ce e Bacaul mai mare ca Piatra


ca sa incapa mult mai multi prosti si ignoranti :happy

th1n_K3r
3rd September 2003, 21:34
Cu cine sa fiu frate mah ady cu Nemtenii pe care nici proprii lor vecini nu-i suporta ?
Noi cand plecam la Piatra din bacau plecam vreo 800 si acolo suntem 1000-2000 nici nu avem loc..acei 1000 de suporteri care vin in plus de unde-s ?
De la Tg Neamt si Roman deci vecini lor tin cu Bacau,nu mai zic Buhusiul care este 40 % Bacau 60% Piatra tot cu noi tin


Pai hai sa le luam pe rand: de ce e stadionul nostru potcoava? Pentru ca de 7 ani avem primar PSD, Stefan e la PNL, stadionul e al primariei si nu poate investi nimeni altcineva in stadion.
Vecinii nostri tin cu Bacaul? Ghici unde ne doare, tzarane... :happy
Afla ca Buhusiul e in judet la voi, nu e 60% nemtzean pentru ca in Romania toata lumea tzine cu cine da banul, si la Buhusi, ca in toate orasele mici, banul vine de la centru. Iar Romanul vrea judet separat, de aceea e rivalitatea cu Piatra, si nu numai la fotbal.
Pe noi nu ne intereseaza sa fim multi, ci Ultras, spre diferenta de voi. Daca mai ai curaj sa deschizi gura, uita-te pe rezultatele din meciurile directe din ultimii 6 ani... :)
Cat despre "imensa" galerie a Bacaului, a incercat si ea odata sa dea foc peluzei din Piatra. Ce a iesit? E singura din tara pe care am vazut-o sa isi dea singura foc la steaguri... :drak: In concluzie, taurilor, v-ati ales bine denumirea.



Yo nu stiu de ce il simpatizati asa pe Stefan.


De ce il simpatizam pe Stefan?? pai face treaba excelenta cu un buget sub media Diviziei A. Seche baga de 2 ori mai mult, si ce a iesit pana acuma? I-a zis Stefan lui Borcea ca el, cu 10 milioane de para (bugetul lui Dinamo), ia titlul la sigur. Ei bine, e adevarat. 'nuff said ?

ady_azzuro
3rd September 2003, 22:29
stefan este un mafiot.
e un fel de netoiu.
dar voi moldovenii sunteti prea pasnici ca sa va resculati.
noi suntem mai vulcanici asa :D :D :D

deep purple
4th September 2003, 00:21
stefan este un mafiot.
e un fel de netoiu.
dar voi moldovenii sunteti prea pasnici ca sa va resculati.
noi suntem mai vulcanici asa :D :D :D

Sa nu-i uitam pe "pasnicii" Stefan cel Mare si Zelea Codreanu.

ady_azzuro
4th September 2003, 00:26
da dip stefan cel mare cel pasnic.
sa sti ca el a fost pasnic nu a vrut razboaie, el doar a vrut sa se apere de turci, nu a vrut sa cucereasca lumea :D :D :D
in fine...
ia-o cum vrei..

deep purple
4th September 2003, 02:46
Stefan a refuzat vasalitatea turcilor. Nu mi se pare deloc pasnic. El a urmarit sa nu aiba parte de mai mult de un dusman in acelashi timp. Moldova era candva o regiune bine vazuta. Mai ales in timpul lui Cuza.

ady_azzuro
4th September 2003, 13:42
acuma s-au mai pashinicit de cand a venit gigi stefan la conducere :D cat despre istoria moldovei jos palaria :)

DRAGOS
7th September 2003, 12:09
Mai Epureanu, voi numai cu galerie va mandriti ca in rest nu aveti cu ce.
Noi ne mandrim cu rezultate!!!!

DRAGOS
7th September 2003, 12:14
ar trebui sa fiti frati si sa va iubiti :P :P :P
Gresesti, ady_azurro!!!! Din potriva... rivalitatea e mai mare cand echipele sunt din aceeasi regiune sau acelasi oras!!! Eu zic ca rivalitatea cea mai mare e cea cu Bacaul si apoi poate cu Gloria si Otelul.

sorinl
7th September 2003, 12:31
asa-i,dragos, vezi atalanta-brescia,sau southampton-portsmouth.
si sa stii ca rivala cea mai mare a ceahlaului era relonul savinesti,urmata de csm suceava,cu care se incingeau adevarate "lupte de strada"

seby
8th September 2003, 19:11
mai trimiteti fratilor vre-un mesaj :evil: :evil: :evil:

seby
8th September 2003, 19:36
Seby te rog nu mai trimite mesaje de genul asta. Daca ai ceva de spus, spune-o! :ciocan: /nope/

ady_azzuro
8th September 2003, 19:44
ma ati ajuns sa vb unul cu aceasi persoana?
chiar asa ai ajuns ma seby sa te certi singur :D :D :D

gelu
9th September 2003, 19:13
Din eforturile unor inimosi suporteri si cu ajutorul celor din conducerea clubului s-a realizat un site oficial al clubului din Piatra Neamt.

Va asteptam sa-l vizitati: www.fcceahlaul.ro

Orice sugestii va rog sa le trimiteti la adresa de contact.

DRAGOS
9th September 2003, 19:27
BRAVO gelu cracana!!!!! Felicitari pentru site. Este superb! :happy

DRAGOS
9th September 2003, 19:35
E nebun saracul!!!!! Vrea sa faca cat mai multe mesaje. Cred ca ar trebui sa fie avertizat!

seby
10th September 2003, 11:28
Cred ca cineva a trimis mesaje pe userul meu. DRAGOS ce-ai de spus în apărararea ta?

flavius
10th September 2003, 13:12
Felicitari d-lui Gelu Cracana! in sfarsit CEAHLAUL are un site oficial! Multumiri din partea intregului oras! :happy

flavius
10th September 2003, 13:17
Seby te rog nu mai trimite mesaje de genul asta. Daca ai ceva de spus, spune-o! :ciocan: /nope/

Seby este nebun ! Vorbeste de unul singur! vreau sa-l sfatuiesc sa-si faca un control! sunt destui psihiatri! DOAMNE FERESTE!

DRAGOS
10th September 2003, 15:45
Seby, n-am nimic de spus in apararea mea pentru ca nu eu am intrat cu user-ul tau.
Flavius, esti foarte glumet!!!!! :D :happy

seby
10th September 2003, 22:20
flavius, poate că sunt eu și nebun, dar n-am ajuns să scriu astfel de mesaje. Oricum eu n-am mai intrat pe forum de două săptămâni.
Vreau să mai spun că ceea ce se întâmplă în legătură cu arbitrajul este inexplicabil.
am mai spus-o arbitrii ne fură indiferent cu cine jucăm.
Pt. arbitri:rușinică! /nope/ /nope/ /nope/

gelu
11th September 2003, 12:38
Era si cazul sa apara :)
www.fcceahlaul.ro

Daca aveti sugestii si materiale le puteti trimite la
cracanagelu@yahoo.com

DRAGOS
11th September 2003, 19:34
Ce sugestii sa mai dam??? Site-ul e super si nu mai e nimic de facut la el (decat sa apara datele personale despre jucatori).
In legatura cu meciul de la Copenhaga: /fu/ lui URS Meier. Daca isi va da seama de greselile pe care le-a facut ar trebui sa se retraga din arbitraj. A uitat cumva ca a fost delegat la multe partide (finale) din Cupa Romaniei si Supercupa?! FRF a avut incredere in el si l-a platit pt. acele meciuri si el acum ne-o da peste bot :evil: :x

seby
11th September 2003, 22:12
Sugestii, poate că ar trebui o rubrică cu poze din timpul meciurilor și la fiecare jucator o mică descriere.

seby
12th September 2003, 14:08
Da seby!!!!! Ai dreptate!!!! Esti destept. :D :happy

flavius
12th September 2003, 14:16
Seby ai revenit la vechiul tau obicei, cel de a vorbi singur?

P.S.: Tu chiar eshti nebun! TRIMITI MESAJA DINASTEA CA SA FACI CAT MAI MULTE!!!! IEI /fu/ LA GREU

seby
12th September 2003, 14:37
Care vechi obicei? Tu nu înțelegi că nu eu scriu aceste mesaje.POATE CĂ LE SCRII CHIAR TU.

ady_azzuro
12th September 2003, 14:45
ma baieti voi nu sunteti pe treaba voastra.
chiar asa va place sa va dati in spectacol pe forumul acesta.
RUSHINE SA VA FIE! :D :D :D

DRAGOS
12th September 2003, 16:49
ady_azurro de ce ta bagi??? Lasa-i sa-si rezolve singuri divergentele. Oricum e ciudat ce se intampla cu seby. Eu il cred ca nu el scrie acele mesaje. Nici chiar asa de nebun nu cred ca e... :o
Sper ca la Arges sa scoatem macar un egal!!!! Avem putine sanse deoarece multi titulari sunt accidentati si cred ca Bogdanovici si Pancovici vor fi titulari.

flavius
12th September 2003, 17:07
ma baieti voi nu sunteti pe treaba voastra.
chiar asa va place sa va dati in spectacol pe forumul acesta.
RUSHINE SA VA FIE! :D :D :D

Azzuro nu stiu de ce te bagi.
Daca ma dau in spectacol treaba mea!
Ma dau pe pagina lu` CEAHLAUL nu pe universitatea asa ca nu mai vorb degeaba!Stai acolo pe uNIVERSITATEA si nu te mai baga in seama. /nope/

ady_azzuro
12th September 2003, 17:56
mai flavius , voi va bagati in seama degeaba.
ati vazut ca nu mai posteaza nimeni pe forum vostru si ati inceput sa aberati

Spune-mi nr de pag pe care il are UNIVERSITATEA CRAIOVA si apoi mai discutam :thinkso: :thinkso: :thinkso:

DRAGOS
12th September 2003, 20:52
Are dreptate ady_azurro!!!! Ar trebui sa discutam despre meciul de sambata. Sper sa scoatem macar un punct avand in vedere ca avem multi titulari absenti.

flavius
13th September 2003, 18:13
FC ARGES 1 - 0 CEAHLAUL
min51
Tanasa 23

flavius
13th September 2003, 19:34
REZULTAT FINAL

FC ARGES - CEAHLAUL 2 - 1
Tanasa `23 Enache `84
Dica `62


TOT CE POT SA SPUN : IMI PARE FOARTE RAU!!!!!! :( :(

DRAGOS
13th September 2003, 21:18
:( :( :( PACAT!!!!! :( :( :(
Aveam sperante la un egal!!!!! Nici nu-mi trecuse prin cap ca vom pierde. Sper ca in meciurile de pe teren propiu sa nu pierdem nici un meci in acest sezon si daca e posibil sa le castigam pe toate.

seby
13th September 2003, 21:59
Mare păcat, dar asta este mergem mai departe.

flavius
14th September 2003, 19:12
Am luat bataie asta e! Nu trebuie sa dramatizam pe tema acestui rezultat!
S-a intamplat,s-aintamplat! Trebuie sa ne concentram pe meciul care vine cel de-acasa cu Oradea! Este un meci destul de dificil pt ca oradenii vin foarte motivati la Piatra-Neamt din pricina insuccesului de acasa provocat de Apulum care a invins spre surprinderea multora chiar in fieful oradenilor cu scorul de 2-1, dupa ce a condus multa vreme cu 1-0. Oradenii sunt obligati sa obtina un rezultat bun la Piatra pentru ca astfel se vor infunda si mai mult in subsolul clasamentului si vor lua o obtiune serioasa pentru retrogadare!
Sa speram ca Ceahlaul va invinge dupa doua etape care, din pacate nu a obtinut nici un punct tinand cont ca ultimele doua meciuri le-am avut in deplasare.
:yeah:

DRAGOS
14th September 2003, 19:23
Asa e flavius!!!! Meci greu dar ei vin la noi in Kosovo, nu?
Le-am urat succes si le-am zis sa aiba grija sa nu incaseze prea multe goluri. Sunt sigur ca vom castiga pentru ca sezonul trecut n-am pierdut decat 2 meciuri acasa (cu Arges si Rapid) si e timpul sa ne luam revansa.
HAI CEAHLAUL!!!!!

flavius
14th September 2003, 20:01
Dragos am intrat pe `arges` si am vazut ca ai spus ca ai vazut meciul. Cum a fost golul si ce e cu acel penalty? :mda:

DRAGOS
15th September 2003, 16:44
Nu stiu daca ai vazut aseara Minutul 91. Acolo puteai sa vezi exact fazele controversate si chiar Lajos a declarat in direct ca a acordat acel penalty gratis pitestenilor si ca noua trebuia sa ne dea unul in min.89. Suntem din nou furati de arbitri.
Golul lui Enache a fost superb!!!!! Se aseamana cu cel marcat de Oster in meciul Slovenia-ROMANIA numai ca a fost de pe partea dreapta.

ady_azzuro
15th September 2003, 18:00
Mai DRAGOS dar ce comparatia gasishi :D :D :D
Ma bucur ca ti minte meciurile dureroase ale nationalei. :x
Golul lui iversen de la bucuresti ti-l mai aduci aminte :D

flavius
15th September 2003, 19:24
Da Dragos am vazut aseara minutul 91 si am vazut golul splendid marcat de Enache (golul etapei dupa parerea mea). L-am auzit deasemenea si pe lajos care a declarat ca lovitura de la 11 m a fost acordata pe nedrept ! Totusi e bine ca a recunosut , dar pe de alta parte lucrul acesta nu ne incalzeste cu nimic pt ca meciul a fost jucat deja!!!! 8)

seby
15th September 2003, 22:06
Da flavius asta este mergem mai departe.
P.S. Poate că ar trebui o lege referitoare la greșelile din arbitraj: să se rejoace meciul sau să nu se valideze golul marcat incorect.

DRAGOS
16th September 2003, 15:25
Mai DRAGOS dar ce comparatia gasishi :D :D :D
Ma bucur ca ti minte meciurile dureroase ale nationalei. :x
Golul lui iversen de la bucuresti ti-l mai aduci aminte :D
Parca imi aduc aminte. N-a fost un gol spectaculos si de aia nu prea mi-l amintesc. A fost marcat cu capul din corner, nu?

flavius
16th September 2003, 19:10
Da DRAGOS golul lui Iversen a fost marcat cu capul dupa un corner batut de Riise de pe dreapta. Apararea noastra era aeriana iar norvegianul a reluat relativ usor trimitand mingea in dreapta!!! :x :x

ady_azzuro
16th September 2003, 19:21
cam asa a fost, lucrul care ma face sa imi aduc aminte de el este doar ca a fost spre sfarsitul meciului :o
ghinion de nesansa :thinkso:

gelu
16th September 2003, 20:00
Am fost arbitrati de un alt urs mayer.
S-a intamplat exact ca in partida cu danemarca.
Nu ne incalzeste cu nimic daca va fi exclus din arbitraj, dupa cum spunea dl. Craciunescu, punctele le-am pierdut.

Sa ne mobilizam pentru urmatorul meci, chiar daca vom juca cu lanterna rosie, pentru ca oaspetii vor incerca sa profite de orice greseala a noastra.
Sa incurajam echipa spre victorie si fara cuvinte urate in tribune. Sa ne respectam adversarii si sa demonstram prin asta ca "nu suntem tarani".

Ne vedem pe stadion, sambata la 16.00

HAI CEAHALAUL !!!

DRAGOS
17th September 2003, 19:42
Batem pe Oradea???? Eu zic ca vom invinge. Avem nevoie de o victorie pentru ca avem apoi cu Steaua in deplasare si in cazul unei infrangeri acolo coroborata cu victoria in fata Bihorului nu vom avea probleme!!!!!

flavius
17th September 2003, 19:51
Batem pe Oradea???? Eu zic ca vom invinge. Avem nevoie de o victorie pentru ca avem apoi cu Steaua in deplasare si in cazul unei infrangeri acolo coroborata cu victoria in fata Bihorului nu vom avea probleme!!!!!

Asa e Dragos! Avem nevoie ca de aer de o victorie in fata Oradei daca vrem sa ramanem pe o pozitie buna in clasament! Etapa viitoare avem un meci foarte greu in compania Stelei in care, sa fim seriosi nu stim daca vom obtine vreun punct.

flavius
17th September 2003, 19:58
Dragos vii sambata la meci, nu? Meciul este la ora 16:00! Sper ca vii!!!

DRAGOS
18th September 2003, 14:16
Sigur ca vin. Imi iau si fularul. Ne intalnim pe la 15:00!!! :ok:

flavius
18th September 2003, 19:06
Bine Dragos! Si eu vin cu fularul si cred cu un tricou negru sau galben!
Ne intalnim la ora 15:00 stii tu unde!!!! :yeah:

seby
19th September 2003, 07:27
flavius unde vă întâlniți? Voi veni ți eu.

DRAGOS
19th September 2003, 16:43
In fata la camin la 15:00!!!!!

flavius
20th September 2003, 19:07
Nici nu mai am putere sa vorbesc dupa acest esec al favoritilor!!!!!!!!!! Pentru a treia etapa consecutiv tot ce pot sa spun este ca imi pare foarte, foarte rau!!!!!! :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x

blackwarrior
20th September 2003, 19:39
Auleoooo ..
S-a razbunat Oradea pe semne :happy :happy pentru esecu din meciul cu noi

csehi
20th September 2003, 20:23
Sunt convins ca am avut si noroc(bara lui Feizula),dar spuneti-mi cum a jucat Bihorul?Apropo,ce ziceti de Piticu'(nr.15)?Este ca seamana cu D.Munteanu?

daemon_ro
21st September 2003, 00:08
Ba fratilor dar ce puii mei au facut astazi....tocmai cu FC Oradea!!! :x :x :x :x

Cand am auzit rezultatul nu mi-a vent sa cred....a fost careva la meci sa-mi zica si mie cum dreaku au jucat... :? :?

Sper ca rezultatul asta nu arata SFARSITUL :shock:

Pitt Bull
21st September 2003, 10:18
8) HAI CEAHLAUl ! Sunt extrem de dezamagit :( pt meciul de ieri, nici nu am putut sa dorm si nu am avut pe cine sa musc penru ca toti erau suparati. HAI CEAHLAUL! :(

Pitt Bull
21st September 2003, 10:32
:firedevil: Flavius, vii cu baietii la un fotbal pe la 5, la stadion sau unde vreti voi? /fu/

Pitt Bull
21st September 2003, 10:38
Baieti, sa stiti ca sunt cu voi la bine si la greu :happy si ii dau /fu/ lu` ady azzuro

ady_azzuro
21st September 2003, 15:27
:D :D :D
cainisor da' tu de unde mai aparusi ma ?
esti vreo sosia de`a moldovenilor sau ce?
tineti /fu/ pt mamicuta ta :jerk: :cya: :vomiton:

seby
21st September 2003, 21:16
Da, ala mic seamănă cu Dorinel Munteanu.
P.S. Mai Pitt Bull tu ești B.J.?

Pitt Bull
22nd September 2003, 08:22
:yeah: Sebalau, ce faci ? Da ma , sunt eu B.J.(Chitbulas) :D

seby
22nd September 2003, 14:47
Mai Pitt Bull puneți și tu o imagine asociată.

flavius
22nd September 2003, 18:34
Bine ai venit Pitt bull!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :happy :) :) 8) :yeah:

Pitt Bull
23rd September 2003, 06:36
:( Seby, unde-i poza ? si tu flavius scutestema cu " Bine ai venit...."(glumesc) :(

Pitt Bull
23rd September 2003, 06:38
:evil: Sau spune-mi si mie cum se pun imaginile astea !!!!!! :evil:

Pitt Bull
23rd September 2003, 06:50
/fu/ Mai ady azzuro ai grija ca eu nu te-am injurat de mama si daca aflu cine esti iti bag un pumn in gura de n-ai sa mai sti cu cine tii la fotbal ("craioveanule") /fu/ :D :D :D :D :D si inca ceva /fu/

Pitt Bull
23rd September 2003, 07:37
:vomiton: sebalau. imi trimiti odata poza aia , ca ma supar si te musc de ..... :D :drak: :drak: :drak: :drak: :drak: :drak: [/list]

seby
24th September 2003, 22:32
Măi Pitt Bull mai liniștește-te.
Ți-am dat poza! OK?

arocora
25th September 2003, 02:07
www.fcceahlaul.ro

Acum si informatii despre jucatori, comentarii oficiale si secventele de gol ale meciurilor.

In curand: pronosticuri si concursuri cu premii.

Mancas Alexandru Razvan
25th September 2003, 23:07
Salutare fratilor ! In sfarsit un site FC Ceahlaul ! si e si beton ! :P

flavius
26th September 2003, 19:49
Ohoo Mancas deabia acuma afli de acest site??? Esti cam in urma stii??? :D :D :D

Pitt Bull
26th September 2003, 19:56
/fu/ flavius nu-ti mai bate joc de ceilalti1!!!!!!!!!!!!11
:P mistreanu te iubesc

flavius
26th September 2003, 20:07
Da ce ma Pitt Bull mi-am batut joc de el?????? I-am spus doar ca a aflat tarziu de acest site!! Sper ca nu s-a suparat !!!!!!


P.S.: NU STIU DE CE TE BAGI TU IN SEAMA ?? :evil: :evil: /fu/ /fu/

DRAGOS
27th September 2003, 12:03
Ar fi misto sa batem pe Steaua dar nu cred ca vom scoate vreun punct :( deoarece ei au moralul ridicat dupa egalul cu Southampton.

Borta
28th September 2003, 10:29
Salutare fratilor!De aici de peste ocean sunt incantat sa vad ca nu sunt putini cei care sunt cu inima alaturi de Ceahlaul :yeah:
Sper ca baietii sa scoata un rezultat bun in Ghencea, in nota in care au inceput campionatul,si nu asa cum au facut-o in ultimile 3 etape.
Daca cineva poate sa-mi spuna cum sa vad meciul cu Steaua pe net, va rog sa nu ezitati!

Cristian
28th September 2003, 15:09
pe situl oficeal a lui steaua
www.steauafc.com

PeaceKeeper
28th September 2003, 18:22
Auoleu ce gol stupid v-au dat stelisti :shock: ,sper sa reveniti.
HAI PROVINCIA!!!

PeaceKeeper
28th September 2003, 18:27
De fapt cred ca meciul este decis 2-0 si Ceahlaul cu un om in minus.
Imi pare rau pt. voi. :(

DRAGOS
28th September 2003, 19:46
/fu/ **** Lefter!!!!!!! /fu/
Dupa gafa sa am pierdut meciul!!!!!! Trebuie sa batem pe National in meciul urmator ca daca nu vom avea probleme cu retrogradarea.
HAI CEAHLAUL!!!!!!!!!!!

seby
28th September 2003, 22:00
Nu știu ce se întâmplă cu băieții, dar cred că Lefter ar trbui să fie pe bancă.

Borta
29th September 2003, 08:50
E adevarat,Lefter a avut si meciuri extraordinare dar si meciuri cu gafe monumentale.Cert e ca de foarte multi ani,poate de prin 1994 daca imi aduc bine aminte,Lefter nu a avut un contracandidat de valoare pe postul sau,iar chiar daca a fost in forma ,chiar daca nu,Lefter a fost titular.Probabil, Stefan ar trebui sa se gandeasca sa aduca un portar de valoare ca si asa cariera lui Lefter e pe sfarsit.

sorinl
29th September 2003, 09:57
din pacate ,ceahlaul n-a produs niciodata un mare portar.
toti portarii buni din istoria ceahlaului au venit de afara, fie ca a fost vorba de argesanu in anii 60,de fugaciu in anii 70,de campeanu si alexa la inceputul anilor 90. chiar si lefter e buhusean.
exceptia s-a numit bretcanu,in anii 80,dar el a fost sub nivelul celor enumerati mai sus.
e greu de gasit un portar bun in tara,dovada ca titularii de la steaua,dinamo,rapid si craiova sant straini,iar la brasov si bistrita apara veteranii prunea si campeanu.

DRAGOS
29th September 2003, 19:28
Eu cred ca in meciul cu FC National tot Lefter va fi titular!!!!!! Are experienta.....si face cate o mare gafa o data pe sezon :D

Borta
30th September 2003, 07:37
Da,probabil tot el va fi titular,poate chiar pentru intregul tur de campionat,numai ca ceea ce vreau eu sa zic e ca el are nevoie de concurenta ca sa apere bine tot timpul, iar Covrig nu cred ca e un contracandidat de luat in seama pentru ca a intrat in club datorita lui taica-su care a fost capitanul Ceahlaului prin 1985.

sorinl
30th September 2003, 07:58
borta,portarul covrig e baiatul liberoului din anii 80? n-am stiut...
oricum daca are talent nu conteaza,si tatal lui iencsi,celebrul iosca, a jucat 10 ani la ceahlaul,dar juniorul a promovat pe merit,si acum e si-n nationala...

DRAGOS
30th September 2003, 19:23
Cand Covrig era al treilea portar al echipei (titular=Lefter si rezerva=Blid sau Anghel), la antrenamente l-am vazut jucand pe postul de mijlocas ofensiv si se descurca bine. Poate pasiunea pt. portar a aparut mai tarziu si poate ca i n viitor va un portar f.bun!!!!

seby
30th September 2003, 19:48
DA?Serios?Poate va fi un bun mijlocaș.

DRAGOS
30th September 2003, 20:38
/fu/ scarface=snipes=seby
Nu mai fa mishtouri de astea cu mine ca daca te prind sa vezi ce-ti dau!!!!!



Cu cine jucam in Cupa Romaniei?????

Borta
1st October 2003, 06:02
Cu Tricotaje Ineu,miercuri de la ora 15.00.In mod normal ar fi victorie fara probleme,dar nu se stie niciodata...

DRAGOS
1st October 2003, 14:52
O victorie la scor in fata acestei echipe ne-ar mai ridica putin moralul inainte de partida cu Nationalul.

P.S. De unde e echipa Tricotaje Ineu??? Din ce oras, judet????

sorinl
1st October 2003, 17:03
pacat,sper ca eliminarea din cupa sa-i ambitioneze pentru campionat

gelu
1st October 2003, 20:25
Am incasat-o si pe asta :x
Ne-au tras-o cu 2-1. Daca si cu Nationalul vom pierde, voi cere demisia lui Hizo direct pe stadion. Cum? Supriza... veniti la meci ca sa vedeti...
Parerea mea: Hizo este expirat.
Alte detalii pe site-ul meu

DRAGOS
1st October 2003, 21:37
Am auzit de la un prieten ca va veni Florin Marin ca antrenor. Ce parere aveti??? E mai bun Hizo decat Florin Marin??????
Eu as prefera ca sa mai ramana cel putin un sezon Hizo.

seby
3rd October 2003, 07:21
Nu știu ce să spun despre Florin Marin, dar am mai multă încredere în Viorel Hizo.

DRAGOS
3rd October 2003, 15:25
Covrig zicea intr-un interviu de dupa meciul de la Arad ca am jucat bine, ca am dominat si ca Tricotaje ne-au batut doar din cauza ca ei sunt din B si au fost mai motivati ca au jucat cu noi care suntem din Divizia A (pe care nu o meritam).
Raman la parerea ca HIZO e mai potrivit decat Florin Marin!!!!!!

DRAGOS
3rd October 2003, 15:27
Si pe deasupra ca ne-au batut cei de la Tricotaje Ineu au mai ratat si un penalty...... RUSINE echipei!!!!!!!!!!!!! :oops: :x

flavius
3rd October 2003, 20:12
Covrig zicea intr-un interviu de dupa meciul de la Arad ca am jucat bine, ca am dominat si ca Tricotaje ne-au batut doar din cauza ca ei sunt din B si au fost mai motivati ca au jucat cu noi care suntem din Divizia A (pe care nu o meritam).
Raman la parerea ca HIZO e mai potrivit decat Florin Marin!!!!!! Bineinteles Dragos!!!! Viorel Hizo este de o suta de ori mai bun decat Marin (ce-i cu *****ul ala de Marin????? ) Daca il pune antrenor nu mai merg la meciurile favoritilor decat atunci cand il vor schimba!!!!

ady_azzuro
4th October 2003, 17:03
1-4
Ce facurati muica ? :D :D :D
Cred ca o sa aveti probleme mari cu retrogradarea :thinkso: :thinkso: :thinkso:

baubau
4th October 2003, 20:12
Din pacate ii dau dreptate lui azzuro...Dupa un inceput bun ne-am rostogolit prea mult....si asta arata ca eliminarea din Cupa nu a fost un simplu accident :(

seby
5th October 2003, 08:04
Nu înțeleg cum poate echipa din primele trei etape să se transforme într-o echipă care a pierdut ultimele 6 meciuri oficiale.

Borta
5th October 2003, 08:43
Acum,chiar ca echipa are nevoie de o schimbare!In campionatele trecute chiar daca nu jucau foarte bine,Ceahlaul nu lua batai asa rusinoase pe teren propriu asa ca anul asta si de la niste echipe care nu sunt de prima mana.Eu unul nu-mi amintesc ca Ceahlaul sa primeasca 4 goluri acasa pana acum ,si am vazut o groaza de meciuri ale lor intre 1982 si 1996 dupa care am urmarit scorurile lor pe net( cu exceptia meciului cu Juve in 99 si cel cu Farul in 2002 pe care le-am vazut live pe Borzoghian,fiind in perioada respectiva in Romania).

baubau
5th October 2003, 09:53
Nationalul nu e chiar de mana a doua.... :rolleyes:

Pitt Bull
5th October 2003, 10:28
:( Ai dreptate seby , 6 meciuri pierdute consecutiv!!!!!!!!! umileu total, bai Covrigel , ce ne-ai facut ieri ? Ne-ai facut de tot c_c_tu.
P.S: Bai Ady azzuro , daca iti mai bati joc de noi iti dau un :ciocan: in cap de nu te vezi /fu/ :x :x :x :x :x :x :x vezi :flame: /fu/ /fu/ Ady Azzuro

DRAGOS
5th October 2003, 12:43
Demisia lui Florin Marin de la Petrolul + infrangerea Ceahlaului cu 4-1 pe teren propriu = MARIN antrenor la Ceahlaul (cred in proportie de 80%).

baubau
5th October 2003, 17:04
:( Ai dreptate seby , 6 meciuri pierdute consecutiv!!!!!!!!! umileu total, bai Covrigel , ce ne-ai facut ieri ? Ne-ai facut de tot c_c_tu.
P.S: Bai Ady azzuro , daca iti mai bati joc de noi iti dau un :ciocan: in cap de nu te vezi /fu/ :x :x :x :x :x :x :x vezi :flame: /fu/ /fu/ Ady Azzuro


Dar nu poti sa spui ca nu are dreptate! :rolleyes:

ady_azzuro
5th October 2003, 22:51
:( Ai dreptate seby , 6 meciuri pierdute consecutiv!!!!!!!!! umileu total, bai Covrigel , ce ne-ai facut ieri ? Ne-ai facut de tot c_c_tu.
P.S: Bai Ady azzuro , daca iti mai bati joc de noi iti dau un :ciocan: in cap de nu te vezi /fu/ :x :x :x :x :x :x :x vezi :flame: /fu/ /fu/ Ady Azzuro


Dar nu poti sa spui ca nu are dreptate! :rolleyes:

Calm down pitbull
Nu te enerva prea tare ca strica.
Nu isi bate nimeni joc de echipa ceahlaul , sa pastrezi bine ciocanul ala pt mai incolo cand VOI o sa veniti in BANIE .
Sa vedem atunci cine o sa ia ciocane in cap :evil: :evil: :evil:
Numai bine :) :) :)

Pitt Bull
6th October 2003, 08:02
:yeah: Seby, ce zici de poza? :yeah:

DRAGOS
6th October 2003, 14:51
Saptamana viitoare nu este etapa, nu???? E meciul Romania-Japonia de la ora 14:00.
Cu cine jucam peste 2 saptamani???????

DRAGOS
6th October 2003, 15:34
Imnul F.C. "Ceahlãul"


HAI, CEAHLÃUL !





Muntele Ceahlãu e falnic
Si vede meciuri fel de fel,
Si ca orice bun localnic
Strigã-n glas cu noi si el.


Refren:
Hai, Ceahlãul! Hai Ceahlãul!
Drag ne e numele tãu,
Hai bãietii! Hai Ceahlãul!
Noi suntem cu voi mereu,


II
Clasamentele s-adune
Victorii multe la bilant,
Si sã meargã vorba-n lume
De orasul Piatra Neamt!


Refren


III
Inima pietreanã bate
Si parcã scapãrã scîntei,
Bate-n piepturile toate
Pentru fotbalistii ei.


Refren


Acest cantec trebuie ars si distrus pentru ca "minte"!!!!!!!!
"Clasamentele s-adune
Victorii multe la bilant" HA-HA-HA!!!!!! 2 victorii (multe tare :thinkso: :( ) si 6 infrangeri din care doua pe teren propriu.
RUSINE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
RUSINE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
RUSINE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

seby
6th October 2003, 22:10
De fapt sunt cinci victorii în campionat, acestea contează în clasament.
Nu știu dacă chiar trebuie ars imnul, dar se poate spune că minte. Când ar trebui să reprezinte adevărul.

seby
6th October 2003, 22:20
Mai Pitt-Bull faina poza.
P.S. Lasă-l în pace pe ady_azzuro.

sorinl
9th October 2003, 11:57
am auzit ca noile achizitii,bogdanovici si pancovici vor fi eliberati din lot.
care ar putea fi cauza ca in ultimii ani noii veniti nu rezista in echipa?
exemple suplimentare:grozavu,sburlea

Vulturul
9th October 2003, 12:20
www.fcarges.3x.ro

DRAGOS
9th October 2003, 14:23
Oare Gigi Stefan va pune autocar la Galati???? Eu sper ca DA..... Sa-i sustinem pe favoriti si poate venim cu 3 puncte de la Otelul.

seby
9th October 2003, 22:31
DRAGOS nu pre cred că vor fi puse autocare, îmi doresc asta, dar nu pot merge.

DRAGOS
10th October 2003, 16:08
Cine stie????!!!! Poate daca ne milogim putin la Mironas ca el se ocupa cu aceste lucruri. Eu sper din tot sufletul ca acest lucru sa se intample!!!!!!
Si ce seby????? Daca nu poti veni tu inseamna cu nu pune???!!! /fu/

flavius
10th October 2003, 19:14
Cine stie????!!!! Poate daca ne milogim putin la Mironas ca el se ocupa cu aceste lucruri. Eu sper din tot sufletul ca acest lucru sa se intample!!!!!!
Si ce seby????? Daca nu poti veni tu inseamna cu nu pune???!!! /fu/

Da Dragos asa este !!!! Cine-i seby? /fu/ Ce daca nu mergi tu inseamna ca nu trebuie sa puna autocare???!!!!! /nope/ Sunt destui oameni care vor sa mearga la Galati!!! De ex eu sau Dragos!!!

Pitt Bull
10th October 2003, 19:15
:happy Baieti, vreau si eu sa vin la Galati!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :happy :happy :happy :happy :happy

flavius
10th October 2003, 22:34
:happy Baieti, vreau si eu sa vin la Galati!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :happy :happy :happy :happy :happy

Bine B.J. !!!!! E bine ca vrei sa vii la Galati!!! Da vii sigur??? Cit la suta????
:happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

seby
11th October 2003, 06:48
Am fost prost înțelesEu am vrut să spun că și dacă s-ar pune autocare n-aș putea veni.

DRAGOS
11th October 2003, 21:17
Lasa vrajeala mai seby!!!!!!

Ii urez bun venit lui Axinia care astazi si-a inceput antrenamentele alaturi de Ceahlaul!!!!!!

sorinl
12th October 2003, 14:16
saptamana viitoare,ceahlaul implineste 84 de ani.sant putine cluburi in romania,care se pot lauda cu o asemenea vechime.
sper ca jucatorii sa inteleaga ce inseamna ceahlaul,si sa-si aminteasca de
faptul ca aceasta echipa a fost candva campioana moldovei.
sper ca din etapa viitoare echipa sa - si recapete ambitia,iar cadoul adus la aniversare: 3 puncte,dupa o seceta de o luna...
"La Multi Ani Ceahlaul!"

seby
13th October 2003, 07:17
La mulți ani, CEAHLĂUL!

ady_azzuro
13th October 2003, 14:46
La multi ani Ceahlaul! :) :) :)
Si :fuck_off: :fuck_off: :fuck_off: Pitt Bull

seby
13th October 2003, 21:46
ady mai lasă-l și tu pe Pitt Bull în pace.
P.S.Mulțumesc pentr urare, și când este ziua clubului Unversitatea?

DRAGOS
14th October 2003, 15:35
LA MULTI ANI CEAHLAULUI!!!!! Cu ocazia acestei sarbatori sper ca baietii sa-si revina si sa luam 3 puncte de la Galati. :happy
/fu/ /fu/ /fu/ seby /fu/ /fu/ /fu/
Ce te freaca cand e ziua de "nastere" a Univ. Craiova????? :evil: Esti oltean cumva????

sorinl
15th October 2003, 09:49
e adevarat ca se pregateste in iarba o rocada brujan-burdujan?
gazeta de azi publica aceasta stire.burdujan ar gresi plecand la rapid,concurenta e dura,sant acolo d.niculae,sabin ilie,nita si chiar badoi,cu totii mai experimentati ca el.

sorinl
15th October 2003, 09:50
erata: a se citi "in iarna" si nu "in iarba"-poate in birou...

DRAGOS
15th October 2003, 14:36
sorinl, tu zica ca va veni Brujan inapoi si ca in locul lui va pleca la Rapid Burdujan????
Daca la asta te refereai atunci va fi bine pentru Ceahlaul, dar rau pt. Burdujan care va incalzi mai mult tusa la Rapid decat a facut-o Brujan. Sincer, mi-ar placea ca Sergiu sa revina dar sa nu plece "Burdu". Si cum a revenit si Axinia ar fi o echipa mai puternica Ceahlaul.

SUCCES IN MECIUL CU OTELUL!!!!!!!!!!!!!!! :yeah: /hello

seby
16th October 2003, 07:27
Eu ma auzit pe la T.V. că va mai veni un jucător pe lângă Brujan.