PDA

View Full Version : FC Porto vs. Celtic Glasgow



Gabriel
25th April 2003, 01:09
In aceasta seara s-au stabilit si finalistele cupei UEFA. Lusitanii de la FC Porto ii vor intalni pe scotienii de la Celtic Glasgow. Poate nu ne-am fi asteptat la o astfel de finala ...dar cele doua echipe probabil ca isi merita prezenta in ultimul act al competitiei.

Am fost trist cand Basel i-a eliminat pe Celtic in turul preliminar Champhions League...dar iata ca le-a prins bine. :D

Merg pe mana britanicilor in finala. Unde se joaca finala...ca am uitat ?

baubau
25th April 2003, 09:27
Si eu as merge pe mana scotienilor cu toate ca nici Porto nu a jucat rau...
Finala se va juca la Sevillia! 8) ....Dar nu cred ca finala de anul asta se va ridica la nivelul de anul trecut,Dortmund-Feyernood(ce meci!!!:) ) :very sad:

Dorin
25th April 2003, 17:41
Celtic si Larsson au moralul si calmul necesar pentru a invinge. Dorin :yeah:

sickboy
26th April 2003, 01:03
C'mon Celtic!

Dupa Boavista,Liverpool :x ,Stuttgart,Celta Vigo si Blackburn,urmeaza Porto! :ciocan:

baubau
23rd May 2003, 09:15
A castigat F.C.Porto,pe merit zic...Dar ceea ce nu mi-a placut la finala asta a fost faptul ca Porto nu a vrut sa joace fotbal pana in ultimul minut incepand sa traga de timp mai ceva ca italienii,dupa ce a dat golul 3,cel putin portarul a fos penibil cand s-a "accidentat"! /nope/ Asta ar fii singura bila neagra!In rest ca ultimele finale ale cupei ,UEFA multe goluri! :D
Nici nu vreau sa ma gandesc cat de "spectaculoasa"va fii finala la Liga Campionilor :rolleyes:

Gabriel
23rd May 2003, 19:48
Da, a fost frumos. Nu prea mi-au placut de Celtic pentru ca au jucat foarte, foarte dur. Lusitanii au castigat pe merit. Sunt curios ce vor face in Champhions League la anu'.

Dorin
25th May 2003, 23:54
Celtic a pierdut azi si campionatul ! La golaveraj , cu un singur gol !E tragedie mare pe acolo.... :yeah: Dorin

baubau
26th May 2003, 10:11
Sa nu pateasca ca Leverkusen!Poate ii vad ca se bat pentru retrogradare! :P

Dorin
26th May 2003, 14:08
Nici o grija mai Baubau. In Scotia sint doua cluburi care isi merita numele(Rangers si Celtic ) iar restul fac umplutura. Singura intrebarea e an de an cine din cele doua e cistigatoarea. :yeah: Dorin

Cipangoo
27th May 2003, 08:57
Eu zic sa nu mergem sa jucam la pariuri sau pronosport. :D Parca s-a adunat mama omida cu suratele si au prezis succesul lui celtic. :D