PDA

View Full Version : Forum meeting Onlinesport şi la Timişoara (3)



bog_tom
7th June 2004, 16:45
Se contureaza deja o noua intalnire Onlinesport pe 2 iulie (vineri) orele 20 si se pare ca intalnirea OLS TM incepe sa devina un obicei ceea ce e un lucru bun.

Ca loc de desfasurare as propune terasa Gil Hercules (in spatele strandului Termal) pt ca e un loc linistit (asa cum isi doreste si I|MILAN) si daca nu ne convine ceva ne e la indemana sa sarim in Bega :D

Pentru cine nu stie exact locatia, aveti harta de mai jos:
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=97514&postcount=98

Eu sper ca pe langa vechii membrii sa mai apara si altii ! Cum ne-am "chinuit" pana acum la intalniri puteti vedea mai jos:

------------------------------------------------
Forum meeting Onlinesport si la Timisoara (1) (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=2386)
Poze si discutii dupa Forum Meeting Timisoara (1) (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=2756)

Forum meeting Onlinesport si la Timisoara (2) (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=2944)
Poze si discutii dupa Forum meeting (2) de la Timisoara (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=3208)
------------------------------------------------

bapsy
7th June 2004, 19:30
Subsemnata Andreea S. aka bapsy se anunta pe aceasta cale voluntara si nesilita de nimeni la acest forum meeting.

Cu stima, Andreea S.

bog_tom
7th June 2004, 19:35
in urma negocierilor care au necesitat cateva mesaje private, se anunta ca fiind prezente la intalnire Delia si bapsy :ok:

lista ramane in continuare deschisa. va rog sa va anuntati chiar daca mai este destul timp pana pe 25 iunie !

multumesc !

Sergio
8th June 2004, 00:13
Sper ca lumea nu va fi plecata in masa in concediu si ne vom reuni in aceeasi formula+bapsy bineinteles. :)
Pt mine va fi super, cu 2 zile inainte termin cu sesiunea si chiar voi avea ce sarbatori... :evil:

bog_tom
8th June 2004, 10:06
Sper ca lumea nu va fi plecata in masa in concediu si ne vom reuni in aceeasi formula+bapsy bineinteles. :)
eu sper sa mai vina si altii (exceptand-o pe bapsy) !

viole(n)t
8th June 2004, 11:49
bog_tom, eu sper sa ne sincronizam mai bine ca data trecuta :)

Sergio
8th June 2004, 12:05
Lasa ca n-a fost rau nici data trecuta pt cei ce au rezistat pana la final. :drak:

bog_tom
8th June 2004, 13:26
bog_tom, eu sper sa ne sincronizam mai bine ca data trecuta :)
asta depinde numai de tine :ok:

Confirmati: bapsy, Delia, sergio, viole(n)t, bog_tom.

Sergio
8th June 2004, 22:08
Cred ca ai uitat pe cineva. :drak:
Poate il convingem pana la urma si pe Vadim sa vada si el atmosfera ca la Timisoara. :D
Bogdane, sper ca de data asta stai pana la sfarsit...Deja ai un :galben:, la al doilea stai o etapa. :evil:

Vadim
8th June 2004, 22:40
IMilan nu vine? Oricum, sinteti trei, o puteti tine pe Bapsy in brate. ;) Dar atentie sa nu mai sparga pahare, ca va baga la cheltuieli. Apropos, cine face cinste fetelor?
Sergio, nu stiu daca o sa pot veni si eu la Timisoara. Ar fi frumos sa ne vedem o data toti cei care scriem regulat pe forum, din mai multe orase. Insa e greu sa stabilesti o data in care toti sa fie disponibili de o deplasare.

Catalanul
8th June 2004, 22:42
eu :D

Sergio
8th June 2004, 23:50
Pai Vadime, ma gandesc ca in calitate de staroste ai putea da cate o fuga in cateva orase, ca la Bucuresti banuiesc ca lucrurile sunt cam clare. Sau macar la Timisoara sa ajungi o data ca avem multe de discutat. Oricum sper sa ne mai auzim telefonic ca data trecuta cu toti de la Bucuresti. Daca nu, saluta-i tu pe toti din partea noastra.

Oricum, sinteti trei, o puteti tine pe Bapsy in brate.
Si cu Delia cum ramane? Sper sa vina si Milan cu forte proaspete. :drak:
Normal ca facem cinste fetelor...pana se mai obisnuiesc putin... :drak:

Vadim
9th June 2004, 00:10
Sergio, eu din pacate nu am timp sa ma duc la un film... Pentru o deplasare la Timisoara, greu de crezut. Poate in turul 2004/2005 sa cer sa merg la o deplasare la voi, pentru ca altfel nu ies din redactie deloc, decat poate pentru deplasari afara. Veniti voi la Bucuresti, sinteti mai tineri.
Cit despre cinstea fetelor, cu Bapsy terminati repede. Cred ca nu se arunca la mai mult de o bere. In rest, apa plata, ca Vasile314tzurka. :)

Sergio
9th June 2004, 00:54
Bun, am inteles situatia. Odata si odata tot o sa ne intalnim si cu cei din capitala. Cat de curand posibil.

In rest, apa plata, ca Vasile314tzurka. :)
Asta sa i-o spui lui I|Milan, ca te injura direct... :drak: :drak: Desi am rezerve si in ceea ce-l priveste pe vasile al vostru... :evil:

Vadim
9th June 2004, 01:22
Uite aici fotografiile de care ai zis: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=3352

bog_tom
9th June 2004, 08:16
Cred ca ai uitat pe cineva. :drak:
Poate il convingem pana la urma si pe Vadim sa vada si el atmosfera ca la Timisoara. :D
Vadim o sa vina la TM doar daca se muta ProSport-ul in Timisoara sau daca ii fac cei de la FotbalVest o chemare :drak:


Bogdane, sper ca de data asta stai pana la sfarsit...Deja ai un :galben:, la al doilea stai o etapa. :evil:
tre' sa ma conformez ca n-am de ales :)


eu :D
tu .... ce anume ? scoate-ne si pe noi din ceata :D

bapsy
9th June 2004, 09:53
Cit despre cinstea fetelor, cu Bapsy terminati repede. Cred ca nu se arunca la mai mult de o bere. In rest, apa plata, ca Vasile314tzurka. :)
Vadime, de cate ori crezi ca a fost umplut paharul ala inainte de a fi spart ;)?

bog_tom
9th June 2004, 11:22
Vadime, de cate ori crezi ca a fost umplut paharul ala inainte de a fi spart ;)?
bapsy, nu are importanta de cate ori a fost umplut... ci CU CE :drak:

bapsy
9th June 2004, 14:53
sigur nu cu apa plata ... :drak:

bog_tom
9th June 2004, 15:26
sigur nu cu apa plata ... :drak:
si vrei sa te si credem ? :D

bapsy
9th June 2004, 16:57
eu v-am zis numai, ca sa stiti la ce sa va asteptati :D

bog_tom
9th June 2004, 17:26
eu v-am zis numai, ca sa stiti la ce sa va asteptati :D
avem rabdare pana pe 25 iunie ca sa ne demonstrezi LIVE :drak:

PS. nu se mai anunta nimeni ? I|MILAN, Sir puteti sa va anuntati chiar daca nu va cunoasteti programul exact din ziua respectiva; intentia conteaza ! sau nu mai vreti sa veniti la intalniri ? :D

Vadim
9th June 2004, 17:51
Bapsy, nu te lua dupa ei, ca vor sa te imbete. Ia-o usor. Bea niste lapte inainte sa pleci de acasa, mananca bine si baga-i sub masa.

bog_tom
9th June 2004, 18:30
Bapsy, nu te lua dupa ei, ca vor sa te imbete. Ia-o usor. Bea niste lapte inainte sa pleci de acasa, mananca bine si baga-i sub masa.
numai la Bucuresti tin tehnicile astea :D :D

bapsy
9th June 2004, 20:32
Nu-ti fa griji, Vadime, totul va fi sub control(ul meu). Ii stiu eu pe ei, ca vin cu smecherii, chiar daca la fetele din Timisoara nu tin (cum sugera si bog_tom :D). Mai ales ca ai promis premiu pentru prima nunta... :rolleyes:

Sergio
9th June 2004, 22:16
Ce faci mai Vadime, tu cu cine tii pana la urma? Vrei nunta sau nu? :drak: :drak:

Vadim
9th June 2004, 22:37
Da, eu vreau nunta. Dar dupa. :D

Sergio
10th June 2004, 00:51
Dupa ce? :thinkso:
Cred ca bapsy umbla mai mult dupa cadoul de nunta promis de tine... :D :D

bog_tom
10th June 2004, 08:00
Dupa ce? :thinkso:
Cred ca bapsy umbla mai mult dupa cadoul de nunta promis de tine... :D :D
sergio, vezi ca i-ai dat deja o idee lui bapsy :drak:

bapsy
10th June 2004, 09:54
n-ati inteles nimic. eu mi-am dat seama ca VOI umblati dupa nunta si de aceea vreti sa ma imbatati! acuma nu mai incercati sa va scoateti, ca s-a prins si Vadim.

bog_tom
10th June 2004, 10:12
n-ati inteles nimic. eu mi-am dat seama ca VOI umblati dupa nunta si de aceea vreti sa ma imbatati! acuma nu mai incercati sa va scoateti, ca s-a prins si Vadim.
ei na... chiar asa ? Vadime, te prinsashi ?:D

Vadim
10th June 2004, 10:36
Dupa ce? :thinkso:
Cred ca bapsy umbla mai mult dupa cadoul de nunta promis de tine... :D :D
Cum adica dupa ce? DUPA! Daca nu te prinzi, iti dau PM. :)

Sergio
10th June 2004, 13:27
Cum adica dupa ce? DUPA! Daca nu te prinzi, iti dau PM. :)
Te rog fromos, ca nu-mi mai da pace gandul asta. :drak: Eu cred totusi ca te refereai la camoionatul european... :evil:


n-ati inteles nimic. eu mi-am dat seama ca VOI umblati dupa nunta si de aceea vreti sa ma imbatati! acuma nu mai incercati sa va scoateti, ca s-a prins si Vadim.
Acuma sa nu crezi ca vrem sa-ti facem cine stie ce...intreab-o pe Delia daca pui la indoiala moralitatea noastra si lasa-l pe Vadim, ca el nu conoaste situatia. :p

IlMILAN
10th June 2004, 13:59
Bapsy, nu te lua dupa ei, ca vor sa te imbete. Ia-o usor. Bea niste lapte inainte sa pleci de acasa, mananca bine si baga-i sub masa.
:happy :happy :happy
Vadime tu crezi ca asa mere treaba....toti is buni la vorbe inainte....o sa vedem live.....cum o sa stea treaba. :p

Bog_tom ce :drak: trebe sa tot confirmam? inca de pe acum. :headbang: Eu voi veni la toate meetingurile daca voi fi in Timisoara.Cum inca nu stiu ce program o sa am in 25 in proportie de 90% o sa fiu prezent. :mda:
De data asta sper sa vina si Sir sa-l ajute pe Sergio la :bere: ca altfel iarasi ma voi plictisi si voi trece atat eu cat si fratelo viole(n)t pe votca....sau poate bem o zama de prune? :rolleyes: :D

bapsy
10th June 2004, 14:18
Vadim, daca ii trimiti lui sergio vreo explicatie pe PM, trimite-mi-o si mie ca si eu sunt curioasa :)

Sergio, la fostul forum meeting inca nu era vorba de cadouri de nunta, si oricum Delia era sub protectia ta de la inceput, m-am prins eu ;).

Dar imi cer scuze daca am pus la indoiala moralitatea voastra, am fost nedreapta. Stiu ca daca imi veti da de baut, imi veti da doar ca sa ma simt eu bine, pt ca sunteti baieti de treaba. Si daca veti vrea vreodata sa ma luati de nevasta va fi pentru ca ma veti iubi, nu pentru premiul lui Vadim :D.

bog_tom
10th June 2004, 14:28
Bog_tom ce :drak: trebe sa tot confirmam? inca de pe acum. :headbang: Eu voi veni la toate meetingurile daca voi fi in Timisoara.Cum inca nu stiu ce program o sa am in 25 in proportie de 90% o sa fiu prezent. :mda:
de acord cu tine dar iata motivul: ca sa vada lumea ca o sa fie si ceva membrii prezenti - altfel nu o sa se mai anunte nimeni (in afara de noi) :)


De data asta sper sa vina si Sir sa-l ajute pe Sergio la :bere: ca altfel iarasi ma voi plictisi si voi trece atat eu cat si fratelo viole(n)t pe votca....sau poate bem o zama de prune? :rolleyes: :D
eu sunt pacifist... raman la BR sau in cel mai rau caz la suc :D

Vadim
10th June 2004, 16:14
Eu i-am dat pe PM lui Sergio cum este cu "dupa". Bapsy, daca el vrea sa iti dea si tie, cum vrei, dar daca intreaba cineva nu este de la mine. :) Lol, se pare ca treaba aia cu influentele lui Venus este chiar adevarata.

bog_tom
10th June 2004, 21:38
Eu i-am dat pe PM lui Sergio cum este cu "dupa". Bapsy, daca el vrea sa iti dea si tie, cum vrei, dar daca intreaba cineva nu este de la mine. :) Lol, se pare ca treaba aia cu influentele lui Venus este chiar adevarata.
la care Venus faci referire ? la planeta sau la Venus din antichitate ? :drak:

Sergio
10th June 2004, 22:41
Bapsy, nu cred ca ai vrea sa-ti zic ce mi-a transmis Vadim, dar daca insisti, da-mi un PM si iti explic. :D
Vadime, stai linistit ca nu te dau de gol. Ramane intre noi. :evil:
Pt cei nu inteleg, era vorba de campionatul european. :drak: :drak:

Catalanul
10th June 2004, 23:34
sper sa faceti poze si sa le puneti pe forum :D
merçi :) :cool:

unirea
11th June 2004, 00:46
numai bine de la ALBA IULIA! ;)

Sir
11th June 2004, 08:04
Eu in proportie de 95% vin(daca nu este vin este buna si berea :D ).Sper sa nu intervina ceva pana in 25.Totusi eu voi aparea pe la ora 21.00.Sper ca mai am cu cine sa beau...........aaaaaaaaaaaaa.......pardon, sa discut :evil: .Parerea mea,hac. :rolleyes: .

bog_tom
11th June 2004, 08:28
Eu in proportie de 95% vin(daca nu este vin este buna si berea :D ).Sper sa nu intervina ceva pana in 25.Totusi eu voi aparea pe la ora 21.00.Sper ca mai am cu cine sa beau...........aaaaaaaaaaaaa.......pardon, sa discut :evil: .Parerea mea,hac. :rolleyes: .
cu siguranta ca o sa ne gasesti pe reduta :ok: dar sper ca nu o sa fii din nou in schimbul 3 (si nu ma refer la serialul de pe Pro Cinema :D )

dupa ce am batut campii timp de 20-30 de mesaje iata care sunt membrii confirmati (asumandu-mi riscul de a-l enerva pe I|MILAN :drak: ): bapsy, Delia, sergio, viole(n)t, I|MILAN, Sir, bog_tom.

Sergio
11th June 2004, 12:51
La ce ora ne intalnim? Tot pe la 19? N-ar fi mai bine ceva mai tarziu ca sa poata sa recupereze si cei care intarzie?:D

bog_tom
11th June 2004, 15:02
La ce ora ne intalnim? Tot pe la 19? N-ar fi mai bine ceva mai tarziu ca sa poata sa recupereze si cei care intarzie?:D
e si asta o idee; ramane sa decidem toti (se se pronunte si ceilalti membrii) !

vad ca echipa de la Bucuresti ar vrea sa amane intalnirea pe 2 iulie; ce parere aveti ?

Sergio
11th June 2004, 16:30
vad ca echipa de la Bucuresti ar vrea sa amane intalnirea pe 2 iulie; ce parere aveti ?
Mie imi convine oricand, ca am 3 luni vacanta :D ramane de discutat cu ceilalti in functie de programul lor.

bapsy
11th June 2004, 17:14
In principiu da. Cum va decideti voi, asa sa fie.

bog_tom
11th June 2004, 19:03
si eu sunt pt. 2 iulie cu toate ca mai e asa mult pana atunci ...

Sergio
11th June 2004, 22:27
Lasa ca incep meciurile si trece mai usor timpul... :D :D

viole(n)t
14th June 2004, 13:36
faca-se voia voastra

ramane atunci pe 2 iulie

P.S.: bah, da' mult mai vorbitzi de alcool, parca nu e forum meeting, ci intalnirea alcoolicilor anonimi; :)

bog_tom
14th June 2004, 13:41
faca-se voia voastra
ramane atunci pe 2 iulie

numai sergio si-a expus parerea...



bah, da' mult mai vorbitzi de alcool, parca nu e forum meeting, ci intalnirea alcoolicilor anonimi
Aici e si vina lui Vadim... :evil:

Sir
14th June 2004, 21:40
daca nu intervine ceva, atunci ne intalnim pe 2.07.

Sergio
14th June 2004, 23:16
numai sergio si-a expus parerea...
Eu am spus ca imi convine oricand, ca nu sunt presat de program. Dar vad ca nimeni nu e, din moment ce nu si-au exprimat parerea...:hmm:

bapsy
15th June 2004, 00:00
Parerea mea: pe 2 iulie e perfect. M-am uitat in agenda si am o fereastra fix in ziua aia :D.

Asa ca ne vedem la :bere: (nu erau iconuri cu apa plata, asa ca am fost nevoita sa-l aleg pe asta).

Sergio
15th June 2004, 00:50
Asa ca ne vedem la :bere: (nu erau iconuri cu apa plata, asa ca am fost nevoita sa-l aleg pe asta).
Hai lasa, ca noi stim adevarul adevarat... :p :p

viole(n)t
15th June 2004, 08:28
Asa ca ne vedem la :bere: (nu erau iconuri cu apa plata, asa ca am fost nevoita sa-l aleg pe asta).

Daca puneai iconu' asta :kiss: ,poate mai veneau vreo 20 de forumishti la meeting

bapsy
15th June 2004, 08:51
Forumistilor, ne vedem in 2 iulie la :kiss: .

Sir
17th June 2004, 10:53
In cazul acesta, eu cu siguranta nu voi lipsi :p

bog_tom
22nd June 2004, 09:18
au mai ramas 11 zile :ok:

cocomic
23rd June 2004, 02:59
daca era orice alt 2, nu puteam veni... dar pe 2 iulie sunt sanse.. :)

viole(n)t
24th June 2004, 09:10
te ashteptam, cocomic!!!

o sa fie interesant 2 milanishti (cocomic & IlMILAN) contra 2 interishti (sergio & Delia)

oricum, sper ca ma vetzi felicita atunci pentru calificarea angliei in finala

Sergio
24th June 2004, 12:24
te ashteptam, cocomic!!!
o sa fie interesant 2 milanishti (cocomic & IlMILAN) contra 2 interishti (sergio & Delia)
Sper sa nu iasa scantei... :evil:


oricum, sper ca ma vetzi felicita atunci pentru calificarea angliei in finala
Anglia iese din sferturi , asa ca... :rolleyes:

bapsy
24th June 2004, 12:45
Anglia ajunge in finala ... ai sa vezi. Si dupa cum observi nici Italia, nici Germania n-au trecut de grupe :drak: .

Tin eu cu portughezii, dar n-au nici o sansa din pacate. Parerea mea.

bog_tom
24th June 2004, 13:46
Anglia ajunge in finala ... ai sa vezi. Si dupa cum observi nici Italia, nici Germania n-au trecut de grupe :drak: .

Tin eu cu portughezii, dar n-au nici o sansa din pacate. Parerea mea.
lasati omu' in pace ca se sperie si nu mai vine la intalnire :D

PS. anyway... Cehia ia campionatul :drak:

viole(n)t
24th June 2004, 14:20
Anglia ajunge in finala ... ai sa vezi. Si dupa cum observi nici Italia, nici Germania n-au trecut de grupe :drak: .

Tin eu cu portughezii, dar n-au nici o sansa din pacate. Parerea mea.

bapsy, prima ta bere (sau suc) va fi din partea mea

bapsy
24th June 2004, 19:03
bapsy, prima ta bere (sau suc) va fi din partea mea
intotdeauna stiu sa spun (scriu) lucruri potrivite la momentul potrivit :D . Vezi ca nu uit chestii dinastea ...
ps: ai scris ca va fi din partea ta, dar nu si cine plateste :)

tudor
24th June 2004, 21:26
Poate vin si eu, desi nu ma prea cunoasteti....as fi curios cum sunt Forum Meetingurile de la OLS, ca la noi la Poli sunt excelente :D

Nu prea stiu unde e barul asta.... dar poate imi explica Cocomic (pe care il cunosc de la Cupa Forumului Violet). Se aude ?? :rolleyes:

P.S.: nu promit ca vin, dar incerc !

Sergio
25th June 2004, 01:17
lasati omu' in pace ca se sperie si nu mai vine la intalnire :D

La cine te refereai ca m-ai bagat in ceata? :p

tudor, barul e de fapt o terasa in spate la Termal, pe malul Begai, langa podul Michelangelo.

A, era sa uit: dupa cum va spuneam Anglia pleaca acasa. Viole(n)t, nu fi suparat ca au jucat nasol ai tai. Sper sa-ti treaca supararea si sa vii totusi la intalnire, poate iti mai inneci amarul... :evil:

Catalanul
25th June 2004, 01:24
bapsy din pacate anglia nu va ajunge in finala
si eu tineam cu ei

bog_tom
25th June 2004, 09:14
bapsy din pacate anglia nu va ajunge in finala
si eu tineam cu ei
da, din fericire pleca acasa meritat dupa jocul prestat; sa lasam formatiile ce pot face spectacol sa se desfasoare (Cehia, Portugalia, chiar si Suedia) :ok:


La cine te refereai ca m-ai bagat in ceata? :p

lasati omu' in pace ca se sperie si nu mai vine la intalnire :D

iti explic peste o saptamana la o bere :D


Poate vin si eu, desi nu ma prea cunoasteti....as fi curios cum sunt Forum Meetingurile de la OLS, ca la noi la Poli sunt excelente :D
esti binevenit :ok:

viole(n)t
25th June 2004, 11:33
ai scris ca va fi din partea ta, dar nu si cine plateste

vad ca vrei sa pui la punct toate detaliile... Bineintzeles ca eu platesc :bere:


Poate vin si eu, desi nu ma prea cunoasteti....as fi curios cum sunt Forum Meetingurile de la OLS, ca la noi la Poli sunt excelente

Tudore, mai nou am auzit ca suntem colegi... dar inca n-am apucat sa ne cunoashtem.


Viole(n)t, nu fi suparat ca au jucat nasol ai tai. Sper sa-ti treaca supararea si sa vii totusi la intalnire, poate iti mai inneci amarul...

He, he, he sergio... Daca e vorba de inecat amarul din astfel de motive, tu trebuie sa bei de 2 ori mai mult ca mine, la cum a jucat Italia...


da, din fericire pleca acasa meritat dupa jocul prestat; sa lasam formatiile ce pot face spectacol sa se desfasoare (Cehia, Portugalia, chiar si Suedia)

ce cauta portugalia in enumerarea ta, bog_tom?

P.S.: No news de la IlMILAN! L-a mai vazut cineva pe aici? Sau se delecteaza in concediu?
Asemenea shi Delia. Probabil ca e in sesiune. Sau poate ii e rushine dupa prestatzia Italiei la Euro. Hai Delia, curaj! Ca doar esti fan Inter, deci obishnuita cu prestatzii mediocre :drak:

bog_tom
25th June 2004, 12:10
ce cauta portugalia in enumerarea ta, bog_tom?
cum sa o luam ? vrei sa zici ca portugalia nu joaca spectaculos ? sau ca cehia si suedia nu joaca spectaculos ? oricum ar fi e o placere sa ii privesti cum joaca ceea ce nu pot spune despre Anglia, Italia, Germania si chiar Franta :drak:


P.S.: No news de la IlMILAN! L-a mai vazut cineva pe aici? Sau se delecteaza in concediu?
Asemenea shi Delia. Probabil ca e in sesiune.
IlMILAN tace si face adica scrie in forum si o sa apara si la meeting ca doar nu pierde el ocazia de a mai da gata 10 beri :bere: iar Delia e in sesiune dar o sa vina si ea !

Sergio
25th June 2004, 12:12
Asemenea shi Delia. Probabil ca e in sesiune. Sau poate ii e rushine dupa prestatzia Italiei la Euro. Hai Delia, curaj! Ca doar esti fan Inter, deci obishnuita cu prestatzii mediocre :drak:
viole(n)tule, ia-o mai incet, ca nu-i bine ce faci.:nah: Daca ma gandesc mai bine nici Liverpool n-a avut mai mult succes in ultimii zece ani. :drak:

Eu si Delia tocmai am iesit din sesiune si suntem in refacere, iar lui Milan ii place sa se lase asteptat. In plus nu cred ca i-a trecut supararea dupa eliminarea Italiei. Nici mie, dar asta e...:mad:



iti explic peste o saptamana la o bere :D

Zi-mi acuma ca pana atunci uit... :help:


sa lasam formatiile ce pot face spectacol sa se desfasoare (Cehia, Portugalia, chiar si Suedia) :ok:
Eu zic ca Cehia si Olanda joaca cel mai frumos fotbal, Suedia nici nu intra in discutie. :nah:

Si uite asa au mai ramas doar 7 zile... :rolleyes:

bog_tom
25th June 2004, 12:45
Zi-mi acuma ca pana atunci uit... :help:
lasa ca iti aduc eu aminte... :D


Si uite asa au mai ramas doar 7 zile... :rolleyes:
dar tare greu...

Sir
25th June 2004, 17:05
mai,ce se mai aude cu fotbalvest-ul?nu mai poti sa-l citesti si tu pe internet,ca omu', ca-ti cer bani.Viole(n)t-ule nu se poate face nimic, sa-l citim pe gratis, ca inainte de 4 mai?

bog_tom
25th June 2004, 17:28
mai,ce se mai aude cu fotbalvest-ul?nu mai poti sa-l citesti si tu pe internet,ca omu', ca-ti cer bani.Viole(n)t-ule nu se poate face nimic, sa-l citim pe gratis, ca inainte de 4 mai?
lasa ca vine cu un exemplar la intalnire si ni-l da sa-l citim ca la Procesul etapei/Recursul etapei :D

Delia
26th June 2004, 08:53
Asemenea shi Delia. Probabil ca e in sesiune. Sau poate ii e rushine dupa prestatzia Italiei la Euro. Hai Delia, curaj! Ca doar esti fan Inter, deci obishnuita cu prestatzii mediocre :drak:

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=1124&page=1

Nu ţin cu macaronarii... dimpotrivă. :drak:

bog_tom
26th June 2004, 14:41
luni ar trebui sa vorbim la local. prezenta anuntata pana acum: bapsy, Delia, cocomic, sergio, viole(n)t, I|MILAN, Sir, bog_tom; posibili: grobari, tudor (daca gaseste localul :D)


http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=1124&page=1

Nu ţin cu macaronarii... dimpotrivă. :drak:
oricum sper sa avem o finala Portugalia - Cehia :ok:

ViolaBoy
26th June 2004, 15:37
ash vrea si eu sa vin, dar nu pot. poate in viitor


bogdan salut man.

bog_tom
26th June 2004, 16:15
ash vrea si eu sa vin, dar nu pot. poate in viitor


bogdan salut man.
salut ! poate cand ajungi prin tara sau poate organizati voi acolo un OLS Meeting Canada :ok: sau macar OLS Meeting Calgary ... de ce nu ?

bapsy
26th June 2004, 16:35
poate vom fi trei fete :D daca nu acum, data viitoare sigur ...

Catalanul
27th June 2004, 01:16
inca nu mi-ati raspuns la intrebare: ¿¿¿VETI FACE POZE???
eu sper sa faceti ca de obicei (ceva mai multe cu fetele care o sa vina :D)

Sergio
27th June 2004, 12:45
Normal ca o sa facem poze, se poate altfel...? :rolleyes:
bapsy, nu ne mai întărîta, dă-ne amănunte... :p

bapsy
27th June 2004, 13:28
poate vine si roxana ca am de povestit cu ea despre formula 1 si motociclism. din pacate acuma are bacul si s-ar putea sa nu vina. dar pe data viitoare nu mai are nici o scuza :) .

viole(n)t
27th June 2004, 14:55
mai,ce se mai aude cu fotbalvest-ul?nu mai poti sa-l citesti si tu pe internet,ca omu', ca-ti cer bani.Viole(n)t-ule nu se poate face nimic, sa-l citim pe gratis, ca inainte de 4 mai?

Sir, pai nu pot sa cred ca n-ai tu 13.000 de lei, sa-l cumperi de pe strada...

P.S.: m-ai deconspirat, tre' sa dai o bere :)

tudor
27th June 2004, 17:30
Da, viole(n)t, stiam de mult timp ca esti de la FV, dar niciodata nu am stiut care :D

Apropo de faza cu ziarul online cu plata, sper (si cred) ca lumea o sa priveasca cu alti ochi siteul si plata online odata cu relansarea acestuia. Faptul cu romanii nu sunt obisnuiti cu idee de plata pentru vizitarea siteurilor este destul de anormal, dar cred ca se poate schimba ! :D La urma urmei, 4 euroi la un salariu de.....1500 euroi cat e un salariu mediu "afara" nu este chiar o avere !

bog_tom
28th June 2004, 10:07
poate vine si roxana ca am de povestit cu ea despre formula 1 si motociclism. din pacate acuma are bacul si s-ar putea sa nu vina. dar pe data viitoare nu mai are nici o scuza :) .
scuza cu bacu' nu tine pentru ca e totusi vineri seara si nu cred ca mai invata la ora aia; pe de alta parte nu tre' sa stea pana la ora 2:00, ora pana la care rezista doar "cei experimentati" ... nu-i asa I|MILAN ? :drak:
cred ca daca ar veni 3 fete ar fi un record greu de egalat chiar si de catre Bucuresti :ok:


Apropo de faza cu ziarul online cu plata, sper (si cred) ca lumea o sa priveasca cu alti ochi siteul si plata online odata cu relansarea acestuia. Faptul cu romanii nu sunt obisnuiti cu idee de plata pentru vizitarea siteurilor este destul de anormal, dar cred ca se poate schimba ! :D La urma urmei, 4 euroi la un salariu de.....1500 euroi cat e un salariu mediu "afara" nu este chiar o avere !
site-ul e special pentru cei de afara ?!? oricum ai lua-o 4 Eur e o taxa rezonabila si pentru cei din tara...

bapsy
28th June 2004, 10:44
cred ca daca ar veni 3 fete ar fi un record greu de egalat chiar si de catre Bucuresti :ok:
sa egaleze ei macar recordul de una ....

IlMILAN
28th June 2004, 11:04
Ba dar vad ca sunteti hotarati ...nu gluma....sai batem pe cei din Bucuresti.:D
Din pacate s-ar putea sa fiu plecat din Timisoara.:( Daca totusi voi fi in Timisoara voi veni 100%, daca nu have fun si data viitoare sper sa nu o mai pierd:D

bog_tom
28th June 2004, 11:21
Din pacate s-ar putea sa fiu plecat din Timisoara.:( Daca totusi voi fi in Timisoara voi veni 100%, daca nu have fun si data viitoare sper sa nu o mai pierd:D
pleci sa vezi Italia live in finala EURO 2004 ? :drak:

IlMILAN
28th June 2004, 12:42
pleci sa vezi Italia live in finala EURO 2004 ? :drak:
:headbang:
bag de sama ca te manaca spinara :drak: :p

EDMOND_
28th June 2004, 13:15
Sergio , lasa-mi si mie pe "privat" un numar de telefon ca este posibil sa fiu prin zona!

bog_tom
28th June 2004, 14:35
:headbang:
bag de sama ca te manaca spinara :drak: :p
si eu bag de seama ca ti-e foame la ora asta :D

tudor
28th June 2004, 21:17
da, siteul FV e facut mai ales (dar nu numai) pt cei de afara.

Viole(n)t, ce s-a intamplat azi cu memorialu' ala ? Ti l-a mancat pisica ? :D (in engleza suna mai bine: "Did the cat eat your homework ?" :D )

bog_tom
28th June 2004, 22:25
Viole(n)t, ce s-a intamplat azi cu memorialu' ala ? Ti l-a mancat pisica ? :D (in engleza suna mai bine: "Did the cat eat your homework ?" :D )
ce ai cu el ? de ce nu il lasi in pace ? ca doar e campionatul european si nu are timp de memoriale :D

Sergio
28th June 2004, 22:30
Păi Anglia a ieşit, deci se poate întoarce la memoriale... :drak:

bog_tom
28th June 2004, 23:16
Păi Anglia a ieşit, deci se poate întoarce la memoriale... :drak:
aici tre' sa iti dau dreptate.... viole(n)t, ce s-a intamplat cu memorialul ala pana la urma ? il mai publicam sau nu ? :D

bog_tom
29th June 2004, 10:03
pentru cine nu stie unde este localul (cu toate ca am dat detalii in acest subiect) aveti localizarea acestuie pe harta de mai jos.

azi trebuie sa mergem sa vedem ca totul este in regula la local; se ofera cineva sau merg eu (mai spre seara) ?

bapsy
29th June 2004, 10:46
Aia-i masa la care vom sta? Vezi ca suntem mai multi nu ajunge una singura :D Apropos masa, cum facem, daca nu va recunosc (mai ales ca am probleme cu vederea ...)? Vin cu Publitim-ul in mana sau alte accesorii :D? Nu ma pricep la "blind-date"-uri, sa stiti...

bog_tom
29th June 2004, 11:58
Aia-i masa la care vom sta? Vezi ca suntem mai multi nu ajunge una singura :D
sunt destule mese pe acolo - ajung si pt. 200 de oameni ... numai sa fim noi atatia !

Apropos masa, cum facem, daca nu va recunosc (mai ales ca am probleme cu vederea ...)? Vin cu Publitim-ul in mana sau alte accesorii :D? Nu ma pricep la "blind-date"-uri, sa stiti...
e f. simplu ! te uiti la pozele de la intalnirile trecute :ok: vezi http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=90233&postcount=1

oricum o sa rezervam o masa pt Onlinesport; nu trebuie decat sa intrebati dar vom fi acolo la ora fixata ! daca veniti mai tarziu, ochiti voi masa unde se simte voia buna :D

Sir
29th June 2004, 12:55
la ce ora s-a stabilit intalnirea?mie mi-a scapat.eu voi ajunge pe la 20.00 (poate si ceva).

bog_tom
29th June 2004, 13:44
la ce ora s-a stabilit intalnirea?mie mi-a scapat.eu voi ajunge pe la 20.00 (poate si ceva).
ora 20 e ok. sau sa stabilim pentru ora 19 ca la celelalte intalniri ?

bapsy
29th June 2004, 15:08
19.00 cred ca este prea devreme. Probabil voi ajunge oricum dupa 20.00 .

Sergio
29th June 2004, 22:30
Bogdane, nu ştiu ce s-a înţeles din harta respectivă, cel mai simplu ar fi cu taxiul, toată lumea ştie unde e ştrandul Termal. Pt detalii, contactaţi-l pe Romica Buia & co. :D
Şi eu voi ajunge pe la 8. Cred că e mai bine aşa, ca să nu fie căldura prea mare mai devreme. :)

viole(n)t
30th June 2004, 07:44
da, siteul FV e facut mai ales (dar nu numai) pt cei de afara.

Viole(n)t, ce s-a intamplat azi cu memorialu' ala ? Ti l-a mancat pisica ? :D (in engleza suna mai bine: "Did the cat eat your homework ?" :D )

Era mai bine... asha puteam sa-l recuperez shi eu. Pe pisici te potzi baza mai mult ca pe oameni...

ViolaBoy
30th June 2004, 08:23
da, siteul FV e facut mai ales (dar nu numai) pt cei de afara.

)


daca e facut pentru cei de afara, dece nu este posibil ca cei de afara sa poata plati cu carte de credit, paypa, western union samd? ca de 2 luni de zile le tot scriu dar nu primesc nici un raspuns.

bog_tom
30th June 2004, 09:50
am vorbit la local si e in regula. locuri sunt numai sa ne strangem noi :ok:


Bogdane, nu ştiu ce s-a înţeles din harta respectivă, cel mai simplu ar fi cu taxiul, toată lumea ştie unde e ştrandul Termal. Pt detalii, contactaţi-l pe Romica Buia & co. :D
Şi eu voi ajunge pe la 8. Cred că e mai bine aşa, ca să nu fie căldura prea mare mai devreme. :)
da. e mai simplu daca facem referire la strandul Termal ... ne vedem la ora 20 (te rog sa modifici tu si anuntul initial).


daca e facut pentru cei de afara, dece nu este posibil ca cei de afara sa poata plati cu carte de credit, paypa, western union samd? ca de 2 luni de zile le tot scriu dar nu primesc nici un raspuns.
asta e metoda invaluirii... daca oferi prin site posibilitatea de a plati electronic costa ... voi cei de afara: sa nu mai platiti electronic ! ce atata dependenta de tehnica de calcul ? pune banii in plic, lipeste un timbru pe el si ureaza-i drum bun :drak:

tudor
30th June 2004, 14:56
ViolaBoy, da-mi un PM te rog (la noi pe forum mai bine) cu toate modalitatile de plata electronica pe care un roman din State / Canada le are. Cu cat mai multe explicatii te rog (comisioane, etc).

bapsy
30th June 2004, 16:20
Cam greu ... daca nu aveti cont in strainatate. Lasa ca povestim la Meeting.

ViolaBoy
30th June 2004, 19:17
asta e metoda invaluirii... daca oferi prin site posibilitatea de a plati electronic costa ... voi cei de afara: sa nu mai platiti electronic ! ce atata dependenta de tehnica de calcul ? pune banii in plic, lipeste un timbru pe el si ureaza-i drum bun :drak:

e ilegal sa trimit bani prin posta. :)

cu paypal sau western union e mult mai simplu parerea mea.

Sir
30th June 2004, 21:30
Şi eu voi ajunge pe la 8. Cred că e mai bine aşa, ca să nu fie căldura prea mare mai devreme. :)
Pai asta este si ideea:sa fie caldura mare, sa ne fie sete si sa bem cat mai multe "sucuri" fermentate din malt, hamei etc.Poate putem tine "pasul" cu "cei mai buni dintre pamanteni".Prietenii stiu care sunt acestia :drak: .

Vadim
30th June 2004, 21:58
Viola, "scapa" prin Paypal ceva si pentru Onlinesport, e deja cont facut. :)

bog_tom
1st July 2004, 09:53
asta e metoda invaluirii... daca oferi prin site posibilitatea de a plati electronic costa ... voi cei de afara: sa nu mai platiti electronic ! ce atata dependenta de tehnica de calcul ? pune banii in plic, lipeste un timbru pe el si ureaza-i drum bun

e ilegal sa trimit bani prin posta. :)

cu paypal sau western union e mult mai simplu parerea mea.
eram ironic .... credeam ca nu trebuie sa specific acest lucru ...


Pai asta este si ideea:sa fie caldura mare, sa ne fie sete si sa bem cat mai multe "sucuri" fermentate din malt, hamei etc.Poate putem tine "pasul" cu "cei mai buni dintre pamanteni".Prietenii stiu care sunt acestia :drak: .
oricum am "acumulat" destula sete in zilele ce au trecut dupa OLS TM 2 :D

bog_tom
1st July 2004, 11:28
ViolaBoy, da-mi un PM te rog (la noi pe forum mai bine) cu toate modalitatile de plata electronica pe care un roman din State / Canada le are. Cu cat mai multe explicatii te rog (comisioane, etc).

https://www.paypal.com/en_US/pdf/integration_guide.pdf (165 pag)

http://www.zend.com/zend/tut/tutorial-paypal.php

tudor
1st July 2004, 12:21
well done... :D

mersi !

viole(n)t
2nd July 2004, 08:12
Pana la urma cum a ramas? La 19 sau la 20 ne intalnim?

bapsy
2nd July 2004, 09:24
Brrr ... cam frig s-a facut. Ce se-ntampla daca va ploua?

viole(n)t
2nd July 2004, 09:41
Acum e soare... Oricum e acoperita terasa...

Ce faci bapsy? Dai inapoi?

bapsy
2nd July 2004, 09:53
Tu speri sa nu vin, ca sa nu mai trebuiasca sa-mi faci o bere, dar ... n-o sa scapi.

bog_tom
2nd July 2004, 09:54
Pana la urma cum a ramas? La 19 sau la 20 ne intalnim?
20... ora oficiala dar se poate merge si mai devreme :ok:


Brrr ... cam frig s-a facut. Ce se-ntampla daca va ploua?
nu trebuie neaparat sa stam la/pe terasa; au destule locuri si "inside" (ma rog numai sa nu cante formatia ca o sa ne "bruieze" :drak: )

viole(n)t
2nd July 2004, 10:07
20... ora oficiala dar se poate merge si mai devreme :ok:


nu trebuie neaparat sa stam la/pe terasa; au destule locuri si "inside" (ma rog numai sa nu cante formatia ca o sa ne "bruieze" :drak: )

eu pot veni de la 19, dar cu conditzia sa nu fiu singurul :D

kestia cu mutatul inside nu sta in picioare; de pe la 10 au program "artistic" :) ...

am fost acolo dupa meciul cu alba-iulia cu mai 3 polishti... Cand ne-au vazut cu fulare shi cu steaguri au facut tot posibilul sa ne dea afara... La un moment dat, a venit chelnerul la noi shi ne-a zis ca e obligatoriu sa consumam de 200.000/persoana

viole(n)t
2nd July 2004, 10:11
Tu speri sa nu vin, ca sa nu mai trebuiasca sa-mi faci o bere, dar ... n-o sa scapi.

Nici nu vroiam sa scap...

Chestia faina e ca shi eu am de primit o bere de la IlMILAN...

bog_tom
2nd July 2004, 10:13
Chestia faina e ca shi eu am de primit o bere de la IlMILAN...
din pacate se pare ca va trebui sa mai astepti pana la viitoarea intalnire... nu, I|MILAN ?


La un moment dat, a venit chelnerul la noi shi ne-a zis ca e obligatoriu sa consumam de 200.000/persoana
la cati o sa fim nu va fi o problema ...

bapsy
2nd July 2004, 10:17
Dar I|MILAN vine pana la urma?

Eu probabil voi ajunge dupa 20.00, de aceea intrebam ce se-ntampla daca ploua. In orice caz, ajung inainte de 22.00, deci banuiesc ca, in cazuri extreme, ma puteti astepta inauntru.

IlMILAN
2nd July 2004, 14:46
Dar I|MILAN vine pana la urma?

Eu probabil voi ajunge dupa 20.00, de aceea intrebam ce se-ntampla daca ploua. In orice caz, ajung inainte de 22.00, deci banuiesc ca, in cazuri extreme, ma puteti astepta inauntru.
Din pacate se pare ca nu voi ajunge.... :(
Am ceva probleme de rezolvat care nu pot fi amanate...asta...

P.S:S-ar putea totusi sa dau o fuga intre 8-10 asa ca sa nu raman dator cu berea...:D
Inca o data scuze daca va incurc cu programarile si chestii de genul asta.... :headbang:

bog_tom
2nd July 2004, 16:07
P.S:S-ar putea totusi sa dau o fuga intre 8-10 asa ca sa nu raman dator cu berea...:D
ar fi super !!!


Inca o data scuze daca va incurc cu programarile si chestii de genul asta.... :headbang:
lasa ca data viitoare tinem de tine si nu te mai lasam sa pleci acasa pana dimineata :D

Catalanul
2nd July 2004, 17:03
sper sa va distrati si cel mai important: SA NU UITATI SA FACETI POZE ;)
(prim planuri cu bapsy si delia :D:D:D please )

bog_tom
2nd July 2004, 17:20
sper sa va distrati si cel mai important: SA NU UITATI SA FACETI POZE ;)
(prim planuri cu bapsy si delia :D:D:D please )

desigur :ok:

bog_tom
2nd July 2004, 18:34
a mai ramas 1h 25 min... tic tac tic tac....

PS. ne vedem acolo !

bapsy
3rd July 2004, 04:33
Am ajuns acasa dupa o noapte plina de peripetii :)
Din pacate n-am cules nici un premiu, n-au reusit sa ma convinga de nici o nunta :D

Veselie mare pe la Bucuresti ... don'soara bapsy va saluta!

bog_tom
3rd July 2004, 17:31
Am ajuns acasa dupa o noapte plina de peripetii :)
peripetii ? detaliaza te rog ca sa nu lasam loc de interpretari :drak:


Din pacate n-am cules nici un premiu, n-au reusit sa ma convinga de nici o nunta :D
nu a intrat timpu' in sac ;)

PS. pana la urma chiar ai intrat pe forum la 4:30 AM .... bravos ! :ok:

Tamy
3rd July 2004, 18:13
unde sunt pozele¿? :D

bog_tom
3rd July 2004, 19:09
iata si pozele: Poze si discutii dupa Forum Meeting Timisoara (3) (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=3570) !

le mai puteti gasi si in albumul meu cu imagini: http://bogdan.bycable.net (http://bogdan.bycable.net/categories.php?cat_id=193) :ok:

PS. asteptam comentariile voastre aici (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=3570)

Sergio
3rd July 2004, 23:49
Din cîte am vazut, pozele au fost pe placul lui Hai POLI, cu prim planuri cu fetele... :D
Apropo, parcă văd că acuş intră Delia şi ne gratulează cu un well done.:happy
PS. Aşteptăm cu nerăbdare explicaţiile celor care au lipsit nemotivat... :rosu:

bapsy
4th July 2004, 13:02
peripetii ? detaliaza te rog ca sa nu lasam loc de interpretari :drak:
nu mai stiu ce vroiam sa spun prin asta exact ... eram adormita, nu mai gandeam foarte clar la ora aia. oricum nu recunosc nimic.


pana la urma chiar ai intrat pe forum la 4:30 AM .... bravos
tu nu m-ai crezut? normal.


văd că acuş intră Delia şi ne gratulează cu un well done
:happy exact ... lait-motivul noptii ... pana atunci well done :ok: din partea mea

bog_tom
4th July 2004, 13:17
peripetii ? detaliaza te rog ca sa nu lasam loc de interpretari

nu mai stiu ce vroiam sa spun prin asta exact ... eram adormita, nu mai gandeam foarte clar la ora aia. oricum nu recunosc nimic.

normal ca o "dai" la intors :D




pana la urma chiar ai intrat pe forum la 4:30 AM .... bravos
tu nu m-ai crezut? normal.
imi place sa tachinez lumea... ti-am zis ca sunt de acord cu parerile expuse la OLS TM.

bog_tom
5th July 2004, 14:08
ce parere aveti de o viitoare intalnire OLS TM peste 3 saptamani (23 iulie) ?

e prea devreme ? :)

Delia
5th July 2004, 17:15
Pe 23 iulie am avea un motiv in plus sa bem si sa ciocnim. :) /hello

Vadim
5th July 2004, 17:40
Facem pe 23 iulie, conform traditiei celei de a treia vineri din luna. Acum am facut o exceptie, dar revenim la normal. Mai ales ca eu plec pe 1 la mare. ;)

Sergio
5th July 2004, 23:54
Pe 23 iulie am avea un motiv in plus sa bem si sa ciocnim. :) /hello
Adică?:hmm:

viole(n)t
6th July 2004, 09:53
E ziua lui IlMILAN...

Sergio
6th July 2004, 11:59
Aha... my bad. :p

bog_tom
12th July 2004, 11:06
ne grabim un pic si modificam data intalnirii pentru joi 15 iulie. ora ramane sa o mai negociem (19:00 sau 20:00).

cocomic
31st July 2004, 17:10
pana la urma a mai avut loc vreo intalnire?

p.s. bog_tom, casa de piatra!! :P

bog_tom
2nd August 2004, 20:13
pana la urma a mai avut loc vreo intalnire?
normal.... rezultatul: Poze si discutii dupa Forum Meeting Timisoara (3) (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=3570)


p.s. bog_tom, casa de piatra!! :P
multam frumos !