PDA

View Full Version : Lăcătuş la FC Argeş?



ultravioletu
7th June 2004, 11:45
cica...

lucas1977
7th June 2004, 15:51
"Depinde de alegerile locale. Dacă va cīştiga tot PSD-ul, atunci avem siguranţă īn privinţa sprijinului financiar de la Consiliul Local şi vom putea să-l convingem pe Marius Lăcătuş", a declarat unul dintre conducătorii de la FC Argeş
http://www.gsp.ro/index.php?c=1&a=14649

TRAIASCA SLUGARNICIA SI PARTIDU' UNIC !
Pupati in fund baietzi, pupati, ca va arunca si voua ce cade de la masa lor !
Si noi vorbim aici de promovare, marketing, strategii moderne etc. Ce fraieri suntem. O limba aplicata pe fundul cui trebuie iti face echipa competitiva.

Vulturul
7th June 2004, 16:17
Decat Moldovan sincer il prefer mai bine pe Lacatus e unu din antrenorii tineri care vine puternic din spate!Poate face treaba frumoasa la Pitesti!!!

Floryn007
7th June 2004, 16:56
:rosu: vorba ta Vulture..decat Moldovan mai bine Lacatus, cu toate ca si asta e stelist..dar anul trecut la Brasov a facut treaba. Acum sa vedem ce va fi, astea sunt doar speculatii.

dlgicu
7th June 2004, 17:55
La fel zic si eu, daca intrebarea este Lacatus sau Moldovan, atunci raspunsul meu e Lacatus. Daca intrebarea e mai generala, atunci raspunsul meu e "mai cautati".
Iar daca indemnul e "Votati PSD", atunci raspunsul meu e "nici daca faceti FC Arges o echipa de galactici".

inter
7th June 2004, 17:59
nu ma avertizati! dar sa nu faca treaba ca la Ceahlaul! (desi nici cu Comisarul nu mie rusine!)
totusi ce se aude cu Prepelita? pleaca sau mai ramane?

Vulturul
7th June 2004, 19:25
Preluare dupa "Gazeta Sporturilor":

Fotbaliştii formaţiei din Trivale au intrat īn vacanţă după meciul pierdut īn faţa giuleştenilor, īnsă nu ştiu dacă la revenire, programată pe 21 iunie, vor găsi acelaşi antrenor principal. Contractul lui Ion Moldovan s-a īncheiat, dar la ultimul Consiliu de Administraţie s-a evitat discutarea acestui subiect. Din cīte se pare, poziţia tehnicianului nu este una foarte confortabilă, iar o parte a oamenilor cu putere de decizie la FC Argeş doresc īnlocuirea acestuia cu Marius Lăcătuş.

"Depinde de alegerile locale. Dacă va cīştiga tot PSD-ul, atunci avem siguranţă īn privinţa sprijinului financiar de la Consiliul Local şi vom putea să-l convingem pe Marius Lăcătuş", a declarat unul dintre conducătorii de la FC Argeş. O altă variantă a fost Dan Petrescu, īnsă acesta pare tentat să rămīnă la o echipă din Capitală. "Eu n-am vorbit cu nimeni de la FC Argeş. Am avut telefonul īnchis mai multe zile şi o perioadă nici nu vreau să mă mai gīndesc la fotbal", a spus Lăcătuş.

O primă restantă
Piteştenii au plecat acasă fără să primească banii cuveniţi pentru victoria de la Braşov, adică 800 de euro de fiecare titular. Plata urma să fie făcută din banii pe care Gigi Becali urma să-i vireze īn contul transferului lui Nicolae Dică, īnsă suta de mii de dolari nu a ajuns īn contul clubului pīnă la finalul săptămīnii.

REACŢIE
Afectat de retrogradare
Marius Lăcătuş este foarte afectat că nu a reuşit să evite retrogradarea cu echipa nemţeană. Pīnă ieri, antrenorul nu a vrut să vorbească decīt cu familia sa. "N-am citit nimic, am ţinut mobilul tot timpul īnchis", a mărturisit Lăcătuş. Preşedintele Gheorghe Ştefan a declarat că mai mulţi fotbalişti nu au jucat cu sufletul pentru Ceahlăul, dar tehnicianul a evitat să se pronunţe īn această privinţă. "Nu vreau să comentez. Trebuie să-mi pun ordine īn gīnduri. Īncerc să-mi revin pentru că aceste zile au fost unele dintre cele mai groaznice din viaţa mea", a spus antrenorul. Surse din cadrul clubului susţin că sīnt şanse minime ca Marius Lăcătuş să rămīnă pe banca tehnică a nemţenilor. "Nu pot să spun dacă voi mai continua sau nu acolo", a mai declarat Lăcătuş.

Tudose
7th June 2004, 20:04
:rosu: vorba ta Vulture..decat Moldovan mai bine Lacatus, cu toate ca si asta e stelist..dar anul trecut la Brasov a facut treaba. Acum sa vedem ce va fi, astea sunt doar speculatii.
Nu cred ca e cazul sa ne punem probleme asupra trecutului la o echipa sau alta pentru un antrenor sau jucator. Ei trebuie sa isi faca datoria ca profesionisti. "Comisarul" a invins pe Dinamo nu o data, Lacatus a batut si el Steaua cu echipele pe care le antrena, deci...

Moldovan a avut rezultate bune la Pitesti cu ani in urma. Eu l-am simpatizat si chiar i-am luat apararea in toamna, cand era contestat. Insa il consider principalul vinovat pentru declinul accentuat de la inceputul returului.

Lacatus a facut treaba buna la Galati si la Brasov, ma ingrijoreaza insa putin aceasta retrogradare cu Ceahlaul. Ar putea insemna un suflu mai tineresc si o lovitura de imagine. Desi nu este antrenorul ideal pentru mine, l-as prefera in locul lui Moldovan, care merita totusi sa i se stranga mana daca va pleca.

A, si nu mai pun la socoteala ca o sa il inscriem si pe Vadim in fan-club la noi daca vine "Fiara"! :D

Dar numai sa nu fi fost doar propaganda electorala!


totusi ce se aude cu Prepelita? pleaca sau mai ramane?
Pozitia oficiala e ca nu pleaca nimeni care nu e la final de contract, dar poti sa stii??

gicu
7th June 2004, 21:23
Iar daca indemnul e "Votati PSD", atunci raspunsul meu e "nici daca faceti FC Arges o echipa de galactici".

Hehe, dom'le precum in Ro fotbalul se imbina foarte bine cu politichia, merg la fix astfel de indemnuri :headbang: Din pacate astea-s chestii generale, si la Craiova, Piatra Neamt, etc. conducatorii fac astfel de promisiuni suporterilor. Nasol :(

Cat despre Lacatus, eu cred ca v-ar prinde bine :ok:

ady_azzuro
7th June 2004, 21:37
Locul lui lacatus este in divizia B, nu are ce cauta la o echipa ca Arges! ;)

Vulturul
8th June 2004, 08:07
Referitor la faza cu Ceahlaul ...Sa nu uitam ca Marius Lacatus a preluat Ceahlaul intr-o situatie critica in care zic eu nici cel mai mare antrenor nu ar fi putut face mare lucru.In ceea ce-l priveste pe Prepelita Schiaucu zicea ca nu mai pleaca nimeni dar asa cum il stim cu totii nu ar fi exclus sa ne faca o noua surpriza ca si in cazul Dica ...

crirad
8th June 2004, 08:33
Daca mentinem in intregime lotul de acum, nimeni nu pleaca, poate putem schimba antrenorul si mai vin ceva jucatori in urmatorul sezon putem face o surpriza mare!!!