PDA

View Full Version : 1,2,3,4 Cupa si Campionatul !



Utilizator
7th June 2004, 09:20
Dupa un sezon nebun la inceputul caruia, sa fim sinceri, nu prea speram intr-un asemenea final, Dinamo a castigat atat Cupa cat si Campionatul Romaniei.
Vladut avea aseara un singur regret: nu putem castiga si Supercupa, ar trebui sa jucam intre noi :)

Felicitari Dinamo, felicitari in special Andone, a fost triumful spiritului de echipa pe care Ando a stiut sa-l imprime perfect.

Felicitari si suporterilor care au fost permanent langa echipa, coregrafiile si atmosfera braziliana din tribune ce au punctat cele doua succese fiind absolut superbe.

“Coloana sonora” a decernarii Cupei a fost inspirat aleasa, dupa deja traditionalul “We are the Champions”/Qeen a inceput imnul C.L. care a completat perfect atmosfera de bucurie si speranta de aseara. Pentru a ataca intrarea in CL (sanse mici, dar daca nu incerci si nu crezi n-ai sa reusesti niciodata) este necesar sa se respecte ceea ce suporterii au scandat aseara minute in sir: “NU MAI VINDETI NIMIC!”. Eu as mai adauga si: Intariti lotul cu achizitii de valoare…

Pana atunci insa sa savuram triumful si sa le multumim inca odata lui Ando si baietilor lui pentru bucuria pe care ne-au oferit-o si pentru ardoarea cu care au luptat in fiecare meci, crezand in sansa lor pana la capat.

“Fie vreme buna, fie vreme rea, CAINI pana la moarte si dincolo de ea!”

gicu
7th June 2004, 10:51
Multumim Dinamo, bravo Andone!

Suntem mandri de voi!

Ayrton
6th April 2005, 09:21
In urmatoarele 7 zile se decide daca mai adaugam inca un event palmaresului... Sper ca da! In ghencea cu steaua si in "Stefan cel Mare" cu National.
Forza Dinamo

Utilizator
6th April 2005, 11:12
Momentul adevarului! Sa trecem de astea doua hopuri si putem discuta altfel :ok:

Revin insa asupra problemei eterne: daca iar dau astia la vara tot ce misca mai bine prin echipa...sper sa nu.

RapGoddess
9th April 2005, 05:18
este necesar sa se respecte ceea ce suporterii au scandat aseara minute in sir: “NU MAI VINDETI NIMIC!”. Eu as mai adauga si: Intariti lotul cu achizitii de valoare…

Foarte bine zis, echipa si-a vandut toti jucatorii buni care o data ne puneau in top dar acum... am ramas cu "rezervele" de altadata... pacat... Ando ar trebui sa tina cont mai mult de ~rezultate~ si mai putin de bani... ca where there`s no winning... there`s less money... si ceva ma face sa cred ca he already knows that... :headbang: in fine... :jerk:

Ayrton
13th April 2005, 09:25
O noua zi, o alta speranta: meciul cu National din semifinalele cupei... Daca batem ceva-ceva se vor mai linisti lucrurile si vom astepta finala... Daca nu ne calificam (doamne-fereste!) sa vezi scandaluri si acuze... Sper ca asta nu se va intampla si vom bifa a sasea finala consecutiva.
Hai Dinamo!

vlad1607
13th April 2005, 09:30
E imperios necesar sa castigam Cupa Romaniei ! Dar f mult imi doresc sa vad o crestere cat de cat semnificativa in jocul echipei ! Curaj Ilin ! FORZA CAINII !

cip_81
13th April 2005, 14:04
Vreau si eu sa vad ca arata ca o adevarata echipa.Vreau sa vad cum mor de gat cu adversarii si cum pun osul la bataie.Daca se va intampla asa, Nationalul n-are nici o sansa.Daca nu...

RstInPc
13th April 2005, 14:16
Cip, tu chiar nu te-ai obisnuit cu tentativele de jucatori "profesionisti" ? Ce spui tu sunt SF-uri!

cip_81
13th April 2005, 14:23
Ba da, m-am obisnuit, dar ma gandesc ca vor face si ei o exceptie (exceptia pe care n-au facut-o nici macar in returul cu Partizan).

Utilizator
13th April 2005, 15:32
Cip daca ar fi cum spui atunci s-ar putea sa mai avem sanse si la Campionat. Daca Steaua pierde azi cu Rapid (chiar si egal) inca se mai joaca.

CoolRain
13th April 2005, 15:44
Eu nici acum nu-mi dau seama cum de-a luat Dinamo bataie in Ghencea :headbang: :headbang: Dar campionatul se joaca, Steaua va avea un retur foarte greu, sunt sigur de asta.

Utilizator
13th April 2005, 16:17
Ne-am batut singuri, atat pot spune. I-am invitat sa ne bata practic. Am mai spus mai sus, Ando a bagat pe teren o echipa ofensiva si i-a aplicat tactica defensiva. Desi am controlat mijlocul terenului n-am stiut prea clar incotro trebuie sa mergem cu mingea.

vlad1607
13th April 2005, 16:36
nu ne-am batut singuri ne-au batut porcea tziganoiu conh-carton fecali si presu'stelsit badea ! ati vazut faza de la TV cu badea cand a soptit la urechea unuia ca a jucat fotbal in tinerete in ghena?????

Utilizator
13th April 2005, 16:54
am auzit, dar din cate inteleg spune de perioada in care a facut armata. Oricum nu asta e grav, grav e ca desi m-am bucurat enorm cand a venit el la conducere, cu programe manageriale, targeturi etc., se pare ca le-a cam lasat balta. OK, am luat titluri, campionate, inainte sa vina el de-abia ne mai taram dupa jaful din era Ianul, dar nu credeam ca va accepta doar atat. Mi se parea un tip cu obiective inalte. Despre ceilalti ce sa mai zic...s-a spus prea mult pana acum. Si de fapt ce ma deranjeaza cel mai tare e ca n-au facut nimic pentru stadion, au tot anuntat proiect in 3 ani etc, dar la tribune n-au facut mai nimic. Constructia aia de la intrare zace asa de vreo 4 ani. Si sa nu uitam ca patronul de la Romconstruct e in echipa lor...

vlad1607
13th April 2005, 17:19
perioada cu armata dar si ca juca pe tapsan pe acolo fotbal...si eu l-am privit cu incredere...dar a dezamagit crunt si el !

Utilizator
13th April 2005, 17:27
O fi stat prin zona, acu ce era sa faca? insa omul chiar tine cu Dinamo si daca stai sa anlizezi cred ca e cel mai citit si manierat conducator din Divizia A. pacat ca nu s-a insotit cu oameni mai de caracter, dar s-ar putea sa nu fi avut loc de intors.
De ex. stiu aproape sigur ca nu-i sufera pe fratii Becali, probabil ca gashca a impus mai tot.

vlad1607
13th April 2005, 17:35
la capitolul bun simt e in top in lumea fotbalului autohton....dar la realizari la Dinamo? ca asta ne doare pe noi...ZERO !

Utilizator
13th April 2005, 18:11
un campionat si doua cupe :), de fiecare data insa i s-a vandut echipa.
De ce imi pare rau cel mai tare, ca a mers pe mana lui Delwarte in meciul ala cu Spartak Moscova. Chiar si asa am fost la o mustatza de calificare. Daca intram in primavara atunci cred ca se schimbau mult datele problemei.

vlad1607
13th April 2005, 18:17
i s-a vandut echipa??????????Prietene cum vine asta?Pai badea e chiar 100%marioneta?????????????????????????????? sa fim seriosi..e in aceeasi oala cu porcea tziganoiu...!
Si semeghin a naruit spernatele la Bucuresti la 3-0 !! Remember !!
Seara buna domnilor si pe la ora 21 sa fim in finala Cupei Romaniei ! FORZA CAINII ! :)

Utilizator
13th April 2005, 18:34
Scuze, ma refeream la Ando in postul anterior, am incurcat topicurile :)
Ai dreptate despre Badea, acum e cu ei, dar daca ar ramane singur sau cu altii nu cred ca ar fi chiar rau..

Hai Dinamo! Go on red&white! :ok:

mikele
13th April 2005, 18:37
http://www.galeriadanel.com

Utilizator
13th April 2005, 18:49
Linkul recomandat de Mikele duce la siteul unei galerii de arta (chiar interesant). Poate e off-topic, poate e reclama mascata, dar eu zic ca trebuie sa ramana aici.

Moderatori nu stergeti mesajul. Mikele a vazut unde sunt suporterii cei mai interesati de arta si cultura. Multumim Mikele pentru aceasta apreciere indirecta! :ok:

Utilizator
13th April 2005, 19:08
cine vrea sa asculte meciul Dinamo-National in Cupa Romaniei si n-are unde: www.dinamo-online.net il da live. :ok:

Ayrton
14th April 2005, 16:01
Daca nu ziceai tu il stergeam... asa... va ramane...