PDA

View Full Version : Etapa 8: Steaua - Gaz Metan



delaparis
14th September 2008, 22:51
Duminica, 21 septembrie
Steaua - Gaz Metan
20:45, Antena 1

discutii inainte de meci si dupa

M.I.B.
14th September 2008, 23:08
Victorie clara. 3-0 ,sau chiar mai mult.

Rossi
15th September 2008, 10:22
castigam cu 5-0

normal ... o sa aveti nevoie de MORAL , dupa umilinta cu Bayern ...

jeujeu
15th September 2008, 10:30
normal ... o sa aveti nevoie de MORAL , dupa umilinta cu Bayern ...

Eu cred ca e nevoie de un soc moral,deci steaua - Gaz Metan 1-2

stiintacv
15th September 2008, 11:37
1 solist

Elphax
15th September 2008, 11:54
nu cred ca misca Gazarii ceva in ghencea ... :)

Ferko
15th September 2008, 13:13
Stiu ca e tare greu, dar tare as vrea sa faca Gaz macar un punct.

soreen
15th September 2008, 14:35
1...ca nu e becali asa prost

YoNuTzz
15th September 2008, 16:29
1 solist

Roddicted
15th September 2008, 18:03
1...ca nu e becali asa prost

ce vrei sa zici?:rolleyes:

Bogdy LFC
15th September 2008, 19:44
Vom castiga destul de greu acest meci dar important e ca-l vom castiga :ok:

Roddicted
15th September 2008, 19:46
Vom castiga destul de greu acest meci dar important e ca-l vom castiga :ok:

ce greu:happyLe dam 3-0 cel putin amaratilor aia

delaoltenia
15th September 2008, 21:08
1 solist...de ce?
...pentru ca avem valoare. :)

Leo
15th September 2008, 22:12
si unde tineti valoarea asta ? in seif ? :happy

delaoltenia
15th September 2008, 22:15
eeee...o a afli leo,sper sa nu uiti sa-mi pui aceiasi intrebare si dupa meciul direct. :D

PIETREANU
16th September 2008, 00:48
Or sa dea la gaze scumpite dupa bataie :))

Duba
16th September 2008, 17:22
normal ... o sa aveti nevoie de MORAL , dupa umilinta cu Bayern ...

Spurcatule, vad ca ti-ai revenit relativ repede dupa meciul cu Galata. De cate ori mai trebuie sa jucam on Liga ca sa stai mai mult timp la cotet?

On-topic
Sper ca echipa sa se recupereze repede dupa eforul pe care-l vor depune cu Bayern si sa castige si aceasta partida.

Rossi
18th September 2008, 12:38
1 solist ... ii cumpara ciobanul pe gazari cu doua navete de bere :happy

YodaRo
19th September 2008, 19:06
Rossi, esti bine mah? tu erai viteazu' de pe gard?

1 solist...batem la gazari ca la fasole

newcool
19th September 2008, 20:53
un 2 asa de control,inca-i sus moralu dupa DOAR 0-1 cu Bayern...trebuie cobarat nitel:ras-plans::ras-plans::ras-plans::great:

ensic
19th September 2008, 21:31
Or sa dea la gaze scumpite dupa bataie :))

Maxim un gol ca altfel inchid astia robinetul si dardaim in case de frig!

Ioca10
19th September 2008, 22:33
3 puncte.
Forza Steaua!

gerard2008
20th September 2008, 00:46
Steaua-gaz Metan 5-0

delaoltenia
20th September 2008, 07:38
....doar 5???

ultra
20th September 2008, 10:29
orice, numai sa nu bata steaua cu gol din offside. :D

EmpireMaker
20th September 2008, 23:47
normal ... o sa aveti nevoie de MORAL , dupa umilinta cu Bayern ...

Nu te supara ,dar eu chiar nu am vazut nici o umilinta! nici chiar neputinta!! Steaua nu a jucat ca in alti ani cu 2-0 sau 3-0 impotriva lui Lyon ori Arsenal a jucat hotarat,a construit si-a creat ocazii,(vezi 2 bare si un "pui" de gol anulat) sincer fara sa fiu subiectiv a fost un rezultat prost pentru Steaua,meritam mai mult un egal,forma in care e Bayern acum trebuia profitata de ea !! vezi infrangere cu 5-2 in fata lui Werder azi in campionat.

Sa nu crezi ca ma iau de tine ca esti dinamovist sau ceva de genu,dar e prea mult sa zici umilinta... Dinamo ce a facut ? :D

YoYoyOi
20th September 2008, 23:52
@EmpireMaker, o recomandare :D

cand vezi Rossi, treci peste ;) astuia n-ai ce sa-i ceri... asa e el :D

samar
20th September 2008, 23:53
Sincer,in meciul asta,cineva va sta capra....si nu cred ca Steaua va fi aia:D

dede
21st September 2008, 00:42
pff... mai avem si meciuri in campionat :groggy: gata cu ucl...
in mod normal, castiga Steaua... :cool:

Ted
21st September 2008, 00:53
Sincer,in meciul asta,cineva va sta capra....si nu cred ca Steaua va fi aia:D
ti-as zice eu ceva,dar esti fata ... si te iert:cool: ca pe urma imi bate lumea obrazul:D

samar
21st September 2008, 01:00
Whatever.....:ras-plans:

Oaia Dolly
21st September 2008, 15:14
Whatever.....:ras-plans:

Se pare ca paranoia nu tine cont de vasta, gen prin giulesti. Da, domnisoara, Steaua va face un BLAT IMENS pentru a bate gaz metan medias pe ghencea.

Oricum sunt convins ca mediesenii vor opune o rezistenta mai demna decat ati facut o voi la Wolfsburg.

tara arde si domnisoarele se piaptana.:ok:

Leo
21st September 2008, 15:15
eeee...o a afli leo,sper sa nu uiti sa-mi pui aceiasi intrebare si dupa meciul direct. :D

Nu va fi cazul :D .

Cat despre meci , cred ca nu se pune problema invingatorului .
Am votat 1 , dar mi-ar place un X , sau chiar un 2

gab
21st September 2008, 15:16
ce meci obosit!

Roddicted
21st September 2008, 20:23
meci greu:(Va fi 3-0 sau 4-0?:cool:

M.I.B.
21st September 2008, 20:39
eu zic 2-0 usor

fcunirea
21st September 2008, 20:56
1-0 in min 6 gol semedo....
dar offside? a fost?

nickconnect
21st September 2008, 21:01
Salutare la toata lumea!
Dupa cum ma asteptam a dat gol Semedo. Si parerea mea e ca ne-a lipsit viteza lui Nicolita in meciul cu Bayern, chiar daca nu am putut sa ne facem jocul.
FORZA STEAUA!!! :yeah: :ok: :yes:

fcunirea
21st September 2008, 21:10
Gazarii joaca timorat insa asta nu-i impiedica sa aiba si ocazii la poarta lui Zapata.

Semedo a mai ratat o ocazie imensa de 2-0.

fcunirea
21st September 2008, 21:18
2-0 min 30 gol nicolita!

YoYoyOi
21st September 2008, 21:19
yuuuuuuhuuuuu :cheer:

ultra
21st September 2008, 21:22
ce va bucurati ma =)) ? cu bayern unde erati ?

mariomax
21st September 2008, 21:22
ce sut la moreno. mama mama.

nickconnect
21st September 2008, 21:23
Gol Banel Nicolita! Frumos si meritat pt spiritul sau de muncitor!
FORZA STEAUA!!! :)

YoYoyOi
21st September 2008, 21:23
ce va bucurati ma =)) ? cu bayern unde erati ?

putin mai sus de unde erati voi cu Wolfsburg :D

mariomax
21st September 2008, 21:24
ce va bucurati ma =)) ? cu bayern unde erati ?

dupa avatar se vede ce "caliatate" ai. hai, la somnic urgent, ca maine ai de "inghitit" multa frustrare inainte si dupa meciul cu steagu'.

mariomax
21st September 2008, 21:26
ce arbitru idiot. gol valabil.

Vladek
21st September 2008, 21:27
"Pantera" loveste din nou ! :D

Multumiri CFR-ului :D !

PS : Gol 100% valabil la Moreno. Nu stiu de ce am impresia ca asta va fi trecuta la categoria "greseala omeneasca".

nickconnect
21st September 2008, 21:27
Ba, da-o dra c de treaba! :headbang: Cum naiba poti sa o comiti asa? Desi comentatorii zic ca n-a fost offside!!! Si inca o data totul a inceput de la Banel! Of, Banele, cat ai lipsit la meciul cu Bayern! Asta e, poate vei fi pe Allianz Arena si sa le dai o boaba la nemti! :) :yeah:

YoYoyOi
21st September 2008, 21:28
gol anulat total aiurea, dar nu conteaza :yeah:

Le0
21st September 2008, 21:32
ce echipa de arbitri...:headbang:
adevarul e ca rar vezi trei jucatori adversi depasind linia de fundasi :D

Roddicted
21st September 2008, 21:33
stiti voi spurcatiilor care e faza cu banel ? acum cateva luni il injurati si acum de p..a il luati ;).

du-te ma si scrie la meciul Rapidului frustratule:rosu:Suferi ca favoritii tai nu joaca nimic

YoYoyOi
21st September 2008, 21:35
Faza cu Stancu, Banel si Dayro ar fi fost cea mai frumoasa a campionatului daca nu anula boul ala golul... superba faza :cheer:

resita
21st September 2008, 21:36
steaua si-a dat drumul la joc.

poate si adversarul este prea slab dar oricum se vad bine traseele la steaua

Le0
21st September 2008, 21:37
Cristinelu' tata, somnic, ca maine aveti meci greu

nickconnect
21st September 2008, 21:37
stiti voi spurcatiilor care e faza cu banel ? acum cateva luni il injurati si acum de p..a il luati ;).

Si ce te doare pe tine? Banel si-a revenit, asta e tot ce conteaza si echipa joaca bine, degeaba se lamenteaza astia anti-Steaua, in meciul cu Bayern am avut si ceva ghinion ca am dat 2 bare dar si PORTAR DE EXCEPTIE, ZAPATA!!!
Asa ca...Shut your F... mouth!!! :rosu:

FORZA STEAUA!!! :yeah: :ok:

samar
21st September 2008, 21:38
Faza cu Stancu, Banel si Dayro ar fi fost cea mai frumoasa a campionatului daca nu anula boul ala golul... superba faza :cheer:

A fost reactivata o pozitie de offside...asa ca...a fost anulat corect!
off: Mai sterge si tu din posturile astea cu jigniri...:D

ultra
21st September 2008, 21:44
Cu gazu sa faca si ei spectacol, ca in derbyuri au brichetele forta majora.

YoYoyOi
21st September 2008, 21:45
reactivata??? de unde si pana unde?

Novac
21st September 2008, 21:49
lume suferinda pe aici ... pff, nimic nou :D de remarcat este ca in seara asta avem echipa noua de trolling pe meciul Stelei, misto.

nu am vazut repriza 1 dar sper ca nu s-a inchis la goluri ... inteleg ca gazarii's emotivi nitel

mariomax
21st September 2008, 22:10
dubla semedo, cfr sufera. nu ma mir. :D

iulian_1976
21st September 2008, 22:11
Ba, da-o dra c de treaba! :headbang: Cum naiba poti sa o comiti asa? Desi comentatorii zic ca n-a fost offside!!! Si inca o data totul a inceput de la Banel! Of, Banele, cat ai lipsit la meciul cu Bayern! Asta e, poate vei fi pe Allianz Arena si sa le dai o boaba la nemti! :) :yeah:
[QUOTE=resita;2250622]steaua si-a dat drumul la joc.

Banel intotdeauna a jucat bine depinde ce sarcini de joc are.:rolleyes:
Nu stiu daca se obseva Banel nu mai are sarcini defensive are sarcini
de presing pe fundasul stanga advers are libertate de miscare incet ,incet ii prevad un viitor frumos ca extrema.:rolleyes:
Despre viteza de executie a lui Nicolita imi scot palaria... mai rar asa ceva
in Liga 1.

Vladek
21st September 2008, 22:12
SEMEDO !!!!

Haha .... mai plange careva dupa Arthuro :D :D ? Incredibil, am dat 3 goluri fara "atacant de careu"

Frumos si jocul Mediasului - mai ales brazilianul din atac.

nickconnect
21st September 2008, 22:15
Gol Semedo!!! Dar nu ma mira, e unul dintre cei mai buni de pe teren si din campionat! :yeah:

FORZA STEAUA!!! :yeah: :ok:

nickconnect
21st September 2008, 22:18
Apropo, ce face CheFeReul??? :P

Cipri
21st September 2008, 22:24
Semedo :ok:

nickconnect
21st September 2008, 22:26
[QUOTE=resita;2250622]steaua si-a dat drumul la joc.

Banel intotdeauna a jucat bine depinde ce sarcini de joc are.:rolleyes:
Nu stiu daca se obseva Banel nu mai are sarcini defensive are sarcini
de presing pe fundasul stanga advers are libertate de miscare incet ,incet ii prevad un viitor frumos ca extrema.:rolleyes:
Despre viteza de executie a lui Nicolita imi scot palaria... mai rar asa ceva
in Liga 1.

No ofense, prietene de la Bayern, dar imi doresc ca Steaua sa castige pe Allianz Arena deoarece Bayern a castigat in Ghencea si nu prea cred ca are cum sa nu se califice mai departe. Forza STEAUA!!! :yeah: :ok:

mariomax
21st September 2008, 22:37
4-0, joc fff bun facut de Steaua.
desi Arthuro e bun la posesie si trasee, Kapetanos e mai bun in careu.

nickconnect
21st September 2008, 22:38
A fost reactivata o pozitie de offside...asa ca...a fost anulat corect!
off: Mai sterge si tu din posturile astea cu jigniri...:D

Apropo de 2-0 la CFR...Steaua a castigat cu 4-0, gol Kapetanos.

FORZA STEAUA!!! :yeah: :ok: :yes:

YoNuTzz
21st September 2008, 22:47
4-0, victorie lejera, al 2-lea meci consecutiv in care steaua da 4 goluri
semedo va fi titular incontestabil
banel, tot respectul
ah, si inca ceva...incet, incet arturo va deveni rezerva clara...pana si kapetanos are mai multe goluri decat el

iulian_1976
21st September 2008, 22:49
Apropo, ce face CheFeReul??? :P

Un gol asa cum marca Lacatus pe vremuri marca Dubarbyer:rolleyes:


[QUOTE=iulian_1976;2250668]

No ofense, prietene de la Bayern, dar imi doresc ca Steaua sa castige pe Allianz Arena deoarece Bayern a castigat in Ghencea si nu prea cred ca are cum sa nu se califice mai departe. Forza STEAUA!!! :yeah: :ok:

Pe Allianz e greu :rolleyes:

Incubus
21st September 2008, 23:06
A fost reactivata o pozitie de offside...asa ca...a fost anulat corect!

daca te trimit la cratitza o sa te superi. Reactivarea aia a fost scoasa de mult din regulament. Dayro, chiar daca ar fi fost initial in offside (desi nu era), a revenit in spatele lui Stancu (cel care a jucat mingea la pasa in adancime). Iar la ultima pasa nici vorba de offside, era pe linie.


Cu gazu sa faca si ei spectacol, ca in derbyuri au brichetele forta majora.

brichetele noastre aruncate de corsicanii vostri...

Ulysses
21st September 2008, 23:06
Suntem pe drumul cel bun.Apararea insa a fost iar nesigura , ca si cu bayern , nu e admisibil sa-si creeze atatea ocazii mediasul:no:
Momentul adevarului:etapa viitoare la cluj

blaga
21st September 2008, 23:09
No ofense, prietene de la Bayern, dar imi doresc ca Steaua sa castige pe Allianz Arena deoarece Bayern a castigat in Ghencea si nu prea cred ca are cum sa nu se califice mai departe. Forza STEAUA!!! :yeah: :ok:

Deci " imi doresc ca Steaua sa castige pe Allianz Arena deoarece Bayern a castigat in Ghencea"

Argaseala, tu esti ma ???:mda:

Sergiu
21st September 2008, 23:27
4-0, victorie lejera, al 2-lea meci consecutiv in care steaua da 4 goluri


Asta nu e de bine pentru campionatul nostru, adica vicecampionii astia dau cate 4 goluri pe meci, dar in liga campionilor nu reusesc sa dea gol unei echipe care a incasat 5 weekendul asta.

nickconnect
22nd September 2008, 00:11
Asta nu e de bine pentru campionatul nostru, adica vicecampionii astia dau cate 4 goluri pe meci, dar in liga campionilor nu reusesc sa dea gol unei echipe care a incasat 5 weekendul asta.

Totusi, nu compara Gaz Metan Medias sau Farul cu Bayern, Bayern are o echipa de vreo 3-400 milioane de Euro, cred ca toate echipele din liga1 nu au o asa echipa (ma refer la valoare ca pret). A fost un accident acest 5-2, sunt sigur, o sa vezi ca Bayern isi va reveni.

FORZA BAYERN! FORZA STEAUA! :yeah: :ok:

Nightwish
22nd September 2008, 10:02
dubla semedo, cfr sufera. nu ma mir. :D

Serios?:shocked:


Apropo, ce face CheFeReul??? :P

Banuiesc ca ai aflat rezultatul final intre timp :rolleyes:

E interesant ca un jucator care nu mai prindea echipa la CFR a ajuns vedeta la voi :). Nu era expirat si second hand pana acum o luna? :D

Ted
22nd September 2008, 10:50
E interesant ca un jucator care nu mai prindea echipa la CFR a ajuns vedeta la voi :). Nu era expirat si second hand pana acum o luna? :D
e irelevant ... nici Culio nu prindea echipa cu Ando pe banca in acest inceput de campionat!

Nightwish
22nd September 2008, 12:19
drakoola, Semedo a fost si este un jucator bun, fara indoiala... Ma refeream la faptul ca multi stelisti ( nu fac referire la tine ) considerau CFR-ul o adunatura de portughezi second hand... Ironia este ca ati transferat unul dintre portughezii second hand ai CFR-ului care a fost omul meciului pentru Steaua in etapa trecuta :)

Nico21
22nd September 2008, 12:33
Mediasul a jucat la relantai...

Ted
22nd September 2008, 13:26
drakoola, Semedo a fost si este un jucator bun, fara indoiala... Ma refeream la faptul ca multi stelisti ( nu fac referire la tine ) considerau CFR-ul o adunatura de portughezi second hand... Ironia este ca ati transferat unul dintre portughezii second hand ai CFR-ului care a fost omul meciului pentru Steaua in etapa trecuta :)
dada,m-am prins unde bati,dar astea sunt rautacisme ... s-a demonstrat in meciul cu Roma ce "second hand" sunt!!
hai ca pe suporteri ii mai inteleg(deh,rivalitatea asta!:groggy:),dar mai penibil e ca unii asa-zisi "oameni de fotbal" se refereau la jucatorii CFR-ului ca nu sunt cine-stie-ce si acum vor sa ii naturalizeze pe unii dintre ei!

Aurel.D
22nd September 2008, 15:45
pai din ce spunea Mimi Stoica, Semedo trebuia sa vina la steaua inainte sa il ia CFR, asa ca nu este mare surpriza nici venirea si nici interesul lui steaua pentru el!! Este un foarte bun jucator.

Adi Da Samraj
22nd September 2008, 22:43
trebuia sa le dam vreo 8-9 goluri :(

Sezione
22nd September 2008, 23:00
trebuia sa le dam vreo 8-9 goluri :(

Ce valoare au 8 goluri cu GAZ METAN daca pierdeti cu CFR ?? Acolo sa vedem care e nivelul real al Stelei ... Cert e ca jucati mai bine ca anul trecut...

nickconnect
23rd September 2008, 09:49
Serios?:shocked:



Banuiesc ca ai aflat rezultatul final intre timp :rolleyes:

E interesant ca un jucator care nu mai prindea echipa la CFR a ajuns vedeta la voi :). Nu era expirat si second hand pana acum o luna? :D

Da, am aflat. Apropo, de Semedo n-am avut nici o clipa parerea ca e expirat, dar e o achizitie excelenta pt Steaua.

FORZA STEAUA!!! :ok: :yeah:

Vladek
23rd September 2008, 11:21
pai din ce spunea Mimi Stoica, Semedo trebuia sa vina la steaua inainte sa il ia CFR, asa ca nu este mare surpriza nici venirea si nici interesul lui steaua pentru el!! Este un foarte bun jucator.

Nope. DIn cate stiu eu, impresarul lui Semedo tratase cu Steaua inainte de CFR (Semedo era liber de contract parca) dar marele geniu in domeniul managementului, MM, a considerat ca Nicolita ar fi mai bun.

Gontel
23rd September 2008, 16:00
A dat doua goluri cu Gaz Metan, e cam irelevanta treaba. Adevarata valoare se vede in meciurile tari (cu Bayern a jucat prost, mai asteptam).

Dogville
23rd September 2008, 19:29
Tactica lu' Pustai a fost ireprosabila si-l putem lesne compara cu Jurgen Klinsmann:amandoi au jucat in Ghencea ' la baioneta ' : Unul ataca furtunos cu Schweinsteiger si Van Bommel, celalalt cu Gego si Curtean :D Ambele echipe s-au aparat la 35 de metri de propria poarta, dupa cele mai noi recomandari ale tacticii moderne: Klinsmann avea 1-0 in min. 15, Pustai doar 0-1, insa impresia lasata a fost excelenta.Mi-a placut faza primului gol (contraatac in min. 6 :lol: ) dar si aparitia centrala a lui Semeghin la reusita 2.Per total, un 4-0 robust, care nu lasa loc suspiciunilor :rolleyes: