PDA

View Full Version : Etapa 8: Otelul - Gloria Bistrita



delaparis
14th September 2008, 22:44
Sambata, 20 septembrie
Otelul - Gloria Bistrita
17:00, GSP TV

discutii inainte si dupa meci

unikt
14th September 2008, 23:31
sper in victoria noastra daca avem un fluieras din strainatate .......cunoscatori stiu de ce.

stiintacv
15th September 2008, 11:41
bate otelul

Dregan
15th September 2008, 13:40
Trei infrangeri consecutive... Trebuie sa oprim seria asta negativa, mai ales ca vin etape de foc.

soreen
15th September 2008, 14:34
x...

YoNuTzz
15th September 2008, 16:30
mizez pe gazde

Roddicted
15th September 2008, 21:10
Trei infrangeri consecutive... Trebuie sa oprim seria asta negativa, mai ales ca vin etape de foc.

O sa o opriti in Liga II:ok:

delaoltenia
15th September 2008, 21:11
1 solist...dar va fi greu pentru galateni,bistritenii vor macar un punct dupa blatul ordinar cu CFR.

bada_otelul
15th September 2008, 21:15
O sa o opriti in Liga II:ok:

Nu inainte ca tu sa te opresti la socola ca pacient:ok:

Roddicted
15th September 2008, 21:20
Nu inainte ca tu sa te opresti la socola ca pacient:ok:

Ce te face sa crezi ca trebuie sa ma duc la socola?:happyMi-am expus doar opinia personala

bada_otelul
15th September 2008, 21:36
Ce te face sa crezi ca trebuie sa ma duc la socola?Mi-am expus doar opinia personala

Si eu:ok:

Leo
15th September 2008, 21:59
bat galatenii lui hard

Dregan
15th September 2008, 23:40
bat galatenii lui hard


hard nu e galatean:headbang:

fcunirea
15th September 2008, 23:47
ce tare!! in meciul asta fiecare echipa o sa piarda cate 2 puncte!! hehe!! (icx)

Cristian
16th September 2008, 11:42
bat galatenii lui hard

Fugi de te arunca-n Bega cu fraze de genul asta...

riva
16th September 2008, 17:18
Gloria nu a castigat cred ca vreodata la Galatiin vreo 17 ani, ar fi super sa bata acuma! are probleme mari in centrul apararii, dar cu un pic de noroc pot scoate un egal, si cum mai mult noroc pot chiar bate! Haide Gloria!

mihai_alex
16th September 2008, 18:23
Pai doar cu noroc puteti obtine ceva la Galati,ca prin valoarea voastra nici nu se pune problema.

bada_otelul
16th September 2008, 22:16
Numai sa nu fie "noroc" din ala cum au avut vaslui si poli iasi in meciurile cu noi...:headbang:

mateiasi
17th September 2008, 10:30
Bistritenii au un atu: Anca ne stie foarte bine schemele de joc.

marian_k
17th September 2008, 12:38
otelul o sa castige/OLE/

codrind
17th September 2008, 22:41
Pusăi 1 solist!!
:evil:

Dregan
18th September 2008, 08:22
:)

Ciprica
18th September 2008, 10:51
O sa o opriti in Liga II:ok:

Nu avem loc de Poli Iasi...

Dregan
19th September 2008, 13:30
În cadrul conferinței de presă care a avut loc astăzi, cu începere de la ora 13.00, președintele clubului Oțelul, d-l Marius Stan, a făcut câteva observații interesante vis-à-vis de meciul de sâmbătă:

"Au devenit deja tradiție întâlnirile cu Bistrița, din anii ‘90 ne tot duelăm cu un adversar care de multe ori ne-a pus probleme, dar de asemenea și noi le-am pus suficiente probleme, martoră fiind și statistica directă între cele două echipe.

Un factor important îl va juca iarăși arbitrajul, pentru că a început să ne fie teamă de cavalerii fluierului, știți foarte bine maniera în care am fost arbitrați în ultimele două etape. Am văzut că Alexandru Tudor a fost oprit o etapă de la delegări după meciul cu Vaslui, ceea ce mi se pare insuficient. Să vedem ce se va întâmpla cu Aurelian Bogaciu, centralul partidei de la Iași, cât și cu asistentul care a greșit la acordarea penalty-ului."

Întrebat despre starea vremii și posibilitatea de ploaie la meciul de sâmbătă, președintele a declarat: "Poate ploua și torențial, pentru că din punct de vedere al drenajului nu va fi nici o problemă, ba mai mult, de ieri, am început o operațiune de vidanjare a drenului pentru că sunt aproape 3 ani de când jucăm pe acest gazon și nu s-a făcut o curățare a instalației de scurgere, iar acele orificii prin care se curge apa se mai pot înfunda, dar la ora meciului nu va fi absolul nicio problemă cu suprafața de joc pentru că am scăpat de anii când jucam în mocirlă." www.dunareabatrana.com

purpleheart
20th September 2008, 11:15
greu,dar cred ca bate Otelul !

mateiasi
20th September 2008, 11:52
Nu stiu cat de buna e ideea titularizarii lui S. Ilie pe banda stanga: el e jucator cu profil - si repertoriu tehnic - defensiv, iar noi am avea nevoie de un jucator tehnic si rapid, care sa desfaca jocul. Iar nu-l inteleg pe Grig: pe Vitaic (care a jucat mijlocas stanga in Croatia) l-a folosit exclusiv pe banda dreapta, iar pe Iovita il ignora complet. In fine, poate avem noroc azi...

bada_otelul
20th September 2008, 12:48
Nu stiu cat de buna e ideea titularizarii lui S. Ilie pe banda stanga: el e jucator cu profil - si repertoriu tehnic - defensiv, iar noi am avea nevoie de un jucator tehnic si rapid, care sa desfaca jocul. Iar nu-l inteleg pe Grig: pe Vitaic (care a jucat mijlocas stanga in Croatia) l-a folosit exclusiv pe banda dreapta, iar pe Iovita il ignora complet. In fine, poate avem noroc azi...

Sincer, eu tin minte ca mijlocas ofensiv era postul preferat al lui Ilie si cred ca i se si potriveste mai bine decat rolul de fundas stanga de exemplu.La fel si Iorga,pe care toata lumea l-a luat de mijlocas la inchidere cand de fapt am auzit ca e mijlocas ofensiv.Intr-adevar,Iovita si Stancu parca au intrat in pamant,nici nu stiu sa fie accidentati dar nici nu sunt folositi.In fine.Sa vedem ce o fi.Putem castiga dar numai daca eliminam doi factori: gafele din aparare si greselile de arbitraj.

mateiasi
20th September 2008, 13:37
Sincer, eu tin minte ca mijlocas ofensiv era postul preferat al lui Ilie si cred ca i se si potriveste mai bine decat rolul de fundas stanga de exemplu.La fel si Iorga,pe care toata lumea l-a luat de mijlocas la inchidere cand de fapt am auzit ca e mijlocas ofensiv.Intr-adevar,Iovita si Stancu parca au intrat in pamant,nici nu stiu sa fie accidentati dar nici nu sunt folositi.In fine.Sa vedem ce o fi.Putem castiga dar numai daca eliminam doi factori: gafele din aparare si greselile de arbitraj.

Permutarile sunt arma secreta a lui Grig, cea cu care zapaceste adversarii (si nu numai... :D).

Mie nu-mi e teama de aparare (paradoxal, apararea pare a fi devenit punctul nostru forte :shocked:), ci de sterilitatea atacului: de cand Para a lasat-o mai moale, noi nu mai punem poarta adversa in pericol. Plimbam mingea frumos, nimic de zis, dar cam atat - nimeni nu-si mai asuma responsabilitatea sutului la poarta.

Marius.B
20th September 2008, 13:44
Nu cred ca Para a lasat-o mai moale, mai degraba se poate spune ca adversarii sunt cu ochii pe el si il impedica prin orice mijloace sa isi faca jocul obisnuit.

codrind
20th September 2008, 19:30
Pusăi 1 solist!!
:evil:


Exact așa fuse :ok:

STEELMAN
21st September 2008, 14:10
multumim hardliner ca ai cotizat la bugetul clubului cu suma de 10 ron echivalentul biletului de intrare.

Hard
21st September 2008, 14:15
ar trebui sa mi se dea 5 lei inapoi , suma pe care am platit-o fara justificare tinand cont de calitatea meciului.
probabil insa , voi fi rasplatit pe 18 octombrie si atunci nu voi mai avea nimic de obiectat :D

STEELMAN
21st September 2008, 14:18
da,dar atunci o sa dai 50 ron pe bilet,dar la cum o sa joace otelul pariez ca nu iti va parea rau nici daca ai fi dat 100 ron

Hard
21st September 2008, 14:20
daca o sa joace precum ieri , de la 3 in sus primeste Kolev,sau cum ii spune portarului ...

STEELMAN
21st September 2008, 14:34
da,ai zis bine,cred ca il stii pe de rost,sunt convins ca ai si poster in camera cu el

Hard
21st September 2008, 14:35
prima data am scris Jelev ,dar m-am uitat la lot si apoi am dat edit :P

STEELMAN
21st September 2008, 14:39
aa,deci ai salvat in bookmarks si linkul cu site-ul oficial?

jar-rules
21st September 2008, 14:54
sa-i dau la trambita arbitrului.iar nu ne-a u dat arbitrii un penalty.si celor de la bistrita li s-a permis sa intre foarte dur pe toata durata partidei.domnu arbitru sa sugi _)_ de ziua ta.

bada_otelul
21st September 2008, 16:14
ar trebui sa mi se dea 5 lei inapoi , suma pe care am platit-o fara justificare tinand cont de calitatea meciului.
probabil insa , voi fi rasplatit pe 18 octombrie si atunci nu voi mai avea nimic de obiectat :D

In loc sa zici mersi ca n-ai vazut "spectacol" si meciuri castigate la "bricheta verde" cum mai vezi pe la altii mai faci si mofturi:happy

riva
21st September 2008, 19:15
cu noroc ati castigat, la ocazii mari a fost 2-0 pt Gloria! ati dat un gol din nimic, noi am avut o bara! sunteti mai slabi ca noi

mihai_alex
21st September 2008, 19:24
Dupa un meci suntem mai slabi ca voi?priceputule.
Am jucat 3 meciuri bune si le-am pierdut pe toate,normal ca jucatorul ramane demoralizat dupa asa ceva,mai ales cand esti si furat de arbitru,iar rezultatul s-a vazut.
Se mai intampla sa ai si astfel de evolutii,dar spre norocul nostru am castigat,cum au facut-o si ceilalti in meciurile anterioare

bada_otelul
21st September 2008, 21:13
cu noroc ati castigat, la ocazii mari a fost 2-0 pt Gloria! ati dat un gol din nimic, noi am avut o bara! sunteti mai slabi ca noi

Mai toti, galatenii au recunoscut ca am castigat cu noroc dar de la asta si pana la a spune ca gloria a avut un raport de 2-0 la ocazii mari e drum lung. Sa nu cadem in penibil: Viglianti sut centrare in min 19 putin pe langa si putin prea departe si de Ilie care avea poarta goala in fata,Pena in min 53 putin peste vinclu sau acelasi Pena in min 67 cap putin pe langa bara,faze la care tatarusanu era spectator cum se numesc?OK,bara a fost ocazia cea mai mare a meciului,a mai fost ocazia lui anca dar in rest gloria n-a miscat in front:ok:
P.s. Dar ce zici de faptul ca Viglianti a fost trantit de un bistritean in careu in minutul 40?:)

Dregan
22nd September 2008, 07:57
cu noroc ati castigat, la ocazii mari a fost 2-0 pt Gloria! ati dat un gol din nimic, noi am avut o bara! sunteti mai slabi ca noi

Ma baieti... aveti grija ca anul asta nu va vad bine.

mateiasi
22nd September 2008, 10:19
... sunteti mai slabi ca noi
Eu n-as vorbi de funie in casa spanzuratului. Respect clubul Gloria, pentru ca obtine rezultate notabile cu multa munca si bani putini, la fel ca si Otelul, dar echipa voastra nu-mi spune nimic: antijocul e arma celor fara valoare.