PDA

View Full Version : Transferuri (achizitii, plecari, imprumuturi)



Pages : [1] 2

TZEFERU
6th June 2004, 00:40
Jula se pare ca vine la CFR Ecomax. Am impresia ca media de virsta va creste la echipa. Sper sa avem si ceva tineret.

horica
6th June 2004, 01:56
mi-e indiferent cine vine la echipa!Sper ca Sunda sa stie de ce are nevoie si in consecinta ce sa ceara!Pentru ca omogenitatea,relatiile de joc si valoarea,vor da masura unei echipe...
A veni cu oameni noi doar pentru imagine,este o greseala capitala!Baietzii sunt impreuna de aprox. 2 ani...Iar rezultatele s-au vazut...3 infrangeri in 30 de etape.!O singura infrangere in deplasare.O linie deosebita pentru o nou promovata.
Iar noi achizitzii presupune noi sume alocate intr-o perioada in care sunt o multzime de lucruri de facut la stadion...Deja intervine priceperea echipei tehnice si de conducere!Asteptam intzeleptziune in urmatoarele miscari de la club....

HAI CFR!!!!!!!!!!FORTZA CFR!!!!!!!!!!!!!11

Angelina Jolie
6th June 2004, 12:49
Eu sper sa vina Maier. El poate fi capul limpede de care avem nevoie la centrul terenului. In afara de asta sper sa mai vina 1 atacant si un fundas dreapta in locul lui Rus care e slabut de tot in ultima vreme. Dar oricum sper sa nu vina prea multi pt ca echipa are destui jucatori ce pot rezista in A si nu ar avea rost o campanie de achizitii masiva care sa le dea peste cap toate relatiile de joc formate pana acum.

mariusc
7th June 2004, 17:08
"Jula, prima achiziţie
Fundaşul Gloriei Bistriţa, Vasile Jula (30 ani), a ajuns la un acord cu oficialii grupării clujene. "N-am semnat īncă nimic, aşa că nu putem spune că am perfectat transferul", a spus Ioan Horoba, vicele Gloriei, club care va primi pentru fotbalist īn jur de 40.000 de dolari. "M-am īnţeles cu clujenii, rămīne să bată palma şi cluburile, pentru că mai am doi ani contract cu Bistriţa", a confirmat Jula. CFR īl va transfera şi pe mijlocaşul Alex Păcurar, aflat īn proprietatea lui Dinamo, pentru 30.000 de dolari. / Radu Bichiş"

Sursa: http://www.gsp.ro/index.php?c=2&a=14636

In legatura cu jucatorii Unirii Apulum Alba Iulia... nu stiu daca va fi cineva care sa ajunga la CFR fiindca sunt inca sub contract, iar Malusel nu cred ca le va da drumul decat pe niste sume mari, mai ales ca acum se stabilizeaza situatia fotbalului albaiulian...

Cert este ca Sunda isi doreste cativa jucatori din Alba fiind vazut in tribune in meciul cu Petrolul si apoi l-am vazut si eu discutand cu cativa jucatori (chiar am discutat cu el pe tema asta dupa meciul cu Petrolul, iar cand l-am intrebat daca n-il ia pe Maier, mi-a raspuns evaziv ca nu ne ia nici un jucator, insa nu are ce le face fiindca ei vor sa mearga la CFR :)). Oricum, tot respectul pt. domnul Sunda. Alba Iulia nu l-a uitat si n-o sa-l uite prea curand.

______________
Fair-Play, Please!

TZEFERU
7th June 2004, 18:00
In Monitorul de Cluj de Simbata s-a mai mentionat si alte nume dar nu e nimic semnat inca, mai trebuie sa asteptam.

horica
8th June 2004, 00:46
Mielusel asta-i mai imprevizibil ca si "curul unui copil mic".....Numai din declaratie in declaratie o tine.Problema la Alba-Iulia este financiara nu de ordinul declaratiilor de intentii.Cred ca Steaua daca putea,il retinea pe Hagi pana retragere!
Iar daca bine-mi aduc aminte Maier este la final de contract,asa ca pretentii financiare pe el zero!

Angelina Jolie
8th June 2004, 09:55
Pai ziarele zic ca are contract pana in 2005 deci s-ar putea sa il tina. Dar daca el chiar vrea sa vina la CFR ar putea sa le spuna sa il lase ca doar i-a ajutat destul anul asta.

Angelina Jolie
8th June 2004, 10:03
Tocmai am citit Monitorul de Cj si Adevarul de Cj si astia se contrazic. Monitorul zice ca nu mai sunt sanse de aducere a lui Maier si Miclea, iar Adv zice ca deja Maier este acontat. Sa mai inteleaga cine poate ca eu deja is confuz. :confused: :confused: :confused:

Rila
8th June 2004, 16:40
Nu va faceti pobleme si ma refer la tine horica pentru ca desi vor pleca o parte din jucatori vor pleca cei ca Ghenti si altii care au fost doar rezerve tot sezonul. In ce priveste stadionul lucrarile de modernizare se desfasoara si Paszkany are suficienti bani pentru a pune stadionul la punct. Asa ca nu va faceti probleme ca totul va fii bine. Ne vedem in 31 iulie la meci. Numa` bine

horica
9th June 2004, 01:24
Merci Rila ca ne susti moralul.Am vazut si eu ca venirea lui Maier este problematica.Bine ca in iarna le-a dat doi jucatori(Unirii) cu 22 de mii de euro si acum vor un milion de euro pe Maier!Pai daca jucatorul in cauza vrea cu adevarat la CFR( si Malusel stie ca dragoste cu sila nu se poate)totul este mult mai simplu.Cu tot anul de contract pe care-l mai are cu Apulum,este un non-sens sa mai ramana!Si-ar face un deserviciu sa-l tina in prisma contractului.Cel mai bun lucru pt. ambele parti este ajungerea la o intelegere.
Motiveaza Arpi cu milionul de euro proprii jucatori!
Nu mai aud vorbind nimic de Coroian si Minteuan!
Hai la buna vedere!

polarbear
9th June 2004, 07:23
NEGOCIERILE PENTRU MAIER S-AU ĪMPOTMOLIT(Adevarul de Cluj)
"Apulum a ridicat substanžial prežul de transfer pentru Maier si Miclea,
ofertć specialć pentru Aurel Ŗunda: 2.000.000 $ Din lista cu jucćtorii doriži īn
Gruia, conducerea CFR-ului a bifat deja douć nume: Valentin Velcea si Vasile Jula, ambii de la Gloria Bistriža. Primul se aflć la final de contract cu gruparea patronatć de Jean Pćdureanu, iar al doilea si-a manifestat dorinta de a reveni la Cluj. Urmćtorii aflati pe lista de prioritćti a conducerii si staff-ului tehnic sīnt Miroslav Giuchici, Ovidiu Maier,Darius Miclea, Alex Pćcurar, Dan
Iurisniti si sīrbul Miroslav Tosic.Fatć de Giuchici (24 de ani),Gloria si-a arćtat disponibilitatea,dar CFR Ecomax nu este dispusć sć-i onoreze jucćtorului pretentiile financiare exagerate. Īn privinta lui Ovidiu Maier, - care era dat
ca sigur īn Gruia -, si Darius Miclea, CFR Ecomax īntīmpinć dificultćti din partea presedintelui lui Apulum Alba Iulia, Viorel Mćlusel :rosu: . Zilele trecute, acesta a spus mai īn glumć, mai īn serios,cć pentru Sunda, Maier si Miclea costć fix un milion de dolari (cīte 500.000 “bucata”). Īn replicć,
Sunda a afirmat cć nu are decīt 999.999 de dolari.Maier si Miclea s-au aflat la
Cluj, vinerea trecutć, invitati de Paszkany la sediul clubului pentru negocieri. Totul a pćrut sć decurgć conform planului pentrucele douć pćrti, dar Mćlusel si-abćgat coada si i-a ameninžat peclujeni cć īi reclamć la FRF pentru cć nu au consultat conducerea si cć au discutat cu jucćtorii pe ascuns. Dupć ce a
fost calmat de presedintele Consiliului de Administratie al prim-divizionarei Apulum, Emanoil Savin, care le-a dat dezlegare jucćtorilor la discutii
cu cei de la CFR Ecomax,Mćlusel :ciocan: a mai lansat o bombć pe piata transferurilor: Maier si Miclea s-au... scumpit peste noapte. Pretul pentru cei doi s-a dublat, astfel cć CFR ar trebui sć scoatć din vistierie nici mai mult
nici mai pužin decīt 2 milioanede dolari. O glumć bunć ! :p
Feroviarii nu pot onora aceastć sumć din moment ce Paszkany
a alocat doar 200.000 de dolari pentru achizižii. Nu mai cumpćrćm nimic de la Apulum a declarat Aurel Sunda, iritat de jocul prostesc al lui Mćlusel.Referitor la Pćcurar, vīndut la pachet cu Sergiu Costea īn sezonul 2000 / 2001 la Dinamo pentru 80.000 de dolari, CFR va purta discužii cu conducerea
cīinilor rosii care s-a arćtat dispusć sć-l cedeze pentru 40.000 de dolari."

Bine ca toata echipa Apulum mutata la P.Neamt costa 700.000.

TZEFERU
9th June 2004, 22:02
Se pare ca s-a facut tam-tam prea mare cu aceste transferuri in mare parte esuate. Personal nici eu nu cred ca CFR trebuie sa cheltuie mai mult de 200.000 pe jucatori noi decit in caz de exceptie.

Sumele astronomice cerute nu justifica deloc valoarea campionatului romanesc care inca abia-abia isi revine dintr-un cenusiu anonimat. Daca am avea echipe calificate in primavara europeana nu as spune nimic, dar inca sintem cam slabuti. Dar de cerut toti pot cere...dar va decide piata daca se va oferi ceva.

Cu 200 de mii trebuie sa fii in stare sa gasesti 3-4 jucatori de valoarea Diviziei A care sa iti imbunatateasca posturile deficiente.

HAI CFR!!!

horica
10th June 2004, 00:34
Jucatorii care vor fi transferati la Cluj vor trebui sa aiba si motivatia necesara!Daca numai se gandesc la banii care-i vor castiga slaba afacere am facut.
Am vazut ca a cazut deocamdata transferul lui Giuchici,din cauza pretentiilor exagerate.Sa nu ajungem in timp sa-i avem in ograda si sa-i privim ca la gradina botanica ca pe niste "plante".
Daca ar fi sa aleg intre un jucator care a promovat si unul nou venit ,dar plafonat si fara chef,as merge fara indoiala pe mana celui dintai!Aici este un risc foarte mare,care-l priveste in primul rand pe antrenor cel care solicita transferurile.Normal el se scuza usor in cazul in care nu-i sunt adusi toti jucatorii.
De cativa jucatori avem nevoie ,dar nu trebuie facut un scop in sine pe aceasta tema.O politica de transferuri buna este esentiala.Nu pot sa uit ca am vandut 2 jucatori in iarna la o echipa de A cu 22 de mii de euro!(10 mii inca nici acum nu au venit,de la prietenul Mielusel).Iar acum fiecare jucator face cel putin 40 de mii .
Ideea este sa nu tanjim cu orice pret dupa jucatorii de afara.Nemaivorbind de efectul psihologic nefast asupra jucatorilor care au promovat ,iar acum se gandesc daca vor mai prinde inceputul campionatului la echipa!
La buna vedere!

bill
10th June 2004, 08:51
nu vi se pare normal ca o echipa care are si ea destule probleme sa incerce sa tina jucatorii? vi se pare incorect ca nu sunt lasati jucatori de la alba dar ce ati spune daca ar fi invers, daca "prietenul Malusel" ar contacta pe unii sau altii de la CFR. fiecare incearca sa faca ce e mai bine pentru el asa ca ma gadesc ca nu are rost sa acuzam pe unul sau altul.

Angelina Jolie
10th June 2004, 13:55
Pai nici nu il acuzam.E treaba lui ce face, dar tine cont si de faptul ca respectivii jucatori ar vrea la CFR, nu e vorba de luare cu japca sau ceva de genul. Peste toate astea mieluselul vostru se comporta cu noi ca si cu niste dusmani, si asta numai din cauza ca nu il sufera pe Sunda. Dar nu-i bai, ca ii vine lui randul.

horica
10th June 2004, 17:02
Bill tata, spuneam "prietenul Mielusel" in cazul celor 22de mii de euro de pe transferul a doi jucatori facut in iarna!Din care 10 mii n-au venit nici acum.Zilele trecute o comisie a federatiei a dat dreptate CFR-ului obligand Unirea la plata celor 10 mii.Pai dupa ce i-a luat pe gratis se comporta ca un tigan.
La asta ma refeream "frate Bill",in rest sa auzim numai de bine in legatura cu cele doua echipe.
Hai CFR!!!!

bill
11th June 2004, 12:14
Bill tata, spuneam "prietenul Mielusel" in cazul celor 22de mii de euro de pe transferul a doi jucatori facut in iarna!Din care 10 mii n-au venit nici acum.Zilele trecute o comisie a federatiei a dat dreptate CFR-ului obligand Unirea la plata celor 10 mii.Pai dupa ce i-a luat pe gratis se comporta ca un tigan.
La asta ma refeream "frate Bill",in rest sa auzim numai de bine in legatura cu cele doua echipe.
Hai CFR!!!!
Cum zici tu

horica
12th June 2004, 02:40
Bill nu vroiam sa te deranjez prea mult!Sincer,eu cel putin simpatizez cu aceasta echipa prin prisma apropierii geografice cat si prin sezonul exceptional pe care l-a facut.
Este clar ca interesele noastre sunt opuse celor de la Alba-Iulia in ce priveste transferul unor jucatori la CFR.Daca se vor intelege si le pret "perfect barbatesc" pentru ambele parti.
Dar se intrevede perioada tulbure la Alba.Pentru a supravietui vor fi nevoiti sa vanda si chiar mai mult!Dupa cat se pare Dinamo va trimite jucatori acolo si antrenor va fi Talnar.Pute urat.......

mariusc
12th June 2004, 11:31
"Īmprumutat la FC Oradea īn stagiunea 2003-2004, Radu Mărginean, internaţionalul de tineret aflat īn proprietatea clubului patronat de Marin Lupaş, Romvest Arad, va da curs ofertei CFR-ului. Deşi a fost dorit de divizionara B, Jiul Petroşani, Radu nu vrea să piardă contactul cu naţionala de tineret, alegīnd să evolueze pentru feroviari. A contat īn alegerea sa şi că sora lui, Claudia, medic de profesie, locuieşte la Cluj. "Cred că dacă m-aş fi īntors īn Divizia B, aş fi pierdut naţionala de tineret. De aceea, chiar dacă nu s-a definitivat totul, am optat pentru CFR, mai ales că şi sora mea Claudia locuieşte la Cluj. Faptul că feroviarii evoluează īn «A» mă avantajează", a declarat mijlocaşul de 21 de ani.

Preşedintele lui CFR, Iuliu Mureşan, a confirmat negocierile cu Mărginean. "E un jucător bun. Să sperăm că vom reuşi să perfectăm transferul. E īn lucru, cu şanse mari de reuşită. Īn acest moment, 4 jucători sīnt foarte aproape de a semna cu noi", a declarat oficialul "vişiniilor". "Īn principiu ne-am īnţeles pentru īmprumutul lui Radu la CFR pentru un an an de zile cu o clauză de cumpărare definitivă. Nu sīnt sume mari şi, īn plus, e opţiunea jucătorului care vrea la Cluj. Īi place oraşul, antrenorul şi mai e şi sora lui acolo", a spus Marin Lupaş.


"E o opţiune inspirată. Mărginean e un jucător foarte bun, cu un travaliu excelent. Nu iese īn evidenţă, īnsă e util şi face foarte multe lucruri bune"
Nae Manea, antrenorul naţionalei de tineret


Vine şi Panin?
Fundaşul Cristian Panin, ajuns īntre timp la clubul patronat de Marin Lupaş, Romvest Arad, a intrat īn atenţia tehnicianului feroviarilor, Aurel Şunda. "Sīnt şanse mari să ajungă la CFR. Va trebui să aleagă īntre Universitatea Craiova, Oţelul, CFR şi Jiul", a declarat Lupaş. Secundul lui UTA, Ciprian Urican, l-a recomandat pe Panin grupării proaspăt promovate īn Divizia A, CFR Cluj.

Vrea īn Bundesliga
După ce vara trecută a ratat un contract la echipa din liga a doua franceză Lorient, unde s-a pregătit timp de 2 săptămīni īmpreună cu prietenul său Răzvan Fritea, Mărginean a mărturisit că visul său este să ajungă īn Bundesliga. "Cred că nu mi-a venit īncă rīndul, dar mi-ar plăcea să joc īn Germania. Acolo aş cunoaşte foarte bine limba şi cred că este un fotbal care se mulează mai bine pe stilul meu de joc", a spus Radu. / Lucian Dănilă - Arad

„Aş prefera CFR”
Dorit de Farul, Apulum, Şerif Tiraspol şi CFR Cluj, mijlocaşul lui Dinamo, Alexandru Păcurar, ar prefera să rămīnă la Cluj, la rivala Universităţii. "La «U» nu mai joc īn nici un caz. Aş prefera să rămīn la Cluj şi să joc pentru CFR. Sīnt īn negocieri cu ei, dar totul depinde de cīt va mai lăsa Dinamo din suma de transfer (n.r. - 40.000 de dolari)", a declarat Păcurar. "Nu are cum să joace la CFR fiindcă īn actele lui e o clauză care spune că nu poate juca īn ţară decīt la «U» sau Dinamo", a spus directorul executiv al lui "U", Sorin Bagiu. Iuliu Mureşan, preşedintele feroviarilor, crede că şansele de a-l īnregimenta pe mijlocaşul de 22 de ani sīnt foarte mici. / Valentin Şchiopu"

Citat de pe http://www.gsp.ro/index.php?c=2&a=15000

In legatura cu situatia clubului din Alba Iulia, deocamdata este o situatie neclara... daca s-ar vrea, s-ar putea face rost de bani, numai sa se treaca pe societate de actiuni... insa nu se vrea si mai avem si cativa care incearca sa saboteze clubul :( oricum e bine ca incepe si lumea sa stie cine cu cine este si ce vor sa faca... speram ca pana la urma Primaria si Consiliul Local vor face curatenie, insa va fi greu sa faci ordine acolo unde a fost dezordine intotdeauna...

In legatura cu zvonurile ca vin Talnar si Borcea (plus 6 jucatori tineri) de la Dinamo... nu se mai aude nimic...

Iar cu transferurile de jucatori de la Apulum Alba Iulia la CFR este deocamdata liniste... si sa stiti ca relatia dintre Malusel si Sunda a devenit tensionata dupa ce a venit Savin ("finantatorul") la noi...

Am spus asta ca sa scot in evidenta ce bine este sa ai un actionar care vrea binele clubului (cazul CFR-ului) si nu-si urmaresc doar interesele personale - asta inseamna ca aveti liniste si va puteti ocupa de performanta, nu mai exista un stres in plus...

______________
Fair-Play, Please!

horica
12th June 2004, 17:05
Ma bucur sa aud ca ceva se misca pe piata transferurilor in cazul CFR-ului.Ce nu mi se pare normal este a lua jucatori cu imprumut,investind in ei rabdare ,incredere,crescandu-le valoarea iar in final proprietarul sa-ti rada in nas vanzandu-l mai avantajos in alta parte.Mai bine investim in jucatorii nostri chit ca la momentul actual nu au cota celor in discutie.
In ce priveste pe Marginean,probabil cei in masura au vazut ceva interesant in el.Dar in acest caz cei cu putere trebuie sa-si asume un risc si sa-l cumpere acum ,nu peste un an cand cel in cauza poate intra in vizorul granzilor din campionat si sa nu mai fie la indemana noastra.
Cu riscul de a ma repeta spun ca sunt IMPOTRIVA VENIRII UNOR JUCATORI SUB FORMA DE IMPRUMUT!!!!Trebuie sa vedem cazul lui Dinamo care este la mana lui Netoiu si Giovani Becali care-i vand jucatorii in momentul unei oferte favorabile.Mi se va replica ca Dinamo a castigat campionatul.Este o vorba care spune:
" poti sa-i minti o data pe toti
poti sa-i minti pe cativa tot timpul
dar nu poti sa-i minti pe toti tot timpul!!"
Dinamo va plati aceasta politica a unor shmecheri(care culmea se dau patrioti;poate patrihotzi)pe plan international.Tupeul este bun in anumite faze,dar cu el nu se poate castiga un razboi!

S-auzim numai de bine.Hai CFR!!!

Kan
12th June 2004, 22:38
baietzi o intrebare am si eu ca d transferuri astept sa vad c o sa iasa (parerea mea e ca dc reusesc sa-l ia pe maier s-au scos).Intrebarea mea e c s aude cu stadionu ca nu am auzit lucruri prea bune c tre sa-i faca ? are scaune cv (vro nocturna in viitorul apropiat sau indepartat?sau mai faceti si voi o tribuna sau peluza?) atat am avut d intrebat ms

horica
13th June 2004, 02:34
Stai Kanule linistit ca totul se rezolva!Monteaza astia sus scaune cu o frenezie de zici ca toti sunt constipati.Ce ne lipseste cel mai mult nu sunt scaunele sau nocturna,ci jocul britanic!Ziceam si eu asa ,nu trebuie sa anticipam,poate ne fac astia o surpriza si tzi iau la omor pa astia de la prima divizie.

Kan
13th June 2004, 22:08
Stai Kanule linistit ca totul se rezolva!Monteaza astia sus scaune cu o frenezie de zici ca toti sunt constipati.Ce ne lipseste cel mai mult nu sunt scaunele sau nocturna,ci jocul britanic!Ziceam si eu asa ,nu trebuie sa anticipam,poate ne fac astia o surpriza si tzi iau la omor pa astia de la prima divizie.
haha asa sa fie horica tin cu astia d vro 3 ani si chiar as vrea si vad departe (mai stii poate in viitorul apropiat s-or bate pt europa) ar fi sublim sa faca o surpriza sa ai gura(sau tastele c vrei tu :p )aurita
s aude cv prin oras mai vin sponsori p-acolo? sau o sa fie arpi singur?

Angelina Jolie
16th June 2004, 13:37
Prin oras nu se prea aude nimic deocamdata. Poate toata lumea asteapta alegerile si abia apoi se vor misca treburile. Deocamdata se pare ca am adus un nou secund Steop de prin Timisoara. Zic ca e bine pt ca sa fim seriosi, Albu nu avea nici o treaba, nici macar carnet de antrenor. In rest, incet incet se pune la punct si stadionul asa ca totul e in regula. Noroc la stabilirea programului si atunci vom fi revelatia campionatului.

TZEFERU
19th June 2004, 18:39
Stiri recente:
http://www.evenimentulzilei.ro/transilvania/?news_id=158009

HAI CFR!!! Succes in pregatiri!!!

Angelina Jolie
20th June 2004, 00:07
E bine, e bine, se misca lucrurile. Cu rabdare sunt convins ca vor mai veni si altii si nu foarte scumpi.

TZEFERU
20th June 2004, 05:10
Marginean a semnat
Panin a refuzat
Steop propune jucători de la UMT
Păcurar şi Matei, aproape de CFR


http://www.gsp.ro/index.php?c=2&a=15671

suporter-I-S
21st June 2004, 20:00
Nu am mai urmarit ce s-a intamplat cu CFR - ul in ultimul timp; ce jucatori din cei care au promovat sunt dati ca siguri in echipa si anul viitor (si daca puteti sa spuneti si cine sunt cei care au fost mai in forma sezonul acesta care tocmai s-a incheiat)? si cine a semnat pana acum pentru cfr?
SUCCES CFR sezonul urmator in A!

horica
22nd June 2004, 01:04
Mi-e ca ne uitam prea insistent la cioara de pe gard.Prioritar trebuie sa fie colectivul care a reusit promovarea.Un jucator nou venit pentru a se integra in angrenajul unei echipe are nevoie de timp.Care poate sa se prelungeasca de la cateva etape la un tur,sau chiar un campionat intreg.
Asa ca nu trebuie sa ne dam de ceasul mortii pentru venirea de jucatori noi.Fiecare antrenor care vine la o echipa are la inima jucatori cu care a lucrat anterior,si pe care si-i doreste la noua grupare.Dar spre deosebire de Sunda care a ajuns a cunoaste echipa,este greu de crezut ca Steop are solutiile miraculoase in rucsac,si ca ele sunt si cele necesare.
Si sa nu uitam ca la o echipa de fotbal in general antrenorul ,nu este cel care paraseste ultimul corabia!Iar in cazul in care antrenorul vine cu 6,7 jucatori pe care-si formeaza jocul echipei ,si ulterior este demis ,soarta echipei este pecetluita.
Din fericire este numai un scenariu.Deocamdata motive de pesimism nu avem;de PeSeMism nici atat...


S-auzim numai de bine!Hai CFR!!!!

TZEFERU
22nd June 2004, 21:20
Nu cred ca trebuie sa ne speriem chiar asa tare de noi veniti. La urma urmei fotbalul ramine si un joc de inspiratie de decizie in teren si imprevizibil, doar sint 10 "creiere" care alearga pe gazon care au totusi ceva experiena fotbalistica. Conteaza pregatirea fizica sa fii in stare sa creezi faze in viteza, sa controlezi mingea bine, sa pui pe picior gresit adversarul si sa poti lupta pina in ultima secunda, meciul cu Jiul este exemplu.
Sint convins ca daca va exista dorinta si abordare pozitiva se poate compensa mult din alte deficiente pina "ne ajungem din urma" cu tactica.
Sper ca pregatirile sa gaseasca intr-un ceas bun echipa si sa se creeze de ce avem nevoie in lupta cu echipele din A.

HAI CFR!!!

horica
23rd June 2004, 00:26
Astazi s-a desfasurat primul antrenament al baietilor,in Parcul Rozelor!Alaturi de Jula si Marginean au mai aparut Stosici(sarb)si Kiss(Sarma).
Este greu de spus daca Sunda se gandea la aceste transferuri sau se afla in postura de a accepta noile achizitii.
Tot ce ne ramane in acest moment este a le ura bafta .

Hai CFR!!!!

TZEFERU
29th June 2004, 08:52
Si totusi, Panin va juca la Cluj (Adevarul de Arad)

Dat ca sigur īn „curtea” Universitătii Craio-va, echipă cu care s-a pregătit la sfārsitul săptămānii trecute, Cristian Panin a optat pānă la urmă pentru CFR Cluj. Pentru că tratativele cu conducătorii „Stiintei” stagnau, „oficialii” Romvestului l-au sfătuit pe fostul căpitan al UTA-ei să-si reconsidere pozitia fată de „ceferistii” de sub Feleac, lucru ce s-a īntāmplat ieri după-masă, cānd părtile au bătut palma. Fundasul arădean a semnat pe două sezoane, salariul său ridicāndu-se undeva la 18.000 de dolari pe an, īn timp ce īn visteria clubului Romvest vor intra aproximativ 40.000 de dolari. Īncepānd de astăzi, Panin va transpira cot la cot cu un alt arădean, Radu Mărginean, īn cantonamentul CFR-ului de la Vatra Dornei.

polarbear
5th July 2004, 00:12
Gazeta sporturilor
La ora 10, feroviarii clujeni au participat la primul antrenament al zilei de ieri, īn cantonamentul de la Vatra Dornei. Ploua abundent, iar jucătorii se lamentau acuzīnd alergările, 10 kilometri pe zi, de vineri. Tehnicianul Şunda şi-a adunat elevii pe terenul "Dorna" din staţiunea montană, īmpărţindu-i īn două echipe, verzi şi portocalii. "Acum ne vede toată lumea. E altceva. Ne pregătim altfel, jucăm altfel. Trebuie să fim gata pentru echipele din Bucureşti", le-a spus secundul Steop jucătorilor la īncălzire. Şunda s-a aşezat pe banca oaspeţilor după ce a dat indicaţiile de rigoare. Meciul a debutat cu īncrīncerea firească pentru un lot nedefinitivat. Deşi echipa portocaliilor pare a avea un statut privilegiat īn ordinea preferinţelor lui Şunda, verzii au dat o replică puternică, intrīnd īn avantaj la pauză. "Rezervele" lui CFR l-au determinat pe tehnicianul "vişiniilor" să-şi iasă din pepeni. Mărginean, Panin, Turcu şi Fl. Dan au căzut victime deziluziei "Profesorului". "Radule, dai o pasă de 40 de metri īn 20 de metri? Panine, dacă dai tu gol din poziţia aia īl dau afară pe portar. De 100 de ori nu nimereşti. Turcule dă şi tu o pasă bună", a tunat Şunda, taxīnd apoi şi o execuţie rudimentară a lui Ristanovici: "Nici la Divizia C nu e permisă o asemenea greşeală". "Titularii" şi-au revenit prin tripla lui Anca şi autogolul lui Stosici, īnsă Şunda a plecat de la stadion neadresīndu-le nici un cuvīnt jucătorilor săi. "Unii īşi joacă destinul. Nu e uşor să ajungi aici şi sper să nu trateze lucrurile cu lejeritate", şi-a impus antrenorul disciplina montană. Ploua mocăneşte şi nimănui nu-i mai ardea de glume.

Turnee de rummy
Atacanţii Anca şi Turcu īşi alungă plictisul invitīndu-i la rummy (foto) pe Pīglişan, Oncică, Băcneanu sau Fl. Dan. "Campionate puternice, dar camera noastră cīştigă īntotdeauna", a bravat Anca, ponderat de Turcu. "Jucăm pe sume modice pe care le stabilim aiurea. Oricum nimeni nu pierde şi nimeni nu cīştigă. Se tot īnvīrt banii de la unii la alţii", a spus Turcu.

A sosit şi Mahomed
Mijlocaşul marocan El-Dadidi Mahomed (22 de ani), care a evoluat sezonul trecut la Waldorf Mannheim, īn liga regională din Germania, a ajuns ieri la Vatra Dornei. "E O.K. Īn Romānia. Pentru fotbalişti e o viaţă bună. Aveţi un fotbal tehnic, dar ca sistem tehnico-tactic, Germania e peste voi. Sper să mă impun īn Romānia, dar īn primul rīnd vreau să-i fac impresie bună antrenorului", a declarat jucătorul.

Pīglişan se antrenează separat
Portarul lui CFR Cluj, Sabin Pīglişan, s-a menajat la antrenamentul de ieri după ce zilele trecute a suferit o īntindere. "M-am dat eu pălit vreodată? Mă jenează o īntindere", a spus "Moşu". Antrenorul cu portarii Horea Cīrlan l-a īntrebuinţat apoi serios (foto) supunīndu-l calvarului unor exerciţii de forţă şi mobilitate.

VERZI - PORTOCALII 2-4 (1-0) (Tilincă, Nesici / Stosici - autogol, Anca 3)

prima repriză
PORTOCALII: Ştef - Jula, Aştilean, Toma - Panin, Oncică, Mărginean, Bozdog, Fl. Dan - Bruncevici, Turcu
VERZI: Ruiz - Cazan, Băcneanu, Goia - Stosici, Gorga, Mijin, Tilincă, Văsie - Nesici, Anca

a doua repriză
PORTOCALII: Tripon - Cazan, Băcneanu, Goia - Stosici, Gorga, Mijin, Tilincă, Kiss - Nesici, Boroştean
VERZI: Ştef - Jula, Aştilean, Toma - Ristanovici, Mărginean, Bozdog, Turcu, Ţuţuraş - Anca, Bruncevici

TZEFERU
12th July 2004, 03:28
EXPRES

CFR CLUJ / După ce Jula (Gloria Bistriţa), Panin (UTA) şi sīrbul Bruncevici au semnat sīmbătă pentru feroviari, preşedintele clubului, Iuliu Mureşan, a declarat că mai are 100.000 de euro īn bugetul pentru transferuri, sumă pe care ar fi dispus să o cheltuie pentru achiziţionarea unui mijlocaş. "Ar putea fi Paleacu", a mărturisit Mureşan. Jucătorul a declarat īnsă că singurul preşedinte care l-a contactat a fost Marcel Lică, de la Farul. / Dan Brie

horica
13th July 2004, 00:26
Nu inteleg jocul asta!Ai nevoie de un jucator,dar mai usor este sa te pui la zvonistica ,in loc sa ai contacte cu cealalta parte.Timpul trece ,suntem la 3 saptamani de inceputul unui campionat de factura horor.Jucatorii sunt oameni nu piese auto.Nu-l poti aduce cu 3 zile inaintea primului meci.

TZEFERU
13th July 2004, 07:18
Roszel, dorit de Jiul, CFR, UTA şi Farul

Poreclit "Rooney de Satu Mare", Roszel are patru oferte de transfer, două din prima divizie, de la Farul şi CFR Cluj, şi două din seria transilvană a eşalonului secund. Mircea Govor a declarat că, din punct de vedere financiar, cea mai bună ofertă este cea a "minerilor". Īnsă Roszel ar putea ajunge la CFR Cluj, la schimb cu Ţuţuraş şi alţi doi jucători, plus o sumă de bani. Altfel, Sălăgean are mari şanse să ajungă la UTA, iar Goşa, la CFR Cluj.


Sunda isi pune elevii la treaba: - http://www.evenimentulzilei.ro/transilvania/?news_id=160372

Pai sintem la zvonuri pentru sa asa se poarta. Daca s-ar putea rezolva totul dinainte probabil ca nu ar mai fi zvonuri, dar ar fi prea simplu si precum bine stim viata nu e asa. Ca e bine sau rau, nu am cum comenta.

Angelina Jolie
14th July 2004, 17:38
Roszel Si Gosa de la Olimpia SM vor veni la CFR. Gratis. Si Govor va avea 50% dintr-un viitor transfer.
Il mai vor pe Craciun de la Petrolul si mai vin 2 sarbi in probe.

http://www.gsp.ro/index.php?c=2&a=17591
E bine, e bine.

TZEFERU
15th July 2004, 18:29
Ai grija ca e doar zvon. Se pare ca inca nu s-au inteles cele 2 parti.

horica
16th July 2004, 01:14
Se pare ca transferul celor doi(Gosa si Roszel)a cazut.O grija in minus pentru noi!Mai sunt 2 saptamani pana la-nceputul campionatului si in ritmul asta de transferuri nu ne mai cunoastem jucatorii.Daca s-ar mai reusi aducerea unui mijlocas ofensiv cred ca ar fi OK.

Angelina Jolie
16th July 2004, 10:16
Eu nu pot sa inteleg de ce ziarele din Romania dau ca sigure niste transferuri care sunt in faza de zvonuri. Intr-o zi am citit in Adevarul ca nu stiu care a fost transferat la CFR si in Monitorul ca acelasi jucator NU a putut fi transferat la CFR, sau invers, ma rog. Atunci cine sa ii mai inteleaga???????

Parerea mea e ca pe cat de slab e campionatul si fotbalul romanesc in general, pe atat de slaba e si presa sportiva si presa in general, mai ales cea locala. Ziarele locale sunt pline de aberatii, sa nu mai vorbesc de greseli de tipar. Sub orice critica. Plus informatii neadevarate care te induc in eroare. Exemplu clasic: suma de transfer: intr-un ziar e 500.000 euro, in altul; e 450000 de dolari, in altul e 300 000 de euro etc etc.
Scuze ca nu prea are legatura cu transferurile da simteam nevoia sa ma descarc ca prea ma enerveaza astia.

polarbear
16th July 2004, 22:24
De ieri, Rooney de Romania a devenit ceferist
Dupa negocieri care au durat aproximativ trei ore, Robert Roszel si Gheorghe Gosa au semnat pentru CFR Ecomax Cluj, prim divizionara completindu-si astfel doua compartimente, cel median si atacul.

Delegatia satmareana a reusit ieri sa insele vigilenta presei clujene, furisindu-se in cladirea Ecomax printr-o intrare laterala, evitind astfel primele intrebari. Negocierile au inceput in jurul orelor 14.00, cind cele doua parti mai aveau de convenit asupra unor aspecte legate de transfer si de contractele jucatorilor. Desi cele doua grupari cazusera de acord cu o seara inainte asupra cadrului general, negocierile au durat pina la ora 17.00, cind atit Paszkany Arpad, finantatorul feroviar, cit si Mircea Govor au iesit cu mina unor oameni multumiti de rezultatul discutiilor.

Rooney de Cluj

Discutia l-a avut in prim plan pe virful de atac satmarean, care a fost dorit de antrenorul Aurel Sunda inca de pe vremea cind antrena la Alba Iulia. Daca atunci pretul cerut de Mircea Govor nu a putut fi satisfacut de cei de la Apulum, iata ca acum Sunda a reusit sa il aduca sub comanda sa pe cel care era la un moment dat marea speranta a generatiei 83. Robert Roszel, 21 de ani, a fost in sezonul recent incheiat golgeterul Olimpiei Satu Mare, formatia care a incheiat competitia din seria a treia a diviziei B pe locul trei. Cu cele 12 goluri marcate, Roszel a reusit sa se faca remarcat atit in tara cit si in strainatate. Atacantul, care are la activ 25 de selectionari in nationala 83, si de asemenea 5 goluri, a fost asemanat in timpul campionatului European cu revelatia nationalei Albionului, Rooney, fapt care a crescut interesul din jurul acestuia. Dupa tatonari care au durat mai bine de o saptamina, Robert Roszel a semnat ieri pentru formatia nou promovata in divizia A un contract pe durata a trei ani, urmind a primi aproximativ 12.000 de dolari pe an. Atacantul va avea de luptat pentru titularizare cu Anca, Turcu si Bruncevici, prima ocazie pentru a-si demonstra valoarea fiind amicalul pe care CFR il va sustine in compania echipei a doua a Gloriei Bistrita, programat pentru astazi.

Gosa revine in primul esalon

Gheorghe Gosa revine in divizia A, si de asemenea sub comanda lui Aurel Sunda. Gosa l-a avut ca principal si pe Steop, la UMT. Cu un singur gol in primul esalon, Gosa s-a remarcat prin felul in care rezolva faza ofensiva, postul lui preferat fiind cel de mijlocas dreapta. El este jucatorul care a cistigat concursul „Jucatorul etapei” initiat de Evenimentul Zilei, editia de Transilvania in returul campionatului trecut, cind a adunat trei nominalizari. Gheorghe Gosa a fost adus de Mircea Govor in iarna la Olimpia Satu Mare, pentru care a reusit in retur sa marcheze sase goluri. Cu CFR Ecomax a semnat pentru trei ani, fiind constient ca va avea de luptat pentru pozitia de titular.
Cei doi jucatori satmareni ingroasa contingentul satmarean din curtea feroviara, Bozdog si Tuturas provenind tot din Satu Mare. Cei doi vor evolua in amicalul de astazi, pe care CFR Ecomax il va sustine in compania Gloriei Bistrita, echipa a doua. Fiind in urma cu pregatirea fizica, cei doi vor urma foarte probabil un program separat de restul lotului.

Angelina Jolie
17th July 2004, 06:54
Deci i-am luat pana la urma. Eu zic ca e bine. Nu sunt de acord cu Horica care zicea ca sunt de ajuns jucatorii existenti. Asta pt ca divizia A e mult mai dura decat B-ul si nu prea multi dintre vechii componenti ar fi facut fata. Acum cred ca toate sansele de a ramane in A sunt de partea noastra. Si nu pot sa nu remarc faptul ca Pascany face niste afaceri extraordinare, dpdv financiar. De exemplu pe astia 2 i-a luat gratis, si contractele li-s mici. Asta inseamna sa fi un afacerist bun, dupa parerea mea.
ABIA ASTEPT SA INCEAPA CAMPIONATUL!! FORZA CFR!

horica
17th July 2004, 17:29
Valy,asa cum pui tu problema este loc mult si-n loturile lui Steaua sau Dinamo!Eu ma gandeam si la posibilitatile financiare ale clubului,care este totusi unul mic.Cum a reusit sa-i incorporeze pe ultimii doi,jos palaria.Sa nu uitam ca am vrut in lot si-un Paleacu sau Maier...Galdean,dar am fost limitati de preturile prohibitive cerute pe ei.
Daca si clauzele contractuale cu cei doi sunt in favoarea noastra,ramane de vazut.Citeam ca au contract pe 3 ani,dar in cazul in care au oferte bune se pot transfera.Daca negociatorii din partea noastra s-au limitat la aceasta clauza seaca ,fara ai pune in contrapartida alte ingradiri ,cred ca ne vom bucura putin timp de serviciile lor.Govor si fratele nostru sa fie ,nu cred in dragostea lui....
Hai pa.Sa auzim numai de bine.
Hai CFR!

TZEFERU
17th July 2004, 18:04
Trebuie sa tinem cont de faptul ca in lumea asta nimeni nu iti vrea binele,
(aici fac o paranteza la renumitele carti postale care te informeaza ca TU ai cistigat sau TU ai fost ales pentru ceva anume, doar trebuie sa suni undeva sau...sa faci ceva...suna cunoscut???? :drak: )
iar daca cineva iti vrea binele, trebuie sa fii cu lampa rosie de alarma aprinsa. Nu prea e specific conditiei umane. Nu pria'.
Daca il avem pe Roszel si Gosa doar pina in iarna deja e un cistig, e important sa avem un inceput bun pe liga fotbalisti buni, asta ii stimuleaza si pe ceilalti, iar ceilalti vor avea ceva de invatat. Nu e nimic etern, dar e important sa prindem rutina Diviziei A, sa avem startul bun. Pina la iarna mai e si mai apar si altii jucatori sau confirma si altii.
Oricum in piata care este in Romania cu preturile aiurea cerute pe jucatori nu-i rau.
Sigur ar fi fost bine sa avem un jucator ca Maier, dar acum Gosa si Bozdog sper sa se descurce pe acolo, mai ales asteptam ceva mai mult de la Bozdog care NU este un jucator de ciurli-burli.
Totul se deruleaza rapid oricum nu ai ce astepta, acum deja avem sperante ca putem sa jucam competitiv impotriva altor echipe. Cu echipa avuta cred ca eram pe undeva OK dar poate la limita si jucatorii ar fi trebuit sa se autodepaseasca in permanenta. Aici poate gresesc si sint subiectiv dar Sunda are experienta si tre sa ii dam credit, el vede cu alti ochi treaba.

Speram sa batem Poli in prima etapa. Votati la meciul CFR Cluj -Poli AEK pe noul poll deschis pentru toti suporterii.
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=3660

HAI CFR!!!

horica
18th July 2004, 22:54
Dupa negocierile de ieri,
Roszel si Gosa vor juca la CFR Cluj

Ieri, presedintele demisionar al Olimpiei, Mircea Govor, insotit de vicepresedintele Aurel Buzas a fost la Cluj pentru a negocia transferul jucatorilor Roszel si Gosa la proaspata divizionara A, CFR.
Fata de cele scrise in numarul de ieri al ziarului nostru au survenit unele modificari.
In primul rind, cei doi jucatori au fost transferati la CFR dar nu pentru suma de 100.000 euro.
Conform protocolului, Roszel si Gosa vor juca la CFR pina la sfirsitul turului Diviziei A fara ca echipa clujeana sa achite vreun ban lui Mircea Govor. Daca cei de la CFR vor fi multumiti de cei doi jucatori, la iarna se va renegocia contractul. In caz contrar ei vor reveni la Somesul fara ca echipa din Cluj sa achite vreun ban.
Daca in acest interval pentru cei doi jucatori apare o oferta de la un tert club, ei vor putea pleca de la CFR imediat, fara ca clubul clujean sa incaseze vreun ban. Apoi, lucru foarte important, atit Roszel cit si Gosa apartin de Mircea Govor, respectiv de Somesul, club patronat de fostul presedinte al Olimpiei.
Dupa discutiile de ieri, Roszel si Gosa au ramas la Cluj unde se vor pregati sub conducerea antrenorului Aurel Sunda.
Acestea fiind zise, le dorim ambilor jucatori viata lunga si fructuoasa in Divizia A ca sa avem prilejul sa scriem numai de bine de Roszel si Gosa.


Asa arata unele dintre clauzele incheiate cu cei 2 jucatori .Parca nu mai este totul asa de simplu.Daca nu vor pleca pana in iarna se va renegocia contractul.Sa dea Domnul sa ne oblige la renegociere(ceea ce implica o evolutie pe masura a celor doi).

horica
18th July 2004, 23:06
Cele de mai sus preluate din www.informatia-zilei .ro din 17 iulie

Angelina Jolie
19th July 2004, 23:33
D-apoi acum stii tu cum e: cate ziare atatea variante. Asa ca nici nu mai stiu pe care sa o cred. Parerea mea fata de ziaristii romani am zis-o mai sus si o mentin.

Angelina Jolie
26th July 2004, 02:13
Acum am citit in ziar ca l-au luat si pe Baston. Da baiu' cel mare e la mijloc. Acolo ne lipseste omu cu capul limpede. Acolo tre adus cineva.

An_DR_eI
3rd December 2004, 16:42
incepe iarasi perioada de transferuri............
daca aflati ceva scrieti aici.......
FORZA CFR !!! /hello
COMMANDO GRUIA !!! :evil:

Angelina Jolie
6th December 2004, 21:45
Anca si-a prelungit contractul inca 2 ani. Ole.

andrei_cj
6th December 2004, 22:35
Anca, īncă doi ani īn Gruia
Atacantul curtat de Dinamo după meciul īn care l-a ridiculizat pe Cristi Munteanu şi-a prelungit pīnă īn 2007 īnţelegerea cu echipa feroviară. Pentru Adrian Anca, 2004 a īnsemnat anul cel mai bun din cariera sa. Golgeter al seriei B3, cu 23 de reuşite, bihoreanul a pus umărul serios la promovarea CFR-ului īn primul eşalon. Aflat alături de Văsie şi Bruncevici printre jucătorii care au evoluat īn toate cele 15 meciuri ale turului, Anca a īnscris de 8 ori, golurile sale aducīnd nu mai puţin de 9 puncte clujenilor. “A fost un an aproape perfect, atīt pentru mine, cīt şi pentru echipă, mai īntīi a fost promovarea la mustaţă, după care a venit comportarea foarte bună din Divizia A”, a mărturisit Anca. “Sīnt destul de mulţumit de evoluţia mea, deşi mai visez şi astăzi ratarea imensă din finalul meciului cu Rapid, cīnd, singur cu Dolha, am ratat ocazia unei victorii mari. Mă simt excelent la Cluj, de aceea mi-am prelungit contractul cu īncă doi ani. Mai primesc şi eu telefoane din alte părţi, dacă e să merg la o echipă mare nu aş zice nu, deocamdată vreau să fac treabă aici. La anul, CFR-ul o să producă o mare surpriză”, a ameninţat, mai īn glumă, mai īn serios, “Caniggia”, aşa cum e poreclit blondul atacant īn vīrstă de 28 de aani.

P.S. Pentru a citi intreg articolu' http://www.prosport.ro/index.php?c=3&a=43172

andrei_cj
9th December 2004, 21:23
Marginean RAMANE LA CFR!

Mijlocaşul Radu Mărginean a ajuns īn vară la CFR, sub formă de īmprumut pe un an, feroviarii avīnd şi prima opţiune asupra transferului internaţionalului de tineret, cotat la 100.000 de dolari. Monitorizat de Dinamo, mijlocaşul a primit şi o ofertă de la FC Naţional. "Ştiu că s-au interesat de transferul meu cei de la FC Naţional. Oricum, pentru mine, Clujul rămīne prima opţiune, fiindcă nu vreau să trădez īncrederea care mi s-a acordat aici", a spus Mărginean.

Preşedintele Iuliu Mureşan a mărturisit că īi va plăti proprietarului lui Mărginean, Marin Lupaş, drepturile pentru un transfer definitiv. "Am avut o īnţelegere cu domnul Lupaş. Noi, dacă plătim o sumă de bani pīnă īn iulie, jucătorul devine al nostru definitiv. Vom discuta săptămīna viitoare pentru transferul său. S-ar putea spune că Radu e prima noastră achiziţie din iarnă. Mă bucur că băieţii sīnt mulţumiţi de condiţiile de la noi", a spus oficialul "vişiniilor".

La un pas de īncăierare cu Goia
La antrenamentul de ieri, Mărginean l-a īnjurat pe fundaşul Sabin Goia, după o intrare mai dură a acestuia. Goia a ripostat, īndreptīndu-se ameninţător spre Mărginean, moment īn care coechipierii lor au sărit să-i despartă. "Secundul" Steop l-a trimis iniţial pe Goia la vestiare, după care a avut o discuţie cu el, calmīndu-l. "Se tot īntīmplă momente din acestea. Nu m-am supărat pe nimeni. Īntr-un fel e explicabil, fiindcă sīntem la final de an şi s-au adunat foarte multe", a comentat Mărginean incidentul. La finalul antrenamentului, portarul Emil Ştef şi-a cinstit coechipierii cu o bere īn contul aniversării a 25 de ani.

King of Hell
8th January 2005, 23:54
Am inteles ca Cazan s-ar putea sa vina la U ....nush cine e cazan asta...spuneti-mi voi mai multe...e ceva de capul lui?

Angelina Jolie
17th January 2005, 13:10
Cazan cica nu mai merge la u, si este din 80, fundas central, destul de bun, produs 100% de CFR.

Angelina Jolie
27th March 2005, 19:16
Mi se pare ca inceputul de retur a demonstrat ca era cazul sa se achizitioneze totusi vreo 2,3 jucatori iarna asta. Si nu rebuturi din fosta iugoslavie ci jucatori de valoare. NE TREBE UN MIJLOCAS BUUUUUN!!!

roxana_cj
28th March 2005, 20:51
Asta da! Dar CINE? Asta e intrebarea!

Angelina Jolie
29th March 2005, 00:15
Asta ei tre sa stie nu eu.

Angelina Jolie
30th March 2005, 01:34
Maier a parasit Apulum && CFR are nevoie de mijlocasi => CFR il transfera pe Maier.

King of Hell
30th March 2005, 11:37
Acum sa vedem noi daca nu cumva vine Maier la U Cluj..oricum in oras se opreste. Unde e intrebarea...

Virus
2nd April 2005, 00:12
Axaphat... stii sa fi si civilizat, cand nu te loveste damblaua :) Eu oricum nu mai vreau sa ma cert pacilea cu suporterii U, eu trebuie sa ma concentrez asupra CFR-ului!!! Sper sa reusesc sa ma abtin :lol:

Angelina Jolie
15th April 2005, 10:13
Din evz: "Pentru partida de la Bucuresti, Aurel Sunda l-a oprit in lot si pe ucraineanul Vitali Balitkii, cea mai noua achizitie a feroviarilor."
Sper sa fie ceva mai rasarit decat ceilalti straini din lot.
PS: La achizitii mai trebuie trecut si Turcas. Nu stiu de ce ne mai trebuia noua inca un portar dar ma rog, Sunda stie mai bine. Se pare ca Turcas va fi titular cu Dinamo, asa ca vom vedea de ce e in stare.

cfr-istul
14th May 2005, 00:56
Ce ziceti de Minteuan,am auzit ca ar vrea sa-l aduca.Ar fi bun nu?

andrei_cj
14th May 2005, 14:17
Da cred ca ar fi bun dar pana la achizitii sper sa terminam turul cu bine! FORZA CFR!

King of Hell
14th May 2005, 14:24
Andrei Cj, cfr mai are sanse sa pice doar daca azi brasov bate la Farul...

andrei_cj
15th May 2005, 00:44
Da cred ca nu mai prea are cum sa pice dar oricum sa nu zicem hop pana nu am sarit..FORZA CFR!

Angelina Jolie
15th May 2005, 10:15
Andrei Cj, cfr mai are sanse sa pice doar daca azi brasov bate la Farul...
Tu chiar crezi ce zici mai Ax? Nu mai avem sanse sa picam si asta nu din cauza ca am avea vreo treaba cu fotbalul returul acesta, ci din cauza ca sunt alte 3 echipe si mai slabe decat noi.
HAI CFR!!!

King of Hell
15th May 2005, 10:47
Ma io si cred ce zic si chiar sper ce zic :D

Angelina Jolie
15th May 2005, 11:00
Speranta moare ultima asta e adevarat. Pai ar fi fain sa sperati pana in ultimul moment ca picam ca sa aveti o deceptie maxima ca si anul trecut cand am promovat.

radus
15th May 2005, 23:35
Din fericire azi Brasovul a pierdut la Constanta, dupa un meci dramatic 3-2 in min. 90 .
Rasuflam usurati, desi matematic inca nu suntem salvati...
Referitor la transferuri, oare clubul CFR are o strategie de viitor in ce priveste cresterea propriilor juniori ? Dar persoane care sa urmareasca cum se joaca in diviziile B si C, unde cu siguranta se pot gasi jucatori cel putin de nivelul unor Mijin, Bruncevic sau Balitski ...
Despre Borostean s-a vorbit foarte frumos in toamna, din pacate nu a fost incercat deloc in acest retur, cu exceptia a 2-3 minute in meciul cu Steaua, si slava Domnului, au fost destule crize de efectiv in echipa .

Angelina Jolie
16th May 2005, 09:16
Radus aceeasi parere o am si eu. Strainii adusi la echipa sunt la un nivel destul de slabut si asta ma face sa cred ca sunt in cardasie cu Sunda pentru ca inaintea lui nu prea erau. Referitor la juniori, am inteles ca de cand e Arpi au niste conditii mult mai bune decat ce era inainte dar probabil e nevoie de timp sa creasca niste jucatori de acolo. Sunt foarte curios ce strategie vom adopta la vara.

andrei_cj
16th May 2005, 11:59
Om traii si om vedea....dar oricum cred ca atunci cand Arpad Paskany declara ca peste doi ani se va lupta pt titlu stia ce inseamna asta si dupa cum l-am cunoscut pana acum nu prea arunca vorbe in vant! Deci el cred ca e constient ca, cu lotul actual nu se poate obtine performanta despre care vorbea el....oricum vedem ce se va intampla cu aceasta echipa........la vara...sunt tare curios!

khaos1ft
16th May 2005, 12:06
oare vom avea ocazia sa vedem cum se da lupta pentru titlu intre cfr cluj si otelul?
mmmm
poli tim,otelul,cluj,farul.... toate ameninta ca vor face din kkt bici
mai ramane sa vedem si minunea asta,mai ales ca ne indreptam spre un campionat din ce in ce mai vertical si frumosss foc(18 echipe)

andrei_cj
16th May 2005, 12:13
Nu inteleg unde vrei sa bati?

King of Hell
16th May 2005, 12:36
Nu stiu unde vrea, ii recomand eu sa bata la usa la Spitalul 9...

Angelina Jolie
16th May 2005, 13:33
Axaphat inregistreaza-te si trimite-mi o caseta ca esti beton.

andrei_cj
16th May 2005, 17:53
:-) Chiar ca!

Angelina Jolie
18th May 2005, 22:46
Cica am fi interesati de Apostu. Smecherul ala care ne-a dat 4 goluri in Gruia la celebrul CFR-Corvinul 2-4.

radus
18th May 2005, 23:01
Am auzit ca la Olimpia Satu Mare ar fi doi jucatori tineri de mare perspectiva: Suteu si Musat...
Oare ii urmareste cineva?

Angelina Jolie
18th May 2005, 23:14
Pai nu stiu daca nu cumva se orienteaza spre jucatori care sa vina si sa fie titulari incontestabili. Dar poate sa aduca si vreo 2 3 de perspectiva. Vom vedea la vara.

King of Hell
19th May 2005, 07:36
Continuati sa aduceti "Valori" de la oli satu mare...pana acum doar jucatori de CL: Bozdog, Roszel si nush care era..Gosa? Wotever...

TZEFERU
19th May 2005, 18:39
Da Apostu a dat 4 goluri cind CFR a jucat in 9 oameni. De atunci nu am mai auzit de Apostu. O mai fi dat el ceva goluri ici pe colo, dar personal nu stiu daca e solutia mai buna. Acum macar Anca are experienta de Divizia A.
Ne-ar trebui jucatori ca Tibi Balan, Gigel Bucur, Liviu Mihai....si apoi Apostu e 75.000 $?....pentru ce 75.000? Maxim 40.000 cu indulgenta. Arpi vezi ca te fura astia...apar rechini.

radus
19th May 2005, 20:41
Axaphat: cu Bozdog intr-adevar a cam dat-o CFR-ul in bara. Gosa a fost pasager la Satu Mare oricum ( a jucat un sezon numai), iar Roszel chiar este bun. Pacat ca s-a accidentat, caci chiar este foarte valoros. Eu l-am vazut in multe meciuri la Olimpia si era de departe cel mai bun de pe teren tot timpul...

andrei_cj
19th May 2005, 22:58
Parerea mea este ca jucatori ca Anca Turcu si Oncica nu trebuie sa plece de la echipa pt ca daca ne uitam putin pe langa oboseala de care au aratat-o in retur Anca a inscris 11 Goluri in divizia A , Turcu cand intra in teren echipa arata altfel......iar Oncica...mie personal imi place pt ca e muncitor....si sa nu uitam ce a facut in Tur Oricum...parerea mea este ca trebuie adusi 5 jucatori cu experienta ca sa fie competitie pt a fi titlular sa zicem nu are chef anca sa joace vedetisme stie ca poate sa vina imediat Gigel Bucur care il inlocuieste....and so on....deci faza este ca dupa parerea mea trebuie sa fie cam 2 jucatori de valoare asemanatoare pe fiecare post si mai ales cele cheie!

radus
19th May 2005, 23:49
Parerea mea e ca ne-ar prinde foarte bine o echipa de divizia B , un fel de CFR II , cum se pratica in Spania, Germania si mai nou si in Romania. Ar putea fi Unirea Dej sau chiar ISCT, de ce nu?
Nu are chef sau e iesit din forma Anca sau Oncica? Sa fie trimisi putin in divizia B sa-si revina... Cred ca ne-ar fi prins foarte bine asa ceva in returul asta. Plus ca in divizia B seria 3 se joaca de multe ori fotbal adevarat si au sanse sa iasa jucatori valabili de-acolo pentru prima echipa.

Angelina Jolie
20th May 2005, 02:25
Parerea mea e ca ne-ar prinde foarte bine o echipa de divizia B , un fel de CFR II , cum se pratica in Spania, Germania si mai nou si in Romania. Ar putea fi Unirea Dej sau chiar ISCT, de ce nu?
Sau de ce nu "universitatea CLUJ"? :happy :happy :happy :happy

incanada2005
31st May 2005, 23:57
Acum am citit doua articole in ziarul Ziua de Cluj. Se zice ca Surdu de la Brasov si Cursaru de la Bacau a semnat cu CFR. In plus sase jucatori straini vor da probe de joc la CFR:
Articol: * Surdu si Cursaru, la CFR Ecomax
Doi dintre cei mai in voga atacanti din Divizia A, brasoveanul Romeo Surdu si bacauanul Catalin Cursaru, au semnat contracte cu CFR Ecomax. Presedintele Iuliu Muresan, care a declarat, la conferinta de presa de ieri, ca doi jucatori din prima liga s-au inteles cu clubul clujean, a refuzat sa spuna despre cine este vorba. ZIUA de Cluj a aflat, insa, ca Romeo Surdu a fost primul jucator care si-a pus semnatura pe un pre-contract cu CFR Ecomax, in urma cu trei zile. El se mai afla sub contract cu FC Brasov pana in iarna acestui an, astfel ca nu poate parasi gruparea de sub Tampa decat in urma unei intelegeri intre clubul la care activeaza si cel care doreste sa il achizitioneze. In schimb, Catalin Cursaru, pe care CFR Ecomax a incercat sa il cumpere si in vara anului trecut, nu are nici o problema in ceea ce priveste transferul la Cluj, deoarece contractul sau cu FCM Bacau expira la finele acestui sezon.

Codin SAMOILA

Articol:
* CFR Ecomax copiaza modelul FC National
Sase jucatori straini vor da probe de joc la “feroviari”


Sase stranieri in “amicalurile” cu FC Oradea si Gloria
CFR Ecomax va sustine, vineri si sambata, doua partide de verificare, in compania echipelor FC Oradea si Gloria Bistrita. Foarte probabil, meciul cu bihorenii va avea loc la Oradea, in vreme ce jocul cu Gloria, o combinata a primei formatii cu divizionara C Gloria II, se va juca pe stadionul din cartierul Gruia, de la orele 10.30. Prin intermediul impresarului Marcel Popescu, in cele doua partide “amicale”, CFR Ecomax va testa nu mai putin de sase jucatori straini. Pana marti, la Cluj au sosit argentinianul Richardo Damian Meli, fundas la marcaj, si francezul Richard Grougi, mijlocas banda stanga. Mai sunt asteptati argentinianul Diego Cepeda, nascut in 1981, mijlocas central, care a jucat ultima data la o echipa din Israel, Naftali Pascal Kondapori (Nigeria), atacant, care a evoluat in campionatul portughez la Nacional Madeira si Vitoria Setubal, italianul Gabriel Spineta, portar, 30 de ani, care a fost, acum trei ani, component al lotului largit al echipei italiene Genoa 1893, si Samson Baher, nigerian, mijlocas central.
Presedintele executiv Iuliu Muresan s-a referit, ieri, si la viitoarea campanie de transferari, pe care CFR Ecomax o va efectua in vederea participarii in Cupa UEFA Intertoto, dar si in vederea viitorului sezon de Divizia A. “Intentionam sa transferam jucatori tineri, care sa nu depaseasca varsta de 24-25 de ani, dar care sa aiba destule partide in primul esalon al campionatului nostru. Nu este exclus sa aducem la echipa si jucatori de 28-29 de ani, pentru ca ar fi o prostie sa le trantim acestora usa in nas. Aducerea lui Vasile Jula a fost o mutare castigatoare”, a mai spus Iuliu Muresan.

Angelina Jolie
1st June 2005, 00:09
Sa nu uitam de aducerea unui antrenor intai si intai.

incanada2005
1st June 2005, 01:29
Da. Ai dreptate. Antrenorul are o influenta foarte mare intr-o echipa de fotbal.

andrei_cj
2nd June 2005, 12:08
Oricum suna foarte bine articolul de mai sus...se pare....ca se misca lucrurile si ca, conducerea si-a dat seama ca nu se poate inca un an in divizia A la fel!

incanada2005
2nd June 2005, 18:17
Jucatorii de la CFR parca sunt rasfatati. Nu toti dintre ei, dar vreo 2-3. Trebuie dati afara jucatorii cu atitudini proaste, si adusi jucatori tineri si seriosi. Asa ne asiguram locul in divizia A la anul. Vara asta trebuie adusi jucatori seriosi, tineri si cu talent.

HIV
3rd June 2005, 12:07
Cand o sa invetzi limba romana .

incanada2005
3rd June 2005, 15:21
Nu-i bine sa fii un critic.

TZEFERU
3rd June 2005, 20:28
Dupa cum vad ca se misca piata transferurilor.....incet-incet vor fi tot mai multi straini la echipele romanesti. Se pare ca pt. jucatorii romani inca se cer prea multi bani.
Hmmm ciudata economia asta romaneasca....oamenii cistiga 200-300$ dar vorbesc de mii de dolari ca si cum ar fi nimic....sa nu mai zic nimic de "tzepe" -le trase la "plesneala" ca regula destul de generala inca in "economia" romaneasca.
Pe de alt aparte cu jucatori straini (de mina a 3-a deobicei)...hmmm e dificil sa ii cunosti de la distanta...asa de incercat sa vezi ce ar putea inca e OK....dar sa angajezi masiv din strainatate...hmmm. Piata de jucatori romani se tot ingusteaza parca, tineri ba nu sint sau nu dau randament, ba e prea greu....
Now go and figure....

roxana_cj
3rd June 2005, 21:26
Sa speram ca toate "mutarile" vor fi castigatoare! Asta ar fi foarte bine pentru CFR!

andrei_cj
4th June 2005, 16:37
Astazi am fost la amicalul cu Bistrita din Guria si am constatat ca sunt ceva jucatori cum ar fi portarul Italian....si Mijlocasul din Franta! Am ramas chiar placut impresionat de cei doi! FORZA CFR!

incanada2005
5th June 2005, 00:00
Cine a castigat?

andrei_cj
5th June 2005, 13:30
3-1 pt CFR!

incanada2005
7th June 2005, 18:29
Cine e bun dintre jucatorii in probe, in afara de francezul?

andrei_cj
1st July 2005, 14:33
Cam numai el...si oricum se pare ca nu vine....sau cel putin asa am inteles!

PerVersion
1st July 2005, 14:44
Ar fi pacat sa nu vina, l-am vazut in amicalul cu Gloria Bistrita si mi-a lasat o impresie placuta. Cred ca ar fi foarte bun la mijloc, langa Marginean si Dorinel.

roxana_cj
1st July 2005, 19:24
Ma eu nu l-am vazut... Dar daca e bun la mijloc sa vina! Avem nevoie de mijlocasi buni! Maine batem!

HAI CFR!

andrei_cj
1st July 2005, 23:09
Parerea mea ca avem acum o line de mijloc foarte buna si nu mai avem nevoie de nimeni eventual rezerve : Dorinel Marginean Florin Dan (titulari) si Oncica si eventual francezul rezerve....nu?

Virus
1st July 2005, 23:19
Mai... sper ca nu vorbiti de francezul Grougie sau ceva in genul, care a fost exclus din lista dupa doua zile ca s-a apucat sa faca scandaluri prin discoteci. A plecat acasa cu ochiul vanat. Nu avem nevoie decat de oameni seriosi. Apropo.. se aud zvonuri de Adi Ilie, Mara, Coroian, Minteoan si Surdu la CFR. Acuma daca nu toti careva tot vine.
HAI CFR!

hanniball23
1st July 2005, 23:24
salut!Stie cineva sa-mi spuna aproximativ echipa noastra sau a lor?multumesc frumos

Angelina Jolie
1st July 2005, 23:42
Pai a noastra: Turcas in poarta probabil. Fundasi Jula si Goia/Milosevici + 2 laterali daca joaca 4-4-2 (probabil Panin si ??), mijloc Marginean, Dorinel(nush daca titular), Oncica/Vlajici si Vasaie/Turcu si Anca cu Tilinca in atac.
E totusi destul de greu de prezis avand in vedere ca s-a schimbat si antrenorul si pare-se ca vrea sa schimbe si sistemul de joc.
De a lor ma doare in cot, oricare ar fi ei. bilbao, steaua dinamo etc.

PerVersion
2nd July 2005, 02:51
In gsp e prezentat urmatorul lot pentru meciul de maine:
Ţurcaş - Panin, Jula, Miloşevici, Mijin, Văsīie - Oncică, R. Mărginean, D. Munteanu - Ad. Anca, Tilincă
Se pare ca deocamdata ramane 5-3-2, chiar si mie mi se pare ca ar fi prea devreme sa schimbe sistemul, trebuie timp sa trecem la 4-4-2.
Maine galagie multa si speram la un rezultat bun :)
Hai CFR !!! /hello

andrei_cj
2nd July 2005, 21:08
Rezultat Bun surprinzator si mai mult decat rezultatul echipa joaca forate bine se misca foarte bine in teren..pt ca sa nu uitam.....in afara de Penalty Athletic Bilbao nu a avut nici o ocazie si CFR-ul putea sa se distanteze...oricum FELICITARI CFR!

HIV
2nd July 2005, 21:13
Bilbao nu a jucat absolut nimic . Au fost groaznici . Probabil si terenul a fost de vina .

andrei_cj
3rd July 2005, 01:08
Sper sa o faca la fel si in retur :P
Oricum CFR a fucat FOTBAL :yeah:
Dorinel e FOARTE BUN e exact omul de care aveam nevoie /hello

Angelina Jolie
3rd July 2005, 04:11
FORZA CFR! 4 4 2 e baza.

roxana_cj
3rd July 2005, 12:09
Bilbao nu a jucat absolut nimic . Au fost groaznici . Probabil si terenul a fost de vina .O echipa buna joaca bine pe orice teren. Astea sunt vrajeli!
Ce ma CFR nu a jucat pe acelasi teren?
Fugi ma de-aci!

Angelina Jolie
3rd July 2005, 12:39
Tre sa incerce sa minimalizeze succesul cumva ca doar nu te asteptai sa recunoasca ca am facut un super meci.

HIV
3rd July 2005, 14:46
Hai ma fiti seriosi...astia vin de pe gazoane de aur, la voi au dat de juma` de mlastina. Voi sunteti obisnuiti cu asa ceva, in general romanii sunt obisnuiti cu asa ceva.

Angelina Jolie
3rd July 2005, 16:05
Lasa ma ca la cat a plouat terenul a fost lux. Nu se compara cu Ghencea de exemplu.

andrei_cj
3rd July 2005, 16:18
Mai HIV hai lasa-ne sa ne bucuram si gata.....stiu ce esti umpik frustrat ca tu nu te-ai mai bucurat de mult pt ca un succes in fata celor de la Salonta nu e un motiv real de bucurie!

HIV
3rd July 2005, 19:32
Ne-a batut salonta in ambele intalniri sezonu asta . Bucurati-va mai ...dupa zeci de ani.

teotm
3rd July 2005, 19:53
[COLOR=Indigo]a venit si bucur ii clar cistigam campuionatul forza poli timisoara .........sa moara mitici de ciuda :headbang: ........nu ne mai pot bate nici cu blaturile lor cu tot... . :rosu: dinamo :rosu: steaua :rosu:
1.poli tim
2.cfr
3.faru
.
.
.
15.steaua
16.dinamo

gica
3rd July 2005, 20:57
Joc f.bun facut de echipa.Timpul nu poate fi invocat ca o scuza pentru infrangere.Probabil ca jumatate din partidele disputate la Bilbao sunt pe timp de ploaie.

Angelina Jolie
4th July 2005, 00:28
Teotm nu suna deloc rau ce zici tu acolo. Dar e cam greu de crezut.
HAI ARDEALUL!

andrei_cj
4th July 2005, 03:09
Speram cu totii sa se termine odata cu suprematia echipelor din BUCURESTI FELICITARI POLI TIMISOARA PT ECHIPA FACUTA!

Virus
5th July 2005, 00:16
Abia astept noul campionat sa vedem care pe care!
FORZA CFR CLUJ!

andrei_cj
5th July 2005, 12:53
Eu cred ca Poli Este momentan ca lot cea mai tare echipa din campionat! Oricum...cred ca si CFR-u' sezonu' care vine o sa obtina o clasare intre pozitiile 3-9 cel putin sper!

King of Hell
5th July 2005, 16:07
ma io acum pentru ce voi zice imi voi lua suturi in rect: cfr elimina pe bilbao si gata pe 6.

radus
5th July 2005, 16:57
io zic altceva: nu elimina CFR-ul pe Bilbao si termina campionatul pe 4 sau 5

andrei_cj
5th July 2005, 23:27
Doamne ajuta sa se intample ce ati spus amandoi!

Angelina Jolie
6th July 2005, 12:01
Da e imposibil sa se intample ce au zis amandoi.
Axaphat, mi-a fost dor de tine ma.

HIV
6th July 2005, 12:38
Da e imposibil sa se intample ce au zis amandoi.
Axaphat, mi-a fost dor de tine ma.

Nici nu se va intampla .
Mai , vezi ca prostu` nu s-a intors , amu merge pe banii lui sor`sa la neturi .

andrei_cj
6th July 2005, 13:43
Forte bine ca merge la neturi! Ce ai tu importriva?

Angelina Jolie
6th July 2005, 14:31
Nici nu se va intampla .
Mai , vezi ca prostu` nu s-a intors , amu merge pe banii lui sor`sa la neturi .
No, pacat ca tare ma amuza. Si daca tot vorbim aiurea tin sa mentionez ca sora sa va iesi o bunaciune de numa numa. Nu-i urata ca frates-o. :happy
HAI CFR!

HIV
6th July 2005, 16:21
dapoi ma tu de unde o stii si pe sor`sa ? ca cu el am inteles ca esti tovarash...

Angelina Jolie
6th July 2005, 23:18
Tovarash de pahar. :happy :happy Nu fii si tu asa curios.

radus
8th July 2005, 14:52
Martin Tudor s-a despărţit de Steaua!!
ce ziceti? vine la CFR ?

King of Hell
8th July 2005, 17:59
Radus, nu vine...

Angelina Jolie
8th July 2005, 19:20
Da tu de unde stii? Sunteti prieteni sau ce?

andrei_cj
8th July 2005, 23:21
99 la suta vine din cate am inteles a venit astazi la CLUJ tratative! SUPER! NU?

andrei_cj
9th July 2005, 02:29
Vine şi Bundea!
Valentin Şchiopu


Fostul mijlocaş al Craiovei va parafa luni un contract pe două sezoane cu gruparea clujeană

Īnainte de plecarea spre Bilbao, preşedintele vişiniilor, Iuliu Mureşan, anunţa pe un ton superior: "Veţi avea nişte surprize la transferuri. Luni va ajunge la CFR un jucător important din campionatul intern. Nu am renunţat nici la Minteuan, iar dacă ne iese tot, vom avea un lot īn primele 4 ca valoare". Surse ale Gazetei au dezvăluit faptul că preşedintele a făcut referire la fostul mijlocaş al Craiovei, Zeno Bundea, dorit īn această vară şi de Poli Timişoara, şi de Rapid.

Mijlocaşul de 27 de ani a confirmat faptul că va semna cu CFR. "Am avut oferte de la Rapid şi Vaslui. Cei din Giuleşti au vrut să-mi facă, probabil, acelaşi lucru ca şi īn cazul Iordache. La Vaslui aş fi cīştigat mai mult decīt la Cluj. Eu fiind din Oradea, m-am gīndit să trag īnspre casă. Faptul că e Dorinel la Cluj a contat īn alegerea mea. Mai sīnt nişte clauze de lămurit, dar cel mai probabil luni sau marţi o să semnez cu CFR pentru doi ani", a mărturisit fostul jucător al Craiovei. Pentru transferul său, clujenii īi vor plăti lui Dinel Staicu aproximativ 40.000 de dolari.

Athletic Bilbao - CFR Cluj (īn tur 0-1)
Vor să treacă de basci
Antena 1 transmite īn direct de la ora 22:00 partida de la Bilbao

"Feroviarii" au plecat ieri dimineaţă la ora 8:00 cu o cursă charter spre Bilbao. Delegaţia cuprinde 45 de persoane, dintre care 19 jucători. Căpitanul Vasile Jula se arăta optimist īnaintea meciului cu bascii: "Ei trebuie să marcheze. Sper să ne īnchidem bine īn apărare şi să reuşim să-i surprindem". El i-a asigurat pe suporteri la urcarea īn avion (foto) că CFR poate produce surpriza. "Nu contează cine marchează. Importantă e calificarea", a completat Tilincă, īn timp ce ultima achiziţie, Cristi Coroian, a avertizat că echipa clujeană ar putea cădea fizic īn a doua repriză. "S-a văzut īn meciul tur o uşoară cădere. Dacă va fi nevoie de mine, o să dau totul".


Ţīrlea pe lista celor de la CFR Cluj
Fundaşul stīnga al lui "U", Răzvan Ţīrlea, este aproape de un transfer īn Gruia. Deşi a plecat cu "studenţii" la un amical īn Ungaria, cu Debrecen, Ţīrlea a confirmat interesul rivalilor de la CFR pentru transferul său. "Da, au fost discuţii. Eu mai am un an de contract cu «U», iar din iarnă pot semna cu orice altă echipă", a spus Ţīrlea, care are o clauză īn contract conform căreia se poate transfera la orice echipă īn schimbul a 50.000 de dolari. y Marius Tuhuţ

Stadion San Mames
azi, ora 22:00
īn direct Antena 1
CFR
Ţurcaş - Panin, Jula, Miloşevici, Toma - Oncică, Aştilean, D. Munteanu, Văsīie - Ad. Anca, Tilincă
Antrenor Dorinel Munteanu
Rezerve: Ştef, Mijin, Balint, Kis, Vintilă, Vlajici, Coroian


A PLECAT ŞI TUDOR
Marius Mărgărit, Dan Udrea


Joi seară, portarul roş-albaştrilor şi-a luat la revedere de la colegi, iar ieri dimineaţă a plecat spre Romānia, pentru a se transfera la CFR Cluj.

Martin Tudor a ajuns cu Steaua īn cantonamentul austriac de la Kaprun, īnsă ultimul antrenament sub comanda lui Protasov a fost cel de joi seară. Pe o ploaie măruntă şi rece, el s-a pregătit normal, la fel ca şi Hamutovski sau Lungu. Cīteva ore mai tīrziu, surprinzător, şi-a luat rămas bun de la colegi, anunţīndu-i că pleacă, iar ieri dimineaţă a părăsit hotelul Antonius. Peste cīteva ore negocia deja cu CFR Cluj, echipă la care īl va avea antrenor pe fostul său coleg din Ghencea, Dorinel Munteanu.

"Noi aveam o convenţie cu Martin Tudor, conform căreia, dacă i se ivea o variantă mult mai avantajoasă decīt a noastră, putea pleca fără nici o pretenţie. Eu nu mă mai aşteptam să plece acum. Poate la finalul pregătirilor. Era normal să plece dacă are o ofertă mai bună, Martin Tudor şi-a făcut datoria faţă de Steaua", a declarat ieri preşedintele executiv al Stelei, Mihai Stoica. Martin Tudor era cel mai vechi component al lotului, prin plecarea sa īn această postură rămīnīnd Sorin Paraschiv.

100.000 de dolari pe an va avea Tudor īn īnţelegerea pe care o va perfecta cu CFR Cluj

andrei_cj
10th July 2005, 02:28
După cum ProSport v-a informat, mijlocaşul Robert Ilyeş este singurul jucător din lotul rapidist care se află īn ultimele şase luni de contract. Această veste a ajuns şi la urechile lui Dorinel Munteanu, antrenorul echipei CFR Cluj. Ex-stelistul şi-l doreşte foarte mult pe mijlocaşul rapidist, iar patronul Paszkany este gata să-i ofere un salariu superior celui de la Rapid.
Ilyeş ezită īnsă să dea un răspuns, el aflīndu-se īn negocieri şi cu clubul giuleştean, la care ar dori să-şi continue cariera, dar numai īn anumite condiţii. Preşedintele Dinu Gheorghe i-a făcut o ofertă de prelungire a contractului scadent īn iarnă, īnsă aceasta este destul de "subţire".

Alb-vişiniii īl vor doar jumătate de an
Conducerea doreşte să-şi asigure serviciile lui Ilyeş pentru doar īncă şase luni, timp īn care să-i ofere acelaşi salariu ca pīnă acum.
Ţinīnd cont de evoluţiile bune ale fotbalistului din ultimii ani, este de aşteptat ca Ilyeş să nu accepte o asemenea propunere, contractul său actual nedepăşind 45.000 de dolari.
Probabil că cei din conducerea clubului iau īn considerare faptul că Robert Ilyeş a īmplinit deja 31 de ani şi nu-l pot vinde īn străinătate pe o sumă considerabilă.
Dacă reuşeşte şi achiziţionarea lui Ilyeş, CFR-ul tinde să devină o formaţie de care trebuie să se ţină cont īn noul sezon. La clujeni, fostă "echipă de desculţi", cum a numit-o anul trecut Copos, evoluează deja Dorinel Munteanu, Martin Tudor, Romeo Surdu, iar Florentin Dumitru este şi el aproape de un transfer.

andrei_cj
10th July 2005, 10:13
Martin Tudor va fi de marţi la antrenament
Preşedintele Iuliu Mureşan a admis ieri că portarul Martin Tudor va juca din sezonul viitor la CFR. “Marţi va fi la antrenament. A semnat pe trei ani. Sper să nu se supere Steaua pe noi că le-am luat doi jucători”, a spus Mureşan, a cărui viitoare ţintă este tot un stelist, Florentin Dumitru. CFR īl vizează şi pe Ţīrlea (“U” Cluj). Īn schimb, clujeanul a negat că ar negocia cu Bundea - “Am vorbit cu el mai demult, asta e adevărat” - şi cu Ilyeş (Rapid).

gica
10th July 2005, 20:19
Am facut cateva transferuri importante care ne-au intarit considerabil.Incepind cu aducerea in poarta a lui Martin Tudor care este un mare portar,continuand cu cele facute la mijlocul terenului.
Ma surprinde lipsa transferurilor in atac unde suntem cam descoperiti.Aici avem doi jucatori mari si lati:Anca si Bruncevici.Pentru ca Tili(in ciuda unei dispozitii mai bune in acest moment)are cateva clase in minus fata de cei doi.Nu pun in discutie ratiunile pentru care Bruncevici a fost rezerva lui Tili in acest retur.Atata doar ca in momentul schimbarii se vedea diferenta intre cei doi.

andrei_cj
10th July 2005, 23:49
Tilinca cred ca si-a dat drumul si cred ca nu se va mai opri....apropo BRUNCEVICI PLEACA DE LA ECHIPA! SI ATACANT A VENIT ROMEO SURDU (de la BRASOV) deci se lucreaza si acolo.

P.S. Se pare ca nu ai prea citit presa din ultimul timp!

Angelina Jolie
11th July 2005, 00:16
Multumescu-ti Doamne ca pleaca ratatul de Bruncevici.

SilverZeus
11th July 2005, 10:18
Tilinca cred ca si-a dat drumul si cred ca nu se va mai opri....apropo BRUNCEVICI PLEACA DE LA ECHIPA! SI ATACANT A VENIT ROMEO SURDU (de la BRASOV) deci se lucreaza si acolo.

P.S. Se pare ca nu ai prea citit presa din ultimul timp!

....e clara treaba cu Romeo Surdu ?????....ca am inteles ca s-ar putea ca Brasovul sa-i dea drumul doar din iarna....
....daca vine si Ilies si Surdu, pe langa Tudor, Dorinel (sa nu mai zic de Florentin D.), vom avea o echipa super bunicica si probabil ca se va juca cu tribunele pline in fiecare meci...

andrei_cj
11th July 2005, 10:20
Eu am citit ca si Balint si Surdu au semnat cu CFR!

PerVersion
11th July 2005, 17:10
Eu am citit ca si Balint si Surdu au semnat cu CFR!

Au semnat amandoi cu CFR, dar e foarte probabil ca Surdu sa vina doar din iarna.

andrei_cj
12th July 2005, 21:57
Bundea: "Vin la Cluj"
Mijlocaşul Zeno Bundea (27 de ani) s-a īnţeles cu oficialii grupării feroviare şi se va prezenta la echipă īn cel mult două zile. "Mai avem de perfectat ceva legat de clauza de reziliere, dar īn proporţie de 90 la sută sīnt jucătorul CFR-ului. Īn două zile mă voi prezenta la antrenamentele clujenilor", a spus Bundea. / Marius Tuhuţ

andrei_cj
13th July 2005, 10:13
CFR CLUJ
A venit şi Minteuan
Mijlocaşul stīnga va semna un contract pe trei sezoane cu CFR şi se bucură că a scăpat de Gloria. "Pentru mine e senzaţional că m-am īntors acasă, la echipa la care m-am format. Şi dacă Gloria ar fi fost ultima variantă pentru mine, nu m-aş fi īntors acolo. Mă lăsam de fotbal şi gata. E o uşurare pentru mine că am plecat de la Bistriţa", a spus mijlocaşul. Tudor, Minteuan şi Miclăuş (de la stīnga la dreapta) au fost prezentaţi ieri de CFR Cluj.

ioana20
13th July 2005, 13:28
Nici nu visam vreodata ca vreo echipa din orasul nostru va mai ajunge sa aiba un cuvant greu de spus in fotbalul romanesc. Nu speram ca jucatori ca Dorinel Munteanu sau Martin Tudor vor ajunge vreodata la Cluj ( fie Cfr, fie U). Si se pare ca urmeaza Florentin Dumitru si inca vreo 3 jucatori de la Steaua, plus ca au venit si alti jucatori buni/bunicei (Coroian, Minteuan, Bundea...). Acesta e un lucru bun pentru Cluj, dar nu ma pot bucura cand echipa mea preferata intareste celelalte echipe, fie chiar si o echipa din orasul meu. Stiu ca o sa ma injurati multi, dar tin cu Steaua si cred ca fiecare are dreptul sa tina cu cine vrea. Respect atat Cfr-ul cat si Universitatea. Am un deosebit respect pentru conducerea clubului Cfr Cluj, fiind singurul club din Divizia A care nu are datorii la stat si printre putinele care si-a platit jucatorii la timp. Ma bucur ca echipa de "desculti", cum a numit-o d-l Copos, a uimit Europa pana acum si sper sa isi continue frumosul drum in Europa cat mai mult. Sper in primul rand pentru Munti si pentru Martin. In plus Clujul merita asta.
Succes!

andrei_cj
13th July 2005, 13:52
Nu o sa te injure nimeni doar daca intri pe forrum la U Cluj pt ca aici spre deosebire de forrumul lor se poate avea o discutie decenta asa cum ai facut-o tu.....cu oricine!
Iti multumim pt urarile facute si uram si stelei succes (dar fara oieru' de Gigi) si speram si noi ca o sa reusim sa ajungem la adevarata performanta!

King of Hell
13th July 2005, 14:04
ma stii ce ma distreaza pe mine o faza..ca voi pana nu de mult va numeati Steaua Cfr da la voi in galerie 90% is dinamovisti :)) chiar si al vostu lider (cantoru') e mare dinamovist. ce paradox

Rila
13th July 2005, 14:35
Se vede ca traiesti in trecut Axaphat. Cantor nu mai este liderul galeriei de peste 3 luni. Liderii galeriei sunt Calin Bodea, Dex. Dar astia sunteti voi. Traiti intr-o lume paralela.

King of Hell
13th July 2005, 14:39
Ma sa le dau 2 la prostii astia care o zis ca tot cantou vi lider..si io care le ziceam ca nu e asa..no acum am invatat un lucru, nu mai crede ce zic altii..ca doara stiam bine ca cantoru o fost tzapat din gruia etc. da asta tot nu schimba faptul ca v-ati numit steaua cfr si ca sunteti dinamovisti o mare parte din voi...de fapt is curios cati din galeria voastra tin numai cu cfr??!

ioana20
13th July 2005, 14:40
Andrei ma bucur ca asa stau lucrurile pe aici, doar suntem oameni si trebuie sa ne intelegem cu totii. Si noi ne-am dori sa scapam de cioban si speram ca totul va fi bine.

King of Hell fiecare e liber sa tina cu cine vrea!

King of Hell
13th July 2005, 14:44
Andrei ma bucur ca asa stau lucrurile pe aici, doar suntem oameni si trebuie sa ne intelegem cu totii. Si noi ne-am dori sa scapam de cioban si speram ca totul va fi bine.

King of Hell fiecare e liber sa tina cu cine vrea!

Sigur ca e dreptul fiecaruia sa tina cu cine vrea, dar iti asumi anumite riscuri..daca intelegi ce vreau sa zic.

ioana20
13th July 2005, 15:12
Sigur ca e dreptul fiecaruia sa tina cu cine vrea, dar iti asumi anumite riscuri..daca intelegi ce vreau sa zic.

Inteleg ce vrei sa zici stai linistit, normal ca fiecare ne asumam anumite riscuri ( eu de exemplu sa fiu "facuta" oitza, din pricina cuiva :headbang: ).

Revenind la subiect. Ce credeti despre Martin Tudor, va fi titular la Cfr, avand in vedere ca si Turcas s-a descurcat destul de bine pana acum. Ce credeti despre venirea lui Florentin Dumitru, daca va veni...
Si daca tot veni vorba de Martin Tudor ati fost pe chat? Eu nu am putut intra si voiam sa ii multumesc pt tot si sa ii urez succes in continuare ( dupa cum se stie a fot unul dintre cei mai iubiti de catre suporterii stelisti); oricum sunt sigura ca au facuit acest lucru altii...

Si inca ceva... exista forum pe site-ul oficial al clubului?

P.S. sorry pt offtopic si inca o data va urez succes atat in campionat cat si in Intertoto. Parerea mea e ca aveti sanse mari.

HIV
13th July 2005, 15:30
Da auzi ioana , de ce esti si tu fraiera si in loc sa tzii cu "U" , ca e din CJ , sau cfr ca e din gruia , tu tzii cu steaua ??

steaua cfr te urasc!

King of Hell
13th July 2005, 15:34
HIV, subtil ca de obicei

radus
13th July 2005, 16:55
Ioana, eu cred ca Tudor va fi titular de drept sezonul asta... totusi Turcas n-are cum s-o ia inaintea lui... ai vazut ce eroare a facut cu Bilbao in meciul tur...
Se pare ca Dumitru nu mai vine... oricum cred ca au venit destui deja :)
Din cate am vazut nu exista forum pe site-ul oficial :(
Ar trebui sa se puna la punct baietii de acolo , sa tina pasul cu echipa :)

numa' bine !

ioana20
13th July 2005, 17:27
Da auzi ioana , de ce esti si tu fraiera si in loc sa tzii cu "U" , ca e din CJ , sau cfr ca e din gruia , tu tzii cu steaua ??

steaua cfr te urasc!


Cum am mai zis fiecare e liber sa tina cu cine vrea. Daca tu zici ca sunt fraiera oi fi cine stie...
De ce tin cu Steaua? Fiindca atunci cand am devenit microbista fotbalul din Cluj nu prea conta (sau cel putin asta era impresia mea), fiindca atunci nu aveam prieteni microbisti cu care sa merg pe stadion, fiindca primul meci din divizia A pe care l-am vazut a fost unul al Stelei (despre al carei palmares nu stiam nimic inca), iar in momentul acela la Steaua erau persoane pe care le admiram. De atunci tin numai si numai cu Steaua, dar respect Cfr Cluj si "U" Cluj.

andrei_cj
14th July 2005, 01:00
Multumim pt respect sa fii sigura ca el este reciproc si te asteptam sa participi cat mai activ pe threadul CFR!!!

Angelina Jolie
14th July 2005, 02:39
de fapt is curios cati din galeria voastra tin numai cu cfr??!
Cel putin unu!

andrei_cj
14th July 2005, 12:27
Eu zica ca, cel putin 2!

Darkslowstar
14th July 2005, 16:43
Au semnat amandoi cu CFR, dar e foarte probabil ca Surdu sa vina doar din iarna.

Surdu mai are contract cu Steagu" pana in iarna, deci nu poate pleca acum de la Bv decat daca CFR-ul baga adanc mana in buzunar. Ai nostrii nu vor sa-i dea drumul lui Surdu, chiar si cu riscul de al da la grila in iarna. Avem mare nevoie de el pt un start bun in B.

Ce naiba faceti cu panarama aia de Miclaus? Nu stiu daca am vazut jucator mai slab ca el la Brasov. Juca ca nu prea mai era nimeni pe postul lui. Vai steaua lui! Nici Balint si Sarmasan nu sunt niste achizitii prea bune. Sarmasan are fluctuatii mari de forma iar Balint e slab cam mereu.

Ioana :rosu:

andrei_cj
15th July 2005, 19:26
O sa vedem ce fac stii sant momente in care nu jucator joaca prost nu pt ca e slab ci pt ca nu ii place atmosfera la acea echipa antrenorul...nu se simte in largul lui si deci nu poate sa-si dea drumul....de ex TILINCA LA NOI IN CAMPIONAT A TOT FOST INCERCAT SI NIMIK SI IN INTER TOTO SI-A REVENIT! Deci....

Virus
17th July 2005, 01:12
Deci... salutare la toata lumea. Am revenit si eu dupa o pauza mai lunga... ce sa-i faci sper sa ma intalegeti ca drumul pana in Spania si inapoi nu se face foarte repede doar daca mergi cu avionul. Eu spun ca putem sa ii batem pe francezi. Iar g"U"noaiele sunt rugate sa ramana in groapa cu g"U"noi!
CFR este echipa CLUJULUI!!! Iar despre fani se spune ca sunt mai multi... pei cam cati sunt aia multi ca nu se prea vad. Cati spectatori au la meciurile de fotbal??? Sau ei au fanii aceea care tin cu U dar de fapt ei vin la fiecare meci de-al lui CFR.

andrei_cj
17th July 2005, 11:37
Cum a fost in Spania? Da-ne ceva detalii!!

Virus
17th July 2005, 12:30
Drum foarte lung dar galeria si-a facut excursia frumoasa si distractiva ca intodeauna. Aici ma refer cu oprire in Italia doua nopti, evident lasandu-se cu ceva bautura si fiesta, apoi o mica baie pe Coasta de Azur in marea Mediterana. De peisaje vazute nu are sens sa povestim... Oricum in curand vor aparea o gramada de poze si chiar filmari de la fata locului, din incinta stadionului. Au venit si vreo 20 de romani care locuiau prin Spania. Mai vorbim poate despre asta, acum sa ne concentram asupra meciului de azi.
HAI CFR!!!

King of Hell
17th July 2005, 14:08
Viruse ce fain e sa mergi pe banii lu' Arpi zi ca nu :D

Virus
18th July 2005, 11:21
Sa nu crezi ca a platit Arpi totul. Recunosc ca a dat o mare parte din banii de drum dar in rest am fost buni de plata. Dar cred ca poti muri de ciuda, tu si inca altii ca tine. Jucati cu orase care nu's pe harta!!!

andrei_cj
18th July 2005, 23:24
Terminati mai cu astea E normal ca Arpi sa dea bani pt deplasari mai ales cele din strainatate care sper.....(sa fie cat mai multe) FORZA CFR! MECI GREU DUMINICA....sper in calificare mai mult ca in orice!

PerVersion
20th July 2005, 13:16
Stef vrea sa plece la Resita... din moment ce nu cred ca va mai prinde un post de titular, nu ar fi o mare pierdere pentru noi. Il avem pe Martin Tudor iar Turcas a facut meciuri bune in Intertoto.

Iar Surdu vrea sa vina la noi de acum, nu din iarna cand ii expira contracul cu Brasov.
Atacantul Romeo Surdu a refuzat să meargă īn cantonament cu FC Braşov şi vrea să vină, joi, la Cluj. "Indiferent dacă se rezolvă pīnă atunci transferul meu la CFR, eu vin la Cluj. Nu mă interesează", a spus Surdu.

andrei_cj
20th July 2005, 15:03
Hmmmmm sounds good! Vesti din ce in ce mai bune toata lumea vrea sa vina la noi!!!
SUPER!

Virus
20th July 2005, 19:51
E si normal, Clujul a devenit un oras cunoscut prin faptul ca avem o conducere serioasa. Si oricum ar fi CFR a adus numele Clujului in planul fotbalistic si nu g"u"noaiele. Pe prea putina lume intereseaza divizia B.
CFR = CLUJ

King of Hell
20th July 2005, 20:28
CFR=Caile Ferate Romane ..si atat

andrei_cj
21st July 2005, 00:30
Cfr = Echipa Care Reprezinta Cu Demnitate Fotbalul Clujean In Tara Si Fotbalul Romanesc In Strainatate!

King of Hell
21st July 2005, 00:45
Andrei, SP! Sp=servus prietene

Virus
21st July 2005, 16:05
Mei... oricine din tara care vorbeste de fotbal si zice CFR, se refera la echipa Clujului. Pt ca oricat de ciuda ati avea voi CFR este echipa care reprezinta Clujul. Prin urmare CFR inseamna CLUJ!!!

King of Hell
21st July 2005, 17:12
nu Virus, oricine din tara care vorbeste de fotbal si zice CFR, se refera la o echipa din Cluj. atat. Mi se pare aberant chiar si pentru un franarel sa creada ca cfr e echipa Clujului. Doar o zici da' nu o crezi.

metallic_rain
21st July 2005, 17:30
Daca tu consideri ca ceea ce a facut Cfr sa elimine pe echipa de second hand Bilbao (spun asta uitandu-ma la neica nobody aliniati in echipa lor, negasindu-se titularii din sezonul regulat), ca reprezinta Romania cu succes io ma las de fotbal frate! Au venit francezii.... si au inceput sa se limpezeasca treburile fara sireturi. Ca roman ma bucur ca eliminati ce prindeti, dar nu e cazul sa va dati smecheri ca nu voi ati pus coada la cireasa!
Si inca un aspect... Cine vorbeste de cfr vorbeste de Rapid, nu de desculti! :))

Angelina Jolie
24th July 2005, 04:29
Ma Jiulist te roade rau sau de ce incerci sa ne minimizezi meritele?
Las ca lamurim noi niste aspecte in etapa a doua. Dar daca o luati nu mai ai drept de comentat pana in retur.
HAI CFR!

Virus
24th July 2005, 11:24
Axhaphat sau ce nume ti-ai mai pune... eu cred ca te-ai lovit destul de tare la cap. Cum ai implinit si tu 18 anishori te crezi acum buricul pamantului. Totusi un pic de respect ca la o adica tu inca stai cu parinti si mamicuta ta iti baga in gurita mancarea!
In rest uita-te pe site-uri si vezi ce scrie cand joaca CFR-ul? Iti spun eu ca peste tot apare CLUJ !!! Pot sa iti aduc si ziare ca, EL MUNDO DEPORTIVO (Spania) sau GAZZETTA DELLO SPORT (Italia). Poate acum cand se intorc baietii din deplasare poate aduc si de acolo un ziar, eu din pacate nu m-am putut duce din lipsa de fonduri. Unii din noi mai trebuie sa se intretina singuri. Pana una alta cred ca mata iti plateste netul, pana ce inveti ce inseamna viata ciocul mic!
Ce sa-i faci impresiile sunt mari la varsta ta dar la alte capitole stai mai prost!

PerVersion
28th July 2005, 18:39
Am citit ca a fost legitimat Romeo Surdu, el va putea juca de acum incolo pentru CFR. Sper sa fie mai bun decat atacantii care ii avem acum, ne trebuie un atacant cu sange rece care suteaza cand ajunge in fata portii, ca ai nostrii incearca sa dribleze pana ramane poarta goala, abia atunci suteaza.

PerVersion
30th July 2005, 13:16
Se pare totusi ca Surdu nu are drept de joc in Intertoto, nu va putea juca in finala. Dar daca vom castiga finala, Surdu va putea juca in Cupa Uefa, deoarece se va trimite o lista noua cu jucatorii din lot.
Apropo, ce parere aveti despre Surdu? Va fi mai bun decat Anca si Tilinca? Decat Bruncevic sunt convins ca e mai bun, oricine e mai bun :drak:

andrei_cj
30th July 2005, 13:44
Anca Tilinca si Surdu cred ca e un trio ofensiv care va face furori in divizia A!

Virus
31st July 2005, 00:46
Din cate am citit in Gazeta sporturilor din data de 30.07.2005 se pare ca Surdu are drept de joc in intertoto si ba mai mult va juca chiar miercuri contra lituanienilor.

andrei_cj
31st July 2005, 01:11
Ar fi super bine eu tocmai citeam astazi ca nu are drept de joc! Daca intra miercuri intra cred ca in locul lui Anca ca zicea ca are ceva probleme la spate.....oricum Forza CFR sper sa facem spectacol in Gruia miercuri si tot clujul sa iasa in strada pt aceasta istorica calificare in Finala cupei Inter Toto!

andrei_cj
6th August 2005, 10:20
Ajunsi in finala Cupei UEFA Intertoto, clujenii cauta in continuare jucatori prin care sa creasca valoarea echipei. Urmatorul vizat este fundasul stanga Petre Marin, aflat sub contract cu Steaua.

Antrenorul Dorinel Munteanu a mers ieri dimineata acasa la fostul sau coechipier, discutand detaliile unui eventual transfer.

Stelistul este si el tentat sa joace pentru CFR Cluj, mai ales ca Gigi Becali nu i-a achitat nici acum prima pentru castigarea campionatului si ultimele rate contractuale.

Petre Marin n-a mai evoluat in ultima vreme, fiind accidentat.

andrei_cj
6th August 2005, 10:28
PETRE MARIN LA CLUJ?

Ajunsi in finala Cupei UEFA Intertoto, clujenii cauta in continuare jucatori prin care sa creasca valoarea echipei. Urmatorul vizat este fundasul stanga Petre Marin, aflat sub contract cu Steaua.

Antrenorul Dorinel Munteanu a mers ieri dimineata acasa la fostul sau coechipier, discutand detaliile unui eventual transfer.

Stelistul este si el tentat sa joace pentru CFR Cluj, mai ales ca Gigi Becali nu i-a achitat nici acum prima pentru castigarea campionatului si ultimele rate contractuale.

Petre Marin n-a mai evoluat in ultima vreme, fiind accidentat.

ioana20
6th August 2005, 10:43
Unde ai citit asta Andrei? Si apropo nu este accidentat, el nu paote fi adus in preajma echipei deoarece are varicela.

cipri_cj
6th August 2005, 20:17
ce stitzi voi dee transferul vehiculat al lui Robert Ilyes de la Rapid??

Paul
6th August 2005, 20:54
DIn ce in ce mai aproape;
Cu Rapid n-a semnat si daca nu pleaca afara , vine la CFR .

:yeah: parerea mea :great:

andrei_cj
6th August 2005, 22:50
Da......daca vine el Florentin Dumitru si Petre Marin la CFR incep sa cred ca echipa asta are din ce in ce mai multe sanse de performanta in divizia A si in EUROPA (asta in viitor)

Virus
7th August 2005, 08:59
Oricum sa terminam turul pe un loc 6 in campionat iar din retur cu forte proaspete cum este Radu Marginean sa atacam primele locuri, daca mai vin si cei doi atunci e si mai bine. Eu zic ca se poate!!!
HAI CFR!

andrei_cj
7th August 2005, 17:24
Da speram sa fie asa oricum anul asta eu zic sa mergem mai mult pe cupele europene si sa terminam in primele 7 echipe iar la anu' CFR will RULES!

Angelina Jolie
7th August 2005, 20:11
Ioi ma. CFR WILL RULE!

andrei_cj
7th August 2005, 22:55
Scuze m-am grabit My Bad I'm sorry please forgive me! :P

Virus
7th August 2005, 22:56
Sau CFR will make the rules!!! Dar hai sa ne concentram asupra cupei. Sa vina cupa in CLUJ-NAPOCA.
Apropo baietii, au scos astia acuma niste fulare de iti pica ochii. Astia fiind cei din KVSC care au facut ceapicile, ceasurile, tricourile cu poze. Stiti despre cine e vorba. Au adus unul cand am fost la Sportul. Direct ma duc marti sa imi iau unul. Sper sa nu fie mai mult de 350000

andrei_cj
7th August 2005, 23:01
Cat costa un fular? E fain imi iau si eu iti dai seama....!!! Banuiesc ca o sa fie in jur la 200.000 mii lei mai mult nu are de ce sa fie! FORZA CFR!

t.b.
7th August 2005, 23:34
Rugati-l pe arpi sa va cumpere, ca alea vechi s-au cam sifonat, ca deh erau de calitate nu gluma :happy:

andrei_cj
8th August 2005, 00:19
Nu trebuie sa ne cumpere Paszkany stai tu linistit ca avem si noi bani!

SilverZeus
8th August 2005, 00:50
...unde se pun in vanzare fularele si restul kestiilor????

....ne vedem marti la meci.....Multa bafta CFR !!!!!!!!!!!!!!!!!

Virus
8th August 2005, 10:52
Se pun in vanzare in fata la bar, vis-a-vis de stadion. Fularul daca i se poate spune asa are de ce sa fie mai mult. I se poate spune si esarfa dupa material. Oricum arata super, si avand in vedere ca cei care il vand nu au nici o legatura cu clubul pot expune orice pret. Fularul merita pt ca la o adica il poti purta si la costum. O sa se potriveasca super cu tricourile originale.

SilverZeus
8th August 2005, 12:03
Am citit ca a fost legitimat Romeo Surdu, el va putea juca de acum incolo pentru CFR. Sper sa fie mai bun decat atacantii care ii avem acum, ne trebuie un atacant cu sange rece care suteaza cand ajunge in fata portii, ca ai nostrii incearca sa dribleze pana ramane poarta goala, abia atunci suteaza.

....mah, dar turdeanul meu Tilinca imi pare foarte bun...fara sa exegerez...nu doar ptr ca a dat goluri multe in Intertoto, insa l-am vazut si la meciuri: fuge de mananca pamantul si se demarca foarte bine, paseaza ( golul lui Anca din returul cu lituanienii, e opera lui Coco; la fel si penaltyul fructificat de Jula, tot lui Tilinca ii apartine)....eu zic, ca nu a prea fost folosit: ptr ca e inadmisibil ca el sa fie aproape dat afara de Sunda (a fost la un pas de a pleca la Medias)....ar trebui folosit in locul lui Anca, care (cu tot respectul) e un MAAAAAAAAAARE lenes pe teren....are si el meciuri bune, insa zic ca e cazul sa ii dea CFR-ul drumul in Rusia si sa-l lase pe Tilinca....

@Virus: tnx ptr informatii.... :ok:

andrei_cj
8th August 2005, 12:44
Eu zic ca trebuie tinuti acesti patru atacanti si asa o sa fie concurenta pe posturi......toti trei sunti buni....Romeo Surdu inca nu a confirmat Anca a fost golgeterul cfr-ului in divizia A si Tilinca in Intertoto deci nu ar trebui nici unul dat afara si inca ceva imbucurator este ca Anca in Intertot si-a schimbat foarte mult atitudinea fata de joc..nu se mai arunca munceste fuge...mult....nu stiu ce s-a intamplat adika banuiesc si daca Dorinele e cel care a reusit sa faca asta e un ANTRENOR BESTIAL.

P.S. Pana si Turcu si-a dat drumu'

radus
8th August 2005, 13:24
Si eu sunt de acord cu andrei_cj. Anca este dupa parerea mea cel mai bun atacant pe care-l are CFR-ul la ora actuala. Tilinca este intr-un varf de forma, nu stiu cat o sa-l mai tzina, sa dea Domnul sa ramana asa mereu.
Anca in schimb are meseria in sange, intotdeauna simte poarta si ajuta si apararea... Normal ca mai rateaza, ca orice atacant, doar nu e chiar Drogba :)
Surdu se vede ca n-a jucat cu coechiperii prea mult, la Bucuresti nu prea s-a vazut ...
Despre Bruncevic, eu cred ca-l mai tin in lot pana isi revine Rooney (Roszel).

ioana20
8th August 2005, 14:30
Eu zic ca trebuie tinuti acesti patru atacanti si asa o sa fie concurenta pe posturi......toti trei sunti buni....Romeo Surdu inca nu a confirmat Anca a fost golgeterul cfr-ului in divizia A si Tilinca in Intertoto deci nu ar trebui nici unul dat afara si inca ceva imbucurator este ca Anca in Intertot si-a schimbat foarte mult atitudinea fata de joc..nu se mai arunca munceste fuge...mult....nu stiu ce s-a intamplat adika banuiesc si daca Dorinele e cel care a reusit sa faca asta e un ANTRENOR BESTIAL.

P.S. Pana si Turcu si-a dat drumu'

de acord cu tine andrei, Dorinel a fost, este si va mai fi un MARE JUCATOR pana cand se va retrage, dar pe langa asta este un MARE ANTRENOR si nu cred ca ne hazardam cand spunem asta, desi este la inceput de drum. Dupa cum stiti anul trecut la Steaua a fost secund, dar in retur, in ultimile 3 etape de fapt el a antrenat Steaua si a reusit un lucru extraordinar pe care nici Zenga nu l-a reusit, le-a ridicat moralul jucatorilor, i-a impins de la psate sau i-a tras dupa ei. Iar acest lucru conteaza foarte mult. Pacat ca a plecat de la Steaua, dar dupa cum au spus si altii facuse deja prea mult pentru Steaua si nu a fost apreciat de conducere. Ma bucur insa ca ajuns la Cluj si sunt sigura ca va face o treaba buna.
btw nu degeaba la Constanta un intreg stadion a strigat "Pentru noi Munti este Hagi 2!"

Bafta in finala Munti! Speram ca in Uefa sa elimini javrele :D

andrei_cj
8th August 2005, 14:34
Da frumos post Luiza! Dorinel este un adevarat model in ceea ce face!

P.S. Bruncevici cred ca ramane cel mult pana isi revine Rooney si atunci o sa avem patru atacanti adevarati dupa cum zicea Dorinel....ca are deja pe toate posturile doi jucatori de valori apropiate ceea ce e foarte bine!

Angelina Jolie
8th August 2005, 23:41
Ma io raman la parerea mea ca Tilinca nu are valoare. Momentan e pe val deci n-am ce comenta dar cred ca se va stinge repede. Sper sa ma insel.
HAI CFR!

Virus
8th August 2005, 23:52
Mie sincer mi s-a parut foarte comica faza in care atacantul nostru de mare clasa Tilinca da un gol extraordinar cu capul, in poarta lui Bilbao, ca mai apoi la aterizare sa dea cu nasul de pamant.
Ma bucur extrem de mult ca e pe val, dar am impresia uneori ca omul ala da goluri din prostie si nu din stiinta. Oricum atata timp cat da goluri e numa bine. Merita apreciat aportul lui la calificarea istorica a Clujului in finala Intertoto.
Sper sa o tina tot asa, si sa avem o echipa cat mai competitiva in campionat. Urmeaza meciuri grele cu francezii, si in deplasarea de la Vaslui. Cu Jiul nu cred ca o sa avem probleme.
HAI CFR!!!

Angelina Jolie
9th August 2005, 00:38
Apoi in orice caz, oricine da gol cu jiul va fi favoritul meu de acum incolo.

Virus
9th August 2005, 11:46
Apoi cred ca o sa ai foarte multi favoriti.... Ai putea sa ai si ceva de la Jiul ca la cat sunt de slabi cred ca se va trezi unu sa isi dea autogol.

Angelina Jolie
9th August 2005, 22:05
Ha ha. Ar fi tare. Noul meu favorit,Damian Militaru sa zicem.
HAI CFR!

PerVersion
12th August 2005, 22:50
Am zis eu mai demult ca nu e nu stiu ce valoare Tilinca sau Anca. Despre Bruncevic nici nu are rost sa mai vorbim. Ideea e ca mai nou ajungem foarte mult in fata portii, daca am avea atacanti care sa fructifice un sfert din ocazii, ne-ar merge foarte bine. Abia astept sa vad maine daca Surdu are ceva in plus fata de Tilinca sau Anca.

Am fost ieri la stadion sa-i vad pe baieti, Rooney nu s-a antrenat cu lotul, ci separat cu Alickovic si Vintila, au facut doar niste alergari, dar se pare ce se insanatoseste incet incet. Sper sa revina, sa vedem ce poate :)

Virus
13th August 2005, 09:12
Poate doar eu am impresia asta dar cred ca avem sanse la titlu anul asta :)

roxana_cj
13th August 2005, 10:52
N-ar fi rau!
Mai nu vreau sa fiu rea si sa critic foarte tare... dar lui Alickovic si lui Vintila cred ca le place mai mult in Kharma decat la lot! :( Sunt tare curioasa daca sunt accidentati sau nu! Am sa-i intreb!

PerVersion
13th August 2005, 11:00
Heh, Kharma e un loc frumos, nu ma mir ca le place acolo :D
Oricum, am citit ca Vintila si-a reziliat ieri contractul cu CFR, deci daca e adevarat ce zici, am scapat de unul petrecaret :drak:

Virus
13th August 2005, 11:14
Ce sa faca saracii baieti, oricum nu prind echipa. Daca stam sa ne gandim ca sunt a doua rezerva.

roxana_cj
13th August 2005, 11:49
:o: Si-a reziliat contractul? Asta trebuie aflat!

Angelina Jolie
13th August 2005, 17:37
Marea valoare Vintila. Ala nici de Unirea Dej nu era bun.
HAI CFR!

roxana_cj
14th August 2005, 18:20
Drept! Dar sa aflam macar daca va fi rezerva! La meci n-a fost nici pe banca nici in tribuna!
HAI CFR!

Angelina Jolie
14th August 2005, 21:34
Ce rezerva sa mai fie daca a plecat?

andrei_cj
15th August 2005, 21:46
Si Bruncevici incepe sa prinda tot mai rar lotu' drept dovada la meciul cu Jiul nici macar pe banca nu a fost!

Angelina Jolie
15th August 2005, 22:11
Ca drept dovada ca nu are valoare si a fost adus de Sunda pe pile.

Virus
15th August 2005, 22:30
Nu trebui gandit doar asa Valy. Sa stii ca in tur a functionat foarte bine cu el pe teren cu toate ca nu facea mai nimic. Dar el de fapt nefiind cunoscut tot timpul tragea dupa el doi oameni ceea ce a lasat spatii pentru Anca. De unde crezi ca a dat Anca atatea goluri. Oricum de admirat perseverenta cu care esti anti Sunda.

andrei_cj
15th August 2005, 22:57
Eu zic ca Surdu a facut un meci foarte bun cu Jiul adika se vede ca are stofa de atacant numai sa-si dea drumul si o sa fie o reala amenintare la postul de titular (zic eu)

PerVersion
16th August 2005, 00:23
Sincer eu ma asteptam la mai mult, nu m-a impresionat deloc in meciul cu Jiul. Oricum, poate este prea devreme sa-mi fac o idee despre el, este de putin timp la echipa, probabil mai are nevoie de timp sa se obisnuiasca.

Angelina Jolie
16th August 2005, 02:56
Oricum de admirat perseverenta cu care esti anti Sunda.
O, da. Nu-l iert pe Sundoid. Imparatul promovarilor si regele deplasarilor. :happy

roxana_cj
16th August 2005, 20:57
Se pare ca sarbilor le plac mai mult clujencele decat fotbalul de la Cluj! :D

Virus
16th August 2005, 22:55
S-au dat la tine???

TZEFERU
17th August 2005, 01:06
Mai baieti fiti atenti in special cei de la galerie.... Daca puteti faceti bannere la fiecare meci sa se inceapa odata proiectul la acel stadion la Cluj. Sa se implice odata cei de la primarie si consiliu si si sa inceapa demararea...ca raminem de risul cur...cilor. Trebe pusi sub presiune la fiecare nivel chiar si la nivel de galerie.....Se tot vorbeste de cautare de amplasament bla-bla...deja de nu stiu cind.

Cu titlul de stadion pentru toti clujenii. Sper sa se califice CFR, nu pentru alta, dar macar pentru stadion. Poate asa mai atragem atentia de situatia penibila in care se afla Clujul in acest sens.

Virus
17th August 2005, 12:48
Am sa vorbesc cu seful galeriei in privinta asta si o vedem la ce decizie se ajunge. Din cate stiu eu Paszkany astepta aprobare de doi ani de zile pentru a construi inca o tribuna pe terenul de zgura. Aceasta aprobare din pacate intarzie sa apara. Este mult mai usor sa se construiasca o tribuna decat un intreg stadion.
Multumesc de idee si va fi luata in considerare!

radus
17th August 2005, 15:25
Buna idee Tzeferu ...
E mult mai greu sa se construiasca un stadion si asta s-ar putea finaliza in 2-3 ani in cel mai fericit caz... Pe noi ne doare ca in caz de calificare in UEFA trebuie sa mergem pe nu stiu unde sa jucam .
Am impresia ca cei de la Regionala CFR Cluj taraganeaza lucrurile ... Sau trebuie aprobari si de la ministerul transporturilor ??
O sa mai curga multa apa pe Somes pana se vor schimba mentalitatile comuniste, inclusiv in Cluj.

Rila
17th August 2005, 16:28
Dar daca tot putem incerca ceva de ce nu am face asta? Ca daca stam si asteptam sa pice din cer mai dureaza. SA facem bannere.

andrei_cj
17th August 2005, 16:59
Da trebuie cumva sa tragem acest semnal de alarma prin proteste civilizate si normale trebuie facute bannere trebuie facut totul pt a se creea conditii pt performanta la cluj!
Se vede clar ca echipa CFR doreste acest lucru si mai important il si poate realiza...deci nu vad de ce nu s-ar creea si conditii?

roxana_cj
17th August 2005, 19:22
S-au dat la tine???Nu chiar! :D Buna ideea cu bannerele! O alta idee ar fi sa se faca un banner care sa ramana pe stadion! Ca si cel pentru Dorinel!

Angelina Jolie
18th August 2005, 05:02
Faceti un banner: "Valy - ne e dor de tine!".
:happy

andrei_cj
18th August 2005, 13:37
:D

roxana_cj
18th August 2005, 16:04
VALY ne e dor de tine!

Virus
18th August 2005, 23:13
Nu doresc sa stric momentele de nostalgie dar am vesti proaste...
Am auzit ca nu este televizata finala cu RC Lens!!!

Angelina Jolie
19th August 2005, 00:26
Ce ma tie nu ti-e dor de mine?
@Roxy: :bere: cu prima ocazie!

roxana_cj
19th August 2005, 11:53
Nu pot sa cred ca nu televizeaza meciul!
Astia-s batuti in cap!
@Valy: :bere: o sa tin minte! :D

andrei_cj
19th August 2005, 15:18
Nu-mi vine sa cred ca nu va fi televizat meciul :rosu: dar cine stie poate pana marti se va hotara vreo televiziune sa preia drepturile de televizare ca de nu si :ciocan:

P.S. Eu am inteles ca se va difuza pe TV SPORT!!!! Iar daca reusim sa-i batem bem multa multa.......
:bere: :bere: :bere: :bere: :bere: :bere: :bere: :bere:

Virus
20th August 2005, 13:10
Valy sa stii ca si mie mi-e dor de tine. Chiar ne lipsesti acolo in galerie!
Oricum andrei daca luam cupa bem la greu. Sper sa ne vedem cu totii in Avram Iancu.

andrei_cj
20th August 2005, 13:22
Ce vroiam sa va zic am inteles ca meciul va fi televizat de la ora 21 pe TV SPORT marti deci nu mai e stress la faza asta si referitor la cupa chiar daca ratam aceast mare ocazie o sa mergem in avram iancu' si la aeroport sa-i incurajam pe baieti!

roxana_cj
20th August 2005, 13:31
E televizat? Super! Speram intr-o victorie!
HAI CFR!

t.b.
20th August 2005, 14:41
Intr-o victorie a lui Lens nu? :D Si noi o sa le tinem pumnii...

roxana_cj
20th August 2005, 14:55
Intr-o victorie a lui Lens nu? :D Si noi o sa le tinem pumnii...Victorie a Romaniei! Din partea echipei CFR Cluj! Asta e!

Rila
20th August 2005, 15:20
Incredibil cat de prost poti fi tb. Nu te roaga nimeni sa ne sustii chiar daca ar fi frumos ca esti clujean dar ceea ce faci tu este sub orice critica. Dar astia sunteti voi "studentii". :no: :rosu: :no: :rosu:

t.b.
20th August 2005, 15:28
Vezi ca eu nu te-am jignit pe tine...

Virus
20th August 2005, 15:47
Ai grija Rila ce spui pentru ca adevarul doare!!!
Referitor la transferuri la stiri au spus ca a esuat transferul lui Adrian Ilie. Poate vine la noi... cine stie. Ca doar l-am tot vazut la stadion...

ioana20
20th August 2005, 17:04
Sincer, nu prea cred ca Adi Ilie s-ar intoarce in fotbalul romanesc, a declarat el asta de mai multe ori; dar cine stie, la Steaua oricum nu cred ca se intoarce, iar daca pana la urma ar reveni in divizia a l-as prefera la Cfr decat la Poli; publicul clujean merita sa vada jucatori precum Adrian Ilie (desi nu mai e cel de alta data :( )
apropo cand l-ati mai vazut la stadion?