PDA

View Full Version : Vindem locul sau NU ?



ADelPiero
4th June 2004, 19:48
Ceahlăul, Petrolul şi UTA
vor locul lui Apulum

Deşi a terminat pe locul 6, echipa din Alba Iulia are mari probleme financiare, finanţatorul Emanuil Savin recunoscīnd azi că este posibil să vīndă locul in prima divizie Ceahlăului Piatra-Neamţ. Īncă două formaţii, Petrolul şi UTA, s-au arătat interesate să trateze cu cei din Alba. Eventualitatea nu e īnsă agreată unanim la clubul ardelean, o facţiune a conducerii, īn frunte cu preşedintele Măluşel, respingīnd soluţia lui Savin

MaPaX
4th June 2004, 21:29
savin este un prost si tampit dupa ce ca a dat bani, acum zice ca i-a dat in imprumut si ii vrea inapoi
Malusel a zis ca nu vinde locul deci asa va fi!

unirea
4th June 2004, 23:24
ma? daca vinde locul va fii din cauza lui savin!daca e vorba de imprumut!vreau sa ii spun ca si eu as fii putut sa imprumut clubul !pt ca stiam ca ii primesc inapoi! el asa a planuit de la inceput!sa ii iasa banul!talharul naibii! Vai de as avea destui bani.........

unirea
4th June 2004, 23:26
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=89175#post89175

unirea
4th June 2004, 23:28
faza e ca malusel nu s-a imprietenit cu cine trebuia!si daca vrea ca unirea sa ramana in A
TREBUIE SA SCAPE DE SAVIN! jos savin!savin= ion marginean(Limoniu)si asta e un talhar la fel de mare!

FreeMinds
4th June 2004, 23:40
ma tre sa stam linistiti ca asa ceva nu se va intampla
am luptat pentru locul acesta si nu-l vom pierde asa aiurea
pentru savin numai :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan:

FreeMinds
5th June 2004, 11:18
Preşedintele executiv al clubului ardelean, Viorel Măluşel, l-a contrazis pe Savin. "Păi, sīntem nebuni? Ne-am zbătut atīta cu licenţa şi cu plata datoriilor ca să ne vindem locul ori să fuzionăm? Sīnt aiureli, scoase de indivizi care vor să-şi facă imagine electorală. S-a vorbit că vom fuziona cu Oradea, apoi cu Jiul, UTA şi, apoi, că ne vindem locul lui Pinalti. Nu vindem şi nu fuzionăm, să fie clar!", a spus Măluşel. Preşedintele lui Apulum a adăugat că, īn afară de sponsori, īn campionatul viitor se va baza pe sprijinul autorităţilor locale.

:ok: :ok: :ok: :ok: /hello /hello /hello

ADelPiero
5th June 2004, 11:29
Viorel Malusel Forever !!!!!!!! E Cel Mai Tare !!!!!
/OLE/

unirea
5th June 2004, 12:50
E Cel Mai Sufletist Om! El Intradevar Iubeste Fotbalul! E Singurul Care Vrea Cu Adevarat! Domnule Malusel?:alba Iulia Va Iubeste! Multa Sanatate !
Lupta Unirea

FreeMinds
5th June 2004, 15:31
Important!!!

daca stie cineva ce masina are Savin sa ne anunte!!!

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

unirea
6th June 2004, 03:07
Nu Vindem Locul!dar Vor Vinde Jucatorii! Pacat! Savin= Gunoi

V25
6th June 2004, 11:57
Linistiti-va ca pana la urma nu e nimic cum se aude. Dimpotriva, saptamana asta veti afla o veste buna. Hai UNIREA! :)

ADelPiero
6th June 2004, 12:21
ASA SA FIE :p

MaPaX
6th June 2004, 12:24
Linistiti-va ca pana la urma nu e nimic cum se aude. Dimpotriva, saptamana asta veti afla o veste buna. Hai UNIREA! :)
Stiam eu ca nu ne vinde Malusel! :yeah: /hello :ok:
HAI /OLE/ UNIREA

ADelPiero
6th June 2004, 12:31
Malusel ii baza !!! sa mai aud pe cineva ca il injura sau face misto .... ca`l si traznesc ... il bag cu capu`n XY

FreeMinds
6th June 2004, 17:21
zvonuri aiurea......

Hai Unirea

kleine
6th June 2004, 21:57
Bah... Savin ala a venit numa sa-si ia procente si sa-si mareasca averea lui de 2 lei... Oricum ... sa speram ca vor face stadionu si ca Malusel se va tine de cuvant ... si ca Pinalti nu va iesi primar :yeah:
Hai Unirea! /hello

sscalin
7th June 2004, 09:56
Dupa ce am auzit ce sa zis la televizor vineri seara am vorbit la telefon cu fiul lui Hava care la aflarea vestii l-a sunat pe taica-sau si uite ce am aflat. La auzirea vesti Hava sa inervat foarte tare si l-a sunat pe Malusel si Savin. pe la 8 seara n-a reusit sa dea de nici unul, acestea avand telefoanele inchise. In jurul orei 10 a vorbit cu Malusel. Hava mi-a confirmat ca in cazul in care Unirea fusese vanduta fara acordul sau iar fi dat in judecata si pe Savin si pe Malusel, insa dupa discutia cu Malusel sa linistit acesta spunand ca nici nu se pune problema. Savin nu poate face nimic fara Malusel si Hava iar acestea au zis un 100% NUU!!!
Savin sa mearga acasa si sa-si vanda el altceva daca are chef sa vanda pentru ca UNIREA NU ESTE DE VANZARE!!!
HAI UNIREA!!!

V25
7th June 2004, 10:16
Da, stiu si eu ca Hava s-a enervat foarte tare si a intervenit pentru echipa. Adevarul e ca nu e echipa lui Savin si nu o poate vinde ca si cand si-ar vinde el masina personala, de exemplu. De fapt, am auzit ca o asemenea actiune e si ilegala. Dar nimeni nu stie exact ce calitate are Savin la Alba Iulia si ce drepturi de semnatura. Vad ca pentru presa centrala nu e important ca o echipa ca Unirea dintr-un oras ca Alba Iulia are deasupra, in clasamentu final al campionatului, pe granzii fotbalului romanesc. Nimeni nu lauda asta. Se vorbeste doar despre saracie si probleme. Adevarul e ca asta se citeste, asta impresioneaza omul, pana la urma. Eu cred ca e mult fum pentru nimic... Emotii au existat, asa e.. mai ales vineri .. am fost in oras cu Pelici, Fogorosi si cativa fotbalisti, care au mai ramas prin Alba si in afara de Fogorosi care incerca sa-si pastreze ratiunea, toti am intrat in panica. Nu se va intampla nimic, UNIREA ramane la ALBA IULIA pentru ca aici e locul ei. Fara 1-2 jucatori, dar nimeni nu e de neinlocuit. Parerea mea - Savin ----> OUT! El e afacerist, n-are nici o treaba cu Alba Iulia, nu are nici macar sentimentul unui suporter. Nu e finantator, e imprumutator. O bulina alba pentru Malusel si nea Achim. Trecem noi si peste asta si la anu` vom fi si mai buni!

ADelPiero
7th June 2004, 16:11
Malusel a cam adunat destule buline albe :D

MaPaX
7th June 2004, 16:30
„Pinalti a vorbit să se afle īn treabă”
Preşedintele clubului, Viorel Măluşel, a reafirmat ieri că nu va ceda locul din Divizia A patronului Ceahlăului, Gheorghe Ştefan, care şi-a exprimat intenţia de a-l cumpăra pentru suma de 700.000 de dolari. "A fost īn campanie pentru alegeri. Pinalti a spus că ne vrea locul pentru a fi ales primar. A vorbit şi el să se afle īn treabă. Noi dorim mai mult să rămīnem īn prima divizie. La nivelul conducerii clubului, nici n-am discutat problema asta", a afirmat Măluşel.
GSP

sscalin
8th June 2004, 13:33
„Ne-a trezit manevra lui Pinalti”
Adunarea Generală a clubului din Alba Iulia se va īntruni īn şedinţă extraordinară mīine, cīnd se va discuta noua organigramă şi viitorul grupării. Financiar, Apulum va miza pe ajutorul Primăriei, care s-a angajat să modernizeze stadionul şi să susţină echipa cu 10-15 miliarde de lei, dar şi pe sponsorul Bergenbier, căruia i se vor adăuga compania de vinuri Jidvei şi fabrica Apulum. "Ne-a trezit din letargie manevra electorală a lui Pinalti, care a declarat că va fuziona cu noi. Să fie clar, nu fuzionăm cu nimeni!", a spus primarul Mircea Hava, reales īn funcţie.
Sursa: Gazeta Sporturilor
Mai am insa si o veste mai putin buna, tot din Gazeta sporturilor se spune ca pelici va renunta la functia de Antrenor principal la Unirea Alba Iulia plecand ca secund la CFR Cluj

V25
8th June 2004, 14:29
Nu-i nimic daca pleaca Pelici, nu stiu daca la CFR, Sunda zice ca nu mai vrea pe nimeni de la Alba Iulia, oricum nu ramanem ai nimanui. Nimeni nu e de neinlocuit. Nici Pelici, nici Maier si nici chiar Paleacu. Cred ca pana la urma vor fi multe transferuri la echipa....

ADelPiero
8th June 2004, 15:15
aiiiiiiiiiiii Doamne ce se intampla la echipa asta.... :)
ca si vremea... acuma ploua ...peste 5 minute`i soare... :cool:

unirea
9th June 2004, 09:32
Nimeni Nu E De Neinlocuit!(poate Doar Paleacu :p
Hai Unirea

HaoTic
9th June 2004, 10:00
Zvonuri- apare Talnar cu Borcea

bill
9th June 2004, 10:06
Unde apar..la sedinta extraordinara?

V25
9th June 2004, 10:38
Zvonuri- apare Talnar cu Borcea

Asa este. Cristi Borcea este asteptat saptamana asta la Alba Iulia. Din cate am inteles, are intentii foarte bune. Talnar, de asemenea e interesat si ramane sa discute cu conducerea. De discuta si despre intinerirea lotului cu 6 jucatori din lotul lui Dinamo, care au evoluat si la U Cluj, dar i-a nominalizat Mapax deja.
Azi dimineata Pinalti se lauda ca 99% a semnat cu Alba Iulia. Aiurea!

bill
9th June 2004, 10:47
Pinalti ori e nebun ori are impresia ca-si poate bate joc de oameni cum vrea el. Am impresia ca face toate afirmatiile astea ca sa castige alegatori in turul 2.

V25
9th June 2004, 11:29
Da, si eu cred ca totul se rezuma la politica pana la urma. Partea buna, daca se poate numi asa, din toata povestea asta este ca ai nostri au fost putin zduncinati la ideea ca pot pierde echipa. Fara propaganda, dar cred ca Hava "ia taurul de coarne" de acum. Si se pare ca nu e singurul. Pe Savin asta... tare mult il vreau disparut din judet. Vorba lui C. Ciobanu, daca s-ar intampla ceva rau cu echipa, principalii vinovati si-ar pune tot orasul in cap!

FreeMinds
9th June 2004, 13:20
http://unirea.3x.ro/sport.html



Candidat din partea PNL la funcţia de primar al oraşului Piatra Neamţ, preşedintele Ceahlăului, Gheorghe Ştefan, a intrat īn turul doi al alegerilor, alături de actualul edil şef al urbei, Ioan Rotaru (PSD). "Ne despart doar 29 de voturi şi am īncredere că voi īnvinge. Īn continuare mă lupt pentru ca echipa de fotbal să rămīnă īn Divizia A, chiar dacă īncă nu am ocupat postul de primar. Zilele acestea voi avea o īntīlnire cu cei de la Apulum. Sīnt dispus să investesc 700.000 de dolari ca oraşul să aibă formaţie īn prima ligă, deşi s-ar putea ca suma să fie şi mai mică. Nu m-am gīndit īncă la numele viitorului antrenor, rămīne să hotărăsc la momentul potrivit", a spus Ştefan.



gazeta sporturilor

sscalin
9th June 2004, 14:00
Lasa-l sa viseze in continuare :happy , ca are dreptul acesta ca noi tot nu o sa vindem UNIREA la niste moldoveni mai ales Lui. Apropo V25 mergi cumva la intalnirea consilului. daca da cum ai ceva stiri te rog sa le scrii pe forum. MERCI !!!
HAI UNIREA!!!

HaoTic
9th June 2004, 14:02
Ce contre urate intre Savin si Avram. Cred ca Savin o sa ne faca numai probleme de acum incolo. Ma duc acum la stadion sa vad daca au inceput sa puna scaune.

V25
9th June 2004, 15:14
Nu, eu nu merg, dar cand aflu ceva, va transmit.. A inceput ! :)

V25
9th June 2004, 17:04
FC Unirea va rămāne la Alba Iulia!
Convocată de membrii fondatori ai clubului FC Apulum Unirea Alba Iulia, Adunarea Generală Extraordinară a īnceput cu o jumătate de oră mai tārziu şi după cum au debutat discuţiile, cu felicitări pentru performanţa realizată īn primul an petrecut īn Divizia A, nimic nu prevestea furtuna.
* Echipa rămāne la Alba Iulia
Preşedintele clubului, Viorel Măluşel, a afirmat că formaţia FC Unirea Alba Iulia va juca şi pe viitor īn Cetatea Marii Uniri, declaraţiile lui Gheorghe Ştefan „nereprezentānd altceva decāt propagandă electorală. Şi eu pot da o declaraţie de presă, conform căreia, din sezonul viitor Steaua va juca fie la Alba Iulia, fie la Zlatna. Cine m-ar crede?”. Măluşel a declarat că doar trei persoane, Emanoil Savin, Nicolae Achim şi domnia sa, au drept de semnătură la această echipă şi „īn ceea ce mă priveşte, niciodată nu voi semna pentru plecarea echipei īn altă parte.” Īn altă ordine de idei, Măluşel l-a acuzat pe vicepreşedintele Achim de īntārzierea īntocmirii actelor pentru obţinerea licenţei de club profesionist, concluzionānd „īmi pare rău că am lucrat īmpreună şi īmi dau seama că eşti cel mai josnic om de aici, tu ai creat această disensiune īn club”. Astăzi, īntr-o conferinţă de presă, Nicolae Achim a promis că va face lumină īn cazul dosarului de licenţă.
* Datorii de 30 de miliarde de lei
Conform punctului 3 al ordinii de zi, īn data de 8 iulie 2004, datoriile clubului s-ar ridica la peste 30 de miliarde de lei, după cum urmează: 5,3 miliarde de lei către jucători, 665 de milioane de lei către antrenori, 560 de milioane de lei către personalul administrativ (pe lunile martie, aprilie, mai şi iunie), 1,3 miliarde de lei către diferite societăţi comerciale, 21,6 miliarde de lei către persoane fizice, bani luaţi īmprumut de la acestea şi 150 de milioane de lei, alte diverse datorii. Extrem de tensionat, Măluşel a admis existenţa acestor datorii, īnsă a infirmat că ele s-ar ridica la suma precizată de membrii fondatori ai clubului. Cireaşa pe tort a fost pusă de Ioan Mărginean, fostul preşedinte al ardelenilor, care i-a semnalat preşedintelui Măluşel că pe adresa clubului a sosit un fax prin care Comisia pentru Acordarea Licenţei a fixat ca termen limită pentru definitivarea dosarului data de 5 iulie 2004. „Fiţi atent, domnule Măluşel, că dacă pānă la data respectivă nu sunt īntrunite toate condiţiile sti****te de Comisia de specialitate, s-ar putea să ni se ridice licenţa!”, a spus Limoniu’. Măluşel a rămas interzis la aflarea veştii şi a conchis: „Cum de acest fax a ajuns la dumneata şi nu la mine? Acum īmi dau seama cine pentru cine lucrează!” (n.a. cu trimitere directă la vicepreşedintele Nicolae Achim).
* Se schimbă numele echipei?
Nu ar fi exclus ca pe viitor, FC Apulum Unirea Alba Iulia să-şi schimbe denumirea īn FCM Unirea Alba Iulia, deoarece „Primăria şi Consiliul Local au băgat bani serioşi īn această echipă, nu ca alţii, care doar au īmprumutat clubul cu diverse sume de bani”. Deşi membrii fondatori ar fi dorit ca această decizie să fie luată īn cadrul Adunării Generale de miercuri seară, divergenţa de opinii dintre cei prezenţi a condus la īntreruperea intempestivă a şedinţei, după doar 45 de minute. Ca o concluzie, trebuie spus că deasupra clubului „alb-negrilor” pluteşte o ceaţă deasă. Asta īn ciuda faptului că pe Stadionul „Cetate” au īnceput lucrările de montare a celor 6.000 de scaune din plastic.
Informatia de Alba

V25
9th June 2004, 18:26
Malusel l-a trecut pe linie moarta pe Nicolae Achim. O fi bine, o fi rau....cine mai poate sa stie...

MaPaX
9th June 2004, 18:32
Şi eu pot da o declaraţie de presă, conform căreia, din sezonul viitor Steaua va juca fie la Alba Iulia, fie la Zlatna. Cine m-ar crede?”. :))) :happy

Asa este SUPER!!!!!! RAMANEM IN A CUM SPUNEAM!
pinalti isi facea reclama sa-l voteze aia din Piatra Neamt :)

e mai bine FCM UNIREA Alba Iulia decat FC Apulum UNIREA Alba Iulia :)

unirea
9th June 2004, 19:45
Sa Nu Cumva Sa Revina Presedinte Mafiotul De Limoniu!stie Toata Lumea Ce A Facut Omul Ala Pt Unirea(numai Rau) Nu Il Pot Vedea In Ochi! Sa Zboare Din Alba Iulia!ca De Il Prind ...........! In Alta Ordine De Idei : Sunt Foarte Bucuros Ca Echipa Se Va Numi Unirea Si Atat!nu Si Apulum!
Fortza Unirea Alba Iulia ;)

ADelPiero
9th June 2004, 20:48
Forta FCM Unirea Alba Iulia !!! :D
cred ca aceasta saptamana va fi cea mai grea...

sscalin
10th June 2004, 09:50
Nici eu nu sunt de acord cu revenirea lui Limoniu acesta fiind un hot si jumatate. Daca revine Limoniu se duce dracului echipa. Sedinta de ieri a fost un fiasco si a fost facuta de limoniu care incearca din nou sa ajunga la putere. Sa plece la Craiova ca n-are ce mai cauta la Alba. El vorbeste de datori dupa ce jumate din datoriile care le spune el sunt de pe vremea lui. Apropo Achim este un tradator si face foarte bine ca Malusel il da afara. Eu am aflat de mai mult timp acest lucru dar n-am crezut. Sa speram ca totul va revenii la normal

bill
10th June 2004, 11:47
Ma intreb de ce nu reusesc sa ajunga toti la o intelegere. Daca fiecare urmareste doar sa aiba puterea e si mai rau pt ca inseamana ca nu le pasa de oras si de echipa. De ce nu se constituie o societate pe actiuni care cred eu ar atrage si alti investitori pt ca ar stii unde baga banii. Cine o fi impotriva unei solutii care sa aduca stabilitate la echipa?

V25
10th June 2004, 12:13
Eu stiam ca Malusel e impotriva societatii pe actiuni...

bill
10th June 2004, 12:32
Nu se stie ce se va intampla in continuare daca la sedinta nu s-a discutat nimic? Cu Borcea si Talnar se mai aude ceva?

HaoTic
10th June 2004, 12:33
Deci sa concluzionam: Savin vrea sa-si recupereze banii prin orice mijloace, doar si-a atins scopul - primar la Busteni; Achim de partea lui Limoniu - se pare ca va fi eliminat din conducere; Malusel vrea echipa la Alba, dar nu doreste societate pe actiuni...altfel nu mai poate invarti banii cum doreste; Hava nu are drept de semnatura- treaba lui este stadionul. Bataliile urmatoare se vor duce intre Malusel si Savin. Eu zic ca daca nu apare urgent un investitor de calibru care sa-l plateasca pe Savin si o parte din datorii (sau vanzarea a catorva jucatori), situatia Unirii va deveni dramatica.

ADelPiero
10th June 2004, 13:25
fara lIMONIU !!!!!!!!! si sa`l dea afara si pe aCHIM ala ...
FORZA MALUSEL !! NU TE LASA ! :yeah:

V25
10th June 2004, 16:52
Ce ceaţă deasă, vai ce ceaţă deasă...

Marea bălăcăreală, de miercuri după amiază, a rămas doar o simplă amintire īn memoria celor care au asistat, īn direct, la "circul" fără bani desfăşurat īn incinta sediului PAEM din Alba Iulia...Joi dimineaţă, Viorel Măluşel, a organizat o conferinţă ad-hoc īn care a īncercat să lămurească, pe cāt posibil, situaţia īn care se află FC Unirea Alba Iulia.
* Nicolae Achim va fi īnlocuit din funcţia de vicepreşedinte
Conform celor afirmate de Viorel Măluşel, vicepreşedintele Nicolae Achim "va fi destituit din funcţie şi-i vom propune să lucreze īn continuare la club, dar īntr-o altă funcţie. Īn ceea ce mă priveşte, doresc să īnchei orice fel de dispută cu domnul Achim şi īn acest sens vreau să-l invit la sediul clubului pentru o discuţie lămuritoare. Nu cred că era potrivit momentul pentru a ne spălă rufele īn public". Īn altă ordine de idei, Măluşel este de părere că īn cadrul aşa zisei Adunări Generale a membrilor fondatori, unele persoane nu au dorit "decāt să compromită actuala conducere a clubului, īn loc să vină cu propuneri pentru redresarea situaţiei financiare a divizionarei A". "Să ştiţi că s-au făcut demersuri dinspre Alba Iulia ca FC Unirea să nu-i poată obţine licenţa de club profesionist. De altfel, unul dintre membrii marcanţi ai Federaţiei Romāne de Fotbal m-a avertizat: Ai grijă, că te sabotează chiar oameni de la tine din oraş! Īn aceste condiţii ce să mai cred?...Cum poate cineva care trăieşte īn Alba Iulia să saboteze echipa, doar dacă are un scop bine definit şi rāvneşte la conducerea clubului", a declarat şeful "alb-negrilor", ferindu-se īnsă de a numi "personajele" aflate īn cauză.
*Se caută soluţii pentru plata datoriilor
La această oră, datoriile pe care clubul din Cetatea Marii Uniri la are faţa de fotbalişti sunt estimate la aproximativ 7,8 miliarde de lei (n.a. din care s-au achitat 1,5 miliarde de lei graţie "injecţiei financiare" a Consiliului Local Alba Iulia), aici fiind incluşi şi cei 22.000 de dolari datoraţi cluburilor CFR Cluj respectiv FCM Braşov, pentru transferurile lui M. Stanciu, Cosma şi Vascko. "Aceşti bani trebuie să-i plătim pānă pe 5 iulie, atunci cānd ne va fi reanalizat dosarul pentru obţinerea licenţei de club profesionist, aşa cum am fost īnştiinţaţi de faxul primit de la Viorel Duru. Căutăm soluţii pentru a rezolva această problemă şi sunt sigur că vom reuşi. Savin a promis că va mai aduce 30.000 de dolari, şi aşteptăm să primim 19.000 de dolari din drepturile de televizare, 30.000 de dolari din partea Consiliului Local, 15.000 de dolari de la Consiliul Judeţean şi 13.000 de dolari din partea sponsorului Bergenbier. Cu excepţia banilor de la Savin, care datorită faptului că a fost ales primar la Buşteni, nu va mai putea ocupa decāt funcţia de preşedinte onorific, nimic nu este palpabil, din cauza faptului că DGFP Alba ne-a blocat conturile, dar sper să soluţionăm cāt mai rapid şi această chestiune...", a afirmat Măluşel. De altfel, reeşalonarea datoriilor către bugetul de stat, reprezintă o prioritate pentru ardeleni, īn caz contrar retragerea licenţei de club profesionist fiind mai mult decāt posibilă.
* Banchetul...săptămāna viitoare
Īn ciuda dificultăţilor financiare cu care se confruntă uniriştii, Viorel Măluşel şi Emanoil Savin au purtat o discuţie telefonică īn care au īncercat să se pună de acord cu privire la data desfăşurării banchetului de sfārşit de sezon, prilej cu care jucătorii urmează să primească o parte a restanţelor financiare." Cu siguranţă, săptămāna viitoare vom organiza acest banchet şi să ştiţi că ne-am gāndit să organizăm şi un meci, amical bineīnţeles, īmpotriva jurnaliştilor din Alba, să vă batem pe terenul de joc, că īn rest...", a glumit Măluşel, care nu s-a sfiit să afirme că "se joacă pe prime, deci fiţi atenţi...!"

<<Informatia>>

FreeMinds
10th June 2004, 18:49
totul seamana cu un meci de sah, in care fiecare mutare este asteptata cu nerabdare....
fiecare baga bete in roate la celalalt ca sa apuce ciolanul, cat de romaneste suna totul :)
sa speram ca pana la urma totul o sa reintre in normal,cat mai repede cu atat mai bine pt toti

PS: beti si voi cat mai multa bere bergenbier :)

ADelPiero
10th June 2004, 19:37
sper ca Malusel sa nu se lase batut ... cel care a facut pentru club cele mai multe lucruri bune ... limoniu si achim 2 ciori ordinare...
acuma urmeaza sa vedem ce va face si Hava... cel care promitea multe...

unirea
10th June 2004, 20:09
MA? EU BEAU DOAR BERGEMBIER DE CAND SPONSORIZEAZA PE UNIREA! :)
Pe limoniu il stiu de cand era fratele meu la unirea acum 4 ani si era un mafiot si jumatate
! Malusel & Hava pot salva Unirea! ceilalti nu urmaresc decat sa castige bani! SA NE AJUTE DUMNEZEU !
PS: NU STITI CUM VA FII LA ACEL BANCHET? VA FII CA SI ACELA DE ANUL TRECUT? CAND AM SARBATORIT INTRAREA IN DIVIZIA "A"? ABIA ASTEPT SA II MAI VAD ODATA PE UNIRISTI SI SA STRIG CAT MA TIN PLAMANII " FORTZA UNIREAAAAAA"!!!!!
OLEEEEEEEE OLEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!

ADelPiero
10th June 2004, 20:48
stai sa vezi ... ca poate apara un virus in creierul lui Hava .. si Doamne fereste dupaia :mda:

ADelPiero
11th June 2004, 01:08
Dezgustat de cele petrecute la Adunarea Generală Extra­or­dinară a FC Unirea, primarul Mircea Hava este horărāt să se implice concret pentru a lămuri lucrurile īn privinţa Unirii. "N-am ştiut că va fi un asemenea circ, dar probabil că astfel percep unii oameni să facă fotbal. S-a ajuns la nesimţire din partea unora. Īn curānd ne vom īn­tālni cu cei care dau banii şi vom stabili ce vom face. E nevoie să punem ordine, noi primăria să ştim dacă ajutăm fotbalul, şi īn ce con­diţii. Nu putem spune că luăm taurul de coarne, dar vom fi acolo, īntre cei ce hotărăsc. Dacă finanţăm, măcar să avem un cuvānt de spus. Este prima condiţie pe care o vom pune, o persoană, nu ne-am gāndit īncă nominal, care să aibă drept de semnătură şi de de­cizie, să intrăm oficial īn structurile clubului. Nu suntem noi, Con­siliul local şi Consiliul Judeţean īn stare să preluăm īn totalitate e­chipa, dar vom contribui la o parte īnsemnată din bugetul clubului. Pānă īn prezent am alocat multe miliarde, īnsă acum vrem să ştim exact ce se face la fotbal", a declarat Hava.

unirea
11th June 2004, 11:05
Printr-o adresă trimisă de Viorel Duru, preşedintele Comisiei de Licenţiere, clubul Apulum este īnştiinţat că pīnă pe 5 iulie trebuie să prezinte un audit financiar şi să stingă datoriile către jucători şi alte cluburi. Ardelenii au restanţe către fotbalişti de aproximativ 190.000 de dolari şi au fost somaţi de FRF să achite 12.000 de dolari către CFR Cluj īn contul transferurilor lui Stanciu şi Cosma. Preşedintele executiv Viorel Măluşel mizează pe surse de finanţare de 107.000 de dolari, diferenţa urmīnd să fie acoperită prin cedarea lui Paleacu. y Dan Henegar -Alba Iulia

Ţălnar: "La Alba nu se face treabă serioasă"

Deşi era anunţat ca noul antrenor al lui Apulum, Cornel Ţălnar bate īn retragere după scandalul dintre preşedintele Viorel Măluşel şi fostul conducător, Ioan Mărginean, de la Adunarea Generală Extraordinară de miercuri. "Ce rost are să mai vin, nu sīnt tīmpit să intru pe un teren minat! Din păcate, din semnalele pe care le am a reieşit un singur lucru: la Alba Iulia nu se poate face treabă serioasă", a afirmat "Ţīnţarul". Tehnicianul dinamovist a menţionat totuşi că va ajunge sīmbătă acasă, la Alba Iulia, şi nu exclude o īntrevedere cu primarul Mircea Hava. y Dan Henegar - Alba Iulia

APULUM y Ales primar al municipiului Buşteni, finanţatorul lui Apulum din retur, Emanoil Savin, e dispus să continue la Alba. "N-am de gīnd să mă retrag sau să cer să-mi restituie īmprumutul. Vreau să văd dacă-mi permite legea să rămīn īn continuare dacă nu preşedinte al CA, măcar onorific", a declarat Savin. y Dan Gh. Udrea - Alba Iulia

CFR CLUJ y Antrenorul Aurel Şunda a mărturisit ieri că doreşte să-i transfere la Cluj pe fostul său elev de la Apulum, Alin Paleacu, şi pe internaţionalul de tineret Radu Mărginean, căruia i-a expirat īmprumutul la Oradea de la Romvest Arad. "Sīnt doi jucători care i-aş dori la echipă, rămīne să vedem dacă putem să-i transferăm", a comentat Şunda. y Radu Bichiş SURSA www.gsp.ro

unirea
11th June 2004, 11:28
Din Cauza Lui Marginean Nu Mai Vine Nici Talnar La Alba! Din Cauza Lui Mircea Hava Nu Mai E Sigur Ca Banii Dati De La Primarie Nu Ajung Acolo Unde Trebuie!
Pe Scurt : Boul Asta A Reusit Sa Faca Exact Ce A Vrut!

A Facut O Diversiune Din Care Crede Ca Va Profita Si Se Va Instala Din Nou In Fotoliul De Presedinte! Dar Daca Va Fii Asa Il Anunt Ca Ceea Ce A Patit Borcea De La Dinamo Cu Vopsitul Gardului Va Fii Nimic! Ala Nu Are Ce Cauta In Fotbal
Marginean(limoniu)= Blaturi =divizia B = Dezastru!

NIMENI NU MAI E SIGUR CA VREA SA BAGE BANI IN FOTBALUL ALBAIULIAN!
DE CE DOAMNE NU VINE UN OM CU BANI CARE SA IUBEASCA FOTBALUL?(NU CA SAVIN)!
INCA ASTEPT MINUNEA! SI MAI SPER CA DOMNUL HAVA SI MALUSEL SA NU IL LASE PE marginean sa isi faca mersurile! LUPTA UNIREA

ADelPiero
11th June 2004, 13:10
MaPaX, de ce ai editat ce a postat ?

unirea
11th June 2004, 13:32
chiar asa!

ADelPiero
11th June 2004, 13:47
NU a scris nici un motiv.... e interesant... limoniu 2 = mapax

unirea
11th June 2004, 14:44
asta e!

FreeMinds
11th June 2004, 15:28
De veacuri intregi de la banul Mihai (tradarea)
La Alba UNIREA in suflet o ai, (Alba-Iulia este capitala tarii !!! asta-i pt mitici)
Credinta si lupta aici vei afla (daca luptam poate scapam de raia de marginean)
Ca numai cu ele ai sa poti castiga (speranta moare ultima)

Fi-ti tari ca si piatra din muntii apuseni (daca este nevoie de noi suporterii intervenim?????) :)
Fi-ti mandri de voi ca sunte-ti ardeleni (pacat ca ....si intre noi mare pacat)

numai bine si nu uitati ca traim in Romania :D

Hai UNIREA tu esti iubirea
Hai UNIREA victorie!
Hai UNIREA tu esti iubirea
Hai UNIREA victorie!
:ok: :ok: :ok: :ok:

MaPaX
11th June 2004, 17:50
Nu stiu cine te crezi tu de iti trebuie explicatii dar uite si motivul: userul unirea a scris 5 mesaje unul dupa celalalt, in aceasi zi, la cateva minute distanta cand putea da edit el singur si sa mai adauge ce isi aminteste. Ce ar fi daca as scrie eu 5 mesaje unul dupa altul? ati zice ca scriu ca sa imi fac mesaju nu? :P :rosu:

Īn urma Adunării Generale a FC Unirea
Bătălia pe faţă s-a īncheiat, luptele de gherilă continuă
Lupta făţişă declanşată la nivelul echipei Unirea şi-a consumat un episod fierbinte miercuri, cu prilejul Adunării Generale Extraordinare, care s-a transformat īntr-un circ fără margini. Concluzia după a­ceastă īntrunire este una simplă: s-a pregătit īnlăturarea lui Savin şi probabil prin ricoşeu a preşedintelui Măluşel şi toată tevatura s-a sfārşit prin demiterea vicepreşedintelui Nicolae Achim, considerat "tră­dător". Şi acest război, ce a delimitat cert interesele taberelor ad­verse a ieşit consolidată tocmai poziţia lui Măluşel, ce a izbutit să preīntāmpine puciul. Fără īndoială īnsă, vor urma lupte de gherilă, ma­terializate deja printr-o descindere a "opoziţiei" la Finanţele Pu­blice! "Sunt anumite persoane īn oraş, care fac intervenţii pentru a nu obţine licenţa, urmărind compromiterea şi destituirea actualei con­duceri. Īmi pare rău că diferendele din club au dus la spălarea rufelor īn public. Respectiva Adunare Generală trebuia comandată pentru a rezolva problemele acute ale clubului. Foştii investitori (n.r. - SC Apulum) au devenit brusc interesaţi de echipă, īn loc să-i doară cum putem ajuta financiar ca Unirea să rămānă īn A. Nimeni din oamenii care au īmprumutat clubul nu au cerut banii īnapoi şi vrem să ne continuăm activitatea", a declarat Viorel Măluşel. Şeful unirist a afirmat că l-a destituit pe Achim. "Īi vom retrage dreptul de sem­nătură şi va rămāne la dispoziţia clubului, īnsă neaparat vreau să discutăm faţă-n faţă".
•Termen pānă pe 5 iulie pentru obţinerea defi­ni­tivă a licenţei
Prin adresa trimisă de Viorel Duru, ajunsă īn māna lui I. Măr­ginean, FC Unirea este īnştiinţată că pānă pe 5 iulie are termen pentru "bifarea" unui audit financiar pe primele luni ale anului 2004, precum şi pentru stingerea litigiilor cu propriii jucători şi alte cluburi. Pe lāngă acest aspect mai sunt şi alte priorităţi urgente cum ar fi clarificarea obţinerii reeşalonării celor 16 miliarde de lei datorii la bugetul de stat şi intrarea īn legalitate, la ora actuală neştiindu-se cine compune Consiliul de Administraţie, cine este preşedinte sau care sunt realii membri fondatori. "N-am avut cu cine să ne luptăm, nu suntem fraierii nimănui. Ar fi culmea să vină acum cineva şi să profite de roadele muncii noastre. N-am de gānd curānd să mă re­trag sau să cer să mi se restituie īmprumutul, vreau să văd dacă-mi permite legea să rămān īn continuare, dacă nu preşedinte al CA, măcar onorific. Căutăm soluţii pentru continuitate", a declarat ieri Savin. Starea de incertitudine planează şi asupra datei banchetului, fixat iniţial vineri, dar probabil amānat pentru sāmbătă sau duminică.
•Primăria ia poziţie!
Dezgustat de cele petrecute la Adunarea Generală Extra­or­dinară a FC Unirea, primarul Mircea Hava este horărāt să se implice concret pentru a lămuri lucrurile īn privinţa Unirii. "N-am ştiut că va fi un asemenea circ, dar probabil că astfel percep unii oameni să facă fotbal. S-a ajuns la nesimţire din partea unora. Īn curānd ne vom īn­tālni cu cei care dau banii şi vom stabili ce vom face. E nevoie să punem ordine, noi primăria să ştim dacă ajutăm fotbalul, şi īn ce con­diţii. Nu putem spune că luăm taurul de coarne, dar vom fi acolo, īntre cei ce hotărăsc. Dacă finanţăm, măcar să avem un cuvānt de spus. Este prima condiţie pe care o vom pune, o persoană, nu ne-am gāndit īncă nominal, care să aibă drept de semnătură şi de de­cizie, să intrăm oficial īn structurile clubului. Nu suntem noi, Con­siliul local şi Consiliul Judeţean īn stare să preluăm īn totalitate e­chipa, dar vom contribui la o parte īnsemnată din bugetul clubului. Pānă īn prezent am alocat multe miliarde, īnsă acum vrem să ştim exact ce se face la fotbal", a declarat Hava.
www.ziarulunirea.ro

unirea
11th June 2004, 22:24
ma baiete? tu crezi ca pe mine ma intereseaza sa imi fac postari?sau ce vrei sa spui? cu ce te-a deranjat ca am scris 3 mes unul dupa altul? poate le-am scris unul dupa altul pt ca nu a scris nimeni in intervalul ala!ma?dar ce poti enerva omul!bine ca tu si poti! parca erai unirist!ai vrut sa te dai important sau ce? hai ca inchei aici ca nu am chef sa zic alte lucruri!

MaPaX
12th June 2004, 10:13
Sunt unirist ma dar sunt si moderator, se pare ca n-ai citit regulamentul acestui forum!!!

ADelPiero
12th June 2004, 12:41
nu zice nimeni sa nu iti fac treaba de moderator ... dar spune de ce ai modificat... ca sa priceapa tot romanu` ... sa nu mai repete aceeasi greseala... :mda:

unirea
12th June 2004, 12:58
gata ma ca am inteles! nu trebuie sa ne mai certam ! faza e ca poate ne si cunoastem si noi ne certam ca prostii:) hai sa incheiem subiectul si sa vb de necazurile noastre(UNIREA) ! FORTZA UNIREA! SA SPERAM CA SE VOR LIMPEZI APELE LA UNIREA LA FEL DE USOR CUM LE-AM LIMPEZIT EU CU MaPax:)

ADelPiero
26th July 2004, 15:52
Acest subiesc cu vanzarea, trebuie inchis, deoarece Unirea ramane pe veci la ALBA IULIA :D
Doamne ajuta :ok:

MaPaX
26th July 2004, 22:31
:ok: