PDA

View Full Version : George Ogararu



Marius
6th September 2008, 08:58
Nume complet: George Cristian Ogăraru
Data nasterii: 03.02.1980
Locul nasteri: Bucuresti, Romania
Pozitie: fudas dreapta
Numar pe tricou: 2

___________________________

A mai evoluat la:

1998-2000 - Steaua
2000-2001 - CSM Resita (imprumutat)
2001-2002 - Otelul Galati (imprumutat)
2002-2006 - Steaua
2006-2008 - Ajax Amsterdam

YoYoyOi
6th September 2008, 10:55
un mare stelist s-a intors acasa :ok:

Brian
6th September 2008, 13:33
Bine-ai venit acasa prietene:ok:

Snake_21
6th September 2008, 21:29
Imi pare foarte bine ca s a intors acasa George :D mare stelist :D

dede
7th September 2008, 00:46
prima data am citit "imi pare foarte rau" :shocked: m-am speriat :D
si eu ma bucur ca s-a intors... de cand a plecat speram sa vina inapoi... :rolleyes:


Marius, trebuie sa-ti multumesc acum? :D :happy

pinki
28th September 2008, 17:16
a revenit georgica, a revenit georgica :D am intarziat si eu putin cu postul :D

YoYoyOi
28th September 2008, 17:37
mai bine mai tarziu decat niciodata :D

pinki
28th September 2008, 17:55
asa zic si eu :D

vatavu
29th September 2008, 20:29
de cand a venit a "revigorat" flancul drept al Stelei:D

Snake_21
30th September 2008, 01:27
Ce rau mi a parut cand a plecat ... ma bucur ca s a intors sper sa ramana mai mult :D

YoYoyOi
18th October 2008, 22:09
Dragii mei!
Nu am sa va numesc altfel decit am facut-o pina acum, tocmai pentru ca in inima mea voi sinteti aceiasi. Ceea ce s-a intamplat la Galati nu schimba, din punctul meu de vedere, relatia dintre noi.
Stiu ca multi dintre voi sint suparati in urma articolelor facute de principalele ziare de sport din Romania, unde, tin sa mentionez ca, apar fraze de genul: nu pot sa inteleg reactia suporterilor… sunt total dezamagit de reactia fanilor…nu pot sa-mi explic gesturile lor…fraze pe care eu nu le-am folosit. Au folosit titluri de genul ” Ogararu in conflict cu fanii de la Peluza Sud”…doar un copil poate crede ca intre mine si fanii Stelei poate fi vorba, vreodata, de un conflict. Aici, insa, este vechea problema cu presa, cei care se folosesc de presa ca sa manipuleze oamenii in functie de propriul interes si, bineinteles, scandalul care, nu mai merita nici un fel de comentariu. Tot ceea ce am declarat dupa meci, am spus-o in fata camerelor de luat vederi iar cei care vor sa se convinga de asta, pot sa urmareasca jurnalul de stiri…Sunt sigur ca vor promova acest mic incident cu mare interes.
Pe alti fani stelisti, i-a deranjat faptul ca am luat acel banner de pe gard. Aici as vrea sa explic gestul meu. Pe parcursul meciului au fost afisate mesaje de genul : mercenarii, sclavii banilor sau mirajul banilor. Inteleg supararea voastra dar, cred ca aceste mesaje sunt de-a dreptul umilitoare iar echipa nu merita sa indure asta. Nu consider ca, colegii mei sunt mercenari sau sclavii banilor si acesta este motivul pentru care am desprins acel banner. Majoritatea jucatorilor prezenti la Galati au realizat performante care vor ramane in istoria fotbalului romanesc pentru mult timp. Ei au adus foarte multe momente de fericire in randul suporterilor stelisti. Pentru acesti suporteri si pentru acest club, multi au jucat si loviti, accidentati sau in pericol de accidentare, obtinand astfel rezultate formidabile. Cu acest prilej s-au nascut cantece de genul : ” Vom fi aici, vom fi mereu, cu voi la bine si la greu”. Este evident ca, acum, pentru echipa, este un moment greu, dar voi, ati putea sa ne ajutati ca sa iesim din aceasta situatie.
Va confesez ca in vestiarul Stelei nu s-a mai facut o gluma de cateva zile bune, asta ca sa nu credeti ca jucatorilor si antrenorilor Stelei nu le pasa. Pe nimeni nu linisteste faptul ca nu are rezultate in meseria pe care o face, indiferent citi bani ar cistiga.
Daca fanii de la Peluza Sud ,sau oricare dintre voi aveti vreo nelamurire legat de cele scrise mai sus, si nu numai, va astept cu drag la stadion sau pe site, pentru a rezolva situatia!
Cu drag,
George.

Snake_21
18th October 2008, 23:12
Mare caracter George Ogararu :D eu as vrea sa l vad intr o zi intr o functie administrativa la Steaua :D

YoNuTzz
18th October 2008, 23:15
in opinia mea, ogararu este unul dintre putinii fotbalisti cu un intelect mai ridicat

whisper
18th October 2008, 23:20
:groggy: Dar ce s-a intamplat? Sunt cam in urma cu stirile de acest gen.
S-au certat suporterii cu George? Sau ce?

Snake_21
19th October 2008, 15:20
Da, Ogararu e printre putini fotbalisti cu intelect ridicat :)
@Whisper: George a luat un banner de pe gard pe care scria: "Mirajul banilor" pentru ca nu a fost de acord ca jucatorii sa fie numiti mercenari si pentru ca era de acord ca suporterii trebuie sa fie suparati pe ei dar prin mesajele afisate in timpul partidei s a exagerat. Eu cred ca are dreptate daca avem performante slabe le avem si din cauza ciobanului care daca ar tacea odata din gura aia proasta ne ar merge mult mai bine ... Oricum sper sa ne revenim

whisper
24th October 2008, 22:33
Multam de raspuns, Sorin!
Pai sigur ca avea dreptate.
Nu stiu daca doar tacerea lui ne-ar ajuta cu ceva...poate plecarea lui da.

Snake_21
25th October 2008, 00:13
Plecare e deja vis ar fi bine sa plece dar daca nu scapam de el macar daca ar tacea din gura ar fi bine;)

YoYoyOi
3rd December 2008, 13:18
Incă o cale de a sprijini copiii cu probleme prin campania de caritate inițiată de George Ogăraru. Printr-un simplu SMS, trimis de pe Vodafone, Orange sau Cosmote, la numărul 858, veți susține această acțiune de ajutorare cu cîte 2 euro.

Cu cît mai multe mesaje spre 858, cu atît mai mult speranțe pentru acei copii defavorizați. Veți primi înapoi un SMS cu mulțumire de la Asociația ProVita și veți avea sentimentul că sînteți coechipier cu George Ogăraru în această campanie umanitară.

Snake_21
3rd December 2008, 15:31
Frumos gestul lui Ogararu , e chiar un fotbalist aparte ;)

Denis
2nd January 2009, 08:22
A avut si el momentele sale, dar si-a cam pierdut din forma in ultimii ani.

Snake_21
2nd January 2009, 12:08
Si cu toate astea e printre cei mai buni jucatori de la Steaua:P

Roddicted
3rd February 2009, 15:57
astazi e ziua lui Ogararu:DLa multi ani!Sa nu pleci la Ajax inainte de a aduce titlul in Ghencea

Snake_21
4th February 2009, 01:04
Ah cu intarziere La multi ani George Ogararu!! Si sa ai parte de multa sanatate si realizari profesionale multe si sa ia titlu cu Steaua si daca se poate sa nu mai plece de la Steaua :D

delaoltenia
27th December 2012, 19:26
http://i45.tinypic.com/2a0gk69.jpg
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/rednic-a-vrut-sa-orchestreze-cea-mai-mare-tradare-din-istoria-recenta-a-fotbalului-romanesc-cum-a-reactionat-stelistul-care-putea-intoarce-armele-10413202

RESPECT OGARARU!
Mereu vei fi in inimile noastre! :ok:

Snake_21
31st December 2012, 16:00
Respect, George Ogararu!!

delaoltenia
4th February 2016, 11:20
La Multi Ani, George Ogararu!

delaoltenia
3rd February 2018, 17:41
La Multi Ani, George!