PDA

View Full Version : DINAMO BUCURESTI - detinatoarea Cupei Romaniei 2003



Pages : [1] 2 3 4

Ayrton
22nd April 2003, 10:24
In aceste vremuri de restriste si chin, cu un singur punct din 24 posibile luat de echipa noastra de suflet, vreau sa fac acest subiect pentru toti dinamovistii care nu si-au pierdut speranta ca vom fi iarasi ce-am fost si mai mult decat atat.

Vreau sa va rog sa pastrati decenta comentariilor si sa nu-i jigniti pe adversarii nostri, chiar daca e greu sa va abtineti. Totodata ii rog pe stelisti, rapidisti, olteni, timisoreni si pe toti ceilalti suportrei ai altor echipe sa nu scrie in acest thread decat daca sunt decenti si au ceva interesant de spus, sa nu posteze off-topic sau sa faca glume proaste aici (pentru asta pot face subiecte pe forumul de fotbal intern).

Multumesc!

FORZA DINAMO!!!

Gabriel
24th April 2003, 18:56
Eu vreau sa te intreb altceva. De ce atata respect pentru Haldan ? Il tratati de parca a fost cel putin un Gica Hagi. De unde si pana unde ? ....ca nu imi amintesc sa fi fost mare jucator.

Baccardi
24th April 2003, 20:59
Haldan e respectat nu neaparat pentru geniul fotbalistic( nu a fost un jucator de geniu, ci unul foarte muncitor si determinat) ci pentru ca a fost probabil singurul jucator de la dinamo din ultimii 10 ani care a pus echipa asta inainte de toate. Prin spiritul sau de luptator a castigat respectul fanilor si chiar al adversarilor. Poate doar Niculae mai poate fi pus alaturi de el din punctul de vedere al pasiunii si al dragostei pentru culorile alb-rosii. Chiar Niculae imi spunea ca dupa victoria cu steaua din 2000, 3-2 in Stefan cel mare, cand am luat campionatu si cand am batut steaua dupa 8 ani, Haldan nu se mai putea opri din plans in vestiar ( atat de mult a insemnat dinamo pentru el ). Pentru un astfel de comportament orice jucator merita respect indiferent unde joaca.

Ayrton
25th April 2003, 09:48
Eu il iubesc pe Catalin Haldan, asa cum a spus Baccardi, pentru faptul ca si el iubea echipa asta, Dinamo, mai mult ca pe orice... dar ii si respecta pe suporterii dinamovisti, nu ca jegurile astea de frasineanu sau danciulescu...
Imi aduc aminte de un meci Rapid-Dinamo 4-0 din primavara lui 2000 (cand Dinu a menajat titularii pentru prima victorie cu Steaua dupa 8 ani pe care a obtinut-o in meciul urmator), cand am avut 2 eliminati si 2 penaltyuri impotriva, cand Haldan nu a jucat, iar la sfarsitul meciului, cand noi cantam in peluza, a venit in fata galeriei, si timp de 10 minute a cantat alaturi de noi din tot sufletul, transfigurat de emotie... Nici nu stii Moshule ce sentiment traiesti atunci cand 3000 de oameni vibreaza pentru aceleasi idealuri, cand vad ca si jucatorii sunt alaturi de ei... Rezultatul nici nu mai conta...legenda Dinamo mergea mai departe!
Din ziua aia eu am avut un alt idol... iar in ziua in care a murit, cu tricoul cu emblema lui Dinamo pe el, Cata Haldan a devenit o parte din aceasta legenda alb-rosie!

Gabriel
25th April 2003, 09:56
Am inteles. Si imi pare rau pentru suporterii dinamovisti...ca sunt obligatzi sa treaca prin ceea ce trec in acest moment.

Dorin
25th April 2003, 18:22
In 1982 am cintat si strigat la nesfirsit : Dinamo Dinamo a batut pe Milano!!! Cind mai am sansa asta odata ??? :yeah: Dorin

deep purple
25th April 2003, 21:51
Am o intrebare. Cum ai simtit voi ca jucatori victoriile trucate dinainte de 89 si cele de acum? De ce niciunul dintre dvs. nu a luat atitudine impotriva unor meciuri de tip blat sau a unor mituiri de arbitri? Nu vreau sa par figurant dar ma intereseaza parerea unui dinamovist cu capul pe umeri.

Baccardi
25th April 2003, 22:04
Cum ai simtit voi ca jucatori victoriile trucate dinainte de 89 si cele de acum

Eshti neclar in exprimare, aduna-te. Presupun ca pui intrebarea suporterilor , nu jucatorilor cum ai scris!
Inca nu s-a vazut pana acum ca un suporter sa poata sa influentzeze conducerea uni club in afara de schimbarea antrenorului poate, la nivel de "finantzare"( ma refer la blaturi aici ) suporterii nu pot decat sa-si dea cu parerea si sa spere in mai bine. Inainte de 89 era la nivel prea inalt ca sa-mi mai pese, de altfel nu m-am laudat niciodata cu campionatele castigate de dinamo in anii 80; de fapt ai pus intrebarea pe un forum gresit, trebuia sa te duci la steaua, noi am fost mici copii pe langa ei, furturi de toate felurile nu numai de campionate ci si de jucatori. Dupa 89 un singur campionqat m-a impresionat 1999-2000 pentru ca dinamo chiar avea o echipa super, Contra, Ciobotariu, Mutu, Niculae. Singurul meci al lui dinamo la care am plans de suparare, a fost meciul cu Benfica de pe National din Champions League. De fapt generatia aia a lu dinamo ar trebui apreciata de toata lumea pentru ca datorita lor inca nu suntem complet la pamant cu nationala, ne indreptam vertiginos, dar inca putem spera.

deep purple
25th April 2003, 22:17
Da, era vorba de "spectatori" nu jucatori. Sincer, nu intentionam sa te supar, dar detineti inca si acum locul 1 in opinia spectatorilor la numarul de blaturi si meciuri trucate. Intrebarea mea ar fi fost "Cum puteti sustine o astfel de echipa ce termina jocul la vestiare iar voi o sprijiniti din tribune?"

P.S. Intr-adevar, intr-un clasament al hotilor Steaua e pe locul 2 la f mica distantza.

Baccardi
25th April 2003, 22:36
blaturile le-a facut conducerea clubului; Borcea, Badea, etc, nu clubul dinamo, io nu sustin conducerea sustin dinamo. O sa vina si vremuri mai bune sunt sigur de asta, chiar daca nu e exclus sa retrogradam.

Baccardi
25th April 2003, 22:39
ah da, am uitat, romanii sunt subiectivi, uita repede, daca dinamo a fost descoperita blatuind anu asta inseamna ca ea a blatuit tot campionatele de pana acum si pentru toate echipele, a facut si blaturile lu steaua, ale lu rapid, etc. C-asa-i romanu

Azur89
26th April 2003, 06:32
Baccardi, gindeste-te la acele Dinamo - Sportul 7-5, 6-5 (la tie-break), 6-4 cu Victoria, a fost si un 5-4 parca tot cu sportul, bineinteles ca era Camataru cu cite 5 sau 6, Mateut cu 4 sau 5, samd.

Impresionanta pofta de joc a lor in meciurile cu Victoria, Moreni sau Sportul.Si n-ar fi doar atita, vrei sa spui ca au furat si altii, si e adevarat (vezi Victoria, Moreni, Sportul, FC Olt ), eu spun ca valoarea ar fi fost normal sa se vada afara... acolo unde Victoria si Sportul ajungeau aproape regulat cu un tur mai departe decit Dinamo... Nu pot sa fac comparatia cu Steaua, nu isi are locul aici. (greu sa faci blaturi cu Anderlecht, Milan, Barcelona, Rangers)

Vorbind la prezent, e greu de spus cit se mai fura si care pe care...Dar ca suporter Dinamo ce esti (sinteti) intreb care e parerea voastra despre oameni care va reprezinta pe voi, suporterii? adica conducatori, finantatori, antrenori, jucatori...???

Va este indiferent, o vedeti poate normala, credeti ca asa ar trebui sa fie si celelalte echipe...Ma rog, ce opinie are fiecare? Borcea? Ando? Dinu? Frasineanu? Chirita? Danciulescu? Cohn?

baubau
26th April 2003, 11:39
Parca era vorba despre discutii intre suporterii :( nu despre blaturi si alte porcarii de astea pe care le puteti discuta pe fotbal intern :(
Cred ca nimeni nu se poate lauda cu anumite meciuri din epoca...

azur89 Dar ca suporter Dinamo ce esti (sinteti) intreb care e parerea voastra despre oameni care va reprezinta pe voi, suporterii? adica conducatori, finantatori, antrenori, jucatori...???

Presupun ca esti stelist sau poate nu...Tu ce parere ai despre oamenii care va reprezinta ?Nu zic ca sunt un fan innrait al conducerii lui Dinamo :x ,dar nu cred ca mi-ar placea sa fiu reprezentat de un conducator care tinde spre cultul personalitaii si un MM care se schimba dupa cum bate vantul sau $..
Si pana la urma tinem cu Dinamo pentru ca asa simtim!Nu tin cu Steaua sau cu alta echipe(in afara de Ceahlaul) pentru ca nu ma atrag sau imi sunt antipatice dar nu comentez tot timpul despre ele...

Azur89
26th April 2003, 12:46
fereasca Dumnezeu, ce-ti veni cu Steaua? Daca vorbesti de trupa 85-90, oh, da.... dar post revolutionara, daca chiar vrei sa aleg o echipa din Bucuresti, e Nationalul...Sau cum spunea Sergiu Nicolaescu, "Cu miinile curate".

Altfel spus insa, sint timisorean, si normal suporter Poli...De unde si antidinamo pe viata asta si urmatoarele 2...Nu ca as avea ceva cu suporterii ei....Vroiam doar sa aflu punctul de vedere al lor (al vostru) legat de toate contestarile la adresa echipei... De ce un Brasov, sau National, merg undeva afara si cistiga, iar echipele sint aplaudate, in timp ce Dinamo e fluierata pina si acasa de proprii suporteri... Ce sa mai ceri in deplasari? :rolleyes:

silvio
26th April 2003, 21:06
Sper sa nu ajunga Dinamo sa joace baraju pentru mentinere in Divizia A... dar dupa ce am vazut rezultatul de azi egal cu UTA, care e pe ultimul loc, parca ma ia un fior!!!!
Sa nu fie in stare Dinamo de mai mult? Nu cred, cel putin asa sper!
Sau jucatorii care sunt acum la Dinamo nu joaca la adevarata lor valoare, sau sunt prea multi care nu merita sa joace pentru DINAMO!
Ce se inatmpla cu Dinamo in acest retur?


HAI DINAMO! yeah

MESERIASUL
26th April 2003, 23:49
Ai dreptate, DINAMO castiga cu 7-5 cu SPORTUL si 6-4 cu VICTORIA, dar nu uita ca in acea editie de campionat i-a dat meciul lui RAPID, care a castigat cu 5-4 /patru goluri CAMATARU/ si astfel feroviarii s-au salvat de la retrogradare. Era exact in anul cand CAMATARU a luat Gheata de Aur /1988, dupa cate imi amintesc/.
Dar oricum, nu este necesar sa induci ideea ca DINAMO a facut cele mai multe blaturi, ca toate echipele ,,s-au ocupat'' de astfel de chestii.

FOREVER DINAMO!!!! /nope/

baubau
28th April 2003, 10:27
fereasca Dumnezeu, ce-ti veni cu Steaua? Daca vorbesti de trupa 85-90, oh, da.... dar post revolutionara, daca chiar vrei sa aleg o echipa din Bucuresti, e Nationalul...Sau cum spunea Sergiu Nicolaescu, "Cu miinile curate".
in timp ce Dinamo e fluierata pina si acasa de proprii suporteri... Ce sa mai ceri in deplasari? :rolleyes:


Scuze..am observat dupa ce am postat mesajul ca esti cu Poli :oops: ....
Despre suporterii dinamovisti din Stefan cel Mare sau din Bucuresti in fine...parerea mea e ca nu sunt suporteri daca se comporta asa,de fapt sa zicem pe sleau sunt prea marlani(despre suporteri prea fanatici zic aici ,asa ca nu ma omorat 8) i)...Si de ce->pt ca nu inteleg ce e ala un jucator profesionist(cazul Danciulescu cand a venit la echipa)si daca e echipa e la ananghie ei o parasesc,eu nu asa concep un suporter al unei echipe..Dar e Romania...de fapt Bucuresti

crisrom
30th April 2003, 20:45
Dragii prieteni,
Sunt sincer si spun ca nu imi pare rau de situatia in care se afla acum Dinamo, dar incerc sa fiu echilibrat si sa spun ca "numai in pielea unui dinamovist", fie el jucator sau suporter sa nu fi. Nu cred ca se pune problema de retrogradare, desi m-ar surade idea unui Dinamo jucand de la ora 11, ca se vedem cati suporteri vin si sustin echipa "la greu". Ceea ce leaga suporterii dinamovisti si stelisti este faptul ca, in momentele grele, la 0-1, gata, se striga demisia, se paraseste stadionul, iar etapa viitoare poti numara suporterii de pe propriul teren. Ceea ce ii diferentiaza, si in ideea asta imi e "mai simpatica" dinamo, decat steaua este atitudinea suporterilor fata de rapid si rapidisti - una in mare toleranta, tinand cont si de nivelul acestora. Mi-e dat sa intalnesc mesaje total intolerante, lipsite de obiect si mai presus de toate pline de ura si de rasism intr-o romanie ce se pretinde in sec 21, si care tinde spre EU, din partea stelistilor. Gloata...prostimea.....

Succes, si o competitie corecta la anul...sper ca dinamo sa invete sa joace corect pana atunci..anul asta s-a vazut lipsa de competitie de anul trecut, cand s-a castigat campionatul asa cum s-a castigat.

Respect

leo.mocanu
6th May 2003, 09:35
Imi pare rau de situatia in care se afla Dinamo in acest moment, dar trebuie sa recunosc faptul ca acest lucru se datoreaza unui management defectuos. Din pacate, acest management este o racila a intregului fotbal romanesc. S-au vandut prea usor jucatori valorosi, pentru interesele de moment ale unor impresari si conducatori, iar din urma nu a mai venit nimic. Mai mult, in momentul de fata Dinamo este asemenea unui copil cu mai multe moase. Fiecare dintre membrii conducerii vorbeste propria lui limba, isi exprima propriile opinii, nu exista un punct de vedere unic si coerent. Pana ce nu va aparea o persoana cu mana forte, care sa le inchida gura celor ce-si permit sa declare ce, cand si pe unde vor, Dinamo se va zbate asemenea altor echipe care au creat istorie in ultimele decenii (vezi Craiova). Cred ca nici cei mai aprigi dusmani ai echipei Dinamo nu ar fi putut aplica mai bine dictonul latin "Dezbina si stapaneste".
Ar trebui sa se ia exemplul lui Gigi Becali (asa slobod la gura si la nervi cum este el), care i-a pus cu botul pe labe pe cei care roiau in jurul echipei, iar acum, in liniste, desi nu joaca un fotbal de exceptie, Steaua s-a stabilizat cat de cat.
Ar trebui pus piciorul in prag in ce priveste transferurile facute de dragul unui profit imediat si ar trebui sa se puna din nou bazele unei echipe in care la jucatori sa primeze caracterul. Dinamo a avut de-a lungul timpului putini jucatori de geniu, dar ceea ce a ridicat aceasta echipa a fost spiritul de lupta si determinarea jucatorilor de a-si da si sufletul pe teren (din pacate si la propriu).
Dinamo a avut rezultate bune in Europa (si in tara) atunci cand a contat pe oameni de caracter, cu sange ros-alb (sic!) - vezi Dumitrache, Deleanu, Dinu, Lupescu, Lucescu, Nunweiler, Ion Marin, Augustin, Haldan, Fl. Petre, Niculae, Stelea, Prunea, Dudu Georgescu, Mihalcea - sau pe adevarati profesionisti, pentru care a juca la Dinamo a echivalat cu a face, intr-adevar, performanta - Orac, Multescu, Rednic, Andone, Mateut, Mutu, Lobont, Sabau (imi cer iertare pentru cei pe care i-am omis).
Pentru suporterii dinamovisti realizarile acestora (si ale celor nenumiti) in cupele europene si la nationala reprezinta adevarata motivatie de a fi "caine".
Atunci cand va exista o conducere administrativa ferma, atunci cand jucatorilor li se va inocula ca trebuie sa se comporte ca adevarati profesionisti in teren si in afara acestuia, cand ei isi vor respecta suporterii si adversarii (vezi Vlad Munteanu), atunci aceasta echipa va bate din nou la portile Europei. Iar conducatorii vor avea mai mult de castigat din accederea intr-o faza superioara a cupelor europene, decat din vanzarea pe sub mana a intregii echipe de acum.
Asta asteapta suporterii adevarati de la aceasta echipa.

nemo_
6th May 2003, 16:37
se poate...Dinamo isi va reveni in curand!!!vom retrai impreuna bucuriile de alta data pentru ca eu simt acum,pentru prima data in ultimul an ca echipa noastra este pe drumul cel bun!mai sunt totusi multe de facut...
trebuie doar sa avem rabdare...

kutzu
7th May 2003, 02:18
Am vazut ca aici multi s-au legat de "blaturile" facute de Dinamo si Steaua dinainte de '89. Haideti totusi sa fin seriosi . Adica ele jucau de la egal la egal cu orice echipa din Europa si nu puteau bate echipele din Romania ? ma pufneste rasul cand aud asa ceva. Lacatus a avut odata o declaratie pe tema asta si raspundea cam asa: Steaua si Dinamo atunci si daca erau treziti din pat la 1-2 noaptea puteau bate orice echipa din Romania . Si io cam cred asta , blaturile atunci se faceau pt cu totul alte chestii.
Si legat de blaturile facute sau nefacute de Dinamo de dupa '89 iara is prea multe de spus , atata ca de multe ori se zicea ca meciu i sigur al lui Dinamo si cai blat shi era cand mai pierdea Dinamo meciu respectiv si atunci se zicea ca pan ala urma na fost blat , Dinamo ca sa nu se zica cai blat trebuie sa aiba numai rezultate cum a avut in ultima vreme , adica sa fie dezavantajata de arbitraj si sa piarda meciurile , altfel sigur orice meci castigat i blat . Chiar ca suntem o natie de *****.
Mai zicea cineva de echipa lui Dinamo cu Petre, Haldan , Contra ... , acea echipa chiar juca cel mai frumos fotbal jucat de o echipa romanesca de dupa '89 , dar ati vazut vreun ziarist sa remarce asta ? si cand au luat titlul a aparut o stire nu prea mare pe prima pagina si un pic dezvoltata in interiorul ziarului si atat, sau cand bate Dinamo pe Steaua la fel se intampla . Oare de ce ? raspunsul cred ca il stim cu totii .
Si acum pentru cei din galeria lui Dinamo si dinamovistii car eil urasc pe Danciulescu . Ce aveti cu baiatul acesta ? intelegeti si voi ca i jucator profesionist si lucreaza si el unde ii platit, nu este ca inainte de '89 cand ajungea la o echipa si acolo ramanea , sau ca si unul crescut la Dinamo. I vina lui ca atunci cand a revenit din Turcia Steaua ia facut o Oferta tentanta si Dinamo a stat si sa uitat ? Uitativa cum lui Petre care chiar ca siar da si viata pentru Dinamo si cat a facut pentru Dinamo acuma ii micsoreaza salariul , ce era sa faca ? sa nu mearga niciunde sau sa mearga la ceva echipa de provincie ? Si totusi cat a jucat sia facut datoria si mai ales in tur . Si nu uitati sub ce presiune a executat penaltiul din meciul cu Steaua , daca rata era un jucator terminat pe veci , si a avut puterea sa treaca peste toate si sa dea gol . Mie cel putin desi nu poat efi numit vaine pana la moarte , mi se pare ca pune suflet pentru DINAMO. Cine nul poate accepta cred ca nu este Dinamovist nici cat este Danciulescu.
Sper sa treaca toate problemele si Dinamo sa iaba liniste si mai ales Ando , ca sa poate sanceapa sa formeze o echipa puternica asa cum trebuie sa fie si cum pana la urma va fi Dinamo din nou .

Tudose
7th May 2003, 11:15
Adevarat, Steaua si Dinamo au avut mari performante internationale. Dar asta nu inseamna ca orice meci e castigat dinainte! Si nici un meci nu seamana unul cu altul!
Real Madrid este cea mai buna echipa a Europei si a lumii la ora actuala si a invins pe Manchester United, facand spectacol. Dar a pierdut lamentabil cu Mallorca, 1-5! Si unde? Pe "Santiago Bernabeu"! Iar dupa 3 zile, invinge pe Juventus... c-asa-i in fotbal!

Este anormal ca o echipa (Steaua, Dinamo sau alta) sa poata sa castige toate meciurile din competitia interna, iar titlul sa se decida doar in meciurile directe cu rivala.
Eu nu diminuez cu nimic valoarea si profesionalismul jucatorilor si antrenorilor de atunci, dar hai sa ne amintim doar de cateva momente...

Ce ziceti de seria urmatoare de rezultate:

Etapa a 29-a (24 mai 1987)
Dinamo Bucuresti - Corvinul Hunedoara 3-3 (3-1)
1-0 Camataru '15, 2-0 Camataru '17, 2-1 Klein '32, 3-1 Camataru '38,
3-2 Nicsa '68, 3-3 Cojocar '82

Etapa a 30-a (27 mai 1987)
Otelul Galati - Dinamo Bucuresti 3-3 (1-2)
0-1 Camataru '9, 1-1 Burcea '12, 1-2 Camataru '13, 2-2 Hanghiuc '54,
3-2 Antohi '59, 3-3 Camataru '61-penalty

Etapa a 31-a (12 iunie 1987)
Dinamo Bucuresti - Flacara Moreni 2-3 (2-1)
1-0 Camataru '28, 2-0 Camataru '38, 2-1 Tirchineci '45,
2-2 Lala '54-penalty, 2-3 V. Ene '83

Etapa a 32-a (18 iunie 1987)
Sportul Studentesc Bucuresti - Dinamo Bucuresti 5-4 (2-3)
0-1 Camataru '5, 0-2 Camataru '12, 1-2 C. Pana I '24, 2-2 T. Cristea '25,
2-3 Camataru '38, 3-3 Coras '53-penalty, 3-4 Camataru '75,
4-4 Coras '78, 5-4 Bondoc '84

Etapa a 33-a (21 iunie 1987)
Dinamo Bucuresti - Jiul Petrosani 6-2 (4-0)
1-0 Camataru '8, 2-0 Camataru '19, 3-0 Mateut '30, 4-0 Camataru '45,
5-0 Camataru '68, 5-1 D. Timofte '76, 6-1 Camataru '85, 6-2 B. Popescu '88

Etapa a 34-a (25 iunie 1987)
Rapid Bucuresti - Dinamo Bucuresti 4-3 (1-2)
0-1 Camataru '9, 1-1 Tira '43-penalty, 1-2 Camatatru '44,
1-3 Camataru '56, 2-3 Tira '60, 3-3 M. Grigore '63-penalty,
4-3 St. Popa '87

Dupa cum se vede, in ultimele 6 etape ale campionatului 1986/1987, Camataru marcheaza 20 de goluri, meciurile se termina cu scoruri de maidan, iar acolo unde e nevoie castiga echipele care trebuiau sa se salveze de la retrogradare (Flacara Moreni sau Rapid) sau sa participe in cupele europene (Sportul Studentesc). De cele mai multe ori, rezultatele sunt rasturnate dupa ce atacantul dinamovist si-a facut "norma".
Intr-un final fericit, Camataru castiga "Gheata de Aur", cu 44 de goluri marcate. V-ati intrebat de ce acest trofeu a fost desfiintat in 1991, pentru a reveni apoi cu un alt regulament?
Am dat aici doar un exemplu, dintre multele, evidente, pe care le cunosc.

Dinamo 2000 a fost intr-adevar cea mai buna echipa in momentul respectiv, iar Haldan, Petre si Contra sunt adevarate exemple de devotament pentru clubul la care au evoluat.
Referitor la Danciulescu, el trebuie respectat ca profesionist. E normal ca jucatorul sa faca tot ce ii sta in putinta pentru echipa care il plateste si ar trebui lasat in pace de suporteri. Asta nu ii permite insa sa aiba iesiri la adresa galeriei. Il inteleg ca om, probabil a ajuns la o limita a rabdarii, dar ca profesionist trebuie sa se controleze. Pentru un gest similar, internationalul german Effenberg a fost trimis acasa de la CM SUA '94.

Ayrton
7th May 2003, 11:37
Era odata un pusti de 18 ani, ce abia debuta in divizia A, la o echipa micuta din provincie, Electro Craiova. Si cum pustiul asta avea talent, o echipa mare din Bucuresti l-a transferat, dandu-i posibilitatea sa aiba o liniste materiala si conditii de pregatire pentru a deveni un mare jucator. Suporterii echipei asteia, Dinamo, l-au adoptat imediat, l-au incurajat si aplaudat ca pe orice alt jucator care facea parte din lotul formatiei.
Dupa vreo 2 ani, acest pusti, Danciulescu pe numele sau, vrea sa afirme si el la o echipa din strainatate, si cu ajutorul clubului Dinamo, pleaca la o echipa din Turcia. Insa acolo da chix, si se intoarce cu coada intre picioare in tara. Din motive personale, se transfera insa la cea mai mare rivala a fostei sale formatii, Steaua.
Aici, reuseste sa se integreze si sa marcheze des, mai ales imotriva lui Dinamo, insa, face ceva criminal: la fiecare meci Dinamo-Steaua, fara sa fie provocat de nimeni, vine si face semne obscene (la care este un adevarat expert!) la adresa suporterilor dinamovisti, dupa fiecare gol marcat in poarta fostei sale formatii saruta stema Stelei de pe tricou, si injura din toti rarunchii pe cei care l-au aplaudat si incurajat candva... Si astea doar asa, ca sa le arate el cat regreta ca a jucat in tricoul alb-rosu al lui Dinamo si cat de fericit e acum, cand joaca la Steaua.
Dar Dumnezeu nu doarme, si nu bate cu parul, si cand se credea el Danciulescu ca traieste ca in rai, vine un antrenor ciudat, cu idei fixe, care il arunca ca pe o masea sticata din lotul Stelei... Danciulescu e distrus, dar se gaseste totusi cineva care sa-i intinda o mana de ajutor: tocmai clubul pe care il renegase, Dinamo.
Insa din prima secunda se loveste de refuzul suporterilor dinamovisti de a-l accepta, daca nu-si cere scuze pentru ratacirile sale steliste. Insa Danciulescu refuza sa-si ceara scuze, motivand ca el niciodata nu va spune asta, si nici nu va zice ceva de rau la adresa Stelei (adica sa salute galeria dinamovista cu celebrul :"**** Steaua"). Ba mai mult, la meciurile Dinamo-Steaua face semne amicale suporterilor stelisti, si pe teren face balet si nu inscrie nici un gol in poarta fostei sale formatii din vreo 20 de ocazii, in vreo 5 meciuri...
Iar cand este fluierat si huiduit de galeria dinamovista pentru alte gesturi idioate de genul cartonaselor rosii luate aiurea, da un adevarat recital de semne obscene, mimand sexul oral facut unui barbat asa de bine incat zici ca l-a practicat in realitate, si nu la adresa galeriei, ci la adresa tuturor suporterilor dinamovisti, femei, copii, fara deosebire!

Ei bine, pentru toate astea, eu ca dinamovist nu voi mai putea vreodata sa-l incurajez pe acest golan, tembel, mizerabil si ipocrit fotbalist, un tigan de cea mai joasa speta, caruia ii voi spune de azi inainte doar asa: danciu****scu!

Ayrton
7th May 2003, 12:14
de pe site-ul oficial www.fcdinamo.ro:

<<IN MEMORIA LUI CATALIN HALDAN

Sambata seara, cu o ora inaintea meciului Dinamo-Otelul, in "Stefan cel Mare" va avea loc un eveniment literar de anvergura: lansarea pe piata a cartii "Unicul capitan", scrisa de Ioan Chilom. "Manunchiul de date, amintiri, istorioare, fapte concrete sau abstractizate, de lumini si umbre pe un chip pur, neintinat de parsivenii si neatins de duplicitate, se vrea inainte de toate o evocare biografica a celui ce a fost Catalin Hildan", a caracterizat autorul, in cateva cuvinte, cele 107 pagini ale cartii.
Pe coperta a doua si-a pus semnatura si Catalin Tolontan: "Fotbalul nostru n-a dus niciodata lipsa de fotbalisti de geniu.I-a avut pe Baratky, Dobrin, Dumitrache, Balaci sau Hagi. Toti s-au implinit si toti s-au risipit. Ceea ce ne-a lipsit cu adevarat a fost geniul muncii. Omul care l-a detinut in proportii insuportabile a fost Catalin Hildan. A fost un Zatopek al fotbalului, un jucator a carui alergare chinuita a marcat constiinta suporterilor dinamovisti"
Evenimentul se va consuma sambata la ora 19.15, pe gazonul Stadionului Dinamo, care i-a adus atatea satisfactii lui Catalin. De mentionat ca aceasta lucrare a fost finantata de Fundatia "Catalin Hildan" (infiintata de Cristi Hildan, fratele fotbalistului), alaturi de sponsorii FC Dinamo, Marius Niculae, Victor Becali si Cosmorom>>

Ayrton
8th May 2003, 16:48
Chiar daca a marcat de 3 ori in meciul din regie, pentru mine tot danciu****scu ramane, si daca nu era meciul de la ora aia total nepotrivita, si nu trebuia sa stau la scarbici, il fluieram si-l huiduiam in de pe stadion in continuare... ramane pe sambata, tigane!

Ayrton
9th May 2003, 10:08
Intrare libera la meciul cu Otelul
Sambata seara, de la ora 19.15, va fi lansata pe piata cartea biografica "Unicul capitan", dedicata vietii lui Catalin Hildan. La acest eveniment ce se va desfasura pe Stadionul Dinamo, sunt asteptati cat mai multi suporteri, din partea jucatorilor urmand sa vorbeasca despre cel ce a fost "unicul capitan" Florentin Petre si Giani Kirita. Conducerea clubului a decis ca intrarea sa fie libera la partida Dinamo-Otelul, ce se va disputa sambata de la ora 20.00, la o ora dupa lansarea cartii.

Ayrton
15th May 2003, 09:46
Nu stiu cati ati fost la meciul de aseara, dar daca nu, ati avut ce pierde... O atmosfera de vis, o victorie pentru care am suferit foarte mult, si cu atat mai frumoasa cu cat a venit in minutul 120, dupa 10 ocazii mari ratate cu seninatate, fata de una singura a taranilor... Ce mai, o calificare meritata si frumoasa!!!

Finala cupei, Dinamo-National, pe 31 mai pe fostul 23 August.
Sa venim cat mai multi, sa ajutam echipa sa castige a treia cupa din ultimii 4 ani!

rvemis
16th May 2003, 13:09
Dragi dinamovisti cu toate laudele voatre de pomana ca ati fi castigat partida cu astra pe bune nu pot sa trec cu vederea toate interventiile arbitrului Almayer in favoarea voastra.Sunteti o rusine a acestiu campionat pt ca nu ati reusit niciodata sa pierdeti ca niste adevarati sportivi.Dar stai linistiti ca o sa vina meciul cu nationalul si o sa va rupa ca la echipa pe care o aveti nu aveti nici o sansa in fata lor.Sunt sigur ca o sa o luati rau de la national si datorita faptului ca acestia au pierdut titlul anul trecut in favoarea voastra un titlu de altfel furat datoruita blatului cu ceahlaul,un blat de zile mari care mai rar se vede.Cine nu crede ca a fost blat sa-mi raspunda ca am caseta video cu meciul ala:)).Pana una alta speram sa retrogradati si sa incercati si voi macar odata sa nu mai influentati oameni pt a castiga un meci.Cine nu crede ca in meciul cu astra va avantajat arbitrul ori e un caine la propriu ori e un adevarat nesimtit.Va doresc infrangere placuta.
la revedere

ivanrobertadrian
16th May 2003, 22:07
Dinamo a fost peste ASTRA merita calificarea.
Cati spectatori ar fi fost la o finala National-Astra ,probabil 2000 de spectatori.
DINAMO v-a fi castigatoarea Cupei Romanie si ne v a reprezenta in Cupa UEFA cu succes daca vin urmatorii jucatori dupa cum se aude :STELEA,CIOBOTARIU,DORINEL MUNTEANU,V.MOLDOVAN ,SINMARTEAN si CURSARU.
:happy

Tudose
17th May 2003, 19:02
Faptul ca la o finala National-Astra ar fi fost prea putini spectatori nu e un argument... Ar trebui sa ne reamintim de cate ori ne-am plans (cu sau fara temei) ca arbitrii occidentali ne dezavantajeaza pentru ca nu doresc ca echipele din Estul Europei (nationale sau de club) sa urce in competitii, deoarece nu ar fi rentabil.
In 1994, la CM din SUA, echipa Bulgariei a ajuns pana in semifinale. Cineva din comitetul de organizare spunea: "Nici nu stiti cati bani ne-a facut sa pierdem aceasta nationala a Bulgariei, care a eliminat Franta, Mexicul si Germania - echipe care aduceau o multime de suporteri." Gluma poate, aceasta afirmatie trebuie sa ne puna pe ganduri. Pentru ca fotbalul trebuie jucat doar pe teren, dincolo de interesele politice sau financiare.
In fiecare an ne punem sperante in participarea in Cupele Europene, in revenirea jucatorilor consacrati la echipele romanesti (Raducioiu, Gh. Popescu, Barbu...), dar mereu suntem dezamagiti. Formatiile noastre (indiferent de nume), nu mai reusesc de ani buni sa treaca de tururile preliminare. Eu m-as bucura daca Dinamo ne-ar reprezenta in Cupa UEFA cu succes, dar experienta ma face sa fiu destul de sceptic.


Dinamo a fost peste ASTRA merita calificarea.
Cati spectatori ar fi fost la o finala National-Astra ,probabil 2000 de spectatori.
DINAMO v-a fi castigatoarea Cupei Romanie si ne v a reprezenta in Cupa UEFA cu succes daca vin urmatorii jucatori dupa cum se aude :STELEA,CIOBOTARIU,DORINEL MUNTEANU,V.MOLDOVAN ,SINMARTEAN si CURSARU.
:happy

seattle
18th May 2003, 00:08
cinstit ar fi ca dinamo se dea puctele furate in retur la timisoara inapoi, ptr ca e scutita acum de ori ce emoti, doresc succes echipei dinamo, desi nu sint dinamovist, ptr poli punctele date inapoi ar insemna evitarea retrogradiri si a barajului , va saluta un suporter polist , haide poli

realmadrid.com
18th May 2003, 13:33
:yeah: Salutare tuturor suporterilor acestei echipe!!! Sunt un fan infocat al echipei Real Madrid , poate din cauza ca acolo vad mai mult fotbal decat la noi dar oricum echipa mea favorita din Romania este Dinamo Bucuresti. Nu stiu acum dar de fiecare data cand Dinamo castiga sau face egal se trezeste cate un bou (de fiecare data razvan Lucescu) sa zica ca ori a fost blat ori au fost ajutati de arbitri. In orice caz r. Lucescu fara M. Lucescu nu era decat un ratat de portar. Mai am si io o intrebare si va las ca deja cred ca v-am plictisit. Mircea Rednic a fost la aniversarea clubului de 55 de ani pt ca a jucat la Dinamo si a avut performante cu aceasta echipa dar toti borati si tarani de la rapid l-au declarat persoana nongrata Acuma sincer io unu nu cred ca merita asta dupa ce a condus rapidul spre al 3-lea titlu. Si cred ca orice antrenor ar face ce a facut Rednic ca de fapt majoritatea antrenorilor din romania sunt foste glorii ale lui Dinamo Deci /hello Dinamo si /fu/ Steaua si Rapid

MESERIASUL
19th May 2003, 14:01
Zici c-ar fi cinstit ca Dinamo sa-i dea punctele Poli, ca aceasta din urma sa scape de retrogradare??? Fii serios, omule!!!! Tu ca suporter al Timisoarei ai putea accepta asa ceva???

Sper ca meciul respectiv sa se joace numai pe teren!!!!
:yeah: :firedevil:

seattle
21st May 2003, 08:23
meseriasule , da meciul de la timisoara unde sa jucat?cind dinamo a cistigat cu ajutorul abitrilor eliminind 4 jucatori dea lui poli, credeam ca esti mai serios

Ayrton
23rd May 2003, 09:31
Sambata, ora 18.00, in "Groapa" vin complexatii aia din Timisoara, asa ca o sa avem un meci spectaculos, la sfarsitul caruia sper sa bifam al 8 meci consecutiv fara infrangere. Ba mai mult, sper in a patra victorie din ultimile 5 etape! Si dau si un pronostic: 4-1 pentru Dinamo.

Se stie in toata tara,
M*** poli timisoara!

dj_jaxxx
23rd May 2003, 17:32
Eu eram fan inrait al lui Dinamo cand inca eram in tzara, si acum sunt dar nu prea pot urmari fotbalul romanesc asa cum as vrea.

Vroiam sa intreb daca pot asculta meciuri cu dinamo la radio pe net si daca siti daca sunt posturi de tv romanesti care sunt transmise prin satelit in America de Nord.

Mersi

_Max_
24th May 2003, 01:05
Bai, compexati sunt toti cateii care de bucurie dau din coada la sfarsitul vreunui meci in care dinamo castiga cu ajutorul albitrilor pupandui astfel in cur pe Borcea si pe Netoiu. Halal galerie aveti. Sustineti o echipa care ar fi trebuit desfintata in 1989 cand a cazut regimul comunist care va infiintat si va tinut sub protectia lui.
Cand veti avea mentalitatea noastra atunci veti putea spune ca aveti o galerie si sunteti ultrasi.
FORZA POLI TIMISOARA

SEATTLE_2003
25th May 2003, 09:12
ACEST MESAJ ESTE PENTRUdj_jaxxx, da se transimt meciuri de fotbal prin intermediul satelitului si in america de nord, daca esti interesat suna la protv international la nr de tel 1-800-760-7750, eu am instalta antena si vad toate meciurile din campinatul ro , daca suni tr sa isisti ca sint cam ocupati, cu stima un polist din seattle

MESERIASUL
25th May 2003, 20:30
Omule,

In primul rand fii convins ca meciul POLI-DINAMO din tur s-a jucat numai pe teren si in al doilea rand DINAMO-POLI de ieri a demonstrat ceea ce mai era de demonstrat. Oricum, succes la baraj!!!
In alta ordine de idei, esti jenant ..... gramatical!!! :ciocan: /fu/

Sergio
25th May 2003, 22:34
Sigur ca dinamo joaca pe teren ca doar arbitrii sunt tot pe teren.

dj_jaxxx
28th May 2003, 21:17
Mersi SEATTLE_2003 pt informatii.


Auziti mai...caut si eu sa comand un tricou rosu cu alb de la Dinamo (ala pe care il poarta la meciuri sau ceva asemanator). Am fost pe situl oficial al lui Dinamo si am vazut exact ce vreau dar nu am gasit cum sa comand. Stie careva un alt site sau o adresa e-mail unde pot comanda?

Mersi mult.

Ayrton
30th May 2003, 16:10
Pentru toti suporterii dinamovisti:
VENITI LA FINALA CUPEI, FRATILOR!!!

<<Firma de asigurari OMNIASIG, sponsor principal al FC Dinamo, a oferit 5.000 de bilete pentru suporterii "cainilor rosii", la peluza I si la tribuna a II-a, la finala Cupei Romaniei. Intr-un moment in care biletele s-au epuizat la casele stadionului din "Stefan cel Mare", initiativa sponsorului principal al dinamovistilor a fost primita cu entuziasm de liderul suporterilor, Elias Bucurica. "In numele miilor de suporteri care vor beneficia de aceste bilete, tin sa multumesc sponsorului OMNIASIG pentru acest gest fara precedent. Acum e randul nostru sa asiguram OMNIASIG ca vom domina stadionul", a declarat Elias, pentru site-ul oficial al clubului.>> (www.fcdinamo.ro)

dj_jaxxx
31st May 2003, 22:16
DINAMO 1

national 0 :yeah: :yeah: :yeah:


:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

ieppy
1st June 2003, 18:40
DINAMO a castigat CUPA intr-un meci pe bune cu arbitraj infect. Sa vedem ce mai comenteaza macaronarul si Oli. Sau poate a fost blat s nu ne-am dat noi seama :D :D :D :D :D

dj_jaxxx
2nd June 2003, 15:56
Daca Dinamo ar fi pierdut ar fi fost foarte bine arbitrat meciu nu? Hai lasa...

Ayrton
2nd June 2003, 16:55
Auziti mai baieti, rapidistii deja isi fac vise ca au castigat Supercupa 2003, ca sunt in Liga Campionilor, ca bat pe Milan si Real Madrid, ca idolul lor, Rada, va fi numit antrenor la Inter Milano :P ...
Ce ziceti, le-o tragem si ii aducem cu picioarele pe pamant? Ca vad ca e importanta pentru ei Supercupa asta...

rasheedkpenny
2nd June 2003, 19:08
Ayrton te rog sa fii cinstit... nu inventa "post-uri" inexistente! Faptul ca am pus o intrebare de genul "Castigam sau nu Supercupa?" pe forumul suporterilor rapidisti, asta nu inseamna ca ne facem vise de Supercupa, you know. Si daca tot ai intrat pe forumul suporterilor rapidisti puteai sa aduci argumente pro sau contra la intrebarea pusa. Nu?

Ayrton
3rd June 2003, 09:08
Nu era vorba numai de tine, Rasheed. Mai scriu in alte cateva forumuri, si alte locuri...
Nu te supara pe mine, am intrebat si eu pe dinamovisti ce parere au de meciul "amical" zis Supercupa Romaniei, si totodata am vrut sa-l ironizez pe "marele" antrenor Rada, cel ce-si da cu parerea neintrebat mereu, si face gafe de genul celei ca a jucat Mihalcea la Dinamo sezonul trecut.

PS: Hai ca raspund si pe forumul rapidistilor.

Ayrton
12th June 2003, 09:26
Vreau sa-i felicit si eu pe suporterii dinamovisti care au mers la meciul nationalei din Norvegia, (care au mers 2500 de kilometri pana acolo sa-l vada pe slovacul ala jegos cum da un penalty inexistent), suporteri ce au dat tonul scandarilor pe stadion si care in repriza a doua au dominat fondul sonor si pe deasupra au aprins si torte! Bravo!

alt.core
12th June 2003, 09:52
mda, cui nu i-ar place sa mearga pe gratis in Norvegia ?? Si-n plus zambeste si Danciulescu... Prietenii stiu de ce ! 8)

Ayrton
12th June 2003, 11:54
Cum adica gratis???

alt.core
12th June 2003, 13:57
s-a facut mult tapaj pe alte forumuri ca drumul ar fi fost subventionat de catre club in contrapartida cu incetarea conflictului cu Danciulescu. E o informatie de care nu bag mana in foc, dar nici n-am vazut sa o nege vreun dinamovist - stii ceva despre asta ?

Ayrton
12th June 2003, 17:24
Nu, si mi se pare un lucru greu de crezut ... Chiar nu are nici o legatura una cu alta...

Conform articol din ProSport de azi 12 iun: "echipa nationala a fost incurajata in partida cu Norvegia doar de un grup de aproximativ 50 de suporteri, in totalitate componenti ai galeriei lui Dinamo. Acestia au plecat din tara cu autocarul la o zi dupa meciul cu Bosnia si au platit cate 24 de euro pentru un bilet la peluza", drumul costandu-i pe fiecare inca 2,5 milioane de lei, si neavand nici o noapte de cazare asigurata in cele 6 zile si 5 nopti cat tine deplasarea.

DRAGOS
14th June 2003, 20:45
FARA suparare DAR eu CRED ca ECHIPELE romane CU cel mai LUNG parcurs IN cupele EUROPENE vor FI GLORIA, CEAHLAUL SI DESIGUR STEAUA CARE ARE UN LOT MULT SUPERIOR LUI rapid SI dinamo!? voi ce ziceti?

Sergio
15th June 2003, 00:26
De acord cu tine,numai ca mai depinde si cu cine vor juca aceste echipe. 8)

ieppy
15th June 2003, 13:54
Dragis, nu te supara tu dar din ce punct de vedere este mai valoros lotul stelei decat cel al rapidului si al lui Dinamo? Parerea mea e ca Rapid are de departe cel mai bun lot urmat de Dinamo si pe urma Steaua. Oricum nu este asa de greu pentru cEahlaul si GLoria sa joace in cupele europene pentru ca Intertoto nu devine greu decat dupa ce treci de cei din luxemburg si Azerbaidjan. Sa speram insa ca toate echipele romanesti vor avea unnparcurs cat mai lung in cupele europene.

Ayrton
17th June 2003, 10:50
O stire de vreo 10 zile, dar totusi imbucuratoare:
"la sediul clubului, Biroul Executiv al FC Dinamo a luat la cunostinta de programul de modernizare a bazei sportive. Avand ca termen de finalizare anul 2004, lucrarile de modernizare, sprijinite financiar de CS Dinamo si FC Dinamo in asociere, cuprind pista de atletism, marirea capacitatii stadionului, o noua tabela electronica si spatii comerciale".

MESERIASUL
18th June 2003, 12:10
Prietene,

Eu zic sa nu entuziasmam asa repede referitor la noul proiect de modernizare a bazei sportive a clubului Dinamo. Nu stiu daca tu esti la curent, dar proiectul cu nocturna stadionului Dinamo a durat ,,doar vreo 13 ani'', asa ca proiectul cu modernizarea stadionului crezi ca va putea fi finalizat in 2004??? Eu ma cam indoiesc, desi sincer mi-as dori sa se finalizeze anul viitor!!!

Numai bine!! :bere:

Ayrton
18th June 2003, 12:18
Sincer nu cred ca vor respecta termenele astea, dar in 2006 daca vor sa joace in cupele europene pe "Dinamo" vor trebui sa aiba conform normelor Uefa tribunele 1 si 2 acoperite, asa ca trebuie sa se grabeasca si ei...
Oricum, entuziasmul meu fata de aceste chestii a murit odata cu banii pe care i-a risipit Ianul dupa ce a vandut cea mai buna echipa din istoria lui Dinamo... sa ma fi vazut atunci ce bucuros eram cand imi arata poze cu stadionul din Bari si chiar il credea ca o sa avem si noi asa ceva... E, eram un pusti, de atunci a trecut ceva tranzitie peste noi...

Ayrton
20th June 2003, 15:53
Luni 23 iunie va fi reunirea echipei pentru noul sezon, iar in Cupa Uefa, primul tur preliminar,
Dinamo - Liepajas Metalurgs (Letonia).

Io zic ca n-ar trebui sa ne puna problema astia, dar...

inter
20th June 2003, 16:00
pai daca si de astia va e teama :P
oricum pt. fotbalul nostru : bafta dinamo :D :D :D :D :D :D

sper sa nu-mi stergi postarea :thinkso:

Ayrton
20th June 2003, 17:08
La letoni campionatul e in plina desfasurare (noul sezon), si astia se tin bine in frunte... Oricum, in sezonul care i-a adus in UEFA au facut instructie cu echipa care a eliminat Rapidul din preliminariile Ligii Campionilor in 1999, Skonto Riga!

Sir
21st June 2003, 00:36
ayrton>eu inteleg sa priviti meciul cu prudenta dar sa afirmi ca nu se stie....................... :oops:
Oricum,in meciurile echipelor romanesti in cupa UEFA si Liga sunt roman,deci:Bafta Dinamo!

Ayrton
26th June 2003, 17:00
Noutati la Dinamo:
Conducerea s-a inteles cu FC Arges pentru Dancia, care va veni sa acopere plecarea lui Frasineanu (drum bun si sa nu te mai intorci!), Bolohan va semna pe 3 ani, iar de luni se prezinta in probe 1 brazilian, un francez si doi belgieni (unul din ei e portarul lui Mons, fost la Roda Kerkrade si Charleroi, Grégory Delwarte, 1.83 cm, nascut in 1978).

Jhan
26th June 2003, 18:21
Esti sigur?Nu-mi vine sa cred ca misca si astia ceva.Oricum astept stirile la tv sa ma conving.
La ce ne trebuie portar? :shock: Chiar asta era locul neacoperit din echipa?In loc sa aduca fundasi centrali si un atacant f bun(Clau sau/si Mihalcea) :x

DRAGOS
26th June 2003, 18:21
http://www.fcgloria.tk/
Intrati pe "Dusmani" si apoi "Intrati in zona potailor". Va fac ashtia de kakat. Nu ca as fi dinamovist ca sunt din Piatra-Neamt (3-2 for us) dar va anunt ca bistritenii aia nespalatzi va calca in picioare. Auzi! O echipa cum e Gloria sa o atace pe Dinamo!!!!!!

Ayrton
27th June 2003, 13:35
Am intrat si eu sa vad chestia asta, dar nu merge butonul ala de "dusmani"... (Ha-ha-ha, auzi ce pretentii, ca noi am fi dusmanii Gloriei :D ... E ca in bancul ala cu: Doi ardeleni n-aveau ce face si hotarasc sa declare razboi Chinei; dupa o perioada, unul din ei zice: Bai Gheo, dar chinezii astia sunt peste un miliard! Apai bine zice mai Ioane... Unde dracu' ii ingropam pe toti???)

Sir
27th June 2003, 14:40
he he he ..ca de obicei grandomani :oops: .

Shield
27th June 2003, 17:12
Pai asa le sta bine celor puternici.De aia suntem cei mai invidiatzi,caci an de an am demonstrat ca suntem cei mai tari. :happy :jump: :yeah:

Shield
27th June 2003, 17:13
Vreau si eu pozaaaaaaaaaa. :(

nemo_
27th June 2003, 17:55
m-as bucura sa ai dreptate Ayrton...in legatura cu jucatorii care ar putea intarii lotul lui Dinamo!...altfel....nu prea avem sanse la anu'!!!!!

FatFrumos
28th June 2003, 18:45
Nemo nu cred ca Dinamo are nevoie de jucatori....are lot bun depinde doar de Andone cum ii aranjeaza in teren.....cu putina vointa eu zic ca trec turul urmator.

seby
29th June 2003, 14:09
La www.fcgloria.tk intrați pe dușmani.E belea.(apăsați pe D)
Sclavii aceia își fac de cap.Ar trebui să le dați o lecție. :ciocan: [/u]

baubau
30th June 2003, 11:47
Probabil e trecuta stirea dar Dipo mai e la Dinamo s-au la tranferat??Pacat pentru ca era nevoie ,dupa mine,de un jucator ca el...pune sufletul alerga nu gluma :) !Cred Andone a facut o greseala/sau greseste daca-l transfera

Ayrton
30th June 2003, 14:57
De cand a protestat Diop la semifinala cu Astra ca este inlocuit in repriza a doua (si avea dreptate, tot stadionul fluierandu-l pe Ando pentru schimbarea asta, si ca nu l-a scos pe Frasineanu, care ulterior a facut duritatile alea gratuite), Andone i-a pus gand rau, si nu l-a mai bagat aproape deloc in echipa, desi suporterii il cereau mereu in teren pe african...
Si e definitiv, nu mai vine inapoi la Dinamo... pacat, ca era apreciat...

Ayrton
30th June 2003, 15:30
"In aceasta dupa-amiaza, la ora 15.55, sunt asteptati pe aeroportul Otopeni primii doi fotbalisti straini ceruti de antrenorul Ioan Andone. Cu o cursa de la Bruxelles vor sosi portarul belgian Gregory Delwarte si fundasul francez Xavier Meride, cei doi urmand sa se alature lotului dinamovist in cantonamentul de la Izvorani. Gregory Delwarte (25 ani, 1.83 m / 82 kg) a aparat in ultimul sezon in Belgia, la Mons, echipa fostului dinamovist Liviu Ciubotariu, in timp ce Xavier Meride (27 ani, 1.87 m / 78 kg) a apartinut francezilor de la Lens, cu care a castigat titlul de campion in 1998."

DRAGOS
30th June 2003, 18:54
Am auzit ca vine Claudiu Niculescu inapoi la Dinamo. E adevarat ca Kirita a plecat la Samsunspor? Acolo antreneaza Gigi Multescu.

DRAGOS
1st July 2003, 12:41
eu cu FC CEAHLAUL :kiss: PÂNĂ LA MOARTE!!!!! și cu juventus torino :D

Ayrton
1st July 2003, 13:09
eu cu FC CEAHLAUL :kiss: PÂNĂ LA MOARTE!!!!! și cu juventus torino :D

Nu te potolesti cu chestia asta? Vezi ca ai primul avertisment.

FatFrumos
1st July 2003, 20:33
Sa speram ca stie ca face Andone....sper ca pune o echipa competitiva in teren.

Edgar
1st July 2003, 21:50
Site-ul ala cu Gloria e al lui Sobbo. Oricum, ii facea reclama si aici si pe forumul de la ProSport. Asa ca nu e de mirare ca apar tot felul de mizerii acolo. :vomiton:

Ayrton
2nd July 2003, 09:39
Auziti cum vrea tiganul de Badea sa inchida gura suporterilor dinamovisti nemultumiti de politica de transferari de pana acum: se pregateste sa-l aduca antrenor secund si jucator pe Florin Raducioiu!

DRAGOS
3rd July 2003, 11:53
Ce se intampla cu Claudiu Niculescu? Se duce la Rapid sau vine inapoi la Dinamo?

Ayrton
3rd July 2003, 12:51
Cred ca la Rapid, daca ii da zgarciomanul de Copos salariul pe care il cere: 150.000 euro pe an (cam mare, dar vine gratis).

FatFrumos
4th July 2003, 07:58
pai Andone si Raduciou au jucat impreuna.....ar putea fi o combinatie buna sa descifreze secretul lui Lucescu.....nu poti stii poate fi ceva bun sau nu.

Ayrton
4th July 2003, 09:45
Toata presa romaneasca de azi vuieste pe tema asta:
"Netoiu va fi dat afara de la FC Dinamo!
Conducerea echipei de fotbal Dinamo a hotarit, miercuri seara, sa-l dea afara pe Gigi Netoiu! Miscarea se va produce luni seara, in sedinta Consiliului Director, si va coincide cu numirea lui Cornel Dinu in functia de director general.
Netoiu si-a taiat craca de sub picioare in momentul in care l-a sustinut pina-n pinzele albe pe Ioan Becali, care dorea sa fie instalat in conducerea “ciinilor rosii”. Intrucit protejatul sau n-a fost dorit la Dinamo de generali din MI, “Comandantul” a amenintat ca va parasi clubul, cu destinatia FC National, si va lua cu el pe cei 13 jucatori adusi asta-vara de la Universitatea Craiova. “Fotbalistii veniti o data cu Netoiu au contract cu clubul. Ei vor parasi gruparea noastra doar daca vor dori acest lucru”, a declarat o persoana din Consiliul Director. "

Si o alta veste:
"Vicepresedintele ros-albilor, Vladimir Cohn, s-a intilnit ieri in Italia cu managerul lui Genoa, Fabrizio de Poli, spre a-i propune un pact privind intoarcerea lui Claudiu Niculescu in Stefan cel Mare.
Dinamo s-a aratat dispusa sa renunte la milionul de euro pe care trebuie sa-l plateasca peninsularii in contul transferului fotbalistului, solicitind numai 250.000 euro pentru sezonul cit atacantul a evoluat la genovezi. |n schimb, "ciinii" au cerut celor de la Genoa sa-si dea acordul pentru revenirea lui Niculescu la Dinamo, nu la Rapid. Partile se intelesesera in principiu asupra acestei conventii, iar aseara urma sa se puna si pe hirtie acest pact."

FatFrumos
4th July 2003, 15:13
cu toate ca astea sint good news totusi nu scapam de Netoiu din fotbal.

Ayrton
4th July 2003, 16:45
Daca se adevereste zvonul cu plecarea lui Netoiu de la Dinamo principalele variante ar fi National si Astra, asa ca ai dreptate, nu pleaca din fotbal.

inter
4th July 2003, 17:17
si cand ma gandesc ca anul trecut, suporterii cainilor aveau tricouri imprimate cu poza "comandantului" :D :D :D :D :D :D
ce nerecunoscatori sunteti pt. titlul "bagat" in buzunar de catre "comandant" :D :D :D :D :D

Ayrton
4th July 2003, 17:19
Dar ce, l-au dat suporterii afara?
L-au dat generalii din Consiliul de Administratie si Badea+Cohn, carora le era teama ca le ia locul in conducere...

inter
4th July 2003, 17:27
dar voi suporterii cu cine votati, bineinteles in afara de "dinamo" ?

baubau
5th July 2003, 11:35
In nici un caz cu Netoiu...Parerea mea!

seby
5th July 2003, 12:02
PAREREA TA...

Ayrton
7th July 2003, 10:02
"Clubul din Soseaua Stefan cel Mare a pregatit o surpriza suporterilor dinamovisti. Astfel, de luni pana vineri, fanii "cainilor rosii" vor intra in posesia ultimul trofeu castigat de Dinamo: Cupa Romaniei. Timp de o ora pe zi, in intervalul 16.00-17.00, sustinatorii dinamovisti vor putea sa ridice deasupra capului Cupa Romaniei, sa se fotografieze cu trofeul, evenimentul fiind programat in fata magazinului de prezentare al clubului. De asemenea, cei prezenti vor avea parte de o surpriza si la beraria "Red Dogs".

Duminica seara a aparut in cantonamentul de la Izvorani inca un jucator strain in probe. Este vorba de un fundas stanga, Zoran Beosevic, care a evoluat in campionatul trecut in campionatul Serbiei, in liga a doua, la Timok. Zoran Beosevic are 20 de ani, a bifat doua convocari in nationala de tineret a Serbiei si va fi urmarit de antrenorul Ioan Andone, pana la plecarea in turneul din Franta, in doua meciuri amicale. "

inter
7th July 2003, 10:08
si cu imprumutul de bani cerut lui Luci e adevarat?
cat va costa o poza cu trofeul ? :D :D :D

Ayrton
7th July 2003, 10:11
1. Nu stiu despre ce vorbesti (da-mi detalii te rog);
2. Nu stiu, si nici nu cred ca apuc sa merg ca zice ca pana la 5 se poate poza suporterul cu cupa, si eu sunt la scarbici la ora aia...

inter
7th July 2003, 10:15
in "gs" de azi e un articol in care se spune despre faptul ca oficialii vostri i-au cerut lui Luci un imprumut de cateva milioane de $ :D :D :D

Ayrton
7th July 2003, 10:24
Pai la cat de scartani sunt Badea si Cohn nici nu ma mira...
Dar chiar sa-i prisoseasca banii lui Lucescu?

Ayrton
7th July 2003, 10:25
Alte stiri:
"Danciulescu are mari sanse sa fie dat afara de la Dinamo. El a fost unul din initiatorii miscarii de protest a jucatorilor, de saptamina trecut. Atunci componentii lotului dinamovist au parasit cantonamentul ca urmare a neachitarii unor restante financiare. Danciulescu avea cel mai mare salariu de la Dinamo.Conducatorii dinamovisti incearca in aceste zile transferarea fostului atacant de la UTA, Jeremie Njock.

Luni are loc intrunirea Comitetului de Administratie de la Dinamo. Fanii pregatesc o adevarata manifestatie de protest la sediul clubului. Suporterii dinamovisti, din toate gruparile din Capitala, sunt nemultumiti de haosul care domneste la Dinamo, lipsa oricaror achizitii inainte noului sezon, criza financiara care va afecta performantele lui Dinamo."

baubau
7th July 2003, 14:40
Intre Danciulescu si Njock il aleg pe primul...mi se pare ca are sange de atacant si rece mai bun ca Njock

Ayrton
8th July 2003, 17:04
Dinamo va juca pe 9 august, in deplasare, in prima etapa a campionatului, cu FC Arges Pitesti, conform programului stabilit in aceasta dimineata. Derby-ul cu Steaua se va disputa in etapa a treia, in Ghencea, dar iata meciurile complete ale "cainilor rosii" in turul editiei de campionat 2003-2004:

Etapa 1: FC Arges - Dinamo
Etapa 2: Dinamo - FC Bihor
Etapa 3: /fu/ Steaua - Dinamo
Etapa 4: Dinamo - FC National
Etapa 5: Petrolul - Dinamo
Etapa 6: Dinamo - FCM Bacau
Etapa 7: /fu/ U Craiova - Dinamo
Etapa 8: Dinamo - Farul
Etapa 9: FC Brasov - Dinamo
Etapa 10: Dinamo - /fu/ Rapid
Etapa 11: Gloria - Dinamo
Etapa 12: Astra - Dinamo
Etapa 13: Dinamo - /fu/ Poli Timisoara
Etapa 14: Unirea Alba Iulia - Dinamo
Etapa 15: Dinamo - Ceahlaul

Ayrton
9th July 2003, 09:27
In turneul francez in care Dinamo va pleca luni s-au perfectat deja meciuri amicale cu: Olympique Marseille, Guingamp, Lorient si St. Etienne.

baubau
9th July 2003, 09:36
Nu e cam ciudat ca /fu/ Steaua /fu/ -Dinamo sa fie plasat in etapa a 3a ? :?

Ayrton
9th July 2003, 09:38
Las ca-i bine, intrucat gazonul din Ghencea e in reparatii si meciul se va juca pe teren neutru, pe 23 August (iar data de disputare se pare ca va fi... 23August!) :D !

deep purple
11th July 2003, 08:06
hahahaha, e ziua voastra a dinamovistilor nu aveti cum sa pierdeti :D

inter
11th July 2003, 08:41
in etapa a 7-a , Craiova -Dinamo 3-0 (asta pt. ca esti 50% prazar :D :D :D :D ), iar in etapa 13-a va bate Poli cu 2-1 :drak: :drak: :drak: :drak:

Ayrton
11th July 2003, 09:51
Hai mai subtire cu glumele proaste pe thradul asta...
Ca pot sa vin si eu pe threadurile Suporter Craiova sau Suporter Poli si sa bag idioteniile d-astea, insa nu sunt infantil... Cel putin de la tine inter aveam pretentii mai mari...

Shield
11th July 2003, 13:52
:D Poli sigur ne bate acasa.La ce echipa periculoasa au....ne rup,nu altceva. :D

inter
11th July 2003, 14:13
ayrton, asteptam clarificari asupra sedintei de ieri avute de badea cu netoiu :happy

inter
11th July 2003, 15:59
b]ANDONEEEEEE, lasa-ne cu Iodi!!! Dupa ce ne-a mancat ficatii vreo doi ani cu gafele monumentale tu zici ca te bazezei pe el??? Da-l afara pana nu e prea tarziu, ca pe urma o sa regeretam cu totii...[/b]
pertinenta remarca :happy

inter
11th July 2003, 17:37
Dinamo snap up Beosevic
Friday, 11 July 2003
FC Dinamo Bucuresti have signed Serbo-Montenegrin midfield player Zoran Beosevic.

Left-sided player
The 20-year-old, who has been capped twice by his country at Under-21 level, spent the 2002/03 season playing for FK Timok. He has agreed a five-year contract with Dinamo and is expected to take the left-midfield role vacated by the departure of Cornel Frasineanu to Turkish football.

Others wanted
Beosevic is currently the only foreign player at Dinamo, with Senegalese midfield man Seydou Pape Diop having been released by the Romanian Cup winners. However, Dinamo are also interested in signing Belgian goalkeeper Gregory Delwarte and French defender Xavier Méride.

Loans ended
Two others who could be turning out for Dinamo next season are midfield player Ianis Zicu and striker Claudiu Niculescu, who have returned from one-year loans at FC Farul Constanta and Genoa 1893. Also back at Dinamo after a year away on loan are goalkeeper Stefan Preda and defender Sorin Iodi, who had been playing with FC Arges-Dacia Pitesti and FC National Bucuresti respectively.

Two-legged tie
Dinamo will play in the UEFA Cup qualifying round next month, with a two-legged tie against Latvian contenders FHK Liepajas Metalurgs. Dinamo are at home for the first leg on 14 August, with the return following a fortnight later

:D :drak: :drak: :drak: :D :D , ayrton cine e sarbul asta? iar pe diop astia de la uefa il stiu tot la voi :D :D :D

Ayrton
14th July 2003, 09:33
Iti dai seama ca nu l-am vazut inca pe sarb, dar cica e international de tineret (2 prezente) si e jucator de piciorul stang... Mai multe nu stiu.
Iar Diop cica e asteptat la FC Bihor, ca l-a placut antrenorul Ionut Popa.

Utilizator
14th July 2003, 14:51
Daca nu mai facem transferuri la "mijloc" si mai ales in "aparare" o sa avem viata grea...
Oricum bine ca nu mai e Giovanni prieten cu noi, macar asa ne putem feri mai bine de el, ca mult rau mai face fotbalului romanesc...

Ayrton
14th July 2003, 15:37
"Cainii rosii" au decolat in aceasta dupa-amiaza, de pe aeroportul Otopeni, spre Franta, unde vor efectua un turneu de pregatire centralizata pana pe 27 iulie. Antrenorul principal al lui Dinamo, Ioan Andone, a deplasat la Vannes un lot format din 22 de jucatori: Cristian Munteanu, Daniel Tudor (portari), Flavius Stoican, Ovidiu Burca, Gabriel Tamas, Sorin Iodi, Adrian Iordache, Pereny, Zoran Beosevici, Alexandru Dragomir (fundasi), Florentin Petre, Dan Alexa, Stefan Grigorie, Vlad Munteanu, Ianis Zicu, Florin Parvu, Iulian Tames, Alin Ilin (mijlocasi), Cosmin Barcauan, Ionel Danciulescu, Claudiu Dragan si Ciprian Marica (atacanti). La hotelul Mercure din Vannes se vor alatura lotului si portarul belgian Gregory Delwarte si fundasul francez Xavier Meride, care l-au impresionat pe tehnicianul dinamovist in perioada de pregatire de la Izvorani.

In Franta sunt asteptati inca doi jucatori straini, care vor fi testati in cele patru jocuri amicale, dupa urmatorul program:
Dinamo - Guingamp (16 iulie)
Dinamo - Lorient (19 iulie)
Dinamo - Olympique Marseille (23 iulie)
Dinamo - St. Etienne (26 iulie).
Soarta lui Claudiu Niculescu, lasat acasa, va fi hotarata in urmatoarele zile, in functie de rezultatul tratativelor dintre Dinamo si clubul italian Genoa. De remarcat ca mijlocasul Viorel Domocos, accidentat, a ratat turneul din cauza unei leziuni musculare suferita la ultimul meci amical de saptamana trecuta.

Onut, Preda si Danciu asteapta oferte
Pentru ultima parte a perioadei de pregatire dinaintea campionatului, Ioan Andone nu conteaza pe Bogdan Onut, Stefan Preda si Ciprian Danciu. Primul dintre ei are doua oferte concrete din Israel si va pleca, foarte probabil, sub forma de imprumut din Stefan cel Mare, ceilalti doi urmand sa se pregateasca in "Groapa".

gicu
14th July 2003, 15:40
...daca cumva "mijloc" si "aparare" inseamna Netoiu, Borcea, Cohn, & co....atunci de acord cu tine Utilizator :happy

Utilizator
15th July 2003, 09:34
Pt Gicu: e buna chestia cu Netoiu si compania. :happy

Da' nici echipa nu prea avem, nu avem un fundas care sa dea siguranta, un coordonator de joc care sa vada in teren, ne lipsesc jucatori care sa puna suflet sa joace cu determinare.

gicu
15th July 2003, 12:08
Trebuie sa recunosc ca sunt curios de cum o sa se descurce Zicu, respectiv daca o sa depasasca momentul "tanara speranta" si sa se impuna in echipa. Altfel, eu nu sunt de acord cu acuzele unora cum ca Dinamo n-a facut nici un transfer notabil asa ca n-au nici o sansa in editia viitoare a campionatului. Cred totusi ca lotul actual este destul de bun, lipseste un lucru pe care nu cred ca-l voi mai vedea prea curand la fotbalistii romani: DARUIRE! Sunt de acord cu ideea avansata de Lucescu, cum ca el n-are nevoie de vedete, are nevoie de fotbalisti muncitori, sa puna osul. Si cum problema asta vine de la mentalitatea oamenilor astia...eu cred ca ramane decat ca ei sa fie educati in spiritul asta.

In rest, astept sa se potoleasca certurile din conducerea clubului, iar Badea sa-si respecte planul ala in care zicea ca lucreaza la modificarea structurii clubului, respectiv sa creeze o societate pe actiuni, in care domnii generali X, Y, Z pot sa-si dea cu parerea numai daca au contribuit la buget. Am zis! :yeah:

rasheedkpenny
15th July 2003, 13:28
Daca l-ati aduce pe Cârtu la echipa de tineret ati avea de unde sa va luati jucatorii. :p
Sau mai bine hai sa-l punem pe Cârtu la echipa de tineret a României... ca sa avem jucatori tineri si buni pt. Nationala.

Utilizator
15th July 2003, 14:03
Chiar daca iti formezi jucatori foarte buni, n-ai nici o sansa sa-i tii prea mult ca vor fi vanduti in afara. Si la Dinamo au tot crescut jucatori buni, dar sunt vanduti cred de la 1 an, vezi cazul Mitea. Ar trebui sa vina investitori care sa poata sa-i tina macar pana cand se ia un pret bun pe ei, nu sa-i lase sa faca de mici contracte cu fratii becali.

Utilizator
15th July 2003, 14:06
O fi avand Cartu ochi bun la tineri fotbalisti, dar nu prea mi se pare un pedagog bun, pare cam violent. Nu se compara cu un Lucescu...

Ayrton
15th July 2003, 15:14
Ce dracu il tot bagati in seama pe prostul ala de Cartu??? E un distrus care nici de divizia B nu e bun... si Extensiv l-a concediat...
Sa vedeti voi, daca rezista pana in iarna la Craiova e mare lucru...

inter
15th July 2003, 16:35
e de 1000 de ori mai bun decat "falcosu" :D :D :D :D :D

Sorin
15th July 2003, 18:27
Atunci Cartu a renuntat datorita unor probleme de sanatate.Aia de la Extensiv nu l-au concediat, dimpotriva i-au pastrat locul .E mult mai bun decat tot ce ati avut voi in ultimul timp: patatul,flocea,sapaliga,falci etc.Aia sint rashi de oameni :D legatura lor cu fotblul este absolut intamplatoare :drak:

Ayrton
16th July 2003, 09:34
Da, sigur, e asa de bun Partzu... aaa... Cartu incat e in stare sa piarda si meciuri in care brigada de arbitri e vanduta total echipei lui (ex finala cupei Rapid-Petrolul)... Un distrus care are un palmares golas, unde singurul lucru e un titlu luat in conditiile in care Dinamo si Steaua erau devastate prin vanzarea unor echipe intregi deodata (90-91), la care el nu are nici un merit, ca a venit de la sine. In rest nimic... E o catastrofa tactica, iar la nivel uman sa nu mai vorbim, fiind berechet cazuri de fotbalisti luati la injuraturi sau batuti...

Ayrton
16th July 2003, 10:58
Astazi la ora 20.00 primul amical al lui Dinamo in turneul francez, cu Guingamp.
Din pacate, portarul belgian Delwarte si fundasul francez Meride nu s-au inteles la bani cu Dinamo si se pare ca nu vor mai veni printre "caini"...

inter
16th July 2003, 11:06
PAI CU ATATEA DATORII LA BUGET :happy :happy :happy :happy
de unde sa mai aveti bani pt. transferuri :D :D :D :D

inter
16th July 2003, 14:18
dar tre sa recunosc, ati dat lovitura pe piata transferurilor :thinkso: , ati luat cel mai "tare" director economic :D :D :D :D
sa vedeti cum scapati de datoriile de la buget :P

Ayrton
16th July 2003, 14:25
Mai inter, nu erati voi in doliu zilele astea? :(
Ce e cu atatea ironii, iti arde de caterinca?

inter
16th July 2003, 14:30
Nea Petrica a glumit pana in ultima clipa.......oltean 100% :happy

Ayrton
17th July 2003, 09:56
Oricum, condoleante pentru pierderea suferita. :(

In primul amical, Dinamo-Guingamp 0-3, dar la ce sa te astepti cand titulari in aparare au fost Iodi si Burca, doua catastrofe de fotbalisti... :x

Ayrton
18th July 2003, 10:35
Noutati:
Borcea a batut palma cu Delwarte pentru 50.000 de dolari, astfel ca goalkeeperul se va alatura pina la ora partidei cu Olympique Marseille, care va avea loc miine seara, lotului dinamovist.

Camerunezul Michel Pensee Bilong, 30 de ani, 48 de selctii in nationala, fundas de picior sting, inaltime de 1,93 m, este asteptat sa soseasca in cantonament, ca si brazilienii Vitor Alcantara (fundas central) si Ponta Lanca (atacant).

Ayrton
21st July 2003, 14:38
Rezultate meciuri amicale in turneul francez:

Marsilia - Dinamo 2-0 (goluri van Buyten)

si

Vannes - Dinamo 2-3, goluri pentru noi Vl.Munteanu si Cl.Dragan-2

Ayrton
21st July 2003, 16:57
Si o poza din meciul cu Marsilia, cu fraieru' de Burca incercand sa faca fata atacantilor "francezi":

http://www.olympiquedemarseille.com/Multimedia/Photos/ombucarest01.jpg

inter
21st July 2003, 17:02
vad ca te pasioneaza si fotografiile :thinkso:
maine , poimaine vad o poza adusa de tine in prosport :D :D :D :D
dar ceea ce ma frapeaza e resemnarea de care dau dovada suporterii pe forumul vostru , cam multi pesimisti ...........
si multi care discuta despre evitarea retrogradarii :?

rasheedkpenny
21st July 2003, 17:08
De parca ar fi draq sau Netoiu chiar atât de negru incât sa retrogradati!

Ayrton
22nd July 2003, 09:34
Ce vrei ma inter, normal ca suntem pesimisti, si discutam despre aceasta posibilitate, ca noi nu suntem obisnuiti cu ultimile locuri precum "Stinta" Craiova... :D

rasheedkpenny
22nd July 2003, 10:19
Eu zic ca o sa terminati in primele 5 echipe in sezonul care vine, daca nu chiar mai sus, poate chiar titlul daca jucatorii formeaza un nucleu si se inteleg bine(vezi Rapid anul trecut).

Bafta si voua... sa reprezentati România cu succes in UEFA!

rasheedkpenny
22nd July 2003, 11:48
Citat de pe site-ul ProSport: "Dinamo a învins greu duminică, în al treilea amical al turneului francez, echipa de liga a treia Vannes Olympique Club, scor 3-2. Inedit este faptul că jucătorii francezi sînt amatori si lucrează în timpul zilei ca receptioneri, bucătari sau fuctionari. Autorul golului prin care gazdele au egalat la doi, Bertrand Le Lay, este chiar angajatul hotelului "Mercure", unde sînt cazati "cîinii". Golgeterul lui Vannes spală vasele la bucătărie după ce românii servesc masa. "

mda... comentati voi!

Ayrton
22nd July 2003, 13:38
Ce sa mai comentez... bine ca am castigat, si nu am piedut cu echipa asta de liga a treia precum altii...

inter
22nd July 2003, 13:45
se vede ca e cald afara :happy , fara sa "musti" nu te simti bine :D :D :D

inter
22nd July 2003, 13:49
si daca i-mi aduc aminte Danciulescu declara dupa meciul cu Ol.Marseille "nu am putut juca bine pt. ca jucatorii francezi aveau peste 1.83 m inaltime" :D :D :D :D :D

Dorin
22nd July 2003, 14:21
In tarile cu fotbal ca sport primordial si de toti indragit poti face o echipa tare in orice sat ! Ca nu toti ajung profesionisti si pot castiga bani pe asta . Cineva scria (Honda avatar ) de valoarea unor brazilieni pe plaja din Rio.Asa poti spune si de jucatori de pe maidanele romanesti dar si frantuzesti . Ce , era mai impresionant daca juca cu de ex . Luxemburg ?
Sint meciuri de pregatire si fara motivatie pentru o echipa ce mai si exerseaza situatii noi si nu e interesata de a bate la scor.In schimb adversarii amatori joaca la sacrificiu sa aiba si ei ce povesti la nepoti ! :yeah: Dorin Asa ca si rezultatele Craiovei se pot discuta la fel !

Ayrton
22nd July 2003, 15:34
Hai sa incerc si eu o explicatie pentru rezultatele mai slabe pe care le-a avut Dinamo in turneul francez de pana acum:

Avand in vedere ca mari valori nu se mai gasesc pe la nici o echipa de Divizia A, astfel incat principalul atu pentru ca o echipa romana sa aiba succes il reprezinta omogenitatea grupului de jucatori (ex Rapid anul trecut).
Iar in ceea ce priveste pe Dinamo, fata de echipa din sezonul trecut,
au plecat: Tudor, Kirita, Onut, Tamas, Diop, Mitea, Frasineanu, Domocos nici el nu e in Franta,
au venit: Delwarte, Preda, Meride, Iordache, Iodi, Zicu, Cl.Niculescu, Beosevici, cei doi brazilieni din probe, Vitor si Ponta;
Asa ca ce relatii de joc sa se creeze, cand astia joaca pentru prima oara impreuna, si e culmea sa ceri rezultate exceptionale in amicalele in care se joaca tocmai pentru a se vedea potentialul unora si altora...

rasheedkpenny
22nd July 2003, 16:12
Atunci acelasi lucru il putem spune si de "altii" care au fost si ei in testari cu diversi jucatori, nu? 8)

Ayrton
22nd July 2003, 17:04
Putem sa-l spunem, si doar observi ca n-am criticat Rapidul dupa alea 4 batai, intrucat inteleg ca sunt "in cautari" vorba lui Dinu. Sa sperem, pentru binele reprezentarii in Cupele Europene ca se si gasesc pana la primul meci din Europa.

Utilizator
23rd July 2003, 11:09
Pana la urma cu ce echipa abordam sezonul 2003/2004? In aparare mai e cineva? Meride vine sau nu? Mai luam vreun fundas ca e nevoie garla? La mijloc ceva bun? Un coordonator adevarat...

Ayrton
23rd July 2003, 11:22
Meride semneaza cand vin in Romania, cica 40-45.000 de euroi salariu, Andone fiind supermultumit de el.
Cica vor mai veni Radu Ciobanu de la Bacau si vor sa-l deturneze si pe Flavius Moldovan, care chair daca s-a inteles cu Nationalul aia n-au inca situatia stabilita, si nu prea ar mai ramane inca un an in incertitudinile din Cotroceni.
In schimb la mijloc nu mai se prefigureaza nici o venire, posibila fiind doar o surpriza de ultim moment.

rasheedkpenny
23rd July 2003, 11:33
Hai ca incet-incet se linistesc apele si la Dinamo! Daca rezultatele vor fi multumitoare(nu stiu ce inseamna asta la echipa Dinamo) totul o sa fie ok! Cred!
Jucatori aveti, antrenor aveti... bafta in UEFA!

Ayrton
23rd July 2003, 15:54
Multumim Rasheed!

Iata si noutatile lui Dinamo:
Gregory Delwarte: http://www.raec-mons.be/images/joueurs/delwarte.jpg
Xavier Meride: http://www.sitercl.com/Fichejo/M/meridexa.gif

Utilizator
24th July 2003, 08:45
Pt Ayrton: Multam de info.

Mai am o intrebare: de ce l-a dat Ando deoparte pe Diop si nu aduce nimic in loc? Diop e destul de talentat, are explozie, are si bun simt (am vorbit un pic cu el dupa Cupa)...
Aaaaa, inca ceva: chiar e betiv Tames sau e doar barfa? La ora asta cred ca e cel mai bun mijlocas de la noi...

inter
24th July 2003, 08:57
Ayrton, clarifica intalnirea de la Otopeni de marti noaptea dintre borcica si suporteri, daca ai cumva noutati :thinkso:

Ayrton
24th July 2003, 09:55
de ce l-a dat Ando deoparte pe Diop
Pai s-a suparat la semifinala cu Astra, cand a protestat ca l-a schimbat in repriza a doua, si si-a luat andone o ploaie de injuraturi de la suporteri, ca de ce-l schimba pe negru si nu pe Frasineanu, pe care toata lumea il huiduia... Si a avut dreptate Diop, ca doar s-a vazut ce a facut Frasineanu mai tarziu, alea doua faulturi criminale...
Dupa meciul asta n-a mai pupat Diop prima echipa decat in meciul de la Craiova, cand am jucat cu echipa a doua.

Iar referitor la intalnirea Borcea - suporteri de azi noapte de pe Otopeni, nu stiu decat ce am citi in presa de azi, ca au facut scandal vreo 30 de dinamovisti din cauza vanzarii masive a valorilor din echipa, si Borcea a promis ca-l aduce pe Galamaz :? ca sa intaresca apararea...

EDMOND_
24th July 2003, 10:51
Culmea este ca presa de astazi publica stirea ca Siman si Galamaz s-au inteles cu Rapidul , dar cine stie ,in Romania orice se poate schimba...

Ayrton
24th July 2003, 11:41
Din partea mea e foarte bine ca se duce la Rapid... Nu e nici pe departe mare scula de jucator Galamaz asta... Pare tantalau rau... Chiar, stie cineva un meci mare facut de jucatorul asta? Sau macar un meci in care a facut si el vreo branza? Ca singura mea amintire cu el e de acum vreo 3 ani, cand intr-un meci Dinamo-Sportul , l-a umilit Mihalcea in ultimul hal, aproape avea picioarele innodate...

Ayrton
24th July 2003, 12:36
Aseara, in turneul francez, Lorient-Dinamo 0-1, gol Danciulescu.
Ando a trimis pe teren urmatorul unsprezece: Delwarte - Iordache, Burca, Meride - Stoican, Alexa, Grigorie, Vl.Munteanu, Perenyi - Cl. Dragan, Cl.Niculescu. Au mai jucat Cr. Munteanu, Iodi, Fl.Petre, Barcauan, Tames, Danciulescu, Ilin, Al.Dragomir.
Urmatorul meci e sambata cu StEttiene.

ady_azzuro
24th July 2003, 20:07
Valoarea lui dinamo estea cea a unei echipe de liga a 2a.
Opinia siteului oficial a lui lorient.
Rezultate dezastruase cu prima liga franceza.
In schimb craiova a facut egaluri shi numai o infrangere.
Shi am luat bataie de la nimes (am folosit juniorii)
Chiar cartzu a recunoscut ca nu avem rezerve :( :( .
Sanatate dinamo... :thinkso: :thinkso:

inter
25th July 2003, 08:54
Méride makes way to Dinamo
Wednesday, 23 July 2003
FC Dinamo Bucuresti have signed up French defender Xavier Méride for the coming season after nearly a month of negotiations.

European experience
The 28-year-old left-sided player had been on trial with the Romanian Cup holders at their training camp in France. Méride, who played five times for RC Lens in the 1998/99 UEFA Champions League, spent the last two seasons on loan from Lens at US Creteil.

Trio of new faces
Méride is the third foreign player to join Dinamo this summer, following Belgian goalkeeper Gregory Delwarte and Serbian midfielder Zoran Beosevic to the Romanian capital. To reach the UEFA Cup proper, Dinamo must overcome a two-legged qualifying round tie against Latvian side FHK Liepajas Metalurgs next month.


ayrton stiu ca tu ai dat stirea despre Meride acum 2-3 zile, dar am gasit articolul asta postat pe uefa.com
sper sa nu ma ...... /nope/

Ayrton
25th July 2003, 16:52
Bai ce preturi au pus talharii astia de la FRF la supercupa:
400.000 (Tribuna 0 ), 300.000 (Tribuna 1), 200.000 (Tribuna 2) si 100.000 (peluzele)....
Parca vor sa goneasca spectatorii, nu sa-i aduca pe stadioane...

inter
25th July 2003, 19:13
Genoa: Niculescu alla Dinamo Bucarest
25/07/2003 18:07.49

Piacciono Lamacchi e Vanoli

E' ancora il mercato al centro dei pensieri in casa rossoblù. La dirigenza sta stringendo i tempi per arrivare a due giocatori ritenuti molto interessanti dal nuovo tecnico Roberto Donadoni. Parliamo del difensore Gianluca Lamacchi e dell'esterno sinistro Paolo Vanoli, quest'ultimo cercato anche dalla Ternana.

Intanto il Genoa ha definito la cessione, a titolo definitivo, di Claudiu Niculescu che si è accasato alla Dinamo Bucarest.



ayrton , mai dai o bere :thinkso:

ady_azzuro
26th July 2003, 18:46
Sa zici merci aryton ca nu au pus pretu cum l-a pus netoiu 1 milion
Dar oricum ne merita 400000 lei
Un meci intre dinamo si rapid :thinkso: :thinkso:

Albastreata
28th July 2003, 01:17
...Delwarte - Iordache, Burca, Meride - Stoican, Alexa, Grigorie, Vl.Munteanu, Perenyi - Cl. Dragan, Cl.Niculescu. Au mai jucat Cr. Munteanu, Iodi, Fl.Petre, Barcauan, Tames, Danciulescu, Ilin, Al.Dragomir.
...
Nu ma pot abtine sa zambesc la gandul: daca pleaca Netoiu si-si ia craiovenii, ce mai ramane ... :D :D :D

Ayrton
28th July 2003, 10:13
Pai pleaca din echipa de baza Burca, Stoican si Alexa.
Pe Burca puteti sa vi-l luati inapoi si chiar dau o bere daca ne scapati de tolomacul asta, ca e un penibil si jumatate. Pe Stoican il vind pana in iarna mai mult ca sigur, iar pe Alexa nu cred ca are cine sa-l cumpere din tara, din mai multe motive.
Ar mai fi Barcauan, Domocos si Grigorie din jucatorii adusi de Netoiu, dar ei sunt deocamdata rezerve.

Insa, si Badea a fost destept, si toti jucatorii au contracte cu Dinamo, si nu pot pleca asa cum au facut-o de la Craiova, cand aveau contracte cu Netoiu. Au fost cumparati de Dinamo de la Netoiu, pe ce bani nu stiu, insa asta a fost o pacalela pe care Netoiu si-a luat-o, ca altfel deja nu mai erau la Dinamo jucatorii astia, dupa ce a fost scandalul cu Becali presedinte (sustinut de Netoiu)

Sorin
28th July 2003, 10:23
nu conteaza alexa nu a fost niciodata al nostru,era o rezerva huiduit de fiecare data cand trecea pe langa stadion
Dar aveti voi niste jucatori de-ai nostri care trebuie neaparat sa-i pierdeti:
cl niculescu,stoican,grigorie,burca,danciulescu sint olteni si crescuti la Craiova,astia 5 n-au ce cauta acolo dar nici la noi.Vor ramane niste proscrisi peste tot. :drak:

Ayrton
28th July 2003, 10:57
Ba Cl. Niculescu a dovedit ca e dinamovist din tot sufletul, asa ca orice ati zice, chiar daca e nascut oltean, a dovedit ca poate sa se ridice deasupra acestei conditii mizere si sa devina mai bun. :D :D :D
Insa pe danciu****scu il huiduim noi destul, asa ca e saracu' destul de asuprit, ce nevoie mai e sa-l proscrieti si voi?

PS: Voi aveti numai olteni get-beget in echipa, nu? Dauda e nascut pe la Slatina, Gusso pe la Filiasi, etc... Si ce faza penibila, le-ati dat pasapoarte de olteni... Ha-ha-ha, ce m-am distrat la faza asta, nici la cascadorii rasului nu am ras atat... :D :D :D

inter
28th July 2003, 10:59
:D :D :D , adevarat graiesti........
stiu si eu 2 olteni care tin cu dinamo :
1-cl.niculescu :evil: :evil: :evil:
2- :D :D stii tu cine :D :D :D
al doilea mai are sanse sa-si revina :D :D :D

Ayrton
28th July 2003, 11:02
La punctul 2 te referi la Netoiu? Ca ai dreptate, are sanse sa-si revina la dragostea pentru Craiova, aveti grija sa-l primiti bine cand se intoarce!

inter
28th July 2003, 11:04
netoiu este mutant :evil: :evil: :evil:
eu ma refeream la cineva care avea ca avatar una din stemele lui :frente atletico" :D :D :D

Sorin
28th July 2003, 11:07
nu exista dinamovist din tot sufletul :D unde e suflet nu e dinamo si unde e dinamo nu e si suflet :evil:
cand cazi in groapa , nu cazi in sus :D te duci in sensul opus :D
ala e acolo ca stie ca nu mai poate veni la Craiova ,ar vrea el ,dar nu se mai poate /nope/ este omul netoiului care-l are la mana.
Sa vedeti voi ce o sa mimeze aia 5 fotbalul doar sint blatuitorii netoiului, se va folosi de ei sa dezbine si sa creeaze scandal ca sa ia el toate actiunile la dinamo si sa-i dea pe ceilati afara.O face pentru a nu impartii banii obtinuti din vanzarea jucatorilor cu Badea ,Cohn,Borcea si niste generalei pe acolo :drak:

Sorin
28th July 2003, 11:09
Ptiu drace, ayrtoane daca esti oltean mutant nu te-am cunoscut niciodata. Erai respectabil ca inamic dar ca mutant /nope/
:D

Ayrton
28th July 2003, 11:15
Bai intere, lasa glumele proaste, ca eu nu te-am jignit numindu-te dinamovist!!!
In certificatul meu de nastere scrie ca loc de nastere Bucuresti, sector 4! Si nici macar parinti sau bunici nu sunt nascuti mai la vest de Bucuresti, asa ca, scuza-ma, dar nu ma mai injura, nici macar in gluma!

inter
28th July 2003, 11:19
ayrton , chestia cu mutantul era adresata lui netoiu.......daca tu ai inteles gresit sau eu nu m-am exprimat mai clar :? , o clarificam noi :thinkso:

oricum nici prin cap nu-mi trecea sa te fac mutant :happy

Ayrton
28th July 2003, 11:34
OK, Netoiu=mutant, in opinia voastra, ca asa a zis nustiuce consilier de la primarie, ca sa-l bage si pe el lumea in seama, si poate sa-l votati in continuare pe... cum ii zisese Netoiu... "elefantul comunist" de Bulucea. :D :D :D

inter
28th July 2003, 12:32
GRESEALA
tipul care a facut declaratia , e intradevar consilier, dar baiatu are afacerea lui cinstita :happy , a stat in State 5 ani (fiind arhitect), a facut niste bani frumosi, si s-a intors acasa investind pe plan local :)
asa ca are tot dreptul sa-l faca pe rahatul ala de netoiu mutant.

EDMOND_
28th July 2003, 13:00
Parca si Barcauan este mai nou titular , fundas ...a mai jucat si la Craiova pe postul asta.... in ceea ce-l priveste pe Burca mie nu-mi place deloc ... nu stiu cum a ajuns titular la Dinamo..... imi pare rau de Grigore care a devenit o vesnica rezerva , desi i se prevedea un viitor stralucit...se pare ca regreta amarnic pasul facut alaturi de Netoiu ...dar asta este viata...

ady_azzuro
28th July 2003, 14:07
Se pare ca fostul fundas al barcelonei va veni la dinamo :) :) .
Sa vedem ce bun e mie imi e sa nu se alature lu' burca in gafele campionatului :evil: :evil: .
Cred ca nu mai e emisiunea aia fotbal la MAX ca era prea multa munca acolo la cate gafe faceau dinamovishtii :) :) .
Voi dinamovistii va injuratii singur echipa asha ca sa nu va mai asteptati sa mai shi joace :D :D

Ayrton
28th July 2003, 16:41
Voi dinamovistii va injuratii singur echipa

Da, uite cine da lectii, unul care acum un an isi baga unghia in gat ca desi el a injurat din toti ficatii echipa Universitatea Craiova, totusi titlul de campioana a ajuns in Stefan cel Mare datorita echipei lui si imotriva vointei lui...

ady_azzuro
28th July 2003, 16:46
Mai senna aia nu erau jucatorii craiovei erau ai lui netoiu itzi dai seama ca totzi suporterii ishi huiduie jucatorii cand te tradeaza
Sa nu spun cum atzi luat voi campionatul cu blaturi uul peste altul.
RUSHINE DINAMO
Suntetzi nishte LOSERI

baubau
28th July 2003, 23:11
Mda....credeam ca se zice losers sau ratatati dar dupa cum te exprimi ,ramane de vazut care/cine sunt/este "loseri" 8) Cred ca e din cauza caldurilor de pe acolo...Dar noi te intelegem si te lasam sa aberezi incontinuare! :)

In sfarsit a facut si Andone o alegere buna ,l-a luat pe Okuwno (asa se scrie?) sper sa nu aiba soarta lui Diop... :x

Ayrton
29th July 2003, 09:49
Azzure, cred ca ar trebui sa nu mai deschizi discutia despre blaturi, ca anul trecut ati fost vicecampioni la acest aspect, remember meciurile cu Gloria (cand insusi antrenorul oaspetilor a recunoscut ca a iesit rezultatul care trebuia, adica v-a dat meciul), si sa nu mai zic ca au mai fost si alte meciuri strategice facute de voi (ex. Poli), si daca va straduiati un pic chiar depaseati Gloria la blaturi... Asa ca shut up!
A, si vezi ca te contrazici singur: zici de noi ca ne injuram jucatorii (danciumuiscu sau frasineanu), si apoi vii cu argumente ca e bine sa o faci (vezi doamne, erau "jucatorii netoiului"). Pai ori taci din gura si nu te bagi in treaba altora, ori accepti realitatea si esti de acord ca si voi aveti destule bube ca sa mai spui de altii ceva...
Asa ca te rog sa-ti vezi de threadul vostru, si sa nu mai vii aici si sa-mi zici mie looser ca-ti sterg mesajul si iti dau si avertisment si poate iti iei si un ban!

Ayrton
29th July 2003, 12:31
Samuel Okunowo devine "caine" pentru 2 ani, cu un salariu de 90.000 $ / an.

http://www.soccerage.com/en/00/27670.jpg

Shield
29th July 2003, 13:47
:happy Mama,astia doi,Okunowo si Meride chiar ca au carte de vizita.Meride fost titular in Champions League.... :yeah: Eu zic ca impreuna cu Barcauan ar putea face o aparare beton.Ar putea fi chiar punctul forte al echipei,apararea.Singura temere a mea ar fi ca cei doi sa fie ok si din punct de vedere fizic,in ultimul interviu al lui Meride s-a plans ca a avut probleme la un genunchi in meciul cu St Ettienne.Nu stiu ce sa mai zic,dar mi-e cam frica sa nu recidiveze vreo accidentare.
Pt Aryton:Salut,am si eu 2 intrebari.
1.Ce crezi ca se va intampla pana la urma cu Danciulescu?Sincer eu cred ca va ramane mai mult ca sigur pana la terminarea contractului la Dinamo.Nu crezi ca o atitudine ostila lui ar dauna implicit si echipei?
2.Care mai sunt relatiile cu galeria lupilor galbeni?

Ayrton
29th July 2003, 14:01
Ce sa zic referitor la Danciulescu... Eu personal nu-l suport, dar in ultima vreme nu l-am mai injurat, chiar l-am ignorat. Asta cred ca va fi si atitudinea suporterilor fata de el in continuare, insa numai daca va da goluri; daca insa incepe sa rateze sunt sigur ca vechiul conflict va reizbucni si va duce la plecarea lui din Stefan cel Mare...
Iar referitor la vechea amicitie cainii rosii / lupii galbeni (cu sustinere comuna la meciurile Steaua-Petrolul sau Dinamo-Steaua), lucrurile s-au degradat in 2000/2001, cand Petrolul a invins la Bucuresti, dar nu din cauza asta s-a stricat relatia, ci pentru ca lupii prezenti atunci pe stadion au inceput sa faca misto si sa injure, fapt ce a dus la ruperea legaturilor de prietenie. In clipa de fata, nu suntem dusmani, dar nici prieteni; pur si simplu adversari.

Shield
29th July 2003, 14:50
Despre Danciulescu,eu cred ca nu e un tip rau ca si caracter ci mai degraba prostutz si naiv.El nu se poate abtine sa nu se exprime asa cum vrea el si asta l-a costat.La fel si Cristi Munteanu,sunt tipi sufletisti dar naivi si nu-si pot pune fermoar la gura (si la gesturi) atunci cand trebuie.Ori in ziua de astazi trebuie sa fii pervers.Uite ,cred ca Niculescu este exact invers din punctul asta de vedere.Daca tu zici ca Niculecu a dovedit ca este dinamovist adevarat,eu zic ca de fapt el este super versat si stie cum sa se fofileze pt a iesi in castig.

Shield
29th July 2003, 14:52
Oare Meride si Okunowo ,chiar sunt atat de buni pe cat da de inteles cartea lor de vizita? :thinkso:

Ayrton
29th July 2003, 15:03
Eu zic ca abia dupa vreo 3 luni se va vedea valoarea lor adevarata, ca le trebuie si lor timp sa se integreze...
Bine ar fi sa confirme...

ady_azzuro
29th July 2003, 16:36
Mai senna vrei sa spui ca e frumos sa santajezi publicul cu stergerea mesajelor shi cu ban :? .
Despre engleza mea pot sa-tzi spun ca e foarte buna doar sunt la scoala cambridge daca oi fi auzit de ea :? :? .
Se cheama loser nu looser, si mai las-o moale cu engleza ca nu te pricepi cat despre echipa voastra nobody cares este o echipa de pluton care va isi va continua caderea spre subsolul campionatului :thinkso: :thinkso: .
Nu va facetzi prea multe cu okunowo ca e total iesit din forma.
Oricum echipa noastra nu se compara cu a noastra :yeah: :yeah: .
Va bucurati ca sava vine la dinamo? :P
Sa va spalati cu el pe cap :D :D

Ayrton
29th July 2003, 16:52
Oricum echipa noastra nu se compara cu a noastra


Asta e clar, si as fi chiar jignit daca o echipa micuta si de la tara precum Universitatea "Stinta" Craiova se vrea a fi comparata cu Dinamo Bucuresti. Nu suporta comparatie o asemenea adunatura de jucatori de doi bani cu 2 titluri in palmares cu cea mai frumoasa echipa din tara - DINAMO!

Si hai valea pe forumul Craiovei, ca aici nu mai ai ce cauta, ca vad ca un asemenea intelectual ca tine nu intelege de vorba buna. Si chiar nu e nevoie de aprecierile tale fara nici o valoare aici.
:cya:

Jhanoid
29th July 2003, 18:29
PT AYRTON:x Sunt Jhan.De ce mi-ati banat nick-ul?Cand am dat sa ma loghez imi zicea ca nu recunoaste parola.Daca vroiam sa o schimb nu-mi trimitea nimic in casutza postala.Imi este greu sa cred ca esti strain de aceste "probleme".Poate am gresit si eu,dar nu crezi ca era mai corect sa-mi zici si mie ce te-a deranjat asa de tare?Poate faptul ca am facut urat pe forumul de pe site-ul oficial al clubului?

deep purple
29th July 2003, 23:12
jhan, esti timisorean si deci vei fi tot timpul un dusman al dinamovistilor. :D chiar daca iti place "cea mai frumoasa echipa din tzara" :D

Probabil luata dupa aspectul fizicului jucatorilor care-s toti fotomodele :Dsau dupa cel mai beton minister care-l are in spate, sau poate dupa valoarea "arienilor" Badea, Borcea, Netoiu si Cohn :D

inter
30th July 2003, 08:46
deep , jhan e caine si unul din aia rai :P
Ayrton ce zici despre plecarea lui Stoican? cum aduceti si voi un jucator mai de doamne ajuta cum vindeti pe unul dintre cei mai valorosi care mai ramasesera la voi in "groapa" :D (si aia din ce in ce mai putini :thinkso: )

Utilizator
30th July 2003, 08:52
Interesant elanul suporterilor U Craiova dupa amicalele din vara asta. Personal tin cu Dinamo, nu prea ma iau de alte echipe, dar "oltenii" (si langa ei timisorenii) n-au liniste: intra si pe forumul dedicat altor echipe, incearca sa ne convinga pe ceilalti cat de "tari" sunt ei si cat de "fraieri" suntem noi.
Toata stima pentru U Craiova de alta data, dar sa te dai "fecioara" cand pe plan local in afara de gargara nu ai nimic, cand de vreo zece ani ai conducatori pe GCP, Netoiu, Dinel care vin acolo pe locul liber lasat de marii "smecheri" locali (Mihailesti, Ilinca si ce mai sunt pe la voi) mi se pare o lipsa a glandei autoevaluarii.
Chiar, ce v-ati face voi daca, conform dorintelor voastre, s-ar desfiinta Dinamo, Steaua si cine mai vreti voi? Pe cine o sa mai dati vina pentru neputinta proprie? Faceti-va echipa de nivel euroean si pe urma aveti tot dreptul sa faceti bascalie de altii. Dar asa, rade ciob de oala sparta. V-a furat Dinamo gaurile din camasa... In afara de vreo doi mie nu-mi place nii un "implant" adus de Netoiu. Si nu-mi plac nici Netoiu, Cohn si altii ca ei. Eu tin cu Dinamo pentru ca, alaturi de Steaua si U Craiova, a reprezentat o forta europeana. E treaba mea si n-o sa ma convinga nimeni niciodata ca incurajandu-i pe Lupescu, Raducioiu, Stelea, Mihaescu, Stanescu, Augustin, Vaiscovici etc am incurajat securitatea.

ady_azzuro
30th July 2003, 09:02
Mai senna cum poti sa spui ca echipa noastra e de tarani??
Oricum nu ma cobor la nivelul tau intelectual dinamovist :happy :happy .
N-are rost
Echipa voastra e cea mai frumoasa??? Nu mai spune! HAHA
Esti chiar amuzant prietene!!! HAHAHA!!
Poate vroiai sa spui cea mai urata doar recent s-a facut un sondaj pe chestia asta :evil: :evil: .

Oricum voi sunteti niste anonimi pe langa noi ati facut de rusine fotbalul romanesc. Nimeni nu va place. :ciocan: :ciocan: :ciocan: .

Asha ca ciocu mic :thinkso: :thinkso:

Utilizator
30th July 2003, 09:07
Pt Ady_azzuro: Dinamo a fost in anii '80 de vreo doa or prin semifinalele cupelor europene si de vreo 3 ori prin primavara europeana. U Craiova a fost o singura data prin '82. Cu ce te-a facut de ras Dinamo? Cred ca e mai ulta ura si invidie incostienta in afirmatiile tale decat obiectivism.

inter
30th July 2003, 09:16
Ayrton, nu credeam ca o sa fiu citat vreodata pe forumul vostru /nope/ , ar fi culmea acum sa fac si o postare :D :D :D (decenta :thinkso: )

ady_azzuro
30th July 2003, 09:22
Utilizator craiova a fost echipa romaneasca care a deschis drumul echipelor romanesti spre europa.
Asta e un lucru foarte important.
Noi am castigat doar 4 titluri si spun doar pt ca dinamo si steaua ne-au furat unele titluri pe care le meritam cu prisosinta :thinkso: :thinkso: .
Oricum echipa asa frumoasa si iubita n-a exista nu exista si nu va mai exista :yeah: :yeah: (contraziceti-ma daca gresesc).
Propun sa ne respectam :happy :happy .
Si sa nu ne mai insultam , sa fim suporteri adevarati :) :) :D :D

Sorin
30th July 2003, 09:26
Ady, si noi am prins sferturile CCE in anii 80 ei n-au prins chiar atatea primaveri.Sint multe de spus contra lor dar nu e locul aici. Ti-am pus un mesaj pentru tine la Universitatea Craiova. Lasa-i in pace aici.

Utilizator
30th July 2003, 09:37
Pt Ady_azzuro:
Foarte corect ce zici, eu nu am nimic cu alte echipe, eu tin cu Dinamo. Eu nu am intrat pe forumul Craiovei sa spun ca e o echipa proasta sa sa fac misto. Asta spuneam. Stiu ca U Craiova e iubita, dar sa stii si tu ca si Dinamo are destul de multi suporteri si nu suntem toti idioti, ********i sau tovarasi cu Netoiu. Eu in Decembrie '89 am fost pe strazi in Bucuresti, piata Universitatii cu care sa mandresc romanii a fost sustinuta de suporterii lui Dinamo, inclusiv cu scandari la meciuri.
Si apropo de performante, Craiova a ajuns prima in semifinale, dar noi am avut mai multe realizari europene, fii corect. In pls, nu stiu cati ani ai, dar in anii '70 echipele romanesti, Dinamo iti spun sigur, au fost furate ca in codru in meciurile europene. Un exemplu celebru e dubla mansa cu Frankfurt. Iar in '88 cu Anderlecht in semifinala la Bucuresti ni s-a anulat un gol si nu s-au dat doua penaltiuri.
Chestia cu Dinamo cea mai urata echipa e ca si cu Juventus in Italia de ex. E cea mai urata in Milano, Roma etc., dar in egala masura e si iubita si are destule performante. Ura echipelor concurente nu e un criteriu de valoare.

Sorin
30th July 2003, 09:47
gresesti in multe privinte utilizatorule si am multe sa-ti spun dar respect sectiunea voastra.Daca vrei cu adevarat sa discutam pe tema asta, fa-o la fotbal intern.Te asigur ca vei avea multi interlocutori

ady_azzuro
30th July 2003, 09:50
scuze senna&co nu mia vin pe forumul vostru numai daca va fii nevoie.
Despre varsta mea nu pot sa spun decat ca am 14 ani :D :D .

VB LA FOTBAL INTERN
LA SECTIUNEA SPERANTZE PT CAMPIONAT formata chiar de subsemnatul :P :P .
ady

Utilizator
30th July 2003, 09:55
Pt Sorin: zi un forum mai specific si sunt de acord sa discutam pe orice tema

ady_azzuro
30th July 2003, 10:07
Sperante pt campionat acolo(scuze ca am raspuns in locul lui sorin)

O rugaminte pt senna sper sa nu-mi stergi accountul ca am muncit ceva pe forumul asta :) :) .
CA AM spus loseri asta nu inseamna o injuratura.
Loseri inseamna doar pierzatori :D :D

Utilizator
30th July 2003, 10:23
Pt Ady-azzuro: Am intrat deja la sperante pentru campionat.

Ayrton
30th July 2003, 10:25
PT AYRTON:x Sunt Jhan.De ce mi-ati banat nick-ul?Cand am dat sa ma loghez imi zicea ca nu recunoaste parola.Daca vroiam sa o schimb nu-mi trimitea nimic in casutza postala.Imi este greu sa cred ca esti strain de aceste "probleme".Poate am gresit si eu,dar nu crezi ca era mai corect sa-mi zici si mie ce te-a deranjat asa de tare?Poate faptul ca am facut urat pe forumul de pe site-ul oficial al clubului?

Nici vorba sa te fi banat!
Ori ti-ai uitat parola ori e vreo alta problema cu contul tau.
Da te rog un pm catre Vadim si descrie problema, ca sigur se rezolva.


Ayrton, nu credeam ca o sa fiu citat vreodata pe forumul vostru /nope/ , ar fi culmea acum sa fac si o postare :D :D :D (decenta :thinkso: )

Pai numai tu sa faci d-astea???

Hai, baga ceva si acolo, please! (si fi decent, ca aia nu sunt deloc intelegatori, asa ca mine :D )


Propun sa ne respectam :happy :happy .
Si sa nu ne mai insultam , sa fim suporteri adevarati

Asta era si ceea ce iti ceream si eu!


O rugaminte pt senna sper sa nu-mi stergi accountul ca am muncit ceva pe forumul asta :) :) .


OK, nu e cazul, vad ca ne intelegem si de vorba buna.

A, si in final, bravo lui Utilizator pentru replicile inteligente si de bun simt pe care le-a dat.
Respect!

ady_azzuro
30th July 2003, 10:38
Sa vedem senna ce-o ieshi
De abia astept sa inceapa campionatul :D :D :D .
Atuncia vor fi conversatii super misto :yeah: :yeah: .
Pana atunci succes rapid steaua dinamo in cupele europene.
Fiti atenti ne reprezentati si pe noi ceilalti romani cand jucati acolo :thinkso: :thinkso: .

Utilizator
30th July 2003, 11:18
Pt Ady_zzuro: multumim de urare sper sa facem ceva.
Oricum iti doresc ca la anul sa fiti si voi in Europa, Craiova chiar merita (nu Dinel sau Bulucea, dupa cum la noi nu merita netoiu sau cohn).

Numai bine

Utilizator
30th July 2003, 11:25
Pt Ayrton: Multumesc pentru aprecieri, dar consider ca e normal sa se discute cu argumente si nu cu insulte.
Dorinta mea mare ar fi ca Galeria lui Dinamo sa renunte la "m..e", comportament de mahala (nu numai noi il avem desigur) si sa ne impunem prin valoare si comportament civilizat. Mi-e rusine ca tin cu Dinamo cand aud ca asa-zisi suporteri vandalizeaza magazine sau cand i se permitea lui nicu galerie sa faca specula si afaceri cu materialele primite de la club pentru galerie. Suntem mai multi cei civilizati decat haimanalele. Clubul n-ar trebui sa mai sprijine lichelele si atunci vor peca sa sustina alte echipe care dau avantaje. Dinamo este pasiune si nu afacere pentru suporteri. Suporter (chiar cuvantul) inseamna sa sustii nu sa ceri.

EDMOND_
30th July 2003, 11:26
Azzuro , vad ca esti foarte incapatanat...daca ascultai ce ti-am scris pe forumul Craiovei nu ajungeai la polemica asta inutila....
Stiu ca esti foarte tanar si ambitios , dar gandeste-te ca sunt niste reguli nescrise de care trebuie sa tii cont ... Numara si tu pana la 10 inainte de a scrie un mesaj si apoi ia o decizie...

Ayrton , am vazut ca esti preocupat de situatia Universitatii .... mai , din cate stiu si vad si eu , este aceeasi situatie si la voi , nu este liniste deloc , se termina un scandal ...incepe altul...
O zi frumoasa ( era sa zic "fierbinte" )..

ady_azzuro
30th July 2003, 11:37
Edmond am spus ca intervin la dinamo pt ca este rivala noastra de moarte
dar de acum incolo o sa ne "certam" la fotbal intern. :D :D
Vad ca ai inceput si to sa postezi pe la tot felul de forumuri ca uta sau bihor :D :D
Zic ca mai bine sa vb pe forumul nostru si sa-i atacam pe dinamovosti si pe ceilalti la fotbal intern precum a zis si blue :evil: :evil:

EDMOND_
30th July 2003, 12:31
Azzuro , nu intru in polemica cu tine , mai ales pe un forum strain ....
Citeste mesajele mele si apoi comenteaza , "Bihor" - am cerut relatii despre Semeniuc ,care este in probe la noi , " UTA" - m-a deranjat atitudinea rasista a acelui suporter.... Nu cred ca pe vreunul din forumurile pe care le-am vizitat am atacat echipele sau suporterii respectivi!
Ti-am dat sfaturi de doua ori , am vazut ca au mai incercat si altii... de acum esti pe cont propriu , intelege ce vrei!
O zi buna!

inter
30th July 2003, 13:56
Ayrton, m-i se pare interesanta negocierea primelor de obiectiv la voi, eu inclinand spre varianta propusa de conducere (prima de obiectiv mare +mica pt. joc).
jucatorii vostrii vad ca vor invers ceea ce denota o lipsa de incredere in propriile forte :happy
voi suporterii spre cine inclinati ?

Ayrton
30th July 2003, 14:54
Mai intrebi??? normal ca si eu imi doresc performanta si nu imuibarea cu bani a jucatorilor si ei sa vina si sa zica senini ca 7 infrangeri consecutive nu inseamna nimic...
Sa le dea la toti salariu de 8-10.000 $ si prime de obiectiv de 50-60-70.000 $... Sa vezi atunci cum mor pe teren si nu sta niciunul pe loc, si in minutul 89 vor alerga ca disperatii... Dar asta e o utopie la noi... Pai il vad pe Becali ca le da unor ratati ca Pompilica 50-60.000 $ pentru un trofeu la 5 ani, si apoi cine mai are chef sa alerge? Vin toti cu pretentii...

Utilizator
30th July 2003, 15:52
Pt Ayrton: Daca stii sigur, zi-mi si mie cu ce echipa tinea Eugen Barbu? M-au innebunit pustii din Craiova ca era dinamovist, cand el era unul dintre stelistii inversunati.

Astept

Ayrton
30th July 2003, 16:57
Ma interesez, ca nu stiu sigur...
Si eu stiam ca mergea de mana cu Vadim la meciurile Stelei, dar aflu azi sigur si maine iti zic.

Ayrton
30th July 2003, 16:58
Dinamo a trimis astazi la UEFA lotul de 27 de jucatori cu care va aborda cea de-a doua competitie europeana intercluburi.

Portari:
Gregory Delwarte 23; Stefan Preda 12; Cristian Munteanu 1

Fundasi;
Gbenga Samuel Okunowo 3; Ovidiu Burca 4; Xavier Meride 6; Alexandru Dragomir 14; George Adrian Iordache 16; Sorin Iodi 26; Zoran Belosevic 28;

Mijlocasi:
Flavius Stoican 2; Dan Alexa 5; Ianis Alin Zicu 7; Florentin Petre 8; Viorel Domocos 15; Vlad Munteanu 18; Stefan Costel Grigorie 20; Ionut Badea 21;Dorin Semeghin 22; Iulian Tames 25; Szabolcs Pereny 27; Ilin Alin 29;

Atacanti:
Claudiu Niculescu 9; Ionel Daniel Danciulescu 10; Ciprian Marica 17; Claudiu Dragan 19; Cosmin Barcauan 24

Ayrton
31st July 2003, 09:54
Utilizator, asa cum spunei si tu, Eugen Barbu era stelist, la fel ca si Vadim Tudor, ambii insotind echipa inclusiv la meciurile din strainatate. Dintre ceilalti poeti sau scriitori ce au prins fostul regim, si care aveau pasiune pentru fotbal, Fanus Neagu era rapidist si avea simpatie pentru Dinamo, dar asta doar cand era finul sau, Cornel Dinu, implicat la echipa alb-rosie; iar de Adrian Paunescu nu mai are rost sa mentionez, fiind craiovean declarat si recunoscut.

Utilizator
31st July 2003, 10:18
Multam frumos Ayrton, cu pustii astia de la Craiova care afirma fara sa sie incepeam sa ma-ndoiesc de realitate.

Si asa e, cum spui si tu, Paunescu care a fost mai "implicat" in fostul regim decat Barbu este fanul lor infocat. Oricum nu au nici o relevanta toate astea, incercam doar sa le explic niste adevaruri pe car multi dintre ei le stiu din povesti, nu le-au trait.

Ma intreba ceva de ce mass-media si ceilalti suporteri sunt imprtriva noastra. Cand formatori de opinie precum Ioantoaia (Craiova), Tolontan (Steaua, am fost coleg cu el, sa nu zica iarasi cineva altfel) si altii sunt cu simpatii la alte echipe, nu e de mirare ca presa e impotriva noastra. iar ce zice presa, lumea preia ca adevaruri fundamentale, nmeni nu admite ca presa poate mani**** si poate avea si alte interese, sau pur si simplu se iau unii dupa altii.

Hai Dinamo !!!!!!!! :happy

Ayrton
31st July 2003, 10:24
<<Marele santier
Arena "ciinilor" se afla in plin proces de modernizare, dupa instalarea nocturnei venind acum rindul montarii unei piste de atletism de nivel olimpic

Stadionul din Stefan cel Mare e transformat in aceasta perioada intr-un imens santier. Se lucreaza la foc continuu pentru implementarea pistei de atletism, care va avea 10 culoare, ceea ce o va plasa in topul mondial, doar la Atlanta mai existind un covor de asemenea dimensiuni. |n spatiul dintre gazon si gardul imprejmuitor se va turna in curind un strat de asfalt adinc de 7 cm, peste care se va pune un rind de beton, apoi tartanul.

GATA PINA LA MECIUL CU LETONII. Zona, plina de miniexcavatoare, santuri si munti de pamint, e momentan inutilizabila, echipa de fotbal facind antrenamentele pe arena "Victoria". Prima parte a operatiunii e programata sa se incheie pe 10 august, astfel incit ros-albii sa poata evolua pe teren propriu in meciul cu Metalurgs Liepaja din turul preliminar al Cupei UEFA, pe 14 august. Totodata, partidele de campionat de acasa nu vor fi afectate, Dinamo urmind sa debuteze in fata propriilor suporteri in etapa a doua a Diviziei A, cu FC Bihor, trei zile dupa disputa cu letonii. "Nu vor fi probleme cu omologarea stadionului si nu e nici un pericol ca faza de inceput a proiectului sa nu se finalizeze la timp", a asigurat unul dintre oficialii "ciinilor".

SI TABELA NOUA. Practic, la startul sezonului fotbalistic, nu va mai ramine de amplasat decit tartanul tip Mondo, identic cu cel care va exista si pe pista olimpica de la Atena, pentru Olimpiada de anul viitor. Acest ultim pas se va incheia in jurul datei de 15 octombrie, iar pina la sfirsitul anului se va monta, probabil, si noua tabela electronica, ultraperformanta, care va putea fi folosita atit pentru partidele de fotbal, cit si la concursurile de atletism.

"Ciinii" se vor muta pe "Victoria"
Dupa montarea pistei de atletism, se va trece la amplasarea unei copertine intre cei doi stilpi de nocturna din partea tribunei oficiale, precum si la reconsiderarea dimensiunilor tribunei a doua. De aceea, e posibil ca ros-albii sa evolueze inca din retur pe stadionul "Victoria", unde se si antreneaza dupa revenirea din turneul efectuat in Franta. Arena va arata aproape la fel ca si cea din Cotroceni, tribunele ridicindu-se pe schelet metalic. Vestiarele si anexele sint deja operationale, iar suprafata de joc, care are si un sistem de drenaj excelent, arata foarte bine, rivalizind cu terenul central.

Viseaza la un Campionat European
Federatia Romana de Atletism isi face deja planuri mari odata cu aparitia pistei olimpice de pe stadionul "Dinamo". Oficialii se gindesc la faptul ca arena va putea intra rapid intr-un circuit international de concursuri de profil, avind sanse ca, la finalizarea lucrarilor din complex, sa candideze cu succes la organizarea unui Campionat European sau Campionat Mondial de tineret. Asta si pentru ca, in zona velodromului, vor fi construite alte doua culoare pentru atletism, considerate spatiu de incalzire in cazul unor competitii de anvergura, adica se indeplinesc exact standardele FIA in domeniu.

Costa 30 de miliarde lei
Investitia de la lucrarile aflate in prezent in derulare se ridica la circa 30 miliarde. Banii provin in exclusivitate din surse proprii atrase de Clubul Sportiv prin sponsorizari si din fonduri bugetare MI. "Proiectul reprezinta punerea in aplicare a unei strategii la care a inceput sa se munceasca inca in urma cu 6-7 ani", a precizat un oficial din Stefan cel Mare.>>
(articol din presa de azi)

Ayrton
31st July 2003, 10:31
ceilalti suporteri sunt imprtriva noastra

Nu te lasa inselat de vehementa unor timisoreni sau craioveni, astia si-au cultivat o ura impotriva noastra si profita de orice prilej sa si-o descarce prin orice mijloc. Exista destui suporteri ai altor echipe din tara care au simpatie pentru Dinamo, mai mult sau mai putin afirmata: cei ai Petrolului Ploiesti, ai UTA-ei, ai Bacaului, ai Universitatii Cluj, ai Corvinului Hunedoara, etc...
Si chiar daca n-ar fi acestia, sa stii ca, indiferent de ce zic dusmanii, Dinamo are cele mai multe si mai numeroase grupuri organizate de suporteri din toata tara! O sa fac rost de lista lor si o pun aici.

Utilizator
31st July 2003, 10:59
Pt Ayrton: multumesc de incurajari si chiar astept lista de fan-cluburi.

Despre timisoreni si craioveni sa stii ca sunt si oameni cu care poti discuta cu placere, chiar daca au opinii diferite de ale noastre.
Eu recunosc defectele, dar sa recunoasca si ei ce e bun. Asta inseamna o discutie constructiva.
Sunt insa unii carora le place sa acuze vehement, cu argumente slabe sau partiale si nu pot vedea mai mult de ura lor. Le urez sanatate.

In legatura cu stadionul, astept sa il refaca cum se tot vorbeste de 12 ani.
Ar cam fi cazul...

Ayrton
31st July 2003, 11:18
a) Bucuresti:

Boys (radicali + + + + +)*
Nuova Guardia (moderati + + + + +)*
Mad-Men (radicali + + +)*
Nucleo (radicali + + +)*
Berceni Squad (moderati + + +)*
Guardia Rahova (moderati + + +)*
Colentina (moderati + + +)*
Guardia Tei (radicali + + +)*
Gruppo Dristor (radicali + + +)*
Gruppo Obor (moderati + + +)*
Firestarter Ultra` Salajan (radicali + + +)*
Gruppo D`Assalto (radicali + + +)*
Ultras 1Mai (moderati + +)*
Brigate Pantelimon (radicali + + + +)*
UItras Balta Alba (moderati + + +)*
Gruppo Regie (moderati + + +)*
Vitan Klan (radicali + + + +)*

b) In tara:

Guardia Mures (radicali + + + +)*
Guardia Campulung (radicali + + + +)*
Vechia Guardia – Cluj (moderati + + +)*
Fan – Club Satu Mare (moderati + +)*
Cainii Rosii Sighisoara (moderati + + +)*
Guardia Aiud (moderati + + +)*
Guardia Brasov (radicali + + + +)*
Guardia Resita (moderati + + +)*
Guardia Sibiu (moderati + +)*
Cainii Tulceni (moderati + + +)*
Guardia Estrema Bacau (radicali + + +)*
Guardia Galati (moderati + + +)*
Guardia Oradea (moderati + + + +)*
Gruppo Alba (moderati + +)*
Guardia Constanta (moderati + + +)*

* Coeficientul gruparii s-a acordat in functie de activitatea si prezenta acestora.

EDMOND_
31st July 2003, 12:43
Ayrton , eu sunt un suporter craiovean as zice mai degraba moderat , dar cred ca te inseli , sau poate postezi aici ceea ce ti-ar place sa fie in realitate... M-am uitat pe statistica campionatului si am observat ca ati avut o medie cam de 7 - 8000 de spectatori la meciurile de acasa ...si asta intr-un oras de peste 2.000.000 de locuitori..

Utilizator , cum iti explici ca toata presa este impotriva voastra , nu numai 2-3 ziare...!? Chiar daca ziaristii mentionati ar tine cu formatiile respective ( desi Ioanitoaia este acum foarte departe de Craiova .. eu il consider cam stelist ! ) de ce s-ar lua de Dinamo in mod special ?
Cred ca trebuie sa cauti alte explicatii...

Sa auzim de bine si sper sa mergeti cat mai departe in meciurile jucate pentru cupa UEFA....

Ayrton
31st July 2003, 13:24
Multumesc pentru urari, si bafta si voua mereu, mai putin in meciurile cu Dinamo! :P

Referitor la media de spectatori, pe de o parte ai dreptate ca e mica, dar lipsa de performanta si infrangerile repetate a alungat suporterul de rand de pe stadion, ca recordul de 7 infrangeri consecutive ne-a suparat pe multi dinamovisti.
Pe de alta parte, sa stii ca de multe ori am observat ca ziaristii diminueaza in mod constant numarul de spectatori de pe "Dinamo", fiind numeroase meciurile la care (fiind si eu la fata locului), erau pline o peluza, tribuna 1, tribuna 0, o parte din cealalta peluza, si randurile superioare de la tribuna 2, deci cam 3 sferturi de stadion (12-13.000 de spectatori), si asta la o capacitate de 16.300 de locuri, si totusi in ziare apareau cifre de 5.000, 6.000 de spectatori.
Ca explicatie eu nu am decat 2 variante:
- varianta subiectiva: ziarist rau intentionat, care la fel ca un suporter timisorean sau craiovean, are tendinta de a exagera in mod negativ orice lucru referitor la Dinamo, si atunci spune ca sunt mai putini spectatori decat in realitate, pentru a da apa la moara contestatarilor.
- varianta impartiala: datorita proastei constructii a tribunelor, faptul ca tribuna 2 este mica, da iluzia optica ca sunt mai putini spectatori decat in realitate; sper ca sa se mareasca odata aceasta tribuna, asa cum scrie si in articolul de mai sus, si atunci vom mai vedea.

razvanm
31st July 2003, 13:30
Daca Dragan a ajuns azi la Pitesti,de ce naiba e pe lista UEFA?!

Utilizator
31st July 2003, 13:34
Pt Edmond: Intrebi de ce e presa impotriva noastra. Uite cateva explicatii:
- Dinamo a fost asociata cu fostul MI si asta e si va fi blestemul echipei multa vreme, nu contest asta. Au existat destule meciuri strategice (ai sa razi, dar in anii '80 Dinamo era "aranjata" mai mult sa piarda, in special cu FC OLT, Flacara Moreni, Steaua, chiar si Sportul Stud si Victoria), si au fost luati jucatori din toata tara. Despre jucatorii care au venit din tara la Dinamo, nu stiu vreunul sa se vaite ca n-a vrut sa ca a pierdut la bani. Astea erau conditiile atunci, banii erau mai mult la Steaua si Dinamo. Dar Steaua a avut mai multe aranjamente (nu aveam voie sa-i batem, cand castigam era problema la nivel inalt), si jucatori luati cu japca (vezi Gica Popescu care s-a si intors la Craiova dopa 8 luni, vezi Hagi "imprumutat " de la Sportul) si lumea se ia mai putin de ei. Chiar si de Craiova s-a spus prin ’70 cand a luat un titlu ca a aranjat niste meciuri. Si Prim-secretarii de judet lucrau, nu numai militia sau armata…
- Dupa '90 stii bine probabil cazuri de echipe ca Gloria Bistrita, Ceahlaul, chiar si Rapid pana la era Lucescu care aveau foarte multe meciuri suspecte de blat. Cu Dinamo pana cand am luat titlul din nou in 2000 nu s-a spus nimic. Oare de ce acum e Dinamo simbolul blaturilor? Tie nu ti s-a parut suspect “blatul” anuntat cu 2 saptamani inainte de la Piatra Neamt de ex.? Chiar sa vrei, dupa ce tam-tam a fost, cine mai aranja meciul? Daca privesti obiectiv acel meci o sa vezi un meci ca oricare altul. Mai mult, si in acea etapa si pe rma a fost destule meciuri suspecte care au fost trecute cu vederea foarte usor.

Explicatia pe care o dau eu este ca e mai interesant si pentru presa si pentru suporterii echipelor mai mici sa atace si eventual sa doboare o echipa mare decat una relativ anonima. Campania de presa chiar mi se pare exagerata, vezi numai cazul returului din acest an cand am ers execrabil. Lumea isi dorea sa vada o echipa mare cum cade, toti pregateau deja retrogradarea, desi erau echipe mult mai slabe. Presa care cauta senzational (basca ziaristi de alte simpatii) a contribuit din plin la asta.
Alta explicatie e ca oamenii care aveau sub 10 ani in ’92, cand Dinamo a luat ultimul titlu, au fost atrasi mai mult de Steaua de ex., care astfel si-a spalat mai repede pacatele. Dinamo a ramas (voit din partea unora, din motive de “moda” la altii, din lipsa de performante notabile care apropo, cum expilci ca nu s-a castigat nimic in tara pana in 2000 daca suntem campionii blaturilor?) din pacate, eu zic in mod exagerat, poate cea mai blamata echipa. In compensatie suntem, sa stii si asta, si printre cele mai iubite.

Referitor la nr de spectatori de la meciuri, recunosc de ex. ca eu n-am mai fost de multisor, atat din motive personale (familie, copil, servici) cat si din lipsa performatelor (la TV te enervezi si te-apuci de altceva). Acest lucru care s-a intamplat si la alte echipe (vezi Steaua prin 2000-2002, la Craiova pana a venit Cartu), sa fim sinceri si corecti.

Pa, mi-a facut placere sa-ti raspund, oricand la dispozitie.

Utilizator
31st July 2003, 14:18
Pt Arton: corect ce-ai zis pe forumul cu "de ce Dinamo este cea mai..." si multumesc de ajutor, ramasesem singur cu ei.

Ayrton
31st July 2003, 14:29
Sper sa nu se simta jigniti (ca e doar o gluma), vorba lui Lapusneanu in alt context: "multi, da' prosti"... Insa nu o sa primeasca satisfactie niciodata! Au si ei o problema si profita de faptul ca sunt mai multi pe site-ul asta, se coalizeaza si o tin una si buna.

EDMOND_
31st July 2003, 14:29
OK , ar fi multe de spus , sunt insa cam obosit acum , sper sa putem discuta altadata , poate maine iți las aici un mesaj....
O zi buna !

Utilizator
31st July 2003, 14:51
Pt Ayrton: eu nu o sa mi intru de acu incolo pe forumuri rau intentionate precum cel in discutie. Recomand cu caldura tuturor. Am gresit odata, i-ajunge. I-au enervat pana si pe banateni, tot fac acum apel la concordie pe forumul cu "Campioana de provincie...". Pacat, isi fac singuri deservicii, dar e treaba lor.

Iarasi pacat ca sunt multi suporteri craioveni valabili ca Edmond, Ady_azzuro si altii cu care se poate discuta civilizat...

Pt Edmond: Numai bine si tie

ady_azzuro
31st July 2003, 18:58
merci uty pt aprecieri.
Nu credeam ca exista vreun dinamovist care sa laude 2 olteni :D :D .


Imi cer iertare in numele oltenilor mei care au fost rautaciosi cu voi :D :D

Utilizator
1st August 2003, 08:26
Pt Ayrton: Diseara pe National Geographic la ora 23, totul despre Senna...Poate nu stiai si cred ca te intereseaza

Pt. Ady Azzuro: e o apreciere cred eu necesara; ne putem lauda echipele favorite si chiar ne putem "impunge" intre noi fara acuze de comunism etc. Chiar imi place discutia in contradictoriu...Cu Viole(n)t chiar m-am imprietenit, desi nu tine nici pe departe cu Dinamo. Iar cu Craiova chiar n-am nimic e o echipa respectabila, cu probleme destule, cum avem si noi dealtfel...

Numai bine

Ayrton
1st August 2003, 09:40
Multumesc de informatie, dar o stiam de mult, iti dai seama ca sunt interesat in cel mai inalt grad de acel documentar. Insa nu stiu daca pot sa-l vad azi, ca e vineri seara si ies in oras; dar maine la ora 17.00 se da in reluare si sigur o sa stau cu ochii lipiti de televizor!

PS: mai propun si eu un oltean pe lista "baietilor valabili": inter. :happy

Jhan
1st August 2003, 09:52
M-am uitat pe site-ul lui Nantes si nici o vorba de Stoican,ba mai mult zic ca au in probe un fundas dreapta portughez Nelson Veiga.Oricum e rau de tot daca ajungem sa ne rugam ca altii sa nu ne ia jucatorii,in conditiile in care cei din conducere abia asteapta sa ii dea.

Ayrton
1st August 2003, 10:15
Pana la Stoican, a plecat Domocos, la National... Pacat, ca mie imi placea de el... :(

inter
1st August 2003, 10:23
pai se pare ca aveti sanse sa scapati de "comandant" :happy
se pare ca pana in iarna isi lichideaza conturile cu voi, da o sa fie cam nasol cu despagubirile.......... :thinkso:

Utilizator
1st August 2003, 10:32
Nici Domocos si nici Stoican nu sunt extraordinari. Sunt buni, dar au destule defecte, pot fi inlocuiti. Si pentru Domocos poate mai obtinem un alt jucator de la National...

Subscriu la parerea despre Inter.

In legatura cu ce spune Inter, ar fi excelent sa scapam de Netoiu, cred ca asta doresc si ceilalti din conducere. Nu vad ce despagubiri ar mai putea pretinde daca-si vinde jucatorii. Astept sa scapam si de Borcea.

inter
1st August 2003, 10:43
de Borcea nu asa curand :D :D , tinand cont ca de 4 luni el a fost cel care a dat bani (singurul :? ) /nope/ /nope/ /nope/

Jhan
1st August 2003, 10:47
Parerea mea este ca atunci cand lui Giovani Becali i sa interzis sa vina la Dinamo,a fost clar ca la Dinamo nu se vrea performanta,ci bani.La ultimul proces al etapei Netoiu a zis clar ca vrea sa faca performanta,ca isi doreste lucruri marete la acest club.Avea in vedere aducerea lui Becali,si investitii importante.Acest lucru nu a fost pe placul lui Badea.Intr-un fel noi suporterii nu putem sa zicem nimic.De ce?Daca nu ne convine n-avem decat ca noi sa investim,avem ce?Pana la urma sunt banii lor si fac ce vor cu ei.Dar oricum ideea este ca in fruntea cluburilor ar trebui sa fie oameni precum Netoiu si Gigi Becali.

EDMOND_
1st August 2003, 14:52
Netoiu nu va face niciodata performanta nicaieri! Nici nu intentioneaza asta ...pentru el conteaza banul in primul rand! Iar jucatorii lui vor face ce li se va spune de catre el , indiferent contractul cu echipa la care joaca ! Eventuala plecare va fi cel mai bun lucru care i se va intampla lui Dinamo , dar va fi vai de echipa la care ajunge!

inter
1st August 2003, 15:17
adica de National :D :D :D :D

ady_azzuro
1st August 2003, 16:28
Netoiu asta a distrus 3 echipe.
E pe cale sa o distruga si pe a 4 , nationalu.
Se pare ca pe craiova si pe dinamo nu a reusit sa le bage in B sau sa le desfiinteze , dar pe rocar da.
Se pare ca national va avea aceasi soarta ca rocarul daca va fii preluata de cainetoi :thinkso: :thinkso:.

EDMOND_
1st August 2003, 16:41
Deocamdata Netoiu nu a distrus nici pe Dinamo nici pe Craiova... dar nimic nu s-ar fi intamplat daca nu ar fi fost persoane din interiorul celor 2 echipe care sa favorizeze preluarea lor....

ady_azzuro
1st August 2003, 16:46
nu le-a distrus dar nici nine nu le-a fost /nope/ /nope/ .
Dar lasal incolo de militian nu merita sa vb despre el :ciocan: :ciocan:

Sorin
1st August 2003, 17:47
netoiu inca n-a distrus pe dinamo, dar nu e timpul pierdut.Noi speram sa reuseasca pana la urma :drak:

inter
2nd August 2003, 11:03
"Pe cine are dinamo in aparare acum? Burca, Iordache, Pereny. INCREDIBIL! si au mai transferat un portar in conditiile in care aveau in curte alti 3 (Munteanu, Tudor si Preda) cu o valoare mult peste cea a apararii. Pot sa-i puna in poarta pe Casilas, Cahn si Canizares la un loc. Cu apararea asta tot iau cel putin 3 goluri pe meci.
In turneul din Franta ne-au invis pana si cei din liga a doua. Mai avem pretentii sa trecem in turul doi al cupei UEFA? " - citat de pe forumul cainilor rosii :D :D :D

in ciuda celor afirmate de Ayrton , iata ca starea de pesimism a suporterilor continua :happy

EDMOND_
2nd August 2003, 13:00
Inter,azzuro,sorin.... lasati-i mai in pace! O sa ajungeti mai activi aici decat pe forumul nostru ... Si nu le faceti decat un serviciu... o sa zica ca au suporteri foarte multi ( au ajuns deja la 9 pagini de postari si cred ca jumatate le-ati facut voi...)))!!!

inter
2nd August 2003, 13:34
Edmond ne potolim :happy , din totalitatea mesajelor postate aici , 153 apartin suporterilor dinamovisti si 100 (101 cu asta :P ) "prietenilor" lor :yeah: :yeah: :yeah:
si iata ca ai dreptate, vreo 4 le-am facut noi :P
se pare ca am gresit :x , nr. total al posturilor e de 245, hai ca mai stergem vreo 9 de la noi :D :D :D :D :D :D

Ayrton
5th August 2003, 12:44
"ABONAMENTE PENTRU SEZONUL 2003-2004 4 August 2003

Incepand de miercuri, 6 august, FC Dinamo va pune in vanzare abonamentele pentru sezonul 2003-2004, la preturi dupa cum urmeaza:
Tribuna 0 - 900.000 lei
Tribuna I - 600.000 lei
Tribuna a II-a - 300.000 lei
Peluza I - 200.000 lei
Peluza "Catalin Haldan" - 150.000 lei

Abonamentele vor putea fi procurate de la casele de bilete ale Stadionului Dinamo."

Ferko
6th August 2003, 07:59
Sper ca noul sezon 2003-2004 sa ne aduca mai multe bucurii si cat mai putine dezamagiri. Cu imbunatatirea defensivei avem sanse sa ajungem si in cupa UEFA destul de departe. Posibilitati sunt, dovada - jocul din supercupa a fost frumos, din pacate am avut ghinion.
FORZA DINAMO ! Cat mai sus in toate competitiile in care joaca !

Ayrton
6th August 2003, 09:30
Si eu sunt de parere ca DINAMO se va comporta mult mai bine in noul sezon decat in ultimul an.
Argumente ar fi cateva:
- se simte o unitate mai mare a echipei
- antrenorul se bucura de respectul jucatorilor si de aprecierea fanilor
- jocul se leaga mai bine, asta si datorita transferurilor ce s-au facut, acoperindu-se posturile deficitare din aparare; sper ca macar pana in iarna sa nu mai plece nici un jucator.
Insa totul depinde de un start bun in prima etapa, cand e esential sa invingem la Pitesti. Eu sper sa se intample lucrul asta, si apoi sa putem aborda cu incredere si moral meciurile ce urmeaza, in special cele din Cupa UEFA.

FORZA DINAMO[/b]

Ayrton
6th August 2003, 09:47
Intrucat tot m-a intrebat inter de evenimentul de ieri de pe stadionul "Florea Dumitrache" din complexul sportiv "Dinamo", sa zic cateva vorbe:
N-am fost personal la stadion ca eram la birou, dar a fost tatal meu, si l-am pus sa-mi povesteasca.
In primul joc (adica o repriza), Dinamo a jucat cu o selectionata a suporterilor, cu Elias antrenor, incheiata cu 2-2, in care a fost caterinca mare, cu Petre trcand la echipa suporterilor si jucandu-se 12-10, cu Munteanu facand penalty la misto si spunandu-i celui care bate sa dea in stanga, ca el se arunca in dreapta, cu Barcauan sau Tames driblandu-i pe suporteri cate 4-5, ajungand aproape cu mingea in poarta si intorcandu-se in ultimul moment si dandu-i "urechi" portarului ce se arunca la disperare, cu placaje ca la rugby ale suporterilor care erau cam umiliti la unele faza si doar asa puteau sa-i opreasca pe jucatori, etc... Iar scorul final au hotarat sa fie egal, ca sa nu-i "supere" pe suporteri si sa fie multumiti.
Apoi s-a jucat o alta repriza intre cealalta parte a lotului dinamovist si o echipa de old-boys Dinamo, cu Augustin, Movila, Mihaescu, Andone, etc, incheiata cu 5-1 pentru "tineri". S-a remarcat Andone, care a facut un meci excelent, apeland la principiul "trece mingea, dar nu si omul", lucru simtit pe priopria piele de jucatori... E, ce sa-i faci, varsta isi spune cuvantul, dar vechile glorii dinamoviste incercand sa arate ca mai pot juca la o valoare ridicata, chiar daca s-au retras de 10-15-20 de ani...
Una peste alta, o actiune reusita care a strans relatiile intre echipa si suporteri, si a adus buna dispozitie in sanul "familiei" Dinamo. Sper sa se repete si pe viitor acest lucru!