PDA

View Full Version : Antrenori romani



Fane Babanu
5th September 2008, 00:57
Buna,
Vreau sa deschid o discutie pe acest subiect din simplul motiv ca nu e nimic din acest "sector".
Si cand spun asta ma refer la faptul de a ne spune parerea si sa schimbam informatii despre antrenorii romani.Nu de alta dar avem material la indemana.Am sa-ncep prin a spune ca in lumea antrenorilor de handbal din Romania e o atmosfera care numai de respect si profesionalism nu poate vorba.
E legendar mahalagismul pe care il promoveaza fostul antrenor al nationalei Romaniei.Cel ce a condus echipa la J.O. de la Beijing.Si nu doresc sa-i pronunt numele din simplul motiv ca il consider un individ abject.
Un adevarat antrenor trebuie sa dea dovada de profesionalism in relatia cu ceilalti colegi cat si cu sportivele(in cazul lui...) pe care le antreneaza.Dar avand in vedere scandalurile pe care le provoaca,denota o mentalitate de retardat.Atat pe plan profesional cat si pe plan personal.
Nu poti sa te astepti la ceva bun de la un individ care rage si injura jucatoarele.Fie ele de la echipa de club sau de la nationala.Daca aveti vreo indoiala despre ce spun....va rog sa ma contraziceti cu argumente si sunt mai mult decat bucuros sa-mi cer scuze respectivului individ cu apucaturi dictatoriale.
Pana atunci.....mai discutam.

Tad(j)icu' de servici:yeah:

Dani_handbal
18th July 2009, 12:59
imi plce de radu voina.........

florin_cristian
9th August 2009, 20:52
voica eliodor la nationala

cristy1110
9th August 2009, 22:56
dintre cei care sau lasat acum 2-3 si care au evoluat afara trebuie pus antrenor la masculin.
exemple am dat pe alt thread si nu le mai repet.

Nilatac
10th August 2009, 09:34
radu voinea....

Dani_handbal
16th August 2009, 10:39
radu voina e un antrenor de calitate pentru olchim si pentru romania
....

mikeyy
16th August 2009, 14:07
Aici e sub-forumul dedicat handbalului masculin...Radu Voina antreneaza la fete din cate stiam :D

Nilatac
16th August 2009, 17:25
da a antrenat i echipa steaua bucuresti :|

cristy1110
25th August 2009, 21:46
a antrenat si nationala masculina.

Mario Di Lazi
26th August 2009, 20:57
Acum e la fete ... nu mai are rost să discutăm despre el aici ...

Nilatac
27th August 2009, 19:00
dc sa nu vb despre el?
"

delaoltenia
26th September 2013, 17:28
Paul Stuparu s-a stins din viata !

Paul Stuparu, cel de care se leaga perioada de glorie a Universitatii Craiova, s-a stins din viata la varsta de 67 de ani.
Paul Stuparu este ultimul antrenor care a dus Craiova spre titlul de campioana, in sezoanele 1991-1992 si 1992-1993. De asemenea, ca jucator Paul Stuparu a evoluat pentru U Cluj, Steaua si U Craiova si a castigat Campionatul Mondial Universitar in anul 1981. Corpul neansufletit al acestuia este depus la Capela Bisericii Madona Dudu din Craiova. Funeraliile vor avea loc vineri, 27 septembrie, la Cimitirul Nord din Craiova, incepand cu ora 13:00.


sursa: handbalvolei.ro