PDA

View Full Version : Andrei Ionescu



Marius
4th September 2008, 22:22
Name: Andrei IONESCU
Date of birth: 29.03.1988
Place of birth: Craiova (Dolj)
Height: 171 cm
Weight: 62 kg
Nationality: Romanian
Position: central offensive midfield
\_____________________

2004-2005 Universitatea Craiova
2004-2005 PSV Eindhoven II
2005-2006 Universitatea Craiova
2006-2007 Universitatea Craiova
2007-2008 Universitatea Craiova
2008-2009 Steaua București

dede
4th September 2008, 22:34
aoleu... :cry:

si ce avatar ai :D :happy

Marius
4th September 2008, 22:57
:cool:

Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei. Am zis! :D

Snake_21
5th September 2008, 01:15
Mda.. Daca o sa l dea pe Bicfalvi pentru asta.. e foarte naspa :(

moty
5th September 2008, 10:16
Sunt foarte sceptic. Pana acum am auzit mai multe despre fitele lui decat despre jocurile lui bune.

YoYoyOi
5th September 2008, 10:19
aha deci acesta este personajul principal din opera lirica "avatarul" :D

Marius
5th September 2008, 10:19
:cool:

Urmuz
5th September 2008, 10:22
Este un jucator demn de curtea jupanului Gigi. Bine ca nu a ajuns la Dinamo, ca ne termina cu ifosele lui de "mare" talent!

Novac
5th September 2008, 10:37
pai eu cred ca deja sunteti in "clinica" in urma transferului magnificului TORJEEEE.

Ionescu poate-i bun dar ... nu are unde sa joace, chiar nu stiu de ce l-au adus.

YoYoyOi
10th September 2008, 00:12
Tanara speranta a Stelei, Andrei Ionescu, a evoluat cu succes pentru echipa a doua a echipei din Ghencea, in victoria cu Dunarea Giurgiu, scor 1-0.

Pe langa Andrei Ionescu, Marius Lacatus i-a trimis la echipa secunda pentru a avea meciuri in picioare si pe Eugen Baciu si Ionut Rada. Pe langa acestia, Vasilica Cristocea si Marius Croitoru au fost folositi si ei de Leo Strizu.

"Sunt multumit de atitudinea tuturor jucatorilor, iar venirea celor de la echipa mare, cum ar fi Rada si Baciu,ii captiveaza foarte mult juniorii nostri si ii face sa se autodepaseasca. Un castig foarte mare pentru Steaua (http://www.onlinesport.ro/forum/../fotbal/fotbal-intern/liga-1/steaua/), mai ales dupa ce a aratat astazi, este Andrei Ionescu. Are tehnica foarte buna si consider este chiar mijlocasul de care Steaua va avea nevoie in viitorul apropiat", a spus Leo Strizu.


i-auzi ma :D

Marius
10th September 2008, 00:14
Un castig foarte mare pentru Steaua, mai ales dupa ce a aratat astazi, este Andrei Ionescu. Are tehnica foarte buna si consider este chiar mijlocasul de care Steaua va avea nevoie in viitorul apropiat :D

Chiar daca-i un alcoolic, Strizu merita o bere dupa declaratia asta:D

P.S. parca a mai scazut putin cota la pariul meu, nu? :happy

*Coco*
10th September 2008, 00:46
Hai ca e bine pentru el, de la Divizia D mai progresa un nivel la C:))

Marius
20th September 2008, 11:07
Cu Cosmin Vatca, Razvan Ochirosii si Andrei Ionescu Steaua II a batut CS Eforie, scor 3-1.

Ionescu a pasat la primul gol al echipei Steaua II. "Trebuie sa recuperez pregatirea pierduta prin antrenamente intense si meciuri la echipa a doua. Ma pregatesc foarte bine si vreau sa fiu apt de joc pentru Steaua cat mai curand. Sunt constient de sansa pe care Steaua mi-a acordat-o si sper sa nu dezamagesc. Ma bucur foarte mult ca am ajuns aici si ma simt excelent", a spus Andrei Ionescu.

Antrenorul echipei Steaua II, Leo Strizu, a afirmat ca asteapta mai mult de la Ionescu si Ochirosii. "Ma asteptam la mai mult de la Ochirosii si Ionescu, pe care-i consider certitudini, dar care inca nu se ridica la nivelul lui Bogdan Stancu. Cred ca dupa pregatirea de iarna Andrei Ionescu va arata cu adevarat ce poate si va incanta publicul din Ghencea", a comentat Strizu.


:D:D:D

Snake_21
20th September 2008, 17:15
Pana atunci mai e si vreau sa vad fapte nu vorbe :P Vezi Bogdan Stancu:D

Marius
24th September 2008, 22:27
Eram convins că Rădoi va juca cu CFR, dar a făcut un antrenament mai tare azi și nu se știe. Radoi voia să intre si cu Bayern, și cu Gaz Metan. Avem nevoie de el pentru că ne așteaptă o lună de foc, octombrie și atunci trebuie să îl protejăm. Acel `dirijor` de care avem nevoie nu e nici Mirel Rădoi nici Ovidiu Petre. Acel `dirijor` va fi Andrei Ionescu când va fi în formă maximă. Îl avem și pe Pleșan care poate juca, dar nu tot meciul. E posibil să fie pe teren în partida cu CFR, dar nu titular", a declarat Becali la "Contraatac".

Pai mai spuneti ceva acum :cool: :happy

Novac
24th September 2008, 22:46
Pamantul catre Marius, receptie .... ai ajuns sa te bucuri de "spusa" lui jiji?:thinkso: ... cred ca tu o sa ajungi jurnalist la gspeu :(

Marius
24th September 2008, 22:48
:happy

Ma bucur ca tot mai multa lume din club imi apreciaza pariul :D

Si, daca vrei s-o spunem p-aia dreapta, daca jijelu il vede bun (ceea ce nu e gresit) inseamna ca jucatorul va avea o sansa la prima echipa, independent de voia antrenorului.

Novac
24th September 2008, 22:51
:help:Ce-i asta? pe ce post joaca? jiji toamna asta se baga numai la atacanti :D

Marius
24th September 2008, 22:52
Mijlocas coordonator, "creier al echipei" daca doresti asa :cool:

Novac
24th September 2008, 22:55
La ce fata are sigur are creierul mare pe dreapta ... deci jiji nu se baga la mijlocasi:D

Marius
24th September 2008, 23:05
:mda:ڞښڜ ۻڜڞښ

Novac
25th September 2008, 00:20
ntntnt ce urat vorbesti, ditamai moderatorul! ... rusinicaaa! sa vezi ce scandal o sa iasa cand o vedea ma-sa lu Andrei asta, Ioneasca :D

dede
25th September 2008, 18:57
nici el nu stie ce a scris acolo :D

apropo Marius, sunt sanse sa'l vedem pe asta micu maine la Cluj... sau inca nu? :D :happy

Novac
25th September 2008, 19:49
nici el nu stie :D

pinki
29th September 2008, 15:47
aoleo, asta e chestia din avatar? :happy :happy

Marius
29th September 2008, 17:44
Asta :cool:

pinki
29th September 2008, 18:16
deosebit :happy

Marius
29th September 2008, 18:26
Nu-i asa? :D

vatavu
29th September 2008, 20:28
cand il vedem si noi pe acest Ionescu la treaba?

YoYoyOi
29th September 2008, 20:29
chiar asa :D e beteag? ori ce are?

Marius
29th September 2008, 21:00
Joaca la echipa a doua... Se pare ca nu-i pus la punct cu pregatirea fizica (sa nu uitam ca s-a antrenat cateva luni bune prin parcuri), dar chiar si asa, a facut senzatie (oarecum :D) la Steaua II. Adica, e peste Abel dom'ne, ca asta e termenul lui de comparatie acum.

pinki
29th September 2008, 22:44
da' tu de unde stii asa bine despre el? :D (doamne in ce hal vorbesc azi)

Marius
29th September 2008, 22:50
Sunt fan inca de cand tipul avea 17 ani :)

pinki
29th September 2008, 22:54
aha, groupie :D

Marius
29th September 2008, 22:54
N-am mers la concerte :D

pinki
29th September 2008, 22:57
tot esti groupie :D daca io zic asa tre sa fii de acord cu mine :happy

Marius
29th September 2008, 22:57
Says who?

pinki
29th September 2008, 22:59
eu :D

tu stai cu degetu' pe f5? :happy

Marius
29th September 2008, 23:02
:happy

Gata, refuz sa mai comunic cu tine. Avem darul rar de a transforma totul in off-topic :D

pinki
29th September 2008, 23:07
la mine e talentul ascuns :D bine, nu prea e ascuns :happy

pai mie imi place sa vorbesc, tie iti place sa-mi raspunzi, asta e :D

pinki
29th September 2008, 23:18
da, deci daca marius nu vrea sa mai vorbeasca avec moi imi iau jucariile si plec :P

dupa ce ca ii facem "rating" lu' andrei asta.... :cry:

Snake_21
30th September 2008, 00:41
Vaaai cat off topic pentru un jucator care nu joaca la Steaua ...Mariuse cand o sa joace asta la Steaua cred ca mai umplii vreo 3 pagini cu el dupa primu meci :D

Marius
7th October 2008, 09:56
Ionescu va debuta in Cupa Romaniei!

Debut la 20 de ani

Adus în această vară de la Universitatea Craiova, mijlocașul Andrei Ionescu nu a apucat pînă în acest moment să debuteze pentru echipa mare a roș-albaștrilor. Jucătorul în vîrstă de 20 de ani a fost folosit la Steaua II, unde a avut evoluții apreciate de toată lumea. "Andrei are niște calități tehnice extraordinare, dar la el se simte deocamdată lipsa pregătirii fizice din ultima perioadă. Sînt convins că după ce va face cantonamentul de iarnă alături de prima echipă va avea alte evoluții și o să încînte publicul din Ghencea", a spus tehnicianul echipei secunde, Leo Strizu.

Na mah! Oare tre sa dea 3 goluri ca sa ramana titular?

Snake_21
7th October 2008, 11:03
Aoleo :lol: la cat a fost laudat asta e noul Messi :P sau macar un Bojan :P sa vedem ce poate in meciul cu Sportul dar parerea mea atatea laude pe metru patrat nu i folosesc la nimic , intai sa si demonstreze valoarea si dupa aia sa si exprime lumea aprecierea ;)

Marius
7th October 2008, 11:04
Pai numai io il laud :happy

Oricum, iti dai seama ce echipa va fi: Kapetanos varf impins, Ionescu un fel de Dayro, Abel si Tiago la mijloc! Rupem tot :happy

Snake_21
7th October 2008, 11:06
Pai Kapetanos nu stiu cate sanse o sa aiba sa joace mult la Steaua Ionescu in locul lui Dayro sau Bogdan Stancu :( ar fi nasol sa i gaseasca alt loc:P , Abel e ca si dat afara desi nu prea a avut prea multe sanse sa se afirme si Tiago are cateodata niste meciuri bune :P

Marius
7th October 2008, 11:15
Uitasem sa mentionez... cica Neaga si Ochirosii pe benzi, Rada, Baciu, Eme si Pawel in aparare :happy

pinki
7th October 2008, 14:03
abel cine e? :happy

Marius
7th October 2008, 14:04
Nu conteaza :D

pinki
7th October 2008, 14:07
pe bune daca am auzit de el... :D

bine, la cat de mult ma mai uit eu la fotbal in ultima vreme.... :rolleyes:

Snake_21
8th October 2008, 23:46
Uitasem sa mentionez... cica Neaga si Ochirosii pe benzi, Rada, Baciu, Eme si Pawel in aparare :happy

Ochirosii as vrea eu sa l titular la Steaua :D , Baciu desi a fost mereu reverza nu s a plans niciodata si cand a intrat a jucat f bine sau macar in limitele decentei fata de altii ...:D si Eme si Pawel cred ca ii asteptam toti sa revina acu sa vedem daca au loc in echipa amandoi ;)

Marius
22nd October 2008, 18:07
up


(pentru Dorinel :D)

pinki
22nd October 2008, 18:16
up, ce?

Marius
14th November 2008, 00:12
Băi, băi, băiiiiiiiiiiiiiiiiii

Andrei e convocat la națională! :cool:

pinki
14th November 2008, 09:43
a cui nationala? :D a noastra? :cry:

Marius
14th November 2008, 09:46
Da băi... păi ce... plm... Ăsta e jucător!:yeah::yeah::yeah:

pinki
14th November 2008, 09:56
de cand scrii cu diacritice? :hmm:

ps: iar te camuflezi?

Marius
14th November 2008, 09:57
iar ești off+topic?

Iooooooooocaaaaaaaaaaaaaaaa

pinki
14th November 2008, 09:58
ioca pun pariu ca doarme de rupe patu' acum :D sau sigur il doare capu' :D

bine, nu o sa mai fiu offtopic :D o sa incerc.... pe threadu' tau pretios :D

Denis
2nd January 2009, 08:14
pe bune daca am auzit de el... :D

bine, la cat de mult ma mai uit eu la fotbal in ultima vreme.... :rolleyes:

A jucat pe la Universitatea. Sa vedem daca va confirma, sau daca e si el "pianist", dupa cum spunea Mirel.


a cui nationala? :D a noastra? :cry:

Din cate stiu a fost convocat la Nationala de sub 19 ani a Romaniei.

moty
1st April 2009, 09:23
Baiatul asta mai exista?

pinki
1st April 2009, 12:02
marius sa ne zica.

moty
1st April 2009, 12:04
Pai vad ca tace ca pestele:D

Marius
1st April 2009, 12:19
Băiatul există... joacă la Steaua II, pentru moment, însă cel mai recent "sfat" al lui Gigi catre maestrul Lăcătuș îi impune acestuia să-l folosească titular sâmbătă, cu Bistrița.

Nu tac mă, nu tac :D

pinki
1st April 2009, 12:20
de peste nu zice nimic.

Marius
1st April 2009, 12:21
Nu trage in perioada asta... pestele vreau sa zic :cool:

pinki
1st April 2009, 12:24
nu trage de cine? :D

dede
1st April 2009, 12:24
Băiatul există... joacă la Steaua II, pentru moment, însă cel mai recent "sfat" al lui Gigi catre maestrul Lăcătuș îi impune acestuia să-l folosească titular sâmbătă, cu Bistrița.

Nu tac mă, nu tac :D
asa o fi, dar...

"Echipa a doua a Stelei a remizat vineri, scor 0-0, cu CS Ovidiu, intr-o partida contand pentru Seria a 2-a din Liga a III-a. Ros-albastrii au ramas lideri in aceasta serie si continua, astfel, drumul spre promovarea in esalonul secund al fotbalului romanesc. In primul "11" al echipei antrenate de Leonard Strizu s-au regasit si cativa dintre jucatorii lotului mare al Stelei: Eugen Baciu, Alexandru Tudose, Ianos Szekely, Razvan Ochirosii si Alin Litu. Partida a fost transmisa in direct de Sport.ro, aceasta fiind o premiera in istoria Ligii a III-a.

Antrenorul Leonard Strizu a folosit urmatoarea formula de echipa: Tachescu - Mustata, Tudose, Baciu, Mihai - Szekely, Al. Iacob (cpt), Lazar, Ochirosii - Litu, Rusu. Dupa pauza au mai intrat Stratila, Albu si Neagoe, care i-au inlocuit pe Litu, Szekely si Lazar."


unde e Ionescu? :D

Marius
1st April 2009, 12:28
Draga dedelus, Ionescu e la echipa nationala de tineret, alaturi de Bicfalvi :cool:

Pinkisor... nu trage... deloc :D

YoYoyOi
1st April 2009, 12:28
a fost dupa gogosi in vremea aia :D

Marius
1st April 2009, 12:29
Iote ma ce se baga hahalera... e convocat la nationala bai! :mda:

Liviu
3rd April 2009, 00:06
Băiatul există... joacă la Steaua II
Uff, ne-am linistit ! Dar de ce in liga 3 si nu in prima liga ? "Mai bine ma las de fotbal decat sa evoluez la o alta grupare in Liga I."- Andrei Ionescu, cu cateva zile inainte sa vina la Steaua :). Jucatori fara personalitate, care ajung peste noapte mari stelisti, ca si colegul Plesan care porcaia Steaua acum ceva ani si cica e stelist de mic, exemplele pot continua.

pinki
3rd April 2009, 09:54
plesan e un *******. :D

Novac
3rd April 2009, 11:08
plesan e un *******. :D

exagerezi:(, poate ca-i expirat ca fotbalist dar sa-l faci ******* io zic ca-i prea tare:shocked:

pinki
3rd April 2009, 11:11
nu-l suport pe plesan, deci pot sa-l fac cum vreau eu :D

Novac
3rd April 2009, 11:19
hei tu, grow up! nu tot ce scrie in cancan si gsp este adevarat:D

pinki
3rd April 2009, 11:21
eu nu citesc cancan si nici gsp.


pur si simplu ma enerveaza fata lui si atitudinea pe care mi-o inspira...




cat despre grow up, cu atat mai putin :D

Novac
3rd April 2009, 11:22
esti offtopic, vrei report???:D

pinki
3rd April 2009, 11:22
si tu la fel, vrei cartonas? :D

Novac
3rd April 2009, 11:25
Da:D dar diseara... ca acum plec si nu pot sa va ravasesc forumu cu reporturi pentru abuz:mda:

pinki
3rd April 2009, 11:29
diseara nu mai e super oferta :cry:

Novac
3rd April 2009, 11:37
Revenind, toti jucatorii care activeaza la Steaua sunt modeluri de comportament si atitudine:), ma rog mai putin balanel care s-a incurcat cu toate zdrentele bucurestiului dar el este ambasador deci este scuzat din oficiu:D, so ... sa nu te mai vad cu porcarioare auzite de tine prin magazinele de carpe sau coaforuri:groggy: pe unde umblii:P

pinki
3rd April 2009, 11:42
bai, te bat si te si banez :D

io nu-s nici pitzi nici tanti veta de la colt, deci nu ma bazez in afirmatii pe ce "aud", ma bazez pe ce cred eu (si asta e mereu exceptional, dar trecem peste :D), iar parerile mele sunt fondate si bine documentate (nu in ziare sau mai stiu eu ce, ci prin studiu comportamental :D). deci nu ma enerva :D

Novac
3rd April 2009, 11:44
mai degraba fondante :ras-plans::cya:

pinki
3rd April 2009, 11:45
eram sigura cand am scris ca asta o sa remarci :cry:

Marius
9th September 2009, 07:50
Andrei Ionescu?
Excelent jucător! Ați văzut ce meci a făcut la Galați. Păcat că la partida cu Dinamo am avut parte de teren prost, altfel, Ionescu ar fi fost foarte periculos pentru adversari. Face și faza defensivă, aleargă după adversar să recupereze mingea. Este el mic de statură, dar are creier!

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/pe-tanase-il-vad-ca-pe-nedved-4874577

Deci plm bah, eu cand va spuneam voi urlati p-aici batman-batman :(:(:(

danny91sv
14th September 2009, 14:26
E bun ma , bun ...
Stie sa dribleze, are si viteza, n`are fizicul cel mai bun, dar ... e bun ma, bun :D
Doar el si Toja ce mai stiu ceva cu mingea ... Hai si Grzelak, da restu habar n`au ... [ dribling. ]
Si exact, face si faza defensinva.

dede
16th December 2009, 00:21
Gigi Becali a batut palma cu Adrian Mititelu pentru revenirea lui Andrei Ionescu la Craiova din aceasta iarna, acesta fiind unul dintre jucatorii pe care Victor Piturca i-a cerut pentru reconstructia oltenilor.


Universitatea Craiova detinea deja 50% din drepturile federative ale jucatorului si va plati pentru rascumpararea sa 200 de mii de euro in aceasta iarna, urmand ca in vara sa mai achite inca 300 de mii de euro.

Dupa ce cele doua cluburi s-au inteles, ramane ca sefii din Banie sa se inteleaga la salariu cu Andrei Ionescu, jucatorul care are un salariu de 130 de mii de euro in Ghencea.

Andrei Ionescu s-a transferat la Steaua in vara anului 2008, pentru 500 de mii de euro, insa nu s-a putut impune sub comanda lui Mihai Stoichita, terminand sezonul la echipa a doua.

Onlinesport









i'auzi mey Marius :D

Q-Djyni
16th December 2009, 00:37
Atunci,din iarna si thread-ul trebuie mutat pe suporteri Craiova :D

Gontel
16th December 2009, 01:08
E bine, sa plece inapoi in Oltenia ca m-am saturat de talentul si mingicarelile lui. Si de freza lui.

Marius
16th December 2009, 08:04
Cea mai proasta mutare. Stoichita "pipi-lipi" demonstreaza din nou ca e un bou preferand sa joace la mijloc cu anti-talente la toha sau bicfalvi... si ciobanul arata cat de bine se pricepe la afaceri - cumpara cu 500.000 si vinde cu 200.000 :D la mai mare!

guie migi, tanase, rupe-ti piciorul! :cool:

Snake_21
16th December 2009, 12:09
Hai mariuse ca doar tie iti placea Andrei Ionescu :P

Marius
16th December 2009, 12:54
pai daca doar eu recunosc fotbalistii adevarati :D

acum sincer, sa-l tii pe bicfalvi sau toha si sa-l dai afara pe Ionescu... nu-ti trebuie foarte multa minte nu? dar pipi m-a obisnuit cu acceptarea fara discutie a ordinelor ciobanului.

dede
16th December 2009, 13:47
n-auzi ca si toja pleaca pe 4 mil? :cry:

Marius
16th December 2009, 14:37
si-o butelie goala :D

regele
16th December 2009, 15:01
pai daca doar eu recunosc fotbalistii adevarati :D

acum sincer, sa-l tii pe bicfalvi sau toha si sa-l dai afara pe Ionescu... nu-ti trebuie foarte multa minte nu? dar pipi m-a obisnuit cu acceptarea fara discutie a ordinelor ciobanului.

nu era mare scula

Marius
26th December 2009, 13:49
Presedintele Ligii Profesioniste de Fotbal, Dumitru Dragomir, ii sfatuieste pe sefii Stelei sa nu il imprumute pe Andrei Ionescu in aceasta iarna, asa cum Mihai Stoichita a cerut.

"As vrea sa ii spun lui Stoichita sa mizeze mult pe Ionescu. Sa-i faca tonus muscular ca lumea, pentru ca are o stiinta mare de joc si ar fi pacat sa explodeze in alta parte.

A facut niste partide foarte bune la Steaua si este un mare talent. Daca il cedezi pe Ionescu acum, cand a dovedit ca este un mare talent, ar fi o mare greseala. La orice echipa as fi, l-as lua eu", a spus Dumitru Dragomir pentru Digi Sport.

http://www.ziare.com/sport/fotbal-intern/12-26-2009/dragomir-steaua-ar-face-cea-mai-mare-greseala-daca-il-lasa-pe-ionescu-sa-plhttp://www.ziare.com/sport/fotbal-intern/12-26-2009/dragomir-steaua-ar-face-cea-mai-mare-greseala-daca-il-lasa-pe-ionescu-sa-plece-983200ece-983200

daca si mitica zice asta, pai ce plm mai discutam :D

Denis
26th December 2009, 14:00
De cand juca la Craiova se stia ca este talentat.

Marius
26th December 2009, 14:01
pacat ca a dat lipi-pipi la Steaua :(:(:(

alinbnk
29th December 2009, 00:59
are vreo porecla Ionescu??? exclus vreun un diminutiv de la numele de fam, iar "Micul Balaci" nu prea suna a porecla...:-?

Paul Atreides
7th April 2010, 18:59
Cea mai mare tampenie facuta la Steaua anul acesta este cedarea lui Andrei. Sper sa marcheze in seara asta cu cfr-ul ungurului.

delaoltenia
7th April 2010, 19:20
Un diamant inca neslefuit.In mod obligatoriu trebuie si un meserias bun.

Snake_21
8th April 2010, 03:01
Joaca azi de abia Poli Iasi cu Cfr ;)

virus336
8th August 2010, 10:18
talentat jucator,insa inconstant

kubuntu
8th August 2010, 10:59
asteptam explozia lui ca jucator