PDA

View Full Version : Din nou Steaua-Dinamo !!! (Rugby)



COSS+min
2nd June 2004, 10:47
Veniti la un nou mare razboi !!
STEAUA – DINAMO !!! /hello /hello /hello

Stelisti – vreti sa demonstram ca Steaua este
adevarata campioana ? Ca la un joc
barbatesc,adevarat, Dinamo n-are nici
o sansa?
Dinamovisti - haideti sa aratam cine este
campioana absoluta a Romaniei si sa-i
umilim din nou pe Stelisti!
Toti ceilalti – vreti sa vedem un spectacol deosebit,
o demonstratie de forta, putere si
rezistenta, intre 30 de gladiatori?

Atunci veniti cu toti la
Finala Campionatului National de Rugby !
Finala dintre Dinamo si Steaua se va juca sambata,
5 iunie, de la ora 18:30, pe Stadionul National din
complexul Lia Manoliu. :yeah: :yeah: :yeah:

RstInPc
7th June 2004, 09:42
Na, c-am facut-o si aici. Steaua tot pe 2 (dooooi) dupa ce a pierdut un singur meci...finala.

:yeah: /hello :yeah: /hello
Campionii suntem noi !!!!!!!!!!!!!!! /OLE/

sames44jc
4th August 2004, 19:53
"steaua rupe dinamo in 2"
pe prima pagina in prosport
:)

wallabies
23rd October 2004, 20:10
Asta n-a fost meci domne', lumea a venit la stadion sa vada rugby nu lupte, injuraturi si alte chestii pe teren ala, daca tinea neaparat ramane acasa si urmarea pe Pro TV K1!

Sa fim seriosi ambele echipe au fost sub orice critica! Iar spectacolu'.....JALNIC!

andreiush
23rd October 2004, 23:41
Mie mi s-a parut un spectacol pe cinste bataia aceea generala(din cate am vazut la tv) :D E drept..nu acesta este scopul rugby-ului dar... :D

economic
11th December 2005, 19:08
REMIN Baia Mare rupe tot anu asta !

cimitiru branesti
13th March 2006, 18:04
REMIN Baia Mare rupe tot anu asta !

ai dat iama in palinca? :D
Revenind la normal, bineinteles ca tot Steaua va lua titlul si anul asta :)

giugiunica
24th March 2006, 14:20
Sincer, desi sunt stelista, eu vreau sa castige Aradul ca sa le mai scoata fumurile din cap stelistilor si dinamovistilor.:ciocan:

cimitiru branesti
11th April 2006, 16:22
Din nou i-am umilit pe ciini: 39-5, duminica, 5 eseuri ale noastre contra unuia singur al lor! Asta e dinamo, asta e dinamooo...:rosu: :no:

cimitiru branesti
15th May 2006, 13:19
STEAUA - REMIN BAIA MARE 30-13
CONTOR ZENNER ARAD – DINAMO BUCURESTI 17-5

Asadar, maidanezii spurcati s-au facut de ris pina-n cap si-n sportul asta, nereusind sa ajunga nici macar pina-n finala, pentru a fi umiliti acolo de Steaua. Asta e, macar vom avea o finala curata, pt ca javrele, de fiecare data cind simteau ca nu mai fac fata pe teren, incepeau sa loveasca.
Simbata, la Constanta, are loc finala intre STEAUA si Contor Arad. Invit toti stelistii din Constanta la meci, pentru a sarbatori inca un titlu la sporturile de echipa(dupa hochei si polo). 2006 e anul nostru, si anul umilintei totale a javrelor, care nu au cistigat nici un campionat la jocurile sportive :)
dinamo, NU E dinamo!

apparte
20th May 2006, 19:48
Am luat titlul si la rugby!!!!

cimitiru branesti
21st May 2006, 20:35
Am luat titlul si la rugby!!!!

Hochei, polo, rugby....ciinii NIMIC! Un an superb, care va fi perfect dupa ce vom lua titlul si la fotbal! FORZA STEAUA!

neagumelania
28th May 2006, 17:30
am si io o mare rugaminte rugaminte. am nevoie urgenta de adresa de mess a lui ion adrian de la dinamo. mersi:)

Ayrton
21st July 2006, 10:40
MUNCA. Cu un nou antrenor, Daniel Neaga, si patru jucatori romani repatriati din campioantele straine, echipa Dinamo vrea sa intrerupa suprematia Stelei.

Dupa un an mai slab, Dinamo s-a pus serios pe transferuri. Antrenorul formatiei de rugby Mircea Paraschiv a fost inlocuit acum doua saptamani cu un alt fost tricolor, Daniel Neaga. Au fost adusi Costica Mersoiu (ex-Steaua, venit de la Biarritz, Franta), Razvan Stanca (ex-Farul Constanta, venit de la Nancy), Nicolae Rus si Bogdan Voicu (ambii de la Modena), Alexandru Tudori (Venetia), dar si Gheorghita Istrati de la Iasi. Au fost promovati tineri de 18 ani din echipa de juniori, capioana a Romaniei cu Neaga pe banca. Dinamovistii vor pleca maine in cantonament la Poiana Brasov, unde vor ramane pana pe 28. "Acum e vremea sa muncim, sa ne inhamam la jug, cum se spune. Rezultatele le vom vedea in iulie anul viitor, caci la noi bobocii se numara vara", a declarat Neaga. El este convins ca pe postul sau, de mijlocas la gramada, titular al nationalei Romaniei va deveni Calafeteanu, un tanar de 21 ani. "Are calitati, doar sa-si vada de treaba. Are mari sanse sa fie titular in reprezentativa noastra la urmatoarea Cupa Mondiala", a conchis antrenorul dinamovist.

Ayrton
6th September 2006, 17:53
Dinamo - Steaua duminica de la ora 17.00 pe stadionul Florea Dumitrache din Parcul sportiv "Dinamo"!
Hai Dinamo!!!

rosior
11th September 2006, 15:38
Si din nou victorie a Stelei, insa meciul nu a rupt gura targului. E bine ca Vlaicu si Dumbrava sunt in forma pentru ca avem nevoie de transformeuri buni in meciurile din ECC. Ma asteptam insa la mai multe actiuni ale treisferturilor Stelei si m-a dezamagit lipsa de concentrare de pe final, cand Barbuliceanu a reusit eseul al doilea pt Dinamo.

cimitiru branesti
11th September 2006, 17:35
Dinamo - Steaua duminica de la ora 17.00 pe stadionul Florea Dumitrache din Parcul sportiv "Dinamo"!
Hai Dinamo!!!

UE Dinamo; UE si tie, maidanez nascut din laba si muci