PDA

View Full Version : Cine vine/Cine Pleaca



Darkslowstar
1st June 2004, 18:24
Ultimele zvonuri legate de transferurile de/la Brasov

Darkslowstar
1st June 2004, 18:25
Daca ramanem fara Buga, Bodea, Stere si Constantin e groasa rau.
Si se aude ca ar mai pleca si Lucescu la Rapid :mda:

ADelPiero
5th June 2004, 10:46
Stere vrea în Cipru

“Aş vrea să rămîn, dar nu m-au chemat la negocieri”, spune Mihai Stere. Căpitanul, căruia îi expiră înţelegerea cu FC Braşov, este dorit de o echipă de primă ligă din Cipru. Decizia lui Stere este strîns legată de o eventuală plecare a lui Lucescu jr. “Este antrenorul cu care am lucrat cel mai bine, şi cred că se va destrăma echipa dacă va pleca”, afirmă Stere, care îşi pune speranţele în puterea de convingere a patronului Ioan Neculaie.

Darkslowstar
8th June 2004, 18:18
Ziarele de sport spun ca azi se va decide soarta lui Razvan Lucescu. De Buga se aude ca ar mai avea un an de contract.

Darkslowstar
10th June 2004, 13:16
"Ieri, patronul lui FC Braşov, Ioan Nicolaie, şi-a reafirmat interesul pentru aducerea lui Ioan Ovidiu Sabău (36 de ani) pe postul de antrenor rămas vacant după despărţirea de Răzvan Lucescu. "Sabău ar fi cea mai bună variantă. Vreau să-l aduc, dar mai trebuie să vrea şi el. A început o muncă bună la Gaz Metan şi se poate să aleagă să o continue", a spus Nicolaie. Într-o primă convorbire, purtată luni, fostul internaţional l-a refuzat pe omul de afaceri braşovean. Alt nume de pe lista lui Nicolaie este antrenorul lui Poli AEK."


Sabau? Nu e rau deloc. Numai sa nu mai o comita ca si cu Razvan si sa-l lase sa lucreze fara contract.

jay
1st July 2004, 14:59
Pana la urma cel mai important nume ajuns sub Tampa este Lupescu. Un fost jucator util Nationalei, un mijlocas bunicel in Bundesliga si la caini. Sa vedem cum se va descurca la noi ca antrenor...

Darkslowstar
7th July 2004, 13:24
Pana la urma mai vine Maier sau nu?
Stie care ceva precis?

jay
7th July 2004, 16:40
Nu stiu nimic sigur, dar Maier ar fi o achizitie care ne-ar bucura. Singurele mele surse sunt ziarele brasovene.
A semnat Buga pe 2 ani, pare-mi-se pe 35 000 €/an. Bine ca n-a plecat!

Darkslowstar
7th July 2004, 18:26
Nu stiu nimic sigur, dar Maier ar fi o achizitie care ne-ar bucura. Singurele mele surse sunt ziarele brasovene.
A semnat Buga pe 2 ani, pare-mi-se pe 35 000 €/an. Bine ca n-a plecat!


Si eu eu ma bucur pt Buga. Pacat ca Stere n-a ramas. Cred ca o sa le simtim mult lipsa lui si lui Constantin. Deocamdata nu vad cu cine ii inlocuim.

Darkslowstar
12th July 2004, 12:48
Din TEX de azi:

“Vreau sa vin la FC Brasov”
Mijlocasul Ovidiu Maier ne-a relatat ca a acceptat oferta “stegarilor”, dupa negocierile purtate cu tandemul de la FC Brasov format din Romeo Pascu si Iosif Kovacs: “Sunt multumit de ceea ce mi s-a oferit la Brasov, tinand cont si de varsta mea. Am prieteni aici, stiu ca sunt conditii bune, mai ramane ca si Apulum Alba Iulia sa-mi dea drumul. Cei de la CFR Cluj mi-au transmis ca ma vor, insa nu s-a parafat nimic. Le multumesc celor de la FC Brasov ca s-au gandit la mine”. Daca va imbraca tricoul “galben-negru”, jucatorul de 33 de ani va primi pe sezon 25.000 de dolari, plus o suplimentare de 10.000 de dolari daca da 15 goluri, si un bonus de 5.000 de dolari, cu conditia ca FC Brasov sa acceada in finala Cupei Romaniei sau sa se califice in cupele europene. Intelegerea lui Maier cu “stegarii” este valabila pentru doua sezoane. Directorul general al gruparii brasovene, Romeo Pascu, il astepta pe Maier aseara: “Ovidiu mi-a spus ca ori se lasa de fotbal, ori vine la FC Brasov. Eu sunt destul de sceptic ca se va transfera la noi, intrucat are probleme cu Apulum Alba Iulia”. Pe lista de transferuri a “galben-negrilor” mai apar si “petrolistii” Petroiesc, Mihart, iar pe Dragos Mihalache, FC Brasov va trebui sa-l cumpere definitiv, daca vrea sa mizeze pe serviciile lui. In cazul unui esec, solutia de rezerva pentru Mihalache este un alt atacant ploiestean, Mihai Dascalescu.

jay
15th July 2004, 21:34
Se pare ca Maier nu mai ajunge la noi. :( Se poarta discutii cu un rus, care se pare ca a dat satisfactie la antrenamente si in jocurile amicale disputate sub comanda lui Lupescu. De asemenea se incearca legitimarea fostului petrolist Dragos "Norman" Mihalache.

Darkslowstar
28th July 2004, 11:42
Se pare ca fostii petrolisti Dragos Mihalache si Florin Parvu sunt pe punctul de a semna cu Steagu'.
Lisitin, desi a dat satisfactie, nu a ajuns din pacate la noi pt. ca imbecilii de Pascu & comp s-au zgarcit la cateva mii de Euro.
In rest om trai si om vedea.

Darkslowstar
13th August 2004, 16:08
Dascalescu la Brasov.
Se antreneaza cu echipa, a dat si un gol in amicalul cu Forex.
Sper sa nu fie un zvon si asta ca multe altele.

giovanni BV
29th August 2004, 09:26
FC BRASOV , a fost si ramine echipa mea de suflet , pentru ca au dovedit de atitea ori ca pot da si mai mult !!! Totul este sa tinem echipa unita si sa-i dam tot aportul cuvenit !!! Au fost foarte aproape , in trecutul glorios al echipei , sa dovedeasca ca este o echipa adevarata si trebuie sa o tinem la acel nivel care nu se sterge asa de usor !!! Cred ca ne trebuie un antrenor bun , si sponsi care sa se implice in ajutorul echipei !!! Si vom avea cea mai mare echipa din tara !!! FC BRASOV - dovedeste tuturor cine ai fost si ce vei fii !!! Invata din trecut si din greseli , si dovedeste-ti insasi ca poti trece peste orice obstacol !!!FC BRASOV - TE IUBIM !!!

jay
31st August 2004, 21:58
Daca FC Brasov este echipa ta de suflet, cred ca frumos ar fi sa-ti schimbi avatarul.;)

Darkslowstar
16th November 2004, 11:10
Din GSP de azi:

"Rapid va da lovitura în perioada transferurilor din iarnă, cînd îl va lua pe Mugurel Buga. Conducerea giuleşteană cîştigă astfel războiul cu omologii de la Dinamo, care îşi manifestaseră încă din vară opţiunea pentru atacantul braşovean.

În ciuda meciurilor tari dintre cele două echipe şi a înţepăturilor frecvente dintre Ioan Nicolaie şi George Copos, conducerile celor două cluburi au o relaţie bună. Ele s-au înţeles pentru cedarea lui Buga după finalul turului, clubul ardelean încasînd aproximativ 200.000 de dolari. Jucătorul, care mai avea contract cu Braşovul pînă în 2006, îşi va negocia noul angajament în pauza competiţională, urmînd să semneze pentru un salariu de aproximativ 50.000 de dolari pe sezon. Mugurel Buga a mai fost la Rapid în anul 2000, dar a plecat nemulţumit că Anghel Iordănescu, antrenorul de atunci al giuleştenilor, nu conta pe serviciile sale. Nici măcar insistenţele lui Mircea Rednic, succesorul Generalului, care s-a dus după atacant la Braşov, nu l-au înduplecat să revină."

Darkslowstar
14th January 2005, 16:24
GSP de azi:

Fostul jucător al echipelor FC Naţional şi FC Braşov, Boris Keca, a efectuat, vineri, vizita medicală alături de jucătorii stelişti şi a declarat că în cîteva zile va semna contractul cu gruparea din bulevardul Ghencea.

"Am vorbit cu prietenul meu Slavişa Mitrovici, care s-a transferat în Emiratele Arabe Unite şi mi-a zis că îi pare rău că nu a venit şi el la Steaua ca să jucăm împreună ca în Cotroceni", a afirmat Keca.

Keca a precizat că de vineri va începe antrenamentele cu Steaua. "Eu am mai jucat cu Valencia cînd eram la FC Naţional şi am învins această echipă cu 1-0 într-un amical. Sper să se repete istoria. Orice este posibil, chiar şi o surpriză", a spus Keca despre întîlnirea cu echipa spaniolă din 16-imile Cupei UEFA.

adamache
16th January 2005, 13:31
Numai sa nu se procedeze si cu Keca ca in cazul Dosey... dat gratis ( cand mai stia ceva fotbal ) luat inapoi cu bani si tamaie

Darkslowstar
21st January 2005, 12:33
Atacantul sîrb Darko Maric a parafat ieri un contract pînă la finalul sezonului, cu opţiune de prelungire pentru încă un an, cu FC Braşov. Fundaşul dreapta Petar Jovanovic şi portarul Dejan Pesic urmează să semneze şi ei cu gruparea de sub Tîmpa, în aceeaşi situaţie aflîndu-se şi portughezul Marcio Santos. GSP de azi.

Darkslowstar
24th January 2005, 13:27
Sarbul Marici a inscris la primul meci pt. Brasov! Suna promitator, desi adversarul este din Divizia C. Sa speram ca va face o pereche letala cu Surdu in atacul nostru.

PS Dossey a binevoit sa apara si el dupa 11 zile de la inceperea pregatirilor. Tipic pt. fotbalistii africani, mult talent, dar creier ... .

Darkslowstar
25th January 2005, 13:04
FC BRAŞOV y Mijlocaşul braşovean Robert Dani, declarat liber de LPF alături de Florin Stîngă, consideră că îndepărtarea sa de la FC Braşov nu este întîmplătoare. "Cîţi jucători braşoveni mai sînt la echipă? În afara copiilor promovaţi de la tineret, doar Balint! Şi Marc, dar el e pe picior de plecare. Poate că se consideră că braşovenii ştiu mai multe despre ce e acolo şi ar trebui îndepărtaţi", a spus Dani. y Alexandru Banu, Gabriela Vlad

GSP de azi.

Darkslowstar
2nd February 2005, 10:17
Nicolae Manea, antrenorul echipei de tineret a României, a anunţat ieri lotul de 18 jucători care vor face deplasarea în Cipru, în vederea meciului amical pe care echipa noastră îl va disputa marţi, 8 februarie a.c., de la ora 17.00, pe stadionul Antonis Papadopoulos din Larnaca, împotriva Slovaciei. Tehnicianul tricolorilor a apelat la un stegar, Romeo Surdu, dar şi la Traian Marc, portarul renunţând la contractul pe care îl avea cu echipa pregătită de Gabi Stan. Au fost convocaţi:
Portari: Sebastian Huţan (FC Sheriff Tiraspol), Traian Marc (liber de contract);
Fundaşi: Andrei Prepeliţă (FC Argeş), Cosmin Moţi (FC Universitatea Craiova), Gabriel Tamaş (Spartak Moscova), Marius Constantin (FC Rapid Bucureşti), Cosmin Frăsinescu (CF Gloria 1922 Bistriţa), Mihai Neşu (FC Steaua Bucureşti), Raul Ciupe (Sportul Studenţesc);
Mijlocaşi: Răzvan Cociş (FC Sheriff Tiraspol), Adrian Cristea (FC Dinamo Bucureşti), Silviu Izvoreanu (CF Oţelul Galaţi), Nicolae Grigore (FC Rapid Bucureşti), Radu Mărginean (CFR Ecomax Cluj);
Atacanţi: Ionuţ Pereş (CF Gloria 1922 Bistriţa), Lucian Burdujan (FC Rapid Bucureşti), Claudiu Keşeru (FC Nantes-Atlantique) şi Romeo Surdu (FC Braşov)

rasheedkpenny
2nd February 2005, 11:35
Si totusi de ce pleaca jucatorii astia? Marc era un portar de perspectiva. Rapid a cochetat cu ideea de a-l aduce in Giulesti la un moment dat.
La ce echipa se va duce oare?

Darkslowstar
2nd February 2005, 12:02
A plecat saptamana trecuta, parca, in Turcia sa dea probe de joc la o echipa din Rusia :headbang:
Adevarul este ca nu i s-au oferit prea multe sanse la noi, pe undeva il inteleg. Cred ca este inca o dovada a managementului eficient de la Brasov. Daca as fi patron ce i-as mai da afara in suturi.

PS Rapid oricum nu mai are nevoie de le, ca l-a adus pe Coman

rasheedkpenny
2nd February 2005, 12:04
Bine pt. el ca a plecat... pacat pt. Brasov! Chiar avea sanse sa devina ceva...
Rapid cocheta cu ideea inainte sa se afirme Coman in Divizia A... cautau un back-up up pentru Dolha sau Curca!

Darkslowstar
2nd February 2005, 13:06
Eu l-am vazut in cateva meciuri, dar nu m-a impresionat cine stie ce. Dar e inca foarte tanat pt. un portar. Imi pare rau ca nu i s-au dat mai multe sanse.
Acum avem numai portari straini, un ghanez, un sarb si un portughez.

Darkslowstar
2nd February 2005, 14:23
Si totusi de ce pleaca jucatorii astia? Marc era un portar de perspectiva. Rapid a cochetat cu ideea de a-l aduce in Giulesti la un moment dat.
La ce echipa se va duce oare?


Gruparea de sub Tîmpa nu va mai fi programată la meciuri oficiale pînă nu va achita o datorie clubului Petrolul Ploieşti pentru jucătorul Vasile Ghindaru. Altfel, portarul Alexandru Marc a fost declarat de Comisia pentru Statutul Jucătorului liber de contract, prin acordul părţilor. Jucătorul este în Antalya (Turcia), în probe cu Metalist Harkov (D1, Ucraina).

In Ucraina? Hm.

tudoor
2nd February 2005, 22:01
Si totusi de ce pleaca jucatorii astia? Marc era un portar de perspectiva.

eu il cunosc pe Marc destul de bine... de vreo 2 ani tot incerca sa plece!!! L-a furat la contract Pascu cum face el cu toti jucatorii! deaia nici nu mai juca in ultima vreme! Am vorbit cu el prin Decembrie si mi-a zis ca "ii e scarba de Pascu" ca nici nu la lasat sa plece la Rapid! dar pe atunci mi-a zis ca la vara pleaca gratis la Rapid... dar s-a schimbat situatia!
oricum e jenant ce se intampla cu jucatorii... asa se poarta astia cu toti jucatorii (si chiar la celelalte cluburi)!!! asa au facut si cu Vascko, Isaila sau cu Buga, ca sa nu mai vorbesc de astia mai tineri!! si cel mai pacat e ca Traienel (adica Marc) chiar era stegar cu sufletul!!!

Darkslowstar
3rd February 2005, 17:13
Trist. Si asta nu e o practica noua la FC Brasov. Si ne mai miram ca jucatorii nu stau la Brasov si ca nu facem performanta. Tot raul pleaca de la Pascu. Ma mir ca Nicolae il lasa sa-si faca meandrele.
Sper ca Marc sa-si gaseasca o echipa buna afara, pt. ca merita.
Sunt curios daca cei doi portari straini luati acum sunt buni, si daca Dossey are locul periclitat in poarta. Tudoor, ai apucat sa vezi vreaun meci de pregatire? Sunt jucatorii straini legitimati acuma buni de ceva? daca mai tii legatura cu Marc, invita-l sa intre aici, sa vorbim si noi cu el. Poate si il putem ajuta cu ceva, sa ne uitam pe un contract, eventual? Daca avea un avocat/jurist nu-l mai tepuia Pascu.

tudoor
3rd February 2005, 21:56
Darkslowstar n-am apucat sa vad vre-un meci... nici nush sigur daca a fost vre-unu in oras! la prima ocazie ma voi duce...
pai n-am mai vorbit cu el de ceva vreme... sper ca ma intalnesc cu el dupa ce vine de la nationala! si chiar o sa vorbesc cu el sa vina pe forum!!! oricum imi pare super rau ca pleca... plus ca era si "pila" mea dintre jucatori :)

Darkslowstar
4th February 2005, 11:39
Ar fi super sa-l avem pe Marc printre noi, chiar daca nu suntem asa de multi. Si chiar daca nu va mai juca la noi.
Ar fi de asemenea misto sa fim si noi mai multi pe aici. Poate refaci macar partial Flank Ultra pe OLS. Daca am fi mai multi am putea sa facem si noi ceva in genul Gruppo Maxima a oltenilor. Adica o grupare de suporteri mai respectabila, si care sa nu fie o factiune a galeriei. Din pacate eu nu sunt in Brasov, ca altfel m-as fi ocupat eu. In schimb o sa ma duc la intalnirile asociatiei Brasoveni in Bucuresti :) si vad poate mai recrutez membrii pe acolo.

Darkslowstar
8th February 2005, 13:11
Vine pana la urma Vasilache?

În altă ordine de idei, conducerile de la FC Braşov şi de la Rapid s-au înţeles pentru transferul lui Ciprian Vasilache (foto) sub Tîmpa, deşi în prezent jucătorul era în pregătire cu FC Naţional. “Eu sînt la Bucureşti. Nu m-a anunţat nimeni că voi ajunge la FC Braşov”, ne-a declarat fostul jucător al Gloriei Bistriţa.

Din Pro Sportul de azi

Darkslowstar
21st March 2005, 15:18
Se pare ca vine Arman Karamian de la Rapid, imprumut pe o perioda neclara deocamdata. La Rapid nu a rupt gura targului, dar nici nu a prea avut ocazia. sa speram ca va face macar ceva bun pe la noi. Multa bafta armene (imi aduc aminte cum i-a rupt pe armenii aia in 2001).

Darkslowstar
6th April 2005, 13:06
TEX de azi:

Conducerea gruparii FC Brasov a finalizat ieri, la Bucuresti, discutiile cu atacantul Arman Karamian, cele doua parti parafand o intelegere valabila pe o perioada de un an. Internationalul armean s-a antrenat marti sub comanda lui Razvan Lucescu la Rapid, insa de astazi este asteptat sa se alature lotului pregatit de Gabi Stan. Contractul lui Karamian cu noua sa echipa a fost dactilografiat si in limba rusa, astfel ca “stegarii” au apelat la serviciile unui traducator. “Una dintre clauzele intelegerii noastre este ca FC Brasov sa ramana in Divizia A. Suma pe care i-o vom da lui Karamian este la nivelul mediei contractelor formatiei noastre”, a subliniat directorul general al “galben-negrilor”, Irinel Manta. Altfel, “stegarii” au efectuat ieri doua sedinte de pregatire, fiind in program de semicantonament la Stadionul ”Tineretului”.

Darkslowstar
10th December 2005, 13:16
tb dixit:

Bordea anuntă negocieri cu FC Brasov

Presedintele divizionarei B FC Brasov, Vasile Craila, l-a anuntat pe omologul său de la Industria Sârmei Câmpia Turzii, Mihai Bordea, că intentionează să-i transfere, la “pachet”, pe Marius Foro, Florin Dicher si Dumitru Muscă(asta o fost junior la noi, ii fundas). Cu toate că a renuntat la serviciile antrenorului Gheorghe Multescu, pe care, miercuri, l-a înlocuit cu Petre Grigoras, ultima dată pe banca tehnică a Farului Constanta, Craila i-a spus lui Bordea că “afacerea” nu a căzut.
“Presedintele Brasovului mi-a spus că este interesat de achizitionarea lui Foro, Muscă si Dicher si că vrea să vină săptămâna viitoare la Câmpia Turzii pentru a începe negocierile”, a afirmat oficialul grupării “sârmare”. Atacantul Adrian Voiculet se află în atentia unei alte divizionare B, FC Bihor, dar pe “fir” a intrat si FC Brasov. “S-ar putea ca si Voiculet să intre la pachetul format din Foro, Muscă si Dicher, însă mai multe amănunte nu vă pot oferi decât săptămâna viitoare”, a mai spus Mihai Bordea.

Ziua de Cluj

Refuzat de “U” Cluj, Foro va alege între FC Braşov şi Gaz Metan
Desemnat cel mai bun jucător din B3 în urma voturilor crainicilor de la posturile de radio din Cluj, Timişoara, Târgu Mureş şi Reşiţa, mijlocaşul Marius Foro nu duce lipsă de oferte. Între acestea şi de la “U” Cluj. “Nu cred că va ajunge la noi, fiindcă eu nu pot să-i impun antrenorului un jucător”, a mărturisit Cristi Dulca, directorul executiv al lui “U”, acesta sugerând că Foro nu este dorit de Leo Grozavu(cica-l are pe Ungurusan ). În aceste condiţii, Foro va ajunge fie la FC Braşov, fie la Gaz Metan. (mai bine la Brasov )

de_kid
18th December 2005, 08:45
Nu mai faceti d'astea mah , am citit prima data stirile alea cu karamian si cu vasilache , bine ca m-am uitat intr-un final si la data in care au fost postate...

Darkslowstar
19th December 2005, 14:50
Intra si tu mai regulat si nu o sa ai surprize de genul asta. Dar inteleg ce ai simtit :D

de_kid
20th December 2005, 23:10
poi cum draq , nu ai vazut ce jucatori sunt scrisi mai sus? noroc ca am vazut ceva de gabi stan

Darkslowstar
10th January 2006, 21:44
Mai stie cineva ceva de eventuale transferuri la noi? Vreun zvon macar? ca in presa nu a scris nimic si alte surse sunt plecate :D

lucirvr
10th January 2006, 23:07
Nimic frate , e drept ca nici nu m-am interesat mai in amanunt, om vedea

Darkslowstar
10th January 2006, 23:43
Pai asa sa faci ca esti mai aproape decat noi. Si lasa si tu pe PM sau YM (il gasesti public profil-ul meu) un e-mail, ym, ceva sa te putem gasi cand o sa facem o mare intalnire. :ok:

GruppoApparte
10th January 2006, 23:47
39 de jucători, la primul antrenament

Ieri, la primul antrenament din 2006, Ţălnar a avut la scurta şedinţă de pregătire nu mai puţin de 39 de jucători. Alături de cei care se aflau la echipă la finalul turului, s-au prezentat şi cîţiva juniori veniţi de la şcoala de fotbal a lui Gică Popescu. „Sînt într-adevăr cam mulţi fotbalişti în acest moment, dar pînă luni, cînd vom intra în cantonament, vom şti clar care sînt jucătorii care rămîn pentru perioada de pregătire centralizată şi, eventual, pe viitor. Pentru a-i testa cît mai bine, joi şi sîmbătă vom efectua două partide amicale între noi“, a adăugat „Ţînţarul“, care nu s-a decis asupra celui care îi va fi secund.

Ar face bine sa ia juniori si sai promoveze , ca si asa anu asta nu mai prea au sanse de promovare

GruppoApparte
11th January 2006, 02:02
Mihai Baicu , atacantul vrea să părăsească Farul. “Cei de aici şi-au bătut joc de mine!”, a exclamat fotbalistul care va juca, din retur, la FC Braşov, formaţie de unde a ajuns pe litoral.

Darkslowstar
11th January 2006, 10:06
Asta ar fi o veste extraordinara pt noi, mie personal mi-a placut cum a evoluat la noi acum 2 ani. E genul de atacant buldozer, cum nu avem acum si cum sunt putini in Romania.

joao pinto
11th January 2006, 17:05
Asta ar fi o veste extraordinara pt noi, mie personal mi-a placut cum a evoluat la noi acum 2 ani. E genul de atacant buldozer, cum nu avem acum si cum sunt putini in Romania.

E bun, numai sa-si rezolve problemele cu viata extrasportiva...

Darkslowstar
11th January 2006, 17:25
La nivelul la care jucam noi e bun si asa, stai linistit. Ne-a lipsit mult un atacant ca el, tupeist si puternic. Sa vina Baicu!

de_kid
13th January 2006, 20:55
eu cred ca cea mai buna achizitie este portarul asta de la dinamo , e titular la echipa nationala de juniori a romaniei...

Darkslowstar
13th January 2006, 23:05
Posteuca e o achizitie buna, cu conditia sa fie achizitie, pt ca ma indoiesc ca Dinamo l-a vandut, probabil numai l-a imprumutat. La portari stateam destul de bine pt ca Dossey apara bine pt B. Sa vedem cine mai vine in rest

lucirvr
14th January 2006, 12:38
N-ati auzit ce ne zice tantarul, ne trebe un fundas stanga, un mijlocas la constructie si un varf; daca inmultim cu 4 s-ar putea sa ne trebuiasca toata echipa;sunt tare curios, dar totusi am incredere ca se poate.Hai Steagu!

Darkslowstar
14th January 2006, 13:29
Pana acuma s-a adus in portar, bunicel si foarte tanar, ce-i drept.Nu s-a spus cum, imprumut sau definitiv. Se mai vorbeste de biste sarbi, brazilieni, etc dar eu nu mai am incredere in strainii astia, deobicei sunt petarde rau de tot. daca n-au venit buni cat eram in A, in B o sa ne vina altii mai buni?
Se mai zice ceva de Oncica, care nu-i rau deloc si a jucat la nivel bun.

de_kid
15th January 2006, 10:39
daaaaaaa si cu Baicu cum ramane???

RaiNMaN
15th January 2006, 10:46
Am inteles ca aduc o gramada de jucatori.. dar iara aduc din aia...

Darkslowstar
15th January 2006, 13:44
Stim ceva mai precis? Nu ma intereseaza strainii, ci cei de la noi?

de_kid
15th January 2006, 17:38
bine de la noi sa fie dar baicu mai vine sau nu?

Darkslowstar
15th January 2006, 18:11
Eu nu stiu de unde are Gruppoaparte stirea asta pt ca n-am vazut nicaieri vreo stire despre venirea lui Baicu.

Darkslowstar
16th January 2006, 00:42
Deocamdata Tantarul a nceput cu o curatenie masiva: Mitrofan, Adrian Popescu, Ionut Parvu, Sandru, Dragulin, Chirciu si portarul Iorga au fost pusi pe liber si se incearca aducerea lui Oncica si Iulian Tames. Au fost adusi Aldea de la U Cluj si Neacsu (fost la Sportu).

GruppoApparte
16th January 2006, 07:19
de pe prosport am luato .... da cred ca tot acolo am citit ieri ca baicu se duce in alta parte nu la Brasov :( da am uitat unde

Darkslowstar
16th January 2006, 13:02
Uite si lotul, prozoriu sper, care pleaca in cantonament: Dossey, Posteucă (Dinamo II) şi Oghinciuc – portari; Cosmin Bodea (în acelaşi timp şi antrenor secund), D. Isăilă, Poverlovici, Tatarciuc, Paşca, Manole, Răduţoiu, Maghici, Sătmar, Cristescu, Pintea, Adam, Marianciuc, Prodan, Pereş, Vasiliu, Dedu, L. Nicolae, Neacşu (Centru „Gică Popescu” Craiova), Şandor.

Au mai plecat din uscaturi, acum mai trebuie 2-3 jucatori de calitate si se poate face treaba!
Dintre toti cei care au fost pusi pe liber imi pare rau numai de Dragulin, care a aratat la inceputul sezonului ca e fotbalist. Din pacate se pare ca la el sunt alte probleme, ce tin de caracter.

GruppoApparte
16th January 2006, 18:38
FC Braşov şi-a dorit se pare să îl transfere la FC Braşov şi pe fundaşul dinamovist Adrian Iordache, însă s-au izbit de refuzul acestuia, care a fost foarte clar spunînd că nu va juca la o divizionară B. Pînă la urmă, nu e nici o pierdere, dacă ar fi să ne luăm după antecedentele fotbalistului în ceea ce priveşte viaţa extrasportivă.

Darkslowstar
16th January 2006, 19:08
Un fitzos Iordache asta. Mai bine sta pe tusa la Dinamo si isi bea contractul decat sa joaca pt revenirea in A. Sa vedem cine il mai ia pe asta! Lasa ca mai bine vine Aldea de la U Cluj.

Darkslowstar
17th January 2006, 01:18
Oncica se pare ca a decis sa ramana sa fac tusa la CFR Cluj. Treaba lui!

GruppoApparte
17th January 2006, 19:15
Tameş a refuzat oferta de la FC Braşov
Mijlocaşul Iulian Tameş a refuzat oferta de a evolua în retur la FC Braşov, deşi oficialii grupării Dinamo Bucureşti şi-au dat acordul ca acesta jucă joace la divizionara B...

de_kid
18th January 2006, 15:17
nu i-a convenit in div B a zis ca are oferte si din divizia A , daca eram in divizia A sigur venea el si cu mihalcea...

de_kid
15th February 2006, 15:24
Se pare ca ca golurile lasate de jucatorii care au plecat au fost umplute si suntem gata de start...drept sa va spun nu imi pare rau dupa brujan sau bupa dossey care erau jucatorii cel mai bine platiti de la echipa , dossey depasind chiar orice record pt divizia B...brujan s-a dus la otelul si poate sa ramana acolo pt ca nu a facut nimic sezonul asta si in plus acum il avem pe Hidishan :D

BrasovFans
11th July 2006, 14:57
Sorin Colceag OUT! Pe mana lui am pierdut cel putin 8 puncte!!!

BrasovFans
11th July 2006, 16:17
Fostul jucatori al lui FC Brasov, Arman Karamyan s-a inteles cu oficiali echipe Ceahlaul Piatra Neamt. Acesta a mai jucat la Rapid si Gloria Bistrita.

BrasovFans
11th July 2006, 22:13
FC Brasov ar trebui sa aduca de urgenta un portar... pentru ca in acest moment avem un singur portar, pe Silviu Posteuca, si poate reuseste conducerea sa-l aduca la FC Brasov pe Paleacu de la Jiul Petrosani, pe Goia si Gosa de la CFR Cluj.

Si cred ca ne-ar mai trebuie vreo 2 mijlocasi de valoare si vreo 2 atcanti cu exprienta.

de_kid
16th July 2006, 10:34
Se pare ca atacantii ii avem deja (Viorel Gheorghe si Florin Anghel ) au inscris impreuna sezonul trecut aproape 40 de goluri.

DvA
17th July 2006, 00:54
hey there i'm portuguese so i don't speak romanian at all, can any of u guys tell me where did Marcio Santos go after he left Brasov? and how good was he when he played there? and wasn't there any other Portuguese player called Pedroso or something like that?

Cheers and good luck for u guys
DvA

de_kid
17th July 2006, 21:59
I don't heard about Pedroso , and Marcio Santos was played 2-3 maches for us not very well , then a team from serbia buy him

cocostegar
28th May 2007, 19:11
Razvan Lucescu ,Brasov? www.brasovfans.ro

http://brasovfans.ro/pub/img/raz.jpg


BrasovFans.RO

Dintr-o o sursa sigura, Razvan Lucescu va castiga 190 000 de dolari pe an si va putea sa fie cel mai bine platit antronor din Romania daca va promova, al va castiga 300.000.
Declaratie Razvan Lucescu : Da! Sunt momente în viata când trebuie sa te întorci pentru a nu uita de unde ai plecat. Am lucrat bine cu domnul Niculae în anul în care am salvat echipa de la retrogradare si vreau sa revin acolo pentru a încerca sa promovam. Pâna atunci, abia astept vacanta pe care mi-o voi petrece undeva departe, cu sotia mea, care m-a înteles si a avut atâta rabdare cu mine.
Declaratie George Copos : Daca Razvan Lucescu va pleca la FC Brasov, va face cea mai mare greseala din viata lui. Este pacat sa plece acum dupa ce a creat un grup puternic, care a obtinut cele mai mari performante din istoria recenta a clubului. prosport
Mihai Stoica da sfaturi: "Noul antrenor trebuie sa-si impuna punctul de vedere, sa aiba o atitudine stricta in ce priveste regulamentul de ordine interioara si mai ales sa aiba o colaborare foarte buna cu suporterii si cu conducerea clubului." www.brasovfans.ro

cher
8th June 2007, 21:42
am auzit ca ar vrea sa vina la brasov:ok:

_Razvi_
18th June 2007, 12:02
L-ati luat pe Gheju , bun transfer in parerea mea ....

NORGEMAN
19th June 2007, 00:36
Ce calitati are? ca noi nu prea stim nimic de el in afara ca e golgheter in seria a2a..

_Razvi_
20th June 2007, 19:07
Ii place sa stea in fata portii si sa o bage de cate ori o prinde :)
Asa le-a bagat 4 goluri celor de la U Cluj ... asa le-a bagat pe toate celelalte cu care a ajung golgeterul seriei 2 ....
Dezavantaje , a ajuns la o varsta , 30 ani , dar vad ca va face-ti o echipa de vulpoi batrani ....
Nu ii prea place sa alerge ....

Aleksg
12th August 2007, 17:44
Ii place sa stea in fata portii si sa o bage de cate ori o prinde :)
Asa le-a bagat 4 goluri celor de la U Cluj ... asa le-a bagat pe toate celelalte cu care a ajung golgeterul seriei 2 ....


Sper sa se intample asa si in campionat... :drak::yeah:

NORGEMAN
13th August 2007, 16:01
E ceva de Marius Postolache asta, merita sa imbrace tricoul galben-negru?

GruppoApparte
16th August 2007, 19:14
Adrian Senin a semnat pe 3 ani cu FC Brașov


Liber de contract după ce s-a despărțit de Farul Constanța, mijlocașul este fericit că va lucra cu Lucescu junior. “A contat foarte mult că m-a vrut Răzvan. Sînt sigur că la anul vom juca în Liga I", a spus Adrian Senin.

hamsterutz
24th August 2007, 09:31
imi poate spune si mie cineva ce lot are brasovul?ms anticipat

DIXX
25th August 2007, 17:22
intra pe brasovfans.ro

de_kid
6th September 2007, 19:26
nu o sa cunosti prea multi jucatori...oricum formeaza o echipa frumoasa care nu numai ca joaca bine, dar pe tot parcursul jocului nu iti lasa nici un moment impresia ca ar putea sa fie invinsi :)

cocostegar
21st June 2008, 17:33
Transferul lui Buga a cazut

Cu o saptamana in urma presedintele stegarilor, Dinu "Vama", declara la reuniunea lotului ca nu se vor mai face transferari dupa plecarea echipei in Elvetia. Fostul atacant al brasovenilor, actualmente la Rapid Bucuresti, Mugurel Buga, a declarat pentru un ziar central ca va ramane la Rapid si nu va veni la Brasov. Recunoscand ca va ramane in Giulesti pentru noul antrenorul portughez , Paseiro. FC Brasov facuse o oferta de 230.000 de dolari + TVA. " „FC Brasov a facut o oferta scrisa Rapidului pentru transferul lui Mugurel Buga. Am oferit 230.000 de dolari + TVA " ( ...) Apasa pentru a citi tot (http://kronsport.ro/index.php/Fotbal-Liga-1/Transferul-lui-Buga-a-cazut.html)
www.kronsport.ro

Datenshi
24th June 2008, 19:55
Lasa ca a fost pus pe lista, poate il luati totusi... :P