PDA

View Full Version : NATIONAL - UNIVERSITATEA ( comentarii inainte si dupa meci )



EDMOND_
1st June 2004, 10:34
Ne este necesar cel putin un punct in aceasta ultima partida pentru a fi siguri ca terminam pe locul patru. Cum jucam insa cu o bucuresteana nu putem concepe decat victoria , mai ales ca ne simtim pe stadionul din Cotroceni ca pestele in apa... Va fi probabil , ca de obicei , un public 99% pro Craiova si echipa are obligatia morala sa inchida "balul" cu o victorie. Care sa dea un semnal clar despre intentiile noastre viitoare ...

EDMOND_
1st June 2004, 10:40
Pronosticul meu: 2-0 pentru Universitatea. Deoarece nu joaca Plesan si Njock golurile vor fi marcate de Lutu si Vigariu...
am fost si anul trecut in Cotroceni , nu vad de ce as lipsi anul accesta..poate asa ma intalnesc in sfarsit cu Inter la un meci...

inter
1st June 2004, 11:07
la 16.30 e bine?

EDMOND_
1st June 2004, 12:40
Ce promt esti! O sa vorbesc cu Staicu , la anul sa jucam toate meciurile in Bucuresti..
Este bine! Dupa meci , la Derby...ca este aproape..poate ne facem o gasca mai mare...
Da si tu un pronostic sa-ti vad inspiratia!

cipi13
1st June 2004, 13:39
2-0 pentru craiova si sper sa fiu si eu pe stadion......

inter
1st June 2004, 13:44
Ce promt esti! O sa vorbesc cu Staicu , la anul sa jucam toate meciurile in Bucuresti..
Este bine! Dupa meci , la Derby...ca este aproape..poate ne facem o gasca mai mare...
Da si tu un pronostic sa-ti vad inspiratia!

batem cu 2-1 , si jucam prelungiri in Derby :drak: :drak:

EDMOND_
1st June 2004, 23:55
In nici un caz nu va fi un meci usor... noi avem doi jucatori importanti care nu joaca..ei au in sfarsit toti jucatorii apti...este probabil ultimul meci jucat de Caramarin sub tricoul Nationalului iar echipa nu mai are nici un fel de obiective ( a se citi meciuri cedate candidatelor la retrogradare! ) asa ca va fi un meci frumos si foarte disputat!

EDMOND_
2nd June 2004, 09:12
Partida dintre FC National si Universitatea Craiova va fi arbitrata de Anton Helesteanu (ce ma enerveaza arbitrul asta! ) Octavian Sovre, Claudiu Tripa (ambii asistenti) si Mugurel Draganescu (rezerva). Observatorii intilnirii din cotroceni vor fi Valentin Alexandru si Mircea Nesu.

Desi ,practic mare miza nu are meciul acesta ,se pare ca vor fi foarte multi suporteri olteni pe stadionul din Cotroceni! Suporterii olteni de pe forum sunt rugati sa ia legatura cu mine pe privat pentru ca , dupa cum spunea si Inter , meciul va avea niste "prelungiri" unde ne putem cunoaste mai bine( vom face si primele transferuri importantae la Universitatea! )

ady_azzuro
3rd June 2004, 00:16
1-0, gol Vigariu

MATRIX98
3rd June 2004, 12:54
2-1 ptr noi. Si jerry gane la Craiova ! 99,99% ! :)

EDMOND_
4th June 2004, 11:35
Din pacate a fost 3-0 pentru National intr-un meci in care Rednic a fost mai preocupat de jucatorii pe care ii disponibiliza , iar unii jucatori nu au jucat nimic stiind ca incepand de luni nu vor mai fi jucatorii Craiovei. Am urmarit meciul cu mai multi suporteri craioveni si impreuna cu noi a stat Njock. Am discutat cate ceva si cu Rednic , apoi , la o bere , am stat de vorba cu Ungureanu , unul dintre fotbalistii care probabil vor parasi Craiova. La intoarcere , pe tren , impreuna cu alti doi suporteri ai Universitatii ne-am intalnit cu Papura , capitanul echipei. Am stat singuri intr-un compartiment de clasa 1 si am discutat aproape trei ore despre Universitatea si fotbalul romanesc in general. A fost o discutie foarte interesanta , si , per total a fost o zi in care am aflat foarte multe despre problemele interne ale echipei. Despre asta in zilele urmatoare , cand in vacanta fiind , vom avea timp sa dezbatem multe probleme legate de clubul cu care tinem. Va fi probabil , o vara cel putin interesanata.