PDA

View Full Version : Etapa 5: Craiova - Dinamo



Pages : [1] 2 3 4

ADelPiero
21st August 2006, 00:57
Duminica, 27.08.2006, Craiova - Dinamo, (ora 20,30 - TVR 1)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

blueb0y15
21st August 2006, 01:05
Va fi un meci destul de greu dar la final sa speram k scorul ne va fi favorabil.:ok: Forza STIINTA! ;)

Cra10veanu
21st August 2006, 01:09
meci foarte greu pentru noi, dar si pentru dinamo. Vor fi goluri asta e cert intre doua echipe care se lanseaza in atac. Sper sa nu dezamagim si sper ca dinamo sa plece cu mana goala de la Craiova.

Red-Castorryy
21st August 2006, 01:09
Forza DINAMO !

SILVIU99
21st August 2006, 01:10
va fi un meci dificil pt DINAMO , dar sper sa castigam si sa ne continuam seria victorilor
FORZA DINAMO!!!

Liviu
21st August 2006, 01:16
Va fi 100% un vulcan stadionul din Craiova . Probabil primele puncte pierdute de Dinamo in campionat . Cred intr-un egal 0-0 sau 1-1 . Dinamo va veni obosita iar Craiova e pe val.

Rossi
21st August 2006, 01:59
Dinamo bate tot :D

sa fie a 5 a victorie consecutiva in campionat ? sa speram :ok:

Lordliv
21st August 2006, 02:11
hahaha cateii oscioare viseaza! FORZA STIINTA!

Cra10veanu
21st August 2006, 02:13
cum zisei si mai sus, dinamo sa fie multumita daca reuseste un punct, dar nici nu-i vad bine, mai ales pe suporteri (din pacate, chiar v-a mancat in ... fund la meciul cu dinamo II)

Blu3red
21st August 2006, 02:16
Acuma sa fim sinceri...NU IS DINAMOVIST...dar parerea mea ii ca Dinamo are un antrenor extraordinar de bun..totusi nu are un lot .foarte valoros...ma intreb daca o sa se accidenteze...2-3 jucatori (cum s-a intamplat la Rapid si Steaua) cum o sa se descurce atunci..??? in fine ramane de vazut...Oricum de apreciat..mutarile lui Rednic...(Stefan Radu-jucator de 19 ani debutant sezonu trecut la dinamo acuma este...titular indiscutabil...foarte bun jucatorul !!!! o miscare riscanta dar foarte eficienta pt Rednic, a 2-a mutare foarte importanta ar fi...aceea a lui George Blay...un jucator practic aparut de nicaieri..care se descurca foarte bine...pe partea dreapta...si vreau sa va amintesc dinamovistilor....ca Andone nu a fost in stare sa gaseasca un fundas dreapta....pe toata durata ..mandatului ...la echipa) si mai sunt unele ...aspecte ale jocului care ar trebui apreciate ...multe lucruri bune a adus Rednic la Dinamo...!!!!
AR TREBUI ...APRECIATI ANTRENORII CARE II AVEM...IN LOC SA II ATACAM CUM FAC MAJORITATEA ZIARELOR DE SPORT ...TOTUSI AR TREBUI FELICITATI CAND FAC MUTARI CASTIGATOARE !!!
ASA CA DRAGI JURNALISTI..INVATATI SI SA APRECIATI NU NUMAI SA ATACATI !!!!

Legat de meci...cred ca o sa castige...Dinamo..la limita 0-1 !!!

Rossi
21st August 2006, 02:17
mai teama imi era de meciul cu Poli , pt ca timisorenii au echipa mult mai puternica ca voi ... nu o sa ne fie usor , dar cred ca o sa castigam :ok:

BAK
21st August 2006, 03:11
nu cred ca oltenii pot sa scoata mai mult de un punct in meciul asta...insa cine stie..... poate sar cangurii peste caini si le dau un 1-0 sec

newbye
21st August 2006, 09:15
O sa fie un meci ce merita vazut!

Hipgnosis
21st August 2006, 09:37
Dinamo bate la Craiova lejer. Ce a obtinut Mititelu pe Giulesti a fost un accident, in primul rand datorita neputintei rapidistilor.
Oricata presiune s-ar crea pe Oblemenco, dinamo pleaca cu prima sansa.

*Coco*
21st August 2006, 09:39
In orice caz bate sau nu Craiova dar ptr jucatorii si suporteri dinamovisti o sa fie Iadul pe Pamant la Craiova

RstInPc
21st August 2006, 09:42
Mititelu merita sa ia bataie. E prea tare-n gura. Cea mai inteligenta miscare a lui ar fi sa taca inainte de meci si sa vorbeasca dupa, pentru ca daca Craiova si-o fura nimeni nu-l mai spala.
Dinamo trebuie sa bata. Ar fi pacat sa scticam seria din campionat tocmai la Craiova.

cip_81
21st August 2006, 09:59
Meci usor (mai usor decat cel cu Poli)...Craiova e o echipa doar de prima repriza (cam asa au stat lucrurile in toate meciurile). Nu prea vad cum si cu ce sa ne suprinda...poate doar prin ambitie, dar nu tine loc de valoare.

Scor: 1-3

AxinTe
21st August 2006, 10:11
o sa fie un meci interesant intre 2 echipe cu multi jucatori tineri iar echipa mai experimentata va castiga.

brandacadabra
21st August 2006, 10:52
dupa ce am dat peste nas frustratilor din Banat urmeaza sa facem acelasi lucru si cu complexatii Olteniei

2-1 pt Dinamo

Pepsi-Cola
21st August 2006, 11:26
Hai Craiova ( sa le datzi o lectzie ) ( jos cu Dinamo )

Sabin
21st August 2006, 11:31
Avem un atac prea bun ca sa poate fi altceva decat un 2 solist, fara mari probleme.
Craiova mai are de crescut pustii aia, care mi-au parut destul de buni in meciul cu Rapid. Insa e cam greu cu Dinamo, pentru ca e diferenta mare. Se va vedea duminica...

resita
21st August 2006, 12:46
dupa ce am dat peste nas frustratilor din Banat urmeaza sa facem acelasi lucru si cu complexatii Olteniei



DINAMO va face un meci mare si se va impune cu 2-0 :ok:

craiova mai are mult de lucru.

HAI DINAMO

Universal
21st August 2006, 12:53
Meci bun, scor corect: 1-2

Lordliv
21st August 2006, 13:43
noi nu avem cartite care sa tranteasca meciul! numai prin furt si santaj obtineti victorii potailor! forza beitar!

Universal
21st August 2006, 13:47
:))) Forza Bejtar? :))))))

saceanu
21st August 2006, 13:55
meci greu cu dinamo dar sa nu-si inchipuie ca au si scapat de infrangere.....la Craiova va fi meci, nu gluma :ok:

Lordliv
21st August 2006, 13:57
ce fair play !fair-play cu ********ii? sa si schimbe denumirea in unirea tricolor si atunci poate va reprezenta ROMANIA! pana atunci dinamo inseamna tot ce este mai urat in sportul romanesc! nu vezi cum ies turnatorii la iveala? FORZA BEITAR!

cip_81
21st August 2006, 14:26
Esti complexat, asa-i? Pe la Prilep ce mai e? Dar capul lui Calin ce mai face (numai oltenii isi puteau da un asemenea autogol...unic in lume)?

Altfel, o sa va batem de n-o sa aveti aer. Inca 6 zile si va aducem cu picioarele pe pamant.

Hard
21st August 2006, 14:34
nu ia bataie craiova ,am citit in astre! nu ia bataie,vreti sa vedeti?aveti curaj sa pariati cu mine?

Lordliv
21st August 2006, 14:35
la 40 de sunt fara complexe ! si nu raspund la toti agitatorii care se vand pe un oscior! am spus eu ca suntem mari ? DAR VOM FII!

cip_81
21st August 2006, 14:43
Multi inainte, dar restul ramane asa cum am spus.

Lordliv
21st August 2006, 14:49
cip81 pustanul superdocumentat dixit!

Universal
21st August 2006, 14:59
nu ia bataie craiova ,am citit in astre! nu ia bataie,vreti sa vedeti?aveti curaj sa pariati cu mine?

Eu cred,dupä cum joacä Dinamo in acest moment cä vor da el putzin un gol in Craiova

Lordliv
21st August 2006, 15:01
dinamo-KNATTSPYRNUFELOG 0-1 0-2
dinamo- 17 NENTORI 0-1 1-2
dinamo-KV MECHELEN 0-1 0-2
dinamo-HOOP POLONIA 3-4 1-3 SAU ERAI PREA MIC PE ATUNCI?

SILVIU99
21st August 2006, 15:03
dinamo-HOOP POLONIA 3-4 1-3 SAU ERAI PREA MIC PE ATUNCI?

ce HOOP POLONIA mah e vb de POLONIA VARSOVIA

resita
21st August 2006, 15:05
dinamo-KNATTSPYRNUFELOG 0-1 0-2
dinamo- 17 NENTORI 0-1 1-2
dinamo-KV MECHELEN 0-1 0-2
dinamo-HOOP POLONIA 3-4 1-3 SAU ERAI PREA MIC PE ATUNCI?

scrie si rezultatele craiovei din ultimul campionat.:evil:

Lordliv
21st August 2006, 15:05
ASTA E DENUMIREA OFICIALA ! mai citeste si tu!

Mario Di Lazi
21st August 2006, 15:08
dinamo-KNATTSPYRNUFELOG 0-1 0-2
dinamo- 17 NENTORI 0-1 1-2
dinamo-KV MECHELEN 0-1 0-2
dinamo-HOOP POLONIA 3-4 1-3 SAU ERAI PREA MIC PE ATUNCI?

Mai agariciule, prin atatea rezultate mari ale lui Dinamo cred ca ti-a luat ceva timp sa le gasesti pe alea slabe ... :D

Lordliv
21st August 2006, 15:09
daca avem arbitraj corect( 5% sanse) ii spulberam pe catei! oricum pana duminica sper ca netoiu sa l ia si pe moti,ganea sa mai aiba o criza de a lui,stiti ca joaca pe propria raspundere? ORICUM TOT LUATI BATAIE LA CRAIOVA!

resita
21st August 2006, 15:11
caini vor manca bebelusi olteni :evil: :evil: :evil: :evil: :ok:

cip_81
21st August 2006, 15:12
Ai pus-o si pe KV MECHELEN? Pai, aia au castigat trofeul in acel sezon? Deci nu erau de lepadat.

Ia, acum treci la tabla si pune-le si pe ale Craiovei. Ba nu, inainte de a trece la tabla, spune-ne care a fost ultima victorie (si in ce an) a Craiovei in cupele europene (de aproape 2 ani astept raspunsul la intrebarea asta)?

Lordliv
21st August 2006, 15:12
EU NU TE AM JIGNIT ! ASA CA MASOARA TI CUVINTELE! cand te jucai cu putza in nisip eu vedeam meciuri adevarate!

SILVIU99
21st August 2006, 15:12
daca avem arbitraj corect( 5% sanse) ii spulberam pe catei! oricum pana duminica sper ca netoiu sa l ia si pe moti,ganea sa mai aiba o criza de a lui,stiti ca joaca pe propria raspundere? ORICUM TOT LUATI BATAIE LA CRAIOVA!

da ce mah sa transformat craiova in chelsea si nu stiam eu??? esti prea increzator ca ne bateti sa nu fi dezamagit dupa meci cum au fost si violeti:drak:

Lordliv
21st August 2006, 15:17
victorile noastre din cupele europene , din ultimii ani sunt cele realizate de dinamo! doar ne ati luat 2 echipe in 3 ani! asa ca ,cand vom scapa de dinamo, ( cu sau fara virgula!) vom revendica palmaresul vostru! forza stiina!

cip_81
21st August 2006, 15:19
Am uitat sa-ti spun...era intrebare eliminatorie. Asa ca, stai jos...esti respins. Nu te mai scot la tabla. Mai am de asteptat. Uffff.

Lordliv
21st August 2006, 15:21
cata subtilitate la o potaie!

Lordliv
21st August 2006, 15:40
rezultate bune ale lui dinamo?! nu a ti auzit ce a spus celebru procuror comunist, tovarasul de filozofie bahica al lui boanchis ( ala de la 7+) daca nu era securitatea era vai de capul lui dinamo! asa ca alea bune se duc la lada de gunoi a istoriei!

SILVIU99
21st August 2006, 15:54
rezultate bune ale lui dinamo?! nu a ti auzit ce a spus celebru procuror comunist, tovarasul de filozofie bahica al lui boanchis ( ala de la 7+) daca nu era securitatea era vai de capul lui dinamo! asa ca alea bune se duc la lada de gunoi a istoriei!


da mah oltene in 1983-1984 am ajuns in semifinala ligi campionilor iar in 1989-1990 am ajuns in semifinala cupei cupelor.......deci am mai reusit si victori in europa nu numai esecuri ...
oricum duminica va batem si va scoatem fotbal din cap la fel cum sa intamplat si cu violeti

Lordliv
21st August 2006, 16:01
in primul rand sunt bucurestean de vreo 7 generatii din cate stiu eu!mult mai bucurestean decat potaile latratoare din cartier!
in al 2 lea rand fotbalul il avem in suflet!-noi astia care tinem cu craiova!
SI REPET NU AM SPUS CA AVEM ECHIPA MAI BUNA CA A VOASTRA! dar mingea e rotunda si intra in plasa lui matache! forza stiinta!

Lordliv
21st August 2006, 16:07
am spus ca alea dinainte de 90 nu se pun!

Mario Di Lazi
21st August 2006, 16:18
cata subtilitate la o potaie!

Asa a zis si mama ta cand ai aparut tu . :D
Acum vorbind serios, pe de alta parte ... ESTI CIUDAT RAU DE TOT FRATELE MEU ... pun pariu ca esti din Caracal. :D
Numai gura e de voi. Liga 1 ar fi mult mai linistita fara Mititelu si ailalti ... cati dracu sunteti ... (Imi cer scuze prietenilor mei INTER si LEO)

Lordliv
21st August 2006, 16:37
ahaha dupa cum folosesti limba romana ,se pare ca esti un tzigan cu acta( fara acte?) pierdut pe acolo,din aia care fac cinste tarii! cand te expulzeaza?
nu nu ai ghicit! sunt din bucuresti stau pe alexandru PHILIPPIDE , undeva pe langa hotelul dorobanti! ciudat? ca sa tii piept la toate potaile trebuie sa fii cam ciudat adevarat! se pare ca voi ,potaile considerati ca sunteti stapanii forumului si puteti spune ce vreti! numai voi aveti dreptate! am de gand sa ma distrez zilele astia ,cand stau la craiova, si sa va scot fotbalul din picioare! ca doar cu astia judecati voi!

Mario Di Lazi
21st August 2006, 16:40
Frate , te rog nu te enerva ca iti plesneste o vena in cap ... gata , iti dau dreptate. Tu esti cel mai frumos si cel mai destept dintre toti locuitorii din Caracal. Numai te rog nu te enerva ...

Cra10veanu
21st August 2006, 16:40
Asa a zis si mama ta cand ai aparut tu . :D
Acum vorbind serios, pe de alta parte ... ESTI CIUDAT RAU DE TOT FRATELE MEU ... pun pariu ca esti din Caracal. :D
Numai gura e de voi. Liga 1 ar fi mult mai linistita fara Mititelu si ailalti ... cati dracu sunteti ... (Imi cer scuze prietenilor mei INTER si LEO)

MLDS esti si tu moderator, nu e problema, ne vedem pe RA :D

SILVIU99
21st August 2006, 16:43
si totusi craiova ar avea o sansa mare sa ne bata daca ne vor elimina beitar.....atunci ne vor bate sigur pt ca jucatori vor fi demoralizati
dar sunt sigur ca trecem de beitar si scoatem cel putin un egal la craiova
FORZA DINAMO!

atdi
21st August 2006, 16:46
Parerea mea ca pentru noi in momentul de fata ar fi bun si un egal. Echipa creste de la meci si sper intr-o victorie, dar realistic vorbind cred ca o sa obtinem doar un egal. Pronostic 2-2.

Lordliv
21st August 2006, 16:58
italianule,esti o cartita infiltrata in sistemul capitalist! te ai demascat! ce repede ai obtinut informatii despre mine! sunteti formidabili bai astia! vezi ca sunt vecin cu tuca si diaconescu! pe asta n o stiai ? ce caterinca ! si bineinteles o sa aflii ca sunt cu agenturile staine! alea care nu vor ca dinamo sa bata la craiova! bate craiova cu 2la 0 !

Hard
21st August 2006, 16:59
mai e o sapt pana atunci si deja acest thread a luat foc:D,va iubiti mult,nu-i asa?

Mario Di Lazi
21st August 2006, 17:00
MLDS esti si tu moderator, nu e problema, ne vedem pe RA :D

Esti prea prost ...

Daca bate Craiova cu 2-0 ? Foarte bine ... Sa bata, dar asta nu scuza prostia din capul unora ...

Hard
21st August 2006, 17:02
nu va certati ma ca se termina egal,ca fratii

YodaRo
21st August 2006, 17:28
Sunt curios sa vad cati catzei vor lua loc in tribuna. Cum prazul nu le place... prevad o infrangere la 2 goluri ceva gen 3-1 ptr Stiinta.

Lordliv
21st August 2006, 17:31
punctul mai slab ,il constituie apararea. daca vor fii speculate nesincronizarile
dinte goian si stefan vom da goluri! matache nu are fata de dinamo,este o toana de a lui rednic!daca ii adaugam si pe colonial si pe pulhac avem in fata o aparare neomogena,care se incearca sa fie facuta experimentata prin convocarea la lotul de tineret(probabil la ordin.) oricum de studiat in meciul cu beitar,care poate sa o solicite cu adevarat!

Hipgnosis
21st August 2006, 17:39
Ce frumos ar sa bata prazarii :ok: Nu de alta dar mai trebuie si dinamo oprita. Realist vorbind, cred ca o victorie a cateilor e cel mai logic rezultat.

Lordliv
21st August 2006, 17:42
corect ! dar mingea e rotunda si intra in poarta lui matache!

apercele
21st August 2006, 18:00
oltene, ai 40 de ani dar minte 0
stai pe net si te certi cu lumea pe aici...la varsta ta ar trebui sa iesi si tu cu sotia la o cina, sa mai acorzi atentie si copiilor, etc.
lasa-ne cu craiova ta ca sunteti puscarie
ti-a soptit frumos in ureche mititelu si acum ai iesit si tu la razboi?
(haha, exact cum era cu minerii in 1990. Le ziceau smecherii ca minerii sunt de apreciat si ca e nevoie de ei sa ne faca noua ordine in capitala, iar aia veneau cu miile, tarnacoape, ciocane, etc...hahaha) :no:

asa si cu voi, va ambalati la ce va zice mititelu si va bagati in seama cu echipele din bucuresti....pariu ca terminati sub locul 10 campionatul asta?
pai dupa ce am predat fotbal ieri cu banatenii, mai aveti tupeu sa vorbiti de etapa urmatoare? :o:

pronostic: putin la mult

Lordliv
21st August 2006, 18:14
care lume? eu nu vad decat niste catei! jigodii! ceea ce fac cu timpul meu liber ma priveste! stii care e problema cu totii veneticii din bucuresti? ca nu si vad lungul nasului! DACA I MI MENTIN PAREREA MEA,pentru voi inseamna ca sunt ciudat! pana acum am reusit in viata ,si i mi permit sa fac orice ! inclusiv de a face caterinca de niste potai serioase ,mari cunoscatoare ale fotbalui de pe maidan! si mai termina cu apelativul ala! toti taranii s au mutat in
bucuresti!

apercele
21st August 2006, 18:32
care lume? eu nu vad decat niste catei! jigodii! inclusiv de a face caterinca de niste potai serioase ,mari cunoscatoare ale fotbalui de pe maidan! si mai termina cu apelativul ala! toti taranii s au mutat in
bucuresti!


deci tu in afara de a jigni lumea, nu faci absolut nimic
nu scrii nimic coerent despre fotbal, adica ce te face sa crezi ca dinamo va pierde cu voi, de ce voi sunteti mai superiori, etc.
potai, catei, jigodii - cam pe aici este limita vocabularului tau, la cei 40 de anisori ai tai

voi nu puteti sa bateti vasluiul si vreti sa umiliti Dinamo???? :jerk:

SILVIU99
21st August 2006, 18:34
punctul mai slab ,il constituie apararea. daca vor fii speculate nesincronizarile
dinte goian si stefan vom da goluri! matache nu are fata de dinamo,este o toana de a lui rednic!daca ii adaugam si pe colonial si pe pulhac avem in fata o aparare neomogena,care se incearca sa fie facuta experimentata prin convocarea la lotul de tineret(probabil la ordin.) oricum de studiat in meciul cu beitar,care poate sa o solicite cu adevarat!

stai un linistit ca intra moti in locul lui goian si mai vedem atunci
matache a aparat excelent pana acum
iar in legatura cu r.stefan pulhac moti care zici u ca nu meritau sa fie convocati la tineret esti penibil ,pai mah desteptule pulhac a dat gol iar moti a fost stalpul aparari si u spui ca nu trebuiau luati:no:
spunemi u un fundas stanga mai bun decat pulhac si care poate evolua la tineret???

Romeo
21st August 2006, 18:52
Craiova s-a pregatit pentru meciul cu Dinamo ciupindu-i pe rapidisti, deci isi pot permite o infrangere sau un egal cu cateii nedresati.

apercele
21st August 2006, 18:57
fara sa va trezesc din visele placute, dar dinamo joaca mult mai bine decat rapidul la ora actuala....rapidul daca nu se trezeste, va avea un an greu
deci le-ati luat 2 puncte rapidistilor, dar cu noi sa va multumiti daca luati bataie cu mai putin de 2 goluri

Lordliv
21st August 2006, 18:58
MAI SUPERIORI ! PFUH! mai citeste si tu threadul de la inceput! sau i ti trebuie ochelari! jigodii,potai ,catei parca asa se numesc cainii din stefan cel mare! chiar cu mandrie! tu ma jignesti ,prin atitudinea ta aroganta ,atotstiutoare cu care ma gratulezi! daca citeai de la inceput, vedeai ca am spus ca dinamo este mult mai buna ,dar noi speram! asta e jignire? iar ceea ce se intampla acum in tara prin deconspirare securitatii trebuie sa acopere si sportul! si asta va atinge si clubul dinamo! cu voi nu se poate purta un dialog civilizat! la insulte raspund cu ironie dar si cu indulgenta!
exact ca ********ii,va legati de familie ( e genetic) si considerati ca detineti adevarul absolut! SUNTETI EXPERTI IN A DA SFATURI! eu incerc sa vorbesc de fotbal ,cu toata seriozitea ,dar incercarile mele se lovesc de opacitea intelctuala a voastra- mama ce replica am gasit! am si eu cateva site-uri ,tin 3 forumuri publicitare,dar acolo se poate purta un dialog! vrei dialog serios numai pe baza de fotbal,continui, daca nu pa !

apercele
21st August 2006, 19:09
deci te faci de ***** incercand sa pari ce nu esti - un intelectual
pai tu ai tupeu sa zici ca incercarile mele se lovesc de opacitea intelctuala a voastra???
de unde pana unde stii tu cu cine vorbesti? unii din noi mai sunt si scoliti, mai avem si scoala, masterate. doctorate, etc, si cat de cat ne mai descurcam cu "intelectuali" ca tine

iar tu daca tot o tii pe a ta ca nu jignesti lumea, inseamna ca esti plecat de acasa....de fapt m-am exprimat gresit, tu incerci sa jignesti ca mai mult nu poti
la cati tarani ca tine am auzit ca se refera la dinamovisti cu cuvinte gen JAVRE, JIGODII, nici nu va mai bagam in seama

mersi ca ti-ai aratat nivelul tau inalt de gandire, cred ca esti cel mai citit la tine in bloc si ai inceput sa iti umfli "muschii" pe internet

Lordliv
21st August 2006, 19:15
stau la casa intelectual rasat ce esti cu facultate si doctorat la ff!

am luat primele pc in 1991 si am acces din 2000 la internet! asa ca nu te mai enerva degeaba! o seara frumoasa !

apercele
21st August 2006, 19:21
hahaha
ok, deci discutiile cu tine aici se termina...

multa "bafta" duminica :ok:

YodaRo
21st August 2006, 19:23
wow ce iubire intre caini si olteni.
Hai Craiova, hai oltenii...hai ca se poate.

Diodude
21st August 2006, 19:23
Olteni santeti pregatiti pentru o noua umilinta???Duminica venim acolo sa va predam si voua lectia de fotbal cum le-am predat ieri unor alti frustrati care ziceau ca se bat la titlu cu jucatori precum oprea,balace si caramarin.Voi cred ca aveti sanse sa va salvati de la retrogradare.Mici,dar aveti.Va batem la 2 goluri diferenta.

Lordliv
21st August 2006, 19:28
nici o sansa! e o placere sa vorbesc cu tine! scoti forta negativa din mine!vineri vin acasa,si hai sa ne vedem! aparentele insala!

dani3lll
21st August 2006, 19:46
Craiova va invinge la limita pe Dinamo ;) va vine sau nu sa credeti o sa o vedeti si pe asta .
Toata lumea ca bate dinamo.. de data asta NU, sa dus era Netoiu ca sa plecati cu 3 puncte din banie a venit si randu nostru sa strans prea multa ura si prea mare dorul de razbunare ;)
Dinamo primul meci pierdut sezonul asta este la CRAIOVA ... dar nu si ultimul :))) :rosu:

Universal
21st August 2006, 19:50
Craiova nu va invinge pe Dinamo.ACest nu este un match de 1 clar. La cum joacä echipa bucuresteanä,imposibil sä piardä :ok: dar nu poti sti niciodatä...

dani3lll
21st August 2006, 19:52
aaa si era sa uit va iesi si cu "bataie" cu siguranta oricata jandarmerie ar veni la stadion asta aviz dinamovistilor vedeti cati veniti la Craiova si numarati cat puteti fiecare sa duceti :)) asta deoarece stiti bine ce ati facut anu trecut in ultima etapa ca ati batut niste copii fara pic de mila cainilor iar jandarmeria se uita la voi .Anu asta o sa se uite la noi si o sa intervina da degeaba ;) :rosu:

magica_steaua
21st August 2006, 20:49
cum sa bata cand netoiu nu are jucatori la craiova???

apercele
21st August 2006, 20:54
hahaha a venit magica steaua cel obsedat
apropo magica, ai avut emotii la meciul cu vaslui? dar etapa urmatoare cu farul? a picat bacaul in B, v-ati gasit alti 10 sateliti

sper ca ti-a placut show-ul de ieri. Timisorenii inca cauta mingea, parca era teleghidata
urmatoarea victima: OLTENII :)

StiL
21st August 2006, 20:56
hahaha a venit magica steaua cel obsedat
apropo magica, ai avut emotii la meciul cu vaslui? dar etapa urmatoare cu farul? a picat bacaul in B, v-ati gasit alti 10 sateliti

sper ca ti-a placut show-ul de ieri. Timisorenii inca cauta mingea, parca era teleghidata
urmatoarea victima: OLTENII :)

Dupa valoare.. castiga dinamo.. dar si oltenii.. daca joaca ca in Giulesti.. pot spera la un X. Meci de x2

malexoid
21st August 2006, 21:04
probabil cel mai important meci al sezonului pentru manjii craiovei...
se vor mobiliza exemplar, se vor darui insa nu stiu in ce masura vor reusi sa invinga.
X :) asta e pronosticul care il folosesc cand nu stiu ce sa joc...

Rossi
21st August 2006, 21:05
"Interes mare in Oltenia pentru meciul Universitatea Craiova - Dinamo
Gruparea olteana a pus in vinzare, incepind de luni, biletele pentru meciul cu Dinamo, programat duminica, la ora 20.30, in etapa a V-a a Ligii I, directorul executiv Ovidiu Costesin afirmind ca stadionul va fi "prea mic" pentru aceasta partida."


Ce inseamna pt DINAMO vizita celor de la Real Madrid ...asa inseamna pt olteni vizita facuta de DINAMO la Craiova :evil: :evil: :evil:

Venim - Luam 3 puncte - Plecam :ok:

cip_81
21st August 2006, 21:20
Astia-s ca timisorenii. Meciul cu Dinamo reprezinta evenimentul anului pentru ei. E bine asta, deznodamantul va fi acelasi.

Vadim
21st August 2006, 21:26
E interes mare, o sa ii ia pe dinamovisti cu pietre...

magica_steaua
21st August 2006, 21:27
hahaha a venit magica steaua cel obsedat
apropo magica, ai avut emotii la meciul cu vaslui? dar etapa urmatoare cu farul? a picat bacaul in B, v-ati gasit alti 10 sateliti

sper ca ti-a placut show-ul de ieri. Timisorenii inca cauta mingea, parca era teleghidata
urmatoarea victima: OLTENII :)

cu descultii astia de la timisoara tot sa faci spectacol mai ales ca s-a jucat la bucuresti .....noi le-am dat 8-1 la ei acasa

dani3lll
21st August 2006, 21:28
veniti o luati pe coasa si plecati cu desaga goala adica 0 si cu buza umflata ;) asa ca nu mai sperati ca o luati la craiova :)))

Vadim
21st August 2006, 21:28
Postasu' are acces pe stadion?

Rossi
21st August 2006, 21:29
Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova
82 de meciuri directe

45 de victorii pt Dinamo
15 rez de egalitate
22 de victorii pt Craiova

rezultatele ultimelor partide disputate la Craiova

2004-2005 Universitatea 0(0-0)1 Dinamo
2003-2004 Universitatea 0(0-0)1 Dinamo
2002-2003 Universitatea 3(3-1)1 Dinamo
2001-2002 Universitatea 0(0-0)2 Dinamo
2000-2001 Universitatea 1(1-1)3 Dinamo
1999-2000 Universitatea 1(1-0)2 Dinamo
1998-1999 Universitatea 2(1-2)2 Dinamo

apercele
21st August 2006, 21:33
noi le-am dat 8-1 la ei acasa

daaa, am vazut cat le-ati dat acum 3 saptamini
tot cu amintirea aia ati ramas.... :cool:

magica_steaua
21st August 2006, 21:37
era prima etapa,era stadionul plin ca doar venea semifinalista uefa,plus ca nu l-am avut pe netoiu in echipa...

apercele
21st August 2006, 21:40
da, era noros si iarba nu era tunsa bine

scuzele voastre sunt vechi....nu va trebuie voua netoiu il aveti pe gigi care tot cotizeaza la echipe adverse...vasluiul a stat capra, stai ca urmeaza acum farul
sa vezi caterinca urmatoarea etapa...
iar voi nu ati batut pt. ca aveti papitzoi gen nesu, oprita, cristocea si bostina in lot....nu ca nu il aveti pe netoiu :)

*Coco*
21st August 2006, 21:41
Postasu' are acces pe stadion?

Pai ce ar avea sa nu aiba acces pe Stadion:happy

gicu
21st August 2006, 21:51
E interes mare, o sa ii ia pe dinamovisti cu pietre...
de parca i-au primit vreodata cu flori :D vin si pleaca in duba dar pe teren mananca olteni pe paine. Rezultatul ramane acelasi :yeah:

SAMM
21st August 2006, 21:51
sper sa bata Craiova insa am mari dubii ca va fi un meci curat, Mititelu nu are bani sa tina echipa si cred ca prietenul netoiu la nevoie se cunoaste, deja ii si facuse o oferta televizata, acum apropiinduse meciul a zis ca glumea, eu cred ca deja Netoiu s-a intors la Craiova, fie si indirect.

Sper ca dinamo sa plece din nou cu duba, asa cum pleaca din majoritatea deplasarilor, Steaua nu tin minte sa fi facut vreodata asa, doar e cea mai iubita echipa din Romania

apercele
21st August 2006, 21:55
Steaua nu tin minte sa fi facut vreodata asa, doar e cea mai blatista echipa din Romania


eee si tu acum, nu stiu daca cea mai blatista, dar top 3 sigur!

Rossi
21st August 2006, 22:48
netoiu la nevoie se cunoaste


Flocea ,flebetea lui Netoiu, a fost indepartat de la DINAMO

Cartu ,slabiciunea lui Netoiu, nu a fost dorit la DINAMO ... a fost preferat Mircea Rednic

Netoiu a fost demis din functia pe care o avea la DINAMO

Netoiu isi cere toti banii investiti la DINAMO ...intrun moment in care era nevoie de bani pt achizitii ... bani platiti de ceilalti actionari

Netoiu ii ia pe Alexa si pe Grigorie si ii duce la Poli

Netoiu il propune lui Marian Iancu un transfer al lui Niculescu la Poli ... intre timp Niculescu a devenit 100% jucatorul lui DINAMO

ce e asa de greu de inteles ? nu pricepi ca Netoiu e inamicul nr 1 al lui DINAMO ?
Netoiu a vrut sa ne faca rau dupa ce a fost indepartat de la club , dar se pare ca nu i'a mers

SAMM
21st August 2006, 22:54
eee si tu acum, nu stiu daca cea mai blatista, dar top 3 sigur!

nu mai imi schimba cuvintele, dak nu poti da o replica inteligenta evita sa intri in discutii cu mine

@bianco-rossi
1. Flocea a plecat pt ca e un antrenor ff slab, si cat ar fi vrut Netoiu tot nu il putea tine, oricum a plecat tot in interes de serviciu (Jiul-Dinamo 0-1) facea niste schimbari Flocea si cainele meu cred ca le facea mai bine
2. Cartu - no comment
3. N-a fost demis, dak era demis nu cred ca se mai ducea la meciurile lui Dinamo, mai ales ca a fost si la Petrosani
4. Pai asa sunt toti actionarii vostri, zgarciti si pusi pe capatuiala (de aia n-ati avut si nu veti avea niciodata echipa cu fata de Europa)
5. Pai i-a dus pe bani multi, nenea Iancu s-a intepat ca ultimul papagal, si pana una alta au dat si o mana de ajutor in meciul direct
6. Se gandeau ca doar cu doi jucatori blatuiti nu puteau bate si de aia au zis sa se duca si Niculescu sa fie siguri

Exagerez intr-adevar, dar vad ca asa se poarta aici. Oricum cred ca aseara ceva a fost necurat, adica Poli nu ia gol de la Steaua si Rapid (UEFAntasticii Romaniei) si ia 3 goluri de la dinamo mai ales cand aveau 1-0 si stim autobaza lui Cartu, ciudat, tare ciudat.

magica_steaua
21st August 2006, 22:57
nu stiu ce inseamna "flebetea" dar in rest ai aberat...esti atat de naiv incat crezi ca netoiu nu mai conduce clubul dinamo??netoiu este cel care conduce si acum clubul dinamo...faza cu a fost demis e chiar cea mai tare aberatie...

Seldon
21st August 2006, 23:04
Flocea ,febletea lui Netoiu, a fost indepartat de la DINAMO

Cartu ,slabiciunea lui Netoiu, nu a fost dorit la DINAMO ... a fost preferat Mircea Rednic

Netoiu a fost demis din functia pe care o avea la DINAMO

Netoiu isi cere toti banii investiti la DINAMO ...intr-un moment in care era nevoie de bani pt achizitii ... bani platiti de ceilalti actionari

Netoiu ii ia pe Alexa si pe Grigorie si ii duce la Poli

Netoiu ii propune lui Marian Iancu un transfer al lui Niculescu la Poli ... intre timp Niculescu a devenit 100% jucatorul lui DINAMO

ce e asa de greu de inteles ? nu pricepi ca Netoiu e inamicul nr 1 al lui DINAMO ?
Netoiu a vrut sa ne faca rau dupa ce a fost indepartat de la club , dar se pare ca nu i-a mers

Mai lung citatul decat postarea, dar nu m-am indurat sa ciuntesc analiza facuta de BIANCO-ROSSI.
Parerea mea este ca nu, Netoiu nu este inamicul nr. 1 al lui Dinamo, sau, mai exact, nu numai al lui Dinamo. Netoiu da semne ca e inamicul fotbalului romanesc. Netoiu isi urmareste doar interesul sau si numai intamplator acesta se intersecteaza cu un club sau altul. A distrus Craiova, a destabilizat pe Dinamo si acum e injurat copios la Timisoara. Nu s-a putut atinge de Steaua sau Rapid, pentru ca acolo nu a avut nimeni nevoie de "investitiile" si "experienta" lui. Ma intreb cine va fi urmatoarea victima.

Rossi
21st August 2006, 23:22
Parerea mea este ca nu, Netoiu nu este inamicul nr. 1 al lui Dinamo, sau, mai exact, nu numai al lui Dinamo. Netoiu da semne ca e inamicul fotbalului romanesc. Netoiu isi urmareste doar interesul sau si numai intamplator acesta se intereseaza cu un club sau altul.

A distrus Craiova, a destabilizat pe Dinamo si acum e injurat copios la Timisoara. Nu s-a putut atinge de Steaua sau Rapid, pentru ca acolo nu a avut nimeni nevoie de "investitiile" si "experienta" lui. Ma intreb cine va fi urmatoarea victima.

Deja 3 echipe ... nu cred ca-i mai cade cineva in plasa

Diodude
21st August 2006, 23:50
rezultatele ultimelor partide disputate la Craiova

2004-2005 Universitatea 0(0-0)1 Dinamo
2003-2004 Universitatea 0(0-0)1 Dinamo
2002-2003 Universitatea 3(3-1)1 Dinamo
2001-2002 Universitatea 0(0-0)2 Dinamo
2000-2001 Universitatea 1(1-1)3 Dinamo
1999-2000 Universitatea 1(1-0)2 Dinamo
1998-1999 Universitatea 2(1-2)2 Dinamo
Adica cu alte cuvinte "7 ani de sodomie/Aplicata in Banie"!!!

Rossi
21st August 2006, 23:53
nu chiar ...in 7 ani ne-au incurcat de doua ori ... au facut un egal si ne-au batut o data
anul trecut nu ne-am intalnit cu ei ... probabil erau in Liga a 2 a :)

aslan 2000
22nd August 2006, 00:11
:drak: dinamo va face un meci mare la craiova . mititelu sa se lase de figuri./hello /hello

Rossi
22nd August 2006, 00:18
Ultimele intalniri directe :

2002/03 Craiova – Dinamo 3-1
2002/03 Dinamo - Craiova 1-0

2003/04 Craiova – Dinamo 0-1
2003/04 Dinamo – Craiova 2-1

2004/05 Craiova – Dinamo 0-1
2004/05 Dinamo – Craiova 5-0

*Coco*
22nd August 2006, 00:21
Lasa ma ala 5-0 din 2004/2005 ca atunci eram retrogradati si am jucat cu juniori si decat 5-0 a`ti fost in stare sa ne dati cu copii de 16 ani:P

Rossi
22nd August 2006, 00:23
rezultatele ultimelor partide disputate la Craiova

2004-2005 Universitatea 0(0-0)1 Dinamo
2003-2004 Universitatea 0(0-0)1 Dinamo
2002-2003 Universitatea 3(3-1)1 Dinamo
2001-2002 Universitatea 0(0-0)2 Dinamo
2000-2001 Universitatea 1(1-1)3 Dinamo
1999-2000 Universitatea 1(1-0)2 Dinamo
1998-1999 Universitatea 2(1-2)2 Dinamo

*Coco*
22nd August 2006, 00:28
Ma nush de ce mai pui statistici daca pe vremea aia era Netoi la Craiova si ar fi fost kulmea sa nu bata Dinamu in tur si retur
Lasa statistica de o parte:ok:

SAMM
22nd August 2006, 00:34
hahaha iar ne iei cu sondajele tale si ale lui MM???


iti inteleg nestiinta, da un search pe google, am scris acolo clar GALLUP e cel mai mare institut de sondaje din lume

50-60% din po****tia Romaniei simpatizeaza cu STEAUA

on-topic - va fi blat la Craiova, iar plecati cu duba

apercele
22nd August 2006, 00:37
hahaha si la craiova va fi blat?? aia isi omoara si mamele pt 3 puncte contra noastra, dar acum va fi blat??
esti stresat rau tati, cred ca ne confunzi meciul de duminica cu al vostru contra farului
sa vezi ce o sa joace constantenii, o sa fuga de minge ca in ultimii 2 ani de fapt

SAMM
22nd August 2006, 00:40
hahaha si la craiova va fi blat?? aia isi omoara si mamele pt 3 puncte contra noastra, dar acum va fi blat??


pai asa fac, insa se va discuta cu 2-3 jucatori asa cum s-a procedat cu Poli si pot sa alerge ceilalti cat vor ca le mananca meciul blatuitorii.

in mod normal dinamo nu are cum sa bata acolo

@silviu99
k, facem asa cum ai zis adunam golurile, sa vedem cine a avut dreptate
eu zic ca Dica+Iacob+Badea vor da mai multe goluri decat Danciulescu+Niculescu+Ganea (campionat, Europa) puneam si un pariu dar nu prea avem pe ce

poti sa compari si cu sezonul trecut sunt sigur ca ai nostrii au dat mai multe

apercele
22nd August 2006, 00:45
deci pe post ce scrii, devii din ce in ce mai penibil
dinamo nu are cum sa bata descultii aia?? adica invers vrei sa zici
si cu poli a fost blat?? dumnezeule, de unde ii gasesti...?

fundasii timisoreni cica inca sunt la stadion, cauta mingea....ca in timpul meciului nu au prea vazut-o....au facut show ai nostri cu ei, CIRC
stiu ca ti-a placut meciul de ieri asa ca nu mai fi carcotas

orbette
22nd August 2006, 00:45
iti inteleg nestiinta, da un search pe google, am scris acolo clar GALLUP e cel mai mare institut de sondaje din lume

50-60% din po****tia Romaniei simpatizeaza cu STEAUA

on-topic - va fi blat la Craiova, iar plecati cu duba

si 60%din po****tia romaniei locuieste la sate...in traducere....stiti voi
da de unde stii tu mai campionule ca va fi blat la craiova? ai vorbit cu arbitrii? am auzit ca s-au inteles sa dea alea 5 procente cuvenite gazdelor..si restul de 95 la caini..nu conteaza, oricum sansele sunt mici pentru dinamo...cat despre echipa ta, fii mandru, iata ce spune argaseala:"Sperăm ca Steaua să se califice în Liga Campionilor, dar asta depinde în exclusivitate de echipă".in traducere, banii lui jiji nu ajung decat pentru blaturi interne, cu standard se joaca pe bune, si cred ca vei avea emotii:evil:

SAMM
22nd August 2006, 00:47
iata ce spune argaseala:"Sperăm ca Steaua să se califice în Liga Campionilor, dar asta depinde în exclusivitate de echipă".in traducere, banii lui jiji nu ajung decat pentru blaturi interne, cu standard se joaca pe bune, si cred ca vei avea emotii:evil:

monument de prostie, ai grija ca dak stai pe linie si vine trenul e posibil sa nu supravietuiesti, ba tu esti ala din reclama aia cu pepsi max ???

Craiova era sa bata in Giulesti, si stim ca acolo e greu rau de tot, chiar anul trecut (Rapid-Dinamo 3-0), deci e parerea mea ca U Craiova nu are cum sa piarda in mod normal cu dinamo, care in afara de meciul suspect cu poli nu jucat pana acum nimic in nici un meci

orbette
22nd August 2006, 00:53
pai cum, nu ma mai stii?da, sunt eu, tipul care s-a urcat in taxi..nu mai tii minte?am jucat impreuna in reclama, tu erai la volan..vezi ca la mine in oras opreste orice tren...apropo, tu stii ce e ala un tren? nu de alta, dar aeroportul l-ai gasit

SILVIU99
22nd August 2006, 00:57
Craiova era sa bata in Giulesti, si stim ca acolo e greu rau de tot, chiar anul trecut (Rapid-Dinamo 3-0), deci e parerea mea ca U Craiova nu are cum sa piarda in mod normal cu dinamo, care in afara de meciul suspect cu poli nu jucat pana acum nimic in nici un meci



rapid nu joaca nici 50% din ce jucau anu trecut ,deci nu mi se pare un rezultat prea surprinzator
ii batem pe olteni la un gol diferenta

orbette
22nd August 2006, 01:00
imi pare rau sa te contrazic bianco-rossi, dar dica si cu iacob valoreaza cat jumate din echipa ta..ce mai conteaza cate goluri au marcat, in afara de niculescu(sa-i faceti matanii toata viata la netoiu ca v-a facut echipa cu jucatorii adusi de la craiova) care zice bine din lovituri libere, si ganea care se mai zbate, sunteti cam impotenti

SILVIU99
22nd August 2006, 01:01
Cate goluri au marcat anul trecut ( IN CAMPIONAT) petardele enumerate de tine ? Iacob , Dica , Cristea , Oprita ? au dat si ei macar 10 goluri impreuna ?

Oprita e cel mai prost atacant din Liga 1 ... nu are loc nici la Vaslui


dica a marcat mai multe goluri ...de altfel dica a fost anu trecut cel care a dus atacul stelei in carca ca ceilalti cam slabutii
si anu asta la fel numai dica ii cam duce in carca pana acum

@orbette
da ai dreptate dica e un jucator valoros dar in nici un caz nu valoreaza cat jumate din echipa dinamo....iacob ce mare atacant e zimi u cu ce e iacob peste ganea???

orbette
22nd August 2006, 01:08
pai cu vreo 10 centimetri, si ceva mai bun la finalizare.ganea e foarte bun apropo, macar au compensat circarii aia straini, Moss si ZeKalanga.dar iacob are o cota mult mai mare decat ganea, eu zic ca iacob ar putea fi vandut cu 3milioane de euro, iar ganea cam cu 1jumate

orbette
22nd August 2006, 01:21
intere, ia zi, tu vrei sa le-o dam la netoi duminica, asa-i?

YodaRo
22nd August 2006, 01:23
de acum se aud fluieraturile de pe Ion Oblemenco. Sau vreti sa le faceti o surpriza si sa ii primiti cu flori pe caini.

Kainsashiki
22nd August 2006, 01:43
Daca va juca Ovidiu Stanga e meci de 1X clar..

Dinamo nu stie sa numere decat pana la 7 victoriile consecutive

Cra10veanu
22nd August 2006, 02:52
de acum se aud fluieraturile de pe Ion Oblemenco. Sau vreti sa le faceti o surpriza si sa ii primiti cu flori pe caini.

de acuma se aud fluieraturile, dupa meci se vor vedea si ochii negrii ai cainilor :D latrati pana scapati din lant, ca din banie plecati cu coada-ntre picioare. Vine-n banie locomotiva blaturilor, echipa ministerelor si a securitatii, sa-i primim cum se cuvine. 2-0 si la cotetz.

Diodude
22nd August 2006, 04:15
de acuma se aud fluieraturile, dupa meci se vor vedea si ochii negrii ai cainilor :D latrati pana scapati din lant, ca din banie plecati cu coada-ntre picioare. Vine-n banie locomotiva blaturilor, echipa ministerelor si a securitatii, sa-i primim cum se cuvine. 2-0 si la cotetz.
Asa au zis si cetatenii timisoarei ca ne vor preda o lectie de fotbal,si echipa lor a fost sodomizata ca de obicei cand joaca cu noi.Prevad ca acelasi lucru se va intampla si cu voi.Serios vorbind,la valoarea echipei tale preferate ,nici nu concep sa nu batem la 2 goluri diferenta,un egal fiind o catastrofa pentru noi.Inainte de meci pregateste-ti o franghie sa iti dai drumul de pe Champlain sau Jacques Cartier,care-i mai aproape de tine,pentru ca o sa ai o mare deziluzie.

Ammadeus
22nd August 2006, 05:45
1-1

Cra10veanu
22nd August 2006, 06:18
Asa au zis si cetatenii timisoarei ca ne vor preda o lectie de fotbal,si echipa lor a fost sodomizata ca de obicei cand joaca cu noi.Prevad ca acelasi lucru se va intampla si cu voi.Serios vorbind,la valoarea echipei tale preferate ,nici nu concep sa nu batem la 2 goluri diferenta,un egal fiind o catastrofa pentru noi.Inainte de meci pregateste-ti o franghie sa iti dai drumul de pe Champlain sau Jacques Cartier,care-i mai aproape de tine,pentru ca o sa ai o mare deziluzie.

poti sa sari tu si de pe victoria ca sint franghiile deja trase de altii ca tine

brandacadabra
22nd August 2006, 10:30
ca si pt fanii echipei ce isi zice poli tm si pt baietii iubitori de praz ce traiesc din amintiri acesta este evenimentul anului....deznodamantul va fi acelasi :

expozitiunea - buluc la stadion

intriga - frustrarea eterna

desfasurarea actiunii - Dinamo domina

punctul culminat : GGGGGOOOOOOOOOLLLLLLLLLL DINAMO ! mititelu si ai lui crapa :D

deznodamant : Dinamo castiga prazilienii se duc acasa umiliti din nou\\


ISTORIA CONTINUA


FORZA DINAMO

*Coco*
22nd August 2006, 10:45
Tu esti doar un ......
Nu am ce sa iti spun mai mult de atat:ok:

calu
22nd August 2006, 10:56
tu esti vreun stapin destept? sau acolo la tg-jiu nu prea sunt scoli,ai avea o scuza macar,mai Coco mai!

inter
22nd August 2006, 10:59
intere, ia zi, tu vrei sa le-o dam la netoi duminica, asa-i?

trebuie ... :ok:
ramane de vazut ... daca jucam in aceeasi maniera... ii spulberam /hello

Vadim
22nd August 2006, 11:08
Pai ce ar avea sa nu aiba acces pe Stadion:happy
Tu ce zici? :D Pe bune. eu daca as fi organizator nu l-as mai lasa pe omul asta la stadion...

remy
22nd August 2006, 11:29
noi nu avem cartite care sa tranteasca meciul! numai prin furt si santaj obtineti victorii potailor! forza beitar!
Esti comic !
Craiova are echipa, vrei sa spui ?
Ar merita iar in B. Cu patronii de tot rasul pe care ii are Craiova, mai bine s-o lase moale cu obsesiile ca Dinamo va aranja meciul.
Cu cine, pt. ca U Craiova e de B ?

alex36
22nd August 2006, 12:22
Craiova nu trebuie subestimata. ptr. ca, exista riscul sa patim exact cea patit Rapidu`.eu zic ca.. putina retinere nu strica:ok:

lolo_grupa_c
22nd August 2006, 12:24
....ma intreb cam cum ar arata duelul galeriilor???anul trecut cand erau in b ,oltenii au fost fugariti de caini ....acuma revansa....interesant...

OVIDIU 62
22nd August 2006, 13:33
Urasc cainii rosii dar va castiga DINAMO cu 2-0.

Hipgnosis
22nd August 2006, 14:30
....ma intreb cam cum ar arata duelul galeriilor???anul trecut cand erau in b ,oltenii au fost fugariti de caini ....acuma revansa....interesant...

A fost exact invers! Oltenii erau cateva sute si au prins un grup mic de caini. Catelusii au inceput sa arunce cu pietre pt. ca erau in inferioritate si abia dupa a intervenit politia care a dat amenzi de ambele parti.

resita
22nd August 2006, 14:35
A fost exact invers! Oltenii erau cateva sute si au prins un grup mic de caini. Catelusii au inceput sa arunce cu pietre pt. ca erau in inferioritate si abia dupa a intervenit politia care a dat amenzi de ambele parti.

da, de aceea erau plini de sange olteni si cereau ajutor :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :ciocan: :ciocan:

*Coco*
22nd August 2006, 14:36
Ce vb ma acolo ca spui numai prosti
Nici o brigada din Craiova nu au facut deplasare la buCUResti ptr meciul cu Dinamo II s`au dus 30 de suporteri din bucuresti susitnatori ai Craiovei pintre care mai multi erau copii de 16-17 ani
Nici de cum se prosti spui tu pe acolo Hipgnosis :ciocan:

inter
22nd August 2006, 15:04
da, de aceea erau plini de sange olteni si cereau ajutor :headbang: :ciocan: :ciocan:

e vb. de "intalnirea" care a avut loc inaintea meciului cu Juventus Colentina ...
dar ce sa stii ... alea unde o luati la fuga nu se pun :D:D

Hipgnosis
22nd August 2006, 15:50
Ce vb ma acolo ca spui numai prosti
Nici o brigada din Craiova nu au facut deplasare la buCUResti ptr meciul cu Dinamo II s`au dus 30 de suporteri din bucuresti susitnatori ai Craiovei pintre care mai multi erau copii de 16-17 ani
Nici de cum se prosti spui tu pe acolo Hipgnosis :ciocan:


Vezi ca ti-a explicat Inter ca a fost deplasarea pt. meciul cu Juventus. Colentina, nu Torino!
Cred ca tu esti total pe dinafara!!!

Lordliv
22nd August 2006, 16:09
marele dinamo : 2-1 cu national (cum au reusit astia sa stranga 11 jucatori?)
: 1-0 cu pandurii (parca erau in b astia!)
:1-0 cu jiul ( traiasca nea arbitru!)
: 3-1 cu poli (traiasca cartitele alexa,grigorie si dosarul lui iancu!) ah! am uitat : 1-0 cu beitar ( asta mare echipa!)
MICUL mare dinamo:mandria militienilor - stefan,ropotan,pulhac(ala de a dat un gol cu celtii!),matache(ala de va lua 2 goluri la craiova!),moti(care lustruia banca la noi! -rada era peste-) Sa nu mi spuneti ca sunt internationali de tineret ,ca nu va cred! vorbiti cu sandoi! Asa... continuam : colonialii nu se pun(flebetea lui puriu -petele de culoare!),tames, margaritescu expirati,munteanu c ( ala expulzatu !) in cautarea timpului pierdut! mai departe danciulescu si niculescu mai de doamne ajuta, dar sunt olteni (postase vii la meci?) ,il avem apoi pe ganea (ai mare grija sa nu faci o criza-doamne fereste!- ca joci pe propia raspundere) Mai intalnim in zona pe galamaz( ala ruptu!) goian (fratele) moss (mosu) si pe marele sef de cazarma puriul- salvatorul lui porumboiu! ASTA DA MARE mica echipa! TRAIASCA!

cip_81
22nd August 2006, 16:24
"Marea" echipa a Craiovei:
0-0 cu Vasluiul...in mod normal, dupa aspectul general al jocului si dupa nr de ocaziilor, trebuia victorie pentru oaspeti.
0-3 cu Steaua...efectiv un joc de-a soarecele cu pisica. Steaua fara multi titulari si cu gandul la meciul cu belgienii i-a calcat in picioare pe "mititei".
3-1 cu PIC Fc Arges...cate-un PIC, PIC, PIC, uite-asa eu mai castig (nu prea rimeaza...dar merge).
1-1 cu Rapid...30 de minute bune de joc al oltenilor, pe fondul unui joc f slab al rapidistilor. In repriza secunda oltenii au fost trimisi la colt...abia mai puteau respira.

Despre caricaturile de jucatori nu am ce spune...sunt o adevarata insulta la adresa fotbalului. Astia vin cu bani de acasa pentru a juca? Baird, in afara de faptul ca-i blond, nu are nicio legatura cu fotbalul. Bornescu, in afara de bentita, nu remarcam nimic la el. Stanga, in afara de faptul ca se apropie de pensionare, arde gazul de pomana. Dananae, in afara de faptul care nume de clovn, calca in mod abuziv gazonul. Stavaru, Stoica, Velcovici, Dina si restul australienilor sunt ca valoare sub partenerii mei cu care joc fotbal.

Pe "ala micu' " si cu ochelari din Statele Unite ale "Suei" (cred ca i-a gasit printre ruine) il vom trata intr-un viitor episod.

Lordliv
22nd August 2006, 16:51
Faptul ca a ti ajuns sa ne cunoasteti jucatorii,voi dinamovistii,fini analisti,buni cunoscatori ai fenomenului fotbal( mai ales monden) e un pas inainte pentru noi ,niste tarani amarati,dar curati! Va multumim din inima, si va promitem ca vom muncii cu abnegatie pentru a ajunge sa nu mai aveti incredere in noi !(adica sa nu stiti dinainte rezultatul!) ps sa ti vand un pont: adauga i pe lista ,cu majuscule, pe A IONESCU si pe CIUCA -AI INCREDERE IN MINE!

apercele
22nd August 2006, 17:23
marele dinamo : 2-1 cu national (cum au reusit astia sa stranga 11 jucatori?)
: 1-0 cu pandurii (parca erau in b astia!)
:1-0 cu jiul ( traiasca nea arbitru!)
: 3-1 cu poli (traiasca cartitele alexa,grigorie si dosarul lui iancu!) ah! am uitat : 1-0 cu beitar ( asta mare echipa!)
MICUL mare dinamo:mandria militienilor - stefan,ropotan,pulhac(ala de a dat un gol cu celtii!),matache(ala de va lua 2 goluri la craiova!),moti(care lustruia banca la noi! -rada era peste-) Sa nu mi spuneti ca sunt internationali de tineret ,ca nu va cred! vorbiti cu sandoi! Asa... continuam : colonialii nu se pun(flebetea lui puriu -petele de culoare!),tames, margaritescu expirati,munteanu c ( ala expulzatu !) in cautarea timpului pierdut! mai departe danciulescu si niculescu mai de doamne ajuta, dar sunt olteni (postase vii la meci?) ,il avem apoi pe ganea (ai mare grija sa nu faci o criza-doamne fereste!- ca joci pe propia raspundere) Mai intalnim in zona pe galamaz( ala ruptu!) goian (fratele) moss (mosu) si pe marele sef de cazarma puriul- salvatorul lui porumboiu! ASTA DA MARE mica echipa! TRAIASCA!


uite cine ne analizeaza noua lotul??? un fan al craiovei, care la anul iar va juca in B
macar tu ne stii lotul, 99% din romania asta nu stie un jucator de la voi
eu, am auzit doar de silviu lung care cica la 72 de ani se pregateste sa fie iar titular, si de saracia aia din bangladesh, sau iranian dracu stie ce mai e...parca atacant joaca
in rest, niste puscarii

*Coco*
22nd August 2006, 17:35
Ba da mare echipa a ajuns Dinamo asta si nu stim noi?(Adica toata Romania)
In afara de Poli alt meci mai greu nu a`ti avut asa ca nu va dati mare echipa
Ca joc acuma va scot israelieni fotbalul din Cap si impresile de mare echipa:happy si va mai jupoaie putin si bulgarii ca doar jucati pe stadionul lui Levsky si aia au o boala pe voi...
Asa ca lasa`ti impresile astea ca daca e sa va elimine aia din UEFA va bate si Craiova de va rupe:P

dorian27
22nd August 2006, 18:42
Mititelu loveste din nou....


''Mititelu vrea sa interzica fanilor dinamovisti accesul la meci
Adrian Mititelu, a declarat, marti, ca nu doreste reciprocitate la bilete cu Dinamo si ca va cere acceptul Ligii Profesioniste de Fotbal (LPF) pentru a le interzice fanilor "alb-rosii" accesul la meciul din etapa a V-a a Ligii I.
Mititelu considera ca numai asa s-ar putea preveni un eventual conflict intre suporterii Universitatii si cei ai echipei Dinamo, data fiind marea rivalitate dintre acestia.

"Riscul este foarte mare, din cauza dusmaniei care exista intre cele doua cluburi. Nu o fac din rautate, dar s-ar putea intimpla o catastrofa. Iar jandarmii, cit de multi ar fi, este posibil sa nu poata face fata. Am inteles ca si la Bucuresti au fost probleme intre dinamovisti si fanii Timisoarei, iar craiovenii nu cred ca au uitat ceea ce li s-a intimplat la ultimul meci din Divizia B. Voi refuza reciprocitatea de bilete si voi cere LPF aprobarea sa nu-i las pe stadion pe fanii dinamovisti", a declarat Mititelu.

Inaintea partidei Dinamo II Bucuresti - Universitatea Craiova, disputata in 3 iulie, in etapa a XXX-a a editiei 2005/2006 a Diviziei B, s-a produs o altercatie intre suporterii dinamovisti si cei olteni, mai multe persoane fiind ranite. Aproximativ 250 de suporteri dinamovisti, impartiti in doua grupuri, i-au atacat pe cei circa 30 de sustinatori ai Universitatii prezenti in tribune. Potrivit suporterilor olteni, fanii dinamovisşti erau inarmati cu bite, pietre, lanturi si chiar cutite, trei sustinatori ai Universitatii fiind injunghiati.

Incidente intre suporterii Universitatii Craiova si un grup de fani dinamovisti s-au produs si la 8 aprilie, inaintea partidei pe care formatia olteana a disputat-o in fata formatiei Juventus Bucuresti, in etapa a XIX-a a esalonului secund. Fanii dinamovisti i-au atacat cu pietre pe cei olteni, care au ripostat in acelasi mod, incidentele avind loc pe strazile din apropierea stadionului din cartierul bucurestean Colentina.''
Autor: Sport Total

Hipgnosis
22nd August 2006, 18:46
Baird, in afara de faptul ca-i blond, nu are nicio legatura cu fotbalul.

Dar ce legatura are parul blond cu fotbalul? :mda:

RstInPc
22nd August 2006, 18:52
In mod normal Dinamo bate. In mod normal...acu' sper sa nu se-ntample lucruri anormale !

cip_81
22nd August 2006, 19:28
Dar ce legatura are parul blond cu fotbalul? :mda:

Era o ironie...tocmai ca n-are nicio legatura....deci, chiar nu are nicio treaba cu fotbalul acel "cangur". Da' e mai greu de priceput.

robertms
22nd August 2006, 19:28
O sa sfaraie mititeii pe gratarul incins de Rednic :)).

apercele
22nd August 2006, 19:32
pe urma sa ii vad moaca de bufon a lui Mititelu cum se plange dupa meci
cu ochelarii aia de bucur obor pe ochi....o sa ma prapadesc de ras
plangea la procesul etapei ca o ****re....si perla perlelor: cica NU VAND NICI UN JUCATOR PANA NU CASTIGAM CAMPIONATUL
hahaha, inseamna ca o sa ramana cu ei pana moare de batranete

Rossi
22nd August 2006, 20:13
Avem echipa , Avem valoare , Noi suntem CAINII din Stefan cel Mare !!!

Mergem la Craiova sa luam 3 puncte !
Nu avem voie sa ne impiedicam de o echipa care trage sa scape de retrogradare !
Numai numele a ramas de Universitatea ... in rest , au ajuns PILAF

Cand vine DINAMO la Craiova e sarbatoare in "sat" ... e ca si cum ar veni Real Madrid in CAPITALA ... o sa fim asteptati cu flori , paine si sare :D

m8k
22nd August 2006, 22:00
Meci urat, doua echipe urate, score final 15-15

apercele
22nd August 2006, 22:07
mai frumos a fost cand a venit cluj-ul in Stefan cel Mare si a plecat cu 5 "boabe" in traista
de la voi a inceput cantecul CINE VINE IN GROAPA, FARA 5 NU SCAPA

SAMM
22nd August 2006, 22:09
mai frumos a fost cand a venit cluj-ul in Stefan cel Mare si a plecat cu 5 "boabe" in traista
de la voi a inceput cantecul CINE VINE IN GROAPA, FARA 5 NU SCAPA

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

frumos rau, la 0-0 penalty clar pt cluj, Coltescu cica n-a fost, a luat ceva etape atunci dar ce conteaza etapele, banii sunt mai buni


nu ca iau apararea clujului, chiar dak joaca Tudor acolo, ca au facut un blat mizerabil cu rapid la dej, o mizerie incredibila

apercele
22nd August 2006, 22:17
hahaha am uitat si ala a fost blat
daca si 5-0 este contestat, atunci nu degeaba la 1-0, 2-1 luati foc
de fapt si cu poli, golul lui ganea trebuia sa fie fault in atac

BLAT

SAMM
22nd August 2006, 22:21
hahaha am uitat si ala a fost blat
daca si 5-0 este contestat, atunci nu degeaba la 1-0, 2-1 luati foc
de fapt si cu poli, golul lui ganea trebuia sa fie fault in atac

BLAT

nu, nu e vb de asta, dar acum dak tii minte faza, cand l-a agatat Gaev pe Tilinca la 0-0 zi tu a fost sau nu penalty.

apercele
22nd August 2006, 22:29
Tin minte, si recunosc ca a fost penalti, dar pana la urma hai sa fim obiectivi: a fost 5-0, nu 0-0...deci nu din cauza acei faze s-a pierdut meciul
dar de la o greseala umana de arbitraj pana la BLAT mai e mult
daca tinem cont de toate greselile de arbitraj, inseamna ca toate meciurile din toate campionatele sunt blaturi
rar gasesti meciuri arbitrate 100% fara nici un fel de probleme

dovada concreta: campionatul mondial din 2006
ce am vazut acolo, m-am ingrozit: de la 3 galbene la croat, la 16 cartonase galbene in OLANDA-PORTUGALIA, penalti pt italia INVENTAT contra australiei, penalti-uri pe fatza neacordate, etc etc etc

m8k
22nd August 2006, 22:45
Dupa aceasta etapa veti ramine in urma CeFeReului, vom ramine cu punctajul maxim doar noi. Acel 5-0 veti primi inapoi anu acesta nu te ingrijora!

apercele
22nd August 2006, 22:49
putin probabil, dar iti respectam visele

orice e posibil

be@
22nd August 2006, 23:36
Da Claudelu doua goluri, si fac oltenii stop cardiac. :D

*Coco*
22nd August 2006, 23:46
Da Claudelu doua goluri, si fac oltenii stop cardiac. :D

HAhaha vezi sa nu
Ati vrea si voi sa aveti la Iasi public ca la Craiova a?Vad ca te cam bagi in seama cu noi oltenii:happy :happy

Lordliv
23rd August 2006, 00:15
arbitrii: centru victor berbecaru ( valcea) ajutat de onita aurel(c-ta) si m savaniu ( sibiu)
observatori: doru neag (buc) si gh constantin ( valcea)

Hard
23rd August 2006, 00:21
valcea e in oltenia?:D

nr.zece
23rd August 2006, 00:24
o fi valcea in oltenia, dar se stie ca gh constantin e stelist si savaniu caine cu antecedente
si netoiu e oltean, dar degeaba

nr.zece
23rd August 2006, 00:28
HAhaha vezi sa nu
Ati vrea si voi sa aveti la Iasi public ca la Craiova a?Vad ca te cam bagi in seama cu noi oltenii:happy :happy

se baga de mult in seama cu oltenii si ne poarta pica pagadania, ca unul de al nostru i-a spus sa pape tot sa nu scuipe ca proasta
ca suporter al unei echipe subordonate cainilor ce vruiai sa spuna

Vadim
23rd August 2006, 00:32
Am auzit ca pentru siguranta fanii lui Dinamo nu vor avea acces pe stadion. S-a hotarat asta sau a fost numai la nivel de propunere?

be@
23rd August 2006, 00:33
ca suporter al unei echipe subordonate cainilor ce vruiai sa spuna


Ha ha ha. Poli , subordonata? Sezonul trecut am facut 1-1 in Stefan cel Mare si l-am schimbat pe Ion Marin. Ce n-ati da sa faceti si voi egal in Groapa...:yeah:

nr.zece
23rd August 2006, 00:35
a fost propunere si se pare ca nu a fost acceptata
nu le poate impune nimeni conform regulamentului sa nu vina
vor avea 5% din capacitate rezervat conform regulamentului
sa speram ca nu vor degenera lucrurile cum au facut ei in meciul cu dinamo 2
si in alte campionate se practica disputarea meciurilor de risc maxim fara suporteri oaspeti
ex: ajax-feyernord

nr.zece
23rd August 2006, 00:38
bea, daca ai fi obiectiva as discuta cu tine
uite fac o exceptie si iti reamintesc ce stiu deja toti suporterii si o recunosc si cainii: marin a fost lucrat si performanta voastra nu reprezinta doar 1 punct luat in deplasare nu o performanta
si tu stii asta, dar nu poti sa fi obiectiva

Vadim
23rd August 2006, 01:28
Daca nu a fost acceptata, cu atat mai rau. Cred ca va fi omor. Ambele fractiuni sunt fanatice.

Grinco
23rd August 2006, 02:23
Foarte ''obiectiv'' articolul cu embargoul de pe site. Se compara fularul aluia cu cutitele si lanturile cu care i-au atacat dinamovistii pe olteni? Ar fi ceva sa ii interzica pe stadion, si-asa fac scandal peste tot ( is curios cum va fi si revederea cu prietenii lor din Bulgaria :D )

Cra10veanu
23rd August 2006, 02:38
de ce sa-i interzica ? lasa-i sa vina sa aiba si oltenii pe cine bate :D be@ iar venisi cu scop pe aici ? .... incepand de azi timp de doua zile nu mai dam, poate dupa :D

Ammadeus
23rd August 2006, 04:51
sa vedem daca craiova poate opri dinamo din cursa; daca dinamo bate e favorita 1 la titlu

nr.zece
23rd August 2006, 08:55
Daca nu a fost acceptata, cu atat mai rau. Cred ca va fi omor. Ambele fractiuni sunt fanatice.

ce sunt "fractiunile" de care vorbesti?

am remarcat si eu acel articol in care postasul este numit dubios si huligan
ne spuneti si noua de ce dubios? de ce e huligan?
s-a batut cu politia din romania si alte tari? a atacat cu cutitul suporteri ai altei echipe cum au facut-o cainii la meciul din "B" sau rapidistii lui marocanu sambata noaptea cand l-au batut pe ziaristul vicentiu neagoe si pe sotia acestuia?
sau voi scrieti sa fiti si voi senzationali? va doriti sa fiti si voi "incendiari" ca gsp?

Lordliv
23rd August 2006, 09:57
continua seria de articole tendentioase,jignitoare la adresa universitatii craiova,si a suporterilor,in fituicile dambovitene!

afonlafotbal
23rd August 2006, 10:07
Meci greu ptr Craiova dupa o repriza f buna a lui Dinamo in etapa trecuta. Daca nu or sa stea sa priveasca la pasele dinamovistilor precum cei de la Poli, o sa fie bine.

iohannfus
23rd August 2006, 11:36
Mititelu e timpit ... adica dc sa nu vina catei la Craiova ... ce poa' sa se intimple :evil:

2-1 pt Craiova ... scurt ... blat pt gsp si Rednic ... ii facem cu arbitri :D (la ce arbitri "avem" la meciul asta ... inclusiv cacaciosul ala de observator)

remy
23rd August 2006, 12:31
a fost propunere si se pare ca nu a fost acceptata
nu le poate impune nimeni conform regulamentului sa nu vina
vor avea 5% din capacitate rezervat conform regulamentului
sa speram ca nu vor degenera lucrurile cum au facut ei in meciul cu dinamo 2
si in alte campionate se practica disputarea meciurilor de risc maxim fara suporteri oaspeti
ex: ajax-feyernord
DE PARCA N-ATI STI CINE A INCITAT MEREU !
UN MITITEL SE NUMESTE.
Asa ca oltenii sa lase ura, si sa invete fotbal, ca se chinuie de multi ani s-o faca, mai prin B, un an in A, iar in B.
Cu asa conducatori, ce vreti mai mult ? Dinel (culmea prostiei, s-a pus antrenor pt. un meci), Mititel, etc.
Unde e marea pepiniera a Craiovei, cand ei aduc "canguri" ?
Cum apare unul mai bun, cum il vand, sa-si scoata parleala.

Lordliv
23rd August 2006, 14:17
dar voi ce conducatori aveti? dinamo
e o mixtura formata din pizza si harduri,skiduri si butelii,stabilimente si aedificii carpatice si balkanice,procurori filozofi,latratori profesionisti,cooperative de fosti si actuali,printre altele! toate aceste items au reprezentanti de seama printre conducatorii institutiei!
cat despre valoarea echipei vezi istoria threadului!
Oricum nu exista diferente intre mititei, staici si borcici,turci dar exista asemanari : netoi! si haideti sa incercam sa vorbim numai despre fotbal si nu despre ceea ce se afla in spatele lui !

remy
23rd August 2006, 14:29
Da, dar vad ca Mititelu a inceput razboiul, iar.
Ce vrea, sa fie macel acolo ?
E voie sa se incite la violenta ?
Luati aminte de la Poli Tim., care uraste mai mult pe Dinamo.
Si ce daca aceia de la Craiova au vrut sa vina la Dinamo, impreuna cu "patronul" lor ?
Era ceva ilegal ?
Daca n-aveau performante acolo, de ce sa stea degeaba intr-un oras care mai mereu clocoteste ?
De acolo mai multi jucatori au plecat (si pe la alte cluburi, nu numai la Dinamo), mai ales datorita atmosferei de razboi permanent intre primarie si mafiotii care s-au perindat pe la conducerea clubului. In haosul de acolo nu se poate face performanta.
La Craiova vin toti ciudatii patroni, si de-asta n-aveti un club adevarat, cum era in anii '80.
Asa ca, lasati ura asta, si vedeti de fotbal, ca acolo e valoare mai scazuta. Recunoasteti asta, ca nu ne intereseaza razboaiele dintre cluburi.

speede
23rd August 2006, 14:32
:ok: este un meci greu pt craiova,dar eu cred ca o sa avem puterea sa le luam 3 puncte celor de la dinamo. "niciodata stelist...niciodata rapidist....niciodata caine.....haide stiinta ale ale":rosu: pt dinamo

speede
23rd August 2006, 14:44
doris2001 poate ca ai dreptate si spui unele adevaruri despre patronii olteni,dar nu uita ca noi oltenii am fost prima echipa romaneasca care a ajuns in sferturile cupei uefa pana anul trecut cand steaua si rapid au avut un sezon exceptional,dar nu uita........un mit nu moare niciodata:ok:

superchumbo
23rd August 2006, 14:45
dar nu uita ca noi oltenii am fost prima echipa romaneasca care a ajuns in sferturile cupei uefa pana anul trecut cand steaua si rapid au avut un sezon exceptional,dar nu uita........un mit nu moare niciodata:ok:

dar cu o floare nu se face niciodata primavara ........ europeana :cool:

Ayrton
23rd August 2006, 15:07
si parca era semifinala de cupa uefa meciul ala cu Benfica, nu sfert de finala...

----------

on-topic: pana la meciul cu Beitar nici nu ma gandesc la jocul de duminica... iar referitor la suporteri si la ideea lui mititelu, vad ca deja a incitat la violenta: baietii din Peluza Sud dinamovista ameninta ca ii vor confisca ochelarii aia WTC duminica... :D:D

remy
23rd August 2006, 15:21
doris2001 poate ca ai dreptate si spui unele adevaruri despre patronii olteni,dar nu uita ca noi oltenii am fost prima echipa romaneasca care a ajuns in sferturile cupei uefa pana anul trecut cand steaua si rapid au avut un sezon exceptional,dar nu uita........un mit nu moare niciodata:ok:
Da, bravo, uite si un suporter al unei echipe mai calculat si realist.
Tine-o tot asa. Chiar imi placea echipa din anii '80, Craiova maxima.
Si ar fi bine ca Oltenii sa lase ura pt. Dinamo, pt. ca asta au vrut acei jucatori ai lui Netoiu, sa faca performanta la Dinamo. doar e economie de piata si democratie.
Nu se poate nimeni tine cu forta !
de ce oare oltenii sunt asa de orgoliosi si increzuti ? Spun asta si din experienta, din Armata, ca oltenii pana nu ajungeau sefi, nu se simteau in apele lor.
Pornind de la Ceausescu, majoritatea sefilor, directorilor, comandantilor din Armata si Militie erau olteni !

malexoid
23rd August 2006, 16:17
doris2001 poate ca ai dreptate si spui unele adevaruri despre patronii olteni,dar nu uita ca noi oltenii am fost prima echipa romaneasca care a ajuns in sferturile cupei uefa pana anul trecut cand steaua si rapid au avut un sezon exceptional,dar nu uita........un mit nu moare niciodata:ok:

daca tot e sa traim din amintiri, pai da-mi voie sa iti aduc aminte ca: Ripensia cand juca deja in sferturi de finala intr-o cupa europeana, voi inca nu umblati in 2 picioare...

U1
23rd August 2006, 17:44
Maidanezi tineti minte ecuatia de mai jos
2x(2-0) = :-(
In traducere libera: veti lua bataie si cu Beitar si cu Stiinta la aceleasi scor
2-0

HAI STIINTA, HAI BEITAR!

YodaRo
23rd August 2006, 18:16
o victorie a oltenilor ar bucura ffff multi alti suporteri. Deci Hai Craiova.
Un 2-1 pentru Stiinta ar fi perfect.

Hard
23rd August 2006, 18:27
Maidanezi tineti minte ecuatia de mai jos
2x(2-0) = :-(
In traducere libera: veti lua bataie si cu Beitar si cu Stiinta la aceleasi scor
2-0

HAI STIINTA, HAI BEITAR!

in traducere matematica 4 : 2 distrusi borcea si niculescu , 1 tzaran mititelu si 1 castigator ,cine va fi lider dupa aceasta etapa:D

Jar-Gon
23rd August 2006, 18:35
2 echipe neinteresante si pra putin importante
jucati ma sub pamant ,in abisul oceanului sau in piramide sa nu vada nimeni meciul
de fapt nici rezultatul nu conteaza

six
23rd August 2006, 18:38
:ok: este un meci greu pt craiova,dar eu cred ca o sa avem puterea sa le luam 3 puncte celor de la dinamo. "niciodata stelist...niciodata rapidist....niciodata caine.....haide stiinta ale ale":rosu: pt dinamo:yeah: :yeah: :yeah: Forza STIINTA ;) ;) ;)

apercele
23rd August 2006, 18:52
hahaha ce s-au adunat smecherii de pretutindeni contra lui Dinamo. toti de pe aceasta pagina sunteti cu craiova chit ca va aflati prin TM, GL, washington, etc etc etc
duminica seara dupa meci poate va adunati ca sa plangeti impreuna...va tineti de mana toti si va spuneti ce aveti pe sufletelele voastre :(

*Coco*
23rd August 2006, 18:58
hahaha ce s-au adunat smecherii de pretutindeni contra lui Dinamo. toti de pe aceasta pagina sunteti cu craiova chit ca va aflati prin TM, GL, washington, etc etc etc
duminica seara dupa meci poate va adunati ca sa plangeti impreuna...va tineti de mana toti si va spuneti ce aveti pe sufletelele voastre :(

Vezi ca poate plangeti voi inaintea noastra:happy :happy :happy Sau pote nu o sa planga nimeni:mda:

apercele
23rd August 2006, 18:59
de plans cineva va plange clar
la noi, orice in afara de 3 puncte e un esec
ptr. voi normal ca meci nul este ca 10 puncte

remy
23rd August 2006, 20:30
Maidanezi tineti minte ecuatia de mai jos
2x(2-0) = :-(
In traducere libera: veti lua bataie si cu Beitar si cu Stiinta la aceleasi scor
2-0

HAI STIINTA, HAI BEITAR!
Ai grija, ca asa va laudati toti ca Dinamo e jalnica, si ca o va fura cu scor mare de la Poli Timisoara.
Totu-i sa nu faceti infarct dupa meci, ca prea va agitati cu scoruri care mai de care.
Mai multa cumpatare nu strica, baieti.

gica
23rd August 2006, 21:37
Tin minte, si recunosc ca a fost penalti, dar pana la urma hai sa fim obiectivi: a fost 5-0, nu 0-0...deci nu din cauza acei faze s-a pierdut meciul
dar de la o greseala umana de arbitraj pana la BLAT mai e mult
daca tinem cont de toate greselile de arbitraj, inseamna ca toate meciurile din toate campionatele sunt blaturi
rar gasesti meciuri arbitrate 100% fara nici un fel de probleme

dovada concreta: campionatul mondial din 2006
ce am vazut acolo, m-am ingrozit: de la 3 galbene la croat, la 16 cartonase galbene in OLANDA-PORTUGALIA, penalti pt italia INVENTAT contra australiei, penalti-uri pe fatza neacordate, etc etc etc



La meciul cu CFR ati trecut in ptima repriza de 2 ori de centru!O data ofsaid si a 2 oara golul din min. 45,precedat de cateva ocazii mari ale clujenilor si o dominare totala.Nimeni nu stie ce s-ar fi intamplat.
Oricum revansa am luat-o in retur cand v-am scos din lupta la titlu!



CFR for ever!

otelul for ever
24th August 2006, 08:46
hahaha ce s-au adunat smecherii de pretutindeni contra lui Dinamo. toti de pe aceasta pagina sunteti cu craiova chit ca va aflati prin TM, GL, washington, etc etc etc
duminica seara dupa meci poate va adunati ca sa plangeti impreuna...va tineti de mana toti si va spuneti ce aveti pe sufletelele voastre :(

Eu sunt din Galati si tin si cu DINAMO (asta nu inseamna ca intai este OTELUL)si sunt convins ca ii trimitem la cules praz pe olteni. Din serie b a-ti venit in serie b va duceti.

Jar-Gon
24th August 2006, 08:51
esti penibil sclavule
mars cu tine pe AMISTAD (daca stii ce e ala) . tii cu puricosii astia esti de toata jena

*Coco*
24th August 2006, 09:28
Eu sunt din Galati si tin si cu DINAMO (asta nu inseamna ca intai este OTELUL)si sunt convins ca ii trimitem la cules praz pe olteni. Din serie b a-ti venit in serie b va duceti.

Marsh ma sclavule si ia _|_ si vezi ca voi sunteti mai aproape de B decat noi
Si praz manaci mai mult ca noi ma sclavule
Iti dau eu un kg de praz sa ti`l bagi in c*r daca batem pe dINAMO ca sa savurez o infrangere cu praz mai sclavule

Ess
24th August 2006, 10:10
Proaste promomotzii...si vinu o fo acru in anu in care v-atzi nascut...au ruginit alibinele...o crescut prazu in jos....ce mai? CELE MAI PROASTE PROMOTZII !!!
2 klar cu tzopaite...
:D:D:D:D

CrAzY92
24th August 2006, 11:12
FORZA OLTENI!!!!!:yeah:

dorian27
24th August 2006, 17:15
Proaste promomotzii...si vinu o fo acru in anu in care v-atzi nascut...au ruginit alibinele...o crescut prazu in jos....ce mai? CELE MAI PROASTE PROMOTZII !!!
2 klar cu tzopaite...
:D:D:D:D

1 ...:) :) :)
2 ... sa vezi ce de picioare in :jerk: se vor da prin tribuna ( cu tot cu jandarmi) sau inainte si dupa meci pe strazi

nu cred ca dinamovistii nu vor fi primiti cu ''flori''(:ciocan: ) in Craiova!!!

subscriu si eu la cei care zic despre Mititelu ca ar trebui sa-si mai vada lungul nasului si sa vorbeasca dupa meci (in plus se face si vinovat de starea tensionata dintre suporteri prin afirmatiile cele face:rosu: )

Glorfindel
24th August 2006, 18:16
Universitatea a vândut 15.000 de bilete pentru meciul cu Dinamo

Directorul executiv al clubului Universitatea Craiova, Ovidiu Costeşin, a declarat, joi, că pentru partida cu Dinamo, programată duminică, s-au vândut 15.000 de bilete din cele 19.000 scoase pe piaţă.

"La Peluza Sud, acolo unde stă galeria Universităţii nu mai sunt de joi dimineaţă, iar la tribuna 0 de miercuri. Chiar şi unii jucători de la noi nu au reuşit să ia pentru toţi prietenii şi rudele la tribuna 0, unde s-au epuizat încă de ieri. Cred că vom avea peste 25.000 ţinând cont că cei sub 14 ani au intrarea gratuit. Va fi o atmosferă de care dinamoviştii se vor teme şi de care nu am avut parte de foarte mult timp", a spus Costeşin.

Oficialul craiovean a afirmat că cererea de bilete ar fi depăşit până şi capacitatea stadionului Naţional din Complexul Sportiv Lia Manoliu, care este de 55.000 de locuri. "Nici stadionul Lia Manoliu n-ar fi fost de ajuns pentru cei care vor să vadă pe viu această întâlnire. Am avut cereri chiar şi din Arad şi Baia Mare. Sincer nu ne-am aşteptat. Cu trei zile înainte de meci biletele să fie aproape epuizate", a menţionat Costeşin.

Universitatea Craiova va obţine, în urma vânzării biletelor, aproximativ 250.000 de lei. Cel mai ieftin bilet se găseşte la peluze, 10 lei, iar cel mai scump la tribuna 0, 20 de lei.

http://www.prosport.ro/index.php?section=articole&screen=index&id=3526

Ayrton
24th August 2006, 18:20
ahaaa, deci vin suporteri dinamovisti si din Arad si din Baia Mare... si penibilul ala de mititelu vroia sa interzica cainilor sa vina la meci... :drak:

Glorfindel
24th August 2006, 18:27
nu intelegi...mititelu facea asta pt binele vostru
cat despre suporterii dinamovisti din Arad si Baia Mare... :happy

Catalin 06
24th August 2006, 18:28
care suporteri , ei abia mai au suporteri in Bucuresti .

Catalin 06
24th August 2006, 18:29
Bafta Craiova , umiliti cainii

inter
24th August 2006, 22:27
faza serii ... un "comentator" al unui meci de pe tvr1 .. declara ca javrele se pregatesc de "invazia Craiovei" ... astia n-au minte ... pai ei vin 5 in duba ... daca cumva ajung acolo ... :D

Glorfindel
24th August 2006, 23:18
mai bine s-ar gandi cum trec de Bals pana sa invadeze Craiova :D

Hard
25th August 2006, 00:42
din ce a jucat dinamo la sofia reiese ca u craiova are sanse mari sa scoata un cel putin un egal.

OVIDIU 62
25th August 2006, 08:28
Una ca nu pot sa-i sufar iar a doua ca nu joaca nimic deci 2-0.

Jar-Gon
25th August 2006, 08:54
bate dinamo
n-as vrea dar nu au sclavii cainilor nici o sansa poate doar sa ia purici de la ei
dar craiovenii sunt mai puricosi

resita
25th August 2006, 09:02
craiova nu va avea nici o sansa in fata echipei DINAMO

imi place ca olteni viseaza la fel cum au facut si timisoreni iar dupa meci o sa inceapa si ei cu acuzele

DINAMO va castiga fara probleme in fata echipei conduse de mitilelu

Romeo
25th August 2006, 09:19
rapidul daca nu se trezeste, va avea un an greu


de retinut fraza de mai sus, daca cumva la primavara se av plange din nou Rapidul ca este furat si nu poate lua titlul !

grizly
25th August 2006, 09:26
:yeah: va fi un meci infernal pecare DINAMOil va castiga datorita experienteipe care o are.sa speram ca cei 11 jucatori alui dinamo in frunte cu Claudiu isi vor arata valoarea

Ayrton
25th August 2006, 10:38
javrele se pregatesc de "invazia Craiovei" ...

Si nu numai!!!
Cica ii vor confisca si ochelarii aia "bengosi" ai chelnerului-patronel! :happy :happy :happy

inter
25th August 2006, 10:40
daca jucati ca aseara.... nici nu stiti ce va asteapta :D:D

Ayrton
25th August 2006, 10:46
Pe bune, daca nu-l aveati pe patronelul ala jenant nu ma deranja sa va dam un punct, ca poate va era de folos in tentativa dificila de evitare a retrogradarii! :D
Dar asa, mai bine va batem iar, ca poate deveniti noua ABBA a Romaniei! :D

inter
25th August 2006, 10:49
o ce darnic esti ... :D:D las ca vedeti voi ... vezi ca ti-am mai urat pe "sarbatoriti" :D:D

cuzmy
25th August 2006, 10:54
Sper sa bata Universitatea! Sa puna botnitza la caini!
Un 3-0!!!

*Coco*
25th August 2006, 11:11
Pai ma daca jucati cum a`ti jucat ieri repriza a doua e jave mare:happy :happy luati de la 2 in sus
Dar daca e sa va dam un 3-0 scurt plangeri tot anul si se zgarie borcica si Turcu pe fata ca ii bate mititelu:happy :happy

Ayrton
25th August 2006, 13:32
Pentru cei ce nu stiu, iata cateva din faptele penale ale jigodiei ordinare ce raspunde la numele de Adrian Mititelu:

http://adimititelu.googlepages.com/

:rosu:
http://adimititelu.googlepages.com/miti.jpg/miti-full.jpg

starsteel
25th August 2006, 13:35
Posteaza ceva si de la Dinamo astfel iti dovedesti impartialitatea.:D

*Coco*
25th August 2006, 13:36
Bha frate da nu ma lasi cu prostiile astea mai intra o javra la craiova pe forum si pusa astea si il lua draq in seama
Daca terenurile sunt cum zice acolo luate atunci cum de le`a mai putu vinde a?
Asa faceti voi cainii cate un scandal inainte de fiecare meci:happy
Asa ca dute cu porcaria aia ta in alta parte ca acuma 2-3 zile a dat intr`un zial totul detaliat astea ce pusasi tu aici pe forum sunt facute de voi canii asa ca:cya: :cya:
P.S.Si daca e Mititelu nu ii intrece ce zegarati de Borcea si pupaciosu in c*r de Turcu

Ayrton
25th August 2006, 13:40
Nu ne vezi pe noi dinamovistii laudand gasca Badea-Borcea-Cohn, etc ce s-a capatuit dupa ce a jefuit clubul Dinamo...
Ba mai mult, toate site-urile si forumurile dinamovistilor sunt pline de injuraturi si blesteme pentru ei!
Pe cand astia de la Craiova, ajung sa-l idolatrizeze si sa se identifice cu penalul asta de mititelu, numai pt ca apare si asta la tv si injura Dinamo... Mare chestie ce-a facut el... E numai bun de idol pt toti oltenii... :ciocan:

inter
25th August 2006, 14:36
E numai bun de idol pt toti oltenii... :ciocan:

cam vb. din carti pe tema asta ...:evil:

*Coco*
25th August 2006, 14:37
@Jar Mancati : Tu vb ma de sclavi ca voi sunteti sclavii Stelei atat clubul de fotbal dar mai ales suporteri vostri
Sunteti vai de voi

Jar-Gon
25th August 2006, 14:56
bai panaramo am fost eu pe strada .nu niciodata asa cum sunt la noi stelisti sunt si la voi si peste tot
pentru ca e mm la steaua si a dus cu el jucatori asta nu inseamna ca suntem stelistii
nu o da la intors ca la voi situatia e mai rea cu dinamo

Ayrton
25th August 2006, 14:57
*Coco*, nu mai discuta cu galateanul asta pe alte subiecte decat meciul Craiova - Dinamo.
Jar_mancati, vezi ca postezi acelasi lucru... Sterge!
Daca nu va modificati rapid posturile unde scrieti "panaramo" si "esti penibil ma" va dau infractiune!

Jar-Gon
25th August 2006, 15:02
nu au fost decat cateva masini si oameni nu au depasit suta
baga tu mana in foc ca au fost si in craiova

*Coco*
25th August 2006, 15:24
nu au fost decat cateva masini si oameni nu au depasit suta
baga tu mana in foc ca au fost si in craiova
Bag mana in foc ca in Craiova nu au existat stelisti care sa se bucure in oras:ok:
P.S. Sa revenim la meci bate Craiova 2-0:ok:

Ayrton
25th August 2006, 15:26
doar 2-0 :o: ... ce modest... :)

Hipgnosis
25th August 2006, 16:05
doar 2-0 :o: ... ce modest... :)

Pai dc. dinamo joaca cum a jucat cu beitar chiar ca 2 - 0 ar fi un rezultat bun pt. caini.
Oricum, dinamo nu are complexe interne ci doar externe. Cum joaca cu o echipa de afara, oricat ar fi de slaba, isi arata adevarata valoarea.
Chiar asa, ce arbitri vor fi la meciul asta?

Ayrton
25th August 2006, 16:16
olteni, in frunte cu valceanul Berbecaru!

observator tot oltean, seful Costica Valcea...

U1
25th August 2006, 16:39
ayrton esti tare in avertismente! Dai in stinga si in dreapta cu ele parca ai fii Ivanov, sau mai bine zis dai cu stinga in dreapta. In schimb postarile tale abuzeaza de "jigniri usuoare" si subiecte off-topic. Am vazut ca mi-ai facut si mie un "warning" in cadou Nu te intreb pentru ce deoarece ma afecteaza la fel de mult ca o eventuala descalificare a lui dinamo din UEFA in dauna soferilor de la Skoda.

Pronostic pentru duminica 1 solist, mai exact: 2-0 pentru Craiova.

HAI STIINTA! Duminica va fii inceputul sfirsitului pentru dinamo. Veti pleca cu coada intre picioare.

Lordliv
25th August 2006, 16:59
AYRTON arata mi si mie o persoana publica,milionara in euro,(politician,om de afaceri,sportiv ziarist etc),asupra caruia sa nu planeze suspiciunea de a fi incalcat legile tarii la un moment dat ! ca vor raspunde TOTI penal pana la urma, in tara asta,depinde doar de vointa politica si a servicilor secrete! asa ca asteapta la rand si borcea si badea si turcu si...(doar nu si vinde degeaba borcica afacerea rompetrolului lui patriciu) ASA CA TE ROG,ca moderator ce esti,sa incercam sa vorbim numai despre fotbal in sine si sa lasam celelalte pe seama autoritatilor responsabile! SI nu ti se pare ciudat ca s a lansat acest link in preajma meciului cu dinamo? turcu a promis o si s a tinut de cuvant! dar traim in romania,si inca foarte multi patati iau decizii care influenteaza o colectivitate intreaga! sa nu dai offtopic ,pentru ca tu ai deschis discutia!
STINTA CRAIOVA-dinamo bucuresti 2-0

inter
25th August 2006, 17:03
care turcu? ala de isi facea jucatorii onanisti ?:D:D

Ayrton
25th August 2006, 17:25
@lordliv, de acord cu tine 100% ca sunt manjiti si aproape toti s-au imbogatit furand, inseland si falsificand, cu Borcea in frunte.
Si vor mai trece multi ani, poate zeci, pana cand fotbalul romanesc si viata politica/sociala din Romania se va curata de aceste lichele.

Revenind la subiectul discutiei, adica meciul Stiinta Craiova (deci cu 2 "i" :D) - Dinamo Bucuresti, si oricat v-ati baza pe presiunea si fanatismul publicului, tot nu veti putea inclina balanta pentru voi. Dintr-un motiv simplu: aveti echipa slaba!
Asa ca, pronosticul realist pe care il dau e 2-0 pt Dinamo! :great:

Lordliv
25th August 2006, 17:35
eu nu spun ca avem echipa buna! dinamo e cu mult, peste!dar mingea e rotunda si intra in poarta lui matache!
STIINTA CRAIOVA-dinamo bucuresti 2-0 si echipa va creste!

Ayrton
25th August 2006, 17:45
O fi rotunda mingea, dar nu e suficient!

Cred ca va "arde" o bombita "la paianjen" favoritul vostru, Claudiu Niculescu! :drak:

U1
25th August 2006, 19:46
Da e adevarat sunt niste paienjeni linga, la sala polivalenta. Crezi ca "negrisor" are de gind sa faca curatenie acolo? E invitatul nostru, dar macar sa faca o treaba completa, sa stringa tot. Am auzit ca ar fi devenit WC public de cind incearca sa o repare.

Duminica veti lua bataie nu pentru ca aceasta echipa tinara vrea sa demonstreze ca la craiova fotbalul nu va murii niciodata, nu pentru a razbuna nedreptatile facute de dinamo de-a lungul anilor nici pentru ca dinamo este cea mai urita echipa din Romania ci pentru ca simtim o placere nebuna sa va vedem cum plingeti.

Stiinta -dinamo 2-0

King of Hell
25th August 2006, 20:47
U Craiova-Dinamo 0-5. diferenta de valoare, de mentalitate etc. in Banie e prea mare circul, si bufonul care-l conduce e paralel cu orice

TaciAcolo
25th August 2006, 20:53
Dinamo e in forma proasta ..ii rupem pe catei meci de 1

U1
25th August 2006, 20:58
Ptiu Satana! Ce cauiti bey pe aici? Te-ai ratacit?
De citi ani sunteti in B? Citi ani veti mai sta in Liga II?
Poti sa reflectezi la intrebarile acestea in loc sa-ti dai cu parerea aiurea?

apercele
25th August 2006, 21:09
Dinamo e in forma proasta ..ii rupem pe catei meci de 1

adevarul ca ultima etapa a fost jalnica...forma proasta e putin zis

pe ce lume traiesti baiatule? tu ce meciuri ai vazut pana acum?

Rossi
25th August 2006, 21:11
daca Poli a fost umilita ... iti dai seama cam ce o sa se intample cu Stiinta

/hello /hello /hello

*Coco*
25th August 2006, 21:13
U Craiova-Dinamo 0-5. diferenta de valoare, de mentalitate etc. in Banie e prea mare circul, si bufonul care-l conduce e paralel cu orice

Dute ma si joaca la alta masa adik Liga II
Hai dute tare... ca maine pierdeti si in B hai :cya: :cya: ca tot in B veti juca si la anul