PDA

View Full Version : Etapa 5: UTA - Rapid



ADelPiero
21st August 2006, 00:56
Duminica, 27.08.2006, UTA - FC Rapid, (ora 18,00 - National TV)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

SILVIU99
21st August 2006, 01:05
uta pot sai bata pe rapid care nu sunt deloc in forma

Rossi
21st August 2006, 02:01
daca Rapid nu bate la Arad ...se ingroasa gluma pt giulesteni

Blu3red
21st August 2006, 02:04
Cred ca ...Rapid o sa isi revina si o sa ii bata pe UTA..0-2..!!

iuliandronca
21st August 2006, 02:05
Bate UTA la 2 goluri diferenta!

apparte
21st August 2006, 03:07
Trebuie tinut cont de inca un lucru:rapidistii vor juca si joi,iar evolutia lor la Arad va fi influentata de rezultatul meciului cu bosniacii si mai ales de desfasurarea lui(de eventualitatea unor prelungiri)!Surpriza etapei!:D

BAK
21st August 2006, 03:09
hai UTA, sper sa ii bateti pe vulturi

Ulio singuraticu
21st August 2006, 09:19
Nu o sa comentez prea mult meciu asta ca joaca favoritele mele ,X.

Hipgnosis
21st August 2006, 09:41
UTA va fi foarte motivata, fiind pe val, insa si giulestenii vor juca "cu rautate", tinand cont de punctele stranse pana acum in clasament. Conteaza foarte mult maniera de arbitraj sper sa fie un arbitru corect, care sa imparta cartonase daca e cazul.
Rapid are prima sansa, insa nici Fiara nu cred ca doarme prea mult saptamana asta.

resita
21st August 2006, 12:33
sper intr-o victorie a batranei doamne impotriva unei echipe care in afara de duritati nu arata nimic.:headbang: :headbang: :headbang:

daca rapid pierde lucescu ZBOARA

1-0 UTA :ok:

Universal
21st August 2006, 13:51
0-1 gol buga , cam in repriza 2 apoi se apärä pänä la sfärsit rapid

Hard
21st August 2006, 14:36
nici nu ma gandesc sa nu scoata uta un punct macar la cum au jucat cele 2 echipa pana acum.uta va avea un avantaj moral dupa eliminarea rapidului din uefa.

Universal
21st August 2006, 14:40
Rapid nu va fi deloc eliminatä ,se va impune cu 3-0 .Nu sunt suporter,dar au avut acum nevoie de unn dus rece ca sä se trezeasdcä :ok:
Acum incepe lupta.... :ok:

ANTI-CCA
21st August 2006, 15:01
Fara probleme va invinge la arad. PRONOSTIC 0-2

Hipgnosis
21st August 2006, 17:57
daca rapid pierde lucescu ZBOARA
1-0 UTA :ok:

Vezi ca poti lua avertisment pentru rasism. Nu stiu ce e in capul tau cand spui ca lucescu zboara. Una doua iti traduc rapidistii postul in engleza si il trimit la UEFA, de ti se da interzis pe forumurile europene. Uf uf. Fii mai atent data viitoare! :evil: :evil: :evil:

Datenshi
21st August 2006, 18:13
Hipgnosis, vezi ca iti dau un avertisment de behai. :D

PS: Daca nu s-a inteles, a fost o gluma. Deja a inceput sa se exagereze cu rahaturile astea.

Depinde foarte mult de meciul cu Sarajevo. Daca ne calificam, deplasarea la UTA poate aduce si primul meci bun in campionat. Daca pierdem calificarea, pronostic 1X.

Seldon
21st August 2006, 22:30
Cred ca rapidistii vor fi obositi, dar cu moralul bun dupa calificarea din UEFA (sper ca se vor califica). Meciul UTA-Rapid e meci de 1X2. Parca-parca X-ul e mai mare...

Ravelly
21st August 2006, 23:45
meci egal...

Ammadeus
22nd August 2006, 10:09
1-2 sau 2-3, insa sa vedetzi cum fundasii si portarul lui lacatush vor lupta dramatic sa nu piarda si astfel sa tina rapidul cat mai departe de s.b. a ciobanului evazionist; lacatush ii chiar papagal daca viseaza ca fiind fidel ciobanului evazionist va ajunge urmatorul antrenor la s.b.!

superchumbo
22nd August 2006, 10:28
1-2 sau 2-3, insa sa vedetzi cum fundasii si portarul lui lacatush vor lupta dramatic sa nu piarda si astfel sa tina rapidul cat mai departe de s.b. a ciobanului evazionist; lacatush ii chiar papagal daca viseaza ca fiind fidel ciobanului evazionist va ajunge urmatorul antrenor la s.b.!

asta nu mai e frustrare, e idiotenie crasa ...........

Ammadeus
22nd August 2006, 11:01
asta nu mai e frustrare, e idiotenie crasa ...........

...mai bine sa compari tu prestatzia portarului si a fundasilor centrali in cele 2 meciuri, cel cu steaua si apoi, duminica, cel cu rapid; sa vedem daca mai comentezi atunci

redneck
22nd August 2006, 11:26
Cistiga UTA acasa, prima oara in campionatul asta, si chiar in fata lui rapid:
2-1.

superchumbo
22nd August 2006, 15:44
...mai bine sa compari tu prestatzia portarului si a fundasilor centrali in cele 2 meciuri, cel cu steaua si apoi, duminica, cel cu rapid; sa vedem daca mai comentezi atunci

mai bine ai compara tu Steaua cu rapid si ai avea concluzia mai repede...

RED&WHITE
22nd August 2006, 17:05
UTA-Rapid 2-1 /hello :yeah:

kain
22nd August 2006, 19:51
O sa fie un meci echilibrat , avand in vedere ca se joaca acasa la UTA , iar jucatorii ei sunt foarte motivati sa castige. Rapid o sa aiba viata grea , insa acest meci mai depinde si de prestatia Giulestenilor din meciul cu FK Sarajevo , moralul lor fiind un factor decisiv.. in orice meci. :) FORZA RAPID :D

m8k
22nd August 2006, 22:04
1-0 pentru UTA

CrAzY92
22nd August 2006, 23:23
cum a jucat in ultimele meciuri rapid , va bate UTA cum se vede :D 2-0 Mara

B0gdaaaN
23rd August 2006, 03:14
UTA - Rapid 1

TaciAcolo
23rd August 2006, 03:27
2 bate rapid BLAT

White Shadow
23rd August 2006, 03:46
Hai mey sa fim seriosi , nu suntem chiar asa de buni ca sa castigam cu Rapid , priviti si voi putin realitatea din jurul vostru , nu conteaza cum a jucat Rapid in ultimile meciuri , daca a jucat prost cateva etape asta inseamna ca va juca prost tot campionatu ?............trebuie sa fim multumiti cu un rezultat de egalitate cu o echipa care lupta pt titlu.

Un rezultat de egalitate suntem in stare sa obtinem dar sa castigam in nici un caz , pana acuma am jucat bine dar cu echipele care trag la titlu va fi mult mai greu.........Steaua , Dinamo si Rapid.

Cra10veanu
23rd August 2006, 04:32
mai lupta rapidul pt titlu ? :happy asta e noua. Mara se va razbuna pe echipa care i-a dat papucii, deci 2-0

Sunchase
23rd August 2006, 09:28
E anul craiovei pentru event :happy 1,2,3,4 cupa si campionatul.. sau divizia B :happy

Cra10veanu
23rd August 2006, 09:49
aia nu v-o ia nimeni :D

malexoid
23rd August 2006, 12:37
o sa se repete istoria de la petrosani, rapidul se vor lovi de o UTA mult mai putin maleabila decat se asteptau...de data asta gheorghe vama va da si cu corpodean de pamant, nu doar cu mobilul :)

Jar-Gon
23rd August 2006, 18:49
din cauza caposului nu face rapid treaba daca l-ar durea in cur de echipa ar face tot posibilul sa fie liniste la club darel face exact invers

Ess
24th August 2006, 10:15
din cauza caposului nu face rapid treaba daca l-ar durea in cur de echipa ar face tot posibilul sa fie liniste la club darel face exact invers

Korekt...1-0 pt oier, ca-i unu si bun! Si chiar n-am nici o treaba cu steaua, dar ata ete...

micutzu
24th August 2006, 11:01
Aici parca joaca UTA nu Steaua. Sau gresesc?

Hipgnosis
24th August 2006, 13:31
Un esec la UTA ar involbura apele la Rapid. Depinde si de scorul din meciul de deseara cu Sarajevo.

Forza UTA
24th August 2006, 14:35
Eu prevad un 0-0 Doamne Ajuta!

Ulio singuraticu
24th August 2006, 21:33
Rapidu va castiga clar meciu!(nu va suparati)
La fel ca Steaua.Chiar dak is obositi si nu mai stiu ce, ei is mai tari.
Ei poate un egal ii iese lu uta dar cam greu...

malexoid
24th August 2006, 23:27
la ce sarbatoare campeneasca au tras la venirea stelei si dupa calificarea in grupele CL, e clar ca rapidul nu va avea viata usoara la arad...
un nou stegulet infipt in harta lui berbekli???
imi mentin pronosticul: X

Hard
25th August 2006, 00:40
rapid nu a aratat nimic cu sarajevo .daca uta pierde,inseamna ca s-a intors fotbalul cu fundul in sus:D

THE HUN
25th August 2006, 00:42
Pronostic 1X.nu cred ca UTA va pierde meciul.

Liviu
25th August 2006, 00:45
Un jucator de la Rapid afirma ca situatia de la Rapid ,,e groasa'' . Iar vrea Copos sa faca schimbari pe banca tehnica ? Victorie Rapid duminica , altfel face Copos scandal. 0-1.

KillinG FieldS
25th August 2006, 02:00
Meci Greu pt UTA...insa Rapid nu e Steaua. Putem si castiga insa nu ar fi rau nici un egal.important e sa nu pierdem.cu o victorie suntem pe loc de UEFA(hihihih) sper sa nu picam in B ( sigur nu picam in b . face treaba LACATUS)

newbye
25th August 2006, 07:42
KillinG FieldS fara suparare dar dai dovata de instabilitate psihica. In aceiasi fraza vrei sa joace UTA in UEFA si iti faci griji sa nu pice in B?

newbye
25th August 2006, 07:55
Era sa uit! Sper sa bateti rapidul.

OVIDIU 62
25th August 2006, 08:30
Va fi prima infrangere a CFR-ului din acest campionat.2-0.

Jar-Gon
25th August 2006, 08:45
ovidiu si eu as vrea sa ia bataie cfr dar aici joaca uta cu rapid

za_horse
25th August 2006, 09:23
Sper ca UTA sa nu piarda. Acest meci are si o incarcatura emotionala pentru utisti, rapidul e echipa infratita cu poli timisoara prin intermediul galeriilor, Moldovan a fost si el o perioada la poli si sigur nu va fi foarte simpatizat, Mara si Rusu au o revansa de luat, chiar daca primul afirma ca nu va fi un meci special pentru el. Amandoua echipele vin cu un moral bun, UTA dupa victorie in deplasare, iar Rapid dupa calificarea in cupa UEFA, totusi in tabara Rapidului parca nu e niciodata liniste... vezi cazurile Dinu Gheorghe si Jean Valvis. Luand in considerare toate acestea pronosticul meu este X.

cuzmy
25th August 2006, 11:00
Sper ca aradenii sa faca un meci bun si sa ia 1 sau 3 puncte miticilor!

micutzu
25th August 2006, 12:23
ovidiu si eu as vrea sa ia bataie cfr dar aici joaca uta cu rapid

Se referea la CFR Buc. cum mai este denumita Rapid. Poti intreba orice rapidist si iti va confirma lucrul asta.

Jar-Gon
25th August 2006, 14:24
ai dreptate nu m-am gandit la asta daca in zilele noastre nu i se mai zice cfr nu m-am gandit ca se refera la rapid
ci ca e putin confuz

Marcus99Narci
26th August 2006, 00:46
Sper ca UTA sa nu piarda. Acest meci are si o incarcatura emotionala pentru utisti, rapidul e echipa infratita cu poli timisoara prin intermediul galeriilor, Moldovan a fost si el o perioada la poli si sigur nu va fi foarte simpatizat, Mara si Rusu au o revansa de luat, chiar daca primul afirma ca nu va fi un meci special pentru el. Amandoua echipele vin cu un moral bun, UTA dupa victorie in deplasare, iar Rapid dupa calificarea in cupa UEFA, totusi in tabara Rapidului parca nu e niciodata liniste... vezi cazurile Dinu Gheorghe si Jean Valvis. Luand in considerare toate acestea pronosticul meu este X.

Dar pronostic 1 nu este posibil ???

Eu zic ca bate UTA 2-0 ... pentru ca mai trebuie sa castigam shi noi ceva puncte/partida pe teren propriu !!??
Au scapat ieftin constantenii, n-am putut bate stelistii, dar acum vine victoria... veti vedea.

PRONOSTIC 1 solist
FORZA UTA

KillinG FieldS
26th August 2006, 01:37
KillinG FieldS fara suparare dar dai dovata de instabilitate psihica. In aceiasi fraza vrei sa joace UTA in UEFA si iti faci griji sa nu pice in B?

De ce tre sa te bagi tu in seama cu postu asta al tau ? tie ''hihihi''urile alea ce dracu iti spun,normal ca glumeam omule. de la prostiile tale cu instabilitate psihica pana la mancarimile in c_r de care dai tu dovada e mult. Cred ca esti singuru care nu ai inteles ce am scris.... casca ochi si nu te mai lega de prosti de astea ca te faci de ras.

Pepsi-Cola
26th August 2006, 02:33
Ash prefera sa fie egal .. deshi cred ca va invinge rapid !!!

cristian75poli
26th August 2006, 03:13
2 SOLIST!!!
Sa moara de ciuda sclavii stelei...

"POLI"- CAMPIONII!!!

redneck
26th August 2006, 12:17
2 SOLIST!!!
Sa moara de ciuda sclavii stelei...

"POLI"- CAMPIONII!!!
Ai mai zis tu ca bate si argeshu si au luat bataie violetii (cum vor lua bataie si ceilalti violeti, stii tu care)...
Sper ca si data asta sa ghicesti la fel de bine, ceea ce inseamna ca le-o dam la fratii (sau stapinii) vostri !

six
26th August 2006, 15:42
Ai mai zis tu ca bate si argeshu si au luat bataie violetii (cum vor lua bataie si ceilalti violeti, stii tu care)...
Sper ca si data asta sa ghicesti la fel de bine, ceea ce inseamna ca le-o dam la fratii (sau stapinii) vostri !:rolleyes: asa ceva!!!!!? cred ca va fi X....;) ;) ;)

afonlafotbal
26th August 2006, 16:08
Rapid are o experienta competitionala mult mai mare decat UTA, ramane numai ca cei de la UTA sa paseze bine astfel incat sa-i enerveze pe rapidisti. cred ca doar asa pot spera la o eventuala victorie.

Hipgnosis
26th August 2006, 18:33
2 SOLIST!!!
Sa moara de ciuda sclavii stelei...

"POLI"- CAMPIONII!!!

Din cate am auzit sclavii lui dinamo au reusit o victorie de prestigiu international cu echipa lui tata Jean. Oare a intrat nenea Iancu in cooperativa, pt. a evita retrogradarea? Se prea poate.

fruncea
27th August 2006, 02:11
Vezi ca poti lua avertisment pentru rasism. Nu stiu ce e in capul tau cand spui ca lucescu zboara. Una doua iti traduc rapidistii postul in engleza si il trimit la UEFA, de ti se da interzis pe forumurile europene. Uf uf. Fii mai atent data viitoare! :evil: :evil: :evil:

EI BINE DECOLEAZA SI IMPLICIT ZBOARA ASA CA UNDE E RASISMUL?UTA VA ROG SA-I BATE-TI PE MITICI!:yeah: :yeah: :yeah:

Universal
27th August 2006, 02:59
Din punctul meu de vedere,Rapid si-a revenit din mica criza in care se afla si acum este gata sa lupte cum trebuie. Pana acum au avut un joc slab.Ma astept la un meci bun facut de ambele echipe cu multe faze. Eu cred ca vor fi date pana-n 3 goluri,dar nu mai mult. Un posibil 0-1 sau 1-2 s-ar potrivi situatiei si valorii echipelor. Il vad ori pe Moildovan,Buga sau Mara printre marcatori.Unul din avcestia va da 100% un gol.Pronosticul meu este x2.

the lion king
27th August 2006, 10:15
bate sigur UTA,rapid nu e in forma....Universal tu nu te pricepi la fotbal,incearca sa -ti dai cu parerea despre oina ,polo,scrima....

Ulio singuraticu
27th August 2006, 13:57
O vreme destul de buna la Arad de dimineata.O sa fie un meci frumos si o atmosfera frumoasa. Vor fi cel putin 3 goluri nu conteaza d la cine.Bafta ambelor echipe!

maximus3ad
27th August 2006, 15:18
Rapid in forma buna? sa chinuit cu sarajego pe cand anul trecut elimina echipe de nume hai UTA

SORENSEN
27th August 2006, 15:50
Rapidul doreste sa castige la Arad. Duminica, Vali Badoi a declarat ca "Rapidul s-a impiedicat de echipe mici in timp ce castiga cu nume mari. Trebuie sa castigam la Arad, nu ne permitem pasi gresiti."
Probabil ca Pagady nu stie ca UTA are mai multe titluri decat Rapid...:o: :shock:

apparte
27th August 2006, 16:13
UTA are dublu titluri fata de rapid!

Hard
27th August 2006, 16:16
:happy,deci un adevarat derby

cfr_ista2000
27th August 2006, 16:16
va invinge rapid..desi VREAU SA BATA uta...;)...X2!

uta va castiga!!...miticii..anu asta vor fi zdrobiti de provincie:!!!...

starsteel
27th August 2006, 17:25
Mai rar asa consecutive care sa se bata cap in cap in unul castiga Rapid in celalalt UTA. La cate minute or fi fost postate oricum sub 20.

apparte
27th August 2006, 17:41
starsteel,au fost cam 8 minute:D !

malexoid
27th August 2006, 17:51
greu sa dau un pronostic, de aceea voi alege calea de mijloc: X.
Doresc succes UTA-ei, iar daca reusesc mai mult decat pronosticul meu, pai felicitari gramada!!!

starsteel
27th August 2006, 17:54
Baga si tu 3 consecutive cu 1x2 in mod sigur unul va fi real.:D

malexoid
27th August 2006, 17:58
Baga si tu 3 consecutive cu 1x2 in mod sigur unul va fi real.:D

si eu? pai cine a facut asta? :)

apparte
27th August 2006, 18:00
Citeste postarea unificata de mine:D !
On topic:cam putina lume la Arad,fata de meciul trecut....

malexoid
27th August 2006, 18:05
Citeste postarea unificata de mine:D !
On topic:cam putina lume la Arad,fata de meciul trecut....

nesimtzitzi conducatorii ! au stabilit nishte pretzuri la bilete de...sa te iei de par :(

hahahaaaa :) am vazut...pai din cate estimez, are 15-17 cu mancarimile si labitatile specifice varstei. :)

apparte
27th August 2006, 18:18
Rosu Zicu!Cam usor...

resita
27th August 2006, 18:19
:rosu: zicu pentru lovire

RUSINE :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

starsteel
27th August 2006, 18:20
Nu pot sa-i inteleg pe rapidisti chiar si noii veniti lovesc absolut fara rost iar rezultatul e pe masura, Zicu rosu pt. un cot in gura aplicat in terenul advers in primul sfert de ora al meciului. Extrem de periculoasa maniera asta in cupele europene.

apparte
27th August 2006, 18:21
Mie mi s-a parut mai mult barare decat lovire!
Banner dur al aradenilor la adresa timisorenilor:"FETITELE LILIACHII INSOTESC BAIETII MARO"

Oaia Dolly
27th August 2006, 18:24
Banner UTA:
Fetele liliachii insotesc baietii maronii. Super !!!!!!!!!!!

afonlafotbal
27th August 2006, 18:29
Pacat de Zicu, saracu el nu facea rau nimanui, nici macar portii...

alexismike
27th August 2006, 18:37
dupa ce ca jucam prost avem si arbitraje frumoase....
daca a fost rosu la zicu...la oncica ce-o fi fost???
dar asta e...

malexoid
27th August 2006, 18:48
Mie mi s-a parut mai mult barare decat lovire!
Banner dur al aradenilor la adresa timisorenilor:"FETITELE LILIACHII INSOTESC BAIETII MARO"

:mda: sunt o adunatura de pustani betzivani condusi de un moldovean alcoolic, daca le dai 2 navete de bere si 2 sticle de tarie ii cumperi si canta pentru adversar :)
(mai) vechea generatie de suporteri, sunt baietzi valabili.

on topic: nu cred ca s-a inventat mai mare paguba facuta unei echipe rivale, decat sa-i faci un cadou sub forma de zicu :) dinu - care cunoaste istoria, probabil s-a inspirat din trecutul grecilor :)

Hard
27th August 2006, 18:51
0-0 la pauza un meci anost,putine suturi pe poarta,si asta datorita rapidistilor...inchid jocul,faulteaza...urat meci

Datenshi
27th August 2006, 18:55
Cartonas rosu absolut gratuit, a fost tinere, nu lovire. LA un fault din spate la Badoi nu s-a dat nici galben, la o intrare criminala la Buga abia l-a dat si pe ala. Astia de la UTA intra la rupere si simuleaza in draci, au avut de la cine sa invete.

apparte
27th August 2006, 19:02
Penny,las-o dracului,a fost clar mana in zona fetei!Si daca urmaresti ceea ce am scris,mi s-a parut mai mult barare decat lovire(nu era de rosu)!La Oncica era de portocaliu:D (intre galben si rosu),iar ceea ce reclami la Badoi...nu era de nimic,a fost fault prin imprudenta(l-a impiedicat in alergare,pt ca nu l-a tinut de tricou atat de mult incat sa cada din tinere).

starsteel
27th August 2006, 19:12
Gol UTA! E prajit Giulestiul iar am pierdut un scor la pronosticuri unde mizasem X.

apparte
27th August 2006, 19:13
1-0 I Stefan(fost la pandurii)!

remy
27th August 2006, 19:14
Nu vi se pare ciudat meciul hotarat facut de aradeni in meciul asta, iar in meciul cu Steaua au primit niste goluri de tot rasul, cam ca si cele date aseara cu Farul.
Ce a ajuns Divizia A, doar o cooperativa a Stelei ?
Rusine, Lacatus !!!

Oaia Dolly
27th August 2006, 19:17
Nu vi se pare ciudat meciul hotarat facut de aradeni in meciul asta, iar in meciul cu Steaua au primit niste goluri de tot rasul, cam ca si cele date aseara cu Farul.
Ce a ajuns Divizia A, doar o cooperativa a Stelei ?
Rusine, Lacatus !!!

Nu stiai remy , in afara de dinamo si rapid toate echipele trag pentru Steaua. Ce penibil esti!!!!!!!!

BAK
27th August 2006, 19:19
0-1 gol buga , cam in repriza 2 apoi se apärä pänä la sfärsit rapid


Rapid nu va fi deloc eliminatä ,se va impune cu 3-0 .Nu sunt suporter,dar au avut acum nevoie de unn dus rece ca sä se trezeasdcä :ok:
Acum incepe lupta.... :ok:


iarasi isi da expertul universal cu parer..... du sprichst nur scheise!!!!!!
abtine-te de la chestii din astea, sau postezi numai asa ca sa ai cat mai multe mesaje?

Hipgnosis
27th August 2006, 19:32
E deranj mare la Rapid.
Pe langa gol, UTA a mai avut o super bara + doua faze cu Mara foarte periculoase.
Eliminare la UTA, dar nu cred ca asta va schimba prea mult aspectul jocului, Rapid nu a aratat nimic.
Fotbalistiv, UTA au fost peste Rapid.

newbye
27th August 2006, 19:37
A prins curaj UTA si joaca bine si fara jucator in plus.

Hipgnosis
27th August 2006, 19:39
Comentatorul a zis ca e 1 - 0 pentru ...... Zicu :D

apparte
27th August 2006, 19:40
Exista oare comentatori mai penibili decat astia de la NTV?

Dushi
27th August 2006, 19:41
Da,la antena1

malexoid
27th August 2006, 19:45
Exista oare comentatori mai penibili decat astia de la NTV?

ai telesport? :headbang: :headbang: :headbang:
daca ii auzi pe aia...ai sa spui ca netevishtii au inventat comentariul :)

Hipgnosis
27th August 2006, 19:47
Marius Constantin a aruncat mingea catre banca tehnica a Aradului, mingea era sa-l loveasca pe Lacatus. Ce jigodie. Indiferent dc a vrut sau nu sa-l loveasca, gestul este unul foarte urat. Si-a cerut scuze, dar astfel de gesturi se penalizeaza cu rosu direct intr-un campionat serios sau in cupele europene.

andreea23
27th August 2006, 19:49
bate uta !!!!!!!!!

Hipgnosis
27th August 2006, 19:51
Corner pt. UTA.
Mai sunt 3 min si rapidul e in corzi, UTA ataca cu fundasii la centru.
Urat meci a facut Rapidul.

Prelungiri:
Badoi merita cartonsa pt. ca a incercat sa-l loveasca cu picorul pe un adevrsar, fara minge
Griffiths aproape de gol, trage in portar din 5 metri. Cea mai mare ocazie a Rapidului a venit in min 94.

Zax
27th August 2006, 19:53
rapid a jucat f prost, si sunt incredibil de agresivi....

malexoid
27th August 2006, 19:56
yesssssssssss, felicitari UTA!!!

mblue
27th August 2006, 19:57
rapid joaca f f agresiv, chiar nu vede nimeni, cu hamburg au jucat extraordinar de dur, cu jiul nu mai vb, acum iar si tot ei vb, ca e prima faza mai dura, ca sa simta ca joaca cu rapidul. de asta mie nu imi place de fel rapidul, parca dinamo imi este mai simpatica

resita
27th August 2006, 19:57
bravo uta 1-0 :ok:

se va lasa cu demisie la rapid?

Zax
27th August 2006, 19:57
la sfarsit a zis comentatorul ca M Constantin a lovit grav un jucator advers :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

Dushi
27th August 2006, 19:58
Scor final : 1-0 ,Rapid a ratat incredibil in ultimele minute,meci dezamagitor fata de returul campionatului trecut,sa speram ca-si vor reveni pana la intalnirea din cupa UEFA.Felicitari UTA.
P.S. Nu inteleg de unde atata ura si violenta la rapidisti!!!

apparte
27th August 2006, 20:00
Dupa finalul meciului,M.Constantin l-a lovit cu pumnul pe I Stefan!Sa vedem...pe Sapunaru l-au iertat dupa lovirea unui jucator de la Jiul!

resita
27th August 2006, 20:00
sper intr-o victorie a batranei doamne impotriva unei echipe care in afara de duritati nu arata nimic.:headbang: :headbang: :headbang:

daca rapid pierde lucescu ZBOARA

1-0 UTA :ok:

ce-mi place sa am dreptate.

/hello /hello /hello /hello /hello

STEEL
27th August 2006, 20:01
Bravo UTA,felicitari pt.victorie si pt.felul cum a-ti jucat.Mi-ati facut o mare bucurie.Mult succes in continuare/hello /hello /hello

maximus3ad
27th August 2006, 20:01
Bravo UTA, si va doresc inca o victorie si in etapa urmatoare :)

Datenshi
27th August 2006, 20:02
Vrajeala.
Se pare ca rapidul nu a invatat sa joace cu aceste echipe de lingai care joaca la rupere cu ei. Daca i-ar lua cu fulgi cu tot in primele 20 de minute (atentie, ma refer la intrari dure dar in limta regulamentului, cum a fost cea umar la umar a lui Nae Constantin) nu ar mai pierde puncte cu toti descultii. Din pacate jucam ca niste domnisoare care din cand in cand se enerveaza si mai au cate o intrare prosteasca. Constanin M. si Sapunaru se pare ca numai asta au in cap. Repet, pana nu o sa avem rautate in joc si pana nu ii ivata si antrenorul cate ceva, asa vom suferi la fiecare meci.

Pe final, as vrea sa felicit UTA pentru jocul la fel de bun ca cel facut cu Steaua.

m8k
27th August 2006, 20:08
Bravo UTA! Aratati fotbal, daca jucat asa nu retrogradati, dar camionatul e lung. Salutari si felicitari pentru balint si Oncica, caci au jucat pe la noi!

KappA 2006
27th August 2006, 20:08
Am invins adevarata campioana care a venit la Arad sa loveasca nu sa joace fotbal, o echipa de ratati, fara nici o treaba cu fotbalul

Datenshi
27th August 2006, 20:10
Ratati sunteti voi, intrarile criminale au fost ale voastre. Oricum, multimim pentru ca ati venit in prima liga, chiar simteam lipsa unei noi echipe de sclavi.

driverr
27th August 2006, 20:11
Uita-te ca descultii de care vorbesti tu sunt cu 4 puncte mai sus ca voi in clasament... esti penibil..


Ratati sunteti voi, intrarile criminale au fost ale voastre. Oricum, multimim pentru ca ati venit in prima liga, chiar simteam lipsa unei noi echipe de sclavi.

Tu chiar nu realizezi ca sunteti slabi?

Datenshi
27th August 2006, 20:15
Ba da, n-am contestat asta. Dar nu acuzati de duritati, cand cele mai dure intrari au fost ale voastre.


PS: Am vazut ca de la meciul cu Jiul, daca facem doua faulturi jucam dur. In afara de nervozitate si niste intrari idioate cateodata, echipa chiar nu joaca dur. Jucam ca niste domnisoare. Cate faulturi dure a facut Rapidul azi? Cred ca niciunul. Atunci? Vedeti ca fotbal nu inseamna Steaua contra Farul, 0 tacklinguri, 0 cartonase. Daca nu suportati sa-i vedeti pe aia ca se ating sau imping uitati-va la tenis.

Sunchase
27th August 2006, 20:19
Pe langa jocul slab din ultimul timp pe langa arbitrii pe care-i avem in comparatie cu o anume echipa pe langa jocurile pe care adversarii nostri le fac cu aceeasi echipa.Chiar nu isi pune nimeni urmatoarea intrebare?

De ce in ultimile 2 sezoane , probabil si in sezonul asta vor exista minim 10-15 jocuri in care o anume echipa ( de fiecare data se nimeste a fi steaua , coincidenta ) se intampla urmatoarele fenomene.
-suporterii adversi isi acuza echipa de blat si parasesc stadionul.
-suporterii propriei echipe parasesc tribuna desgustati de blat ( vezi meciul trecut cu bacau)
-apar unii observatorii care spun ca ar fi indicat sa joci mai usurel cu steaua
-conducatori de club care isi acuza jucatorii de blat.
Aproape ca nu mai exista etapa in care sa nu alaturam lucrurile astea cu steaua.

Un campionat mizerabil care nu merita nici o atentie.

Rusine :rosu:

remy
27th August 2006, 20:20
bravo uta 1-0 :ok:

se va lasa cu demisie la rapid?
Nu, ar trebui ca sa se lase cu demisia lui ... COPOS, ca si cu atata zgarcenie, duce de rapa clubul.
Auzi tu, sa nu-l ia inca pe Mazilu !
Asta nu vrea sa faca performanta.
Iar Rapidul incepe prost, sa vedem continuarea.
Oricum, rusine UTA pt. non-combatul cu Steaua, si felicitari pt. daruirea cu Rapidul.
De ce oare se joaca doar pt. menajarea Stelei ?
Nu puteau sa joace cu Steaua ca si azi ?
UTA=FARUL 2 ?

THE HUN
27th August 2006, 20:21
Felicitari UTA-ei pt. cele 3 pct. castigate in dauna Rapidului,dar totodata prin asta,UTA a demonstrat ca in meciul contra Stelei nu a folosit aceleasi date ca si-n jocul de astazi.

Zax
27th August 2006, 20:22
Pe langa jocul slab din ultimul timp pe langa arbitrii pe care-i avem in comparatie cu o anume echipa pe langa jocurile pe care adversarii nostri le fac cu aceeasi echipa.Chiar nu isi pune nimeni urmatoarea intrebare?

De ce in ultimile 2 sezoane , probabil si in sezonul asta vor exista minim 10-15 jocuri in care o anume echipa ( de fiecare data se nimeste a fi steaua , coincidenta ) se intampla urmatoarele fenomene.
-suporterii adversi isi acuza echipa de blat si parasesc stadionul.
-suporterii propriei echipe parasesc tribuna desgustati de blat ( vezi meciul trecut cu bacau)
-apar unii observatorii care spun ca ar fi indicat sa joci mai usurel cu steaua
-conducatori de club care isi acuza jucatorii de blat.
Aproape ca nu mai exista etapa in care sa nu alaturam lucrurile astea cu steaua.

Un campionat mizerabil care nu merita nici o atentie.

Rusine :rosu:

ce legatura are Steaua cu ce-ati jucat voi azi? imi explici si mie te rog frumos?

apparte
27th August 2006, 20:26
Ipotetic vorbind,daca la 0-0 Maftei o dadea 1m lateral in orice directie era 1-0 pt Rapid!Nu uita ca pana la 0-1,la Uta-Steaua cei care au avut marile ocazii au fost UTA,iar golurile Stelei au fost pe contraatac!

TheIceMan
27th August 2006, 20:43
Bravo Uta, Bravoooo!!!!!!!!!!!!!

RedStar
27th August 2006, 20:53
Oare asta o fi anul pe care il asteptam cu totii de atat timp ? Steaua in CL si Rapid in B ? :bere:

Hipgnosis
27th August 2006, 20:53
Rapidul ascunde infrangerea in spatele asa zisei determinari a Aradului. Ce i-a oprit sa dea trei goluri azi si sa plece cu 3 puncte ???
Au jucat execrabil, dar dau vina pe UTA ca ... nu a jucat pe bune cu Steaua. Oare care e legatura?

Si acum, ca sa terminati cu prostiile:
UTA nu a facut acelasi joc cu Steaua deoarece:
1. Steaua nu e rapid
2. Steaua le-a dat gol destul de repede.
3. Lacatus la meciul cu Steaua abia isi cunostea mai bine jucatorii ... sa nu uitam ca acum 2 luni UTA era in divizia C :ok: Intre timp, a reusit sa incropeasca o echipa.
Terminati cu aberatiile, lasati bataile la o parte, renuntati la violenta, jucati fotbal, si poate o sa incepeti sa castigati iar puncte.

Sorin Blaj
27th August 2006, 20:55
Rapidul are probleme mari de tot. Cea mai mare este Marius Constantin. Joc modest, nervos nevoie mare, mare minune sa nu fie suspendat vreo 5 etape, dupa isprava de la Arad.

Ulio singuraticu
27th August 2006, 20:58
:yeah: /hello :yeah: BRAVO UTA!!!:yeah: /hello :yeah:
Aradul rasuna de bucurie!
Avem o echipa ce poate sa ramana in liga I!
GROZAVA BUCURIE!:ok:

Datenshi
27th August 2006, 21:00
Rapidul are probleme mari de tot. Cea mai mare este Marius Constantin. Joc modest, nervos nevoie mare, mare minune sa nu fie suspendat vreo 5 etape, dupa isprava de la Arad.

Din partea mea, daca a gresit, sa-l suspende si pe el si pe bezmeticul ala de Sapunaru. Intr-adevar, fotbal putin, nervi cat cuprinde la ei doi.

lucian_iasi
27th August 2006, 21:00
[QUOTE=Sunchase;772630]
-suporterii adversi isi acuza echipa de blat si parasesc stadionul.[QUOTE]

Hmmm..cumva suporterii clujeni de la dej?????:rosu: :rosu:...sau nu-ti mai aduci aminte?

White Shadow
27th August 2006, 21:01
VICTORIE UTA

Bravo UTA , am castigat cu o echipa campioana la kick-boxing K-1 , o echipa cu jucatori foarte nervosi care sunt nervosi pt ca nu mai joaca ce au jucat in sezonul trecut.

silenzio
27th August 2006, 21:01
Bravo Uta!!!!!

Sorin Blaj
27th August 2006, 21:02
Din partea mea, daca a gresit, sa-l suspende si pe el si pe bezmeticul ala de Sapunaru. Intr-adevar, fotbal putin, nervi cat cuprinde la ei doi.
Ideea era ca nu le sta capul la joc. Iar astazi treceau aradenii de el de parca era spectator.

Datenshi
27th August 2006, 21:11
Corect. Sar aia de langa ei, ii depasesc... Mai bine il baga pe Nae decat pe ei, ala macar joaca mai cu vana.

Sorin Blaj
27th August 2006, 21:25
Nu stiu ce face Razvan Lucescu, dar vad ca nu reuseste sa-i calmeze deloc.

newbye
27th August 2006, 21:30
bravo UTA!

kerosene
27th August 2006, 21:49
:evil: :evil: au luat bataie karatistii HAHAHAHA :evil: :evil:

Mai intai invatati sa jucati fotbal si dupa aia sa va suparati.Vad ca ati invatat f bine schemele de karate pe care le-ati aplicat in timpul meciului.Chiar si dupa meci.:ciocan:
Ne faceti de rusine :rosu: :rosu: :rosu:


UTA=FARUL 2 ?

Ai gresit...LIGA I=FARUL 2 (minus din,ste,rap).Ca sa stie toata lumea si sa nu mai vorbeasca.:no: :no:

UTA-fan
27th August 2006, 22:23
Ba da, n-am contestat asta. Dar nu acuzati de duritati, cand cele mai dure intrari au fost ale voastre.


PS: Am vazut ca de la meciul cu Jiul, daca facem doua faulturi jucam dur. In afara de nervozitate si niste intrari idioate cateodata, echipa chiar nu joaca dur. Jucam ca niste domnisoare. Cate faulturi dure a facut Rapidul azi? Cred ca niciunul. Atunci? Vedeti ca fotbal nu inseamna Steaua contra Farul, 0 tacklinguri, 0 cartonase. Daca nu suportati sa-i vedeti pe aia ca se ating sau imping uitati-va la tenis.

Un cot in gura, un genunche in gura, lovire cu pumnul dupa meci. VOI ati facut asta NU NOI.

Datenshi
27th August 2006, 23:07
Pe vremea cand jucam baschet imi luam coate si genunchi din aia in fiecare meci, sunt chestii de joc. Si nu ma plangeam, nici nu se considerau faulturi. Astia au devenit prea sensibili. Oricum, chiar daca ii dadea mai rau decat i-a dat cu cotul, ce risca sa pateasca? Sa-si sparga buza? Sa inteleg ca intrarile cu crampoanele pe genunchi, respectiv pe gamba ale celor de la UTA au fost mult mai normale, nu? Alea sunt mult mai grave si mult mai josnice, pentru ca pot sa nenoroceasca un jucator. Dar alea nu se vad, pentru ca nu le face Rapidul. Dar o mana pusa pe fata (pentru ca asta a fost) pusa de Zicu sau faptul ca Sapunaru si-a impins capul in fata unui adversar cu Jiul (nici ala nu a lovit atunci, a avut o iesire necontrolata dar pentru cine vrea sa vada faza nu loveste, doar isi impinge capul in fata lui ala) sunt crime nationale. Mi-e scarba.
Asta cu karatistii de la rapid a devenit o chestie repetata de niste papagali, adevarul pentru unul care se uita din afara cred ca ar fi pe la polul opus. Astia se enerveaza cand e jocul oprit si se imping pe acolo, dar cand trebuie sa faulteze sau sa puna osul in joc nu o fac. Asa ca va rog, incetati cu aberatiile. Singurele meciuri in care am vazut faulturi cu adevarat urate la Rapid au fost cel cu Jiul si partial cu Sportul. Incercati sa treceti peste astea si sa redeveniti obiectivi.

SORENSEN
27th August 2006, 23:09
Acum cred ca a aflat si Pagady daca UTA este e o echipa cu traditie...
1-0 ..dupa 1-1 cu U Craiova...

chipy_1923
27th August 2006, 23:35
Rapidul ascunde infrangerea in spatele asa zisei determinari a Aradului. Ce i-a oprit sa dea trei goluri azi si sa plece cu 3 puncte ???
Au jucat execrabil, dar dau vina pe UTA ca ... nu a jucat pe bune cu Steaua. Oare care e legatura?

Si acum, ca sa terminati cu prostiile:
UTA nu a facut acelasi joc cu Steaua deoarece:
1. Steaua nu e rapid
2. Steaua le-a dat gol destul de repede.
3. Lacatus la meciul cu Steaua abia isi cunostea mai bine jucatorii ... sa nu uitam ca acum 2 luni UTA era in divizia C :ok: Intre timp, a reusit sa incropeasca o echipa.
Terminati cu aberatiile, lasati bataile la o parte, renuntati la violenta, jucati fotbal, si poate o sa incepeti sa castigati iar puncte.

ai uitat sa spui cum ati dat primul gol...a iesit portarul aiurea ..de fundas nu mai zic..al doilea gol dat tot p o greseala..ciudat..numai in meciurile k steaua apar greseli...k sa nu mai vb de c a facut curca aseara..penibil....k noi se arunca si in cap...k voi scapa mingea din mana...nush cum se face k numai k voi greseste lumea.......intrebat aseara de o reporterita dc. au existat in trecut suspiciuni in leg k meciurile farului jucate k steaua...g. curca a raspuns.."astazi in nici un caz....in trecut au existat'...un alt blat recunoscut...revenind...azi a jucat f prost rapidul..insa...zicu a fost eliminat aiurea..si de acolo s-a stricat tot meciul..oricum..iar s-a putut observa o f mare diferenta de abordare a meciului fata de partida k steaua...asta e..va urma un nou titlu "meritat" pt. steaua..nu vreau sa ma gandesc c s-ar intampla dc. ar ajunge robin presedinte...si-ar face liga proprie...steaua...o echipa de-a lui mm...o echipa de-a lui seche...farul..vaslui..baietii care o lasa mai moale k campioana pt. k asa sunt rugati de observator..penibil om..cam multe "intamplari"...:rosu:

Liviu
27th August 2006, 23:37
- Bravo maestre Lacatus! Fa-ti ,,mana'' la Arad si demonstreaza ca meriti sa ajungi candva antrenor la Steaua! :great:
- UTA cu 3 jucatori fosti rapidisti - Rusu , Mara , Chirita in primul 11 nu a facut dupa parerea mea un joc mai bun decat cel cu Steaua . Totusi au reusit victoria in fata unui adversar obosit , nervos si mai slab decat cel pe care UTA il primise acasa acum doua saptamani:rolleyes:
- Eliminarea lui Zicu a fost justa . Pentru un cot in figura nu se putea da galben . Infractiune asemanatoare celei al lui Banel la Rapid-Steaua de turul trecut.
- M.Constantin este total LIPSIT DE FAIR-PLAY . Gesturi urate pe banda . Catonase rosii dese . Astazi doar o minge trimisa puternic intentionat spre Lacatus si o intrare de K1 dupa partida . Daca nu vrea sa se trezeasca in afara fotbalului sa-si revizuiasca rapid comportamentul . Desi cred ca este un caz pierdut . Pacat pentru un jucator care ar fi putut juca si la nationala.
- Remarc faptul ca stadionul nu a mai fost plin ca in meciul cu Steaua . Desi atunci a fost o vreme caineasca pe cand azi a fost frumos . Rapidul nu e Steaua...:rolleyes:

Nu stiu ce face Razvan Lucescu, dar vad ca nu reuseste sa-i calmeze deloc.
Razvan Lucescu , marti : Noi suntem defavorizati permanent de arbitrii , nu ca pe altii pe care ii ajuta pana si observatorii !
Razvan Lucescu , vineri : Vom avea un meci greu , pentru ca UTA va juca altfel decat cu Steaua...

Cum sa-i calmeze , poate doar sa-i innebuneasca ! Pentru ca Rapidul sa reinceapa sa joace trebuie ori ca atitudinea tuturor sa se schimbe ori ca Lucescu sa plece . Poate vine un antrenor care sa vada mai mult de propria echipa , nu de ce face X sau Y cu arbitrii sau echipele adverse ! Razvan Lucescu - caz pierdut .

Ultima ora: Copos cere demiterea conducerii CCA . Sa radem cu Georgel !:happy

chipy_1923
27th August 2006, 23:45
doamneee..numai sclavi p forumul asta...

KappA 2006
28th August 2006, 00:11
Trecand peste labilitatea psihica a jucatorilor Rapidului care nu au jucat nimic si cred ca daca Rapidul castiga campionatul acuma aveam 3 echipe in UEFA, UTA a jucat excelent, a fost buna atat in aparare cat si in atac si victoria e foarte meritata...
Pe de alta parte Razvan Lucescu are un caracter urat, in loc sa vorbeasca despre echipa lui si carentele de care a dat dovada la Arad el spune ca UTA nu a jucat ca si cu Steaua si nici macar nu a avut atata onoare sa vina la conferinta de presa, cand Rapidul castiga e meritul lui Razvan, cand pierde au fost furati, probabil Mircea Lucescu nu il mai ajuta si Razvan nu poate mai mult de unul singur

Toshiro
28th August 2006, 00:15
doamneee..numai sclavi p forumul asta...
Da, bre, numai tu singur impotriva tuturor... Da' nu-i cazu' sa fii trist: acushica se desfiinteaza CCA-ul. Mi-a zis mie Copos...

TZEFERU
28th August 2006, 06:14
UTA, rezultat k lumea...:ok:

Universal
28th August 2006, 07:01
foarte surprinzätor,dar isi revine Rapid,simt cä este doar o crizä de moment, vor fi si mai puternici decät anul treut...sunt sigur de acest lucru,nu mä crede nimeni la fel cänd am spus anul trecut cä Rapid ajunge minim in optimile Cupei Uefa, ori cä va cästiga Cupa Romaniei.
Vor fi mult mai puternici,au nevoie de rabdare si timp

Marcus99Narci
28th August 2006, 09:42
Rezultat surprinzator.... Liberty Salonta, echipa din divizia "C" - Liga 3 - reuseste sa invinga pe RAPID BUCURESTI, celebra Rapid, sfertfinalista Cupei UEFA 2006.
O echipa visinie care matura prin Europa, a pierdut incredibil in fata unei modeste echipe de Liga 3.

Uite-asa, Uite-asa
Poli, v-a veni si ziua ta :)))

FORZA UTA - Unica Grande Amore

micutzu
28th August 2006, 11:17
:mda: sunt o adunatura de pustani betzivani condusi de un moldovean alcoolic, daca le dai 2 navete de bere si 2 sticle de tarie ii cumperi si canta pentru adversar :)
(mai) vechea generatie de suporteri, sunt baietzi valabili.


Vezi ca vb aiurea si far rost, in + si in necunostinta de cauza. Banerul a fost pus de catre noi cei de la SUR. Poate te refereai la cei din RF (caracterizezi doar 10% dintre ei).
Se vede la tine frustrarea violeta ca ne sunteti inferiori. Asta e, fiecare cu cel doare.

superchumbo
28th August 2006, 11:28
Mare antrenor lucescu jr : solutia lui de a desface o aparare e sa bagi osul ( sau sa-l citez "Trebuie sa fim artzagoshi !!!!) Cat fotbal poate sa aibe in cap un fost portar ratat???!!! MARE ANTRENOR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gontel
28th August 2006, 12:10
"sa aiba" nu "sa aibe"

Frumos au luat-o rapizii la Arad. Bravo Lacatus!

B0gdaaaN
28th August 2006, 12:23
Felicitari UTA!!

lolo_grupa_c
28th August 2006, 12:49
asta da surpriza,chiar nu ma asteptam.

starsteel
28th August 2006, 14:40
"Ce să mai zic de Steaua? Le place scorul ăsta, 3-0 la Arad, 3-0 cu Farul. E scor de neprezentare, nu? Ei trebuie să vină doar la stadion, că adversarii nu se prezintă", dixit Maftei.
Stiti cate goluri a marcat Rapid in 5 etape? Exact 3 dar ce vreti ei nu joaca dar privesc in curtea vecinilor. Mai precis a fostilor vecini ca acum in clasament au alti vecini.

za_horse
28th August 2006, 15:21
Cateva comentarii legate de meci:
1) M-au surprins neplacut suporterii Rapidului care au inceput prin a scanda Timisoara!!! Timisoara!!! instigand astfel spectatorii aradeni. In cazul acesta raspunsul Steaua!!! Steaua!!! nu ma surprinde de loc. De asemenea in momentul prezentarii celor doua formatii aradenii au huiduit la numele lui Razvan Lucescu si Viorel Moldovan iar rapidistii / polistii au raspuns prin a atasa cate un m**e fiecarui nume de jucator din Arad... no comment
2) la faza eliminarii lui Zicu acesta a incercat sa-l loveasca cu cotul pe Mara desi cred ca l-a atins numai cu mana... dar intentie a existat deci: rosu corect.
3) Poate ca si Oncica merita eliminat pentru faultul la Buga (nu pot sa ma pronunt pentru ca eram pe aprte cealalta de teren) dar la fel de bine putea fi eliminat si Maftei pentru o intrare cu talpa la Apostu cand Corpodean a acordat doar corner.
4) Copos nu are motive sa dea vina pe arbitru. Corpodean a acordat 5% gazdelor dar nici nu a sanctionat toate duritatile si actele nesportive ale celor de la Rapid (vezi Marius Constantin, Karamian), i-a acordat gratuit primul cartonas galben lui Hidisan (mingea era in teren cand a lovit-o el) si a prelungit nejustificat meciul cu 6-7 minute.
5) Imi pare rau pentru Rapid (au fost echipa mea preferata din prima liga cat timp UTA era in B) dar nu meritau nici un punct la Arad. Atata timp cat te bazezi pe un Viorel Moldovan care e in urma cu pregatirea si nu esti in stare sa dai gol din 4m cu portarul cazut la pamant, comentariile nu-si au rostul.
6) ce m-a deranjat si mai tare decat comportamentul sustinatorilor Rapidului care au instigat tot timpul spectatorii aradeni au fost comentariile de dupa meci cum ca UTA s-ar fi predat in fata stelei si a jucat pe viata si pe moarte contra Rapidului. Nu a fost deloc asa: Steaua nu a jucat in 10 si a reusit sa dea 3 goluri pe contraatac pe un teren imbibat cu apa care nu i-a permis lui Mara sa faca nimic cu mingea la picior. UTA jucat la fel, numai ca Steaua e peste Rapid in momentul de fata...
Peace!

razvi7
28th August 2006, 16:54
Vezi ca vb aiurea si far rost, in + si in necunostinta de cauza. Banerul a fost pus de catre noi cei de la SUR. Poate te refereai la cei din RF (caracterizezi doar 10% dintre ei).
Se vede la tine frustrarea violeta ca ne sunteti inferiori. Asta e, fiecare cu cel doare.

Ce inferiori,mah?Nu voi suntetzi aia care au afisat ieri coregrafia de la meciul cu Faru,penibililor?

KillinG FieldS
28th August 2006, 22:21
Eu chiar nu ii inteleg pe astia care zic ca UTA de ce nu a jucat si cu Steaua asa. PAI a jucat am avut 4 5 ocazi clare dar nu a intrat nimic,iar Steaua nea prins pe contraatac.si din 4 ocazii au dat 3. insa nu poti compara acum Steaua cu Rapid de ce naiba nu inteleg oamenii astia.tot respctu,dar Rapid nu joaca nimic sezonu asta.Si astia de la poli nu shiau putut gasi alta echipa sora decat Rapidu ?? sa mai si vi in galerie la ei la Arad.asta este Penibilul.Deci echipa a jucat bine si cu steaua insa nu a intrat nimic.... iar zicu si-a demonstrat inca o data prostia aia care o detine la el.O poarta cu el peste tot.si mai si castiga 1600 euro pe zi...mi-ar fi rusine sa stie lumea cat castig pt un mare kkat pe care il fac zi de zi.
La meciu cu Dinamo voi fi acolo.

KappA 2006
28th August 2006, 23:06
Eu chiar nu ii inteleg pe astia care zic ca UTA de ce nu a jucat si cu Steaua asa. PAI a jucat am avut 4 5 ocazi clare dar nu a intrat nimic,iar Steaua nea prins pe contraatac.si din 4 ocazii au dat 3. insa nu poti compara acum Steaua cu Rapid de ce naiba nu inteleg oamenii astia.tot respctu,dar Rapid nu joaca nimic sezonu asta.Si astia de la poli nu shiau putut gasi alta echipa sora decat Rapidu ?? sa mai si vi in galerie la ei la Arad.asta este Penibilul.Deci echipa a jucat bine si cu steaua insa nu a intrat nimic.... iar zicu si-a demonstrat inca o data prostia aia care o detine la el.O poarta cu el peste tot.si mai si castiga 1600 euro pe zi...mi-ar fi rusine sa stie lumea cat castig pt un mare kkat pe care il fac zi de zi.
La meciu cu Dinamo voi fi acolo.

Mah frate tu n-ai nici o treaba...

magica_steaua
28th August 2006, 23:25
cat timp zicu prinde lotul unei echipe echipa respectiva nu poate emite pretentii sa castige vreun meci datorita vreunui gol al acestui nimic

redneck
29th August 2006, 12:22
Ai mai zis tu ca bate si argeshu si au luat bataie violetii (cum vor lua bataie si ceilalti violeti, stii tu care)...
Sper ca si data asta sa ghicesti la fel de bine, ceea ce inseamna ca le-o dam la fratii (sau stapinii) vostri !

ai ghicit din nou ! tine-o tot asa !

redneck
29th August 2006, 12:39
1. Felicitari echipei, antrenorilor, conducerii; dupa ani si ani de frustrari in B, in sfirsit bucurie nespusa pt. suporterii UTA (doar cei care au suferit cind era UTA in B stiu ce vorbesc) !
2. marfaru' de Bucuresti imi reaminteste de ce urasc miticii: a adus la Arad "marfa", nu oameni (ca sa nu zic fotbalisti)...ce mizerabili, ce comportament...Bine ca a deraiat !!!
3. pt. mizeriile de Timisoreni (din brigazi cunoscute, nu suporteri rataciti) ce s-au infratit cu miticii : Timisoara pentru noi, este bucurestiul 2 !

micutzu
29th August 2006, 16:40
Ce inferiori,mah?Nu voi suntetzi aia care au afisat ieri coregrafia de la meciul cu Faru,penibililor?

Coregrafia a fost intrerupta tot de cei din SUR asa ca nu ma fa pe mine penibil ca habar nu ai ce vb.
Mai penibili ca voi nu e nimeni. Cica antibucuresti dar ei vin sa sustina pe Rapid. pai asta nu e penibilitate, inca mai mare ca asta nu cred ca este.

Angel66
30th August 2006, 01:26
Cica antibucuresti dar ei vin sa sustina pe Rapid.

asta e un lucru pe care nu o sa-l intelegeti niciodata...intre Rapid si Timisoara exista RESPECT si sustinere reciproca!galeriile sunt infratite!!!

albrosu
30th August 2006, 17:56
Un link util pt toti cei care au acuzat arbitrajul de la meciul cu Rapid. Din acest unghi nu au fost prezentate pana acum imagini si se vede clar cum a 'protejat' Zicu mingea: lovind cu cotul !

http://www.rapidisti.ro/index/VIDEO__Faultul_lui_Zicu_asupra_l.html