PDA

View Full Version : Etapa 5: Jiul - Poli Iasi



ADelPiero
21st August 2006, 00:55
Duminica, 27.08.2006, Jiul Petrosani - Poli Iasi, (ora 17,00 - Telesport)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

SILVIU99
21st August 2006, 01:05
cred ca se termina egal

Blu3red
21st August 2006, 02:06
Meci interesant..intre 2 echipe...ambitioase...cred ca va castiga Jiul...pt ca ar fi cazul sa castige si ei un meci...!!! 2-1 :ok:

Cra10veanu
21st August 2006, 02:08
bate jiul, au nevoie de puncte, si norocul vine din cand in cand, nu la fiecare meci, valabil pt iasi.

DanielAndrei
21st August 2006, 02:16
aham, deci dupa zodiacul lu' ala micu', Poli intra in zodia ghinionului :drak:...sper la un egal, dar si o victorie e buna. de ce nu?

hamsterutz
21st August 2006, 03:03
am batut anu trecut.....tre sa respectam traditia si sa batem din nou...desi e greu... :D

lucian_iasi
21st August 2006, 09:44
Bate Poli...Jiul va retrograda anul asta....deci 2 solist:P :P

B0gdaaaN
21st August 2006, 11:01
meci ff greu...Jiul sunt in foame de puncte....totusi eu cred intr`un 0-1 sau 1-2....deci....2 SOLIST

Pepsi-Cola
21st August 2006, 11:24
Meci Greu ..pana la Urma va fi un egal . 1-1

bizarr
21st August 2006, 12:06
Castigam Cu 1-0

resita
21st August 2006, 12:43
poli se va impune cu 2-1

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

tu26dor
21st August 2006, 16:42
sper sa bata poli. dar cred ca se vor multumi si cu un egal.
hai poli!!!

blueb0y15
21st August 2006, 17:55
cred k va castiga Jiul...e momentul sa mai bata shi ei pe cineva

be@
21st August 2006, 19:36
cred k va castiga Jiul...e momentul sa mai bata shi ei pe cineva

Ha ha ha. O sa bata, dar nu pe Politehnica. Noi venim la Petrosani sa luam puncte, la fel ca si anul trecut. :ok:

alinutzZz
21st August 2006, 19:48
cred k va castiga Jiul...e momentul sa mai bata shi ei pe cineva

poate pe craiova k shi asha nu prea au fatza de div A...kt despre meciul ku jiu...victorie poli...2-0/hello

Universal
21st August 2006, 19:51
1-3 un joc spectaculos si foarte foarte puternic.,echipele vor juca bine

r3my
21st August 2006, 20:32
batem. 2-0.

r3my
21st August 2006, 20:33
1-3 un joc spectaculos si foarte foarte puternic.,echipele vor juca bine
mey... cum sa ia Multescu 3 goluri???????? ai capiat?????????

radcom
21st August 2006, 20:37
...din 3 lovituri de pedeapsa.:)

costy_b
21st August 2006, 20:39
Iasul va bate fara probleme ... 1-3

malexoid
21st August 2006, 21:00
merg pe mana jiului in meciul asta...au facut un pas timid la bistrita, vor cauta (nu fara sansa) sa confirme
1 - e pronosticul meu

lucian_iasi
21st August 2006, 22:37
mey... cum sa ia Multescu 3 goluri???????? ai capiat?????????

Da cine ar fi ma rog Multescu?E cel mai bun portar din romania si titular in echipa nationala de nu poate lua 3 goluri??????

alinutzZz
21st August 2006, 23:00
cate puncte are jiul????:rolleyes:

ce_bine_e
21st August 2006, 23:38
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

DanielAndrei
22nd August 2006, 00:38
si ce golaveraj???

hamsterutz
22nd August 2006, 00:49
aduna aia toti de 1

Hard
22nd August 2006, 01:28
face 4 dupa meci

Cra10veanu
22nd August 2006, 03:01
au prins glas moldovenii dupa 2 sezoane in A se cred real madrid :happy retrogradati anul asta ca vreti ca nu, bate Jiul.

B0gdaaaN
22nd August 2006, 07:41
au prins glas moldovenii dupa 2 sezoane in A se cred real madrid :happy retrogradati anul asta ca vreti ca nu, bate Jiul.


sunt satul de placa asta...mai schimb`o....daca batem la Petrosani promiti si tu precum COCO ca nu mai intri pe threaduri despre POLI IASI?? :ok: :sleep:

r3my
22nd August 2006, 11:15
si ce golaveraj???

acum:
17. Jiul 4j 0v 1e 3i g:0-3 1p a:-5

dupa etapa a V-a:
14. Jiul 5j 1v 1e 3i g:2-3 4p a:-5

lucian_iasi
22nd August 2006, 11:45
Cam asa va arata linia de clasament a jiului dupa etapa a V a:
5j 0v 1e 4i g:0-5 1p a:-8 :P :P :P

r3my
22nd August 2006, 12:16
mey omule... Multescu nu are cum sa ia doua goluri. Ti se pare ca atacul vostru este peste cel al lui dinamo???????

ce_bine_e
22nd August 2006, 12:28
de trei ori si jumatate:evil:

OVIDIU 62
22nd August 2006, 13:34
Castiga Iasiul fara probleme cu 2-0.

Judecatoru
22nd August 2006, 17:54
de trei ori si jumatate:evil:

penibil :headbang:

alinutzZz
22nd August 2006, 19:29
mey omule... Multescu nu are cum sa ia doua goluri. Ti se pare ca atacul vostru este peste cel al lui dinamo???????

orikum dinamu joaca penibil:rolleyes: ...asha k mai zik ink o data voctorie poli/hello ....balba gol:ok:

lucian_iasi
22nd August 2006, 20:58
mey omule... Multescu nu are cum sa ia doua goluri. Ti se pare ca atacul vostru este peste cel al lui dinamo???????

Nici un meci nu seamana cu altul...si in plus ce-i asa mare diferenta..dinamo a marcat 7 goluri(golaveraj 7-2)si noi 6(golaveraj 6-3)..un singur gol mai putin marcat decat dinamo...ce sa-ti spun...este senzational de mare diferenta..ca de la cer la pamant...:headbang: :headbang:

m8k
22nd August 2006, 22:06
0-3

GeKuRA
22nd August 2006, 22:48
uite ce bine le stie Clujeanu :ok:
se poate intampla orice la acest meci... sigur jucatorii de la Jiul se vor mobiliza... sa bata si ei macar o echipa... vorba aia :"Daca nu pe astia, atunci pe cine ?!?!" :happy :happy ... PE NIMEEEENI ! ! ! ! B! B! B! B! B!B!B!

FORZA POLI !!!

be@
22nd August 2006, 22:56
au prins glas moldovenii dupa 2 sezoane in A se cred real madrid :happy retrogradati anul asta ca vreti ca nu, bate Jiul.

:sleep: Frustratule !






Nu se gândesc la bani

Atacantul curtat în aceasta vara de Rapid spune ca jucatorii nu se gândesc la criza financiara, ci îsi vad de joc, de aceea sunt si rezultate. “Sunt convins ca, daca vom avea rezultate bune în continuare, vor aparea si banii. Acum nu ne gândim decât la joc, încercam sa dam tot ce avem mai bun în noi pentru a câstiga fiecare meci. Banii ne intereseaza mai putin”, a declarat Bâlba.
/hello /hello

Promite gol si cu Jiul

Dupa ce a spart gheata în meciul cu Pandurii, Ionut Bâlba le promite fanilor ca acesta e doar începutul. “Vor urma si goluri din actiune”, spune atacantul

Mai întâi a fost tinta acuzelor antrenorului Ionut Popa. Apoi tehnicianul l-a exilat la echipa a doua, în Liga a treia. Acum, dupa golul decisiv cu Pandurii, Bâlba este iar vedeta.
In cele din urma, ”Popica” l-a reprimit pe Ionut la lot pentru meciul cu Pandurii, iar golgheterul din stagiunea trecuta i-a rasplatit încrederea cu un gol de trei puncte, marcat din penalty. Dând dovada de stapânire de sine, Bâlba a transformat cu precizie lovitura de pedeapsa, trimitând balonul încet, dar bine plasat în poarta lui Guso. “Ma bucur enorm ca am înscris si ca am spart gheata. De acum încolo sunt convins ca vor urma si alte reusite. Am înscris din penalty, sper sa punctez cât de curând si din actiune”, spune Bâlba. Atacantul afirma ca nu i-a fost teama ca o sa rateze lovitura de la 11 metri. “Aveam încredere în mine, de aceea am si decis sa execut. Mi-am facut doar datoria pentru echipa si important e ca ne-am adjudecat cele trei puncte. Acum ne gândim la urmatorul meci, cel cu Jiul. Am înscris acolo în returul sezonului trecut, mi-as dori sa recidivez. Trebuie sa tratam partida cu maxima seriozitate. Avem un drum lung pâna acolo si nu trebuie sa mergem degeaba. Vrem sa batem”, a adaugat golgheterul lui Poli din campionatul trecut. Desi traverseaza o criza financiara acuta, jumatate din bugetul de 2 milioane de dolari fiind anulata de catre prefectul Radu Prisacaru, Poli ocupa dupa patru etape un onorant loc 4. Inaintea gruparii din Copou se afla Clujul, Dinamo si Steaua, iar în spatele iesenilor sunt formatii cu pretentii la titlu sau la Cupa UEFA cum ar fi Rapid, Poli Timisoara sau Farul. “Cum ne simtim în postura de vecini de clasament ai Stelei? Excelent. Simtim si noi ca suntem o echipa puternica. Am avut un start foarte bun de sezon si speram sa ramânem acolo sus. Ocupam un loc la care nimeni nu se gândea înaintea campionatului si cred ca avem forta sa ne mentinem în plutonul fruntas mult timp de acum înainte. E important sa acumulam acum cât mai multe puncte, iar când vom juca cu echipele de top, vom aborda meciurile cu o încredere mai mare, cu un moral mult mai bun”, este de parere Ionut Bâlba.


"Putem să cîştigăm la Petroşani dacă sîntem puţin atenţi, deoarece se pare că reuşim să ne confirmăm statutul de echipă care poate pune probleme şi smulge puncte pe orice teren şi în faţa oricărui adversar. De fapt, acesta este obiectivul meu personal pentru acest sezon. Dar cea mai mare bucurie este să ne întoarcem cu puncte de pe terenurile formaţiilor din capitală", a spus şi antrenorul Ionuţ Popa.

ce_bine_e
22nd August 2006, 23:16
Judecatorule penibil esti tu impreuna cu toti cei dragi!

DanielAndrei
23rd August 2006, 00:49
:Sunt convins ca, daca vom avea rezultate bune în continuare, vor aparea si banii.

nu sunt vorbele lui, dar e bine ca gandesc asa

Cra10veanu
23rd August 2006, 02:39
sunt satul de placa asta...mai schimb`o....daca batem la Petrosani promiti si tu precum COCO ca nu mai intri pe threaduri despre POLI IASI?? :ok: :sleep:

pe mine nu ma cheama nici coco nici lolo nici be@, retrogradati ca ati stat prea mult, voi, personal chiar nu va e dor de B ? :D
pe sclavii cainilor jiule !

B0gdaaaN
23rd August 2006, 02:43
ce glume de santier ai pe tine...mai usor cu sclavii....s`ar putea ca unii dintre fostii conducatori ai Craiovei sa fie sclavi ai altor echipe

Cra10veanu
23rd August 2006, 02:48
de aia e fost conducator, ca era sclav, dar defapt nu era sclav, era/este dinamovist.

B0gdaaaN
23rd August 2006, 02:56
si acuma de unde ai scos`o pe asta cu sclavii....dau sa scriu pe un thread imi zice un dinamovist ca suntem sclavii Stelei si ai Rapidului,intru pe altul imi zice un stelist ca suntem sclavii lui Dinamo & Rapid,prin alte parti zic craiovenii ca suntem sclavii lui Dinamo...mai lasa`ma cu sclavia asta ca sunt satul de dumele astea....nu va inteleg voi scrieti ca sa adunati cat mai multe posturi sau va plictisiti prea tare pe acasa....

Jiul Petrosani - Poli IASI 0-1 sau1-2

Cra10veanu
23rd August 2006, 02:58
bine, vad ca te-ai suparat, sinteti sclavii capitalei sa inglobez tot ce-ai zis mai sus. Cand steaua,dinamo.rapid au nevoie de puncte, care da mai mult ala ia punctele. Sau in cazul in care nu reusiti sa-i bateti, nu va mai tratez de sclavi, dar inseamna c-aveti echipa de...second hand.

B0gdaaaN
23rd August 2006, 03:06
normal ca m`am suparat....in sezonul 2004/2005 cand am luat 4 pct Stelei,anul trecut cand Rapid abia ne`au batut odata din penalty inexistent si in Cupa in minutul 90+ dupa ce ne`au anulat un gol inscris de Onofras sau cand am facut egal la Dinamo nu am mai fost sclavi

r3my
23rd August 2006, 10:07
Cra10veanu, nu sunt sclavi suporterii, eventual conducerea. Ce... la voi cand era Netoiu, voi, suporterii craioveni, erati sclavii lui dinamo??? desigur ca nope...
sclavi sunt stelistii aia [cenzurat] de la mine, din Petro... am mai zis si pe forumul vostru, va invidiez voi, cei din Craiova, aveti suporteri adevarati, e frumos la voi la meciuri.

six
23rd August 2006, 18:50
merg pe mana jiului in meciul asta...au facut un pas timid la bistrita, vor cauta (nu fara sansa) sa confirme
1 - e pronosticul meu:) da...si eu la fel ;)

lucian_iasi
23rd August 2006, 23:45
Cand am luat 4 puncte stelei (1-0 in ghenceasi 0-0 la iasi)atunci n-am fost sclavi nu?ce gandire aveti...:headbang: :headbang:

B0gdaaaN
24th August 2006, 02:38
Cand am luat 4 puncte stelei (1-0 in ghenceasi 0-0 la iasi)atunci n-am fost sclavi nu?ce gandire aveti...:headbang: :headbang:


nu iti raspune niciunul din cei care ne`au acuzat ca suntem sclavi....au "uitat" sa mai intre pe thread....

Jar-Gon
24th August 2006, 09:02
bai caine ascuns in costum de leu ce esti asa derbedeu
mai sclavi decat craiovenii nu exista in tara asta
potai puricoase

ddaannyy
25th August 2006, 12:15
Din pacate pt. Jiul tre sa luam puncte si acolo ca sa stam linistiti. Marele atu al lui Poli este ca are acum experienta de div. A. Chiar daca joaca prost reuseste sa ia puncte, ceea ce pare destul de ciudat.
PS:cred ca cei din conducere se roaga sa mai piarda, ca oricum nu au bni de prime.Vad un 1-3 cu 2 goluri BILBA.

funny_eduard
26th August 2006, 10:26
Bate Iasu cu 2-1...La 1-0 pt. Jiul,petrosenenii vor sta in defensiva si vor primi 2 goluri...Sfarlea si Czernoch

r3my
26th August 2006, 14:13
io am aflat ca batem cu 2-0.

Cra10veanu
26th August 2006, 20:53
bai caine ascuns in costum de leu ce esti asa derbedeu
mai sclavi decat craiovenii nu exista in tara asta
potai puricoase

ti-am mai spus eu tie si pe PM, cand imi dovedesti ca ai mai mult de 4 clase, atunci stam de vorba :D tu sa nu vb de sclavi ca in galati va manaca stelistii pe voi otelarii, si legat de echipa voastra care sta capra de fiecare data cand vine steaua...mai bine nu mai dezbatem. Hai jiul.

be@
26th August 2006, 20:53
io am aflat ca batem cu 2-0.


Serios ? De unde ai aflat? Ai dat cumva in carti?

Bergero
26th August 2006, 21:55
io am aflat ca batem cu 2-0.

Sa ziceti mersi de un egal: 0-0. Asta doar daca portarul vostru prinde o zi buna. Si Bilba o zi slaba! In rest cam greu cu...golurile marcate. Presimt ca veti ramine la 0 goluri marcate si dupa meciul asta! Cel putin in meciul cu Bistrita, chit c-ati luat un punct, ati fost cam ...varza!

B0gdaaaN
26th August 2006, 23:19
io am aflat ca batem cu 2-0.

nashpa sursa mai ai...nu e deloc de incredere:D

be@
27th August 2006, 17:47
Deja incep emotiile .
BAFTA POLI !!!!!!!!!!!!!!!!

metallic_rain
27th August 2006, 18:21
Emotionant, Vrajitoarea a facut un hochus pochus lui Branetz sa creada ca e inca la Poli, iar scama a tzinut ;))

resita
27th August 2006, 18:22
min. 15

2-0 pentru jiul

metallic_rain
27th August 2006, 18:41
facem si noi de 4 puncte

Hard
27th August 2006, 18:46
incet incet ajunge si poli iasi acolo unde ii este locul 12-18

ionu_danic
27th August 2006, 22:25
bravo jiul !! tot asa!!

m8k
27th August 2006, 22:30
"Atletism
Codasa clasamentului invinge Iasiul!
Jiul a reusit duminica o victorie fara drept de apel in fata lui Poli Iasi si a scapat de ultimul loc din clasament." cronca meciului
Iar meciul Jiul -Poli Iasi este si acum in direct pe onlinesport este deja in minutul 247.
Isi bat joc de voi ca sa va inveteinca de pe acum si sa va pregateasca pentru meciul de la Cluj!!!

Leviss
27th August 2006, 22:44
Mai m8k , nu fi asa entuziasmat ca si anul trecut ati fost zmei si v-am luat 4 puncte din 6 .Care au fost rezultatele dintre JIUL si cfr din campionatul trecut? Parca 0-0 la cluj si 5-1 la Petrosani....

m8k
27th August 2006, 22:48
Mai m8k , nu fi asa entuziasmat ca si anul trecut ati fost zmei si v-am luat 4 puncte din 6 .Care au fost rezultatele dintre JIUL si cfr din campionatul trecut? Parca 0-0 la cluj si 5-1 la Petrosani....
Asa ziceau si cei de la pandurii, daca incepeti si voi asa atunci e clar, VA DENATURAM!

be@
27th August 2006, 23:05
Felicitari Jiul . Ce-ar mai fi de spus ?

iaro
28th August 2006, 00:24
Felicitari Jiul! Eu am zis si campionatul trecut ca nu meritau sa retrogradeze si asa a fost. Au jucat mult peste noi si merita aplaudati! /hello
Pentru Poli de-abia incepe greul, ca pana acum a castigat cu 3 nou promovate ;) , iar eu nu sunt de parere ca avem echipa pregatita de cupe europene, mai ales acum, cu toata situatia asta financiara foarte grea. Sunt de laudat si baietii nostri care joaca stiind ca e o problema cu banii, dar azi parca i-a afectat acest lucru. Sa speram ca o sa gasim pana la urma cineva interesat sa bage bani in echipa! :ok:

Leviss
28th August 2006, 01:31
[QUOTE=iaro;773197]Felicitari Jiul! Eu am zis si campionatul trecut ca nu meritau sa retrogradeze si asa a fost. Au jucat mult peste noi si merita aplaudati! /hello

Multumim pentru felicitari :ok:

B0gdaaaN
28th August 2006, 07:17
Felicitari echipei Jiul Petrosani!! au batut in noi ca in fasole....mai mult nu am ce spune...meciul nu l`am vazut dar scorul spune tot

Universal
28th August 2006, 07:25
Bun joc,mä asteotam sincer sä fie un x,dar m-am inselat,totusi pronosticul de peste 2.5 goluri a fost corect,sper sä mai evoluez in statisticä, pänä atunci succes ambelor echipe si cät mai mult fotbal de calitate :ok:

Judecatoru
28th August 2006, 11:55
Felicitari Jiul! Eu am zis si campionatul trecut ca nu meritau sa retrogradeze si asa a fost. Au jucat mult peste noi si merita aplaudati! /hello
Pentru Poli de-abia incepe greul, ca pana acum a castigat cu 3 nou promovate ;) , iar eu nu sunt de parere ca avem echipa pregatita de cupe europene, mai ales acum, cu toata situatia asta financiara foarte grea. Sunt de laudat si baietii nostri care joaca stiind ca e o problema cu banii, dar azi parca i-a afectat acest lucru. Sa speram ca o sa gasim pana la urma cineva interesat sa bage bani in echipa! :ok:

Pregatita de cupele europene?????????? Hahahaha :)))) =)))))) Nu-mi spune ca si voi trageti la o cupa europeana !!!! :headbang: :headbang:

kkrrss2005
28th August 2006, 12:44
sper sa nu l mai zaresc prea des pe " fitzosul " asta de Bordeanu( sau nu si dorea prea tare sa joace cu Timisoara.......... )

poliis
28th August 2006, 18:58
Bun joc

:o: :o: :o:
de unde stii ? ai fost pe stadion ?