PDA

View Full Version : Etapa 7: FC Vaslui-Dinamo



Pages : [1] 2

delaparis
2nd September 2008, 02:05
SAMBATA 13 SEPTEMBRIE
FC Vaslui-Dinamo
GSPTV, ora 19:00

discutii inainte si dupa meci aici

six
2nd September 2008, 10:45
wow,ca la abator.......:happy

riva
2nd September 2008, 11:39
vasluieni sunt niste razboinici, au un teren dezastru, ii vor lua cu fulgi cu tot pe dinamo! bate vasluiul!

Ferko
2nd September 2008, 12:06
Care din discipolii ( a se citi "datornicii" ) lui Porumboiu "arbitreaza" ? Nu intreb cum o sa "arbitreze" fiindca deja este hotarat.
Cu mitica si porumbelul avem cel mai fain fotbal din lumea a IV-a.

Patriots
2nd September 2008, 12:27
Bate Dinamo :ok:

resita
2nd September 2008, 12:33
2 solist :D

rador
2nd September 2008, 12:33
egal sau batem noi... dar f greu... impotriva a 14 oameni (doar pe teren)...

Leo
2nd September 2008, 12:34
desi razboiul psihologic a inceput deja , dinamovistii vor castiga pt ca sunt cei mai buni :D

laurdog
2nd September 2008, 12:34
porumboiu, a facut el ce a facut, si i-a intaratat pe ai nostri. bravo lui, baiat destept. doar ca de data asta o sa sufere rau.

rador
2nd September 2008, 12:36
porumboiu, a facut el ce a facut, si i-a intaratat pe ai nostri. bravo lui, baiat destept. doar ca de data asta o sa sufere rau.

stai linistit... asta a fost doar de suprafata... sunt convins ca poate mai mult...

Charon
2nd September 2008, 12:47
dupa etapa asta vine Andone!:D

rador
2nd September 2008, 12:50
dupa etapa asta vine Andone!:D

Mah, nici nu stiu ce sa zic la faza asta... daca ar fi bine sau rau... Ando poate ar fii mai apropiat de jucatori... da' nu cred ca ii da Borcea 1 mil lui Rednic ca sa plece...

relansat
2nd September 2008, 12:51
distractie mare, scor de maidan, de la 3 in sus ptr vaslui, biensur :cry:

resita
2nd September 2008, 12:51
dupa etapa asta vine Andone!:D

unde, la vaslui? :drak:

cimitiru' ghencea
2nd September 2008, 12:56
sper ca bratu,danciulescu,niculae si mitea sa bage mai multe in poarta vasluienilor decat vor baga goian si izvoranu in poarta noastra...:D

Leo
2nd September 2008, 13:03
o sa vedeti ca vasluienii nu vor marca deloc

relansat
2nd September 2008, 13:07
leodacine, daca veti juca cum ati facut`o cu palida craiova, risc 50 de euro la pariu cu tine ca n`o sa treceti de mijlocul terenului :D

rador
2nd September 2008, 13:10
leodacine, daca veti juca cum ati facut`o cu palida craiova, risc 50 de euro la pariu cu tine ca n`o sa treceti de mijlocul terenului :D

daca se incordeaza porumbelu si-si activeaza prieteniile printre fluiere, risc eu 100 euro ca ai dreptate...

laurdog
2nd September 2008, 13:11
pe combinele si vacile porumbacului, ca o sa planga dupa meci?

relansat
2nd September 2008, 13:12
nu trebe sa se incordeze porumbelu` deloc bre` ca autocarul lui Dinamo in drumul de la Iasi spre Vaslui trece prin sat la mine, fa tu conexiunile :happy

Vladek
2nd September 2008, 13:16
Meci intre 2 "clasici" ai campionatului :D . Sa vedem cine va urla mai tare "hotii".

Leo
2nd September 2008, 13:18
mi-e teama ca becali va striga cel mai tare :D

rador
2nd September 2008, 13:18
nu trebe sa se incordeze porumbelu` deloc bre` ca autocarul lui Dinamo in drumul de la Iasi spre Vaslui trece prin sat la mine, fa tu conexiunile :happy

Pai zi bre asa! Daca fac conexiunile, dai si tu o tuica pentru galerie? Ca tot prin sat pe la tine...

relansat
2nd September 2008, 13:26
Nu stiu pretene ca duminica am si io meci ... in divizia judeteana :))

laurdog
2nd September 2008, 13:27
Pai zi bre asa! Daca fac conexiunile, dai si tu o tuica pentru galerie? Ca tot prin sat pe la tine...

:happy:happy:happy:happy
Sa aiba grija, ca Barba bea mult.:drak:

rador
2nd September 2008, 13:32
Nu stiu pretene ca duminica am si io meci ... in divizia judeteana :))

Las bre, ca ne descurcam ce dracu... Tu sa pui un bilet in poarta, ca pivnitza o dibuim singurei...

Ferko
2nd September 2008, 18:09
Gata, s-a hotarat ! Porumbelul a facut deja "plangaciune" la comisiile lui mitica impotriva lui Rednic ! Bravo porumbelule, vad ca joci "foarte cinstit" - cum ti-e obiceiul ! Otelului i-a facut plangere dupa meci, lui Rednic inainte de meci. A mai schimbat omul ceva. Comisiile oricum sunt tot la mitica si mitica este vesnic dator porumbelului. Mai achita mitica nitel din datorie, de pe vremea cand porumbelu era "mare arbitru" iar mitica "mare presedinte de club". Ce sa faci ? "Onoarea" obliga !

adi_sampon
2nd September 2008, 18:36
LA CUM JOACA vASLUIUL AR TREBUI UN 1 SOLIST dar cred ca va fi un x 1-1

unikt
2nd September 2008, 18:55
nu trebe sa se incordeze porumbelu` deloc bre` ca autocarul lui Dinamo in drumul de la Iasi spre Vaslui trece prin sat la mine, fa tu conexiunile :happy

aaaaaaa esti taran?scuze satean?.:happy:happy

relansat
2nd September 2008, 19:28
evident ca sunt :)

e ceva de ras?

purpleheart
2nd September 2008, 20:23
meciul asta a inceput cu un SMS,continua pe la comisii,si cred ca nu s-a terminat inca "deranjul" ! macar de-ar fi fotbal pe teren,cita balacareala prin ziare !

stiintacv
3rd September 2008, 00:25
sper sa bata vasluiul

Rossi
3rd September 2008, 13:09
sper sa-i batem pe moldoveni :ok: ... avem nevoie de 3 puncte

rador
3rd September 2008, 13:15
sper sa bata vasluiul

Oare cand o sa incetati sa mai traiti din sperante atunci cand vine vorba de Dinamo?

bogdanz_vs
3rd September 2008, 13:57
Oare cand o sa incetati sa mai traiti din sperante atunci cand vine vorba de Dinamo?

Din cate stiu eu am trait si anu trecut cu sperante si vam luat 6 puncte din 6! deci 1 solist!:ok:

Aurel.D
3rd September 2008, 16:22
Va fi meci greu pt Dinamo, Vaslui joaca bine mai ales acasa. Dar intr-o zi li se va rupe firul..:) de ce sa nu se intample chiar etapa viitoare? :D

bogdanz vs,
era vorba de Craiova mai sus.

Tyler Durden
3rd September 2008, 17:55
Aurica, daca obtineti un egal eu zic sa fiti multumiti. :D

rador
3rd September 2008, 17:57
Din cate stiu eu am trait si anu trecut cu sperante si vam luat 6 puncte din 6! deci 1 solist!:ok:

Bah, tot tu esti si cu nick-ul "stiintacv"? ca eu cu ala vorbeam...

In rest, ai dreptate... mai putin faza cu 1 solist... anu' asta va intoarcem serviciul...

bogdanz_vs
3rd September 2008, 19:35
Bah, tot tu esti si cu nick-ul "stiintacv"? ca eu cu ala vorbeam...

In rest, ai dreptate... mai putin faza cu 1 solist... anu' asta va intoarcem serviciul...

scuze ma credeam ca vorbesti de vaslui!;)

vlad1607
4th September 2008, 21:03
o sa castigam..meci greu dar razbim :D 3 puncte pt noi :D

malexoid
8th September 2008, 03:03
vasluieni sunt niste razboinici, au un teren dezastru, ii vor lua cu fulgi cu tot pe dinamo! bate vasluiul!
mda, de aceea sunt in uefa...:happy :headbang:
pacat de galateni care au jucat frumos dar nu aveau sfori de tras ca porumbaciul...
X ori bat cainii!

dannyreddog
8th September 2008, 18:19
Vasluiul e pe val,intr-o forma buna dar Dinamo poate castiga...moldovenii lui Porumboiu au invins echipa oierului pe CFR,cu noroc ce-i drept,dar inevitabil aceasta forma sportiva nu poate fi mentinuta tot timpul iar echipa lui Rednic ar putea sa profite tinad cont si de faptul ca intrecerea interna a fost intrerupta timp de 2 saptamani...

soreen
9th September 2008, 17:45
desi sunt catelandru....cred ca nu scoatem 3 puncte de acolo.....e greu daca borcea nu coopteaza si el un fost arbitru in conducere(vezi steaua,rapid,vaslui)

TopCat
9th September 2008, 20:04
stati linistiti. cu tamas, bratu, niculae vegheati de bocancul stang al lui zicu, dinamo nu are cum sa nu-si faca IAR fanii sa lacrimeze. prevad faze frumoase demne de genericele emisiunilor de divertisment. sa curga spritul ca insetati sunt destui.
P.S. daca nu-l bagati si pe mitea e ca nunta fara lautari. la cate manele are asta in telefon face show garantat. fara numar...fara numar... fara numar...

armasu
10th September 2008, 14:24
Dina**** o ia in fofeaza de la Porumboiu. Scor exact - 2-1.

vlad1607
10th September 2008, 14:26
ce rau esti tu pentru un fatalau :happy

Leo
10th September 2008, 14:29
Topcat= armasu ?

Ionut-Alexandru
10th September 2008, 14:44
Aceasta pauza din cauza meciurilor nationalei a venit prost pentru Vaslui; in disputa cu Dinamo va fi mult mai greu decat pana acum. As vedea un rezultat de egalitate insa nici o victorie a dinamovistilor nu m-ar surprinde. Sunt multi jucatori de la Dinamo inca in priza meciurilor (cei ce au fost pe la nationale)

DD-Viola
10th September 2008, 18:55
..poate ca vasluienii nu vor marca , da macar sa-si marcheze cainii autogol ... Pronostic 1 ,X

bogdanz_vs
10th September 2008, 22:17
..poate ca vasluienii nu vor marca , da macar sa-si marcheze cainii autogol ... Pronostic 1 ,X

Nu-si dau autogol ca nu e nicolita in teren:ok:

marian_k
10th September 2008, 22:30
o sa fie egal 1-1

Ferko
11th September 2008, 13:09
Dinamo risca sa piarda la masa verde meciul daca il foloseste pe Cesar. Are porumbelul destui banuti. Oare arbitrul din Dinamo-Craiova e strain de asta ? Eu ma indoiesc. Porumbelul si-a pregatit meciul contra lui Dinamo inca de la acel meci. De asta avem acel fotbal "spectaculos" la nivel international, fiinca meciurile din Liga Libidinosului Mitica se joaca la comisii.

Leo
11th September 2008, 13:27
si fara Cesar putem sa-i invingem si sa-i aducem cu picioarele pe pamant

vlad1607
11th September 2008, 13:38
risca pe dreaq.....e o prostie asta..s-a dat acordul sa joace pt ca a fost eliminat eronat....si o sa joace!

Charon
11th September 2008, 13:58
risca pe dreaq.....e o prostie asta..s-a dat acordul sa joace pt ca a fost eliminat eronat....si o sa joace!
luati aminte cum a ajuns Vaslui in Intertoto dupa acel meci de la Galati!:)

Ferko
11th September 2008, 15:13
risca pe dreaq.....e o prostie asta..s-a dat acordul sa joace pt ca a fost eliminat eronat....si o sa joace! Si Otelul a avut dreptate si decizia comisiei de disciplina, dar Porumbelul tot a castigat la masa verde. E tare baiatul in smecherii cu arbitrii si comisii. Asa ca mai bine ar renunta Dinamo la Cesar in acest meci, chiar daca Porumbelul tot o sa gaseasca ceva in neregula si merge la comisiile Libidinosului care evident o sa-i dea dreptate.

Leo
11th September 2008, 16:00
bai mai lasati-ma cu smecheriile porumbacului , trebuie sa-i batem pe teren , sa ne facem jocul , sa le dam o caruta de goluri ca avem cu cine si gata

Cristian
11th September 2008, 16:35
Porumboiu: "Dacă Dinamo joacă cu Julio Cesar, pierde la masa verde"

Exact afirmatii de genul asta a facut si anul trecut la adresa clubului galatean daca-i vor folosi pe Paraschiv si pe Szekely (pe atunci la Otelul). Aveti mare grija cu Porumboul ca nu glumeste, numai mese verzi viseaza, mai adauga si un pic de galben si ies mase galben-verzi.

Cristian
11th September 2008, 16:38
risca pe dreaq.....e o prostie asta..s-a dat acordul sa joace pt ca a fost eliminat eronat....si o sa joace!

Exact asa si noua ne-au dat acordul cei de la comisiile FRF, da a facut Porumboiu manarie si au intors decizia in favoarea vasluiului.

delaparis
11th September 2008, 17:39
Nu stiu daca Porumboiu poate intoarce ceva cu Dinamo ... atunci era altceva ... doar Otelul :D

vlad1607
11th September 2008, 17:48
vine randul porumboiului :drak:

caine19
11th September 2008, 17:53
Si Otelul a avut dreptate si decizia comisiei de disciplina, dar Porumbelul tot a castigat la masa verde. E tare baiatul in smecherii cu arbitrii si comisii. Asa ca mai bine ar renunta Dinamo la Cesar in acest meci, chiar daca Porumbelul tot o sa gaseasca ceva in neregula si merge la comisiile Libidinosului care evident o sa-i dea dreptate.

Dinamo nu e Otelul , iar Porumboiu nu o sa aibe niciodata castig de cauza in fata lui Dinamo ...

vlad1607
11th September 2008, 17:53
Borcea: "Cînd mulsul vacilor va fi sport olimpic, atunci va avea credibilitate și Porumboiu!"

:happy

Cristian
11th September 2008, 18:18
Dinamo nu e Otelul , iar Porumboiu nu o sa aibe niciodata castig de cauza in fata lui Dinamo ...

Ok sa-l bage Rednic pe Julio Cesar ala si o sa vedeti cum arata masa galben-verde.

Zauri
11th September 2008, 18:47
Cat balci ... cata mizerie in fotbalul asta ...de la presedinti la suporteri de la jucatori la antrenori...acuze , injurii, banuieli, pietre,flegme ,curve, minciuni ...Apoi te intrebi de ce nu mai vine lumea pe stadioane ...
Nici macar nu s-a decis cine va arbitra meciul si deja gata ...! Sigur Vasluiul va fi ajutata...As vrea dragi dinamovisti sa va vad si dupa meci cand vom discuta despre arbitraj...!

mateiasi
11th September 2008, 19:05
Ok sa-l bage Rednic pe Julio Cesar ala si o sa vedeti cum arata masa galben-verde.
N-au de ce sa se teama, Dinamo n-o sa fie furata precum Otelul: depunctarea Otelului a fost rezultatul vointei lui M. Sandu, si nu al influentei lui Porumboiu. Astazi pozitia lui Sandu e subreda, si nu-si poate permite sa piarda si sprijinul dinamovistilor.

Chiar daca, prin absurd, Comisia de Disciplina ar pune botul la banii lui Porumboiu si ar da meciul vasluienilor 'la masa galben-verde', trepadusul lui Sandu (D.V. Ursu) ar rasturna hotararea la Comisia de Apel, asa cum a facut si in cazul nostru.

vlad1607
11th September 2008, 19:40
"Pe mine nu mă poate cumpăra nimeni, nici Gigi Becali, nimeni, spre deosebire de el. Ar trebui analizată replica lui Porumboiu: pușcărie, prostituție, asta știe să facă. E ultimul om din lumea asta care ar trebui să vorbescă. Să ne aducem aminte de ultimele două campionate câștigate de Steaua la Vaslui, de transferurile făcute înainte de meciuri, de toate lucrurile despre care s-a scris", a spus Borcea pe site-ul oficial al clubului Dinamo

iscar
11th September 2008, 23:32
N-au de ce sa se teama, Dinamo n-o sa fie furata precum Otelul: depunctarea Otelului a fost rezultatul vointei lui M. Sandu, si nu al influentei lui Porumboiu. Astazi pozitia lui Sandu e subreda, si nu-si poate permite sa piarda si sprijinul dinamovistilor.

Chiar daca, prin absurd, Comisia de Disciplina ar pune botul la banii lui Porumboiu si ar da meciul vasluienilor 'la masa galben-verde', trepadusul lui Sandu (D.V. Ursu) ar rasturna hotararea la Comisia de Apel, asa cum a facut si in cazul nostru.

Daca otelul avea dreptate de ce nu a facut contestatie la forurile europene ? sau Vs are influenta si acolo !? scoate-ti degetul din nas si incearca sa faci diferenta dintre realitate si minciuna !

Mi-e jena sa il vad pe Rednic cum zice ca Vs a fost avantajata de arbitraje cand a fost el antrenor la Vs ... mi-e ciuda ca nu am nici o inregistrare de pe atunci cand spunea ca Vs este dezavantajata .

Nu imi vine sa cred ca Dinamo spune ca a fost furata in meciul cu Craiova, cand toata lumea a vazut contrariul ... in toata lumea includ si pe Craciunescu , despre care eu unul zic ca se pricepe la arbitraj!

Cum poti spune ca Vs a fost avantajata de arbitri cand nu ai vazut nici un meci al acestei echipe !? de cand a inceput acest campionat Vs a fost avantajata in doua faze si dezavantajata intr-o faza, nu ma credeti ? luati statistica ! mai uitati-va la alte meciuri si o sa vedeti echipe care sunt avantajate cu cate 3-4 faze clare pe meci!

bada_otelul
12th September 2008, 00:38
Daca otelul avea dreptate de ce nu a facut contestatie la forurile europene ? sau Vs are influenta si acolo !? scoate-ti degetul din nas si incearca sa faci diferenta dintre realitate si minciuna !

Mi-e jena sa il vad pe Rednic cum zice ca Vs a fost avantajata de arbitraje cand a fost el antrenor la Vs ... mi-e ciuda ca nu am nici o inregistrare de pe atunci cand spunea ca Vs este dezavantajata .

Nu imi vine sa cred ca Dinamo spune ca a fost furata in meciul cu Craiova, cand toata lumea a vazut contrariul ... in toata lumea includ si pe Craciunescu , despre care eu unul zic ca se pricepe la arbitraj!

Cum poti spune ca Vs a fost avantajata de arbitri cand nu ai vazut nici un meci al acestei echipe !? de cand a inceput acest campionat Vs a fost avantajata in doua faze si dezavantajata intr-o faza, nu ma credeti ? luati statistica ! mai uitati-va la alte meciuri si o sa vedeti echipe care sunt avantajate cu cate 3-4 faze clare pe meci!

Ca niste prostituate care striga ca-s virgine...
Poate ne explici si cum de in mod exceptional toate deciziile se iau NUMAI in favoarea vasluiului?Cum de ati folosit 6 extracomunitari si nu s-a sesizat nimeni in timp ce in ajutorul altora au sarit imediat presedinti de federatie?
rosu clar la ciumegul care ii n'doye pe toti adversarii si penalty clar la Paraschiv in minutul 90...si totusi la vs 1+1=1
Pe voi va afecteaza cam mult gaurile negre...alea care atrag materia cenusie din jurul lor.
Daca as fi antrenor la dinamo nu as risca sa-l bag pe cesar in teren,chiar daca dinamo nu-i Otelul sau pandurii,porcul de vaslui are pile multe.Nu v-o spun din mila sau din simpatie ci pentru ca deja mi-e greata de individul ala mai mult decat de becali,borcea sau copos.Face parte din cancerul fotbalului romanesc:rosu:

relansat
12th September 2008, 00:48
traiesc cu speranta, nazuiesc ca (,) caritura aia de fundas sa intre pe teren, garantat o sa fie distractie mare :happy
in alta ordine de idei, invingem cu o torpila de`a lu` n'doye si 2 lovituri libere, bineinteles gratuit date si executate absolut impecabil de noua vedeta a echipei, Ghencev :D
Ma duc sa ma culc ca m`o afectat nocturna de la Iasi, dupe 0-3 cu tara galilor :drak:

delaparis
12th September 2008, 01:00
traiesc cu speranta, nazuiesc

in sfarsit :D


pronostic: 2

iscar
12th September 2008, 01:31
Ca niste prostituate care striga ca-s virgine...
Poate ne explici si cum de in mod exceptional toate deciziile se iau NUMAI in favoarea vasluiului?Cum de ati folosit 6 extracomunitari si nu s-a sesizat nimeni in timp ce in ajutorul altora au sarit imediat presedinti de federatie?
rosu clar la ciumegul care ii n'doye pe toti adversarii si penalty clar la Paraschiv in minutul 90...si totusi la vs 1+1=1
Pe voi va afecteaza cam mult gaurile negre...alea care atrag materia cenusie din jurul lor.
Daca as fi antrenor la dinamo nu as risca sa-l bag pe cesar in teren,chiar daca dinamo nu-i Otelul sau pandurii,porcul de vaslui are pile multe.Nu v-o spun din mila sau din simpatie ci pentru ca deja mi-e greata de individul ala mai mult decat de becali,borcea sau copos.Face parte din cancerul fotbalului romanesc:rosu:

poate ar trebui sa cauti greselile la conducatorii galatiului!! iti lipseste obiectivitatea complet ! nu poti vedea realitatea chiar de te loveste !
lasati cu totii ciuda ca oricum o sa maturam pe jos cu toate echipele din capitala:yes::yes:

cena_hbk_hhh
12th September 2008, 10:16
1 vasluiul are un ince put foarte bun de campionat si sa nu uitati ca a batut si pe steaua si pe cfr

Leo
12th September 2008, 10:20
poate ar trebui sa cauti greselile la conducatorii galatiului!! iti lipseste obiectivitatea complet ! nu poti vedea realitatea chiar de te loveste !
lasati cu totii ciuda ca oricum o sa maturam pe jos cu toate echipele din capitala:yes::yes:

de unde atata siguranta ?

mateiasi
12th September 2008, 11:31
...Daca as fi antrenor la dinamo nu as risca sa-l bag pe cesar in teren,chiar daca dinamo nu-i Otelul sau pandurii,porcul de vaslui are pile multe...
Eu sper ca Rednic sa-l foloseasca pe Cesar. Au dreptul s-o faca:

Extras din regulamentul Comisiei de Disciplină a FRF:
Articolul 4. Autoritati competente in materie disciplinara

(1) Arbitrul este competent sa ia deciziile in materie disciplinara in timpul meciului de fotbal.

(2) Deciziile arbitrului luate in timpul meciului de fotbal (de la intrarea pana la iesirea acestuia de pe terenul de joc) sunt definitive.

(3) In mod exceptional, derogand de la prevederile alin. (2) ale prezentului articol, Comisia de Disciplina a FRF are competenta de a:

sanctiona abaterile grave care nu au fost vazute de arbitru si in privinta carora exista inregistrari video din mai multe unghiuri;
indrepta erorile evidente aparute in deciziile disciplinare ale arbitrilor.


Daca Cesar va juca, sper ca Porumboiu sa obtina cele 3 puncte 'la masa verde' (folosind aceleasi procedee specifice pe care le-a utilizat si cand ne-a furat pe noi).

De aici, lucrurile ar deveni interesante: in mod cert, Dinamo s-ar alatura grupului celor care urmaresc debarcarea lui M. Sandu (Condescu, Becali, Iancu, G. Stefan, M. Stan etc), si cred ca in Adunarea Generala s-ar strange cele 130-140 voturi necesare pentru demiterea lighioanei. Dinamo ar avea suficient timp la dispozitie pentru a-si lua punctele inapoi (procedurile la TAS sunt lente, dar s-ar finaliza pana la sfarsitul campionatului), iar noi am scapa de mafia din FRF.

Dar, repet, sunt sigur ca Sandu nu va dori sa si-i faca dusmani pe dinamovisti (e constient ca Dinamo controleaza - direct sau indirect - multe voturi in Adunarea Generala), si-i va taia macaroana Vasluiului la Comisia de Apel, unde D.V. Ursu nu-i iese din cuvant. Tot ar fi o mica victorie: s-ar demola mitul omnipotentei lui Porumboiu.

Ferko
12th September 2008, 12:07
Eu cred ca Dinamo poate sa bata Vasluiul si fara Cesar in teren. Ce rost au ambitiile ? Porumbelul are influente mari asupra arbitrilor, unor conducatori de cluburi, presedinti de tot felul - doar i-a "ajutat" cand a fost "mare arbitru". Ar fi bine ca Dinamo sa nu uite ce a patit Otelul - a "murit" cu dreptatea in mana.

Ferko
12th September 2008, 12:09
... 2 lovituri libere, bineinteles gratuit date pentru porumbel si ai lui ostasi...
Asta e singurul lucru credibil din ce-ai scris. Asta chiar cred.

relansat
12th September 2008, 12:32
era cu tenta ironica, da` observ ca`i greu ptr unii :rolleyes:

vlad1607
12th September 2008, 12:44
relansate sper sa fii trist maine seara :D

relansat
12th September 2008, 12:45
n`are`a face. nu ma consum io ptr un meci pierdut :)

mateiasi
12th September 2008, 13:19
Eu cred ca Dinamo poate sa bata Vasluiul si fara Cesar in teren. Ce rost au ambitiile ? Porumbelul are influente mari asupra arbitrilor, unor conducatori de cluburi, presedinti de tot felul - doar i-a "ajutat" cand a fost "mare arbitru". Ar fi bine ca Dinamo sa nu uite ce a patit Otelul - a "murit" cu dreptatea in mana.

Ar fi bine ca Dinamo (si alte cluburi) sa uite ce a patit Otelul. Daca toti se declara dinainte invinsi, ne paste dezastrul. Otelul nu s-a resemnat, ci continua lupta (http://www.otelul-galati.ro/stire.php?id=1129). N-o sa obtinem punctele si banii inapoi (marsavia a fost atent calculata, cu 2 etape inainte de finalul campionatului, astfel incat clasamentul sa fie omologat inainte ca noi sa avem timp sa ne cautam dreptatea la TAS), dar vom mai sifona un pic imaginea lui Sandu. Picatura chinezeasca e eficienta, sa stii...

Roddicted
12th September 2008, 13:39
Eu sper ca Rednic sa-l foloseasca pe Cesar. Au dreptul s-o faca:

[/LIST]

Daca Cesar va juca, sper ca Porumboiu sa obtina cele 3 puncte 'la masa verde' (folosind aceleasi procedee specifice pe care le-a utilizat si cand ne-a furat pe noi).

Nu va furat desteptilor.V-ati facut-o cu mana voastra:rosu:

pablito
12th September 2008, 13:46
...porcul de vaslui are pile multe.Nu v-o spun din mila sau din simpatie ci pentru ca deja mi-e greata de individul ala mai mult decat de becali,borcea sau copos.Face parte din cancerul fotbalului romanesc:rosu:

subscriu in totalitate!

Moondog
12th September 2008, 13:52
Stau si citesc de mult timp comentariile la fiecare meci si chiar daca nu-l simpatizez in mod deosebit pe Cornel Dinu, nu pot sa nu-i dau dreptate in privinta felului de a fi al nostru, al romanilor. Galatenii se dau de ceasul mortii cum ca Porumboiu i-ar fi furat, ca le-ar filuat locul de UEFA vasluienii ... Dar un singur amanunt nu este pomenit de nimeni (mai ales de galateni): rezultatul final al meciului Otelul Galati - Poli Iasi. Ce scor a fost? Ce importanta a avut acel meci pentru Otelul? Mai avea importanta "furtul" lui Porumboiu daca Otelul castiga meciul? Stam si ne uitam in curtea altuia, ca de', are capra mai frumoasa, acuzam, injuram, dar in curtea noastra nu ne uitam pentru ca totul e perfect. Porumboiu isi apara si el echipa cum fac toti investitorii (Gigel, Romel, Cristinel - na ca iar il citez pe Dinu). Imi vine sa rad cind vad ca dinamovistii zic ca porumboiu "umbla" la arbitii ... Iata cum Dinamo a devenit o echipa de sfinti cind stim bine ca oamenii clubului "umblau" si la arbitrii straini (cititi colectia GSP si Prosport).
FC Vaslui - Dinamo meci de 1X.

Leo
12th September 2008, 13:59
Moondog asta e parerea ta , vezi sa nu te ineci de atata ras

Moondog
12th September 2008, 14:03
Sa inteleg ca Dinamo a jucat fotbal cinstit de la infiintare si pana in prezent? Iar de ras, chiar rad cind il vad pe Borcea cum isi incordeaza el toti muschii si se face rosu la fata pe la televiziuni, in incercarea de a demonstra cat e el de cinstit.

Leo
12th September 2008, 14:05
ceea ce mi se pare curios este ca prima ta postare o faci aici si incepi cu critici la adresa lui DINAMO

Moondog
12th September 2008, 14:08
Nu critic in mod special Dinamo (vrem, nu vrem este un nume in fotbalul romanesc) dar nu e cazul sa dea lectii de moralitate tocmai Borcea. Asta am vrut sa spun.

Leo
12th September 2008, 14:10
si este cazul Vasluiului sa dea lectii , asta vrei sa spui ?
nu am observat ce echipa sustii :D

Moondog
12th September 2008, 14:15
Cum am spus mai sus, trebuie sa se uite fiecare in curtea lui. Porumboiu intr-a lui, Borcea intr-a lui. Cel mai bun sa castige, cu sau fara suspendati.
Iar de sustinut sustin si Dinamo cind joaca in cupele europene, sustin si Vasluiul cand joaca cu Dinamo (ca vorba aia - se spune ca pleaca cu sansa a doua) si am sustinut si Galatiul cind juca in UEFA si ratau din toate pozitiile de imi scoteau peri albi...

Leo
12th September 2008, 14:19
mda , diplomatule

relansat
12th September 2008, 14:20
Moondog, rectifica te rog: Dinamo pleaca cu sansa a doua :D

aurasul
12th September 2008, 14:21
Dinamovistilor daca tot sunteti o echipa mare ,ati facut atatea transferuri mari,de ce va e frica de arbitrajul romanesc.ce poate sa faca atat de mult un arbotru sa dea un peanalti sau 2 pt vaslui care sa nu fie de fapt dar Lobont il va apara ca doar a salvat nationala de la 1-1 cu Feroe nu-i asa?

Leo
12th September 2008, 14:22
Moondog, rectifica te rog: Dinamo pleaca cu sansa a doua :D

tot ce conteaza la finele meciului sa plecam cu cele trei puncte :D

Leo
12th September 2008, 14:24
pretiosule eu nu ma tem , va spulberam

Moondog
12th September 2008, 14:27
Moondog, rectifica te rog: Dinamo pleaca cu sansa a doua :D

Am zis "se spune".;)

laurdog
12th September 2008, 14:27
Moondog, tu te-ai inregistrat de curand, asa ca trebuie sa-ti explic. Discutii referitoare la tarele echipelor noastre au fost, sunt si cu siguranta vor mai fi. NOI, DINAMOVISTII am recunoscut ce era de recunoscut, insa........acum, altii sunt cei care fac magarii. Din fericire pt NOI, din pacate pt "prietenii" nostri, DINAMO nu se mai numara printre aia, in schimb Porumboiu, cu prisosinta. Asadar, a judeca pe cineva pt ce a facut el sau altii inaintea lui, in trecut mi se pare deplasat (nu am vrut sa fiu prea drastic in exprimare).
In rest....sa auzim de bine.
PS Stie cineva cine controleaza Vasluiul, de NOI nu am gasit NICIUN hotel disponibil, si a trebuit sa ne cazam la Barlad? Sau asta nu intra in categoria magarii?

aurasul
12th September 2008, 14:31
asa si trebuie sa nu va temeti de arbitrajele din ramania azi va influenteaza pe voi maine te noi si tot asa.De ce oare la meciurile mari se cer arbitri starini,mai ales cand se joaca contra echipelor din bucuresti??????????

relansat
12th September 2008, 14:32
laurdog, observ ca suferi stiind ca echipa ta nu mai face manevre :drak:

stati la hotel Europa, in Iasi, ca si CFR`ul, doar n`o sa stati voi in satul Vaslui, asa cum va face placere de fiecare data sa o spuneti :ok:

Marius
12th September 2008, 14:32
laur,

am vazut si eu gluma aia de emisiune de pe sport.ro. daca esti convins de ce spune borcea, poti sa-mi spui si mie de ce nu l-a sunat pe porumboiu, asa cum l-a intrebat si el?

Roddicted
12th September 2008, 14:32
Moondog, tu te-ai inregistrat de curand, asa ca trebuie sa-ti explic. Discutii referitoare la tarele echipelor noastre au fost, sunt si cu siguranta vor mai fi. NOI, DINAMOVISTII am recunoscut ce era de recunoscut, insa........acum, altii sunt cei care fac magarii. Din fericire pt NOI, din pacate pt "prietenii" nostri, DINAMO nu se mai numara printre aia, in schimb Porumboiu, cu prisosinta. Asadar, a judeca pe cineva pt ce a facut el sau altii inaintea lui, in trecut mi se pare deplasat (nu am vrut sa fiu prea drastic in exprimare).
In rest....sa auzim de bine.
PS Stie cineva cine controleaza Vasluiul, de NOI nu am gasit NICIUN hotel disponibil, si a trebuit sa ne cazam la Barlad? Sau asta nu intra in categoria magarii?

Si tu il crezi pe Borcea cand zice de cazarea la Barlad?Ma faci sa rad:happyBorcea e de 2 ori mai magar ca Porumboiu

relansat
12th September 2008, 14:35
pretiosule eu nu ma tem , va spulberam

ce dreak sa spulberi bre` cu rebuturi de jucatori de aveti?

va arata n'doye, ljubinkovic si ghencev cum se joaca fotbalul adevarat :happy

si daca tot sunteti moralisti: ce aveti de spus privind declaratiile lu` Chiacu dupe comedia cu Otopeni? :lol:

Leo
12th September 2008, 14:37
spulberam obraznicia bre relansatule

laurdog
12th September 2008, 14:39
laur,

am vazut si eu gluma aia de emisiune de pe sport.ro. daca esti convins de ce spune borcea, poti sa-mi spui si mie de ce nu l-a sunat pe porumboiu, asa cum l-a intrebat si el?

Tocmai, ca au vorbit, Marius. La acea convorbire telefonica i-a si spus cum a fost faza de la Galati, cu penaltyul. Observ insa ca sunt destui bagatori in seama, carora le place doar sa....flecareasca, nu sa DISCUTE.
Vad ca sunt unii suporteri ai Vasluiului care tin mortis sa se faca de ras. Au reusit.

laurdog
12th September 2008, 14:40
Marius, Porumboiu are vreun hotel si eu nu stiu?

relansat
12th September 2008, 14:42
bineinteles ca are :)

Moondog
12th September 2008, 14:42
[QUOTE=laurdog;2234164]Moondog, tu te-ai inregistrat de curand, asa ca trebuie sa-ti explic. Discutii referitoare la tarele echipelor noastre au fost, sunt si cu siguranta vor mai fi. NOI, DINAMOVISTII am recunoscut ce era de recunoscut, insa........acum, altii sunt cei care fac magarii. Din fericire pt NOI, din pacate pt "prietenii" nostri, DINAMO nu se mai numara printre aia, in schimb Porumboiu, cu prisosinta. Asadar, a judeca pe cineva pt ce a facut el sau altii inaintea lui, in trecut mi se pare deplasat (nu am vrut sa fiu prea drastic in exprimare).

Daca m-am inregistrat de curand, asta nu inseamna ca nu am vazut fotbal la viata mea. Cind mergeam eu pe stadionul Dinamo la un meci de fotbal (intr-o zi am ajuns acasa ud leoarca dupa o ploaie de toamna, pe vremea cand Lupu era tanar de perspectiva si intra in repriza aII-a) nu stiu daca tu erai nascut.
Iar daca Porumboiu face magarii, demonstrati-i prin joc ca degeaba face. De ca va este frica?

Leo
12th September 2008, 14:45
Marius, Porumboiu are vreun hotel si eu nu stiu?

pai are , chiar doua :D

Marius
12th September 2008, 14:45
Laur,

Dupa spusele lui, doua din cele 3 hoteluri din Vaslui sunt ale lui.

Moondog
12th September 2008, 14:47
Porumboiu are un hotel in Vaslui - RACOVA *** si unul in Husi ** - CANTEMIR (se numea, acum nu stiu cum se mai cheama).

Leo
12th September 2008, 14:50
ma tu sigur nu esti porumboiu ?

Moondog
12th September 2008, 14:51
As vrea eu :-)

Moondog
12th September 2008, 14:51
Cunosc bine zona ...

mateiasi
12th September 2008, 14:53
... Dar un singur amanunt nu este pomenit de nimeni (mai ales de galateni): rezultatul final al meciului Otelul Galati - Poli Iasi. Ce scor a fost? Ce importanta a avut acel meci pentru Otelul? Mai avea importanta "furtul" lui Porumboiu daca Otelul castiga meciul?..

Aha. Deci: "Ati fost furati de X? La munca, netrebnicilor, mergeti si castigati cu Y!". Ce treaba are Poli Iasi cu duelul Otelul-Vaslui? Intr-adevar, ne-am fi putut atinge obiectivul chiar si dupa magaria lui Sandu, dar n-am reusit. Dar, in opinia ta, remiza de la partida Otelul-Poli Iasi legitimeaza nedreptatea facuta anterior la partida Otelul-Vaslui? Pai, daca am fi castigat cu Poli, hotia (nu efectele ei asupra clasamentului) ar fi disparut? :confused:

Ce importanta a avut acel meci (cu Poli Iasi) pentru Otelul? Una conjuncturala: n-ar fi trebuit sa aiba nici o importanta daca Otelului nu i s-ar fi luat 1 punct, si Vasluiului nu i s-ar fi facut cadou 2 puncte.

Asta e, totusi, thread-ul partidei Vaslui-Dinamo. De vrei sa comentezi diferendul Otelul-Vaslui, cauta un topic dedicat.

laurdog
12th September 2008, 14:53
Moondog, a zis cineva, ceva de frica? Am scris eu asta undeva? Ia vezi ce pronostic am pus. Nu numai ca nu mi-e frica, dar sunt sigur ca ii batem, chiar daca joaca ramaru ala de n'doye.
Marius, chiar n-am stiut.

Leo
12th September 2008, 14:53
si cu ce echipa simpatizezi ?

Marius
12th September 2008, 14:56
Laur,

E clar ca sunt multe mizerii in gluma asta de fotbal, de aceea e periculos sa crezi pe cineva dintre "oamenii de fotbal". Sa nu iti inchipui ca e vreunul aici pentru binele echipei X, nu, toti vor sa le fie bine lor si numai lor si pentru asta mint, injura etc.

E pacat doar ca noi dam bani sa-i vedem pe clowni astia jalnici.

Hard
12th September 2008, 14:58
bat moldovenii ! :D

Moondog
12th September 2008, 14:59
Aha. Deci: "Ati fost furati de X? La munca, netrebnicilor, mergeti si castigati cu Y!". Ce treaba are Poli Iasi cu duelul Otelul-Vaslui? Intr-adevar, ne-am fi putut atinge obiectivul chiar si dupa magaria lui Sandu, dar n-am reusit. Dar, in opinia ta, remiza de la partida Otelul-Poli Iasi legitimeaza nedreptatea facuta anterior la partida Otelul-Vaslui? Pai, daca am fi castigat cu Poli, hotia (nu efectele ei asupra clasamentului) ar fi disparut? :confused:

Ce importanta a avut acel meci (cu Poli Iasi) pentru Otelul? Una conjuncturala: n-ar fi trebuit sa aiba nici o importanta daca Otelului nu i s-ar fi luat 1 punct, si Vasluiului nu i s-ar fi facut cadou 2 puncte.

Asta e, totusi, thread-ul partidei Vaslui-Dinamo. De vrei sa comentezi diferendul Otelul-Vaslui, cauta un topic dedicat.

In opinia mea, daca ati fi jucat fotbal, Porumboiu ramanea cu buza umflata.
Da, este thread-ul partidei Vaslui-Dinamo, dar vad ca unde se vorbeste despre Vaslui, hop si voi cu locul vostru de UEFA. Asta am vrut si eu sa spun, daca vreti sa comentati despre "furtul" locului de UEFA, comentati-l in alta parte. Voi il tot aduceti in discutie.:rosu:

Leo
12th September 2008, 15:00
bat moldovenii ! :D

hai nu zau :D

Hard
12th September 2008, 15:02
a luat bataie Steaua acolo ,care are echipa buna ....daramite dinamo ...
:D

laurdog
12th September 2008, 15:05
Daca a decretat Sebastian, atunci e clar. Sa-l sun pe Borcea sa isi aduca baietii inapoi in Capitala, si sa pregateasca meciul cu Iasiul.:groggy::groggy:

Leo
12th September 2008, 15:05
DINAMO bate la Vaslui si steaua pierde la Constanta :D

Marius
12th September 2008, 15:16
DINAMO bate la Vaslui si steaua pierde la Constanta :D

Asta e, binenteles, un mic rautacism. Sunt sigur ca leo a vrut sa scrie de fapt Steaua, asa cum a scris toate numele proprii din acea fraza :)

Hard
12th September 2008, 15:18
DINAMO bate la Vaslui si steaua pierde la Constanta :D

Steaua joaca "acasa" cu Farul , dar dinamo joaca in infern la Vaslui :D

Leo
12th September 2008, 15:19
da Marius asa am vrut
Hard cu atat va fi victoria noastra mai frumoasa :D

Hard
12th September 2008, 15:26
daca ai avea si cu cine sa bati ... :cry:

Leo
12th September 2008, 15:29
eeeeeeeeeeeeee se mai gaseste cu cine , dar nu-ti bate tu capul cu asta :D

bada_otelul
12th September 2008, 15:29
poate ar trebui sa cauti greselile la conducatorii galatiului!! iti lipseste obiectivitatea complet ! nu poti vedea realitatea chiar de te loveste !
lasati cu totii ciuda ca oricum o sa maturam pe jos cu toate echipele din capitala:yes::yes:

Cu asta m-ai dat gata!Voi cei obiectivi si cinstiti pana la Dumnezeu:headbang::headbang::headbang:
Daca erai atat de obiectiv imi explicai cum de povestea cu pandurii a fost judecata tot in favoarea voastra desi mai clar meci de pierdut la masa verde nu exista.Ce a fost la noi a fost o interpretare a regulamentului numai in favoarea voastra in care aceeasi comisie care a acordat drept de joc celor 2 jucatori a dat si meci pierdut 0-3,dupa ori ce principii asta e o aberatie.Dar in cazul pandurii nici vorba sa existe loc de interpretari,caz clar ca lumina zile dar vad ca toti vasluienii evita subiectul.Cum naiba nu s-a sesizat nimeni,nici observatorul,nici liga nici federatia?Iti zic eu cum "obiectivule":au inchis ochii la pungile cu malai aduse de porcul vostru prea iubit:rosu:
p.s. cum a zis si mateiasi,ce treaba are faptul ca nu am castigat cu poli cu hotia din cazul vaslui?ce treaba are faptul ca nu am dat gol etapa trecuta cu faptul ca tudor ne-a refuzat un penalty clar?daca suntem in Romania inseamna ca trebuie sa muncim dublu fata de altii ca sa obtinem ce meritam?
Cat despre meciul vaslui-dinamo,parerea mea e ca singurul motiv pentru care ar putea sa nu functioneze mizeriile lui porumboiu este ca dinamo are destula influenta.Dealtfel porcul vasluian probabil va incerca sa umble iar cu magarii doar ca la fel de probabil va fi refuzat din motivele amintite mai sus.

relansat
12th September 2008, 15:34
OLS
Arbitrul Ovidiu Hategan a fost desemnat de Gheorghe Constantin sa arbitreze intalnirea dintre Farul Constanta si Steaua de sambata. Hategan a mai arbitrat Steaua la Vaslui in acest sezon, cand nu a vazut o eliminare clara a lui N'Doye, dupa un fault criminal asupra lui Tiago Gomes.

prea tare :happy :lol: :cry:

Leo
12th September 2008, 15:35
acum o sa vada :D

bada_otelul
12th September 2008, 15:44
Hategan e arbitrul de la care a pornit tot scandalul cu szekely si Paraschiv sezonul trecut,cel datorita caruia Para a luat 2 etape desi luase 2 galbene nu rosu direct iar centralul nici macar nu-l trecuse in raportul suplimentar...
Pute rau de tot desi nu-i exclus ca betivul sa arbitreze corect(da,el e individul care a arbitrat in stare de ebrietate un pandurii-vaslui parca de acum vreo 2 sezoane).:headbang:

iscar
12th September 2008, 15:48
Moondog, tu te-ai inregistrat de curand, asa ca trebuie sa-ti explic. Discutii referitoare la tarele echipelor noastre au fost, sunt si cu siguranta vor mai fi. NOI, DINAMOVISTII am recunoscut ce era de recunoscut, insa........acum, altii sunt cei care fac magarii. Din fericire pt NOI, din pacate pt "prietenii" nostri, DINAMO nu se mai numara printre aia, in schimb Porumboiu, cu prisosinta. Asadar, a judeca pe cineva pt ce a facut el sau altii inaintea lui, in trecut mi se pare deplasat (nu am vrut sa fiu prea drastic in exprimare).
In rest....sa auzim de bine.
PS Stie cineva cine controleaza Vasluiul, de NOI nu am gasit NICIUN hotel disponibil, si a trebuit sa ne cazam la Barlad? Sau asta nu intra in categoria magarii?

Vs este un oras mic si nu are un asa numar mare de hoteluri precum crezi tu!
Avem Racova, care este a lui Porumboiu si este destul de clar ca acolo nu se puteau caza si mai avem Europa, hotelul de care s-au plans clujenii ca nu i-a lasat sa doarma o fanfara anul trecut. In afara de aceste doua hoteluri nu cred ca mai avem altele care ar putea primi o echipa de fotbal si staff-ul ei. Nu inteleg de ce va plangeti, Barlad e la o ora de Vs, la fel si Iasi. In plus daca v-ati fi cazat in Iasi v-ar fi primit locuitorii de acolo cu bratele deeschise. Daca v-ati fi cazat in Vs, v-ar fi injurat lumea si v-ar mai fi si rupt picioarele, ca doar noi suntem "Kosovo". Eu unul sunt bucuros ca asa de multa lume este impotriva noastra, inseamna ca ai valoare si starnesti invidie.
In legatura cu magariile pe care pretinzi ca le-am face noi, esti total dezinformat si nu are rost sa iti explic ce si cum a fost. Sunt de acord ca patronul echipei FC VS vorbeste cam mult, dar cand nu vorbea deloc eram furati etapa de etapa de arbitri.
Inca ceva, dinamo a fost ajutata in meciul cu craiova mai mult decat a fost ajutata Vs-ul in inceputul acesta de capionat. Vs a fost avantajata de doua ori si dezavantajata o data. Daca facem o scaderere 2-1=1, deci Vs a fost avantajata o singura data. Unde e hotia?
Si ca sa ma refer strict la faza de la galati, nu vi se pare ca paraschiv a cazut inainte sa fie lovit? e o parere poate subiectiva, dar uitati-va din nou la faza!
In acest meci suntem favoriti deoarece chiar jucam fotbal, avem niste jucatori extraordinari si un antrenor pe masura!

Leo
12th September 2008, 15:52
''In acest meci suntem favoriti deoarece chiar jucam fotbal, avem niste jucatori extraordinari si un antrenor pe masura! ''

brrrrrrrrrrr bre iscar ce frica imi este , tremur tot .

iscar
12th September 2008, 16:04
Cu asta m-ai dat gata!Voi cei obiectivi si cinstiti pana la Dumnezeu:headbang::headbang::headbang:
Daca erai atat de obiectiv imi explicai cum de povestea cu pandurii a fost judecata tot in favoarea voastra desi mai clar meci de pierdut la masa verde nu exista.
Am reusit sa scapam cu ajutorul regulamentului din Romania ! daca pandurii considera altceva pot sesiza tribunalele sportive europene, cine stie, poate chiar pot castiga. Sau poate si FIFA e corupta !?
Sa te intreb altceva, crezi ca otelul ar fi facut ceva in Europa, ar fi ajuns in UEFA ?

laurdog
12th September 2008, 16:06
Mai iscar, mie personal valoarea imi trezeste admiratia si evident, invidia. Pe voi nu va admir si nici nu va invidiez, deci nu e vorba de valoare. Daca pe jucatori, pe antrenor si galeria, ii respect, pt patronul vostru am niste sentimente care nu pot fi exprimate pe un forum. Asta cred ca simt si altii, in special galatenii. Nu cred ca au ceva cu jucatorii, ci cu altcineva.

relansat
12th September 2008, 16:08
ca tot ai deschis subiectul: il admiri pe borcea? :thinkso:

iscar
12th September 2008, 16:08
''In acest meci suntem favoriti deoarece chiar jucam fotbal, avem niste jucatori extraordinari si un antrenor pe masura! ''

brrrrrrrrrrr bre iscar ce frica imi este , tremur tot .

Cate puncte ati castigat din meciurile directe campionatul trecut ? sau v-am furat si atunci ? moshu, capitala in fotbal nu mai este ce a fost, se investeste puternic si in provincie si asta se vede! trebuie sa va obisnuiti ca echipele "mici" sa nu se mai dea la o parte din fata "granzilor"!

Leo
12th September 2008, 16:11
Cate puncte ati castigat din meciurile directe campionatul trecut ? sau v-am furat si atunci ? moshu, capitala in fotbal nu mai este ce a fost, se investeste puternic si in provincie si asta se vede! trebuie sa va obisnuiti ca echipele "mici" sa nu se mai dea la o parte din fata "granzilor"!

te-am atins la sentiment ? las ca-ti trece :D
asa cum am spus Vaslui - DINAMO 0-2 , nu dati nici un gol :happy

bada_otelul
12th September 2008, 16:18
Am reusit sa scapam cu ajutorul regulamentului din Romania ! daca pandurii considera altceva pot sesiza tribunalele sportive europene, cine stie, poate chiar pot castiga. Sau poate si FIFA e corupta !?
Sa te intreb altceva, crezi ca otelul ar fi facut ceva in Europa, ar fi ajuns in UEFA ?

Alta idiotenie marca vaslui: ce treaba are daca am fi facut sau nu ceva in europa atat timp cat ne-am castigat dreptul pe gazon,nu la gratare la federatie?Si da,la ce adversari ati avut 100% ajungeam unde ati ajuns si voi!
La mintea ta super,mega,extra obiectiva daca eu muncesc toata viata si castig un munte de bani iar la batranete ajung un betiv ordinar ar trebui sa mi se ia toata averea si toate drepturile banesti pentru ca nu as sti sa le administrez corect?:rosu::rosu::rosu:
Calificarea in intertoto ar fi fost meritorie iar daca nu am fi stiut sa profitam de ea era dreptul nostru pentru ca era rezultatul muncii noastre iar daca prin absurd nu ne-am fi calificat din intertoto(pentru de metalurg treceau si otopeni sau buzau) coeficientul Romaniei nu ar fi avut de suferit deloc.
p.s. mi-am adus aminte de o greseala mare a lui hotigan si in favoarea lui dinamo,parca un penalty neacordat bistritei chiar etapa urmatoare dupa "jaful" de la Galati.Chiar nu inteleg ce cauta specimenul ala in arbitraj si mai e si ridicat in slavi...

Si ca sa spargem odata pentru totdeauna mitul "invidiei" atat de des pomenit de niste penibili,cum naiba nu urla atata lume la aia din urziceni care pe langa faptul ca au de 3-4 ori mai putini locuitori decat vasluiul sunt si mai buni,joaca mai frumos?n-am vazut pe nimeni sa plesneasca de asa zisa "invidie" la adresa lor,sa ii acuze de hotii si mizerii facute pe la federatie.Ba din contra, am vazut chiar destul de multe greseli impotriva lor.Asa ca lasati-o mai moale cu idiotenii gen "invidiosilor" "ul-trasii" lui peste...

iscar
12th September 2008, 16:22
Mai iscar, mie personal valoarea imi trezeste admiratia si evident, invidia. Pe voi nu va admir si nici nu va invidiez, deci nu e vorba de valoare. Daca pe jucatori, pe antrenor si galeria, ii respect, pt patronul vostru am niste sentimente care nu pot fi exprimate pe un forum. Asta cred ca simt si altii, in special galatenii. Nu cred ca au ceva cu jucatorii, ci cu altcineva.

Despre patronul echipei esti liber sa spui ce vrei tu, numai sa nu spui ca VS este ajutata de arbitri sau de altcineva. Furati meritele jucatorilor nostri prin astfel de declaratii. In scurta noastra istorie daca am calcula fazele in care am fost avantajati si dezavantajati de arbitri, cred ca am fi una dintre cele mai furate echipe. Dar voi nu aveti de unde sti asta, nu ati vazut nici un meci al Vs-ului, ce spune Borcea si Turcu crede toata turma. Nu mai furati idei si opinii, formulati-le pe ale voastre. Ce spun galatenii si mai ales iesenii nu bag in seama, sunt obisnuit cu jignirile lor lipsite de fond.

laurdog
12th September 2008, 16:25
Te inseli din nou. Eu urmaresc cam toate meciurile. V-am vazut si imi place cum jucati. Iar despre erorile de arbitraj in favoarea voastra se face vinovat acelasi personaj cu 1.000 de fete.

laurdog
12th September 2008, 16:28
relansat, vad ca insisti. Iti raspund cu o intrebare, de fapt doua:
1.Mai ai si alte idei?
2.Unde ai vazut ca am zis ca il admir pe Borcea? Arata-mi o singura astfel de postare si eu iti arat 20 in care il injur.

relansat
12th September 2008, 16:36
relansat, vad ca insisti. Iti raspund cu o intrebare, de fapt doua:
1.Mai ai si alte idei?
2.Unde ai vazut ca am zis ca il admir pe Borcea? Arata-mi o singura astfel de postare si eu iti arat 20 in care il injur.

Ai spus ca il urasti pe Porumboiu, de aici si simpatia ta ptr SC Vaslui. De ce nu ar functiona aceasta chestie si in cazul lui Dinamo? :)
In rest nimic, doar discutii ... inutile, as zice. Vorbim dupe meci, dupe ce va jecmanim iar cu 3 penalty`uri si 2 oameni eliminati:D.

laurdog
12th September 2008, 16:42
Prietene, eu nu amestec merele cu perele. Cum pot sa nutresc orice fel de sentimente pt Vaslui? Nu ma intereseaza subiectul, dar nu suport un om de acolo. In logica ta de fier, ar trebui sa te urasc si pe tine daca esti din Vaslui, doar pt ca nu-mi place Porumboiu? Cam simplist tovarase, cam simplist.
Cu siguranta ne vom citi dupa meci.

iscar
12th September 2008, 16:45
p.s. mi-am adus aminte de o greseala mare a lui hotigan si in favoarea lui dinamo,parca un penalty neacordat bistritei chiar etapa urmatoare dupa "jaful" de la Galati.
Si ca sa spargem odata pentru totdeauna mitul "invidiei" atat de des pomenit de niste penibili,cum naiba nu urla atata lume la aia din urziceni care pe langa faptul ca au de 3-4 ori mai putini locuitori decat vasluiul sunt si mai buni,joaca mai frumos?n-am vazut pe nimeni sa plesneasca de asa zisa "invidie" la adresa lor,sa ii acuze de hotii si mizerii facute pe la federatie.Ba din contra, am vazut chiar destul de multe greseli impotriva lor.Asa ca lasati-o mai moale cu idiotenii gen "invidiosilor" "ul-trasii" lui peste...

Vrei sa spui ca dinamo a fost avantajata vreo data !?
Urziceni e pe departe cea mai furata echipa din Romania. Totusi nu prea are suporteri, nu prea are galerie, nu prea are un om de "talia" lui Porumboiu ca finantator, nu se vand ziarele daca lovesti in MM. Cei de la Urziceni cam tac din gura si sunt furati in continuare, degeaba se agita Dan Petrescu pe banca.
De asta spun, decat sa fim furati ca urziceniul, mai degraba se cearta Porumboiu cu toata lumea.

relansat
12th September 2008, 16:54
Prietene, eu nu amestec merele cu perele. Cum pot sa nutresc orice fel de sentimente pt Vaslui? Nu ma intereseaza subiectul, dar nu suport un om de acolo. In logica ta de fier, ar trebui sa te urasc si pe tine daca esti din Vaslui, doar pt ca nu-mi place Porumboiu? Cam simplist tovarase, cam simplist.
Cu siguranta ne vom citi dupa meci.

Logica si textele elaborate sunt de partea ta, te molipsisi de la Cornel :)

bada_otelul
12th September 2008, 18:00
Vrei sa spui ca dinamo a fost avantajata vreo data !?
Urziceni e pe departe cea mai furata echipa din Romania. Totusi nu prea are suporteri, nu prea are galerie, nu prea are un om de "talia" lui Porumboiu ca finantator, nu se vand ziarele daca lovesti in MM. Cei de la Urziceni cam tac din gura si sunt furati in continuare, degeaba se agita Dan Petrescu pe banca.
De asta spun, decat sa fim furati ca urziceniul, mai degraba se cearta Porumboiu cu toata lumea.

In traducere decat sa fiti cat de cat corecti cum e urziceniul mai bine sa fiti in topul hotilor: bravo,mentalitatea asta ne-a adus atatea simpatii in europa:"Haules baules;decat sarac si cinstit manca-ti-as,mai bine rrom(necinstit) cu lant de haur la gat".S-a saturat Romania de vanti,porumboi,becali,tenderi,tariceni,camatari,ma nelari samd...din pacate ne-am saturat dar va mai suportam.
Cum a spus si laur,nu are nimeni nimic cu vasluiul daca joaca bine si castiga,asa cum zic eu nu are nimeni nimic(in general) cu urziceniul.Dar cand apar niste imputiti,gainari,hoti precum porumboiu(becali2) se schimba placa.Si cum vad ca voi vasluienii incurajati din plin hotiile,ca deh,n-aveti bani n-aveti papica dar l-aveti pe porumbica,treptat toata antipatia o sa se rasfranga si asupra vasluienilor.
Pana una alta am vazut comentarii in care pana si stelisti sau timisoreni(unii dintre ei) au spus ca prefera sa castige dinamo la vaslui ca s-au saturat de mizeriile voastre.Ori asta spune multe despre nivelul de nesimtire atins de porumboiu si manevrele lui.
Si ca sa fie clar ca nu sunt doar pareri subiective,nu pot sa nu observ ca suporteri cam ai tuturor echipelor din tara acuza vasluiul(sau porumboiu daca vrei) de mizerii,chiar si persoane care am vazut ca ureaza bafta in uefa vasluiului.Ori cand toti iti spun ca esti beat te duci si te culci,nu o tii pe a ta.

aurasul
12th September 2008, 18:28
un lucru nu inteleg ce treaba au otelarii cu meciul dintre Vaslui si Dinamo,sau poate inteleg e invidia ca noi jucam in UEFA si ei nu joaca.A-ti aut ocazia sa jucati in UEFA si ce rezultate ati avut de sunteti asa suparati.Nu zic ca noi o sa stralucim dar macar sa incercam si noi la fel ca voi si dupa aceea o sa vb.

bada_otelul
12th September 2008, 18:37
un lucru nu inteleg ce treaba au otelarii cu meciul dintre Vaslui si Dinamo,sau poate inteleg e invidia ca noi jucam in UEFA si ei nu joaca.A-ti aut ocazia sa jucati in UEFA si ce rezultate ati avut de sunteti asa suparati.Nu zic ca noi o sa stralucim dar macar sa incercam si noi la fel ca voi si dupa aceea o sa vb.

QED
Nesimtirea n-are limite la unii...vasluieni ca sa nu le spun altfel.Daca ti-ai folosi creierul cat de cat ai observa ca nu v-a acuzat nimeni ca faceti tara de ras in uefa interventiile galatenilor au aparut, justificat, abia dupa ce porumboul pacii a inceput sa aplice aceeasi tactica de dinaintea meciului Otelul-vaslui din sezonul trecut ca sa nu mai pomenesc de faptul ca este un thread pe care pot discuta fanii tuturor echipelor asa cum si pe threadurile Otelului discuta fani ai altor echipe.
P.s. nu-s eu vreun geniu sau profesor universitar dar din cate stiam se scrie ati,nu a-ti.

aurasul
12th September 2008, 18:51
multumesc inteligentule pt colectia de caligrafie

aurasul
12th September 2008, 18:52
da ce cauta un suporter al galatului pe acest forum?
vezi ca iar am gresit ,nu ma corectezi din nou mai inteligentule

bada_otelul
12th September 2008, 19:03
Impotenta manifestata de tine in gandire ma lasa aproape rece.Daca vrei sa dovedesti ca nu esti vreun plod de 8 ani scapat la calculator de parinti vino cu niste replici mai inteligente prin care sa contrazici ce am spus despre vaslui,porumboiu,uefa si ce mai vrei tu.Adu argumente nu replici idioate de genul "invidiosilor" pentru ca am demonstrat ca nu are nimic de-a face cu invidia.Esti caracter slab daca te legi de o remarca banala care oricum nu era legata de caligrafie:ok:
Astept in continuare sa-mi raspunda un vasluian la problemele pe care le-am ridicat.Atat timp cat n-o sa-mi raspunda nimeni serios si cu argumente inseamna ca am dreptate...ceea ce oricum sunt convins ca am in mare masura:ok:

Cristian
12th September 2008, 19:23
da ce cauta un suporter al galatului pe acest forum?
vezi ca iar am gresit ,nu ma corectezi din nou mai inteligentule

Scrie undeva ca e interzis sa ne spunem parerile pe celelalte topicuri sau care e problema ???
Cat despre chestia "ce treaba au galatenii cu meciul vaslui - dinamo ?" pai ma pe mine ma doare la 2 metri in spate de ambele echipe, insa ceea ce face si ce zice porumbaru e de prost gust pentru noi ceilalti, in schimb vad ca voua si lui vi se pare normal ceea ce zice si face. Aveti multumire sufleteasca ca ati furat un loc de cupe europene ??

iscar
12th September 2008, 20:57
In traducere decat sa fiti cat de cat corecti cum e urziceniul mai bine sa fiti in topul hotilor: bravo,mentalitatea asta ne-a adus atatea simpatii in europa:"Haules baules;decat sarac si cinstit manca-ti-as,mai bine rrom(necinstit) cu lant de haur la gat".S-a saturat Romania de vanti,porumboi,becali,tenderi,tariceni,camatari,ma nelari samd...din pacate ne-am saturat dar va mai suportam.
Cum a spus si laur,nu are nimeni nimic cu vasluiul daca joaca bine si castiga,asa cum zic eu nu are nimeni nimic(in general) cu urziceniul.Dar cand apar niste imputiti,gainari,hoti precum porumboiu(becali2) se schimba placa.Si cum vad ca voi vasluienii incurajati din plin hotiile,ca deh,n-aveti bani n-aveti papica dar l-aveti pe porumbica,treptat toata antipatia o sa se rasfranga si asupra vasluienilor.
Pana una alta am vazut comentarii in care pana si stelisti sau timisoreni(unii dintre ei) au spus ca prefera sa castige dinamo la vaslui ca s-au saturat de mizeriile voastre.Ori asta spune multe despre nivelul de nesimtire atins de porumboiu si manevrele lui.
Si ca sa fie clar ca nu sunt doar pareri subiective,nu pot sa nu observ ca suporteri cam ai tuturor echipelor din tara acuza vasluiul(sau porumboiu daca vrei) de mizerii,chiar si persoane care am vazut ca ureaza bafta in uefa vasluiului.Ori cand toti iti spun ca esti beat te duci si te culci,nu o tii pe a ta.

Observ ca deja ti-ai format o parere si nici nu ma chinui sa ti-o schimb, ca oricum nu am nici o sansa! oricum... traducerea ta este complet eronata, noi, suporterii acestei echipe vrem doar arbitraje corecte, nu vrem sa fim avantajati dar nici dezavantajati. Din pacate in tara noastra, cine tace este luat de prost si mai bine latri ca sa nu te manance cainii.
Cu replici de genu "n-aveti papica" suntem obisnuiti, ne-au obisnuit vecinii de la nord si sutem imuni, nu faceti decat sa ne intariti.
Voua v-a spus Porumboiu dinaintea meciului, sa nu jucati cu cei doi suspendati ca o sa pierdeti la masa verde dupa regulamente, dar nu ati ascultat si dupa aia strigati hotii ! acum dinamo a fost avertizata sa nu joace cu Julio dar probabil o sa joace ca sa arate borcea cat e el de tare si o sa piarda si dinamo. Ce vina are Porumboiu ? ca e destept si stie sa citesca regulamentele !?
Mai suntem acuzati de pandurii, probabil pe drept, nu stiu exact care este situatia. De ce nu s-au trezit dupa meci sa spuna ca am jucat cu prea multi extracomunitari si iti spun sigur ca nici cei de la Vs nu si-au dat seama pe moment. Daca regulamentul spune ca sesizarea trebuie facuta in doua sapt, sanatate fratilor.
Mai suntem acuzati ca am fost avantajati de arbitraje: 2 faze de cand a inceput campionatul si alta faza in care am fost dezavantajati. Unde e hotia asta asa de mare !? cand eram furati meci de meci de arbitri ati observat careva !?
Am tot respectul pt investitorul Porumboiu pentru ca nu castiga bani din smenuri, munceste pamantul cinstit. Este unul dintre cei care s-a inbogatit producand, nu tragand tepe. Daca am avea mai multi producatori am trai mult mai bine. A luat echipa din div C si am ajuns pe merit in A desi cu greu.
Inca ceva, nu-mi vorbi mie de europa cand nu ai iesit niciodata din Galati!

iscar
12th September 2008, 21:00
REMEMBER: http://www.youtube.com/watch?v=0dInfgompeQ

iscar
12th September 2008, 21:13
Scrie undeva ca e interzis sa ne spunem parerile pe celelalte topicuri sau care e problema ???
Cat despre chestia "ce treaba au galatenii cu meciul vaslui - dinamo ?" pai ma pe mine ma doare la 2 metri in spate de ambele echipe, insa ceea ce face si ce zice porumbaru e de prost gust pentru noi ceilalti, in schimb vad ca voua si lui vi se pare normal ceea ce zice si face. Aveti multumire sufleteasca ca ati furat un loc de cupe europene ??

Nu e interzis, doar ca pare ciudat, cam multe pareri ale galatenilor despre VS! Nu cred ca am furat nici un loc de cupe europene, oricine crede altceva, sa se duca la FIFA sa se planga.
Ma baieti, dar faptul ca avem 6 jucatori la echipele nationale ati observat!? acum jucam bine si suntem unde suntem pe merit.

Ulysses
12th September 2008, 21:47
bine ar fi egal dar cred ca bate vasluiul

bada_otelul
12th September 2008, 21:49
Observ ca deja ti-ai format o parere si nici nu ma chinui sa ti-o schimb, ca oricum nu am nici o sansa! oricum... traducerea ta este complet eronata, noi, suporterii acestei echipe vrem doar arbitraje corecte, nu vrem sa fim avantajati dar nici dezavantajati. Din pacate in tara noastra, cine tace este luat de prost si mai bine latri ca sa nu te manance cainii.
Cu replici de genu "n-aveti papica" suntem obisnuiti, ne-au obisnuit vecinii de la nord si sutem imuni, nu faceti decat sa ne intariti.
Voua v-a spus Porumboiu dinaintea meciului, sa nu jucati cu cei doi suspendati ca o sa pierdeti la masa verde dupa regulamente, dar nu ati ascultat si dupa aia strigati hotii ! acum dinamo a fost avertizata sa nu joace cu Julio dar probabil o sa joace ca sa arate borcea cat e el de tare si o sa piarda si dinamo. Ce vina are Porumboiu ? ca e destept si stie sa citesca regulamentele !?
Mai suntem acuzati de pandurii, probabil pe drept, nu stiu exact care este situatia. De ce nu s-au trezit dupa meci sa spuna ca am jucat cu prea multi extracomunitari si iti spun sigur ca nici cei de la Vs nu si-au dat seama pe moment. Daca regulamentul spune ca sesizarea trebuie facuta in doua sapt, sanatate fratilor.
Mai suntem acuzati ca am fost avantajati de arbitraje: 2 faze de cand a inceput campionatul si alta faza in care am fost dezavantajati. Unde e hotia asta asa de mare !? cand eram furati meci de meci de arbitri ati observat careva !?
Am tot respectul pt investitorul Porumboiu pentru ca nu castiga bani din smenuri, munceste pamantul cinstit. Este unul dintre cei care s-a inbogatit producand, nu tragand tepe. Daca am avea mai multi producatori am trai mult mai bine. A luat echipa din div C si am ajuns pe merit in A desi cu greu.
Inca ceva, nu-mi vorbi mie de europa cand nu ai iesit niciodata din Galati!

Esti complet pe langa.Aia cu n-avem bani n-avem papica este "furata" de la mondialul din 94'(dar l-avem pe hagi gica),nici vorba de misto la adresa saraciei judetului vaslui ci mai degraba la adresa mentalitatii romanesti "ca daca tot n-avem de unele sau de altele sa avem si noi un motiv de mandrie".Din pacate in cazul vostru,ca si al unor stelisti cu iq mai scazut fani becali,motivul de mandrie este porumboiu,un hot notoriu si nu ma lua pe mine cu cinstea lui pentru ca stiu cum a luat terenuri de la tarani amarati,pe bani de nimic.Daca iti inchipui ca ala a facut bani pe cale cinstita esti naiv rau de tot.
Si mai scuteste-ma ca ati fost furati mititeii de voi ca ati fost furati probabil doar in turul ala cand n-ati castigat macar o data,in rest,de fiecare data cand ati venit la Galati v-au ajutat fie arbitrii fie comisiile(culmea e ca la vaslui cand am jucat am avut arbitraje mai bune...noi,ca altii au fost furati pe fata).
Si uite ca la faza cu pandurii s-a vazut si mai bine cum merge vasluiul asa bine.De ce in alta cazuri s-au autosesizat imediat alde presedintele federatiei si atunci nu a spus nimic nici macar observatorul sau arbitrul care au fost prezenti la meci si imposibil sa nu aiba cum sa stie ca s-au folosit 6 extracomunitari.Asta ca trebuie sa se sesizeze alte echipe e labareala ieftine pentru fraieri.frf,lpf,observatorul,astia trebuie sa stie ce jucatori intra pe teren,nu oaspetii sau cei de la alte echipe.Dar normal,cum va convine decizia inchideti ochii si ziceti ca a fost o greseala "neintentionata".
Alta problema e ca regulamentele sunt interpretabile,dar sunt interpretabile numai in anumite directii.Ori cand primesti carnetele unor jucatori si ai implicit acceptul de a-i baga in teren iar dupa cateva luni aceeasi comisie vine si-ti zice ca de fapt nu-i asa e o mare problema.
Sa nu mai spun de arbitrajele indirecte de care a beneficiat vasluiul,pe langa cele directe:anul trecut cu 2 etape inainte de meciul nostru cu voi hotiganul a tras cu rapidul dar nu pentru rapid ci ca sa fie suspendati unii pentru meciul de peste 2 etape.Anul asta aceeasi poveste la dinamo,2 eliminati cu o etapa inainte de meciul direct,dintre care am inteles ca cel putin eliminarea lui cesar a fost de-a dreptul penibila.Cum naiba numai in favoarea voastra se intampla astfel de lucruri?Minune?Coincidenta?NU!
E mana scrabei de porumboiu si cu cat mai repede o sa moara cu atat mai bine.Eu unul nici mila nu mai am pentru astfel de mizerii.Sa moara toate scarbele astea.
Si ca sa inchei de tot discutia,draga,porumboul tau a infiintat o echipa noua pe la inceputul anilor 2000,a CUMPARAT locul victoriei tc Galati in divizia c,deci nu prin munca,altfel trebuia sa o luati de la judet si acum probabil erati abia promovati de 1 an sau 2 in cel mai bun caz.Pentru asta sa-i pupati si picioarele lui M.Stan ca nici echipament sau mingi nu aveati in momentul in care a venit el presedinte si astea nu sunt deloc exagerari.
Nu ma cunosti,nu te cunosc,nu da cu presupusul cat "n-am iesit eu deloc din Galati".Chiar nu conteaza asta.
P.s. daca Otelul ar fi mers mai departe sau daca va merge mai departe Romania risca sa ramana cu echipele in afara Europei iar Otelul sa fie dezafiliata si scoasa din competitiile interne asa cum ar fi trebuit sa se intample si cu vasluiul atunci cand a recuzat membrii unei comisii ai federatiei.

iscar
12th September 2008, 22:08
Se pare ca intelegi doar ce doresti, nu-i problema, nu ma deranjeaza ! maine va fi 2-0 si o sa le inchidem gura la toti, chiar de vom lua bataie tot vom castiga!

vlad1607
12th September 2008, 22:09
Se pare ca intelegi doar ce doresti, nu-i problema, nu ma deranjeaza ! maine va fi 2-0 si o sa le inchidem gura la toti, chiar de vom lua bataie tot vom castiga!

:happy:happy:happy:happy hai curaj gaina ca te tai :happy

iscar
12th September 2008, 22:16
un articol care mi se pare interesant : http://www.adevarulvs.ro/index.php?module=full_news&id_news=8416
surpriza! cel ce a judecat cazul eliminarii suspendarii lui Julio este din Vs1

vlad1607
12th September 2008, 22:18
iscar....si daca e din VS ce? foarte bine ca a fost corect ! :ok: daca arbitrul a recunoscut ca l-a eliminat eronat pe Cezarica...

iscar
12th September 2008, 22:21
iscar....si daca e din VS ce? foarte bine ca a fost corect ! :ok: daca arbitrul a recunoscut ca l-a eliminat eronat pe Cezarica...
citeste tot articolul si poate ai sa intelegi de ce !
spune-mi si mie un singur caz cand un jucator a fost eliminat si apoi s-a revenit asupra deciziei !

vlad1607
12th September 2008, 22:24
citeste tot articolul si poate ai sa intelegi de ce !
spune-mi si mie un singur caz cand un jucator a fost eliminat si apoi s-a revenit asupra deciziei !

dupa logica ta si un om inchis pe viata pt crima tre sa ramana acolo chiar daca se dovedeste ca nu e autorul pt ca dheee...nu se revine asupra deciziei!

Leo
12th September 2008, 22:24
da , 2-0 dar pt DINAMO :happy

vlad1607
12th September 2008, 22:24
iscar e absurd..in loc sa te bucuri ca a fost indreptata o greseala....tu dai cu bata-n balta....

gab
12th September 2008, 22:28
bada_otelul esti un ofticat... ma intreb cat dracu mai continuati treaba asta pentru ca deja sunteti plictisitori. la fiecare topic al vasluiului trebuie sa vina unul din galati sa aminteasca ca ati fost furati si ca nu va meritati soarta, aiurea daca v'ati fi mobilizat putin ati fi castigat cu iasu' si nu se mai ajungea aici, si mai spuneti ca nu conteaza asta asa mult.
o sa puteti sa treceti vreodata peste asta? lumea stie ce s'a intamplat si la fel de bine o sa si uite si bineinteles voi o sa ramaneti cu amaraciunea ca vi s'a furat a doua calificare consecutiva in intertoto cup :shock:

hai salut si sper sa nu ne mai auzim

ps: nu am nimic cu galatenii, ci din contra ba chiar am si respect pt unii dintre ei!

iscar
12th September 2008, 22:29
iscar e absurd..in loc sa te bucuri ca a fost indreptata o greseala....tu dai cu bata-n balta....
tot nu mi-ai raspuns la intrebare ! Lobont merita rosu ? de ce nu i s-a dat ?
aaaaaa..... vedem doar ce ne convine :rolleyes:

bada_otelul
12th September 2008, 22:40
bada_otelul esti un ofticat... ma intreb cat dracu mai continuati treaba asta pentru ca deja sunteti plictisitori. la fiecare topic al vasluiului trebuie sa vina unul din galati sa aminteasca ca ati fost furati si ca nu va meritati soarta, aiurea daca v'ati fi mobilizat putin ati fi castigat cu iasu' si nu se mai ajungea aici, si mai spuneti ca nu conteaza asta asa mult.
o sa puteti sa treceti vreodata peste asta? lumea stie ce s'a intamplat si la fel de bine o sa si uite si bineinteles voi o sa ramaneti cu amaraciunea ca vi s'a furat a doua calificare consecutiva in intertoto cup :shock:

hai salut si sper sa nu ne mai auzim

ps: nu am nimic cu galatenii, ci din contra ba chiar am si respect pt unii dintre ei!

Recunosc: ma oftic atunci cand cineva imi fura ceva pentru care am muncit un an.Sa "arunce cu piatra" ala caruia ii convine sa fie furat.Si pune capat idioteniei: nu conteaza ca n-am castigat cu iasi,nu conteaza ca am jucat bine sau prost cu vasluiul,nu conteaza daca faceam sau nu ceva in Europa pentru ca atat timp cat am muncit si am obtinut ceva prin munca nu ar fi trebuit sa existe alti factori care sa ne impiedice sau sa ne ingreuneze indeplinirea obiectivului.
Va saluta un "ofticat" pe toti vasluienii "destepti,geniali,ultrasi adevarati,inima Romaniei,coloana vertebrala a tarii,cei mai buni dintre romani si dintre oameni de altfel"...o voi cei mai perfecti,ingaduinta unuia care nu se ridica la nivelul vostru extraordinar de ridicat sub toate aspectele.

Novac
12th September 2008, 22:41
daca nu s-a schimbat nimic in ultimele 2 saptamani Vasluiul bate cu 2 goluri diferenta ... Dinamo nu joacau nimic! ... vedete expirate, tinere sperante distruse de bautura si ... atat! aaa ba nu si Rednic :happy strambul pamantului :D

l. e. DE CE ?

Duba
12th September 2008, 22:44
Se va termina 0 - 0.

Andrei_23
12th September 2008, 22:46
Se va termina 0 - 0.

pentru cine ?:thinkso:

Duba
12th September 2008, 22:49
pentru cine ?:thinkso:

Pentru Porcea si Porumboiu. :D Sa nu se supere nici unul. :D

vlad1607
12th September 2008, 23:24
vrabia din Duba malai viseaza :D

relansat
13th September 2008, 00:08
dupa logica ta si un om inchis pe viata pt crima tre sa ramana acolo chiar daca se dovedeste ca nu e autorul pt ca dheee...nu se revine asupra deciziei!

super analogii ca tot veni vorba de modul simplist de a aborda problemele.

totusi, s`a facut in totalitate dreptate? si daca da, lobont va fi in poarta? :D

vlad1607
13th September 2008, 00:10
da si Lobont joaca si Tamas Si Danciu si Bratu si MArius Nicuale si castigam si gata ca m-am enervat :D

relansat
13th September 2008, 00:14
sa castige cel mai bun, vorba crainicilor, "cei mai buni sa fie ai nostri" :drak:.

unikt
13th September 2008, 00:29
Observ ca deja ti-ai format o parere si nici nu ma chinui sa ti-o schimb, ca oricum nu am nici o sansa! oricum... traducerea ta este complet eronata, noi, suporterii acestei echipe vrem doar arbitraje corecte, nu vrem sa fim avantajati dar nici dezavantajati. Din pacate in tara noastra, cine tace este luat de prost si mai bine latri ca sa nu te manance cainii.
Cu replici de genu "n-aveti papica" suntem obisnuiti, ne-au obisnuit vecinii de la nord si sutem imuni, nu faceti decat sa ne intariti.
Voua v-a spus Porumboiu dinaintea meciului, sa nu jucati cu cei doi suspendati ca o sa pierdeti la masa verde dupa regulamente, dar nu ati ascultat si dupa aia strigati hotii ! acum dinamo a fost avertizata sa nu joace cu Julio dar probabil o sa joace ca sa arate borcea cat e el de tare si o sa piarda si dinamo. Ce vina are Porumboiu ? ca e destept si stie sa citesca regulamentele !?
Mai suntem acuzati de pandurii, probabil pe drept, nu stiu exact care este situatia. De ce nu s-au trezit dupa meci sa spuna ca am jucat cu prea multi extracomunitari si iti spun sigur ca nici cei de la Vs nu si-au dat seama pe moment. Daca regulamentul spune ca sesizarea trebuie facuta in doua sapt, sanatate fratilor.
Mai suntem acuzati ca am fost avantajati de arbitraje: 2 faze de cand a inceput campionatul si alta faza in care am fost dezavantajati. Unde e hotia asta asa de mare !? cand eram furati meci de meci de arbitri ati observat careva !?
Am tot respectul pt investitorul Porumboiu pentru ca nu castiga bani din smenuri, munceste pamantul cinstit. Este unul dintre cei care s-a inbogatit producand, nu tragand tepe. Daca am avea mai multi producatori am trai mult mai bine. A luat echipa din div C si am ajuns pe merit in A desi cu greu.
Inca ceva, nu-mi vorbi mie de europa cand nu ai iesit niciodata din Galati!
daca tot te plimbi asa prin europa,unde se afla legitimatia de sportiv la un jucator suspendat?

soreen
13th September 2008, 01:06
frate eu va inteleg ca il respectati pe porumboiu...ca baga bani in echipa si o tine in a....am vrea si noi la tgv un om de asta....dar pana la a spune ca face bani din munca cinstita e cale lunga....porumboiu face bani ca v-a luat pamanturile aprope moca...cu bani castigati din arbitraje(suspect de multi bani)...si nu imi spune ca a fost cel mai bun arbitru din tara in anii 90.....ca aia cred ca a fost cea mai neagra perioada a fotbalului romanesc(patronii de cluburi recunosteau la procesul etapei ca fac blaturi si nimeni nu facea nimik)

cinebelu
13th September 2008, 03:22
meci foarte greu.
cu toate ca urasc si nu am uitat felul in care s-au strecurat in Intertoto, trebuie sa recunosc ca la momentul actual Vaslui chiar au una dintre cele mai in forma echipe din Liga 1.
in meciul asta ori le va iesi figura moldovenilor ca si cu steaua si CFR, ori reuseste Rednic sa valorifice potentialul jucatorilor din lotul lui Dinamo. exclusa remiza! :cool:

relansat
13th September 2008, 07:26
frate eu va inteleg ca il respectati pe porumboiu...ca baga bani in echipa si o tine in a....am vrea si noi la tgv un om de asta....dar pana la a spune ca face bani din munca cinstita e cale lunga....porumboiu face bani ca v-a luat pamanturile aprope moca...cu bani castigati din arbitraje(suspect de multi bani)...si nu imi spune ca a fost cel mai bun arbitru din tara in anii 90.....ca aia cred ca a fost cea mai neagra perioada a fotbalului romanesc(patronii de cluburi recunosteau la procesul etapei ca fac blaturi si nimeni nu facea nimik)

prietene nu stiu cat de cinstit a facut banii porumboiu, insa in momentul de fatza el ia in arenda pamant de la oameni pe sume rezonabile, pamant care ar fi ramas oricum parloaga. cheltuielile pe care un om trebe sa le suporte ptr a`si permite luxul (retine acest cuvant) de a avea pamant sunt apropiat egale sau chiar peste avantajele pe care le ai cultivandu`l ... nu`ti imagina ca vine porumboiu cu 2-3 malaci sa`ti bata la poarta ptr a te obliga sa`i dai pamantul :)

McGrady
13th September 2008, 10:50
meci greu intre lanurile cu porumb. sper sa castigam desi in regiunea aia raul, ramul si...arbitrul cam tin cu echipa gazda.


Voua v-a spus Porumboiu dinaintea meciului, sa nu jucati cu cei doi suspendati ca o sa pierdeti la masa verde dupa regulamente, dar nu ati ascultat si dupa aia strigati hotii ! acum dinamo a fost avertizata sa nu joace cu Julio dar probabil o sa joace ca sa arate borcea cat e el de tare si o sa piarda si dinamo. Ce vina are Porumboiu ? ca e destept si stie sa citesca regulamentele !?


in fotbalul romanesc multi dau din gura, dar asta nu inseamna ca au si dreptate. majoritatea o fac la intimidare.
cand o comisie decide inaintea unui meci ca un jucator are drept de joc, ce se intampla mai departe nu mai e problema clubului. daca alt for superior anuleaza decizia respectivei comisii, atunci membrii ei trebuie trasi la raspundere pentru ca n-au stiut sa aplice regulamentele, nu clubul care a pus in aplicare decizia.

mateiasi
13th September 2008, 11:10
... spune-mi si mie un singur caz cand un jucator a fost eliminat si apoi s-a revenit asupra deciziei !
Regulamentul nu permitea (arbitru suveran, la-la-la, la-la-la...). Abia de la 1 septembrie au intrat in vigoare modificarile la regulament (solicitate de UEFA) in baza carora Comisia de Disciplina poate corecta erorile evidente ale arbitrilor, folosind probe video.

iscar
13th September 2008, 11:33
Regulamentul nu permitea (arbitru suveran, la-la-la, la-la-la...). Abia de la 1 septembrie au intrat in vigoare modificarile la regulament (solicitate de UEFA) in baza carora Comisia de Disciplina poate corecta erorile evidente ale arbitrilor, folosind probe video.


nu mi-ai raspuns la intrebare!

iscar
13th September 2008, 11:37
meci greu intre lanurile cu porumb. sper sa castigam desi in regiunea aia raul, ramul si...arbitrul cam tin cu echipa gazda.



in fotbalul romanesc multi dau din gura, dar asta nu inseamna ca au si dreptate. majoritatea o fac la intimidare.
cand o comisie decide inaintea unui meci ca un jucator are drept de joc, ce se intampla mai departe nu mai e problema clubului. daca alt for superior anuleaza decizia respectivei comisii, atunci membrii ei trebuie trasi la raspundere pentru ca n-au stiut sa aplice regulamentele, nu clubul care a pus in aplicare decizia.


Dianamo 100 de ani nu ar trebui sa aiba dreptul sa vorbeasca de arbitraj!

iscar
13th September 2008, 11:40
daca tot te plimbi asa prin europa,unde se afla legitimatia de sportiv la un jucator suspendat?

:rolleyes: ce legatura are asta cu ce am spus eu ?

mateiasi
13th September 2008, 11:56
nu mi-ai raspuns la intrebare!
Omule, n-am nici timp, nici chef sa perpetuez un dialog al surzilor. Credeam ca vrei sa stii, si ti-am dat informatia - e dreptul tau sa te faci ca nu intelegi.

Leo
13th September 2008, 12:04
Dianamo 100 de ani nu ar trebui sa aiba dreptul sa vorbeasca de arbitraj!

se pare ca esti cam nelinistit si cu noaptea in cap incerci sa provoci in speranta ca cineva raspunde provocarilor si astfel iti eliberezi energiile negative
mai sunt cateva ore si te vei calma singur
succes !
fie ca cel mai bun sa castige (bineinteles fara ajutorul arbitrilor )

McGrady
13th September 2008, 12:07
Dianamo 100 de ani nu ar trebui sa aiba dreptul sa vorbeasca de arbitraj!

mai devreme vad ca cereai exemple concrete, dar acum o dai pe cliseuri, dupa ce ca ii acuzai pe altii ca vad doar ce le convine...:rolleyes: o stii pe aia cu barna si paiul? ia repet-o prinvind in oglinda!

laurdog
13th September 2008, 12:10
Iscar, eu te respect pt ca iti aperi echipa, asa e normal, dar nu folosi ridicolul ca si argument. Intelege odata ca nu avem treaba cu tine, relansat sau alti suporteri vasluieni. Nici cu jucatorii nu avem nimic, ci doar cu perversul care conduce echipa. Ce dracu e atat de greu de inteles?
Pai galatenii astia ar fi trebuit sa vina peste voi si sa va......."gadile" un pic, pt ce le-a facut mizerabilul ala cu complicitatea mafiotilor din fruntea fotbalului romanesc.

unikt
13th September 2008, 12:18
:rolleyes: ce legatura are asta cu ce am spus eu ?
pai nu tu sustii ca am folosit doi jucatori suspendati?

relansat
13th September 2008, 12:46
meci greu intre lanurile cu porumb. sper sa castigam desi in regiunea aia raul, ramul si...arbitrul cam tin cu echipa gazda.

decat in groapa, mai bine intre lanuri de papushoi, cizelatule :rolleyes:

iscar
13th September 2008, 12:56
se pare ca esti cam nelinistit si cu noaptea in cap incerci sa provoci in speranta ca cineva raspunde provocarilor si astfel iti eliberezi energiile negative
mai sunt cateva ore si te vei calma singur
succes !
fie ca cel mai bun sa castige (bineinteles fara ajutorul arbitrilor )

nu provoc pe nimeni! doar sunt deranjat de anumite acuze care 90% sunt nefondate!

relansat
13th September 2008, 12:58
Burdujan pentru noi este Mitea doi:


Prosport
Poate câștiga Vasluiul și fără Burdujan pe teren?
Fără discuții. Avem un lot foarte echilibrat din punct de vedere valoric și Vasluiul nu stă în niciun jucător, indiferent de numele lui. Îmi pare rău că nu pot juca, dar le voi ține pumnii colegilor mei. Din păcate, accidentările se țin lanț și nu am scăpat de ghinioane. Când îmi intrasem și eu în formă, iar sunt obligat să stau în tribună.Cred că dacă eram ocolit de aceste accidentări, acum jucam la Real Madrid.

Super tare frate :D:drak::lol::happy

iscar
13th September 2008, 13:01
mai devreme vad ca cereai exemple concrete, dar acum o dai pe cliseuri, dupa ce ca ii acuzai pe altii ca vad doar ce le convine...:rolleyes: o stii pe aia cu barna si paiul? ia repet-o prinvind in oglinda!

eu am dat exemple concrete si chiar recente ... si am cerut exemple concrete, care nu mi s-au dat!

iscar
13th September 2008, 13:07
Iscar, eu te respect pt ca iti aperi echipa, asa e normal, dar nu folosi ridicolul ca si argument. Intelege odata ca nu avem treaba cu tine, relansat sau alti suporteri vasluieni. Nici cu jucatorii nu avem nimic, ci doar cu perversul care conduce echipa. Ce dracu e atat de greu de inteles?
Pai galatenii astia ar fi trebuit sa vina peste voi si sa va......."gadile" un pic, pt ce le-a facut mizerabilul ala cu complicitatea mafiotilor din fruntea fotbalului romanesc.

Ca sa ma repet, o data ce sustineti ca echipa a castigat nemeritat, loviti si in jucatori si suporteri. Astept ca cineva din voi sa spuna, da ma, ai dreptate, nu s e poate spune ca Vs a fost avantajata de arbitraje dupa doua faze in care a fost avantajata si o faza in care a fost dezavantajata, in acest retur de campionat. Eu vorbesc pe fapte !

iscar
13th September 2008, 13:09
Un articol din ziarele locale :

"PERVERSUL

S-A SUCIT... Desi în perioada în care s-a aflat pe banca Vasluiului, Mircea Rednic se plângea destul de des cã a avut parte de arbitraje care îl dezavantajeazã, tehnicianul „câinilor rosii“ s-a sucit. Pentru a pune presiune pe arbitri delegati la partida de astãzi, Rednic a spus cã arbitrajul este condus de la Vaslui si cã în cele 25 de etape în care i-a pregãtit pe „galben-verzi“ a avut parte doar de arbitraje bune.

Fostul antrenor al „galben-verzilor“, Mircea Rednic, omul care a „influentat“ decisiv ultimul meci al Vasluiului în sezonul 2005-2006, cu Steaua Bucuresti, partidã în care echipa patronatã de Adrian Porumboiu a fost acuzatã de non-combat, a uitat de perioada petrecutã la acest club. Cu câteva zile înaintea partidei FC Vaslui -Dinamo, Rednic a dat o declaratie care a agitat spiritele în lumea fotbalului. „Când eram la Vaslui aveam numai arbitraje bune“, a spus „câinele“, însã aceastã declaratie nu seamãnã deloc cu cele cu care ne obisnuise dupã meciurile Vasluiului din primul sezon petrecut pe prima scenã. Tinem sã reamintim atât domnului Rednic, cât si cititorilor, câteva din declaratiile date în perioada în care acesta se afla pe banca Vasluiului. Pe 3 octombrie, dupã remiza de pe Municipal cu FC National, Puriul spunea: „Sunt dezamãgit de atitudinea lui Robert Dumitru. Sunt dezamãgit de arbitraj. Au fost foarte multe faulturi, am avut chiar si penalty neacordat“. Nici dupã 0-0 cu Otelul Galati, Rednic nu a fost multumit de arbitraj: „Am avut douã penalty-uri si Serea nu a acordat nici mãcar unul. Probabil la Vaslui trebuie sã-i rupã piciorul jucãtorului pentru a fi fault. O fi acest conflict între Porumboiu si Crãciunescu însã arbitrii trebuie sã se gândeascã si la munca jucãtorilor“. Si dupã etapa cu numãrul 21, când „galben-verzii“ au pierdut pe teren propriu cu 2-0 în fata celor de la Farul, Rednic a criticat arbitrajul:“La fiecare meci avem parte de un arbitraj de parcã jucãm afarã. Au fost douã faze la Mihalcea si Jovanovic la care se putea da penalty. La alte echipe se acordã loviturã de la 11 metri pentru o simplã atingere, iar la noi nu se dã nici când este cu adevãrat“, a mai spus fostul antrenor al Vasluiului. "

trageti voi concluziile!

McGrady
13th September 2008, 13:52
eu am dat exemple concrete si chiar recente

ma baiatule, am impresia ca esti cam rupt de realitate. adica atunci cand iti spun ceva ce te deranjeaza, vii cu un cliseu de genul "Dianamo 100 de ani nu ar trebui sa aiba dreptul sa vorbeasca de arbitraj!" si apoi sustii ca vorbesti pe exemple.:mda:
acum nu ma apuc eu sa te invat semnificatia cuvintului "exemplu" si-ti las tie placerea de-a descoperi frumusetea explicatiilor din dictionarul limbii romane, dar nu ne lua pe toti de-aici drept fraieri doar fiindca voi la vaslui stati prost cu memoria si nu tineti minte nici ce s-a intamplat cu cateva minute mai devreme.


Ca sa ma repet, o data ce sustineti ca echipa a castigat nemeritat, loviti si in jucatori si suporteri.

cand arbitrii va imping de la spate, cine beneficiaza de aceste decizii, nu echipa? il avantajeaza doar pe porumboiu?:rolleyes:


Astept ca cineva din voi sa spuna, da ma, ai dreptate, nu s e poate spune ca Vs a fost avantajata de arbitraje dupa doua faze in care a fost avantajata si o faza in care a fost dezavantajata, in acest retur de campionat.

si faptul ca nimeni nu-ti da dreptate, nu-ti spune nimic? chiar ai impresia ca suporterii tuturor celorlalte echipe au ceva cu Vasluiul si doar voi, vasluienii, vedeti adevarul?:mda:

TaciAcolo
13th September 2008, 13:58
hai vasluiu`:D

relansat
13th September 2008, 14:01
Un articol din ziarele locale :

"PERVERSUL

S-A SUCIT... Desi în perioada în care s-a aflat pe banca Vasluiului, Mircea Rednic se plângea destul de des cã a avut parte de arbitraje care îl dezavantajeazã, tehnicianul „câinilor rosii“ s-a sucit. Pentru a pune presiune pe arbitri delegati la partida de astãzi, Rednic a spus cã arbitrajul este condus de la Vaslui si cã în cele 25 de etape în care i-a pregãtit pe „galben-verzi“ a avut parte doar de arbitraje bune.

Fostul antrenor al „galben-verzilor“, Mircea Rednic, omul care a „influentat“ decisiv ultimul meci al Vasluiului în sezonul 2005-2006, cu Steaua Bucuresti, partidã în care echipa patronatã de Adrian Porumboiu a fost acuzatã de non-combat, a uitat de perioada petrecutã la acest club. Cu câteva zile înaintea partidei FC Vaslui -Dinamo, Rednic a dat o declaratie care a agitat spiritele în lumea fotbalului. „Când eram la Vaslui aveam numai arbitraje bune“, a spus „câinele“, însã aceastã declaratie nu seamãnã deloc cu cele cu care ne obisnuise dupã meciurile Vasluiului din primul sezon petrecut pe prima scenã. Tinem sã reamintim atât domnului Rednic, cât si cititorilor, câteva din declaratiile date în perioada în care acesta se afla pe banca Vasluiului. Pe 3 octombrie, dupã remiza de pe Municipal cu FC National, Puriul spunea: „Sunt dezamãgit de atitudinea lui Robert Dumitru. Sunt dezamãgit de arbitraj. Au fost foarte multe faulturi, am avut chiar si penalty neacordat“. Nici dupã 0-0 cu Otelul Galati, Rednic nu a fost multumit de arbitraj: „Am avut douã penalty-uri si Serea nu a acordat nici mãcar unul. Probabil la Vaslui trebuie sã-i rupã piciorul jucãtorului pentru a fi fault. O fi acest conflict între Porumboiu si Crãciunescu însã arbitrii trebuie sã se gândeascã si la munca jucãtorilor“. Si dupã etapa cu numãrul 21, când „galben-verzii“ au pierdut pe teren propriu cu 2-0 în fata celor de la Farul, Rednic a criticat arbitrajul:“La fiecare meci avem parte de un arbitraj de parcã jucãm afarã. Au fost douã faze la Mihalcea si Jovanovic la care se putea da penalty. La alte echipe se acordã loviturã de la 11 metri pentru o simplã atingere, iar la noi nu se dã nici când este cu adevãrat“, a mai spus fostul antrenor al Vasluiului. "

trageti voi concluziile!

un titlu mai potrivit era STRAMBUL !

iscar
13th September 2008, 14:44
mcgrady, daca ai citi tot ce am scris ai sa vezi exemplele date de mine, daca nu, sa fii sanatos "baiatule"...
cand ne-au impins arbitrii de la spate ? sursele tale de informare sunt borcea si turcu? sau rednic ?.. citeste articolul pe acre l-am postat despre rednic si da, acest articol este adevarat deoarece am auzit personal aceste declaratii date de el.
si cine vrei sa imi dea dreptate!? cei din galati !? cei din Iasi !? sau "slugile" lui borcea si turcu !?
Consideri ca Vs a fost avantajata de arbitraje, dupa doua faze in care a fost avantajata si o faza in care a fost dezavantajata, in acest retur de campionat ? astept raspuns cu DA sau NU! In meciul dinamo - craiova ati fost avantajati : vezi neelimnarea lui lobont prin min 60 avand in vedere ca nu mai aveati dreptul la alte schimbari, vezi din nou neeliminarea lui lobont, la o intrare cu piciorul sus si deci un penalti neacordat craiovei (dupa parerea lui craciunescu), vezi cate cartonase galbene trebuia sa ia moti pt comportament nesportiv ... cam atat imi amintesc. Mie scarba de turcu si borcea ca tot ei au susutinut ca sunt furati. RUSINE!
lasa impresiile astea de capitala! s-a mai desteptat lumea si nu va mai primeste peste tot cu bratele deschise !

soreen
13th September 2008, 14:55
bah inca ceva...cum dreaq nu a gasit loc de cazare dinamo in vaslui?nu imi spune ca vasluiul e las vegas sa aiba grad de ocupare 100% in week-end.mie asta mi-se pare o mizerie absolut gratuita a patronului vasluian....daca sunteti peste noi demonstrati tata in teren nu prin jeguri ordinare ca asta.......la lucruri de astea se pretau doar aia din fosta uniune sovietica canad jucam cu ei in cupele europene si ne cazau la 40 de km de stadion

Zauri
13th September 2008, 15:17
bah inca ceva...cum dreaq nu a gasit loc de cazare dinamo in vaslui?nu imi spune ca vasluiul e las vegas sa aiba grad de ocupare 100% in week-end.mie asta mi-se pare o mizerie absolut gratuita a patronului vasluian....daca sunteti peste noi demonstrati tata in teren nu prin jeguri ordinare ca asta.......la lucruri de astea se pretau doar aia din fosta uniune sovietica canad jucam cu ei in cupele europene si ne cazau la 40 de km de stadion

Cu siguranta asta e o piedica in calea succesului...Mai urmeaza sa va plangeti si de directia in care va bate vantul,marimea ierbii,culoarea scaunelor de la tribuna I si totul e perfect ...Ooo voi mari campioni care intr-un meci cu Vasluiul comentati arbitrajul inainte ca arbitrul sa fie delegat ati ajuns cam rau:(

McGrady
13th September 2008, 15:45
mcgrady, daca ai citi tot ce am scris ai sa vezi exemplele date de mine, daca nu, sa fii sanatos "baiatule"...

asta cu trimisul la mesaje mai vechi, care tin de discutii la care eu n-am participat, e cea mai jenanta metoda de-a te eschiva.:sleep:
eu ti-am dat exemplul cel mai elocvent: primul mesaj pe care mi l-ai adresat si in care ai venit cu o replica penibila, in care nu se regasea niciun exemplu dintre astea cu care te lauzi tu.:rolleyes:



cand ne-au impins arbitrii de la spate ?

etapa trecuta, la galati!!!


sursele tale de informare sunt borcea si turcu? sau rednic ?.. citeste articolul pe acre l-am postat despre rednic si da, acest articol este adevarat deoarece am auzit personal aceste declaratii date de el.


nu generaliza! daca tu nu esti in stare sa emiti o parere proprie si te invata porumboiu sau hizo ce trebuie sa spui, asta nu inseamna ca si altii procedeaza la fel.

dovada mea e meciul propriu zis si mai exact penalty-ul clar refuzat Otelului, in minutul 90, la un fault evident asupra lui Paraschiv. la o asemenea faza nu se poate discuta decat de rea intentie din partea arbitrului.



si cine vrei sa imi dea dreptate!? cei din galati !? cei din Iasi !? sau "slugile" lui borcea si turcu !?


da, ma, toti au ceva cu voi. si iesenilor, si galatenilor, si dinamovistilor, li s-a pus pata pe voi, asa, fara absolut niciun motiv. voi sunteti cei mai curati, cei mai neprihaniti din fotbalul romanesc si de asta nu va suporta toti ceilalti.:happy



Consideri ca Vs a fost avantajata de arbitraje, dupa doua faze in care a fost avantajata si o faza in care a fost dezavantajata, in acest retur de campionat ? astept raspuns cu DA sau NU!


dar unde te trezesti, ma, aici, la tribunal?:happy auzi la el, "astept raspuns cu DA sau NU". si in caz contrar ce-ai sa faci? te duci sa ma reclami la domnul judecator? poate esti vreun pui de procuror si nu stiu eu.:happy

dar ce s-a intamplat cu exemplele pe care le cereai mai devreme? ai uitat de ele? (in caz ca nu te-ai prins, ti-am dat unul in acest mesaj, mai sus;)) pentru unul care se pretinde bine informat, nu prea ai constanta in afirmatii



In meciul dinamo - craiova ati fost avantajati : vezi neelimnarea lui lobont prin min 60 avand in vedere ca nu mai aveati dreptul la alte schimbari


poate la voi, la vaslui se aplica alt regulament, dar dupa cel utilizat pe restul mapamondului, pentru ce a facut Lobont se acorda cel mult galben. el n-a facut altceva decat sa-l indeparteze pe mitchell de poarta proprie pentru a putea relua jocul, dupa ce arbitrul fluierase in prealabil fault in atac.



vezi din nou neeliminarea lui lobont, la o intrare cu piciorul sus si deci un penalti neacordat craiovei (dupa parerea lui craciunescu)


dupa tine, lobont ar trebui sa iasa la minge cu picioarele lipite unul de celalalt. de dinamica miscarii ai auzit? :rolleyes:
in meciul de diseara, n-ai vrea sa apere cu mainile si picioarele legate? poate asa reusiti si voi o sansa sa inscrieti.:happy

si ti-ai mai gasit si pe cine sa citezi, pe craciunescu, oltean get beget si fost presedinte al craiovei.:rolleyes:



vezi cate cartonase galbene trebuia sa ia moti pt comportament nesportiv ...

trebuia sa ia unul singur, pentru amenintarea adversarului direct (care intre noi fie vorba, il lovise in prealabil, deci merita si el cel putin aceeasi pedeapsa).


s-a mai desteptat lumea si nu va mai primeste peste tot cu bratele deschise !

nici nu vreau o primire cu bratele deschise, ci doar cu un minim de bun simt, aici incluzand dreptul de-a ne caza echipa la un hotel din orasul in care se disputa meciul(presupun ca aveti asa ceva). pana atunci, sunteti corijenti la capitolul anterior amintit.:rosu:

iscar
13th September 2008, 16:32
bah inca ceva...cum dreaq nu a gasit loc de cazare dinamo in vaslui?nu imi spune ca vasluiul e las vegas sa aiba grad de ocupare 100% in week-end.mie asta mi-se pare o mizerie absolut gratuita a patronului vasluian....daca sunteti peste noi demonstrati tata in teren nu prin jeguri ordinare ca asta.......la lucruri de astea se pretau doar aia din fosta uniune sovietica canad jucam cu ei in cupele europene si ne cazau la 40 de km de stadion

am spus mai devreme, in Vs avem doar doua hoteluri, dintre care unul al lui Porumboiu ...

Leo
13th September 2008, 16:41
am spus mai devreme, in Vs avem doar doua hoteluri, dintre care unul al lui Porumboiu ...

si porumboiu a spus ca aveti trei hoteluri dintre care doua ale lui .
acum cine minte , porumboiu sau iscar ?

YodaRo
13th September 2008, 16:41
Pai nu sunt locuri pentru dinamo, mesajul e clar.
echipa militiei, securitatii si campioana blaturilor asta merita

iscar
13th September 2008, 16:46
McGrady, ai scris mult si dupa parerea mea inutil. Am sa incerc sa reformulez altfel, poti eticheta o echipa ca fura, cand echipa respectiva a fost avantajata de arbitraje doar in doua faze si intr-o faza a fost dezavantajata ? si daca ai sa te uiti din nou la faza de la galati ai sa observi ca paraschiv cade inainte sa fie lovit.
MaivVorbim dupa meci !

iscar
13th September 2008, 16:50
si porumboiu a spus ca aveti trei hoteluri dintre care doua ale lui .
acum cine minte , porumboiu sau iscar ?

Eu stiu ca are un singur hotel in municipiul VS, Racova ! mai are doua in Husi : cantemir si popas dobrina.
sursa www.racova.com

McGrady
13th September 2008, 16:59
echipa militiei, securitatii si campioana blaturilor asta merita

Vezi ca despre steaua se discuta pe alte threaduri.

Dar fiindca tot ai pomenit de campioana blaturilor, iti amintesc cum ati fost primiti voi la Vaslui:
http://img80.imageshack.us/img80/1670/blatistiiuc1.jpg

:happy

McGrady
13th September 2008, 17:11
McGrady, ai scris mult si dupa parerea mea inutil.

am inteles! tu preferi discutiile de suprafata, la nivel de generalitati.:rolleyes:


Am sa incerc sa reformulez altfel, poti eticheta o echipa ca fura, cand echipa respectiva a fost avantajata de arbitraje doar in doua faze si intr-o faza a fost dezavantajata ?


poti spune fara echivoc ca o echipa fura cand arbitrul ii refuza echipei adverse un penalty evident.


si daca ai sa te uiti din nou la faza de la galati ai sa observi ca paraschiv cade inainte sa fie lovit.


hai, ma, da-o dracu' de treaba! daca poti sa sustii ca paraschiv cade inainte, ori ai orbul gainii, ori nu stii regulile de baza ale fotbal.

http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=5263&title=O__elul___Vaslui__gazdele_cer_penalty

Buhus, jucatorul vostru, ii agata piciorul stang lui Paraschiv si il impiedica sa joace mingea. E faza de manual E clar ca lumina zilei! Ce vrei mai mult? Daca asta nu e fault, atunci nu stiu care mai e.

iscar
13th September 2008, 17:57
uita-te atent in jurul minutului 1:08, ai sa vezi ca piciorul stang a lui Paraschiv nu este atins de nimeni! este un atac in care se putea da, sau nu penalti.

McGrady
13th September 2008, 18:11
uita-te atent in jurul minutului 1:08, ai sa vezi ca piciorul stang a lui Paraschiv nu este atins de nimeni! este un atac in care se putea da, sau nu penalti.

la secunda 1:08, piciorul stang al lui Paraschiv e in alergare. tu chiar n-ai habar de dinamica miscarii?:sleep: n-ai practicat niciun sport pana acum? cand alergi piciorul de sprijin e in fata, iar celalalt ramane in urma.:rolleyes: in fractiunea de secunda imediat urmatoare, Buhus il agata.

Apropo, tu nu reusesti sa deosebesti o secunda de-un minut si vii sa-mi faci teoria penalty-urilor.:happy

iscar
13th September 2008, 18:21
la secunda 1:08, piciorul stang al lui Paraschiv e in alergare. tu chiar n-ai habar de dinamica miscarii?:sleep: n-ai practicat niciun sport pana acum? cand alergi piciorul de sprijin e in fata, iar celalalt ramane in urma.:rolleyes: in fractiunea de secunda imediat urmatoare, Buhus il agata.

Apropo, tu nu reusesti sa deosebesti o secunda de-un minut si vii sa-mi faci teoria penalty-urilor.:happy

crezi ce vrei, sa fii sanatos !
vorbim dupa meci, asta daca o sa iti mai arda de vorbit!

Cristian
13th September 2008, 20:00
Joaca Julio Cesar ala ???

relansat
13th September 2008, 20:04
dinamo nici nu au pus piciorul pe minge si au trecut 5 minute deja :cry:

relansat
13th September 2008, 20:08
lol, nici n`ati apucat 10 minute c`ati si luat`o`n bena :drak: :D :lol: :happy

TaciAcolo
13th September 2008, 20:10
vasluienii ii bat la rand pe bucuresteni se pare:great:

relansat
13th September 2008, 20:10
stai c`am vorbit cu n'doye mai devreme, urmeaza 2-0 pan` la pauza :happy

duamni ce distractie, se pare ca nu va prieste lanurile de papushoi ... arbitrul asta face masacru nu gluma :cry:

mariomax
13th September 2008, 20:14
vaslu1 - 0inamo :lol:

relansat
13th September 2008, 20:34
nimeni p`aici? :cry:

33' Ghencev trece pe langa 2-0 cu un sut puternic din afara careului care trece pe langa poarta
31' Ljubinkovic incearca o executie pretentioasa de la distanta. Lobont retine fara probleme
28' Ocazii in lant ale dinamovistilor dar vasluienii rezista eroic

Adi Da Samraj
13th September 2008, 20:37
vaslu1 - 0inamo :lol:

:lol::lol::lol::lol::lol:
ps.2-0

Rossi
13th September 2008, 20:44
de nu au facut moldovenii vreo 7-8 faulturi de la spate , 2-3 intrari cu talpa ... dar nici un galben ...

mariomax
13th September 2008, 20:45
:lol::lol::lol::lol::lol:
ps.2-0

nu se stie :lol:

relansat
13th September 2008, 20:45
Dinamo nu reuseste sa iasa din propriul careu :lol:

43' Corner executat de Aliuta, mingea ajunge in fata portii de unde Jovanovici trimite cu capul
dar mingea este scoasa de pe linia portii de Cristea, apoi un nou sut al vasluienilor este scos in corner

mariomax
13th September 2008, 20:45
de nu au facut moldovenii vreo 7-8 faulturi de la spate , 2-3 intrari cu talpa ... dar nici un galben ...

urmaresti meciul cam...evaziv...ghencev a luat galben.

Lover
13th September 2008, 20:45
de nu au facut moldovenii vreo 7-8 faulturi de la spate , 2-3 intrari cu talpa ... dar nici un galben ...

pai cum... ca eu m`am uitat 30 de secunde la meci si fix atunci luau un galben :ras-plans: stii sa numeri pana la 1 ?

relansat
13th September 2008, 20:47
de nu au facut moldovenii vreo 7-8 faulturi de la spate , 2-3 intrari cu talpa ... dar nici un galben ...

da, ai dreptate. au fost si 2 penalty`uri trecute cu vederea de acest arbitru nesimtit, nu se mai poate asa :happy

am fost calare pe voi bre`, apucati si voi sa jucati fotbal, nu mai mimati atat ... :headbang:

Arbitraje favorabile noua, teren aiurea, fara locuri la hotel :happy

Ulysses
13th September 2008, 20:47
panarama de echipa dinamo. i-au inghesuit plaiesii de tot:happy

mariomax
13th September 2008, 21:11
ce petarde marile transferuri ale lui 0inamo, tamas si cesar...:happy

kuivasto
13th September 2008, 21:12
cica au avut si o bara agricultori!

relansat
13th September 2008, 21:13
agricultorii va executa pe rand, in sir indian :cry: :lol:

tamas si cesar sunt rebuturi, inca nu au ajuns la rangul de petarda :D

SS_Lazio
13th September 2008, 21:14
handicapatu asta de comentator nu se poate abitine de la urletele astea penibile de gay ?

unikt
13th September 2008, 21:15
goooool

mariomax
13th September 2008, 21:15
cat bulan :happy [imi place egalu' :D]

relansat
13th September 2008, 21:16
apar ofticosii :cry: :drak: :lol:

nu se termina egal, oricum :D

danpuric78
13th September 2008, 21:19
oare ce ne-am face fara danciulescu?
greu de zis...

nu jucam mare lucru, insa acum ii inteleg pe stelisti si clujeni. Echipa de macelari a lui porumb rupe tot. daca ar fi sa fie arbitrati dupa regulamentul de fotbalul, echipa lui porumb nu rezista nici macar in B.

relansat
13th September 2008, 21:21
oare ce ne-am face fara danciulescu?
greu de zis...

nu jucam mare lucru, insa acum ii inteleg pe stelisti si clujeni. Echipa de macelari a lui porumb rupe tot. daca ar fi sa fie arbitrati dupa regulamentul de fotbalul, echipa lui porumb nu rezista nici macar in B.

dane, asta`i echipa ce aveti voi plina de ciurucuri? :happy

danpuric78
13th September 2008, 21:23
dane, asta`i echipa ce aveti voi plina de ciurucuri? :happy

daca se arbitra dupa regulamentul de fotbal, nu dupa cel al lui porumb, ghencev si n'doye erau deja out.
plus inca vreo 4-5 galbene.

Insa ma rog. In conditiile astea au jucat si steaua si CFR la valslui. Asa jucam si noi.

relansat
13th September 2008, 21:24
si voi va inscriati in liga nationala de baschet :cry:

mick3y
13th September 2008, 21:26
oare ce ne-am face fara danciulescu?
greu de zis...

nu jucam mare lucru, insa acum ii inteleg pe stelisti si clujeni. Echipa de macelari a lui porumb rupe tot. daca ar fi sa fie arbitrati dupa regulamentul de fotbalul, echipa lui porumb nu rezista nici macar in B.


Voi va uitati macar la meci acuma? Nu mai discutati dupa ureche. Arbitrul a fost ala de l-a facut pe Marius Niculae sa suteze pe langa poarta de atatea ori nu? Terminati cu discutiile cu privire la arbitraj...si antrenati-va pt "Champions League" mai departe.

relansat
13th September 2008, 21:43
Rednic face o mutare curioasa: il scoate pe Marius Niculae din atac si-l trimite in teren pe Goian, un fundas

Curioasa :happy

Sa moara bibi ce curioasa e mutarea asta :cry:

p.s: pp ca va termina cu mingi aruncate direct pe papaluga asta :D

mick3y
13th September 2008, 21:46
Deci asa se face. Daca nu putem trece de adversar...ii rupem picioarele...si apoi sigur nu il mai gasim acolo. :angry:

Ce comentator "obiectiv".

Lloyd Banks
13th September 2008, 21:46
FORZZA DINAMO!!! GOOOOOOOAAAAAAAAAlllllllllllllllllll!!!!!!!!!:D

Dragoshel
13th September 2008, 21:47
e super tare comentatorul, s-a bucurat acum la gol mai rau decat ca la romania-feroe cred bv lui ;)

relansat
13th September 2008, 21:47
Felicitari Dinamo, ati castigat cu multa sansa, da` ati castigat :D :ok:

Dogville
13th September 2008, 21:49
Ole,olaaaaaa,ole,olaaaaa/aplaudati campioanaaaaa :D Up yours !!!! (stiti voi care ) :sleep:

mariomax
13th September 2008, 21:49
daca nu era imposibil, as fi zis ca-i blat. vaslui n-a mai jucat nimic in a doua repriza, nu ca 0inamo ar fi jucat ceva, dar la 0inamo am mai vazut bulanu asta. tipic juve.

danpuric78
13th September 2008, 21:49
hai porumb mergi la comisii, poate castigi la masa verde.

Echipa de macelari de divizia B.