PDA

View Full Version : Etapa 7: FC Vaslui-Dinamo



Pages : 1 [2]

SS_Lazio
13th September 2008, 20:50
cat bulan

AxinTe
13th September 2008, 20:50
cheia meciului a fost la mijloc unde in repriza a doua Bostina(a facut cel mai bun meci al sau de cand e la Dinamo) l-a anihilat complet pe N'doye care in prima repriza facea ce vroia cu diakite. iar ne-au scos BD \o/

kuivasto
13th September 2008, 20:51
au pierdut cam suspect agricultori

danpuric78
13th September 2008, 20:51
daca nu era imposibil, as fi zis ca-i blat. vaslui n-a mai jucat nimic in a doua repriza, nu ca 0inamo ar fi jucat ceva, dar la 0inamo am mai vazut bulanu asta. tipic juve.

Iti aduci aminte de campionatul trecut??
Steaua-UTA? , Craiova - Steaua?

E bine ca i-am batut, ca daca nu prea i se urca lui porumb la cap.

caine19
13th September 2008, 20:51
Ole ! Amsterdam venim ! :d

ensic
13th September 2008, 20:52
Felicitari Dinamo, ati castigam unde am pierdut si noi si steaua!

Lloyd Banks
13th September 2008, 20:53
Cati frustrati pe aici...ma refer in special la blatistii ghencisti...DINAMO CAMPIOANA 2008-2009!!!!:D

iscar
13th September 2008, 20:53
incredibil cat ghinion! asa se intampla cand ratezi si ai ghinion. E bine ca bratu a dat gol dupa ce l-a "omorat" pe canu !

mariomax
13th September 2008, 20:54
Cati frustrati pe aici...ma refer in special la blatistii ghencisti...DINAMO CAMPIOANA 2008-2009!!!!:D

nici echipa nu-i, da campioana...:(

relansat
13th September 2008, 20:54
hai porumb mergi la comisii, poate castigi la masa verde.

Echipa de macelari de divizia B.

pan` la egalare ai tacut ca mutu :D
acu` prinsesi curaj. evident ca se va duce pe la comisii, daca voi umblati cu cioara vopsita :drak:
sunt sanse destul de mari sa luam punctele ... ar fi mult prea tare :lol:

bada_otelul
13th September 2008, 20:55
Circul abia acum incepe...

Lloyd Banks
13th September 2008, 20:55
nici echipa nu-i, da campioana...:(

Bine ca sunteti voi blatistilor.

mariomax
13th September 2008, 20:55
incredibil cat ghinion! asa se intampla cand ratezi si ai ghinion. E bine ca bratu a dat gol dupa ce l-a "omorat" pe canu !

lasa ca ati avut bulan destul cu Steaua...

relansat
13th September 2008, 20:56
incredibil cat ghinion! asa se intampla cand ratezi si ai ghinion. E bine ca bratu a dat gol dupa ce l-a "omorat" pe canu !

nu te mai lua de arbitraj. am fost cu mult peste ei, s`a vazut din avion asta :)

cu burdujan in primul 11 cred ca inscriam de mai multe ori

mariomax
13th September 2008, 20:56
Bine ca sunteti voi blatistilor.

fiecare cu ce-l doare...:(

Leo
13th September 2008, 20:56
vasluienii ii bat la rand pe bucuresteni se pare:great:

pai nu prea la rand , dar succes mai departe :D

relansat
13th September 2008, 20:56
Circul abia acum incepe...

abia astept :happy:happy:happy

leodacin, calm baiete. mai este pana sa luati punctele :cry:

danpuric78
13th September 2008, 20:57
Stelistii si cfristii ar trebui sa se bucure. ca s-a cam terminat cu "invincibilitatea" porumbului.

Ca Dinamo i-a razbunat. Serios.

Imi mentin parerea ca daca se arbitra dupa regulamentul de fotbal, echipa prumbului nu batea nici pe steaua nici pe cfr.

Leo
13th September 2008, 20:59
abia astept :happy:happy:happy

leodacin, calm baiete. mai este pana sa luati punctele :cry:

nu aveti nici o sansa :D

cevraja
13th September 2008, 21:01
Un meci frumos , in care Dinamo , i9nprima repriza parca dansa pe gheata:))
Dupa ce a intrat Bratu v-ati ars, erati vreo trei-patru langa el:))).
Oricum Vaslui in repriza a doua juca pe contra-atac (la ei acasa) , de obicei o echipa mare ataca. Peste 15 ani , poate, poate, Vaslui ajunge o echipa mare, POATE!!!!!

bogdanz_vs
13th September 2008, 21:01
castiga porumbelu meciu la masa verde!!! nu va bucurati si sa stiti ca na-ti facut un meci mare! ati termurat pana la mijlocul reprizei a doua!!!! o sa vedeti voi cainolor cine a castigat acest meci!

bogdanz_vs
13th September 2008, 21:03
Un meci frumos , in care Dinamo , i9nprima repriza parca dansa pe gheata:))
Dupa ce a intrat Bratu v-ati ars, erati vreo trei-patru langa el:))).
Oricum Vaslui in repriza a doua juca pe contra-atac (la ei acasa) , de obicei o echipa mare ataca. Peste 15 ani , poate, poate, Vaslui ajunge o echipa mare, POATE!!!!!

neam ars:))))))))))) ati avut mare noroc ma! si borcea si cu turcu i-au dat bani lu temwanjera ca sa vina la dinamo asa ca nu va mai laudati atat!:rosu::rosu::rosu:

relansat
13th September 2008, 21:04
Un meci frumos , in care Dinamo , i9nprima repriza parca dansa pe gheata:))
Dupa ce a intrat Bratu v-ati ars, erati vreo trei-patru langa el:))).
Oricum Vaslui in repriza a doua juca pe contra-atac (la ei acasa) , de obicei o echipa mare ataca. Peste 15 ani , poate, poate, Vaslui ajunge o echipa mare, POATE!!!!!

vaslui nu este o echipa mare si probabil nici nu va fi :)

la ce jucatori avem putem oricand practica si un joc de contraatac, n`a fost sa fie azi.

oricum mai e drum lung pana sa ajunga punctele in dreptul lui dinamo.

AxinTe
13th September 2008, 21:04
castiga porumbelu meciu la masa verde!!! nu va bucurati si sa stiti ca na-ti facut un meci mare! ati termurat pana la mijlocul reprizei a doua!!!! o sa vedeti voi cainolor cine a castigat acest meci!

stai linistit ca nu e borcea degeaba in comisia frf.. nu risca el aiurea :)

mateiasi
13th September 2008, 21:05
Ole,olaaaaaa,ole,olaaaaa/aplaudati campioanaaaaa ...
Dupa ce trece euforia fireasca a victoriei obtinute pe final, analizeaza - la rece - jocul alor vostri. Pe mine, cel putin, nu m-a impresionat jocul lui Dinamo. Suferiti mult la constructie.

cevraja
13th September 2008, 21:05
N-ati castigat , ca nu meritati, Bogdanz:)))

bogdanz_vs
13th September 2008, 21:05
stai linistit ca nu e borcea degeaba in comisia frf.. nu risca el aiurea :)

cum spui tu ma.. da nici pormubel n-a facut echipa degeaba! si declaratiile alea... oricum o sa vedem

bogdanz_vs
13th September 2008, 21:06
N-ati castigat , ca nu meritati, Bogdanz:)))

u cred ca nu ai vazut meciu:(:( am avut mult mai multe ocazi clare si pe poarta fata de dimano asa ca mai bine taci:rosu:

cevraja
13th September 2008, 21:06
Relansat,

Punctele au ajuns, pe merit cred eu:))

McGrady
13th September 2008, 21:06
incredibil cat ghinion! asa se intampla cand ratezi si ai ghinion. E bine ca bratu a dat gol dupa ce l-a "omorat" pe canu !

hai, ma, ziceai ca discutam dupa meci. ai cuvantul!:D

Leo
13th September 2008, 21:07
urla frustrarea in voi , marea echipa a Vasluiului a luat bataie
de ce va agitati asa ? nu este rusinos , v-a batut viitoarea Campioana :D

bogdanz_vs
13th September 2008, 21:08
urla frustrarea in voi , marea echipa a Vasluiului a luat bataie
de ce va agitati asa ? nu este rusinos , v-a batut viitoarea Campioana :D

mai sunt 29 de etape de jucat! nu e bine sa va credeti campoini de pe acu:D

cevraja
13th September 2008, 21:08
Bogdanz,

Ai vazut meciul??? A fost deschis orcarui rezultat:)))
Dinamo a fost mai buna, scorul ne spune asta:))

codrind
13th September 2008, 21:09
Să înțeleg că MILOGII vor din nou POMANĂ!!

COMISIA DE DISCIPLINĂ
Hotărâri ale Comisiei de Disciplină.


Întrunită miercuri, 10.09.2008, la Casa Fotbalului, Comisia de Disciplină a FRF, a luat, printre altele, următoarele decizii:

* Se rectifică eroarea arbitrului partidei Dinamo București - FC "U" Craiova de a acorda cartonaș roșu jucătorului Julio Cesar CORREIA SANTOS (Dinamo) și se înlătură consecințele acordării acestuia, fotbalistul având drept de joc imediat ;

Pe site-ul FRF
http://www.frf.ro/stiri/223/comisia-de-disciplina.htm


LA MUNCĂ ... nu la stat cu mâna-ntinsă... :angry:

FELICITĂRI DINAMO!!

Leo
13th September 2008, 21:09
u cred ca nu ai vazut meciu:(:( am avut mult mai multe ocazi clare si pe poarta fata de dimano asa ca mai bine taci:rosu:

din pacate fotbalul se joaca pe goluri , nu pe faze spectaculoase si nici pe faze clare :D
Dinamo a dat 2 goluri , Vaslui unul

bogdanz_vs
13th September 2008, 21:11
din pacate fotbalul se joaca pe goluri , nu pe faze spectaculoase si nici pe faze clare :D
Dinamo a dat 2 goluri , Vaslui unul

din pacate asa'i bravo dinamo! :ok:

moty
13th September 2008, 21:11
Un egal ar fi fost mai echitabil, dupa aspectul jocului.

bogdanz_vs
13th September 2008, 21:11
Să înțeleg că MILOGII vor din nou POMANĂ!!

COMISIA DE DISCIPLINĂ
Hotărâri ale Comisiei de Disciplină.


Întrunită miercuri, 10.09.2008, la Casa Fotbalului, Comisia de Disciplină a FRF, a luat, printre altele, următoarele decizii:

* Se rectifică eroarea arbitrului partidei Dinamo București - FC "U" Craiova de a acorda cartonaș roșu jucătorului Julio Cesar CORREIA SANTOS (Dinamo) și se înlătură consecințele acordării acestuia, fotbalistul având drept de joc imediat ;

Pe site-ul FRF
http://www.frf.ro/stiri/223/comisia-de-disciplina.htm


LA MUNCĂ ... nu la stat cu mâna-ntinsă... :angry:

FELICITĂRI DINAMO!!

in prezent muncim mai mult ca voi mah! si macar la noi nu se sitinge nocturna si nu suntem p ultimu loc:no::no::no:

relansat
13th September 2008, 21:12
Să înțeleg că MILOGII vor din nou POMANĂ!!

COMISIA DE DISCIPLINĂ
Hotărâri ale Comisiei de Disciplină.


Întrunită miercuri, 10.09.2008, la Casa Fotbalului, Comisia de Disciplină a FRF, a luat, printre altele, următoarele decizii:

* Se rectifică eroarea arbitrului partidei Dinamo București - FC "U" Craiova de a acorda cartonaș roșu jucătorului Julio Cesar CORREIA SANTOS (Dinamo) și se înlătură consecințele acordării acestuia, fotbalistul având drept de joc imediat ;

Pe site-ul FRF
http://www.frf.ro/stiri/223/comisia-de-disciplina.htm


LA MUNCĂ ... nu la stat cu mâna-ntinsă... :angry:

FELICITĂRI DINAMO!!


vorbea unu` care tanjeste dupe o rejucare a meciului cu farul :cry: :D :drak: :lol:

In B cu voi intrusilor :happy

Rossi
13th September 2008, 21:12
Bine ca am luat cele 3 puncte ... cred ca mulgatorul sef , e plin de spume :happy

caine19
13th September 2008, 21:12
pan` la egalare ai tacut ca mutu :D
acu` prinsesi curaj. evident ca se va duce pe la comisii, daca voi umblati cu cioara vopsita :drak:
sunt sanse destul de mari sa luam punctele ... ar fi mult prea tare :lol:

Trebuie sa ridici 2 degete cand vrei sa vb de Dinamo !

Porumboiu nu e mai puternic decat Borcea ;) .

moty
13th September 2008, 21:13
Ma bucur doar pt spumele porumboiului.

cevraja
13th September 2008, 21:13
Pomana cui??

Codrind??

relansat
13th September 2008, 21:14
Relansat,

Punctele au ajuns, pe merit cred eu:))

evident ca au castigat pe merit, au bagat`o de doua ori in poarta si cu asta au pus punct :D

de discutat e ce cauta caricatura aia de fundas, o sa fie foarte mult de discuta :drak:

bogdanz_vs
13th September 2008, 21:14
Bine ca am luat cele 3 puncte ... cred ca mulgatorul sef , e plin de spume :happy

te referi la cainele borcea sau la turcu??? ca porumboiu nu face spune ca un catel turbat:rosu:

relansat
13th September 2008, 21:15
Trebuie sa ridici 2 degete cand vrei sa vb de Dinamo !

Porumboiu nu e mai puternic decat Borcea ;) .

Ridic numai unul, pe cel din mijloc. Cred ca e de ajuns :yeah:

McGrady
13th September 2008, 21:15
Dinamo nu reuseste sa iasa din propriul careu :lol:


uite asa, neiesind in propriul careu, v-am dat 2 boabe si am castigat.:lol:

un sfat: pe viitor, daca nu vrei sa te mai faci de cacao, asteapta sa se termine meciul inainte sa faci misto de echipa adversa, pentru ca se poate intoarce foarte usor impotriva ta.;)

Dogville
13th September 2008, 21:15
Vasluiul a dat un gol din nimic (bunicel Tamas la faza aceea :D) dupa care a privit cu incredere spre finalul meciului :happy Mi-a placut ca Dinamo a fortat constant iar Diakite a pasat tot timpul vertical.Pacat ca n-a avut cu cine in prima repriza.Normal ca Vasluiul a avut ocazii doar Dinamo a atacat si la 1-1 in minutul 85 :ok: Pentru mine,asta e jocul nostru:victorie sau nimic !!! Egalul e pentru Intertoto,noi tragem la Champions :D

relansat
13th September 2008, 21:16
uite asa, neiesind in propriul careu, v-am dat 2 boabe si am castigat.:lol:

un sfat: pe viitor, daca nu vrei sa te mai faci de cacao, asteapta sa se termine meciul inainte sa faci misto de echipa adversa, pentru ca se poate intoarce foarte usor impotriva ta.;)

ai tacut malc cand echipa ta era in dezavantaj si acu` vad ca ai prins glas :D

nu e nimic impotriva mea, in afara scorului; esentialul ramane: ati jucat mai slab decat noi :)

Hacker voi trageti de ani buni la Champions, au ajuns si cei de la CFR acolo si voi tot prin lanurile de porumb va chinuiti :cry:

bogdanz_vs
13th September 2008, 21:17
Vasluiul a dat un gol din nimic (bunicel Tamas la faza aceea :D) dupa care a privit cu incredere spre finalul meciului :happy Mi-a placut ca Dinamo a fortat constant iar Diakite a pasat tot timpul vertical.Pacat ca n-a avut cu cine in prima repriza.Normal ca Vasluiul a avut ocazii doar Dinamo a atacat si la 1-1 in minutul 85 :ok: Pentru mine,asta e jocul nostru:victorie sau nimic !!! Egalul e pentru Intertoto,noi tragem la Champions :D

dinamo primu gol tot din nimic la dat:headbang: shi pe al doilea a avut noroc ca jucam noi in 10 oameni asa ca nu va mai laudati atat

cevraja
13th September 2008, 21:18
Porumboiu, face de zece ori mai multe valuri decat restul( doar JIJI il bate pe pe sport.pro. @ stuff.)
Cine are un caine numit Borcea , sa se simta lezat:)))
Tu las-o usor, ca nu ai dreptate.

Dogville
13th September 2008, 21:19
Deci este o victorie nemeritata,Vasluiul a facut jocurile,un egal era mai echitabil. DEMISIA,DEMISIA !!!! :D :D :D

relansat
13th September 2008, 21:20
Haideti sa nu ne mai consumam, io deja m`am incalzit bine de tot :happy
Ma duc sa ma racoresc c`un Nestea si cu un fotbal mai bun, din Spania :)
Sa aveti o seara placuta si, inca o data, felicitari Dinamo ptr victorie :ok:

codrind
13th September 2008, 21:20
vorbea unu` care tanjeste dupe o rejucare a meciului cu farul :cry: :D :drak: :lol:

In B cu voi intrusilor :happy

Eu "tânjesc" după DREPTATE... ceea ce voi cei cu IQ-ul mic nu o să pricepeți în veci.

:happy:happy:happy

Stă recolta pe tarla iar voi faceți spume pe forumuri!!

LA MUNCĂ ... la cules știuleți... se supără STĂPÂNUL știuletoiu și iar vă taie apa, curentul... :happy

McGrady
13th September 2008, 21:20
te referi la cainele borcea sau la turcu??? ca porumboiu nu face spune ca un catel turbat:rosu:

spume fac doar looserii, adica vasluienii.:happy

danpuric78
13th September 2008, 21:20
discutii degeaba. Asteptam cu interes sa dispara echipa porumbului din fotbal.

cevraja
13th September 2008, 21:21
bogdanz_vs,

Sa tragem concluzii: DINAMO A BATUT PE MERIT??

bogdanz_vs
13th September 2008, 21:22
Eu "tânjesc" după DREPTATE... ceea ce voi cei cu IQ-ul mic nu o să pricepeți în veci.

:happy:happy:happy

Stă recolta pe tarla iar voi faceți spume pe forumuri!!

LA MUNCĂ ... la cules știuleți... se supără STĂPÂNUL știuletoiu și iar vă taie apa, curentul... :happy

Stapanu nostru e destept mah.. nu ne pune p noi sa-i culege stiuleti.. aduce oameni lui de la iashi sa-i culeaga pt el.. ca mcara asa poate va scapa si el de retrogradare!:rosu:

bogdanz_vs
13th September 2008, 21:22
bogdanz_vs,

Sa tragem concluzii: DINAMO A BATUT PE MERIT??

mah.. fotbalu e pe goluri nu pe ocazi.. deci DA a batut pe merit
pe mine nu ma enerveaza asta! ma enerveaza uni de pe acest formu kre ne fac pe noi vasluieni tarani si in toate felurile! dar la fotbal nau o treaba! si pt Iq-ul lor cu minus.. vaslui nu e sat , e oras ma!

Echo
13th September 2008, 21:24
Dau chiar si o juma' de kil de bere numa' sa-i vad fatza ravasita a lu' Porumboiu la golul 2 dinamovist.

cevraja
13th September 2008, 21:25
Mersi,
Atunci ce te dai dupa "porumb" pe aici???
Gata!!!DINAMO A BATUT VASLUI.Bafta in continuare!!!!!
Sa-i bateti pe ceilalti( cati au ramas) :)))

bogdanz_vs
13th September 2008, 21:25
discutii degeaba. Asteptam cu interes sa dispara echipa porumbului din fotbal.

:rosu: no coment ma intreb tu cu echipa tii de astepti sa dispara vasluiu din fotbal??
oricum poti sa astepti mult si bine :angry:

bogdanz_vs
13th September 2008, 21:27
Mersi,
Atunci ce te dai dupa "porumb" pe aici???
Gata!!!DINAMO A BATUT VASLUI.Bafta in continuare!!!!!
Sa-i bateti pe ceilalti( cati au ramas) :)))

Pentru ca el e singuru care incearca sa aduca fotbalul in orasu asta si face ceva fata de alti din fotbal! (nu ma refer la dinamo):ok:

cevraja
13th September 2008, 21:29
Bogdan,

Cu varsta o sa-ti dai seama ca si Mr. Porumboiu are interese aducand fotbalul in Vaslui!!!

Bafta!!!

McGrady
13th September 2008, 21:30
sunt sanse destul de mari sa luam punctele ... ar fi mult prea tare :lol:

tare e sa castigi punctele pe teren.

sa te milogesti pentru ele la comisii e rusinos si specific cersetorilor.:rosu:

bogdanz_vs
13th September 2008, 21:30
Bogdan,

Cu varsta o sa-ti dai seama ca si Mr. Porumboiu are interese aducand fotbalul in Vaslui!!!

Bafta!!!

imi dau seama... dar macar el face ceva pentru orasu asta si cred ca esti singuru care mai face ceva

danpuric78
13th September 2008, 21:31
Pentru ca el e singuru care incearca sa aduca fotbalul in orasu asta si face ceva fata de alti din fotbal! (nu ma refer la dinamo):ok:

Cine face ceva pt. fotbal? Porumboiu. Ce face pentru fotbal el mah?

A pus nocturna pe o tarla si gata a facut ceva pentru fotbal?
A facut cumva station, terenuri de antrenament, scoli de fotbal pentru copii si juniori? Infrastructura?
Asta se cheama ca faci ceva pentru fotbal, nu ca aduci 2 negri si 3 expirati si umbli pe la arbitri si comisii.

PS. La vaslui ar fi de indeplinit obiective mai importante decat "aducerea fotbalului". Inlocuirea chirpicului cu caramida ar fi unul dintre ele.

bogdanz_vs
13th September 2008, 21:33
Cine face ceva pt. fotbal? Porumboiu. Ce face pentru fotbal el mah?

A pus nocturna pe o tarla si gata a facut ceva pentru fotbal?
A facut cumva station, ternuri de antrenament, scoli de foptbal pentru copii si juniori? Infrastructura?
Asta se cheama ca faci ceva pentru fotbal, nu ca aduci 2 negri si 3 expirati si umbli pe la arbitri si comisii.

PS. La vaslui ar fi de indeplinit obiective mai importante decat "aducerea fotbalului". Inlocuirea chirpicului cu caramida ar fi unul dintre ele.

date si lingel oleaka pe borcea si lasane p noi in pace:rosu:

danpuric78
13th September 2008, 21:37
date si lingel oleaka pe borcea si lasane p noi in pace:rosu:

baiatule, eu sustin o echipa de fotbal, nu patronii ei.

Din partea mea, borcea poate sa moara maiine, mi se rupe, intelegi?

e irelevant.

relansat
13th September 2008, 21:38
Cine face ceva pt. fotbal? Porumboiu. Ce face pentru fotbal el mah?

A pus nocturna pe o tarla si gata a facut ceva pentru fotbal?
A facut cumva station, terenuri de antrenament, scoli de fotbal pentru copii si juniori? Infrastructura?
Asta se cheama ca faci ceva pentru fotbal, nu ca aduci 2 negri si 3 expirati si umbli pe la arbitri si comisii.

PS. La vaslui ar fi de indeplinit obiective mai importante decat "aducerea fotbalului". Inlocuirea chirpicului cu caramida ar fi unul dintre ele.

E pauza la Rapid 0-1 :D

Esti un nesimtit fara masura. Nu uita ca in iarna salivati dupe Ljubinkovic, jucator pe care l`am luat cu 50 mii euroles. Ghencev a jucat titular la echipa sa nationala, in timp ce N'Doye se vede din avion ca e un jucator mai mult decat bun ptr nivelul Ligii 1. Burdujan deja si`o intrat in mana, iar cu Mike Temwanjera trebe sa mai asteptam nitel. Ahhh, si Petar Jovanovic ! Febletea lu` Rednic :rolleyes:

Zauri
13th September 2008, 21:40
Cine face ceva pt. fotbal? Porumboiu. Ce face pentru fotbal el mah?

A pus nocturna pe o tarla si gata a facut ceva pentru fotbal?
A facut cumva station, terenuri de antrenament, scoli de fotbal pentru copii si juniori? Infrastructura?
Asta se cheama ca faci ceva pentru fotbal, nu ca aduci 2 negri si 3 expirati si umbli pe la arbitri si comisii.

PS. La vaslui ar fi de indeplinit obiective mai importante decat "aducerea fotbalului". Inlocuirea chirpicului cu caramida ar fi unul dintre ele.

Prietene esti exemplul clar de vorbitor in necunostiinta de cauza ...si crede-ma cand iti zic...;)...Felicitari echipei Dinamo si suporterilor care au facut deplasarea...Dupa parerea mea ,din Bucuresti, ei sunt cam cei mai buni...
Cei care erau speriati ca la Vaslui e Kosovo cum ati vazut intrarea luiBratu asupra lui Canu ?

resita
13th September 2008, 21:42
ce, a castigat dinamo? :drak:

cevraja
13th September 2008, 21:42
relasat,

Vroia sa transmita un mesaj: Fotbalul romanesc e in cadere libera!!!
Si asa este!

McGrady
13th September 2008, 21:43
Ljubinkovic, jucator pe care l`am luat cu 50 mii euroles.

vi l-a adus Gigi Multescu din a 3-a liga suedeza. fara inspiratia lui nu vedeati voi un asemenea jucator.

danpuric78
13th September 2008, 21:46
E pauza la Rapid 0-1 :D

Esti un nesimtit fara masura. Nu uita ca in iarna salivati dupe Ljubinkovic, jucator pe care l`am luat cu 50 mii euroles. Ghencev a jucat titular la echipa sa nationala, in timp ce N'Doye se vede din avion ca e un jucator mai mult decat bun ptr nivelul Ligii 1. Burdujan deja si`o intrat in mana, iar cu Mike Temwanjera trebe sa mai asteptam nitel. Ahhh, si Petar Jovanovic ! Febletea lu` Rednic :rolleyes:

POate am salivat eu dupa simona sensual insa in nici un caz dupa ljubinkovic. Intelegi?

atunci cand ti se permite sa rupi orice adversar fara sa-ti iei galben sau rosu, sau cand adversarii se dau la o parte din cauza porubului e usor sa fii "bun".

As vrea sa vad cat de buni sunt respectivii la alte echipe decat cea a porumbului. avem un antecedent - croitoru.

Un singur lucru vreau: vasluluil sa joace dupa aceleasi reguli ca si restul lumii. daca si atunci isi mentin locul de cupa uefa - eu n-am nimik cu ei.

In rest numai bine.

relansat
13th September 2008, 21:47
Habar n`am cine l`a adus, probabil ca a fost platit sa il aduca, daca asta nu e de ajuns nu`i nimic, maine ii ridicam statuie :)
Ideea e ca omul de fotbal care investeste acum in echipe se grabeste, nu are timp de cautat juniori si alti ani pierduti ... chestiile astea se fac in timp. Si oricum cam nicio echipa din Romania nu se prea bazeaza pe asta, mai nimeni nu investeste in copii si juniori ... fac aceste lucruri ptr ca sunt obligati sa o faca si nimic mai mult.

McGrady
13th September 2008, 21:47
date si lingel oleaka pe borcea si lasane p noi in pace:rosu:

gata, s-a suparat bebelusul?:happy

ba vasluiene, daca tu il lingi pe conducatorul echipei favorite, asta nu inseamna ca suporterii celorlalte echipe fac la fel. dar tu n-ai de unde sa stii cum sa sta treaba, pentru ca abia ati aterizat in fotbalul mare.

spor la lins in continuare!:ok:

relansat
13th September 2008, 21:50
POate am salivat eu dupa simona sensual insa in nici un caz dupa ljubinkovic. Intelegi?

atunci cand ti se permite sa rupi orice adversar fara sa-ti iei galben sau rosu, sau cand adversarii se dau la o parte din cauza porubului e usor sa fii "bun".

As vrea sa vad cat de buni sunt respectivii la alte echipe decat cea a porumbului. avem un antecedent - croitoru.

Un singur lucru vreau: vasluluil sa joace dupa aceleasi reguli ca si restul lumii. daca si atunci isi mentin locul de cupa uefa - eu n-am nimik cu ei.

In rest numai bine.

dane, in curand incepe sezonul de NBA, pe 4-5 octombrie se da startul. stii prea bine ca sunt jucatori care se descurca numai la echipe mici si cand vin la "granzi" nu se mai aude nimic de ei. ati avut zeci, chiar sute de experiente din astea, voi mai multi decat altii (vezi dinamo de acu` nush cati ani care era de fapt craiova 2, vranjkovic, mai recent: torje .... si ar mai fi destui).
p.s: era sa uit, ai gusturi proaste la femei (Simona Sensual) :drak:

cevraja
13th September 2008, 21:51
Stand asa, intr-o doara ma gandesc ce meci a fost: Unul cu un SINGUR FAVORIT: DINAMO!!! Am jucat impotriva unei echipe fara nimic in spate (doar Porumboiu), un meci controlat fara probleme:( , un meci jucat pe valoare, nu???
VASLUIENI, CE MAI VRETI?????DIFERANTA S-A VAZUT!~!!!!SUNTEM CU VREO CATEVA CLASE PESTE VOI!!!!!

relansat
13th September 2008, 21:53
Dragi preteni dinamovisti, sa ne intelegem din start:
1) Ati castigat pe merit, bravo voua
2) Acestea`s neshte discutii de dupe meci ... dezbateri si nimic mai mult, in niciun caz nu se incearca sa se diminueze meritele lui Dinamo din ac dupe amiaza :)
Numai bine, ma bag la Barca-Santander :D

mateiasi
13th September 2008, 21:54
Ideea e ca omul de fotbal care investeste acum in echipe se grabeste, nu are timp de cautat juniori si alti ani pierduti ... chestiile astea se fac in timp. Si oricum cam nicio echipa din Romania nu se prea bazeaza pe asta, mai nimeni nu investeste in copii si juniori ... fac aceste lucruri ptr ca sunt obligati sa o faca si nimic mai mult.
Nu toate echipele au finantatori potenti financiar. Otelul si Craiova, de exemplu, investesc mult in juniori. Ai dreptate, dureaza mult pana-i cresti, dar legatura lor cu clubul e mult mai puternica decat a unor jucatori adusi de te-miri-unde.

bogdanz_vs
13th September 2008, 21:54
Stand asa, intr-o doara ma gandesc ce meci a fost: Unul cu un SINGUR FAVORIT: DINAMO!!! Am jucat impotriva unei echipe fara nimic in spate (doar Porumboiu), un meci controlat fara probleme:( , un meci jucat pe valoare, nu???
VASLUIENI, CE MAI VRETI?????DIFERANTA S-A VAZUT!~!!!!SUNTEM CU VREO CATEVA CLASE PESTE VOI!!!!!

nu s-a vazut diferenta:rosu:

caine19
13th September 2008, 21:55
Ridic numai unul, pe cel din mijloc. Cred ca e de ajuns :yeah:

Ala poti sa ti-l bagi in cur . Taran patetic .

cevraja
13th September 2008, 21:56
Mersi , relansat,

Chiar Bratu a facut diferenta. Tineati vreo trei dupa el, asta inseamna diferenta de valori dintre loturi, Bratu a facut diferenta. BAFTA in meciurile urmatoare , DINAMO a invins pe merit!

cevraja
13th September 2008, 21:58
Aha, deci relansat e tipul care baga adresa de world..... pe toate siteurile de sport:))))

relansat
13th September 2008, 22:02
Nu toate echipele au finantatori potenti financiar. Otelul si Craiova, de exemplu, investesc mult in juniori. Ai dreptate, dureaza mult pana-i cresti, dar legatura lor cu clubul e mult mai puternica decat a unor jucatori adusi de te-miri-unde.

meci plictisor al Barcei.

s`au vazut legaturile si dragostea in cazurile lui Daminutza, Moti, Andrei Ionescu, Ochirosii, Torje, etc .... dragoste eterna ptr club :D

@caine19 un antirabic te va ajuta pe viitor, incearca si pas cu pas vei reusi sa iesi din aceasta stare 100% borciana :ok:

cevraja
13th September 2008, 22:53
Sa stii ca aerul asta de superioritate nu te ajuta, mai arunci si o adresa de blog+ o reteta medicala:))). De ce sa intram pe blogul tau??? Sa ne contrazicem pentru nimic??? Sau "acolo" vedem ceva nou???

iscar
13th September 2008, 22:55
dar intrarea lui bratu la canu a vazut-o careva ? dinamo a batut la Vs dar in europa nu o sa faca nimic deoarece nu joaca nimic.

cevraja
13th September 2008, 23:02
Bine, mai:)))) . IOSCAR, tu stii mai bine:)))

cevraja
13th September 2008, 23:03
Cui dai statuia:)))
relansat, ai un site de doi lei, urca tati!!!Vora lui Borcea!!:)))

vlad1607
13th September 2008, 23:11
am fost in multe deplasari da tzarani ca la Vaslui ( peluza sud ) nu am vazut nicaieri...ce terminatzi! :D

cevraja
13th September 2008, 23:13
Neica Nimeni, mai VLAD:))))

iulian_1976
13th September 2008, 23:19
Meci care in mod normal trebuia sa se termine 1-1 .

Vasluiul a fost neatenta pe final de meci, Bratu a profitat.
Felicitari Bratone :rolleyes: ...daca ar sti sa dejoace si off-sidurile il vedeam
pe afara la o echipa mare.

....in conditiile astea e bun si Dinamo pentru el :rolleyes:

cevraja
13th September 2008, 23:21
Lasa maI iULIANE,
dEMASCA Steluta tot la Constanta!!!

cevraja
13th September 2008, 23:24
Si despre BRATU, da goluri, nu??Multe si se tine in top, lasa ca vedem noi cui il vindem:)))

relansat
13th September 2008, 23:24
Sa stii ca aerul asta de superioritate nu te ajuta, mai arunci si o adresa de blog+ o reteta medicala:))). De ce sa intram pe blogul tau??? Sa ne contrazicem pentru nimic??? Sau "acolo" vedem ceva nou???

e doar un link dragul meu si nimic mai mult. nu te obliga nimeni sa intri acolo :)

vlad1607
13th September 2008, 23:25
iuliane in mod normal la cate mizerii a facut steaua in ultiele 3-4 sezoane....hai scuteste-ne....

cevraja
13th September 2008, 23:25
Am intrat, ca tot ne scoti ochii, bolduit , nu-i nimic interesant, scuze!!

relansat
13th September 2008, 23:29
E simplu, chiar si ptr tine: nu mai intra :)

soreen
13th September 2008, 23:35
stai c`am vorbit cu n'doye mai devreme, urmeaza 2-0 pan` la pauza :happy

duamni ce distractie, se pare ca nu va prieste lanurile de papushoi ... arbitrul asta face masacru nu gluma :cry:

bah cred ca ai vorbit in chineza cu el ca nu a prea inteles mesajul...data viitoare vorbeste dreaq in alta limba cu el ca poate pricepe :happy

cevraja
13th September 2008, 23:38
Chiar si ptr. mine , OK. Tu ar trebui sa te opresti, ca nu-ti e greu:))). Sa arunci in ochii nostri niste adrese, sa spui ca cibernetica e pe acolo, lasa-te, MILOGULE!!!!AUZI: (mazgaleala cibernetico-blogariceasca (co.)) !!!!

Ce cauti???

soreen
13th September 2008, 23:40
dar intrarea lui bratu la canu a vazut-o careva ? dinamo a batut la Vs dar in europa nu o sa faca nimic deoarece nu joaca nimic.

bai terminatule...lasa dreaq vrajeala asta...faceti voi treaba in europa si lasati-ne pa noi in ignoranta,prostia si neputinta noastra...chiar esti plictisitor in plm....ati pierdut...du-te la culcare si gata....ce plm la final scorul a fost 1-2..asta e..mai batem si noi ca v-a ajuns cat ne-ati umilit.

relansat
13th September 2008, 23:41
bah cred ca ai vorbit in chineza cu el ca nu a prea inteles mesajul...data viitoare vorbeste dreaq in alta limba cu el ca poate pricepe :happy

trebe sa invat senegaleza :cry:

@cevraja vrajitorule, merlin ce esti tu al forumului, calmeaza`te :D

cevraja
13th September 2008, 23:44
soreen,

Incerc sa fiu normal!

relansat
13th September 2008, 23:46
@iscar mi se pare absurd sa discuti despre arbitraj, practic ai cazut de partea celor care comenteaza aiurea despre neshte chestii de fond, nimic important.
S`au inscris 3 goluri perfect valabile, noi numai unul, 2-1, ce mai vrei? :)

soreen
13th September 2008, 23:46
soreen,

Incerc sa fiu normal!

asa si?pai nu iti era adresata tie replica mea.....cred ca ai inteles gresit

cevraja
13th September 2008, 23:47
"@cevraja vrajitorule, merlin ce esti tu al forumului, calmeaza`te"

Seamana a amenintare :)))
Lasa-te de siteuri, lasa-te de tot. INVATA SA SCRII ROMANESTE, dupa toate incercarile prin care vei trece sper sa vii sa-mi multumesti!!!

relansat
13th September 2008, 23:48
promit sa invat. o seara cat mai placuta :ok:

soreen
13th September 2008, 23:49
@iscar mi se pare absurd sa discuti despre arbitraj, practic ai cazut de partea celor care comenteaza aiurea despre neshte chestii de fond, nimic important.
S`au inscris 3 goluri perfect valabile, noi numai unul, 2-1, ce mai vrei? :)

frate de arbitraj puteti zice ce vreti...dar hai sa nu o mai luam pe aratura cu faze de astea gen : "sper sa nu faceti nimic in europa" sau "o sa va faceti de ras in europa"...asta e daca noi suntem prosti...demonstrati voi ca sunteti destepti si sa dea dumnezeu sa ajungeti in finala

jeujeu
13th September 2008, 23:54
Un meci cu noroc castigat de Dinamo. Sper ca Dinamo sa rezolve din primul meci calificarea pentru grupele cupei Uefa. Iar Vaslui ar trebui sa-si revina dupa acest meci si sa incerce sa-o bata pe Slavia Praga

YoNuTzz
13th September 2008, 23:56
bulan...vasluiul a ratat la greu, dinamo a dat gol in min 90, dar punctele conteaza...

cevraja
13th September 2008, 23:58
JEUJEU,

Asa se spune in Oltenia la ceva ce se penetreaza:)))Pe bune

soreen
13th September 2008, 23:59
bulan...vasluiul a ratat la greu, dinamo a dat gol in min 90, dar punctele conteaza...

prietene u cu cine ai tinut in seara asta?cu steaua sau farul?:rosu:

cevraja
14th September 2008, 00:01
Cu cine a invins,
Soreen,
Ce dracului pui intrebari existentiale??
Ei sunt generatia crescuta cand Hagi iubea Steluta, daca se nasteau cand Hagi era la Galata, iubeau Galata:)))

soreen
14th September 2008, 00:06
Cu cine a invins,
Soreen,
Ce dracului pui intrebari existentiale??
Ei sunt generatia crescuta cand Hagi iubea Steluta, daca se nasteau cand Hagi era la Galata, iubeau Galata:)))

sa-mi fie 5 minute rusine :o:

cevraja
14th September 2008, 00:11
Te rog,


Au trecut??Acum poti sa faci "gaze" .GOGULE!!! Astia ne fac cu satelitii!!!

cevraja
14th September 2008, 00:14
Googule, ti-am vazut pagina, nu spune nimic:(((. Raule!
Gogu de la gaze facea rime, era pandematic si anecdotic:)))

cevraja
14th September 2008, 00:17
*pandemic

soreen
14th September 2008, 00:51
Googule, ti-am vazut pagina, nu spune nimic:(((. Raule!
Gogu de la gaze facea rime, era pandematic si anecdotic:)))

pai eu sunt mai linistit asa de felul meu....doar pe forum mai ma dau si eu jmecher

ps.cred ca in vaslui a picat netul...de suparare

cevraja
14th September 2008, 00:58
Pica satelitii, e Mr. Porumboiu in criza, taie tot , inclusiv wirelessul . E suparat rau!!!!

cevraja
14th September 2008, 01:51
Oricum, fara sateliti facem ceva pipi pe rebuturi???YEP!!!!BYE!!!!:_____:___:)))))))))))))) )))))

delaparis
14th September 2008, 01:57
soreen,

Incerc sa fiu normal!

ai ratat :D


OT: felicitari Dinamo pentru victorie :)

its a sport???
14th September 2008, 02:09
DelaParis, ma superi, vrei sa fiu normal acceptand chestia de pe mail?? Sau ti se pare sa ca sunt anormal tinand cu Dinamo intr-un climat facut propice pentru altii??Nu te inteleg!

its a sport???
14th September 2008, 02:13
Sa stii ca nu am ratat sa fiu normal, tu ai ratat sa-ti faci jobul!GET IT??Tu de fapt cu ce te ocupi???
Ce freci in viata?? Ca-ti permitio sa dai sfaturi, sa fii one a hell of aguy, ce pisici faci??Ca sa-mi spui tui tu ca am ratat.Poate pe pe tine, stranger!!Sanu-ti scriu wei... guy.

its a sport???
14th September 2008, 02:15
lo, sunt la dublu!!VOCALELE!!!

delaparis
14th September 2008, 02:23
sorry ..; cevraja / its a sport ..; nu am aceleasi inclinatii sexuale ca voi :D ..... de fapt vorbesc cu acelasi om/femeie :D

OT: Vaslui nu rezista nici macar 92 de minute in fata lui Dinamo :D

vlad1607
14th September 2008, 09:45
vaslu1 - 0inamo :lol:

:happy:happy ce funny...scorul final l-ai aflat?:happy

Zauri
14th September 2008, 09:55
Vazand cum va bucurati acum imi cam dau seama cat de teama v-a fost...Pana acum suntem cam la egalitate 3-1-3. Cu nimic superiori ;)

six
14th September 2008, 10:31
meci bun,doua echipe bune....felicitari :ok:

Roddicted
14th September 2008, 12:36
Dinamo castiga in stilul caracteristic cu un noroc chior asa cum a facut-o si cu Otopeni.Chiar imi pare rau pt Vaslui:(

razwan_vs
14th September 2008, 12:46
ghinion mare..........am jucat bine si am pierdut :(...

vlad1607
14th September 2008, 13:39
corect razvane VS a jucat ok :ok:

Rossi
14th September 2008, 13:55
daca obtineti un egal eu zic sa fiti multumiti. :D

uite ca am castigat ... deci suntem foarte multumiti :evil:

vlad1607
14th September 2008, 13:57
vasluieni sunt niste razboinici, au un teren dezastru, ii vor lua cu fulgi cu tot pe dinamo! bate vasluiul!

:happy:happy
noapte buna specialistule!:happy

Ulysses
14th September 2008, 14:22
joc penibil al cainilor care au avut un noroc chior.ca vladutz a vazut altceva , nu-i de mirare ,el si la cei 20 de spectatori din groapa care mai vin la meciuri datorita banilor lui borcea zice ca-s "cea mai tare galerie" din tara:happy:happy:happy

vlad1607
14th September 2008, 16:35
ce am vazut mai nataraule?am zis eu ca am jucat binesau senzational? iar MINTI ORDINAR :rosu:
te-am rugat sa ma eviti da tu nu te poti stapani sa improsti cu noroi....denota ce caracter ai...:rosu:

si noi nu am beneficiat de un Maxim(fost junior la steaua) in lotul Vasluiului si nici de un Curca in poarta(care an de an e hilar inmeciurile cu steaua )...hai scuteste-ma

laurdog
14th September 2008, 16:39
Ce cauta suporterii BLATISTILOR ORDINARI pe topicul meciului Vaslui-DINAMO? :rosu:
relansat, haide bre, unde esti?:happy:happy

Roddicted
14th September 2008, 16:42
Ce cauta suporterii BLATISTILOR ORDINARI pe topicul meciului Vaslui-DINAMO? :rosu:
relansat, haide bre, unde esti?:happy:happy

hahaha:happyCampioana blaturilor e DINAMO.Valoarea ne-o aratam in europa voi in schimb acolo va faceti de ras:lol:

laurdog
14th September 2008, 16:44
Saracilor, cat costa maxim? Este deja cumparat de clubul de langa cimitir. Sa mor eu daca mai aveam tupeul sa apar pe forumuri, in locul vostru. Nici cand faceti mizerii nu aveti rusine?:(:(

relansat
14th September 2008, 16:45
Ce cauta suporterii BLATISTILOR ORDINARI pe topicul meciului Vaslui-DINAMO? :rosu:
relansat, haide bre, unde esti?:happy:happy

uite`aici, ma uitam la genoa-milan :)

vlad1607
14th September 2008, 16:48
laurica ce ai ma cu fostul junior maxim ghencist? maxim =croitoru 2...remember cm a batut mizeria aia un 11 m in ghencea? :happy
nu conteaza..am batut la vs..steaua a pierdut aici !marsam spre titlu' :D

laurdog
14th September 2008, 18:47
uite`aici, ma uitam la genoa-milan :)

Pai la care milan te uiti bre? Aia e echipa? Uita-te si tu de la ora 20.00 sa vezi echipa mare. Apropos, ce s-a intamplat ieri, ca n-am fost atent?:drak::drak:

Rossi
14th September 2008, 19:17
hahaha:happyCampioana blaturilor e steaua .

cum zici tu ... meri la oi ... :rosu::rosu::rosu:

Duba
14th September 2008, 19:39
Militienii au castigat cu un noroc chior. Dupa prima repriza, daca tabela arata 3, 4 sau chiar 5 la 0 niciunul dintre cei care au urmarit partida nu era surprins. Sa vedem daca si in Europa ii va mai tine bulanul. Sau daca comisiile UEFA le vor anula in continuare cartonasele.


*

delaparis
14th September 2008, 20:07
reveniti la meci

Hard
14th September 2008, 20:09
meci anost , dinamo nu a aratat nimic . se pacalesc crezand ca le va merge multa vreme cu norocul ..

vlad1607
14th September 2008, 20:11
intr-un fel e normal sa nu stralucim la cate schimbari au fost in echipa...Julio Cezar,Tamas,Diakite,Homei chiar si Bostina titular sunt prezente noi....deci nu ai cum sa joci fantastic dupa 2 meciuri impreuna....

important e ca am castigat acolo unde aia ai tai hard si cfr-ul au ...pierdut :D

Hard
14th September 2008, 20:41
da,aceasta victorie l-a facut din nou pe borcea sa viseze ! Borcea: "Vreau să mă calific în Ligă, să ascult melodia aia și apoi mă las!" :cry:

vlad1607
14th September 2008, 20:55
"noul Regulament, aprobat de Comitetul Executiv pe data de 12.06.2008, a intrat în vigoare la 01.07.2008. Procedurile disciplinare pe care Dinamo se bazeaza au fost aprobate de Comitelul Executiv pe 19.08.2008 și au intrat în vigoare la 01.09.2008. Ținînd cont de aceste noi reglementări și de articolul 64 pe care ei se bazează și care devine nul, reiese că Dinamo are dreptate și Comisia de Disciplină poate îndrepta greșelile arbitrului."

hard e normal sa viseze....e si gratuit :D
numa ca acuma e foarte probabil sa-i iasa :D

delaoltenia
14th September 2008, 22:34
ma bucuram la un egal....dar e bine si asa,Porumboiu a aflat ieri ca nu e buricul pamantului. :ras-plans:

resita
14th September 2008, 23:30
cat de penibil este porumb :rosu::rosu::rosu:,este in direct la gsptv

Rossi
20th September 2008, 16:03
http://www.uefa.com/uefa/keytopics/kind=512/newsid=752419.html?cid=rssfeed&att=index

UEFA a anulat cartonasul rosu unui jucator eliminat gresit, la partida Celtic-Aalborg

Stefan_Cel_Mare
20th October 2008, 10:53
fraierilor ...bucurati-va ,bucurati-va cat mai aveti timp... o sa ne dati punctele inapoi !!!;))

laurdog
20th October 2008, 11:35
Pai doar asa sa mai luati si voi ceva puncte, ca altfel...........fraierilor.:happy:happy:happy
In afara de masa verde, mai stiti sa castigati si altfel?

Leo
20th October 2008, 11:39
fraierilor ...bucurati-va ,bucurati-va cat mai aveti timp... o sa ne dati punctele inapoi !!!;))

O sa primiti ceva , dar nu puncte :D

Stefan_Cel_Mare
20th October 2008, 15:26
analizati un pic intalnirile directe si lasati-o mai moale cu masa verde ca am avut si avem dreptate pana la urma urmei...

mi-e greata de steaua si de dinamo pt ce au fost ...si inca se mai chinue sa mai invarta ,dar nu prea le mai merge...