PDA

View Full Version : Etapa 7: Gl. Bistrita-CFR Cluj



delaparis
2nd September 2008, 01:59
VINERI 12 SEPTEMBRIE
Gl. Bistrita-CFR Cluj
GSPTV, ora 17:00

discutii inainte si dupa meci aici

riva
2nd September 2008, 11:43
Bistrita trebuie sa profite de degringolada de la clujeni si sa bata! haide Gloria!

Ferko
2nd September 2008, 12:13
Sa vedem ce face antrenorul secundo-principal. Cred ca CFR s-a grabit cu inlocuirea lui Andone.

Leo
2nd September 2008, 12:40
1 solist

rador
2nd September 2008, 12:46
astia nu-s prieteni? trebe sa redreseze cineva si moralul CFRului... sa inceapa Trompeta cu dreptul...

Nightwish
2nd September 2008, 12:58
Haide ca ii monteaza Trompeta pe jucatori si batem la Bistrita :)

Ess
2nd September 2008, 18:52
Haide ca ii monteaza Trompeta pe jucatori si batem la Bistrita :)

claaar
0-15 la pauza din care 3 golui edi stancioiu, din offside :D

vai de trompeta noastra...

YoYoyOi
2nd September 2008, 18:57
eu as zice ca totul depinde de cum abordeaza bistritenii meciul. DAca joaca "normal", CFR are sanse sa bata... daca bistritenii se ambitioneaza, atunci va fi o problema...

riva
2nd September 2008, 20:00
campionatul trecut Balaj a gresit grav la acel duel Spesi-Fabbiani dictand penalty pt Cluj! anul asta trebuie sa bata Gloria mai ales ca joaca acasa

ensic
2nd September 2008, 23:09
Riva poti sa pui la rece berea ca de data asta face Gloria scor cu noi!

stiintacv
3rd September 2008, 00:27
bate clujul

mateiasi
3rd September 2008, 00:51
... de data asta face Gloria scor cu noi!
Exagerezi. Chiar crezi ca se crapa podeaua sub greutatea creierului lui Andone (sau a lui Rednic, Petrescu, Lacatus etc)? Hai sa fim seriosi, toti sunt fosti jucatori de fotbal, si atat, cu diplome mincinoase (obtinute, de regula, cu interventii sau bani), si care si-au irosit potentialul intelectual, atat cat l-au avut, pe tot felul de prostii (in special pe alcool).

Frate, fotbalul e un joc cu un grad foarte ridicat de complexitate (mai mare dacat sahul, spre exemplu). Din pacate, nu este jucat (sau coordonat) de Kasparovi, ci de Andoni (sau Rednici, Petresti, Lacatusi etc). Nu stiu cat a studiat Trombetta, si nici cat a inteles din ceea ce a studiat, dar nu vad cum ar putea exista o prapastie intre nivelul lui de intelegere si cel al lui Andone. Dovada: un antrenor de fitness (si translator de limba engleza) a fost in stare sa obtina rezultate mai bune decat 'mari'-antrenori-fosti-'mari'-jucatori. De ce n-ar reusi si Trombetta? Eu chiar ii tin pumnii (cu exceptia etapei a X-a).

ensic
3rd September 2008, 03:02
Nu e vorba de Andone sau Trombetta ci despre starea psihica actuala a jucatorilor.
Si eu ii tin pumnii lui Tombetta insa sunt sceptic ca in timp asa scurt poate schimba prea multe la echipa.

Rossi
3rd September 2008, 12:53
1 solist .. cfr-istii sunt bulversati

forza_CFR
5th September 2008, 19:33
daca si gloria are echipa...

riva
8th September 2008, 01:36
tatarusanu marginean hora coroian, asta nu e echipa? diego ruiz rateaza din orice pozitie, e mai slab ca toti de la Gloria! Gloria Bistrita e mandria Ardealului, nu voi care ati aparut peste noapte! Forza Gloria!

malexoid
8th September 2008, 02:49
1 solist .. cfr-istii sunt bulversati
e drept ca au oarece probleme dar nu m-as baza pe ele...
X

gica
8th September 2008, 23:18
tatarusanu marginean hora coroian, asta nu e echipa? diego ruiz rateaza din orice pozitie, e mai slab ca toti de la Gloria! Gloria Bistrita e mandria Ardealului, nu voi care ati aparut peste noapte! Forza Gloria!


Ai dreptate aveti echipa!Asa cum ati avut si in anii 90.....La voi la u,national,rapid in acei ani erau aproape o echipa,in timp ce noi faceam naveta din b in c.
Cred ca te aprinzi prea repede si uiti de notiunea de obiectivitate!Nu trebuie sa sa uiti ca in final este vorba de un simplu joc.....relax!

riva
9th September 2008, 11:47
Ai dreptate aveti echipa!Asa cum ati avut si in anii 90.....La voi la u,national,rapid in acei ani erau aproape o echipa,in timp ce noi faceam naveta din b in c.
Cred ca te aprinzi prea repede si uiti de notiunea de obiectivitate!Nu trebuie sa sa uiti ca in final este vorba de un simplu joc.....relax!

imnul Gloriei spune `viata noastra e un meci` asa ca ma supun :) oricum mai trebuie sa treaca mult timp pana sa devina CFR o echipa a Ardealului, mai sunt Gloria si `U` inainte asa ca mai linistiti-va!

ensic
9th September 2008, 16:55
imnul Gloriei spune `viata noastra e un meci` asa ca ma supun :) oricum mai trebuie sa treaca mult timp pana sa devina CFR o echipa a Ardealului, mai sunt Gloria si `U` inainte asa ca mai linistiti-va!

CFR este cu ceva ani mai veche decat ambele, CFR are un titlu si o cupa, niciuna dintre ele nu are un titlu in palmares, CFR are stadion cat ambele la un loc(ma refer la calitate, in termeni absoluti Moina e mai mare doar ca e inutilizabil in starea in care e), CFR are buget anual cat Gloria sau "U" pe 10 ani si tu ai gasit sa te legi exact de partea cu statul in divizia C si B.
Eu chiar sper sa mearga bine si "U" si Gloria da hai sa nu fim ipocriti si sa vedem ca deocamdata CFR e pe o panta mult mai ascendenta decat celelalte doua echipe, asta lasand de o parte criza actuala de moment.

soreen
9th September 2008, 17:40
hmmm...cred ca o sa fie totusi 1.....desi cat mai e contele blatula pe acolo nu m-ar mira nimic....gloria are echipa de top 5 atunci cand vrea

Razvan T.
9th September 2008, 20:22
tatarusanu marginean hora coroian, asta nu e echipa? diego ruiz rateaza din orice pozitie, e mai slab ca toti de la Gloria! Gloria Bistrita e mandria Ardealului, nu voi care ati aparut peste noapte! Forza Gloria!

:happy:happy:happy:happy:happy

Un egal frumos!!!

Razvan T.
9th September 2008, 20:38
CFR este cu ceva ani mai veche decat ambele, CFR are un titlu si o cupa, niciuna dintre ele nu are un titlu in palmares, CFR are stadion cat ambele la un loc(ma refer la calitate, in termeni absoluti Moina e mai mare doar ca e inutilizabil in starea in care e), CFR are buget anual cat Gloria sau "U" pe 10 ani si tu ai gasit sa te legi exact de partea cu statul in divizia C si B.
Eu chiar sper sa mearga bine si "U" si Gloria da hai sa nu fim ipocriti si sa vedem ca deocamdata CFR e pe o panta mult mai ascendenta decat celelalte doua echipe, asta lasand de o parte criza actuala de moment.

Lasa tu cu bugetu ca io nu ma duc la stadion sa vad bugetu.
Uite la Urziceni pentru care am tot respectul, Craiova care joaca cu jucatori tineri care pun suflet.
La voi plin de mercenari gen Semedo, noi tot timpul am avut jucatorii crescuti de noi gen Cocis, Florescu, Jula, Pacurar, Goga, Cordos, Giurgiu... de la voi nu prea stiu nici unul.

ensic
9th September 2008, 20:48
Lasa tu cu bugetu ca io nu ma duc la stadion sa vad bugetu.
Uite la Urziceni pentru care am tot respectul, Craiova care joaca cu jucatori tineri care pun suflet.
La voi plin de mercenari gen Semedo, noi tot timpul am avut jucatorii crescuti de noi gen Cocis, Florescu, Jula, Pacurar, Goga, Cordos, Giurgiu... de la voi nu prea stiu nici unul.

Deac si Minteuan. :D

riva
10th September 2008, 00:06
CFR este cu ceva ani mai veche decat ambele, CFR are un titlu si o cupa, niciuna dintre ele nu are un titlu in palmares, CFR are stadion cat ambele la un loc(ma refer la calitate, in termeni absoluti Moina e mai mare doar ca e inutilizabil in starea in care e), CFR are buget anual cat Gloria sau "U" pe 10 ani si tu ai gasit sa te legi exact de partea cu statul in divizia C si B.
Eu chiar sper sa mearga bine si "U" si Gloria da hai sa nu fim ipocriti si sa vedem ca deocamdata CFR e pe o panta mult mai ascendenta decat celelalte doua echipe, asta lasand de o parte criza actuala de moment.

trebuie sa te contrazic, Bistrita are o cupa in `94 si are 20 ani in liga I iar `U` vreo 50 nu 10 ca CFR si aia amarati! mai trebuie sa treaca multi ani pana sa ajungeti ca noi! e doar o conjunctura ca ati luat titlul, daca va batem vineri intrati serios in hora retrogradarii, asa ca aveti grija!

iulian_1976
10th September 2008, 01:48
Chiat sunt curios ce a adus Trombeta nou la CFR .
Tot l-am luat in bascalie acum sa vedem ce poate poate omul chiar are stofa de antrenor.

Sabau o sa-l supuna la cateva lectii sa vedem ce iese :D

TZEFERU
10th September 2008, 02:11
trebuie sa te contrazic, Bistrita are o cupa in `94 si are 20 ani in liga I iar `U` vreo 50 nu 10 ca CFR si aia amarati! mai trebuie sa treaca multi ani pana sa ajungeti ca noi! e doar o conjunctura ca ati luat titlul, daca va batem vineri intrati serios in hora retrogradarii, asa ca aveti grija!

Tu ai vrea sa muncesti la sapa 20 de ani sau...hmm 50? Sau ar fi bine mai repede sa ai rezultate si sa mai dai sapa si la altii?

E OK daca Romania lupta la o califficare 50 de ani si nu se califica..sa zicem? Si cind vine Croatia si merge in semi-finale asa dintr-o data din prima? In acest mod de gindire probabil ca alte echipe nationale ar putea fi ridiculizate. Degeaba a fost fotbalul romnanesc peste cel grec zaci si zaci de mii de ani...Grecia a fost Campioana Europeana si Romania nu....dar Romania are "prezenta" mai ...."buna". Ok.
Sigur poti sa dai unui om de lucru si sa gate la Pastele cailor...Conteaza?....Pai stiu eu...poate murim intre timp in asteptare.

A fost conjunctura? Da a fost si aia....dar Dinamo si Steaua ce conjuncturi au avut? Conteaza? Mai conteaza?
Sigur actul de prezenta conteaza....dar over all ....daca ai rezultate in timp mai scurt....si 4-5 ani e scurt dar nu instantaneu si a fost ceva de munca. (plus vreo 2-3 ani de munca serioasa si in Diviziile inferioare...deci cam 7 ani in total...incepind in 2001 nui asa?) Si mai ales se vad rezultatele in viata unui om....nu asa ...hoho peste generatii.
Da intr-adevar U a mai "adunat" un an in Liga 1...stind pe locurile 18 si 17. Na fain.
Macar CFR a inceput de jos si a luat etapa cu etapa. Ca sint destui care nu le place CFR....well who the fuck cares anyways?
Cu ce se pot mindrii alte echipe care nu au facut nici macar atit? Unde e munca lor? Ce se vede?
La anul CFR isi termina stadionul si va fi mult peste celelalte din Liga 1 si ca aspect si ca dotari. In rest succese.

CFR nu este decit clasicul exemplu de...Cei din urma vor fi cei dintii. Eu personal mi-am trait visul cu ochii cu CFR.
Citi mai pot spune asta? Am visat aceste lucruri ca vom ajunge in lume din 1976 toamna de cind am picat din A si nu mai vedeam capatul tunelului. Dar nu am renuntat sa sper. Si uite ca speranta s-a implinit...eu atunci in 1976 speram ca pe terenul de zgura va fi o tribuna intr-o zi...asa facea sens pentru mine de atunci.
Cum? Sincer nu stiu, dar s-a implinit un vis. Poate a fost un vis puternic la care eu personal nu am renuntat nici o clipa si prin asta am contribuit poate si eu la el...

Da, e prea frumos e ca povestea Cenusaresei...traita la maximum de noi. Asta este beneficiul.

ensic
10th September 2008, 05:28
trebuie sa te contrazic, Bistrita are o cupa in `94 si are 20 ani in liga I iar `U` vreo 50 nu 10 ca CFR si aia amarati! mai trebuie sa treaca multi ani pana sa ajungeti ca noi! e doar o conjunctura ca ati luat titlul, daca va batem vineri intrati serios in hora retrogradarii, asa ca aveti grija!

Riva tata, tu musai ca esti sas si nu pricepi usor romaneste ca daca erai ungur probabil erai ceferist de-al nost :drak:! Unde am zis eu ca nu are si Gloria cupa in palmares? Eu am zis ca CFR are un tiltu in plus.
Ah si daca tot am facut trecerea in revista a tofeelor celor 3 cluburi trebuie mentionat ca si "U" are o cupa a Romaniei obtinuta cu ani buni inaintea Bistritei si CFR-ului.

Apropo cand zici ca cei 10 ani ai CFR-ului in prima divizie au fost amarati tu nu sti ce vorbesti! Nu au fost cu nimic mai amarati decat ai Gloriei, au fost intre locul 5 si ultimul precum mult iubita ta echipa.

Cat despre hora retogradarii io zic sa mai asteptam ca pana una alta voi sunteti aia care la final de retur v-ati obisnuit sa calculati cate puncte va mai trebuie ca sa scapati matematic de liga II-a. Io nu zic ca n-or mai veni si pentru noi iar vremuri sumbre dar nici sa te apuci de pe acum sa ne canti prohodul!

Eu chiar ma bucur ca ti cu Gloria si nu ti cu echipe de te miri unde si chiar nu imi face placere sa avem discutii de genul asta da hai sa ramanem cu picioarele pe pamant, faptul ca Gloria nu a retogradat in ultimii 18 ani si a supravietuit financiar ca prin minune in prima divizie e un lucru de admirat dar una e supravietuirea si alta e performanta.

soreen
10th September 2008, 15:03
Riva tata, tu musai ca esti sas si nu pricepi usor romaneste ca daca erai ungur probabil erai ceferist de-al nost :drak:! Unde am zis eu ca nu are si Gloria cupa in palmares? Eu am zis ca CFR are un tiltu in plus.
Ah si daca tot am facut trecerea in revista a tofeelor celor 3 cluburi trebuie mentionat ca si "U" are o cupa a Romaniei obtinuta cu ani buni inaintea Bistritei si CFR-ului.

Apropo cand zici ca cei 10 ani ai CFR-ului in prima divizie au fost amarati tu nu sti ce vorbesti! Nu au fost cu nimic mai amarati decat ai Gloriei, au fost intre locul 5 si ultimul precum mult iubita ta echipa.

Cat despre hora retogradarii io zic sa mai asteptam ca pana una alta voi sunteti aia care la final de retur v-ati obisnuit sa calculati cate puncte va mai trebuie ca sa scapati matematic de liga II-a. Io nu zic ca n-or mai veni si pentru noi iar vremuri sumbre dar nici sa te apuci de pe acum sa ne canti prohodul!

Eu chiar ma bucur ca ti cu Gloria si nu ti cu echipe de te miri unde si chiar nu imi face placere sa avem discutii de genul asta da hai sa ramanem cu picioarele pe pamant, faptul ca Gloria nu a retogradat in ultimii 18 ani si a supravietuit financiar ca prin minune in prima divizie e un lucru de admirat dar una e supravietuirea si alta e performanta.

ce e mah de admirat?ca din astia 20 de ani in 15 au fost acuzati de blaturi?pai toata lumea stie cine era padureanu si cum recunostea acum 5 ani la procesul etapei ca a facut blaturi, dar na a gresi e omenesc...
Tin minte cum erau ei acolo la masa...padureanu...sechelariu....stefan....si se caiau....si decretau ei ca ala va fi momentyul zero al fotbalului...ca rernunta la cooperativa si la blaturi

ensic
10th September 2008, 16:25
ce e mah de admirat?ca din astia 20 de ani in 15 au fost acuzati de blaturi?pai toata lumea stie cine era padureanu si cum recunostea acum 5 ani la procesul etapei ca a facut blaturi, dar na a gresi e omenesc...
Tin minte cum erau ei acolo la masa...padureanu...sechelariu....stefan....si se caiau....si decretau ei ca ala va fi momentyul zero al fotbalului...ca rernunta la cooperativa si la blaturi

Daca pui asa problema nu mai pare nimic de admirat. :D

iulian_1976
10th September 2008, 17:19
Hai lasati-o cu istoria :rolleyes:

Sabau poate bate CFR -ul nu Bistrita in sine .
Trombeta are un meci in care trebuie sa demonstreze, daca pierde , luni posibil
CFR-ul sa anunte un alt antrenor.:rolleyes:

DD-Viola
10th September 2008, 18:46
CFR-ul..numa' un pic o adurmitu'...da pa drum s-o si trezitu' , Haida CFR ! sper sa luati cele 3 pct .
PS Salutari lu' TZEFERU

cena_hbk_hhh
12th September 2008, 10:02
CFR este intr-o forma proasta asa ca 1 solist

BBB
12th September 2008, 16:48
le sug vampirasii tot sanjele la cfristi. 1-0

Rossi
12th September 2008, 18:10
e transmisia nasoala ? sau doar la mine se vede naspa ?!

Nightwish
12th September 2008, 18:26
le sug vampirasii tot sanjele la cfristi. 1-0

Nu-i exclus sa ai dreptate :(...

Rossi
12th September 2008, 18:27
ups ... 1-0 pt bistriteni

ensic
12th September 2008, 18:27
le sug vampirasii tot sanjele la cfristi. 1-0

Uite ma ce nick are mama omida! :D

schwurtz
12th September 2008, 18:28
1-0 pt. Bistrita. Se vede bine B-ul din galeria voastra? Nu pot sa cred pt ce trompeta de antrenor a fost inlaturat Andone!!!

ensic
12th September 2008, 18:40
no ca am luat sangele inapoi :D

Rossi
12th September 2008, 18:42
ce penal e Tatarusanu asta ... in viata lui nu o sa fie mare portar ...

ensic
12th September 2008, 18:47
Per ansamblu jucam mai bine decat am facut-o cu Iasu.

mblue
12th September 2008, 18:48
ce penal e Tatarusanu asta ... in viata lui nu o sa fie mare portar ...

Faza faina e ca Steaua il ia:)

manai
12th September 2008, 18:49
vai de capul vostru de campioni,va umple roma poarta de goluri mai baieti...fara 3 nu scapati prostilor...joci la bistrita cu o echipa care se apara si bagi doar un atacant?vai de capu vostru de prosti..ati crezut ca pe valoare ati luat campionatu'?sa le zice sarumana lu dinamo si rapid toata viata ca ei v-au facut campioni idiotilor....nu sunteti in stare sa faceti un blat nici la pritenii vostri de la bistrita....daca as avea bani le-as da lu roma si chelsea sa va dea cat pot de multe sa vedem ce mai ziceti daca va luati cate 5 in ambele meciuri....vai de soarta voastra

mblue
12th September 2008, 18:54
no bine, alta poezie mai sti? Asta e veche! Ia un 1 leu(ca mai mult nu meriti) si mergi si la alte mese !

relansat
12th September 2008, 18:58
a revenit didi :no1

kuivasto
12th September 2008, 19:08
nu va suparati,pe Sopcast se vede acest meci ?

ensic
12th September 2008, 19:13
eu pe sopcast il vad si se vede bine

ensic
12th September 2008, 19:24
Parca ne revenim, incet incet!

Cristian
12th September 2008, 19:27
Ce joaca Ancuta :D

mblue
12th September 2008, 19:35
Mda, parca franarii mei joaca ceva. Sincer daca vom castiga azi , cred ca putem sa facem un rezultat bun si la Roma.

ensic
12th September 2008, 19:42
Mda, parca franarii mei joaca ceva. Sincer daca vom castiga azi , cred ca putem sa facem un rezultat bun si la Roma.

E un pas inainte dar mai avem pana jucam bine, am vazut azi pase hilare cu nemiluita mai ales in prima repriza si ratari monumentale.

mblue
12th September 2008, 19:46
Stiu, dar e un mic progres. Cred ca la finalizare trebuie lucrat destul de mult. Se rateaza mult prea dezinvolt.

cena_hbk_hhh
12th September 2008, 19:59
cfr a meritat pe deplin sa castige

fedora
12th September 2008, 20:00
Doamne ce blat ca-n zilele de Glorie...

BBB
12th September 2008, 20:02
Doamne ce blat ca-n zilele de Glorie...

de ce blat? neaparat sa fie blat cand portaru "scapa" mingea in gheata atacantului advers si cand un altu isi da autogol? :happy Abia astept "blatu" de la Roma :D

fedora
12th September 2008, 20:05
Hai mai copii, chiar trebuie sa va explic?
Uite o intrebare de exemplu: cat a jucat Hora, cel mai in forma jucator bistritean? Mingea aia a fost scapata asa cum a scapat portarul danez mingea ca sa egaleze Suedia la 2-2 daca va amintiti. Mintiti-va in continuare, dar cu Roma n-o sa va mai ajute tata Jean si pocaitul lui.

edit: acum m-am prins de ironie :)

mateiasi
12th September 2008, 20:12
Tatarusanu e omul Stelei, cu acte in regula. Chiar credeti ca un stelist ar fi trantit meciul in favoarea CFR-ului?

iulian_1976
12th September 2008, 20:13
Doua goluri sa spunem ,,incalcite,,a CFR-ului.

Y.Kone este inutil la CFR :rolleyes:
Deac daca ar mai progesa un picut ....ajunge titularul echipei nationale
cu Piturca ...si fara:rolleyes:

Sorin Blaj
12th September 2008, 20:26
Parca ne revenim, incet incet!

Daca vor continua cadourile, o sa va reveniti. Discutam dupa jocul de la Roma. Un joc real, nu comedie.

m8k
12th September 2008, 20:34
Daca vor continua cadourile, o sa va reveniti. Discutam dupa jocul de la Roma. Un joc real, nu comedie.

Si daca ne bate Roma cu 7-0 ce concluzii o sa tragi? Nu crezi ca aia pot nimicii toate echipele romanesti, chiar si nationala noastra de aur cu cel putin 7-0? Cam naspa comparatia ta Gloriei cu Roma.... o comedie din anii 50!:headbang:

dannyreddog
12th September 2008, 20:43
imi cer scuze pentru offtopic...dar stie cineva un site unde nu este nevoie de IE pt a receptiona GSP TV... am Mozilla...

tot am incercat sa vad meciul clujenilor dar n-am reusit.....am avut ceva probleme cu IE

SS_Lazio
12th September 2008, 20:48
Doamne cata blatu !

Hard
12th September 2008, 20:51
dupa acest meci , un lucru e clar: cfr s-a salvat de la retrogradare . cred ca alte pretentii nu poate sa aiba ...

mariomax
12th September 2008, 21:03
ma asteptam la un dans si iata ca le-a iesit...:rosu:

Roddicted
12th September 2008, 21:05
Ce sa caute Tatarusanu la Steaua?Ala nu e bun nici pentru Gloria si nu ma refer doar la faza golului ci si la celelalte meciuri.Sa ramana Zapata:ok:

PerVersion
12th September 2008, 21:06
Meci slab si plictisitor pe alocuri.. Personal n-am vazut mari schimbari in jocul echipei, fata de meciurile trecute. Dominam marea majoritate a meciului, incercam sa tinem de minge cat mai mult, insa construim destul de greu, avem enorm de multe pase gresite, si cea mai mare problema... ratam cu seninatate ocaziile create, care si asa sunt destul de putine la numar.

E lipsit de importanta cate goluri ne da Roma.. ne puteau da 7 si daca eram in forma din turul sezonului trecut. Problema e ca nu jucam mai nimic... putem termina campionatul si pe 10 dar macar sa jucam fotbal.

Roddicted
12th September 2008, 21:11
Meci slab si plictisitor pe alocuri.. Personal n-am vazut mari schimbari in jocul echipei, fata de meciurile trecute. Dominam marea majoritate a meciului, incercam sa tinem de minge cat mai mult, insa construim destul de greu, avem enorm de multe pase gresite, si cea mai mare problema... ratam cu seninatate ocaziile create, care si asa sunt destul de putine la numar.

E lipsit de importanta cate goluri ne da Roma.. ne puteau da 7 si daca eram in forma din turul sezonului trecut. Problema e ca nu jucam mai nimic... putem termina campionatul si pe 10 dar macar sa jucam fotbal.

Daca joci fotbal nu ai cum sa termini pe 10:cool:,poate doar cu un ghinion fantastic

Novac
12th September 2008, 21:16
sau cu arbitraje total anapoda dar nu-i cazul la cfr-ului ... pe 7-8 este ok pentru voi?

Roddicted
12th September 2008, 21:16
sau cu arbitraje total anapoda dar nu-i cazul la cfr-ului ... pe 7-8 este ok pentru voi?

Din partea mea Cfrul poate retrograda:D

m8k
12th September 2008, 21:17
Meci slab si plictisitor pe alocuri.. Personal n-am vazut mari schimbari in jocul echipei, fata de meciurile trecute. Dominam marea majoritate a meciului, incercam sa tinem de minge cat mai mult, insa construim destul de greu, avem enorm de multe pase gresite, si cea mai mare problema... ratam cu seninatate ocaziile create, care si asa sunt destul de putine la numar.

E lipsit de importanta cate goluri ne da Roma.. ne puteau da 7 si daca eram in forma din turul sezonului trecut. Problema e ca nu jucam mai nimic... putem termina campionatul si pe 10 dar macar sa jucam fotbal.

Tu ai vazut meciul?
Eu zic ca am avut ocazii destul de multe, daca jucam cu Cimentul Fieni sau o alta echipa de judet aveam si eu pretentii la mai multe ocazii! Problema ca ratam prea mult e nasoala! Se poate castiga un meci si cu 3 ocazii!
Cei care vorbesc de blat sa revada cele 3 faze in care am fost opriti eronat pe motiv de offside si faza cu Anca care a scapat din offside clar singur cu Stancioiu!

m8k
12th September 2008, 21:20
Daca joci fotbal nu ai cum sa termini pe 10:cool:,poate doar cu un ghinion fantastic

Dar fara sa joci fotbal poti remonta 14 puncte, ca in returul trecut steaua! ....cu brichete si valize...

ensic
12th September 2008, 21:26
Vad ca cei care urasc CFR-ul sunt prezenti la datorie!

Am jucat mai bine decat in ultimele meciuri pe care le-am castigat, pasele intradevar nu se leaga inca si ratam destul de mult insa sunt sperante pe viitor.
Stelistii cum n-au batut la Bistrita anul asta musai vad blat, sper sa fie asa, imi place idea ca viitorul portar al stelei se prostitueaza pentru noi.

kuivasto
12th September 2008, 21:34
Gloria a jucat normal azi

Roddicted
12th September 2008, 21:35
Dar fara sa joci fotbal poti remonta 14 puncte, ca in returul trecut steaua! ....cu brichete si valize...

Echipele mari castiga si cand joaca mai slab.Nu e cazul vostru;)

Roddicted
12th September 2008, 21:36
Vad ca cei care urasc CFR-ul sunt prezenti la datorie!

Am jucat mai bine decat in ultimele meciuri pe care le-am castigat, pasele intradevar nu se leaga inca si ratam destul de mult insa sunt sperante pe viitor.
Stelistii cum n-au batut la Bistrita anul asta musai vad blat, sper sa fie asa, imi place idea ca viitorul portar al stelei se prostitueaza pentru noi.

Daca Tatarusanu mai joaca asa nu mai pupa el Steaua.Il asteapta Buzaul:happy

Ulysses
12th September 2008, 21:45
blat penibil , europa va da verdictul:drak:

Novac
12th September 2008, 21:51
Vad ca cei care urasc CFR-ul sunt prezenti la datorie!



Scuze Ensic ... te rog nu ma baga in aceiasi oala cu restul detractorilor realizarilor ceferiste :D

Eu doar tin locul cald (pe topic) la un prieten de-al meu ... cand apare eu m-am retras ...

asta-i asa ca sa nu apara confuzii la numaratoare :)

ensic
12th September 2008, 22:04
blat penibil , europa va da verdictul:drak:

Pentru toate echipele romanesti!

Sorin Blaj
12th September 2008, 22:25
Si daca ne bate Roma cu 7-0 ce concluzii o sa tragi? Nu crezi ca aia pot nimicii toate echipele romanesti, chiar si nationala noastra de aur cu cel putin 7-0? Cam naspa comparatia ta Gloriei cu Roma.... o comedie din anii 50!:headbang:

Noi discutam de comedia Gloria - CFR. Daca tu ai vazut altceva, e problema ta.

Roddicted
12th September 2008, 22:26
Noi discutam de comedia Gloria - CFR. Daca tu ai vazut altceva, e problema ta.

Doar nu o zica ca a fost blat:rolleyes:Se face ca nu intelege...

soreen
13th September 2008, 00:05
blat penibil , europa va da verdictul:drak:

kkt...pai meciuri de astea avem in fiecare etapa.....

PerVersion
13th September 2008, 00:29
Mda.. si crezi ca asta are vreo importanta? A fost blat si cu asta basta. :) Daca bine imi amintesc, la toate intalnirile CFR-Bistrita s-a zis inainte de meci ca va fi blat, meci prietenesc intre ardeleni... insa ei ne-au cam ars pe unde ne-au prins.

soreen
13th September 2008, 00:35
Mda.. si crezi ca asta are vreo importanta? A fost blat si cu asta basta. :) Daca bine imi amintesc, la toate intalnirile CFR-Bistrita s-a zis inainte de meci ca va fi blat, meci prietenesc intre ardeleni... insa ei ne-au cam ars pe unde ne-au prins.

sincer nu cred ca a fost blat...ati avut bulan

YoNuTzz
13th September 2008, 00:36
nu am vazut meciul, deci nu pot spune daca a fost blat sau nu...
pot spune doar ca a fost exact rezultatul care ii trebuia lui CFR

cinebelu
13th September 2008, 00:48
ce ipocriti sunt multi dintre stelisti. urmeaza Farul-steaua, un meci despre care stie toata lumea ca pentru adevaratii faristi va fi o deplasare, iar pe teren va juca o alta glorie buzau, practic echipa de tinichea nu are decat 15 adversari in campionat :rosu:
apoi tot ei vorbesc de blat, uitand de greselile dubioase ale lui Albut de care au profitat si ei tot aici, la Bistrita, apoi de cele ale lui Stelea in ghencea sau de autogolul de la Iasi.

PerVersion
13th September 2008, 00:51
nu am vazut meciul, deci nu pot spune daca a fost blat sau nu...
pot spune doar ca a fost exact rezultatul care ii trebuia lui CFR


Daca o luam asa, un 0-4 era mai bun pt CFR. :D Acum serios vorbind, mi se par aiureli astea cu blatul... cum a gafat portarul lor, asa si-a bagat-o in poarta si Stancioiu in Giulesti, si autogoluri si-au dat altii si 2 intr-un meci cu noi :), si atunci nu s-a pomenit nimic de blat.

soreen
13th September 2008, 00:55
Daca o luam asa, un 0-4 era mai bun pt CFR. :D Acum serios vorbind, mi se par aiureli astea cu blatul... cum a gafat portarul lor, asa si-a bagat-o in poarta si Stancioiu in Giulesti, si autogoluri si-au dat altii si 2 intr-un meci cu noi :), si atunci nu s-a pomenit nimic de blat.

pai aia erau de la steaua II buzau...doar nu facea steaua blat cu voi dreaq...desui bucur asta i-a mai tras-o o data coibanasului luminii

forza_CFR
13th September 2008, 01:15
vorbiti prostii... :) cum sa fie blat domnilor?

ensic
13th September 2008, 01:25
Daca o luam asa, un 0-4 era mai bun pt CFR. :D Acum serios vorbind, mi se par aiureli astea cu blatul... cum a gafat portarul lor, asa si-a bagat-o in poarta si Stancioiu in Giulesti, si autogoluri si-au dat altii si 2 intr-un meci cu noi :), si atunci nu s-a pomenit nimic de blat.

Cum sa nu fie blat? Doar nu crezi ca Semedo a fost vandut doar pe un milion la steaua? Restul a fost platit de Tartarusanu!
Ups.. vorbim de steaua? Atunci nu mai e blat, doar luceafarul din Pipera nu face de astea. :drak:

iulian_1976
13th September 2008, 02:32
Am vazut meciul si nu mi s-a parut blat.

Meci cu cateva faulturi la limita,cartonase galbene.
Intradevat 2 goluri ale CFR-ului incalcite:rolleyes:
Gloria Bistrita o echipa in miniatura a nationalei :rolleyes:
inca o echipa ce nu poate sa atace pozitional.:rolleyes:

CFR-ul are 2-3 maini moarte pe teren,3-4 joaca fotbal de calitate cam asta e CFR-ul.
Sa-i vedem la adevaratul test.

gheorghe
13th September 2008, 10:37
Uneori iti pui intrebarea ce cauta o cocota de echipa precum Gloria Bistrita in prima liga? Se pare ca prostitutia este legalizata prin acea zona atunci cand in zona ajunge chefereul.:(


Vai de ei in UCL, acolo nu vor mai da de echipe care sa se dea din calea franarilor in drumul lor catre victorie. Gloria Bistrita este cancerul fotbalului romanesc, o echipa nedemna de statutul de prim-divizionara.:rosu:

Ulysses
13th September 2008, 10:54
ia uita-te ce zice si prosport:"merinde de la nea jean":happy:happy:happy
jigodiile de conducatori de la cluj iau treaba din pripa anul asta , ca altfel se bat la retrogradare:sleep:

BBB
13th September 2008, 11:34
Macar acum sa se prinda lumea ca titlul de anul trecut nu e meritul jucatorilor si al antrenorului ci al conducatorilor. Care au cumparat in stanga si in dreapta ce au putut si pe cine au putut, inclusiv Mirciulica Sandu si pe Bilica al nostru care a provocat penaltyu

Oaia Dolly
13th September 2008, 13:16
ce ipocriti sunt multi dintre stelisti. urmeaza Farul-steaua, un meci despre care stie toata lumea ca pentru adevaratii faristi va fi o deplasare, iar pe teren va juca o alta glorie buzau, practic echipa de tinichea nu are decat 15 adversari in campionat :rosu:
apoi tot ei vorbesc de blat, uitand de greselile dubioase ale lui Albut de care au profitat si ei tot aici, la Bistrita, apoi de cele ale lui Stelea in ghencea sau de autogolul de la Iasi.

Aloooo...avem doua victorii in ultimele 5 meciuri la Constanta. Oricum nu ma astept sa reactionezi la fapte....tu ai himerele tale personale.

soreen
13th September 2008, 14:45
Uneori iti pui intrebarea ce cauta o cocota de echipa precum Gloria Bistrita in prima liga? Se pare ca prostitutia este legalizata prin acea zona atunci cand in zona ajunge chefereul.:(


Vai de ei in UCL, acolo nu vor mai da de echipe care sa se dea din calea franarilor in drumul lor catre victorie. Gloria Bistrita este cancerul fotbalului romanesc, o echipa nedemna de statutul de prim-divizionara.:rosu:

bah voi la ce plm vorbiti?pai voi ati facut blatul blaturilor cu ceahlaul anul trecut...ai uitat cand dadea iancu interviuri si zicea ca pe el nu il intereseaza victoria in meciul ala?ca vrea sa pice gloria buzau si nu ceahlaul

Roddicted
13th September 2008, 15:08
100% blat, n-ai vazut ce goluri au dat? :)

numai un cretin putea sa-si dea autogol de acolo cum a facut ala de la gloria

soreen
13th September 2008, 15:12
numai un cretin putea sa-si dea autogol de acolo cum a facut ala de la gloria

si-a mai dat un cretin de la ceahlaul anul trecut cu craiova...si cretinul ala a retrogradat...deci se poate

McGrady
13th September 2008, 16:00
numai un cretin putea sa-si dea autogol de acolo cum a facut ala de la gloria

nu tot unul de la gloria si-a dat autogol sezonul trecut, in meciul cu steaua?:evil:

m8k
13th September 2008, 19:32
Cand ajungi sa te critice o gramada de prosti, inseamna ca esti cineva! Asa ca salivati in continuare oilor, caci capra vecinului e mai faina!:D

Vladek
13th September 2008, 19:38
nu tot unul de la gloria si-a dat autogol sezonul trecut, in meciul cu steaua?:evil:

A dat, dar intr-o faza complet diferita. Atunci a fost o centrare puternica de pe stanga, data de Nesu parca, un fundas a incercat sa bage piciorul sa respinga in corner dar a avut ghinion si mingea s-a dus drept in poarta. Toata tarasenia in timp ce alerga si era presat de un atacant de la Steaua. Greu sa-i gasesti vreo vina.

Aici e un soi de incalceala pe la 6 metri, din care mingea se duce in poarta. Nici nu se prea vede exact ce s-a intamplat acolo. Totusi, nu prea poti sa tragi concluzii dupa atata lucru, nici ca e blat, nici viceversa. Mai bine ingropi povestea si mergi inainte .... ca inainte era mai bine :D .

danpuric78
13th September 2008, 19:46
HAi ca asa n-o mai terminam nici pana maiine.

Toata lumea stie de "bune relatii" dintre Farul si Steaua. Pornind de la premisa asta, orice greseala, incalceala, neatentie sau deviere nereusita poate fi interpretata ca blat.

Lover
13th September 2008, 19:51
acum am vazut golurile. asta`i cumva etapa prieteniei ? :thinkso: ca mai vedem diseara o gluma de meci...

relansat
13th September 2008, 20:49
CFR e un fel de steaua din turul sezonului trecut. Slab, foarte slab.

tzefereu
13th September 2008, 22:13
firmituri pt oi,se zice ca autorul acelui autogol e portughezul Queiros,de blat nu cred ca a auzit,dar e prieten la catarama cu cei de la CFR:)

Adi Da Samraj
14th September 2008, 00:17
oare a fost blat ? :groggy:

jeujeu
14th September 2008, 00:51
oare a fost blat ? :groggy:

Cine vorbeste...un stelist frustrat care a inventat termenul "blat" . Mai bine uita-te la la echipa ta care face un adevarat blat cu Farul ;)

six
14th September 2008, 11:42
usor neusor bine ca a castigat chefereul,felicitari :)

delaoltenia
14th September 2008, 23:28
..blat ordinar,Tatarusanu scapa mingea (intentionat,dupa cum a vazut o tara-ntreaga)...iar autogolul!!!...de rasul curcilor. :ras-plans: :ras-plans:

PerVersion
15th September 2008, 00:00
Ce e asa de rasul curcilor? Unul incearca sa degajeze din fata portii si il nimereste pe altul care intrase cu Panin in alunecare spre minge. Insa este cu adevarat comic faptul ca Tatarusanu a fost blat, avand in vedere ca e stelist cu acte in regula.

nayram
15th September 2008, 00:40
ceferistii erau aia cu gura mare dupa meciu steaua- brasov?

soreen
15th September 2008, 15:11
ceferistii erau aia cu gura mare dupa meciu steaua- brasov?

pai dupa farul-steaua inca mai sunt

riva
16th September 2008, 18:15
cfr-ul a avut noroc, cat despre Gloria fundasii centrali sunt slabi, acolo trebuie facut ceva! nu asa se fac blaturile daca tot ziceti voi ca e blat! nu a fost blat, doar e Sabau antrenor