PDA

View Full Version : hai cu debanarea...



cip
1st September 2008, 18:48
Vadim,daca promiti ca nu ma mai superi si nu o sa ma mai confunzi cu Tim,si n-o sa mai fi subiectiv si ciudos,si daca-ti recapeti simtul umorului,si n-o sa mai protejezi bumbiceii stelisti ai lui yoyo,si n-o sa mai banezi permanent pe nimeni,ca nu esti Dumnezeu,te las sa ma DEBANEZI...:)
altfel,Nu,sa-ti fie clar...:nah:
hai,pune lacat si la asta,pana nu devine stiky :)

Tim
1st September 2008, 19:24
:ras-plans::ras-plans::ras-plans:
mah,eu te-as debana pana nu ajungi..... stiky:groggy:

San Cristobal
10th September 2008, 09:50
Ma prinde sfarsitu' lumii pe valea plangerii. Mai sunt 10 minute... :D

cinebelu
1st October 2008, 14:47
"hai cu debanarea..."

solicit debanarea mea, intrucat reiese clar ca multe dintre puncte le-am primit abuziv

-epitete ca tinicheaua nu reprezinta pociri de nume echipa. yo_marius s-a si dat de gol intr-un mesaj ca nu avea cum sa ma sanctioneze pentru asa ceva, si de aceea le-a introdus la pocire de nume. asta e o dovada evidenta ca acolo unde nu a mai functionat regulamentul a trebuit sa fie inventat ceva, cu siguranta din motive subiective. daca marius nu era stelist, foarte probabil ca nu-l deranja cum scriu despre steaua si nu ajungea sa interpreteze regulamentul dupa bunu-i plac pentru a ma sanctiona
-a spune ca steaua este o mizerie si rusinea fotbalului romanesc reprezinta o afirmatie. insa daca incepeti sa penalizaati si asa ceva, noapte buna!, lasati-va de discutii pe forum. deasemenea, a trebuit inventat si aici un motiv pentru a fi sanctionabila o astfel de parere, caci nu este specificat nicaieri in regulament..

cinebelu
1st October 2008, 19:07
observ ca am acum doar 27 de puncte. de ce nu mi se ridica banul??

delaparis
1st October 2008, 19:10
Banul automat de trei zile nu sare daca punctele expira mai devreme.

cinebelu
1st October 2008, 20:07
si pentru ce am fost, ma rog, banat automat??
intelesesem ca din cauza cumului de puncte s-a ajuns la banare..
apoi, daca unul dintre moderatorii care m-au sanctionat recunoaste ca a gresit, nu e cazul sa se anuleze pedeapsa??

ce sa mai... am pus o groaza de intrebari si am demonstrat o groaza de lucruri in leagatura cu felul dubios de moderare in unele cazuri, si nu am primit niciodata vreun raspuns.
de ce nu va proclamati "cloaca noastra privata"??
ati putea pune conditii la inscriere si modera dupa bunul plac, fara sa se supere nimeni

sunteti cel mai rahat forum de sport din cate am frecventat in ultimii 2 ani :rosu:

Cristian
1st October 2008, 20:18
Da ca te-am sfatuit sa te linistesti de 2 ori de ce nu ai zis ?? Vad ca tu continui sa jignesti. La fiecare mesaj de pe privat te-am sfatuit de bine, daca nu vrei sa asculti e numai si numai treaba ta. Forumul Onlinesport nu e forum "de rahat" precum sustii tu, e un forum unde primeaza corectitudinea si comentariile gandite. O seara buna.

cinebelu
1st October 2008, 20:32
e un forum unde primeaza corectitudinea si comentariile gandite.
:happy

deci sa inteleg ca un cretin ca bumbescu e tolerat atunci cand face trolling fara intrrupere si-i comenteaza pe ceilalti useri fiindca asta este socotit ca fiind 'gandite' in ochii unora??
ce afirmi tu este relativ, prin prisma cui ar trebui sa apreciem daca mesajele repective sunt sau nu indeajuns de gandite?
iar daca incepi(-eti) cu astfel de explicatii, mai bine dati-i dracu foc la regulamentu ala, scrieti ca forumu se mordereaza la libera apreciere a moderatorilor si este totul in ordine.

eu am vizitat si alte forumuri si fi linistit ca peste tot exista bumbesti, insa moderatorii erau mult mai aproape de ceea ce numesti tu corectitudine, prin atitudinea lor, prin felul de moderare, sanctiuni, etc

consideri corectitudine faptul ca eu am fost banat, iar primatu ala face offtopic la greu si nu pateste nimic, ba mai mult, e si apreciat de unii moderatori??

Cristian
1st October 2008, 20:42
Eu cred ca tu te consideri usa sau daca nu usa macar cheie de Biserica. Daca aveai postari civilizate, unde iti spuneai parerea elaborat dar civilizat nu ajungeai in situatia asta. Vizionare placuta.

Tim
1st October 2008, 21:10
Da ca te-am sfatuit sa te linistesti de 2 ori de ce nu ai zis ?? Vad ca tu continui sa jignesti. La fiecare mesaj de pe privat te-am sfatuit de bine, daca nu vrei sa asculti e numai si numai treaba ta. Forumul Onlinesport nu e forum "de rahat" precum sustii tu, e un forum unde primeaza corectitudinea si comentariile gandite. O seara buna.:cry::cry::cry:Hai mai Cristi ,ce dracu...erai un baiat simpatic.Functia te-a schimbat in halul asta????:confused:

Bumbescu
2nd October 2008, 00:33
si pentru ce am fost, ma rog, banat automat??
intelesesem ca din cauza cumului de puncte s-a ajuns la banare..
apoi, daca unul dintre moderatorii care m-au sanctionat recunoaste ca a gresit, nu e cazul sa se anuleze pedeapsa??

ce sa mai... am pus o groaza de intrebari si am demonstrat o groaza de lucruri in leagatura cu felul dubios de moderare in unele cazuri, si nu am primit niciodata vreun raspuns.
de ce nu va proclamati "cloaca noastra privata"??
ati putea pune conditii la inscriere si modera dupa bunul plac, fara sa se supere nimeni

sunteti cel mai rahat forum de sport din cate am frecventat in ultimii 2 ani :rosu:

Cinebelu, iti ceri scuze sau te apleci dupa sapun?
Nu nu, nu de mine e vorba, ci de negrul din celula alaturata....:D

luma
2nd October 2008, 13:00
Face ce face si tot in coltul asta ajunge! :D:D:D

Bumbescu
2nd October 2008, 13:12
Luma...ce vizita neasteptata..:floricica:

Nu mai fusesem de mult, mi-era dor de locurile astea...imi mai vizitez cate un prieten..:D

Marius
2nd October 2008, 13:13
Hai ca mai ai putin :D

luma
2nd October 2008, 13:19
Mai are putin...pentru mult timp? Sau nu...:P:D

Am trecut sa salut un prieten.:)

cip
2nd October 2008, 15:56
bueah,ce veselie mare p-acilea...:)
si,ce mai ziceti,doamnelor si domnilor de pe ols?ca nu v-am mai vazut de multa vreme...;)
PS:reclama asta Vodaphone pe Valea Plangerii,e totala,fratilor,se pare ca pt altii reprezentam un segment-tinta dezirabil...:)

cinebelu
2nd October 2008, 17:04
Cinebelu, iti ceri scuze sau te apleci dupa sapun?
Nu nu, nu de mine e vorba, ci de negrul din celula alaturata....:D

Nu, n-am absolut niciun motiv sa-mi cer scuze! Ba din contra!
Tu provoci fara incetare pe Fotbal si conduci la offtopic peste tot unde apari - primesti doar 24h, pentru a te mai racori, chipurile
Mie imi aduna yo_marius sarguincios punctulet cu punctulet pentru fiecare mesaj in care apar cuvintele 'tinichea', 'mizeria fotbalului', 'club cimitirist', etc - primesc ban automat 3 zile
Chiar nu sesizezi diferenta?!

Ia uite aici atitudine de moderator stelist, vis-a-vis de jignirea/pocirea de nume a echipelor:

ensic la Report Post
Reason: limbaj de ultras steaua
Mesaj: "**** la franari, Paskany si-a dat limbi in cur cu Peter Kanyon s-o puna de un egal....2 gay"

Raspuns Novac: "ma ce sa zic ... nasoala postarea lui dar si reasonul tau, oare cum sa comentez, ca numai un ceferist putea scrie asta?
... stati frumos cu capul la meci ca aveti timp sa va certati dupa!"

...asa ca nu ai vrea tu mai bine sa efectuezi un blowjob impreuna cu alti colegi stelisit de pe forum? aa, nu mie! tot vecinului de culoare din celula


eu raman la parerea mea: OLS E CEL MAI DE RAHAT FORUM DE SPORT DIN CATE AM FRECVENTAT!!

Bumbescu
2nd October 2008, 17:11
Ce sa-i faci mai cinebelule, daca frecventezi prea multe forumuri....uite, eu habar n-am cum e pe altele(Doamne ajuta, sper sa nici nu o fac dupa ce scap de ols-ita)
Inteleg insa si punctul tau de vedere, de sectar antistelist, e nasol sa pui atata suflet in tot ceea ce faci si in loc de aprecieri unanime sa primesti punctulete....:D
Eu as spune sa te faci baiat gigea, si la propriu si la figurat(mai fa si tu un dus) si sa incerci sa-ti revizuiesti putin comportamentul....trebuie sa recunosc, ca spre deosebire de magic ala, care e imbecil sadea, fara absolut nici o speranta, tu parca ai mai avea de doi bani sanse...:D

cinebelu
2nd October 2008, 17:24
nu am timp si nici chef sa stau cu tine la inteparturi finute, care se vor a fi de valoare si apreciate de sustinatorii ai tai.
personal nu dau doi bani pe tine, pe mizeriile pe care le emani in toate mesajele tale. magic scrie cu bun simt si are si habar de fotbal in comparatie cu tine..
hai ca nu doresc sa te retin, poate inca nu ti-ai terminat jobul oral.. :D

Bumbescu
2nd October 2008, 17:33
Vaai ce raspuns nepoliticos....Din tot ce ai spus mai sus, cel mai tare m-a deranjat insa, total surprinzator, "ideea" ca "magic scrie"...:D
Asta e un fel de a spune ca urma unei larve pe asfalt reprezinta o opera de arta sau ca sunetul de imperechere al gibonilor o simfonie, dar in fine....gusturile nu se discuta....
Se pare insa ca vrei, nu vrei, tr sa ma suporti aici...:D
Si ca sa te inteleg, sa-ti inteleg durererea si obsesia, ai putea sa incepi sa-mi povestesti episodul in care trei stelisti(sau presupusi stelisti) ti-au facut lucrurile alea urate cand erai mic; promit sa nu spun nimanui ce-mi povestesti:D

Bumbescu
2nd October 2008, 17:51
......asa deci.....off, am inteles.....fratilor, e nasol cu cinebelul, ce mi-a povestit el e ingrozitor, stirile de la ora 5 sunt nimic pe langa grozaviile din povestea lui.
Am promis insa ca nu spun nimanui ce mi-a destainuit, asa ca nu o sa spun decat ca trebuie sa avem intelegere pentru el, sa mai inchidem ochii la unele derapaje legate de obsesia sa si sa incercam, pe cat putem, sa-l ajutam...
Pe de alta parte, eu i-am explicat ca din povestea lui nu rezulta f clar ca cei trei ar fi fost stelisti, insa e greu sa-i mai scoti acum, dupa atatia ani, asta din cap, asa ca mai bine lasam lucrurile asa...

Tim
2nd October 2008, 17:54
Bumbicelu', crede-ma as da orice sa te am in fata!!! Nu pot sa cred ca tu existi,ca esti real!!!!
Domnilor moderatori,va rog,va implor ridicati bannul bumbicelului.Macar aici am dreptul .....la curatenie!!!!

Bumbescu
2nd October 2008, 18:14
Nu sunt mai real, sunt o iluzie, precum virgina de anul 5 de la ASE, sunt prezent aici doar pt a tulbura existenta voastra giboneasca....:D
Serios vorbind acum, si mie mi-e cateodata imposibil sa cred ca unii din voi sunteti fiinte umane, ca aveti un chip(asa cum o fi el)....:D

cinebelu
2nd October 2008, 18:36
tim S, nu baga toti acritorii ghencisti in seama
asta de altceva nu e in stare si se mai crede si coool :happy
nici nu realizeaza ca prin impertinenta si mitocania de care da dovada, el insusi e unul dintre cele mai exemplare exponate ale gibonilor pe care-i destesta atat de mult. :D

iar tu bumbescu, mai baga acolo mesaje, dar ai grija sa nu inghiti cand termini :happy

Bumbescu
2nd October 2008, 18:43
Cu atitudinea asta o sa-ti fie greu sa revii printre oamenii normali cinebelule, eu ti-am intins o mana, am vrut sa te ajut sa iesi din mocirla asta psihica in care te scalzi, insa se pare ca tu nu prea poti.....am spus insa ca trebuie sa avem rabdare cu tine si ca trebuie sa te intelegem, asa ca inca eu mai cred ca se poate..:D

Tim
2nd October 2008, 19:13
Nu sunt mai real, sunt o iluzie, precum virgina de anul 5 de la ASE, sunt prezent aici doar pt a tulbura existenta voastra giboneasca....:D
Serios vorbind acum, si mie mi-e cateodata imposibil sa cred ca unii din voi sunteti fiinte umane, ca aveti un chip(asa cum o fi el)....:DEu am vorbit serios.Vad ca si tu ai aceeasi dilema.Hai sa dezlegam enigma,hai sa ne vedem ....face-to-face!!!!:)
Asta in cazul in care poti sa iesi din sicriul tau de cristal si sa risti sa pasesti in lumea noastra reala,plina de "microbi,prosti,giboni,saraci,bolnavi,inalti,scunzi ,grasi,slabi...",in aceasta lume mult inferioara tie!!!!

Bumbescu
2nd October 2008, 19:28
Nu e o propunere f tentanta, curiozitatea mea cu privire la voi dureaza f putin si pt satisfacerea ei nu as face nici un efort.
Fighter precum amicul tyler nu sunt, asa ca varianta unei infruntari cade(daca te gandeai la asa ceva) iar o bere cu tine iar nu ar fi deloc interesanta. Tu esti mult prea tern pt gustul meu, uite cu cinebelu de exemplu as bea o bere....:D
Zau, voi gibonii de pe AA reprezentati lumea reala? N-am stiut, credeam ca lumea reala e putin mai altfel, se pare insa ca unul din noi doi traieste in "realitatea" filmului "The Others"....
Incapacitatea mea de a-mi imagina fata unora dintre voi nu sta in "frumos-urat, gras-slab" ci pur si simplu in imposibilitatea a va "vizualiza":D

Tim
2nd October 2008, 19:38
Ma mir ca la valoarea ta nu ai inteles ca nu te-am invitat la o bere.
Citeste dex-ul.Esti un nenorocit!!!
Crede-ma,nu esti "cel mai superior" om de pe pamant.Intreaba-l pe Patapievici,daca nu ma crezi!!!Altfel ,nu inteleg ce dracu cauti pe OLS.Banuiesc ca nu te baga in seama nici administratorul de bloc!!!

Bumbescu
2nd October 2008, 19:46
Nu prea ma baga in seama, trebuie sa recunosc, eu il salut politicos insa el e destul de ciufut; daca insa te intereseaza afla ca ma inteleg binisor cu mosul care face curat pe scara, mai vorbim despre meciuri.
Vad ca-ti iesi rapid din fire, asta va strica pe voi giboneii, nu puteti purta un dialog civilizat nici macar aici la parnaie...:D

Tim
2nd October 2008, 21:58
Nu mah,dar pt. mine asta e un moment Kodak. Eu ,'vietsas" am nesperata onoare de a "discuta" cu omul rasei superioare.Sunt fericit ca sunt banat si nu pot lua atitudine de cate ori te besesti tu.Vezi tu,unii se multumesc cu putin in viata asta de rahat!!!!

Bumbescu
2nd October 2008, 22:37
Ce ti-e tie f greu de inteles este ca fata de tine absolut orice om este "rasa superioara". Pt simplul motiv ca tu esti gibon.:D

Tim
3rd October 2008, 14:59
Venita din partea ta,aceasta caracterizare ma onoreaza.
Hai ,ambitioneaza-te si revino aici sa-mi dai replica!!!!:)

cip
3rd October 2008, 17:05
nah,c-o evadat...cine l-o fi pedepsit asa rau pe durul asta,24 ore,nu-s de colo...:P
ce-ti mai place sa te tavalesti cu gibonii,Pusi mic si dulce...:)

cip
3rd October 2008, 18:14
rog pe cineva in libertate sa-l felicite pe Ess Fuell pt postul cu nr 45500 de la pinguini,merita citit !!!

Lordul
4th October 2008, 14:09
cat dureaza banul meu ?