PDA

View Full Version : Sezonul 2008



Pages : [1] 2

georgebz
1st September 2008, 13:23
Sezonul 2008 debuteaza vineri 5 septembrie la ora 03:00 cu meciul New York Giants - Washington Redskins.

Iata si programul complet al primei etape :

VINERI

03:00 New York Giants - Washington Redskins

DUMINICA

20:00 Atlanta Falcons - Detroit Lions
20:00 Baltimore Ravens - Cincinatti Bengals
20:00 Buffalo Bills - Seattle Seahawks
20:00 Miami Dolphins - New York Jets
20:00 New England Patriots - Kansas City Chiefs
20:00 New Orleans Saints - Tampa Bay Buccaneers
20:00 Philadelphia Eagles - Saint Louis Rams
20:00 Pittsburgh Steelers - Houston Texans
20:00 Tennessee Titans - Jacksonville Jaguars
23:15 Cleveland Browns - Dallas Cowboys
23:15 San Diego Chargers - Carolina Panthers LIVE @ Sport 1
23:15 San Francisco 49ers - Arizona Cardinals

LUNI

03:15 Indianapolis Colts - Chicago Bears

MARTI

03:00 Green Bay Packers - Minnesota Vikings
05:15 Oakland Raiders - Denver Broncos

Patriots
1st September 2008, 13:29
De abia astept sa inceapa :yeah: Si bineinteles castigatoare va fi din AFC East :drak:

Zabriskie
1st September 2008, 17:49
Am votat NFC South, nu de alta dar sa aibe si ei macar un vot :D

Bronco
2nd September 2008, 12:35
Am votat AFC South...pentru Jaguars! Sper sa aiba un sezon super. Anul trecut m-au impresionat foarte mult...anul asta sper sa mearga mult mai departe... All the way, baby! :great:

dumboss_yo
2nd September 2008, 18:51
Dap, AFC South, dar se stie de ce :P...

codrutc
3rd September 2008, 10:43
Sper sa castige Colts, deja a inceput sa mi se schimbe culoarea sangelui in albastru.
Oricum majoritatea predictiilor se vor dovedi gresite la sfarsit. Cati au prezis anul trecut ca Giants vor castiga?

Am asa o presimtire ca anul acesta in NFC Panthers si Eagles vor avea un sezon foarte bun.

In AFC cred ca Bills vor fi o echipa in serioasa ascensiune, la fel si Texans.

A.k.a
3rd September 2008, 12:51
Presimt ca vor lua Cowboys Superbowl-ul

Cucu
4th September 2008, 15:24
eu cred ca Colts vor castiga anul asta

dumboss_yo
4th September 2008, 16:53
sa dea Domnu' :D !

packman_gb
5th September 2008, 00:32
Eu vreau Packers bineinteles, dar sincer i-as vedea pe Chargers-Vikings in SUPER BOWL!!!

anthynidiany
5th September 2008, 14:36
Tennessee in finala AFC

Sinisther
5th September 2008, 14:45
Tennessee in finala AFC

he made a rhyme :cheer:

packman_gb
5th September 2008, 21:11
frumos meciu de ieri cel putin primul sfert a fost super ;), mi-a mai plakut mult concertul mai ales a lui Usher si intrarea lui Miachel Strahan cu trofeul Vince Lombardi. In concluzie un inceput super de sezon 2008 :D

Bronco
8th September 2008, 12:26
Se pare ca, acum cu Brady out for the season, Patriots il vor aduce pe Chris Simms... Nici nu s-au gandit la Culpepper! Oricum, Cassel nu ar fi rezistat tot sezonul ca titular, pentru ca meciurile grele vin de abia acum... Chiefs au fost e echipa mult prea usoara, si cu o defensiva cam slabuta.

A.k.a
8th September 2008, 12:33
am votat NFC North din greseala. NFC East vroiam sa votez

georgebz
10th September 2008, 10:54
Se pare ca, acum cu Brady out for the season, Patriots il vor aduce pe Chris Simms... Nici nu s-au gandit la Culpepper!


Titans le-au luat-o inainte si l-au luat pe Simms , in urma accidentarii lui Vince .... probabil acum Pats vor opta pentru Culpepper :)

georgebz
10th September 2008, 21:50
Colston out pentru 4-6 saptamani

Raven Jaguar
17th September 2008, 12:49
Am votat AFC North...sa vedem acum:P

damario
17th September 2008, 15:46
am votat nfc north....cred ca superbowl-u de anu asta va fi intre cowboys si colts.....

little_earl
17th September 2008, 16:29
pai cowboys sunt in east nu north :)

georgebz
17th September 2008, 16:45
DAMN !! .... dupa Saturday , Clark , Ugoh ... vine si accidentarea lui Sanders ... 4-6 saptamani pe tusa :(

A.k.a
17th September 2008, 18:25
pai cowboys sunt in east nu north :)

Si eu tot asa am confundat East cu North :P

damario
17th September 2008, 22:31
pai cowboys sunt in east nu north :)

asa..scuze...am bifat eu gresit....in east;)

Zabriskie
18th September 2008, 01:03
Gus Frerotte will be the Vikings starting quarterback Sunday against the Panthers

Gus Frerotte? that's just wrong...

M.I.
18th September 2008, 13:50
ori titans,ori colts sau packers o sa ia superbowl-ul!sper sa se descurce mai bn k in anu trecut/OLE/

M.I.
18th September 2008, 13:51
Titans vor castiga si meciu next,si next si next!Cei mai tari

Zabriskie
18th September 2008, 14:51
wow...

A.k.a
18th September 2008, 15:36
:happy. Titans vor fi 16-0 in acest sezon

Zabriskie
19th September 2008, 23:19
"One more item about Martz and O'Sullivan, Martz told the broadcast team of Kenny Albert and Daryl Johnston that O'Sullivan sees the field like Warner and has the quick release of Marc Bulger. Then he said that O'Sullivan could be the best quarterback he ever coached."

cycloneclau
20th September 2008, 17:34
Totusi O'Sullivan are un SB in palmares ... ala din Europa :P ... pt binele lui Patrick Willis, sper sa joace 49ers tot mai bine, ar fi pacat sa fie irosit un asemenea talent intr-o echipa mediocra. In plus, ar fi deja vremea sa se mai si ridice 49ers, ca prea au stat prin subsolul clasamentelor de un deceniu aproape

anthynidiany
22nd September 2008, 15:26
care sa fie ultima echipa care ramane fara infrangere ?? eu merg pe mana celor de la Titans si Bills

effect
22nd September 2008, 16:24
Totusi O'Sullivan are un SB in palmares ... ala din Europa :P ... pt binele lui Patrick Willis, sper sa joace 49ers tot mai bine, ar fi pacat sa fie irosit un asemenea talent intr-o echipa mediocra. In plus, ar fi deja vremea sa se mai si ridice 49ers, ca prea au stat prin subsolul clasamentelor de un deceniu aproape

Si-au mai ridicat moralul impotriva celor de la Detroit(ca fapt divers , ce chestie...pe cat de buna e echipa de hochei , pe atat de slaba si mediocra e cea de fotbal..deh , nu le poti avea pe toate :D)

little_earl
22nd September 2008, 17:14
astept sezonul viitor sa vad daca mai garanteaza kitna 10 victorii :D

Bronco
22nd September 2008, 19:34
Dupa 3 saptamani de NFL, imi dau seama ca , poate, am votat gresit... Cred ca NFC East e cea mai tare divizie, si de acolo va veni si echipa campioana... :ok:

anthynidiany
22nd September 2008, 20:11
2 ani la rand ?? :no:

Zabriskie
22nd September 2008, 21:37
eh, nu se poate prezice de acum castigatoare, asta se prezice dupa ce se vede programul din playoff. la ora asta cred ca e cert ca vor fi cel putin 2 echipe din nfc est care vor juca in postseason.

A.k.a
23rd September 2008, 14:51
Bills m-au surprins placut. Mi-ar placea daca ar lua ei Superbowl-ul anul acesta, dar pana atunci mai este mult

campuscodi
23rd September 2008, 15:39
Bills m-au surprins placut. Mi-ar placea daca ar lua ei Superbowl-ul anul acesta, dar pana atunci mai este mult

Mai bine nu.
Lasa sa ia Packers. :))))))) :rolleyes:

Cucu
25th September 2008, 21:33
Ce se intampla cu Packers? Iarasi ma enerveaza antreonul lor ... e penibil baiatul. Se vede clar ca Rodgers e capabil sa arunce la fel de bine daca nu mai bine la ora actuala decat Favre, dar antrenorul nu il lasa. Sincer cred ca daca Green Bay ar juca cu acelasi plan ofensiv ca anul trecut ar reusi sa puna multe puncte pe board.
Nu inteleg lipsa de incredere a antrenorilor in Rodgers.
Eu unul as pune inapoi 5WR si 4WR si as arunca in continu ... mai ales ca Grant deocamdata nu arata prea bine.
Se pare ca liga mai puternica e NFC-ul. Colts si Patriots par imbatraniti, Cleveland si Cincinnati arata oribil.

damario
25th September 2008, 23:34
Ce se intampla cu Packers? Iarasi ma enerveaza antreonul lor ... e penibil baiatul. Se vede clar ca Rodgers e capabil sa arunce la fel de bine daca nu mai bine la ora actuala decat Favre, dar antrenorul nu il lasa. Sincer cred ca daca Green Bay ar juca cu acelasi plan ofensiv ca anul trecut ar reusi sa puna multe puncte pe board.
Nu inteleg lipsa de incredere a antrenorilor in Rodgers.
Eu unul as pune inapoi 5WR si 4WR si as arunca in continu ... mai ales ca Grant deocamdata nu arata prea bine.
Se pare ca liga mai puternica e NFC-ul. Colts si Patriots par imbatraniti, Cleveland si Cincinnati arata oribil.

asa ziceam si eu..prea mult joaca pe pamant..si se vede ca nu le prea iasa....rodgers ii ok...arunca bine...sa si vazut in meciu cu dallas..din cateva pase...a dat o pasa lunga pe driver si pot spune ca a fost singura pasa spectaculoasa...in rest pauza...se intampla multe in vestiarul lor si mai ales in capul antrenorului....din pacate multe lucruri negative....aveau timp cu rodgers qb in preseason sa incerce mai multe scheme....grant prinde cate un meci bun din 3..si nu se stie cand e acel meci....ii unu din oamenii care poate face de unu singur un meci sau de unu singur sa il duca in cap...speram sa isi revina antrenoru...in el sta totul....sa il lase ca si pe favre sa dea pe wr..pt ca se vede ca le merge jocu..acum vedem ce se intampla la tampa bay..unde zic eu va fi un meci super dificil

Zabriskie
25th September 2008, 23:38
lol, rodgers nu e favre, deal with it, e mai soft, poate o sa aibe si el mai des formatii cu 5 wr peste ceva timp daca lucrurile merg bine. acum cred ca ultimul lucru pe care mccarthy sau coordonatorul ofensiva il vor e ca defensivele adverse sa aibe sansa unor open shots la el.

damario
25th September 2008, 23:45
lol, rodgers nu e favre, deal with it, e mai soft, poate o sa aibe si el mai des formatii cu 5 wr peste ceva timp daca lucrurile merg bine. acum cred ca ultimul lucru pe care mccarthy il vrea e ca defensivele adverse sa aibe sansa unor open shots la el.

normal ca nu il poti compara pe favre cu rodgers...si aici spun cifrele acest lucru dar la ora actuala...se vede ca nu e asa mare diferenta intre cei doi..mai ales ca rodgers e la inceput de cariera sa zic asa...si vad ca are talent dar mccarthy nu il lasa momentan sa faca cam ce stie el cel mai bine din cate am vazut si noi...pase in adancime..unde si favre era the best.....aici ar trebui antrenorul sa schimbe tactica...pt ca sa vazut ca apararea e ok...are timp sa arunce..

Zabriskie
27th September 2008, 15:34
Bulger benched. Asa iti dai seama ca o organizatie se duce la vale...

codrutc
30th September 2008, 09:25
Ce se intampla cu Packers? Iarasi ma enerveaza antreonul lor ... e penibil baiatul. Se vede clar ca Rodgers e capabil sa arunce la fel de bine daca nu mai bine la ora actuala decat Favre, dar antrenorul nu il lasa. Sincer cred ca daca Green Bay ar juca cu acelasi plan ofensiv ca anul trecut ar reusi sa puna multe puncte pe board.
Nu inteleg lipsa de incredere a antrenorilor in Rodgers.
Eu unul as pune inapoi 5WR si 4WR si as arunca in continu ... mai ales ca Grant deocamdata nu arata prea bine.
Se pare ca liga mai puternica e NFC-ul. Colts si Patriots par imbatraniti, Cleveland si Cincinnati arata oribil.

Da, chiar asta am sesizat si eu, cum ca McCarthy e foarte conservator. Cand am vazut in meciul cu Tampa ca a ordonat punt de la mijlocul terenului in 4th and one am inceput sa tin cu Buccaneers.

Cucu, eu cred ca Colts isi vor reveni, nu sunt imbatraniti, nu cunosti situatia la echipa. Problema e ca au inceput sezonul cu Manning venit dupa operatia de bursita si fara nici un pic de antrenament (in special cu wide receiverii) si in plus au jucat si fara 3 titulari in linia ofensiva, in special fara centrul Saturday. Daca nu isi revin dupa bye week voi fi foarte, foarte surprins. Chiar daca au pierdut meciul cu Jags mi-a placut ce am vazut, in special in ofensiva care cred ca e in revenire.
Cat despre Patriots, faptul ca l-au pierdut pe Brady e tot ce conteaza. La fel s-ar intampla si cu Colts daca l-ar pierde pe Manning, chiar mai rau. Poate ca acolo este vorba un pic de varsta in special cand vine vorba de Vrabel, Bruschi si Rodney Harrison, in plus, in secondary nu prea au valori.

campuscodi
30th September 2008, 11:13
McCarthy e adeptul unui smash mouth football. De ce crezi ca a vrut neaparat sa scape de Favre.
El e din Pittsburgh, e fanul lui Chuck Noll.

Cucu
30th September 2008, 15:47
codrutc, sper sa ai drepate in ce ii priveste pe Colts. Divizia lor e destul de puternica si nu le va fi usor. Sunt deacurd cu tine si cred ca jocul ofensiv va fi imbunatatit. Intrebarea e ce vor face in defense? In primele 3 meciuri oponenti au alergat cam 200y/game. Si daca o echipa are atat de mult posesia in running game, Colts trebuie sa fie perfecti ofensivi ca sa aibe o sansa. Vom vedea.

campuscodi
2nd October 2008, 01:58
Votati pe nfl:
Fotgrafia etapei http://www.nfl.com/news/story?id=09000d5d80b3a4ba&template=with-video&confirm=true
Rookie of the week http://www.nfl.com/partner?partnerType=rookies
Coach of the week http://www.nfl.com/partner?partnerType=coaches
Air and Ground Player of the week: http://www.nfl.com/partner?partnerType=players-air-and-ground
Defensive player of the week http://www.nfl.com/partner?partnerType=players-defense

codrutc
2nd October 2008, 22:34
Intrebarea e ce vor face in defense? In primele 3 meciuri oponenti au alergat cam 200y/game. Si daca o echipa are atat de mult posesia in running game, Colts trebuie sa fie perfecti ofensivi ca sa aibe o sansa. Vom vedea.

DA, defensiva este intr-adevar un motiv de ingrijorare. Problema acolo este ca au pierdut ambii Nose DTs de 300 lb pe care se bazau la inceputul sezonului, Quinn Pitcock renuntand la fotbal din nu se stie ce motive si cu Ed Johnson fiind dat afara pentru ca l-au prins cu marijuana in masina.
E putin de ras cand vezi ca nose tackle este Eric Foster care are 265 lb. Foster e bun , e rapid, are tehnica dar e prea usor pentru nose tackle.
Speranta mea este ca incepand de la meciul cu Texans va fi introdus in defensiva Daniel Muir (315 lb) care a fost achizitionat de la Green Bay care au avut prea multi DTs talentati. In plus Lajuan Ramsey, si el peste 300lb fiind la cel de-al 3-lea joc (al 2-lea cu rol mai semnificativ) va continua pe panta ascendenta si se va integra mai bine in defensiva.
E altceva cand e cineva in mijloc care cel putin incetineste purtatorul de minge pentru a-l forta in exterior, ceea ce permite line backers rapizi sa ajunga la el.
Pe de alta parte mai e si disciplina in joc, in special cu pastrarea gap-urilor. Stiu ca aparatorilor in apararea noastra li se spune sa sara cu totii pe purtatorul de minge, dar atunci cand se greseste primul tackle si toti alearga in aceasi directie, e suficient ca cel cu mingea sa schimbe directia si e dus.

Zabriskie
6th October 2008, 15:27
Jon Kitna la Lions - 36 meciuri, 129 sacks.

Sinisther
6th October 2008, 17:03
eu zic sa mai ramana la Lions inca 2 sezoane ca dupa ce expira blestemul lui Bobby Layne sigur or sa ia Lions SB :happy

campuscodi
6th October 2008, 17:09
Jon Kitna la Lions - 36 meciuri, 129 sacks.

Whaaaat ???
You gotta be kiddin' me

Probabil atatea a avut Johnny Unitas in toata cariera :))))))) :happy

codrutc
13th October 2008, 10:13
Nu se stie cu Lions, uitati-va la Dolphins a venit Parcells si dintr-o data sunt pe calea cea buna dupa 1-15 anul trecut.

Tocmai m-am uitat pe forumul asta si nu am vazut nici un thread de discutii despre sezonul curent, numai despre discutii live despre meciuri, ceea ce nu e suficient.

Nu stiu ce crede majoritatea dar mie mi se pare un sezon extraordinar , foarte echilibrat, nu este nici o echipa care sa fie cu adevarat dominanta la ora actuala, cu toate ca se poate spune ca Giants si oarecum Titans sunt pe aproape.
Redskins erau "the darling " saptamana trecuta iar azi au luat bataie de la Rams.

Chiar asa ce echipe care au inceput tare credeti ca se vor pierde si care credeti ca-si vor reveni si vor merge in playoffs.
Eu indraznesc sa zic ca cel putin Colts sunt sigur ca isi vor reveni.
Titans cred ca vor continua sa joace solid si e posibil sa ia divizia anul asta.
Mi-e teama ca Bills, una din echipele care am anticipat ca vor fi revelatia sezonului s-ar putea pierde incet, incet.
Chargers se pare ca vor continua tendinta din ultimele sezoane si isi vor reveni si ei, dar mi-e teama ca Patriots nu vor
putea contrabalansa in cele din urma absenta lui Brady si scaderea randamentului apararii. Cutler imi place foarte mult dar prevad ca Denver se vor pierde pana la sfarsit.
Pittsburgh par destul de solizi cu Big Ben foarte bun in revenire, nu prea au adversari in divizie.
Pe Cowboys nu-i vad bine , in special cu problemele in secondary si cu T.O ca factor destabilizator (l-am vazut cum striga la Gurode azi de exemplu, urat). De fapt, de la ei in divizie, cel mai bine ii vad pe Giants si pe Eagles.
In NFC North cred ca Green Bay sunt bine mersi cu Aaron Rodgers desi cred ca Bears vor iesi in fata in cele din urma.
In NFC South cred ca Bucs sunt cei mai mai buni si se poate sa castige divizia si anul acesta. Apararea aceea e de-a dreptul incantatoare, nu-i de mirare ca sistemul Tampa 2 a prins atat de mult in NFL. Imi pare rau ca Saints sunt atat de inconsistenti pentru ca sunt mare fan Drew Brees si e pacat avand in vedere cum joaca baiatul asta.

In divizia ce a apartinut Seahawks pana acum se pare ca in sfarsit Cardinals vor trece hopul anul asta cu tot jocul slab din deplasare, pur si simplu pentru ca urmaritorii joaca slab.

Sinisther
13th October 2008, 14:19
codrut.... o sa imi pun "in scris" si eu pararile dar astept ziua de vineri cand expira trade deadline-ul. Sunt cateva echipe care ar trebui sa se gandeasca serios la "curatarea" lotului: Lions,Bengals,Chiefs(partea a 2-a)

anthynidiany
13th October 2008, 15:07
in AFC South Titans au meci usor in week 7 cu Chiefs, iar Indi unu destul de greu ... iar cele doua se intalnesc in week 8. Daca Titans vin cu un 6-0 si ii bat si pe Colts cred ca se desprind in castigatorii diviziei.

cele mai interesante divizii mi se par NFC North si South. In North pentru Packers urmeaza cateva meciuri destul de grele, dar eu tot cred ca vor castiga divizia. In South sper sa faca treaba buna piratii, mai ales ca nu au un program chiar atata de greu

campuscodi
13th October 2008, 16:21
Uniformele throwback ale celor de la Jets sunt mult mai aratoase decat cele oficiale.
As vrea sa ramana acestea cele oficiale.

Zabriskie
13th October 2008, 21:22
"I have a stronger arm than John [Elway], hands down," Cutler said. "I'll bet on it against anybody's in the league. Brett Favre's got a cannon. But on game days, there's nobody in the league who's going to throw it harder than I am at all."

uhm, ce cocky e Cutler, nu ma asteptam. atunci cand s-a luat Rivers in gura cu el parea baiat serios. :D
edit: nu are cel mai tare brat nici din AFC West :D

Bronco
13th October 2008, 22:20
Da, asta cu Elway...zicea si Shannon Sharpe la CBS inainte de meci, ca acum, cand Elway are 50 de ani, poate ca, Cutler are "a stronger arm" , altfel nici o sansa. La faza asta nici eu nu ma asteptam, mai ales stiindu-se cat de venerat e Elway in Denver. :floricica:

little_earl
13th October 2008, 23:02
asa si Boller are brat puternic, a aruncat de la mijlocul terenului printre bare, stand intr-un genunchi ... n-a zis nimic Cutler ... daca zicea ca vede mai bine terenul, ca e mai accurate, era altceva

campuscodi
13th October 2008, 23:53
LOLOI

Cutler. Brat Puternic. Don't make me laugh. :cry:

anthynidiany
14th October 2008, 16:04
o chestie interesanta de urmarit !! il ultimii 5 ani in NFC South castigatoarea diviziei a terminat in sezonul precedent pe ultimul loc :D
inseamna ca ar trebui sa fie anul celor de la Falcons :)

cojanu
15th October 2008, 16:02
Nu se stie cu Lions, uitati-va la Dolphins a venit Parcells si dintr-o data sunt pe calea cea buna dupa 1-15 anul trecut.

Tocmai m-am uitat pe forumul asta si nu am vazut nici un thread de discutii despre sezonul curent, numai despre discutii live despre meciuri, ceea ce nu e suficient.

Nu stiu ce crede majoritatea dar mie mi se pare un sezon extraordinar , foarte echilibrat, nu este nici o echipa care sa fie cu adevarat dominanta la ora actuala, cu toate ca se poate spune ca Giants si oarecum Titans sunt pe aproape.
Redskins erau "the darling " saptamana trecuta iar azi au luat bataie de la Rams.

Chiar asa ce echipe care au inceput tare credeti ca se vor pierde si care credeti ca-si vor reveni si vor merge in playoffs.
Eu indraznesc sa zic ca cel putin Colts sunt sigur ca isi vor reveni.
Titans cred ca vor continua sa joace solid si e posibil sa ia divizia anul asta.
Mi-e teama ca Bills, una din echipele care am anticipat ca vor fi revelatia sezonului s-ar putea pierde incet, incet.
Chargers se pare ca vor continua tendinta din ultimele sezoane si isi vor reveni si ei, dar mi-e teama ca Patriots nu vor
putea contrabalansa in cele din urma absenta lui Brady si scaderea randamentului apararii. Cutler imi place foarte mult dar prevad ca Denver se vor pierde pana la sfarsit.
Pittsburgh par destul de solizi cu Big Ben foarte bun in revenire, nu prea au adversari in divizie.
Pe Cowboys nu-i vad bine , in special cu problemele in secondary si cu T.O ca factor destabilizator (l-am vazut cum striga la Gurode azi de exemplu, urat). De fapt, de la ei in divizie, cel mai bine ii vad pe Giants si pe Eagles.
In NFC North cred ca Green Bay sunt bine mersi cu Aaron Rodgers desi cred ca Bears vor iesi in fata in cele din urma.
In NFC South cred ca Bucs sunt cei mai mai buni si se poate sa castige divizia si anul acesta. Apararea aceea e de-a dreptul incantatoare, nu-i de mirare ca sistemul Tampa 2 a prins atat de mult in NFL. Imi pare rau ca Saints sunt atat de inconsistenti pentru ca sunt mare fan Drew Brees si e pacat avand in vedere cum joaca baiatul asta.

In divizia ce a apartinut Seahawks pana acum se pare ca in sfarsit Cardinals vor trece hopul anul asta cu tot jocul slab din deplasare, pur si simplu pentru ca urmaritorii joaca slab.

nu prea inteleg logica ta
eu sincer vad lucrurile total invers
colts par sa aiba sezoane din ce in ce mai slabe
dallas joaca mai slab ca anu trecut, dar playofful nu pare o problema
bills a pierdut doar 1 meci si deja ii dai la o parte ? ... eu cred k vor mai castiga multe meciuri, e posibil sa castige si prin playoff ceva, la fel si denver. patriots par sa mearga ok, nu cum au mers anu trecut dar suficient incat sa aiba sanse la playoff.

codrutc
15th October 2008, 20:07
nu prea inteleg logica ta
eu sincer vad lucrurile total invers
colts par sa aiba sezoane din ce in ce mai slabe
dallas joaca mai slab ca anu trecut, dar playofful nu pare o problema
bills a pierdut doar 1 meci si deja ii dai la o parte ? ... eu cred k vor mai castiga multe meciuri, e posibil sa castige si prin playoff ceva, la fel si denver. patriots par sa mearga ok, nu cum au mers anu trecut dar suficient incat sa aiba sanse la playoff.

Pai foarte bine, ca de aceea am postat , sa aud si alte pareri.

Nu stiu de ce zici ca au colts sezoane din ce in ce mai proaste. Ca sa spui asta ar trebui sa te bazezi pe o tendinta, bazata pe 5 ani, de exemplu.
Dupa cate stiu eu acum 2 ani au castigat superbowl-ul, iar anul trecut au jucat cu Patriots in saptamana a 9-a din postura de echipa neinvinsa, alaturi de Patriots. Iesitul din playoffs din prima runda a fost iarasi o constanta :). E drept ca sezonul asta au inceput prost, dar este numai un an diferenta.

Despre Cowboys, eu nu sunt chiar convins ca vor merge in playoffs. Nu zic ca nu vor merge pentru ca nu sunt Oracol, dar nu ii vad bine.
Gandeste-te ca Giants, Eagles si Redskins toti joaca bine si mai este inca o divizie (Carolina, Tampa, New Orleans,Atlanta), poate doua cu NFC North care poate genera inca o echipa cu un record bun pe locul 2. Nu cred ca am vazut pana acum, cel putin de la realinierea diviziilor , un sezon in care 3 echipe din aceasi divizie sa mearga in playoffs.

Despre celelalte echipe doar speculam, incercam sa prezic o tendinta, se poate sa fie ca tine. Problema cu Denver este ca apararea este destul de slaba si au o tendinta in ultimii ani de a se pierde pe final. Atat. Pe Patriots nu-i poti scoate din calcule niciodata dar dupa ce am vazut in cele 2 meciuri pierdute (Dolphins, Chargers) s-ar putea sa nu mai fie atat de asigurat locul in playoffs anul asta. Apararea lor scartaie rau de tot si in plus nu au running game bun, singura solutie care i-ar putea ajuta pentru ca Cassel care nu a jucat 9 ani de zile titular, nu are experienta necesara.

Zabriskie
15th October 2008, 20:14
un sezon in care 3 echipe din aceasi divizie sa mearga in playoffs.


anul trecut au fost 3 din afc south :P

sunt de acord legat de apararea din denver. pe pats nu ii vad sa castige divizia.

campuscodi
15th October 2008, 22:19
3 din AFC south
3 din nfc east

little_earl
15th October 2008, 22:33
si-n 2006 au fost 3 din NFC East

cojanu
16th October 2008, 09:58
cand am zis ca colts merge din ce in ce mai slab ma refeream la faptu ca acum2 sezoane erau in superbowl, apoi au pierdut in playoffs si
anu asta au cam scartait.deci o mica tendinta se vede, poate nesemnificativa dar se vede.
asa cum se vede si la cowboys, anu trecut aveau 5-1 cu singura infrangere suferita impotriva pats, iar anu asta 4-2 cu niste performante nu foarte convingatoare. dar pe de alta parte deja i-au batut pe eagles si redskins desi pareau f buni au reusit cea mai surprinzatoare infrangere ( vs rams )
de giants nu prea pot sa zic nimic. in concluzie in nfc east cred k o sa se joace pana spre final ( ca de obicei ) dar as merge pe mana cowboys si giants, redskins par cam inconstanti

Cucu
16th October 2008, 15:45
Cowboys nu au mai castigat un playoff game din 1996, si sincer nu ii vad bine nici anul asta. Cu toate accidentarile care le au, nu m-ar mira sa mearga 1-2 pentru urmatoarele 4 saptamani.
Eu cred ca Redskins vor castiga divizia, iar locul pentru locul 2 va fi o lupta serioasa. Nu cred ca locul 3 va avea sanse anul asta la wild-card.
Colts para sa isi revina incetul cu incetul, si nu m-ar surprinde sa-i vedem in Superbowl anul asta.

anthynidiany
20th October 2008, 15:51
Titans in 6 meciuri are o medie de 11 puncte pe meci
si la cum a aruncat Manning aseara cred nu va creste media prea tare :D

Cucu
20th October 2008, 16:06
Nu stiu de la cine ar putea lua bataie Tennessee anul asta ... cred ca ei pornesc ca favoriti in toate meciurile ramase.
Ar fi extraordinar ca in 2 ani consecutivi 2 echipe diferite sa mearga 16-0.

little_earl
20th October 2008, 22:25
daca-l baga pe vince young starter sigur pierd macar un meci ... nu cred ca or sa ramana neinvins, poate un 13-3, 14-2 cel mult

campuscodi
23rd October 2008, 15:09
Care din voi merge la Saints-Chargers la Londra.... ?

Se anuntasera mai multi asta primavara ....

Sinisther
23rd October 2008, 15:40
nu cred ca a prins nici unul bilet ... iar la negru preturile sunt exorbitante

campuscodi
23rd October 2008, 17:18
eu stiam de roman, cojanu si g. rusu ca au deja bilete :))))

oricum in august inca mai erau 10 000 de bilete..... le faceau reclama pe eurosport (www)

A.k.a
23rd October 2008, 20:01
Si eu am primit in mail ca am fost ales, dar nu am avut card si nu am putut sa cumpar.

brettfavre
23rd October 2008, 23:52
Stie cineva ce meci se joaca la anul in Europa. Vreau sa merg si eu.

Mr. White
24th October 2008, 13:20
:)

Anul acesta din Bucuresti vor merge 6 persoane la meci, din care 3 jucatori :)
Hm, mi s-a parut mie, s-au anul viitor au zis ca vor organiza meciul in Mexic?

campuscodi
24th October 2008, 18:38
eu as vrea undeva in germania sau italia

A.k.a
24th October 2008, 22:19
A mai fost in Mexic parca. Da, ar fi bine Germania, e mai aproape de noi si mai ales ca multe echipe din NFL Europe au fost din Germania

anthynidiany
28th October 2008, 05:44
Titans 7-0 cu o medie de 13 puncte primite pe meci

Looking soooo good

anthynidiany
28th October 2008, 22:36
E timpul ca dupa o pauza de 6 ani sa castige si Titans divizia :P

Arata foarte bine echipa, nu ca Patriots anul trecut, dar oricum ! Patriots oricum s-a stins dupa ce a atins sezonul regulat perfect, asa ca daca Titans mai pierde un meci, doua nu o sa fie mare tragedie ! Arata ca pot face un 16-0, dar nu cred ca asta e scopul lor !

Sper sa fie anul Titanilor, defensiva merge, Collins merge, treaba merge :evil:

campuscodi
29th October 2008, 12:05
Hall of Fame 2009 preliminaries
http://eurosport.yahoo.com/29102008/58/nfl-sacks-leader-smith-leads-nominees.html
http://www.nfl.com/halloffame/story?id=09000d5d80c082e3&template=with-video-with-comments&confirm=true

Sinisther
29th October 2008, 14:42
E timpul ca dupa o pauza de 6 ani sa castige si Titans divizia :P

Arata foarte bine echipa, nu ca Patriots anul trecut, dar oricum ! Patriots oricum s-a stins dupa ce a atins sezonul regulat perfect, asa ca daca Titans mai pierde un meci, doua nu o sa fie mare tragedie ! Arata ca pot face un 16-0, dar nu cred ca asta e scopul lor !

Nu cred ca e adecvat sa compari cele 2 echipe ......Patriots 2007 erau in primul rand o forta ofensiva cu o defensiva buna dar nu f buna sau exceptionala. Marele lor avantaj era ca reuseau foarte repede sa aiba un avantaj de 1 sau 2 posesii si obligau adversarii sa devina unidimensionali, sa paseze foarte mult sau sa incerge tot timpul Big Plays in incercarea de a nu scapa meciul din mana..ceea ce ajuta foarte mult defensiva.

Titans sunt un alt fel de "monstru", e o echipa cu o defensiva excelenta si foarte omogena(a lot of depth at all positions). Din punct de vedere ofensiv sunt un running team pur, care incearca sa manance cat mai mult din ceas si sa oboseasca defensiva adversa cu driver-uri de de 10+ plays si astfel obliga ofensiva adversa sa "greseasca" in fata defensivei excelente.

Uite si exemplu meciul cu Colts.... la pauza scorul era 7-6 Colts si timpul de posesie era echilibrat. In a doua jumatate s-a schimbat totul ... Titans au reusit 2 drive-uri de 14 respectiv 13 play-uri , ambele incheiate cu TD care au luat aprox 15 min pe ceas.

P.S. Ca si o curiozitate se estimeaza ca un DT bun poate sa joace undeva in jurul a 22-25 play-uri pe meci full speed

campuscodi
29th October 2008, 15:29
http://www.nfl.com/videos?videoId=09000d5d80c095d0

Mama mama ce placaj a facut punterul de la Dallas.
John Lynch is proud of you !!!!!

Sinisther
29th October 2008, 15:31
Mama mama ce placaj a facut punterul de la Dallas.


a.k.a San Paulescu

anthynidiany
29th October 2008, 16:55
pai la asta m-am referit si eu, dar am zis sa nu scriu un post prea mare :D

Patriots au castigat detasat primele meciuri din sezonu regulat, apoi din ce in ce mai greu ! Aveau un OL dat dreacu care ii oferea lui Brady mult timp de gandire ! Insa pe finalul sezonului regulat au scartait si mai apoi in Play-off au castigat destul de greu !

Titans se remarca prin media mica de puncte primite pe meci, in rest e o echipa normala ! Defensiva face toti banii la Titans ! Cam cum erau Giants anul trecut, defensiva fenomenala si un Manning care nu stralucea !

anthynidiany
29th October 2008, 16:56
http://www.nfl.com/videos?videoId=09000d5d80c095d0

Mama mama ce placaj a facut punterul de la Dallas.
John Lynch is proud of you !!!!!

l-am vazut in direct si erau amuzanti comentatorii americani cum ziceau Paulescu :D

campuscodi
29th October 2008, 20:31
http://www2.jsonline.com/story/index.aspx?id=696251
Salariile celor de la Packers

mtfk
29th October 2008, 22:18
sam paulescu e in top 10 plays of wk 8 pe nfl.com, pozitia 8... enjoy:D:))

Cucu
30th October 2008, 17:13
Ce fain tackle a facut Paulescu ... wow ... nice

anthynidiany
30th October 2008, 21:53
http://www.nfl.com/news/story?id=09000d5d80c0f7b5&template=with-video-with-comments&confirm=true

Let it in the blood :lol:
Sa fim seriosi, Texanii n-au reusit sa bata un Colts sovaielnic si acum sunt eroi cu 3 victorii consecutive :happy
Miami - Lions - Bengals .... Come on
is si ei primii dintre pro....

georgebz
30th October 2008, 22:02
Sa fim seriosi, Texanii n-au reusit sa bata un Colts sovaielnic si acum sunt eroi cu 3 victorii consecutive :happy



pai meritau victoria si cu Colts , si ar fi obtinut-o lejer daca Rosenfels nu vroia sa iasa in evidenta ;)

anthynidiany
30th October 2008, 22:07
sa-si ia revansa in week 11
uitandu-ma pe programul lor n-au meciuri foarte grele, dar eu tot cred ca e o petarda de echipa

georgebz
30th October 2008, 23:43
sa inteleg ca in afara de titans , toti sunt numai "petarde" sau "panarame" ?

anthynidiany
31st October 2008, 00:21
Nuu ... sunt echipe care-mi plac :D Titans din AFC si Bucs din NFC

ma enerveaza echipele cu "pretentii" care o dau in balarii, iar articolul cu Texans care e pe drumul cel bun pffffff Din AFC South am vazut la treaba toate echipele,iar Texanii chiar mi s-au parut cei mai aiurea alaturi de Jax bineinteles. Nu ca Titanii or fi facut multe lucruri in trecut, dar cand prinzi un asemenea sezon, primul in istorie, mai zici panarame in stanga si in dreapta :D

imi place ce QB conduce in topul interceptilor aruncate :rolleyes:

campuscodi
31st October 2008, 01:06
Pai el e in topul ala de 16-17 ani :)))
Asa ca nu e nici o noutate.

anthynidiany
31st October 2008, 08:46
pacat ca nu e si la TD's pe primul loc :), da are timp sa fie lider in amandoua

ori la bal, ori la spital :P

gerrusu
31st October 2008, 12:34
In weekend sper sa va pot oferii poze de pe wembley.

Zabriskie
31st October 2008, 12:52
Ryan Clark (Steelers) revealed that he was fined $5,000 by the NFL for wearing eye black with the No. 21 etched into it Sunday. Clark said he did it to honor his late Redskins teammate Sean Taylor. Clark, who wears No. 25, wears a No. 21 practice jersey in honor of Taylor. Clark said he will continue to wear the eye black with "21" in it.
Other things that will get you docked $5,000 include blasting someone in the helmet after a play is over or pulling someone’s facemask so hard their whole head turns around. Yeah, it’s pretty much the same thing.

:headbang::headbang::headbang:

anthynidiany
4th November 2008, 09:19
ce a inceput bine pentru vacari se transforma in ceva foarte, foarte rau :D

daca din NFC West vom avea doar castigatoare in play-off sunt curios ce echipe vor prinde wildcardurile din NFC, caci toate celelalt 3 divizii sunt echilibrate

in AFC au innebunit delfinii si au echilibrat divizia Est. Din Nord as vrea sa mearga si steelers si ravens, iar din vest cred ca vor merge doar cei din Denver;)

A.k.a
4th November 2008, 10:57
Ryan Clark (Steelers) revealed that he was fined $5,000 by the NFL for wearing eye black with the No. 21 etched into it Sunday. Clark said he did it to honor his late Redskins teammate Sean Taylor. Clark, who wears No. 25, wears a No. 21 practice jersey in honor of Taylor. Clark said he will continue to wear the eye black with "21" in it.
Other things that will get you docked $5,000 include blasting someone in the helmet after a play is over or pulling someone’s facemask so hard their whole head turns around. Yeah, it’s pretty much the same thing.

:headbang::headbang::headbang:

Bine ziceau unii: NFL=No Fun League. Prea exagerate unele lucruri

murdocitu
4th November 2008, 15:17
ce a inceput bine pentru vacari se transforma in ceva foarte, foarte rau :D

daca din NFC West vom avea doar castigatoare in play-off sunt curios ce echipe vor prinde wildcardurile din NFC, caci toate celelalt 3 divizii sunt echilibrate

in AFC au innebunit delfinii si au echilibrat divizia Est. Din Nord as vrea sa mearga si steelers si ravens, iar din vest cred ca vor merge doar cei din Denver;)

Chiar vrioam sa va intreb care credeti voi ca sunt echipele care vor prinde playoff-ul

Parerea mea pt AFC este in felul urmator:
AFC North: De aici doar Otelarii se vor duce deoarece Ravens au un program infernal. Joaca cu toate din NFC East si nu cred ca o sa bata pe vreuna din ele.(poate doar pe Eagles si asta pt ca joaca acasa) si mai au si cu Otelarii…
AFC West : Eu zic ca tot Rivers@co au prima sansa . Pt Broncos depinde f tare ce se intampla in urmatoarele 2 etape. Daca reusesc sa le castige pe amandoua (desi imi este f greu sa cred asta) atunci intradevar e o lupta. Oricum de aici se va duce numai prima
AFC South: Aici ar trebui sa fi nebun sa spui ca Titanii mai pot pierde primul loc :).
Potcoavele ca sa prinda un wildcard trebuie sa faca cel putin 10-6 (cel mai bin ear fi 11-5). Asta inseamna ca nu au voie sa piarda cu Texanii, Browns, Bengals, Lions si Jags, iar din meciurile cu Steelers, Chargers si Titans trebuie sa castige minim unul. Problema este ca cu primele doua joaca in deplasare, iar cu Titanii joaca acasa in ultimul meci. Daca printr-o minune Titanii ajung la 15-0 atunci cred ca va fii un meci care nu trebuie ratat :P.
AFC East : Aici e f incurcata treaba :) Parerea mea e ca Bills sunt cei mai slabi din divizie si vor fi ultimi. Chiar daca au inceput cu 4-0 si aveau sperante mari,totul a tinut de un program f usor… au batut niste echipe care nu prea emit pretentii.
Miami are cel mai usor program in afara meciurilor din divizie. Insa fiind Miami nu cred ca nu va pierde nici unul. Jucand acasa cu Pats cred ca vor castiga precum si unul din meciurile de la NY sau Buffalo. In concluzie ar termina cu un 10-6
Patriotii fara Brady nu mai arata o ofensiva uluitoare, insa pe Bills cred ca ii vor batea de 2 ori precum si pe restul in afara de Otelari si la Fins. Concluzie 11-5
Cu Jets e o problema pt ca sunt f imprevizibili :shocked: Jocurile de acasa ar trebui sa si le castige, iar in deplasare … pe LP Field (Titans) si Gillette Stadium(Pats) nu prea vad alt rezultat decat infrangerea. Insa cu 49rs si Seattle ar cam trebui sa castige. Deci tot un 11-5
Deci de aici se vor califica Pats si Jets, iar Miami va astepta sa vada ce fac Potcoavele.


Pt NFC nu mai am timp sa detaliez, dar o voi face putin mai incolo. Pe scurt
NFC West: - Arizona – fara dubii
NFC South : Bucs
NFC East : Giants
NFC North : Bears sau Packers (depinde de meciurile directe)
Wildcard: Carolina si Washington/Philadephia

Zabriskie
4th November 2008, 17:40
in momentul asta zic asa:
nfc: giants, bucs, arizona, green bay, panthers, eagles.
afc: titans, steelers, patriots, chargers, colts, bills.

in nfc e clar ca vor merge cate 2 echipe din east si south. bucs intalnesc in urmatoarele meciuri doar 2 echipe >.500, panthers nu cred ca vor avea asa o cadere incat sa rateze playofful. din east e mai greu de facut departajarea, eagles si skins par a avea un program asemanator, dar eagles cu westbrook si mcnabb sanatosi imi par mai buni. pe cowboys i-am dat la o parte deocamdata.

codrutc
6th November 2008, 01:19
Cred ca e de-a dreptul o nebunie sa prezici ceva anul asta. Eu incerc sa ma detasez dar de cele mai multe ori nu reusesc pentru ca sunt orbit din postura de fan al Colts. Cred ca cel mai usor este sa prezici tendinte mai degraba decat cine exact se va califica. Oricum ,parca e mai interesant asa, mai palpitant pentru fani (asta bineinteles daca nu est Titans_rulez sau anthynidiany ale caror echipe sunt 8-0 :)
Raman la parerea exprimata cu cateva postari mai in urma precum ca Bills se vor sterge incet, incet. Pacat, pentru ca l-a inceputul sezonului ii vedeam ca o echipa in ascendenta. Imi place QB-ul lor.
Gregg Easterbrook facea o observatie pertinenta cum ca, de cand Jauron a primit extindere de contract, Bills au inceput sa joace foarte neglijent si au pierdut 2 meciuri.
Cu Chargers am sentimente foarte alternante, back and forth cum se zice. Cred ca norocul lor ar putea fi ca Denver nu sunt in stare sa joace consistent bine datorita apararii si accidentarilor.
E posibil sa mearga 2 echipe din AFC East sau cine stie, 3 (eu sper ca nu). De acord ca Steelers ar putea fi singura din AFC North, iar ca AFC West va trimite tot o singura echipa.
Asadar vad pe Colts, Jets, New England si Dolphins la bataie pentru wildcard, cu una din ele fiind eliminata iar o alta castigand divizia bineinteles.
Vorbind de Colts sunt numai eu sau mai sunt si alti fani Colts pe aici carora le tremura pantalonii numai la gandul ca vom juca cu Steelers, in Pittsburg?
Sper ca ai mei sa se autodepaseasca si sa produca surpriza. Ma incurajeaza faptul ca linia ofensiva pare sa-si intre in mana, si chiar Peyton cu receiverii. apararea insa ....vai de mama noastra,
nu DTs nu CBs.

titans_rulez
6th November 2008, 09:15
indraznesc sa spun ca de data aceasta chiar nu e fun...
probabil ca multi au ramas uimiti de lipsa mea pe forum(poate ca a fost si un feeling)
pentru prima oara simt ca exista sanse frumoase insa acum inteleg si ceea ce traiau codrut sau cristane....chiar ma gandeam cum e ca echipa ta sa joace bine si sa castige mereu.
probabil ca titans si-o vor lua pe coaja si nu o singura data. nu ma pot bucura foarte mult fara vince insa astept minuni din partea lui collins. sunt mai mult decat entuziasmat de johnson de la care chiar asteptam fapte marete.lendale e lendale iar linia ofensiva pare on fire. cat despre defensiva jos palaria.
totusi orice minune tine cateva saptamani in nfl sau nici macar.cel mai bun exemplu patriots. am invatat in fiecare sunday night football ca nu e niciodata gata pana nu se fluiera de final.ca nimeni nu iti garanteaza nimic si mai ales ca o victorie nu o aduce si pe cealalta.
momentan la fel ca jeff fischer ma concentrez pe fiecare partida in parte si telul este play-offul. drumul este al naiba de lung si de greu

anthynidiany
7th November 2008, 08:51
macar de nu ar mai castiga browns niciun meci ca si asa is prea stupizi
iar au intrat in avantaj in sfertu 4 si iar au pierdut ... pfffff

Bronco
7th November 2008, 11:15
A fost un meci foarte bun jucat de Broncos...si , sincer, cu atatea accidentari in echipa, nu ma asteptam sa castigam. Din cauza asta, credeam ca Browns vor castiga detasat. Insa, Cutler was on fire... 447 yards!!! 3 touchdowns...superb!!!! Nici ca se putea mai bine dupa dezastrul cu Dolphins. Eddie Royal, 163 yards si un TD... Din pacate, si unicul RB ramas in echipa, s-a accidentat, si se pare ca va fi pus si el on IR... Ma intreb cine va mai alerga!!! Deja 4 RBs sunt on IR...Pittman, Hall, Alldridge, si acum Torain. Sper sa revina Selvin Young. Cutler, singur, nu poate duce un meci la victorie intotdeauna. Cu Browns a mers, insa mai avem drum lung.

Sinisther
7th November 2008, 12:06
din RBs care sunt momentan FA cred ca cel mai potrivit in zone blocking rushing scheme-ul din denver cred ca ar fi Vernand Morency... desi are stil de alergare similar cu Selvin Young

Zabriskie
10th November 2008, 14:45
http://content.usatoday.com/sports/football/nfl/salaries/top25.aspx?year=2008

calvin pace cel mai bine platit LB, lol.
raiders au aproape dublul payrollul fata de chiefs.

Sinisther
10th November 2008, 15:38
http://content.usatoday.com/sports/football/nfl/salaries/top25.aspx?year=2008

calvin pace cel mai bine platit LB, lol.
raiders au aproape dublul payrollul fata de chiefs.

nu sunt actualizate .... Rodgers e an 4-lea QB din NFL ca si salariu daca nu ma insel. In orice caz top 5

anthynidiany
14th November 2008, 23:47
saptamana asta sunt doua dueluri super tari

Bears - Packers si Cowboys - Redskins ... nici nu vreau sa ma gandesc ce se intampla daca pierd Packers si Cowboys :D
Packers au noroc ca Vikings au meci greu, dar Cowboys au neaparata nevoie de victorie ca altfel ajung pe ultimu loc, caci mi-e greu sa cred ca Eagles nu bat pe Bengals

alexkentucky
17th November 2008, 04:08
frate acum ma uit la meciul lui dallas si avem un roman in teren
punterul de la dallas e sam paulescu:
orn in Los Angeles, CA to Romanian immigrant parents Nick and Persida Paulescu, he was fluent in Romanian before he could speak English. Sam played soccer, track and football at Whittier Christian High School in La Habra, CA.

restul e pe wikipedia. sa mor daca stiam:yeah:

http://www.youtube.com/watch?v=Ule_GgyjX4w

campuscodi
17th November 2008, 04:46
http://www.youtube.com/watch?v=CCFjgS6gKU0

georgebz
17th November 2008, 10:43
frate acum ma uit la meciul lui dallas si avem un roman in teren
punterul de la dallas e sam paulescu:


se vede ca nu prea urmaresti disutiile pe forum , ca altfel ai fi mai informat :P

Sinisther
17th November 2008, 14:39
Am si eu o intrebare pt Mike McCarty si intregul staff de antrenori din GB. De ce trbui sa asteptam 8-9 saptamani in fiecare sezon ca sa avem si noi un Running Game? Le e chiar asa de greu oamenilor din Linia ofensiva sa isi intre in mana?

In rest .... ce pot sa zic .... when the running game is working.....does our offense scare you as much as it scares me?

P.S. 7 Defensive TD's and counting

campuscodi
17th November 2008, 16:34
week1: -
week2: Collins and Woodson
week3: -
week4: Woodson
week5: -
week6: -
week7: Collins, Rouse
week8: -
week9: -
week10: Collins
week11: Hunter

+ inca 2 TD ale lui Blackmon din special Teams.... care intra si ele parca la capitolul asta.

deci 9 :)

anthynidiany
18th November 2008, 18:45
Acum ca mai sunt doar 6 etape de jucat lupta pt playoff s-a incins

In AFC castigatoare de divizii ii vad pe Jets - Titans - Broncos!

AFC North e o divizie complicata. Atat Ravens cat si Steelers au in afara meciului direct 3 meciuri grele ! Ravens cu Eagles - Redskins - Cowboys, iar Steelers cu Patriots - Cowboys - Titans ! Celelate doua meciuri sunt formalitati, parerea mea Bengals, Jaguars pt Ravens - Bengals, Browns pt Steelers !

Colts vor prinde mai mult ca sigur un wild card ! Au un program mai mult decat usor + ca au si echipa buna. Chargers-Browns-Bengals-Lions-Jaguars-Titans ! Iar daca Titanii ajung 15-0 vor juca pt victorie ca Indi isi asigura calificarea pana atunci !

Al doilea wildcard :o: O lupta in 5 intre Steelers - Ravens - Dolphins - Patriots si Bills ! Deci o lupta East - North.
Patriots par favoriti in aceasta lupta avand parca un program mai usor
Bills par iesiti din forma si din lupta pentru play-off, iar in Dolphins nu prea am incredere. Totusi, aceste doua echipe in afara unui meci au aceeasi adversari !

Ramane de vazut in AFC care-s wildcard-urile

NFC ofera o super lupta intre echipe, doar doua fiind calificare sigur pana acum ! Giants si Cardinals din postura de castigatoare a diviziilor East si West.

Redskins - Cowboys - Eagles - Packers - Bears - Vikings - Panthers - Buccaneers - Falcons - Saints :shocked:
O sa fie nebunie mare anu asta, sper :D
Deocamdata pt wildcard cel mai bine sta divizia South care s-ar putea sa trimita 2 echipe in play off !
Restul ... de abia astept meciurile:)

campuscodi
18th November 2008, 18:55
O sa fie nebunie mare anu asta, sper :D


O nebunie mare a fost in fiecare an. Din acest motiv ne place sportul asta. Nu sunt gigei, borcei, coposi sau muresani cu valize care sa strice suspansul unui sezon.

anthynidiany
18th November 2008, 19:07
ce treaba are fotbalul romanesc cu ala american ?
sa fim seriosi, care din cei activi pe acest forum urmaresc liga I in suspans ... ;)
si oricum sistemul din NFL cu WildCard-uri si PlayOff face sportul asta spectaculos ... ma refer strict la sistem, caci echipele sunt toate,dar absolut toate, niste bijuterii!

campuscodi
18th November 2008, 19:15
ma refeream la suspans si placerea de a-l urmari, nu la sportul propriu-zis

codrutc
19th November 2008, 03:25
Pe mine nici macar nu mai emotioneaza soccer-ul. Ca sa vezi ce inseamna sa traiesti departe de el 10 ani.

anthynidiany
19th November 2008, 08:39
ala romanesc nici nu are cu ce sa impresioneze - dar la asa tara ce fotbal puteam avea ?
insa campionatele angliei sau spaniei ofera super spectacol - Manchester de exemplu sau Arsenal si echipa sa de pustani - Barca, Valencia :)
si fotbalul european e spectaculos si frumos daca-l joaca cine trebuie !

murdocitu
19th November 2008, 10:58
marea majoritate a sporturilor de echipa sunt spectaculoase daca le intelegi si stii regulile. (ex: rugby, handball, hochey, etc). Problema la noi este ca sunt f multe scandaluri si pe nimeni nu intereseaza latura sportiva, toata lumea cauta munai imagine sau profit :(

Zabriskie
24th November 2008, 21:04
http://www.flickr.com/photos/65516705@N00/3054973402/
photo of the year
:D

and btw fire andy reid...

claudiunesti
28th November 2008, 14:25
tot GIANTS castiga

Zabriskie
3rd December 2008, 21:38
Playoff Scenario Generator (http://sports.yahoo.com/nfl/playoffscenario)

campuscodi
3rd December 2008, 21:56
Playoff Scenario Generator (http://sports.yahoo.com/nfl/playoffscenario)

Ar trebui sa existe si unu generator pt WR divas eligible to get shot

anthynidiany
7th December 2008, 21:59
o mare problema a Titanilor in PlayOff vor fi penalizarile !
sunt pe locul 7 in Liga !! Dintre echipele care conteaza doar Ravens ii devanseaza, fiind pe 5 !!
In meciul de azi doar in prima repriza au incasat 59 yarzi penalizare ... pffff

Zabriskie
8th December 2008, 17:07
cateva funny facts dupa week 14:

A week after losing because they didn't run the ball, the Jets lost to the Niners in a game where they... ran it 12 times for 59 yards.

There is, in fact, no NFL law on the books that prevents the Cardinals from hosting a playoff game.

The Eagles can win a game against a good opponent, on the road, in the division, through this wacky tactic called "running plays".

When Buffalo plays a game in Toronto, it doesn't seem to do very much for its home field advantage.

Minnesota actually trailed for most of its game against Detroit, and became the first professional football team ever to be concerned when Gus Frerotte got hurt. :lol:

Denver will go to the playoffs after a 2-1 home record in the worst division of the NFL; one of those wins was the result of referee rape, and the second was a 7-point "triumph" over a 2-10 team.

campuscodi
9th December 2008, 07:15
http://blogs.nfl.com/2008/12/08/fantasy-over-hillis-placed-on-i-r/

fantastice stiri din Denver

anthynidiany
9th December 2008, 09:34
mi-as dori urmatoarele finale ale conferintelor :D

Titans - Steelers
Giants - Buccaneers

campuscodi
9th December 2008, 12:31
Eu prefer un Superbowl Ravens - Panthers in momentul de fata.

Bronco
9th December 2008, 15:36
http://blogs.nfl.com/2008/12/08/fantasy-over-hillis-placed-on-i-r/

fantastice stiri din Denver

Fantastice pentru cine? Mie imi vine sa plang...:( Chiar suferim in momentul asta... Am ramas cu Tatum Bell si nu-stiu-ce-nume de undrafted rookie... Oh, man!!!! :sad:

campuscodi
10th December 2008, 04:17
http://www.nfl.com/news/story?id=09000d5d80d2e410&template=without-video-with-comments&confirm=true

imi place comment-ul de la TB Bucs

Raven Jaguar
13th December 2008, 23:47
Acum am vazut ca a mai aparut inca un vot in afara de al meu la AFC North :P pana acum o saptamana si ceva votul meu pt Ravens "trona" la divizia AFC North.....ziceti repede care ati pariat pe Steelers?!:headbang: :lol: :happy

codrutc
14th December 2008, 12:40
Tocmai am vazut in seara asta pe ESPN documentariul despre "The greatest game ever played" , Colts-Giants din 1958.
Este aniversarea a 50 de ani de la acest joc care este considerat momentul cand fotbalul american s-a lansat catre a fi sportul nr. 1 in America. Daca aveti sansa sa-l vedeti ca recomand din suflet. Interesant ca meciul a fost de fapt colorat pe calculator pentru ca filmul original , sau mai bine zis fragmentele de filme au fost alb-negru ( e si un articol interesant in USA Today despre cum au colorat baligarul). Imaginile din meci cu 13 viitori "Hall of Famers", au fost completate de comentariile anumitor faze de catre fosti si actuali jucatori de la Giants si Colts (pe atunci in Baltimore).
De exemplu, de la Giants actuali i-am vazut pe Strahan, Brandon Jacobs si pe Snee iar de la Colts au fost Freeney, Vinatieri si Dungy. Interesant cine erau in echipa de antrenori la Giants atunci: Tom Landry si Vince Lombardi.
Antrenorul Colts pe atunci Web Ewbank a devenit antrenorul Jets care i-au batut surprinzator tocmai pe Colts in Superbowl 3 (cel cu Namath care a garantat victoria in interviul din sezlong) ani mai tarziu.

Acum sa inchei cu ceva ciudat ce mi-a trecut prin cap la sfarsitul vizionarii. Nu cumva pare totul aranjat (nu ma intrebati de cine ca nu stiu), chiar acum in timpurile pe care le traim sa-i vedem pe Colts castigatori Superbowl-ului acum 2 ani (au spart blestemul fanilor raniti din Baltimore) iar pe Giants castigatori anul trecut, ani consecutivi?
Iar anul asta ca totul sa fie si mai.... "creepy" ce ar fi sa vedem Colts- Giants in Superbowl, la 50 de ani de la "The greatest game ever played". Nu ca ar fi ceva extraordinar? Ok, ok recunosc, sunt un Colts fan exaltat.

campuscodi
14th December 2008, 13:05
Esti intradevar prea exaltat.

Dar documentarul a fost super.

http://www.usatoday.com/sports/football/nfl/2008-12-10-greatest-game_N.htm

A.k.a
15th December 2008, 08:25
Au anuntat de cateva zile ca il vor pune si pe TYT

campuscodi
15th December 2008, 10:55
Cine are meciul Bucs vs Panthers. Vreau sa decupez ceva din acel meci pentru a arata baietilor din defensiva.

Bronco
15th December 2008, 21:25
Il am eu...dar il poti descarca de pe sportscene.net...e freeleech!!! Iti trebuie cont pe trackerul asta, dar se merita!

campuscodi
16th December 2008, 03:15
poti sa imi dai link-ul exact

Bronco
16th December 2008, 13:29
http://sport-scene.net/details.php?id=26023

Panthers vs. Buccaneers, MNF

alex2006
19th December 2008, 00:17
dupa ce am vazut totusi in ultimele saptamani, fff tare este steelers.Mie personal nu imi place deloc aceasta echipa , insa recunosc ca e foarte tare si greu de batut. Au cea mai buna aparare din liga si cum in ziua de azi, in orice sport, apararea castiga titluri, m-as incumeta sa pun cateva zeci de euro pe steelers, desi parerea mea este ca au un QB mediocru(desi toata lumea il ridica in slavi pe Ben...comparativ cu Warner, Garcia, fratii Manning, Favre, Brees sau Schaub mi se pare mediocru).

codrutc
19th December 2008, 10:49
Dupa ce am vazut pe Peyton cu Jaguars completand 29 din 34 pentru 364 yarzi, 3 TDs si 0 interceptii nu am avut ce face si am scris un script interactiv in Matlab care calculeaza QB rating-ul dupa ce user-ul introduce 5 valori (precum cifrele pe care le-am mentionat mai sus) L-am verificat si obtin aceleasi valori precum cele din rubrica de Stats de pe NFL.com de exemplu.
Din pacate nu am compiler sa-l fac executabil dar cine foloseste Matlab si e interesat ii pot da script-ul.

alex2006
19th December 2008, 12:23
Dupa ce am vazut pe Peyton cu Jaguars completand 29 din 34 pentru 364 yarzi, 3 TDs si 0 interceptii nu am avut ce face si am scris un script interactiv in Matlab care calculeaza QB rating-ul dupa ce user-ul introduce 5 valori (precum cifrele pe care le-am mentionat mai sus) L-am verificat si obtin aceleasi valori precum cele din rubrica de Stats de pe NFL.com de exemplu.
Din pacate nu am compiler sa-l fac executabil dar cine foloseste Matlab si e interesat ii pot da script-ul.

te rog mult, eu lucrez cu matlabul..am versiunea 6.1, sper sa mearga

campuscodi
19th December 2008, 13:44
formula e asa de simpla incat se poate face si in excell
formula era pe wikipedia

codrutc
20th December 2008, 00:30
formula e asa de simpla incat se poate face si in excell
formula era pe wikipedia

De acord dar mie imi este mai usor in Matlab pentru ca-l folosesc tot timpul si pot face chiar GUIs

Zabriskie
22nd December 2008, 08:56
w00t w00t Falcons in playoff! :D

e incredibil ce s-a intamplat, absolut tot a mers in favoarea lor, au pierdut cowboys, au pierdut bucs, au pierdut eagles. singurul rezultat care nu i-a ajutat deloc a fost rams @ 49ers. poate vi se pare ciudat dar si meciul asta avea o miza destul de important pt nfc south, daca rams castigau falcons aveau the strength of shedule bai bun decat tampa :D.
dar nu a fost nevoie pt ca in meciul cu vikings au recuperat 5 fumbles din 5, una pt td. :D

A.k.a
22nd December 2008, 14:38
Ce situatie interesanta sezonul asta. Ce meciuri etapa viitoare: Miami - jets, Cowboys-Eagles, Broncos-Chargers.

codrutc
22nd December 2008, 16:08
Dar ce meciuri au fost saptamana asta. Cred ca pana acum am "ghicit" doar 4 sau 5 rezutate. Nu-i de mirare de ce NFL este atat de po****r.
Sunt foarte surprins in special de catre Eagles pierzand acest meci cu Redskins. Nu m-as mira insa ca Eagles sa le puna bete in roate la Dallas si sa-i tina si pe ei in afara playoffs.
Sunt dezamagit mult de catre Tampa Bay. Cred ca tocmai apararea , punctul lor forte i-a tras in jos incepand cu meciul contra Panthers, nefiind in stare sa opreasca run-ul. Se vede ca-l au pe Cato June pe teren :)
Ce poveste frumoasa Miami Dolphins (viitori castigatori ai AFC East) si Atlanta Falcons. De la ce au plecat in sezonul trecut si unde au ajuns. Legat de Matt Ryan, cred ca baiatul asta va ajunge mare, ceva la nivelul lui Peyton sau al lui Tom, un bun indicator va fi sezonul viitor. Din pacate nu am avut sansa sa-i urmaresc pe Falcons sezonul asta, nu am avut ocazia la TV dar sunt sigur ca in sezonul viitor Matt Ryan si ai lui nu vor lipsi de la TV-ul national.
Ma bucur ca cele mai bune echipe sezonul asta din ambele conferinte, Giants si Titans s-au impus in meciurile de ieri. In playoffs toata lumea o va lua de la capat. Ce meci am vazut aseara, Giants-Panthers , cu adevarat nr. 1 si nr. 2 din NFC. A fost unul din cele mai frumoase ale sezonului, si au fost multe meciuri frumoase anul asta. Nu as fi surprins sa-i vad pe Panthers in Superbowl, dar nici pe Giants daca Jacobs, McKenzie s.a. vor fi sanatosi. Marea problema a Giants (imi aminteste de Colts anul trecut) este insa ca pass rush-ul lor e mult diminuat, aproape neexistent in acest moment.
Am vazut ca NBC au ales Denver-Chargers duminica seara. Ce meci va fi. Oarecum nu ma mir ca s-a ajuns aici, sunt mai degraba surprins ca se intampla atat de tarziu, in ultima etapa. Se pare ca colaps-ul Denver s-a amanat pentru la sfarsit.

cycloneclau
22nd December 2008, 17:45
Aseara ma uitam intr-o vreme la 2 meciuri in paralel: denver-buffalo pe laptop si la atlanta-minnesota pe Sport 1 ... si cateodata nu mai stiam unde sa ma uit ca ambele porneau cate o faza cam in acelasi timp si erau la fel de palpitante :P Si speram sa piarda Bronocs pt a avea final tare cu Chargers ... cat despre celalalt meci, speram sa castige Falcons pt a intra in playoff, deoarece cred ca vikingii vor invinge pe Giants in ultima sapt si poate poate diseara o sa piarda bears ... si oricum nu va mai conta :D

Sezon incredibil! Pe ultima 100 m ... asa trebuie in fiecare an sa se decida ... pt mine cel putin este mai palpitant acum avand in vedere ca Pats sunt in prag, dar totusi pot fi usor scosi definitiv, in comparatie cu anul trecut cand asteptam oarecum SBul ... si apoi stim cu totii ce s-a intamplat.

anthynidiany
22nd December 2008, 21:42
Eu m-as uita cu incredere la Detroit Lions pt 2009 :)
Cand ai un kicker de valoarea lui Hanson, care-ti trage si de la 50 de yarzi, atunci treaba e pe jumatate rezolvata.
Cu ceva achizitii bune sezonul asta pot urma modelul celor din Miami. Chiar daca nu e play-off dar macar 7-8 victorii in sezon. Ca anul asta a fost cam aiurea

A.k.a
22nd December 2008, 21:45
"Cand ai un kicker de valoarea lui Hanson, care-ti trage si de la 50 de yarzi, atunci treaba e pe jumatate rezolvata." :o:

campuscodi
22nd December 2008, 22:39
"Cand ai un kicker de valoarea lui Hanson, care-ti trage si de la 50 de yarzi, atunci treaba e pe jumatate rezolvata." :thinkso: Whaaat ?!?!?!?!?!

Cred ca iti mai trebuie doar 53 de jucatori.

anthynidiany
22nd December 2008, 23:13
Hanson e pe primu loc la FG de peste 50 ... daca reusesc si Leii sa faca niste atacuri mai lungi il fac erou pe Hanson.
ma refeream ca la cum arata Leii nu pot duce atacuri in Red Zone prea multe, dar cu putin efort obtin si ei 2-3 1st down si de acolo ... noroc si vant

effect
22nd December 2008, 23:44
Si cu defensiva ce facem ? :))

anthynidiany
23rd December 2008, 00:25
acolo e clar debandada!
cand Hanson inscrie 38% din puncte iti pui niste semne de intrebare. Pana la urma si kickerul celor de la Rams sta foarte bine la FG de peste 50. Caci cam asa au si mers echipele astea - n-ajungem in red zone, dar macar pana la linia de 50.

eu din ce am vazut, Lions are potential in ofensiva cel putin.
au avut totusi si meciuri stranse, in care atacuri care sa-ti aduca o pozitie de FG ar fi facut diferenta. cu Vikins 10-12 / cu Texans 21-28 / cu Redkins 17-25 / cu Bears 23-27 / cu Vikins 16-20. Bineinteles ca s-a jucat si lejer impotriva lor, dar totusi parca nu meritau 0-16.

ce o fi in mintea primului din draft cand stie ca ajunge la parlitii NFL-ului ?

packman_gb
25th December 2008, 18:52
Baietii cand, v-am spus la Draft ca Matt Ryan, va fi unul dintre cei mai buni QB din NFL inca din primul sezon, multi ati ras de parerea, mea...e uite ca timpul a dovedit contrariul vostru, si sincer, cand am spus atunci ca mai mult l-as fi preferat pe Ryan in locu lui Rodgers la Packers, sa stiti ca ar cam fi fost...desi imi place Pass-ul lui Rodgers, s-a vazut ca nu are experienta in finalurile de meci, spre deosebire de Ryan care s-a adaptat perfect inca din primul an...

Zabriskie
26th December 2008, 12:58
damn, you schooled us big time. din draftul de la anul cine iti place?

packman_gb
26th December 2008, 18:44
pey nu prea styu lista, si sincer, am vazut doar 3 meciuri de alea lui Matt Ryan anu trecut si mi-a placut foarte mult, si am vazut in el un jucator de perspectiva, si daca ar fi fost in locu lu Rodgers nu pierdeau acele meciuri in ultimile 3 min. la 4pct sau mai putin...Ryan a dat dovada de curaj si stapanire de sine anu asta, si se vedea si din personalitatea lui ca e un jucator bun, nu spun si de Rodgers, ca e unul dintre cei mai bunii Passeri din acest an, dar ne-am innecat precum "tiganul" la mal(scuza-ti expresia)...MULT SUCCES RYAN IN CONTINUARE!!!

cycloneclau
27th December 2008, 17:03
Daca stii atat de bine ce jucatori vor fi buni de NFL, atunci poti sa o zici de pe acum ... ce liste astepti? De la Mayock? :P Sa nu uitam ca Ryan a avut noroc si cu echipa la care a ajuns. Fara running game-ul lui Turner si Norwood, ar fi fost un sezon dezastruos pt el. Cand arunci de mai putin de 20 de ori pe meci si defensiva se apara in primul rand impotriva run-ului, este ceva mai usor. Rodgers nu a avut un astfel de suport si s-a simtit. Si-a luat lovitura dupa lovitura. Un alt exemplu este si J. Flacco. Doar ca asta nu a avut WR ca Ryan (Jenkins si White sunt imensi).

Sunt curios daca Lions vor face pasul mare spre a drafta un QB. Desi ei au nevoie de oameni pe toate pozitiile. Parca mi-e mila deja de 1st overall pick :D

Zabriskie
27th December 2008, 20:54
Sa nu uitam ca Ryan a avut noroc si cu echipa la care a ajuns.


LOL, da, mare noroc. Falcons la inceputul sezonului erau cea mai slaba echipa din NFL. O echipa fara talent, care in sezonul anterior a trecut prin cel mai ingrozitor sezon posibil, cu rookie GM si head coach, cu un backup RB care sa care mingea de 350 de ori pe sezon, cu o linie ofensiva mediocra, cu WRs care se intreceau in dropped balls, ce sa mai, un vis pt orice rookie QB.
Uita-te la power rankings din presezon, uite aici o monstra:
http://sports.espn.go.com/nfl/preview08/team?team=atl

cycloneclau
28th December 2008, 07:06
Stiu ce au facut Falcons anul trecut. Dar majoritatea au avut legatura cu prostiile lui Vick. In plus toata ofensiva era construita pt stilul deosebit al lui Vick. RB nu prea au avut pt ca Dunn nu putea sa faca totul de unul singur, asa cum face Turner.

Turner chiar daca era back-up RB la Chargers, ti se pare ca i-au dat degeaba banii? A dovedit de fiecare data cand a avut sansa ca merita mai mult. Ca are talentul sa fie un starter de calitate. Din linia ofensiva nu stiu pe nimeni. Dar s-a vazut ca acolo se schimba de multe ori peste noapte lucrurile si daca inteleg si grasunii aia schemele atunci vor fi executate incepand cu "cat de cat" pana la "chiar bine".

Cat despre WR ... tu ce incredere ai mai fi avut daca in loc sa fie un Vick care chiar daca nu arunca extraordinar, dadea peste cap defensivele si avea un anumit renume, te trezesti peste noapte cu Joey Harrington? Ca sa nu mai zicem ca antrenorul te lasa balta, erau certuri peste tot.

Exemplul oferit de Falcons ne arata ce inseamna sa ai antrenori de calitate. Dolphins la fel. Dar lucrul pe care l-am uitat cu totii a fost traditia din NFC South: cel din urma va fi cel dintai :D Daca incepem sa credem ca orbii ce spun analistii, in fotbalul american cel putin vom avea multe surprize.

georgebz
28th December 2008, 15:11
cam asta as vrea sa se intample in ultima etapa

AFC : Dolphins sa castige divizia , Ravens sa prinda WC , Broncos sa castige divizia

NFC : aici singura dorinta este sa nu prina Cowboys playofful , in rest chiar nu ma intereseaza

campuscodi
28th December 2008, 15:57
AFC : Dolphins sa castige divizia , Ravens sa prinda WC , Broncos sa castige divizia



I object

Zabriskie
28th December 2008, 16:05
Denver? Sa nu-mi zici ca vrei sa ii evite pe Chargers pt infrangerile din ultimele sezoane. Acum e vremea revansei :). Si sa fim seriosi, Peyton se va distra cu secondary'ul ala. In schimb un meci in ianuarie @ Denver e ceva mai complicat.

georgebz
28th December 2008, 16:38
@ campuscodi ... daca obiectezi , zi si varianta ta ;)

@ Zabriskie ... si anul trecut a fost vremea revansei , plecam din postura de favoriti clar , Peyton a pasat peste 400 yarzi parca , si tot ne-au batut .. nu as mai suporta inca o infrangere in playoff impotriva lor

campuscodi
28th December 2008, 16:41
Oricine inafara de dolphins. Sa se duca patriots, numai dolphins nu.

cycloneclau
28th December 2008, 17:06
Imi place cum gandesti campuscodi. Sa intre Patriots, oricum sunt amarati si accidentati la pozitii cheie. Macar de un playoff sa ajunga si apoi, daca tot joaca in playoff, sa castige si SBul pt a uita de necazurile de anul trecut :P

In alta ordine de idei, vreau sa intre Dallas in Playoff, sa obtina victoria asteptata de atatia ani de toata lumea :D

Chargers nu-mi plac, Tomlinson este mult prea overrated, i-a cam trecut vremea si trebuie uitat, iar aceasta lipsa din playoff ar fi cea mai buna ocazie. Imi pare totusi rau pt Rivers ca n-a intrat in Pro Bowl din cauza lui Favre, merita pe deplin acest lucru. Vom vedea daca acea "micutza" eroare de arbitraj din primul meci cu Broncos ii va costa pe Chargers playofful sau daca vor bate "the shit out of" Denver. :evil:

Pe Ravens as vrea sa-i vad in PO si cel mai probabil se va si intampla acest lucru, sper sa nu fie in defavoarea preferatilor mei, Pats. Go Belichick, you can do it!!! :ok:

anthynidiany
28th December 2008, 18:52
eu unul vreau in AFC
Pats in PlayOff si sa stea acasa Favre & Co :P
Denver in PlayOff - si asta pt ca nu-i suport pe Chargers :)

in NFC
Cowboys sa ia o pauza anul asta
din North n-am nicio preferinta
Bucs sa prinda PlayOff-ul desi mare lucru nu vor face :(

nici nu stiu la ce meciuri sa sparg seminte in seara asta :shocked: da parca iar vad ca nu merge tvants :shocked:

Zabriskie
28th December 2008, 19:07
In alta ordine de idei, vreau sa intre Dallas in Playoff, sa obtina victoria asteptata de atatia ani de toata lumea :D


Care toata lumea ?!?!! :D



da parca iar vad ca nu merge tvants :shocked:

nu iti merg mms'urile de pe tvpc?

campuscodi
28th December 2008, 19:23
Oricum brett sta acasa

anthynidiany
28th December 2008, 19:45
merge sa vad un meci pe tvpc pe care mi-l deschide cu real player
al doilea meci trebuie sa-l vad cu altceva (adica cu tvants) dar ala cand merge cand nu merge

alex2006
28th December 2008, 19:46
daca patriots intra in playoff, atunci va fi foarte greu de batut..ma gandesc ca ar putea sa ii bata chiar vinatieri, in caz ca sa intalnesc in SB..tocmai omul care a ingropat atatea echipe pentru patriots
cand zic ca indianapolis va lua SB-ul nu ma gandesc la manning neaparat, ci in primul rand la chestia ca ei daca ajung pe la 50 de yarzi, ar putea trannsforma orice actiune cu un field-goal, pentru ca il au pe cel mai bun kicker din istorie..iar intr-un sfert poti da macar 3 field-goluri

Zabriskie
28th December 2008, 19:47
uita-te cu media player clasic si poti vedea mai multe streamuri in acelasi timp

options -> player -> open a new player for each media file ;)

anthynidiany
28th December 2008, 19:55
dar care e linkul pe tvpc ... ca ala vechi nu mai merge

anthynidiany
28th December 2008, 19:56
daca patriots intra in playoff, atunci va fi foarte greu de batut..ma gandesc ca ar putea sa ii bata chiar vinatieri, in caz ca sa intalnesc in SB..tocmai omul care a ingropat atatea echipe pentru patriots


multumesc multumesc

anthynidiany
28th December 2008, 22:06
Ce pana mea mananca Shane Lechler - punterul celor de la Raiders ??
Cum poti sa tragi in halul asta ...

campuscodi
28th December 2008, 23:50
http://www.nfl.com/videos?videoId=09000d5d80dad2f1

Mason Crosby rateaza un FG de la 69 de yarzi la cativa cm contra vantului.

anthynidiany
28th December 2008, 23:58
stii pe unde sunt niste statistici cu recorduri ?
is curios care e cel mai lung FG si Punt

Zabriskie
29th December 2008, 00:06
cel mai lung FG e de 63 yarzi, Elam pe Mile High, si mai e cineva, dar asta e cel mai recent.
cel mai lung punt e de 98 de yarzi.

anthynidiany
29th December 2008, 00:16
vazusem un 65 in NCAA si am zis ca o fi mai mult in NFL
dar punt de 98 yarzi ... damn

campuscodi
29th December 2008, 00:16
un kicker de la Chiefs parca era.

Oricum statisticile sunt pe nfl.com la sectiunea de stats
sau pe wikipedia....cauti kicker....si iti apar si alte optiuni acolo

anthynidiany
29th December 2008, 00:21
mda ... mai bine cand cauti cu mana ta

Longest Field Goal 63
Tom Dempsey, New Orleans vs. Detroit, Nov. 8, 1970
Jason Elam, Denver vs. Jacksonville, Oct. 25, 1998

Longest Punt 98
Steve O'Neal, N.Y. Jets vs. Denver, Sept. 21, 1969

campuscodi
29th December 2008, 01:56
Le-am pus mai repede, insa cred ca astea vor fi meciurile de play-off.

NFC:

Wildcard:

Atlanta @ Cardinals ---- castigatorul joaca cu Giants

Eagles @ Vikings ---- castigatorul joaca cu Carolina


AFC:

Wildcard:

Colts @ Denver/Chargers ----- castigatorul joaca cu Titans

Ravens @ Dolphins ----- castigatorul joaca cu Steelers

anthynidiany
29th December 2008, 02:19
cel mai interesant meci din toate Wildcard-urile mi se pare Ravens cu Dolphins ! doi antrenori nominalizati pt cel mai bun antrenor al anului
Colts bate sigur oricare ar fi adversarul

in NFC Eagles bat pe Vikings iar Atlanta cu Cardinals mi se pare destul de echilibrat

Bronco
29th December 2008, 02:28
6 echipe au intrat in playoff anul asta , care anul trecut au stat acasa ( Falcons, Vikings, Cardinals, Eagles, Ravens, Dolphins)... Va fi atat de misto... Pacat ca unele echipe, cu rezultate bune ( Patriots) au ramas acasa. Mai ramane sa ajunga Broncos...Sa speram!!!!!

georgebz
29th December 2008, 11:03
cam asta as vrea sa se intample in ultima etapa

AFC : Dolphins sa castige divizia , Ravens sa prinda WC , Broncos sa castige divizia

NFC : aici singura dorinta este sa nu prina Cowboys playofful , in rest chiar nu ma intereseaza

3 din 4 ... nu e rau :evil:

little_earl
29th December 2008, 11:08
NFC:

Wildcard:

Atlanta @ Cardinals ---- castigatorul joaca cu Giants

Eagles @ Vikings ---- castigatorul joaca cu Carolina


AFC:

Wildcard:

Colts @ Denver/Chargers ----- castigatorul joaca cu Titans

Ravens @ Dolphins ----- castigatorul joaca cu Steelers
nu se stie dinainte cine cu cine joaca in divisional playoff, joaca highest seed cu the lowest, al doilea meci jucandu-se intre middle seeds
luam AFC ca exemplu
wild card
Ravens (6) @ Dolphins (3)
Colts (5) @ Chargers (4)
astfel daca Ravens castiga Wild Card-ul, automat vor juca cu Titans, no. 1 seed, nu cu Steelers cum ai spus :P

Patriots
29th December 2008, 11:35
A fost superba aceasta ultima etapa. Au fost niste meciuri foarte stranse. Totusi imi pare foarte rau de Pats :( Eu zic ca Matt Cassel s-a descurcat foarte bine in primul sau sezon ca starter si cred ca ar trebui lasat sa plece la o alta echipa , care are nevoie de el , bineinteles pentru o pozitie bunicica in draft , mai ales ca avem nevoie de niste oameni in defensiva si linia ofensiva , care a fost la pamant anul acesta , Cassel fiind sack-uit 47 de ori (cel mai mult din NFL)

Zabriskie
29th December 2008, 13:22
Cassel 95% o sa plece pe gratis, fiind liber de contract.

Patriots
29th December 2008, 13:52
Cassel 95% o sa plece pe gratis, fiind liber de contract.

Asta nu stiam :D Oricum ma bucur pentru el , pentru ca merita mai mult decat sa fie backup pt Brady. Chiar sunt curios sa vad unde va ajunge :)

anthynidiany
29th December 2008, 13:57
Lions :D

acum serios, daca as fi antrenor in NFL m-as duce neaparat la Lions :) ... chiar sa fii prima echipa din istorie cu 0 :(
dar am vazut ca lumea a umplut de fiecare data stadionul - bravo lor

campuscodi
29th December 2008, 14:33
Asta nu stiam :D Oricum ma bucur pentru el , pentru ca merita mai mult decat sa fie backup pt Brady. Chiar sunt curios sa vad unde va ajunge :)

Jets

Patriots
29th December 2008, 14:48
Jets

La ei ma gandeam si eu. Sunt sigur ca Favre nu va reveni , a avut un sezon slabut , s-a si accidentat cu Dolphins. Lions in schimb il au pe Kitna si nu cred ca , Cassel o sa accepte sa joace pentru ei dupa "performanta" reusita in acest sezon.

campuscodi
29th December 2008, 15:45
Ei nu.
Can you say allowance :rasc:

glumaproasta
29th December 2008, 16:04
Lions si Jets o sa aiba destul salary cap anul viitor sa arunce cu bani in Cassel incat sa-i sparga capul.

anthynidiany
29th December 2008, 19:53
Titans intra in PlayOff ca echipa care a suferit cele mai multe penalizari din cele 12 !!
108 penalizari - 855 yarzi ... tare mi-e teama ca o vor incasa si in Divisional Game

murdocitu
30th December 2008, 05:33
Titans intra in PlayOff ca echipa care a suferit cele mai multe penalizari din cele 12 !!
108 penalizari - 855 yarzi ... tare mi-e teama ca o vor incasa si in Divisional Game

La fel ca si tine, nici eu nu ii vad bine nici pe Titani, nici pe Giganti. Nush de ce, dar nu cred ca vreuna din echipe ar putea ajunge in SB. :(

cycloneclau
30th December 2008, 11:57
Eu imi pun sperante in Panthers. Mi se pare o echipa destul de completa si vreau sa-i vad castigand un SB.

packman_gb
31st December 2008, 17:11
Acum, stim ca orice e posibil, statisticile sunt de partea celor mari acum, dar sa nu excludem, pe Falcons, sau chiar un Miami Dolphins...sau cel mai probabil Colts, sa nu uitam ca marile surprize in ultimii 2 ani au survenit de la Colts si mai ales Giants. "SO BE ON THE LOOK OUT BIG GUYS.":D

codrutc
31st December 2008, 21:32
Mi-a placut foarte mult acest sezon pentru ca a fost foarte echilibrat, fara nici o echipa favorita clar (cel putin pe hartie). Din pacate a trecut prea repede. Parca mai ieri a fost week 1. Ca fan Colts, in special datorita rezultatului final , sezonul acesta a fost din multe puncte de vedere mai satisfacator decat cele precedente cand echipa a inceput 13-0, 9-0, 7-0. Rezultatul final a fost asemanator, echipa castigand 12 meciuri timp de 6 ani la rand. Diferenta a fost ca suita de meciuri castigatoare a fost de data aceasta la sfarsit. Eu sper ca este mai benefic asa pentru ca forma maxima s-a atins tocmai in pragul playoffs. Am incredere ca daca Colts vor trece de Chargers (ceea ce nu e deloc usor) nu se vor opri mai devreme de Superbowl, indiferent cu cine vor juca.

Cat despre restul NFL , ma bucur ca, asa cum anticipam dupa primele 6 saptamani Giants si Eagles au fost echipele de playoffs din NFC East.
Nu ma bucur insa ca am anticipat ca Chargers vor iesi la suprafata in cele din urma pentru ca i-as fi preferat pe Denver ca adversar facil pentru Colts.

Am prevazut de asemenea corect ca Patriots nu vor fi in cele din urma in playoffs dar e pacat pentru ca sa fii 11-5 si sa nu te califici e nedrept.
Cred ca m-am inselat cu Ravens, nu prea ma asteptam sa mearga in playoffs desi s-a dovedit cu prisosinta ca merita si chiar au sanse mari sa faca valuri.
Imi place atacul lor cu run, run, run si o bomba cand nu se asteapta nimeni. De aparare nu am ce comenta, se stie.

Imi pare rau de Bucs, pentru mine a fost o mare surpriza ce s-a intamplat cu apararea lor in ultimele 4-5 meciuri. Colaps-ul Tampa Bay mi se pare cea mai mare surpriza, nu si cel al Dallas care din punctul meu de vedere, asa cum am mai zis nu mi se pare neasteptat. Chiar am fost in trecere Luni prin Dallas, toata lumea arata parca le cazuse "sonda" in cap. De asemenea imi pare rau ca Green Bay nu au putut profita de jocul excelent al lui Aaron Rodgers anul acesta.

Deci Cardinals au profitat in sfarsit de o performanta neasteptat de slaba a partenerilor din divizie (in special Seahawks) si merg in playoffs. Eu spre deosebire de majoritatea nu-i vad victime sigure ale Falcons ci ma astept sa castige singurul meci al lor din playoffs, acasa, sambata viitoare. M-as bucura pentru Edgerrin James.

Eu personal ma astept sa vad un Superbowl Colts-Panthers sau Colts-Giants , ultima varianta fiind cea preferata pentru ca sunt si un fan Mannings :)

alex2006
1st January 2009, 23:26
remanierea la dallas ar trebui inceputa cu tony romo, cel mai slab QB din liga

urlacher9
2nd January 2009, 04:57
@codrutc: sunt de acord cu tine in multe privinte, nu si in ceea ce priveste ajungerea in Superbowl a celor de la IND daca trec de SD. De ce spun asta? Pentru ca drumul mai departe inseamna vizite in PIT si TEN, deci 2 echipe cu aparari "tapene". Dupa cum am mai afirmat eu unul nu cred ca trec de SD, ceea ce sincer as vrea sa se intample, pentru ca nu mi-a placut deloc echipa aia anul acesta si mai ales bafta uriasa pe care au avut-o.

anthynidiany
2nd January 2009, 10:38
Imi pare rau de Bucs, pentru mine a fost o mare surpriza ce s-a intamplat cu apararea lor in ultimele 4-5 meciuri. Colaps-ul Tampa Bay mi se pare cea mai mare surpriza

Fiind singura echipa care imi place cu adevarat din NFC m-am uitat la aproape toate meciurile lor anul acesta. Am crezut ca vor castiga si divizia la un moment dat, dar de la meciul cu Cowboys mi-am dat seama ca au probleme serioase. Pt mine mai serioase au fost problemele in ofensiva unde Garcia a dat ce a avut mai bun, dar cu ce folos!
Tampa au pierdut pe mana lor calificare, ei pierzand practic meciuri cheie ale sezonului! Sa nu castigi un meci din ultimele doua ... pfff

anthynidiany
2nd January 2009, 10:39
Dupa cum am mai afirmat eu unul nu cred ca trec de SD, ceea ce sincer as vrea sa se intample, pentru ca nu mi-a placut deloc echipa aia anul acesta si mai ales bafta uriasa pe care au avut-o.

pai inseamna ca-ti doresti ca Indi sa castige, nu sa nu castige :)

codrutc
2nd January 2009, 10:57
@codrutc: sunt de acord cu tine in multe privinte, nu si in ceea ce priveste ajungerea in Superbowl a celor de la IND daca trec de SD. De ce spun asta? Pentru ca drumul mai departe inseamna vizite in PIT si TEN, deci 2 echipe cu aparari "tapene". Dupa cum am mai afirmat eu unul nu cred ca trec de SD, ceea ce sincer as vrea sa se intample, pentru ca nu mi-a placut deloc echipa aia anul acesta si mai ales bafta uriasa pe care au avut-o.

Am zis ca am incredere ci nu ca sunt sigur ca asa se va intampla pentru ca nu detin un glob de sticla magic.
Parerea mea este ca dintre toate echipele aflate in playoffs in AFC echipa ce poate crea cele mai multe probleme Colts este Chargers
Sincer, ca fan imi cam tremura pantalonii la meciul asta si nu sunt foarte optimist.
Eu cred ca Ravens au sanse sa-i bata pe Titans , sa nu uitam ca meciul din timpul sezonului Titans au batut cu 16-13, meciul consemnand o decizie controversata a arbitrilor cand Ravens au fost penalizati pe nedrept astfel aducandu-i pe Titans in pozitie de field goal castigator. Eu cred ca dorinta mea, nemarturisita pana acum, aceea de a vedea Colts-Ravens in Lucas Oil in AFC Championship nu e chiar imposibil de realizat.

Bronco
2nd January 2009, 18:52
Peyton MANNING is the 2008 MVP

NEW YORK (AP) -- Peyton Manning has joined Brett Favre as the only three-time winners of The Associated Press NFL Most Valuable Player Award.

The Indianapolis Colts quarterback was a landslide winner Friday in balloting by a nationwide panel of 50 sports writers and broadcasters who cover the NFL. Manning also was the league MVP in 2003, when he shared it with Tennessee quarterback Steve McNair, and in 2004.

Favre, then with Green Bay, took MVP honors in 1995 and '96 before sharing it with Detroit running back Barry Sanders in 1997.

Manning received 32 votes, far ahead of Miami quarterback Chad Pennington and Atlanta running back Michael Turner.

campuscodi
2nd January 2009, 19:27
Manning received 32 votes, far ahead of Miami quarterback Chad Pennington and Atlanta running back Michael Turner.


Chad Pennington a fost in cursa pt MVP :rosu: AP e mai cu capul decat "editorialistii" de la GSP

Zabriskie
2nd January 2009, 19:34
De acord, AP sunt idioti. au umplut toate site'urile de sport cu "Peyton Manning has joined Brett Favre as the only three-time winners". What about Johnny Unitas? Imi scapa mie ceva?

edit: mda, am verificat si pe vremea aia nu dadeau ei premiul, penibil.

Patriots
2nd January 2009, 21:15
Chad Pennington a fost in cursa pt MVP :rosu: AP e mai cu capul decat "editorialistii" de la GSP

De acord cu tine. Pennington a meritat premiul Comeback of the Year , dar nu avea ce sa caute in cursa pentru MVP si mai ales pe locul 2. Au fost 2 QB mai buni decat Pennington , chiar si decat Manning as spune : Rivers si Warner.

Zabriskie
2nd January 2009, 22:33
conteaza si circumstantele performantei. pennington si turner au cel mai mare "wow factor" pt ca au carat 2 echipe in rebuilding catre 11-5, ori daca ii scoti din echipele respective si 5-11 ar parea mult.
@ patriots - aia 2 nu au record de mvp.

campuscodi
2nd January 2009, 23:27
In 1997 cand Barry Sanders a trecut de 2000 de yarzi, echipa lui nu a prins play-off-ul, dar tot a primit MVP-ul.
Acum de ce nu au putut sa i-l dea lui Brees pt ca a trecut de 5000 de yarzi ?

Asa de curiozitate.

cycloneclau
2nd January 2009, 23:44
Pt ca 2000 de rushing yards sunt mai spectaculosi decat 5000 passing yards. Peterson a facut 1760 si toata lumea continua sa-l laude, sa vorbeasca de el. Insa de Brees parca nu s-a vorbit atat de mult, pt ca in divizia respectiva erau Falcons care faceau valuri. Asta e, Brees a fost la 16 yarzi de un posibil premiu MVP :D

Zabriskie
3rd January 2009, 00:07
barry sanders a fost mai special. si a fost co-mvp.

little_earl
3rd January 2009, 02:11
Pt ca 2000 de rushing yards sunt mai spectaculosi decat 5000 passing yards.
2000 de yarzi au reusit vreo 4-5 RBs ... 5000 de yarzi doar Marino aruncase pana anul asta

campuscodi
3rd January 2009, 04:07
4 au reusit peste 2000
OJ Simpson
Erik Dickerson
Barry Sanders
Jamal Lewis

Bronco
3rd January 2009, 08:01
4 au reusit peste 2000
OJ Simpson
Erik Dickerson
Barry Sanders
Jamal Lewis

5 RBs au reusit performanta asta...
1998, League MVP Terrell DAVIS, Denver BRONCOS, a terminat sezonul cu 2008 rushing yards...

codrutc
3rd January 2009, 08:51
De acord, AP sunt idioti. au umplut toate site'urile de sport cu "Peyton Manning has joined Brett Favre as the only three-time winners". What about Johnny Unitas? Imi scapa mie ceva?

edit: mda, am verificat si pe vremea aia nu dadeau ei premiul, penibil.

Eu cred ca se refera la 3 MVP-uri de la unificarea NFL cu AFL in 1967. Unitas a jucat in NFL-ul de azi pana in 1972 cu Baltimore Colts
si inca un an cu Chargers ca rezerva.
De fapt Unitas a fost chiar MVP in sondajul AP in 1959, 1964 si 1967. A mai fost MVP si in alte polluri (de exemplu Manning e si USA Today MVP anul acesta)
Vedeti http://www.answers.com/topic/johnny-unitas

Dupa mine chiar nu conteaza in ce liga a fost MVP, valoarea e de necontestat. Chiar e putin copilaresc sa consideri numai statistici inainte de unificare. La echipe de exemplu Packers au castigat si mai multe titluri inainte de unificare de cat dupa aceea. Singurul motiv pentru care se face asta este pentru a oferi o baza mai echitabila de comparatie. Din acelasi motiv se compara statistici de cand NFL a trecut la sezonul cu 17 saptamani.

anthynidiany
3rd January 2009, 11:27
Eu nu vad ce meciuri asa importante au castigat cei de la Chargers!
O sa o ia daca nu foarte tare, cel putin tare de la Colts! Is prea parliti ca sa merite mai mult anul asta

alex2006
6th January 2009, 01:19
De acord, AP sunt idioti. au umplut toate site'urile de sport cu "Peyton Manning has joined Brett Favre as the only three-time winners". What about Johnny Unitas? Imi scapa mie ceva?

edit: mda, am verificat si pe vremea aia nu dadeau ei premiul, penibil.

adica e mai mare peyton decat joe montana, dan marino sau troy aikman? :))
e de rasul curcilor acest trofeu. MVP-ul sezonului a fost clar kurt warner, dar parca nici el nu ar fi meritat sa castige pentru a treia oara acest premiu, avand in vedere ca a avut o cariera destul de meteorica. barry sanders sau walter payton au castigat o singura data acest trofeu..asta inseamna ca peyton (deltfel, un QB merituos) e de trei ori mai bun ca ei?
Macar o data ar fi meritat acest trofeu si adam vinatieri, ca o incununare a unei cariere fabuloase.

urlacher9
6th January 2009, 05:22
Eu cred ca este putin exagerata discutia asta cu "de 3 ori mai bun si asa mai departe". Nu spun ca sunt 100% de acord cu acordarea MVP-ului lui Peyon insa sa nu uitam ca IND au terminat sezonul en-fanfare si asta s-a datorat de multe ori revenirilor senzationale pe final plecate din bratul lui Manning.
Asta e un fel de discutie de genul, facand o analogie cu NBA-ul, Kareem Abdul Jabbar e mai bun ca Michael Jordan pentru ca a avut 6 titluri MVP in timp ce "His airness" doar 5 sau ca Bill Russell poate merita mai mult de 5 titluri MVP avand in vedere ca este singurul jucator din istorie de 11 ori campion NBA (nu cred ca mai exista nici unul cu 11 titluri in sporturile majore americane desi s-ar putea sa fie cineva de la Yankees, dar recunosc faptul ca nu prea ma pricep la baseball). Nu trebuie sa confundam intreaga cariera cu performanta dintr-un sezon (REGULAT)

campuscodi
6th January 2009, 07:28
Adevaratele noastre amintiri si impresii despre acest sezon se vor forma dupa terminarea acestuia. Abia prin mai-iunie, cand am uitat de deziluziile echipelor favorite o sa putem spune daca a fost un sezon placut de urmarit sau nu.

Eu personal pot spune ca oricat de entuziasmat am fost de sezonul 2007 la sfasitul acestuia pentru ca au reusit GB sa ajunga in NFC championship, consider acum sezonul 2007 ca fiind foarte plicitisitor si un sezon in care echipa mai buna nu a castigat SB.

little_earl
6th January 2009, 15:09
e normal sa existe discutii cu privire la titlul de mvp al sezonului, pt ca anul asta nu a fost un castigator detasat ... anul trecut toata lumea stia ca brady trebuie sa fie mvp ... manning n-a avut deloc un sezon spectaculos, a fost chiar unul dintre cele mai slabe ale sale din ultimii ani in ceea ce priveste statisticile ... merita luat in considerare pt titlul de mvp fara discutie, cu un record de 12-4 in contextul in care running game-ul a fost mai mere la pamant ... in opinia mea, merita mai mult manning decat warner

mi s-au parut cam 5-6 jucatori la egalitate in lupta pt MVP (jucatori ofensivi, asa cum e traditia) : manning, brees, turner, peterson, deangelo williams ... hai si andre johnson. din partea mea putea sa iasa oricare dintre ei.

Patriots
6th January 2009, 20:19
Un montaj facut de cei de la NFL. Mie mi se pare foarte tare realizat :yeah:

http://www.nfl.com/videos?videoId=09000d5d80ddf5c8

campuscodi
6th January 2009, 20:27
Deja l-am pus pe sevens :)))))))

anthynidiany
6th January 2009, 20:38
ce super striga cei de la Saints :)

Zabriskie
6th January 2009, 20:46
Leonidas Brees :lol:


adica e mai mare peyton decat joe montana, dan marino sau troy aikman? :))


peyton vs aikman e no-brainer.

campuscodi
6th January 2009, 21:08
copycats..... mai ramane sa-i vad cu strigatul de lupta din Friday Night Lights :)))

A.k.a
7th January 2009, 09:05
De fiecare data cand aud strigatul ala imi aduc aminte de Dinamo :headbang:

cycloneclau
7th January 2009, 10:52
Si Colts au la fel, Bills parca au ceva asemanator ... noroc ca mai sunt si oameni cat de cat mai originali.

codrutc
8th January 2009, 00:04
Eu cred ca este putin exagerata discutia asta cu "de 3 ori mai bun si asa mai departe". Nu spun ca sunt 100% de acord cu acordarea MVP-ului lui Peyon insa sa nu uitam ca IND au terminat sezonul en-fanfare si asta s-a datorat de multe ori revenirilor senzationale pe final plecate din bratul lui Manning.
Asta e un fel de discutie de genul, facand o analogie cu NBA-ul, Kareem Abdul Jabbar e mai bun ca Michael Jordan pentru ca a avut 6 titluri MVP in timp ce "His airness" doar 5 sau ca Bill Russell poate merita mai mult de 5 titluri MVP avand in vedere ca este singurul jucator din istorie de 11 ori campion NBA (nu cred ca mai exista nici unul cu 11 titluri in sporturile majore americane desi s-ar putea sa fie cineva de la Yankees, dar recunosc faptul ca nu prea ma pricep la baseball). Nu trebuie sa confundam intreaga cariera cu performanta dintr-un sezon (REGULAT)

100% de acord

anthynidiany
8th January 2009, 00:16
De fiecare data cand aud strigatul ala imi aduc aminte de Dinamo :headbang:

am cautat si am vazut ca cei de la Michigan State Spartans striga la fel:) - da macar ei au motiv :P

alex2006
10th January 2009, 02:19
Eu cred ca este putin exagerata discutia asta cu "de 3 ori mai bun si asa mai departe". Nu spun ca sunt 100% de acord cu acordarea MVP-ului lui Peyon insa sa nu uitam ca IND au terminat sezonul en-fanfare si asta s-a datorat de multe ori revenirilor senzationale pe final plecate din bratul lui Manning.
Asta e un fel de discutie de genul, facand o analogie cu NBA-ul, Kareem Abdul Jabbar e mai bun ca Michael Jordan pentru ca a avut 6 titluri MVP in timp ce "His airness" doar 5 sau ca Bill Russell poate merita mai mult de 5 titluri MVP avand in vedere ca este singurul jucator din istorie de 11 ori campion NBA (nu cred ca mai exista nici unul cu 11 titluri in sporturile majore americane desi s-ar putea sa fie cineva de la Yankees, dar recunosc faptul ca nu prea ma pricep la baseball). Nu trebuie sa confundam intreaga cariera cu performanta dintr-un sezon (REGULAT)

nu, nu are nimeni atatea titluri, daca te gandeai la babe ruth (icoana fara egal a sportului american) sa stii ca el are numai 4 titluri cu yankees, desi ceea ce a facut la aceasta echipa nu va mai face nimeni vreodata. Un fel de joe montana, walter payton, barry sanders si jerry rice la un loc.

urlacher9
10th January 2009, 16:12
Ok, multumesc alex2006, nu eram sigur deoarece dupa cum am spus nu am foarte multe cunostinte din lumea baseball-ului

alex2006
12th January 2009, 23:38
joe montana nu a castigat decat de 2 ori titlul de MVP, si totusi manning de ar mai juca inca 3 vieti nu ava ajunge vreodata la faima lui "joe cool"..si nu pot spune ca in epoca lui joe montana erau jucatori cu mult mai buni decat acestia de azi..si azi nivelul e foarte ridicat, poate pe alocuri mai ridicat ca in anii 80...deci stati linistiti oameni buni, ierarhiile nu se iau dupa premii acordate, ci dupa ceea ce ai facut la o echipa, ce rezultate ai obtinut in playoff, cum ti-ai condus echipa in meciurile decisive sau cel mai important cum reusesti sa iti mobilizezi coechipierii atunci cand echipa ta este condusa. iar peyton e un jucator de moral (ca si kurt warner), singurul care e cu adevarat tare atunci cand e condus e tom brady.

anthynidiany
13th January 2009, 01:16
ma uit pe niste site-uri si tot vad la Ravens poza lu Flacco ... m-am saturat!
o fi el in primu sezon, dar ce naiba, parca ar fi important in echipele astea numa QB

de asta ma uit eu la kickeri sau oameni din linia ofensiva ... daca joaca bine nici nu stie lumea de ei, doar cand joaca prost ies in evidenta

deschid si NFL.com tot Flacco ... enervant :D

effect
13th January 2009, 13:19
Primul rookie cu doua meciuri castigate in playoff , ce vroiai ?

UFO
13th January 2009, 14:17
de asta ma uit eu la kickeri sau oameni din linia ofensiva ... daca joaca bine nici nu stie lumea de ei, doar cand joaca prost ies in evidenta

pai nu degeaba zic astia ca un long snapper sti ca isi face treaba bine atunci cand nu sti cum il cheama... acelasi lucru si despre altii :))

de asta esti tu suparat? sau pentru ca Ravens si-au luat revansa fata de Titans? :yeah::yeah::yeah:

anthynidiany
13th January 2009, 19:28
daca pierdeau categoric Titans eram intr-adevar suparat!

cand pierzi pe mana ta CLAR poti doar sa :headbang::headbang::headbang:
oricum am vazut o defensiva a titanilor de zile mari - ravens nu au avut nici macar 10 1st down

a fost un sezon regulat de toata frumusetea, iar pt a fi frumos si in sezonul urmator:
1. Jeff sa aiba mai mult sange in veioza si minte limpede, ca a comis-o de vreo cateva ori :rosu:
2. defensiva sa se disciplineze si sa nu mai detina locuri fruntase la penalizari, mai ales Cortland :rosu:
3. White sa se intereseze mai mult de jucat si mai putin de alte lucruri, abia astept un meci cu Johnson - White - Young :rolleyes:

alex2006
15th January 2009, 20:34
pai nu degeaba zic astia ca un long snapper sti ca isi face treaba bine atunci cand nu sti cum il cheama... acelasi lucru si despre altii :))

de asta esti tu suparat? sau pentru ca Ravens si-au luat revansa fata de Titans? :yeah::yeah::yeah:

vinatieri este cunoscut de toata lumea si a iesit in evidenta numai prin lucruri bune:P

anthynidiany
15th January 2009, 21:08
primul kicker din istorie cu 5 prezente in SuperBowl
primul kicker din istorie care decide printr-un FG 2 meciuri de SuperBowl

4 SuperBowl-uri castigate, statistice foarte bune ... :)

cycloneclau
15th January 2009, 21:59
vinatieri este cunoscut de toata lumea si a iesit in evidenta numai prin lucruri bune:P

Din cate stiu Vinatieri nu este un long snapper :P Si avea parca 4 prezente in SB ... 3 cu Pats si 1 cu Colts ... sau poate ma insel.

anthynidiany
15th January 2009, 22:16
Eu n-am zis ca e long snapper, cred ca s-a referit in general la jucatorii lasati in umbra. Dintre ei kickerii oricum sunt mai "norocosi", ii mai vede lumea pregatindu-se pt un 50+, dar pe long snapper-i cine sa-i stie. Si ca fapt divers sunt cei mai longevivi jucatori dintr-o echipa si am vazut niste demonstratii pe terenul de baschet cand dau dintr-un capat in altul al terenului mingea de fotbal in cos :)

Adam a jucat pt Patriots in SuperBowl-urile 31 - 36 - 38 - 39, iar pt Colts in 41

campuscodi
30th January 2009, 16:25
Maine va fi anuntata Hall of Fame class of 2009 :)

campuscodi
31st January 2009, 11:26
Mike Tomlin a fost votat Motorola Coach of the year (i hate that steelers nation online mafia)

Joe Flacco a castigat diet pepsi rookie of the year
James Harrison a castigat GMC defensive player of the year
Drew Brees a luat FedEx air player of the year
Adrian Peterson a luat FedEx Ground Player of the year


Aceste premii au fost acordate de catre fanii care au votat pe nfl.com

Zabriskie
31st January 2009, 12:37
lol @ Peterson

campuscodi
5th February 2009, 20:49
http://www.nfl.com/news/story?id=09000d5d80e24a3b&template=with-video-with-comments&confirm=true

topul celor mai spectaculoase turnovers din acest an

cojanu
6th February 2009, 12:06
Harrison ar trebui suspendat cateva meciuri (vreo 19 :P ) pentru faza din superbowl ... parerea mea

Cucu
6th February 2009, 19:04
Mda ... e jucator bun ... dar cred ca ar fi mai bun la box :P

codrutc
9th February 2009, 05:31
Pentru interceptia returnata pentru TD eu i-as ierta orice