PDA

View Full Version : Suprafete de Joc



m_trinity_m
31st May 2004, 06:44
In primul rand, salutari tuturor, acesta este primul meu mesaj pe forumul Onlinesport. Mi-a luat cam mult sa il gasesc, dar mai bine mai tarziu decat niciodata :). Cum vin de la un tenis, m-am hotarat sa imi incep cariera de forumista pe board-ul acesta. Ce pot sa spun, intotdeauna m-a pasionat acest sport, il urmaresc cu interes de pe vremea lui Sampras si de cand Martina Hingis era talentul numarul 1 in tenisul feminin. Sunt cam micutza, dar bine initiata, va asigur. Iertati-mi va rog momentele off-topic, cateodata am tendinta de a vorbi in continuu :D

Anyway, sa revin la subiect. Eram curioasa ce suprafete de joc preferati. Eu sunt crescuta pe zgura de la Steaua, dar in ultima vreme am descoperit farmecul suprafetelor tari. Ce pot sa fac, asa e la americani :). Nu cred ca am vazut un teren de zgura pana acum. In orice caz, imi plac si stilul zgura si cel de joc rapid. Ador sa fiu diabolica punand scurte :evil:, dar nu imi displace nici jocul la fileu. Inca nu am incercat iarba, as fi curioasa sa aud impresii de la cineva care a jucat tenis pe iarba. Ca sa extind putin discutia, ce parere aveti de jucatorii care nu reusesc sa se adapteze la jocul pe zgura? Federer si Roddick sunt primii care imi vin in minte. Daca la Roddick imi explic slabiciunile (el se bazeaza strict pe serviciu si forta), Federer este un mister pentru mine. Il consider extrem de talentat, si l-am vazut producand lovituri exceptionale pe orice suprafata. Totusi, ce ii lipseste ca sa se afirme si pe zgura?

Cam atat deocamdata. Astept pareri.

araducu2000
19th August 2004, 06:31
Am si eu o intrebare ai idee unde se mai gasesc niste meciuri de ale lui Nastase sau Tiriac?

araducu2000
19th August 2004, 06:32
Cred ca o sa scriu la Surprize_Surprize sa-mi trimita si mie o caseta video sau un cd.
Eo idee buna?

gleu
25th October 2004, 14:19
Buna. Imi puteti recomanda si mie unde pot gasi in Bucuresti un teren de tenis pe suprafata artificiala, acoperit si cu nocturna ?

Va multumesc mult,
George

ilenuta
25th October 2004, 17:56
Am văzut eu lāngă Hotel Parc un teren acoperit cu un balon. Nocturnă avea, de suprafaţă nu ştiu... Poate te va īndruma mai bine unul dintre forumiştii jucători :)

DJ Klaus
26th October 2004, 07:10
la hotel Parc din cate stiu eu sunt terenuri cu suprafata sintetica. Nu stiam insa ca le-au acoperit! Baloane cu zgura insa...vei gasi la greu ... si la bani grei :no:

radup
30th January 2005, 15:58
Buna. Imi puteti recomanda si mie unde pot gasi in Bucuresti un teren de tenis pe suprafata artificiala, acoperit si cu nocturna ?

Va multumesc mult,
George

La TC 2000 in Militare au sala dar pretul este destul de mare